I Parijs voorlooper van Wimbledon R.K.F. Interland Tiende Olympiade Get op de Meinijjeó! DINSDAG 24 MEI Timmer niet de oude De Hollandsche ploeg is zwak en loot ongelukkig Oude bekenden Groote belangstelling voor den wedstrijd R.K. Nederland R.K. Duitschland De loting Dp.H.NANNING'5 1.50 eetlust opwekken D. H. V. B. R.K. Sportvereeniging „H. B. C." R. K. Voetbalvereeniging „Door Samenspel Sterk" LISSE 1—LEIDEN I 9—1 N ederlaag-wedstrij d CENTRALE TANDHEELKUNDIGE KLINIEK BEKERWEDSTRIJD StormvogelsLonga 21 KennemersH. V. B.-elftal (Zaterdagcomp.) 105 CRICKET V. R. A. I—ROOD en WIT I Overgangsklasser R C HH C C 3 RCH wint met 10 runs (nog 7 wickets in handen) NED. CRICKETBOND 2e klasse C.V.H. I—D.V.C. I Verstandig koopen en boven dien geld besparen. Zooiets zal de huisvrouw te genwoordig toch niet mogen verzuimen. Dit is thans mogelijk door Sneeuwwitgloor te gebruiken. Op ieder pak bevindt zich een bon ter waarde van 1 ct. 10 dezer bons kunt U inwis selen voor een groot pak Edelweiss-Zeeppoeder 1ste kwaliteit. Rood en Wit 3Bloemendaal C. V. H. II—Rood Wit IV HAARLEM II—KAMPONG II HAARL. CRICKET BOND HAARLEM III—A.V.O.S. 2e klasse RCH 3Rood en Wit 5 Gewonnen door RCH met 69 runs ATH LET IEK Selectiewedstrijden te Haarlem Zondag 5 Juni a.s. R.K. Athletiekclub Excelsior Vijftig landen hebben ingeschreven met ongeveer tweeduizend athleten MINDER DAN TE AMSTERDAM Duitsche zwemmers naar Los Angeles ACHTSTE UTRECHTSCHE SINGELLOOP WIELRENNEN DE TOUR DOOR ITALIË De zesde etappe DUIVENSPORT Kon. Erk. Vereeniging van P°8*| duivenliefhebbers „de Bonte Duif te Haarlem DUITSCHE PRESTATIES Nieuw record speerwerpen (Van onzen bij zonderen correspondent) Parijs, 21 Mei Met het mooie weer en de verzengende zon zijn wij het groote Fransche tennls-seizoen in getreden en het zoo rijk-kleurige tennisleven van het Roland-Garros stadion, dat even bui ten het bedrijvige grootstads-bestaan, als een paradijs van groen en bloemen geënclaveerd ligt in het pittoreske Bols de Boulogne. Zij die Forest Hill en Wimbledon hebben meegemaakt en de uitmuntende hoedanigheden van dit tweetal tennis-centra hebben leeren waardee- ren, hervinden te Parijs hun enthousiasme in deze typisch Fransche sfeer, die bovenal geken merkt wordt door de elegance en het familiaire tevens, waarmede de Franschman zijn proble men pleegt op te lossen. In dit stadion voelt iedereen zich onmiddellijk op zijn gemak; het uitgelezen publiek en de selectie van spelers, die uit nagenoeg alle windrichtingen hier bijeen zijn gekomen om in een vredelievenden strijd, die hierom niet minder heftig is, eikaars krach ten te meten. Het is een uitgebreid rendez-vous der volkeren en gedurende twee weken worden hier de meest uiteenloopende talen gesproken, terwijl het Fransch het zoetvloeiende medium blijft, waarin ieder zijn gedachten verstaanbaar maken kan. In meerdere mate nog dan het vorige jaar zijn de Parijsche Internationale Kampioen schappen van belang omdat ditmaal een groo- ter aantal officieele ploegen aan de competi tie deelneemt. Wat deze deelneming aangaat, zal Wimbledon Parijs in 1932 niet, of slechts in zeer geringe mate overtreffen. Hierom lijkt het ons niet juist Parijs een proloog van Wim bledon te noemen, het begrip voorlooper is be ter. Voor Nederland is dit jaar van belang, om dat wij na twee jaren ons afzijdig gehouden te hebben, thans weer eens met een officieele ploeg voor den dag zijn gekomen. Deze bestaat uit de dames Rollin Couquerque en DrosCan ters en Timmer. De laatste heeft het verstan dig geoordeeld om alleen in het dubbelspel uit te komen. Hij acht zijn vorm nog niet voldoen de om ook in het enkelspel een kansje te wa gen. Deze bescheidenheid kunnen wij alleen ap- precleeren in onzen landgenoot, hoewel wij het jammer vinden, dat wij hem niet alleen aan slag kunnen zien. Intusschen kan Timmer ook in het dubbelspel toonen, dat hij nog zijn partij kan spelen in het intematonale tennis-concert. Wat de sterren van de allereerste grootte aangaat, die wij tijdens dit tournooi aan het werk zullen zien, de meesten van hen zijn oude bekenden voor ons. Een enkele als de Engelsch- man Austin, wiens teere gezondheid hem niet voldoenden tijd gegeven heeft om zijn training te voltooien en de grimmig vechtende Italiaan De Morpurgo, die zich uit het officieele wed- strijdleven teruggetrokken heeft, zullen door af wezigheid