Studie-Commissie Pachtrechtvraagstuk Vechtpartij iONZE OMROEPER KOMT IN 75.000 GEZINNEN JL HET DRAMA TE PUTBROEK MARKTEN WOENSDAG 18 MEI DE MOTIE-UTRECHT Prae-advies partij bestuur DE AARDBEVING IN DE MINAHASSA De omvang nog grooter „Voorbijganger red Uw ziel" Drie bewoners gewond WILDE STAKING Bij werkverschaffing GRATIE VERLEEND kleine advertenties 1 GEVRAAGDE BETREKKINGEN R.K. Keukenmeisje Ged. Radiomonteur Biedt zich aan Timmerman R.K. JONGEMAN huis- of tuinknecht MEISJE I AANGEBODEN BETREKKINGEN 1 Winkeljuffrouw TE KOOP AANGEBODEN TE KOOP TE HUUR AANGEBODEN 'gV Vraag en Aanbod van Pensions j DIVERSEN J TEGELWERK Resident seint bijzonderheden Inzegening van een gedenkteeken voor de slachtoffers Met geweren, revolvers, zeisen en messen elkander te lijf. Orde slechts met groote moeite hersteld Nadere bijzonderheden HAAR MAN VERGIFTIGD? Aan de overwegwachteres te Blerick DOOR MOTORFIETS GEGREPEN Schippersknecht opslag gedood 20 cent per regel Dienstaanbiedingen 10 cent per regel WERKZAAMHEDEN WASSCHERIJ 'T KLEVERPARK SLAGERSBEDIENDE GROOTE KAMER ZEER GROOTE LOMMERRIJKE TUIN Het prae-advies van het partijbestuur over de motie-Utrecht in zake de verwerping der Pachtwetten in de Eerste Kamer, luidt als Volgt: De motie-Utrecht is formeel een voorstel ter behandeling in den Partijraad, waaromtrent, zooals gebruikelijk is, het P.B. een prae-advies uitbrengt. Bij de beoordeeling van het stemmen tegen de wetsontwerpen inzake het pachtvraagstuk door eenige leden der Eerste Kamer, tevens leden der R. K. Staatspartij, wil het P.B. vooropstellen, dat het niet nuttig lijkt uit te gaan van de vraag, of bedoelde Eerste Kamer leden hebben gehandeld in strijd met een der program-punten onzer Partij. Doet men dit vrèl, dan moet men de vraag aldus stellenim pliceert het onderhavige programpunt tegen over de gekozenen het in de ontwerpen ver vatte continuatie-recht? Men voelt onmiddel lijk, dat op de vraag, aldus scherp gesteld, zeer moeilijk een absoluut dwingend antwoord is te geven. Want alhoewel zéér velen voor zich dat continuatie-recht als zoodanig beschouwen als uitvloeisel van dat programpunt, bij de open bare behandeling van dat punt in de rr.rtij- organen is geen enkele uitspraak te vinden, ■welke dit duidelijk en onbetwistbaar vastlegt. Maar bovendien en dit geldt ook in het al gemeen wanneer men de houding van Kamer leden ten aanzien van concrete programpunten zou willen gaan beoordeelen, kan een be roep op eigen afwijkend inzicht ten aanzien van een concreten voorgestelden wetsmaatregel veelal geredelijk worden gedaan. Naar de meening van het PJB. behoort d s zulke beoordeeling niet op dit spoor te worden gezet, want al lijkt het eenvoudig in dien geest de afkeuring over het tegenstem men te construeeren, bij nader onderzoek ligt de zaak in dit opzicht niet zóó klaar en dui delijk. Er is te minder aanleiding dit uitgangs punt te kiezen, omdat de zaak daardoor ook niet in haar kern wordt aangevat. Nu is de formuleering der motie-Utrecht in derdaad zóó, dat er niet wordt geoordeeld op grond van een handelen in strijd met het program. Ziet het P.B. de beteekenis der motie goed, dan betreurt de steller der motie, dat de tegenstemmende Katholieke Eerste Kamer leden een wetsvoorstel, dat geheel lag in den geest van het Partijprogram, hebben afgewezen en dus hebben gekozen liever in het geheel niets dan wel iets te bereiken, zij het dan dat naar hun inzicht aan het bereikbare ernstige bezwaren kleefden, welke bij gemis aan amen- deeringsrecht der Eerste Kamer niet waren weg te nemen. Deze eenigszips specieuse redeneering, welke aan de motie ten grondslag ligt, kan naar de meening van het P.B. niet wegnemen, dat zij den indruk moet wekken, dat de beoordeeling toch wordt gesteld op het spoor van handelen in strijd met het program. Daarom ontraadt het P.B. de aanneming deze motie. Het P-B. zou den P.R. in overweging willen geven na de gedachtenwisseling ter vergade ring, waarbij naar vertrouwd mag worden.de verschillende standpunten ten aanzien van dit agendapunt toelichting zullen vinden, zich te beraden over de vraag, of, en zoo ja, in welken vorm hij zijn inzicht ten deze wil doen blijken. Hoe het besluit daaromtrent ook moge we zen, altijd zal de vraag rijzen, wat onze partij nu te doen staat in verband met het pacht rechtvraagstuk. Ook hierover heeft het P.B. zich