STADSNIEUWS Jjlf-H I BEURS VAN AMSTERDAM RfJARIASTICHTIRG Haarlem, 26 Mei CIRCUS SCHADUWEN AL CAPONE IN DE KNEL DE POGING TOT MOORD TE HAARLEM Wisselkoersen DONDERDAG 26 MEI AGENDA Bliksembeveiliging n Dr. EYSVOGEL Adverteert in dit blad J. BALM 8c Zn. SOUND-THEATER ONTSLAG STRAATMAKERS- PERSONEEL Een adres aan den raad UITDEELING PLANTJES Door de Floralia-vereeniging VERKEERSONGEVALLEN Aanrijding op de Kampervest Giften voor pater van Megen OPERETTE „ROSE-MARIE" Nog één opvoering WETHOUDERSCRISIS TE BLOEMENDAAL De heer J. C. Laan neemt ontslag WERKLOQZENZORG BLOEMENDAAL Boottochten voor lichamelijk gebrekkigen van Snelverband Stofzuigerhuis MAERTENS Nieuwe steunregeling N.V. Haarlemsche Boaz Bank IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK Psychiatrisch onderzoek van verdachte Examens verpleging van Zielszieken Examencommissie handenarbeid „De Nieuwe Karseboom" Aanbesteding Herbouw van „De Adriaan" BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL M. J. H. PEEK Benoemd tot secretaris van Hillegom SEINWACHTER VERDRONKEN Korte treinvertraging HEEMSTEDE 27 Mei HERINGA WUTHRICH, HAARLEM DONDERDAG 26 MEI 100J 100J 921 79 40 51 55 10* 13f 1* 44 li lOlt 100ft 93 79 394- 504 534 10 134 1« 4b 44 -sr f) 1 H IS VERHUISD NAAR WAGENWEG 26 Aan den raad der gemeente is een adres ge zonden door het bestuur van den Alg. Ned. Bond van Arbeiders, werkzaam bij Straten- en Wegenbouw, waarin gezegd wordt, dat ontslag is aangezegd aan straatmakers e.a. personeel, waaronder verschillende arbeiders zijn, die 10 tot 25 jaar en langer in rechtstreekschen dienst van Haarlem e.a. (geannexeerde) gemeenten regelmatig zijn werkzaam geweest, door welk dienstverband voor sommigen pensioenaanspra ken zijn ontstaan. Met inbegrip van de algemeene loonkorting van 7 pCt. moet het straatmakerspersoneel thans een loonderving in totaal van pl.m. 37 pCt. ondergaan, waarvan aanvankelijk de uit gesproken bedoeling was, hierdoor ontslag te voorkomen, aldus het adres, dat verder zegt, dat ten tijde van gunstige conjunctuur deze werklieden den dienst der gemeente Haarlem hebben aanvaard in het vooruitzicht op een eventueele aanstelling, ofschoon voor hen daar voor ook de gelegenheid in andere gemeenten openstond; dat intusschen van deze gelegenheid tot plaat ing zoowel in vasten gemeentedienst als bij particuliere werkgevers door anderen is ge bruik gemaakt, terwijl de werkgelegenheid door de crisis op buitengewone wijze is verminderd; dat de behoefte aan geschikte werkkrachten in het straatmakersbedrijf en de noodzakelijk heid van vaste aanstelling door de gemeenten algemeen erkend wordt en in normale omstan digheden ook in dit geval reeds zou zijn toe gepast; dat door de noodzakelijk geachte bezuinigin gen bedoelde groep van v/erklieden op buiten gewone wijze wordt getroffen, ook door het ver-' lies van in uitzicht gestelde aanspraken op pen sioen, enz. Om deze redenen, verzoekt adressant den raad te willen bevorderen, dat maatregelen wor den getroffen, de werkgelegenheid zoodanig te regelen, dat bedoeld straatmakerspersoneel in dienst kan worden gehouden. Gistermiddag werd in de Stadsdoelen de ge wone jaarlijksche uitdeeling van plantjes ge houden aan de kinderen van alle gezindten. Het bestuur van de Floralia-vereeniging, ge steund door eenige dames, was vol ijver in de weer om aan de 3500 kinderen de verschillende plantjes naar keuze uit te reiken. Talrijke geraniums (die eigenaardiger wijze het meest gekozen worden) begonia's en andere plantjes waren op de