fRFTEMEVERS MAANDAG 6 JUNI WAARSCHUWING LINCOLFABRIEK B CRICKE1 A. C. C. I—ROOD EN WIT I Rood en Wit wint met 48 runs op de 1ste innings FLAMINGO JUNIOREN-TOURNOOI R.C.H. I—R. en W. 2 R.C.H. wint met 51 runs ^et Flamingo-Juniores Toumooi t'teid. Vg. Rotterdam wint de finale van Rood en Wit Rood en Wit-jun.Leiden-juniores C.V.H.I—KAMPONG II Gewonnen door C. V. H. met innings en 53 runs Haarl. Cricketbond Elftal Flamingo's Haarlem VBloemendaal II ZWEMMEN INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN A. P. G. S. Amsterdamsche tegen Brusselsche politie ATHLETIEK Nieuw Fransch record Discuswerpen HONKBAL Haarlem wint van Ajax H. H. C. wint van T. O. G. O. Haarlemsche Competitie LAW NT EN NIS D. V. C.Haarlem II GOLF Clubkampioenschap Kennemer Golf Club Maandelijksche wedstrijd K. G. C. R. C. H. 3—C. V. H. 3 R. C. H. wint met 29 runs DAMMEN HAARLEMSCHE DAMCLUB 1907—1932 WANDELSPORT H.W.S.V. „Dudok de Wit" GYMNASTIEK Wedstrijden Krommenie Haarlemsche R. K. Gymnastiek- vereeniging .Ursus" Internationaal Bridgetournooi P. V. C. B. I—Victrix I 2—1 R.E.T.2—TRAMVOGELS 2 0—3 Tramvogel» 2 Kampioen v. d. Afd. II der Tram- en Spoorw. Comp. Om de persoonlijke kampioen schappen der „Haarlemsche Damclub" TRAM- EN SPOORWEG COMPETITIE R.E.T. (Rotterdam) Tramvogels 82 mits goed besteed Koopt daarom altyd GROOT HALF ONS Slechts ZO cents DENEMARKEN—BELGIË 3—4 WEST DUITSCHLAND— LUXEMBURG WIELRENNEN AMSTERDAMSCHE SPORTCLUB „DE GERMAAN" AMSTERDAMSCHE SPORT- VEREENING „GERMANIA" AMSTERDAMSCHE REN- EN TOERCLUB „LE CHAMPION" AMSTERDAMSCHE RENNERS-CLUB „EXCELSIOR" AMSTERDAMSCHE RENNERS-CLUB „ULYSSES" AMSTERDAMSCHE SPORTCLUB „OLYMPIA" EERSTE NED. R. K. WIELREN NERS-VER. „AMSTERDAM" Het is den Spanjaardslaanmenschen eindelijk Selukt een overwinning te behalen. A.C.C. werd het kind van de rekening. Er werd nu 100 pCt- heter gefield dan de vorige week, waaraan Voorzeker de overwinning een deel te danken is. Oliver wint voor A.C.C. den toss en verkiest te gaan fielden. Elias en Chabot openen de Haarlemsche innings óp het bowlen var. Oliver eh P. Sanders. Het begin is wederom zeer on- Sunstig en reeds op den derden bal wordt Elias hoor Sanders in de slips ingepikt (10). Schmeink slaat een vier en dan doet Sanders S'n tweede vang (2—4). Kramer en Chabat brengen dan eenige verbetering en spelen uiterst Voorzichtig op het goede A.C.C.-bowlen. Heel ahgzaam gaat de score omhoog en de batsmen hskeeren niets. Op 23 wordt Kramer door een teer slechten bal die hij verkeerd speelde, ge bowled voor 9. Hierna komt Kruyt in, die da delijk vrij begint te spelen. Bönemann, die voor Sanders is gaan bowlen, gaat voor 6 over den Zuidelijken Wandelweg, en ook eenige mooie Vieren komen van z'n bat. Op 35 doet Sanders *'n derde vang en kan Chabot voor een kalme, doch zeer nuttige 5 verdwijnen (4 voor 35). Hagenaar en v. d. Togt falen volkomen en gorden beide voor 0 gecleaned. Als er 53 runs tein is het eindelijk de beurt van Kruyt om daar het paviljoen te retireeren. Hij scoorde ten zeer goede 28, (2 zessen en 3 vieren). Met dit al is de stand 7 voor 53 geworden. Captain Eeghen en v. Baasbank Sr. houden dan tot de lunch stand en laten goed cricket zien, doewel de runs langzaam komen. Als om 1 uur ««stopt wordt zijn er 70 runs. v. Eeghen 10 hot out en v. Baasbank 5 not out. Om half twee zetten beide batsmen hun in- hings voort. Ze spelen zich voorzichtig in. Poedig wordt Baasbank door een langen bal ««bowled. v. Eeghen blijft subliem cricket spe- en krijgt goeden steun van A. Faber, die "ter eens z'n oude club terzijde stond. Eenige teooie vieren komen van het bat van v. Eeghen. öe 100 gaat op, maar op 105 wil Faber een te s&herpe run