beraden en het heeft gemeend goed te doen in dit prae-advies zich daarover uit te spreken. Het P.B. adviseert den Partijraad te beslui ten, aan het P.B. opdracht te geven een studie commissie samen te stellen, welke op korten termijn het vraagstuk zal hebben te onder zoeken en een voorstel te formuleeren, waar over in den Partijraad dan van gedachten zou kunnen worden gewisseld. Hierbij zit de bedoeling voor, dit vraagstuk, dat tot verschil van inzicht in onzen kring aan leiding heeft gegeven, grondig door te spreken om tot een duidelijk, zoo eenigszins mogelijk eensgezind standpunt te geraken. Dit is ook daarom noodzakelijk, omdat de partij zich na tuurlijk niet bij den thans geschapen toestand kan neerleggen. Noch ongewijzigde indiening der verworpen wetsvoorstellen, noch aandrang oefenen op de Regeering om met een gewij zigd ontwerp te komen, waarbij de bezwaren der Eerste Kamer-meerderheid zouden zijn te ondervangen, zijn echter geëigende middelen om tot een goede en bevredigende oplossing te komen. Beide middelen zouden de belangen der betrokkenen allerminst dienen, wijl de be oordeeling van den zakelijken inhoud van zulke voorstellen dan noodwendig wordt doorkruist, ja zelfs op den achtergrond gedrongen door staatsrechtelijke bedenkingen, rakende de juiste verhouding tusschen de beide deelen der Sta- ten-Generaal. Daarom ziet het P.B. den eenig juisten weg hierin, dat de Partij zich tot doel stelt: een constructieve oplossing te bevorderen van de gerezen moeilijkheden en werkelijk ten aanzien der zaak zelf iets te bereiken. Hiermede zijn de belangen der betrokkenen inderdaad het meest gediend. Eenig nader beraad kan ook op zichzelf die belangen niet schaden. Regeling van het pacht vraagstuk, zooals in de ontwerpen aan de orde was hoe belangrijk en urgent ook is allerminst een crisismaatregel. Aangenomen al, dat zij in de huidige crisis practisch zou kun nen werken, zeker kan zij niet bijdragen tot oogenblikkelijke leniging van den nood. BATAVIA, 17 Mei (Aneta). De binnenko mende berichten geven er blijk van dat de aardbevingsramp, die de geheele Minahassa heeft geteisterd een nog steeds grooteren om vang heeft dan de eerste geruchten deden ver moeden. Uit Menad.. werd geseind, dat in het dis trict Tonsea, in de kustplaats Kema 15 huizen zijn ingestort en te Likoepang een 30-tal als mede de passar. Op de Sangi-eilanden heeft men slechts een lichten schok gevoeld, maar alleen in Siaoe was de schok hevig. Persoonlijke ongelukken heb ben niet plaats gehad en omtrent gewonden wordt niets vernomen. Te Kaka-s daarentegen is het aantal ge wonden gestegen tot ongeveer honderd. De ongelukkigen werden opgenomen in de pas- sanggrahan, die herschapen is in een soort kli niek. Slechts een drietal zwaargewonden moest worden overgebracht naar het hospitaal te Menado. Men heeft zich telegrafisch gewend tot het Smeroefonds met het verzoek om steun te wil len verleenen. Gisteren werd een steuncomité opgericht, onder voorzitterschap van den dienstdoend resident. De agent van de Ja- vasche Bank heeft het penningmeesterschap op zich genomen en als leden zijn toegetreden de burgemeester, het lid van den Volksraad Mandagi, de predikant dr. D. S. Wildervank, Monseigneur J. Panis, Apostolisch Prefect van Celebes, het lid van den Minahassaraad Rom- bot en de districtshoofden van Toulour en Amoerang. De Gouverneur-Generaal heeft op 16 Mei den dienstdoend resident een telegram doen toekomen waarin Z. Exc. zich zeer getroffen verklaard door de aardbevingsramp die de be volking van de Minahassa is overkomen en waarin hij verzoekt dit aan de bevolking te willen overbrengen. Aneta-Holland meldt: Blijkens mededeeling van 't Departement van Koloniën heeft de Gouverneur-Generaal van Ned. Indië op 15 dezer van den dienstdoend Resident van Menado het volgend telegram ontvangen „Gisteravond 9.45 hevige aardbeving in Mina- hasa en Bolaanmongondou, duur ruim een mi nuut. Te Kakas aan Tondameer talrijke wo ningen ingestort, vijf dooden, twintig zwaar gewonden en eenigen levensgevaarlijk, talrijke lichtgewonden. Na ontvangst bericht onmid dellijk geneeskundige hulp gezonden twee dok toren van Menado ook van Tondano met hel pers. Te Menado een groote copraloods inge stort alsmede twee petakwoningen, waterlei dingbuizen op verschillende plaatsen gebroken. Geen persoonlijke ongelukken. Amoerang