PROVINCIAAL NIEUWS J.LOTTGERING fRFTEMEVËR's MARKTEN DINSDAG 17 MEI TAPIJTEN EN GORDIJNEN STOOMEN MEXICAANSCHE NACHT OM DE DAVISCUP Timmer ook physiek zwakker Stofzuigerhuis MAERTENS ABCOUDE ASSENDELFT HILLEGOM HOORN KRABBENDAM MEDEMBLIK NIEUWVEEN HERINGA WUTHRICH, ELECTRICITEIT NOORDWIJK TEXEL WEESP WORMERVEER. Ververij en Chemische Wasscherij Groote Houtstraat 5a, Teief. 10771 ZAANDAM ZEVENHOVEN 1 CENTRALE TANDHEELKUNDIGE KLINIEK nuts goed besteed Koopt daarom altyd GROOT HALF ONS Slechts 20 cents TELEGR. WEERBERICHT Poolsch spel technisch en tactisch volmaakt ItaliëSpanje FAILLISSEMENTEN 459e STAATSLOTERIJ Burgerlijke stand. Geboren: Anna Cornelia, d. van Adr. van Eek en Metje de Wild; Johanna Frederica, d. van Willem Hoogenhout en G. G. Somans. Ondertrouwd: Wilhelmus de Bruijn Wzn.. 27 J en Geertruida Agnes Vriens 21 j., te Loenen. Getrouwd: J. G. Snoek Wzn. en Corn. G. E. van Avezaath te Amsterdam. Overleden: Willemijntje Kuyl, wed. J. H. Schuiveling, 75 j; Johanna Helena Maria De- terman, 15 weken. Gemeenteraad. Woensdag 18 Mei, 's avonds half acht wordt een vergadering van den ge meenteraad gehouden. De agende luidt als volgt: 1. Opening en notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling kohier straatbelasting voor "32. 4. Vaststelling kohier Bouwterreinbelasting Voor 1932. 5. Voorstel tot verhooging van het subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur voor 1932 met 20.000.—. 6. Verzoek van Mevr. M. C. KlompKaper om eervol ontslag als onderwijzeres aan de openbare lagere school. 7. Benoeming van twee leden van het B. A. wegens periodieke aftreding van de heeren H. Aafjes en Y. Veenis. 8. Voorstel tot vaststelling eener verorde ning om van de winkelsluitingswet af te wijken op den eersten Pinksterdag, den daarop volgen den Zondag en den Zondag van kermis. 9. Voorstel tot aanwijzing van 15 dagen waarop de winkels langer geopend mogen zijn. 10. Voorstel om het maximum aantal verlo ven A te bepalen op 2. 11. Vaststelling van verordeningen regelen de het heffen en invorderen van het vergun ningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein. 12. Vaststelling van verordeningen regelende het heffen en invorderen van verlofsrecht voor den verkoop van zwak alcoholischen drank in het klein. 13. Schrijven van Ged. Staten inzake jaar wedden Burgemeesters, Secretarissen en Ont vangers. 14. Benoeming J. Koomen tot correspondent der arbeidsbemiddeling. 15. Benoeming D. Noë tot gemeente-opzich ter. 16. Bezwaarschriften tegen plaatselijke be lastingen. Ingebroken. Donderdagnacht hebben on- gewenschte bezoeker(s) zich toegang verschaft in de Hervormde pastorie. Door verbreking van een ruit in de serredeuren, was het binnen komen gemakkelijk. Van de omstandigheid, dat de eerw. heer ds. Rook en zijn zuster, die de pastorie bewonen, dien nacht niet aanwezig waren, was men vermoedelijk wel ingelicht. De geheele benedenverdieping is doorzocht, doch behalve een bedrag van ongeveer 25.uit een lessenaar, die de kas vormde van de Da- meszangclub, heeft men verder niets mede ge nomen. Blijkbaar was het alleen om geld te doen. De inbraak werd ontdekt door het dienst meisje, dat den volgenden morgen zich langs den gebruikelijken weg toegang verschafte. Da delijk werd de politie ervan in kennis gesteld, doch ondanks een ijverig onderzoek en het nemen van vingerafdrukken door de recherche heeft men de daders nog niet kunnen vatten. Niet toegestaan In de geheime zitting van den Raad is besloten het verzoek van den cud-havenmeester C. V/. van Maris om toeslag op zijn pensioen niet in te willigen. B. en W. stelden in het prae-advies voor, 'f 200.toeslag te geven. Werkverschaffing en Steun verleening Men deelt ons mede, dat de commissie voor het Werkloozenvraagstuk in de bloembollenstreek voorstelt, 15 Juni de gemeentelijke werkver schaffing geheel stop te zetten. Hopen we, dat voor dien datum de werkgelegenheid zóó kan worden verruimd, dat er weder voor ieder werk te vinden is. N. H. C. Haarlemerliede en Spaamwoude R. K. Kiesvereeniging Hedenavond houdt de R K. Kiesvereeniging haar jaarvergadering in het R. K. Verenigingsgebouw te Spaam woude, De agenda vermeld o.a. de verkiezing van vijf bestuursleden, onder wie een voor zitter, wegens vertrek van den tegenwoordigen functionaris en verkiezing afgevaardigden. Aanvang half acht. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: C. B. van der Klugt en B. M. Marinkelle; J. van der Kwaak en G. A. M. Prins; J. G. Schone- veld en G. Koopmans; C. V. Bakker en G. van Beek. Getrouwd: A. H. J. Ootte en A. J. Weyers; A. Slot en H. Verhoeve Geboren: d. van A. C. VersluijsAppels; d. vani A, C. van LeurGuttink. Gewetensgeld. Bij den ontvanger der di recte belastingen, alhier, is 250.52 aan gewe tensgeld ingekomen. Post- en telefoonstation. De directeur van het postkantoor te Alkmaar maakt bekend, dat te Krabbendam, met ingang van 14 Mei. een station is gevestigd voor den post- en telegraaf dienst. Openstellingsuren: op werkdagen: voor den postdienst van 11 12'A uur; voor den tele foondienst van 821 uur. Op Zon- en feestdagen: voor den telefoon dienst van 89 uur. Bovendien zal op Zon- en feestdagen van 8.559.15 uur gelegenheid worden gegeven tot het afhalen van correspondentie. Verpleging zielszieken. De examens zijn voortgezet met de candidaten uit het Provin ciaal Ziekenhuis te Medemblik. De uitslag is als volgt: eerste overgangsexamen één candi- daat, geslaagd W. G. Tessenmaker; tweede overgangsexamen zes candidaten, afgewezen één, geslaagd H. T. de Boer, Th. de Bos, G Hamstra, W. Molenaar, W. Schilstra. Uit den raad. De raad besloot naar aan leiding van een schrijven van Ged. Staten tot 3 pet. salarisverlaging van gemeente-ambte naren. Tot vernieuwing van een gedeelte der Dorpsstraat, daar geheele vernieuwing ƒ24.000 te hooge lasten zou brengen. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Leonardus, z. v. P. Kok en Apolonia Wou denberg. Overleden: Anna Maria Huneman, 58 jaar; Wilhelmina Spring in 'tVeld, 8 jaar; Elisa- HAARLEM beth Johanna Bakker, overleden te Leiden; Johan Thomas Gerard Darsch, 34 jaar, echt genoot van Alida Verkerk. De heer De Witt tot wethouder gekozen. In de Vrijdagmiddag gehouden vergadering van den Raad der gemeente Noordwijk werd in de wethoudersvacature C. van der Wiel tot wet houder gekozen de heer E. L. de Witt met 8 van de 15 stemmen. Op den heer Liefferink werden uitgebracht 5 stemmen en op den heer D. v. d. Niet 2 stemmen. De heer De Witt behoort tot de Chr.-Hist. partij en is sedert September van het vrig jaar lid van den Raad. De heer Van der Wiel is lid van de A.-R. partij. GEVAARLIJK PROJECTIEL Tijdens de schietoefeningen op de reede van Texel, kwam een projectiel nabij Den Hoorn neer, na eerst over eenige werkieden, en langs koeien, die zich daar op de weide be vonden, te zijn heengegaan. Na een paar maal op den grond te hebben gestooten, viel het gevaarlijk voorwerp neer. De burgemeester van Textel heeft direct de marine-autoriteiten hiervan in kennis gesteld, terwijl de gemeente-veldwachter het projectiel in beslag heeft genomen. AUTO, ONGEVAL Op ongeveer dezelfde plaats van den Waal- derweg, waar Zondag het droevig motor ongeval is gebeurd, waarbij de heer A. Raw om het leven kwam, heeft Donderdag weer een auto-ongeval plaats gehad. Een autobestuurder wilde een anderen auto voorbijrijden, toen juist van den anderen kant een auto aan kwam. Door te veel naar rechts uithalen, reed de auto op den tuinwal en sloeg om. De beide inzittende personen bekwamen gen letsel. De auto was zeer beschadigd. Zangconcours. Voortzetting van het Zang concours, uitgeschreven door het Weesperman- nenkoor. Om half twee verwelkomde de loco- burgemeester, de heer P. van Soeren, besturen en directeuren, alsmede het Eere-comité en hoopte, dat de deelnemenden niet alleen een goeden indruk zullen medenemen van het con cours, maar ook van onze oude mooie stad, die zooveel schoons en merkwaardigs biedt. Hij haalt aan het Duitsche gezegde: „Böse Men- schen haben keinê Lieder", hetgeen de volgen de spreker, de heer J. C. Wijnand, voorzitter van het Eere-comité, vrij vertaalt met de woor den: Waar gezongen wordt, daar wil men gaarne toeven, want bij zangers is men niet onder boeven. Spr. dankt voor de opkomst en wenscht het beste succes. De laatste spr., de heer Bockwe, voorzitter van het Mannenkoor, wil de mede werking van allen, in het bijzonder van B. en W„ zeer op prijs stellen, daar vroeger dit colle ge wel niet bepaald tegenwerkte, maar het aan gevraagde er toch dikwijls uitgetrokken moest worden; daarom is spr. thans dankbaar en ver trouwt op blijvende medewerking, daar van ver- eenigingen als de zijne toch zoo enorm veel goeds uitgaat. Daarna werd het gezelschap gefotografeerd. Na afloop van het eerste gedeelte deelde de heer P. van de Rovaard, voorzitter der jury, mede, dat over het algemeen zeer goed was gezongen en dat de jury had geoordeeld naar de zwaarte van afdeelingen. 