KENNEMERLAND PEEK&CIOPPENBURG ONZE SCHOOLBROEK MARKTEN Wisselkoersen WOENSDAG 25 MEI Dit is ons reclameartikel Velvet Peau de pêche Flanel Fantaisie cheviot BEVERWIJK HEEMSKERK IJMUIDEN-OOST VELSEN WERVERSHOOF ROOMSCHE SPORTDAG TE HILLEGOM DROEVIGE DAG Voor de Zuiderzee-visschers HUIZEN TE HUUR In het tuindorp te Overveen UIT DEN OMTREK BOND VAN KATH. HARMONIE- EN FANFARECORPSEN IN ZUID-HOLLAND HERINGA WUTHRICH BENNEBROEK HEEMSTEDE GEMEENTERAAD NOORDWIJKERHOUT UITGEEST UITHOORN WARMOND WORMERVEER. WIJK AAN DUIN SCHIETEN GROOT IJMUIDEN DUIVENSPORT WATERPOLO H. F. C.—Dolfijn BILJARTEN Nobels-beker Staat van besommingen De pastoor zonder kerk 159 MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG Stofzuigerhuis MAERTENS TELEGR. WEERBERICHT 459e STAATSLOTERIJ m.z- R.K. Propagandaclub „Pater Pro" Op Don derdagavond 26 Mei a.s. zal er geen godsdienst onderricht zijn en geen lezing, in verband met de le H. Communie der kleinen in de beide parochies, en met het oog op het Lof met Sa cramentsprocessie. De eerstvolgende vergadering zal nu gehouden worden op Donderdag 2 Juni om 8 uur in de St. Jozef zaal aan den Arendsweg. Statuten. De „St.crt." bevat de statuten van de Naamlooze Vennootschap Zulohe's Ma- nufacturenhandel, alhier. Raadsvergadering De Raad dezer gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Vrijdag 27 Mei 1932, des namiddags ten 2.30. 2e Stichtingsfeest „St. Josephs-Gezellen Ver- eeniging. Zooals verleden jaar, werd ook nu weer het stichtingsfeest der gezellenvereeniging Zondag op schitterende wijze gevierd. De feest dag werd ingezet met een H Mis, welke door de vice-praeses, pater Gratianus O.C. werd opgedragen vcor den bloei der vereeniging. Alle gezellen waren onder de H. Mis van 8 uur ver- eenigd aan de Communiebank, om dank te brengen aan God en om te bidden voor elkan der en voor de vereeniging. Na de H. Mis werd gezamenlijk ontbeten in 't Vereenigingsgebouw. Een der leden van den Raad van Bestuur hield daarna een korte toe spraak, waarin hij Vice-praeses en de geheelg Kolpingsfamilie gelukwenschte met het één jarig bestaan en den wensch uitte, dat allen in him ijver zullen blijven volharden en dat alle gezellen met den waren Kolpingsgeest be zield mogen blijven. 's Avonds zeven uur vierden de gezellen hun familiefeest, waarbij ook de ouders waren uit- genoodigd. De vereenigingszaal was feestelijk versierd, toen de vice-praeses den feestavond opende en allen hartelijk welkom heette Het was een heel bijzondere feestavond, nJ. een tooneelwedstrijd onder de gezellen. Ieder gezel trad dien avond als artiest op, hetzij alléén met een voordracht of met z'n tweeën of drieën in een kort tooneelstuk. Een jury, bestaande uit voorzitter: praeses pater Ri- chardus O.C. en den heer Rozemeyer beoor deelde het spel der Kolpingszonen. Het was een uiterst lastige taak voor de jury, daar er van begin tot einde vol vuur en met enthou siasme gespeeld werd en alle gezellen zich be ijverden om hun rol zoo goed als maar eenigs- zins ging, uit te beelden. Na afloop van den tooneelwedstrijd, die uiterst vlug en goed verliep, maakte de voor zitter der jury den uitslag bekend. De eerste prijs werd toegekend aan den heer A. Boot. Pater Richardus bracht in een kort slotwoord dank aan allen, die medegewerkt hadden tot het welslagen van dezen avond. In het bijzon der dankte hij den commissaris A. Bruinen berg, den promotor van dezen in alles zoo goed geslaagden feestavond. Onbewoonbaarverklaring van twee woningen In een eerder verschenen voordracht stelden B. en W. voor, de woningen Noorderdorpstraat Nos. 12 en 14 te Santpoort onbewoonbaar te verklaren. Nader is evenwel gebeleken, dat de vermelding van de woning Noorderdorpstraat No. 14 op een vergissing berust en dat bedoeld is de woning Noorderdorpstraat No. 10. Op de gronden, aangegeven in de bovenvermelde voor dracht, stellen B. en W. daarom nader voor, de woningen Noorderdorpstraat Nos. 10 en 12 te Santpoort onbewoonbaar te verklaren en den termijn van ontruiming te stellen op zes maan den, nadat de termijn van voorziening tegen het besluit zal zijn verstreken of dit zal zijn gehandhaafd. Algemeene vergadering P. T. T.