Zwemwedstrijden Athletiekkamp Amsterdam-Duisburg OM HET LANDSKAMPIOENSCHAP Steeds sneller MAANDAG 23 MEI K.N.V.B.-O VERZICHT de tegenstanders van **et nederlandsch elftal Hoewel Enschede is uitgeschakeld *al de wedstrijd AjaxEnschede de beslissing moeten brengen BELGIË—WEST DUITSCHLAND Feyenoord Enschede Veendam Feyenoord Enschede Veendam Tweede klassers DE K.N.V.B.-UITSLAGEN Om het kampioenschap van Nederland V riendschappelijk Nederlandsche Voetbalbeker KORFBA/fa HOLLAND—BELGIË 4—0 Aantrekkelijke wedstrijd *^8jecho SlowakijeOostenrijk 1-1 Ha-Cup. "*teeds Hooger in de tweede klasse UJPEST IN ONS LAND DE UITSLAGEN D.J.K. organiseerde een waterfeest ten bate van het Crisis-comité Recordverbeteringen AMSTERDAMSCHE SPORTWEEK Programma voor Dinsdag De Duitschers winnn met gering puntenver schil GOEDE PRESTATIES De wedstrijden Enschede klopt Veendam met 31 PENALTY BRACHT DE BESLISSING P. S. V. DOOR FEIJENOORD AFGEMAAKT In de tweede helft kwam de Rotterdamsche voorhoede los! De uitslagen Snelheidsduivel op de Avus-baan doodelijk verongelukt NIEUW WERELDRECORD D. H. V. B. Promotie le klasse PurmerendSantpoort II 31 ttog slechts één wedstrijd rest ons in den strijd om het landskampioenschap en tot dat Matste oogenblik, blijft de vraagt onbeantwoord, *elke club den titel van Nederlandsch kam- Moen zai verorveren. Inmiddels heeft de dag Van gisteren Ajax inzooverre dichter bij den ■^geerden titel gebracht, dat Enschede defi- nitief ais mededinger is uitgeschakeld. De kra nige Oostelijke vertegenwoordigers wonnen ^eliswaar met 3I van Veendam, maar nu Feyenoord door een 60 zege op Philips zijn PUntenaantal op twaalf bracht, is de titel voor Oostelijken onbereikbaar. De laatste wed- ^Üd AjaxEnschede, die zooals bekend op 6 £Uni wordt gespeeld, zal de beslissing brengen. Zou Enschede er in slagen om de hoofdstede- "hgen te kloppen dan.... is Feyenoord kam poen. Ajax en Enschede eindigen dan elk met punten, terwijl de Rotterdammers er nu feeds twaalf bezitten. Speelt Ajax tegen En- ^ede gelijk, dan moeten Feyenoord en Ajax ®®h beslissingswedstrijd spelen, wint Ajax ech- 'er, dan is de buit definitief binnen. De stand is: AJax feyenoord ®hschede P.8.V. Veendam dam een diner aangeboden, dat gepresideerd werd door den heer J. H. Wallien. Behalve de Nederlandsche clubs, die tegen „Ujpest" waren uitgekomen, zaten ook de spelers van de Oos- tenrijksche club „Nicholson" aan. Er werden verschillende toespraken gehouden en herinne- rings-geschenken en medailles aangeboden. De wedstrijd BelgiëWest Duitschland ein digde in een groote overwinning van West Duitschland. Einduitslag 50. 7 5 1 1 23—10 11 1.57 8 5 2 1 28—11 12 1.50 7 3 3 1 17—12 9 1.28 8 1 2 5 10—22 4 0.50 8 1 7 7—35 2 0.25 03 P.S.V. Ajax 1—3 3—0 4-0 2—4 2—2 6-0 8—1 3—3 1—2 5—2 3—1 P-S.V. 1—4 0—0 2—2 0—2 1—9 2—5 0—1 O-S De beslissingswedstrijd ZandvoortAlphen i6 een 51 overwinning voor Alphen geëin digd. Zandvoort degradeert dus voor de derde klasse, terwijl Alphen de plaats van de kust bewoners zal innemen. De beslissingscompetitie om een plaats in de 'Weede klasse tusschen Spartaan, O.V.V.O. en D-8.V. werd Zondag ingezet met den wedstrijd Spartaan—O.V.V.O. Spartaan won dezen be langrijken wedstrijd met 31 en heeft dus nu ^eer hoop, zich in de tweede klasse te zullen handhaven. EnschedeVeendam 31 EeijenoordPSV 60 Prom. 3e klasse. ZandvoortAlphen 15 iAlphen promoveert naar de 2e klasse, Zand- v°ort degradeert naar de derde klasse). De SpartaanO VVO 3I Afdeeling II. BMT—Vriendenschaar 3—5 3e klasse B. Maas—Naaldwijk 2—3 Prom. res. 3e klasse. RFC 2—Leerdam 2 51 Afdeeling III. Prom. 2e klasse. ZACQuick 12 Blauw-Wit—Ujpest 14 Go AheadSparta 4I ZFCNicholson 1—2 EVC—West-Frisia Eindhoven—KFC StormvogelsLongar AGOW—Excelsior Ealemig—DWS Zondag had op Houtrust te Den Haag de elfde ontmoeting plaats tasschen de vertegen woordigende ploegen X3n Holland en België. Aanvankelijk scheen iet, dat het weer een spaak in het wiel z«V steken, want in den voor middag regende hX er flink op los. Met droog weer echter werd: aangevangen en het is droog gebleven. De belangstelling voor dezen inter nationalen kamp was zeer goed te noemen. On geveer 5000 bezoekers woonden de ontmoeting bij. Onder hen bevonden zich de Belgische ge zant, de heer Haskens en echtgenoote. Het is een vooral voor de rust zeer aantrekkelijke wedstrijd geweest, met tal van fraaie staaltjes samenspel. Als steeds waren onze landgenooten de sterkeren, hetgeen wel voornamelijk te dan ken was