schitteren. Voor de rest zullen te Parijs alle Fransche vermaardheden als Coehet, Borotra, Boussus en Brugnon van de party zyn. Hiernaast vinden wü een drietal schitterende tennisfiguren, tot een jongere generatie behoo- rend, n.l. Marcel Bernard, André Merlin en Bennie Berthet. Andere uitmuntende krachten zyn de oud-professional Féret, Gentien en René de Buzelet. Een bijzonder verbiydend bericht is de inschryving van Lacoste voor het enkelspel. De Alligator weer op het roode veld, in een officieel tornooi van dit caliber, deze tijding was voldoende om de pessimisten in het Fran sche tenniskamp met hoop te vervullen op het behoud van den Davisbeker. Maar zal Lacoste zich niet op het laatste oogenblik terugtrekken, als hy zich, ondanks het aandringen van cap tain Gillou, niet sterk genoeg voelt? Algeheele zekerheid hebben wy eerst in de tweede week, als de enkelspelen beginnen, en wij deze sym pathieke figuur, die reeds drie jaren zich niet op wedstryden heeft vertoond, in tenniskleeding en met het racket in de hand op het veld zien. Op Austin na heeft Engeland zyn sterkste ploeg gezonden aan het hoofd waarvan de te recht zoo gevreesde Perry staat. Deze wordt waardig geëncadreerd door eerste rangs krach ten als Hughes, Colins, Lee en Oliff. Perry's eer ste optreden op Zaterdagmiddag in de ontmoe ting tusschen de Internationale Londensche en Parysche Tennisclubs tegen den Franschen lefthander Boussus is een teleurstelling gewor den. Boussus slaagde er n.l. in om in een zeer tactisch gespeelde party den Engelschman te kloppen met 62, 4—6 en 63. Lee daarentegen zorgde voor de verrassing en sloeg Borotra, die nog heelemaal niet in vorm bleek met 26, 86 en 63. Dit soort uitslagen op een eersten dag kunnen echter niet dienen voor maatstaf en wy willen hierom de theoretische kansen van De belangstelling voor bovengenoemden inter nationalen wedstrijd neemt meer en meer toe en het Arnhemsche Comité heeft het dan ook druk om aan de vele aanvragen om toegangs kaarten te voldoen. De zitplaatsen zyn alle uit verkocht; velen moesten worden teleurgesteld. De aanvrage voor kaarten len rang is dermate groot, dat wy voorzien, dat voor dezen rang ook spoedig geen kaarten meer beschikbaar zullen zyn. In Duitschland is deze landenwedstryd de laatste jaren door een geweldig aantal toeschou wers bygewoond. Voor 4 jaar waren in Keulen niet minder dan 50.000 personen getuige van dén wedstryd; vorig jaar in WuppertalElber- feld 35.000 personen. Zondag 5 Juni gaat voor de R.K. sportbe- weglng het hoogtepunt van het voetbalseizoen worden. In tegenstelling met Duitschland was tot dusverre de belangstelling hier te lande slechts zeer matig. Dit jaar komt echter het keerpunt! Weliswaar zullen het geen 50.000 en ook geen 35.000 toeschouwers worden, het ter rein zou zulks ook geenszins toelaten, doch ge rekend wordt toch op een uitverkocht huis en meer mag zeker niet worden verlangd. wy meenen goed te doen nog eens met nadruk de aandacht er op te vestigen, dat het zeer ge- wenscht is zich tydig van toegangsbewyzen te voorzien. De kaarten toch in voorverkoop ge nomen zyn goedkooper en bovendien is men er dan zeker van tot het terrein te worden toe gelaten. Zooals de kaartenverkoop thans gaat zal het zeer twyfelachtig zyn of op den dag zeiven aan 't terrein kaarten verkrygbaar zullen zyn. Op 5 Juni naar Arnhem, dat is het parool, dat door geheel Holland weerklinkt. Arnhem zal dien dag als overstroomd zijn met R.K. sportenthouslasten. Het is de dag voor de R.K. sportbeweging. Nogmaals men wachte niet met het nemen van toegangskaarten. Na toezending van het bedrag, plus 30 ets. portokoeten, worden kaarten zoo spoedig moge lijk toegezonden. Het adres is: A. G. van Dalen, Paulstraat 107. Arnhem. Postrekening 181322. Parry of van Borotra niet verkleinen. In de belangrykste categorie, die van het heeren enkel-spel, treffen wy ook nog aan den Duit- schen kampioen Prenn, die op den voet ge volgd wordt door zyn jeugdigen landgenoot Von Cramm, de Amerikanen Mangin en Sydney Wood, de Tsjechen Menzel en Marsalek, den tweehandigspelenden Italiaan De Stefani en diens landgenoot, den ouden prof Palmieri, de Oostenrykers Artens en Matejka, de Zuid-Sla- viërs Schaeffer en Kukuljevic en de Zwitsers Aeschlimann en Fisher. Voor de enkelspelen heeft de loting eerst aan het einde van de eerste week plaats, ten aan zien van de