STADSNIEUWS PEEK aCIOPPf KBURG Cacaodrank m VOORMARS JASSEN Haarlem, 21 Mei foSCO DE IDEALE wmmMËmmmmmmmMm RADIO - MOORS ZATERDAG 21 MEI is alleen echt in nevenstaande flesch. AGENDA St. Vmcentius-Bibliotheek Stofzuigerhuis MAERTEN^ Audiëntie EEN TENTOONSTELLING Bij de Zusters aan den Zijlsingel R. K. MIDDENSTANDS- VEREENIGING Bondsfeest 7 September A.R.K.A. „Zuigelingenzorg" Onze winkelstand Concert in den Hout Giften voor Pater van Megen Gierstraat-Vereeniging Orgelconeert HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Werkloosheidsbestrijding Rembrandt-th eater Een uur met jou LUXOR-THEATER Jeanette MacDonald zingt! Palace-Bioscoop Werkverschaffing werkloozen Pas op uw rijwiel Mishandeling van politie Burgerlijke Stand INGEZONDEN Haarlemsche Reddingsbrigade voor drenkelingen Alléén eigen atelierwerk vanaf 24.- Keurige Collectie Intocht diamanten echtpaar te Heemstede BLOEMENDAAL HEEMSTEDE KERKEN HEEMSTEDE OUP-SCHOTEN POSITIE DER SCHEPEN OP 19MEI 1932 21 MEI 22 MEI 23 MEI KONINGSTRAAT H HAARLEM TEL. 14609 V.S.V. KLOPT XER£pS Om den beker, op 't V.U.C. terreirt HOLLANDIAR.C.H. HAARLEM—D.H.C. Z. H. exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Dinsdag en Vrijdag geen audiën tie verleenen. Zondag wordt bij de Eerw. Zusters Carme- litessen aan den Zijlsingel een tentoonstelling gehouden van verschillende handwerkjes ,,fi- guurzaagwerk" enz. door de kinderen (jongens en meisjes) in de schoolvrije uren en vaeantie- dagen gemaakt. Ook de kleintjes van de be waarplaats zullen toonen wat zij kunnen tot stand brengen met de hulp van de zusters. Daar wij weten dat het werk van de zusters in onze stad door velen wordt gewaardeerd, ge- looven wij. dat velen een kijkje daar zullen gaan nemen. Gelegenheid daartoe zal zijn op Zondagna middag van 121 en van 26 uur en Maan dag 23 Mei van 10 uur tot 3 uur namiddag. Ingang groote bruine poort naast het nieu we kinderhuis aan de Brouwerskade. In de Vrijdagavond gehouden bijeenkomst der RJC. Middenstandsvereeniging werd medege deeld, dat de viering van het Bondsfeest, welke te Haarlem zou plaats vinden in Juni, is uit gesteld tot Woensdag 7 September a.s. De aftredende bestuursleden, de heeren H. J. M. Bartels, H. Th. Fibbe en J. F. G. Huizing, werden herkozen, terwijl als afgevaardigden naar de Centrale Raadsvergadering benoemd werden de heeren Joh. F. Lamp, G. Alders en H. J. Nelissen. Door de afd. Haarlem zal als candidaat ge steld worden voor het Hoofdbestuur de heer N. Hulsebosch, te Bennebroek. Eenig debat werd gevoerd over de bevorde ring van- het vergaderingbezoek, waarbij het bestuur toezegde, aan deze zaak nog eens de noodige aandacht te zullen schenken. De afdeeling Haarlem der Algemeene R.K. Ambtenaarsvereeniging hield Donderdag een matig bezochte ledenvergadering. In zijn openingswoord kon de voorzitter wederom 4 nieuwe leden welkom heeten. Bij de mededeelingen kon de voorzitter wijzen op de pogingen die door bet afdeelingsbestuur zijn gedaan om te komen tot het vormen van een afdeeling van groep L Vervolgens kwam in bespreking de agenda voor de algemeene vergadering. Bij verschillen de punten werd van gedachten gewisseld, doch over het algemeen kon men zich met de prae- adviezen van het hoofdbestuur vereenigen. Vervolgens werden verschillende plannen voor excursies besproken. Nadat bij de rondvraag eenige vragen tot ge noegen waren beantwoord, sloot de voorzitter op de gebruikelijke wijze de vergadering. Aan het jaarverslag over 1931 van de Ver- eeniging „Zuigelingenzorg" ontleenen we: Gedurende 1931 werden 874 (625) zuigelingen voor het eerst ingeschreven. Van de gerudende 1930 ingeschreven zuigelingen bezochten nog 341 (341) de bureaux gedurende 1931. Het aantal adviezen bedroeg: Jacobijnestraat 3828 (3801); Amsterdamstraat 1938 (1962); Mr. Gerlingsstraat 3225 (2720). Het comité „Tentoonstelling Kind en Kunst" heeft een bedrag van f 725 geschonken onder voorwaarde, dat deze som in het Stichtings fonds zou gestort worden. De gemeente Haarlem verleende voor 1932 een subsidie van f 1900, de gemeente Bloemen- daal f 25. De Commissie voor Kinderhygiëne van de N.