onge veer zestig huizen ingestort, één gewonde. Tondano en omgeving ongeveer vijftien hui zen ingestort en drie gewonden. Langoan veer tig huizen ingestort, geen persoonlijke onge lukken. Gouv. Inl. school Kakas ingestort, pro- testantsche kerk aldaar beschadigd, Roomsche Kerk Tomokon ernstig beschadigd. Ben van nacht te Kakas geweest om reddingswerk te regelen. Gewonden in Pasangrahan onderge bracht. Bevolking te Kakas onder den indruk doch zeer rustigj ook in overige Minahasa ner gens paniekstemming. Tot dusverre vermelden telefonische berich ten uit Bolaanmongondou alleen geringe schade. Een-en-twintig huizen Loajan ingestort. Een vrouw bij vluchten arm gebroken. Zal morgen nader seinen. Van overige deelen gewest nog geen berichten. Te Putbroek werd Pinksterdag onder alge- meene deelneming der bevolking het gedenk teeken ingezegend, dat werd opgericht voor de slachtoffers van het bekende drama. De rectoraatskapel der eerw. Paters Passionisten bleek veel te klein om de talrijke deelnemers aan deze plechtigheid te bevatten. Na een plechtig door Pater Eleutherius gecelebreerd Lof om half drie, begaf men zich naar het kerkhof, waar Pater Eleutherius, staande voor het gedenkteeken, een korte toespraak hield. Spr. zeide, dat men zich destijds wel een beetje geschaamd had, dat zulk een drama zich hier moest afspelen. Maar het protest der bevol king was zeer groot, getuige dit monument, dat uit vrijwillige bijdragen uit Limburg tot stand kon komen, getuige bovendien de jaargetij den, welke men stichtte voor de slachtoffers, getuige de kruisen op de plaats der misdaad. Ook thans zijn zeer velen gekomen uit protest tegen de overtreding van Gods gebod: Gij zult niet doodslaan. Spr. bracht dank aan allen, die bijgedragen hebben aan de totstandkoming van dit monument. Vervolgens verrichtte de zeereerw. pater Rector de inzegening van het monument, waarvan wij reeds een beschrij ving gaven. De liturgische gezangen werden uitgevoerd door het koor der Paters Passionis ten. Omstuwd door een onafzienbare menigte be gaven Pater Rector en de andere paters zich alsnu naar den boschrand op twintig minuten afstand gelegen, waar op de plaats der mis daad een kruisberg zal verrijzen met een Cal- variegroep. Het groote kruis staat er reeds; de beelden van de Moeder van Smarten en St. Jan zullen er nog worden aangebracht. Ook hier werd de menigte door Pater Eleutherius toegesproken. Spr. herinnerde er aan, welk een opspraak deze plaats verwekt had in den lande en ver daarbuiten. Boven het kruis zou spr. de spreuk geplaatst willen zien: „Voorbij ganger, red uwe ziel" of: „Vrees God en on derhoud Zijne geboden", want menschen, die Gods geboden vergeten hadden, waren het, die hier de gruwbare daad pleegden. In grooten getale hebben de Limburgers hun protest doen hooren, zei spr., en hij verzocht de aan wezigen, om zich steeds te toonen als echt katholieke Limburgers en dat ook te blijven, want daarin ligt onze grootheid. Spr. eindigde met den wensch, dat God Limburg voor ons geloof moge behouden. Na de zegening van het kruis werd door de aanwezigen spontaan het: „Aan u, o Koning der Eeuwen" gezongen, waarna de plechtigheid was afgeloopen. Ter plaatse, waar de drie slachtoffers in den grond gestopt waren en ook daar, waar Wil lem Roubrouks voor een tijd zijn graf gevon den had, waren houten kruisen geplaatst. Diep onder den indruk verlieten de honder den deelnemers aan deze schoone landelijke plechtigheid deze plaatsen, welke zoo langen tijd de belangstelling van overal getrokken hebben. Op tweeden Pinksterdag had in het woonwa genkamp, gelegen in de voorstad St. Jacob te Roermond een ernstige vechtpartij plaats tus schen de bewoners hiervan. Er werd met gewe ren en revolvers geschoten, terwijl men tevens van hamers en messen gebruik maakte. De 21-jarige Lutgens werd door een messteek in den buik levensgevaarlijk gewond. De man is naar het St. Laurentius-ziekenhuis te Roermond overgebracht. Ook zekere Kraus en Scheffers liepen gevaarlijke messteken op. De politie, die opnieuw. De 32-jarige P. Craus kreeg ruzie met moeite om de gemoederen in het kamp wederom te kalmeeren. Omtrent de ernstige vechtpartij in het woon wagenkamp te Roermond, geeft het „N. v. d. D." nog de volgende bijzonderheden. Reeds Zondagavond was het zeer rumoerig in het kamp en handtastelijkheden waren niet uit