Advertentiën t|AVö)SCHHj[|SS ORGELCONCERT AVOND-SPREEKUUR ITIMIT Adverteeren doet Verkoopen KliktaKS^fjS Stilist ^ARIA-STICHTING PANIER en koffiC Advertesitlën DEGEL ONDER WlJ PONT DINSDAG 17 MEI GORDIJNEN ST00MEN mVERVEN CORNEGOOR Afsluiting gedeelte van den Vogelen- zangscheweg Hela&tingrzatien KUNSTTANDEN K. Fred. Meijer Jr. Groote Houtstraat 155 Vraagt Uwr DE RESIDENTIEBOD* SCHRIFTVERBETERING BOEKH. TALEN STENO TYPEN CRICKET Rood en Wit comb.H.B.S. I Hercules IRood en Wit comb. V.V.V. HAARLEM IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK NEDERL. CRICKETBOND Overgangsklasse R.C.H. 1—H.B.C. R.C.H. verliest met 22 runs HAARL. CRICKETBOND le klasse R.C.H. 2—ROOD EN WIT 3 R.C.H. wint met 31 runs HONKBAL Demonstratie te Zaandam Haarlemsche competitie LAW NT EN NIS De wedstrijden van de Haarl. Lawn Tennis Club D. H. V. B. Santpoort 2Victrix 1 33 SERIEWEDSTRIJDEN BIJ H.F.C. „HEEMSTEDE" Wedstrijden van 2en Pinksterdag AfricanaH.F.C. Heemstede 20 Vriendschappelijk De KennemersVios 11 Tram- en Spoorwegcompetitie H.T.M. 2Tramvogels 2 4—5 GYMNASTIEK Haarl. R.K. Gymn.ver. „Ursus" WIELRIJDEN RIJSWIJKSCHE WIELERBAAN Wedstrijden te Bier ik Wedstrijden te Ginneke11 min. A. L. KRUSEMAN Vlugge Aflevering PROF. A. SCHWEITZER Fransche Dragées TANDHEELKUNDIGE KLINIEK RIJKSSTRAATWEG 16 60 cent per week )E STOFZUIGER-CENTRALE CL CL Q. J. Hcxcmans ua can den Bond ran Belastingconsulenten WQ W A A D SPECIALE O n n n r inrichting Groote Houtstraat 99 Invullen Aangiftebiljetten Eternit incrusté DE muurbekleeding Fa. Th. J. L. v. d. BERG De beste sedert 187® In leder pakje een waarde b0^00 <uV.Ve^e Het cricketseizoen werd Maandag aan de Spanjaardslaan geopend met een friendly game tusschen een R. en W. combinatie en het Haag- sche H. B. S. Daar de Hagenaars nog maar zeer weinig bedreven cricketters bleken te zijn, was er van strijd natuurlijk weinig sprake. H. B. S. begon te batten op het bowlen van Bruin en Schmeink. Reeds de eerste bal van Bruin deed de palen van Wunder duikelen en daarna bleven de wickets in snel tempo vallen. Op 52 hadden allen een beurt gehad en alleen Metz met 20 had eenigen weerstand geboden. De R. en W.'ers hadden natuurlijk niet de minste moeite om dit lage totaal te passeeren en er werd lustig op los geslagen. Captain van Eeghen sloot de innings op 160 voor 8 wickets down. Hiervan scoorden: Elias 13, Hagenaar 24, Schmeink 57 en W. Kramer 32 not out. De bowlingcijfers voor H. B. S. waren: Wunder 257; Metz 349; v. Doorn 121; Lagendijk 0—14. Ook den 2en keer ingaande slaagden de Hagenaars er niet in het Haarlemsche bowlen te weerstaan. Op 60 hadden weer allen een beurt gehad en alleen Zijlstra met 18 en Zur- haar met 17 not out presteerden iets. Speciale vermelding verdient een schitterende ingooi van Hagenaar vanaf de boundary ineens in het wicket, waardoor een H.B.S.'er run out was. De Rood en Witten hadden in beide innings na tuurlijk fraaie bowlingcijfers. Bruin: 210 en 522; Schmeink 28 en 331; Hagenaar 012 en 02; W. Kramer 310 en B. Schmeink Jr. 2—1. De R. en W.-combinatie won dus met in nings en 48 runs. En nu a.s. Zondag zal de competitie wel be ginnen te draaien voor de Spanjaardslaanmen- schen. Er zal dit jaar terdege aangepakt moe ten worden, want alle clubs vreezen die onder ste drie plaatsen. Dus weest op uw hoede Rood en Witters!! Zaterdag en Zondag speelde een Rood en Wit combinatie een eere-wedstrijd tegen Hercules te Bilhoven, ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van deze sympathieke vereeniging. De R. en W.'ers bleken nog wel te sterk voor de Herculanen, doch er schuilt toch in deze club zeer goed materiaal voor de toekomst; speciaal het fielden en gooien van de Utrechtenaren was zeer goed. Zaterdagmiddag werd om 2 uur begonnen en Rood en Wit bat eerst. De runs komen in zeer snel tempo en daar de wickets ook met regel