Goudzending bleek lood 'O. De President is dood, Leve de President! Liquidatie te Sjanghai verschuivingen ia mmm Het nieuws van heden SAVOYE Geweldige modderstroom DE AANSLAG OP DOUMER Had Gorguloff medeplichtigen COMPLOT TEGEN LANG Bijtijds ontdekt Sjanghai geheel ontruimd Binnen een maand Braening in den Rijksdag De ramp te Lyon China tevreden doch niet geheel gerust DE BAROMETER DONDERDAG 12 ME11932 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 VIJF EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18072 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; Per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM TELEFOON 13866 ADVERTENTIEPRIJZEN: Per lossen regel 30 c.; ingez. med. 50 c. per regel; idem op pag. één 65 c. per regel Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek Nanking en Kanton zijn het oneens Het Weer, De Communisten zijn zeer onte vreden over het politie onderzoek „Mondje dicht!" Mysterieuse lotgevallen van een Japansche goudzending Waar zijn de goudstaven verwisseld Door hagel gedood ZULKE HANDEN MAKEN SCHOON WERK DE FRANSCHE PRESIDENT OP WEG NAAR PARIJS Op het Victoriastation te Sheffield is een spoorwegtentoonstelling ge houden. Inwoonsters geven de no. 10.000 een extra beurt. mrn&m 'Wm De nieuw gekozen Fransche president Lebrun verlaat na zijn benoe ming het paleis te Versailles Rus te Berlijn verhoord Hij handelde alleen Japans motieven Japan in Mandsjoerije Gelijk recht door ontwapening DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN MINDER DWANG BIJ DE SOVJETS Thans ook voor boeren ZIJN LADING KWIJT De „Chaco" te Gdingen NIEUW ZIJDETARIEF IN ENGELAND te NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Le président est mort, vive le président." Met grondwettelijke snelheid heeft de verweesde Fransche republiek een Jheuwen representatieven vader geadop- eerd. Vanaf het oogenblik, dat Painlevé op aandrang van zijn vrienden zijn candida- uur introk, stond het vast, dat de voorzit- er van den Senaat, de heer Albert Lebrun, Q°or het congres der vereenigde Kamers te ®rsailles met overgroote meerderheid van Remmen zou worden geroepen tot het °°gste ambt in den Franschen staat. En geschiedde het ook. Terwijl duizenden arijzenaars ontroerd en verslagen defi- ®erden langs het statielij k opgebaarde hoffelijke overschot van den als een ge vaarlijk roofdier afgemaakten „père de ainilie" Paul Doumer, reed zijn opvolger °nder beveiligende militaire en politioneele ®5rewachten de Fransche hoofdstad binnen, et leven staat niet stil, het gaat voorbij, aan den dood. Het is goed, dat de heer Lebrun onmid dellijk bij zijn gezagsaanvaarding verklaard heeft, het strikt onpartij- 'ge voorbeeld van zijn voorganger te zullen ^0lgen, zoodat men niet ongerust behoeft e z'Jn, dat hij zijn sterk rechts georiënteer- e Politieke gezindheid zal laten gelden, rouwens practisch is dat ook uitgesloten, ant de links gerichte regeering en volks- ertegenwoordiging, waarmee hij straks zal f^ten samenwerken, zouden het hem niet r^staan. De wereld echter, die het geloof f1 hiogelijkheden verloren heeft, is maar al zeer bereid in onmogelijkheden te geloo- ei1- Daarom was Lebrun's verklaring ®eenszins overbodig. Van den president, die, ®ekozen door de oude Kamer, zich genood zaakt ziet terwille van de nieuwe, welke eth zal worden toebedeeld, zijn eigen poli- ®ke hart het zwijgen op te leggen, zal veel act worden vereischt. Indien de nieuwe attier den staatspresident had moeten kie- f6 zou haar keuze voorzeker niet op ebrun, maar op Painlevé zijn gevallen. Erg 4atlgenaam moet deze gedachte voor het Nieuwe Fransche staatshoofd niet zijn. En ^hhnigen zijn van meening, dat Lebrun bij ^°gelijke wrijving met de toekomstige re dering het beste zou doen weer ontslag te ettien. Dit schijnt echter geenszins in zijn edoeling te liggen, want anders zou hij zijn ahdidaatstelling, waarvan hij