I ONZE OMROEPER KOMT IN 75.000 GEZINNEN Luchtpostdienst Late bekentenis TEGELWERK Massa-diefstal Een hevige slag dienstbode Onvoldoende Rendabiliteit Systematische roof van Kinabast Ambtenaar omgekocht Pui zwaar beschadigd Zware straf geëischt De schat van Zaandam kleine advertenties 20 cent per regel ~L Net beschaafd R-K. Burgermeisje H.H. Winkeliers NET R.K. MEISJE nette handige Meisjes Banketbakker R.K. Dienstmeisje Banketbakkerij Pakhuisje te huur 2 ongem. kamers Vraag en Aanbod van Pensions EEN GOED KOSTHUIS DONDERDAG 26 MEI Bereikte resultaten. Het post vervoer blijft stationnair Duizend inlanders leggen een vol ledige bekentenis af WIT-GELE KRUIS Jaarvergadering te Haarlem Wist verdachte, dat de ambtenaar niet bevoegd tvas tot het wegsleepen van stukken LIQUIDATIE DER LIMB. BANKVEREENIGING Massa-ontslag DOOR EEN AUTO GEGREPEN Bestuurder later aangehouden Twee transportauto's tegen een winkelhuis opgereden DE LICHTSTRAAL-AFFAIRE Huiszoeking verricht MOTOR TEGEN BOOM GEBOTST Bestuurder gedood Madame Sylvia weer op pad HOFSTEDE VERNIELD In vlammen opgegaan MISLUKTE INBRAAK Bij de Boerenleenbank te Ouderkerk aan den Amstel HAAR IN BRAND GEVLOGEN Bij het wasschen met benzine MARKTNIEUWS TE HUUR GEVRAAGD Dienstaanbiedingen 10 cent per regel I GEVRAAGDE BETREKKINGEN I AANGEBODEN BETREKKINGEN I KOUSENFABRIEKEN HIN N.V. R.K. Juffrouw Hulp in de Huishouding HULP-VERKOOPSTERS FLINKE JUFFROUWEN TE KOOP AANGEBODEN TE HUUR AANGEBODEN Permanent Wave f 2.50 I DIVERSEN I VINDT U DOOR EEN BATAVIA, 24 Mei (ANETA) Naar aanlei ding van de bestaande mogelijkheid dat de Wekelijksche luchtpostdienst HollandIndië vice versa zou kunnen worden stopgezet, door onvoldoende rendabiliteit, heeft Aneta gegevens verzameld van de tot dusverre bereikte resul taten. De wekelijksche luchtpostdienst, die sedert October 1931 bestaat, werd met groote regelmaat uitgevoerd, terwijl het iuchtrecht voor briefkaarten werd verlaagd van 30 tot 20 cent, evenals een belangrijke verlaging werd ingevoerd voor zendingen boven de 20 gram De kantoren te Singaradja en Makassar ver kregen een gunstiger aansluiting op de ver trekkende vliegtuigen. Sedert de instelling van een wekelijkschen vliegdienst is het vervoer meer dan verdubbeld, doch in den allerlaatsten tijd is deze vermeerdering opgehouden. Per vlucht worden volgens de statistische gegevens vervoerd: 475 briefkaarten, 400 postwissels, 100 zendingen voor tusschenliggende landen, 13.000 brieven van 5 gram, 3300 brieven tot 20 gram en 875 zwaardere zendingen. Het aantal brie ven tot 5 gram blijft constant, maar de zwaar dere zendingen, die meest handelsstukken zijn, worden in gering aantal verzonden. Gebleken is, dat de particuliere luchtpostcorrespondentie reeds een wonderbaarlijk maximum heeft be reikt. Ongeveer 50.000 Europeesche gezinnen in Indië schrijven circa 14.000 luchtpostbrieven per week, zoodat dus het aantal Europeanen dat een nauwe familieband in Nederland aan houdt, zeer groot is. Derhalve is uit deze cate gorie van luchtzendingen nog slechts een on belangrijke toename te verwachten, waardoor het luchtpostvervoer, tenzij de handel een even ruim gebruik er van maakt, niet noemenswaaro zal toenemen. Het A. I. D. de Preangerbode schrijft, dat wil men ontkomen aan de stopzetting der weke lijksche postvluchten, de oplossing zal moeten worden gezocht niet alleen in een meerder ver voer, maar tevens in een zoo economisch moge lijke exploitatie. Overigens spreekt het blad er zijn verwondering over uit, dat, ondanks het stationnair blijven van het postvervoer, de toestellen van de K. L. M. steeds grooter wor den. SOERABAJA, 24 Mei (Aneta) Het Soer. Handelsblad meldt, dat bij een onderzoek, in gesteld door den assistent-resident van Toe- loengagoeng, legio Inlanders zijn verhoord, die in volledige bekentenis een schandaal heb ben blootgelegd, dat jarenlang gewoekerd heeft en dat bestaan heeft in een 'rooten roof in d? bosschen op de Wilis door de bevolking en Uit een systematischen roof van kinabast uit de Gouvernementsbosschen voor de onder neming Soemberpandan, eigenaar Tan Kiong Liang te