DE WET DER HORDE Advertentiën ÖfDv VS* KOFFIE en THEE Nog slechts enkele dagen en 't is Pinkster 80 ct. LEOPOLD'S VERFHANDEL u. ingezonden Simon Diependaal Anna Maria Buitenweg Voor Pinksteren G. H. ONSTEIN STOFFEN Verkoopster VRIJE BENEDEN- en BOVENHUIZEN GOEDKOOP en GEZOND WONEN EEN RIJWIEL NOODIG??? N.V. Handelmaatschappij „Hertog" WIE MISSIONARIS MOOI VRIJ BOVENHUIS TE HUUR VRIJ HUIS NOORD-HOLLAND KUIJPERS Deken- en Matrassenhuis Zorg, dat vóór dien tijd alles netjes in de verf zit Warmoesstraat 19 - Tel. 14002 KATHOLIEKEN WOENSDAG 11 MEI VRAGENBUS Comité Ziekentransport Haarled en Omstreken voor de Nat. Ned« Bedevaart naar Lourdes !fct TANDHEELKUNDIGE KLINIEK RIJKSSTRAATWEG 16 Stoomen en Vormen 2 Stadsschouwburg f BOEFJE IS UITVERKOCHT I__' A. L. KRUSEMAN Flink Dagmeisje gevraagd R.K. Huishoudster Dames-Confectie Verkoopsters PIANO'S TE HUUR GAZELLE RIJWIELEN FA. J. PERRY ZN. Krijgt U soms met de Pinksterdagen logé's Hotel-Restaurant „DE LEEUWERIK" MODERNE BURGERWONINGEN M De prijzen van al onze merken Koffie en Thee zijn met 10 cent per pond VERLAAGD. ALEX MEIJER Co. - AMSTERDAM PAST TOCH OP WELFSCHOEN SCHOENMAGAZIJN NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD HOFPLEIN 6-ALKMAAR Telefoon 433 en 633 GROOTE HOUTSTRAAT 116 - TELEFOON 14089 ENGELSCHE EN AMERl* MAGAZIJNEN Tuin- en Balconparas0^ Ligstoelen vanaf 1.9® Kampeertenten Pic-nic-Koffers GROOTE H0UTSTR. «J^Vij zijn weer in de rimboe der jonge wol ven. Langzamerhand zijn wij al wat vertrouwd geraakt met die eerst vreemde uitdrukkingen en gewoonten, en zoo waar.wij beginnen ons er al een beetje thuis te gevoelen. Het is aan alles te zien: het schijnt een bijzondere middag te zullen worden in de rimboe; en dat is ook zoo, want er zullen twee nieuwelingen als Welp worden geïnstalleerd. Dat treft dus! Op het „Yalahi-i-i!" zijn de jonge wolven toegerend, de groote kring rond de Akeela met den Totemstaf is gevormd, maar twee blijven er buiten staan: het zijn de nieuwelingen, die geïnstalleerd zullen worden. Op bevel van den Ouden Wolf worden ook zij in den kring ge haald, terwijl de petten voor de aanstaande installatie aan de voeten van de Akeela worden gelegd. Er volgt nu een korte samenspraak: Akeela: Ken je de Wet van de Welpenhorde en den Groet? Nieuweling: Ja, Akeela. Akeela: Hoe luidt de Wet? Nieuweling: Een Welp volgt den Ouden Wolf. Een Welp is moedig en houdt vol. Akeela: Ben je bereid om de Welpenbelofte af te leggen? Nieuweling: Ja Akeela. (Dan verlaat op het zeggen van de Akeela de Welp den kring om aan den Aalmoezenier den zegen te vragen om de belofte, die hij gaat afleggen, ook te kun nen volbrengen; en vervolgt daarna weer in den kring teruggekeerd:) Ik beloof met Gods genade mijn best te zul len doen: 1. Trouw te zijn aan en mijn plicht te doen tegenover God, Kerk en Land, en de Wet van de Welpenhorde te gehoorzamen; 2. lederen dag een goede daad te doen. (Tijdens het uitspreken van de belofte brengt de heele horde het saluut.) Nu spreken Aalmoezenier en Akeela een kort persoonlijk woord tot den nieuwen Welp, die nu „teerpoot" geworden is. De Akeela overhan digt hem zijn insigne, zet hem de pet op en geeft hem de linkerhand. De Welp neemt het insigne aan, brengt het saluut eerst aan de Akeela en dan aan de horde, en keert naar zijn nest terug. Zooals u ziet: een korte ceremonie, zooals alle plechtigheden bij de Verkenners kort moeten zijn en persoonlijk. Zoo min mogelijk