FIRMA KORS maille aren L. EtMAftM I., 19000 NHC EEN NET MEISJE GERZON S C !ni U S MERJAPONNEN LAAGSTE PRIJS HAARLEM DONDERDAG 26 MEI OPENBARE SCHOLEN HEEMSTEDE EMAILLE B.K. SPRINGT NIET AF.. 49 39 45 2.90 STADSNIEUWS ER WORDT BEZUINIGD Nederlandsche Bbnd van Particuliere chauffeurs Eerste-Kamerverkiezingen Coöp. Haarlemsche Groenten- en Bloembollen veiling^ in liquidatie Waarom 60 pCt. VERKEERSONGEVALLEN EXAMENS HOOFDACTE VAN ONZE RECHTBANK ONVERANTWOORDELIJK RIJDEN Tachtig-K.M.-vaart op den Wagenweg Burgerlijke Stand UIT DEN OMTREK NOORD WIJKERHOUT Processiedag HEEMSTEDE VOORHOUT SPORT EN SPEL KYNOLOGIE Kynologie en onderlinge wedstrijd voor politiehonden DAMMEN Nederlandsche Dambcnd HAARLEMSCHE DAMCLUB Persoonlijke kampioenschappen DUIVENSPORT Postd. Ver. „de Snelvlieger" INGEZONDEN VRAGENBUS Speciale verkoop van KATOENEN HEEREN ZOMERPAKKEN tegen ongekende prijzen. Vak- en Bedrijfskleeding KONINGSTRAAT TELEFOON 11685 OUDE GRACHT 30 Dames Badcostuums GROOTSTE KEUS Dames Badcostuums Dames Badcostuums Heeren Badcostuums Heeren Badcostuums Kinder Badcostuums BADLAKENS BADSCHOENEN DAMES BADJASSEN KINDER BADCAPES DAMES BADCAPES Badmutsen Duikhelmen Ceintures Naar aanleiding van verschillende aanvragen berichten wij den ontvangst van NIEUWE GROOTE ZENDINGEN n zoowel kleine als groote maten V72 kruisstraat 5 SPECIAAL HUIS VOOR DAMES MODES DE Onder dit opschrift wist de „Stads-Editie" Bisteren het volgende te vertellen: „Men deelt ons mede, dat het zakgeld van de Verpleegden in het „Haarlemsch Tehuis voor Ouden van Dagen", in verband met de bezui- higingsnoodzakelijkheid voor de gemeente, ver laagd is van 1— per week op 75 cent. Het betreft hier 79 oudjes, zoodat de te ver wezenlijken bezuiniging ongeveer 1000.per jaar zal bedragen." Aldus het bericht, dat ons al dadelijk aller zonderlingst voorkwam, omdat bezuiniging op deze wijze wel wat erg krenterig zou zijn. En bij navraag bij wethouder Van Liemt bleek in derdaad, dat het blad wel de klok had hooren luiden maar niet wist, waar de klepel hing. Wat toch is het geval? De oudjes kregen tot hu toe wekeiyks een uitkeering, welke zeer va rieerde. Daardoor kon de een zich wat meer Veroorloven dan de ander, wat jalouzie onder de verpleegden met zich bracht. Om daaraan oen einde te maken, heeft de Commissie voor het Tehuis besloten, de uitkeering voor allen Belijk te maken. Daardoor is de uitkeering voor den een wat lager, voor den ander wat hooger Beworden. Met bezuinigingsmotieven heeft deze maat regel niets te maken. De Nederlandsche Bond van Particuliere Chauffeurs komt Zondag 5 Juni as. in „Rust hoek" te Bloemendaal bijeen in buitengewone ftlgemeene vergadering. Als punten staan op de agenda: o.a. de Weerstandskas, een herziening der contributie Voor werklooze leden. De aanstelling van een 2en rechtskundig advi seur zal aan de vergadering ter goedkeuring ■Worden voorgelegd. Als belangrijkste punt mag worden beschouwd het voorstel van het Bondsbestuur om over te gaan tot het aanstellen van een bezoldigd bestuurder. De toename van het ledental en de plannen Van het bestuur om de organisatie aan invloed en beteekenis te doen toenemen, maken he noodzakelijk, dat tot de indienststellmg van een bezoldigd bestuurder wordt overgegaan. De Vereeniging van Vrijz.