ORANJE VOETBALT WEER De Tsjechen komen op bezoek HEEFT U Sporten, AL GEPELOTAAT1 Een Elftal in Blik O' ZATERDAG 28 MEI Een cocktail van Spartanen en Slavianen Geestdriftige amateurs tegen volleerde vaklui Gejus' vijftigste dieniet inheemsch zijn O Onze Tegenstanders Dr. Gejus van der Meulen zal morgen voor de vijftgste maal ons doel verdedigen Laaiende geestdrift 4.'. Y ff J ft DE SLAGORDE DER STRIJDMACHTEN Supporter: Met een stille hoop, meneer Lagendaal, bied ik U een kanon aan van Nederlandsch type Golf rij den De kust van Hawaï is hier en daar vlak, zoo Waarom zouden ook wij niet aan Pelota en Golf rijden gaan doen Baïga Japansch boogschieten Pelota Herkent U hem? De balvanger van het baseball- team der Universiteit te Pennsylvania. nn)iimiioniiiiiinmHi[iiiiiiiinHiiiiiiiin?nnninniiiiiiiii De klap op de vuurpijl! Tot besluit van een zeer belangwekkend internationaal voet balseizoen bindt ons nationaal elftal mor gen den strijd aan tegen de Tsjechische ploeg, een elftal, dat te beschouwen is als een cock tail van Slavia en Sparta-spelers, twee be roemde prof-clubs, die in eigen land en ver buiten hun grenzen den naam van ware voet- balvirtuoozen hebben verworven. Hieruit kun nen wij dus onmiddellijk concludeeren, dat onze Oranje ploeg voor een uiterst zware taak Sal komen te staan Vooral tengevolge van eenige successen, maar seker ook dank zij de radio, is de belangstelling voor de verrichtingen van de Oranjehemden in korten tijd geweldig toegenomen en velen, die tot voor kort niet de minste belangstelling voor „dat wilde gedoe" hadden, worden geestdriftig als men met dezulken een debat aangaat over Lagendaal, Adam en andere voetbalsterren, die er aan moeten meehelpen om den naam van Nederland als groote voetbalmogendheid hoog te houden. Als wü de balans van dit seizoen opmaken kunnen wij over het geheel tevreden zijn, maar toch zit er een eigenaardige wisselvalligheid in de verrichtingen van onze ploeg, een eigenaar digheid, waar sommige eerste-klasse-elftallen naam mee gemaakt hebben. Wij doelen op de prestaties van sommige „middenmoot"-clubs, die tegen sterkere tegenstanders altijd winnen en zich door zwakkere clubs laten kloppen. Zoo als iedere vergelijking gaat ook deze mank. Maar toch, toen onze Oranje-duivels, mede dank zij de geweldige schotvaardigheid van ons kanon, vanuit Parijs heel Nederland in groote geestdrift brachten door een 43-overwinning op de Franschen, toen had toch niemand ver wacht, dat wij later, op eigen grond nog wel, met 32 door de Belgen zouden worden gesla gen, al was het dan ook in een extra-wedstrijd. Dat schreeuwde om wraak en toen laaide het echte Oranje-vuur huizen-hoog op, met het ge volg, dat wij even later de Belgen in Antwerpen met 41 duidelijk te verstaan gaven, dat die Amsterdamsche nederlaag een vergissing was en wij eindelijk na zeven jaar in staat waren, om onze Zuidelijke buren op eigen grond weer stand te bieden. Ten derde male kregen wij toen een Holland— België-strijd. Het werd 21 voor de onzen en hoewel de overwinning natuurlijk reden tot juichen gaf, schonk het vertoonde over het ge heel geen bevrediging. De volgende internatio nale schotel werd ons voorgezet door een be roepskok, de Ieren deden hun intocht in het Stadion, en het Nederlandsch elftal, dat zich tegenover deze tegenstanders een beetje onwen nig voelde, liet het er bij, zich met 2—0 te laten slaan, omdat de Ieren inderdaad beter voetbal speelden dan wij, een superioriteit, die wij nochtans met onze wereldberoemde geest drift hadden kunnen overwinnen. Nu komt het Nederlandsche elftal voor een nieuwe taak. De Tsjechen, die doorgaan voor de beste voetballers van het Europeescn conti nent (dat die voor de Engelschen niet behoeven onder te doen is ons den laatsten tijd duidelijk bewezen) zullen morgen in Amsterdam dus een geheel ander Nederlandsch elftal tegenover zich Vinden. Maar daarover straks. Eerst iets over onze