STADSNIEUWS Haarlem, 27 Mei BEURS VAN AMSTERDAM MAAT-COSTUUMS Wisselkoersen VRIJDAG 27 MEI Onze Coupe is prima Prijzen naar tijds PRIJSVERLAGING Hardlijvigheid AGENDA Stofzuigerhuis MAERTENS V omstandigheid UDIDINGFAI3JR.IHIA. »Sr*JPO£j^fC GJO-OJVSATG^SV ST. JOSEPHS-GEZELLEN Groote vak- en huisvlijt- tentoonstelling Opening nieuwe zaak Schouwburg Jansweg Statuten DE LOONSVERLAGING BIJ DE N.Z.H.T.M. Groote ontstemming bij het Personeel Inschrijving leerlingen Aanbesteding Burgerlijke Stand UIT DEN OMTREK Directie huize „Roos en Beek" BLOEMENDAAL HILLEGOM MR. J. H. PEEK Nieuwe Gemeente-Secretaris van Hillegom AI sedert 20 jaar verdreven Langs de straat 28 Mei Haarlemsche Schermclub DUIVENSPORT VAN ONZE RECHTBANK DE SCHRIK VAN DEN WEG Roekeloos chauffeur voor de Haarlemsche Rechtbank Uitspraken van Donderdag 26 Mei ST. RAPHAEL Voor het Mgr. Mutsaersoord HERINGA WUTHRICH, Haarlemsche Veiling N.V. Inlichtingen gevraagd MUZIEK Haarlemsche Orkestvereeniging VERKEERSONGEVALLEN Op de Melkbrug Auto geslipt SPORT EN SPEL HONKBAL R.K.V.V. Geel Wit P. V. „H. A. K." E. D. O. 35-jarig bestaan VRIJDAG 27 MEI 954 48 224 174 611- 2 90 84 il74 65 24 294 254 8 5 74 44 164 14 I 2 1. 81 42 2: 2 134 6 22-1° 85 93 51 102 394 24 PEEKiCLOmeOM CARELS' Gevulde koeken 6 cent per stuk Gesorteerde Gebakjes 8 cent per stuk Kalfsvleesch Croquetten 12% et. per stuk Er wordt een groote vak- en huisvlijttentoon- stelling in het gebouw van de St. Joseph-Gezel- len-Vereeniging aan de Jansstraat gehouden vanaf Vrijdag 27 Mei tot en met Dinsdag 31 Mei as. Hedenavond te acht uur zal de Hoogeerw. deken H. Sondaal eene tentoonstelling openen van prachtige hand werkstukken, vervaardigd door de leden der St. Joseph-Gezellen-Vereen. Haarlem I. De katholieken van Haarlem worden drin gend uitgenoodigd eens te komen zien wat on ze jongens hebben gemaakt en aldus hunne belangstelling te toonen voor de vereeniging, die ook voor Haarlem zoo noodzakelijk is. Teneinde het bezoek zoo aangenaam moge lijk te maken, zullen de bezekers worden ver gast op allerlei attracties o.a. een vroolijke keu ken, rad van avontuur, vischtent, loterij zon der nieten enz. enz. De tentoonstellingszalen zijn geopend: Vrij dagavond vanaf half negen tot elf uur. Zater dagmiddag vanaf 4 uur. Zondagmiddag vanaf 2 uur. Maandagavond vanaf 8 uur en Dinsdag avond vanaf 8 uur. Toegang vrij. Komt allen zien; helpt ons. om onze vereeniging groot en sterk te maken. God zegene het eerzame handwerk. gelmatig komen de giften binnen. HeV eerste lustrum is nabij en voor deze gelegenheid u> in Haarlem de activiteit verdubbeld. Het voor spel had ji. Zondag plaats met een speldjes dag en het reeds vermelde resultaat van ruim 880.overtrof de verwachting. Nu komt a.s. Zondag het tweede gedeeltt 's avonds in gebouw „St. Bavo". Het is de regelingscommissie gelukt het Duo Hofman op de planken te krijgen. Daar men een groott belangstelling verwacht, heeft men het aange durfd om een geringen toegangsprijs te stel len. Nog slechts enkele kaarten zijn er bij den administrateur van den Volksbond, den hee. Scholte, te verkrijgen. Donderdagmiddag had de opening plaats van de modem ingerichte model-vleeschhouwerij van den heer L. Zieren, Kruisstraat 20. De winkel, die geheel naar de laatste eischen des tijds is ingericht, maakt een voornamen, smaakvollen indruk. Hierdoor is de heer L. Zieren, die reeds vroe ger in de