-Democratische leden van Provinciale Staten heeft de candida- tenlijsten voor de verkiezing van leden van de Eerste Kamer vastgesteld. Op de lijst voor de groep Zuid-Hol.and kom. eerste candidaat voor ar. M. Slingenberg (aftr.). TTpf Wkbld van BI. O." schrijft. Naar wy vernemen, heeft de in liquidatie Zijnde veilingsvereeniging, de Coöperatieve Haarlemsche Groenten- en Bloembollenveilmg, de vSe week slechts op 60 pet. afgerekend met haar crediteuren, in tegenstelling tot an dere veilingen, die een aanzienlijk hooger per centage in eerste instantie hebben uitgekeerd. Deze lage uitkeering heeft velen verwonderd, omdat de verwachtingen zoo geheel anders Waren. De aanvoerders vertrouwden dat al thans hetzelfde percentage als door de andere veilingen zou worden afgerekend. Nog begin Mei werd door insiders verzekerd, dat het doel dat met de reorganisatie in December jJ. beoogd werd, niet alleen volkomen was be reikt, maar dat los daarvan voor de Mei-be talingen zeker 80 pet. zoo niet meer, beschik baar was Tot voor eenige dagen meenden dan ook de belanghebbenden te kunnen rekenen op Uitbetaling van hetgeen zij nog bij de veiling hadden staan. Zij grondden deze verwachting op de van de zijde van de commissie voor de reorganisatie in vergaderingen en besprekingen gegeven verzekering dat de moeilijkheden Waarin de coöperatie was geraakt tengevolge van verleende credieten, uitsluitend de leden der coöperatie aangingen en dat daarvoor een bevredigende schikking was getroffen. Het door de veiling te verrekenen bedrag van vorderin gen van anderen was door aanwezige accepten geheel gedekt. Nu hebben wij tevens vernomen dat er moei lijkheden zün ontstaan bij de betaling van den omslag voor het tekort, dat oorzaak werd voor de liquidatie der coöperatie, maar indien de in dezen winter gedane verklaring juist ware, dan zou dit geen invloed hebben op de afrekening per 1 Mei van de geveilde bedragen. De teleurstelling aan aanvoerders bezorgd, moet dus een andere verklaring hebben, dan de onvolledige betaling door de koopers, die bij andere veilingen tot een kleinere aftrek heeft geleid. Zonder ons te willen mengen in de huishoudelijke zaken van de vereeniging, die Immers met hare leden zelf tot een resultaat ftioet komen, meenen wy in het algemeen be lang de vraag te moeten stellen, dat de sluier Van geheimzinnigheid die over de Mei-betalin gen ligt, wordt opgeheven. Hierbij zijn immers de belangen van met- leden ten nauwste betrokken en deze hebben Vecht om te weten, in hoeverre de moeilijkhe den gevolg zijn van inmiddels gerezen bezwa ren aan de liquidatie der coöperatie verbon den. Wq hebben bij de directie van de Haarl. Vei ling geïnformeerd naar de juistheid van de hierboven vermelde feiten. Zij deelde ons mede, dat het geheel onjuist is, ook maar eenig ver band te zoeken tusschen de uitbetalingen en de nieuwe N.V. Deze N.V. heeft niets met de oude veiling te maken. De nieuwe N.V. heeft van de oude Coöperatieve alleen het gebouw, den Inventaris en de emballage overgenomen, maar staat ver der geheel los van de oude veiling. Het is juist, dat slechts 60 pCt. uitbetaald Is. Ook door de liquidatiecommissie wordt be treurd dat niet meer is kunnen worden uitbe taald, maar op het moment, dat dit bedrag Werd vasgesteld, kon inderdaad niets meer Worden gegeven. Intusschen is dat nu al weer anders gewor den en is binnenkort een nieuwe uitkeering te wachten. De oorzaak is duidelijk, de vei ling behoeft en mag volgens het reglement