gebleven. Maandagnacht ontstond een nieuwe vechtpartij, waarbij de woonwagenbewoner A. Scheffers door een messteek werd gewond. Des morgens tegen tien uur ontbrandde de strijd opnieuw. De 32-jaarige P. Craus kreeg ruzie met den 21-jarigen J. Lutgens en eenige vrouwen. Lutgens, gewapend met een schop, ging Craus te lijf. Deze zou toen, volgens de verklaringen van eenige aanwezigen, het mes getrokken heb ben en Lutgens een iepen steek in den buik hebben toegebracht. inmiddels waren de familieleden van den ge troffene, die niet in het kamp vertoefden, ge waarschuwd, waarbij ten onrechte werd mede gedeeld, dat Lutgens gedood zou zijn. Toen de familie zulks vernam, lieten de mannen zich per auto naar het woonwagenkamp brengen en rukten gewapend het kamp binnen. Spoedig was het kamp in twee partijen verdeeld, die elkaar te lijf gingen, waarbij met geweren en revolvers werd geschoten. Verschillende woonwagens wer den door kogels en zware hagel doorboord. P. Craus werd op een afstand van circa 30 meter door een schot hagel in den buik en onder het hart getroffen. De vrouwen gingen elkaar als furiën te lijf en verscheiden van haar werden aan de haren over den grond gesleept. Beide partijen kregen in den loop van het gevecht ver sterking, zoodat de vechtpartij veranderde in een formeelen veldslag. Schoten klonken in het rond, mannen gewapend met zeisen, messen en één zelfs met een zwaren smidshamer, sloegen er lustig op los. Craus kreeg nog een steek in den linker bovenarm. Het mag een wonder hee- ten, dat nog niet meer personen verwond wer den. Inmiddels verscheen de politie ter plaatse. De agenten waren genoodzaakt hun revolvers te trekken. Het gelukte hun na veel moeite en met geweld aan de vechtpartij een einde te ma ken. Terwijl de politie poogde eenige vechtenden te scheiden, bracht een der woonwagenbewoners nog een steek toe aan Craus. Het groote mes. dat op de borst gericht was .stuitte echter af en trof Crauss in den linker pols. Daarna gelukte het de politie de aanvallers te overweldigen en te ontwapenen. Een drietal vechtersbazen werd naar het politiebureau overgebracht en in arrest gesteld, waartoe ook Craus behoorde. Deze is echter hedenmiddag van het politiebreau naar het ziekenhuis gebracht, waar de hagelkorrels langs operatieven weg uit zijn lichaam zijn ver wijderd. De toestand van J. Lutgens, die ook in het ziekenhuis is opgenomen, is levensgevaarlijk. Craus ontkent dat hij Lutgens heeft gestoken. Volgens zijn verklaring zou laatstgenoemde met een schop op hem zijn toegeloopen en daarbij in het mes zijn gevallen, dat Craus uit zelfver dediging had getroken. De 18-jarige A. Lutgens, die ook verdacht wordt Craus een messteek te hebben toegebracht, is ook gearresteerd. Het kamp is onder politiebewaking gesteld. Hoewel dadelijk ter plaatse een nauwkeurig onderzoek is ingesteld, zijn geen vuurwapenen gevonden. Wel nam de politie een zwaren smids hamer en verscheiden messen in beslag. Dinsdagmiddag is een honderdtal werkloozen die werkzaamheden verrichtten bij de werkver schaffing te Enter in Overijssel, in staking ge gaan. Deze wilde staking is ontstaan wegens ontevredenheid over de loonregeling en het te zware werk. Dinsdagmiddag zijn de werkloozen te Nijmegen aangekomen. d® Dezer dagen is te Venhuizen overleden landbouwer K. Uit een onderzoek is gebléK 1 over- pe dat de man aan arsenicumvergiftiging is leden. De politie stelt een onderzoek in. vrouw van den overledene is door haar vei hoord. Gelijk indertijd gemeld is, was de over- weg-wachteres E. ter zake schuld aan het be kende spoorwegongeluk bij den overweg tus schen Blerick en Grubbenvorst, waarbij een autobus door den trein werd gegrepen, tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. Beschikkende op een door haar raadsman, mr. P. J." M. Nederveen te Roermond, en door de Federatie van R. K. Vrouwenbonden in Nederland ingediend verzoek tot gratie, heeft K. M. de Koningin de straf van een maand verminderd tot een week. Maandagavond heeft op den Jutfaaschen weg te Utrecht een doodelijk verkeersongeval plaats gehad. Een ongeveer zestigjarige schippers- knechc, ui Hoogweg, stak plotseling den rijweg over, aarzelde, toen hij een motorfiets zag na deren, ging terug en weifelde nogmaals, met het gevolg, dat de berijder van de motorfiets die zeer langzaam reed en signalen gaf, een aanrijding niet