-personeel van West-Friesland. Algemeene vergadering op Zondag 22 Mei ten huize van den heer A. Bui tenman te Westwoud. Door afwezigheid (met kennisgeving) van den voorzitter, den heer Zee- geers van Enkhuizen, werd de vergadering ge presideerd door den heer P. Horio van Benning- broek. Hierna opening. Wegens afwezigheid van den penningmeester bracht de heer Broedersz van Wervershoef het financiëel verslag uit. Hieruit bleek dat de ont vangsten hebben bedragen aan contributie 148.40 en rente spaargelden over 1931 4.42. Hierbij toegevoegd het saldo van het vorig jaar. groot 134.S2, is het totaal 287.74. De uitgaven zijn geweest 102.zoodat nog in kas is 185.74. Als afgevaardigde naar het a.s. Congres te Nijmegen werd na stemming gekozen de heer Broedersz en als plaatsvervanger de heer Horio Na woorden van dank sloot de voorzitter on der dank voor de prettige samenwerking de ver gadering. „Padua", Rotterdam. Verplicht nummer; „Oreste" vani S. Vlessing. Eere-afdeeling Harmonie: „St. Matthias", Warmond. Verplicht nummer „Prélude Roman- tique" van Fem. Rogister. De jury bestaat uit de heeren Sam Vlessing, IJmuiden; H A. Maas, Alkmaar en D. Speets, Amsterdam. Het concours wordt geopend om 12.15 uur. Door de deelnemers wordt alleen hei verplichte nummer gespeeld. Voor het concours zijn o.m. uitgeloofd: een wisselbeker voor het hoogst aantal punten en aangeboden door den burgemeester W. Key- zer van Stompwijk en Veur; gouden medaille, aangeboden door den Zeereerw. heer pastooi P. Hase O.F.M beschermheer van „St. Fran ciscus": een verzilverd piston, aangeboden door de fa. v. d. Brink, instrumentenhandel van „St. Franciscus" ianiwerkrans door den Den Haag; een plaquette door de eere-leden Zeereerw. DekenP. J. A. van der Cammen, burgemeester Keyzer van Stompwijk en Veur en den heer Swarttouw te Delft. De R. K. V. V. „Concordia", R. K. Gym- nastiekver. „Turnlust" en de R. K. Harmonie „Crescendo" organiseeren a.s. Zondag een sportdag op het terrein van eerstgenoemde vereeniging. Het programma voorspelt een aardigen middag. Om half 2 vertrekken allen in optccht behoudens toestemming van B. en W. vanaf de remise. Een ieder houde dus a.s. Zondagmiddag vrij. Secr. Naar wij vernemen heeft het Centraal Comité voor de belangen der Zuiderzeevisschers aan alle visschers verzocht, a.s. Donderdag, den dag der afsluiting der Zuiderzee, de vlag halfstok te hjjschen met een zwarten wimpel. Er was een tijd, dat er voor een vrijkomend huis in het Tuindorp tientallen liefhebbers waren. Dat men een goed vriendje van dit of dat bestuurslid der woningbouwvereeniging moest zijn, om voor een vrijgekomen huisje in aanmerking te kunnen komen of dat men tot dit of dat geloof moest behooren, om de geluk kige te worden, die er in kon trekken. Ja, er werden zelfs leelijke dingen van je veronder steld, als je tot de uitverkorenen behoorde, die een huisje wist te bemachtigen. Tot zulke praatjes kwamen de teleurgestelden die het be geerde huisje hun neus zagen voorbijgaan. Som mogen maakten maar niet eens werk van een Tuindorphuis omdat er zooveel liefhebbers vóór waren. De zaken zijn thans veranderd. De liefheb bers die vóór waren, schijnen thans allen te vreden gesteld te zijn. En andere gegadigden schijnen zich niet voor te doen. Tenminste wat nog niet vertoond is, is hu het geval. Een der flinkste en meest begeerenswaardige huizen in 't Tuindorp prijkt thans met het bordje „Te huur". Komt dit misschien wel hierdoor, dat de huur prijs dezer arbeiderswoningen langzaam aan is gestegen tot dien van een niet te royale mid denstandswoning? Of begint het loonpeil der arbeiders langzamerhand zóó te dalen, dat de arbeiders een arbeiderswoning niet meer kunnen betalen? In Stads Doelen te Delft wordt op Zpndag 2y Mei voor de afdeeiingen van den Bond van Kath. Harmonie- en Fanfarecorpsen in Zuia- Holland een muziekconcours gehouden, geor ganiseerd door de R. K. Harmoniekapel „St- Franciscus" te Delft. In de 4e afd. Fanfare met als verplicht nummer „Souvenir de Mallicey", Sint Jan» Fanfare te Zoeterwoude. In de 4e afd. Harmonie met verplicht num mer: „Noël" v Fem. Andrieu, „T.W.A.G.E.N.E," te Schoonhoven: „de Heerlijkheid Hoogmade" te Hoogmade. In de 3e afd. Fanfare geen inschrijvingen. 