niets meer uitbetalen dan wat van debiteu ren is binnengekomen. Andere veilingen kunnen misschien in dit Opzicht eenige risico nemen, kunnen een be drag dat nog niet binnen is, maar waar schijnlijk binnen zal komen, al vast aan be langhebbenden uitbetalen. De liquidatiecom- frussie voor de Haarlemsche veiling mag geen enkel risico loopen en mag alleen het geld uit betalen, dat in feiten binnen is. Zoo komt het <Jat andere veilingen meer hebben kunnen be talen dan de Haarlemsche heeft gedaan. Wielrijder in een sloot Gistermorgen reed de heer C. v. B., wonende bi Breda per auto op den Heeren- Weg te Heemstede in de richting Haarlem. By de Kerklaan stak dé over. Van B. remde met zijn auto uit alle macht en kon toch niet verhinderen, dat van H. die op een fiets reed, werd aangereden. Door den schok werd v. H. in een slootje langs den weg geworpen. Hij kreeg eenige schaafwonden aan zijn handen. De fiets werd ernstig beschadigd De auto, die vermoedelijk door het sterke rem men slipte, reed tegen een op het trottoir staanden boom. Ook dit voertuig kreeg be langrijke schade. De Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, heeft in de commissie, welke in '32 belast is met het te Haarlem afnemen der hoofdakte-examens, ter verkrijging van de akte van bekwaamheid, benoemd: a. tot lid en voorzitter: G. H. Weustink, oud-inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Haarlem, te Haarlem. b. tot lid en ondervoorzitter: Tj. Sterringa, inspecteur van het lager onderwijs in de in spectie Zaandam te Haarlem. c. tot leden: P. J. Debets, leeraar aan eene byzondere kweekschool te Haarlem, te Haarlem P. B. van Don, leeraar aan eene bijzondere kweekschool te Bergen (N.-H.), te Alkmaar; J. H. van Ginkel, leeraar aan eene bijzondere kweekschool te Haarlem, te Bloemendaal; O. A. Houwen, directeur eener bijzondere kweek school te Haarlem, te Haarlem; H. W. Koren stra, directeur eener byzondere kweekschool te Haarlem, te Haarlem; M. H. Lem, oud-hoofd eener openbare lagere school te Amsterdam, te Amsterdam; W. Ph. Lindner, leeraar aan de gemeentelijke kweekschool te Amsterdam, te Bussum; H. Marwitz, leeraar aan de Rijks kweekschool te Haarlem, te Haarlem; Th. P. J. Snijders, leeraar aan eene byzondere kweek school te Amsterdam, te Amsterdam; G. Wes terbeek, leeraar aan de gemeentelijke hoogere- burgerschool te Utrecht, te Utrecht; I. A. J. de Wilde, leeraar aan de gemeenteiyke kweek school te Amsterdam, te Amsterdam. d. tot plaatsvervangende leden: A. C. den Besten, hoofd eener byzondere lagere school te Utrecht, te Utrecht; J. Dijkstra, leeraar aan de Rijkskweekschool te Zaandam te Zaandam; A. J. van Goethem, oud-hoofd eener openbare lagere school te Amsterdam, te Amsterdam; T. van der Lee, leeraar aan eene byzondere kweekschool te Amsterdam, te Amsterdam; A. F. A. van Makkelenberg, hoofd eener openbare lagere school te Amsterdam, te Amsterdam; mej. M. G. Meester, leerares aan eene byzon dere kwe'ekschool te Amsterdam, te Amster dam; L. Middelhof, leeraar aan eene bijzon dere kweekschool te Haarlem, te Haarlem; G. Tjalsma, directeur der Rykskweekschool te Alkmaar, te Alkmaar-Heiloo; G. Th. Vermeu len, directeur der bijzondere kweekschool te Beverwijk, te Beverwijk; drs. H. Vlas, leeraar aan een byzonder lyceum te Alkmaar, te Alk maar; D. R. F. de Vries, leeraar aan de Rykskweekschool te Zaandam, te