Smedestraat in Haarlem gevestigd was, weer van Heemstede naar zijn vroegere woonplaats teruggekeerd. Wij wenschen hem veel succes in Haarlem. In de operette „De baby van 1000 Weken", welke vanaf Zondag a.s. in bovengenoemden schouwburg opgevoerd wordt, zal de hoofdrol vervuld worden door den bekenden tenor Geor ge Du Bree, (den Hollandschen Tauber), welke hier te Haarlem met zooveel succes is opge treden in „Rose Marie", „De Bleuwe Donau" e.a. De „Stscr." bevat de statuten van de N.V. Woning- en Administratiekantoor „De Forens", alhier. De „Stscrt." bevat de statuten van Vemout en van Sluyters' Drukkerijen N.V., alhier. Naar wij vernemen bestaat er onder het personeel van de N.Z.H.TM. groote ontstem ming over de door de directie bij deze loons verlaging aangenomen houding. In den nacht van Dinsdag op Woensdag zullen alle organi saties van personeel vergaderen om nader haar houding te bepalen. Voor de inschrijving van leerlingen aan de Gemeentelijke Scholen Voorbereidend Lager Onderwijs bestaat gelegenheid voor het nieuwe schooljaar, op Maandag 30 en Dinsdag 31 Mei 1932, des namiddags tusschen 4 en 5 uur aan de volgende scholen: a. School voor V.L.O. no. 1 (in het voorm. Barbaragasthuis), Jansstraat 54. b. School voor V.L.O. no. 2, Smedestraat 33. c. School voor V.L.O. no. 3, (Montessorischool) van Zompelstraat. d. School voor V.L.O. no. 4, Corn, van Noor destraat 15. e. School voor V.L.O. no. 5, Leidsche plein 33. f. School voor V.L.O. no. 6, Ternatestraat 16. g. School voor V.L.O. no. 7, Berkenstraat 60. Vrijdagmorgen werd vanwege den hoofdin genieur directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Noord-Holland, in het bureau Zijl singel 24, te Haarlem, aanbesteed: Het leveren van een paar ijzeren deuren voor de Zuidersluis te IJmuiden, behoorende tot de werken van het Noordzeekanaal. Raming 37.000. Ingekomen waren 24 biljetten. Laag ste inschrijfster was de Droogdok Mij. R'dam voor 16400. Ondertrouwd: 26 Mei: F. Schreuder en A. P. H. Vreeswijk; L. A. Boeré en J. Wentholt; G. J. M. v. Lunenburg en C. M. Kroon; A. Tabak en F. de Jong; J. H. Mulder en A. M. C. Wolzak. Getrouwd 26 Mei: T. W. Molenkamp en K. Hoogendoorn; G. Opdam en C. Willemsen; IJ. Wiersma en S. v. Dalen; J. Rijgersveer en P. W. de Nijs; W. J. Steenbergen en G. E. Blok; G. A. Rietveld en A. J. O. v. Rijn; R. Hendriks en P. A. Hegman. Geboren: 24/26 Mei: M. J. ter Pelle—Harms z; M. E. v. Raaphorstv. d. Linden z; M. H. C. v. KipshagenKors z; C. A. v. d. Helmde Rooij z; M. E. NottelmanRademaker d; A. M. Vogel v. d. Hoek z; C. A. Geeris—Cornelissen d; B. K. Veende Milde z. Overleden 25 Mei: H. Stol, 60 j., Iordenstraat; E. G. v. d. SteurPander, 65 j., Eindenhoutstr.; T. Piso, 19 j„ v. Berensteijnstraat; J. L. J„ 17 d., z. v. J. M. A. Consten, Kamperlaan; J. M. A. M. Willeman, 28 j., Kamperlaan. Tot directeur en directrice der stichting „Eigen Tehuis voor Gepensionneerden bij de Ned. Spoor- en Tramwegen", huize „Roos en Beek" te Santpoort, zijn benoemd de heer S. J. Buurma en echtgenoote te Apeldoorn, voorheen vader en moeder in het Evang. Luthersch Oude Mannen- en Vrouwenhuis te Utrecht en in het Ewouds-gasthuis te IJsselstein. Huize „Roos en Beek", aan den Rijksstraat weg tusschen Velsen en Santpoort, is voor be langstellenden te bezichtigen alle dagen van 10—12 uur en van 24 uur. VASTSTELLING UITBREIDINGSPLAN B. en W. stellen voor te