-H. Vereeniging „Het Witte Kruis" verleen de een bijdrage van f 2081.99. De inkomsten van de bureaux bedroegen f 2099.25 1977.80). Het Stichtingsfonds bedraagt f 1964.63. De inkomsten en uitgaven bedroegen in to taal f 12358.37. Winkel's Stoffenhuis Winkel's Stoffenhuis heeft in de jaren, dat het in Haarlem gevestigd is, een goede bekend heid en daarmede uitgebreide cliënteele ver worven. Eenmaal reeds is een verplaatsing noodig ge weest wegens gebrek aan ruimte en thans is het perceel Groote Houtstraat 13 bij no. 11 ge trokken. Deze uitbreiding (alléén innerlijk: de etalage van perceel 13 was reeds bij Winkel's in ge bruik) was noodig wegens den steeds grooter wordenden omvang der zaken en gebrek aan ruimte. Dit heeft men thans ondervangen. De ver koopruimte is door de uitbreiding met het naastgelegen pand en een vroeger achter den winkel gelegen magazijn en gedeelte woonhuis ongeveer tweemaal zoo groot geworden,, wat echter geenszins afdoet aan het interieur der zaak, dat in de kleuren grijs, oranje en zwart gehouden is en evenals voorheen zeer gezellig aandoet. De zaak is voorts volgens de moderne elschen ingericht en bovenal valt de fraaie ballonver lichting op. Al met al een groote verbetering voor Win kel's stoffenhuis, dat door zijn leiding in een stoffen-inkoopcentrale in Nederland vanzelf sprekend een vooraanstaande plaats in deze branche inneemt. De Haarlemsche Orkestvereeniging geeft een volksconcert op Zondag 22 Mei, te half drie uur, in den Hout, onder leiding van Marinus Adam. Uitgevoerd zullen worden: 1. Ouvert. „Or pheus in der Unterwelt", Offenbach; 2. Fan tasie „Lakmé", Delibes; 3. Künstlerlebei) (wals), Joh. Strauss; 4. Fantasie „Carmen", G. Bizet: 5. Ouverture „Mignon", Thomas; 6. Twee Hon- gaarsche dansen, Brahms; 7. Ballet „Coppelia", Delibes. Geen wonder! Eén der grootste Bachkenners: Professor Albert Schweitzer, draagt nevens over bekende standaardwerken een aantal minder uitgevoerde, doch hoogst interssante Koraalvoor spelen uit. En dit geschiedt zooals men dat van den Prof. verwachten kon: met een technische meesterschap, die eerbied afdwingt en met een weloverwogen, smaakvolle, maar voor alles stem mingsvolle klankkleurenpracht, die grooten in druk teweegbrengt. Vooral zijn fuga-spel is te loven. Het stem- menweefsel blijft bij hem doorzichtig en is daardoor goed te' volgen. Bovendien laat hij duidelijk door verschil in klankkleur en in sterk tegraad de verschillende onderdeelen uitkomen en bereidt een hoogtepunt immer op juiste wijze voor. De bekende groote en kleine g moll-fuga's heb ben ons dientengevolge ten zeerste voldaan. Minder kon ons de Vierde Orgelsonate van Mendelssohn behagen. Niet, dat Prof. Schweit zer dit werk kleurloos speelde, doch wij kunnen de innerlijke waarde er van niet ontdekken. Die zoete, weeke melodietjes, zooals in het allegretto die slappe, weinig sprekende figuraties en de ta melijk contrastlooze thema's maken het werk vrijwel onbelangrijk. Even raadselachtig en onverklaarbaar als de plaatsing van deze Mendelssohn-Sonate na een zevental Bach-werken op dit programma, is ons de toelichting bij deze Sonate, waarin Mendels sohn de schepper van den vrijen modernen or- gelstijl wordt genoemd en men spreekt van de steeds verbazingwekkend blijvende zekerheid waarmede Mendelssohn dien stijl, zonder eenig tastend zoeken aanstonds verwezenlijkt! (Dit uitroepteeken van ondergeteekende) Neen, dan luistert men toch honderdmaal lie ver naar genoemde fuga's en naar den schoonen koraalzang, ingeleid door Bach's voorspelen. Spel en zang, niet het minst in die van het drie tal Koralen: Kyrie, Christe, Kyrie, zijn van zulk een hooge waarde, spreken zoo sterk tot den hoorder, dat men zou gaan verlangen geen mu ziek van Bach gecomponeerd dan van César Franck te hooren. Rest ons te vermelden, dat de