matige tusschenpoozen vielen, bleef het cricket zeer aantrekkelijk. Het totaal werd 224 en di- vese goede scores werdeh gemaakt, o.a. Chabot 28; Hagenaar 58 (2 vieren en 1 zes), v. d. Togt 31; Kruijt 46 (4 zessen); Mr. F. Davidson 12, en Kervel 26 not out. De bowlingcijfers van Hercules waren: v. Wijke 133; ten Benzei 458; Jhr. Mr. Sasse v. IJsselt 121; G. Lambers 352 en Holzappel 155. In de laatste 20 minuten van den eersten dag scoorde Hercules nog 014. -- Zondag zetten de Utrechtenaren hun innings voort en zo slaagden erin door uitstekend spel van enkele batsmen, de follow on te ontloopen. Het totaal werd 131, waarvan Sasse 12, Cremer 14, G. Lambers 23, ten Benzei 45 en Holzappel 17 not out scoorden. Rood en Wit ging daarop weer aan bat en er moest nu in zoo kort mogelijken tijd veel runs gemaakt worden. Toen Mr. Davidson met de thee de innings sloot was het totaal 93 voor het ver lies van 6 wickets. Hiervan hadden Hagenaar en v. d. Togt het leeuwenaandeel met resp. 43 en 42. Beiden speelden een zeer goede innings. Met nog uur speeltijd poogde Hercules na tuurlijk aan een nederlaag te ontkomen, doch door uitstekend bowlen en fielden der Haar lemmers viel precies in de laatste over het laat ste wicket. Het totaal werd nu 75, zoodat de combinatie dezen wedstrijd won met 111 runs. Voor R. en W. bowlden: Jhr. v. Lennep 330 en 1—13; v. d. Togt 2—26 en 1—6; Hagenaar 1—40 en 3—16; Kruijt 3—15 en 3—26; David son 111 en 116. In een ontmoeting met lage totalen heeft Haarlem zijn eersten wedstrijd niet tot een overwinning kunnen brengen, hoewel de moge lijkheid er was, daar V. V. V., dat eerst was gaan batten, slechts 81 runs had gescoord. Dit lage totaal kwam vooral door het uitstekende fielden en bowlen der Haarlemmers, waarbij vooral het wicketkeep'én vermelding verdient. Zoo'n laag totaal mag toch voor een 1ste klas elftal geen bezwaar opleveren. Doch ongeoe fendheid zal wel de oorzaak zijn geweest, dat Haarlem het slechts tot 59 bracht. Als J. Grcotmeijer den toss wint, kiest hij eerst batten en stuurt W. Grootmeijer en Pan- jer naar de wickets, terwijl Maas en de Ruig den aanval openen. Op 3 heeft de Ruig reeds succes, als hij Panjer l.bw. krijgt, zonder dat deze speler heeft kunnen scoren. Het gaat V. V. V. dan een oogenblik niet voor den wind, want op 23 zijn reeds 5 wickets neer. Dan brengt Jeuken echter verbetering, doch op 36 wordt zijn partner keurig door Ton achter het wicket gevangen, terwijl later J. Grootmeijer, die nu is ingekomen, door Maas wordt gebow- led, 7—37. Jeuken en Nieda zorgen dan dat het totaal niet al te laag blijft en eerst op 70 wordt Jeu ken achter het wicket gevangen voor een goede 27. Kort daarna is het ook de beurt van Nieda om te vertrekken, na een nuttige 14 gemaakt te hebben. De laatste batsmen voeren het to taal nog op tot 31, doch dan wordt de laatste man door de Ruig gebowled. Haarlem heeft dus een uitstekende kans tegen zoo'n laag totaal en de manier waarop de Ruig en Maas de bowlery bespelen, doet slechts goeds verwachten. Op 14 wordt de Ruig echter gevangen, terwijl op 24 ook Maas kan vertrekken. Healey en Kleefstra brengen de score op 36, waarop Kleefstra gevangen wordt. Op 336 is er dus nog niets verloren, doch dan komt er een collapse, die tot het einde voort duurt en op 59 is de Haarlem-innings beëin digd. Wel wordt er nog aan een 2de innings begon nen, doch nu doen de V. V. V.