Kabinetsformateur benoemd Sjanghai vrij Franz von Papen Hoover voor den Senaat Onthullingen uit Moskou Het nieuws van heden AMERIKA EN LAUSANNE Vereenigde Staten blijven afzijdig PENNESTRIJD TUSSCHEN MOSKOU EN TOKIO Een Japansche inval in Siberië? Over de slechte financiën Japan trekt af Regeeringscrisis in Roemenië Na een kabinet Titulescu? Ellende aan de Jangfse Een millioenenkerkhof Waartoe Amerika bereid is Deelname aan een crisis conferentie Vliegtuigen geschikt voor den oorlog? DE BAROMETER WOENSDAG 1 JUNI 1932 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling. VIJF EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18088 ADVERTENTIEPRIJZEN: Per lossen regel 30 c.; ingez. med. 50 c. per regel; idem op pag. één 65 c. per regel Bij contract sterk verlaagde prijzen.Voor de DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 kleine annonces Omroepers zie de rubriek Lid van de rechtervleugel van het Centrum, dat hij vermoe delijk verlaat Nationale concentratie De Rijksdag Wie is von Papen? Belgische vrees VEERTIG HUIZEN VERBRAND Het Weer iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiii hui NIEUWE BOTSINGEN TE BOMBAY Hartstochten laaien Verkeer stop gezet OORLOGSINVALIDEN TE BRUSSEL HERDENKING VAN DEN SLAG IN HET SKAGERRAK i 1 "0 De Fransche oorlogsinvaliden hebben een bezoek aan België ge bracht. Te Brussel had een herdenkingsplechtigheid plaats bij 't graf van den Onbekenden Soldaat duitsche marinetroepen hebben in verband met de herdenking van den slag jn het Skagerrak, te Berlijn de wacht betrokken voor het paleis van den Rijkspresident NAZIRELLETJES TE BERLIJN Bij het uitrukken der wacht Politieke moord Nanking zou het werktuig zijn geworden der Japansche militairen Een Britsch-Japansche alliantie DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN ENGELAND EN DE DUITSCHE CRISIS Lausanne dringend noodzakelijk Ontploffing in een alluminium- fabriek Roofoverval op bankfiliaal W. Brakel Jr., Botermarkt 17 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT BERLIJN, 31 Mei. (W. B.) Rijkspresident von Hindenburg ontving heden von Papen, wien hjj opdracht verleende tot vorming van een kabinet der nationale concentratie. Von Papen heeft de opdracht aanvaard. De opdracht is dus sneller gekomen dan men verwacht had, hetgeen ongetwijfeld zal bij dragen tot geruststelling der openbare meening. Von Papen zal zich morgen in verbinding stel len met de personen, die voor het nieuwe kabi net in aanmerking komen. Waarschijnlijk zal hij reeds morgen den Rijkspresident een ka binet ter benoeming kunnen voorstellen. Als persoonlijkheden, die op de eerste plaats hiervoor in aanmerking komen, worden ge noemd: Freiherr von Gayl of van der Osten voor Binnenl. Zaken. Ambassadeur van Neurath voor Buit. Zaken. Generaal von Schleicher voor Rijksweer. Oud-minister Warmbold voor Economische ZftkCQ. Dr. Goerdeler voor Arbeid. Freiherr von Lueningk voor Volksvoeding. Minister Joel voor Justitie en Minister Schaetzel voor Posterijen. Een candidaat voor Financiën en Verkeer staat nog niet vast. BERLIJN, 31 Mei. Het Seniorenconvent van den Rijksdag heeft in zijn Dinsdagavond ge houden zitting met meerderheid van stemmen den voorzitter van den Rijksdag volmacht ver leend den Rijksdag direct bijeen te roepen, zoo dra een nieuwe regeering zal zijn gevormd. Nat.