KENNEMERLAND Bliksembeveiliging MARKTEN V c DONDERDAG 19 MEI ZANDVOORT IJMUIDEN IJMUIDEN-OOST VELSEN SANTPOORT LIMMEN UIT DEN OMTREK HAARLEMMERMEER HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE HALFWEG HILLEGOM NOORDWIJK NES a.d. AMSTEL NIEUWKOOP HERINGA WUTHRICH, HAARLEM OUDER-AMSTEL PURMEREND SASSENHEIM VOGELENZANG BENNEBROEK-VOGELENZANG VOLENDAM WARMOND WEESP WIJK AAN ZEE EN DUIN TER AAR UITHOORN ZEVENHOVEN ZAANDAM STADSNIEUWS DE R.K. ORATORIUM- VEREENIGING Een actie tot dekking van 't tekort R.K. Middenstandsvereeniging R.K. SPORTVER. „LEONIDAS" Uitslagen Onderlinge Wedstrijden Fietstocht naar Noordwijk Stofzuigerhuis MAERTENS P.V. „H.A.K." Concordia 3 vaar«o «n V Banken geplaatst. Aan den Boulevard zijn zitbanken geplaatst. Reeds dadelijk werd er bij het fraaie zomerweer of bij den windstillen avond een zoo druk gebruik van een heerlijk zitje gemaakt, dat duidelijk bleek, hoe of zoo'n rustplekje gewaardeerd wordt. Burgerlijke stand. Geboren: Margje, d. v. H. Hoekema en J. Troost: Jacoba Leunt je, d. v. A. A. Koper en M. Paap. Ondertrouwd: J. H. Sweenen en G. Veenstra. Getrouwd: S. H. Horeman en H. J. van der Moolen. Overleden: H. Loos, oud 82 jaar. Personalia. De heer G. Manoth, alhier, is benoemd tot plaatsvervangend-lid van de com missie voor georganiseerd overleg voor het per soneel van den Rijkswaterstaatsdienst en van den dienst der Zuiderzeewerken. Statuten. De „St.crt." bevat de statuten van de N. V. Zeevisscherij Maatschappij „Alas ka I" en van de N. V. Zeevisscherij Maatschap- Nj „Alaska n", beide alhier. LUSTRUM RETRAITECLUB „ST. IGNATIUS" De retraiteclub „St. Ignatius" alhier, heeft met de Pinksterdagen te Noordwijkerhout met ongeveer 50 leden haar vijfde retraite gehou den. Te 5 uur vertrok men met twee autobus sen van het patronaatsgebouw onder het genot van een heerlijk lentezonnetje en arriveerde te half 7 in het St. Clemens-retraitehuis. Het feit, dat ,,St. Ignatius" zijn eerste lustrum herdacht, ging in de retraite niet onopgemerkt voorbij. Wie zich een devote en tevens vroolijke Pinksteren in 1933 wil verzekeren, geve zich als lid op bij „St. Ignatius". Het sluitings-Lof werd gecelebreerd door den directeur, den zeereerw. pater Richardus. Na het diner werden woorden van felicitatie gesproken over deze uitstekend geslaagde re traite en tevens een opwekking tot propaganda voor dit schoone werk. Verder sprak Zijneerw. zijn dankbaarheid uit voor hen, die deze retraiteclub in de afgeloopen vijf jaren tot zoo'n grooten bloei wisten te brengen. Door den heer Meesters werd namens de club aan den voorzitter, den heer Steen- meijer, en den heer Pr. de Vilder een stoffelijk blijk van waardeering aangeboden. De voorzitter dankte hierna in 't bijzonder den pater, die de retraite leidde en de overige retraitanten. De uitbreiding van „Meerzicht". Plechtige in wijding. Hedenmorgen heeft de plechtige in wijding plaats gehad van de kapel in het nieuw aangebouwde gedeelte van het gesticht „Meer zicht". De plechtigheid werd verricht door den deken van Beverwijk, den hoogeerw. heer J. M. Lucassen, die geassisteerd werd door de gees telijkheid der parochie. Na de inwijding werd in de nieuwe kapel door den hoogeerw. heer Lucassen de plechtige Hoogmis opgedragen, waarbij assistentie ver leenden de éerw. heer J. Schoenmaker, pas toor der parochie als diaken, de eerw. pater rector van het klooster te IJmuiden (Oost) als sub-diaken en de weleerw. heer Determeyer, kapelaan der parochie, als ceremoniemeester. In het priesterkoor hadden plaats genomen de hoogeerw. heer Homiille, deken van Leiden, de pastoor van Bennnebroek, de eerw. heer Wassen, oud-pastoor der parochie, pater Guliks, overste van het missiehuis te Driehuis en vele andere genoodigden. Wij komen hier morgen nader op terug. H.B.S. (a). Bij beschikking van den Minis ter van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is bepaald, dat een literair-economische afdee- ling (A-afdeeling) is verbonden aan de R.H. B.S., alhier. VOOR DEN „PASTOOR-ZONDER-KERK" De door notaris Anten te Velsen op j.l. Woensdag, ten bate van de nieuwe parochie kerk te Santpoort, toe te wijden aan O. L. Vr. van Altijddurenden Bijstand, gehouden kerk- bollenveiling heeft opgebracht de som van 267.Dit resultaat der eerste bollenver- kooping voor deze parochie mag, de ongunst der tijden in aanmerking genomen, verblijdend worden genoemd en kan er wellicht toe bijdra gen, om de vele zorgen van den aan onze lezers welbekenden „pastoor-zonder-kerk" eeniger- mate te verlichten. Personalia De heer J. Martin Muller, al hier, oud-conrector van het Gereformeerd gym nasium te Amsterdam, is benoemd tot lid