aan de goede aanvalskwaliteiten der onzen. Een van die kwaliteiten en een van de beste was het zeer snelle tempo, waarin gespeeld werd, althans in de eerste helft. Na rust was het spel iets minder snel. De Belgen speelden verdedigend lang niet kwaad, maar in hun aanvallen ontbrak die be langrijke combinatie van snel denken en snel handelen. Door aarzelen gingen vele kansen verloren. De Belgen wonnen den toss. Dadelijk kwam er een fraai opgezette aanval der in oranje shirts gestoken Hollanders, die echter zonder succes bleef. Het duurde 10 minuten voor het Hollandsche overwicht in een doelpunt werd uitgedrukt door Seits (10). Dezelfde speler scoorde na 27 minuten voor de tweede maal (20). De vakwisseling bracht een sterke ver dediging der Belgen, zoodat voor de rust de stand niet meer veranderde. Er werd bij de hervatting geruimen tijd min der fel gespeeld, maar langzamerhand kwam weer het aantrekkelijke snelle spel van voor de rust terug. Vooral viel op het prima spel van mevr. Rietveld in het middenvak. Na ongeveer 25 minuten had Dorsman succes met een fraai schot van verren afstand (3—0). Kort daarop miste mej. Koesveld een prachtige kans om een tegenpunt te maken. In de laatste minuut scoorde Berfelo voor de vierde maal, zoodat Holland deze ontmoeting met 40 welverdiend won. Het dient echter gezegd, dat de Belgische ploeg, hoewel ze in technisch en vooral in tac tisch opzicht de mindere was, wel een tegen punt verdiend had. Al met al was het een zeer aantrekkelijke wedstrijd, die een goede propa ganda voor de korfbalsport beteekende. De wedstrijd werd geleid door den heer Eug. Marckx. De stand der ontmoetingen is nu als volgt: Holland gesp. 11, gew. 11, gel. 0, verl. 0, 748 doelp., 22 pnt. België gesp. 11, gew. 0, gel. 0, verl. 11, 8—74 doelp., 0 pnt. 0—5 1—2 2—1 3—1 1—5 De a.s. tegenstander van het Nederlandsch jjftal, Tsjecho-Slowakije, speelde Zondag tegen °stenrijk. De uiterst spannende wedstrijd, welke door erWgduizend toeschouwers werd bijgewoond, e'hdigde in een 11 gelijk. Met de rust was deze stand reeds verkregen b&arna werd niet meer gedoelpunt. Ea den wedstrijd tegen Oostenrijk werd het kal samengesteld, dat Zondag a.s. te Amster- tegen het Nederlandsch elftal zal spelen. rtTsjecho-Slowakije komt volgens de „Maan- a?tnorgen" uit in deze samenstelling: Planicka (Slavia) Burger Ctirokij (Sparta) (Sparta) Kostijlek Cambal Krcil t. (Sparta) (Slavia) (Teplitz) ,Eoboda Nejedly Silny Tunck Zosel Slavia (Sparta) (Sparta) (Slavia) (Teplitz) .Reserves: Suchy Victoria Ziskov), Cipera Ï?EC amateur), Bejbl (Bohemians), Podrazll Sparta) -.Dit is hetzelfde elftal, dat gisteren tegen Qstenrijk speelde in den wedstrijd om den Mi- >De protestcommissie van den Nederlandschen voetbalbond heeft Zaterdagavond het protest de vereenlging „Hoek van Holland" naar ^leiding van den op 1 Mei gespeelden wed- ^Jd „Hoek van Holland"—„Steeds Hooger" af lezen, zoodat „Steeds Hooger" thans officieel eede klasser blijft. ■.De toumée van de Hongaarsche voetbalclub tribest" in Nederland is, behalve nog een te q' Deventer te spelen wedstrijd, Zondag geëin- met den wedstrijd tegen Blauw-Wit, welke qp Dongaren met 41 wonnen. Als besluit van tournée werd aan de deelnemende clubs bdaeavond in het Carlton-Hotel te Amster Competitie. Noorden 1ste klasse. NicWordt Kwiek LeeuwardenSparta ZILVEREN KORF. Bilthoven—Blauw Wit 2—2 3—1 5—2 Zaterdagavond vonden in de bad- en zwem inrichting aan den Heiligenweg te Amsterdam nationale zwemwedstrijden plaats, georgani seerd door de zwemvereeniging „De Jonge Kampioen" en waarvan de opbrengst ten goe de kwam aan het Crisis Comité Amster dam 1931. De belangstelling van de zijde van het pu bliek was zeer matig. Onder de aanwezigen bemerkten we o.a. den burgemeester van Am sterdam dr. W. de Vlugt, den heer Spangen berg als afgevaardigde van het Crisis-Comité en den voorzitter van den N. Z, B. de heer Kellenbach. Wegens ziekte van een der deelneemsters uit de B.