dubbelspelen daarentegen, heeft het lot gesproken. Dit lot is evenwel in Frankryk niet almachtig, want op het kolommetje van de eerste ronde worden de vermaarde paren zoo geplaatst, dat zy elkaar niet onmiddeliyk be hoeven. te bestryden. Onder deze gelukkigen treffen wy geen enkelen landgenoot. Geen der onzen is dus door de commissie voldoende sterk geacht om voor tête de série te dienen of hoofd van een groep. In zoo n geval kan de loting dus vanzelf niet erg gelukkig uitvallen. Het minste hebben mevr. DrosCanters en haar partner Matejka het getroffen, ook al hebben zij voor de eerste ronde vrygeloot. In de tweede ronde immers komen zy onmiddeliyk uit tegen het formidabele Amerikaansche paar Moody Wills en Sydney Wood en zy hebben geen schyn van kans. In dit gemengd dubbelspel zal de eindstryd wel gaan tusschen genoemde Amerikanen en het klassieke mixed dubbel Mevr. WittingsthallBennett en Cochet. Theo retisch moeten de Amerikanen den kampioensl titel behalen, aangezien het overwicht van Mrs. Moody en Mrs. Wittingthall grooter is dan dat van Cochet op Sydney Wood. Mrs. Moody is bo vendien titelhoudster. In het heerendubbelspel heeft men Timmer een partner gegeven, die momenteel sterker geacht moest worden dan de Nederlandsche kampioen. René de Buzelet neemt nog steeds een hooge plaats in in de hoogste categorie van Fransche spelers en Timmer kon dus niet beter wenschen. Een kans heeft dit dubbel evenwel niet. Het zal theoretisch moeten winnen van de Engelsch-Indische Daviscup spelers Charanjiva Prasada, waarna 't in de tweere ronde hoogst- waarschyniyk tegen de Tsjechen MenzelMar salek zal komen te staan. Over deze ontmoeting valt niets te zeggen. De Tsjechen vormen een sterk en homogeen spelend paar en gezien de geïmproviseerde combinatie TimmerDe Buze let, moeten de eersten logischerwijze winnen. Timmer speelt in het gemengd dubbelspel met mej. Couquerque in de eerste ronde tegen de Franschen mevr. Golding en Coutaison en zy kunnen zich voor de tweede ronde kwalificee- ren, waarin zij de veel sterker combinatie mej. AdamoffBoussus zullen ontmoeten. Van het winnen van dezen wedstryd door de onzen is geen sprake. Ten slotte hebben wy nog mevr. DrosCanters en mej. Couquerque, die in de eerste ronde van het damesdubbelspel geloot hebben tegen de Frangaises Golding en Char- nallet. wy vreezen dat onze dames de vlag moeten strijken tegen deze hecht spelende en homogene Fransche dubbel, die byzonder ge- experimenteerd is in het wedstrydspel. Wat de kansen van beide landgenooten in het enkel spel zijn, kunnen wy nog niet zeggen, aangezien de loting hiervoor nog niet is geschied. Ten slotte nog een enkel woord over de ver moedelijke uitslagen van het heeren- en dames dubbelspel. Honneurs aux dames, wy achten mevr. MoodyWills en mej. Ryan die samen spelen, de beste kans hebben. Zij zullen evenwel op volle kracht moeten spelen tegen de Fran- saises Mathieu en Rosambert en tegen de Duit- sche speelsters Krawinkel en Peitz, of de En- gelschen WittingsthallBennet en Nuthall. Wat het heerendubbelspel aangaat, achten wy een zege van Cochet en Brugnon waarschyniyker dan een overwinning van de Amerikanen Wood en Mangin, die niet het sterkste Amerikaansche dubbel vormen, terwyi Cochet en Brugnon wel de sterkste ploeg is die de Franschen op de been kunnen brengen. Deze pognosties liggen alle voor de hand, slechts byzondere omstandigheden en het toe val zouden ze kunnen beschamen. En de wys- heid leert, dat men deze factoren nooit mag uit schakelen, zeker niet voor een tennistournooi van dezen omvang. Den leden senioren wordt bekend gemaakt dat, met ingang van a.s. Donderdag vanaf 7 uur de trainer zyn werkzaamheden weer gaat her vatten. De trainingscommissie dringt er met klem op aan dat elk der leden van deze lessen gebruik zal maken. Voor junioren volgt nader bericht. OFFICIEEL. Hedenavond 7 uur begint het trainen op het Sportpark; den leden wordt verzocht zooveel mogeiyk aanwezig te zyn. J. H. Het is Llsse in een keurig gespeelden wed stryd mogen gelukken Lelden er met niet min der dan 9—1 onder te houden. Als scheidsrechter Bezu de elftallen in het veld fluit, heeft Leiden twee invallers en Lisse een gewijzigde opstelling. Leiden trapt voor den wind af en neemt geruimen tijd het spel in handen. Het gevaar dreigt juist van den anderen kant en na 20 minuten spelen neemt Lisse de