-socialisten, Duitsch-nationalen en Com munisten eischten tevergeefs, dat de Rijksdag op den aanvankelijk gesteiden datum, 6 Juni, bijeen zou komen. Brüning bracht vanmiddag een afscheidsbe zoek aan het corps diplomatique. BERLIJN, 31 Mei. De tot kabinetsformateur benoemde Franz von Papen behoort tot den rechtervleugel van de fractie der Centrums- par tfj. Naar verluidt zal hij echter uit deze partij treden, hetgeen waarschijnlijk samenhangt met de verklaringen, welke de leider van het Cen trum Mgr. Kaas hedenmiddag bij zijn bezoek aan von Hindenburg heeft afgelegd. Gene verklaarde n.l., dat de houding, welke het Cen trum zal aannemen, afhangt van de personen, welke in het nieuwe kabinet zitting zullen heb ben, alsmede van het program van deze nieu we regeering. Zonder toestemming van de par tij zou echter geen lid van het Centrum in het nieuwe kabinet zitting mogen nemen. Von Papen geboren in 1879 in Westfalen en was tijdens den oorlog militair attaché bij het Duitsche gezantschap in Washington en verder chef van den generalen staf van de vierde Turksche armee. Hij is voorzitter van den raad van commissarissen van de „Ger- mania", het partijblad van het Centrum. In politieke kringen is men er van op de hoogte, dat het Centrum geenszins instemt met een candidatuur-Von Papen. Deze zal zich dus waarschijnlijk eerst formeel van zijn fractie losmaken, zooals de burgemeester van Leipzig, Goerdeler, onlangs uit de Duitsch-nationale partij trad, om het ambt van prijzencommis- saris te kunnen aanvaarden. De beslissing hier- WASHINGTON, 30 Mei (Reuterj. In de krin gen van het ministerie van Buitenlandsche Za ken wordt bevestigd, dat de Ver. Staten niet voornemens zyn de conferentie van Lausanne bij te wonen, zeiis niet indien het debat wordt uit gebreid- Men herhaalt de bekende argumenten, n.l. dat de schadevergoedingskwestie de Ver. Staten, die er op rekenen, dat hun debiteuren hun zullen betalen, wa). Dmtschland ook doet, niet aangas''- Wanneer Europa het eens is over de herstelbetalingen zullen de Ver. Staten waarschijnlijk beieid zijn om de voorstellen in zake de schulden te bestudeeren Over de weigering de Vereenigde Staten deel te nemen aan de Conferentie van Lausanne meldt V.D. uit Washington: Omtrent de welgcring van de Amerikaansche regeering om deel te nemen aan de Conferentie van Lausanne, wordt medegedeeld, dat sedert Vrijdag j.l. MacDonald b'Jna dageiyks n tele fonische verbinding heeitgestaan met den Amerikaanschen Staats-Secretans Btimson, dien hij heeft voorgesteld de conlerenue van Lausan ne door economische besprekin8en. voornamelijk over tarief- en embargokwesties op een breedere basis te stellen, teneinde te trachten een ople ving van den internationalen handel te bewerk stelligen met deelneming van Amer^' het Jsatste telefoongesprek van gistermuL «°ft Ët'mson een langdurige bespreking 8C et ^ident Hoover, die het voorstel van Mac Do n d arwees. Deze beslissing werd gemot verklaring, dat de conferentie van nrit-jreen herstelconferentie was tuss treftl|id en zijn herstelcrediteuren. Kwest be den wereldhandel en douane- en em- b „»enit!P;ies achtte men te Washington te onvV k om in Lausanne aan de orde te stellen» over ligt natuurlijk bij het Centrum zelf, welks bestuur morgen bijeenkomt. Zeker is echter, dat de rijkspresident met de benoeming van Von Papen niet in de verste verte er aan heeft gedacht, het Centrum van te voren tegen het nieuwe kabinet in te nemen. Integendeel wil hij op deze wijze bruggen slaan, opdat ook voor het Centrum, zij het ook niet terstond, meer toenadering tot het nieuwe kabinet mogelijk zal zijn. BERLIJN, 31 Mei (W.B.). Voor het mi nisterie van Financiën zouden in aanmerking komen Schmitz van de I. G. Farben en graaf Schwerin von Krosigk, die ook door Brüning werd gewaardeerd. BRUSSEL, 31 Mei (Reuter). In den Belgischen Senaat wees Segers namens de rechtsche con servatieven op den ernst van het oogenblik. De katholieke senator zag reeds Hitier als opvolger van Brüning op de conferenties te Genève en Lausanne. Hij vreesde nieuwe Duitsche eischen, vooral betreffende de kantons Eupen en Mal- medy. MOSKOU, 31 Mei. (V. D.) De spanning tus- schen Moskou en Tokio heeft na de artikelen van eenige Japansche