alle conse quenties van te voren kende, niet hebben aahvaard. Het Japansche militaire avontuur in Sjanghai schijnt eindelijk met bekwa- men spoed te worden geliquideerd. ah de onderteekening van de wapenstil- ahdovereenkomst stond, nu het spel in aridsjoerije volgens Japan voldoende ge aderd is om het niet meer ongedaan te nhen maken, van Japansche zijde niets k eer in den weg. Zelfs de afschuwelijke 0lhaanslag, gepleegd op de paradeerende Pansche autoriteiten, heeft geen verdere ^rtraging tengevolge gehad. Dit resultaat vooral te danken aan de bemiddeling van P Engelschen gezant in China, die tus- aen beide partijen een compromis wist stand te brengen. Onmiddellijk is Japan Bonnen zijn troepen terug te trekken uit bezette gebied rondom Sjanghai en het dit met te grooteren ijver, naarmate e toestand in het tot de republiek Mand- °skwo getransformeerde Mandsjoerije v eiBender wordt. De door Japan aldaar ge- hide regeering van Chineesche stroo- hnen wordt het vuur angstwekkend na 11 be licht ontvlambare schenen gelegd. ahdieten en opstandelingen hebben met 10 Mei. De ernstige aardverschui- Vajl die sedert Maandag weer in de Alpen ljjjjp Savoye voorkomen, hebben reeds onmete- iv s°Pade aangericht. Dlot Germagny (Opper-Savoye) heeft zich hvee6 18 een modderstroom gevormd, welke achy dorpen dreigt te vernietigen. De lava- 2 j,,®e massa beweegt zich, bij een dikte van aaajvT en een breedte van 800 Meter lang- ^ih v dalwaarts. Alle communicatiemiddelen standerbroken- Het meest troosteloos is de toe licht; in llet kleine plaatsje Auressieux, in de teïs waarvan zich 2 millioen kubieke me- 2Üh aardmassa's voortbewegen. Twee huizen Over reeds verwoest. De diepe scheuren, die ^dftis als na een aardbeving, ontstaan, hebben 30 een breedte van 40 M. en een diepte van ïlen r. °°Bgetuige, wiens huis met den grond heerjj gemaakt is, vertelt, dat aan het langzaam dopfl0ttlen van de grondmassa's een op den 8edov,ri 8e*Ükend geraas was voorafgegaan, welk gev°i8'd werd door een orkaanachtigen Als s^cht °°rzaak van de catastrophe vindt men ^tohdsch6 veiklaiang' dat tot dusverre onder- hip~uT waleren een uitweg neooen gevonaen j de bovenliggende grondlagen hebben •esieurd. hun gewapend verzet tegen het nieuwe Mandsjoekwo-regiem veel succes, sinds de Chineesche generaal Ma, die eerst in de onafhankelijke regeering zitting nam om de zaak van nabij af te neuzen, zich weer bij hen heeft aangesloten. Ten opzichte van China en Japan heeft generaal Ma zich aan „double-crossing" schuldig gemaakt, d.w.z. hij heeft zoowel zijn eigen land als den vijand tweemaal bij den neus genomen, om thans nog alleen maar voor zichzelf te vechten. Wie meenen mocht, dat de onderteeke ning van het wapenstilstandsverdrag Sjanghai door gansch China met vreugde en een zucht van verlichting zou worden begroet, blijkt zich deerlijk te ver- g'-sen. De voorwaarden, welke in dit ver drag zijn opgenomen, worden zoowel door de Chineesche universitaire intelligentia als door Kanton vernederend en verwerpelijk geacht. Daarom hebben een aantal Chinee sche nationalistisch gezinde studenten den Chineeschen regeerings-vertegenwoordiger dermate afgetuigd, dat hij te bed liggend zijn handteekening onder het verdrag heeft moeten zetten. Een even groote ontstem ming over de toegevendheid der Nanking- regeering schijnt te Kanton te heerschen. Kanton en Nanking, die elkaar hadden ge vonden in de uiterste stonde des gemeen- schappelijken gevaars, wijken nu weer uit een, zoodat er weer kans bestaat, dat de onzalige burgeroorlog in China te ongele gener tijd opnieuw zal ontbranden. Indien dit onverhoopt zou gebeuren, zal Japan in zijn militair gebalde vuistje lachen, want hoe meer China zichzelf ver zwakt, hoe vrijer spel Japan in Mandsjoe rije heeft. Het zal dan de onderteekening van de wapenstilstandsovereenkomst te Shangai met gulden letteren noteeren in het met bloed