loopen en gaat run out voor 8. Davidson «n v. Eeghen als laatste paar voe- ten nog 9 runs aan het totaal toe en op 114 °rdt aanvoerder v. Eeghen voor een uitste- tehde 33 gebowled. Er waren 17 extra's. De bowlingcijfers van A.C.C. waren: H. F. Oliver 5 voor 33 (in 24 overs)P. San- rs 2—44; J. Bömeman 1—20; F. Richelman 0. Wie nu gedacht zou hebben dat A.C.C. ge makkelijk dit toch betrekkelijk lage totaal zou da.1;: seeren, had het mis. doo] voi< teeeds in de eerste over ging Staats run out r een mooie ingooi van Chabot, terwijl de ^"'Sende bal van Schmeink Selles te machtig te (20). Hierna werd Prent in de slips ge- te* op het bowlen van v. d. Togt. Het bowlen teh Schmeink en v. d. Togt was zeer goed en wicket} vielen dan ook in een vrij snel tepo. <<U werd de bowler ook gesteund door zeer tea vangen en fielden. Speciaal de vangen te Kramer, Davidson (2) en Faber in de slips f het bowlen aan v. d. Togt waren subliem. ten uur tijd zat het geheele A-C C.-elftal aan kant voor 66 runs. Alleen Tienstra met 14 en V, Sanders met 15 not out hadden er nog iets terecht gebracht, terwijl mr. Extra met 13 nog de dubbele cijfers bereikte, g tehmeink en v. d. Togt kwamen resp. met ^5o er 433 met mooie cijfers uit de strijd- tetet nog 2 uur 51 minuten speeltijd wilde jP'er n0g een poging wagen om op de tweede tengs een andere beslissing te krijgen, v. den beginne leek het er erg naar dat deze zou gelukken, want op 5 was het Pemngspaar van Rood en Wit. Elias en Cha- ot voor resp. 5 en O, reeds verdwenen. Hage- Jiaar en Kramer brachten echter groote ver betering. De eerste sloeg vooral erg hard en te Sanders ging in één over voor 18 runs. Hagenaar wordt echter te overmoedig en een teooje vang van Sanders in de slips maakt een vlride aan z'n innings, die 25 runs had opgele gd (6 vieren). Kramer staat ondertusschen k uitstekend te spelen en verhoogt met ^chmeink de score aanzienlijk. Op 75 wordt ^hrneink voor 9 gevangen (4 voor 75), terwijl tet daarna Kramer, met z'n totaal op 24, de teedkamers kan opzoeken. Kruyt en Davidson tehgen dan Rood en Wit in veiligheid, want 'den scoren zeer snel op den vermoeidraken- h A.C C.-aanval. Als er 115 runs zijn ziet «d ver van verderen strijd af en blijven Kruyt Davidson met resp. 23 en 24 not out. 5 De bowlingcijfers van A.C.C. waren: Oliver t,^33; Sanciers 138; Rieohelman 228 en %it o—n. Dit was dus de eerste R. en W.-overwinning had met 675 zeer goed gebowled. Verder Schmeink Jr, 2—86; Slingenberg 0—30 en Reiso 10. Om tegen zoo'n geweldige score op te batten valt zeker niet mee en het was dan ook te be grijpen, dat de R. en W.-jeugd beneden de 200 bleef. Toch werd het totaal nog 118, waarvan H. v. d. Togt met 27, Chapon 22, ten Have 21, Everard 15 en Muller v. Brakel 10 het grootste aandeel hadden. Rotterdam won dus met 90 runs en om half zes reikte de vice-voorzitter der Flamingo's de aardige prijzen met een goed speechje uit. Dit was het slot van een weer buitengewoon aar dig en goed geslaagd Flamingo-tournooi. In een buitengewoon pittigen wedstrijd is R. C. H. er in geslaagd zijn derden achtereenvol genden wedstrijd te winnen, hoewel erkend dient, dat R. en W. door onvolledigheid danig verzwakt was. R. en W., dat den toss wint, verkiest eerst batten. K. v. Kempen laat zich al spoedig op point door H. Kuijt uitvangen zonder gescoord te hebben. Op 19 bowlt W. Kleijn, Meinalda v. Schou wenburg (7), terwijl 1 run later H. v. d. Berg op een vuurpijl wordt uitgevangen door Scheen, eveneens op het bowlen van Kleijn. In regelmatige volgorde vallen de rest der wickets, waarvan alleen W. Houtkooper met 13 een draaglijke figuur maakte, alvorens Kamven hem op een harden off-slag