officieele woordjes, zoo min mogelijk rekening houden met buitenstaanders (misschien vinden gasten dat de eerste maal wel wat onbeleefd), alles kort en persoonlijk voor de jongens, die het betreft. Anders duurt het hun te lang en wor den ze ongeduldig: en de plechtigheden zijn er toch voor de jongens en niet andersom! Als wij de Wet van de Welpenhorde nog eens nalezen, staat daar niet één keer „moet" of ,mag niet" in, en dat is buitengewoon goed ge zien. Soms hebben zelfs oudere menschen nog de neiging om iets te doen juist omdat het verboden is; en dat heeft de jongen in sterke mate. Daarom werkt juist dit positieve zoo goed op hem; in zeer korten tijd voelt hij zijn „eer" als Welp en Verkenner aan, en dan wordt de Wet voor hem een feit, dat vanzelf spreekt: Een Welp volgt den Ouden Wolf; dat kan niet anders. Ook het tweede artikel van de wet „Een Welp is moedig en houdt vol" is buitengewoon goed gekozen juist voor den leeftijd, waarop een jongen de neiging heeft om alles aan te pakken en niets af te maken. Kort geleden had ik op school aan een paar jongens iets opge geven om thuis te teekenen; allen hadden het gedaan behalve juist een der Welpen: hij „kon" het niet. Ik ging even vlak bij hem staan en fluisterde hem zonder dat de anderen het hoor den in het oor: „Een Welp is moedig en houdt vol." Meer was niet noodig: even kreeg hij een kleur, zijn oogen glinsterden enhet kwam in orde! Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat men Verkenners en Welpen daar den heelen dag mee moet achtervolgen. Ook deze jongens zijn evenmin als de anderen volmaakt (al moe ten zij ook meer dan de anderen er hun best voor doen!); maar hen den heelen dag achter- naloopen met „En je bent nog wel een Welp Je bent nog wel Verkenner", zooals sommige onverstandige opvoeders wel eens doen, is voor de jongens even onaangenaam als dat ze ons bij iedere fout zouden zeggen: „En je bent nog wel katholiek ook!" Dat zouden ook wij niet graag hooren, ofschoon wie dat zegt eigen lijkgelijk heeft! En dan de bewuste „goede daad"! Dat is voor veel menschen het eenige wat zij van de Verkennersbeweging weten, en daaraan worden Welpen en Verkenners dan ook langs den weg nog wel eens herinnerd door andere jongens, die de Hollandsche hebbelijkheid hebben om iemand, die niet precies dezelfde schoenen, kousen, broek of jas draagt als zijzelf, nooit met rust te kunnen laten! Dat „iederen dag een goede daad" wordt door den louter-ver- standsmensch wel eens wat al te nuchter be oordeeld. Natuurlijk, iedereen moet goede daden stellen en liefst meer dan één per dag, maar een jongen voor zijn bijzonder ideaal „een goede Welp, een goede Verkenner te zijn" een spe ciale goede daad te laten doen blijkt uit de ondervinding zielkundig wel zeer juist gezien. Men behoeft de glunderende gezichten maar te zien, als ze voor iemand langs den weg den band gerepareerd hebben of een kind hebben gehol pen met het oversteken van den weg. In het begin is het soms wel eens even moeilijk voor de jongens, waarin hun goede daad moet be staan ze zoeken het dan te ver en te hoog maar al heel spoedig is hun vindingrijkheid in deze verbazingwekkend. Daarvan zou ik nog zeer aardige voorbeelden kunnen meedeelen, maar dan raak ik aan de „troepgeheimen"! Ook is het voor de leiding niet moeilijk hun die goede daden te leeren doen om God en b.v. in deze Meimaand ter eere van Maria. ....Onze nieuweling is dus geïnstalleerd: hij is Welp. Maar een Welp wordt blind geboren; om eerst het ééne, en later ook zijn tweede •oog open te krijgen moet hij aan verschillende eischen voldoen. Ziehier b.v. de eischen voor een één-sterwelp (hij krijgt dan een ster op zijn pet), dus voor den leeftijd van 8 of 9 jaar: 1. De beteekenis kennen van de nationale vlag, en weten hoe en wanneer deze moet wor den gegroet. 