bevlekte boek zijner jongste imperialistische geschiedenis. PARIJS 11 Mei. (Reuter). De Communisti sche Populair stelt een onderzoek in naar de houding van de politie bij den moord op pre sident Doumer. Het blad beweert, dat de politie niet de ge bruikelijke voorzorgsmaatregelen heeft geno men, bij het bezoek van Doumer aan de ten toonstelling van boeken van schrijvers-oud- strijders. Bovendien beschuldigt het blad de politie ervan, met den moordenaar Gorguloff in ver binding te hebben gestaan, eerstens door mid del van Jakowlow, den leider van de naar Frankrijk uitgeweken Russische witgardisten en tweedens door middel van een politie-spion. De communisten beweren, dat genoemde Ja kowlow medeplichtig aan den moord op Dou mer is. Volgens een bericht van den correspondent van de „News Chronicle" te Moscou, heeft de Tschjeka een geheime order uitgevaardigd om het grootste stilzwijgen te bewaren over den aanslag van Gorguloff. Hij deelt verder mede, dat hij getracht heeft een onderhoud te krij gen met Stalin, maar de secretaris van den Dictator had hem geantwoord dat Stalin hem niet kon ontvangen en geen enkele mededeeling kon doen van welken aard ook, over den moord aanslag op Paul Doumer. Verwachting: g Zwakke tot matigen, Zuidelijke tot Wes- §j H telijken wind, betrokken tot zwaar be- g H wolkt, waarschijnlijk eenige regen, iets g g zachter. g Verdere vooruitzichten: iets wanner. H Nachtvorstverwachting: geen nachtvorst, g Een bijna ongeloofelijke zaak houdt sinds eenigen tijd 4e Japansche geheime politie be zig. Zooals bekend is, hadden in d1 laatste maanden tal van goudzendingen van Japan naar de Vereenigde Staten plaats. Bij de trans porten werden natuurlijk de grootste voor zorgsmaatregelen genomen. Van de Japansche Nationale Bank tot aan het schip en van het schip naar de Amerikaansche Bank hadden de transporten onder politiegeleide plaats. Op het schip zelf zijn verschillende detectives belast met de voortdurende bewaking van het goud, opdat geen ongevraagde liefhebbers zich voor de waardevolle vracht zullen interesseeren. Kort geleden nu vond weder zulk een goud zending plaats ter waarde van rond anderhalf millioen dollar. Ofschoon dit bedrag voor een goudzending niet bepaald hoog is, werden toch de gewone voorzorgsmaatregelen genomen. Met een pantserwagen werd het goud naar het schip gebracht en in San Francisco werd het even eens in een dergelijken auto van het vaartuig naar de bank vervoerd. Twee detectives, hadden voor voortdurende bewaking op het schip zorg gedragen. Het goud was tijdens den overtocht bewaard in een pantserkluis. Eenige uren, nadat het goud aan de Bank te San Francisco was afgeleverd, werden de kapitein van het schip en de detectives bij den hoofdcommissaris van politie ontboden, die hun mededeelde, dat het geleverde goud valsch was. Het ontvangene bestond uit een waardeloos metaal, dat wel het vereischte gewicht had en er ook precies als goud uitzag, maar dat verder met goud niets maar dan ook niets te maken had. Onmiddellijk werd een scherp onderzoek in gesteld. In overleg met de Bank werd de Pers van den diefstal niet in kennis gesteld. Maar alle bemoeiingen der Amerikaansche politie, alle pogingen om deze onverklaarbare zaak op te helderen, bleven vruchteloos. Het stond on- omstootelijk vast, dat tijdens het vervoer van het goud naar en van het schip de verwisseling van het goud in het waardelooze metaal niet had plaats gevonden. De Japansche politie, die aanvankelijk de schuld op de onachtzaamheid der Amerikaansche beambten had geschoven, stelde eveneens een diepgaand onderzoek in. Kapitein en detectives werden aan een scherp verhoor onderworpen,' zelfs tot de geheele be manning werd het onderzoek uitgestrekt. Het kon daardoor niet uitblijven, dat de pers lucht van de zaak kreeg. Ofschoon intusschen acht weken sinds den diefstal zijn verloopen, en de nasporingen geen