«J.LOTTGERING OPRUIMING Vrijdag a.s. A. L. J. M00NE HAVERSCHljlfyS ZIJ KOMT WEER De VERLOTING ten bate van Tuberculosebestrijding en „Brederode-Duin Schitterende prijzen 500 PRIJZEN Regenjassen stoomen en opnieuw waterdicht maken Jack STOPPAGE Onzichtbaar stoppen J. BALM Zn. Donderdagavond H.O.V. Openbare Verkooping WOENSDAG 25 MEI STADSNIEUWS Comité bestrijding werkloosheid J. van Snippenberg t Gunning maken duikers Autobotsing te Bloemendaal Eerste plechtige H. Mis Ververij en Chemische Wasscherij Groote Houtstraat 5a, Telef. 10771 FAILLISSEMENTEN SLACHTOFFERS VAN DE ZEE Het droevige ongeluk te Zandvoort UIT DEN OMTREK HAARLEMMERMEER HEEMSKERK LÏSSE NOORDWIJK SANTPOORT SASSENHEIM VELSEN Dr.H.NANNING's. ^lotpedowUnjTI^ i.doosv. 12 stuks VOORHOUT ZANDVOORT KRACHTSPORT KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND van de te veel in voorraad zijnde goederen Ziet en overtuigt U van de prijzen BOTERMARKT 3 Tel. 15985 TENNIS R.K. huisnaaister Een R.K. Vriendin Middelbare Technische School te Haarlem PIANO'S TE HUUR COLBERTCOSTUUMS PIJNTORENSTRAAT 5 15 cent STADSSCHOUWBURG f „De Spooktrein" Adverteert in dit blad IJVERIGE R.K. PERSONEN Het Comité tot Bestrijding van de Gevolgen öer Werkloosheid te Haarlem, afd. van het Nationaal Crisis Comité, bericht met hartelij- eQ dank de ontvangst van de navolgende in schrijvingen en giften: Voor 1 keer: Pam. A. f 6.50, M. G. f 2.—, L. H. V. f 1.00. H. van S. f 1.00, G. M. f 1.00, R. G. f 1.00, W. K. f 3.00, St. Joseph Huis St. Tr. f 5.00, V. I 2.50, R. C. B. f 1.00, B. N. f 2.00, G. A. M. i 2.00, B. H. N. f 2.50, Jac. v. d. N. f 2.50, B. 7.50. Per maand: C. p. H. f 2.00, v. T. f 0.50, J. N. M. v. L. 1 1.00, A. W. Tj f 1.50, L. P. f 1.00, Ziekenhuis Pens. St. Joh. de Deo f 10, Th. v. d. H. f 2.50, V. E. f 1.00. Giften: St. Josephsch. f 27.50, R. K. Mulo f 30.55, St. Eavosch. f 7, Mej. M. de L. f 10, I. d. J. v. E. f 5.00, J. F. L. v. H. f 20.00, Pers. Franken Broodfabr. f 33.25 (21e bijdr.), J. C. v. G. f 5.00. A»bt. Prov. Gr. f 175, Rustoord West. houtpark f 27.50, N. V. Ass. Mij., „de Nederlanden" van l8tó f 10.55 Pers. J. J. B. f 86.30, Pers. Dr. A. ^Uypersch f 8.20, Corrie V. M. f 5.00, V. f 1.00, W. f 2.00, C. P. F. v. Z. f 2.00, D. W. R. 1 4.00, O. L. S. nr. 5 f 3.00, O. L. S. nr. 19 f 5.00, Bers. Standsbibl. f 10, Pers. St. Theresiasch. f 4.00, Ambt. C. E. B. f 4.50, Pers. St. Joseph- School f 6.00, S. K. f 10, H. B. S. „A" f 26.75, fers. Franken's Broodfabr. f 30.40 (22e bijdr.), C. d. J. f 5.00. Penningmeester van het Comité is de heer Korvinus, Santpoorterstraat 11. Het giro nummer van het Comité is nr. 4000 (nummer van De Twentsche Bank, Haarlem), waarop Kiften voor het Comité kunnen worden ge stort, met vermelding van bestemming. De navolgende zaken, scholen en instellingen Verklaarden zich gaarne bereid om busjes te Kaatsen, waarvan de inhoud geregeld aan het Comité zal worden overgemaakt: Boekhandel „Westerhoutpark" te Welscher, Wilhelminabazar J. R. Korstjens, Firma W. Worst, Manufactuurhandel A. Schroder Co., Birma J. Goosens, Firma J. Th. Kort, Firma L. A- Beuken, Manufacturenhandel Gebrs. Braak man, N. V. Verkoophuis L. P. Karthaus, J. M. Btap, Boek- en Muziekhandel, v. d. Laan's Mo demagazijnen Firma Wisbrun Liffman Fir ma p. de Gruyter Zn., Dielcmann's Delica- tcssenhandel, F. du Maine, Het Huis met de Luifel, W. van Deutekom, Firma Gebrs. Boe- Iehs, Firma B. de Vries, P. Faber, Kantoor