-ploeg moest de A-ploeg voor de 4 maal 100 M. estafette alleen over de baan. De A-ploeg bestond uit dames voor de komen de ploeg in Los Angeles en wel uit de dames Vierdag, Laddé, Oversloot en Willi der Ouden. De tijd was 4.55 sec. geen slecht resultaat voor deze estafetteploeg. Hierna volgde de recordpoging van Jenny Kastein over de 200 M. schoolslag dat op naam staat van Else Jacobson. Ondanks de luide aanmoediging van het publiek, mocht Jenny er helaas niet in sla gen het record te verbeteren. Haar tijd was 3 m. 10 4/5 sec. en het Ned. record is 3 m. 0.9 sec. Na enkele spannende series wist van Voorst uit A. Z. zich ten slotte no. 1 te plaatsen op de 100 M. vrije slag met een tijd van 1-05 2/5 seconde. Als tweede eindigde Ingenluyff van H. Z. en P. C. met 1 m. 0.5 3/5 sec. No. drie W. Del- wel van R.Z.C. met 1 m. 0.7 2/5 sec. De 100 M. schoolslag dames werd een ge makkelijke overwinning voor Fransje Hessel uit het IJ met een tijd van 1 m. 29 sec. Haar clubgenoote Huybers werd goede tweede met 1.311/5 en Nel de Vries van I. N. eindigde als no. 3 met een tijd van 1.37 sec. Buitengewoon spannend was de laatste se rie 100 M. rugslag heeren waarin onze na tionale recordhouder J. H. de Haas (Zian) zijn eigen record met 2/5 sec. wist te verbeteren en het te brengen op 1 m. 16 sec. Waarlijk een mooi resultaat voor de Haas met deze fraaie prestatie. Nummer 2 werd onze opkomende kracht op de rugcrawl n.l. Scheffer van D. J. K. met 1 m. 181/5 sec. en nummer 3: v. d. Meer van de zwemcl. Haarlem met 1 m. 19 sec. Het resultaat 100 M. schoolslag heeren is. 1. A. v. Kalken (D.J.K.) 1 m. 24 sec. 2. K. P. Jongbloed (Zian) 1.241/5 sec. 3. S. Koé (IJ.) 1 m. 26 sec. De fraaiste prestatie van deze avond werd wel geleverd op het nummer 100 M. vrije slag dames, waarin onze kleine Willy hen Ouden haar 100 M. fraai wist te winnen. De prestatie was niet fraai doch schitte rend te noemen, daar zij kans zag haar eigen Ned. record, ja zelfs het Europeesche record ten name van mej. Lenkai (Hongarije) te ver beteren. Het Nederl. en Europeesch record dat respec tievelijk op naam stond van Willy en mej. Lenkai was 1 M. 0.9 4/5 sec; Thans is het record met 11/5 sec. verbeterd en gebracht op I M. 8 3/5 sec. (nieuw Nederl. en Europeesch record). Willy gefeliciteerd hoor. Zoo in Los Angeles! Nummer 2 op ditzelfde nummer werd Car ry Laddé (Y) met 1 m. 13 2/5 sec. en nummer 3 J. Selback (A.D.Z.) met een tijd van 1 mi. 13 3/5 sec. Ook een coplimentje aan deze meisjes. Willy der Ouden kreeg voor haar prestatie een fraaie medaille, geschonken door H. M. de Koningin-Moeder. Spannende races werden geleverd bij de estafettes 5 maal 50 M. vrije slag waarbij het publiek zich ook zeer enthousiast toonde. De uitslag werd bij de heeren als volgt. 1. H. Z. en P. C. met 2.28 4/5 sec. 2. U. Z. C. met 2.29 sec. 3 A. Z. met 2.33 2/5 sec. Het Y met 2.32 2/5 sec. werd gedisqualifi- ceerd wegens te vroeg starten. Bij de dames 1. R. D. Z. met 252 3/5 sec. 2. H, D. Z. met 2 m. 56 1/5 sec. 3. A. D. Z. met 2 m. 58 4/5 sec. Bij het springen hadden we wel het neusje van den zalm van de Nederlandsche schoon- springwereld. Zoowel bij de dames als bij de heeren waren onze beste krachten vertegen woordigd. Er werden verscheidene mooie spron gen gedemonstreerd. Bij de heeren blonk voor al onze nationale kampioen Slobijn door z'n beheerscht springen uit. De 3 x 50 M. wisselslag heeren werd een overwinning voor H. Z. en P. C. met 1.42 2/5. II. A. Z. met 1.42 4/5. III. Z. I. A. N. met 1 min. 44 2/5 na over zwemmen met Het IJ, die ook een zelfden tijd had. Bij de dames werd deze 3 x 50 M wisselslag een verrassing, daar de aloude H. D. Z. zich nummer een wist te plaatsen met 1 min. 53 4/5 voor de R. D. Z. met 1 min. 55 sec. en Intei Nos met 1 min. 56 4/5. Tot slot van dezen avond, die wat sportieve prestaties betreft als geslaagd kan worden be schouwd, volgde nog een polowedstrijd tus schen D. J. K. en Z. I. A. N. De strijd leverae vele spannende momenten op en men kon van een fairen strijd genieten. Tenslotte wist D. J. K. de overwinning te behalen en met 4—1 van Z. L A. N. te winnen. Zaterdagmiddag werd op de Sintelbaan aan het Olympiaplein te Amsterdam een aanvang gemaakt met de Amsterdamsche sportweek. De belangstelling was zeer matig. Begonnen werd met een demonstratie rugby, de vijftien tallen van A.A.C. en A.R.V.C. ontmoetten el kaar, het was een slecht gespeelde oninteres sante wedstrijd. Hij eindigde in een 93 over winning van A.R.V.C., welke 3 trys, waartegen de A.R.C. slechts 1 penalty wist te maken. Vervolgens werd door een aantal jeugdige leden van diverse cricketclubs een demonstratie gegeven. De heer Cramer, bestuurslid van den A.B.L.O., den Amsterdamschen Cricketbond, lichtte een en ander toe via loudspeakers. Des middags werd besloten met een voetbalwedstrijd tusschen een elftal, bestaande uit spelers van Amsterd. 