oogenblik werden gestaakt, is het tot dusver niet gelukt, om ook maar het geringste spoor te ontdekken. Er blijft thans geen andere ver onderstelling over, dan dat de verwisseling reeds in het Bankgebouw te Tokio heeft plaats ge had. Vastgesteld is, dat de goudstaven meer dan twee weken in een bijzondere kluis te Tokio lagen. Waarschijnlijk is het den dieven gelukt met valsche sleutels de kluis binnen te dringen. Zij zullen daarbij wel door bepaalde beambten der Bank geholpen zijn. Men heeft eenige be ambten, tegen wie men verdenking had, gear resteerd, maar moest hen, wegens gebrek aan bewijs, al heel spoedig weer in vrijheid stellen. Het verlies van de Japansche Bank wordt door verzekering gedekt. De verzekeringsmaat schappij heeft voor het vinden van den dader een belooning uitgeloofd van 100.000 Yen. CALCUTTA, U Mei. (V. D.) Officieel wordt uit Allahabad gemeld, dat in de omgeving van deze stad gisteren reusachtige hagelsteenen van ongekenden omvang zijn gevallen. Door deze steenen werden 13 personen gedood en onge veer 120 gewond. BERLIJN, 11 Mei. (W.B.) Op verzoek van de Parijsche recherche heeft de politie van Ber lijn den sedert jaren op een Nansenpas te Ber lijn levenden Russischen emigrant Valentin Ja- kowlew, die een kousenwinkel heeft, opgeroe pen om verhoord te worden. Jakowlew, die te vens redacteur is van een te Parijs en Berlijn verschijnend emigrantenblad, „de Stormklok" getiteld, zou een geestverwant van Gorguloff zijn, die den moord op den Franschen presi dent gepleegd heeft. Jakowlew verklaart echter in geen enkele na dere relatie te hebben gestaan met Gorguloff. Als leider van een tegen Sovjet-Rusland ge richte Russische boerenpartij heeft hij alleen eenmaal gepoogd Gorguloff en diens vrienden tot zijn partij over te halen. De laatste maal, dat hij hem gesproken heeft, was in December 1.1. Tusschen hem en Gorgu loff heeft toen een zeer onverkwikkelijk dis puut plaats gehad, daar Gorguloff op naam van Jakowlew belangrijke boekbestellingen had gedaan bij een boekhandelaar. Bij het onderzoek te Parijs naar de antece denten van Gorguloff, zou gebleken zijn, dat Paul Gorguloff geruimen tijd in verbinding heeft gestaan met een zekeren de Brovare. Naar de „Liberté" meldt, is in een koffer, dien de Brovare te Nicj heeft achtergelaten een op zijn naam gestelde Sovjet-pas gevonden. De Brovare is in 1924 van Berlijn naar Parijs ge komen. Hij zelf en zijn vrouw worden gezocht. PARIJS, 11 Mei. (Reuter). De Brovare is te Parijs gevonden en aanstonds verhoord. De Rus verklaarde wel geruimen tijd te Nice gewoond te hebben, doch hij had Gorguloff nooit ge kend. Op grond van het politie-onderzoek schijnt men in bevoegde kringen thans tot de conclusie te komen, dat Gorguloff geheel alleen zijn mis daad heeft voorbereid en volbracht. SYDNEY, 10 Mei. (V. D.) De politie heeft een inval gedaan bij een anti-communistische organisatie, „De Nieuwe Garde" genaamd, waar zij de hand wist te leggen op een aantal docu menten, waardoor sensationeele plannen aan het licht zijn gekomen. De organisatie was n.l. voornemens premier Lang van Nieuw-Zuid- Wales, den minister van koloniën en den chef der politie gevangen te zetten in de buiten ge bruik zijnde gevangenis van Berrima. Het voor nemen bestond verder hen daar gevangen te houden, totdat er een nieuwe regeering zou zijn gekomen en hen vervolgens in staat van beschuldiging wegens hoogverraad te stellen. TOKIO, 11 Mei. Het Japansche kabinet heeft besloten onvoorwaardelijk alle Japansche lan dingstroepen, die zich momenteel nog te Sjang hai bevinden, binnen 30 dagen van daar terug te trekken. De bescherming der internationale nederzetting zal aan de contracteerende mo gendheden worden overgelaten. De veertiende Japansche divisie, die uit Sjanghai is teruggetrokken, is, volgens mede deeling van het Japansche Ministerie van Oor log, te Dairen aangekomen. Zij zal