Kertosono. Het onderzoek bracht uit, dat dit geval reeds lang onder de aandacht van de lagere ambtenaren as gebracht, maar zonder succes. Het onderzoek omvat, behalve de zaak van opkoop van gestolen hout, ook die van kinabast door bovengenoemde onder neming, die in de laatste vier jaar 10.000 ku bieke meter brandhout verbruikte en voorts nog een massa timmerhout ten behoeve van den bouw van een fabriek, loodsen, bruggen en huizen. De onderneming Soemberpandan heeft aan de Kinafabriek te Bandoeng in den loop van een viertal jaren 30.000 K.G. droge kina bast geleverd, zulks terwijl haar eigen aan plant van kinaboomen slechts 2 <4 bahoe be droeg. Het staat vast, dat de onderneming profijt getrokken heeft uit alle deze bosch diefstallen. Deze geruchtmakende zaak, waarin ongeveer 1000 Inlanders zijn gehoord, zal vermoedelijk behandeld worden voor den Raad van Justitie. Woensdagmiddag werd in gebouw „St. Bavo" te Haarlem de jaarvergadering gehou den van de Diocesane Federatie van het „Wit- Gele Kruis" in het bisdom Haarlem. In verband met het feit, dat op den Wit- Gele Kruisdag, 29 Juni, te Amsterdam tijdens de tentoonstelling „Moeder en Kind" voor het Wit-Gele Kruis een inleiding zal worden ge houden door dr. J. L. B. Gribling, bleef in deze jaarvergadering de lezing achterwege. De voorzitter van de Diocesane Federatie, dr. J. L. B. Gribling, opende de vergadering met den christelijken groet en een hartelijk welkomstwoord, speciaal tot eenige nieuw aanwezige afdeelingen. Bij de mededeelingen memoreerde hij dank baar het medeleven van Z. H. Exc. den bis schop van Haarlem met de pogingen tot het verkrijgen van een krachtig Wit-Gele-Kruis- leven in het geheele bisdom en de actie, die thans vooral in Zeeland gevoerd wordt tot het versterken van de federatie. Uit het jaarverslag van den secretaris penningmeester dat hierna werd uitgebracht, bleek, dat de provinciale bonden gunstig wer ken, een werkzaam en vruchtbaar jaar ach ter den rug is en dat het batig saldo over 1931 17.85.07 bedraagt. In vergelijking met het batig saldo over 1930 is hierin een aanmerkelijken achteruitgang te constateeren. Deze belangrijke daling is een gevolg van vele uitgaven van buitengewonen aard in het laatste verslagjaar. De Zeereerw. heer rector K. F. Elsenbroek, geestelijke propagandist der federatie, mocht voor het hierna van hem uitgebrachte en van groote activiteit getuigende verslag hartelijken dank inoogsten en de voorzitter was er daar bij van overtuigd, dat het verslag over 1932 nog veel gunstiger zal luiden. Blif.ens het verslag van het Bakerbureau te Haarlem, het centrale punt, waar voor het ge heele diocees gediplomeerde bakers kunnen worden aangevraagd, heeft dit zeer goed aan zijn doel beantwoord. De voorzitter sprak de hoofdzakelijk in Noord-Holland gewerkt heeft, hoop uit, dat het bureau, dat tot nog toe zijn werkzaamheid ook zal uitstreken naar het Zuiden van het bisdom. De leidster van het Bakerbureau alsmede die van de baker- en moedercursussen, welke laat- te in Noord- en Zuid-Holland resp. in getal len van 24 en 16 zijn gegeven en omstreeks 1200 cursisten hebben geteld mochten beiden zeer wardeerende woorden voor haar activiteit in ontvangst nemen. Het aantal bakers, bij 't bureau aangesloten, is na de vele cursussen aanmerkelijk vergroot, zoodat in de toekomst steeds aan meer aanvragen zal kunnen wor den voldaan Bij de bespreking over de opleiding van kraamverzorgsters bleek zeer duidelijk de wen- schelijkheid, dat vooral in de groote steden van het bisdom gelegenheid zal wörden ge schapen tot opleiding in katholieke sfeer van meisjes, die kraamverzorgster willen worden De voorzitter hoopte, dat de financieele toe stand van het Wit-Gele Kruis geen rem zal zijn tot het geven van deze katholieke oplei ding. De voorzitter toonde dan uitvoerig aan het belang, dat er in gelegen is, dat de wijkver pleegsters ook het diploma voor zuigelingen bescherming beziten. De verbetering van de zuigelingenbescherming heeft er tae geleid, dat het sterftecijfer van de zuigelingen (0. 