binnenplaats gezet en vol ongeduld wachtten de kinderen hun beurt af. Dit jaar kreeg ieder kind voor het eerst een gedrukte aanwijzing, waarin op beknopte, doch aantrekkelijke en bevattelijke wijze de verzor ging van de plantjes beschreven is. Dat dit voor de kinderen een uitstekend hulpmiddel is. om bij hen het kweeken van plantjes te bevor deren, behoeft wel geen betoog en het is dan ook verheugend te zien hoe ieder jaar weer de kinderen zich beijveren op de jaarlijksche ten toonstelling, die ook dit jaar weer in gebouw „St. Bavo" gehouden zal worden, met de eerste prijzen voor hun kweekkunst te gaan strijken. Te betreuren is echter, dat zoo weinig men- schen het groote nut van de Floralia-vereeni ging niet beter onderstreepen door een lidmaat schap der Floralia-vereeniging. De medewerking van de autoriteiten (de di recteur van de Stadskweekerij had een groot aantal plantjes beschikbaar gesteld) is wel ver heugend. Gisterenavond omstreeks 6 uur stak de 62- jarige heer P. M., wonende Bloemhofstraat 17, in zuidelijke richting de Gasthuisvest over bij de Kleine Houtstraat. Van de Kampervest naderde een vrachtauto, bestuurd door J. S., die een bak fiets wilde passeeren, welker berijder juist de bocht nam van de Kampervest naar de Kleine Houtbrug. De vrachtauto kwam te veel op de linkerhelft van den weg en reed toen den heer P. M. aan. Deze viel, kreeg een ernstige hoofd wonde en geraakte bewusteloos. Hij is naar het St. Elisabeth's Gasthuis overgebracht. Tegen den bestuurder van den vrachtauto is proces-verbaal opgemaakt. Van fam. H. en kinderen en kleinkinderen te N. 1. even schriftelijk of telefonisch aan het Secre tariaat der Bootcommissie te willen opgeven Telefoonnummer 16130. Haarlems Operette Ensemble, directeur J. Post, geeft Zaterdag 28 Mei in den Schouwburg Jansweg op verzoek neg een opvoering van de operette „Rose-Marie", van Sam Vlessing. De regie berust bij den heer J. Klein. Mu zikale medewerking verleent het symphonie- orkest „Orpheus", directeur de heer H. Linden- bom. Naar wij vernemen, heeft de heer J. C. Laan aan het college v. B. en W. van Bloemendaal medegedeeld, dat hij ontslag neemt als wethou der dier gemeente. De burgemeester heeft hier van kennis gegeven aan de raadsleden. Gisteren heeft de heer Laan nog deelgenomen aan de vergadering van het college van B. en W. Dit ontslag van wethouder Laan komt niet geheel onverwachts. Reeds meermalen is ge bleken, dat noch het college van B. en W„ noch de raad hem van harte steunden in zijn financieele politiek. Meermalen zijn daarover in openbare raadsvergadering soms harde woor den gevallen. De heer Laan heeft heel veel voor de ge meente Bloemendaal gelaan en had er ook veel voor over. Echter deed hij meestal, of de ge meente een particuliere zaak van hem was, welke hij kon drijven, zooals hij wilde. H overschreed verre de begrootingsposten, niet het minst dien voor onderhoud der wegen. Het is toch voorgekomen, dat laatstgenoemde post met 100.000 overschreden was, zonder dat de raad er in gekend was. Ook de werkverschaffing regelde de heer Laan veelal alleen. Zelfs het college van B. en W. kende hij niet in verschillende werkzaam heden, zooals onlangs geschied is bij het laten maken van een vijver aan den Hoogen Duin en Daalschenweg. Nu is de vorige week deze, laten wij zeggen onafhankelijke, houding van den heer Laan in het college van B. en W. ter sprake gekomen naar aaöleiding van een accountsrapport, waarin gewezen werd op de groote overschrij ding van posten. De burgemeester