gebruikt worden in de gevechten tegen de Chineesche vrijscharen, die in Noord-Mandsjoerije de nieu we Mandsjoerijsche regeering bestrijden. TOKIO, 11 Mei. (Reuter). Ten aanzien van het besluit van de regeering, om de troepen uit Sjanghai terug te trekken, verklaarde de woordvoerder van het ministerie van buiten- landsche zaken, dat dit besluit is genomen, teneinde de wereld te bewijzen, dat Japan niet het plan heeft gehad deze stad te veroveren. Hij voegde hieraan toe, dat slechts een klein aantal Japansche mariniers te Sjanghai zullen blijven, teneinde levens en eigendommen van de Japansche bewoners te beschermen, hoewel men vertrouwt, dat de Chineezen zich aan de voorwaarden van den wapenstilstand zullen houden. Japan acht de overige mogendheden verant woordelijk, indien tengevolge van het terugtrek ken van de Japansche troepen, de stad opnieuw wordt bedreigd. Japan had de overtuiging, dat het niet alleen zijn eigen belangen, doch ook die van de overige mogendheden beschermde, toen het Sjanghai bezette en als dank kreeg het slechts de alge- meene miskenning door de geheele wereld. MOEKDEN, 11 Mei. (V.D.). Volgens mede deeling van het Japansche opperbevel, zijn in de afgeloopen drie maanden in Mandsjoerije 102 Japansche officieren en soldaten gedood en ruim 500 gewond. Volgens Chineesche opgaven zouden de Japansche verliezen meer dan 1500 dooden en gewonden bedragen. Zondag j.l. hebben Japansche vliegtuigen ten Westen van Tsitsikar een aanval gedaan op de troepen van generaal Ma. De strijd duurde ruim 3 'A uur en een honderdtal bommen werd om laag geworpen. Verscheidene dooden en gewon den bleven op het veld achter. Een Japansch vliegtuig moest een noodlanding maken. Het lot van de inzittenden is onbekend. BERLIJN, 11 Mei (Reuter). Heden heeft de Rijkskanselier Dr. Heinrich Brüning in den Rijksdag, nadat tal van afgevaardigden hun partijgemoed gelucht hadden, het woord geno men om het regeeringsstandpunt ten aanzien van de herstelkwestie en het ontwapenings- vraagstuk nog eens helder uiteen te zetten. Hij constateerde, dat op de ontwapeningsconferentie te Genève de wil tot werkelijke ontwapening veel sterker gebleken is dan op welke slepende voor-conferentie ook. De besprekingen tusschen de staatslieden onderling hebben ook getoond, dat de groote mogendheden het Duitsche stand punt veel nader zijn gekomen. Wel zullen zich bij de komende besprekingen nog groote moei lijkheden voordoen, maar Duitschland kan in vol vertrouwen op de rechtvaardigheid deze rustig tegemoet zien. Ontwapening, herstelbe talingen en de wereldgeschiedenis kunnen niet van elkander worden gescheiden. Van deze toch hangt het lot der wereld tot ver in de toekomst af. De ontwapeningsconferentie is daarom van belang voor gansch de wereld, maar voor Europa heel in het bijzonder. Het is onjuist, wanneer men het voorstelt alsof Europa eerst thans met het doorvoeren der bewanp":nvsbeperkmg een begin maakt. Het is daarm ds begonnen, en wel op een weer galoos he wijze, twaalf jaar geleden, toen nu schland en zijn vroegere bond- genooten inleiding van de algemeene ont wapening tot demilitariseering dwong. (Leven dige bijval). Alleen is het bij dit begin gebleven, zonder dat men de daaruit vanzelfsprekende conse quenties trok. Niettegenstaande Duitschlands ontwapening is Europa op het oogenblik het zwaarst bewapende continent en vergeleken met de jaren voor den oorlog zijn de bewapenings uitgaven steeds gestegen. Uit deze positie spruiten van zelfsprekend de Duitsche ontwapeningseischen voort. Wat wij willen is de algemeene ontwapening en herstel van de Duitsche gelijkgerechtigdheid Beide doeleinden zijn zoo nauw met elkaar ver bonden, dat zij feitelijk één enkel doel vormen: Duitsche gelijkberechtigdheid door algemeene ontwapening. Het oogenblik eisclit verstrek kende besluiten. De verwachtingen die de vol ken over de bijeenroeping der