van de commissie, aan welke in 1932 het afnemen van het examen bedoeld in artikel 12 der Hoo- geronderwijswet. Goedkoope bloembollen Tijdens de jongst gehouden groene veiling in Limmen is een hoek Narcissen van de soort Coster ter grootte van 80 roede uerkocht voor 8. Burgerlijke stand. Geboren: Geertje, d. v. C. Rinzema en J. T. van der Bos; Lamberta, d. v. G. van den Heuvel en A. B. Schuurman; Gerrit, z. v. J. Meijer en J. E. A. van Game ren; Margaretha Helena, d. v. N. Pasman en T. Wijn; Dirk, z. v. D. Keessen en T. Jooren. Theod. Fredr., z. v. G. Pouw en J. Th. Braak; Hendrika Cornelia, d. v. G. J. van Berkel en A. J. C. van Gellekom; Arie Lambertus, z. v. J. Hoogstraten en N. M. Bette; Cornells, z. v. H. J. Tiggeloven en J. M. C. de Winter: Johan nes Adrianus, z. v. L. Otte en K. Visbeen. Ondertrouwd: Gljsbert Jan van der Steege, 23 j. en Anna Marie van Dijk, 25 j.; Johannes Warmerdam, 23 j. en Sientje Maria Vermee- ren, 29 j.; Hendrikus Theodorus Gerardus Dor- restijn, 25 j. en Klazina Maria Gerarda van Steijn, 24 j.; Klaas van Keulen, 22 j. en Pie- tertje Diewertje Baardse, 18 j.; Pieter van Dijk 26 j. en Jacoba de Jongh, 25 j.; Leonardus Ludovicus Freljser, 22 j. en Helena Meijres, 24 j.; Johannes Simon Breedijk, 24 j. en Johanna van Zundert, 20 j. Getrouwd: Thijs van Gelderen, 24 j. en Ja coba Hendrika Verweij. 19 j.; Jan Cuvelier 23 j. en Pieternella Adriana Burgers, 21 j.; Jan Flobbe, 31 j. en Antonia Geertruida van Haaf- ten, 22 j.; Nicolaas Gerard van Leeuwep, 27 j. en Trijntje Dol, 25 Hugo Gijzenberg, 24 j en Antje Kroon, 24 j.; Jan Bastiaan Kruiswijk, 29 j. en Mensje Kamper, 29 j.; Coenraad Je- kel, 33 j. en Sietje Elisabeth van 'tHof. 28 j. Overleden: Johannes Verbeek, 56 j., geh. m. E. Wiegel; Jantje Lamberta van der Stelt, mnd. d. v. J. F. v. d. Stelt en J. Zoetebier; Catharina van Tuin, 37 j„ geh. m. L. Braak man; Johannes van Schie, 73 j., geh. m. M Heemskerk. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: Willem Stork, oud 22 j., en Janna Wolfard, oud 21 j.; Frederik Buurman, oud 39 j. en Antje van den Berg, oud 35 j. Stille Omgang. Vrijdagavond 8 uur zal een vergadering worden gehouden van den Stillen Omgang in het St. Josephgebouw. Aan de orde is o.a. bestuursverkiezing. De aftredende secre taris en commissaris stellen zich herkiesbaar. Eerste plechtige H. Mis. Zondag a.s. zal in de parochie van O. L. Vr. Geboorte een zoon der parochie, de weleerw. heer Alphons Die- penbrock, zijn eerste plechtige H. Mis opdra gen en wel 's morgens om 9 uur. Zaterdag avond circa half zes wordt de pasgewijde priester in de parochie verwacht. Op feestelijke wijze zal hij worden ingehaald. Met een plech tig lof en een welkomstwoord zal de Zaterdag worden besloten. Raadsvergadering De raad dezer gemeente komt Vrijdag 27 dezer in openbare vergadering bijeen. Na afdoening der agenda zal afscheid genomen worden van mr. J. B. Sens, secretaris dezer gemeente, die per 1 Juni zijn functie van Chef-Griffier te Nijmegen aanvaardt. Ouden van dagen De gratis autotocht voor de ouden van dagen, zal gehouden worden op Donderdag 2 Juni. Uiterlijk half 2 vertrekken de auto's van de Van den Endelaan. Langs een omweg wordt naar Groenendaal gereden, waar thee geschonken wordt. Verder gaat de tocht langs verschillende mooie wegen naar IJmui den, waar de inwendige mensch zal worden versterkt. Niet minder dan 80 automobielen zijn voor dit mooie doel belangeloos beschik baar gesteld. Hopen we, dat mooi weer de ge zelligheid verhoogt. Radio-distributie De pogingen van zekere zijde om de radio-centrale te doen overgaan in gemeentelijke distributie, zullen geen succes hebben. Aan den raad zal worden voorgesteld voor 't tijdvak 1932—1938 concessie te ver- leenen aan de Hill. Radio-Centrale tegen een vergoeding van 750 per jaar. Burgerlijke Stand Geboren: z. van A. Th. Doove en van M. Chr. Tromp; d. van D. Ooms en A Waasdorp; z. van Ch. J. van der Weijden en van J. W. van Woesik. Getrouwd: M. van den Berg, 24 jaar en P. C. van den Berg, 26 jaar; W. J. Vlasveld, 24 jaar en A. J. van Eeden, 25 jaar. Ondertrouwd: W. Welboren, 66 jaar en A. van der Ploeg, 56 jaar; J. Verkade, 22 jaar en C. J. van den Berg, 27 jaar. Overleden: Jero Volquerus Vink, 69 jaar, geh. met A, de Heus. Voorzorgsmaatregelen Als gevolg van de gepleegde inbraken in paistorie en kerk alhier en in Bovenkerk, zijn maatregelen genomen om dergelijke inbraken in de toekomst te voor komen. Een dezer maatregelen is de oprichting van een vrijwillige Altaarwacht. De leden daar van verplichten zich om op vastgestelde tijden kerk en altaar te bewaken tegen de schen dende handen van inbrekers. Men kan zich