tegenstanders. Het is niet juist, dat het Tsjechische voetbal eerst na den oorlog op behoorlijk peil is geko men. Reeds lang voor dien deed b.v. een ciud als Slavia van zich spreken en wij herinneren ons nog hoe kort na 1900 H.V.V., toen kam pioen van Nederland, in Praag met maar lietst 12—0 door Slavia werd geslagen. Wel dateert de internationale reputatie van onze tegen standers van na den grooten wereldbrand. Vanaf toen tot heden speelden de Tsjechen 75 wedstrijden, waarvan er 41 werden gewon nen, 17 gelijk gespeeld en 17 verloren. De groot ste nederlaag was de 51 tegen Zwitserland in April jJ. De vorige week nog eindigde de wed strijd Tsjecho-SlowakijeOostenrijk in een 11 gelijk spel. Het was een fraaie kamp, waarbij evenwel duidelijk naar voren is gekomen, dat onze ploeg voor een uiterst zware taak komt te staan. Niet zoozeer dat de Tsjechen tech nisch superieur zijn aan onze jongens, daar malen wij niet om als de geest van Jan de Wit over ons vaardig wordt! Neen het speltype is „nogal" hard en dat onze gasten ook onaange name tegenstanders kunnen zijn, is gebleken op de Antwerpsche Olympiade, toen de strijd tegen België niet kon worden uitgespeeld. Voor der gelijke verwikkelingen behoeven wij Zondag niet bang te zijn, dat waarborgt de persoon van <Jr. Bauwens, den Keulschen scheidsrechter, aan Wien de voetbalrechtspraak wel is toevertrouwd. Zooals gezegd, bestaat de Tsjechische ploeg Uit een combinatie van Sparta- en Slavia- spelers plus den linkshalf Krcil van Teplitz. De Slaviaansche doelman is er een van buitenge wone kwaliteiten, die met alle mogelijke kogels Wel raad weet. De backlinie is solide, uiterst solide zelfs en boezemt menigen aanval een groot ontzag in. Het lijkt ons een voordeel, dat de centerhalf Oambal vooral op shortpassing is Ingesteld. Dat kunnen de onzen uitbuiten! In den aanval zijn het vooral de linksbinnen en de rechtsbuiten, die onze volle aandacht vragen. De Spartaan Silny speelt morgen zijn twee en Weertigsten landen wedstrijd. De middenvoor Nejedly is van zijn vak eigenlijk linksbinnen, Öij is buitengewoon vaardig. Vele Hollanders zullen zich misschien afvra- 6en, waarom of de ook hier zoo goed bekende ïderre Braine niet op deze plaats is opgesteld. Draine, die onze nationale achterhoede, als mid- denvoor van het Belgische elftal reeds zooveel hoofdbrekens heeft gekost, speelt zooals bekend, thans in Sparta. Braine is echter van nationa liteit Belg gebleven en kan daarom niet voor het Tsjechische elftal uitkomen. Ja, voor de zooveelste maal staan wij weer voor het raadsel Lagendaal. Wat zal hij doen, schieten, niet schieten? Lukt het of lukt het niet? Och lange Xerxes-man, via de radio heb je al eenige malen duizenden Hollanders in ver voering gebracht door je geweldige knallen, knallen die de vijandelijke veste eenvoudig in puin schoten. Maar hoe zit het eigenlijk? Is onze Hollandsche grond te drassig voor een mortier van jouw kaliber? Breek eens met de traditie, ram gerust de wielerbaan in mekaar. Als ons kanon nu op eigen bodem, maar vas ten grond onder de voeten heeft, dan kan er nog wel eens gebeuren, dat er groote schade wrodt aangericht in de Tsjechische defensie. Opgestuwd door een geestdriftig en technisch goed spelende hadflinie, moet Lagendaal gaten kunnen schieten in de Tsjechische bres en als het dan toch al tegen moet loopen en het wil weer niet lukken met onze center-voor, wel wat drommel, dan hebben wij toch nog vier andere voorhoedespelers, die toch ook de gaten langs den Tsjechischen doelman kunnen vinden? Tot slot. De Nederlandsche geestdrift zal er morgen zijn. En al zijn wij er van overtuigd, dat onze tegenstanders de onzen in techniek en positie' spel zullen overtreffen, wij zijn er evenzeer zeker van dat de ware Oranjegloed een spon taneïteit kan brengen, die zelfs profs kan ver rassen. Wij durven het niet te zeggen, maar hopen. dat doen wij zeker. Gejus v. d. Meulen