Koralen klank- schoon en met bezieling door de Christelijke Oratorium-vereeniging werden gezongen en dat de groote afstand tusschen orgel en koor geen bezwaar opleverde. Dat Georg Robat ook op zijn orgelconcerten Koralen met voorspelen uitvoere, zal veler wensch zijn. O. K. Voor een verkregen gunst E. V. te K. ƒ2.50 De door 't bestuur der bovengenoemde ver eeniging aangekochte geschenken, benevens de door de leden-winkeliers der vereeniging beschikbaar gestelae artikelen zijn vanaf he den in één der etalages van de Firma G. W. Lampe, Gierstraat 2931, ter bezichtiging uitgestald. De door de winkeliers afgegeven bons kun nen bij tientallen in couvert, voorzien van naam en woonplaats ingeleverd worden op 23, 26 en 30 Mei as. Dp 1 Juni moeten alle bons zijn ingeleverd. Men gelieve de in te leveren bons niet in de brievenbus te werpen doch af te geven op het kantoor der Nederlandsche Middenstands- bank N. V., Gierstraat 14, tusschen 8 en 9 uur 's namiddags. Prof. Albert Schweitzer. Chr. Oratorium-vereeniging. Zelden is de Groote Bavo-kerk zoo gevuld met een aandachtig luisterend publiek als op het jongste orgelconcert. EX1DE BATTERIJEN, OOK REPARATIES. Bestendiging vakcursussen. B. en W. vragen een crediet aan van ƒ7550 ten behoeve van de voortzetting van een viertal cursussen, n.l. voor timmerlieden, bankwerkers en draaiers, voor electriciens en voor schilders en wel gedurende het tijdvak van 1 Mei tot 31 December 1932. Er is indertijd eens een blijspel geweest van Wolthar Schmidt, dat ongeveer eenzelfde ge geven had, althans eenzelfde thema als onder werp als deze film. Alleen speelden Maurice Chevalier en Jeanette Mac Donald natuurlijk niet de hoofdrollen. Door de aanwezigheid van deze beide nobele en dikwijls sympathieke film helden moest „het geval", dat den inhoud vormt, aanmerkelijk verpopulariseerd worden. Er moesten liedjes in komen en wat muziek, zcodat het geheel meer den indruk maakte van een fleurige operette, dan van een serieus stuk. Men is daar wel in geslaagd en om die reden zou men misschien, zij het dan ook aarzelend, wat toegeefelijker kunnen staan tegenover een aanbeveling, dan bij het oorspronkelijke werk het geval was. Dit wil echter geenszins zeggen, dat wij deze film con amore een aanbeveling willen meegeven, want er worden nog genoeg geraffineerdheden in gepleegd om de restrictie voor volwassenen zoo eng mogelijk te doen zijn. Maurice is als steeds de jolige charmeur, die iedereen in verrukking moet brengen door zijn manier van doen, zijn wijze van zingen en zijn uitdagend, brutaal optreden. Mevrouw Mac Donald is nog immer de vrien delijke vrouw van de Liefdes-parade die met haar liefelijke, welluidende stem lieftallige liedjes over de liefde zingt, waarbij komt, dat ook thans weder Ernest Lubitsch dit koppel heeft geleid, zoodat het geheel door de smakelijke constructie een aller aangenaamsten indruk maakt. Er diep op in te gaan lijkt ons niet gewenscht, vooral terwijl men a priori weet, dat men zich met de beide reeds genoemde sterren zeker amuseert. Heel gek is dezen keer Max Fleischers teeken film, wat niemand zal verwonderen, die met de voortreffelijke geesteswendingen van dezen kunstenaar bekend is en dat bovendien nog weet, dat het product thans „Crazz Toron" heet. Op het tooneel vertoonen Paul en Walthër Maningo? hoogst merkwaardige stepdansen, in welke kunst het tweetal het zeer ver gebracht heeft. Dan nog de geluidsjoumaals van Polygoon Fox en Paramount en men heeft wederom een overzicht van het Rembrandt film-menu van deze week. Deze woorden staan deze week in den gevel van het Luxor Theater en daardoor worden herinneringen opgewekt aan de Liefdesparade, waarin de charmante Jeanette zoo koddig en frisch speelt met Maurice Chevalier, den on weerstaanbare. Alles voor een man" heet de film, waarin ze thans speelt en zingt, niet met den heerlijken Maurice, maar met Reginald Deuny, ook een ko miek met reputatie. Wat Jeanette niet allemaal doet om