2e afd. Mannenkoren: Nieuwer-Amstel's Man nenkoor, Amstelveen, 2e pr. met 279 p.; Kat- wijksch Chr. Mannenkoor te Katwijk aan Zee 2e pr. met 297 p.; le afd. Mannenkoren: Apollo, Hilversum, le pr. met 305p.; Afd. Uitmun tendheid: St. Caecilia, Weesp, le pr. met 327 p.; Eere-afd. Gemengde Koren: St. Gregorius, Lisse, le pr. met 345 p., tevens prijs voor het hoogste aantal punten; Nieuw Leven, Medem blik, le pr. met 324 p.; Eere-afd. Mannenkoren: Enka's Mannenkoor, Ede, le pr. met 300 p. In den 's avonds gehouden eerewedstrijd be haalde St Gregorius van Lisse den len pr. met 167 p.; Apollo van Hilversum den 2en met 165 p.; Nieuw Leven van Medemblik den 3en pr. met 159 p. De extra-directeursprijs van 25.of een kunstvoorwerp wordt toegekend aan den direc teur H. van Dijk van Zanglust te Beyerwijk, die in de 4e, 3e, 2e en le afdeeling heeft mee- gedongen. De directeursprijs ad ƒ40 voor uit muntendheid wordt toegekend aan den heer W. J. Mizée uit Lisse. De drie koren, die op Hemelvaartsdag wegens tijdgebrek moesten vertrekken, dingen nu nog naar een eereprijs, die als volgt wordt toege kend, alhoewel de jury-voorzitter opmerkt, dat iets minder is gezongen dan de vorige week: De Eendracht van Velsen een 2en prijs met 156 p.; Zanglust van Beverwijk een 3en pr. met 152 p. en De Vereenigde Zangers van Beverwijk een 3en pr. met 149 p. Aan het slot van het goedgeslaagde concours dankten de heeren Bockweg en Wijnand. Verkeerspuzzle. Tusschen 5 en 7 uur werd op 2den Pinksterdag het autoverkeer in Mui den gedeeltelijk langs Weesp omgelegd. Miles van honderden auto's suisden door ons stakje, zoodat op 'n gegeven oogenblik de route Korte Muiderweg, Muiderbinnenweg, Heerengracht, Buitenveer en Amsterdamsche weg tot aan de draaibrug een aaneengesloten rij vormden. De locoburgemeester met gemeente- en rijkspolitie wist allen zonder ongelukken te doen pas- seeren. Gemeentereiniging. In verband met het Pinksterfeest, waarop in de Zaanstreek 3 dagen verlof aan gemeente-personeel en fabrieksarbei ders wordt gegeven, wordt door de Gemeente reiniging in de Pinksterweek slechts éénmaal het huisvuil opgehaald. Dit zal geschieden in het Zuidelijk deel der gemeente op Woensdag of Donderdag en in het Noordelijk deel op Don derdag of Vrijdag, terwijl daar waar het vuilnis per vlet wordt opgehaald, dit zal geschieden op Woensdag. Ten gerieve van onze lezers verzocht de Direc tie van het Reinigingsbedrijf dit mede te deelen. Vaccinatie. Op Woensdag 18 Mei a.s., des namiddags te 3 uur, zal in school B aan de Goudastraat gelegenheid bestaan tot kostelooze inenting. De uitreiking der vaccinatie-bewijzen zal plaats hebben op Woensdag 25 Mei a.s., des namiddags te 3 uur in dezelfde localiteit. Volgens den hoofdinspecteur van de volksge zondheid verdient het aanbeveling om kinderen zoo vroeg mogelijk, liefst op den leeftijd van 312 maanden te laten inenten. Op dien leeftijd is de kans op schadelijke gevolgen gering. Nieuwe autobusdienst. Door J. en P. Fon- tijn te Wormer zal een autobusdienst worden in werking gebracht van Wormerveer over Wor- mer, Oost-Knollendam, West-Knollendam en Krommeniedijk weer naar Wormerveer. Déze autobusdienst is in het leven geroepen om Oost en West-Knollendam benevens Krommeniedijk uit hun isolement te verlossen. Of deze dienst in verband met het gering aantal inwoners de zer drie gehuchten rendabel zal blijken, mag met recht betwijfeld worden. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba, d. v. J. van Ederen en G. Kerkhoven; Elisabeth Ca- tharina Maria, d. v. J. L. Sicking en G. M. M. Bak; Theodora Maria, d. van Th. F. Vet en J. M. Deinert; Aaltje Maria, d. v. S. Pranger en A. de Boer. Gehuwd: J. Meijer (van Jisp) en J. M. E. Glas. Overleden: Maart je de Wit, oud 82 jaar, we duwe van D. Schenk. ƒ27.000.— GEWETENSGELD Bij den inspecteur der directe belastingen, alhier, is ƒ27.000.— wegens te weinig betaalde belastingen naar inkomen en vermogen en di vidend- en tantièmebelasting ingekomen. Personalia) Wegens vertrek van den heer C. Kooijman naar elders is een vacature ont staan in het bestuur van de R. K. Kiesver eeniging en in de commissie tot wering van schoolverzuim. Uitspraken Rechtbank W. G. de K., timmerman, wonende te Haar lem, „Veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld" ƒ50 boete subs. 25 dagen hecht, o.v. H. J. R., garagehouder, wonende te Haarlem. Vrijgesproken. W. F. V., chauffeur, wonende te Haarlem. „Veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld" ƒ40 boete si.bs. 20 dagen hecht. o.v. H. J. H., los werkman, wonende te Amster dam. „Medeplichtigheid aan poging tot dief stal", twaalf maanden gev.straf, waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en bijzondere voorwaarde. K. S„ wonende te Purmerland, gem. Ilpendam. „Mishandeling", tien