voor deze Altaarwacht opgeven bij de leden van het comité, hetwelk bestaat uit het kerkbestuur en de heeren J. Donicie, K. v. d. Tol, Th. van Muyen, P. Leijen en J. Verhaar. Voor hen, die om een of andere reden, niet kunnen waken, bestaat gelegenheid dit mooie werk als donateur of donatrice te steunen. Zomertüdmoeilijkheden Voor plattelands plaatsen, waar een groot deel der bevolking in zijn bedrijf den zomertijd practisch niet kan toepassen, geeft het altijd heel wat passen en meten om de aanvangsuren van godsdienst oefeningen en schooltijden zóó te stellen, dat zoowel deze personen als zij, die den zomertijd wel volgen, den minst mogelijken last onder vinden. Ook hier in de Nes kent men die moeilijk heden en zoo is na rijp beraad een regeling tot stand gekomen, die zoowel de eene als de andere categorie kan bevredigen. Des Zondags begint gedurende den Zomertijd de Vroegmis om acht uur waarbij vóór en na de H. Mis gelegenheid is om te communiceeren en ae Hoogmis om half elf. In de week is de schoolmis om half negen, terwijl de schooltijden zijn van half tien tot half één en van twee tot vier, waarbij de uren zijn aangegeven in zomertijd. D. W. S.D. V. O. Tweeden Pinksterdag speelde D .W. S. II een thuiswedstrijd tegen D. V. O. van De Kwakel. Onze jongens wonnen met 21. Concourssuccessen. De gemengde zangvereeni- ging „Amicitia" alhier behaalde tweeden Pink sterdag op het concours te Harderwijk een eer sten prijs in de superieurenafdeeling met 314 punten. Wij wenschen de vereeniging met haar be kwamen directeur, den heer Markx uit Alphen a.d. Rijn, van harte geluk met dit succes. Op het concours te De Bilt behaalde tweeden Pinksterdag de Christelijke Zangvereeniging „De Lofstem" alhier, directeur de heer Appel doorn uit Woerden, den eersten prijs in de der de afdeeling met 326 punten. Van de trap gevallen. le Pinksterdag had de 89-jarige mevr. Br., inwoonster van huize ,,Nw. Wittenbrug" alhier het ongeluk van een trap te vallen, waardoor zij haar onderbeen brak. Voorts viel 2e Pinksterdag mej. de J„ wo nende boven den winkel van B. te Buurt over Ouderkerk van de trap, hetgeen zoo hard aan kwam dat het paneel van de buitendeur, be neden, brak. Wonderwel kwam mej. de J. er goed af, wat wel te danken was aan het zich begeven van het paneel, waardoor de val ge broken werd. Aanhouding. Vorige week werd door de Rijkspolitie een tweetal verdachte individuen aangehouden, die gelijkenis vertoonden met ge signaleerde personen, verdacht van diefstal. De personen konden geen behoorlijk alibi bewijzen, Men bleek een goeden slag geslagen te heb ben, daar beide in het politieblad stonden ge signaleerd voor een inbraak te De Rijp, terwijl zij ook door de Amsterdamsche politie werden gezocht. Concours. De Muziekver. „Crescendo" be haalde 2en Pinksterdag op het concours te Naarden een 2en prijs in den marschwedstrjjd en een 2en prijs in den eerewedstrijd fanfare Aan dezen laatsten wedstrijd namen deel 1 eerste prijswinnaars op het concours op He melvaartsdag, vier daarvan werden door ,,Cres- Icendo" verslagen; om den 2en en 3en prijs moest geloot worden wegens gelijk aantal pun ten. Voorwaar een mooi succes. Pinksterdrie-drukte. De jaarlijksche Pink sterdrie-viering had thans veel publiek gebracht in onze plaats. Het was druk op de straat. Niet zoo rumoerig als andere jaren. Toch was er nog een uitwas bij het eind. De politie was ge noodzaakt een meisje, afkomstig uit Zaandam, dat verkeerde in ernstigen staat van dronken schap, op te brengen. Zekere P. uit Purmèrend wilde haar uit het politiebureau ontzetten. Aan het bevel van den inspecteur van politie, om het bureau te ver laten, wilde hij niet voldoen. Wegens huisvrede breuk werd hij toen in arrest gesteld en ge verbaliseerd. Mevr. Schrieken de Wit. Mevr. J. Schrie- kende Wit heeft thans officieel bij het ge meentebestuur haar ontslag als lid van den ge meenteraad en als gevolg daarvan als wethoud- ster dezer gemeente ingediend. Mond- en klauwzeer. Alhier is wederom een,,nieuw geval van mond- en klauwzeer ge constateerd. Miltvuur. Er heeft zich hier een geval van miltvuur voorgedaan. Het aan deze ziekte ge storven dier is onder toezicht van de politie in den verbrandingsoven vernietigd. Bloempjesdag. De bloempjesdag voor de kinderherstellings- en vacantiekolonies alhier heeft opgebracht 176.