boekhandel Gebrs. Korstjens, Firma W. van Amerongen, Harry van Beek, Firma K. Samson, B. V. Schlatmann's Conf. Man. hand. „de Paam", F. Fonville, Vernhout's Boekhandel »Veko", H.B.S. 5 j. c. B, Santpoorterplein St. Canisiusschool, Linschoterstraat, Stads Biblio theek en Leeszaal, Gymnasium, Prinsenhof, chr. Opl. School, Dreef, School Nic. d. Laan straat, St. Luciagesticht, Kloosterstraat. «Openbare Werken" Haarlem, Strafgevangenis, Haarlem. Een geregelde bijdrage werd toegezegd aan bet Comité door: R. K. Lyceum, Zijlweg, R. K. Leeszaal, H.B.S. •A" met 5 j. c. Na een ernstige ziekte is Zaterdagmorgen op ^-jarigen leeftijd de heer J. van Snippenberg, °Ud-hoofdonderwijzer te Bennebroek, waar hij Kch na zijn eervol ontslag in het najaar van 98i gevestigd had, overleden. De overledene was een plaatselijke autoriteit een zeer geziene persoonlijkheid. Li 1929 herdacht de overledene 40 jaar bij °n<lerwijs te Vogelenzang benoemd te zijn. Pe heer Van Snippenberg, die reeds eerder pensioengerechtigden leeftijd bereikt had, wegens ziekte in het najaar 1931 eervol °htslag aanvragen. De Rijkswaterstaat heeft het maken van buikers in de Bennebroeker- en Venneper- lt>cht gegund aan N. van Strien, aannemer te Haarlem, voor de som van f 25865. Maandagmiddag reed de deurwaarder Er- vink per luxe auto op den Kennemerweg in de m&lting Santpoort. Van de andere zijde kwam Cfm luxe auto, welke links van den weg reed in flinke vaart eerstgenoemden auto aan reed. Beide bestuurders kwamen met den schrik TJii. de wagens kregen flinke schade. De tele fonisch opgeroepen motorbrigade der Bloe- mendaalsche politie maakte van het geval pro- ^-verbaal op. Weleerw. heer G, A. W. Corsten. 5. De weleerw. heer G. A. W. Corsten, die\jJ. 5aterdag in de Kathedrale kerk de H. Pries- ^Dvijding mocht ontvangen heeft gistermor- in de kerk van de H. Lidwina zijn eerste Wechtige H. Mis aan God opgedragen. Het kerkgebouw was met een groot aantal Parochianen gevuld en het altaar was rijkelijk met groen en bloemen versierd. De neomist werd bij zijn heilige handelin- p b geassisteerd door de weleerw. paters Ma- ?Nus Crosten O.F.M., heeroom van den wij- vebt\g, ajg (jjaken en A. Corsten, M.S.C., neef aU hem, als subdiaken. iCeremoniarius was de zeereerw. heer pas- L. j. Schalke. O*® feestpredikatie werd gehouden door pa- a r Macarius Corsten en deze schetste naar opleiding van den tekst: „In het midden van staat Hij, dien gij niet kent" de waardig- s,6lb en de groote macht van den priester en lr, e iu Het licht, het groote nut, dat de ge- ^^'igen van en door den priester ondervin- j.S'Pder leiding van den heer P. Wolff zong w. zangkoor der parochie de driestemmige fssa Pontificalis Secunda van Perosi, voor V-Kengd koor en daaraan vooraf werd uitge- het Veni Creator van F. Wolf. o Eijdens het uitreiken der H. Communie door vah neomist zong het koor „Pange Lingua" b Haller voor vierstemmig gemengd koor. jjjV® de H. Mis volgde de priestercantate van ®r Haagh C.s.s.R. Avonds werd door den jeugdigen priester b plechtig danklof gecelebreerd, waaronoer tofzang „Te Deum" werd uitgevoerd. le?°or de Arrondissements-Rechtbank te Haar- SeUi Z^n Dinsdag 24 Mei de volgende faillis- enten uitgesproken: WQ Humping, koopman en bloembollenkweeker, tor nbe te Beverwijk, Groote Houtweg,. Cura- ïiernrnr- M. a. van Eek alhier; W. Botbijl, aan neem vroe§er wonende te Hillegom thans te Hecibstede; Curator mr. M. A. van Eek alhier; Kr T?r"Commissaris in deze faillissementen Ó-. A' van Rijn van Alkemade. gebj jfbeven werden de faillissementen wegens Wer}.6ic aan actief van; P. van Diemen, los ih6( Kan, wonende te Rijpwetering; Curatrice boer D. m. 