bepalen, dat de vast stelling van een plan van uitbreiding voor die gedeelten der gemeenten, waarvoor zulk een plan nog niet is vastgesteld, wordt voorbereid. Alle edities. Nieuwe Haarl. Courant Gemeenteraad Openbare vergadering van den raad der gemeente, te houden op Zater dag 28 Mei 1932 te 14 ure Cs nam. 2 uur) in het raadhuis te Overveen. De agenda vermeldt: Vaststelling loonrege ling voor tewerkgestelden; 2. Vaststelling be sluit tot voorbereiding van een uitbreidings plan voor dit gedeelte der gemeente, waarvoor zulk een plan nog niet bestaat. Bezuiniging bij de Posterijen De bezuini ging bij de Posterijen brengt voor onze ge meente de volgende verrassingen: In Bloemendaal, Overveen en Aerdenhout wordt 't aantal bestellingen van 3 op 2 per dag teruggebracht, n.l. een morgen en een avondbe stelling. Aerdenhout, dat tot dusver onder Haarlem ressorteerde, wordt een zelfstandig bestelkantoor. 't Aantal bestellers in Bloemendaal en Over veen wordt van 6 op 4 teruggebracht, dat te Aerdenhout wordt gebracht op 5 of 6. Waar schijnlijk zullen de in Bloemendaal en Overveen vrijgekomen bestellers daarvoor aangewezen Donderdagmiddag heeft de Raad der gemeen te Hillegom tot secretaris dier gemeente be noemd den heer mr. Joh. H. Peek. Johan H. Peek werd 15 Februari 1895 te Kerk- driel in Gelderland geboren; toen hij 2 jaar oud was, vertrokken zijn ouders naar Utrecht. De nieuwbenoemde is uit een groot gezin: er waren negen kinderen, waarvan thans nog zes in leven zijn. Nadat hij de lagere en middel bare scholen te Utrecht met vrucht had be zocht, beëindigde hij zijn studies aan het Sint Ignatius-College te Amsterdam. In 1916 kwam hij in dienst der stad Utrecht, eerst eenige jaren aan de gasfabriek en daarna aan de ge meente-secretarie. In zijn vrijen tijd bekwaam de hij zich voor het Staatsexamen en hij pro moveerde in 1930 tot meester in de Rechten. De nieuwe hoofdambtenaar was ook werk zaam aan de administratie der R.K. Jeugd- centrale daar ter stede, welk lichaam van groote beteekenis is op het gebied van de R.K. Jeugdorganisatie. Nog is de benoemde sinds jaren lid van het vermaarde zangkoor der Ka thedrale kerk van de Bisschopsstad. Mr. Peek hoopt t.z.t. een eigen gezin te stich ten. Hij is een eenvoudig man, voorkomend en immer tot hulp bereid, die uitnemend met menschen kan omgaan, in èèn woord een waar dig opvolger van mr. J. B. Sens, den hoogst- begaafden vertrekkenden Hillegomschen secre taris. Wij feliciteeren mr. Peek van harte met zijn benoeming en vertrouwen, dat hü in Hillegom vele gelukkige jaren moge doorbrengen. Een jong geleerde les Niemand kan meer ondervinding van hard lijvigheid hebben dan deze man. Zijn me thode om het euvel te verhelpen zou zeker iedereen helpen, die aan een soortgelijke kwaal leed. „Ik ben nu bijna 49 jaar en gebruik Kruschen Salts reeds vele jaren. Als jongen en jonge man leed ik vaak hevige pijnen door hardlijvigheid. Soms werd dit een beetje ver licht door een speciale pil, samengesteld vol gens een speciaal recept, maar die had dikwijls een verzwakkende uitwerking. Op iemands aanraden probeerde ik een flacon Kruschen en sindsdien dat is nu wel een 20 jaar geleden heb ik nooit iets anders ge bruikt. Mijn dagelijksche dosis neem ik 's mor gens om kwart voor acht op een glas warm water." E. A. D De zes zouten in Kruschen Salts zijn het recept van de natuur zelf om de afvoerorga- nen goed te laten werken om eiken dag zachtjes maar zeker alle vergiftige afvalstoffen te verwijderen. Begin morgen met de „de kleine dagelijksche dosis" Kruschen en zet daarmee den eersten stap op den breeden weg der vol maakte gezondheid. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon. (Adv.) Geliefkoosd zelfmoord-plekje De Nieuwegracht sluimerde in de onbehage lijke kilte van een mislukten lentenacht. De flauwe lichtstralen van de weinige nacht-lan taarns wierpen een spookachtig licht in het grijs-groene water. Er was geen sterveling te zien, in de verte klonk slechts het geroezemoes van cafébezoekers, die de discussie wegens po- litie-verordening op straat moesten voortzetten. De hooge boomen zongen een nachtelijk lied. Ginds knipte een licht uit in een dak kamertje. Een slapende musch draaide zich om met eenig angstig droom-gepiep. Daar liep een vrouw dicht langs den water kant. Ze keek schuw rondom zich heen, haalde diep adembleef staan. Nu zou het gebeuren. Nu of nooit! Een sprongpatskoud dat water gelukt. Haar gewicht van bijna 200 pond had echter voldoende lawaai gemaakt, om de aandacht op het geval te trekken. Er knipte een licht aan in een dakkamertje. Er kwam een hoofd naar buiten. Een musch werd opgeschrikt uit zijn slaapje. Hij zag het vrouwmensch beneden hem spar telen. Maar hij begreep niet. De nachtelijke stilte werd onmiddellijk daar na wreed verstoord. De café-bezoekers holden naar den water kant, een juffrouw-van-de-overzijde pakte de dreg van de Nassaubrug, eenige voorbijkomende fietsers draaiden op de plek des onheils de wie len van hun rijwielen rond om licht in de lan taarns te krijgen. Spoedig was het vrouwmensch met vereende krachten plus dreg op het droge gebracht. In derdaad ze woog bijna tweehonderd pond. Ze steunde. Ze roddelde. Maar ze kon nog loopen. Toen ze haar oogen opende, was er weemoed in te lezen. Waarom hadden die menschen zich zoo druk gemaakt? Als je zelfmoord wilde plegen had geen mensch zich daarmede te bemoeien. Mooie tijd tegenwoordig je mag niet eens een einde aan je leven maken Bij een dokter op het Nassauplein werd ze binnengedragen. Intusschen was op het politie- hoomtje geblazen en spoedig was er een die naar der wet aanwezig. Wat een opschudding, midden in den nacht! Om een koopvrouw, dei het leven zat was en het wilde verkoopen aan den duvel. In dezen killen, mislukten lente-nacht. De juffrouw-van-de-overzijde vertelde van haar ontdekking. Ze hoorde een -plons en be greep onmiddellijk, wat er weer aan de hand m(v>gf wPZPn „Hoe dat zoo?" informeerden we, als kran tenman tuk op zulke mededeelingen. Omdat het in drie weken tijds de vijfde of zesde is, die op hetzelfde plekje een ander leven tracht te zoeken." „En steeds zonder succes?" De juffrouw-van-de-overzijde schudde droe vig het hoofd Ter plaatse zal een waarschuwingsbord moe ten komen! (icDornv „St. Bavo" Proza en Poëzie, 8 uur. Kinderkoor „Inter Nos", 6 uur. Stuca- doorspatroons, 8 uur. Alberdingk Thijm, 8 uur. Bestuursraad R. K. Volksbond, 8 uur. Bevolkingsbureau, 8 uur. Stadsschouwburg Ver. Rott. Hofstad-Too- neel, De Spooktrein, 8% uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1« Haarlem, Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12, 2—4, 8—9 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem, Tel. 11671. Gebouw „St. Bavo" Gewone zittingen 4 en 6 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1> Haarlem, Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes lederen dag 10—12, 24, 8—9 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhof straat 1, Haar lem, Tel. 11671. Bloemendaal Raadhuis —Vergadering ge meenteraad, 2 uur. BARTELJORISSTRAAT 16 TELEFOON 10756 VAMPYR Stofzuigers 98.