haar aangebedene, die notabene inbreker is en haar in den nacht bij het schijnsel van de spook achtige zaklantaarn overvalt, voor goed de hare te noemen, grenst aan het ongelooflijke. Een aardige film, wel niet te vergelijken met Love Parade, maar toch amusant. Jammer, dat Jeanette maar tweemaal zingt, 't Is werkelijk te karig! Fösco Vraagt men ons eerlijk, dan vinden we deze week het filmwerk „Schip in nood" beter. Daar in spelen misschien niet artisten van wereld reputatie, (waarom er dan ook geen bijzondere reclame voor gemaakt wordt) maar de intrige en het spel zijn werkelijk spannend, sensationeel en romantisch. Een spoorwegongeluk, een scheepsramp, mooie natuur, schitterende kust- tafereeltjes, een niet al te overdreven liefdesge schiedenisMijn liefje wat wil je nog meer. De trouwe bezoekers van Luxor genoten van 't spel van Edmund Lowe en Mac Clarke. De mu zikale illustratie, weergegeven door middel van de klankfilm geluids-installatie, was zuiver en somtijds geestig typisch. Het Hollandsch sprekend-journaal ontbrak natuurlijk niet, jammer alleen dat het nieuws 14 dagen oud was. We leven in een vluggen tijd en we hebben liever de gebeurtenissen die morgen zullen komen, dan die van ook maar één dag terug. Wat Luxor brengt is altijd goed! Laat de di rectie daarom hier even aandacht aan geven Gloria, heet ditmaal de hoofdfilm, een titel, die op zichzelf niet veel zegt, maar die be tee kenis krijgt wanneer men weet, dat „Gloria" de naam is van een vliegtuig, waarmee, zonder dat iemand het weet, een Oceaanvlucht van Europa naar Amerika wordt ondernomen. Georg Kohier is een vlieger, wiens stoute kunststukjes bij vliegdemonstraties algemeen de bewondering opwekken. Maria, zijn vrouw, staat dan echter altijd doodsangsten uit en als er weer een de monstratie zal plaats hebben, weet zij er hem toe over te halen, niet meer mee te doen. Ge volg is, dat zijn vriend Johnny kampioen wordt. Maria heeft een antipathie tegen Johnny, maar als zij hem heeft zien vliegen is zij, evenals het geheele publiek, opgetogen en als ter eere van den held van den dag 's avonds een feest wordt gegeven en Maria de eereplaats naast hem krijgt, praten en lachen en vermaken zij zich samen als oude kennissen en wel zóó op vallend, dat Georg argwaan begint te koeste ren. Georg moet het feest verlaten, daar zijn plicht hem roept; hij moet nog een nachte lijke postvlucht maken en als hij terugkomt en hoort, dat Maria en Johnny den geheelen nacht samen zijn geweest, verdenkt hij beiden van ontrouw. Onmiddellijk begeeft hij zich naar het vliegveld, waar een machine, de „Gloria" voor een proefvlucht gereed staat; hij springt er in en stijgt op. Eerst eenige uren later, wan neer zijn mecanicien Jacopp, die er de lucht van gekregen heeft wat hij van plan is en ongemerkt in het vliegtuig gekropen is, uit zijn schuilhoek te voorschijn is gekomen, ervaart de wereld, dat de beiden, geheel onvoorbereid, op weg zijn gegaan naar Amerika. Dan zien we het toestel in de lucht, we zien de olieleiding springen en de halsbrekende toeren, die de bei de vliegers moeten verrichten, om die tijdens de vlucht te herstellen, wat ten slotte gelukt, zoodat de vlucht gelukt en de in het vader land in angstige spanning wachtende Maria en Johnny, na veertien uren niets gehoord te hebben, door de radio het bericht van de ge lukkige landing in Amerika hooren. Georg, die intusschen van Jacopp vernomen heeft, dat zijn verdenking van zijn vrouw en zijn vriend allen grond mist, gaat nu weer zoo spoedig mogelijk naar het vaderland terug en sluit Maria in zijn armen. Een mooie film, die vooral door de vlieg- opnamen zeer belangwekkend en spannend is en die niet zal nalaten op het publiek grooten indruk te maken. Waarbij nog komt, dat heel de inhoud van dien aard is, dat ze voor ieder een toelaatbaar is, wat helaas tegenwoordig van maar weinig films gezegd kan worden. Het bijprogramma geeft een paar kleinere films, waaronder „Aufforderung zum Tanz"wel