leiding l—O. Leiden is niet ontmoedigd en reeds denken we den linksbinnen van Lei den te zien scoren, doch Mens verwerkt het mooie schot naar behooren. De bal belandt dan by de Llsser-voorhoede en door den linksbinnen wordt de leiding vergroot 30. Kort hierna is het rusten. Na de thee is Leiden het eerst in den aanval doch weldra weten de halfs van Lisse het spel weer te verplaatsen en dringt Lisse, gesteund door den wind, Leiden geheel op eigen helft. Lisse zorgt er steeds voor om het spel open te houden en de score werd dan ook geleidelijk tot 90 opgevoerd. Toch blijft Leiden moedig volhouden en ten slotte werd de eer nog gered 9—1. Scheids rechter Bezu leidde als gewooniyk correct. KENAUPARK 86A Telefoon 12644 Spreekuren: van 9—11 en 1 tot 2, Dinsdag van 6.80 tot 8.30 Zaterdagmiddag GEEN spreebnnr ^naaaaoaoooaQQQOOOOOOOOOOOOOOO Voor de 6e ronde van den Nederl. Voetbalbe ker ontving Stormvogels het Zuideiyke Longa op bezoek. De Longa-menschen vertoonden aan- vankeiyk tegen den wind inspelend een keurig sluitend samenspel. Het plaatsen, koppen en stoppen van den bal geschiedde op verrassende wyze, zoodat, ondanks het feit, dat de thuisclub den sterken wind tot bondgenoot had, van een bepaald overwicht harerzyds niet gesproken kon worden. Hadden de Zuidelyken naar verhouding ook zoo geschoten, Longa had ongetwyfeld met de rust de leiding gehad, ook al, doordat de proefneming met Kuyper als rechtsback nu juist niet bepaald een „vondst" bleek te zyn. Thans ging de rust in met 10 voor Stormvogels. Dit doelpunt werd gemaakt door Struys, die na 10 minuten spelen een voorzet van Boekelman met het hoofd via de lat wist te benutten. Voor dien tyd had Effem al eens een goede kans om te doelpunten om zeep gebracht en had de links binnen van Longa het houtwerk van de Waard's heiligdom bewerkt. Zoo goed Longa voor de rust speelde, zoo viel haar spel na de rust tegen. In plaats van het spel goed open te houden, werd er peuterig ge-> speeld, zoodat Koster c.s. steeds den bal weer konden onderscheppen. Vlak na de hervatting stopte De Waard een keihard schot van den linksbinnen. Hierna vertoonde Stormvogels een mooi stukje voetbal. Via Langbroek en Prins kwam de bal bij v. d. Steen, die op zijn beurt den bal voorzette. Ketting passeerde handig den rechtsback en gaf toen den doelman geen kans (20). Nog was de stryd echter niet gewonnen. De Longa-spil stuwde steeds zijn voorhoede op en tenslotte wist de ongedekt staande linksbinnen te doelpunten (21). De stryd was nu nog geheel open. Het Longa- spel werd er echter niet beter op. Vooral de rechtsbuiten bracht er bijzonder weinig van te recht. Tien minuten voor het einde kreeg Ghe- ring de kans van den dag, doch hy benutte haar niet. Met 21 plaatste Stormvogels, in welker gelederen Haak zeer gemist werd, zich dus in de 7de ronde. Op uitnoodiging van den H.V.B. speelden de Kennemers Zaterdagavond een doelpuntryken wedstryd tegen bovengenoemd elftal. Doordat een 2-tal spelers der combinatie verstek liet gaan, vielen Blinkhof IJ.F.C. en Boeree aan stonds in. De Wykers hadden ook 2 invallers. Reeds aanstonds is de wedstryd spannend en vooral de linkervleugel van de H. V. B.ers v. d. Steenv. Gelder speelde keurig. Zy ne men na een kwartier de leiding door den mid- voor 01. De Kennemers komen er dan ook beter in en door Horeman wordt het gelyk 11, terwyl even later een der verdedigers in eigen goal plaatst 2—1. Toch weten de gecombineerden wederom door den Telephonia-midvoor geiyk te maken 22. Hiermee komt de rust. Na de rust zijn eerst de gasten nog even aan het woord en v. Gelder geeft hun de lei ding 23. Doch dan komt de Kennemersvoor- hoede eerst recht op dreef. Met schitterend sa menspel brengt zy de H.V.B.