— Op het a.s. Gala-Assaut, dat Zaterdag 28 Mei plaats vindt in de Schermzaal Brassinne, Raamsingel 30, alhier, te 20% uur, zal weer een nieuwigheid in onze stad worden geïntro duceerd. Haarlem krijgt voor het eerst in Ne derland een demonstratie van het „Appareil de controle electrique des assauts d'epee (sys- tème société d'escrime de Genève)", Brevet Laurant Pagan, Ingénieur, zooals de ietwat lange officieele titel luidt. De vorige maand werd het apparaat voor het eerst bij een wed strijd in het openbaar gebruikt, n.l. bij de wereldkampioenschappen in Nice. Daar scherm de ook onze internationale crack en stadgenoot de kapitein Wynoldy Daniels mede, die ook Zaterdagavond met den nationalen kampioen van 1931, W. Driebergen, een partij zal scher men met behulp van bovenvermeld apparaat. Wij willen er nog even aan herinneren, dat de opbrengst der entrées voor het Assaut komt ten bate van de Crisiscomité's van Haarlem en omliggende Gemeenten. Voor de Haarlemsche rechtbank stond Don derdagmorgen terecht de vrachtrijder A. M. te Hillegom, die in den avond van 22 December van het vorige jaar een gecompliceerd verkeers ongeval door roekeloos en onvoorzichtig rijden veroorzaakte. Hij reed met zijn vrachtauto in de richting Leiden in de Hoofdstraat te Hille gom met een vaart, welke niet precies vastge steld kon worden, maar in iedei geval 40 tot 50 K.M. bedroeg. Plotseling schoot de wagen met een vaart het trottoir op. Nadat een wiel rijder, die rechts van den weg reed onderste boven was geworpen, vernielde de auto een spiegelruit van de firma Spierings. Nieuwe ca priolen ontstonden, want de wagen stak dwars den weg over, sloeg een juffrouw die aan den overkant op het trottoir liep tegen den grond en vernielde thans een ruit van het huis van den heer Christoffels. Eerst toen kwam het vehikel tot stilstand! Verdachte was niet verschenen, verstek werd echter verleend. Allereerst werd als getuige gehoord de 36- jarige C. Granneman te Hillegom, die van zijn rijwiel was geworpen. Hij wist zich van de aan rijding niets meer te herinneren en kwam eerst in het ziekenhuis te Leiden tot bewustzijn. Met drie gapende hoofdwonden en een hersenschud ding werd hij daar opgenomen en ten volle be diend, daar men voor zijn leven vreesde. Thans kan getuige nog steeds beide oogen niet tege lijk gebruiken en zijn gehoor is zeer slecht na het ongeval. Mevrouw v. d. Lans was de voetgangster, die getroffen werd. Zij hoorde motorgeraas en voelde tegelijkertijd een stoot in haar rug. Be wusteloos werd zij in een winkel binnengedra gen. Zij bleek een paar ribben gebroken te heb ben en moest ook naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd wprden. Ruim 7 weken bleef zij de gevolgen van de aanrijding ondervinden. Verschillende getuigen verklaarden, dat ver dachte zeer snel gereden zou hebben, waarbij snelheden van 40 tot zelfs 100 K.M. genoemd werden. Verdachte wordt in Hillegom ,De schrik van den weg" genoemd, omdat hij altijd met ra zende vaart voorbij schiet. Een deskundige, ir. H. U. Scheurholts Tiche