heeft toen medegedeeld, dat het geheele college van B. en W. en niet de heer Laan afzonderlijk de verantwoordelijk heid droeg. De heer Laan heeft zich toen met den gang van zaken niet kunnen vereenigen en heeft later zijn schriftelijk bedanken bij B. en W. ingezonden. Ook in raadskringen moet, naar ons wordt medegedeeld, ontstemming heerschen over het, naar men in die kringen meent, te eigenmachtig optreden van den heer Laan. Tweede verantwoording der binnengekomen bijdragen: Inzameling Dudok de Wit 4.05, inzameling mej. L. 10.05, lijst no. 1 mej. R. van A. 12. 6. mej. H. A. v. B. 7.85, 8. mej. A. v. B. 14.95, 12. mej. A. de B. 10.20, 23. mej. A. G. 29.75, 24. mevr. F. J. G. P. 6.50, 30. mej. E. v. d. H. ƒ8.—, 32. mej. B. E. K. 53.60, 36. mej. E. L. ƒ4.50, 39. mej. W. Q. ƒ4.—, 27. mej. L. H. 12.60, bijdrage Hr. A. S. te B. 25.—, 45 mej. O. S. ƒ2.48. mevr. G. A. S. ƒ9.51 mej. S. S. 15.15, 58. Hr. de V. 5.15, 63. D. B. 5.15, 70. A. G. B. 25.—, 88. J. H. ƒ1.—, 93. mej. J. H. 18.70, 94. A. V. d. H. 8.15, 103. A. K. 11, 105. G. K. ƒ5.50, 116. L. S. M. ƒ3.25, 119. T. O. ƒ13.20, 121. J. P. Jr. 3.50, 126. J. H. R f24.45, 129. H. S. 12.—, 131. A. J. S. 17.05, 141. J. A. V. ƒ35.70, 143. J. H. V. ƒ2.50, 145. E. v. d. W. ƒ14.05, 147. E. de W. 12.80, 149. W. de W. 19.30, 152. D. Z. 21.70, Incasso, Stort. Op haaldienst ƒ27.15, Waterleiding ƒ3.25. Saldo Reispot Tocht Bloeiende Betuwe Snelverband 2.75. Aan alle gevers en medewerkers onzen har- telijken dank. Het aantal volwassen gebrekkige deelnemers aan den boottocht op 30 Juni a.s. bedraagt on geveer 100 personen, terwijl ongeveer 70 kin deren den tocht op 7 Juli a.s. zullen mee maken. Mits het weer maar meewerkt, zullen zij, zoo als steeds, wederom een genotvollen dag heb ben. Louis Contran zal weer zijn uiterste best doen, doch geen regen meebrengen, terwijl de goochelaar en jongleur Mr. Conradi het zijne er toe zal bijdragen om de prettige stemming nog meer te verhoogen. Nog enkele auto's zijn door ons benoodigd voor het-vervoer der gebrekkigen op Donderdag 30 Juni a.s. Zij, die hiervoor hun auto beschik baar willen stellen, worden beleefd verzocht dit BARTELJORISSTRAAT 16 - Tel. 10756 PHILIPS' RADIO-TOESTELLEN B. en W. van Bloemendaal stellen voor, on der intrekking van vorige besluiten te dien aanzien, vast te stellen de volgende regeling in zake werkloozenzorg: Steun aan werkloozen in den vorm van werk verschaffing wordt verleend op de volgende wijze: 1. Elke tewerkgestelde zal een werktijd heb ben van ten hoogste 32 uur per week, met dien verstande, dat burgemeester en wethou ders kunnen bepalen: a. dat een periode van 3 X32 uren verdeeld wordt over 2 X 48 uren; b. dat voor speciale categorieën de werktijd ge wijzigd wordt met behoud van het maximum weekloon; 2. Het loon der tewerkgestelden bedraagt 0.54 per uur voor gehuwden en 0.36 per uur voor ongehuwden; 3. Gehuwde tewerkgestelden met drie of meer kinderen beneden den leeftijd van 14 jaar ge nieten, te beginnen bij het derde kind, een kin dertoelage van 0.50 per kind per week tot een maximum van 2; 4. Tewerkgestelden, die als nachtwaker zijn aangesteld, genieten een loon van 26 per week, doch moeten daarvoor zonder onderbre king hunne functie waarnemen; 5. Zij die bij de topeceering tewerkgesteld worden, genieten een toelage van 0.75 per dag; 6. Ongehuwde tewerkgestelden, oie tijdens hun werkloosheid huwen, genieten geen hooger loon dan ongehuwden; 7. Om voor tewerkstelling bij de werkver schaffing in aanmerking te komen: a. mag het totalye gezinsinkomen niet meer dan 32 per week bedragen; b. moeten gehuwden minstens 1V4 jar en ongehuwden minstens 2 jaren in de gemeente woonachtig zijn; Tï. moet de gegadig den ten minste twee weken, onmiddellijk aan de tewerkstelling voorafgaand, bij de arbeids beurs als werklooze zijn ingeschreven; d. moet de gegadigde bij een werkloozenkas zijn aan gesloten. 