't Hooft te Aalsmeer; C. Wilde- Pannemer, wonende te Haarlem; Curator A. F. j. piiester alhier; D. Oschatz, meu belfabrikant, wonende te Haarlem; Curator mr. L. J. Venhuizen te Heemstede. Vernietigd zijn de faillissementen op grond van verzet vanDe handelsvenootschap onder de firma J. D. Maarse en Zoon te Aasmeer; Cura tor mr. Julius Hoog alhier; Jacob Maarse, wo nende te Aalsmeer; Curator mr. Julius Hoog alhier; Albert Maarse wonende te Aalsmeer: Curator mr. Julius Hoog alhier. Geëindigd is 't faillissement door het verbin dend worden der eenige uitdeelingslijst van: C. Schotman wonende te Haarlem; Curator mr. G. E. Mellema alhier. Surséance van betaling Aan de Handelsvennootschap onder de firma K. en J. Baarse en haar individueele leden K. Baarse en J. Baarse gevestigd en wonende te Aalsmeer is surséance van betaling verleend voor den tijd van anderhalf jaar, ingaande 16 April 1932 met benoeming van de heeren mr. L. G. van Dam, advocaat en procureur te Haar lem en J. C. M. Mensing, secretaris van den Aalsmeerder Tuinbouwbond, wonende te Aals meer, tot bewindvoerders. De opvarenden van de Zandvoortsche vis- schersbooten willen iets doen voor hun ver dronken makkers door hulp te verleenen aan hen die tengevolge van het droevig gebeuren gesteund moeten worden. Besloten is, dat Zaterdagmiddag a.s door die zeelieden een collecte met bus of lijst langs de huizen wordt gehouden. De opbrengst der collecte zal door mij wor den afgedragen aan hen, die hulp behoeven. Het lag aanvankelijk in müp voornemen om in de groote bladen van onaSand een oproep om steun te doen plaatsen^ Ik ben daar echter niet toe overgegaan, om dat het saamhoorigheidsgevoel onzer gemeen tenaren, dat deze dagen in 't bijzonder zoo sterk tot uiting kemt, geen eer zou worden aangedaan door in hoofdzaak op de hulp van buiten af te vertrouwen. Het spreekt nochtans vanzelf, dat waar hier hulp in belangrijke mate zal moeten worden geboden ook giften van elders zeer welkom zullen zijn. (Gironummer 9711 Twentsche Bank Bijkan toor Zandvoort, onder vermelding „steun vis- schersgezinnen.") Zandvoort heeft veel van de zee gekregen; wil nu helpen om te geven aan hen, van wie de zee gisteren zooveel wegnam. Zandvoort, 24 Mei 1932. VAN ALPHEN, Burgemeester van Zandvoort. De begrafenis De teraardebestelling van de slachtoffers van den zeeramp zal Vrijdagmiddag op de Algemee- de zeeramp zal Vrijdagmiddag op de Algeugee- en om drie uur. BurgerL stand Geboren: Jacoba, d. v. J. van den Bogert en J. W. C. Schmidt: Aart, z. v. N. Visser en C. de Zwaan; Guurtje, d. v. M. Bakker en A. M. Zantman; Maria Jacoba, d. v. H. A. van de Poll en J. M. A. Stolwijk; Guurtje Johanna Cornelia, d. v. A. J. Burgers en G. Hekman; Johanna, d. v. P. L. van Andel en H. A. Mulder; Ewoud, z. v. H. van Elderen en W. Trouw; Willem, z. v. A Buis en M. H. Scheltes; Maria Theresia Catharina, d.' v. P. Appelman en M. H. Kraakman. Overleden: Petrus Hendricus van Hoof, 2 mnd., z. v. J> J. v. Hoof en W. Bouwer. Duifje Jacoba van Roode, 69 j. wed. v. Th. Dam. Ziekengeld bij werkverschaffing Be be schikking van den Minister van Economische Zaken en Arbeid is bepaald, dat voor de be rekening van het