speelt morgen zijn vijf tigsten internationalen wedstrijd. Officieus of officieel, het doel er weinig toe. Hoofdzaak is dat de H. P. C.er vijftigmaal de eer werd waardig gekeurd om het doel te verdedigen van het team dat als crème de la crème van ons voetbal, den strijd tegen een buitenlandsch te genstander moest opnemen. Ongetwijfeld is dit feit een felicitatie waard. De eer om vijftig maal tot de uitverkorenen des voetbalvolks te behooren is maar voor heel wei nig spelers weggelegd. Mogelijk komt een kee- Al met al kunnen wij er dus van verzekerd zijn, dat de discipelen van Karei Lotzy morgen een uiterst sterk tegenstander tegenover zcih krijgen. Alleen met groote geestdrift kunnen wij een behoorlijk resultaat bereiken en dat hoeft dan nog niet eens een overwinning te zijn!! Onze achterhoede, daar behoeven wij niets van te zeggen. Gejus is morgen in jubileum- vorm en zal zorgen dat zijn „vijftigste" het glanspunt van zijn internationale loopbaan wordt. Hij heeft er zoo heerlijk slag van om zijn jongens met zijn enthousiasme mede te slee pen. Voor den jeugdigen Weber is dat niet eens noodig, maar Van Run zal mogelijk wel een prikkel kunnen gebruiken om in internationalen vorm te zijn. Anderiesen is nu voldoende uitge rust om ook weer op volle kracht te spelen en de vleugelhalfs, och het is onnoodig om daar iets van te zeggen. Onze aanval krijgt meer dan ooit een be langrijke taak. Op de eerste plaats zullen de binnenspelers vermoedelijk meer dan anders de schakel moeten brengen tusschen midden linie en aanval. Het kon wel eens gebeuren, dat zoowel Volkers als Bonsema meer dan gewoon lijk onze achterhoede moeten bijspringen. Dub bel jammer is het, dat de Oranjemannen den steun van Adam moeten missen. Hét verras send element van onze aanvallen heeft daar zeker onder te lijden. Inmiddels het beste ver wacht van Volkers en Bonsema, van wie de laatste als vervanger van den kleinen Adam wel voor een heel moeilijke taak staat. Onze vleugelspelers zullen het zeker redden. Van Nellen is de kampioensfuif nu te boven en de kleine Wels vindt zijn weg wel, mits deze twee spelers van licht kaliber, maar geen over dreven ontzag aan den dag leggen voor de stoere verdedigers der gasten. En als schakel in de aanvalslinie, neen als stormram, als voorpost..!, lagendaal, het ka non met zijn alles vernietigend schot.... ;.Vy-. Nederland. VAN DER MEULEN (H.F.C.), aanvoerder WEBER (A.D.O.) VAN RUN (PJS.V.) WELS (Unitas) SOKOLAR (Sparta) J. PAAUWE (Feijenoord) BONSEMA (Velocitas) ANDERIESEN (Ajax) LAGENDAAL (Xerxes) VAN HEEL (Feijenoord) VOLKERS (Ajax) VAN NELLEN (D.H.C.) Scheidsrechter O BAUWENS (Duitschland) SILNY (Sparta) KRCIL (Teplitz) NEJEDLY (Sparta) CAMBAL (Slavia) SWOBODA (Slavia) KOSTALE (Sparta) JUNEK (Slavia) CTYROKIJ (Sparta) BURGER (Sparta) FLANICKA (Slavia) Tsjecho-Slowakije. iiiiiiiiKiiiiiimiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiuiiiiiiiiiiaiiiiiiinniuiiiiimiiiiniiiiuimiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii fschoon wij over t ge heel genomen een spor tief volk zijn, bestaan er toch verscheidene vormen van krachtmeting, die hier te lande nog weinig of geen in gang hebben gevonden. Eén daarvan is het „Base ball", dat in Nederland wel wordt beoefend als „honkbal" maar hier niet zeer populair is. Amerika daarentegen le vert de beste baseball-spelers van de wereld en de belang stelling voor dit spel is in de Nieuwe Wereld grooter dan die voor het Engelsche voetbal. Babe Ruth, Amerika's populairste baseballer, moet jaarlijks ontelbare handteekeningen zetten (als hij het tenminste zelf doet) in verband met de tienduizenden enthousiasten, die een autogram willen hebben. Wanneer Ruth een contract afsluit, waarin b.v. staat, dat hij te Chicago aan een wedstrijd zal deelnemen, dan is voor vele Amerikanen van dit moment af Chicago het centrum van de U.S.A. Duizenden en duizenden begeven zich ondanks hitte en stof