1 en 2 jaar) in de laatste acht jaar met 22 tot 25 pCt. is gedaald. Dat voor de 3- en 4-jari- gen evenwel een lichte stijging is ondergaan, wat den voorzitter aanleiding was, de zuigelingenbescherming, welke medebrengt be scherming en zorg voor de kleuters, bijzonder aan te bevelen. Voorts sprak de voorzitter een propagandis tisch woord over de Diocesane Vereeniging voor Eerste Hulp bij Ongelukken, en hij spoor de de leden aan, te trachten, dat deze vereeni ging spoedig meer afdeelingen dan de zes in de groote steden zal hebben. De begrooting voor 1932 voor de algemeene gezondheids aarg is geraamd in ontvangsten op ƒ3935.07 en een batig saldo van 1285; nv. lrivi/4 in r\Yi toon er, sten en uitgaven op 5800. en voor de kraam- verzorgingsafdeelingen te Den Haag en Haar lem te zamen op inkomsten 4230 en uitga ven ƒ4500; nadeelig saldo alzoo geraamd op pl.m. ƒ300. De begrooting werd z.h.s. vastgesteld. Overgenomen werd door het bestuur een voorstel uit de vergadering, om ter uitvoering van de vele- werkzaamheden, verbonden aan het secretariaat, een klein bedrag beschik baar te stellen. Bij de bestuursverkiezing werden de perio dieke aftredende heeren J. Scheeren te Lutje broek en H. C. van Velzen te Poeldijk als leden herkozen. De voorzitter spoorde de afdeelingen dan nog aan den specialen Wit-Gelen-Kruisdag, welke tijdens de tentoonstelling „Moeder en Kind" te Amsterdam op 29 Juni zal worden gehouden, te bezoeken. Na nog eenige bespreking bij de rondvraag sloot hij onder dank voor de samenwerking tus- schen afdeelingen en federatie de vergadering met den christelijken groet. BATAVIA, 24 Mei (ANETA) Voor den Raad van Justitie alhier werd de zaak tegen den journalist F. M. de W. voortgezet. Uit de behandeling bleek, bij mededeehng van den Officier van Justitie, dat beklaagde zich kort na zijne arrestatie voor het verzoek zag gesteld om het overgetikte veroaal van het telefoongesprek dat door den Commandant der Zeemacht gevoerd is met het Departement van Defensie in Holland, te produceeren De heer De W. heeft hierop geantwoord, dat het stuk berustte bij de redactie van de Java Bode De Officier van Justitie is hierop met beklaagdt De W. naar de kantoren van de Java Bode ge gaan. Aldaar aangekomen, verzocht De W. zijn begeleider het stuk even alleen te mogen halen Dit werd hem toegestaan, maar van deze ge legenheid heeft De W. gebruik gemaakt om her stuk aan een derden te overhandigen met het verzoek het te willen vernietigen. Hierop kwam de heer De W. uit het Java Bode-gebouw terug met de mededeeling aan den Officier van Justitie, die buiten stond te wachten: „Het stuk is blijkbaar reeds verscheurd, ik kan het niet De zitting van heden werd overigens geken merkt door een toespitsing van het verhoor op de vraag of De W. wist dat de ambtenaar N. niet bevoegd was tot het wegsleepen van stuk ken uit het Departement. De W. antwoordde hierop, dat hij zulks met kon beoordeelen. Morgen wordt de zaak voortgezet. Tengevolge der liquidatie van de Limburg- sche Bankvereeniging te Maastricht is aan ruim zestig leden van het personeel ontslag aange zegd. Aan de ontslagenen zal, naar we vernemen, gedurende drie maanden vol salaris woiden uit betaald, waarna aan hen, die nog niet van een betrekking zijn voorzien gedurende drie maan den de helft van het genoten salaris wordt uit betaald. Waarschijnlijk worden vijf leden van net voormalige personeel door de N.V. Geldersche Credietvereeniging overgenomen. In Maastricht wordt dit massa-ontslag met veel deelneming voor de betrokkenen besproken. Nabij den Piasmolen onder Mook is de wiel rijder K. uit Ottersum door een vrachtauto uit Nijmegen, welke hem passeerde, langs den weg geslingerd. De chauffeur liet den man liggen, maar werd te Gennep door maréchaussees aan gehouden. K. had een ernstige schedelbreuk, ziin riiwiel werd vernield, I In den vroegen Woensdagmorgen te ruim 5 uur, werden de bewoners van het centrum in Apeldoorn uit hun slaap gewekt door een hevigen slag, die velen half gekleed de straat deed opsnellen, waar zij konden zien, hoe twee groote transportauto's met groote snelheid opgereden waren tegen de pui van het winkel huis van de firma