ziekengeld als dagloon voor de bij werkverschaffing te werk gestelde ar beiders uit deze gemeente het bedrag van f 2.50 geldt, ongeacht bij welke werkverschaffing de arbeiders te werk gesteld waren, toen zij onge schikt tot werken werden. Belasting betalen Er blijken hier zeer veel belastingbetalers te zijn die er nog niet mede bekend zijn, dat dagelijks gelegenheid bestaat op het Postkantoor alhier belasting te betalen. Dit is op 1 Mei van kracht geworden. Voor heen was hiervoor gelegenheid op den tweeden en vierden Dinsdag van elke maand op het Gemeentebelastingkantoor. Of deze dagen ver vallen zijn, is ons niet bekend; wel heeft in deze maand geen zitting plaats gehad. Burgerlijke Stand. Van 12 t.m. 19 Mei. Geboren: 13 Mei: dochter van L. Moene en E. W. Achterberg; zoon van G. Marijt en M. E. Semmelmann; dochter van M. de Groot en S. Haasnoot; 14 Mei: zoon van C. D. F. O. Bobzin en H. Ebert; 16 Mei: dochter van C. van Roon en T. van der Plas; dochter van Th. Waasdorp en M. G. van den Berg; 15 Mei: dochter van A. Vlieland en L. van der Zwan; 18 Mei doch ter van T. Hasper en J. Hoek; zoon van G. Raaphorst en G. Th. van Gijls.wijk. Getrouwd: 17 Mei: A. P. J. van den Berg, 23 jaar en L. Guijt, 22 jaar; 19 Mei: C. Meeuwen oord, 46 jaar en P. M. Wartena, 30 jaar. Overleden: 15 Mei: W. M. J. Buuring, 77 j., wed. van F. Th. J. W. Kok. Mishandeling Door J. H. S. is aangifte gedaan van mishandeling door F. V. Door de politie is proces-verbaal oupgemaakt. Sport, Donderdagavond om kwart voor acht zullen L.F.C. I uit Leiden en Quick Boys I uit Katwijk elkander bekampen in de finale der bekerwedstrijden, uitgeschreven door Ter Leede. De wedstrijd wordt gespeeld op „Sporthoff". „Hulp in Nood". Zaterdag 28 Mei houdt „Hulp in Nood" den jaarlijkschen bloempjesdag. Hieraan is 'n attractie verbonden. Iedere kooper ontvangt een gratis lot dat kans geeft op een mooi schilderij. Op concours. Zondag a.s. zal de R.K. Har monie „St. Ambrosius" aan het concours te Delft deelnemen in de derde afdeeling. Verleden jaar wist „St. Ambrosius" op den wisselbeker beslag te leggen, doordat het hoogste aantal punten werd behaald. Werkloosheid en steun verleening. In de af- geloopen week bedroeg het aantal werkloozen in deze gemeente 120. Rijkssubsidie op de steun- verleening is door den minister toegezegd tot 4 Juni. Gem. Arbeidsbeurs. Overzicht per 21 Mei 1932. Bieden zich aan: a. bouwvakarbeiders: betonwerkers 45, bouwk. opzichters 5, cement- werkers 1, gasfitters 2, grondwerkers 122, lood gieters 7, metselaars 46 w.o. 1 ben. 18 jr., opper lieden 50 w.o. 1 ben. 18 jaar, rieters 1. schilders 24, straatmakers 1, stucadoors 15, timmerlieden 158 w.o. 3 ben. 18 jaar, voegers 4 w.o. 1 ben. 18 jaar. b. Metaalbewerkers: bankwerkers 78 w.o. 3 ben. 18 jaar. branders 1, caulkers 1, constr. wer kers 12, electrlciens 13 w.o. 1 ben. 18 jaar, hand langers 3, instrumentwerkers 1, isoleerders 1, ketelmakers 19, klinkers 5, koperslagers 9, las- schers 15, machinisten 120 w.o. 78 visschers- machinisten, metaalboorders 1, metaaldraaiers 13, metaalschavers 2, metaalslijpers 1, metaal schilders 3, monteurs 14 w.o. 1 ben. 18 jaar, motordrijvers 1, plaatwerkers 25 w.o. 1 ben. 18 jaar, pijpwerkers 3, pijpfitters 2, scheepstimmer lieden 10, scheepstuigers 3, smeden 7 w.o. 2 ben. 18 jaar, stokers 123 w.o. 91 visscherij-stokers, tegenhouders 1, voorslaanders 1, vormers 6 w.o. 1 ben. 18 jaar, vuurwerkers 