vangt. Het totaal werd slechts 62, dank zij uitstekend veldwerd en bowlen. L. Kuijt nam liefst 6 wic kets voor slechts 10 runs, W. Kleijn 3 voor 28 en Hellingman 1 voor 11. Het begin voor R. C. H. laat zich aardig aan zien. Segerius en v. d. Meer openen voorzichtig. Toch valt nog spoedig het wicket van v. d. Meer als hij uitstekend achter het wicket gevangen wordt. Met Doets op de mat worden er weer runs gemaakt. Op een totaal van 35 gaan achtereen volgens Doets en Segerius (24) run out. Hier dient zeker vermeld het uitstekende ingooien der R. en W.'ers. Segerius speelde een halve innings, zelden zagen wij hem echter zulke harde off-slagen geven als heden. Radsma scoort hierna precies 10 runs, alvorens Goossens zijn wicket doet tuimelen. Hellingman met Scheen op de mat brengen R. C. H. hierna in veilige haven. Bowler Van Lennep gaat 1 maal voor zes. A. Scheen met een krachtige 31 en W. Kleijn 13 bereiken de dubbele cijfers. Het to taal werd ten slotte 13. C. L. v. Lennep nam 6 wickets voor 45. J. Goossens 2 voor 45, W. Houtkooper 0 voor 19. R. C. H. won dus deze derby in 't klein met 51 runs. Saterdag werden de beide halve finales ge speeld van het jaarlijksche Flamingo-tour- °di voor junioren. a °P het Rood en Wit-terrein werd de strijd opgebonden tusschen Rotterdam en Hilver- te-Laren-combinatie. v De combinatie batte eerst en bracht het te°rai dank zij het goede bouv/len van den tesdigen Oosterholt, niet verder dan tot 96 OPs. y ten meeste runs werden gescoord door teaeften 17, Toepken 10, Kortenoever 10, Ki te1 24 en de Vries 11. Oosterholt bowlde uit terend en kwam met 646 prachtig uit den Deze jeugdige knaap belooft wel iets te°r de toekomst; hij moet er echter voer wa- te1 ona te hard te willen bowlen, want hij teelde nog te veel scheeve ballen teches. Verder bowlden Smeets 2—20; Has- PPan 1—11 en Borani 1—11. want en full- v.tel spoedig bleek dat de Rotterdammers. w£V- te moeite zouden hebben om het totaal van ten tegenstanders te passeeren,- want- de -bate- te'P toonden weinig ontzag voor den Hilver- jtefischen aanval. Voor het verlies van 5 wie- te": werd de 100 gepasseerd en toen om 6 uur 5 strijd geëindigd was, was het totaal 103 voor teet leeuwenaandeel hiervan hadden: Kloos ty.'. Eorani 29, Konert 21 en Oosterholt 13, ter- te1 Mr. Extra met 20 ook nog z'n steentje bij - kot tterdam won dus met 7 runs en nog 5 wic- t'te in handen en komt dus in den eindstrijd i lep de Rood en Wit-junioren die korte met- 11 maakten met Leiden. te*et is den Rotterdammers gelukt om Zondag te het Rood en Wit-terrein voor een jaar be- te leggen op de Zilveren Flamingo. Dit l^ben ze voornamelijk te danken aan het uit tekende batten van den jeugdigen Oosterholt. e een keurige 96 scoorde en het was dan ook Op het aardige Bloemendaal-veld werd de andere halve eindstrijd van 't Flamingo-tournooi gespeeld. De Rood en Wit-juniores hadden het wel gemakkelijk tegen de Leiden-dito's, die al zeer weinig benul van cricket hadden. De Haarlemmers batten eerst en waren de Leidschen aanval volkom meester. Vooral de gebroeders Kramer hadden er danig het oog in en maakten samen 110 runs. Dit was dus een „familiecentury". De jongste Kramer speelde een buitengewoon goede innings en eerst toen hij er 69 had, werd hij door een mooie off- break gebowled. Op een totaal van 181 voor het verlies van 6 wickets sloot de R. en W.