Wed. Ploegman, dat zich bevindt op het drukste punt van Apeldoorn t.w. het kruispunt DeventerstraatHoofdstraat —Korenstraat. Een groote zeswielige vee-trans- portauto van den heer J. Hoekstra uit Vlagt- wedde en bestuurd door P. Blauw, die ver klaarde met de gevaarlijke situatie daar ter plaatse niet bekend te zijn, naderde van de richting Zwolle met een vracht varkens het kruispunt. Juist kwam toen van de Asselsche- straat aangereden de zeswielige vrachtauto van de timmerfabriek Naber en door dezen be stuurd. De bestuurder van den veewagen, een botsing ziende aankomen en deze willende ver mijden, haalde daarom sterk links uit, maar kon toch niet verhinderen, dat zijn wagen den anderen meesleurde en zij samen in volle vaart tegen de pui van het winkelhuis reden, die voor een groot gedeelte werd vernield, terwijl in den winkel een groote schade werd aange bracht. De chauffeur van den veewagen kwam met den schrik vrij; de bestuurder van den an deren wagen werd ernstig aan zijn handen ge wond en klaagde over inwendige pijnen. Van de beide auto's werden de cabines nagenoeg geheel vernield en de motoren werden zwaar beschadigd. Voor het Kaagsche Gerechtshof stond Woens dagmorgen in hooger beroep terecht de 24-ja rige chauffeur P. P. te Eindhoven, thans gede tineerd te Dordrecht, die door de rechtbank al daar, wegens diefstal is veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Aan verdachte was ten laste gelegd diefstal van een jachtgeweer uit een schuur van zeke ren De Jong te Herwijnen, voorts diefstal van een verrekijker uit een ventersboot aldaar en verder twee inbraken gepleegd ten huize van den hoofdonderwijzer K. en van den gemeente ontvanger v. I-I. te Herwijnen. Niettegenstaande in deze zaak 17 getuigen waren gedagvaard die allen voor P. zeer bezwa rende verklaringen aflegden, o.a. de veldwach- teer van Schendel, die een bonbondoosje in be slag nam, waarop vingerafdrukken voorkwamen, welke, na onderzoek door den deskundige J. V. Tas te Rotterdam, op niet minder dan 28 pun ten bleken overeen te komen met die van P., bleef deze ontkennen iets met deze diefstallen en inbraken uitstaande te hebben. Zelfs de ver dediger, Mr. H. H. Roobol uit Arnhem, deed ter terechtzitting aan het Hof nog moeite om den jongeman tot bekentenis te brengen. Het mocht niet baten. P. was niet te bewegen ook maar op een punt schuld te bekennen. Het O. M. concludeerde dan ook tot bevesti ging van het vonnis der rechtbank. Mr. Roobol zeide overtuigd te zijn van de schuld van verdachte, doch pleiter achtte een straf als door de Dordsche Rechtbank opgelega niet geschikt om P. op den rechten weg terug te brengen. Na re- en depliek vroeg de president aan P.: „heb je nu nog iets te zeggen?" „Ik zou graag een lichtere straf hebben", antwoordde P. „Maar man", merkte de president op, ..als je toch niets gedaan hebt behoef je in het geheel niet gestraft te worden. Beteekent dit nu dat je eindelijk van houding verandert?" „Ja", zeide verdachte. „Dus je bekent?" „Ja, maar ik heb niet alles gedaan". Als de president P. daarop vroeg waarom hij tot nu toe steeds ontkend had ontving hij daar op geen antwoord. Het Hof zal 8 Juni arrest wijzen. Woensdagochtend heeft de politie een huis zoeking gedaan ten kantore der N.V. „De Lichtstraal", Koningin Emmakade 175 te Den Haag, in verband met een overtreding der loterij wet. Proces-verbaal werd opgemaakt naar aan leiding van de uitgifte van Nijverheids inschrijvingen. De geheele administratie betreffende aeze Nijverheidsinschrijvingen werd in beslag ge nomen. Dinsdagmiddag te vijf uur reed de vijftig jarige K. Bos met een duo-passagier op zijn motor te Oude Pekela in snelle vaart tegen een boom. In zeer ernstigen toestand werd hij naar het R. K. Ziekenhuis te Winschoten vervoerd, waar hij bij aankomst reeds bleek te zijn over leden. Woensdagmiddag heeft mad. Sylvia, de z.g. helderziende, weer eens een bezoek aan Zaan dam gebracht, met de bedoeling de opgravin gen naar den verborgen schat opnieuw te be ginnen. De vergunning dat te mogen doen had zij reeds eerder van B. en W. gekregen, met de cqnditie er bij, dat zij duizend gulden moet storten als waarborg. Dit schijnt nu in orde te zijn, zoodat mevr. Sylvia de volgende week van plan is opnieuw te gaan graven. Zij was vergezeld van haar zoon en van de heeren Gebroeders Henning, die den bodem onderzoeken met behulp van den polarisator, een klein apparaat, dat in den zak meegedragen wordt. De belangstelling was er Woensdag al weer. Want in de buurt van de oude begraafplaats zag men weer groepjes menschen wachten op de gelegenheid madame Sylvia te leeren ken nen. Maar nu de schat? Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak is Woensdagmiddag te Eist afgebrand de groote molenaars-hofstede, eigendom van en bewoond door den heer van de Pol. Het perceel^ met den inboel is geheel vernield. Het mocht de brandweer, die met de motorspuit assistentie verleende, gelukken de belendende schuur en den in de onmiddellijke nabijheid gelegen steen molen te behouden. Alles was verzekerd. Woensdagnacht omstreeks 4 uur hebben dieven zich toegang verschaft in het kantoor van de Boerenleenbank, Kerkstraat 54 te Ouderkerk a.d. Amstel. Na eerst achter het gebouw ge probeerd te hebben de ramen te openen, welke ramen echter met luiken en ijzeren balken vast zaten, hebben zij uit de aan de straat zijn de ramen een groot stuk gesneden. Na een transparant verwijderd te hebben, zijn zij door dit gat op het kantoor gekomen. Daar er geen los geld aanwezig was, hebben de dieven geprobeerd de brandkast te forceeren. Toen dit niet gelukte, zijn zij naar boven ge gaan naar de slaapkamer van den directeur, den heer Miermans. Op het gerucht was de heer Miermans wak ker geworden en heeft hij met een stok van zijn slaapkamer af. op de ramen van ziin buren ge klopt. totdat ceze wakker werden. De dieven-hebben daarop overhaast de vlucht genomen. Zij konden niets meenemen. Van de daders ontbreekt tot nu toe elk spoor. Dinsdagavond heeft de zeven en twintigjarige mej. J. v. H. in haar woning in de van Brakel- straat te Rotterdam haar haar met benzine ge- wasschen, vlak bij een brandend comfoor. Op een gegeven oogenblik is het haar in brand ge vlogen. De vader van mej. v. H. wist met een kussen d£ vlammen te dooven. Het slachtoffer had vrij ernstige brandwonden aan hoofd en handen. Zij is in het Ziekenhuis aan den Cool- singel verbonden. BARNEVELD. Eiermarkt. Aanvoer 2.645.000 eieren. Prijzen 2.303 10. Handel vlug. ALKMAAR, 25 Mei. N.V. Alkmaarsche Export veiling. Aardappelen 21 per 100 K.G.; Aard beien 15—40; Andijvie 2.60—6.90; Bloemkool le srt. 15—21; 2e srt. 8—13; Kropsla 310— 6.20; 2e srt. 12; Komkommers 1821 per 100 stuks; Prei 4.40—6.70 per 100 bos; Poste lein 1526 per bakje; Peulen 4049 per 100 pd. Rabarber 14; Raapstelen 0.601.50; Radijs 1.20—3; Selderie 0.90—2 per 100 bos; Spinazie 2469 per bak; Wortelen 1017 per 100 bos. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Mei. Groen- tenveling. Tomaten A 57.0047.40; Tomaten B 31.91; Tomaten C 47.10; Tomaten CC 27. GOUDA, 25 Mei, Vee. Aangevoerd 1836 stuks, waarvan 129 'slachtvarkens 910 ct., we gende met 2 pCt. korting. Londensche 78 p. p., wegende met 2 pCt. korting. Zouters 89 p p., wegende met 2 pCt. korting. 407 magere varkens van 612; 863 biggen van 14; 7 run deren 165190; 76 nuchtere kalveren 1503.50; 337 lammeren 69; 16 bokken en geiten 13; 1 paard. Handel voor alle soorten stug. Kaas. Aanvoer 505 partijen 1 kw. R.M 18 22; 2e kw. 1517; zware 24. Handel matig. Boter. Aanvoer 1638 p, Goeboter 4550; wei- boter 4044, handel matig. Eieren. Kipeieren 22.60 k. st.; eendeieren 1.80—2.00 de 100 st. Aanvoer 163.600 eieren. Handel willig. Coöp. Eierveiling. Aanvoer 181.500 kipeieren. Prijzen 56—58 K.G., 2.20—2.30 58—60 K.G. 2.30—2.40; 60—62 K.G. 2.40—2.50; 62—64 K.G. 2.50—3.00; Bruine 60—65 K.G.; 2.203.)0; kleine 2.002.20 per 100 stuks. 300 Eendeieren 160—210; ganzeneieren 67; kalkoeneieren 67. 