Ontwapenings conferentie hebben gesteld, mogen niet teleur gesteld worden. Reeds beginnen de volken on geduldig te worden. De volken onderling heb ben vertrouwen in elkaar. Mogen de regeerin gen in een officieele politiek eindelijk den weg vinden en de bruggen betreden, die van volk tot volk dikwijls reeds zeslagen zijn. (Applaus in het Centrum). PARIJS, 11 Mi (V.D.) Te Lyon is het op. ruimingswerk van de ingestorte huizen giste ren den geheelen dag voortgezet. Met behulp van dynamiet liet men eenige nog overeind. staande muren in de llucht vliegen. Ook de artillerie moest nog eenmaal met granaten in grijpen. Het totaal aantal dooden bedraagt 32, waarvan tot nog toe pas 14 lijken geborgen zijn. Gisteren werd nog 'n achtjarig meisje onder de puinhoopen levend geborgen. Het kind over. leed echter eenige uren later aan de bekomen verwondingen. Sjanghai zal binnen een maand geheel ont ruimd zjjn. Een ietsje vrijheid in den Russischen vleesch- handel. Bij Allahabad zijn 13 menschen door hagel steenen gedood. Negentienjarig meisje te Eindhoven vermoord. Groote rede van dr. Brüning in den Rijksdag. Doumer's moordenaar Gorguloff had blijkbaar geen medeplichtigen. ZwaluwenNicholson 20. Eerste steenlegging nieuwe R. K. kerk te Koog aan de Zaan. De N.V. Effectenkantoor F. Th. Everard heeft surséance van betaling aangevraagd. Voorloopig verslag inzake garantieregeling kippenhouderij. Meening der Tweede Kamer over het z.g. menggebod. O O O O O MOSKOU, 11 Mei. (Reuter). Het schijnt, dat in Rusland thans ook de gedwongen levering van vleesch verminderd zal worden. De levering van vee door boeren-gemeen- schappen en door zelfstandige boeren zal met de helft verminderd worden, de levering van vee door de staatsbedrijven zal echter worden vergroot. Verder zal iedere beperking van het slachten zoowel voor eigen gebruik als voor den verkoop worden opgeheven. Men herinnert zich, hoe dezer dagen een besluit afkwam, waarbij een particuliere graan handel in beperkte mate werd mogelijk ge maakt. WARSCHAU, 10 Mei (V.D.) De Argentijnsche hulpkruiser „Chaco" is heden de haven van Gdingen binnengeloopen ten einde aldaar ne gen politieke gevangenen van Poolsche uatio. naliteit aan land te zetten. PooLs-'.he politie ambtenaren hebben de gevangenen voorloopig in arrest gesteld ten behoeve van het instel, len van een onderzoek. Bij het aan lam zet ten der gevangenen was een ontzaglijke me. nigte nieuwsgierigen toegestroomd. De „Cchaco" heeft kolen ingenomen en is vervolgens ver trokken naar Memel vanwaar zij nar Lon den koers zal zetten. LONDEN, 10 Mei. (Reuter.) De kanselier van de schatkist diende gisteren bij het Lagerhuis nieuwe zijderechten in, die 11 Mei in werking treden. Deze rechten omvatten: le. Buiten en behalve de bestaande douane rechten zal een recht van tien percent ad va lorem worden geheven op garens, weefsels en andere geheel of gedeeltelijk afgewerkte zijden artikelen, natuur- of kunstzijde stoffen: 2e. geheel of gedeeltelijk afgewerkte kleeding- stukken van natuur- of kunstzijde zullen wor den getroffen door een extra recht gelijk staande met tien pet.; 3e. rechten zullen worden terugbetaald in geval zijden goederen weer worden Uitgevoerd en goederen worden uitgevoerd, gemaakt van weefsels, waarvan reeds rechten zijn betaald. Het Lagerhuis heeft het voorstel aangeno men met 465 tegen 47 stemmen. SJANGHAI, 11 Mei. (Reuter.) Het besluit van de Japansche regeering om de troepen uit Sjanghai terug te trekken wordt door Chinee sche kringen toegejuicht. Men is echter bevreesd voor de houding van de Japanners aan de Mandsjoerijsche grens, waar Tsjang Hsue Liang zich gereed houdt om iedere poging van de Japanners om Sjanhaikwan te bezetten te verijdelen. J. J. WEBER ZOON OPTICIENS FABRIKANTEN Groote Houtstraat 166 Haarlem Stand op Donderdag 9 uur v.m.: 762 Stilstand.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 1