maanden gev.straf voorw. met een proeftijd van drie jaar en bijz. voor waarde. S. G., wonende te Krommenie. „Appèl vonnis Kantonrechter Zaandam". Inleidende dagvaar ding nietig verklaard. P. D„ wonende te Zaandam. „Appèl vonnis Kantonrechter Zaandam". Vonnis Kantonrech ter Zanadam bevestigd. J. G. N„ wonende te Heemskerk, thans ge detineerd. „Overtr. art. 247 W. v. Str.", acht maanden gevstraf voorw met een proeftijd van drie jaar en bijz. voorwaarde, met bevel tot op heffing der voorloopige hechtenis. De Regteren's waren voor de tweede maal in Mexixo-City aangekomen en vandaar weder naar het stadje op den rand der wil dernis getrokken, waar zij zich voorloopig moesten vestigen. Regteren had als hoog ambtenaar eener groote onderneming de opdracht enkele ex ploratie-tochten te maken in het geologisch zoo waardevolle binnenland, en aangezien het einde van zijn verblijf niet met zeker heid en zelfs niet bij benadering vastgesteld kon worden, had zijn vrouw hem ook dit maal weer vergezeld, nu tevens met hun beide kinderen, die zij niet achter had kun nen laten, wegens familie-omstandigheden. Zij hadden een nieuwe woning betrokken in een uitstekend gelegen terrein, dicht bij den grooten weg waarlangs hij zijn auto tochten gewoonlijk beginnen moest. Een lange laan met aan beide zijden boomen, die acht rijen breed stonden, leidde van het stadje naar hun villa-wijkje, waar op af standen van een vijftig meter nog enkele huizen waren gebouwd. Aan het einde der laan begrensde 't bosch de bewoonde wereld en dit was eigenlijk het eenige zwaar dat Mevrouw Regteren tegen de woning had: dat deze het vóórlaatste in de laan stond, terwijl het laatste landhuis reeds lang ledig stond. Zij voelde zich niet op haar gemak als voorpost tegen de onbe kende gevaren, die het bosch bevatte. Doch daar er zoo snel geen geschikter woning te vinden bleek, zette zij zich over naar idee van-onrust heen en richtte zich zoo geriefe lijk mogelijk in. De prachtige ligging van 't huis temidden der vrijwel ongerepte natuur en de grootere vrijheid van het leven buiten de stad verzoende haar bijna geheel met hunne keus. Een niet zoo gauw bemerkt, maar toch spoedig te voorschijn tredend ongemak was het gebrek aan voldoende nachtrust, waar zij mee te kampen kreeg, zoodra haar man op een tocht was, die langer dan een dag duurde. Dicht achter het huis namelijk lag een droge rivierbedding, die door voorbij gangers en omwonenden gebezigd werd als vuil-verzamelplaats en waarin dan ook overal leege conserven- en olieblikken lagen, die iedere vuilnisbelt omringen. Dit op zichzelf was geen rustverstorend feit, doch wel het gevolg ervan, wanneer des nachts ratten, bunzings en andere dieren uit het bosch er over liepen, of er mede omlaag rolden. Dan ratelde heel de omtrek van de vreemde geluiden, veroorzaakt door vallend blik en jankend gedierte; waarbij dan nog de meerdere angst-aanjagende mogelijkheid kwam, dat er ook de bandieten hun slacht offers maakten, en men den anderen mor gen eerst bemerkte, dat niet iederen schreeuw geuit was door een dier, wanneer er één of meer lijken in de rotsige ravijn gaten werden gevonden. Mevrouw Regteren kon, wanneer zij een maal door een dergelijk gerucht wakker ge worden was, onmogelijk waar geen slapen en haar eenige afleiding was dan soms slechts, dat ook haar dochtertjes van vijf en twee-en-een-half jaar opgeschrikt waren en om haar riepen. Wel was zij niet geheel alleen in het afgelegen huis en sliep haar dienstbode in een bijgebouwtje in den tuin, maar practisch zou deze haar toch niet kunnen beschermen, wanneer er werkelijk eens iets gebeurde. Zoo gebeurde het op een dag tegen den avond, toen zij dien nacht weder alleen zou zijn, dat het voorgevoel van de angst en mogelijke gevaren zoo sterk werd in haar, dat zij de beide kinderen aankleedde en met haar meid hun belangrijkste bezittingen medenam naar het stadje, en daar in het hotel een paar kamers huurde. Den ietwat verbaasden gérant vertelde zij, dat ze voor de afwisseling eens tusschen de menschen kwam logeeren en hij begreep haar onmid dellijk, zooals uit zijn antwoord bleek: dat hij zich nauwelijks voor kon stellen hoe zij het daar alle nachten reeds had uitgehou den. Dien nacht hadden zij allen rustig ge slapen, maar toen ze den volgenden morgen wakker werd bedacht ze, dat haar handel wijze toch niet goed geweest was en zij geen verantwoording kon geven aan haar man, indien het huis niet bewoond werd, zoolang zijn aanteekeningen er lagen. Ook nu begreep de hotelhouder haar vol komen, wat alweer uit zijn opmerking