2e kl. K.N.V.B. clubs en een dito, be staande uit spelers van 2e klasse clubs van Noord-Holland. De wedstrijd, welke af en toe zeer spannend was, eindigde in een 32-over- winning voor de Amsterd. ploeg, rust 11. Op Dinsdagavond te 8 uur wordt in het Mu- zieklyceum aan het Albert Hahnplantsoen een lezingenavond gehouden. Wethouder Boekman zal allereerst het woord voeren over het onderwerp: „de Overheid en de Sport", terwijl vervolgens mej. Prins een monoloog zal voordragen getiteld: „Een lange- afstands zwemrecord over de (nog niet) Ge dempte Zuiderzee". Daarna zal de heer Korpershoek spreken over: „Lichaamsoefeningen en de Veelvuldig heid in hare Vormen en Waarden", terwijl jhr. Jan Feith anecdoten uit zijn sportleven zal ver halen. Deze lezingen zullen worden afgewisseld door keurturnen, uit te voeren door leden van den Amsterdamschen Turnbond. Deze avond is gratis toegankelijk voor on- der wijskrach ten en leerlingen der Middelbaie Scholen. Als onderdeel van de Amsterdamsche Sport week vond Zondagmiddag op de Sintelbaan aan het Olympiaplein de athletiek-stedenontmoeting Amsterdam—Duisburg plaats. De belangstelling van de zijde van het publiek hiervoor was, waarschijnlijk in verband met de niet al te gun stige weersomstandigheden zeer matig. Voor den aanvang der athletiek-ontmoeting tusschen genoemde steden, welke afgewisseld werd met eenige dames-nummers, vond nog een kaatsdemonstratie plaats en werd met een korte toespraak de Amsterdamsche Sportweek officieel geopend door wethouder Boekman. Hierna vond een opmarsch door athleten plaats en werden over en weer door de vertegenwoor digers der beide steden toespraken gehouden en boden de Amsterdammers als herinnering aan de Duitschers een A.A.B.-vaantje aan en hadden de Amsterdammers een oorkonde in lijst in ontvangst te nemen. Het eindresultaat was dat de Duisburgers met 5755 punten van de Amsterdammers wonnen, hetgeen in aanmerking genomen dat de Am sterdamsche ploeg niet op zijn sterkst was, zeer mooi te noemen is. Begonnen werd met het nummer 110 M. hor den. Dit werd een zeer gemakkelijke overwinning voor den Duisburger, Wienicke. Hij won in den tijd van 15.8 sec. Onze coming-man Carriere was zeer goede tweede in den tijd van 17 sec. Het volgende loopnummer was de 100 Meter. Hierbij liep onze recordhouder Chr. Berger, als training voor zijn eventueele uitzending naar Ie Olympische Spelen, buiten mededinging mede. Hfj won met grooten voorsprong en maakte een tijd van 10.6 sec., hetgeen zeer mooi te noemen is. Voor de steden-ontmoeting ging de strijd tus schen Buthe—Pieper (Duisburg) die eerste werd met 11.3 sec. en den Amsterdammer de Haan en Kring (D.), die beiden een tijd maakten van 11.5 sec. Bij de 400 M.. die een Amsterdamsche over winning werd, kregen we een spannenden strijd te aanschouwen Het was hier Sierhuis, die zeer schitterend liep, die eerste werd in den tijd van 52.4 sec. Om de tweede en derde plaats werd hard gevochten door Kropp (D.) en Robert (A.). Hun tijden waren resp. 52.7 en 52.8 sec. De 1500 M. gaf een wisselend verloop. Aller eerst werd door onzen kampioen Jan Zeegers de leiding genomen; terwijl de anderen in kalm tempo volgden. In de helft van de tweede ronde ongeveer nam de A.V.A.C.-er, Plieger, den kop over. De Duitschers kwamen nu opzetten en als de laatste ronde ingaat, zijn de Duitschers op de eerste en tweede plaats gekomen en bezet Zeegers de derde en Plieger de vierde plaats. Jan Zeegers laat het echter niet zoo en er gaat zich een felle strijd ontwikkelen. Het resultaat hiervan is dat Zeegers achter den Duisburger Neu, de tweede plaats weet te veroveren. Hun tijden waren resp. 4 min 15.7 en 4 min. 14.8 sec. De 4 X 100 M. estafette was zeer spannend en werd met zeer gering verschil door de Duis- burgsche ploeg, bestaande uit Langer, Kring, Buthe-Pieper en Olck, gewonnen in den tijd van 44.8 sec. De tijd van de Amsterdammers, bestaande uit de Haan, Hennings, Eikema en v. d. Schot was 45 sec. De Olympische estafette gaf niet veel spanning te zien en werd op zeer gemakkelijke wijze door de Duisburgers in den tijd van 3 min. 40.1 sec. gewonnen. Wat de worp- en springnummers betreft, hiervan werden er vier door de Amsterdammers en één door de Duisburgers gewonnen, terwijl De laatste kampioenswedstrijd welke te Enschede is gespeeld, is een vrijwel onbedui dende ontmoeting geworden. Voor de rust kon het er nog eenigszins mee'door, maar tn de tweede helft was de wedstrijd het aankijken nauwelijks waard. Veendam heeft te Enscnede een sterk verdedigend spel laten zien. De ^o,. delijke kampioenen weerden zich wat zij