8. Door tewerkstelling bij de werkverschaffing mag het totale gezinsinkomen niet meer dan 32 per week bedragen. 9 Zij, die 65 jaren of ouder zijn, komen niet voor tewerkstelling in aanmerking. 10. Bij gebleken onwil om de hem opgelegde taak te volbrengen of een aanbod tot tewerk stelling van derden te aanvaarden, kan de be trokkene bij de werkverschaffing ontslagen en niet meer tewerkgesteld worden. In de Woensdag gehouden vergadering van de N.V. Haarlemsche Boaz Bank werden de Balans per 31 December 1931, en de winst- en verliesrekening over het boekjaar 1931 goed gekeurd. De bedrijfswinst ad 12896.36 is alleszins be vredigend en bedraagt ongeveer 4000.meer dan die behaald over het eerste boekjaar, loo- pende over vijf kwartalen (1 October 192931 December 1930). Besloten werd, de bedrijfswinst te bestemmen tot algeheele afboeking van het nadeelig koers verschil op de tegen den koers van 30 Decem ber 1931 gewaardeerde effecten. In het verslag wordt er de nadruk op gelegd, dat de Bank op geenerlei wijze financieel ge- intereseerd is bij of verantwoordelijkheid draagt voor eenige andere gelijknamige instelling. De heeren K. Calkoen en J. J. de Waal Ma- lefijt werden als commissarissen herkozen. Verleden week sond voor de Haarlt msche Rechtbank terecht de 38-jarige slooper, H. v. S., beschuldigd van poging tot moord op zijn vrouw in haar woning aan den Heerensingel te Haarlem. De officier van justitie eischte vijf jaar gevangenisstraf, terwijl de verdediger Mr. J. L. Bakhuyzen Schuld uit Amsterdam, een psyciatrisch onderzoek van zijn cliënt verzocht. De rechtbank heeft hedenmorgen interlocu- tair vonnis gewezen en een onderzoek naar de geestesvermogens van verdachte gelast. Deze examens zijn voortgezet met de candi- daten uit het Prov. Ziekenhuis nabij Santpoo.t. De uitslag is als volgt: Eerste overgangsexamen. 28 candidaten, af gewezen 12, geslaagd: 16. A. S. Borg, J. Douwsma, M. Hille, G. Jongeling, L. J. Jon kers, A. C. H. van der Klei, W. G. Koning, E. van Ockenburg, G. Oosting, C. Stuik, P. A. E. Verhoeven, A. de Vries, A. C. de Vries, E. J. H. A. de Vries, E. G. Vriesman, L. M. van der Wielen. Tweede overgangsexamen, 32 candidaten, af gewezen 5, geslaagd: 27. M. Benoist, W. J. van den Bergh, K. de Bock, E. Chladek, M. Dekker, S. Duinhouwer, A. F. Duinhoven, M. P. van Eyk, A. Giesselbach, J. C. Hali, M. J. Heydens, N. Kremer, C. Kroesbergen, J. W. Lok, W. Mulder, C. Oltmanns, S. Pisuisse, W. J. Prins, J. Ratelband, C. C. Schippers, A. P. M Schmidt, A. A. van Splunter, M. B. J. Stam, H. Stoter, C. Tolen, J. E. H. van der Vaart, H. E. Valkman. Aanvullingsexamen, 4 candidaten, afgewezen 0, geslaagd; 4. M. F. ten Broeke, D. Mooy, M. Piekart, M. van der Veen. De examens worden voortgezet. Bij beschikking van den Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen zijn in de commissie, welke in 1932 belast is met het te Haarlem afnemen van de examens ter verkrij ging van de akte van bekwaamheid voor school- en huisonderwijs in handenarbeid, o.a. benoemd a* tot voorzitter: de heer G. C. Dun, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Den Helder, te Alk maar; b. tot plaatsvervangend