3e afd. Harmonie met verplicht nummei „Madame Bijou" van Andrieu: „St. Ambro- sius", Sassenheim en „St. Rafaël", 's Gru venhage. 2e afd. Fanfare: ,.St. Radboud", Kethei. Verplicht nummer: „La villa des Roses" van J. Martin. 2e fad. Harmonie: „Perosi", Leiden en „St Alphonsus-Patronaat", 's Gravenhage. Vei- plicht nummer: „La Fiancée de Lorrain." le afd. Fanfare: „Juiiana", Stompwijk en „Excelsior", Noordwijk-Binnen. Verplicht num n»er' „Le retour du Printemps". le afd. Harmonie: „St. Caecilia", Schiplui den; „St. Caecilia", Voorburg; „St. Caecilia Leidsehendam; :„De Phoenix", Wateringen Adolf Kolping", Lisse Verplicht nummei „Pastorale Suite" van Th. Vlessing. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: Geen inschrij ving. Afd. uitmuntendheid Harmonie: „St. Fran ciscus" Delft; „St. Antonius", Rotterdam, HAARLEM PHILIPS' RADIO-TOESTELLEN Rijwieldief aangehouden. Het is de politie alhier gelukt, het rijwiel dat eenige weken ge leden ontvreemd is ten nadeele van W„ met behulp van de politie te IJmuiden op te sporen en in beslag te nemen. Tegen den dader, een jongen van 17 jaar, wonende te IJmuiden, is proces-verbaal opgemaakt. Burgerl. Stand. Overleden: 18 Mei M. E. Burghard, 74 j.; C. A. C. Wessels, 66 j. Aanvullende agenda van de vergadering van den Raad der gemeente op Donderdag 26 Mei 1932, des avonds om 8 uur. 11a. Ondershandsche verhuur van terreinen ten Oosten van den Glipperweg. 11b. Overeenkomst met Haarlem inzake de Vleeschkeuringswet. Bollenveiling voor kerk en armen De bol. lenveiling welke gehouden is voor kerk en armen der St. Jozef-parochie heeft het vol gende opgebracht: Voor de kerk 1212.en voor de armen 668.85. Gezien de slechte tijdsomstandigheden, is <Je opbrengst prachtig te noemen. Schietzak gevonden Door een arbeider die in den Hoogeveenschen polder aan het werk was, is een z.g. .schietzak" gevonden, welke gebruikt wordt bij schietoefeningen in de lucht. De zak is op het politiebureau gedeponeerd. Verbetering Langevelderweg Er is een be. gin gemaakt met de verbetering van den Lan gevelderweg. Over den bestaanden harden weg wordt een laag keislag, vermengd met teer, gewerkt en daarna met heete teer besproeid en afgewerkt. Het is te hopen, dat deze verbe tering van den allengs drukker wordenden weg afdoende zal blijken te zijn. Het werk geeft aan eenige werkloozen een mooie werkgelegenheid. Coöp. Boerenl. Bank In de jaarvergade ring dezer Coöp. Boerenl. Bank werd de heer A. v. d. Eng als bestuurslid herkozen. In de vacature G. Rijs Dzn„ die wegens hoogen leef tijd niet meer in aanmerking wenschte te ko men, kwam de heer H. Vrouwe. De heeren A. v. d. Eng Lzn. en J. Grootes werden gekozen tot leden van den Raad van Toezicht. Tot leden der Kascontrolecommissie voor het boekjaar 1932 worden aangewezen de heeren P, W. Kalkman, A. van der Zee en N. Scheer man. De heeren J. v. d. Eng en S. Zoet werden gekozen respectievelijk tot afgevaardigde en plaatsv. afgevaardigde naar de buitengewone vergadering te Utrecht. Wegverbetering. Met de werkzaamheden aan de gemeentewegen is men, nadat een re geling door de werkloozencommissie is vastge steld, begonnen, 't Eerste 10-tal werkloozen van de 60 werklooze steuntrekkers heeft den ar beid aangevat, met dien verstande, dat elke ploeg drie dagen zal arbeiden en zoo vervolgens, totdat de goedkeuring van de Rijkssteun regeling is verkregen. St Vincentius. De St. Vincentiusvereeni- ging noodigt de parochianen vriendelijk uit hun kleerkasten en andere bergplaatsen eens gron dig na te zien. Wellicht vindt men dan half- gedragen kleedingstukken en andere zaken, welke voor den eigenaar geen, doch voor de noodlijdenden nog groote waarde hebben. Men wordt beleefd verzocht dergelijke artikelen bij den heer N. Zonjee, Meldijk te willen bezorgen, opdat het bestuur der St. Vincentiusvereeniging ze aan hen, die ze het meest noodig hebben, kan uitreiken. Burgerlijke stand. Geboren: Wilhelmus Theodorus, z. van J. C. Oudshoorn en M. A. Pronk; Klaas Hendrik Pieter, z. van D. Broer en D. van Ommeren. Ondertrouwd: Hendrik van de Rotten 25 j- en Johanna Alida Brazius 21 j. Getrouwd: Ger de Jong en M. C. Rewijk. P.V. „Ons Genoegen". Zondag 22 Mei