Zaandam; W. C. Braat, directeur der Rykskweekschool te Zaandam, te Zaandam. In den avond van 15 Maart omstreeks half acht, bereed de 24-jarige Amsterdammer Antoon S. met nog drie anderen Amster dammers een klein driewielig autotje, een z.g. „Oranjekever". De wagen reed naar schatting met een vaart van 80 a 85 K.M. in de richting der stad. Ter hoogte van de Spruit en Boschstraat passeerde hij rechts een anderen auto, doch door de buitengewoon groote snelheid kon hy het stuur daarby niet meester blijven. De wagen reeds het rijwielpad op, waar een aldaar rijdende wiel rijder van zijn fiets werd geslingerd. Vervolgens botste de auto tegen den huismuur van perceel Wagenweg 65, welke muur over een lengte van 1 M. omver werd geworpen. Gistermorgen had verdachte zich te verant woorden voor den Haarlemschen Kantonrechter. Uit het getuigenverhoor kwam vast te staan, dat verdachte inderdaad zeer onverantwoorde- lyk had gereden. De ambtenaar van het O.M. eischte 10 dagen hechtenis en ontzegging om een jaar een motor- rytuig te besturen. De Kantonrechter achtte het ten laste gelegde bewezen en veroordeelde ver dachte tot een geldboete van 200 of 20 dagen hechtenis en een half jaar ontzegging. Ondertrouwd: 24 Mei: A. v. Doom en A. P. M. v. Nieuwenhoven. Geboren: 21 Mei: H. ter SmittenHassel- mann, z; 22 Mei: A. de VogelKeur, d; 23 Mei: C. Schol—Prins, d. Overleden: 22 Mei: J. E. C. F. Breunissen Torost, 75 j, Prinsessekade; 23 Mei: C. Janssen —Runderkamp, 68 j, Soendaplein; M. W., 18 d, d. v. H. J. Menks, Graafschapstraat; W. S. PonsenDerksema, 64 j, Coornhertstraat; A. E. de GrootLommerse, 61 j, Kamperlaan: 24 Mei: A. BlokkerDekker, 87 j, Schoterweg. Aanstaanden Zondag gaan we weder Ons eerbiedig scharen, Om het aanbiddelyk Geheim Den God onzer Altaren. Om daar den verborgen Christus Door zoovelen vaak miskend, Onze hulde te gaan brengen In Zyn heilig Sacrament. Maar onze liefde voor den God-Mensch Moet op dien middag verder gaan, wy moeten eerherstel hem bieden Voor zooveel smaad hem aangedaan. Ziet eens hoe het arme Spanje Zyne dienaren verbant, Hunne schoone tempels, kathedralen Onteigent of verbrandt. Denkt eens na, hoe ginds in Rusland Te midden van zooveel ellend', De Vredes-Koning wordt verworpen Zyne Godheid zelfs miskend. Maar laten we zoover niet dwalen Ook in ons Vaderland Wordt zoo vaak de spot gedreven Met de Eucharistie, ons heiligst pand. Dus, Zondagmorgen, allen dan, Voor Zijn ryk versierden troon, Hem nedrig eerherstel gebracht Voor die verguizing, spot en hoon. F. DE VROEGE St. Bavo-gesticht, Noordwijkerhout. BURGERLIJKE STAND Geboren: Johanna Anna Maria, d. van Theo doras Corn. Marinus Heemskerk en Maria Jo hanna Wilhelmina Kooij. Overleden: Pieter Pastoor, 62 jaar Eliazar Wolf Vet, 67 jaar. Dinsdagmidag, omstreeks 12 uur reed een autobus van den dienst ZandvoortAmsterdam, op den Bronsteeweg in de richting Haarlem. Op den hoek tegenover huize „De Ceder" wil de de chauffeur een driewielige transportfiets, die geheel rechts van den weg op de tramrails reed, passeeren en moest daardoor even op de rails van de trambaan uitwyken. Te laat zag hy de tram naderen, die uit de richting Haar lem kwam. Ook de trambestuurder, die de autobus te laat zag, remde uit alle macht, evenals de chauffeur, doch een botsing kon niet meer voorkomen worden. De bumper der tram drong in het linkervoor deel der bus, waardoor een vrij groot gat werd veroorzaakt. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. „Werkloozenzorg". Het comité voor de ver zorging van werkloozen heeft, wegens het ont breken van de noodige middelen, zijn werk zaamheden en steunuitkeeringen moeten be ëindigen. Op een terrein gelegen in het villapark aan de P. C. Hooftlaan naby de R. K kerk te Drie huis, welwillend beschikbaar gesteld door den heer W. van Heyst, zal op 29 Mei a.s. wedei een onderlinge wedstrijd worden gehouden, om den zilveren wisselbekcr, welkt voor gezamen- lyke rekening door onderstaande clubs is aan gekocht. Aan dezen wedstrijd zullen deelnemen ae volgende Dresseercubs: Dresseerclub Politie honden „Haarlem": „Kent U Zelf"; „Oefening Baart Kunst" en „Onder Ons" met in totaal ongveer 10 honden. De wedstrijden worden gehouden onder lei ding en verantwoording van de Commmissie, genaamd Onderlinge bekerwedstrijd „Kenne- merland." Doel van deze bekerwedstrijden is, dat ae leden der deelnemende clubs meer met elkaar in aanraking komen en het uitloven van me dailles en prijzen, doch vooral het winnen van den Zilveren Wisselbeker een pmtkel zal zyn, om met enthousasme de dressuur te be oefenen. Door de Commssie zal het ten zeerste op prys worden gesteld, wanneer deze wedstrijd door vele belangstellenden wordt bezocht. In ,,'t Hof van Holland" te Haarlem speelden voor de vierde klasse competitie de „Haarlem sche Damclub" IV tegen de Damclub „Oost- zaan" II. Het volledig verslag luidt als volgt: „Haarl. Damclub" IVDamclub „Oostzaan" li Bord Nr. Haarlem Oostzaan 1. H. C. OnkenhoutC. Westerveld 1i 2. N. J. H. KoersJ. Busch 20 3. L. J. FroonhofA. Meyn 1i 4. P. A. Nooy—P. Sol 2—0 5. J. M. A. MinderhoudC. B. v. d. Kooy 20 6. P. J. BijryK. Schouten 11 7. Th. C. v. d. SluysP. H. Ewouds 20 8. J. Zurel—T. Schaft 1—1 9. Ph. G. Amelung Jr.J. de Wit 20 10. J. KlaverstynP. Onrust 11 Totaal.... 15—5 Hieronder publiceeren wy de ranghjst van den wedstryd om het clubkampioenschap 1931/32 der „Haarlemsche Damclub" (hoofdklasse-af- deeling). Zooals hieruit blijkt gaat de strijd om den ti tel thans nog alleen tusschen Sluiter en Van Engelen. Nr. Spelers ges. gew. rem. vrl. pnt. 1 J. B. Sluiter Jr. 10 5 5 0 15 2 P. C. van Engelen 8 4 4 0 12 3 J. van der Giessen 9 5 2 2 12 4 J. P. van Eijk 10 3 6 1 12 5 J. W. van Dartelen 9 3 5 1 11 6 A. de Jong 10 2 5 3 9 7 H. G. Teunisse 8 4 0 4 8 8 H. Greeuw 8 14 3 6 9 Joh. Fabel 7 13 3 5 10 J. van Looy 9 2 16 5 11 J. Poppen 10 1 1 8 3 De Haarlemsche kampioen Sluiter is thans ge heel uitgespeeld; Van Engelen moet nog twee partijen spelen tegen Van der Giessen en Van Dartelen. De drie laagst aankomenden in deze afdee- ling moeten degradatie-wedstrijden spelen tegen de twee hoogst aankomenden der 2de klasse. Ook om deze plaatsen wordt nog heftig gestre den. Poppen eindigde definitief op de laagste plaats. Wedvlucht vanaf Mons op 22 Mei. Afstand 217 K.M. De pry zen werden behaald als volgt: J. de Vries 1-20-21-22-28; P. J. v. Daalen 2-4-10-19-24-25; A. C. Sweerts 3-5-9-13-15-23; H. V. Roosdorp 6-7-17-27; P. A. Bosse 8-26; J. J. Doeglas 11; J. J. Petri 12-14; W. Petri 16; P. Bannink 18-29. Haarlem, Willem de Zwygerlaan 5 Het bestuur van het Doorgangshuis voor Vrouwen en Meisjes, Cruquiusstraat 12 Haar lem, heeft in zyn laatste vergadering besloten tot ontbinding van zijn huis over te gaan. De reden daarvan is in hoofdzaak de lang durige ziekte van de Directrice Mejuffrouw Hulsbosch. Het bestuur kwam daardoor in allerhande moeilijkheden. Wij riepen onze leden op voor een vergadering op 18 Mei in de Cruquiusstr. 