meer kon voorkomen. De schip persknecht werd tegen den grond geslingerd en was op slag dood. AMSTERDAM, 18 Mei 1932. Veemarkt. W veemarkt waren heden aangevoerd: 349 V» kalveren: le kwaliteit 4665 ct. 2e kwaM® 3444 ct. 3e kwaliteit 2230 ct. oer K. levendgewicht. Goede aanvoer. Handel wü1»' Prijzen laag. 70 Nuchtere kalveren f 2.50—i Korte aanvoer, sleepende handel, iets la$fj 730 varkens: Vleeschvarkens, wegende van 110 K.G. 2526 ct. Zware varkens 2325 Vette varkens 2223 ct. per K.G. slachtgew'0" 5 wagens geslachte runderen uit enemarken- NOORD-SCHARWOUDE, 18 Mei. 9800 Roode kool 2.50—6.90, doorschot 0.60— 77.800 K.G. Deensche Witte kool 0.70-2'4"1 per 100 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Mei. 10700 K$' Deensche Witte Kool ƒ0.60—1.80. WOGNUM, 17 Mei. Rabarber ƒ2—0; Bl kool ƒ6.80—10; Spinazie ƒ6—8; Sla ƒ4.4 Aardbeien ƒ0.31—0.44 per pond. HEM, 17 Mei Zuider-Kogge Bloernk®0' I 8.60—12; idem II 5.50—9.00; idem III 3-°V 6.50; Sla 2.605.40; Spinazie 28.60; Bak8, ber 3.20^4.00; Aardbeien 1.30—1.40; Sc&°1' sche 2430. PURMEREND, 17 Mei. Coöperatieve trale Eierenveiling Purmerend G. A. Aa»S voerd: 173410 stuks eendeneieren f 2.10^1" per 100 stuks; 154755 kipeieren: 70-80 f 3.20—4.20; 65-66 Kg. f 2.60—2.80; 63-64 BS' f 2.60—2.70; 60-62 Kg. f 2.30—2.60; 58-59 BS' 53-55 BS' OMSTlg f 2.30—2.50; 56-57 Kg. f 2.10—2.30; f 2.10—2.30; 50-52 Kg. f 2—2.20. BEEMSTER, PURMEREND en KEN, 17 Mei. Bloemkool f 216 V& stuks; Spinazie 0.10—0.74 per mand 6 Bf' Postelein f 0.60—1.08 per mand 6 Kg., Slafl'lj tot f7.80 per 100 krop; Andijvie f 0.25— per kist; Radijs f 1—1.20 per 100 bos; Pet selie f 1—6 per 100 bos; Selderie f 2—I4 Pt 100 bos; Raapstelen f 1.20—2.10 per 100 Rabarber f 3—8 per 100 bos; Prei f 14.60 Pe. 100 bos; Aardbeien f 0.12—0.25 per doosJ8' Peulen f 0.42 per pond. VENLO, 17 Mei. Coöperatieve Veiling^ eeniging Venlo. Aangevoerd werden 3.270^ eieren. Kipeieren van f 2.20—2.45; eendeie'eP f 2.25—2.70. 's-HERTOGENBOSCH, 17 Mei Bericht V»" de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van termijnen voor Coöp. Roomboterfabrieken 'sHertogenbosch. Heden werden aan^' voerd 28700 kilo. Hoogste prijs f 84, Laa?51 prijs f 69, Middel prijs f 70. TEXEL, 17 Mei le groote lammeren»®1*.' Aangevoerd 3958 lammeren 5,00—10.00, 1 P»8 ,5 11 koeien 120.—170., 5 Kalveren 15.—25., 1 nuchteren kalveren 3.-6., 6 schrammen 4.—1 31 biggen 3.-5. BEVERWIJK, 17 Mei Bloemen aan Centrum. Overzicht der prijzen in het tijdv9 van 1115 dezer. Tulpen per bos van dozijn. Bartigon 16—28, Prinses Elizabeth 77 t Baron de la Tonnay 17—21, Inglese 7ellori 18—30, Clara Butt 15—24, William Copland —18, Fame Sanders 1322, Darwin, kort soorten van 25—100 per 100 stuks. IrisseP Yellow queen 12—23, imperator 16—29 Bl ----- fxcsi Huchtenbtf* aerd 1525, Wergewood 1627, White sior 2429, The Furst 18—23, 1523, Heemskerk 17—22. Rozen per bos van 20 stuks, Columbia 34—1 Rozelandia 30—95, Birarcliff, Htdley 45—165- d* Anemonen: The Caen 8—23, Vulgens 6—' cent, H. Brigit 11—19, St. Bavo 5—13. Diversen: Lathyrus 17—39, Muurbroemen - 11, Deronicum 5—12, Springers groen 20-?„ y .50- OMROEPERS bij vooruitbetaling {Niet voor den Handel) Hiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiininiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiitiiiiiiiiiiiintiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiitiiiie biuumniniiiiuiiiiuiiniiiimiiiiiiniiiiiiiiiiiiiii'.iniiiniiiiiüimniiiiiiiiiiuiiiiiniiitiiiiiiniiiiiiiitiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiniiuHiiuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiHimiiutiiiïH BOEKHOUDSTER te A'dam biedt zich aan voor het in richten en bijhouden van winkel- boekhoudingen enz. Brieven onder letter O 2591, bureau van dit blad. Biedt zich aan een met alle voorkomende werkzaam heden bekend, liefst te Utrecht of omgeving. Brieven onder letter O 2595, bureau van dit blad. Er biedt zich aan NET R. K. BUITENMEISJE 20 Jaar, voor hulp in de huishou ding, in Amsterdam. Brieven onder letter O 2617, bureau van dit blad. Beschaafde R. K. Juffrouw, m.l. Uitstekend kunnende koken, zoekt plaatsing als JUFFROUW-HUIS HOUDSTER, bij degelijk heer alleen, liefst in Haarlem of omgeving. Br. ond. lett. O 2622, bureau van dit bl. Er biedt zich aan een bekwaam CHAUFFEUR, ook genegen andere voorkomende werkzaamheden te verrichten, R.K., leeftiid 29 