-batsmen het beter dan den Isten keer en op 64 voor 3 wordt van verder spelen afgezien. De volledige scores zijn als volgt: Bowlingcijfers Haarlem P. de Ruig 10 2/3 21 A. Maas 14 4 34 5 II. Healey 3 0 15 1 B. Kleefstra 1 0 6 0 Bowlingcijfers V.V.V. H. Jeuken 12 2 34 6 A. v. stuyvenberg 6 3 6 0 J. Grootmeijer 5 2 9 3 G. Nieda 3 1 3 1 De eerste thuiswedstrijd van R. C. H. tegen de kampioenen van het vorig seizoen is op een kleine nederlaag uitgeloopen. Op het bowlen van L. Kuyt en D. Radsma opent H. B. C. met W. A. Prins en Labou- chere. Labouchere heeft er vooral goed het oog op en de score stijgt langzaam maar zeker. L. Kuyt krijgt op 15, W. A. Prins lbw. Rads ma wordt hierna vervangen door W. Kleyn en heeft spoedig succes wanneer Doets een uit stekenden vang doet waarmede Labouchere met een keurig gespeelde 15 kan verdwijnen. Op 't zelfde totaal (25) doet Doets na de slip wederom een pracht catch waarvan Cremers het slachtoffer is. Bakker en Heinz staan hierna wat vrijer te spelen en kowen de runs iets vlugger op de telegraaf. Een schitterende een-handsche vang van G. Kamver brengt de scheiding op 49, waarmede L. Kuyt het wicket van C. Bakker voor 15 in de wacht sleepte. Steinz brengt het hierna nog tot 16 alvorens hij gebowld wordt door W. Kleyn. Met 5 voor 61 verwachten we nog een be hoorlijk totaal voor H. B.'c. doch het verliep anders dan verwacht werd. De 5 volgende batsman wisten op het uitstekende bowlen niet veel uit te richten. Het totaal werd tenslot te 78. L. Kuyt bowlde 5 voor 22, W. Kleyn 5 voor 23, D. Radsma 0 voor 29. Er was voor R. C. H. dus wel een kleine kans om dit totaal te passeeren, het mocht evenwel niet zoo zijn. Met den eersten bal welke Bakker voor H. B. C. bowlde, kon Segerius weder verstrekken in de slips gevangen door Lapiere. W. Kleyn is eveneens spoedig verdwe nen. J. Doets en Hellingman houden dan even stand; op 18 wordt Hellingman gevangen door v. Haeften. Voor R. C. H. is het nu met uit zondering van H. de Jong (13) een komen en gaan, zoodat het geen verwondering behoeft dat het totaal sluit op 56 runs. Voor H. B. C. bowlde C. Bakker 4 voor 24, P.. H. Cremer 5 voor 28. De Hilv. Bilth. Comb, won dus dezen wed strijd met 22 runs. Onder begunstiging van prachtig weer werd j.l. Zaterdagmiddag de eerste wedstrijd op het nieuwe R. C. H.-terrein verspeeld. Wat het terrein betreft is R. C. H. hier bijzonder op vooruit gegaan. De pitch was uitstekend en de afmetingen zijn van dien aard, dat er nu wel licht wat minder zessen zullen geslagen wor den dan aan den Middenweg. Rood en Wit moet eerst batten en brengt het door toedoen van J. Chapon 11, H. Wege- rif 10 en J. ten Have 11 tot 64 runs. Radsma nam 3 voor 15, Klein 1 voor 13, J. Doets 2 voor 11, J. Paape 1 voor 13, J. Blankensteijn 1 voor 1. Uitstekend spel van J. Paape en J. Blanken steijn met resp. 15 en 32 runs geven voor R. C. H. den doorslag welks totaal all out 95 runs wordt. M. Houtkooper met 6 wickets voor 36 runs en J. Chapon met 4 voor 46 bowlden goed. R. C. H. 2 won dus zijn eersten competitie wedstrijd met 31 runs. Zaterdagmiddag werd op het terrein van Z. V. V. te Zaandam een demonstratiewedstrijd gespeeld door een Haarlemsch en een Amster- aamsch negental. Pas tegen het einde slaagde Amsterdam er in een voorsprong te verkrijgen. De uitslag was 179 in het voordeel van het Amsterdamsch negental. Maandagmorgen speelde op het terrein aan den Middenweg Swastika tegen het Gem. Ly ceum. Op een enkele uitzondering na waren de scholieren beter thuis in de spelregels. Daaraan hebben zij heel wat punten te danken. De uit slag was 428 ten voordeele van het Lyceum. Cijfers der innings: Swastika: 42101=8. Gem. Lyceum: 871098=42. Evenals vorige jaren had de Haarlemsche Lawn Tennis Club ook dit jaar met de Pink sterdagen open wedstrijden uitgeschreven die dank zij de leiding van de heeren Sturm en Jhr. H. A. C. van Riemsdijk een vlot verloop hadden. Het uitstekende weer droeg er natuur lijk toe bij dat alle partijen op tijd konden wor den afgewerkt en dat de belangstelling voor deze wedstrijden zeer bevredigend was. De in schrijvingen waren dit jaar minder talrijk dan in 1931 toen o.a. J. van der Heide en Hughan uitkwamen en zeer juist was de opmerking van den heer J. A. Schippers, voorzitter der H.L. T.C. bij de