hield de Postduivenvereeniging „Ons Genoegen" een wedvlucht vanaf Noyon (321 K.M.). In concours 84 duiven, in vrijheid om 8.25 uur. Aankomst lste duif 11.55.27, snelheid 1528 M. per minuut; laatste prijswinnaar 12.28.37, snelheid 1322 M. per minuut. Uitslag als volgt: 1. P. van Vliet Wzn.; 2 3 6 van Geffenv. Leeuwen; 4 14 T. van Wettum: 5 7 10 16 17 H. Dijsselbloem; 8 13 P. van Vliet Jac.zn.; 9 15 S. Schellingerhout; 11 J. de Rijk; 12 G. de Vries. Zondag 29 Mei a.s. groote jubileum-wedvlucht vanaf Compiègne, afstand 343 K.M. R.K. Werkliedenvereeniging „St. Jozef". Zondagavond hield de R.K. Werkliedenvereeni ging „St. Jozef" een ledenvergadering in „Ons Parochiehuis". Na opening werden eenige in gekomen stukken behandeld, waaronder een van Herwonnen Levenskracht over den te hou den bloemendag.. Door de vergadering werd besloten dezen bloempjesdag te houden Zondag 12 Juni a.s. Over inkoop brandstoffen ontston den langdurige besprekingen. In verband met de tijdsomstandigheden werd besloten dit jaar het afsluiten van de spaarperiode niet, zooals oorspronkelijk het plan was, met een maand te vervroegen. Op voorstel van den eerw. adviseur zal aan gevraagd worden om op Zondag 12 Juni a.s. een demonstratie te houden met projectie- apparaat, met t doel dergelijk apparaat even tueel aan te koopen, ten einde op de vergade ringen verschillende leerzame onderwerpen te behandelen, verduidelijkt met lichtbeelden. De eerw. adviseur stelde zich hiertoe beschikbaar. Over een verzoek der Chr. Geheelonthou- dersvereeniging om adhaesie te betuigen aan haar schrijven aan het gemeentebstuur dit jaar de kermis in verband met den crisistijd niet door te laten gaan, werd sterk van gedachten gewisseld. Bij gehouden stemming verklaarde de vergadering zich met een kleine meerder heid tegen adhaesiebetuiging. Bij de rondvraag kwamen nog enkele kleine kwestie aan de orde, waarna sluiting volgde. Gemeenteraad De agenda voor de verga dering van den Raad der gemeente, te hou den op Donderdag 26 Mei, des v.m. 10 uui, ten Raadhuize, vermeldt: 1. Ingekomen stukken; 2. Voorstel van B. en W. inzake korting op de wedden van den Burgemeester enz.; 3. Vaststelling verordening op de heffing en invordering van verlof recht, 4. Wijziging der verordening op de heffing van vergunningsrecht; 5. Wijziging steunregeling voor werklooze arbeiders in deze gemeente en aansluiting bij den Rijksdienst; 6. Wijziging der verordening tot afwijkingen der winkel sluitingswet; 7. Besluit .conform de artikelen 171 e.a. der gemeentewet: 8. Verkoop grona aan de Heerengracht; 9. Vaststelling vergoe ding over 1929 voor de bijzondere scholen, in verband met de vaststelling door Gedepu- terde Staten, der Gemeenterekening over dat jaar; 10. Comptabiliteit; 11. Reclame tegen aanslag in de hondenbelasting; 13. Wat verdei ter tafel zal worden gebracht; 14. Rondvraag. Spoedeischende raadsvergadering Maan dagavond hield de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burgemeester Cluysenaer een spoedeischende raadsvergadering. Tegenwoordig waren alle leden. Als eenig punt op de agenda kwam voor de benoeming van een onderwijzeres aan de openbare school C. De burgemeester deelde mede, dat ingevolge de bepalingen der L. O.-wet deze benoeming vóór 16 Juni a.s diende te geschieden, omdat anders het rijkssubsidie verloren zou gaan. Met algemeene stemmen werd hierna tot on derwijzeres aan de openbare school C aan de Marktstraat benoemd mej. M. A. Kruiten, on derwijzeres te Ingen (gemeente Lienden) in Gelderland. De heer Kuiper (communist) vroeg zich af, of het niet onzinnig was om voor dit punt alleen een raadsvergadering uit te schrijven en of er nu werkelijk geen andere zaken rijp voor be handeling waren. De burgemeester antwoordde, dat verschei dene belangrijke zaken in voorbereiding zijn, doch dat zij nog niet in het stadium verkeeren geschikt voor openbare behandeling. Hierna werd de openbare vergadering geslo ten. Niet goedgekeurd. In de vorige raadszitting werd het besluit genomen om 100 opcenten te heffen op de Gemeentelijke Fondsbelasting. Wij vernemen, dat dit besluit niet door de regee ring is goedgekeurd, doch verlangd wordt, dat de gemeente van de le