Gemeenteraad van Wijk aan Zee en Duin ALBERT HEIJN's THEE belangrijk in prijs verlaagd GRATIS ALBERT HEIJN Pinkster RIJDT TAXI „ATAX" 10338 Coöp. „De Eendracht" U.A. BRANDSTOFFEN Een half pond prima Bruidsuikers MAAKT U HET LEVEN G0EDK00PER UITENGE Overhemd RITTEN VANAF 20 CENT TELEFOON j -J -j Qg N.V. AMSTERDAMSCHE RIJTUIGMAATSCH. - PLEIN 21 VRIJDAG 13 MEI ingezonden m\\\ STADSNIEUWS DE BROCKWAY STADSBUSSEN De verlengde concessie Meening Ir. Burgersdijk DE ZWEEFSPORT IN NEDER LAND IN NIEUWE BANEN Groote verbeteringen van organi- satorischen aard Propagandafilmavond in de M.T.S. EFFECTENKANTOOR EVERARD Giften voor Pater van Megen Voor het Crisis-comité Haarlemsche Rechtbank Burgerlijke Stand Herbenoeming van den burgemeester. De winkelsluiting voor Wijk aan Zee. De schoolvoeding. Voor de Feestdagen Extra Aanbieding IJMUIDEN—OOST IJMUIDEN Rekeninghouders van den Post- chêque- en Girodienst Nog vóór bij Uw nieuwe costuum Popeline Cord-Shirt ^egang aarlem ra modes tricotages De aangewezen firma! DAG EN NACHT GEOPEND Donkere Spaarne 42 - HAARLEM - Telefoon 13066 Gisterenavond is het voorstel van B. en W. om de loopende concessie van de N.V. Haar- lemsche Brockway Bus Mij. te verlengen tot 1 Juli 1938, met algemeene stemmen aange nomen. De directie van genoemd bedrijf deelde ons naar aanleiding hiervan mede, dat nu met grooten spoed verder zal worden gegaan met den bouw van de nieuwe wagens, welker stalen carrosseriën geheel in eigen werkplaatsen ver vaardigd worden, en aan de moderne eischen zullen voldoen. Tevens zal volle aandacht worden geschonken aan een meer frequenten dienst op de diverse lijnen, in het bijzonder de verbinding Haarlem- Noord met centrum stad. Zeer waarschijnlijk zal hierop spoedig een 7 y, minuten dienst wor den ingevoerd, 'waarmede de bewoners van dit gedeelte van Haarlem ten zeerste zullen ge baat zijn. De directeur van de N.Z.H.T.M., de heer ir. W. A. Burgersdijk, gaf op onze vraag als zijn mee ning te kennen, dat het eenige gevolg door de beslissing van den Raad waarschijnlijk zal zijn, dat de doortrekking van de tram van het Soendaplein naar de Jan Gijzenvaart niet tot stand zal komen, wat voor de bewoners van Oud-Schoten niet prettig is. Op de invoering der andere autobuslijnen, waarvoor Ged. Staten op 27 April toestemming hebben verleend, zal de Woensdag door den Raad genomen beslissing van geen invloed zijn. Ook in ons land begint de zweefsport meer en meer populair te worden. Nog is het wel niet zoover, dat bij iedere gemeente van eenige be- teekenis een oefenterrein aanwezig is, maar het begin is er. Wij denken hierbij aan de kampen, gehouden door de A.N.Z.V. te Egmond aan Zee, Teriet en de geregelde week-end- oefeningen van de E. N. Z. C. en de Zweef- club voor Jongeren te Noordwijkerhout. Den laatsten tijd zijn in verschillende plaatsen, o.m. te Apeldoorn, Leeuwarden en Nijmegen zweef- clubs opgericht. Tot voor kort meende men de Zweefsport alleen op bepaalde, daarvoor geschikte heuvel achtige terreinen te kunnen beoefenen, doch men is tot de conclusie gekomen, dat op vlak terrein door te starten met een auto of mo torfiets eveneens gunstige resultaten te beha len zijn. Het tijdstip, dat op vrijwel iedere plaats in ons land wordt gezweefd, zal dus wel niet zoo heel ver in de toekomst liggen, te minder om dat aan het zweven niet zulke hooge kosten verbonden zijn als aan het motorvliegen. Waar dus op goede gronden te verwachten is. dat binnen afzienbaren tijd het aantal