Kon den, maar hun spel bleef toch vrij ver beneden datgene wat men van een kampioenselfta zou kunnen verwachten. Enschede heeft door hei stug verdedigen en het steeds op den bal zitten der Veendammers groote moeite gehad om ve winnen. Een penalty heeft feitelijk de be slissing gebracht. Veendam had Timmer Sr. speciaal opgedragen om den Enschedeechen rechtsbuiten te bewakv, welke taak hij op een zeer in het oog vallende wijze verrichtte. Toen Nagels na de rust doorbrak en Tim mer Sr. den Enschedeër in den rug bewerkte, kostte dat Veendam een penalty, waarmede vrijwel de beslissing viel. De beste speler van Veendam was keepei Roossles. Enschede was wel een klasse beter, maar door het te korte spel van de voorhoede en het zeer slechte schieten, speciaal van den centervoor Plas, gelukte het niet het groote overwicht in doelpunten uit te drukken. On geveer 5000 toeschouwers bij Enschede— Ajax waren er 20.000 toeschouweds woonden de zeer slecht gespeelden wedstrijd bij. Enschede komt in de eerste minuten over donderend opzetten en Roossies moet direct achter elkaar eenige harde schoten onscha delijk maken. Dit prikkelt Veendam en de voorhoede on derneemt eenige zeer gevaarlijke uitvallen. Bij Enschede is de rechtsback Veldkamp Jr. ze ei onzeker, waardoor Veendam enkele malen een goede kans krijgt, welke niet wordt benut. Enschede wordt dan weer sterker, maar door het zeer korte te ver doorgevoerde samenspel kan de Veendammer achterhoede hoewei de rechtsback voortdurend raar staat te schut teren steeds redding brengen en in laatste instantie weer Roossies wel te redden. Na 21 minuten volgt een uitval van Veen dam, Veldkamp Jr. mist, de keeper loopt uit, Woltjes Jr. schiet, waarop de bal bij Boomsma belandt, die onhoudbaar langs Kamst plaatst. 0—1. Dit doelpunt geeft den Veendammers moee. Nog een kwartier lang gaat het spel gelijk op, en men denkt dat Veendam den voorsprong zal vergrooten, wanneer Woltjes Jr. een voorzet van Gort langs den keeper kopt, maar Vela- kamp Sr. weet echter op de doellijn staand te redden. Van dit oogenblik af heeft Enschede het spel geheel in handen gehad. De Veendam- voorhoede richtte vrijwel niets meer uit en at Enschedesche keeper heeft geen gevaarlijken bal meer gehad. Veendom wordt geheel inge sloten. maar met man en macht staat Veen dam te verdedigen. Voorloopig weet Veendam echter nog den gelijkmaker te beletten. Nadat de Sportclub nog eenige prachtige kansen heeft gemist weet Huckriede tenslotte een voorzet van den linksbuiten Meilink langs Roossies te schieten. 11. Na de rust vertoont de Veendamvoorhoede nog een kwartier teekenen van leven, maar de aanvallen zijn veel te doorzichtig van opzet. Enschede wordt steeds sterker, maar het verdedigend spel van Veendam wordt met succes toegepast, alhoewel dit de Noordelijken wel op eenige vrije schoppen komt te staan. Wanneer Nagels Timmer Sr. weet te ont vluchten en deze hem in den rug duwt, krijgt Enschede een strafschop te nemen, waaruit Nagels onhoudbaar scoort. 21. Hierna krijgt de wedstrijd een minder aange naam karakter, vooral Veendam speelt zeer pootig. De heer Voltijn houdt de teugels echter strak. Steeds meer wordt Veendam te ruggedrongen, maar Enschede verknoeit de schitterendste kansen. Ongeveer een kwartiei voor het einde paseert Fröhlich eenige tegen standers en geeft aan Plas een prachtige kans. De Enschedesche centervoor, die er dezen middag geheel niets van terecht had ge bracht, maakte nu geen fout en kogelde het leder hoog in het net. Eindstand 31 voor Enschede. De Rotterdamsche club heeft in haar laatsten wedstrijd weer eens laten zien tot welk een hoog peil zij het voetbalspel kan opvoeren. Ditmaal had Feijenoord vermoedelijk wel de sterkste samenstelling voor haar elftal gekozen, waar door er veel meer uitging van de voorhoede. Wat deze groote overwinning vooral zoo fraai maakte is dat deze werd behaald op een elftal, dat zich tot het laatst toe hardnekkig ver weerde, dat steeds door snelle open aanvallen trachtte de kansen te doen keeren, maar dat tenslotte overspeeld werd. In de eerste helft zou niemand hebben durven voorspellen, dat Feijen oord met dergelijke cijfers zou gaan winnen. Wel was de thuisclub iets sterker geweest, doch productief kon men de voorhoede niet noemen. Het zou blijken dat dit de schuld was van de middenlinie, die in de eerste helft te ver achter bleef, sterk verdedigde, doch te veel veld liet tusschen den aanval en de middenmoot. Tegen de zeer hard