laar, verklaarde, dat een defect aan de achter- veer van den wagen afwijkingen in de stuur inrichting deed ontstaan. Dergelijke gevolgen van slijtage zijn door een man zonder bijzon dere technische kennis niet gemakkelijk te voorkomen en verdachte heeft ze dan ook niet kunnen vermoeden Indien hij echter met een snelheid van 25 a 30 K M. zou gereden hebben, zou hij nog meester over zijn stuur hebben kunnen blijven en zeker niet het trottoir zijn opgevlogen. De Officier vap Justitie, mr. Paardenkooper Overman, sprak hier weer van een ongeval, aan roekeloos rijden te wijten. Het had slechts wei nig gescheeld of er waren weer twee menschen- levens te betreuren geweest. De gevolgen van het zwaar lichamelijk letsel zijn echter thans nog niet voorbij. Verdachte was eerst 5 maanden in bezit van zijn rijbewijs en hij was al spoedig in het dorp bekend om zijn onverschillig rijden. Na het ongeval heeft hij zich zeer onverschillig gedra gen en ook thans is hij niet voor de rechtbank verschenen. Wanneer men met een vaart van 60 70 KM. door een dorp als Hillegom vliegt moet er maar het minste gebeuren en men heeft ernstige ongevallen. Verdachte heeft geen signaal gegeven. Een verzachtende omstandig heid is, dat hij pèch heeft gehad door onzicht bare slijtage aan zijn wagen. Daarom wilde de Officier geen hechtenis- straf eischen maar een geldboete van driehon derd gulden en ontzegging om 6 maanden een motorrijtuig te besturen. Uitspraak: 9 Juni as. J. L. P., chauffeur, wonende te Haarlem. Appèl overtr. Motor en Rijwielwet. Vonnis Kantonrechter Haarlemmermeer bevestigd met verbetering der gronden. P. B., monteur, wonende te Monnikendam. Appèl overtr. Motor- en Rijwielregelment. Vonnis Kantonrechter Purmerend bevestigd. P. F., caféhouder, wonende te Purmerend Appèl overtr. Motor- en Rijwielwet. Vonnis Kantonrechter Purmerend bevestigd. W. V., fabrieksarbeider, wonende te Assen delft, thans gedetineerd. Diefstal, vier maanden gv. straf m. aftr. prev. hecht. o.v. Q. J. E., koopman, wonende te Amsterdam. Appèl overtr. Motor- en Rijwielwet, 25. boete subs, 10 dagen hecht. o.v. J. V., hotelknecht te Monntkkendam. Appèl overtr. Alg. Politieverordening Edam. Vonnis Kantonrechter Purmerend vernietigd en ver dachte ontslagen van rechtsvervolging. Met onverdroten ijver gaan de St. Raphaël- door om het Herstellingsoord, door eigen kracht gesticht, sterker te maken en re- HAARLEM CENTRALE VERWARMING HERINGA-JOHNSON-OLIEBRANDERS Men verzoek f ms opneming van het vol gende Het is gebleken, dat omtrent de positie van bovengenoemde N. V. in de bloembollenstreek groot misverstand heerscht Ter voorkoming van nog grootere verwarring en teneinde de zaak zuiver te stellen, kan het nuttig zijn om nogmaals uitdrukkelijk vast te stellen, dat de Haarlemsche Veiling N. V. een geheel op zich zelf staande onderneming is, welke niets uitstaande heeft met de vroegere en thans in liquidatie verkeerende Haarlemsche Coöperatie. De Haarlemsche Veiling N. V. heeft, als ge heel nieuwe en onafhankelijke onderneming van de in liquidatie verkeerende Coöperatie de vaste goederen, inventarissen en emballat/ ge kocht. zonder meer. Eenig verband tusschen de Haarlemsche Vei ling N. V. en de Coöp. Haarl. Groenten- en Bloembollenveiling W. A. bestaat niet en heeft ook nimmer bestaan. De commissaris van Politie te Haarlem, ver zoekt den besturder van den blauw-grijzen auto, die 