2. Platte knoop, mastworp, schoolsteek, paal steek leggen en toepassen. (Aan dergelijke eischen beantwoordt in de Verkennersbeweging meteen ook de gelegenheid, waarin ze deze eischen praktisch moeten kunnen toepassen. Een jongen dit alles leeren zonder hem de ge legenheid te geven dit telkens toe te passen zou natuurlijk zonder zin zijn.) 3. Kunnen kopjeduikelen, haasjeoverspringen over een jongen van eigen grootte, een acht hinken of haakhoepelen (met ijzeren hoepel en haak). Met de linker- en met de rechter hand zóó een bal gooien, dat iemand op tien meter afstand hem vier van de zes keer kan vangen. Met één of beide handen een bal, wel ke van 10 M. afstand is toegeworpen, vier van de zes keer vangen. Dertig maal achteruit met beide voeten tegelijk touwtje springen, met de knieën licht gebogen, terwijl de Welp zelf het touw draait. Tien meter rechtop loopen met drie boeken ter grootte .van het Welpenhand boek boven op het hoofd. 4. Weten hoe en waarom handen en voeten schoon en nagels kort en zindelijk gehouden en de tanden gepoetst moeten worden en waar om men door den neus moet ademhalen. 5. Op de klok kunnen kijken. 6. Kort het leven van den patroon van de Groep weten te vertellen met behulp van de Welpenleidster. 7. Tenminste drie maanden Welp zijn. U kijkt misschien vreemd op als u dit alles leest en denkt: „Wat moet dat allemaal?...." Maar leest het dan nog eens over en let eens speciaal er op, hoe dat alles van de jongens veel oefening vraagt en hen leert volhouden. Voor de jongens is het halen van eefi ster of een insigne hoofdzaak, maar voor de leiders is de training tot het insigne het voornaamste. En als u zóó deze eischen beziet, zult u bemer ken, dat het maar niet een willekeurig alle gaartje is, maar met zeer goeden kijk op den jongensaard samengesteld. Voor een twee-ster-welp komt er b.v. nog bij Kennen van letterteekens van Morse- en Vre- de-Alphabet en er drie kunnen opnemen en seinen 50 ct. zelf gespaard geld op de spaar bank hebben. Kunnen schoenpoetsen, koper- poetsen, kachel aanleggen en aanmaken en zijn kleeren netjes opvouwen. Een mondeling bericht van niet minder dan vijftien woorden langs voorgeschreven weg correct overbrengen, of een straat of weg opruimen door een mand vol papierafval, onkruid enz. te verzamelen. Weten hoe een vingerwondje te ontsmetten en te verbinden, een lichte brandwond of een blaar kunnen behandelen en het gevaar be seffen, dat vuil in een schram of wondje kan veroorzaken. Het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus kennen. Goed de H. Mis kun nen volgen. Er zou over al deze eischen nog heel wat te zeggen zijn; wij willen ons slechts beperken tot een kort antwoord op een opmerking, die men wel eens kan hooren: Wat zijn er slechts wei nig speciaal-katholieke eischen voor de katho lieke Welpen en Verkenners. Bedoelt men wei nig in getal, dan kunnen wij dat beamen, maar daarom is het nog niet weinig in inhoud. De zuiver godsdienstige eischen beoogen vooral een goed begrip en de volle beleving van de Litur gie en speciaal van het