prijsuitreiking, dat het een eigen aardig verschijnsel is, dat bij de groote uitbrei ding van het aantal tennissers te Haarlem en het steeds toenemend aantal teams te Haarlem dat aan de competitie van den Nederl. Lawn Tennis Bond deelneemt de inschrijving juist van Haarlemsche deelnemers te veel ontbreekt. De deelneming, buiten de competitiewedstrij den, aan wedstrijden als door de H.L.T.C. uit geschreven, is een goede gelegenheid om door het contact met sterkere spelers te leeren. Wij onderschrijven gaarne deze woorden van den heer Schippers. Het heeren-enkelspel werd vrijwel onbedreigd door Wetselaar gewonnen. De Amsterdammer Opwyrda' was hier de verrassing. Door zijn grooten strijdlust wist hij z'n spel op beslissen de momenten op te voeren met succes. De over winning op Jhr. H. A. C. van Riemsdijk was wel zijn beste prestatie. Toen Jhr. van Riems dijk de eerste set had gewonnen en in de 2e set 41, en 52 voorkwam dacht niemand aan een nederlaag maar Opwyrda wist niet van opgeven en won nog in 3 sets. Mevr. Van Gulick-Job zegevierde zoowel in het damesenkel- als in het damesdubbelspel en ook het gemengd dubbelspel werd door haar met Mödlich als partner gewonnen. Freule L. van Riemsdijk boekte in het enkelspel een fraai succes door Mevr. Tienstra-v. d. Heide te kloppen maar most in de geroutineerde Mevr. Van Gullek haar meerder erkennen. Het Heeren-dubbelspel werd volgens de verpachtingen gewonnen door M. Wetselaar en Jhr. H. A. C. van Riemsdijk die ongetwij feld het sterkste dubbel vormden. Het dames-dubbelspel (slechts 4 inschrijvingen waren voor dit nr.) was voor Mevr. Van Gu- lick met Mevr. Tienstra, dir in den eindstrijd sterken tegenstand ontmoeten van Mevr. Van Snaar en Mevr. Strumphler. Een der beste partijen dezer wedstrijden was in het gemengd dubbelspel de partij Mej. I. Adams met Jhr. H. van Riemsdijk tegen Jonkvr. L van Riemsdijk en Jhr. P. Quarles van Ufford. De nederlaag in den eindstrijd van eerstge noemd dubbel was na het winnen van de le set en een 41 voorsprong in de 2e set, wel een teleurstelling voor de vele enthousiaste clubge- nooten. De routine der ouderen won het ten slotte van de jeugd. De Haarl. Lawn Tennis Club kan intusschen ook dit toumement als een der geslaagde be schouwen. De volledige uitslagen volgen: Heeren enkelspel: le ronde: E. Nielsen sl. W. Kermer 46, 61, 61. A. Schoute sl. J. A. v. d. Bruggen 75, 60. E. Hoeke sl. J. van Hees 63, 6—0. W. A. Dingemans sl. Jhr. P. Quarles van Ufferd 97, 6—1. Opwyrda sl. R. McNeill 1—6. 6—1, 6—4. F. Bakker sl. M. Th. de Bye Dolleman 63, 64. Ir. J. A. van Driesum sl. J. J. Pennink 63, 61. W. Mödlich sl. Ir. J. A. Pennink 64 06, 64. J. Domhoff sl. J. van der Togt 36, 63 61. Jhr. A. W. G. van Riemsdijk sl. Jhr. W. E. van Citters fi4, 64. 2e ronde: E. Hoeke sl. W. A. Dingemans 86. 36, 97 M. Wetselaar sl. P. de Graaf 75, 6—1 J. Domhoff sl. M. W. de Wilde 6—2, 6—2. Jhr. H. A. C. van Riemsdijk sl. Dr. Ir. L. van Houten 60, 62. F. Bakker sl. S. de Veer 7-5, 7-5, W. Mödlich sl. E. Nielsen 1-8, 6-1. Op wyrda sl. Ir. J. A. van Driesum 62, 60. Jhr. A. W. G. van Riemsdijk sl. A. Schoute 68, 6—2, 6—2. 3e ronde: M. Wetselaaar sl. J. Domhoff 61, 75. Opwyrda sl. E. Hoeke 61, 63. Jhr. H. A. C. van Riemsdijk sl. F. Bakker 6—3, 8—1. W. Mödlich sl. Jhr. A. W. G. van Riemsdijk 62. 6—2. Halve eindstrijd: Opwyrda sl. Jhr. H. A. C. van Riemsdijk 46, 75, 61. M. Wetselaar sl. W. Mödlich sl Jhr. A. W. G. van Riemsdijk 6—2, 6—2. Halve eindstrijd: Opwyrda sl. Jhr. H. A. C. van Riemsdijk 46, 75, 61. M. Wetselaar sl. W. Mödlich 6—2, 6—0. Eindstrijd: M. Wetselaar sl. Opwyrda 62, 6—1. Dames enkelspel: le ronde: Mevr. Van GulickJob sl. Mej. I. van Hasselt 60, 60. Mej. I. Adams w.o. Jonkvr. L. van Riemsdijk sl. Mej. G. Th. Wal- rave 62, 26, 61. Mevr. Tienstrav. d. Heide sl. Mej. R. Hulshoff 64, 60. 