bleek, dat hij zich niet voor kon stellen, hoe zij het huis alleen had durven laten! Daar mede verspeelde hij tegelijk haar vertrou wen, zoodat ze besloot nu maar kalm af te wachten, wat de nachten brengen zouden en niet meer voor e»" rammelend blik op den loop te gaan. SOOOOOI 12644 KENAUPARK 26A Telefoon Spreekuren: van 911 en 1 tot 2, Dinsdag van 6.30 tot S.30 Zaterdagmiddag GEEN spreekuur. -ï 3&OSOQOOQQQOOQQQOOOOQQQQQQOOO Doch, zooals men vaker ziet gebeuren, nu had dit besluit haar bijna voorgoed be rouwd. Bij het bezwaar van de afgelegen plaats van het huis, kwam des nachts nog een ander, intern ongemak: dat het electrische licht maar heel zelden te gebruiken was, omdat de kleine centrale van het stadje zeer slecht functionneerde. Herhaaldelijk had zij zich, zelfs bij het uitkleeden reeds, moeten behelpen met een zaklantaarn en in den kleinen lichtkring, die deze tijdens het ge bruik in de slaapkamer wierp, leek haar alles nóg ongenoegelijker toe, dan het reeds was. Juist toen zij dan ook den volgenden nacht ter ruste ging, met het vaste voorne men zich door niets schrik aan te laten ja gen, kwam haar meid terug uit haar verblijf in het achter gebouwtje met de vraag: of mevrouw niet zooeven een man voorbij had hooren loopen, want dat zij van achteruit, iemand naar het huis had zien gaan. Om zich flink te houden en tegelijk de meid moed in te spreken, antwoordde zij, dat dit verbeelding moest zijn geweest, omdat ze niets bemerkt had. Met eenige aarzeling ging de gedienstige weer terug en op dit oogenblik viel ook de stroomtoevoer weg en stond zij in het donker. Ondanks haar stel ligheid overviel haar nu toch een groote on rust; als de meid immers eens goed gezien had, bevonden zij en waren haar kinderen zich misschien in het allergrootst gevaar! Zonder dralen zocht zij in de wandkast de revolver op, die haar man achtergelaten had met het oog op haar verdediging, maar met den raad deze slechts in het uiterste geval te gebruiken. Zoo gewapend liep zij naar het openstaand raam en keek uit de bovenverdieping eerst uit in den tuin en daarna over de voorplaats naar de laan. Alles was rustig, de sterren schenen en de wind ritselde zeer kalm in de boomen. Opeens zag zij vóór het huis de blinkende oogen van haar groote kat, die omhoog keken en zachtjes miauwde. Zij dacht dat de meid vergeten had de poes in haar hok onder de trap te sluiten. Tegelijk toen ze naar beneden wilde gaan om het dier binnen te halen, klonken uit de rich ting der rivierbedding eenige schoten; het gerammel der blikken bussen werd overal gehoord, nu de aasdieren de vlucht namen voor het naderend gevaar. Zij begaf zich weder naar de achterzijde der groote kamer en keek uit in de verte; toen leek het haar of er iets stommelde in het benedenhuis. Een nieuw gerucht van den voorkant deed haar omzien, door de laan galoppeerde een paard. Bevend ging Mevrouw van Regteren op den rand van het bedje der kinderen zitten, bereid zich tot het laatste toe goed te hou den. De ruiter reed het voorpleintje op, en rammelde beneden aan de deur, in het Spaansch het bevel roepend, dat men hem binnen zou laten. Onderwijl was ook het ru moer in de bedding sterker geworden en dichterbij gekomen; en een van de beide meisjes ontwaakt en gaan huilen. Ten einde raad richtte de verschrikte vrouw zich op vergeefs: het licht brandde niet. Met haar kleine handlantaarn liep zij vlug naar het raam en vroeg wat de ruiter wenschte. Van uit den zadel riep hij haar toe, hem binnen te laten, omdat er een roover in het huis moest zijn, die hij met zijn kameraden in de rivier achterna gejaagd hadden, doch die hen onverwacht het spoor bijster had ge maakt. Zij antwoordde, dat er geen inbre kers bij haar waren, maar hij bleef aan dringen, dat zij hem toegang zou geven om zelf het huis te doorzoeken; wat zij bleef weigeren. Tenslotte beloofde zij zelf het huis te zullen inspecteeren, op voorwaarde, dat hij en zijn makkers buiten op wacht bleven staan. Hij stond dit tenslotte na veel tegen- en draaide den lichtschakelaar om, doch te- spraak toe, en zij begon op den zolder haar huiveringwekkenden tocht. Boven vond zij niets, doch terugkeerende in de slaapkamer zag zij voor het achterraam over het balcon- helc, drie groote hoeden met gele gezichten eronder. Met de revolver in de eene en de lantaarn in de andere hand liep zij achter uit naar het bedje van de kinderen. Doch een paar geruststellende woorden door het raam brachten haar op de hoogte van den aard dezer invasie; het waren de bandieten, die aan de achterzijde het huis bewaakten. Aarzelend ging