H. Misoffer: een Welp moet de H. Mis weten te volgen een Ver kenner moet dat weer beter kennen een Verkenner tweede-klas moet de H. Mis kunnen dienen en dat minstens driemaal gedaan heb ben, terwijl een le klas-Verkenner behalve een uitgebreidere verklaring van de H. Mis ook de voorbereidselen daartoe gereed moet kunnen maken en dit enkele malen in het kamp heb ben gedaan. Het staat er allemaal zoo een voudig, maar iedereen begrijpt, hoe dat vanzelf kennis van allerlei godsdienstige waarheden en gebruiken vraagt. Ook grijpt men bij de Ver kenners iedere gelegenheid aan om de jongens gezamenlijk de H. Mis te doen antwoorden en liefst te doen meezingen; en me dunkt, als wij de jongens geleerd hebben om (en nu gebruik ik de woorden van Paus Pius XI in zijn maar al te spoedig in de archieven opgeborgen Con stitutie „Divini muneris" van 20 Decefnber 1928) „niet als vreemdelingen en stomme toe schouwers bij de heilige ceremoniën tegenwoor dig te zijn, maar geheel doordrongen van de schonheid zóó, dat hun stem volgens de des betreffende regels met die van den priester en het koor afwissele", dan hebben wij de jongens toch een flink stuk godsdienstig „leven" bij gebracht; en dat is toch de hoofdzaak en meer waard dan een heel program met theoretische examenkennis. Het is maar 'n korte rondgang geweest, dien wij door de Welpenrimboe gemaakt hebben, maar toch hoop ik, dat het voldoende was om de belangstelling voor dit mooië jeugdwerk te verhoogen. Binnenkort zal ook in Haarlem een middag of avond worden gearrangeerd, waar belangstellenden zich op degelijke en aange name wijze verder van deze jeugdbeweging op de hoogte kunnen stellen. Zooals men uit het voorgaande reeds heeft kunnen opmaken is bij de katholieken de leiding van de Welpen aan dames toevertrouwd, die in de bestaande hor des met groote toewijding en succes werkzaam zijn. Wij hopen, dat ook in Haarlem en omge ving menige jongedame zich geroepen zal ge voelen als Akeela, Raksha of Bagheera, onze jonge wolven voor te gaan. Ondergeteekende (Amsterdamstraat 59 Haarlem) geeft hier over gaarne nadere inlichtingen en kan in het algemeen reeds meedeelen, dat er eind van deze maand in Amsterdam een cursus is voor aanstaande Welpenleidsters. Wij kunnen hier nog aan toevoegen, dat de minimumleeftijd voor Welpenleidsters ongeveer 20 jaar is, en dat er slechts een enkele maal per jaar bij uit zondering de Zondag mee is gemoeid. De eerste jonge wolven springen reeds in de mooie Haarlemsche rimboe rond en zullen spoedig door vele andere worden gevolgd; hun gehuil bedoelt te zijn een welkomstgroet voor den „ouden Wolf", dien zij zoo gaarne zien komen en met trouw en aanhankelijkheid zul len volgen! TH. VAN DER LUGT, pr. A.D.V.G. voor Haarlem. Vraag: Welke is de kortste en mooiste weg per fiets van Haarlem naar Amersfoort. Hoe veel km? Antwoord: Haarlem, Halfweg, Amsterdam (19.1 km), Duivendrechtsche brug, Diemerbrug, Muiden, Hakkelaarsbrug, Naarden, Crailoo, La ren, Eemnes-buiten, Eemnes-binnen, Groene- veld, Baarn, Soestdijk, Soest, hotel Birkhoven, Amersfoort (49.7 km). Totaal 68.8 km. Vraag: Welke is de kortste weg van Haarlem naar Weert (L.). Hoeveel' km? Antwoord: Haarlem, Halfweg, Amsterdam (19.1 km), Duivendrechtsche brug', Duiven- drecht, Abcoude, Baambrugge, Loenersloot, Loenen, Nieuwersluis, Breukelen, Maarssen, Utrecht (40.8 km), Houten, Schalkwijk, Culem- borg, Buurmalsen, Geldermalsen, Waardenburg, Tuil, Zaltbommel, Hedel, Orthen, 