-verdediglng tot wanhoop. Rekveld met 2 doelpunten geeft de thuisclub de leiding terwijl Horeman de 2 vol gende voor zyn rekening neemt 63. Nog is het niet genoeg en steeds stuwen de Gebr. Steeman hun voorhoede weer op. Groot, Biethouwer en Horeman scoren elk een fraai doelptmt alvorens de gasten een doelpunt cadeau krygen 94. De thuisclub pakt de zaken dan weer wat kalmer aan en als de heer Honyk het einde aankondigt wyst het scoringbord 105 aan in 't voordeel van de Kennemers. De Spanjaardslaanmenschen hebben de com petitie niet best Ingezet door een sprekende nederlaag tegen het Amsterdamsche V. R. A. Baart vooral de aanval de meeste zorg, ook nu was het batten erg zwak. Dit moet in de eerste plaats geweten worden aan het meer dan lugu bere cricketweer, dat vooral het batten zeer lastig maakte. Om kwart over 11 openen v. Bueren en Elias op het bowlen van v. Boven en v. d. Chys. Nadat er 20 runs zyn gemaakt maakt een ge weldige regenbul, die ruim een uur aanhield, verder spelen onmogelyk. Om 1 uur wordt weer begonnen en nu vallen er spoedig eenlge wickets. Met de lunch is de stand 4 voor 41 en reeds in de eerste over na de lunch wordt v. d. Togt door Hartog gevangen. Aanvoerder van Eeghen speelt dan een zeer goede innings en weet de score aardig op te voeren. Als hij ech ter run out gaat is het gedaan en sluit de innings op 97. Het was reeds in den beginne te zien dat V. R. A. weinig moeite zou hebben dit lage R. en W.-totaal te passeeren. Vooral Glerum liet prachtig batten zien en strafte lederen slechten bal af. Voor het verlies van slechts 3 wickets werd het R. en W. totaal gepasseerd. Glerum werd schitterend door v. Eeghen achter het wicket gevangen voor 66, terwijl ook de overige batsmen allen wat tot het totaal bij droegen. Toen Mr. Hamburger om kwart over 6 sloot was het totaal 176 voor 6 en verloor R. en W. dus met 79 runs in 4 wickets. Vermelding verdient nog 3 zeer goede vangen van Kruyt. Voor verdere byzonderheden verwyzen we naar de scores. Deze luiden: lste innings Rood en Wit I. P. A. Lammerts v. Bueren bowled W. Glerum 13 Jhr. B. Th. Elias l.b.w. bouwled W. Glerum 17 P. C. Hagenaar run out 2 J. E. C. Schmeink bowled W. Eigeman 2 J. P. v. Baosbank bowled W. Glerum 6 A. v. d. Togt C. M. Hartog bowled W. Eigeman 5 W. Kramer c and bowled W. Glerum 9 J. v. Eeghen run out 20 J. Kruyt C. Wittebol bowled Eigeman 9 J. W. v. d. Bogaardt bowled v. d. Chys 8 M. Bruin not out 2 Extra's 2 lste innings van V. R. A. W. Glerum C. v. Eeghen bowled A. v. d. Togt 66 W. Eigeman bowled A. v. d. Togt 13 W. Wittebol c J. Kruyt bowled Hagenaar 14 M. Hartog c. J. Kruyt bowled Schmeink 26 Mr. J. Hamburger c J. Kruyt bowled v. d. Togt 17 H. v. Booven not out 12 G. Laurence c and bowled Schmeink 15 Th. Overing not out 1 K. Lieser did not bat R. de Waal id. J. v. d. Chijs id. Extra's 12 Totaal 97 Wicketval: 1—27; 2—29; 3—35; 4—35; 5—41; 6—51; 7—51; 8- -65; 9—77; 10- -97. Bowlingcyfers O. M. R. W. H. v. Boven 5 19 0 J. v. d. Chijs 8 18 1 W. Eigeman 11 3 29 3 W. Glerum 7 28 4 Totaal 176 voor 6 Wicketval 1—38; 2—94; 3—115; 4144; 5— 151; 6—172. Bowlingcyfers O. M. R. W. M. Bruin 8 1 34 J. Schmeink 17 6 40 2 P. C. Hagenaar 6 37 1 A. v. d. Togt 12 3 53 3 Onder begunstiging van slecht weer, werd pas om half één een aanvang gemaakt met de zen wedstrijd. R. C. H. wint den toss en verkiest fielder. Nog voor de lunch gelukt het W. Kleyn om 5 H.C.C.- wickets op te ruimen, terwyl de telegraaf slechts 30 runs aanwijst. Hierna gaat het voor de Racing niet zoo voor den wind. Edersheim speelt een uiterst solide party en geeft verschillende goede sla gen te zien. Eerst op 91 valt zyn wicket voor een uitste kende 45, op een off break van Hellingman. Genoemde bowler schynt den smaak beet te hebben en mede door goede lengte ruimt hy de laatste 3 wickets op, nadat het totaal tot 111 runs is gestegen. Hiervan kwamen v. d. Leur 12 en Postma 16 nog in de dubbele cyfers. Voor R. C. H. bowlde W. Kleyen 5 voor 23. L. Kuyt 0 voor 45, D. Kadsma 1 voor 20 en J. Hellingman 4 voor 5. R. C. H. opent hierna met Segerius en Daets. Als de 10 juist op is gaat Segerius clean bow led, zoodat er wederom gegronde vrees bestaat dat R. C. H. haar tweede nederlaag tegemoet ging. Daets en Hellingman maken echter aan de wickets een betrouwbaren indruk en weten in gestadig tempo de score op te voeren. Op 46 werd Daets voor een goed gespeelde 18 uit- gevangen. De Jong houdt moedig stand en laat Helling man voor de runs zorgen. Als er 61 zyn is een bal van Edersheim de Jong te machtig., zyn op volger Radsma is minder kalm en scoort in een over 16 runs, waaronder 1 zes en 2 vieren op Kalis. Als hij er 24 bijeen geslagen heeft en de score 92 is wordt hy van 't verre veld ge vangen. Hellingman speelt rustig verder en weet met Scheur het H. C. C. totaal te passeeren. Op 121 voor 4 wickets neer wordt gesloten. J. Hellingman 37 not out, A. Scheer 15 n.o. Voor H. C. C. bowlde Kalis 0 voor 47, v. d. Leur 1 voor 18, H. Ovink 1 voor 9 en Eders heim, 2 voor 30. Met