naar het kolossale stadion om Babe Ruth de ballen te zien ranselen. Om één minuut voor elf staan de beide teams gereed. Plotseling verschijnt een vliegmachine boven het terrein; eerst lijkt het, alsof de ma chine een landing zal maken, maar zij scheert over het veld en terwijl ze weer stijgt, gooit de piloot twee kleine, witte ballen naar beneden. Het spel begint. De regels zijn ongeveer dezelfde als die van honkbal: twee partijen kampen om het hoogste puntenaantal; dit wordt bereikt door het negen tal, dat de meeste tegenstanders „treft". Babe Ruth is onovertroffen zoowel in het wegslaan van den bal, als in het vangen en loopen. En daar „sport" voor den Amerikaan bijna even belangrijk is als „job", is de populari teit van Ruth zeer verklaarbaar. vlak, dat de golven benut kunnen worden als renpaarden. Als zadel dient een plank en de wedstrijd kan beginnen, wanneer de vloed op komt. De ruiters zwemmen met de plank onder één arm eerst een eind de zee in. Ze wachten daar tot er een bijzonder hooge golf aankomt, slin geren zich dan snel op de plank en laten zich op de golf naar het strand vervoeren. Het is niet zoozeer de kunst om het eerst aan te zijn dan wel om het langst staande te blijven. Met recht is door experts dit kracht- en behendig heidsspel één der moeilijkste sporten ter wereld genoemd. De golf heeft dikwijls een snelheid van onge veer vijftig kilometer en het lijkt in den be ginne ondoenlijk om ook maar een seconde in evenwicht te blijven. De leerling voelt zich herhaaldelijk de plank onder de voeten wegzinken. En alleen een ster is in staat om het tot het strand te brengen. Een echt Aziatische sport is het baïga. Zij wordt alleen beoefend in Aman Koetan, in het hartje van de Oesbekenrepubllek. Op een bepaalden morgen trekken groote menschenmenigten naar de laagvlakte voorbij Koetan. Het gaat er nogal feestelijk toe. Trom petgeschal weerklinkt en de menschenmassa gaat in een grooten kring staan. Vijftien ruiters bevinden zich binnen den kring benevens een vet schaap, want deze sport is zeer onalle- daagsch. Het schaap wordt in minder dan geen tijd afgemaakt en gevild en één van de heeren slingert het vervolgens op den rug van zijn paard en gebruikt het als zadel. De kunst is nu om dien man zijn zadel af handig te maken. Dit is allerminst gemakkelijk, daar de bezitter, zoodra hij zijn paard heeft be stegen er van door gaat. De menschen om hem heen zijn natuurlijk oorzaak, dat het terrein van den vluchteling beperkt is, maar hij kan toch een heel eind weg komen. De andere veertien zetten hem op slag achter na en van eerbied voor het Hjk van het schaap is geen sprake. Het verhuist van nummero der tien naar nummero zeven, van zeven naar vijf tien enz. Er wordt mee gesold tot de speeltijd om is. Wie dan het Hjk „onder zich" heeft, ont vangt den prijs. Alle mogelijke middelen mogen worden toe gepast om het zonderlinge zadel machtig te worden, uitgezonderd die, welke meestal den dood tengevolge hebben. Het woord „meestal" is hier niet overbodig, want uit het zadel lichten is toegestaan en het gebeurt wel eens, dat men in zoo'n geval van „de laatste lichting" kan spreke. Vuurwapenen, messen en stroppen mo gen echter niet worden gebruikt. Boogschieten wordt in Nederland nog wel beoe fend, maar het is kier het sterke geslacht, dat aan vogel- en schijfschie ten doet, terwijl in Japan vooral de vrouw pijlen op haar boog heeft, zooveel zelfs, dat er schietclubs bestaan, die uitsluitend vrouwelijke leden hebben. Deze vereenigingen bezit ten vaak prachtige par ken en de belangstelling van hef publiek is zeer groot. Men heeft wel eens ge probeerd het feit te ver klaren, dat juist vrouwen zich als boogschutter be kwamen. Dit verschijnsel op te vatten als een over blijfsel van oud-Aziati sche cultuur is wel eenigszins fantastisch, te meer daar het aldus niet duidelijk wordt, waarom de man tegenwoordig niet aan boogschieten doet. „Vroeger