voorzitter: de heer E. Rahder, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Alkmaar, te Alkmaar; c. tot leden: de heer D. Been, oud-leeraar' eener Rijks kweekschool, te Haarlem; de heer H. Elsinga, leeraar der Rijkskweek school te Haarlem; de heer M. W. Kruiskamp, leeraar der Rijks kweekschool te Zaandam; de heer J. W. Stevenson, onderwijzer aan een bijzondere lagere school te Den Helder; d. tot plaatsvervangende leden: de heer J. van Berkel, hoofd eener openbare lagere school te Hoorn; de heer H. Th. Veringa, onderwijzer aan eene bijzondere school voor buitengewoon lager on derwijs te Haarlem. Hedenmiddag opende de heer B. O. Radsma in het geheel nieuw gebouwde perceel Corne- lissteeg 9 een naar de moderne eischen des tijds ingericht Lunchroom-Restaurant onder den naam „De kleine Karseboom". Beneden is een zeer ruime zaal van 80 vierk. meter, waaraan de fraaie lambriseeringv en de moderne bol- en wand-verlichting een voor naam cachet geven. De centrale verwarming is op zeer bizondere wijze achter marmerplaten weggewerkt, terwijl de nieuwe stoelen en ta feltjes met kleedjes en vaasjes bloemen het interieur zeer verfraaien. Achter in deze zaal kunnen liefhebbers van biljarten hun hart op halen van het nieuwe biljart dat daar geplaatst is. Boven van de trap naast de bovenzaal is een ruime garderobe, terwijl zich daar ook een nooduitgang met brandladder bevindt. Deze bovenzaal is uitnemend geschikt voor het geven van feesten en partijen. Vermelding verdient vooral de zeer fraaie schouw en de groote frissche, achter de zaal gelegen keuken. De ruime toiletten voldoen aan alle eischen van hygiëne. Boven de feestzaal is de woning van den gérant, den heer J. F. Willems, gelegen. De nieuwe onderneming kan zeer zeker een mooie aanwinst voor onze stad genoemd worden. Donderdagmorgen werd door het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland in het Gouverne mentsgebouw te Haarlem aanbesteed: het aanbrengen van een fundeering van hoog ovenslakken en puin en een vuursteenslagdek- laag of een deklaag van ander gelijkwaardig materiaal, zoowel voor de rijbaan als voor het rijwielpad, in de aarden baan, gedeelte prov. weg HembrugLimmen tusschen den spoorweg overgang in de lijn ZaandamPurmerena en Stationsplein te Koog-Zaandijk, met bijkomende werken in de gemeenten Zaandam en Kook aan de Zaan. Ingekomen waren 20 biljetten. Laagste in schrijver was de N.V. Nederlandsche Bouw- en Aannemingsmaatschappij te Bussum, voor 47.200. De pogingen tot herbouw van den molen „De Adriaan". die tot nu toe nog niet veel succes hebben gehad, worden onvermoeid voortgezet. Zooals reeds is gemeld, heeft zich daartoe een comité gevormd met den heer C. Maarschalk, burgemeester van Haarlem, aan het hoofd en verder de heeren Mr. J. Gerritsz, Mr. P. G. van Tienhoven. L. J. Boogmans, conservator van het Bisschoppelijk Museum, G. J. Droste Jr. Jhr. J. C. Mollerus. C. H. Schrijnemakers en J. L. Tadema als leden. Dit comité heeft gis terenmiddag in het gebouw van de Hoofd wacht te Haarlem een bespreking gehouden. Daar werd allereerst de circulaire behan deld, welke door de Ver. Haarlem en door de Haarlemsche afdeeling tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer zou worden verzonden aan de leden dezer beide vereenigingen. Tal van brieven waren binnengekomen waar in belangstellenden hun meening over den heropbouw van „De Adriaen" ten beste gaven, en plannen aan de hand werden gedaan om aan gelden te komen voor den heropbouw. Daaronder was er een tot het geheel