- captain. Verder maakten J. Chapon 11, W. Kramer 41, M. Slingenberg een uitstekende 32 not out en J. Reus 10 not out. N. N. had wel het beste gebowled, hoewel de cijfers 361 nog verre van fraai waren. Westen bowlde 164, Boezeman 225 en Rooyakkers 016. De Innings van Leiden is zeer kort te vertel len. Alleen v. d. Veer met 11 bracht er nog iets van terecht op het zeer goede bowlen van Chapon en W. Kramer, die resp. 417 en 53 bowlden. De rest faalde hoopeloos en op 23 hadden allen een beurt gehad. Daar er nog voldoende tijd was werden de Leidenaars nog eens ingestuurd. Nu was het batten nog hopeloozer en reeds op 19 was het aigeloopen. kramer met 3 voor 2 en Schmeink met 4—3 waren weer volkomen onbespeelbaar. Rood en Wit komt nu in de finale tegen Rotterdam. Dit kan spannend worden! Om half 12 trekt C.V.H. het veld in. Reeds in de 2de over van Middelink doet Kwantes een keurige vang achter het wicket. Het batten der Utrechtenaren beteekent niet veel, waaraan het buitengewoon goede en snelle bowlen van Middelink niet vreemd is. Uit het totaal van 31 zijn Ragay en van Raalte topscorer ieder met 4 runs. Bowlingcijfers C.V.H. Roodt 315; J. Midde link 78. C.V.H. hierna ingaande doet het beter, hoe wel ook hier wel het één en ander aan het batten mankeert. Zeeuwe wordt voor 6 door van Raalte gebowld, waarna Roodt en Koch al dadelijk voor het passeeren der 31 zorgen. Hierna wordt iets losser gespeeld, maar toch kunnen de C.V.H.ers op de goede bowlerij van van Raalte en Ufkes niet al te vrij worden. Rijpma slaat een keurige 6 recht vooruit. Ook Kievit en Vogelzang laten nog even goed bat ten zien en op 1119 sluit Roodt de inning. Het veldwerk van Kampong was slecht, daar er ongeveer 12 kansen gemist werden en ook het grondfielden veel te wenschen overliet. J. Koch 15, A. Roodt 15, K. Rijpma 16, ex tra's 19. Bowlingcijfers Kampong: J. Ufkes 541, J. C. van Raalte 338, D. J. Boom 113. Ook in de 2e Innings blijkt Kampong niet ia staat om den C.V.K.-aanval te weerstaan J. J. van Mechels laat eenige goede slagen zien maar als hij voor 10 door Zeeuwe wordt ge bowld is het met iederen tegenstand gedaan. Op 27 hebben allen alweer een beurt gehad Bowlingcijfers C.V.H.: J. Middelink 6—10; G. Zeeuwe 312. Wanneer u een doos Lincol wrijfwas koopt en de ledige Lincoldoos (welke in bruikbaren staat is) terug geeft, ontvangt u daar 5 centen voor. Voor dezen wedstrijd, welke Zaterdag a.s. 2 uur op het Rood en Wit terrein wordt ge speeld is het onderstaande H.C.B. elftal sa mengesteld: W. Onkenhout, B. Kammeijer (Haarlem)J. Beijk, H. Beijk, L. v. d. Meij (Bloemendaal) O. Keijser, J. Middelink (C.V.H.): H. v. d. Togt, J. Chapon (Rood en Wit); J. Blanken- steijn (R.C.H.); Th. Hetem (A.V.O.S.) Bloemendaal begint te batten. Op 44 zijn er reeds 9 wickets neer. De laatste batsmen zorgen er echter voor, dat het totaal nog 93 wordt. Hiervan hadden J. Bosse 18, J. Paap 32 en C. Bolsebroek 20. Bowlingcijfers Haarlem: J. de la Mar 344, H. Wessel 4—30, A. Heimig 3—17. De Haarlemmers hanteeren het slaghout zeer slecht. Voor 23 zaten allen weer aan den kant. Niemand behaalde dubbele cijfers. Voogd met 8 werd nog topscorer. De bowlingcijfers van Bl'daal waren vanzelf sprekend fraai. P. Wille 713, W. v. d. Werff 35, M. Dieperink 01, G. Bolsebroek 00, G. Kes ting 01. Haarlem krijgt dan de follow-on, doch slaagt er in met de beide laatste bastmen op de mat den tijd uit spelen. Het totaal werd nu 40 (voor 9), waarvan H. Heimig 16 en A. v. d. Bergh 10. Bowlingcijfers Bl'daal: P. Wille 3—14, W. v. d. Werff 3—15, M. Dieperink 010, Bolsebroek 32. Bl'daal II won dus met 70 runs op de 1ste innings. De zwemafdeeling van de Amsterdamsche Politie Gymnastiek- en Sportvereeniging zal op Zondag 12 Juni, des n.m. twee uur, interna tionale wedstrijden houden in het „Sportfond- senbad", waaraan zal worden deelgenomen door de politie uit Brussel. De Amsterdamsche politie zwemt de volgende nummers tegen haar Brusselsche collega's. Estafette 3 X 