2e ronde: Mevr. Van GulickJob sl. Mej. I. Adams 82, 62. Jonkvr. L. van Riemsdijk sl. Mevr. Tienstrav. d. Heide 36, 86 62. Eindstrijd: Mevr. Van GulickJob sl. Jonk vrouw L. van Riemsdijk 62, 63. Heeren Dubbelspel: le ronde: E. Nielsen en F. Bakker sl. Ir. L. Bosschart en M. Bossehart 61, 60. M. Wet selaar en Jhr. H. A. C. van Riemsdijk sl. Mr. W. Wilde en J. Domhoff 64, 64. Jhr. A. van de Poll en Jhr. A. W. G. van Riemsdijk sl. J. van Hees en E. Hoeke 63, 63. Opwyrda en W. Mödlich sl. P. de Graaf en A. Schoute 06. 62, 60. Ir. J. A. van Driesum en W. A. Dingemans sl. Dr. Ir. L. van Houten en M. Th. de Bye Dolleman 61, 60. Ir. J. A. Pennink en J. J. Pennink sl. J. van der Togt en Jhr. P. Quarles van Ufford 62, 75. 2e ronde: R. McNeill en E. Kaufmann sl. E. Nilsen en F. Bakker 63, 97. Ir. J. A. Pen nink en J. J. Pennink sl. J. A. van Driesum er, W. A. Dingemans 62, 86. Opwyrda en W. Mödlich sl. Jhr. A. van de Poll en Jhr. A. W. G. van Riemsdijk 61 61. Halve eindstrijd: M. Wetselaar en Jhr. H. A. C. van Riemsdijk sl. Ir. J. A. Pennink en J. J. Pennink 61 61. E. McNeill en E. Kauf mann sl. Opwyrda en W. Mödlich 61, 36, 6—3. Eindstrijd: M. Wetselaar en Jhr. H. A. C. van Riemsdijk sl. R. McNeill en E. Kaufmann 7—5. 6—1. Dames Dubbelspel: le ronde: Mevr. Van Snaar en Mevr. Strum phler sl. Jonkvr. L. van Riemsdijk en Jonkvr. J. van Riemsdijk 62 6—2. Mevr. Van Gulick- Job. en Mevr. Tienstra-v. d. Heide sl. Mej. I. van Hasselt en Mej. L. de Clercq 60, 63. Eindstrijd: Mevr. van Gulick-Job en Mevr. Tienstra-v. d. Heide sl. Mevr. van Snaar en Mevr. Trumphler 6—2, 5—7, 6—0. Gemengd Dubbelspel: le ronde: Mej. I. Adams en Jhr. H. A. C. van Riemsdijk sl. Mej. I. van Hasselt en M. Th. de Bye Dolleman 61, 61. Jonkvr. L. van Riemsdijk en Jhr. P. Quarles van Ufford w.o. Mevr. Strumphler en Jhr. A. van de Poll sl. Jonkvr. J. van Riemsdijk en Jhr. A. W. G. van Riemsdijk 62, 75. Mej. R. Hulshoff en Ir. J. A. Pennink sl. Mevr. Versfeit en Opwyrda 64. 86. Mevr. Van Gulick-Job en W. Mödlich sl. Mevr. E. Verspyck-Laan en Mr. W. Wilde 61, 61. 2e ronde: Jonkvr. L. van Riemsdijk en Jhr. P. Quarles van Ufford sl. Mevr. Trumphler en Jhr. A. van de Poll 61, 61. Mevr. van Snaar en R. McNeill sl. Mej. R. Hulshoff en Ir. J. A. Pennink 26, 63, 6—4. Halve eindstrijd: Mej. I. Adams en Jhr. H. A. C. van Riemsdijk sl. Jonkvr. L. van Riems dijk en Jhr. P. Quarles van Ufford 62, 64. Mevr. Van Gulick-Job en W. Mödlich sl. Mevr. van Snaar en R. McNeill 75, 64. Eindstrijd: Mevr. Van Gulick-Job en W. Möd lich sl. mej. I. Adams en Jhr. H. A. C. van Riemsdijk 46, 75, 108. Troostronde heeren enkelspel: le ronde: W. Kermer w.o. M. Th. de Bye Dolleman w.o. 2e ronde: J. van der Togt sl. Jh. W. E. van Oitters 6—2, 7—5. P. de Graaf sl. J. van Hees 6—1, 6—1. W. Kermer w.o. W. A. Dingemans sl. M. Th. de Bye Dolleman 62, 61. Halve eindstrijd: J. van der Togt sl. W. Ker mer 60, 60. W. A, Dingemans sl. P. de Graaf 63, 63. Eindstrijd: W. A. Dingemans sl. J. v. d. Togt 6—1, 6—1. In een zeer spannenden wedstrijd hebben beide partijen de punten gedeeld. Direct na den aftrap ontwikkelt zich een vurig spel, met Santpoort, dat den wind in den rug heeft, het meest aanvallend. De aan vallen van Victrix zijn echter gevaarlijker. Wanneer de thuisclub weer eens een aanval onderneemt, staat de rechtsbuiten buitenspel, wat den scheidsrechter ontgaat. Een van de achterspelers weet niet anders te doen dan den bal met de hand uit doel te slaan. De toege wezen penalty wordt benut. Even daarna doel punt Santpoort nogmaals bij een algemeenen aanval. Ook Victrix weet voor rust eenmaal te doelpunten. Rust 21. Na rust is Victrix, dat nu den wind in den rug heeft, haast niet van het Santpoortdoel af te slaan, maar de keeper brengt steeds redding, tot hij eindelijk moet zwichten voor een penal ty wegens hands. Nu is Victrix niet meer te houden en steeds wordt het doel onder vuur