bladen tege nde Sovjet- Unie een nieuwe graad van scherpte bereikt. Zoowel de officieele ..Iswestia" als het orgaan van de Komintern, de „Prawda", publiceern ar tikelen, waarin de Japansche aanvallen op scherpe wijze worden afgewezen. De „Iswestia" citeert een artikel uit het Ja pansche dagblad „Nitsji-Nitsji", waarin de Ja pansche publieke opinie wordt opgehitst tegen de Sovjet-Unie, en een artikel uit het dagblad „Nihon", waarin openlijk het sluiten van een overeenkomst met de Vereenigde Staten tegen de Sovjet-Unie wordt gepropageerd. Het blad ontvouwt een plan, dat volgens de „Iswestia" neerkomt op het anxeeren van Oost-Siberië door een Japansch-Amerikaansche combinatie tot aan het gebied van het Baikal-meer. Het of ficieele Sovjet-orgaan schrijft, dat de Sovjet- Unie van Japan niets anders verlangt dan eer biediging van haar grenzen en van de belangen van Sovjet-Rusland. Moskou streeft voortdurend naar het onderhouden van vriendschappelijke betrekkingen met Japan en ook het geschreeuw der imperialistische pers in Japan boezemt Sovjet-Rusland geen vrees in. Wanneer het Ja pansche volk tot een nieuw avontuur zou wor den opgehitst zou Japan zich aan Siberië de tanden stuk bijten. Japan overschat zijn krachten en een inval in het Russische Verre Oosten zou het duur te staan komen. Siberië is geen publieke verkeers weg, waar de Japansche militaristen ongestraft wandeltochten kunnen maken. De Japansche regeering verklaart blijkens een Reutertelegram de geruchten over het gevaar voor een Japansch-Russische oorlog vol komen ongegrond. (Men weet, dat de Sovjets al gauw het woord „oorlog" in den mond hebben. Men denke slechts aan de redevoeringen van Volkscommis saris Worosjilof. Red.). MOEKDEN, 31 Mei. (Reuter). De Japanners schijnen hun strijd tegen de Chineesche vrij- scharen in Noord-Mandsjoerije krachtig voort te zetten. Een Japansch vliegtuigeskader deed een aanval op tweeduizend Chineezen, die zich in de nabijheid van Charbin hebben terugge trokken. BATAVIA, 30 Mei. (Aneta). Een veertigtal huizen in de Chineesche volksbuurt is dooi' brand in de asch gelegd. Een 100-tal personen zijn dakloos. g Verwachting: Zwakke tot matigen, U Noordelijke tot Westelijken wind, be ll trokken tot zwaar bewolkt. Later op- g klarend, weinig of geen regen. Weinig U verandering in temperatuur. Hoogste barometerstand 785.8 te Isa- g fjord g Laagste barometerstand 752.3 te Me- I mei. g Zon op 4.46, onder 9.10. N.M. Zaterdag H 4 Juni, v.m. 10.36. Licht op 9.4a. WASHINGTON, 31 Mei. Brekend met de ge woonte heeft Hoover zich heden persoonlijk naar den Senaat begeven en daar een belang rijke rede gehouden in verband met den nood toestand van de staatsfinanciën. Voor het ge heel bezette Huis, ook de tribunes waren stampvol, legde Hoover een program voor, dat drie punten omvat: Sluitend-making der be grooting, dollarstabilisatie en werkloozen-wet- geving. President Hoover zeide o. m.: Ik voel mij verplicht den Senaat op de hoogte te stellen van den noodtoestand, welke zich in de laat ste dagen heeft ontwikkeld. De dalende bewe ging in het economische leven der Vereenigde Staten is in het bijzonder de laatste dagen be spoedigd. Behalve andere motieven heeft het uitstel van het sluitend maken der begrooting in het buitenland twijfel en vrees veroorzaakt-, oVer de vraag of de regeering der Vereenigde Staten haar verplichtingen nog zal kunnen na komen. Het gevolg hiervan is geweest, dat groote hoeveelheden goud zijn opgevraagd. De dollar is in het buitenland gedeprecieerd. De Vereenigde Staten hebben evenwel genoeg hulpmiddelen, om de crisis door te komen. Hoover eischte van den Senaat een snel af handelen. Hij eischte de vorming van een boven de partijen staande economische com missie, welke tot taak zal hebben verdere be