's HERTOGENBOSCH, 25 Mei. Veemarkt. Op de markt van heden waren aangevoerd 2312 stuks: 1217 stuks hoornvee, 915 biggen, 43 zeugen, 254 schapen-lammeren, 83 kalveren. De prijzen waren als volgt: Kalf koeien van 179 tot 240 per stuk; Kalfvaarzen van 40 tot 220 per stuk; Magere ossen en koeien 80 tot 170 per stuk; Vette ossen en koeien le kwaliteit 27—33 per pond; 2e kwaliteit 23—30 per pond; Pinken 80 tot 170 per stuk; Zeugen 15 tot 35 per stuk; Biggen 3 tot 7 per week; Schapen 19 tot 14 per stuk; Lammeren 6 tot 9 per stuk. Verdere mededeelingen: Aanvoer minder dan vorige week. Vet vee hooger in prijs. Kalfkoeien en vaarzen vlugge handel. Magere ossen en koeien voor weide, prijshoudend. Pin ken vlug, varkens kalmer handel. Schapen goed. Afloop der markt vlug. WIJK BI JDUURSTEDE, 25 Mei Eieren van 1.902.10; bruine eieren van 2.002.40 per 100 stuks; aanvoer 10260 stuks. Biggen van 2.004.00 per stuk; aanvoer 35 stuks. Eeierenveiling Eieren 2.002.50 per 100 stuks; aanvoer 50368 stuks; Eendeieren 1.90 2.30 per 100 stuks; aanvoer 6000 stuks. Kaas 1222 cent per pond. Boter van 40—50 cent per pond. SCHAGEN, 26 Mei 1932. Veemarkt. 8 Paar den f 140—250. 6 Stieren f 90—120. 30 Gelde- koeien (mag.) T 80180. 29 Vette idem f 180— 260. 25 Kalfkoeien f 120—225. 5 Pinken f 70— 85. 69 Nuchtere kalveren f 310. 81 Overhou- ders f 1320. 697 Lammeren f 613. 57 Var kens (magere) f 69. 39 Idem (vette) per K.G. f 0.150.19. 77 Biggen f 35. 9 Konijnen f 0.75 —4.25. 15.800 Kipeieren f 2.30—2.80. 6000 Een deneieren f 3.803.90. 17 Kalkoenen f 1.10 6.30. NOORD-SCHARWOUDE, 26 Mei 1932 50U K.G. Roode Kool 2.30; 25400 K G. Deensche Witte kool 0.60—0.70. HEILOO, 25 Mei Exportveiling „St. Willi- brordus" Aardbeien, vroege f 0.24—0.33 per doosje, Rabarber f 0.200.45. Wortelen f 0.95 1.40 per 10 bos, Spinazie f 0.040.09 per kilo, Kropsla f 2.203.00, Bloemkool, le sort 12.40 —18.70, Idem, 2e soort f 6.20—9.60 per 100, Postelein f 0.40—0.55 per kistje, Asperges, dik wit f 0.234.34, Idem, dik blauw f 0.140.22, Idem, dun wit f 0.09—0.13, Idem dun blauw f 0.060.08 per bos. VOLENDAM, 25 Mei. Heden werden aan de veiling aangevoerd 397937 Eendeieren, prijs 1.95—2.09 2364 Kipeieren, prijs 2.252.40. OMROEPERS bij vooruitbetaling (Niet voor den bandel) Pm.iinm...linl.immiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiuiiiiiiiiiiiiiiiiiii»iii»i»i'"'iiiiiiiiiiiimiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiniiiiiitiiiiiiiiniiiiiiinmiiHB alllllllllllllllllHIlllHIIllUllllllIllllllllllllllIUIlllllllIlllllUllIIllllllllIUIllllllllllIllIIIUIIIIIIIIUIIIIIIllllIIIIIIIIIIIIIlllllllllllHIIIIIIHIIIIIIIIIIIlIllllIIllllHIIIIlllIlHlllllllllIUIUIIIIIIIinK zoekt interne betrekking als hulp in de huishouding, in Amsterdam of omgeving Ook genegen voor Banketbakkerij. Brieven onder letter T, Boekh. DE RIJK, Kastanjeplein 6, A'dam. O 3211 ER BIEDT ZICH AAN NET R.K. BURGER BUITENMEISJE Haarlem of omgeving, liefst in klein gezin met huiselijk verkeer. Brieven onder letter O 3192, bur. van dit blad. Boekhouder met aanbevelingen win kel- en handelszaken biedt zich aan vanaf f 2.50 per maand. PRONK, Overtoom 246 benedenh., A'dam. O 3181 NET R.K. MEISJE 19 vg g.v. b.z..a als Hulp in de Huish. in kl. gez.. liefst in Utrecht (Intern). Brieven onder letter O 3103, bur. van dit blad. Biedt zich aan FLINK WERKMEISJE 15 jaar, v. Vrijdag en Zaterdag, om trek Alkmaar-Heiloo. Br. onder lett. O 3197, Bur, v. d. Blad. Er biedt zich aan een NET R.K. MEISJE, Voor den dag of voor dag en nacht. Bij voorkeur voor den dag. Br. p. a J H CAMU, Leliestraat 25, Culem- borg. O 3148 BAKKERSBEDIENDE. Biedt zich aan een flinke Jongeman, v.g.g.v. Brieven onder letter E L L, Boekhandel SCHMIDT, Sneek. O 3200 B. z. a. net R. K. BUITENMEISJE leeft. 