25 Mei 1.1. reed van de Kampervest naar de Gasthuisvest en wel des avonds om streeks 5% uur, bekend te maken aan hem. Dit wordt gevraagd, omdat deze bestuurder waarschijnlijk iets heeft gezien van de aan rijding, die op dat tijdstip en op die plaats ge beurde. De toen door een vrachtauto aangereden man is nog steeds bewusteloos. Solisten: Hanny Scheffelaar Klots, Frans Vonk (viool) Het begint te komen; we zeiden het immers vorige week reeds, dat, na voldoende de kat uit den boom te hebben gekeken, de Haarlemsche muziekliefhebbers wel zouden komen opdagen. En inderdaad! De Gemeentelijke Concertzaal was goed bezet met belangstellenden voor het Concert, waar- n het programma de medewerking vermeld- van de beide eerste violisten der H.O.V., .nny Scheffelaar Klots en Frans Vonk, in het oncert voor 2 violen en orkest van J. S. Bach. Een prachtig werk van den Leipziger Cantor, misschien het mooiste op dit gebied, met het heerlijk Largo, en de in rijke contrapuntiek doorwerkte noekdeelen. Wij denken ons het Largo hier en daar nog wat breeder, maar we hebben toch eerbied voor de prestaties van Ma- rinus Adam, de beide solisten en de leden van ons Haarlemsche orkest, die ons van dit onge ëvenaarde meesterwerk een adequate vertolking wisten te geven. De toehoorders brachten hun staande een enthousiaste hulde, en zoowel het herhaalde applaus als de bloemen waren wel verdiend. Er zat leven en vaart in de inter pretatie en behoudens een enkele rhythmische oneffenheid bij de basstrijkers in het midden deel secondeerde het orkest uitnemend en met geestdrift. De Sinfonie van Leonardo Leo „Sant'-Elena al Calvaris" vormde een uitstekende inleiding voor het concert van Bach, terwijl Purcell's „Drei Stlicke" een Allemande, 'n Sarabande en een Cebell zich qua stijl bij bovengenoem de werken uitstekend aanpasten. Het gedeelte na de pauze werd geheel inge nomen door de eerste symphonie van Brahms, in C moll. Een werk, dat vooral in de lyrische fragmenten vermag te boeien, in de overige deelen echter zwaar en somber blijft aandoen, maar dat toch altijd een werk is, dat effect maakt op den hoorder, om zijn massale klank uitingen en zwaar stappende rhythmen. Adam liet er door het orkest een alleszins verdienste lijke vertolking van hooren, waarbij de groote lijnen van het werk volkomen bleven bewaard al ging er van het detailwerk hier en daar wel iets verloren. Marinus Adam en zijn musici werden door luid en herhaald applaus voor hun uitstekende prestatie beloond. Wat hun echter en ook ons bovenal goed zal hebben gedaan was voorzeker de groote opkomst. De H. O. V. is populair. Doch we weten zeker dat ze in al de bezoe kers van gisterenavond enthousiaste bevorde raars heeft gevonden. J. S. De 21-jarige juffr. L. C., wonende alhier, reed gisteren per rijwiel op de Melkbrug. Toen zij een bespannen voertuig wilde pas- seeren, reed juist uit tegenovergestelde richting een auto voorbij, waarom zij moest afstappen. Zij geraakte met haar rechtervoet onder het linker-achterwiel van den auto en kreeg schaaf-* wonden aan dit lichaamsdeel, welke door een lid van O. D. werden verbonden. Per auto is zij daarna naar haar woning ver voerd. In de Kennemerstraat is in den afgeloopen nacht een auto geslipt door de gladheid van het asphalt tengevolge van eenigen regen. De auto draaide een slag om en reed tegen een boom op het trottoir, welke ontveld werd. De auto kreeg vrij ernstige schade, doch kon op eigen kracht doorrijden. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Voor de Haarlemsche competitie was ooi- spronkelijk vastgesteld: Zaterdag: Gem. Lyceum A—S. S. H. (Hoogovens) Rijks H. B. S. Velsen—Oosterkwartier Deze laatste wedstrijd wordt ongetwijfeld goed. Oosterkwartier heeft nog maar één wed strijd gespeeld, doch zich ontpopt als een niet te versmaden tegenpartij. De Rijks H. B. S. is echer ook wel een der sterkste ploegen, zoodat de strijd stellig zwaar zal zijn. Het zou ons niet verwonderen als wij Oos- terfcwartier ook dezen keer zagen winnen. De wedstrijd Gem. Lyceum A—S. S. H. gaa. niet door, omdat aan S. S. H. uitstel is ver leend. Getracht wordt een anderen wedstrijd er voor in de plaats te doen spelen. Als dn doorgaat heeft deze plaats op het Gem. Sport terrein aan de Kleverlaan. HET PROGRAMMA Het volledige programma voor deze week luidt: NED. HONKBALBOND Zaterdag: Eerste klasse: Togo—H. H. C. I V. V. G. A. I—Ajax I A. M. V. J. I—Z. R. C. I Tweede klasse: A. M. V. J. n—H. H. c. n D. E. C. I—V. V. G. A. n Ajax H—D. E. C. II Secr. L. Marg-arethastraat 1 A. s. Vrijdagavond, 27 Mei, te 7 uur begint onze vereeniging met de training. Alle leden gelieven precies op tijd aan wezig te zijn. Zondag hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht van Mons (België). In concours wa ren 110 duiven. De uitslag was als volgt: P. van Andel 1, 2, 18; C. Koning 3, 14; H. C. Gans 4, 17, 21; C. van Meurs 5, 19; L. van Meurs 6; H. J. Petter 7, 12; A. Terol 8, 9, 11; N. Peetoom 10, J. Terhorst 13, J. Doornbosch 15, 20; W. van Kleef 16; P. Kaptijn 22. Snelheid le duif 1808 meter per minuut. A.s. Zaterdag viert E.D.O. feest in de Con certzaal, 's middags van 3 tot 5 uur, heeft de receptie plaats en 's avonds de feestavond. Het programma voor den avond is veelbelovend, het vermeld o.m. Willy Derby, Stella Fontaine en Piet Groenendaal. VRIJDAG, 27 Mei Vorige koersen Londen 9*10J 9*09 Berlijn 58.40 58.371 Parijs 9.74 V'iJ* Brussel 34.574 34.604 Zwitserland 48.30 48.30 Weenen 35.25 Kopenhagen 49.35 49.35 Stockholm 46.35 46.574 Oslo 45.25 45.35 New-York (cable) 2.46A 2.46| Rome 12.65 12.671 Praag 7.324 Madrid 20.25 20.25 Vorige koersen Staatsleeningen 5 Nederland 1919 10*t 4% Nederland 1916 l„ï™ 4 Nederland 1931 93 4% N. Ind. 1926 AB.. 79 Banken Koloniale Bank 594 Indische Bank 504 Cert Handel-Mi). 534 Industrieën Unilever 93 Calvé Delft 47 Alg. Kunstzijde 23 Van Berkei's Pat. 171 Nieuwe Philips 624 Küch. Accoustiek 1? Ned. Ford 93 Industr Buitenland Anaconda 10 Bethlehem Steel134 U. S Leather Ij Intern. Nickel 4f Mijnbouw Boeton Mijnbouw 94 Alg. Exploratie 93 Petroleum Uordtsche Petroleum Gaboes 84 Kon. Olie 115 Perlak 65 Peudawa 24 on tinen tal OU 4f ■Shell Union OU 34 1014 100# 93 79 40 50J 54 10 13 IA 4§ 10 92 4| 34 Vorige koersen Rubber A'dam Rubber29| Bandar 25f Dell Batavia Rubber 8t Rott. Tapanoell 5f Serbadjadi7J SUau 44 V. I. Q. 0. 1' Allted 14 Intercontin Rubber 4 Scheepvaart Holl. Amerika Lijn2 dito Gem. Eigend14 Kon. Ned. Stoomb. 8| Scheepvaart-Unie 43 Marine comm24 Marine pref2| Suiker H. V. A, 1331 Poerworedjo Vorstenlanden 30 Actions idem 24.00 1 Tabak Deli Batavia 85 Oude Deli 95 Oostkust 6 Senembah 104 Maxwell Spoorwegen (Jnion Pacific 46 W abash 2 j Erie 44 Kansas City South64 Prolongatie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2