's Hertogen bosch (55.9 km), Vught, St. Michielsgestel, Schijndel, St. Oedenrode, Son, Woensel, Eind hoven (38.5 km)Geldrop, Heeze, Leende, Maar- heeze, Weert, Baexem, Horn, Roermond, Sus- teren, Sittard, Krawinkel, Beek, De Kruisberg, Weert (95.4 km. Totaal 249.7 km. Vraag: Welke is de kortste weg per auto van Haarlem via Amersfoort naar Groningen. Hoe veel km? Antwoord: Haarlem, Halfweg, Amsterdam (19.1), Naarden, Amersfoort (49.7 km), Nrjkerk, Putten, Ermelo, Harderwijk, Hierden, Huls horst, Nunspeet, Doornspijk, Elburg, Oldebroek, Duivedans, Wezep, Katerveer, Zwolle (74.8 km), de Lichtmis Rouveen Staphorst Meppel, Havel- terbrug, Wittelterbrug, Dieverbrug, Hijker Smilde, Smilde, Assen, Vries, de Punt, Haren, Groningen (98.5 km), Totaal 242.1 km. Vraag: Hoeveel km bedragen de volgende twee wegen: van Amsterdam, Amstelveen, Uit hoorn, Mijdrecht, Vinkeveen, Loenersloot, Vree land, Nigtevecht, Weesp naar Amsterdam en van Amsterdam, Amstelveen, Uithoorn, Mij drecht, Vinkeveen, Loenersloot, Baambrugge, Abcoude, Ouderkerk naar Amsterdam? Antwoord: 76.4 km en 69.1 km. Vraag IWelke is de kortste weg per motor fiets van Lisse naar Assen? Hoeveel km? II: Welke is de mooiste weg van Lisse naar het Zuidelijkste gedeelte van Limburg per auto? Hoeveel km? Antwoord I: Lisse, Nieuw-Vennep, Hoofddorp, Sloten, Amsterdam (30.5 km), zie verder ant woord op de vraag: Haarlem--Groningen (194.9 km). Totaal 225.4 km. Antwoord II: Lisse, Leiden, Alphen, Woerden, Utrecht (66.6 km), zie verder antwoord op de vraag HaarlemWeert in deze rubriek 190 km). Totaal +.260 km. Vraag: Welke is de kortste weg van Aker sloot naar Eindhoven? Hoeveel km? Antwoord: Akersloot, Uitgeest, Krommenie- dijk, Krommenie, Wormerveer, Zaandam, Am sterdam (28.4 km), zie verder antwoord op de vraag HaarlemWeert in deze rubriek (135.2 km). Totaal 163.6 km. Vraag: Welke is de kortste weg van Oudorp (N. H.) naar Wychen? Antwoord: Oudorp, Alkmaar, Schermerhorn, Noord-Beemster, Midden-Beemster, Purmerend, Ilpendam, Het Schouw, Buiksloot, Amsterdam (45.1 km), Abcoude, Nieuwersluis, Utrecht (40.8 km), Houten, Beusichemsche veer, Beusichem, Zoelmond, Asch, Buren, Kerk-Avezaath, Drumpt, Tiel (36.3 km) Wamel, Leeuwen, Dru- ten, Afferden, driesprong naar Bergharen, Her- nen, Leur, Wychen (29.8 km). Totaal 152 km. Vraag I: Welke is de kortste en mooiste weg per auto van Bennebroek naar Baarle-Nassau? Hoeveel km? II: Hoeveel km is het van Hoofddorp naar Leiden en terug over Hoogmade, Woubrugge, Leimuiden, Hoofddorp? Antwoord I: Bennebroek, Hillegom, Lisse, Sassenheim, Oegstgeest, Haagsche Schouw, Den Deyl, 's Gravenhage, Rijswijk, Hoornbrug, Delft, Zweth, Overschie, Rotterdam (58.1 km), We- vershoek, Rijsoord, Zwijndrecht, Dordrecht, Willemsdorp, Moerdijk, Zevenbergschen-Hoek, de 3 Hoefijzers, Terheyden, Breda (50.1 km), Ginneken, Ulvenhout, Chaam, Baarle-Nassau (20.6 km). Totaal 128.8 km. Antwoord II: Hoofddorp, Nieuw-Vennep, Lis se, Sassenheim, Oegstgeest, Leiden (27.5 km) terugweg 29.1 km. Vraag: Hoe is de kortste weg per auto van Nederhorst den Berg naar Leeuwarden. Hoe veel km? Antwoord: Nederhorst, 'sGraveland, Hilver sum, Soestdijk, Soest, Amersfoort (24.7 km), Nijkerk, Putten, Ermelo, Harderwijk, Hierden, Hulshorst, Nunspeet, Doornspijk, Elburg, Olde broek, Duivedans, Wezep, Katerveer, Zwolle (74.8 km), de Lichtmis, Rouveen, Staphorst, Meppel, Steenwijk, Wolvega, Oudeschoot, Hee