Jaar. Goede getuigschrif ten staan ten dienste. Brieven aan TJ. BRATTINGA, Singel 112, Blauw huis, Friesland. O 2624 met 4V2-Jarige praktijk en v.g.g.v„ biedt zich aan voor passende Br. ond. no. O 2563, bur. v. d. blad. YERSTELNAAISTER, ook voor het maken van kinderbovenkleeding; neemt ook werk aan huis: BOEKEN- RODEWEG 8 Aerdenhout-Bent- veld. O 2649 Er biedt zich aan een net R. K MEISJE voor den dag of voor dag en nacht. Bij voorkeur voor den dag. Br. p.a. J. H. CAMU, Leliestraat 25, Culemborg O 2645 Schilders-, behang- en waterverfwerk gevr te Haarlem. Gevels vanaf 25. Br. onder letter O 2563, bureau van dit blad. B. z. a. te Amsterdam R.K., 21 Jr., voor alle timmerw., zoowel bouw- als burg. werk, ook voor bouwmij. of instelling. In bezit dipl. teekensch. en vergevorderd school bouwk. opz. Brieven onder letter O 2620, bureau van dit blad. 24 jaar v. g. g. v. zoekt werk als Aan Pastorie en Klooster werkzaam geweest. Bek. met tafeldienen en andere werkzaamheden. Br. onder no. 2644 bur. v. d. Blad. vraagt lichte betrekking als leerl. verk. of huish werkzaamheden bi) R K. Omg. Utrecht. Cond zit- slaapk.. z. kost, en f 3.50 weekloon Br. onder no. 2642 bur. van dit blad H. H. BAKKERS. Nette R.K. Jongeman, 21 Jaar, v.g. g.v., zoekt plaatsing in Banketbak kerij of gemengd bedrijf. Br. onder letter O 2606, bureau van dit blad. Biedt zich aan te Haarlem NET R. K. MEISJE voor d. en n. Br. onder lett. O 2670 bur. v. d. Blad. aiiiiiiiüiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiininiiiniiiiiiiiniiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiininniiiiiiiiiiiniiiiiiiiiinni^ fliiiiHiiiiiiuiiiiiiiiniiiiiiiuiiuiuiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiuiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiililllllllê SANTPOORTERSTRAAT 41 HAARLEM vraagt BEKWAME MANGELSTERS, VOUWSTERS en een MACHINESTRIJKSTER. Aanmelden na 6 uur. O 2665 Hulp 1. d. huish. Gevraagd wed. of meisje in arbeidersgezin, R.K., dicht bij kerk en spoor, goede behandeling verzekerd. Brieven onder letter O 2577, bureau van dit blad. NET DAGMEISJE gevraagd van 94 uur. Utrechtsche- straat 53, Amsterdam. O 2607 Gevraagd een flinke ook van buiten. Aanmelden na 7 uur G. A. v. RIJN, Baleyelaan 16, hoek Rijnlaan, Utrecht. O 2597 BROOD- EN BANKETBAKKERIJ Kan geplaatst worden voor direct in een luxe zaak, op netten stand te Amsterdam, een Alleen zij. die over goede getuigen beschikken, gelieven te solliciteeren. Brieven onder letter O 2592, bureau van dit blad. VERSTELNAAISTER gevraagd die tevens mazen en stop pen kan. Linnaeusparkweg 55, A'dam O 2608 Per 1 Juni gevr. R.K. DIENSTE, v. d. e. n., goed k. k. en werken. W. PELS, Breughelstr. 3 hs., lijn 24, Amsterdam. O 2610 Wordt gevraagd NET PERSOON, voor het bezorgen van een kleine brood wijk te Haarlem, (met bak fiets) voor wed. Verg. f p. w. Br. ond. lett. O 2593, bur. v. d. bl. Termijnzaak te Amsterdam vraagt INCASSEERDER. Vereischte: stad goed kennend, fiets, en f 200 waarborg. Brieven onder letter O 2611, bureau van dit blad. Terstond gevraagd een R.K. HUISHOUDSTER leeftijd ongev. 30 a 40 jaar, tevens goed voor kinderen. Brieven onder letter O 2594, bureau van dit blad. Terstond gevraagd een R.K. HUISHOUDSTER lee.ftijd ongeveer 30—40 Jaar; tevens goed voor kinderen. Brieven ondeer letter O 2646, bur. van dit blad. Gevr. Boerenknecht, beslist goed kunnende melken, omtrek Haarlem. Br. ond. lett. O 2601, bur. v. d. bl. Gevraagd een R.K. WERKSTER Vrijdags van 95, Vosslusstraat 4? hs., Amsterdam. Aanmelden 's av. na 7 uur. O 2612 Gevraagd op HANDELSKANTOOR voor de maanden JuniJuliAugus tus een STENO-TYPIST (E) R.K. Sollicitaties met opgaaf van re ferentiën en verlangd salaris onder letter O 2647, bur. van dit blad. Gevraagd NET MEISJE voor winkel en hulshouding in Ban ketbakkerij. Aanmelden na 8 uur W. RENNERS, Bilderdljkstr. 145, Am sterdam. O 2614 JONGEN gevraagd om te wieden, bij C. v. d. Linde, Brouwerslaan 24, Hillegom. Gevraagd 1 Juni R. K. MEISJE v. d. e. n., gez. m. kinderen, hulp van werkster. Mevr. FRANSEN, v. Woustr. 64 b, Amsterdam. O 2615 R.K. Werkman, ruim 40 jaar, vraagt voor zijn gezin waar de vrouw ont breekt, een Juffrouw boven de 40 Jaar, om de huishouding geheel op zich te nemen, tegen kost en in woning, desgewenscht kleine ver goeding. nader overeen te komen voorwaarden. Brieven onder lett. O bur. van dit blad. Gevraagd nette JONGEN, 14 15 jaar. BLOEMENDAALSCHEWEG 90, Bloemendaal. O 2662 Gevraagd NET MEISJE van 8 f4 tot 5 uur, voor plan West. Aanb. v. Woustr. 