zuinigingsmaatregelen te bestudeeren. Met een rechtvaardige verdeeling der lasten van den algemeenen verkoopsbelasting (general sales- tax) verkiarde Hoover niet accoord te kunnen gaan. Hij stelde daarentegen voor een beperk te verkoopsbelasting van 1% pCt. Hoover er kende de noodzakelijkheid van werkloozenhulp, doch dan slechts door bemiddeling van de reeds bestaande officieele instanties.. Hoover was tijdens de voorlezing zijner ver klaring zeer nerveus. Toen hij geëindigd had. werd hij door een kort applaus beloond. Hoover reed direct naar het Witte Huis'te rug. Zijn redevoering heeft sléchts weinig in druk gemaakt. In officieele kringen te Washington wijst men er in het bijzonder op, dat het de eerste maal is geweest, dat Hoover voor den Senaat en niet voor het geheele Con gres heeft gesproken. BOMBAY, 30 Mei. Maandag is het opnieuw tot ernstige onlusten gekomen, welke leidden tot een botsing tusschen de Engelsche troepen en Britsch-Indiërs. Een Indiër werd gedood en 17 werden zwaar gewond. Het geheele verkeer is stilgelegd. De zaken zijn gesloten. Reeds in de ochtenduren openden de troe pen het vuur op Mohamedanen en Hindoes, die elkander met messen en ijzeren staven bestre den. Later stak de menigte een parfumerie in brand. Toen de troepen aanrukten, werden zij door de Indiërs met ledige mineraalwaterflesschen bekogeld. Toen de verschillende sommaties in den wind waren geslagen, traden de troepen met de bajonet op het geweer tegen de menigte op. Talrijke personen werden gearresteerd. Met het oog op het gevaar voor brandstich ting eischen de Engelsche verzekeringsmaat schappijen 48 maal de normale verzekerings premie voor onroerende goederen in de onrus tige stadsdeelen. Sedert 14 Mei zijn in de onlusten tusschen Mohammedanen en Hindoes 200 personen ge dood en meer dan 2000 gewond. BOMBAY, 31 Mei. (Reuter.) Gisteren is het hier opnieuw tot ernstige onlusten gekomen, waarbij drie personen werden gedood en 55 gewond, terwijl 90 arrestaties werden verricht. memer... ■1m**?, BERLIJN, 31 Mei. (W.B.) Bij het uitruk ken der marine-wacht, die op den geheelen weg door groote menschenmenigten werd ver gezeld, is het op verscheiden plaatsen tot bot singen gekomen, waartegen de politie met den gummistok moest optreden. Voor het paleis van Hindenburg trachtten nat.-socialisten een be tooging voor Hitier te houden. Twee personen werden hier gearresteerd. Nabij de kazerne moest de politie eveneens herhaaldelijk tegen rumoerige elementen optreden. Op de Moltke- brug ontstond zulk een gedrang, dat de wacht slechts met groote moeite haar weg kon ver volgen. Na een charge met den gummistok moest de politie de brug afzetten. Voor het ministerie van Binnenlandsche Zaken hadden zich ongeveer 1500 personen verzameld, die voortdurend Heil Hitier riepen. Dr. Goebbels trachtte van zijn auto uit een rede te houden; de politie kwam tusschenbeide en arresteerde acht personen. In de Bendlerstrasse hadden een duizend menschen een optocht gevormd en de politie, die tusschenbeide kwam, werd met steenen gebombardeerd. Drie agenten werden gewond. De politie zag zich genoodzaakt te schieten, waardoor een persoon aan den schou der gewond werd. BURSCHEID, 31 Mei (W.B.) Eenige Natio- naal-Socialisten werden, toen zij vannacht van een vergadering te Wermelskirchen door Hilgen kwamen, door Communisten beschoten. Hierbij werd de Nationaal-Socialist en oud politieagent Kehrer gedood; drie Nationaal- Socialisten uit Burscheid werden ernstig ge wond. De daders ontkwamen. Eenige personen, die erbij betrokken waren, zijn gearresteerd. Het zou hier een wraak betreffen, wegens de bekende voorvallen in Hückeswagen op 13 Maart j.l. SJANGHAI, 31 Mei (Reuter) Hedenmiddag om -2 uur zal er geen enkele Japansche soldaat meer in Sjanghai aanwezig