zij nu naar beneden, waar de ruiter door de tralies van de voordeur de gang in spiedde. In geen der beide kamers, noch in 't keukentje vond zij iets verdachts en reeds riep zij den hoofdman toe, dat alles in orde was, toen plotseling uit het rommel hok onder de trap een donkere gestalte te voorschijn schoot en voor haar heen naar boven vluchtte Gillend vloog zij naar de voordeur en opende cjie voor den vloekenden ruiter, die den vervolgde de trap op had zien gaan. In dit oogenblik ging boven het electrische licht aan; toen knalden er schoten en werd het stil. Mevrouw Regteren snelde achter den hoofdman aan naar boven en zag daar de drie bandieten van de achterzijde het raam binnenklimmen. Nu was zij geheel in hun macht, het eenige wat ze wist te doen, deed zijzich met haar klein wapen voor het bed van de kinderen in verdediging stellen. Doch op een woord van den aanvoerder bleven de drie man achter in de kamer staan, zelf liep hij langs haar heen naar de vensterbank aan de voorzijde. Toen zij hem nakeek zag zij voor het open raam een af schuwelijk tooneel: de nagezette roover hing half binnen, half buiten het huis; in zijn sprong door de vensteropening hadden zijn vijanden hem in het hoofd geschoten en was hij blijven steken op het laatste oogen blik van zijn leven, in de laatste vlucht. Met hun vieren droegen de achtervolgers het lijk weg en zonder oponthoud bestegen zij hun paarden; in het Oosten begon de korte schemering door te breken, die den voor hen te gevaarlijken dag aankondigde. Mevrouw Regteren bleef langen tijd dood stil bij het kinderledikant je zitten, waar de twee meisjes nog zachtjes huilden. Toen de meid haar de thee kwam brengen rees zij op, en begon zich te kleeden. Dien dag namen de Regteren's voorgoed hun intrek in het hotel in de stad waar de gérant hen ontving met zijn minzaamsten glimlach en de verzekering: dat hij niet be greep hoe zij ooit in dat huis in de wildernis had durven verblijven. Hoogste barometerstand 771.7 te Haparanda. Laagste barometerstand 756.9 te Seydisfjord. Verwachting: Matige Zuid-Westelijke tot Zui delijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen. Warmer. De enkelspelen in de Davis-Cup-matcfi PolenNederland werden, zooals reeds bericht, door de Nederlanders verloren. Men seint ons over deze partijen nog, dat Tloczynski in de match tegen Timmer tactisch en technisch volmaakt spel te zien gaf. Ook het spel van den Nederlanders was eerste klas. iT mmer moest echter het onderspit delven van zijn voortreffelijken tegenstander, die ook physiek in betere conditie was dan onze landgenoot. Hughan, van wien men op tennisgebied groote verwachtingen mag koesteren, toonde zich tot de derde set een uitstekend speler, doch Stolarow drong hem door regelmatig baseline- spel met groote balvastheid in een zichtbaar defensieve positie. Vanaf de vierde set ver beterde het spel van den Poolschen speler tot den hoogsten vorm en liet deze Hughan door scherp geplaatste forhanddrives niet aan het woord komen. De Davis-Cup-ontmoeting ItaliëSpanje zal plaats hebben van 15 tot 17 Juni a.s. Polio zal niet meespelen. In zijn plaats zal uitkomen Palmieri. Nederland tegen Polen In den strijd om de Davis-Cup te Warschau won Zaterdag het Nederlandsche double Hu ghanKoopman van de Polen Tloczynski— Stolarow met 36; 1715; 36; 64; 75. In sportkringen te Warschau voorspelt men dat morgen het eindresultaat een overwinning voor Nederland zal brengen van 32, daar men algemeen verwacht, dat Tloczynski van Hughan zal winnen en dat Stolarow, die tegen Timmer uitkomt, een nederlaag zal lijden. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N. V. (Afd. Handelsinformaties) Uitgesproken 13 Mei: K. Huitzing, Hilversum, Langestraat 63. R.c. Mr. J. J. Ter Maten. Cur. Mr. J. C. P. H. Cos- ter, Hilversum, Langestraat 19. N. V. „De Econoom", gevestigd en kantoor- houdende Amsterdam, Rochussenstraat 1. R.c. Mr. J. J. ter Maten. Cur. Mr. P. Deiters, Am sterdam, Heerengracht 388. 12 Mei: P. Pietersen, schoenmaker, Alkmaar. R.c. Mr. A. M. Ledeboer. Cur. Mr. P. S. Winkel, Alkmaar. A. A. J. den Doop, zonder beroep, Wychen, Alverna E. 52. R.c. Mr. J. H. Smits. Cur. Mr. E. L. Kayenbergh, Nijmegen. G. van der Loo, Otterlo, Harskamp Od. 81. R.c. Mr. J. H. Smits. Cur. Mr. W. de Vries, Lunteren. H. van der Loo, Otterlo, Harskamp Od. 17. R.c. Mr. J. H. Smits. Cur. Mr. W. de Vries, Lunteren. M.van der Loo, Otterlo, Harskamp 94. R.c. Mr. J. H. Smits. Cur. Mr. W. de Vries, Lunte ren. E. H. de Groot, Ede, Parkweg R.c. Mr. J. H. Smits. Cur. Mr. W. Vos, Bennekom. 