43 I, Amsterdam. O 2616 R. K. HUISHOUDSTER gevraagd voor direct in eenvoudig Burgergezin met drie kinderen. Br met opgaaf van leeftiid. verlangd salaris en laatste betrekking, onder letter O. 2659, bur. van dit blad. FLINKE DIENSTBODE gevraagd voor dag en nacht. Mevr. DOUWES, Bloemgracht 148 Amsterdam. O. 2652 Net R.K. DAGMEISJE gevraagd BAARSSTRAAT 3 I, Am sterdam. Aanmelden tusschen 8 en 9 uur. O 2628 Gevraagd te Amsterdam NETTE FLINKE KNECHT voor fiets- en expeditiewerk, van goede getuigen voorzien. Loon f 15 per week. Br. onder lett. O 2651. bur. van dit blad. NET DAGMEISJE gevraagd, (Zondags vrij) bij F. Brom, Boekhandel, Krocht 8, Haar lem. BANKETBAKKERIJ voor direct gevraagd een flinke LEERLING R.K. Aanmelden na 6 uur H. J. HESSEL- MAN. Gen. Cronjéstraat 31, Haar lem-Noord O. 2671 Gevraagd flink DAGMEISJE niet beneden 18 Jaar. Aanb. na 8% uur. 2e Nassaukade 67II, Amster dam. O 2633 Gevraagd te Amsterdam tegen 1 of 15 Juni ECHTPAAR z. k„ om alle huishoudelijke werkzaamheden te verrichten. Brieven onder letter O 2629, Bur. van dit Blad. Nette deutscher DIENSTMADCHEN gefragt von 8 bis I mit Frühstück und zweitem Frühstück, f 4 p. w. f 4 per w. Aanm. Biesboschstr. 18II, Am sterdam, Mevr. GRUNBAUM. O. 2632 BIJVERDIENSTE Actieve agenten gevraagd door oude Koffie en heezaak. Ijverige perso nen flinke verdiensten. Br. lett. O 2625. bur. van dit blad. Gevraagd een R. K. BOUWERSKNECHT die met paarden kan omgaan. DE VRIES, Heilooërdiik, Alkmaar. O. 2660 Gevraagd flink R.K. DAGMEISJE boven 18 j. v.g.g.v. 8y26 uur. Aan meld. 78 uur Heerengr. 393, A'dam. NET DAGMEISJE gevraagd als Meisje alleen, boven 18 jaar, flink kunn. werken. Schoter singel 83, Haarlem. O 2673 KANTOORJUFFROUW gevraagd te Amsterdam met opgave van verlangd salaris. Br. lett. O. 2631 bur. v. d. blad. Terstond gevraagd een flinke TUINDERSJONGEN bij N. C. M. HOLLA, Osdorperweg 122, Amsterdam (W.). O 2627 Gevraagd net R. K. DAGMEISJE MAUVESTRAAT 63 I, Amsterdam. Gevraagd met 1 Juni te Aerdenhout EEN BEKWAAM KEUKENMEISJE en een FLINK WERKMEISJE kunnende tafeldienen en naaien. Uitstekende getuigen verelscht. Hoog loon. Aanmelding eerst schriftelijk aan het bureau van dit blad onder no. lett. O 2657. Gevraagd R. K. HOLL. MEISJE v. g. g. v. voor d. en n. in gezin met k. KLEVERLAAN 117, Bloemen- daal. O 2669 giiuuiiiiniiniiiiiiiiiiit!iiiiiiiiniiniiinHiiii]in!uniHiiiiiiiniiinHniiiiiiiiiiiii!iiiiiiniiuiiiiiniiiiiiiniiiniiiiiinimiiniiiHiiiuiiiii>iiiinHiiiiiuiiiiiiiiiiiiiuiiiiiinuillMiini| Hiiniuiniümiinninnniiuimiiiiiuuiiiuiiiiiiiiimiuiiiuiimniiiiniiiiimiiiuuiiiiiiiiiiitiiiuiuiiiiiiiiimiuiiiiuiiiiumiiiiuiiaiuiiiiuuuiiuuiiuuiiiiiiininoniisiniiianiiiius Door omstandigheden TE KOOP een nieuw PHILIPS RADIOTOESTEL met LUIDSPREKER, Philips Meesterzanger, gekost f 325.—, voor f 100. Brieven onder letter O 2664, Bureau van dit Blad. PIANO TE KOOP f 75.franco huis. Hoofdstraat 97, Hillegom. O 2648 aangeh. een oud bestaande BROOD BAKKERIJ, wegens hoogen leeftijd: hypotheek kan er op gevestigd blij ven. Brieven onder letter O 2658, bur. van dit blad. Te koop een in prima staat zijnde HARLEY prijs f 85. GEN. CRONJéSTRAAT 31, Haarlem-N. RIJWIELEN Gazelle damesrijwiel. Gazelle meisjesrijwiel en Burgers meisjesrijwiel prima 3 BILLIJK TE KOOP Perceel Jansstraat No. 18, Haarlem, geschikt voor winkelhuis. Hypotheek voorhanden. Te bevragen bij J. Wit kamp, Naussaulaan 25 rood, Haarlem. PONTIAC COACH van part. wegens vertrek, in prima staat, n. banden 325.met wegen belasting. Erelmanstr. 33, Heemstede. O 2654 Zeldz. aanb. weg. omst. pracht Speel- pakhuis geh. met Ripolin geschilderd van 9.75 nu 3.75 met hljschtoebeh. BANKASTRAAT 32-111, Amsterdam, Tel. 50109. H. H. TUINDERS te koop uitplantboonen, dubbele stam, z. d. bil J. A. A. v. d. VELDT BREESTRAAT 3 HAARLEM Manpadslaan," Heemstede. O. 2650 |iiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiniiiiiiiiiiiiiii!iiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiniiiiii^ MiiiiiiiinuniinimnniiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuHiHiuiiimiuiiiiHiMmmiiHiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiHiiuiiiuniiïH Te huur te Haarlem een VRIJ BOVENHUIS ruime keuken en alcoof. le ét. v. I