uitzondering van het veldwerk, dat zeker 100 pCt. beter kan zijn, speelde R. C. H. weer eens een goeden wedstryd en was ook 't batten weer eens zooals we dat twee jaar geleden mochten aanschouwen. Zou de kentering ten goede zyn ingetreden? In elk geval het begin, een overwinning van 10 runs en 7 wickets, is er al. De rest kan nu nog volgen. Gewonnen door C. V. H. met 61 runs op de eerste innings 1 A. en D. de Vos openen voor D.V.C. op het bowlen van Roost en Middelink. De aanval bleek het batten verre de baas te zijn en behal ve van Rietschoten, die 10 runs scoort, komt niemand in de dubbele cyfers. Op 62 hebben allen een beurt gehad. Bowlingcijfers C. V. H.: 't Roodt 4—26, J. Middelink 5—20. Nadat Koch en Raadt by C V. H. snel uit zijn gegaan, brengen C. Leeuwe en D. de Vos O. V. H. al dadelijk voorbij het D. V. C.-totaal. Beiden staan solide te spelen. Eerst op 68 komt de scheiding als Zeeuwe door Kwant worde gebowld. Daarna is het parool free hitten, dat den meesten niet erg vlot afgaat. Alleen W. de Vos scoort cenige keurige vieren. Op 123 v. 9 wickets sluit Roodt de Innings om te trachten een derde punt te veroveren. G. Zeeuwe 37, D. de Vos 35, W. de Vos 19, Extra's 12. Bowlingcyfers D. V. C.: J. P. Kwant 5—37, A. J. Pel 250, J. v Rietschoten 014, D. Keet baas 05, P. Scholten O19, W. Braam O0. In de tweede innings gelukt het D. V. C. op het kantje af aan de inningsnederlaag te ont komen. Wel vallen de wickets aanvankelijk met regelmatige tusschenpoozen, maar Kwant weet door gedurfd spel de score op te voeren en als hy door een schitterenden ingooi van W. de Vassun out gaat voor 19 is de kans voor C. V. H. reeds verkeken. Op 62 v. 8 wordt gestaakt. J. Vos 12. Bowlingcyfers C. V. H.: J. Middelink 54, A. Roodt 121, G. Zeeuwe 15. ZEEPFABRIEKEN DE HAAS VAN BRER0, APELDOORN Deze eerste wedstryd aan de Spanjaardslaan had een buitengewoon spannend verloop. Met slechts 3 runs verschil wist Rood en Wit 3 ten slotte als overwinnaar uit den strijd te komen. R. en W. 3 batte eerst en met den stand 486 zag het er naar uit, dat een flink totaal bereikt zou worden. Doch een groote colapse trad in en het geheele elftal zat voor 96 runs aan den kant. Hiervan maakte H. v. d. Togt een zeer gelukkige 34, J. Chapon 19 en M. Houtkooper een harde 16. De bowlingcijfers voor Bloemendaal waren: v. d. Mey 134, J. Beijk 228 en G. v. Dam 5—28. De eerste wickets van Bloemendaal vielen snel, doch J. Beyk en v. d. Mey brachten groote verbetering. Beide batsmen sloegen zeer hard en de score steeg snel. Toen op 75 v. d. Meij voor een goede 25 gebowled werd, trad er echter weder een groote colapse in. J. Beyk trachtte door zeer geforceerd, doch uitstekend batten het Rood en Wit-totaal te passeeren, maar juist 3 runs te vroeg werd hy mooi aan de boundity gevangen, voor een keurige 50 Hiermede was het gedaan en de innings sloot op 93. De bowlingcijfers luidden: J. Chapon 539, J. Goossen 324 en M. Houtkooper 0—21. R. en W. 3. won dus dezen aardigen strijd met 3 runs op de eerste innings. C. V. H. wint den toss en gaat fielden. Het begin is zeer voorspoedig, maar by 726 wordt de tegenstand grooter en het is vooral Faber, die met eenige keurige slagen het totaal doet ryzen, zoodat ten slotte nog 87 runs by elkaar komen. J. Faber 20, L. Groen 14, J. Francken 12 n. o. en 17 extra's. Bowlingcyfers: G. van Langelaar 328, O. Keyser 631, N. Rypma 1—7, C. Oldenburg 0—0. Ook C. V. H. start niet gelukkig, daar reeds met den eersten bal een wicket valt. Keyser en Langelaar doen daarna met gewaagd runnen de score snel stygen. Nadat van Langelaar uit is zetten Keyser en Oldenburg de taak nog even op denzelfden voet voort. Als het R. en W. to taal gepasseerd is, wordt vrij spoedig gestopt. Totaal 1007, waarvan Keyser 19, G. van Lan gelaar 24, C. Oldenburg 17, K. RJjpma 10, A. Hesselink 12. Extra's 16. Bowlingcijfers: M. Slingenberg 124; J. Faber 0—4, J. Francken 19. C. Poederback 19; L. Groen 09; R, Kramer 211; B. Schmeenk 13. Haarlem II heeft zyn eersten wedstrijd in Utrecht met gering verschil verloren. Haarlem won den toss en verkoos te gaan fielden. Dit kwam haar slecht te staan, want na 10 minu ten begon het te regenen en toen Haarlem ging batten werd het droog. Kampong II brengt het tot 100. Hiervan hadden G. v. d. Pol 23, v. Raalten 19 en 17 extra's. Voor Haarlem II haalde Blok het best. Hij nam 7 voor 