de mooiste en „Hot Dogs" een geluidsteeken- film van Max Fleischer wel de aardigste is. Ook het geluidnieuws, zoowel het binnen- als het buitenlandsch is weer belangrijk; alleen misten we in het Polygoon-nieuws iets van de uit voering van ,De Graal" in het Stadion, wat toch zeker bij het nieuws niet had mogen ont breken. Op het tooneel een drietal acrobaten, dat sterke staaltjes te zien geeft. Door B. en W. wordt een crediet van ƒ3565 aangevraagd tot uitvoering van werken in werk verschaffing te Leimuiden. Bij de politie is gisteren aangifte gedaan van diefstal van een damesrijwiel, dat stond voor een perceel op het Teijlerplein. Behulpzame broer gearresteerd Als verdacht van verzet tegen de politie en mishandeling is aangehouden en in bewaring gesteld, de 27-jarige R. T. W., chauffeur, wo nende alhier. De aangehoudene is een broer van den bananenkoopman, die dezer dagen onder hevig verzet in de Korte Veerstraat door de pölitie is gearresteerd wegens overtreding der politieverordening. Geboren: 19 Mei: A. L. E. BurgerSchack- man, z; S. K. Kroonv. d. Brom, d; J. C. Bee- kesZaneveld, z; K. PenningSoetens, z; 20 Mei: M. TerreehorstKoningen, d. Overleden: 19 Mei: W. Jansen, 20 j., Har- menjansstraat; W. G. de Korte, 57 j., Wester Boogaardstraat; J. C. Koomen, 35 j., K. Zijl straat. HAARLEM, Mei 1932. Aan de Haarlemsche Watersportliefhebbers. Het bestuur van de Haarlemsche Reddings brigade voor Drenkelingen maakt attent op het feit, dat de „Mooie Nel" bij voormalig Spaamdam, het water, waarin zoovelen uwer even een heerlijk bad gebruiken, belangrijk dieper is geworden, op sommige plaatsen zelis 8 M. en meer. Wij waarschuwen u dan ook ernstig hier in de toekomst zeer voorzichtig te zijn, vooral voor de minder geoefende zwemmers is de situatie ter plaatse hoogst gevaarlijk. Denkt aan het Fransche spreekwoord: Un homme averti en vaut deux (Een ge waarschuwd mensch telt voor twee) Namens het bestuur, JOH. M. SCHMIDT, Voorzitter. H. MUNSTERMAN, le Secretaris. Leidsche Vaart 548, Haarlem. Zeker een kleine duizend personen, waaronder natuurlijk een groot percentage jeugd uit de zoo volkrijke buurt in de omgeving van de Molenwerfslaan waren Vrijdagavond op de been om het diamanten echtpaar Driesseri- Peeperkorn op te wachten, daar zij als gebrui kelijk den middag bij een familielid hadden doorgebracht, om buren en familie in de gele genheid te stellen de zaak in de bloemetjes te zetten. De buurtcommissie had zich belast met de versiering buiten. En zij heeft eer van haar werk. Een monumentale eerepoort, rijk met groen en bloemen versierd, geeft de plaats aan waar de oudjes wonen. In den avond nog rijke lijk met lampions verlicht, geeft zij eèn nog fraaier aanblik. Natuurlijk mankeeren er niet in de data 18721932, en „Hulde aan het diamanten paar", dit met sierlijk uitgesneden letters. Voor de versiering in de woning had de familie zorg gedragen. Ook hier volop bloemen. Als om 9 uur de politie wat ruimte in de kluwen van menschen heeft gekregen, komt het echtpaar in een luxe auto voor. Een 12-tal bruidjes, allen achterkleinkinderen vormt de eerewacht, en als de oudjes de auto verlaten stijgt een spontaan „Lang zullen zij leven" en een 3 werf „hoera" uit de menigte op Een bijzonder aardige attractie was, dat de broeders van de R. IC. jongensschool, van de bovenverdieping der school, tegenover de eere poort gelegen met een vrij sterken schijnwerper het geheel belichtten, wat een aardig cachet gaf aan dezen zoo grootschen intocht. Zichtbaar geroerd schreden beide oudjes onder de eerepoort door, om voorafgegaan door de bruidjes die bloempjes strooiden, zich te bege ven naar hun woning. Daar werd het feest intiem ingezet. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week zijn in deze gemeente 3 gevallen van roodvonk voorgevallen. De omzet vermeerdere met ruim 4</,% en 8.479.971.87 en terubetaald 8.854.813.26^ BI. Burgerwacht. Ofschoon de kans be staat, dat de burgerwacht nog dezen zomer met scherp zal kunnen schieten in de omgeving van Overveen, zal zulks nog niet met den aanvang van het schietseizoen het geval zijn, zoodat voorloopig alleen de gelegenheid bestaat te schieten op de banen te Vogelenzang. De oefeningen worden gehouden iederen Za terdagmiddag (vanaf 6 uur), aanvangende he denavond, tot nader te bepalen datum in de maand September. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week zijn in deze gemeente 2 gevallen van roodvonk voorgevallen. PAROCHIE „ST. BAVO" Heerenweg 88, Heemstede ZONDAG: 22 Mei, Feestdag v. d. H. Drie vuldigheid. Vierde Zondag van de maand. De H. Communie wordt uitgereikt om half 7 en verder voor en onder iedere H. Mis. De H.H. Missen zijn om 7, 8 9 en om 10.30 de Hoog mis. Heden algemeene H. Communie v. d. Con gregatie der jongere Meisjes. Onder alle H.H. Missen openschaalcollecte voor de restauratie werken der kerk. Om 12 uur Congregatie voor de jongens. Des avonds om half 8 Marialof met Rozenhoedje. MAANDAG, 23 Mei. Feestdag van den H. Joannes Baptist de la Salie. Des morgens om 9 uur gezongen H. Mis ter eere van dezen Hei lige voor de jongens van onze scholen. Des avonds om half 8 Marialof met Rozenhoedje daarna H. Familie voor de mannen. DINSDAG, 24 Mei. Des avonds om half E Marialof met Rozenhoedje, WOENSDAG, 25 Mei. Des morgens om haii 11 gezongen Huwelijksmis voor het bruidspaar Debora Pranger en Petrus Cornelis van Rijn DONDERDAG, 26 Mei, H. Sacramentsdag De H.H. Missen om 6, 7 en om 8 uur de school mis en om 10 uur „Veni Creator" en plechtig gezongen Huwelijksmis met assistentie voor het bruidspaar Wilhelmus Antonius Bulters en Joanna Wilhelmina Maria Huyg. Des avonds om half acht plechtig Lof met predicatie tot voorbereiding van onzen Aanbiddingsdag voor a.s. Zondag. VRIJDAG, 27 Mei. Des avonds om half 8 Lof met predikatie als voorbereiding voor onzen Aanbiddingsdag. ZATERDAG, 28 Mei. Des avonds om half 8 Marialof en Rozenhoedje. Vanaf 4 uur gele genheid om te biechten in verband met den Aanbiddingsdag; de vierde biechtstoel aan den Evangeliekant zal door een vreemden biecht vader worden bezet. ZONDAG, 29 Mei. AANBIDDINGSDAG, het groote feest der parochie. Alle parochianen worden uitgenoodigd om dit groote feest van de parochie mede te vieren en dien dag allen tot de H. Tafel te naderen. De plechtige Hoog mis is om half 11; des middags om half 4 aanbidding van onze kinderen en des avonds om half 8 plechtig Pontificaal Lof door den Doorl. en Hoogeerw. Heer Mgr. H. J. M. Tas- kin, President van het Groot-Seminarie te Warmond. Onder het Lof processie in de kerk, daarna Te Deum Laudamus. Dien dag onder alle H.H. Missen openschaalcollecte tot be strijding der kosten aan dit feest verbonden. PAROCHIEKERK VAN O. L. VROUW ZONDAG 22 Mei, feest van de Allerh. Drie vuldigheid. Generale absolutie voor de Derde Orde. Gelezen H. H. Missen om 7 uur en half 9. Om 10 uur de Hoogmis. Schaalcollecte voor het liefdewerk „De Goede Herder", 's Avonds om half 8 Lof ter eere van het H. Sacrament met Rozenhoedje. Deze week iederen avond om half 8 Mei maandoefening met Rozenkransgebed. Liederen 59 en 60. MAANDAG, DINSDAG en WOENSDAG telkens om 12 uur en half 4 Oefeningen van voorbereiding voor de Plechtige H. Communie. MAANDAG-avond 8 uur Maria-Congregatie voor de meisjes. WOENSDAG-avond van 6 uur tot half 8, ge legenheid om te biechten. DONDERDAG, H. Sacramentsdag, dag van devotie. Om half 7 wordt de H. Communie uit gereikt, om 7 en 8 uur stille H.H. Missen. Om 9 uur Hoogmis, waaronder de plechtige H. Com munie der kinderen, 's Namiddags om 5 uur Lof met toewijding aan het H. Hart en Opdracht aan Maria. ZATERDAG om half 12 biechthooren voor de schoolkinderen, 's Avonds van 59 uur ge-' legenheid om te biechten en om half 8 Maria- Lof met Rozenhoedje. A s. Zondag liefdadigheidspredikatie en schaalcollecte ten bate van de St. Vincentius- Vereeniging alhier. ST. BAVO ZONDAG. Feestdag v.an dp H. Drievuldigheid, de eerste Zondag na Pinksteren, de vierde Zon dag der maand. Om 6.30 uur algemeene H. Communie voor de leden van de H. Familie afd. Mannen en de Maria-Congregatie van Jongens. De H.H. Missen om half 7, half 9, 9 uur en half 11. Onder de H. Mis van ralf 8 Geloofs belijdenis en plechtige H. Communie der kin deren. 