klasse bi) een lagere klasse wordt ingedeeld. Hierdoor wordt de af trek voor noodzakelijk levensonderhoud ver laagd, zoodat ook nog minder financieel draag- krachtigen voortaan in de belasting zullen aan geslagen worden en de aftrek van noodzakelijk levensonderhoud voor de bestaande belasting plichtigen kleiner wordt met gevolg hoogere belasting. Burgerlijke Stand Geboren: Jacobus, z. van J. Maalman en M. Duinmeijer Afra Cornelia, d. van C. C. Schaaper en H. van der Aar Anna Brigitta, d. van C. M. Bakker en R. Tervoort Sjoerd Hendrik, z. van H. S. Hommers en M. E. Wiersma Geertruida Maria, d. van C. J. de Jong en G. G. Hoogeland Wijbren en Ida, z. en d. van C. Bootsma en K. Schipper. Ondertrouwd: P. Schelvis en J. M. Bruins. Overleden: Joh. Mul, 49 j. Uitslag van de wedstrijden, gehouden op 21 en 22 Mei, uitgeschreven door de Schletver- eeniging „Groot IJmuiden": Korps: 1. Vaderland en Koning te Haarlem 446 p.; 2. Generaal Joubert te Haarlem 437 p; 3. Burgerwacht Bloemendaal I te Bloemendaal 432 p.; 4. Graaf Floris V te Vogelenzang 418 p; 5. Ons Genoegen I te Wijk aan Zee 364 p.; 6. B. V. L. Wijk aan Zee te Wijk aan Zee 326 p.; 7. Ons Genoegen II 282 p. Personeele baan: 1. D. de Ridder Jr. te IJmuiden 97 p„ steun 86; 2. Kapt. C. Elder- mans te Haarlem 96.p„ steun 91; 3. H. van der Laan te Haarlem 96 p„ steun 87; 4. Hoefakker te IJmuiden-O. 95 p„ steun 90; 5. C. F. Visse te Overveen 94 p., steun 96; 6. Kapt. Boelstra te Aerdenhout, 94 p„ steun 73; 7. B. A. van Ruijeven te Haarlem 93 p., st. 81; 8. Mooijekind G. te Vogelenzang 93 p.; 9. H. J. van Tonge ren te Vogelenzang 92 p., steun 89; 10. A. W. Koele mij te Haarlem 92 p„ steun 82. Vrije baan: 1. H. Spoor te Haarlem 175 p.; 2. J. Jacobs te Haarlem 174 p.; 3. A. Prins te Ben- nebroek 174 p.; 4. P. van Detjck te IJmuiden- O. 173 p.; 5. D. J. van Rijn te Haarlem 171 p.; 6. Hoefakker te IJmuiden-O. 171 p.; 7. H. J. van Tongeren te Vogelenzang 171 p.; 8. Kapt. C. Eldermans te Haarlem 170 p.; 9. G. Mooije kind te Vogelenzang 170 p.; 10. C. F. Visse te Overveen 170 p. De dagprijs voor den hoogsten corps-schutter werd op 21 Mei behaald door kapt. C. Elder mans te Haarlem. De dagprijs voor den hoogsten corps-schutter werd op 22 Mei behaald door H. P. Spoor te Haarlem. De dagprijs voor de vrije baan werd op 21 Mei behaald door kapt. C. Eldermans te Haar lem. De dagprijs voor de vrije baan werd op 22 Mei behaald door H. P. Spoor te Haarlem. „GEVLEUGELDE VRIENDEN, HEEMSTEDE" Wedvlucht van Mons (België) afstand 217 K.M.. los 6.20 v.m. In concours 57 duiven. Eerstgetoonde duif 8 uur 9 min. 3 sec.; laatste prijswinnaar 8 uur 20 min. 44 sec. De prijzen werden als volgt behaald: 1 3 5 6 7 8 10 A. v. Zadel, 2 N. Leuven, 4 23 A. Verdonschot Jr., 9 17 A. Eveleans; 11 12 13 P. de Jong, 14 16 21 22 24 25 26 28 31 E. D. des Bouvries, 15 27 L. Kramer, 18 W. v. Heus, 19 29 30 W. Eekhof, 20 A. Compier. H.P.C. uit Heemstede opent hedenavond het poloceizoen met een 2 tal wedstrijden n.m.: 7 uur H.P.C. n—Dolfijn II. 8 uur H.P.C. I—Dolfijn I. Het H.P.C. I-zevental zal er als volgt uitzien: Schutte F. W. Moolenaar, Leyenaar, Braam De Bruyn J. Kooijman, Uitendaal Mits het weer niet al te koud is zal er voor de liefhebbers van deze zeer interessante sport al volop te genieten zijn. De wedstrijden worden gespeeld in den Ge meentelijken Zwemvijver aan den Glipperweg, eindpunt der Electrische tram. Dinsdag 24 Mei 1932. van de heden aan' den Rijksvischafslag aangt- konen Stoomtrawlers: Alkmaar ƒ4000; Schoon 2200; Olympia 1700: Alcmaria ƒ1400; Glo ria ƒ4900; Condor 1900. Kotters: O 322 f 490; E 110 f 450; E 142 f 320. Loggers: K.W. 134 f550; K.W. 111 f450; K.W. 4 f 870; K.W. 108 f 590; K.W. 58 f 540; K.W. 121 f 550; K.W. 19 f 640. „Watergraafsmeer" A. de Vries 80 48 28 6 1.71 S. Polak 200 200 38 28 5.23 J. v. Volen 40 36 52 3 0.69 J. Muilen 100 59 21 12 2.80 M. v. Volen 100 84 37 9 2.27 I. de Leeuwe 80 80 44 6 1.81 Totaal 507 „D. E. S." C. J. Nobels 80 80 28 11 2.85 M. v. d. Putten 200 142 37 16 3.83 D. Dekker 40 40 52 5 0.76 J. D. Ronde 100 100 21 21 4.76 L. Vlug 100 100 37 16 2.70 H. Tuninga 80 79 43 8 1.81 Totaal 541 Vrijdagavond a.s. wordt deze ontmoeting beëindigd. Het was in de