de Zweefsport beoefende Vereenigingen in ons land snel zal toenemen, is door de Kon. Nederl. Ver. voor Luchtvaart een Commissie voor het Zweefvliegen in het leven geroepen, waarin o.m. zitting hebben, een lid van genoemde Ver- eeniging, een lid van den Luchtvaartdienst van het ministerie van Waterstaat, een lid van den Rijksstudie dienst voor de Luchtvaart en een lid van het Kon. Nederl. Meteorologisch Insti tuut. Deze Commissie zal teneinde in de zweverij een systematische werkmethode te verkrijgen, een algemeen reglement voor het Zweefvliegen samenstellen. Voor verschillende takken van dienst zullen sub-commissies ingesteld worden, waarvan een, gevormd uit vertegenwoordigers van verschillende vereenigingen en clubs, de oprichting van groepen, het houden van kam pen en wat verder daadwerkelijk voor het zwe ven kan worden gedaan, dient te bevorderen. Aangezien gebleken is, dat de beste wijze van organisatie ontstaat door het zich vormen van krachtige plaatselijke groepen, heeft het be stuur van de A. N. Z. V. gemeend de Vereeni- ging in haar tegenwoordigen vorm te moeten opheffen en mede te werken tot het stichten van afzonderlijke groepen. Een en ander werd besloten in de algemeene ledenvergadering, ge houden in hotel Royal, hier ter stede op 30 April j.l. Voor degenen, die zich in Haarlem en om geving voor de Zweefsport interesseeren of daarover iets naders willen vernemen, zal Woensdag 18 Mei a.s. 8 uur n.m. een vergade ring worden gehouden in een der zalen van de M. T. S. aan den Kleverparkweg, waar een causerie over deze sport zal worden gehouden, toegelicht met film en lichtbeelden en voorts een uiteenzetting van de nieuwe werkwijze van de Zweefcommissie zal worden gegeven. Zooals elders in dit blad bericht, heeft de N. V. Effectenkantoor F. Th. Everard te Am sterdam, met bijkantoor te Haarlem, zich ge noodzaakt gezien surséance van betaling aan te vragen. Deze op 1 Mei 1928 in een N.V. omgezette firma was een der oudste ter beurze van Am sterdam. Haar ontstaan dateert reeds van 30 Mei 1810, als makelaars in effecten, zoodat zij reeds bijna vijf kwart eeuw allerlei financieele stormen heeft weten te weerstaan. Hoewel van zeer ouden datum kon zij toch niet onder de groote, zelfs niet onder de groo- tere financieele instellingen gerekend worden. Het kapitaal der N.V. bedraagt 306.000 in aandeelen op naam, waarvan 200.000 zijn ge plaatst. Verdere financieele gegevens zijn er van de N.V. als zijnde een familievennootschap niet bekend. Directeur is de heer F. Th. Everard en com missaris de heer H. E. Everard te Aerdenhout. De N.V. hield zich speciaal met beleggings zaken bezig. Het bestuur der Vereeniging van den Effec tenhandel bericht nog, dat zoowel de N.V. Ef fectenkantoor F. Th. Everard, alsmede de heer F. Th. Everard Jr. onslag hebben genomen als lid der Vereeniging. Bij deze surséance van betaling zijn vele Haar- lemsche winkeliers betrokken. Vorig bedrag 534.11 N. N50.— Voor 'n goeden afloop 50. Ik wil missionaris worden, maar kan niet goed leeren. Wilt u eens voor mij bidden, dat mijn wensch vervuld moge worden? 2.