16, ijzerwerkers 1. c. Kantoorpersoneel: bedienden ml. 32. idem vr. 6, aank. bedienden vr. 5, idem ml. 9, hulp operateur (bioscoop) 1, machine-teekenaars 1. d. Huish. beroepen: dienstboden dag en nacht (ben. 18 jaar) 1, dagdienstboden (ben. 18 jaar) 1, werksters 9, portiers 2. e. Diverse beroepen: fotografen 1, verifica- trices 1, boekdrukkers 1, letterzetters 2, mach. houtbewerkers 8 w.o. 1 ben. 18 jaar, mach. kis tenmakers 1, kuipers 16, mandenmakers 5, meu belmakers 4. modelmakers 1, rietmatten-makers 1, stoelematters 1, zagers 4, 1.1. kappers 1, kleer makers 1, aardewerkers 4 w.o. 1 ben. 18 jaar, glazuurders 1, modelleurs 1, plateelschilders 2, schoenmakers 3 w.o. 1 ben. 18 jaar, boekbinders 2, nettenboetsters 8, nettenboeters 2, zeilmakers 3, bakkers 4, broodbezorgers 2, koks 15, sigaren makers 1, slagers 3, bloemisten 5, landarbeiders 4, tuinlieden 9, matrozen 85, schippers 50, stuur lieden 35, colporteurs 1, kruideniersbedienden 2, magazijnbedienden 7, reizigers 7, vertegenwoor digers 1, winkelbedienden 1, bakkenschippers 6, chauffeurs 31, dekknechts 5, emballeurs 1, havenarbeiders 120, kellners 4, kolenwerkers 26, kraanmachinisten 3, matrozen gr. vaart 3, motor schippers 2, pakhuisknechten 4, schippers (bin nenvaart) 5, sleepb. kapiteins 7, sleepb. stuur lieden 2, stuurlieden ter koopvaardij 1, koetsiers 1, voerlieden 5, controleurs 5, assuradeuren 1, incasseerders 2, opzichters 1. f. Zonder vakkennis: losse- en fabrieks arbeiders 623 w.o. 27 ben. 18 jaar. Burgerlijke Stand. Geboren: J. F. van Riet Bohn, d. P. JansenZwart z. J. A. V. van Leusen—Binnerts, d. D. v. d. Molen—Voor- braak, d. B. Dijkhuizen—de Winter, d. J. Zwa nenburg Ros, d. J. M. WarmenhovenKooy- man, z. L. KorbeeKlinkenberg, z. B. Kloos termanKohlweis, d. J. Akkerman—Koe man, d. Ondertrouwd: N. J. van Schie en A. Kohout. R. Pals en G. Smit. J. W. Klein en R. Korte. G. Plugboer en S. A. Zielonka. H. Huttinga en A. Wennis. D. Vellema en Th. W. Beekman. H. J. Nagel en J. E. Nieuwenhuizen. Getrouwd: E. Kien en A. E. M. Admiraal. J. A. B. Zoontjes en A. C. Dekker. J. P. Reek en K. E. Timmer. W. J. Zwanenburg en A. A. Druyven, P. H. Ockers en P. v. d. Vijver. P. H. W. Bosschert en G. v. Vark. A. Burggraaf en R. Henstra. H. Gravemaker en E. G. L. de Fe- ber. D. Duyndam en M. Duindam. F. Huttinga en G. ten Hof. S. L. Kuiper en G. van Pel. Overleden: Richard Strobbe, 3 m„ zoon van J. A. Strobbe. Neeltje Kuyper, 56 jaar., echt- gen. van J. Zwaan. Pieter P. Pruys, 70 jaar, echtgen. van C. J. Piek. (Zetpillen tegen. «uw aambeien.) Burgerl. stand Geboren: Johanna Bertha Maria dochter van J. Hermans en J. van Schooten; Johannes Petrus Reinier Gerardus zoon van J. van der Lans en H. van der Ploeg. Ondertrouwd: Adrianus Augustinus, 35 jaar te Voorhout met Tjitske Jacoba Derickx, 37 jaar, te Voorhout; Leonardus Cornelis Korte- kaas, 25 jaar te Hillegom met Maria Adriana van den Berg, 26 jaar te Voorhout. Raadsvergadering Er te een openbare ver gadering van den raad dezer gemeente uitge schreven op Vrijdag 27 Mei a-s. des avonds te half acht ten raadhuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Herstemming over opheffing van den tee kencursus. 3. Voorstel om het bedrag voor een vent vergunning te bepalen. 4. Voorstel tot intrekking van besluiten tot verhuur van grond. 5. Prae-advies over een adres betreffende afscheiding van een parkeerterrein. 6. Prae-advies over een verzoek om een eereprijsvoor een postduivenconcours. 