afgeloopen week een gewich tige avond voor den Bouwpastoor en de leden der Bouwcommissie te Santpoort. De eerste veiling van onzen kerkbollenakker! In tegen woordigheid van den WelEdelgestrengen Heer Notaris J. Anten van Velsen werden onze bol letjes aan den man gebracht. Pessimisten be weerden, dat de opbrengst dit jaar wel heel dun zou wezen, gezien de ongunst der tijden en verschillende andere omstandigheden. Toch mogen we een bouwpastoor is gauw content met den uitslag tevreden en dankbaar zijn. De eerste kerkbollenveiling heeft dit jaar op gebracht de som van twee honderd een en zestig gulden, 't Is wel een korreltje van den berg van financieele zorgen, welke op onze zwakke schouders drukt, maar het spreekwoord zegt: „Alle beetjes helpen." Dus gaan we vol moed verder! Hartelijk dank aan de leden van de kerkbol- lencommissie, aan den gever van de gewassen, aan dengene, die zijn akker voor onze bolletjes beschikbaar stelde, en aan allen, die bereid wa ren, een koopje te nemen om onze zorgen te verlichten. Moge O. JX Vrouw van Altijddu rende Bijstand al onze edele weldoeners tot voorspraak zijn bij haar goddelijk Kind. Nu wij in de komende dagen van het H. Sacraments feest onze liefde en devotie tot het Allerheiligst Sacrament weer zullen verlevendigen en in da den willen omzetten, mag ik misschien de le zers en lezeressen van dit blad nog eens eraan herinneren, dat ik nog steeds oud goud en zil ver voor het H. Vaatwerk kan gebruiken. Wie verrast mij deze week eens met zulk een gave? Opdat Christus Eucharisticus ook te Santpoort in een waardig Tabernakel wone! Uw dankbare, Pastoor zonder kerk A. F. J. GOOSSENS. Zusterhuis „St. Catharina" Rijksstraatweg 367. Haarlem (Noord) Gironummer 52458. „Jan Bruin z'n baby heeft een steenpuist.... Jan Bruin z'n baby heeft een steenpuist.... Jan Bruin z'n baby heeft een steenpuist.... Jammer dat een dagblad niet tevens gramo- foonplaat is. Dan kon ik u de wijs er bij ge ven. Want zingen dat ze deden! Geweldig. Eerst wilde het niet vlotten. Gree durfde niet, omdat Beb haar te veel aankeek en „Stut" wilde niet inzetten, omdat, nu ja, de gewone kwaal: durven wel maar willen niet, willen wel maar durven niet. In ieder geval en Gree en Beb en Stut heb ben haar schade ingehaald, toen ik ze van die steenpuist geleerd had. En er waren nog veel meer op die naaikrans. En gezongen hebben ze! Sjonge wat hebben die dames gezongen! Gek, dat zoo'n steenpuist zooveel blijheid kan ver wekken. Nu scheelde het veel dat Jan Bruin z'n baby en niet zij, zoo'n Lenteknop vertoonde. En we hebben nog veel meer gezongen. En of. Van die beroemde wagen die volgeladen was. Er werd zelfs een bodje op gedaan naar „den kleinen Garde-officier" en toen de „Lellen op het veld" begonnen te bloeien toen moest ik weer vertrekken. Ja, Pastoor had gezegd: „Je moet eens op Woensdagavond komen. Dan is de naaikrans bijeen onder de trouwe leiding van Mevrouw E. Ze hebben al heel wat moois gemaakt en als ze jouw gezicht zien, dan moeten ze wel van staal zijn, als ze je niet laten meedeelen". „Ik kwam, zag en overwon"; om eens een nieuw spreekwoord te gebruiken. Ja, hoor. Ik ben niet tevergeefs gegaan en heb niet tever geefs voor dirigent van een geïmproviseerd zangkoor gefungeerd. Als nu de indruk maar blijvend geweest is. Ik heb een stille hoop dat die dames in de toekomst telkens aan mij zullen denken, als zich in de familie een steenpuist ontpopt. (Ik wensch mijzelf hier niet met een steenpuist te vergelijken, hoor. Ofschoon ik misschien wel even lastig ben). Als ge wat goeds voor mij hebt laat het dan even weten. Dan zal ik u komen leeren van: Jan Bruijn z'n baby heeft een steenpuist. FATHER LEFEBER St. Bonifacius-Missiehuis Hoorn, postrek. 120937. Tarbot per K.G. f 0.750.50. Griet per 50 K.G. f 40—10. Tong per K.G. f 1.10—0.65. Groote schol per 50 K.G. f 38. Middel schol f 28. Zet schol per 50 K.G. f 20—15. Kleine schol per 50 K.G. f 18—2.80. Schar per 50 K.G. f 43.80. Tongschar per 50 K.G. f 2413.50. Vleet per stuk f 3—2.40. 16 Pieterman Poon 2.604.80; 17 groote schelvisch 10.