belang loos vervaardigen van houtsnede van den ver branden molen, waarvan de reproducties ten bate van het Molenfonds zouden worden ver kocht. Een ander idee dat geopperd werd, was het organiseeren van een carillonbespeling op een zomeravond, waaronder dan gecollecteerd zou worden ten bate van het Molenfonds. Beide plannen vonden algemeene instemming. En tenslotte kwam een algemeene straat- collecte in bespreking, welke in de laatste in stantie zou kunnen worden gehouden, maar waarvan de organisatie nog even werd aan gehouden. Namens het college van B. en W. deelde wet houder Gerritsz, die geruimen tijd bij de be spreking tegenwoordig was, mee, dat het co mité van het wethouderlijk college en van de gemeente op den grootst mogelijken steun zij het dan door de tijdsomstandigheden niet rechtstreeks in financieelen zin zou kunnen rekenen. Tot onmiddellijke en rechtstreeksche hulp en medewerking verklaarden inmiddels de heeren Tadema, Mollerus en Strijbos zich reeds be reid. Een plan voor opbouw van een nieuwen mo len was door den heer Dekker reeds ingediend en ter comité-vergadering te bezichtigen, waar het door den molenbouwer ook nader werd toe gelicht. De nieuwe molen zou geheel van steen wor den opgetrokken, van binnen met beton ver stevigd en 6 voet hooger dan de oude molen „De Adriaan". Zijn wiekslag zou 10 meter grooter worden dan die van den ouden Adri aan. Deze had een wiekslag van 80 meter. Het gevolg van dit alles zou zijn, dat de nieuwe molen modern geoutilleerd zou zijn en of schoon wind de bedrijfskracht zou leveren, zeer goed de concurrentie met stoommalerijen zou kunnen volhouden. De Handelsraad zou dezen nieuwen molen met genoegen willen huren. In één uur zou de molen in staat zijn 6000 Kg. graan te verfijnen en niet minder dan 89 pet. van den tijd van het jaar in bedrijf kunnen zijn. Dat is drie maal langer dan vroeger. Het arbeidsvermogen van den molen zou 9 10 maal meer zijn dan die van den vroegeren. De kosten van opbouw zullen bedragen f 28000. Hiervan moeten nog ongeveer f 12000 bijeen gezameld worden. Wij hopen hartelijk, dat het comité daarin moge slagen en twijfelen er niet aan of het kan rekenen op de sympathie van breede scha ren Haarlemmers, die met groot leedwezen het afbranden van „De Adriaan" hebben verno men. Geboren: 22 Mei: z. van H. G. Beentjes-Ar- noud; 23 Mei: d. van G. Knegt-Bunschoten; z. van A. Meijer-v. Weeren; d. van G. H. M. Nienhuis-Theunissen; d. van J. B. v. Roode- v. d. Meulen; d. van M. de Keizer-Starre; z. van J. C. Bonnema-Cassee; d. van G. K. Kievit- v. Essen. Ondertrouwd: 25 Mei: A. W. Schutter en M. B. Albers; H. P. Bak en A. Snel; W. Wijnands en H. E. Pusch; W. B. Baaij en G. Couperus; E. v. Soelen en C. W. Kabel; P. v. d. Pol en E. v. d. Putten; W. Mulder en E. v. d. Heuvel; H. Hagen en M. J. J. de Fouw; J. L. Haar- brink en F. de Nooij. Getrouwd: 25 Mei: C. W. Blansjaar en C. Vos; J. Boudewijn en J. G. P. A. Dijkmans; N. Nuijens en J. W. v. Tienen; J. W. v. d. Putten en J. A. Deen; J. T. v. d. Wiel en W. M. Voor- ting; H. Fennis en L. Griekspoor; H. J. L. Heesemans en H. v. Looij; W. T. Kroese en J. M. Beltman; G. D. Breukelaar en H. P. M. Verburg. Overleden: 24 Mei J. Hoogeveen, 61 jaar, Graaf Willemstraat. (Ongecorrigeerd) De 500 gepasseerd Voor de betrekking van concierge aan de school der „Bloemendaalsche schoolvereeniging" heeft zich dezer dagen de 5"01ste sollicitant aangemeld. Wel een treurig bewijs van de ongunstige tijdsomstandigheden In de hedenmiddag gehouden vergadering van den raad der gemeente Hillegom is tot secre taris dier gemeente benoemd als opvolger van den heer mr. J. B. Sent de heer mr. J. H. Peek (R. K.). 