36, Dalsum 2 voor 35, J .de Boer 1 voor 12. Haarlem II brengt het tot 89 De eeTSte wi ckets vielen snel, alleen J. de Boer met 10 teams in de dubbele cijfers en op een gegeven moment stond het 7 voor 52. Het 8e wicket bracht echter leven in de brouwery en het werd 8 voor 87, toen Harms over een bal heen sloeg en voor een goede en harde 21 werd ge- cleaned. Het was toen spoedig gebeurd, Tekë- lenburg bleef met 14 not out. Voor Kampong nam v. Raalten 5x55 en v. d. Pol 4X26. Kampong won dus met 11 runs op de eerste innings. Haarlem III heeft zyn eersten wedstryd te gen een onvolledig A.V.O.S. gewonnen. Haarlem bat eerst en brengt het tot 86. Dub bele cyfers behaalden: Kammeyer met 17, Harms met 11, Onkenhout met 28 en v. Keulen met 11. Voor A.V.O.S. namen Hetem 3 x 46, Brauck- man 3 X 17 en Klerk 4 X 19. AVOS bracht het slechts tot 31. Alleen Brauckman met 17 kwam in de dubbele cyfers. Voor de rest waren de off-brakes van Heimig te machtig. Hy nam 6 x 8 en v. Balen Blan ken 1 X21. Haarlem II won dus met 55 runs. De jeugdige R. C. H.'ers hebben getoond, dat zy, niettegenstaande de lange rustperiode, het niet verleerd waren. Eerst ingaande scoorden zij in een vlug tempo 107 runs. Waarvan H. Zonneveld 20, J. Redde 24 n.o.. F. v. d. Mey de Bie 16, J. Sie- gerit 12 w., W. Bloemink met 11 runs van de dubele cijfers kwamen. Het veldwerk bij de R. en W.'ers liet nog wel iets te wenschen over, terwyl slechts enkele bowlers een dragelijk figuur maakten. Te we ten Reus met 3 voor 9, v. d. Land 2 voor 7 en Kruyf Sr. 2 voor 0. Freny 1 voor 24 en de Haan 4 voor 30. By R. en W. is het een komen en gaan. H. Zonneveld is met den bal buitengewoon op dreef en nam 6 wickets voor 15 runs. v. Roon 2 voor 12 en Kedde 2 voor 0. Het totaal van R. en W. werd slechts 38. Al leen J. Reus speelde een aantrekkelyke party en bleef tenslotte met 21 not out. R. C. H. 3 won hiermede haar eersten wed stryd met 69 runs. Vorige jaren hield de H. A. V. Haarlem se- lectiewedstryden voor de Engelsche kampioen schappen. Dit jaar zullen geen Hollanders naar Stanford-Bridge gaan, daar de Hollandsche kampioenschappen op den zelfden dag gehou den worden. In plaats daarvan vindt 12 Juni te Amster dam een groot internationaal athletiek-con- cours plaats, waar diverse Europeesche athleten van naam aanwezig zullen zyn. In verband met de samenstelling der Hol landsche ploeg organiseert op 5 Juni de H. A. V. een groote athletiekwedstryd met de num mers: Dames: 100 M., hoogspringen, 4 X 100 M. Heeren: 100 M„ 400 M„ 800 M„ 1500 M„ 10 K.M., 110 M. horden, 4 x 100 M. estafette, ver springen, polshoog, hinkstapsprong, speerwer pen. Stellig zullen de beste Hollandsche athleten aan dezen Haarlem-wedstrijd deelnemen, daar een ieder graag deel wil uitmaken van de na tionale ploeg op 12 Juni. O.a. komen de voorloopige candidaten voor de ploeg die naar Los Angelos gaat, te weten de dames Schuurman (100 M.) en Gisolf (hoog springen) Ook de heeren Berger en Peters, onze kans- menschen op de Olympiade 1932 zullen aan wezig zijn. De organisatie is by het H. A. V.-bestuur in goede handen. Secretariaat: KL Houtstraat 117 rd. Op den tweeden wedstryd, welke bovenge noemde vereeniging dit seizoen zal uitschryven, n.l. 24 Juli, zal voor het eerst in de D.H.A.K. de 110 M. hordenloop worden verwerkt. Evenals voorgaande jaren zal ook dit jaar de bekwame leiding weer berusten by den heer Borkent. Allen, die iets voelen voor deze sport, en in het bijzonder de leden van voetbalclubs, wier seizoen' thans achter den rug is, komt eens ken nis maken met dezen tak van sport. De oefenuren zijn Dinsdags en Vrydags van In „Olympic", het officieel orgaan van het Organiseerend Comité van de Ne Olympiade te Los Angeles, vinden wy eenigs interessante bijzonderheden omtrent de deelneming uit de geheele wereld aan de a.s. Olympische Spelen. De volgende vyftig landen zullen vertegenwoor digende ploegen naar Los Angeles zenden* Argentinië, Australië, Oostenryk, België, Bo livia, Brazilië, Bulgarije, Canada, Chili, Colum bia, Costa Rica, Cuba, Tsjecho-Slowakijs, De nemarken, Egypte, Estland, Finland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Duitschland, Griekenland, Guatemala, Haïti, Nederland, Hongarye, Britsch Indië, Ierland, Italië, Japan, Letland, Littauen, Luxemburg, Mexico, Monaco, Nieuw-Zeeland, Noorwegen, Peru, de Philippijnen, Polen, Portu