7. Voorstel betreffende vaststelling der ver ordening op de heffing en invordering van rechten voor vergunningen en verloven ingevol ge de Drankwet 1931. 8. Prae advies over een adres om over te gaan tot verlaging van het maximum aantal verloven A. 9. Voorstel betreffende wijziging der instruc tie van den doodgraver. 10. Voorstel tot voorloopige inrichting van een volksbad en tot vaststelling der tarieven. 11. Voorstel tot weddebepaling van een amb tenaar der Bedrijven. 12. Voorstel tot overdracht van strandpacht. 13. Voorstel tot vaststelling eener suppletoire begrooting voor 1932. 14. Voorstel tot het verleenen van een cre- diet voor invoering van een beter controle systeem voor de vermakelijkheidsbelasting. 15. Voorstel tot verlenging van den pachttijd van een parkeerterrein. 16. Prae advies betreffende oprichting yan een gemeentelijke hypotheekbank. 17. Prae advies inzake een adres, betreffen de de bestratingswerken der Zandvoortsche' laan. Gasprijs Daar de tarieven voor groot gas verbruik geen schaal hadden tusschen de 4000 en 10000 M3 is door den heer Cense, directeur der bedrijven 'n nieuwe schaalverdeeling voor' gesteld en wel: 2000 M'3 8 cent; 3000 M3 754 cent; 4000 M3 7 cent; 6000 M3 6(4 cent; 8000 M3 6 cent; 10.000 M3 5cent; 15.000 M3 554 cent; 2p.000 M3 5% cent; 30.000 M3 en hooger 5 cent. Bij meerder gebruik dan het contract, zou voor het meerdere de tariefsprijs van de vol gende groep gelden. Gevraagd was, om een becijfering van de financieele gevolgen van het aannemen van het voorstel. In 1931 bedroeg het oververbruik volgens con- tractsprijs f 11.141.86. Volgens de voorgestelde nieuwe regeling zou dat zijn f 11.004.39, een verschil van f 137.47. De totale opbrengst bedraagt over 1931 f 125 000. zoodat het groot verbruik nog geen 10 pet. van het totaal bedraagt. Kasopname Bij de laatst gehouden kas opname bedroegen de ontvangsten f 2886.308.975, de uitgaven f 2854 749.045, zoodat in kas was een saldo van f 31.559.93. Ventvergunning B. en W. stellen den raad voor aan Heintzbergen, Oosterparkstraat 24 een ventvergunning voor het strand te ver leenen voor den verkoop van wafelen en oublies voor het seizoen 1932 en voor een prijs van f 25. Terras De heer Pomper had aangevraagd in de duinreep voor Riche een terras te mogen aanleggen, groot 15 x 4 M2. De raad keurde deze aanvrage goed en be paalde de huurorijs op f 3 per M2 per jaar. Echter onder voorwaarde, dat de heer Pomper zelf de kosten der noodige werkzaamheden be taalde. Hiertegen heeft de heer Pomper bezwaar, zoodat B. en W. den raad thans voorstellen, het vroeger toestemmende raadsbesluit in te trekken. Parkeerterrein De heer F. van Waard, wo nende naast het parkeerterrein aan de Ooster parkstraat, ondervinct veel last volgens zijn adres aan den raad van het ontbreken van een afscheiding tusschen genoemd terrein en de gronden bij zijn perceel. Hij verzoekt om plaat sing van een voldoende afscheiding door de gemeente. B. en W. adviseeren afwijzend op dit verzoek te beschikken, daar naar alle waarschijnlijkheid het volgende jaar reeds dit parkeerterrein ver plaatst zal worden en het in de huidige om standigheden niet gewenscht is, dat de ge meente voer zoo'n korten tijd nog de vrij be langrijke uitgaven zal doen. Geen lust De heer T. Zwemmer, Duinweg 23, had aangevraagd om van de gemeente een perceel grond te mogen huren achter zijn ga rage; Dit