— N. N., St. Odulphus.gesticht, te Sassenheim, 10. Fietsendief Voor de Haarlemsche Rechtbank stond he denmorgen terecht een 23-jarige fabrieksarbei der te Assendelft, die op 29 November 1929 een rijwiel te Krommenie en op 24 Mei 1930 een dito te Assendelft gestolen zou hebben. De officier van justitie eischte een gevange nisstraf van tien maanden. Uitspraak 26 Mei a.s. Geboren: 9 Mei d. van G. J. Leentvaar- Jochemus; 10 Mei d. van A. Akkerman-Brou wers; d. van E. v. Groningen-Kolijn; z. van A. M. Hulstein-Koks; 11 Mei d. van J. J. Verhoef- Katerberg; 11 Mei z. van A. G. Smolders- Antonisse. Ondertrouwd: 11 Mei N. Nuijens en J. W. v. Tienen; J. W. v. d. Putten en J. A. Deen; W. v. d. Meer en J. G. Turk; J. Boudewijn en J. G. P. A. Dijkmans; F. J. Martens en E. A. Heine; C. W. Blansjaar en C. Vos; H. Fennis en L. Griekspoor; IJ. Wiersma en S. v. Dalen; J. T. v. d. Wiel en W. M. Voorting; H. J. L. Heese mans en H. v. Looij. Getrouwd: 11 Mei W. H. Lamars en F. Speel man; J. A. v. d. Eijnde en A. M. Hertog; K. Brongers en G. Buist; J. C. v. d. Aar en E. A. M. Mathot; H. W. Jansen en E. Finking; J. de Boer en J. S. de Weerd; M. v. d. Leer en H. A. Vuijst; H. Meijer en M. H. Snoeks; H. P. Ter stal en W. J. Teeuwen; P. Mulder en G. E. v. d. Goes; J. G. B. Smit en C. Geurts; W. F. Kuit en R. Degenaars; W. H. Gart en J. A. Mense; A. Cassé en W. A. Mol; A. in 't Veld en W. Harskamp; C. Visser en M. Eskes; J. H. Beilschmidt en J. C. Groenendaal; P. J. J. Westrik en C. M. v. Muijen; H. W. Schilt en J. v. Bork; B. J. Bank en A. C. v. Woensel; J. A. J. v. Odijk en C. A. Metten; K. de Leeuw en F. J. Krol; M. Hoogendijk en P. v. Diggelen. Gisteravond vergaderde de gemeenteraad van Wijk aan Zee en Duin onder voorzitterschap van den burgemeester. De raad was voltallig. Herbenoeming burgemeester De voorzitter deelt mede, dat bij Kon. besluit van 28 April jj. de burgemeester is herbenoemd voor den tijd van 6 jaren en tot burgemeester ter-secretaris dezer gemeente. De secretaris benoeming geldt voor den tijd van vier jaar. De heer Schelvis spreekt de hoop uit dat de burgemeester in de komende periode in zijn gecombineerde functii dezelfde goede hoeda nigheden zal toonen, dan in de afgeloopen periode het geval is geweest. Maximum aantal verloven De sub-commissie „Handhaving Drankwet" der Nationale Commissie tegen het alcoholis me heeft aan den raad verzocht om een maxi mum aantal vast te stellen van de verloven voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein (de z.g. verloven A) en dit maximum vast te stellen op het thans bestaan de aantal. B. en W. adviseeren om dit verzoek voor ken nisgeving aan te nemen. Aldus wordt besloten. Pensioenkorting Bij circulaire van den 13en April j.l. deelen Gedeputeerde Staten mede, dat hoewel zich eenige gemeentebesturen tot hen hebben ge wend met het verzoek de jaarwedden der bur gemeesters, secretarissen en ontvangers eene vermindering te doen ondergaan of de moge lijkheid te openen pensioenverhaal op genoem de functionarissen toe te jassen, zij voorshands nog geen termen aanwezig achten eene alge meene verlaging van de bedragen dezer jaar wedden in. overweging te nemen. Naar hun oordeel kan slechts de mogelijk heid om pensioensverhaal toe te passen in aan merking komen, hetgeen thans praktisch is uit gesloten door het salarisbesluit. Ingevolge het bepaalde in de artikelen 80, 111 "en 114 der Gemeentewet, wenschen zij al vorens bedoelde artikelen uit deze Besluiten te doen vervallen, het inzicht hieromtrent van de Raden der Gemeenten te vernemen en hunne definitieve beslissing van dit verhoor afhankelijk te stellen. Zonder ook maar eenigszins op deze aange legenheid vooruit te loopen, zou het College aan Gedeputeerde Staten willen adviseeren tot schrapping van de desbetreffende artike len uit deze Besluiten over te gaan, zoodat pen sioensverhaal