trokken", vol gens de theoretici, „de per iets eerder zoo ver dan de spelers op andere plaatsen in het elftal, doch een buitengewone prestatie blijft het in elk geval. Van der Meulen's capaciteiten als doelverde- diger zijn jaren achtereen torenhoog uitgegaan boven die van andere keepers. Nu, pas geleden schijnt de T. C. in van Male een keeper te heb ben gevonden, die mogelijk v. d. Meulen's voet sporen kan drukken. Mogelijk, want hoewel de lange Rotterdammer eenige goede wedstrijden heeft gespeeld is het nog lang niet zeker dat hij constant een vorm zal vertoonen als dit bij Gejus het geval is geweest. Het is ons niet bekend op welke wijze dit voetbal jubileum Zondag zal worden gevierd. Van der Meulen's bescheiden natuur zal zich wel tegen al te veel ophef verzetten. Wat wij echter wel weten is dat het den H. F. C.er Zon dag bij zijn entrée in het Stadion niet aan applaus zal ontbreken. Gejus neemt bij het publiek dat de internationale wedstrijden be zoekt een heel bijzondere plaats in. Dit valt ook niet te verwonderen. Men zegt, dat het baantje van doelverdediger het meest ondankbare in het elftal is. Er schuilt een kern van juistheid in deze bewering, doch men dient toch ook niet te vergeten dat de functie van keeper een heel dankbare kan zijn. Dat is ze, wanneer men in den goal triomphen pleegt te vieren. Dan is de keeper de. man van de laat ste instantie, de man dié voor ontspanning zorgt wanneer de zenuwen het hoogst zijn ge spannen, de held van den dag. Men voelt dat hij, meer dan welk ander speler ook, het re sultaat van een wedstrijd heeft beïnvloed. Van der Meulen heeft triomphen gevierd. In de nationale ploeg deed hij het reeds vijftig maal. Wij glommen van trots als wij hoorden hoe bekende buitenlandsche voetbalexperts hem onder de beste keepers van het vasteland rang schikten. Het is nog maar kort geleden dat wij met Gejus over verschillende voetbalzaken spraken. Daarbij kwam ook zijn carrière als internatio naal naar voren. Van der Meulen verkeerde toen juist in de minder prettige omstandigheid dat een blessure hem belette ons elftal te helpen overwinnen. Op dat moment had onze nationale doelman er 48 wedstrijden opzitten en vanzelfsprekend stelden wij den vijftigsten in het vooruitzicht. „Ja", sprak Gejus, „die vijftigste wil ik in elk geval zien te l.alen". Op dat moment stond het voor ons reeds vrouwen mee ten oorlog, vaak in de wapen rusting van een man. Later verdween deze zede en daar bovendien de vrouw de meer moderne wapens niet in handen kreeg, bleef zij zich houden aan den boog." In Spanje bestaat een sport, die nog niet in de andere Europeesche landen is doorgedrongen. Zij heet pelota of fronton en wordt zoowel door mannen als door vrouwen beoefend. Het heeft iets weg van tennis en wordt gespeeld door twee maal twee menschen. Het is nu de kunst om den bal niet onmiddellijk terug te slaan, zooals het geval is bij tennis, maar hem via een muur terug te kaatsen. Bij dit spel wordt zwaar gewed en telkens als de tegenstander er niet in slaagt een bal eerst op te vangen en dan terug te kaatsen, moet hij een verliespunt boeken. Wie 50 verliespunten heeft, heeft de partij definitief verloren. Zoo zijn er nog talrijke vormen van sport, die hier niet inheemsch zijn, maar waarvan sommige in elegantie niet onderdoen voor tennis en lichte athletiek. Het golf rij den zou aan onze kust met succes kunnen gedemonstreerd wor den, ook het Pelota zou hier mogelijk aanhan gers vinden. vast dat het zoover komen zou. Er was geen enkele reden om Gejus na zijn herstel niet meer in zijn oude functie te plaatsen. Een en kel zwak momentje van den Haarlemmer in zijn 49sten, den wedstrijd tegen de Ieren, heeft bij enkelen de vraag doen rijzen of dat niet het einde zou beteekenen. Wij wisten wel beter! Zoo zijn wij dan genaderd aan het moment waarop Gejus aan zijn jubileum toe is. Het zal hem aan belangstelling, in welken vorm dan