50 M. wisselslag popduiken, 25 M. onder water zwemmen en 5 x 50 M. esta fette vrije slag. Het programma wordt verder aangevuld met een aantal nummers voor de leden, waarvoor veel inschrijvingen binnenkwamen. Zondag werden te Parijs belangrijke athle. tiekwedstrijden gehouden in verband met dé a.s. uitzending der Fransche athleten naar Los An gelos. Noel \Vist het Fransche record discus, werpen te verbeteren en bracht het op 43.90 M. De belangrijkste andere uitslagen luidden: Hoogspringen Philippon 1.85 M. Polsstokhoog springen Crepin 3.65 M. Hamerwerpen Sempé 44.89 M. 100 M. hardloopen Pescol 11 sec. 110 M. horden Bernard 15.8 s. Zaterdagmiddag trok Haarlem met een zoo sterk mogelijk negental naar Ajax. De stern- rang was uitstekend, maar de verwachting 'dat gewonnen zou worden, was niet groot. In het begin leek het er dan ook niet naar. Veen- hof werd nogal geslagen en gooide ook eenige keeren vier wijd. Blomvliet, de Ajax-werper voor dezen middag, was echter ook niet al te best en de Haarlemmers hadden dezen keer al vroeg zin in „raak slaan". Aan beide kanten was echter het veldwerk niet schitterend. Dat is gedeeltelijk te verklaren door de malle spron gen die de bal op het ongelijke terrein maakte, maar er werd ook wel eens s'echt aangegooid. De eene partij was echter niet beter dan de andere, zoodat drie innings lang geen voor sprong werd verkregen. Dan zakt het peil aan Haarlemzijde zeer. In drie beurten weet Ajax negen runs te verza melen. Door gebrekkig slaan brengt Haarlem het in dienzelfden tijd niet verder dan één. De achterstand van 8 runs bederft den geest echter niet. Er zijn waarschijnlijk nog twee innings te spelen en dus is alle hoop nog nog niet verloren. De zevende beurt brengt de over winning weer in het gezicht. Wel mist Mazee een vangkans, maar Paron zorgt voor een double play en Veenhof geeft Bremer drie slag. Dat zijn voor Ajak drie nullen en geen run. Even vastberaden wordt door de Haarlemmers het houd gezwaaid. Blomvliet krijgt er wel drie op drie-slag uit, maar hij doet er te lang over. Eer dat resultaat behaald is, zijn er zeven Haarlemmers over het thuishonk. De achter stand bedraagt dan nog één run. Er is nog drie minuten tijd, zoodat de achtste inning nog kan worden begonnen. Weer gaat het goed. Dank zij twee benutte vangkansen behaalt Ajax weer geen runs. Na de wisseling komt Brugt al spoedig binnen. Wel raken dan Parson en Dijk huizen uit vóór het eerste honk, maar Wage- mans (die dezen keer. liefst vier maal een speler uitving) komt binnen en zorgt daarmee voor de winnende run. De inningscijfers zijn: Ajax I: 3—2—2—2—4—3—0—0 16. Haarlem I: 2—3—201072 17. Zondagmiddag nam H.H.C. wraak voor de verleden week tegen T.O.G.O. geleden neder laag door met 10—9 en een slagbeurt minder te winnen. Bepaald spel-eerste-klasse is het niet geweest. Wel dient gezegd dat H.H.C. beter was dan T.O.G.O. en dus verdiend gewonnen heeft. Bij T.O.G.O. was bijna alles een beetje primitief. Pijnakker van H.H.C. wierp nogal wat wijd- ballen maar de Togoianen lieten zich vaak ver leiden er toch op te slaan. Vandaar dat Pijn akker nog al wat keeren 3 slag kon noteeren. De T.O.G.O.-werper heeft de H.H.C.-score nogal laag gehouden. J. Baas gaf wel een tik, die hem, dank zij een herhaalden slechten aan gooi, een home run opleverde, en Pijnakker deed het nog beter door den bal ineens over het hek te slaan, maar de overigen konden hem moei lijk raken. Anders zou de score, gezien het slechte vangen en het gebrekkige veldwerk der Amsterdammers, veel hooger zijn geweest. Pas in de vijfde beurt wist H.H.C. zijn over wicht in eenige punten uit te drukken. Die voorsprong is niet meer verloren gegaan, al stelde T.O.G.O., vooral op het laatst, krachtige pogingen in het werk. De inningscijfers zijn: T.O.G.O. H.H.C. I: De wedstrijd Rijks H.B.S.