genomen en ongeveer 3 minuten voor het einde heeft het nogmaals succes 23. Ieder denkt nu dat de wedstrijd gewonnen is, maar van den aftrap drijft Santpoort tot vlak voor doel, waar een der verdedigers ongelukkig in eigen goal schiet, 3—3 DO A IIDamiaten II 22 Na loting gewonnen door Damiaten. EHS IVSpaarnestad III 03 Spaarndam ISchoten II 02 Zandvoort III—VSV III 1—6 AfricanaHFC Heemstede 20 De Kennemers speelden ter beëindiging van 't seizoen een wedstrijd tegen de Haagsche 2de klasser Vios, Beide partijen stellen zich onder leiding van den heer Dankelman met een 3-tal invallers op. Ondanks de hooge temperatuur wordt er direct vol animo aangepakt. De re serve achterhoede der Wijkers heeft het tegen Bogerman c.s. dan ook niet gemakkelijk, doch zij kwijt zich behoorlijk van haar taak. Kort voor de rust ziet Biethouwer kans den goedwerkender. Haagschen doelman te passee ren. Rust 10. Na den rust zijn de Hagenaars in de meer derheid. Aanval op aanval wordt ondernomen, doch steeds weet v. Essen c.s. tijdig in te grij pen. De Kennemer voorhoede, welke geregeld door de Haagsche backs buitenspél gezet wordt, laat niet veel moois meer zien, alhoewel Hore man eens een prachtkans alleen voor den doel man mist. Als Groot dan in botsing komt met den doelman der gasten moet deze laatste ver vangen worden. Het gelukt den hardwerkenden Hagenaars 5 minuten voor tijd den zoozeer verdienden ge lijkmaker te scoren, 1—1, waarmee het einde komt. Nadat vanaf den aanvang de partijen goed tegen elkaar opgegaan zijn, zien wij den mid denvoor der Tramvogels het eerst een gebo den kans benutten, (0—1). Hoewel H. T. M. tracht het spel te verplaatsen, zijn het toch weder de gelen welke de score verhoogen, (02). Nadat eenige aanvallen der H. T. M. on schadelijk gemaakt zijn, volgt een aanval der Tramvogels; een der H. T. M.-backs verandert het leder van richting en het is 03. Nog voor rust wil een Tramvogelman op zijn keeper te rug spelen, doch scoort hiermede voor H. T. M. het eerste tegen-goaltje. Wanneer weder aan gevangen is zetten de H. T. M.'ers er nog eens alles op en smaken het genoegen om binnen een kwartier spelen den 13 achterstand om te zetten in een gelijk spel, (33). De H. T. M. blijft het meest in den aanval en zeer gevaar lijk; wanneer dan ook een scrimmage voor 't Tramvogelsdoel ontstaat weet men daaruit de leiding te nemen, (43). De Haarlemmers zien in, dat beter aangepakt moet worden en zet ten er nog eens alles op. Na eenige malen zonder succes voor het H. T. M.-doel geweest te zijn ziet dan echter Antonisse kans de par tijen weder op gelijken voet te brengen, terwijl het dezelfden Tramvogel gelukt eenige minuten voor tijd den H. T. M.-doelverdediger nogmaals het nakijken te geven en zoodoende de over winning voor de Haarlemmers tot een feit te maken. Secretariaat: Vooruitgangstraat 79, Haarlem. Er moeten deze week zeer belangrijke be sluiten door de Ursianen genomen worden. De jaarvergadering zal Donderdagavond worden gehouden in het gebouw van de Mili- tairenvereeniging, Zoetestraat. De aanvang is bepaald op kwart over acht, zoodat ieder voldoende tijd heeft om tijdig aanwezig te zijn. Ursianen, meer dan ooit te voren is de aanwezigheid dringend noodigi! Op de agenda komt één punt voor, waarbij de aandacht noo- dig is van allen, die momenteel als leden van „Ursus" te boek staan. Zegt het voort!! Uitstekend weer begunstigde de op de Rijs- wijksche wielerbaan gehouden wielerwed strijden. Er was vrij veel publiek aanwezig, hoewel de tribunes hier en daar nog eenige open plekken vertoonden. Men is getuige ge weest van een wedstrijd, welke rijk was aan spannende momenten. Paillard en Krewer staken ver boven de andere stayers uit. Laatst genoemde werd na feilen strijd winnaar. De Amerikaan Hopkins speelde geen rol en werd regelmatig door de vier anderen gelapt. Snoek en Blekemolen hebben het niet tot een eere plaats weten te brengen, ze werden resp. 3e en 4e, doch hun rijden bewees, dat zij langzaam maar zeker hun vroegere snelheid terug krijgen. De gangmaker van Paillard kreeg wegens on gemotiveerd hoog rijden in de derde manche 25 boete. Bij den sprint voor amateurs en on- afhankelijken werden Daan van Dijk (niet ge heel regelmatig) en v. d. Linden, in de demi finale uitgereden. De finale werd door van Egmond gewonnen voor B. Leene. Het 10 K.M.