werkende middenlinie van Philips, geholpen door een paar stevige en trapvaste achterspelers had de Feijenoord-voorhoede het moeilijk. Na de rust werd het spoedig duidelijk, dat er tactiek had geschuild bij dit Feijenoord- systeem. Philips had hoog tempo gespeeld, en Feijenoord had geen risico willen dragen en haar middenlinie veel laten verdedigen. Na de rust veranderde dit volkomen, toen begon de mid denlinie aan te vallen, toen werd het karakter van den strijd volkomen gewijzigd. Hoe meer de tlid verstreek hoe meer duideliik werd. dat het hooge tempo Philips parten had gespeeld. Tegen het geraffineerde spel van de Feüenoord- middenlinie, die zich nu voor volle 100 procent gaf, vonden de Eindhovenaren geen verdediging, het was hun te machtig. Prachtig kreeg de voor hoede het leder toegespeeld en dit ontpopte zich toen als een zeer productieven aanval, waarin scherp op de vleugels werd gespeeld en Baren- dregt als middenvoor voor uitstekende openingen zorgde Het was de buitengewone verdienste van Barendregt dat hij geen oogenblik er op uit was, om zelf te scoren, de best geplaatste man kreeg van hem den bal, werkelijk voortreffelijk verdeelde hij het spel. Van die vijf doelpunten na de rust had de Philips-doelman er misschien twee kunnen voorkomen, maar eens had hij toch nog het geluk zeer mee toen een onhoudbaar schot van Barendregt tegen den binnenkant van de lat stuitte en de scheidsrechter geen doel punt gaf. Wat Feijenoord na de rust presteerde was van een gaafheid zooals men dat maar zelden in ons land ziet, eigenlijk waren er toen al uit blinkers, die voetbalden, maar speciale vermel ding verdiende toch in die periode spil Bas Pauwe en de rechtsbinnen Duynhouwer, die drie fraaie doelpunten scoorde. De eenige Philips- man die zich tegen dit technisch prachtige spel handhaafde was de linksmidden Paulissen, maa,r ook hij werd nog herhaaldelijk door de Pauwes voor onoplosbare moeilijkheden gesteld. Doch doeltreffender nog was Van Run's verweer. Hij bleef de stoere, trapvaste en snelle achterspeler, die nog heel wat onheil voorkwam. Van Zeijl was van de achterhoede naar de voorhoede verhuisd, daar op de middenvoor - plaats heeft hij vooral voor de rust nuttig ge speeld, het spel goed open gehouden en zyn nevenmannen eenige malen in de gelegenheid gesteld te schieten. Hunting, de rechtsbinnen, profiteerde van die kansen, maar zijn schoten waren van wat te verren afstand gelost om doel man Van Male te bedreigen. Het weer mee spelen van Lommen was geen versterking voor de Philipsvoorhoede. Het meeste gevaar in de eerste helft kwam nog van den linkervleugel, waar v d. Broek een snel en stevig partijtje liet zien. Als geheel echter bleef gedurende den ge- heelen wedstrijd Philips onder Feijenoord. Scheidsrechter Merkelbach leidde zeer ver diensteiyk. De sterke wind stond dwars over het veld zoodat het winnen van den toss door Van Heel geen voordeel biedt aan Feyenoord; zon is er niet. Feyenoord begint goed, Boumans mioet in actie komen by een scherpen voorzet van Burg en daarna voor een schuiver van Duynhouwer. Maar Philips antwoordt met twee minuten even gevaariyke aanvallen, een ver schot van v. d. Broek stopt Van Male goed en bij een scherpen voorzet van links loopt hij zoo tijdig uit, dat hü juist den bal voor Van Zeyl's voeten kan wegslaan. Barendregt is zeer actief op de middenvoor- plats, fraai neemt hy even den bal mee, na een hoogen verren trap van J. Paauwe om direct een schuiver te lossen. Boumans heeft er geen moeite mee. Het Feyenoord-spel is listiger dan dat der gasten en byna voortdurend is de thuisclub wat in de meerderheid. Als Van Ooyen eens met goed wegwerkt lost Hunting een prachtig schot van verren afstand, dat Van Male mooi vangt. En dadeiyk is de bal al weer aan den anderen kant, B. Pauwe plaatst uitstekend naar Burg, die naar doel oploopt maar in het zünet schiet. Een beetje kort aangeven van Van Dyke aan Van Ooyen geeft den snellen Philipsaanvallers een kansje, de voorzet van rechts wordt door Pauwe Sr. over de iyn gewerkt, maar de eerste Phllipshoekschop vliegt achter. Een scherpe open aanval van Feyenoord schünt succes te zullen brengen, prachtig geeft Barendregt naar den vrijstaanden Burg die di- recht scherp voorzet, Duinhouwer is echter wat te langzaam gestart zoodat Boumans eerder by den bal is. Na vüf en twintig minuten maakt Feyenoord het eerste doelpunt, Barendregt vangt weer eens heel mooi den bal uit de lucht op om hem onmiddeliyk door te