12. Slechts enkelen gaven gevolg aan den op roep. Er werd besloten om de verschillende vereenigingen aan te schrijven, die het huis noode missen kunnen. Wij hopen van harte dat alles in het werk gesteld zal worden, om de opheffing van het huis te kunnen voorkomen, daar in een stad als Haarlem een Doorgangshuis in een zeer ge voelde behoefte voorziet. Namens het bestuur, N. H. M. PLIESTER-DE VRIES Secretaresse. In aansluiting aan het boven vermelde be richt, inhoudende de mogelyke opheffing van het Doorgangshuis, besloten de ter vergadering aanwezige afgevaardigden van vereenigingen een oproep te richten tot: de Ned. Bond tot Verhooging van het Zede- lyk Bewustzijn; de Ned. Ver. tot Behartiging v. d. Belangen der Jonge Meisjes; de Ver. tot Steun; de Middernachtzending; de Kinderpolitie; de Josephine Butler Vereeniging; de Maatsch. Steun voor Zieken; de Kath. Ver. tot Bescherming van Meisjes; het Consultatie Bureau voor Moeilyke Kin deren; de Vereeniging Kinderzorg; de Vereeniging Nazorg Buitengewoon Onder- wys; de Reclasseeringsraad; de Voogdijraad; Projuventute; Mr. S. J. M. Pit, Kinderrechter, om samen te komen op 30 Mei 's morgens om 10 uur in het Doorgangshuis, Cruquiusstraat 12, ten einde te overwegen, of er ook een mogelijk heid bestaat dezen arbeid op een of andere wijze voort te zetten. Vraag: Welke is de kortste weg per auto van Heemstede naar Oudenbosch? Hoeveel K.M.? Antw.: Heemstede, Bennebroek, Hillegom, Lisse, Sassenheim, Oegstgeest, Haagsche Schouw Den Deyl, 's Gravenhage (40.3, K.M.Rijswyk, Hoornbrug, Delft, Zweth, Overschie, Rotter dam, (21.9 K.M.), Weverhoek, Rijsoord, Zwyn- drecht, Dordrecht, Mderdyk (31.3 K.M.) Zeven bergen, Standdaarbuiten, Oudenbosch (17.6 K.M.)Totaal 111 K.M. Vr.: Welke is de kortste weg per auto van Nederhorst den Berg naar Leeuwarden, hoeveel K.M.? Antw.: Nederhorst den Berg, Weesp, Muiden, Hakkelaarsbrug, Naarden, Crailoo, Laren, Eem- nes-buiten, Eemnes-binnen, Groeneveld Baarn. Soestdyk, Soest, Amersfoort (41.2 K.M.), Nij- kerk, Putten, Ermelo, Harderwijk Hierden, Hulshorst, Nunspeet, Doornspijk, Elburg, Olde- broek, Duivedans, Wezep Katerveer, Zwolle (74.8 K.M.)de Lichtmis, Rouveen, Staphorst, Meppel, Steenwyk, Wolvega, Oudeschoot, Hee renveen, Akkram, Irnsum, Leeuwarden (94.6 KM.). Totaal 210.6 K.M.). Vr. Welke is de kortste weg per fiets van Be verwijk naar Nijmegen? Hoeveel K.M.? Antw. Beverwyk Velsen, Hembrug, Amster dam (24.9 K.M.),, Duivendrechtschebrug, Die- merbrag, Muiden. Hakkelaarsbrug, Naarden, Crailoo, Laren, Eemnes-buiten, Eemnes-binnen Groeneveld, Baarn, Soestdyk, Soest, Amers foort (47.7 K.M.), Nieuw-Leusden, Woudenberg, Leersum, Amerongen (20.5 K.M.), Eist, Rhe- nen, De Grebbe, Opheusdenscheveer, Opheus- den, Dodewaard, Hien, Loenen, Slijk-Ewijk, Lent, Nijmegen (39 K.M.). Totaal 134.1 K.M.). Vr.: Welke is de kortste en mooiste weg van Hillegom naar Nijmegen. Hoeveel K.M.? Antw.: Hillegom Hoofddorp, Aalsmeer, De Kwakel, Uithoorn, Mijdrecht, Wilnis, Brenke- len, Maarssen, Utrecht (50.1 K.M.), De Bilt, Zeist, Rijsenburg, Driebergen Doom Leersum, Amerongen (29.1 K.M.), Eist, Rhenen, De Grebbe, Opheusdenscheveer, Dodewaard, Hien, Loenen, Slijk-Ewijk, Lent, Nijmegen (39. KM.). Totaal 118.2 K.M. Vr.: Welke is de mooiste weg per fiets van Heemstede naar Alphen? Hoeveel K.M.? Antw.: Heemstede, Hoofddorp, Nieuw-Ven- nep, Leimuiden, Rijnsaterswoude, Oudshoom, Alphen. Afstand 29.9 K.M. Vr» Wek middel moet men toepassen om slakken te verdelven Antw.: De herkomst opzoeken en dan strooien met ijzervitriool, gebluschte kalk of zout. Wy vragen ter bediening van onze lift niet beneden 16 jaar. Persoonlijke aanbiedingen vóór 12 uu GAAT U VERHUIZEN? Wij koopen Uw gebruikte meubelen en zolder opruimingen, geheele en ged. Inboedels voor hooge pry zen. Uw adres is: GED. OUDE GRACHT 17, Telefoon 14637. Overal te ontbieden. Crème tussor heerencos- tuums, van 18.00 gulden Eenige verkleurde hee- rencostuums 2.65 en 4.75 Zwarte heeren luster- jasjes, groote maten, voor 3.75 Waterdichte sportjassen 4.75 thans 9.50 Linnen jongenspakje van 10.voor 2.P.' Gryze Tennisbroeken 2.i Voor den met 1 September a.s. aan- vangenden nieuwen cursus aan de Openbare Scholen voor Lager Onder- wys aan den Voorweg, Bronsteeweg en Heemsteedsche Dreef, welke in richtingen o.m. opleiden voor Schelen voor middelbaar- en voorbereidend hooger onderwijs, kunnen de nieuwe leerlingen worden opgegeven ter se cretarie, 2de Af deeling (Tel. 28289). De leerlingen moeten op 1 September 1932 minstens 5'/2 jaar oud zijn. De verdeeling der leerlingen over de scholen geschiedt door Burgemees ter en Wethouders. Ook voor de Openbare School voor U.L.O. in hetzelfde gebouw onderge bracht als de lagere school aan den Bronsteeweg, kunnen nieuwe leerlin gen worden opgegeven. Eén der eerste eischen, welke V aan goed email moet stel len, is dat het niet af springt. Afgesprongen pannen be derven zoo licht het cachet Uwer keuken en ontstemt de gebruikster Emaille B.K. geeft waar voor Uw geld. B.K. uitzetten vanaf: 15 deelig grijs f 15.40 15 groen „20.20 20 grijs 23.20 20 groen 3025 Keukengerei. prima macco gekleurde bies-gar- A Q neering 60 - 55 - fijn macco met fant. lijfje effen broekje 79^ alle kleureq 97H zuiver wol in fijne k'eur- combinaties, div. Q CH modellen 3.20 fc.VJv/ solide kwaliteit macco, prima modellen 97Vi fijne wol diverse kleuren en j QC modellen 2 75 1.57 \J in wol en macco, in de nieuw- Q ste uitvoeringen 1. 5 1.50 tot Prima Eng. gekl. Badstof 4 in div. maten 2.90-1.60 tot 1»^^* prima rubber in mod. kleuren, maten 29 - "5 36 - 42 prima fant. badstof, in vele nieuwe modellen 6.90 - 4.90 tot HEEREN BADJASSEN pr. Eng. badstof, in div. A Q H kleurcombin.9.507.90tot in leuke uitvoering 1.10 89 pr. kwalit. badstof in mod. 1 O O modellen 4.90 - 2.90 tot ILZ in verschillende aardige fantasie QH modell. leuke garneering29 - 24 tot prima rubber, diverse modellen O A goede pasvorm 97VS - 72tot passend bij Badcostuum 31,21 tot maal Uw naam op het papier en wat gij den menschen te vertellen hebt. Het ls dus voor U wel zeker van belang wat gy in Uw adver tentie meedeelt, maar ook hoe het onder de oogen van het publiek komt. Het groote meerendeel der lezers zal gevoel hebben voor netheid, niet alleen wat betreft kleeding en spraak, maar zelfs ln de klein ste dingen, ook ln Uw advertentie, Zij moeten dus ook daarin het cachet van Uw zaak reeds aanvoelen. Stuurt dus de cople voor Uw advertentie zoo VToeg mogelijk ln, opdat er haar speciale aan dacht aan kan besteden

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 11