-nummer was rijk aan spanning. Niet minder dan 10 premies a ƒ2.50 werden er verreden, v. d. Linden veroverde hiervan de meeste. Op phenomenale wijze won Daan van Dijk en v. d. Linden. De uitslagen zijn als volgt: Wedstrijd achter groote motoren: (Over 30, 30 en 40 K.M.). le Rit: 1. Paillard (Frankrijk) achter Chéurin, 23 min. 59.2 sec.; 2. Krewer (Duitschl.) achter Hesslich, op 190 Meter; 3. Blekemolen (Nederland) achter Kaeser, op 250 Meter; 4. Snoek (Nederland) achter Ceurremans, op ij ronden, 30 Meter (bandenpech)5. Hopkins (Amerika), achter Lehmann, op 7 ronden, 240 Meter. 2e Rit: 1. Krewer, 24 min. 51.6 sec.; 2. Paillard op 10 Meter; 3. Snoek op 70 Meter; 4. Bleke molen op 190 Meter; 5. Hopkins op 6 380 Meter. jllard 3e Rit: 1. Krewer, 33 min. 26.2 sec.; i{eteri op 300 Meter; 3. Snoek op 1 ronde 20 ■gjtf 4. Blekemolen op 1 ronde 100 Meter; 5- 11 op 12 ronden. Totaal-uitslag: 1. Krewer 4 pnt; 3. ,,nt) 5 pnt.; 3. Snoek 10 pnt.; 4. Blekemolen D 5. Hopkins 15 pnt. rten Sprint voor amateurs en onafhanke.i.i t p, Demi-finales, le serie: 1. v.d. Heuvel van Dijk, Nolten en Vos. ye? 2e Serie: 1. van Egmond, n.g. Althuyse heynen en Burgerhof. rjs0' 3e Serie: 1. Vreeswijk, n.g. v. d. Loozen en J. Hollander. - 4e Serie: 1. B. Leene, n.g. B. van D«K' ders en Junghans. ^e»8 Finale: 1. van Egmond 13.2 sec.; 2. wiel; 3. Vreeswijk; 4. v. d. Heuvel, 10 K.M.-wedstrijd amateurs en onafhank 1. Daan van Dijk, 14 min. 3.6 sec.; 2. Dijk; 3. v. d. Linden; 4. Loozen; 5. Me 6. Crooymans (31 deelnemers). ifir De uitslagen van de Maandag gehoud lerwedstrijden te Blerik luidden: griii' Achtervolgingswedstrijd voor profs eI\jeu!e» hankelijken over 20 ronden: Bakker en halen na 17 ronden Zims en Perelaer 11sprir-: Achtervolgingswedstrijd der winnaars over 7 ronden: S. Hoevens wint van v Twee-uurskoppelwedstrijd profs en on, kelijken: 1. van Hout/van Hoek K.M.; 2. Op 1 ronde achterstand e o(iéeV Zims; 3. Hoevens/Bakker; 4. Op vier Oppenheim/Meulen; 5. Op vijf ronden Vercammen. J te De uitslagen van de wielerwedstrijden neken luidden: Sprintwedstrijd: 1. Falck Hansen (Df ken) tijd laatste 200 M. 13 2/5 sec.; 2. v i (Frankrijk); 3. G. Leene (Holland); Hout (Nederland)5. De Graeve (Be» J. van Kempen (Nederland). gW Olympische achtervolgingswedstrijd 4 Hollandsche ploeg met Valentijn, J. o 1/> r-ofl' r de Reyt en van Sundert haalt na w se» de buitenlandsche ploeg in. Tijd Koppel-achtervolgingswedstrijd over ,pau" Gewonnen door het Fransche koppel Dayen, welk koppel na 7 ronden de ders Braspenninx en Adam inhaalt. j vf® Recordpoging 1 K.M. vliegende start- jg3/1 Oers 1 min. 131/5 sec.; 2. Arlet 1 min- sec.; 3. Gerardin 1 min. 16 2/5 sec. pP Recordpoging 500 M. staande start: Hansen 36 3/5 sec.; hiermede werd het record ten name van Faucheux verbetc^. j Recordrit met tandemgangmaking 5 - G. Leene 6 min. 24 sec.; 2. Falck Hansen 24 4/5 sec.; 3. Gerardin 6 min. 25 2/5 s€^tf° Koppelwedstrijd 50 K.M.: 1. Goossen? - p\] der (België) 1 uur 12 min.. Op 1 ron~?VnPeIj naud/Dayen (Frankrijk); 3. Jan van Wals (Nederland); 4. Braspenning/v. d. 5 van Oers/Valentyn. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven, dat heden, na een lang durig en g»duldig lijden, voor zien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, is overleden, onze dierbare echtgenoot en zeer zorgzame Vader, de Heer JOHANNES MUL fh den ouderdom van 41 jaar. Uit aller naam: Wed. C. MUL—v. d. KOLK en kinderen Wijk aan Duin, 14 Mei 1932 Alkmaarscheweg 79. De H. Uitvaartdienst zal ge houden worden in de Parochie kerk van O. L. vrouw van Goeden Raad op Woensdag 18 Mei a.s., des v.m. 9 uur, waarna de begrafenis op het O. L. Vr. Kerkhof, aldaar. Eenige en algemeene kennisgeving. Geboren: ANNA MARIA TH. A. v. DAM en A. J. V. DAM—WALLEKERS Haarlem-Noord, 15 Mei 1932 Spaarndamscheweg 47. GEVESTIGD: OOGARTS WAGENWEG 21 - Telef. 17008. Spreekuur: 114-3 u. en volg afspraak. TE GEVEN DOOR IN DE GROOTE KERK, VRIJDAG 20 MEI A.S. Aanvang 8 uur. Met medewerking van de Chr, Oratorium Ver. o.l.v. G. ROBERT TOEGANGSPRIJS (met rechten) f 1.— Kaarten en tekstboekjes bij; Concertbur. A. Vernout; Concertbur. W. Alphenaar en boekhandel J. W. Daudey (Heemstede). De opbrengst komt ten goede aan het ziekenhuis van Prof. Schweitzer in Lambarene in 25 diverse soorten 35 cent per ons. GROOTE HOUTSTRAAT 129 BURGEMEESTER en WETHOUDERS van BLOEMENDAAL brengen ter alge meene kennis, dat het gedeelte van den Vogelenzangscheweg, gelegen tus schen de Bekslaan en de Leeuwerik laan, van 23 tot 28 Mei a.s. voor rijverkeer zal zijn afgesloten. HAARLEM-NOORD Inrichting voor moderne tandheel kunde. Kunstgebitten en vullingen Billjjke prjjzen Spreekuur dagelijks van 12 uur. Voor ziekenfondsledeD en minver mogenden 's morgens van 910 uur. Dinsdag- en Donderdagavond van 78 uur. Geheel gebit 150.pijnloos trek ken Inbegrepen. Behandeling door ervaren tandarts. Naast uw Radiodistributie thans Uw Stofzuigerdistributie. Huurt Uw nieuwen Stofzuiger voor Alle reparaties vrij! HAGEMAN, Ged. Oude Gracht 52 Tel. 12762 Aangiften - Bezwaarschriften Boekhouding Belastingconsulent Stalen Solavrh 29 Spreekuur volgens tel afspraak 13386 BILLIJKE CONDITIES Kunsttanden per tand 2.50 Betere kwaliteit p. tand 4. Geheel Gebit 60. Betere kwaliteit 80.— HAARLEM TELEFOON 13728 Spreekuren op werkdagen 10—12, 24, iederen avond van 7—9; de spreekuren zijn toegankelijk voor iedereen. Belastingadviseur J. F. G. BODE oud adj. Inspecteur belastingen Kleine Houtweg 39 Telef. 13615 Kunsttanden 2-50, t 3.50 Geheel Gebit/60.—/80.— TELEFOON 13126 HAARLEM Avondspreekuur van 79 uur Spreekuren dagel. 1012 en 26 ZATERDAGS van 10—2 Een geheel nieuw, won dermooi effect door de relief-oppervlakte. Honderden dessins, alle kleuren! Natuurlijk óók vuurvast en vochtwerend. ROTTERDAM# Haringvliet 47# Tel. 56364 HAARLEM# Spaarne No. 59, Tel. 15681 Er is bepaald behoefte aan een aangenaam en voedzaam ontbijt voor hen, die 's morgens vroeg met trein, tram en auto naar de plaats hunner werkzaamheid reizen. Het ontbijt, dat warm of koud, in den kortsten tijd gereed is, en dat bovendien even smakelijk is als voedzaam, koopt U in literflesschen van „DE LANDBOUW". LANDBOUW'S HA VERMOUT- KRACHTPAP en LANDBOUW'S KARNEMELKSCHE GORTEPAP vol doen geheel aan de behoefte. Best voor de kleuters. Verkrijgbaar bij on geveer honderd zelfstandige melkhandelaren te Haarlem en Heemstede, die uitsluitend of bij voorkeur de melkproducten van „DE LANDBOUW" verkoopen. N.V. MELKINRICHTING „DE LANDBOUW", Spaamwouderstraat 32 bestemd voor Den Haag omliggende gemeenten, ook voor Scheveningen, Westland, enz., plaatst &e het best in "I Torenstraat 27 I 's-GRAVENHAGE j P cWO' met VERZEKERD succes, volgens speciale methode. Op ELKEN LEEFTIJD te leeren. Dag- en Avondlessen Vraagt inlichtingen aan het REIBERNAN, Leerares M.O., Tetterodestraat 12, Haarlem. Privé- en Clublessen EENIGST adres; Mevrouw Opleiding Handelsdiploma, door bevoegde (M.O.) ervaren leerkr. Club-, privé-, dag-, avondles Mercurlus; Ver. van Leef-' Gramm., convers., corre0P Nederl. en moderne t»1®" Geheelen cursus t l9' j (20 en 24 Mei aanv. Inlicht, en aanm. dage1®8 INSTITUUT Oude Gracht 71 Tel. 14517

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 12