—. Bad- en zweminrichting. De Purmerender bad- en zweminrichting is opengesteld en bij het warme weer wordt er reeds een druk ge bruik van gemaakt. Raadsvacature. Tot lid van den gemeente raad is benoemd mevr. C. E. Rotermundtvan Kooten als opvolgster van mevr. J. Schrieken —de Wit. Het is nog niet bekend of mevr. Rotermundt —van Kooten de benoeming zal aannemen. Botsing Op de tramlijn nabij Purmerend reed Woensdagmiddag de tram, die om kwart voor een naar Amsterdam gaat tegen een op de rails geplaatste wagenladder, noodig voor de electrificatie der lijn. De tram sleurde de wa genladder wel een 50 meter mee. De ladder werd geheel onbruikbaar gemaakt. De tram kreeg geen schade. Persoonlijke onge vallen kwamen niet voor. Burgerlijke stand. Geboren: Gretha, d. van J. Dreef en J. C. Pieters; Leendert, z. van A. van der Kwaak en M. C. Bette; Cornelis Petrus Nicolaas, z. van C. G. B'ooij en J. P. Mathot. Ondertrouwd: Nicolaas Leonardus Willebror- dus Paddenburg en Alida Maria van der Wiel. Overleden: C. de Ruiter, 92 jaar, weduwe van A. Aartman. Gemeentelijk Zwembad. Gisteren is het zwembad weder voor het publiek opengesteld. Het laat zich aanzien dat spoedig weer door velen van deze mooie zwemgelegenheid zal worden geprofiteerd. Alleen de omgeving en beplanting bieden reeds veel genot, en dit, ge paard aan een gezond bad, verfrischt in dub bele mate. De bolgewassen. Door de warmte der laat ste dagen hebben de bolgewassen veel geleden. Zoo hier en daar begint het kruid reeds dermate te verkleuren, dat misschien nog vroeg een slécht gewas zal gerooid worden. Schitterend succes. De plaatselijke fanfare Crescendo" behaalde op het concours te Drie. bergen een eersten prijs en den directeursprijs in de superieure afdeeling le klas. Voorwaar een schitterend succes. Groene Kruis. Donderdag (morgenavond) viert het Groene Kruis zijn 25-jarig bestaan in het K.S.A-Geobuw. Het programma bevat onde meer eenige films betrekking hebbend op het werk van het Groene Kruis. Door een bekenden geneesheer zal een rede worden uitgesproken. Sportterrein „De Kooi". Voor de R.K. voet- balvereeniging Teijlingen wordt door de gemeen, te aan de Kooi een geheel nieuw sportpark aan gelegd, dat in September in gebruik zal geno. men worden. De vereeniging zal dan aan alle onderafdeelingen volop gelegenheid kunnen ge ven tot ontwikkeling van verschillende takken van sport. Het postkantoor. Naar wij vernemen, is met ingang van 17 Mei het postkantoor tot poststation gedegradeerd. De gevolgen hiervan zijn o.m., dat het „sta tion" in totaal slechts drie uren per dag open gesteld is, n.l. van 10.15—11.15, 14—15 en van 1718 uur; voor den telefoon- en telegraaf dienst van 820 uur. De diensten worden waargenomen door mej. A. de Jong. In verband met deze zeer korte openstelling van het kantoor dagelijks, is men gerechtigd, cheques, giro's, postwissels, belastingbiljetten e.a. aan de postbeambten mede te geven en zullen zij eventueel ook door hem uitbetaald kunnen worden. De reden van deze degradatie moet gezocht worden in de algemeen genomen bezuinigings maatregelen. Bijzondere Vrijw. Landstorm. In verband met de deelneming aan de door de schietver- eeniging „Groot-IJmuiden" uitgeschreven schietwedstrijden op Zaterdag 21 Mei, zal de afdeeling Vogelenzang—Bennebroek van den Bijz. Vrijw. Landstorm Vrijdag 20 Mei, des avonds om half 8 een vóór-oefening houden in het gebouw van den R.K. Volksbond te Voge lenzang. Aan de hand van de resultaten van die iefe- ning zullen een of meer vijftallen worden sa mengesteld. Speldjesdag. Tweeden Pinksterdag is al hier een speldjesdag gehouden ten bate van de R.K. Kinderuitzending. De opbrengst was be vredigende en in verband met deze slechte tijds omstandigheden goed te noemen. Succes behaald De Chr. Gemengde Zang vereeniging „Excelsior", directeur de heer G. de Wolf van Leiden, behaalde op 't nationaal con cours te De Bilt, een eersten prijs in de 1ste afdeeling met 316 punten. Muziekuitvoeringen. Door de R.K. Muziek - vereeniging „St. Mathias" is een programma samengesteld voor het aanstaande seizoen. Op de gemeentelijke muziektent zullen muziekuit voeringen gegeven worden op 21 Mei, 4 Juni, 23 Juli en 20 Augustus. Huwelijksfeest. Dezer dagen was het 50 jaar geleden, dat W. Verkolf alhier in het huwelijk trad met M. Bader. Beide oudjes ver- keeren nog in een uitstekenden gezondheidstoe stand. Het heeft hun dezen dag aan belang stelling niet ontbroken. Onder hen die persoon lijk hunne gelukwenschen kwamen aanbieden behoorden ook het College van Burgemeester en Wethouders. Priesterwijding. Zaterdag 21 Mei zullen 34 theologanten uit de handen van Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent de wijding tot het H. Priesterschap ontvangen, terwijl 37 theologan ten het subdiakonaat zullen ontvangen. Burgerlijke Stand van 5 tot en met 12 Mei Geboren: Mijndert, z. van T. Cornelisz en C. W. van Daatselaar Cornelis, z. van J, D. Struijs en H. van Hezik Alida