zenden naar Burg, die voorzet. Barendregt wil dien voorzet verwerken, komt in botsing met den doelman, die valt en biyft liggen. De bal komt by Duin houwer, die echter niet kan scoren, maar de bal wordt niet weggewerkt, en Burg, toestormend, schiet tusschen vele spelers door in het leege doel, daar nog altyd Boumans voor zyn heilig dom op den grond ligt. Er moet nog een paar minuten worden gestopt voor Boumans weer opgeknapt is. Feyenoord is thans stellig de sterkste, spil Pauwe is in deze periode zeer op dreef, mooi geeft hy zijn voorhoede den bal aan en als Boumans met zoo snel zich naar een laag schot, precies op een hoekje gemikt, van Van Heel, had geworpen, zou de voorsprong van Feyenoord vergroot zyn. V«f minuten voor de rust wordt Van Male op de proef gesteld bij een kogel van Hunting van verren afstand, doch dadeiyk daarop snort er alweer een schot van Barendregt angstig dicht langs het Phihps- doel. De laatste minuten voor de rust zijn voor Philips, by een voorzet van Dijkers loopt van Male uit, hy valt echter, Pauwe Sr. redt. Dan is vanZeijl doorgebroken, een schuiver, van Male laat zich vallen en stompt weg. Van Dijke verlaat even het veld, maar van Heel is gaan verdedigen. Daar breekt v. d. Broek door tot de doellyn, dan plaatst hü ach teraarts voor doel, Hermans schiet, maar van Male grabbelt den bal van de iyn. Feyenoord behoudt moeizaam zyn kleinen voorsprong. Na den aftrap dringt Philips tot in het doel gebied van Feyenoord door, maar van Dijke redt. En direct is de Feyenoord-aanval in ac tie. Duinhouwer geeft door naar Barendregt, die scherp naar voren naar Hendriks plaatst, wiens snelheid hem in staat stelt voor de doel lijn te achterhalen. Een fraaie voorzet volgt, Boumans stompt weg, van Heel vangt op en trapt het leder langs den doelman. 2 0. Na tien minuten is het weer Hendriks, die verrast door knap werk, waarby in laatste in stantie Lanegger mooi passeert, en dan scherp voorzet. Burg loopt den bal in het net, 30. Twee minuten later is 't van Oyen, die prach tig opbrengt, naar het binnentrio plaatst, Duin- houwer breekt door en maakt met een schit terend schot het vierde doelpunt, 4—0. De Feüenoord-middenlinie ontwikkelt haar beste spel, zy beheerscht alles, omdat zy nu minder terugtrekt en veel dichter achter de voorhoede opereert. Twintig minuten duurt het Feüenoord-offensief, dan laat Philips een paar goede open aanvallen zien, die Bul op dreef brengen, zoodat er voor van Male weinig valt te doen. Weer is het een mooie combinatie tus schen de gebr. Pauwe, die den grondslag legt voor het vyfde doelpunt. Van Heel geeft een throughpass aan Duinhouwer, die even door loopt en met een schuiver in een hoekje Bou mans passeert. Wel stopt de doelman den bal gedeelteiyk, doch het leder passeerde de bjn, 50. In het laatste kwartier gaat het wat kalmer aan, het hooge tempo heeft de meeste spelers vermoeid, ms®r Feyenoord biyft door haar fraaie techniek verreweg de sterkste. Na ver opdryven door van Heel krijgt Barendregt een through-P0SS> van den binnenkant van de lat ketst het schot, waarna de bal wordt wegge werkt. Even voor tyd na een scherpen hoekschop van Hendriks, stompt Boumans het leder weg. Duinhouwer vanert hem oo en schiet in een hoekje, 6—0. bij het verspringen met aanloop de punten ge deeld werden. Zeer goede prestaties werden bij deze nummers door den all-round athleet H. de Keyser geleverd, die zich by polsstokhoogsprin gen en bij discuswerpen eerste wist te plaatsen en bij kogelstooten tweede en bij speerwerpen derde. De prestaties van de dames waren niet van dien aard, dat hiervan een nadere beschrijving gegeven behoeft te worden en we verwyzen naar de gedetailleerde uitslagen. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: 110 Meter horden: 1. Wienecke (D) 15.8 sec.; 2. Carrierre (A) 17.3 sec.; 3. Olck (D) 18 sec.; 4. Draaisma (A) 18.1 sec. Duisburg 6, Amster dam 4 punten. 100 Meter: 1. Buthe-Pieper (D) 11.3 sec.; 2. Kring (D) 11.5 sec.; 3. de Haan (A) 11.5 sec.; 4. Hennings (A) 11.8 sec. Duisburg 7, Amsterdam 3 punten. 400 Meter: 1. C. Sierhuis (A) 52.4 sec.; 2. Kropp (D) 52.7 sec.; 3. Robert (A) 52.8 sec,; 4. Otto (D) 55 sec. Duisburg 4, Amsterdam 6 pun ten. 1500 Meter: 1. Neu (D) 4.14.8; 2. J. Zeegers (A) 4.15.7; 3. Gerull (D) 4.23.8; 4. Plieger (A) 4.24.1. Duisburg 6, Amsterdam 4 punten. 