—Gem. Lyceum B werd op verzoek van het Lyceum uitgesteld tgt Woensdag 8 Juni. Oosterkwartier zag geen kans voldoende spe lers bijeen te brengen en gaf den wedstrijd aan S.S.H. gewonnen. Het Gem. Lyceum A ontving aan de Klever laan Swastika. In het begin leek het dat beide partijen nogal aardig tegen elkaar gpwogen. Later bleek echter dat het Lyceum meer ge oefende krachten bezat. De werper hield het beter vol en er werd ook beter geslagen dan bij Swastika. In de laatste beurt liep het Swastika weer wat mee en kreeg zij zelfs acht spelers over het thuishonk. De achterstand was echter te groot en het Lyceum won onbedreigd. De inningscijfers zijn: Swastika50308 16. Gem. Lyc. A.: 541077 33. Haarlem II vertrok Zondag naar Amsterdam, om aldaar D. V. C. te ontmoeten. Haarlem wint den toss en verkiest fielden op het slechte veld. Het begin is voor D. V. C. niet onfortuinlijk. Maar met den stand 3—50 krijgt de Haarlem- aanval de overhand. Een collapse volgt, zoodat D. V. C. voor 67 uit is. Hiervan hadden Keet baas 10, v. Rietschoten 14 en Kwant 18. Het keepen van v. Woerkom was uitstekend. Er was geen enkele bye. Bowlingcijfers Haarlem: F. v. Dalsum 320. A. Blok 028, H. Boeree 37, J. de Boer 48. Haarlem had niet veel moeite het totaal van D. V. C. te pisseeren, alhoewel eerst met de 7de man op de mat de winning-hit werd ge slagen. Het totaal was 103, waarvan D. Dal huizen 16, H. J. v. Woerkom 25 en A. Blok 31. Hoewel de innings van Haarlem reeds te kwart voor vier geëindigd was, werden de palen voor dezen dag maar opgeborgen, zoodat Haar lem met 36 runs in de meerderheid bleef. Bowlingcijfers D. V. C.: Kwant 4—49, v. Rietschoten 0—8, Scholten 0-10, Pel 0—6. Braam 626. Te Zandvoort zijn wedstrijden gespeeld om het clubkampioenschap der Kennemer goh Club. Elf spelers namen er aan deel. De uitslag van de eerste ronde luidt: 1. W. Boissevain verliest van B. Carp 5/4; E. Veltman Jr. wint van M. Wetselaar 5/4, E. Vas Visser wint van W. van Waveren met Tweede ronde: S. v. d. Graaf wint van H. A. Haely op de 19e hole. B. Carp wint van E. Veltman jr. 4/3. E. Vas Visser w. o. H. Boissevain. W. F. Looman Jr. wint van Ch. E. Veltman met 1 up. - Derde ronde: S. van der Graaf wint van B. Carp met 1 up. E. Vas Visser verliest van W. F. Looman Jr. 4/3. De eindstrijd zal tusschen S. v. d. Graaf en W. F. Looman gespeeld worden. Zaterdag en Zondag is de maandelijksche wedstrijd van de Kennemer Golfclub gespeeld, waaraan 36 leden deelnamen. Mevrouw Bangert won den beker bij de da mes met 3 up en mevrouw Nielsen den twee den prijs met 1 up. De beker voor de heeren is veroverd door jhr. J. van Spengler met 4 up. Tweede was J. R. Koning met 1 up. bbel jammer, dat hij in zicht van zijn, 'waar- tebnlijk eerste, century op ongelukkige wijze te1 out ging. De Rotterdammers batten eerst Scoorden het lang niet geringe totaal van te Behalve de genoemde 96 van Oosterholt stekten verder Kloos 36, de Korver 21 en Har te 21. Het spreekt vanzelf, dat de bowiing- ,jer R en w.ers verre van fraai waren. aPon maakte hierop een uitzondering en R. C. H. heeft kans gezien om ook zijn twee den wedstrijd in een overwinning om te zetten. C. V. H. scoort op den bijzonder goeden aan val slechts 32 runs, waarvan H. Hesselink er nog 20 van voor zijn rekening nam. H. Zonneveld met 5 voor 14 en A. v. Roon met 5 voor 18 kwamen met lof uit den strijd. R. C. H. 3 beantwoordt dit totaal met 63, zonder dat een enkele speler de dubbele cijfers wist te bereiken. Op het fastbowlen van A. J. v. Roon en L. Servaas