renveen, Akkrum, Irnsum, Leeuwarden (94.6 km). Totaal 194.1 km. Vraag: Welke is de mooiste weg van Broek op Langendijk naar Borne (O.), van daar naar Maastricht, dan over Eindhoven, Tilburg, Moer dijk naar Broek op Langendijk? Antwoord: Broek op Langendijk, St. Pancras, Alkmaar, Schermerhorn, Noord-Beemster, Mid den-Beemster, Purmerend, Ilpendam, Het Schouw, Buiksloot, Amsterdam (50 km), Dui vendrechtsche brug, Diemerbrug, Muiden, Hak kelaarsbrug, Naarden, Crailoo, Laren, Eemnes- buiten, Eemnes-binnen, Groeneveld, Baarn, Soestdijk, Soest, Amersfoort (49.7 km), Hoeve laken, Voorthuizen, Oud-Milligen, Nieuw-Mil- ligen, Apeldoorn, Teuge, Twello, Deventer, Kolmschate, Holten, Markelo, Goor, Delden, Borne (107.7 km). Totaal 207.4 km. Borne, Delden, Hengevelde, Loehuizen, Neede (24.8 km), Borculo, Ruurlo, Hengelo, Hummelo, Laag-Keppel (36.5 km), Wehl, Didam, Zevenaar, Ooy, Pannerden, Doornenburg, Gent, Lent, Nij megen (39.8 km), Malden, Heumensche Molen, Mook, de Plasmolen, Gennep, Heyen, Afferden, Arcen, Velden, Venlo, Tegelen, Belfeld, Reuver, Swalmen, Roermond (85.9 km), Susteren, Sit tard, Krawinkel, Beek, De Kruisberg, Maas tricht (47.9 km). Totaal 234.9 km. Terug naar Roermond (47.9 km), Horn, Baexem, Weert, Maarheeze, Leende, Heeze, Geldrop, Eindhoven (53.5 km), Best, Oirschot, Moergestel, Tilburg (35.5 km), Dorst, Breda, Terheijden, de 3 Hoefijzers, Zevenbergschen Hoek, Moerdijk (40.6 km), Willemsdorp, Dor drecht, Zwijndrecht, Rijsoord, Wevershoek, Rot terdam (31.3 km), Hillegersberg, Bergschenhoek, Bleiswijk, De Kruisweg, Zegwaard, Zoetermeer, Stompwijk, Zoeterwoude, Leiden (33.4 km), Oegstgeest, Voorhout, Noordwijk, Noordwijker- hout, Ruigenhoek, Vogelenzang, Aerdenhout, Overveen, Bloemendaal, Duin en Daal, Ruïne van Brederode, Duin en Kruidberg, Driehuis, Velsen, Beverwijk, Uitgeest, Limmen, Heiloo, Alkmaar, Broek op Langendijk (70.9 km). To taal 312.9 km. Vraag: Welke is de kortste weg per auto va Heemstede naar Almelo. Hoeveel km? Antwoord: Heemstede, Haarlem, Half»" Amsterdam (23.2 km), zie verder antwoord w de vraag hierboven, Broek op Langendijk Borne (O.) tot Holten (128 km), verder Rijsse»' Wierden, Almelo (20.7 km). Totaal 171.9 km. Vraag: Welke is de kortste weg per auto va» Haarlem naar Harreveld bij Lichtenvoorde? Antwoord: Haarlem, Halfweg, Amsterda (19.6 km), zie verder antwoord op de vraag; Broek op LangendijkBorne, tot Apeldoorn 1 km), verder: Appen, Voorst, Zutphen, Warn veld, Vorden, Ruurlo, (41 km), Zieuwent, Lic» tenvoorde (14.6 km). Totaal 168.2 km. „Mei", de maand van Maria, de maand vat Onze Lieve Vrouw, de maand, waarin wij ve tot Hare meerdere eer en glorie willen doen. Dit jaar, van 19—28 Juli gaat de 39e Nat' nale Nederlandsche Bedevaart naar Lourdes e hoopt daarbij 300 zieken mede te nemen na. het genadeoord. fl Driehonderd zieken uit Nederland, het is ee groot getal en een geweldig werk, doch het mitsde deelname van pelgrims zoo gr0 is, dat uit hun midden een leger kan gevoi worden, hetwelk in staat is al onze arme zie»e te kunnen helpen. Om deze 300 zieken te kunen helpen, zoo» het noodig is, zijn 300 infirmières en 150 bra»' cardiers noodig en dan moeten er pelgrf»* machtig veel pelgrims zijn, die de zieken ste nen met hun gebed en als een groote faro1» WV-li V** O- jg, zullen wij te Lourdes leven mét en voor de ken. Dames, die genegen zijn te helpen met gf° tere of kleinere werkzaamheden, zooals het en uitkleeden der zieken, hen te verzorgen