wordt mogelijk gemaakt en ge ven zij den Raad in overweging dienovereen komstig te besluiten. Na eenige discussie wordt het advies van B. en W. aangenomen met 10 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren Poortstra, Gijs- berts en Hilbrink. De winkelsluiting. Den 28 Mei 1931 is vastgesteld eene veror dening tot afwijking van artikel 2 der Win kelsluitingswet. Hierdoor werd het den winke liers te Wijk aan Zee mogelijk gemaakt ge durende het zomerseizoen hunne zaken ge opend te hebben op werkdagen tot negen uur des namiddags (des Zaterdags tot elf uur), terwijl het geoorloofd werd op Zondag een winkel open te hebben van negen uur des voormiddags tot 9 uur des namiddags. Blijkens schrijven van den 16 April j.l., af- deeling Handel en Nijverheid, maakt de Mi nister van Arbeid, Handel en Nijverheid be zwaar tegen deze regeling en wordt in over weging gegeven slechts voor den verkoop van bepaalde artikelen afwijking van de wettelij ke bepalingen inzake de Zondagssluiting toe te staan en het sluitingsuur op Zaterdag te stellen op tien uur. Het komt het College voor, dat in verband met het verkrijgen der Koninklijke goedkeu ring aan deze wenschen behoort te worden voldaan en zij stellen voor de terzake in de vergadering van den 28 Mei 1931» vastgestelde verordening in te trekken en opnlquw eene verordening vast te stellen. Volgens deze nieuwe verordening wordt de afwijking toegestaan voor winkels, waarin a. Kunstvoorwerpen, antiquiteiten, souvenirs; b. foto-artikelen, prentbriefkaarten; c. brood, koek, banket, suikerwerk en choco lade; d. fruit; e. kleine consumptieartikelen, zooals: belegde broodjes, croquetten, vlaatjes en dergelijke; f. melk en andere alcoholvrije dranken; g. sigaren; h. badartikelen en speelgoed. De heer Kruidenberg vraagt of in Wijk aan Duin de winkels op Zondag allen op gelijke uren opengesteld kunnen worden. Het zou in het belang der Zondagsrust zijn, wanneer de winkels des morgens gesloten bleven. De voorzitter antwoordt, dat de wet de win keliers hierin vrij laat. De heer Poortsma dringt er op aan de biljetten, waarop de uren van openstelling aan gegeven zijn, van gemeentewege te waarmerken. De voorzitter antwoordt dat dit gebeurt. Naar aanleiding van een vraag van den heer Poort stra zegt de voorzitter toe aan de winkeliers Nu per ons 17 - 20 - 25 - 30 - 35 - 40 cent Van VRIJDAG 13 tot en met VRIJDAG 20 MEI a.s. bij ieder half pond Thee vanaf 62% cent, per half pond HOLLANDSCHE ROOMBOTER, per pond 49 ct. Per pond Volv. Goudsche Kaas, 27 ct. Prima Leidsche Kaas 18 ct. Fijnste Edammer Kaas, 40 vet, per kaas van ca. 4 pond 99 ct. Versche Eieren, 10 voor 27 Ct: Jam (pot gratis), per pondspot 27 ct. Dustardpoeder, p. pak 25 ct. Delicatessepudding, per pakje 8 ct. Vruchtenpudding, p. o. 10 ct. Bessensap, per flesch 14 ct. Echte Javarijst, per pondspak 16 ct. Tafelrijst, p. pondspak 10 ct. ANANAS, Singapore, schijven p. blik van 25 voor 20 ct. ANANAS, Keith 49 45 PERZIKEN, Keith 49 45 APPELMOES, van Goudreinetten 35 32 SPERCIEBOONEN 37 33 j2JBlikkenfüne Doperwten voor 75 ct. SLEEP-ASPERGES, Delmonte p. blik van 103 voor 95 ct. PUNT-ASPERGES, Delmonte 103 95 SOEP-ASPERGES 80 74 SOEP-ASPERGES 49 45 Per pond. Sprits Populair 17 ct. Bitterkoekjes 25 ct. Choc. Flikken 19 ct. Choc. Rotsjes 19 ct. Vruchtenkoekjes 24 ct. Dessertbonbons, p. ons 22 ct, Boerenmeisjes, per pot 70115 ct. Boerenjongens, per pot Boerenmeisjes per pot Advocaat, per fl. Advocaat, extra, per flesch Fijne