Hendrika Ma ria, d. van A. J. van Arnhem en A. A. Wieg man Lubertha, d. van G. T. F. Steur en E. Stoop Emmetje, d. van J. G. Detering en G. Rozendaal Gerardus Adrianus, s. van G. Leurs en A. Hofland Jacob, z. van H. E. Rempe en H. M. Steur. Overleden: Johanna Dolman, echtg. van P. Kors. Ondertrouwd: J. Loor en C. T. M. van Vel- zen. Getrouwd: A .Geense en M. Koning H. Velt en W. Bogaard K. H. C. Lobbes en K. Kok J. F. Kruse en A. van Vark. Burgerlijke Stand Geboren: Wilhelmiha Gretha, d. van W. Smit en E. J. vani Asselt; Margaretha Catharina, d. van J. H. Joor en H. C. Blad; Pieter, z. van G. de Graaf en G. Raat. Ondertrouwd: A. J. Kors en A. H. M. van Kampen. Getrouwd: N. Beentjes en Chr. J. Bos. Voetbal. Tweeden Pinksterdag na de mid dagoefening speelde Adolf Kolping 2 'n vriend- schappelijken wedstrijd tegen D.O.S. 3. Na een spannenden strijd gelukte het de bezoekende club, met een 20 overwinning uit het strijd perk te komen. Hierna werd nog een wedstrijd gespeeld door een gecombineerd Adolf Kolping- elftal tegen een veteranen-elftal uit - Roelof- arendsveen die gestoken waren in een aller aardigst costuum. Menigmaal leverde deze match allerleukste vertooningen, die het publiek deden genieten. Adolf Kolping legde door een 52 overwinning beslag op de medaille. Het junioren-elftal was zijn kracht gaan meten tegen het junioren-elftal uit Roelof- arendsveen. Adolf Kolpings-junioren constateer den wel duidelijk het groote krachtsverschil, want met flinke verliescijfers gingen zij huis waarts. Burgerlijke Stand Geboren: Cornelis, Theodorus, zoon van J. LeliveldVink. Getrouwd: Jac. Snijders 32 jaar en Aug. M. Neumann, 21 jaar C. Borst 25 jaar en A. A. Mank 23 jaar. Ondertrouwd: J. C. Wassenburg 23 jaar en J. A Mank 23 jaar. Personalia Bij Koninklijk besluit is aan den heer H. Boswijk, predikant alhier, op zijn ver zoek, eervol ontslag verleend als reserve-veld prediker voor den tijd van oorlog bij het leger te velde. Muziekprogramma De muziekvereeniging „Kunst na Arbeid" zal bij haar openlucht-con cert Zaterdagavond a.s. 't volgende programma ten gehoore brengen. 1. Le Gandin, Marsch; 2. Fête Joyeuse, Fan tasie; .3 La Fée aux Yeux Bleus, Ouverture; 4. l'Amour Filial, Fantasie; 5. Bruxelles-Lille, Marsch; 7. La Petite Duchesse, Ouverture. 8. Marsch. Pauze. 6. De officier van den dag, Une Soirée a Trianon, Fantasie; 9. Finale. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba Wilhelmina Maria, dochter van H. Fiege en J. W. Werring; Johannes Al- bertus Gerardus, zoon van J. A. Vermeij en A. Th. Roos. Ondertrouwd: Wiltje de Jong, 24 j. en Jo hanna Ennestina Musch, 22 j. Getrouwd: H. Agtersloot en M. W. Kas; A. van Dijk en S. Pannekoek. „Kunst na Arbeid". De muziekvereeniging „Kunst na Arbeid" zal op Zaterdag 21 Mei a.s., bij gunstig weer, haar eerste openluchtconcert in dit seizoen geven. ,,St. Caecilia". Donderdagavond a.s. zal het R.K. gemeengd koor „St. Caecilia" een po pulair concert geven in „Ons Parochiehuis". Naast eenige populaire concertnummers zal als hoofdnummer worden opgevoerd: „Catilina", komisch-dramatisch, gecostumeerd historisch zangspel. Een onvrijwillig bad. Op 2den Pinksterdag waren eengie liefhebbeds van de roeisport op den Amstel zich aan 't vermaken, toen in de nabijheid van de groote brug de wherrie, waar in zü gezeten waren, door den golfslag van een passeerend motorbootje kantelde, met als ge volg dat de inzittenden 2 dames en 2 hee ren in den Amstel geraakten. Gelukkig wis ten allen zich spoedig uit hun natte positie te bevrijden, waarbij zij werden geholpen door het brugpersoneel. Buiten een nat pak, liep dit ongeval dus nog goed af. Lichtstoring. Maandagavond zat ons dorp gedurende korten tijd in het donker als gevolg van een storing in de stroomlevering. Gelukkig was het euvel weder spoedig verholpen. Personalia. Benoemd is tot tijdelijk hoofd der Chr. school in wijk Amstel mej. C. Kor- stanje te Mijdrecht. GEVONDEN VOORWERPEN Inlichtingen zijn te bekomen aan het Hoofd bureau van politie alhier. Eenige ceintuurs, handschoenen en sleutels. Een portemonnaie met inhoud; rijwielbelasting- plaat; damestaschje met inhoud; gladde gou den ring gemerkt; hondenhalsband met pen ning 312; konijn; groen geschilderd roeibootje met riemen; kindermuts; twee honden. VERHUIZING. Nadat verleden week reeds een gehuwd paar uit het oude tehuis voor ouden van dagen, de Mariastichting, was vertrokken naar 't nieuwe tehuis de St. Janstichting aan de Bloemgracht, heeft Woensdagmiddag de algeheele uittocht plaats gehad. Jarenlang zijn verschillende hun ner in het oude tehuis geweest en ze bevonden zich er best bij. 