J» eten en drinken, het onderhouden van de kenzalen, enz., geeft U op als infirmière, d° het uit liefde tot onze zieken, ter eere va Maria. En gij, heeren, blijft niet achter, doch stelt beschikbaar voor het dragen en vervoeren o»z® zieken, het halen en verzorgen van water, teriaal, enz.; komt, wacht niet langer en See U op als brancardier. Gij, dié als pelgrim wilt medegaan, we» U tot de correspondenten en vraagt prospect»1 waarin alle verdere inlichtingen vermeld sta®»' Stelt niet uit en begint deze Meimaand g°e doet het uit liefde tot de zieken, voor O» Lieve Vrouw van Lourdes. Tenslotte gij, arme zieken, die verlang»» uitziet naar den dag waarop ook gij naar LoJ» des moogt gaan om daar aan O. L. Vrouw verhooring Uwer gebeden te vragen, om de Hulp der zieken, te bidden, dat ge, zooal de genezing uwer ziekte, dan toch verlichtt en berusting moogt verkrijgen, ook gij moet »>c' langer uitstellen en U onverwijld wenden het Comité Ziekentransport Haarlem en O»1 streken. Dit Comité behandelt voor geheel Ken»e' merland de aanvragen voor de Nationale BC^e' vaart. 15 Mei a.s. sluit definitief de inschrij?' voor de zieken. Nadere inlichtingen worden gaarne verstre' Namens het Comité Ziekentransp0' Haarlem en Omstreken: F. N. DUIJN, Secretat* Azalealaan 7, Heemstede. Telefoon 26944. Den Isten Juni hopen onze geliefde Oudets en Grootouders en den dag te herdenken, dat zij voor 25 Jaar in den echt zijn verbonden. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van hun dankbare KINDEREN, BEHUWD- en KLEINKINDEREN. Heemstede, 11 Mei 1932 Glipperpad. HAARIEM-NOORD Inrichting voor moderne tandheel kunde. Kunstgebitten en vullingen Billijke prijzen Spreekuur dagelijks van 12 uur Voor ziekenfondsleden en minver mogenden '8 morgens van 910 uur. Dinsdag- en Donderdagavond van 78 uur. Geheel gebit 150.pijnloos trek ken Inbegrepen. Behandeling door ervaren tandarts vanaf F 1.25 *4* HEDENAVOND - 8 UUR tjt De Volksvoorstelling van Tandarts, DONDERDAG AFWEZIG. <- GEVESTIQD: OOGARTS WAGENWEG 21 - Telef. 17008. Spreekuur: 154-3 u. en volg •fspraak. Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Haarlem van 3 Mei 1932 is GERRIT JACOBUS BAK- KER, ter zake van krankzinnigheid verpleegd wordende in het Provin ciaal Ziekenhuis nabij Santpoort te Bloemendaal, wegens krankzinnig heid gesteld onder curateele. HAARLEM, 10 Mei 1932. MR. DR. A. F. H. SCHREURS. boven 20 jr. V.g.g.v. Schotersingel 83 gevraagd in gezin, 3 k., te Haarlem, liefst bekend met winkel. Uitvoe rige brieven met leeftijd onder no. 17881, Bureau van dit blad. Kan geplaatst worden een flinke X die met het Stoffenvak op de hoogte is. Brieven met opgave leef tijd, waar werkzaam geweest enz., onder no. 17883, Bureau van dit blad. in de Tulpenstraat. Te bevragen: ROZENPRIEFLSTRAAT 37 rd., Haarlem en MESDAGLAAN 28, Heemstede, Telefoon 28730. PRACHT WONINGEN, Glipperweg 5961, Heemstede, vlak bij het Groenen- daalsche bosch. Huurprijzen 8.50 en 9.per week. Dagelijks, ook Zondag te bezichtigen. Sleutel Glipperweg 61 a. Te bevr. HUIZENADMINISTRATIE- BANK, Mesdaglaan 28, Heemstede, Telefoon 28730. Het beste en voordeeligste adres hiervoor is: Z1JLSTR. 64, HAARLEM Directeur H. VAN DUIJNEN. is genegen in Moederloos gezin, 3 k., te Haarlem, de huishouding op zich te nemen en in den winkel te hel pen? Brieven onder no. 17882 Bur. van dit blad. Telefonisch aangesloten No. 16132 C. A. HOENDERDOS - METSELAAR 2e Hoogerwoerddwarsstraat 28. Er kunnen eenige flinke geplaatst worden voor de Dames- en Kinderconfectie, die als zoodanig werkzaam geweest zijn. Brieven met vermelding waar werkzaam geweest, leeftijd, enz. onder no. 17884, Bureau van dit blad. Voor W. BOEREE, Schagchelstr. 