13 Mei: H. J. D. Biezen, Tilburg, Philip Vingboon- straat 15. R.c. Mr. J. C. Sikkel. Cur. Mr. J. Blóte, Tilburg. J. Faas, landbouwer, Leur, Bremberg. R.c. Mr. J. C. Sikkel. Cur. Mr. Heemskerk, Princenhage. M. H. J. Goossens, Riel. R.c. Mr. J. C. Sikkel. Cur. Mr. Dr. Eras, Tilburg. Chr. L. H. Ekels, loodgieter, Den Bosch,, Vughterdijk 65. R.c. Mr. Sassen. Cur. Mr. F. Baron van Hugenpoth, Den Bosch. W. A. A. Adriaenssen, decorateur, Eindhoven, Wilgenroosstra t 25. R.c. Mr. Dr. Heyman. Cur. Mr. L. Peeters, Eindhoven. P. J. Derks, kleermaker, Zeeland. R.c. Mr. van Schuylenburch. Cur. Mr. P. Scheefhals, Den Bosch J. van den Hurk, timmerman en aannemer, Eindhoven, Genniperweg 24. R.c. Mr. Sassen. Cur. Mr. H. J. van Dijk, Eindhoven. P. J. Strfjbos, zonder beroep, Eindhoven, Geldropscheweg 10. R.c. Mr. Vollgraff. Cur. Mr. E. J. do Haes, Eindhoven. H. J. Kappers, koopman, Eindhoven, Orchi- deeënstraat 22. R.c. Mr. van Schuylenburch Cur. Mr. G. J. Jansen, Eindhoven. J. H. Schroërs, aannemer, Geldrop, Heezerweg 122. R.c. Mr. Dr. Heyman. Cur. Mr. B. Perri- don, Eindhoven. J. Schols, landbouwer, Ubbena, Vries R.c. Mr. G. M. Doornbos. Cur. Mr. H. J. Dons, Assen. Nalatenschap van W. H. Laagland, in leven koopman, Meppel, le Hoofdstraat. R.c. Mr. G. M. Doornbos. Cur. Mr. J. E. v. d. Rhoer, Mep pel. H. Boertien Hzn., landbouwer, Hollandsche- veld (Hoogeveen). R.c. Mr. G. M. Doornbos. Cm-. Mr. J. Werkman, Hoogeveen. P. Dijkenga, radiohandelaar, Baflo. R.c. Mr. J. Feitsma. Cur. Mr. P. Dorhout, Groningen. H. Nijland, handelaar in glas, Groningen, Oosterstraat. R.c. Mr. J. Feitsma. Cm. Mr. T. S. Mesdag, Groningen. A. van Momik, landbouwer, Asperen. R.c. Mr. A. J. E. Terwindt. Cm. Mr. H. J. W. van Esveld. Tiel. In de week van 914 Mei 1932 zijn in Neder land 112 faillissementen uitgesproken. Vernietigd op grond van verzet het faillisse ment van J. Meijer, Graafschap 35 gem. Kam pen. Opgeheven wegens gebrek aan actief de fail lissementen van: P. J. Hendriks, Den Haag. K. Hogervorst, Ter Aar. A. Rietberg, Dieren. H. Nellestijn, Eist gem. Rhenen. A. van Bruchem, Doesburg. A. v. d. Linden, Werkendam. A. Verbeek, Veen. J. Verbeek, Veen. E. Smit, Eindhoven. H. J. Bos, Eindhoven. ALKMAAR, 14 Mei. Veemarkt. 6 paarden ƒ80 250, 85 melkkoeien 120220; pinken 80125 81 nuchtere kalv. slacht, 312, idem fok 8 16, 242 vette schapen 812, overhouders 10— 18, lammeren 6—10, slacht 914, 15 schram men 8—13, 140 biggen 10 weken 48, 12 bok ken en geiten ƒ3—9, kleine bokjes ƒ0.751.50, alles per stuk. Handel redelijk. TELEFOON l"'5® BARTEL J ORISSTRAAT 16 VAMPYR Stofzuigers 98.— Niet Officieel. Trekking van Dinsdag 17 Mei 1933 5e Klasse, le Lijst Hooge Prijzen. 2944, 4085, 9754, 15571, 18849 ƒ1000. 2233, 8303, 10983 ƒ400. 8095, 15093 ƒ200. 1805, 1820, 3728, 4883, 7537, 10132, 13401, 16844, 16967, 17083, 17568 100.—. Prijzen van ƒ70. 201 212 222 366 388 435 480 629 697 898 1093 1162 1389 1656 2060 2177 2348 2877 3002 3057 3172 3405 3537 3546 3823 4009 4130 4143 616 4537 4542 4615 4982 5245 5251 5271 5511 5515 5552 5553 5652 5699 5837 6004 6046 6087 6115 6116 6188 6245 7052 7214 7343 7381 7610 7721 7795 8112 8331 8371 8616 8842 8845 8879 9040 9242 9448 9553 9692 9762 9781 9937 9939 10013 10066 10207 10402 10520 10659 10666 10678 10708 10726 10797 10810 10938 11239 11263 11729 11748 11787 11955 12047 12235 12311 12320 12425 12478 12724 13082 13494 13575 13796 14163 14265 14284 14444 14470 14521 14760 14841 15109 15115 15131 15309 15472 15582 15612 15676 15777 15849 16053 16133 16168 16407 16412 16457 16554 16862 16925 17159 17217 17389 17422 17508 17595 17777 18108 18263 18320 18370 18573 18618 18623 18763 18790 18854 19079 19084 19301 19444 19496 19587 19662 20261 20376 20874 Nieten. 19 183 209 264 319 327 337 346 383 430 457 510 575 604 848 893 897 990 1035 1048 1123 1284 1318 1338 1399 1400 1458 1483 1498 1532 1557 1596 1598 1600 1708 1735 1906 1986 2059 2140 2142 2238 2250 2273 2292 2293 2406 2430 2444 2488 2570 2599 2604 2710 2775 2919 2966 3024 3025 3031 3069 3119 3195 3279 3316 3395 3469 3587 3620 3632 3641 3699 3702 3820 3895 3915 4000 4059 4064 4084 4101 4108 4131 4218 4230 4299 4345 4371 4391 4437 4444 4456 4521 4527 4540 4553 4648 4674 4693 4784 4872 4990 4998 5066 5078 5117 5193 5327 5452 5649 5668 5694 5750 5830 5840 5844 5851 5942 5947 5949 5970 5973 6066 6071 6105 6118 6124 6156 6233 6448 6502 6505 6517 6647 6685 6690 6708 6785 6817 6855 6958 7000 7001 7012 7078 7111 7139 7144 7243 7301 7338 7349 7353 7362 7389 7453 7530 7561 7562 7724 7772 7775 7830 7946 7961 7982 8027 8028 8033 8163 8183 8251 8267 8286 8376 8432 8647 8664 8677 