Likeuren, Half om Half flesch 70—115 ct. 85—150 ct. 75—145 ct. 85—160 ct. Voorburg, enz., per 125 ct. IETS BIJZONDERS!! PINKSTER CAKES, per stuk 25 ct. ENGELSCHE CAKES, per st. 30 ct. ALLERFIJNSTE DESSERTKOFFIE, per half pon~50 ct. HAARLEM - HILLEGOM - LISSE - SANTPOORT A. 265 ZANDVOORT - HEEMSTEDE. een uittreksel uit de verordening te verstrek ken, zoodat zij zich volmaakt op de hoogte kun nen stellen. Na nog eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. goedgekeurd. Vergunnings- en verlofsreehten. Goedgekeurd worden de voorstellen van B. en W. tot vaststelling van verordennigen regelende de heffing en invordering van vergunnings- en verlofsrechten. Parkeerverbod. B. en W. stellen voor de Algemeene Politie verordening aan te vullen met een bepaling, waarbij aan B. en W. de bevoegdheid wordt ge geven een parkeerverbod uit te vaardigen. Er is nog niet bepaald voor welk gedeelte een zoodanig verbod zal worden uitgevaardigd. De heer Winter waarschuwt ervoor om den be zoekers der badplaats niet te veel belemmerin gen in den weg te leggen. In Zandvoort is men op het parkeerverbod reeds teruggekomen, om dat het niet in het belang der badplaats bleek te zijn. Spr. zou er voor voelen wanneer een behoorlijk parkeerterrein ter beschikking werd gesteld. De voorzitter antwoordt dat men zich niet ongerust behoeft te maken. Het ligt geenszins in de bedoeling om overal N. P.-borden te plaatsen. Maar het kan voorkomen dat het voor een bepaald punt wenschelijk is. B. en W. zullen in elk geval met beleid handelen. Het voorstel wordt hierna goedgekeurd. Straatnamen. B. en W. deelen den Raad mede, dat tenge volge van de vordering der bebouwing langs de nieuw geprojecteerde straten, op het terrein tusschen den Hoflanderweg en den Munniken- weg, aangelegd door K. J. P. Spijker en J. W. Balvers, wenschelijk geacht moet worden deze straten van een naam te voorzien. In verband hiermede is een historisch onder zoek ingesteld waaruit bleek, dat in de onmid dellijke nabijheid van dit terrein in de late Middeleeuwen, een regulierenklooster is ge sticht, hetwelk bekend stond als het klooster van Maria in Sion en in den tijd der refor matie werd verwoest. Slechts de naam Mun- nikeweide en Munnikenweg herinnert nog aan dit klooster. Waar de namen der straten dikwijls werden afgeleid van de namen der kloosters, die langs die straten waren gelegen (bijvoorbeeld Min derbroederstraat, Reguliersbreestraat, Celle- broedersweg) komt het B. en W. alleszins ge wettigd voor ook door deze nieuwe straten de herinnering aan het oude klooster levendig te houden en stellen zij voor, bedoelde straten den naam te geven van „Reguliersstraat" en „Re guliersdwarsstraat". Aldus wordt besloten. Verhooging belooning Bij Raadsbesluit van den 22sten Augustus '19 is de belooning van den Secretaris-Penning meester-Armenverzorger bij het Burgerlijk Armbestuur bepaald op 200. In verband met de vermeerdering van de aan deze functie verbonden werkzaamheden en rekening houdend met de uitbreiding der be volking. komt het B. en W. gewenscht voor de jaarlijksche belooning voor genoemden functio naris met ingang van denlsten Juli a.s. na der te bepalen op 300.en stellen zij den Raad voor dienovereenkomstig te besluiten. Goedgekeurd. Rioleering van een beek B. en W. bieden den Raad ter vaststelling aan een suppletoire begrooting van den kapitaals- dienst 1932 in verband met de rioleering van een beek nabij den Munnikenweg, tot een be drag van 2500. Naar