—; 18 middel schelvisch 7 11.50 20.50; 19 kl. Midd. schelvisch 11.5017; 20 kleine schelvisch 4.90—12 per 50 K.G. 21 kabeljaug f 17—40 per 125 K.G. 22 Gullen 1.70—2 per 50 K.G. 23 Leng 0.35—0.95 per st. 24 Heilboot 0.70 per K.G. 25 Wijting 1.35 7 per 50 K.G. 26 Koolvisch 1.080.20 per St. 27 Makreel 2.505 per 50 K.G. LISSE Coöperatieve Veilingsvereeniging voor Bloembollenkweekers H.B.G. (G.A.) Enkele vroege tulpen; bedden van 3. R.R.: Hyacinten; bedden van 3 R.R. 74 bed Rose Precose 381.26 bed Rijzende Zon 220.—! 28 bed v. d. Neer 143.—; 26 bed Brilliant Star 157.—; 116 idem 491.—; 55 bed Proserpine 335.320 idem 1.709. 77 bed Pink Beauty 712.27 bed King of the Yellow 196.45 bed Oostenrijk 272. 78 bod Mon Tresor 439. Dubb. vroege tulpen; bedden van 3 R.R. 2J4 bed Salmonette 25.105 bed El Torender 1.036.57 bed idem 654. 8 bed Titiaan 82.—; 4 X bed Golden King 56.21 bed Trlumphator 152.—; 19 bed Mr. Tubergen 160.22 X bed Salvator Rose 84.— 186 bed idem 1.299.—; 20 bed Cour d'Or Mery 75.—; 48 X' bed Cour d'Or 256.—; 4 bed Schoonoord 2.24 bed Tulipa Prestans 596.—; 26 bed Dwt. Elisabeth 199.—; 16 bed Dwt. Roi d'Island 94. Crocussen 12 bed Mont Blanc 41.—; 20 bed Brunow 87.13 bed Meijerbeer 52.27 bed La victoreuse 110.—; 18X bed Lothair 74—! 10 bed Albion Bont 38—; 21 bed Walter Scott 77. Narcissen: bedden van 3 R.R. 125 bed Olivier Cromwell 746.37 X bed Spring Glory 92.—; 55 bed Victoria f 172.—; 52 X bed Golden Spur 98—; bed E. G. City of Haarlem 976.—; 42 bed idem 1.585.—; 5X bed idem 89—; 13 bed idem f 296.—; 30X bed Prins Hendrik 967.—; 33 bed E. B. Dr. Lieber 806.—; 39bed idem 876—; 9% bed idem 220—; 24X bed idem 880—! 12 bed idem 155.—; 32 bed idem 609.—; 10 bed Queen of the Blues 329—; 36 bed idem 867.—; 7 bed idem f 156.—; 14 X bed idem 136.—; 13 bed E. W. L'Innocence 340—; 17 bed idem f 349—; 23 X bed idem f 221—; 12 X bed idem f 161.—; 56 bed idem 345.—; 12 bed La Grandesse f 301.—; 17 bed Queen of the Whites f 266.—; 4 bed idem 67.—; 6X bed E. R. Queen of the Pinks 87—; 7X bed Marconi f 105.3X bed Gertrude 158.10 bed La victoire 230—; 7X bed idem 95.—; 6 bed Garribaldi 173—; 26 bed Panama f 385—; 4X bed Nimred 104.—; 10 bed idem 140.—; 13 regels Halmer Branting 38— HOORN, 25 Mei. Aanvoer 412 partijen kaas. Prijs le soort 18.21 2e soort 1517, zwaardere met Rijksmerk 23.zonder Rijks- merk 13.16. Handel matig. Bartel jorisstiaat 16 Tel. 10756 ALLE MERKEN STOFZUIGERS Hoogste barometerstand 771.6 te Reykjavik. Laagste barometerstand 752,f te Breseaw. VerwachtingZwakke tot matigen, meest Noordelijke wind, zwaar bewolkt tot betrok ken met tijdelijke opklaring, nog kans op en kele regenbuien, weinig verandering in tem peratuur. (Niet officieel) Trekking van Woensdag 25 Mei 1932 5e Klasse, 7e Lijst Hooge Prijzen No. 17420 1000 No. 626 766 7020 13019 14358 elk 400. No. 10254 200. No. 1468 2734 5576 7254 8056 12067 12044 19212 19616 100. Prijzen van 70. 9 12 42 50 90 280 448 564 570 694 734 742 774 857 1052 1103 1190 1225 1546 1621 1733 1817 209: 2138 2251 2267 2427 2640 2651 2802 2864 3424 3613 3954 4039 4073 4076 4126 414 4292 4594 4713 4755 4922 4927 4992 5206 5419 5509 5528 5769 5784 5785 5946 6082 6332 6349 6401 6418 6467 6625 6759 6816 6841 6993 7022 7043 7086 7224 7291 7302 7347 7670 7754 7792 7874 7965 7988 8141 8234 8312 8357 8512 8547 8743 8746 8799 8834 884) 8990 9195 9292 9350 9464 9577 9686 9733 9876 9891 9956 10119 10130 10294 10386 10410 1)450 10532 10584 10592 10638 10670 10673 10680 10716 10765 10775 10835 10920 10937 11027 11141 11176 11233 11437 11464 11690 11699 11754 11969 12124 12139 12346 12420 12469 12777 12920 12949 12966 13001 13011 13145 13156 13207 13237 13329 13446 13478 13479 13527 13569 13795 13983 14165 14171 14308 14485 14528 14622 14627 14783 14793 14874 14889 14969 15098 15133 15154 15162 15244 15310 15322 15406 15436 15512 15535 15627 15709 15747 15999 16099 16220 16271 16375 16396 16427 16772 17127 17151 17193 17315 17335 17437 17(67 17529 17618 17749 17775 17780 17807 17813 17842 18054 18133 18167 18192 18355 18387 18425 18487 18511 18655 18670 18677 18710 18852 18967 18971 18975 19240 19542 19623 19836 19919 19974 20104 20145 20201 20413 20420 20475 20709 20835 20858 NIETEN 10 55 68 131 132 194 197 215 297 304 338 375 351 408 412 436 501 527 560 573 593 687 733 738 741 760 817 843 