8747 9002 9011 9031 9080 9087 9116 9179 9198 9298 9312 9341 9399 9435 9438 9349 9543 9565 9586 9652 9716 9719 9828 9843 9856 9865 9898 9903 9925 9940 10006 10107 10157 10167 10169 10193 10219 10245 10272 10318 10332 10338 10366 10432 10467 10510 10626 10640 10771 10780 10786 10852 10944 10971 10995 10998 11078 11139 11166 11241 11300 11382 11438 11461 11574 11594 11615 11687 11706 11746 11847 11865 11870 11932 11961 11980 12059 12146 12149 12173 12449 12504 12565 12600 12601 12618 13648 12654 12742 12828 12849 12864 12869 12877 13006 13072 13103 13131 13169 13203 13231 13265 13332 13362 13371 13376 13380 13424 13465 13537 13552 13629 13656 13696 13826 13832 13903 13945 13971 14017 14046 14169 14191 14219 14296 14310 14320 14355 14376 14445 14489 14610 14629 14643 14648 14652 14737 14769 14886 14896 14979 15013 15038 15127 15165 15239 15356 15359 15404 15421 15437 15511 15717 15739 15748 15756 15770 15799 15840 15917 15932 15941 15959 15968 15975 15994 16222 16383 16419 16443 16460 16642 16745 16852 16882 16886 16912 16935 16993 17008 17195 17297 17326 17336 17350 17365 17436 17550 17644 17719 17731 17734 17741 17782 17905 17906 17914 17934 17986 18051 18063 18099 18104 18151 18182 18198 18295 18303 18473 18564 18715 18757 18899 18942 18998 19086 19172 19190 19200 19264 19281 19341 19468 19469 19508 19706 19715 19786 19825 19886 19909 19052 19984 19986 20000 20007 20030 20059 20086 20139 20217 20230 20234 20268 20292 20322 20332 20336 20357 20418 20447 20479 20574 20618 20633 20645 20672 20757 20765 20827 20831 20873 20888 20891 3362 4442 5404 5968 6477 9785 10566 10972 12130 13461 14463 15148 15851 16570 17545 18608 19182 20534 343 792 1223 1502 1900 3001 3285 3691 4495 4742 5148 5799 5951 6148 6657 6959 7215 7443 8436 9072 9331 10290 10512 10950 11293 11621 11958 12494 12655 13088 13360 13547 13934 14232 14564 14853 15172 15679 16178 16747 17011 17479 17896 18067 18429 19030 19374 20017 20258 20442 2071* ALKMAAR, 14 Mei. Boter- en eierenmark Boter, fabriek le soort 4550, Boter, 2e soort 4045, Eieren, groothandel 22.5 1 Eendeieren ƒ2.10. BROEK OP LANGENDIJK. 17 Mei. Tomate® aanvoer 3500 K.G. Prijzen: Tomaten A ff>°- —52.30; idem B ƒ44.80; idem C ƒ46.20; idettl CC ƒ25. PURMEREND, 17 Mei 1932. Kleine boeren' kaas, 7 st. 2000 st. f 18.50 per 50 K.G. stug' Boter: 2954 K.G. melkboter f 0.80—1.05 Pe K.G. Weiboter f 0.85—0.95 per K.G. 958 Bun deren. 210 vette f0.68—0.74 per K.G. matig' 595 melk- en gelde koeien f 110270 per stu£j stug; 53 stieren f 0.460.52 per K.G. stug; paarden f 80150 per stuk, stug. Vette kalveren, 62 st„ 0.801.00 per handel matig; Nuchtere Kalveren, 433 stuk 4.0016.00 per stuk; Pokkalveren 8.00"^ 14.00 per stuk, handel stug; Vette Varkens, 58 stuks, 0.200.25 per K.G., handel viu®' Magere varkens, 64 stuks, 5.0015.0 per hanidel matig; Zouters 0.18 per K.G.; gen, 297 stuks, 3.006.50 per stuk, hand vlug: Schapen, 279 stuks, 1419 per stu stgu; Lammeren, 147 stuks, 510 per s1 tuk- matig; Ganzen, 77 stuks, 510 per stu Eenden 0.350.75 per K.G.; Piepk 0.800.90 per K.G.; Kipeieren 2.25 per 100 situks; Eendeieren 210 per 100 stuk^ 40 Eenden 0.35—0.75 per K.G.; Piepkuike^ Konijnen 0.302.50 per stuk; Oude kipP^J en Hanen 0.450.55 per K.G.; Duiven per paar. BODEGRAVEN Kaasmarkt AanV®^, 219 wagens; 854 stuks, le soort met rijks®® t 17 tot 20; 2e soort met rijksmerk l7 16. Handel ondoelmatig. AMSTERDAM, 17 Mei 1932. Aardapp®1®^ Nieuwe aardappelen 1018 ct. pef K.G. zeel,eu sche Bonten f 5—6.20, Zeeuwsche Blau* f 5—5.50 per 100 K.G. Fruit: Druiven f 2.102.40. Aardb. f 1-' 1.70. Tomaten 5070 ct. per K.G. ,3 Groenten: Selderij 69 ct. Peterselie 4-' ct. Prei 1220 ct. Rabarber 35 y, ct. per Komkommer geel 1824 ct. per stuk. Sla bo®- IkUllUkUlJlIilCi AOAI-X OA. jool HlU.l. 6.50 per 100. Andijvie 1016 ct. per K.G. Ra*ng. stelen f 2—3 per 10O. Radijs f 2—2.80 per 1 t Postelein 812 ct. per K.G. Hollandscb J£„ 28—30 ct. Spinazie 6—14 ct. per K.G. Sper® boonen f 0.901.10. Snijboonen 0.901.10. len 0.901.lOper K.G. Asperges: Dik wit dun wit 1825, dik blauw 1825, dun 12—15 ct. Bloemen: Rozen: Hadley 47 ct. Coluihj 35 ct. Butterfly 34 ct. Golden Ophelia 3 ct. Roselandia 45 ct. per stuk. ,g Diversen: Calla's 1416 ct. per stuk. Le lie's, f 2—2.50 per 100. Anjers 8—10 ct. per st Violieren 79 ct. per tak. Iris 801.40 per 1 Snijgroen 35 ct. per rank. HONSELERSDIJK, 14 Mei Bloemkool 1419 per 100 stuks; idem II 3.50— Komkomm. I 16.70; idem II 12.90; Sla I 2 8^ 7.40; idem II 0.95—3.20; Peen I 11—19; Torna11 A 26—29; B 20—28; C 25—27; CC 18—22.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2