22 j., v.g.g.v., liefst omtr. Lisse. Br. D. HOOGKAMER, Sophialaan 16 Abbenes. O 3203 B. z. a. een NET R.K. MEISJE 22 1liefst In een stil gezin, voor dag en nacht. Br. letter B, Boekh. DE RIJK, Kastanjeplein 6. A'dann PART. DETECTIVE b.z.a. opsporing van personen en goederen, geheime opdrachten. Be middeling op elk gebied. Advies in ie<Brievlnao'nder letter O 3178, bur. van dit blad. R.K. ONGEH. JUFFROUW z. z. g. eenige dagen gepl. in nette familie. Met alle werkzaamheden bekend. V.g.g.v. O 3177 B. z. a. een NET R.K. PERSOON te Haarlem, oud 30 jaar, als incas seerder of iets dergelijks, v.g.g.v., zoo noodig met borgstelling. Br. onder Ietter O 3227, bureau van dit blad. guniHiiniiniiniiiiiiiiiiiiinimiiHimiiiiniiiimimiiiiiiiniiumiiiniiiniitimKimiiiiniiimniii Biedt zich aan voor dag en nacht als tweede meisje of meisje alleen. Netjes kunnende werken en naaien. J. MEIJER, Klapstraat 1. V.g.g.v. Westervoort. O 3048 Miliummmmmmmmui Op verschillende onzer afdeelingen kunnen eenige geplaatst worden. Leeftijd 14—16 jaar. Aanmelden b. d. portier van8 uur v. m. tot 6 uur n. m. BEKWAAM 35 jaar en v.g.g.v. zag zich gaarne tegen half Juni of eerder als zoo- danig geplaatst. Brieven onder letter O 2895, bur. van dit blad. Wordt gevraagd voor direct voor tij delijk een R.K. HUISHOUDSTER, genegen zieke vrouw behulpzaam te zijn; liefst uit boerenstand. Brieven onder No. 304, BOEKH. DIJKSTRA, Halfweg. O 3087 Voor direct gevraagd een niet boven 18 jaar. Adres: Jb. RO ZENBROEK, Molenvaart, Anna Pau- iowna. O 3100 gevraagd AANK. COSTUUMNAAISTERS Baljuwenlaan 4 b. d. Kalfjeslaan, Amsterdam. Tram wordt vergoed Vast loon. O 3180 Biedt zich aan te Amsterdam R. K. MEISJE voor den dag of enkele dagen per week. V.g.g.v. Brieven fr. ond. lett. O 3198, bureau van dit blad. Gevraagd NETTE JONGEN voor loop- en bakkerijwerk. STALEN HOEF, Maasstraat 18. Amsterdam. O 3182 Gevr. per 1 Juli zelfst. R. K. KINDERJUFFR. niet boven 25 jaar, goed kunnende naaien en herstellen, genegen hui selijke bezigh. te verr. G. eet. ver. Br. D, Boekh. BRUGMAN, Utrecht I schestraat 110, Amsterdam. Wordt gevraagd FLINK MEISJE voor hulp in (le huishouding by J- DE NIJS, Uittenboschstraat lö> Haarlem. 318 It. K. DIENSTBODE goed kunnende koken, groote wasch buitenshuis. Aanm. Vrijdag of Za terdag na 8 uur. Albrecht Dürer- straat 12 (bij Beethovenstraat) Am sterdam. O 320 Mevr NAGEL, Korte Marnixkade 4 te Amsterdam, vraagt tegen begin Juli een nette dienstbode v. dag en nacht, kunnende koken. O 3208 FLINKE DAGDIEN,STBODE gevraagd. Adres: Mevr. NETTEN, Ap- pelsteeg 1, Alkmaar. O 3209 Gevraagd 15 Juni een bij Kinderen en (extern). Br. no. 6, Boekh. KAREL v. d. SCHOT, Jac. Obrechtstr. 14 Amsterdam. O 3217 Direct gevraagd BEKWAME COSTUUMNAAISTER, voor eenige dagen per week. Patro- nenhuis L.A.B.O.R, Warmoesstraat 2 Haarlem. O 3214 NET MEISJE gevraagd voor vouwtafel e. a. werk zaamheden. Wasch- en Strykinrich- ting „Het Noorden", WED. L. VAN ZONNEVELD, Timorstr. 59, Haarlem 3220 I Noord. O 3184 In groote zaak te A'dam worden gevraagd eenige voor den Zaterdagmiddag, in de afd. Kousen, Tricot, Lingerie en Mode-art. Tevens eenige tot opleiding verkoopster in kousen- en tricotvak. Allen R.K. en boven 18 jaar. Br. met vermelding, waarvoor men solliciteert, ond. lett. M 26, Adv.- Bur. MEERKOTTER Co., Heeren gracht 375, Adam (C.). O 3223 NETTE JONGEN gevraagd. Vleeschhouwerij FRED. MARJOT, Willemsparkweg 215, Am sterdam. O 3219 Gevraagd R.K. DIENSTBODE met Juni by ANT. SCHUYT, mr. Bakker te Noorddorp (Heemskerk). O 3205 Gevraagd R.K. DAGMEISJE voor een week of noodhulp. Kerk- laan 123, Heemstede. O 3216 piiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiniiaiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiuiiiniiiii siliiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiuiuuiuiiiiuinuiiiiiiiiiiuiiiiiiuiiaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuüiiiiiiiiuiiiiiiiliiiuiiiiliiuiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiuiiininiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiDiiiiiie PRIMA RADIO TOESTEL geheel compleet 37.50 m.'t pl.sp.- app., luidspr. „Edeltoon" en Accu. Te zien en te hooren hedenavond na 7 uur Jan Nieuwenhuizens+r. 35 rd., Haarlem. O 3193 TE KOOP. 20.000 ROODE BEWAARKOOLPLAN- TEN, deze week leverbaar, alsmede een party dito KOOLPLANTEN, le verbaar begin Juni en DUBBELE STAMSLABOONEN z. d. bij C. DE BOER, 't Veld, Oude Niedorp. O 3102 f27.50 PRIMA SINGER TRAPNAAIMACH1NE en een JAVA HANDMACHINE 17.50. Bosboom Toussaintstraat 5 hs., Am sterdam. O 3206 12 METER KUNSTMARMER TE KOOP J. BRINK, Minahassastraat 25 III (O.), Amsterdam. O 3207 Door omstandigheden le KL. BUR GERS E.N.R. Heeren- en Dames- rjjwiel met torpedonaaf en ketting- kast, prachtig in moffel en nikkel, prys f 20.per stuk. Leidschestraat - O 322o 2, Haarlem. GELDBELEGGING. Te koop aangeboden 1, 2 of 3 Woon huizen, verhuurd voor 45.p. m., kooppr. 