zeker een behoorlijk re sultaat. Voor C. V. H. nam A. J. v. Roon 3 voor 16 L. Servaas 3 voor 9. G. Jansen 3 voor 6 en F. Buijs 1 voor 8. R. C. H. 3 won dus met 29 runs. NO. 6 De „Haarlemsche Damclub" mocht van Z. K.H. den Prins der Nederlanden een fraaie I bronzen medaille ontvangen voor hare a.s. I jubileumwedstrijden, ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan. Secretariaat J. F. Helmersstraat No. 26 De H. W. S. V. „Dudok de Wit 1931", heeft Zondag met haar leden den eersten marsch van 30 KM. van den door haar uitgeschreven serie marsch geloopen. De marsch werd door allen in zeer goede conditie volbracht in den tijd van 4 uur en 30 minuten. Eenige leden van de Roode Kruistransportcolonne (afd. Haar lem) tevens leden van „Dudok de Wit", hebben dezen marsch ook uitstekend volbracht en dt- den tegelijkertijd dienst als E. H. B. O. Ook de bekende internationale loopers Vei- nout, Wilemse en Jordan hebben den marsch mede geloopen. Het bestuur mag met trots te rugzien op dezen zoo schitterend geslaagden marsch. Tenslotte zij nog medegedeeld aan hen die wenschen deel te nemen aan de vierdaagschp afstandmarschen, dat zij zich voor inschrijving uiterlijk tot en met 15 Juni as. opgeven aan het secretariaat: J. F. Helmersstraat No. 26. Aan de nationale gymnastiekwedstrijden, voor a.s. Zaterdag en Zondag uitgeschreven door Lycurgus te Krommenie ter gelegenheid van zijn 60-jarig bestaan, neemt uit den Kennemer Turnkring O.S.S. te Zandvoort deel. Deze ver- eeniging zal uitkomen in den marschwedstrijd, in vrije oefeningen en in toestelturnen, zoowel voor dames als voor heeren. Ten dienste van dit jubileum worden me dailles geschonken o.a. door het Koninklijk Huis, den Commissaris der Koningin, het Ge meentebestuur en het K.H.G.V. In de uit 17 personen bestaande jury nemen uit het gebied van den Kennemer Hurnkring zitting de heeren J. M. Barrevoets, A. W. Dries- sen, P. Dijkstra, W. A. J. Goebing, J. Hop, D. Janssen, W. Marsman en B. J. Wieland Loo. We kunnen nog geen mededeelingen doen over de gehouden besprekingen, welke tot doel heb ben den verderen gang van zaken te waarborgen. Deze week zal nog een conferentie plaats vinden, waarna we hopen zoo spoedig mogelijk met de finitieve plannen voor den dag te kunnen ko men. Mogen we in ieder geval op een druk be zoek der oefenavonden aandringen? Wanneer de besprekingen een gunstig resultaat zullen ople veren, staat een openiucht-uitvoering te Benne- broek op het programma. Met opgewektheid dus voorloopig nog aan den arbeid. „PIM". De uitslag va nde eerste ronde van den Lan- denwedstijr vanwege den Nederlandschen Bridgebond in het Kurhaus te Scheveningen gehouden, is als volgt: 1. Oostenrijk 60 p. 2. Holland 58 p. 3. Noorwegen 56 p. 4. Engeland 54 p. 5. België 50 p. 6. Duitschland 46 p. Wanneer de scheidsrechter beide elftallen li» het veld fluit, blijkt het dat P. V. C. B. volledig is, terwijl Victrix drie invallers heeft voor de heele halflinie. Beide partijen pakken vanaf het begin goed aan, waarbij P. V. C. B. hei meest in den aanval is, dank de verzwakte halflinie der tegenpartij, waarbij ze echter niet doelpunten daar het juiste schot zoek is. Dt Victrixvoorhoede is, wanneer er even gesteunu wordt, zeer gevaarlijk en weet voor de rust éénmaal te doelpunten. Na de rust komt P.V.C.B. steeds feller op zetten. Doelpunten konden dan ook niet uitblij ven. Het pleit voor de achterhoede dat zij zich tweemaal liet passeeren. Tram vogels zitten er terstond flink op en sma ken het genoegen reeds na 5 minuten spelen, door toedoen van hun rechtsbinnen de leiding te nemen. Hoewel hierna nog wel eenige kansen geboden worden weet men deze niet te