zijn. De expeditie troepen zijn geheel teruggetrokken. Honderd man politietroepen en een detache ment fuseliers, die ook in tijden van vrede in Sjanghai vertoevi, blijven achter. Zooals men weet, hebben ook de overige, in China belang hebbende mogendheden, zulke detachementen in Sjanghai. Uit Moskou wordt bericht, dat een vertegen woordiger van het Sovjettelegraafagentschap (Tass) te Sjanghai een onderhoud heeft gehad met een bekend Chineesch politicus, die kort geleden nog een belangrijke functie bekleedde in de Nanking-rgeering, doch op het oogenblik tegen deze in oppositie is. Volgens dezen politicus is tusschen Nanking en de „Japansche militaire kliek" overeenge komen, dat Japan een formeel verdrag zal on- derteekencn, waarbij de Mandsjoereesche re geering zal verklaren deel uit te maken van China, terwijl Poeji aftreedt. China zou dan echter alle reeds gesloten verdragen erkennen en nakomen, zoodat Japan in feite in Mand- sjoerije zijn zin zal hebben doorgedreven. De Volkenbond zal daarop uiting geven aan de verwachting, dat China zal afzien van alle anti-Japansche handelingen, waarop Nanking een oproep tot het volk zal richten, om gevolg te geven aan den vriendenraad van den Vol kenbond. Verder zal Nanking zich niet verzetten tegen het voornemen, om Sjanghai een „vrije stad" te maker- Volgens den zegsman van het Tass-agent- schap zou echter hiermede de strijd van het Chineesche volk tegen de Japanners waar schijnlijk nog grooter worden en den vorm aan nemen van een strijd tegen de Nankingregee- ring. Nanking zou zijn gebukt voor den invloed van Engeland. In feite zou reeds een Engelsch-Japansche alliantie weer in het leven zijn geroepen. Een wijziging in de bestaande orde in China is on vermijdelijk geworden en zal waarschijnlijk nog voor het einde van den zomer plaats vinden. Leze wijziging zal worden begunstigd door Amerika, dat ontevreden is over de positie van Nanking. (Wat waar en wat niet waar is van dit Russische bericht, zal de toekomst leeren Red.). BOEKAREST, 31 Mei. (Reuter.) De regee- ring-Jorga heeft haar ontslag ingediend, dat door den koning is aanvaard. Naar verluidt wordt de Roemeensche gezant in Londen, Titu lescu, die reeds naar Roemenië is teruggeroe pen, met de samenstelling eener nieuwe regee ring belast. De oorzaak voor het aftreden van Jorga is de moeilijke financieele crisis, die er toe heeft geleid, dat de landsdienaren sinds maanden geen salaris meer ontvingen. Tengevolge van de talrijke politieke en eco nomische rampen, die de wereld op het oogen blik vervullen, heeft men geen aandacht meer geschonken aan de grootste catastrophe, die de aarde sinds 2000 jaar getroffen heeft. n.l. de geweldige overstroomingen in het Jangtsedal, waardoor een gebied zoo groot als half Europa verwoest werd. De toestanden, die thans in de geteisterde landstreek heerschen, tarten iedere beschrijving. De hongertyphus en andere besmettelijke ziek ten hebben tienduizenden slachtoffers gemaakt. Men werpt de lijken in het water waardoor de ziektekiemen nog steeds verder worden voortge dragen. De stad Hankau, waar meer dan 200.000 menschen verdronken zijn, is voor een groot ge deelte weer opgebouwd dank zij de maatregelen van het energieke gemeentebestuur. De hulp verleening beperkt zich echter slechts, zooals al tijd in China, tot de groote steden; om 't platte land, dat volkomen geïsoleerd ligt. schijnt men zich ook thans niet te bekommeren. Het zou dringend noodzakelijk zijn, dat de Volkenbonds commissie, die nu op het oogenblik in Mands- joerije vertoeft, ook een vluchtig bezoek ging brengen per vliegmachine aan de geteisterde streken van 't Jangtsedal. Dan is er meer kans dat er spoedig het initiatief genomen wordt voor een noodzakelijke en doeltreffende hulp verleening. WASHINGTON, 31 