heeft de raad toegestaan. Maar daar Zwemmer het contract niet wenscht te teeke nen, stellen B. en W. den raad voor, het raads besluit van 31 December 1931 weer in te trek- ken. 22 Mei vonden in het verkooplokaal te Rotter dam le klas gewichthefwedstrijden voor alle af- deelingen plaats en dito worstelwedstrijden voor de afd. Extra Vedergewicht en Vedergewicht om het Kampioenschap van Nederland. De belang stelling was bevredigend. H. M. de Wolf, H. K. V. „Haarlem" bracht het Nederlandsch record tweehandig drukken dat op zijn naam stond met 7254K.G. op 75,2 K.G. Afd. Extraveder. Chr. Kerckhof, alg. lid Breda, bracht het Nederlandsch record tweehandig stooten, dat op zijn naam stond met 120 K.G. op 122.8 K.G., afd. lichtgew. De uitslagen waren als volgt: Afdeeling extra- vedergewicht kamp. H. M. de Wolf, Haarlem 2e pr. P. Schroomgens K.D.O., Venlo. Vedergewicht: kamp. Reemers, Hercules, Eindhoven. 2e pr. P. ten Wolde, Sandow, Zaan dam, 3e pr. P. Vendele, Hercules, Dordrecht. Lichtgewicht: kamp. Chr. Kerckhof, algem. lid. 2e pr. J. Roos, D. O. K., A'dam, 3e pr. C. Tabak, D. O. K., Beverwijk. Midden A-gewicht: Kamp. Ballogde, Hal ter, Zaandam. 2e pr. A. G. Scheffer, Haarlem, 3e pr. J. Stastra, Wilh. Garde. Midden B-gewicht: kamp. J. Mutsers, Her cules, Eindhoven, 2e pr. F. Hendriks, K. D. O., Venlo. Zwaargewicht: kamp. G. N. Doll, D. O. K., A'dam, 2e pr. C. Vessies, D. O. K., Beverwijg, 3e pr. H. Daamen, alg. lid, Breda. Worstelen Extra-vedergewicht. Kampioen J. Bakker, de Halter, Zaandam, met 1 strafpunt in 4 partijen, 2e pr. J. Daamen, algem. lid, R'dam, met 3 strafpunten, in 3 partijen, 3e pr. H. Brinkman, Hercules, A'dam, met 6 straf punten in 3 partijen. Afd. Vedergewicht. Kampioen B. Bleeker, Hercules, A'dam, met 0 strafpunten in 6 par tijen, 2e pr. H. Groeneveldt, D. O. K., Bever wijk, met 6 strafpunten in 7 partijen, 3e pr. F. Nieman, D. O. K., Beverwijk, met 9 strafpunten in 6 partijen. Zondag 29 Mei zullen de worstelwedstrijden worden voortgezet met de afdeelingen Licht- Midden A-, Midden B-, Midden C- en Zwaar gewicht. Heden overleed na een lang durig en geduldig gedragen lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader JACOBUS HOOGEVEEN echtgenoot van Maria Anthonia Hagedoorn in den ouderdom van 61 jaren. Uit aller naam: Wed. M. A HOOGEVEEN— HAGEDOORN Haarlem, 24 Mei 1932 Graaf Willemstr. 35. De H.H. Uitvaartdiensten zul len gehouden worden op Zater dag 28 Mei a.s., in de parochie kerk van den H. Johannes den Dooper, Amsterdamstraat, te 7 en 9 uur gezongen H. Mis van Requiem, daarna begrafenis op het R.K. Kerkhof St. Barbara. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed zacht en kalm, tijdig voorzien van ae H.H. Sacramenten der Sterven den, onze zeer geliefde man, vader, behuwd- en grootvader ALOYSIUS STROBBE in den ouderdom van 60 Uit aller naam: Wed. STROBBE— SPANJAART Houtrakpolder, 25 Mei 1932. De H. Uitvaartdienst zal wor den gehouden op Zaterdag 28 Mei, in de parochiekerk van de H. Gertrudes te Houtrakpolder om 9.30 uur, waarna de begra fenis op de R.K. Begraafplaats te Halfweg. De uitdeelingslijst in het faillisse ment der nalatenschap van J. VAN GELDER te Haarlem en die in het faillissement van A. WAAGE, te Haar lem, zijn heden door mij ter griffie der Arr. Rechtbank te Haarlem ge deponeerd. Mr. G. A. FEITS. R.K. jongedame, 23 jaar. geoefend, zag zich gaarne opgenomen in ten nisclub, Haarlem of omg. Br. onder