881 929 939 958 978 1014 1074 1085 1097 1115 1127 1149 1200 1207 1229 1244 1297 1324 1397 1453 1492 1550 1687 1703 1763 1764 1773 1777 1787 1824 1850 1858 1871 1891 1899 1905 1926 2013 2015 2023 2027 2035 2046 2101 2112 2124 2219 2221 2289 2294 2357 2438 2447 2454 2459 2521 2556 2557 2606 2614 2641 2682 2727 2728 2754 2777 2780 2803 2839 2894 2907 2968 2996 3003 3019 3047 3095 3097 3150 3152 3182 3232 3247 3301 3321 3325 3376 3427 3539 3589 3596 3668 3676 3712 3920 3922 3962 4010 4082 4120 4168 4195 4214 4236 4257 4272 4278 4284 4295 4325 4357 4385 4433 4447 4500 4529 4549 4609 4657 4694 4699 4839 4841 ,4901 4915 4917 4986 4987 5007 5008 5012 5027 5028 5056 5131 5203 5207 5231 5234 D292 5294 5309 5359 5363 5389 5433 5440 5473 5512 5568 5589 5609 5615 563" 5719 5733 5773 5776 5790 5808 5829 5877 5953 6006 6011 6044 6086 6130 6153 6167 6171 6186 6213 6234 6260 6261 6269 6281 6297 6299 6303" 6305 6376 6414 6454 6525 6530 6534 6543^ 6705 6710 6754 6761 6797 6799 6802 6808 6826 6831 6860 6876 6899 6937 6941 6952 6961 6988 7042 7077 7126 7142 7155 7166 7189 7200 7206 7211 7245 7246 7258 7295 7388 7412 7420 7424 7528 7542 7552 7565 7583 7613 7650 7732 7748 7751 7765 7802 7819 7822 7897 7963 7967 7969 7974 8016 8107 8143 8189 8213 8215 8221 8275 8292 8333 8386 8398 8440 8444 8465 8473 8487 8499 8503 8531 8566 8571 8572 859J 8649 8665 8683 8695 8764 8886 8992 8994 8998 9038 9149 9224 9250 9253 9270 9283 9303 9343 9359 9360 9439 9495 9534 9607 9613 9660 9700 9790 9792 9811 9866 9900 9909 9952 10051 10140 10201 10210 10240 10261 10280 10299 10327 10330 10414 10435 10447 10486 10598 10669 1Ó675 10694 10696 10745 10824 10830 10832 10843 10885 10898 11059 11063 11072 11075 11124 11128 11131 11135 11157 11193 11198 11288 11344 11351 11356 11383 11388 11417 11463 11546 11561 11593 11632 11641 11684 11686 11710 11735 11739 11752 11777 11796 11803 11826 11839 11869 11880 11887 11916 11967 12060 12108 12115 12161 12168 12249 12253 12267 12269 12277 12343 12482 12513 12536 12590 12613 12624 12647 12666 12734 12746 12758 12787 12809 12832 12837 12857 12883 12930 13043 13059 13064 13149 13150 13215 13228 13437 13448 13542 13622 13653 13663 13671 13693 13694 13716 13756 13786 13789 13806 13814 13834 13835 13857 13868 13894 13909 13915 13927 13982 14008 14029 14031 14075 14101 14157 14213 14217 14235 14240 14292 14335 14345 14395 14402 14405 14413 14479 14487 14498 14499 14514 14515 14598 14624 14709 14728 14742 14749 14765 14790 14796 14813 14837 14855 14866 14936 14996 15000 15018 15033 15069 15097 15102 15122 15143 15176 15223 15257 15268 15345 15380 15389 15412 15422 15488 15552 15615 15621 15665 15714 15723 15744 15760 15763 15774 15791 15832 15856 15858 15862 15867 15877 15904 15907 15946. 15986 16080 16117 16122 16175 16329 16353 16363 16371 16426 16451 16467 16533 16552 16558 16580 16588 16621 16659 16668 16683 16730 16738 16748 16766 16767 16779 16802 16831 16846 16866 16894 16898 16950 16961 16973 16974 16979 17010 17057 17078 17091 17113 17136 17138 17145 17148 17177 17187 17210 17223 17251 17354 17383 17392 17475 17493 17527 17533 17636 17659 17671 17672 17683 17730 17754 17830 17832 17936 17941 17952 18028 18058 18062 18071 18093 18180 18187 18225 18267 18339 18344 18375 18399 18415 18431 18436 18449 18476 18488 18513 18521 18570 18605 18631 18743 18768 18877 18901 18915 18929 18955 18978 18988 19003 19027 19037 19057 19094 19121 19177 19210 19228 19266 19299 19380 19427 19506 19518 19528 19558 19586 19592 19627 19664 19719 19733 19740 19758 19775 19792 19819 19853 19913 19915 19944 19968 19977 19983 20003 20071 20072 20090 20100 20130 20140 20172 20190 20202 20229 20258 20300 20316 20334 20365 20445 20579 20611 20632 20680 20686 20689 20753 20782 20795 20842 20863 20937 20945 20973 Verbetering: 5e Klasse, 6e Lijst: 10960 19960 niet; 1116 en 14420 m.z. met 70. DINSDAG, 24 Mei Vorige koersen Londen 9*06 j Berlijn 58,78 Parijs 9.74 Brussel 34*60 Zwitserland 48.30 Weenen 35.25 Kopenhagen 49.40 Stockholm 46.55 Oslo 45,35 New-York (cable) 2.46 Rome 12.70 Praag 7.32 Madrid 20.25 9.074 58.60 9.74 34.60 48.224 35.25 49.50 46.50 45.25 2.46 tf 12.70 7.324 20.25

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2