aanleiding van verschillende vragen, welke gesteld worden, deelt de wethouder, de heer TERVOORT mede, dat het de bedoeling is de geheele beek te rioleeren, daar anders het overgebleven gedeelte van 30 M. aan ernstige vervuiling zal blootstaan. De heer DE WILDT dringt er op aan om de sloot langs het land van den heer Sluiters, bij de Pruys-woningen, te rioleeren. Spr. acht dit nog veel urgenter, daar hier ernstige vervui ling plaats heeft. De VOORZITTER antwoordt dat dit later zal gebeuren. Er is op het oogenblik nog geen geld voor. Het voorstel van B. en W.wordt hierna goed gekeurd. Vaststelling pensioengrondslagen Aan de orde is hierna de vaststelling en her ziening van de pensioengrondslagen van eenige gemeente-ambtenaren. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. De gemeente-veldwachters B. en W. stellen voor een verordening vast te stellen, regelende de eischen van benoembaar heid en de bezoldiging van de gemeenteveld wachters. De heer KRUIDENBERG acht de verhouding tusschen de salarissen van den chef-veldwach ter te Wijk aan Zee en den veldwachter in Wijk aan Duin niet juist. De arbeid van laatstge noemden functionaris is zwaarder en daarom acht hij een gelijke salarieering op haar plaats. De VOORZITTER zet uiteen dat dit in de gegeven omstandigheden moeilijk door te voeren is. Spr. geeft in overweging om te wachten tot er uitbreiding' komt. SX'.- 1 De heer de Wildt stelt voor om aan nieuw te benoemen functionarissen geen huurtoeslag te geven. Dit voorstel wordt aangenomen met de stem men van de heeren Hilbrink, Poortstra en Gijs- berts tegen. Het aldus gewijzigde voorstel wordt hierna goedgekeurd. Reglement van orde Opnieuw wordt vastgesteld het Reglement van orde voor de vergadering van den raad. Schoolvoeding Door de heeren Poortstra en Gijsberts is een voorstel ingediend om de verstrekking van schoolvoeding te doen hervatten. De heer Poortstra licht dit voorstel toe en zegt, dat hij eigenlijk van B. en W. verwacht had, dat het College automatisch tot hervat ting der schoolvoeding zou zijn overgegaan, toen Beverwijk weer begon. De bedoeling van spr.'s voorstel is meer om B. en W. uit te noodigen bij de hoofden der scholen een onderzoek in te stellen naar de noodzakelijkheid. De voorzitter merkt op, dat het geld voor de schoolvoeding reeds verbruikt is. Men dient er voorts rekening mede te houden dat het straks weer najaar en winter wordt. Dan acht hij schoolvoeding meer op haar plaats dan in den zomer. De heer Kruidenberg voelt er meer voor om aan de ouders der kinderen, die ondervoed blij ken te zijn, steun te verstrekken in natura of anderszins. Spr. acht dit voor de ingezetenen ook verheffender. Men kan de kinderen het voedsel beter in eigen gezin laten nuttigen. De heer Gijs ondersteunt dit denkbeeld. De voorzitter acht het een open vraag, of in dit geval de kinderen er wel van zullen profi- teeren. Het gevaar is niet denkbeeldig dat de steun ergens anders voor gebruikt wordt. De heer Schelvis vraagt of, bij verwerping van het voorstel, evengoed voor de ergste ge vallen iets gedaan zal worden. De voorzitter antwoordt bevestigend. Na nog eenige discussie wordt het voorstel verworpen met 9 tegen 4 stemmen. Voor stem den de heeren Poortstra, Hilbrink, Gijsberts en Kruidenberg. Rondvraag Bij de rondvraag wijst o.a. de heer v. d. Colk op den last. welke ondervonden wordt van los- loopende honden. De voorzitter zegt een streng onderzoek toe. De heer Dinter vestigt de aandacht op