no. 18459, bur. van dit blad. Gevraagd bij P. RINGS, Wüstelaan 24, Sant poort-Station. GEBOREN: Zoon van ENGELBERTUS V. d. HELM en CATO v. d. HELM-DE ROOY Haarlem, 25 Mei 1932. Onze afdeeling voor het van scheuren en winkelhaken Bekende accurate aflevering gevraagd, leeftijd 23 jaar, kunnende fietsen en dansen. IJmuiden of c .n- streken. Br. onder no. 18451, bureau van dit blad. BOUWKUNDE, WEG- en WATERBOUWKUNDE, WERKTUIGBOUWKUNDE, ELECTROTECHNIEK, S CHEEPSBOU WKUNDE, aansluitend op 3 kl. H.B.S. B. 5; M.U.L.O. B. en uitgebreid A.B. onder wijs. AANMELDING open tot 10 JULI 1932. PROSPECTUS gratis verkrijgbaar. Bez. van een goed einddiploma eener wisk. H.B.S. 5-j. c. kunnen, indien plaats aanwezig, bij tijdige aanmelding in het 2e studiejaar geplaatst worden. Zij, die op den lOen Juli nog niet in het bezit kunnen zijn van de over te leggen diploma's of cijferlijsten, moeten zich toch vóór dien datum aanmelden met mededeeling van den datum van hun examen of overgang. HEILBOT MIDDENMOOTEN 60 ct. per pond. VISCHHANDEL BLOEMENDAALSCHEWEG 60 BLOEMENDAAL - Tel. 23280 (2 lijnen) EET NU VISCH. PRIJZEN LAAG. Gebr. Meubelen te koop gevr. Geh. en ged. Inboedels. Uw adres is Ged. Oude Gracht 17, Tel. 14637. Overal te ontbieden. Voor W. BOEREE, Schagchelstr. 16 1 Eng. gemaakte Heerenkleeding vanaf f 27.50. BLAUW KAMGAREN en FANTASIE STOFFEN, eerste kwaliteiten, prima bewerking. Gelegen b. d. Zijlbrug, achter leuw- bouw Kinderhuissingel. RECHERCHE-BUREAU DRENTH Emmastraat 1 - Tel. 14751 - Haarlem, onderzoekt voor U op elk gebied. Jé J.JêêJé JéJi VRIJDAG 27 MEI - 8.15 UUR Laatste opvoering in dit seizoen jb door het Ver. Rotterd. Hofstad-Tooneel Dir. Cor v. d. Lugt Melsert, tegen sterk verlaagde 'zen. H| Engelsch sensatie-blijspel ln -i- jjl 3 bedr. door Arnold Ridley. ij) Prijzen (alles inbegr.) 2.08. ij- jjj 1.75, 1.38, 0.80 en 0.67. fff iji Plaatsbespr. dagel. 10-3 u. Per Ijl ijl tel. 1Ó189 alleen van 12-3 uur -i* Notaris Mr. H. C. ITTMANN te Haarlem, zal op MAANDAG 6 JUNI 1932 's avonds nk 7 uur, ln het Algemeen Verkooplokaal aan de Nieuwe Gracht 74, te Haarlem, ln velling brengen Een HEERENHUIS met SCHUUR, ERF en TUIN te HEEMSTEi aan de KOEDIEFSLAAN no. 42, groot 1.90 Are. Aanvaarding ln eigen gebruik bij de betaling. Te bezichtigen: Dinsdags en Don derdags, alsmede den verkoopdag van 24 uur. Inlichtingen bij genoemden notaris. Wilhelminastraat 44. Inmiddels uit de hand te koop. die zich in hun vrfjen tijd een RUIME BIJVERDIENSTE wenschen te verschaffen, gelieven te schrijven onder no. 18342, bureau Nieuwe Haarl. Courant. met haar 2e idem 3e idem 4e idem 4e idem le Hoofdprijs LUXE AUTO. Het nieuwste snufje uit de Fordfabrieken. MOTORRIJWIEL „Ariel" of naar keuze van den win naar een HUISKAMER-AMEUBLEMENT. MOTORRIJWIEL „Coventry-Eagle", of naar keuze vas den winnaar, een SLAAPKAMER-AMEUBLEMENT. ELECTRISCH RIJWIEL, de nieuwste vinding der Phllipsfabrieken. EL^CTRISCHE SINGER-NAAIMACHINE, het ideaal van iedere vrouw en meisje. Verder vele waardevolle prijzen, waaronder RADIOTOESTEL, RIJ WIELEN, SCHILDERSTUKKEN, HORLOGES, KLOKKEN enz. enz., in totaal Loten a 1.per stuk, verkrijgbaar aan het Consultatiebureau, Ged. Oude Gracht 41, aan de cassa's der Firma GEBR. GERZON en daar, waar prijzen zijn geëtaleerd. Loten worden franco toegezonden na ontvangst van postwissel of overschrijving op postrekening 119600.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 3