's Middags om half 4 Maria-Lof met Rozènhoedje en Litanie. Daarna Hernieuwing der Doopbeloften, Opdracht aan Maria en Acte van Toewijding aan het H. Hart. Tot dankzeg ging en slot „Te Deum". Alle kinderen met hunne ouders worden 's middags verwacht. Des avonds geen Lof. DINSDAG-morgen om half 8 gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius. 's Avonds om half 8 Maria-Congregatie voor de meisjes van 13—17 jaar. WOENSDAG-avond om half 8 Maria-Congre gatie voor de jongens van 1317 jaar. DONDERDAG: H. Sacramentsdag, dag van devotie. Het Kerkelijk feest wordt a.s. Zondag gevierd, 's Avonds om half 8 Lof ter eere van het H. Sacrament met Rozenhoedje en Litanie van Maria. VRIJDAG-'s middags circa 4 uur gelegenheid om te biechten voor de schoolkinderen. Des avonds om half 8 Lof ter eere van het H. Sa crament met Rozenhoedje en Litanie v. Maria. ZATERDAG gelegenheid om te biechten van 59 uur. 's Avonds om half 8 Lof ter eere van het H. Sacrament met Rozenhoedje en Litanie van Maria. ZONDAG (29 Mei)Zondag onder het Octaaf van H. Sacramentsdag, de vijfde Zondag der maand. Volgens verlangen van Z. H. den Paus algem. H. Communie van geheel de parochie. Onder alle H.H. Missen open schaal-collecte voor het Liefdewerk „De' Goede i Herder" en de Vereeniging tot bescherming van Meisjes. Na de Hoogmis vergadering voor de zelatricen van de verschillende Broederschappen en Liefde werken. Om half 7 Lof ter eere van het H. Sacrament met feestpredikatie en voorge schreven gebed: „O allerliefste Jezus". Tot slot „Te Deum". MAILSCHEPEN N.V. ROTTERDAMSCHE LLOYD mjs. „INDRAPOERA", 18 Mei pass. Suez, uitreis. m.s. „SIBAJAK", 16 Mei pass. Perim, thuis reis. Vrachtschepen N.V. Rotterdamsche Lloyd m.s. „KOTA AGOENG", 15 Mei te Rotter dam, thuisreis. a m.s. „KOTA BAROE". 17 Mei te Los Ange los, P.J.BJj. m.s. „KOTA NOPAN", 19 Mei te Hamburg m.s. „KOTA PINANG", 18 Mei te Belawan uitreis. m.s. „KOTA RADJA", 17 Mei pass. Perim, J.N.L. m.s. „KOTA TJANDI". 18 Mei van Batavia thuisreis. s.s. „BLITAR", 13 Mei te New York, J.N.L. s.s. „BONDOWOSO". 16 Mei v. Port Said •uisreis. m.s. „DJAMBI", 17 Mei v. Sydney, H.AJL. s.s. „GAROET", 17 Mei v. Perim, thuisreis m.s. „KEDOE", 18 Mei te Soerabaya, uitreis :.S. „KERTOSONO", 18 Mei te Rotterdam, .s. „PALEMBANG", 15 Mei van Colombo, reis. .3. „SIANTAR", 13 Mei van Colombo, J.N.L s.s. „SOEKABOEMI", 17 Mei van Batavia. N.L. s.s. „TAPANOELI", 16 Mei te Soerabaya, uit reis. m.s. „TOSARI", 18 Mei pass. Gibraltar, uit reis. m.s. „BENGALEN", 18 Mei pass. Vlissingen H.B.I.L. Rotterdamsche Lloyd, Lorentzplein 26, Telef 13050, Haarlem. Nel Gebouw „St. Bavo" Proza en Poëzie, 8 uur Geel-Wit, 6 uur Gewone zitting 4 en 7 uur. Stadsschouwburg Afscheidsavond van Stants in „De Garde-luitenant", 8 uur' tot Bisschopclijk Museum Geopend van 1° 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aa vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat Haarlem, Telefoon 11611. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meö Iederen dag 1012, 24, 89 uur. Zater 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, 118 lem. Telefoon 11671. Stadsschouwburg „De dochter van den boer-Majoor", door de operette-vereenig1"® „Haarlem" half 8. v Muziektent, Den Hout Concert H. O. - half 3. Palace Gloria, 2, 4%, 7 en 9% uur. RembrandtTheater Een uur bij jou, 2, 7 en 9K uur. Luxor-Theater Alles voor een man, 2, 4/4' 7 en 9 yt uur. De Zondags- en nachtdienst der apotheken wordt deze week waargenomen door Klinkhamer, Koninginneweg 69 en de fa- B gemann en Sneltjes, Jansstraat 27. Gebouw „St. Bavo" Bevolkingsbureau, 8 ul^ Beroepskeuze, 8 uur Bestuur PostP® soneel, 8 uur. Palace Gloria, 8 yt uur. - Rembrandt-Theater Een uur bij jou, 9 uur. Luxor-Theater Alles voor een man, Syi j Bisschoppelijk Museum Geopend van uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aany1® gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat Haarlem. Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisje»' Iederen dag 10—12, 2—4, 8—9 uur. Zaterd»» 1012 uur. Adres: Bloemhof straat 1, Ha»1 lem. Tel. 11671. Nieuwe Groenmarkt 22: Woensdagmidd®? van half 34 uur voor jongens en meisje^' Woensdagavond van half 8half 9 v0<^ ouderen. Hagestraat 49: Woensdagmiddag van ha" 34 uur voor jongens en meisjes; Woensd®®' avond en Vrijdagavond van half 8half 9 v°° ouderen. - Klarenbeekstraat 60; Woensdagavond half 89 uur. Gen. de Reijstraat 17: Dinsdag- en vru dagavono van half 9half 10. .eg BARTELJORISSTRAAT 16 TELEFOON 1°' PREMIER DUPLEX-STOFZUIGERS t 165.— ai Precies half negen, juist als de duisternis vo|" doende is ingetreden en de verlichting volk men tot haar recht komt, fluit scheidsrecht® v. d. Burg de elftallen binnen de lijnen. Vanaf den aftrap ondernemen de VSV-ers serie goede aanvallen, welke de Xerxes-verde diging nogal veel hoofdbrekens kosten. Na ongeveer 10 minuten spelen krijgt V» een corner te nemen. Deze wordt keurig do" Wolf Jr. genomen, doch slecht weggewerkt. V bal komt juist voor de voeten van Jac. Weu' die hard inschiet, 10. - Was de strijd tot nog toe eenzijdig, tha"l komt hierin verandering. De Xerxes-aanval a° zich geducht gelden. t„ Geleidelijk weet VSV zich dan weer los w werken. jg Na ongeveer 40 minuten spelen maakt linksback van Xerxes een groven blunder. Wolf Jr. weet hiervan handig te profiteered' zet keurig voor, waar Wolf Sr. den bal hard 1 kogelt, 20. Na de rust komt VSV dix-ect onstuimig °PJf ej ten. Aanval op aanval wordt op het Xerxes-do® ondernomen, doch de Xerxes-keeper houdt e» vele goede schoten uit. Jac. Wey geeft met een fraaie through Wolf Sr. dan de gelegenheid, welke deze m ongebruikt laat en met een fel schot passeert den Xerxes-keeper, 3—0. Direct hierna heeft d zelfde speler alweer succes als dezen een fraai® voorzet van Hillekamp ineens benut 40. Thans komt de Xerxes-voorhoede aan woord en uit een misverstand in de VSV-veI^ dediging weet Lagendaal tegen te scoren, 4-' Lagendaal krijgt plotseling zijn vorm terug e nu is het voor de VSV-verdediging dubbel op passen. Op een dertig meter afstand krijgt van Verploegen den bal toegespeeld, even «1 langen teen er achter en met een geweld schot verkleint hij voor Xerxes den acht»1 stand, 42, Zondag zal R.C.H. zijn laatsten wedstrÜ^ gaan spelen in Hoorn tegen den derde klas® „HoUandia", die ter propageering nederlaag wedstrijden heeft uitgeschreven. Ook nu *e zal het elftal niet au grand complet uitkom® echter zal wel wederom gewonnen worden. e" Als belangrijk slot van een interessant merkwaardig seizoen zal de wedstrijd Haai" —D.H.C. op a.s. Zondag zeker niet nal&te groote belangstelling te trekken. e In de eerste plaats zal men ook alhier ga®1" eens kennis willen maken met het spel van nieuwen eerste klasser D.H.C., dat na )aI^je langen strijd thans op zulk een overtuigd" wijze het eerste klasse-schap heeft verover Waar Haarlem, eveneens gepromoveerde genpartij Is, een goede gelegenheid om de krat ten te meten. Als datum voor deze ontmoet1^ werd juist 22 Mei gekozen, omdat D.H.C. dien dag volledig zou kunnen uitkomen °- met Van Nellen, den linksbuiten uit de na® Iigjg plOC§. *1 Haarlem mist De la Mar (studieredenen) Van Daalen, die rust moet houden, maar he den bekenden oud-Ajaxspeler Feye opgesp die dezer dagen overschrijving naar Haari® heeft gekregen. Het elftal is: Hoe ben Buysink Huisman Feye Oldenburg Vreeken gt Iseger Bieshaar Breeuwer Polanen Kami»®" Scheidsrechter is de heer Vrugt. Als voorwedstrijd wordt van 12 tot 2 uur wedstrijd gespeeld tusschen het vertegen^0 digend elftal van den Haarl. Voetbal Bona gen het elftal van den Haagschen Voetbal Bo

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2