den onhoudbaren toestand vóór de huizen langs den Rijksstraatweg. Kunnen hier voorloopig niet wat sintels gestrooid worden? De voorzitter antwoordt dat dit niet mag. Herhaaldelijk is bij den Waterstaat op verbe tering aangedrongen, tot nu toe evenwel zon der succes. De heer Schelvis dringt aan op de plaatsing van een urinoir te Wijk aan Zee. De voorzitter antwoordt dat dit vrij kostbaar is. Hij zal het echter nog eens bespreken. Hierna volgt sluiting. R.K. Speeltuinvereeniging „Vrij en Blij" -* De werkzaamheden aan het terrein van de on langs opgerichte R.K. SpeeltuinvereeniginS alhier, maken goede vorderingen. Deze week zou men gered' komen met effenen, waarn» begonnen wordt met het vervaardigen der ver schillende werktuigen en het bouwen van een clubhuis met bergplaats. Nieuwe leden zijn nog steeds welkom en kunnen zich aanmelden o.a» aan het Patronaatsgebouw en aan het café van den heer Demmers op den hoek der Fr> Naerebout- en Trompstraat. Diefstal van steenkool Door Rijks, en ge meentepolitie zijn ter zake poging tot diefstal van steenkolen door middel van ondergraving onder de schutting van de kolenopslagplaat® van K. te IJmuiden (O.) aangehouden S. en v. W. beiden wonende alhier. Zij zijn in arrest gesteld ter voorgeleiding voor d'en Commissa ris van Politie. Waarom nog steeds geen rentevergoeding? Tot groote teleurstelling van het overgroot® deel der aangeslotenen bij den Postchèque- er- Girodienst is deze dienst er nog maar steeds niet toe overgegaan om aan de rekeninghouders een rentevergoeding te geven, hoewel hier uit verschillende kringen meerdere malen op aan gedrongen is. In een tijd als deze, waarin het voor de za- kenmenschen steeds moeilijker wordt en ieder® kans aangegrepen moet worden om de zaken oP een zoo gezond mogelijk peil te houden, is het toch wel zaak, dat dit nog eens ernstig onder oogen gezien wordt. De Postchèque- en Girodienst heeft van d® rekeninghouders gratis in gebruik, ten eerste als minimum-inlagen: ca. 200.000 x 5.— 1.000.000.—; ten tweede de niet te schatte*1 steeds veranderende saldi, wat tóch zeker teza men eenige honderden millioenen zullen zijn. Hoewel het door alle rekening-houders ëe' waardeerd wordt, dat de dienst thans goe® functionneert, kan dit met rente-vergoedius natuurlijk ook het geval zijn. Wellicht zal bet ambtenarencorps wat uitgebreid moeten wor den, welke werkverruiming met het oog op de tegenwoordige werkloosheid zeker toe te JU1' chen zou zijn. In verband met het bovenstaande zou onder' geteekende gaarna adhaesiebetuigingen ontvah' gen om in de Kamers van Koophandel in b® verschillende districten van ons land deze zaat ter sprake te brengen met het doel er bij oe Regeering met klem op aan te dringen zo® spoedig mogelijk tot rente-vergoeding over gaan. Namens vele rekeninghouders, BOSKRO. Krommenie. Een smaakvol m. 2 boorden vanaf 1.95 m. bijpassende zelfbinder. Ons bekende doorgeweven popelinem. 2brd. en reserve manchetten 4.90 WIJ NOTEEREN VOOR HET A.S. STOOKSEIZOEN Hollandsche Anthraciet (Wiihelmina) 20/30, per H.Lƒ2.05 Hollandsche Anthraciet (Wiihelmina) 30/50 per H.L„2.05 Belgische Anthraciet (Bonne Fin) 20/30 per H.L,,2.— Belgische Anthraciet (Bonne Fin) 30/50 per H.L2.15 Wales Anthraciet (Stovesse) 20/30 per H.L„2.80 Wales Anthraciet (Stovesse) 30/50 per H.L,2.95 Eierkolen „1.25 Geeft tijdig Uw bestelling op aan ons Hoofdkantoor, aan één onzer filialen of aai'' onze bezorgers.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 6