6900.—. Br. onder letter O 3107, bur. van dit blad. EEN" EIKEN GROOTE OPEN BOEKENKAST met gordijnen; lang 4.10, hoog 2.20 drie vakken elk met 5 verstelbare planken, enorme berging. Fabrikaat Haag, gekost hebbende 450. thans zeer biliyk, wegens plaats gebrek. Zeer geschikt o.a. voor H.H. Geestelijken. Brieven onder M 8, Alg. Adv. Bur. ROUMA CO., Hee rengracht 226, Amsterdam. O 3199 MOTORBOOT. Wegens plaatsgebrek een motorboot te koop, vlug model. Adres: Meer straat 14, Hillegom. O 8204 CHEVROLET COACH ticulier, prima in orde. Prys Te bevragen Dubbele Buurt 17, Haarlem, Tel. 11720. O 3215 '28 van par- f 475.-. Gevraagd, te koop of te huur te Haarlem VRIJ HUIS. liefst met er ker. Br. met voll. inl. onder letter O 3226. bureau van dit blad. iiiiiiiiiniiiiiig mmmmmm* TE HUUR: 2 ongcm. Kamers, te Haarlem (N.). 2 min. van R.K kerk; pracht stand. Br. lett O 3030, bur. van dit blad. TE HUUR EERSTE BOVENHUIS Van Ostadestraat 73. Huurpr. f 6.25 p. w. Te bevragen Bloemgracht 143 I. Amsterdam. O 3179 VRIJ BOVENHUIS te huur. Te bevragen Heerensingel 67 rood, Haarlem. O 3213 ORANJESTRAAT No. 3. Huur f 4. per week. Te bevragen bij den Ont vanger der Registratie en Domeinen, Nieuwe Gracht 13. Haarlem. O 3183 AANGEBODEN TE UTRECHT met keuken, op zeer moolen stand, voor R.K. Dame. Brieven onder letter O 3132, bur. van dit blad. Te huur gevraagd te Amsterdam KLEIN BOVENHUIS OF 2 ONGEM. KAMERS met keuken, voor bejaarde Dame. liefst bij R.K. Brieven onder letter O 3218, bureau van dit blad. Juffrouw zoekt WONING te Amsterdam. Vrije opgang. Zit- en Slaapkamer en keuken. Centrum stad. Per maand f 30Brieven letter O 3221, bureau van dit blad. giiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiniiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiKiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiniiniHiuiuiinuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiKiimMiiniig ^miiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiuiiniiiMiiiiuiiiiuuiiiiiiiiiiiiiiiiiuoiiiuiiiiiiiiiiiimiiuiiiiiiiiuiiMiiiiiiiiiiiiiiiiuiHiiiniuiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiuuiiuuuiiiiiHmiKs 2 Vrienden zoeken een ZIT-SLA4P- KAMER, omgeving Wilhelminaplein, Heemstede. Brieven aan H JANSEN. Agent N. H. Ct., Kloosterweg 12. Heemstede. O 3189 Nette Werkman zoekt DEGELIJK KOSTHUIS te Alkmaar, geen beroeps, 9 i 10 gulden. Brieven onder lett O 3196. Bureau van dit Blad. LEERT AUTORIJDEN. HESSELING-HOLZHAUS Hoofdw. 410 Privé Cursus 15— Tot rijbew. 30.- O 2971 compleet. TH. J. BOS, Fr. Halsstr. 34. Telef. 90243, Amsterdam. O 3191 ACCORDEON gevraagd met pianoklavier, liefst tegen ruil van compl. radio-instal latie. Br. lett. O 3202, bur. v. d. bl. Goed tehuis aangeboden te Sant-" poort voor Wed. of Meisje, die voor kost en inwoning en zoonocdig met kl. vergoeding het huishouden cp zich wil nemen. Brieven onder letter O 3190, bur, van dit blad. gfiiiiiiiuimiuiiinimiiiiiiiiiiiiiumiimiuiiiiuiiuiuiiiiiiiiiiimiiimiimiiiiMiiiiiiiiiiiiMiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinimmiMiiiuiumiimimmuiHUiiimmmimimiimuiuMiiuiHi^ sniiiiiinniniiDiinnininiiiniininniiiiniiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiuiiiuiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiuimmiiimmHmiimiiiiiiniumnnniiiinimuminiunnimmimnuinininimus Tegelzetter neemt goedkoop allerlei TEGELWERK aan. Winkels, keukens, badkamers, tegelvloeren, enz. PEERDEMAN, Admiralengracht 22 I, Amsterdam. Tel. 42687. O 2609 WILT U EEN GOED WERK BIJ UITSTEK VERRICHTEN'? Helpt ons dan in onze financieele moeilijkheden, bij de opleiding van onze toekomstige Missionarissen, wy hebben er 60, allen in de hoogere studie! Onze talryke missies van Afrika zien snakkend uit naar hun komst. PATERS v. d. H. GEEST, O 2685 Gemert (Giro 110608) Autoryschool EWALD HOLZIIAUS Bosb. Toussaintstr. 7. Tel. 82104. O 2967 I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 7