'j?*'-. Vanmorgen om zeven uur kwam de 52-jarige seinwachter N. Gaarman te Hillegom als ge woonlijk in dienst, op het spoorweg-station te Hillegom. Hij wilde uit een nabijgelegen sloot een emmer water halen en schijnt daarbij voorover gevallen te zijn. Het is niet onmogelijk, dat hij een hartverlamming heeft gekregen, hoewel momen teel wordt aangenomen, dat hij inderdaad ver dronken is door den val. Dr. Steemeyer was spoedig ter plaatse en is nog drie kwartier be zig geweest met kunstmatige ademhaling, waar mede echter geen resultaat bereikt kon wor den. De man laat een vrouw en negen kinde- en, waaronder eenige kieintjes, achter. Intusschen werden de seinen rondom het station niet bediend, zoodat de treinen, welke Hillegom moesten passeeren, stopten op onveilig sein. Toen ontdekt was, welke oorzaak aanwezig was, werd de hjn vrijgegeven. De vertraging was niet van langen duur. Vergadering tuinlieden Woensdagavond .ield de onderlinge tuinliedenvereeniging Aardenhout en O." een zeer druk bezochte - den vergadering. Na opening en voorlezing der notulen werd allereerst weer een nieuw lid geïnstalleerd, waarna een bespreking gehouden werd over de groote excursie. Dit punt lokte nog al een uit voerig debat uit, maar ten slotte was de over- groote meerderheid voor een reisje naar Den Bosch en Breda, waar behalve enkele kweeke- rijen ook eenige bezienswaardigheden zullen bezocht worden. Als datum werd 26 Juli vastgesteld. Ter keuring was door den heer B. Nieuwen huis een schitterende collectie Gloxinia's inge zonden, waarvoor de keuringscommissie 10 pun ten met lof toekende. De heer C. v. Iperen ontving voor een in zending sla van een bijzonder soort 8 punten. De heer B. Nieuwenhuis gaf vervolgens een leerzame causerie over het kweeken van Gloxinia's, o.a. over de benoodigde grondsoort, bemesting, enz. Voor de a.s. Lathyruskeuring werd onderling een beker beschikbaar gesteld, wat de animo voor het kweeken dezer fraaie bloemen weer zal bevorderen. De heer Goutswaard hield vervolgens een zeer interessante causerie over: Bloeiende heesters". Ter demonstratie van de bloemenpracht der heestergewassen, had de heer Goutswaard een groote verscheidenheid bloemstukken meege bracht. Voor de in het najaar te houden inzendingen ter keuring van Campanila's, werden de plantjes uitgereikt, evenals Anjersplantjes voor de Anjerskeuring. Ten slotte bracht de rondvraag nog leerzame '-■esprekingen, waarna sluiting. Besmettelijke ziekten In de afgeloopen week zijn in deze gemeente 4 gevallen van roodvonk voorgevallen. DONDERDAG, 26 Mei Vorige koersen Londen 9.11 9-10 J Berlijn 58.524 58.40 Parijs 9.75 9.74 Brussel 34.574 34'574 Zwitserland 48.274 48.30 Weenen 35.25 35.25 Kopenhagen 49.50 49.35 Stockholm 47.00 46.35 Oslo 45.50 45.25 New-York (cable) 2.47 2.46* Rome 12.60 12.65 Praag 7.324 7-324 Madrid 20.25 20.25 Gebouw „St. Bavo" Esperanto, 8 uur Proza en Poëzie, 8 uur Burgersmeden, 8 uur. Gem. Concertgebouw Volksconcert H.O.V., 8.15 uur. Groote Kerk Orgelbespeling door den heel George Robert van 34 uur. Café „Central" Groote Houtstraat Leden vergadering „St. Paulus", R. K. Handelsrel- gers, half 9. Palace Gloria, 8.15 uur. Rembrandt-Theater Een uur met jou, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater Alles voor een man, 8.15 uur Bisschoppelijk Museum Geopend van 105 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1. Haarlem. Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 1012, 24, 89 uur. Zaterdags 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel. 11671. HEEMSTEDE Raadhuis Vergadering gemeenteraad, 8 uur. Gebouw „St. Bavo" Proza en Poëzie. 8 uur. Kinderkoor „Inter Nos", 6 uur. Stuca- doorspatroons, 8 uur. Alberdingk Thijm 8 uur. Bestuursraad R. K. Volksbond, 8 uur. Bevolkingsbureau, 8 uur. Stadsschouwburg Ver. Rott. Hofstad-Too- neel, De Spooktrein, 6% uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 toi 5 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat l Haarlem, Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes. lederen dag 10—12, 24, 89 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem, Tel. 11671. HAARLEM, 25 Mei Groenenmarkt. Spi nazie f 0.100.50 per kist, Andijvie f 0.401.75 per kist, Postelein f 0.150.60 per kist, Sla 1.507 per 100 krop, Raapstelen 0.60—1 per 100 bos, Bloemkool, 0.07—0.14 per stuk, Kom kommer 0.100.18 per stuk, Wortelen 0.15 0.20 per bos, Rabarber 0.03—0.08 per bos,, Asperges 0.22—0.40 per bos, Radijs 0.02—005 per bos, Prei 0.030.06 per bos, Peterselie 0.040.12 per bos, Selderij 0.02—0.10 per bos, Aardbeien 0.180.25 per doosje. Staatsleeningen 5 Nederland 1919 4% Nederland 1916 4 Nederland 1931 4% N. Ind. 1926 AB. Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert Handel-Mjj Industrieën Vorige koersen 95 93 484 47 221 23 17* 17|- Nieuwe Philips 644 624 15 96 93 Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel U. S Leather Intern. Nickel Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Petroleum Dordtsche Petroleum Gaboes Kon. Olie Perlak Peudawa Continental Oil Shell Union Oil 104 94 94 93 9 1144 115 66 65 24 24 5* 44 34 3-1- Rubber A'dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubber Rott. Tapanoeli Serbadjadi Silau V. I. G. O. Allted Intercontin Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Lijn dito Gem. Eigend. Kon. Ned. Stoomb. Scheepvaart-Unie Marine comm Marine pref Suiker H. V. A Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak Deli Batavia Oude Deli Oostkust Senembah Maxwell Spoorwegen Union Pacifio Wabash Erie Kansas City South "rolongatie Vorige koersen 291 294 264 Q 1 25f RL 54 öt 5f 7 5 17 17 14 14 2 2 14 8| 8| 44 43 24 24 24 24 1354 1334 6 6 32 30 23.70 24.00 86 85 95 95 6 6 106 104 42 46 24 24 44 44 7 64 KEEL-, NEUS- en OORARTS, VRIJDAG GEEN SPREEKUUR. HEILBOT MIDDENMOOTEN 60 ct. per pond. VISCHHANDEL BLOEMENDAALSCHEWEG 60 BLOEMENDAAL - Tel. 23280 (2 lijnen) EET NU VISCH. PRIJZEN LAAG. NIEUWE HOLL. HARING 12 cent LUXOR Van Vrijdag 27 Mei 1932 af een sterk sensationeel en spannend, Duitsch sprekend filmwerk Ein Circus-Scriminaltonfilm. In de hoofdrollen LIANE HAID en OSCAR MARION. Een juweel van filmtechniek. De opnemingen zijn vervaardigd in het beroemde Circus Busch te Berlijn, waarin de bekende leeuwen van Hagenbeek en ver schillende Variété-attracties van Europeesche vermaardheid optreden. Ons andere hoofdnummer: een geestige parodie op het Amenkaansche Bendewezen: TRANEN LACHEN is het motto, waaronder deze film haar weg naar het publiek zal maken. De twee grootste lachverwekkers uit Filmland AL BRENDEL en FIFI DORSAY in de hoofdrollen. Op werkdagen: Een avondvoorstelling van 8.1511 uur. Zaterdag en Woensdag Matinee van 2.305 uur. Zondag 4 voorstellingen,, aanvang 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. GEEN TOEGANG BENEDEN 18 JAAR. WAT LUXOR BRENGT IS ALTIJD GOED.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2