bevattende 5 kam. Pracht uitzicht, kl. gezin, f 3.50 p. w. Te bevr. Ma- gel. Delftstr. v. h. Delftkade, f 4.50 riniersplein 44 hs., Amsterdam. per week. Te bevr. Nwe Gracht 14. O 2619 I Haarlem. O 2623 Te huur ruime gem. Zlt-SIaapkamer parterre of le étage, op netten stand, direct bij Gr. Markt Haarlem. Br. ond. lett. O 2599, bur. v. d. bl. Plumoza 18—68, Lil. Ümbellatum 3.60-$ Longiflorum 1117.50. - Coöp. Tuinbouw-, Groenten- Fruit- Aankoopverelniging De Vrije Veiling W. A. 7 Asperges: dik blauw 28—40, dik blauw 19"vJ dun wit 10—17, dun blauw 7—13, Peen 24, Rabarber 47, radijs, raapstelen, pieterselie en prei 2—12 per bos, Spinazie 60, Postelein 5575, Sla 40—85 per Bloemkool 915 per stuk. Te huur Ongem. Kamers op eersten stand, dicht bij station Haarlem, ook geschikt voor rustig kantoor. Br. ond. lett. O 2600, bur. van dit blad. Heemstede Te huur 3 kamers met keuken, vrij W.C., op mooien stand. Huur f5.per week. Oosterlaan 4, Heemstede, halte Koedieflaan. O 2604 TE HUUR van buitenplaats, geheel vrij gele gen n. b. Berlagebrug te Amsterdam, voor het houden van muziek- of zangconcoursen, openluchttentoon stelling of dergelijke. Brieven onder letter O 2613, bureau van dit blad. Te huur met 1 Juni een HUISJE, nieuwbouw, 650 per boven 3 en beneden 2 kamers. tenweg bij voetbalterrein. Te "e* Spaanschevaartstr. 12, Haarlem, gj Te huur GEHEEL VRIJ HUIS bevatt. 6 kam., keuk., tuin, schüua' Huurprijs /9.50 p. w„ voorz. v. Electra en Waterleiding, gel. 3 »'r> van halte Stadsautob. Te b® j 'Gat- van halte Stadsautob. Te —i, KARSKENS, Hardveldscheweg Diemen. Groot BOVENHUIS te huur, fra11' KESTRAAT 21rd„ Te bevr. Aneg^ 7. Haarlem. O. Te huur PRACHT BOVENHUIS id'Z 5 kamers, keuken, gelegen Oleanu-g straat. Te bevragen Oleanderstr. Utrecht. O pillllllll!lllllUUIIIll!!tllf!llllllll!llll!llllllllll[lllllil]llll]lllll[lll[lllllllllllllllll[l]ll|]lllllllllllill!!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllinilllllllilllllltlllllillllllt!lll(lllllll!lllllllllllll"""'9'Pg ee» R. K. KOSTHUIS gevr. te Utrecht. Liefst omg. Gasfabriek. Br. met prijs opgaaf alles inbegrepen onder no. 2643 bur. v. d. blad. Heer zoekt (weg. nachtd.) Slaapkamertje voor de week van 29 Mei en vervolgens om de 4 we» .fi Omtr. N.Z. Voorburgwal, Spü}*üt, Br. m. pr. onder lett. O 2668, D van dit blad. mjiuniuiiuiumiuiuniiimuimununiiuiiiiiiHmuiiiiinniiimtiiiiniiiiiiiiiiiiiiininiuniuiiiiiiiiiiiiiniiuiiiiimiiniiiniiimuiiiumiiiiumuiimiuiuuuiuuiuDiHiii111"^ gnninitimrainmnranniHiiiniinniiniiimnimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiniimniininimnnnnnuiimninimnnnimnini)" DEKENS LEERT AUTORIJDEN. Hesseling- Holzhaus. Hoofdweg 410. Privé Cur sus 15.Tot rijbewijs f 30. O 2567 PAARDEN (OF) PINKEN WEIDEN. Gelegenheid voor weiden achter het fort a. d. Biltstr. Inlichtingen Bilt- straat 175, Utrecht, naast R.K. Kerk hof, nè, zes uur. O 2596 Nette R.K. jongeman zoekt netten VRIEND, leeft. 18 jaar. Haarlem of omg. Br. lett. O 2655, bur. v. d. blad Gevonden in het stadion een portemonnaie met inhoud. Tegen advertentiekosten terug te bekomen bij E. de Lange, Brouwerstr. 4. Haar lem. Beschaafd R.K. Meisje, ca. 20 j„ met diploma Gymnasium, zoekt dito VRIENDIN te Haarlem of omg. Br. lett. O 2661, bur. van dit blad. R.K. Meisje (middenstand) zoekt dito VRIENDIN, 18 a 19 jaar, Haar lem of omg., liefst met fiets. Brieven ond. lett. O 2656, bur. van dit blad. Te huur gevraagd te Haarlem Gem. Zitslaapkamer en k. gelegenheid vrij voor R.K. Juffr., mlddelb. leeft. G. b.h. bij juffr. alleen benedenhuis, prijs billijk. Br. met opg. v. pr. ond. letter O 2603, bureau van dit blad. overtrekken f 4.65 met prima SatjPj, div. kleuren. Gehaald en bezo*?j, DEKENFABRIEK, Admiralengr. AjS Amsterdam. O Autorijschool EWALD HOLZHA^' Bosb. Toussaintstr. 7, Telef. Amsterdam. O - •ie' Tegelzetter neemt goedkoop tegelwerk aan. Winkels, keuk® a badkamers, tegelvloeren enz. P® j, DEMAN, Admiralengracht 22 Amsterdam, Telefoon 42687. O Wie wil opgenomen worden m®* geveer f 500.— 0 in 't reclame bedrijf. Br. lett® 2666, bur. van dit blad. .x dof8 Relatie gez. m. R. K. FOTOGRAAF gen. geregeld aan huis opn. te tegen redelijken prijs. Br. zoo m. prijsopgave onder no. O. bur. v. d. blad. öl Te koop gevraagd een nleuW tweedehandsche gesloten BAKFIETS Br. ond. letter O 2605, bur. v.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 8