ook, niet ontbreken. Wij stellen vertrouwen in onzen doelman en zijn er van overtuigd, dat Gejus in 't volgende seizoen weer terugkomt, indien de omstandig heden hem dit althans niet verhinderen. Bij zijn vijftigsten wedstrijd kunnen wij niet beter doen dan den wensch uitspreken dat hij morgen tegen de Tsjechen door zijn uitstekend spel ons team ter overwinning zal voeren. Mocht het inderdaad zoover komen, dan kan men er van opaan dat Gejus' werk in de goal hiertoe niet weinig zal hebben bijgedragen. Van der Meulen, proficiat.... Gij eet chocolade, gij rookt sigaretten, gij gebruikt kauwgum, gij verschaft u doosjes bonbons en doet tallooze andere dingen, waar aan de stoere Batavieren nooit gedacht heb ben Gelukkig is er echter de sport, die u weer op krachten helpt, wanneer gij in de weelde der hedendaagsche versnaperingen hebt ge baad. Het is dus een goede combinatie: siga retten, chocolade en sport, want het een weegt op tegen het ander. Dit hebben de sigaret ten- en chocoladefabrikanten goed begrepen en ze hebben volgens hun goed begrip gehandeld. Wat deden zij? In hunne blikjes hebben zij de leden van het Nederlandsch elftal ingemaakt. Koopt gij een doosje „rookstokjes" zooals oude menschen vroeger zeiden, toen ze nog geen buitenlandsche woorden gebruikten, dan vindt gij in die doosjes een portret, bijvoorbeeld een fiksch gekapten blonden kop met een glim lach, die een stevig gebit toont. Die kop be hoort oorspronkelijk in eigendom aan den heer Lagendaal, het bekende kanon, dat al leen in het buitenland maar afgaat. Op eigen terrein schijnt er altijd iets aan het affuit te haperen. Het kanon verwekt dan weliswaar een massaal gebulder, maar de beslissende knal laat zich wachten. Wat den glimlach van het kanon betreft, deze ontwapenings-teederheid ontwapend) houdt verband met zekere lieftal- (want glimlachende kanonnen zijn reeds half ligheden, wier bron de heer Lagendaal heeft ontdekt op een middelbare school te Rotter dam. Dit alles moet u weten, om de foto in uw sigaretten-blikje te begrijpen, als u soms geen voetbalenthousiast zou zijn. Maar dat kan men tegenwoordig niet meer van u ver onderstellen zonder u te beleedigen. U is dus voetbalenthousiast en u herkent onmiddellijk den hr. Adam, den snellen Zwitserschen H.V. V.'er. Of in 'n ander blikje Puck v. Heel, de Rot- terdamsche tacticus, die (wanneer we alle kwade geruchten zoomaar mogen gelooven) ernstig wordt toegelachen door den bescherm geest van het professionalisme. Het zal u ver heugen, in weer een volgend doosje het ge ruststellend aanschijn te zien van den genees- hr. Gejus van der Meulen, onzen jubileerenden doelman, die meteen de slachtoffers van de voetbalsport kan verbinden, en die altijd raad weet, wanneer daar een al te sterke pil wordt gegeven. Alleen de voetbalkoorts kan hij met al zün dokterswijsheid niet beteugelen, maar hy gevoelt ook geen behoefte, om die koorts te bedaren, omdat ze immers een gezonde ziekte heet te zijn. De jeugdige, vurige Weber is wellicht een beetje zonderling afgebeeld in uw blikje? Dat komt, omdat hij op het oogen- blik niet veel vastigheid onder de voeten heeft. Met het ééne been staat hij nog in A D. O. en met het andere stapt hij reeds in de richting Rotterdam. Dit alles vindt u ingemaakt in blik en op de postzegelmarkt te Amsterdam, waar vroeger de Pijpenmarkt was, kunt u Lagendaal ruilen tegen twee andere Nederlandsche elftallen, zoo lang, tot uw elftal volledig is. Dan heeft u een volledig elftal. Het is nog zoo gek niet geweest van den uitvinder der voetbalsport, precies een elftal te kiezen. Elf is altijd een heel bijzonder nummer geweest en dat er juist een elftal spelers worden ingemaakt in blik, lijkt onwillekeurig een zinnebeeld van de verzamel woede der menschen, die wederom bewijst, hoe in ieder persoon een zekeren aanleg tot krank- zinnighid valt te bespeuren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 11