Mei. Blijkens telegram men van Reuter en Vaz Dias bespraken hooge regeeringsambtenaren heden voor de eerste maal de mogelijke deelname door de Vereenigde Staten aan een conferentie tot oplossing van de economische wereldcrisis, welke na die van Lausanne zou worden gehouden. Amerika zou waarschijnlijk een uitnoodiging voor een dergelijke conferentie aanvaarden, wanneer de conferentie van Lausanne tot een overeenstemming kwam inzake de herstelbeta lingen, aldus den weg voorbereidend voor alge- meene samenwerking tot definitief opbouwen- den arbeid tusschen Duitschland en zijn bond- genooten eenerzijds en Frankriik. Italië en Groot-Brittannië anderzijds. Onthullingen uit Moskou nopens de overeen komst te Sjanghai. Heftige pennestrijd tusschen Russische en Ja pansche bladen. Von Papen Duitsch kabinetsformateur. Amerika voor een crisisconferentie. Regeeringscrisis in Roemenië. Financieele toestand van Centraal Europa, Sjanghai vrij. Amerika en Lausanne. Overeenstemming bereikt tusschen de fa. Stork te Hengelo en de besturen der samenwerkende organisaties. De loonsverlaging bij de Nederlandsche Spoor wegen tijdelijk met de helft verminderd In de Tweede Kamer werd de behandeling van het wetsontwerp tegen de Godslastering voort gezet. De crisis-zuivelwet Donderdag in de afdeelingen der Eerste Kamer. De Minister van Staat mr. Th. Heemskerk tij dens een reis te Utrecht geopereerd; geen direct gevaar. Het gruwelijk drama te Putbroek voor de Roermondsche Rechtbank. LONDEN, 31 Mei. (V. D.) Gisterenavond ls MacDonald officieel op de hoogte gesteld van den gang van zaken in Duitschland. Vervolgens stelde hij zich telefonisch met de leden van het Kabinet in verbinding en later op den avond werd een kabinetzitting onder leiding van Bald win gehouden, waarin kennis werd genomen van het aftreden van Brüning en de overige ge beurtenissen in Duitschland, alsmede van het Fransche standpunt. Algemeen was het Kabi net van meening, dat door het aftreden van Brüning een nieuwe situatie was ontstaan en met het oog hierop werd besloten in de Woens dag te houden kabinetzitting de te verwach ten gevolgen hiervan voor de conferentie van Lausanne te bespreken. In bevoegde kringen gelooft men dat naar de meening der Engelsche regeering de opening van de Conferentie van Lausanne op den vast- gestelden tijd, n.l. 16 Juni, ondanks alles toch dringend noodzakelijk is in verband met het afloopen van het Hoover-moratorium. Men ver wacht niet dat de gebeurtenissen eenige wijzi ging in de Britsche politiek zal brengen. Van de besluiten van het Kabinet in zijn morgen te houden zitting, zal het afhangen, wanneer MacDonald naar Londen terugkeert. GENÈVE, 31 Mei (Reuter). De luchtvaart commissie der Ontwapeningsconferentie be noemde heden een subcommissie, om de voor waarden en mogelijkheden van vliegtuigen voor militaire doeleinden te onderzoeken. Duitsch land en Rusland hebben zich hier krachtig tegen verzet. MARSEILLE, 31 Mei (Reuter). In de nabij heid van Marseille heeft een ontploffing plaats gehad in een alluminiumfabriek. Tot dusver vallen 5 dooden en vele gewonden te betreuren. WANDSBEK, 31 Mei (V.D.). Op het filiaal van de bankvereeniging voor Sleeswijk-Hol- stein werd hedenmorgen een drieste roofover val gepleegd. Kort na 1 uur drongen drie ge wapende bandieten binnen, bedreigden de aan wezige employe's met revolvers en roofden on geveer 3.000 R.M. in baar. Voor de employé's goed en wel van den schrik bekomen waren en de politie konden waarschuwen, hadden de roo- vers het geld reeds bijeengegaard en het ge bouw verlaten. Zij zijn in een gereedstaanden auto ontkomen. Huurt Uw STOFZUIGER voor 60 cent per week bij Telefoon 12897. Hoogste stand op Woensdag 9 uur v.m.: 759 Stilstand.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 1