't Was wel een oud huis, doch de Zusters van het St. Jozefgesticht wisten het gezellig te maken. Een mooie tuin, waarin een Lourdesgrot en een lief koepeltje aan de Zaan, was voo- velen, vooral in de zomermaan den bij de koesterende zonnestralen een genot voor den ouden dag. Noode zijn de bewoners weg gegaan, gedachtig het spreekwoord, dat oude boomen niet verplant moeten worden. Daar hebben we de oudste der inwoners, Opa de Goede, die ondanks zijn bijna 86 jaren nog iederen dag onvermoeid voor Moeder Overste de boodschappen deed. Ieder kende hem. Ik had liever hier gebleven zei hij ons toen we hem vroegen of hij het niet prettig vond naar een modern nieuw tehuis te gaan. Op echt ouderwetsche manier zijn ze Woensdagmiddag dan weggebracht per vigilante, na eerst af scheid genomen te hebben van de omwonende bekenden. Velen, vooral de oude moedertjes konden de waterlanders niet verbergen. Maar aan de Bloemgracht worden ze met dezelfde liefde ontvangen en verzorgd als in hun oude tehuis, ook al zijn ér andere zusters, want de Kleine Zusterkens van Heerlen zullen nu de taak van de Zusters van St. Jozef overnemen. Ze hebben er slag van. Zij die reeds een weekje eerder gegaan zijn steken er de loftrompet over Sluiting tentoonstelling. Dinsdagavond is de tentoonstelling de „Paradijsvisch" gesloten Gedurende de openstelling hebben niet minder dan ruim 1500 personen deze eerste propagan- datèntoonstelling bezocht, hetgeen de verwach tingen van het bestuur verre heeft overtroffen Eveneens vond Dinsdagavond de trekking plaats der verloting. Het geheel is een groot succes geworden voor de initiatiefnemers. In de komende jaren zal wellicht een nog grootere tentoonstelling worden georganiseerd. Zangsucces. De R.K. Zangvereeniging „St. Cecilia, directeur Joh. Kroese, heeft op het internationaal concours in het Concertgebouw tc Amsterdam, een vierden prijs weten te be halen. Autorijden voor ouden van dagen. Evenals andere jaren zullen ook dit jaar de ouden van dagen weer een dag gaan autorijden, mits na tuurlijk weer voldoende auto's beschikbaar zijn, en de financiën om een en ander tot een pret- tigen dag te maken, evenals dit andere jaren het geval was, voldoende toevloeien. De datum van den autorit is voor dit jaar bepaald op Woensdag 6 Juli. Burgerlijke Stand van 10 tot en met 16 Mei Geboren: Pieternella, d. van J. F. Schmidt en L. van Bezooijen; Willy, d. van W. van Twist en N. de Jong; Gerrit Peter, z. van G. P. Groot en A. van Bezooijen; Gerrit Klaas, z. van S. Brantenaar en M. A. Pauk; Annie Martha, d. van H. Feiken en A. Leemburg; Klaziena, d. van K, Fritzen en M. v. d. Meer; Cornelia, d. van C. Rijken en A. M. van Bezooijen; Barend, z. van B. G. Duijs en M. Slom; Neeltje Jacoba, d. van A. M. van Halderen en N. Olie; Dirkje Geertruida, d van T. Swart en D. Koning; Maria Theresia, d. van P. L. Schuerman en E. de Vries; Trijntje Wilhelmina, d. van C. Dek ker en A. Keijzer. Ondertrouwd: J. Huisman en J. Nieuwenhui- zen; H. J. G. Klaui en G. de Wit; G. P. Lied meier en M. C van Santé; P G Schaafsma en A. Bruijn; J. de Mie en J. H. T. Wijnolts; C. van Duren en A Waerts Getrouwd: P. Offenberg met A. Mulder; J. van Haren met H. Bennink; A. Duijvis met A. Pejsa; W. Windhouwer met G. Vas; J. Veen met M. Krijt; D. A. Flentrop met M. Rol; J. Hoge- toorn met J. Vogelzang. Overleden: Gerrit je Schultze, oud 49 j., geh. met L M. Klaassen; Catharina Helena Hejj- koop, oud 44 jr., ongehuwd; Nicolaas Dekker, oud 68 j„ ongehuwd. Gisterenavond hebben de werkende leden van de R. K. Oratoriumvereeniging vergaderd met den secretaris, den heer P. J. M. van Tetering. Deze heeft openhartig den stand van zaken uiteengezet. Uit zijn mededeelingen bleek dat er geen enkele reden is om aan de bestaansmoge lijkheid van de R. K. O. te twijfelen. Integen deel, zij verheugt zich in een algemeene sym pathie en waardeering en ook de financieele opzet behoeft geen zorg te baren. De laatste uitvoering heeft geen tekort opgeleverd. Eisch voor een kloppende rekening blijft natuurlijk, dat het aantal kunstlievende leden zóó groot is, dat de geheele concertzaal bij uitvoeringen ge vuld is. Doch daarvoor behoeft voortaan, als niet alles tegen loopt, niet te worden gevreesd, Er is echter een „maar"! Op dit oogenblik is e - een tekort in kas van ongeveer 2200 Dat komt in hoqfdzaak door de hooge kosten van de kathedraalfeesten, toen de R. K. O. voor de eerste maal in het openbaar is opgetreden. Deze bedroegen ongeveer 3600.en voor zoo ver die niet op andere wijze zijn vergoed rusten de lasten op de R. K. O. Het tekort van 2200.is echter een handi cap voor de vereeniging. In de vergadering van gisterenavond is een en ander