gal, Rodesia, Roemenië, Spanje, Turkye, Zuid- Afrika, Vereenigde Staten, Uruguay, Joego-Sla- vië, Zweden en Zwitserland. Het resultaat der inschrijvingen wijst uit, dat ongeveer twee duizend athleten, die in de veer tien verschillende takken van sport zullen uit komen, aan de Olympische Spelen zullen deel nemen. Hier komt nog by, dat verscheidene honderden officials en vertegenwoordigers van de diverse nationale Olympische Comité's en voorts van de verschillende sportfederaties naar Los Angeles zullen komen. Ook het aantal coa ches, tariners, assistenten enz. is vanzelfspre kend aanzienlyk. Eenige vergelijkende cijfers met de Olympi sche Spelen te Amsterdam in 1928 gehouden, toonen aan, dat in de Nederlandsche hoofdstad vertegenwoordigers zyn geweest van 45 ver schillende landen. Het aantal athleten was ech ter veel grooter. By de officieele opening te Am sterdam in het Stadion werden er ongeveer 4500 deelnemers geteld. De plechtige openingsbyeenkomst van het In ternationaal Olympisch Comité zal plaats vin den in het prachtige Raadhuis van Los Angeles. De andere byeenkomsten van het I. O. C. wor den in het Biltmore-hotel gehouden. Ook omtrent de inschrijvingen in het Olym pisch tournooi voor de Schoone Kunsten zyn eenige nadere mededeelingen te doen. De ver schillende commissies, die de inschrijvingen zullen beoordeelen, zijn reeds volledig samen gesteld. Van de volgende landen werden in schrijvingen ontvangen: Argentinië, België, Bo livia, Brazilië, Chili, Denemarken, Duitschland. Ecuador, Frankrijk, Groot-Brittannië, Neder land, Ierland, Italië, Joegoslavië, Canada, Co lumbia, Letland, Luxemburg, Monaco, Oosten ryk, Panama, Paraguay, Peru, Polen, Rusland, Tsjecho Slowakije, Hongarije, Uruguay, Vene zuela en de Vereenigde Staten van Amerika. Het Internationaal Olympisch Comité zal be halve op 28 Juli ook op 29 Juli des morgens en des middags bijeen komen. De Internationale Athletiek Unie houdt haar congres op 29 Juli, 8 en 9 Augustus. De Internationale Boks Fede ratie houdt haar congres op 8, 9 en 10 Augus tus. De Internationale Gymnastiek Federatie komt op 7 Augustus bijeen; de Zwem Federatie op 5 en 14 Augustus. Ook de Internationale Scherm Unie houdt haar congres te Los An geles en wel op 27 Juli, terwyl op dienzelfden dag het Bureau Permanent des Fédérations In ternationales Sportives eveneens zal congres- seeren. De Duitsche Zwembond heeft besloten zestien zwemmers naar Los Angelos te zenden. Hier onder bevindt zich ook een polozevental, daar Duitschland naar bekend is te Amsterdam in 1928 het Olympisch waterpolokampioenschap heeft gewonnen. 7—9 uur op het R. K. Sportpark Molewerfslaan te Heemstede. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt op bovengenoemde oefenuren en bij het Secre tariaat Kleine Houtstraat 117 rood, Haarlem. JOHAN. In verband met den achtsten Utrechtschen Singelloop, welke Zaterdag a.s. zal plaats vin den, publiceeren wij de namen van de winnaars der vorige singelloopen. 1925: P. J. Dullaert. 1926: J. Zeegers Jr. 1927: Defleurquin. In dit jaar was de Utrechtsche Singelloop internationaal- Jan Zeegers was de eerst aankomende Nederlander. Hij kwam als derde bin nen. 1928: A. A. W. Wolf Sr. In verband met de te houden Olympische Spelen kon Jan Zeegers niet uitkomen. 1929: J. Zeegers Jr. 1930: J. Zeegers Jr. 1931: N G. Baars Streynemann. De fraaie „Ovomaltine"-Cup is geëxposeerd in een van de vitrines van de firma Viel en v. Dyk, Korte Jansstraat te Utrecht, waar de> be kers en verdere pryzen eveneens een plaatsje hebben gevonden. Zondag ging de zesde etappe tusschen Tera- mo en Lanciano van de Tour door Italië. Win naar werd Guerra in 7 uur 22 min. 10 sec- 2 Binda. 3 Di Paco. 4 Stoepel. Buse leidt nog steeds in het algemeen klassement. Zondag 22 Mei hield genoemde vereeniging een wedvlucht met oude duiven vanaf Noyon (Frankryk), afstand 342 K.M., zuidwesten windi duiven los 8.25. Eerstgetoonde vogel 11.32, laatste 11.50. De pryzen werden als volgt behaald: Joh. L. Heemskerk 1, 7; P. Braket 2, 19; Kuyken 3, 6; A. v. d. Velde 4, 16; W. J. de* Kinderen 5. 9, 12; F. Heerkens Thyssen 8, ï1' 13, 14, 18; M. van Norde 10, 17; J. J. Kan 15. Te Leipzig wierp de Duitscher Weimann ttf* dens de Olympische selectiewedstryden de sp^ 69,54 Meter ver, hetgeen een nieuw Duitsch ct' cord beteekent.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 10