16 nu reeds vanaf 58. GAZELLE RIJWIELEN met ingebouw- den motor, schitterend model, vanaf 190.—. ZIE ONZE ETALAGE. GED. OUDE GRACHT 102 Telefoon 14361. lste klas reparatie-inrichting. Bij een missiecongregatie is een BEURS ter beschikking. Om in aanmerking te komen moeten een aanbeveling van den Zeereerw. Heer Pastoor en een schoolrapport van dit jaar worden opgezonden onder No. 17875 aan het bureau v. d. blad. Wij leveren U goedkoop Ledikanten en Beddengoederen Divanbed voor Zit-Slaap- kamer 5.90 Bijpassende matrassen 6.90 Wit Ledikant met Spiraal matras 5.90 2-persoons Houten Ledikan ten 7.90 en 6.75 2-persoons massief eiken Ledikant 16.75 en 14.90 2-persoons Kapok Matras- stel, gevuld met prima Java Kapok ƒ29.75 Kinderledikant 110x55/7.90 2-persoons Wit Ledikant met spiraal ƒ10.90 2-persoons Netmatras, syst. Auping ƒ7.90 Wollen Dekens, effen, met streep 3.50 Leidsche fantasie Wollen Dekens 6.90 Satinet Dekens ƒ3.50 Molton Dekens 0.59 Wit Laqué Waschkast 9.75 Laqué Nachtkast ƒ4.90 Zijden Spreiƒ1.95 Opklapbed met ketting matras .-... ƒ8.90 Compleet Slaapkamerameu blement 49.75 1-persoons Ledikant met sy steem Auping matras 9.75 Zomerdekens 2.95 Kapok, per pondƒ0.60 1-pers. Kapok matras 11.90 2-pers. Kapok bedtijk 2.95 2-pers. Veeren tijk 4.50 KRUISSTRAAT 30—32 TELEFOON 10514 Groote en kleine zalen voor feestmaaltijden, vergaderingen enz. Geheel gerestaureerd TE HUUR 37.50 per maand. Woningbureau „NOORD-HOLLAND", Jan van Walré- straat 8, Telefoon 14368, bij de Dr. Schaepmanstraat. met ruim, blijvend uitzicht aan den Spaarndamscheweg. Huurprijs f 7.50 pei week. Te bevragen: SPAARNDAMSCHEWEG 24. iwj feyers Te koop gevraagd Of BENEDEN- en BOVENHUIS. Centrum stad. Koopsom f 4500.— f 5500.Brieven met gegevens onder no. 17893, bur. van dit blad. In de stad te koop gevraagd Koopsom f 8000.a 9000.Spoedig te aanvaarden. Br. met voll. inlicht, onder no. 17892, bur. van dit blad. Voor gij er erg in hebt zijn Uw voeten bedorven. Draag daarom bijtijds de bedorven. Draagt daarom bijtijds de LANGE VEERSTRAAT 19 - TEL. 10135. Het adres voor gevoelige voeten. Zoekt U een afdoende en succesvolle reclame in Nrd.-Holland boven 't IJ? Plaatst Uwe aan biedingen, aanvragen, bekendmakingen enz. in liet het meest gelezen Dag blad in Noord-Holland boven het IJ, met edities voor Alkmaar, Helder, Hoorn, Pur merend en provincie. Aanvragen voor adver tentietarieven richte men aan de adminis tratie W LET OPIn vele zaken kunt U verf koopen, maar de goede Leopold's Glansverf koopt U alleen bij ons. Ze kost nog per Kilo, maar U krijgt dan ook glansverf, die door een prima vakman is bereid. LET OP Koopt geen andere bussen verf, als de LEO-VERF. Tevens in alle kleuren voorradig büK, BURGSTEDE, Kamperstraat. K. ZIJL STRA, Slachthuisstraat. D. v. OMMEREN, Preangerstraat. Fa. GOOSENS BOS, Brouwersstraat. Drogisterij „DA COSTA", Da Costastraat. vanaf 4.90. in moderne kleuren. vanaf 6.90. vanaf 10.50. 1882 1932 koopt niet in winkels waar rrazedo'"*' lectuur of N. Malthuslaans"»8 artikelen worden verkoel— of voorhanden zijn. Koopt aan Stationsboekenkasten ALLEEN DIE LECTUUR, GEEN GEVAAR OPLEV®

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 6