duidelijk ge maakt en nu heeft ons wel zeer bijzonder ge troffen de prachtige geest, de heerlijke club geest, die blijkbaar in deze jonge vereeniging heerscht. Met groote vriendelijkheid werd vol daan aan het verzoek van den secretaris, een actie op touw te zetten tot dekking van het te kort. Daartoe zullen ongeveer 1500 circulaires in Haarlem worden verspreid, zoowel aan vereeni- gingen als aan particulieren. De leden van de vereeniging hebben zich met de verspreiding be last en zullen het antwoord terughalen. Het is nu maar te hopen, dat deze steunactie lukt. De R. K. O. kan de toekomst dan onder een onbewolkten hemel tegemoet gaan. Onzerzijds sporen wij onze Haarlemsche ka tholieken gaarne aan een kleine gift voor de R. K. O. af te zonderen. Er is eigenlijk zoo weinig voor noodig om de R. K. O. op een ge zonde basis te vestigen. Indien iedereen, die een circulaire ontvangt minstens één gulden geeft en de vereenigingen die de circulaire ont vangen als zusterdienst minstens één tientje, dan is zij er! De R. K. Middenstandsvereeniging heeft reeds het voorbeeld gegeven door 50 af te staan. Vooral willen wij er de aandacht op ves tigen, dat de vereenigingen het tientje, dat zij nu zullen geven, later waarschijnlijk met hon derdvoudige rente zullen terugontvangen van de R. K. O. 1 Een algemeene ledenvergadering wordt gehou den morgenavond half negen in het gebouw der St. Jozef gezellen vereeniging, Jansstraat. De agenda vermeldt o.m. Mededeelingen en ingekomen stukken. Rap port der kas-contrölecommissie. Benoeming van 3 bestuursleden wegens periodieke aftreding der heeren H. J. M. Bartels, H. Th. Fibbe en J. F. G. Huizing. (Allen herkiesbaar). Benoe ming van 3 leden om de boeken en bescheiden der plaatselijke Santoscommissie na te zien. Benoeming van 3 afgevaardigden naar de Centrale Raadsvergadering op Woensdag 25 dezer te 's-Gravenhage. Het bestuur stelt voor te benoemen de heeren Joh. F. Lamp, G. Alders en H. J. Nelissen. Behandeling van den be schrijvingsbrief. Secretariaat Plataanstraat 37 Dames: le graad (max. 30 punten) 1. R. Kroone 271/, punt, 2. R. Toeset 26 'A punt, 3. J. Mathot 25% punt. 2e graad (max. 30 punten): 1. A. Blom 24 punten, 2. G. van der Flist 23-K punt, 3. T. Knape 23 p. 3e graad (max. 30 punten) 1. B. Wiltschut, 24 p.. 2. R. Boots 23i/z p., 3. S. Muschter 221/, p. 4e graad (max. 30 punten) 1. M. Pieters 2i% p., 2. C. Nolet 201^ p., 3. D. Bruggeman 161/2 p. Meisjes (aspr.) le graad (max. 30 punten) 1. R. Speelman 26 p., 2. N. Blom 26 p., 3. A. van Aken en G. Kessens 22 p. 2e graad (max. 3p punten) A. Terhorst 22l/2 p., 2. N. Kellner 22 p., 3. P. Metten 21 p. 3e graad A (max. 30 punten): 1. M. van Schie 20i/„ p.. 2. A. Blommaert 19 p., 2. N. Nijssen 16p. 3e graad B (max. 30 punten) 1. J. Bosma 201/, p., 2. T. Keestra 20 p., 3. N. van den Berg 19 p. 3e graad C (max. 30 punten): 1. C. Stam 22% p, 2. A. Metten 201^ p., 3 B. van Bruggen 20 p. Begunstigd door fraai zomerweer werd circa half elf gestart uit de Timorstraat. Na een kort oponthoud wegens eenige on willige rijwielen kwam de „fietsploeg" welge moed in Noordwijk aan, waar eerst de boter- BA RTELJORISSTRAAT 16 - Tel. 10756 PHILIPS' RADIO-TOESTELLEN de« de hammen werden genuttigd. De clou van dag was de gezamenlijke zeiltocht op Noordzee, welke zeer in den smaak viel. Nadat met voet- en handbal de spieren 10s* gemaakt waren, maakten we nog een wande ling door het dorp. Aan belangstelling vaIJ Noordwijks inwoners heeft het daarbij nie» ontbroken. Om 8 uur arriveerde het gezelschap wee welgemoed in de Spaarnestad. ONZE LOTERIJ Zooals afgesproken, brengen de dames Maandag even verslag uit van het aantal ver kochte kaarten. We rekenen er op, dat juli ze allemaal kwijt bent. Juffrouw R. Boop za de centen wel in ontvangst nemen. De uitslag van de wedvlucht van Vilvoorden (België) was als volgt: q J. Terhorst 1, 7, 9; P. van Andel 2, 1*- 1 en 23; J. J. Hart Sr. 3, S. Heitlager 4, 28, 3b H. C. Gans 5, 22, 25, 29; H. van Alphen 6, 2L C. Koning 8, 16, 26; N. Peetoom 10; J- van Meurs, 10e A. Terol, lie A. Doornbosch, ft 15, 17; A. Doornbosch 18, C. van Meurs 20; Doornbosch 24, J. Pieke 27. Uitslag kasvlucht: le J. Terhorst, 2e P. van Andel, 3e J. J- Haft 4e S. Heitlager, 5e H. C. Gans, 6e H. vaT Alphen, 7e C. Koning, 8e W. Peetoom, van Meurs, le A. Terol, lie A. Doombosch, C. van Meurs. f Snelheid eerstgenoemde duif 1018 me-e. laatste prijswinnende duif 889 meter per nuut. Na wijziging van enkele data, zijn de ondef linge wedstrijden van enkele Concordia-afd® lingen alsdus vastgesteld: Vrijdag 20 1» jongste jongens; Vrijdag 3 Juni oudste J° gens en heeren. n De kinderklasse krijgt Zaterdag 2 Juli uitstapje naar Zandvoort, en de aspirant maken Zondag 10 Juli een tocht naar Gooi. GOUDA, 19 Mei Veemarkt Aanji>' voerd totaal: 2942 stuks, waarvani 393 slacft varkens. Vette vani 0.090.16 per PoJlJ, (levend me 2% korting); Londensche 0.07 ters 0.08—0 09 per pond (levend met 0.08 per pond (levend met 2% korting)2" korting); 788 magere varkens616 P stuk; 1304 biggen 1 60—3.00 per stuk; 7 ru deren 150185 per stuk; 134 nuchtere kalv g ren 24 per stuk; 305 lammeren ftft per situk; 11 bokken en geiten 24 per st Handel stug. Algemeene markt. 