4 X 100 Meter estafette: Duisburg in 44.8 sec.; Amsterdam 45 sec. Duisburg 4. Amsterdam 2 punten. Olympische estafette: Duisburg in 3 min. 40.1 sec.; Amsterdam 3 min. 48 sec. Duisburg 4, Am sterdam 2 punten. Discuswerpen: 1. H. de Keyser (A) 37.69 M.; 2. Schluckebier (D) 36.83 M.; 3. Postma 36.80 M.: 4. Richter (D) 33.05 M. Amsterdam 6, Duis burg 4 punten. Speerwerpen: 1. J. Knol (A) 48.65 M.; 2. Mül- ler (D) 48.59 M.; 3. H. de Keyser (A) 47.415 M.; 4. Bender (D) 45.43 M. Amsterdam 6. Duisburg 4 punten. Kogelstooten: 1. J. v. d. Berg (A) 12.16 M.; 2. H. de Keyser (A) 11.695 M.; 3. Frochte (D) 11.65 M.; 4. Stickelbrock (D) 11.52 M. Amster dam 7, Duisburg 3 punten. Polsstokhoogspringen: 1. H. de Keyser (A) 3.30 M.; 2. Glaser (D) 3.10 M.; 3. Verhoeff (A) en 4. Schreiber (D) beide 3 M. Amsterdam 5 Duisburg i'/i punten. Hoogspringen met aanloop: 1. Agte (D) 1.80 M.; 2. Spanjords (A) 1.75 M.; 3 en 4 Grosse (D) en Roelofs (A) beide 1.70 M. Duisburg 5J4, Amsterdam 4 <4 punten. Verspringen met aanloop: 1. Blankers (A) 6.80 M.; 2. Kring (D) 6.52 M.; 3. Kahlenberg (D) 6.48 M.; 4. Vergunst (A) 6.375 M. Amsterdam en Duisburg elk 5 punten. Totaalresultaat: Duisburg 57 en Amsterdam 55 punten. De resultaten van de dames-nummers waren als volgt: 100 M. klasse C: 1. G. Veldman Brunhilde-Gr.) 13.5 sec.; 2. Hertvoys (ADA) 13.8 sec.; 3. v. d, Berg (ADA) 13.9 sec. 100 M. klassè A: 1. du Mee (Gymkhana) 12.8 sec.; 2. Dalmolen (Brunhilde) 13.1 sec.; 3. M. Klaver (ADA) 13.2 sec.; 4. Doorgeest (ADA). 400 x 100 M. estafette dames: 1. ADA in 53.8 sec.; 2. Brunhilde (Gr.) 53.8 sec. Hoogspringen met aanloop (A)1. Koopmans (Brunhilde-Gr.) 1.42 M.; 2. Schreiber (Brunhil de-Gr.) en 3. Kessler (DTV) 1.40 M. na over springen. Idem klasse C: 1. Messman (AKB) en Goette (ADA) 1.35 na overspringen; 3. J. de Vries (ADA) 1.32 M. Discuswerpen klasse A: 1. C. Pels (ADA) 32.19 M.; 2. Munnikes (ADA) 31.52 M.; 3. A. Stuur- haan (ADA) 30.56 M. Idem klasse C: 1. M. Goette (ADA) 24.88 M.; 2. Schreiber (Brunhilde-Gr.) 24.67 M.; 3. R. Ed- zes (Brunhilde-Gr.) 24.09 M. Zondagmiddag werden op de Avus-baan te Berlijn internationale auto-rennen gehouden, georganiseerd door de „Allgemeine Deutsche Auto Club". Voor de eigeniyke race vestigde de Münchener renner Henne met 'n 500 kubieke centimeter B.M.W. 'n nieuw wereldrecord voor motrrywielen met 'n snelheid van 198.15 K.M. per uur. In de kleine klasse racewagens tot 1500 kubieke centimeter werd Earl Howe (En geland) winnaar met zijn Daimler-wagen met een gemiddelde uursnelheid van 176.9 K.M. Twefde werd Barnes (Engeland) met een „Austin". De derde plaats werd beeet door Steinweg uit München met Amilcar. In het hoofdnummer geschiedde een ernstig ongeluk, dat aan den Tsjechischen amateur Kurt Lobkowicz het leven kostte. Even voor de Zui- deiyke bocht vloog zyn wagen uit de baan, waardoor hy zoo ernstig werd gewond, dat hij een kwartier later in het ziekenhuis is over leden. Omtrent de autorennen op de Avusbaan kan nader worden gemeld, dat duizenden en nog eens duizenden getuige waren van deze groot ste Europeesche gebeurtenis op het gebied van de autosport. De Ujst van deelnemers was de beste, die men in jaren te zien kreeg. Voor den aanvang van de races ondernam de Münchener renner Henne een poging het we reldrecord over 5 K.M. met vliegenden start met zyn 500 c.M.3 B. M. W.-motor, te verbeteren. Zoowel in de 750 c.M.3 als in de 1000 c.M.3. klasse reed hü met een gemiddelde uursnelheid van 218.44 K.M. (wereldrecord). Onder de toeschouwers werden o.m. opge merkt de Ryksminister van Financiën, dr. Ditrich, de Ryksminister van Arbeid, dr. Ste- gerwald, de Rijksminister van Verkeerswezen Treviranus, Staatsscretaris dr. Meissner, verder de Duitsche kroonprins, Herzog Adolf Friedrich von Mecklenburg, burgemeester dr. Sahm, de Berlijnsche politiepresident, dr. Hugo Eckener, alsmede de te Berlijn vertoevende vice-koning van Mekka, Emir Feisal met gevolg en ver schillende ambassadeurs en gezanten. In de internationale hoofdklasse werd win naar de Mercedes-renner von Brauchitsch met een gemiddelde uursnelheid van 194.4 K.M. zyn tyd bedroeg 1 uur 30 min. 30.4 sec. Twee de werd Carraciola (met Alfa Romeo) in 1 uur 30 min. 56 sec., met een gemiddelde uursnelheid van 194.3 K.M. De derde plaats werd bezet door den Zwitser Stuber voor von Stuck. De snelste ronde werd afgelegd door Dreyfus met zyn 16 Cylinder Maserati in 5 min. 35.4 sec., hetgeen neerkomt op een gemiddelde uursnelheid van 209.84 K.M. Door deze overwinning promoveert Pur merend naar de le klasse. Lisse II—Alliance I 3—1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 11