323 partijen kaas le kw. met rijksmerk van f 18—21.50. 2e met rijksmerk f 1517. Handel matig, n* ponden boter. Goeboter van 50 tot 55 ct. Pk pond. Weiboter van 45 tot 59 ct. per P°n Handel vlug. 163400 partijen eieren. Kipeiftft f 2—2.75 per 100 stuks. Eendeneieren f 1-7- 2.25 per 10C stuks. Handel willig. Coöp. Zuid-Hollandsche Eierveiling te Goud®' Aanvoer 182.300 kipeieren. Prijzen 56-58 f 2.10—2.20 per 100 stuks. 58-60 f 2.20—2ft' 60-62 f 2.30—2.40. 62-64 f 2.40—2.90. BTW* IIP 60-65 f 2.20—2.30. Kleine eieren f 2—2.20.. voer 4500 eendeneieren, Pr. f 1.702.30 per 1 stuks. PURMEREND, 18 Mei. B'oemkool 2—15 J' 100; roode kool 5.50 per 100; spinazie 10v, ct. per mand (6 kg.)postelein 24—54 ct' P 1 kg.; sla 2.407.60 per 100 krop; andijvie -""ft. ct. per kist; radijs 0.60—1.90 per 100 b° j selderij 8 per 100 bos; raapstelen 0.60—1- per 100 bos; rabarber 3—8 per 100 bos: wof' telen 15 per 100 bos; prei 9.60 per 100 bft' aardbeien per doosje 1330 ct.; peulen per P 32 ct.; tomaten per pond 30 ct. BEVERWIJK, 17 Mei. R.K. Coöp. Tuindftft. Aardbeien p- ftfl 0.70 -1.45, postel6', per kist 0.60—1.05, spinazie per kist 20— ct.; bloemkool per stuk 7 -24 ct.; raapstel 24 ct.; wortelen per bos 15—2-5 ct.; rabarft per bos 57 ct.; selderie per bos 3 ct.; P'ete. selie per bos 1520 ct.; radijs per bos 4 ftft vereeniging „Kennemerland' 3044 ct., sla per kist asperge le soort wit per bos 40—50 ct.. léf'11 2e wit 20—25 ct.; idem le olauw 25—30 ct., 2e blauw 1520 ct. per bos. BEVERWIJK, 18 Mei R. K. Coöp. dersvereeniging „Kennemerland" Aardbc' 2840 per doosje: Sla 701.25 per idst; ftft. telein 6075 per kist; Spinazie 1540 Pj. kist; Bloemkool 715 per stuk; Rabarber 2 per bos; Selderie 3—4 per bos: Raapstelen per bos; Radijs 24 per bos; Asperge, 3245 per bos; id. 2e wit 2025 per ft" id. le blauw 25—30 per bos; id. 2e blauw ftft. Bloemenveiling 't Centrum Potveinb Overzicht in het tijdvak 1115 dezer. Aah? voerd en betaald werd per 100 potten v c% Hortensia's 27—130, Cinerasia's Calcalaria's 1738, Primula's 1127, men 60240, Cocuspalmen 2278, Begon1 3—7, Sedum 5—29, Cactus 8—120, Gerft nium Paul Grampel 1223, Plumoza's f 7-* 15, Sprengeria's 528, Calla's 2864, via's 85140, Pheris 59, Adianthums f 28, Spirea's 2339, Tradescantia's 1°' 35, Peltatums (rood) 1224, idem rose Rubin 1724, Lobelia's 47, Coleus 21, Teavia's 4095. Coöp. Tuinbouw-, Groenten-, Fruit- en A koopvereeniging De Vrije Veiling W.A.: ASPjjv ges per K.G. 849 ct., idem per bos in 17" maten 7—31 ct., rabarber 46 ct., radijs, en seldery 1%3 ct., aardbeien per doos 30 ct., spinazie en postelein 1540 ct. Per en kl. kist, sla 60 ct. per 12 krop. .,jp HEILOO, 18 Mei. Exportveiling „St. ft *s; >ef brordus' 18 Mei. Exportveiling „St. Aardbeien, vroege 26—44 ct per rabarber 2550 ct., wortelen 1.051-25 10 bos; spinazie 36 ct. per kg.; kropsla f^'go 5.40 per 100; bloemkool le soort, 19.40l(jo; per 100; idem 2e soort 12.30—17.50 per postelein 3045 ct. per kistje; asperges dik 3548, idem dik blauw 2229, idem dun 1318, idem dun blauw 711 ct. per bos. jO ENKHUIZEN, 18 Mei. Bloemen. Tulpen IftoO ct. per 100 stuks, Anemonen 1050 ets. Per„5fn stuks, Ranonkels 80 ct. per 100 stuks, Ir' j, 3080 ct„ Butterfly 1.50—3.20, Columbia1 j, Hadley 1.30—2.90, Europa 1.—, Briarclu Kaiserin 1.805, Trollius 9 ct. per oos. eji ENKHUIZEN, 18 Mei. Visch. 14 vaartuft j 3600 kg. ansjovis (36359 kg.) 0.10%0.H 'Jpd vaartuig 164 pond hoekschol 7.55815; 83PptiJ hoekbot 15.60 met 132 pond korschol 7.55 33 pond aal 0.47; 5 vaartuj^,! -9.60; met 1% kist garnalen 1.05 per kist van jjr HEM, 18 Mei Zuider-Kogge S' jll kool I 7.20—12.00; id. II 4.80—8.00; ft' f 2.40—4.50; Sla 2.20—4.60; Spinazie 4.90; Schotsiche 1720; Wortelen f 9.60. TEXEL, 17 Mei. Eierenveiling TuiO^ji. Pluimveever. „Texel". Aangevoerd 154707 Prijzen per 100 stuks: 58/62 K.G. g(K* 62/66 K.G. ƒ2.30—2.70; kleine eieren J l' 2.15; eendeneieren ƒ2.00. VOLENDAM, 18 Mei 1932 Heden werden^ 6 eendeicotl' -ai 2.102.33. 2297 kipeieren, prüs de veiling aangevoerd 399866 eendeieren,^ y

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2