benutten, terwijl verder de achterhoede der Tramvogels de voorhoede der R. E. T. in bedwang weet te hou den, zoodat rust met 10 in het voordeel der Haarlemmers ingaat. Wanneer weder aangevangen is tracht de R. E. T. het verloren terrein te herwinnen, de Gelen de verkregen voorsprong niet alleen te behouden doch eventueel te vergrooten. Het ge lukt na een kwartier Tramvogels-middenvoor de score te verhoogen en den stand op 02 te bren gen. Nog geeft de R. E. T. niet op, doch Tram vogels-achterhoede weet van geen wijken. Wan neer dan echter de linksbinnen der Haarlem mers nog een kans weet te benutten, alzoo den stand op 03 brengende, is het pleit beslecht en komt met denzelfden stand het einde dezer ont moeting. In t Hof van Holland" werden voor boven- I genoemde wedstrijden nog de volgende par- tijen gespeeld. Tweede klasse Derde partij van de beslissingsmatch om den 3den prijs. H. van Lunenburg Jr., remise met J. Balk. Hierdoor eindigde deze match onbeslist (drie partijen remise), waardoor thans deze beide spelers tekens een partij spelen, totdat de beslissing is gevallen. Promotie-degradatie 2de/3de klasse. P. J. Bijrij-Th. Wesselman, afgebroken. De partijen wegen goed tegen elkaar op en van weerskanten worden eenige goede aanvallen opgezet, zonder echter resultaat op te leveren. Wanneer langzamerhand R. E. T. er beter „in zit" dan Tramvogels, zien wij hun linksbinnen met een schitterend schot zijn vereeniging de leiding geven (10). Tramvogels trappen niet ontmoedigd weder af en nadat zij eenige malen gevaarlijk voor de R. E. T.-veste geweest zijn wordt uit een strafschop wegens hands van een R. E. T.-back, de gelijkmaker gescoord (11). Bij een algemeenen aanval der R. E. T. ontstaat een misverstand tusschen een der Tramvogels- backs en den doelverdediger en neemt R. E. T. alzoo opnieuw de leiding (21). Uit een voorzet van rechts zien wij echter Tramvogels-linksbin nen de partijen weder op gelijken voet brengen (2—2). Nog voor rust komt heeft echter de R .E. T. opnieuw de leiding genomen, zoodat met 32 voor R. E. T. gedraaid wordt. Wanneer weder aangevangen is zien wij de R. E. T. terstond van den aftrap den voorsprong vergrooten (42). Wanneer kort daarop de R. E. T. een corner te nemen krijgt, Ontstaat een scrimage voor het Tramvogelsdoel en als dan een der backs het leder van richting verandert is het 5—2. De Gelen spelen nu een verloren wedstrijd en R. E. T. is dan ook het meest in den aan,val. De voorhoede der Gelen brengt ver der weinig opluchting meer en het verwondert dan ook niemand, dat de Rotterdammers gelei delijk den stand opvoeren tot 8—2 in hun voor deel. Voor 20.000 toeschouwers speelde Denemarken Zondag tegen België. Ruststand 10 voor Dene marken. Eindstand 43 voor België! Het re sultaat geeft de verhouding tusschen de beide landen goed weer. De wedstrijd West Duitschland—Luxemburg werd gewonnen door West-Duitschland met 60. Met de rust leidden de West.Duitschers reeds met 20. Noord-Duitschland Zuid.Duitschland 2—1 (1—1). Zondag liet de Amsterdamsche Sportclub „De Germaan" een recordrit over 60 K.M. verrij den, waarvan de uitslag luidt: Rijbewijshouders: 1. H. Pater, 1 uur 59 min. 42 sec. 2. W. Neerings. 3. J. Spaargaren. Nieuwelingen: 1. H. Budding, 2 uur 3 min. 42 sec. 2. M. van Doorneveld. 3. W. Fehres. Beginnelingen: 1. H. Wilms, 2 uur 10 min. 4 sec. 2. J. van Coetsem. 3. J. Brisee. Veteranen: 1. H. Suurs, 2 uur 5 min. 16 sec. (voorgift 5 min.). 2. B. Draaijer. 3. E. B. Korf. Zondag hield de Amsterdamsche Sportver eeniging „Germania" een sprintrit over 1 K.M. met als uitslag: Klasse A: 1. G. G. de Wit, 2. H. A. Banen, 3. B. de Bruin. Klasse C: 1. J. Koridon, 2. G. Soeurt, 3. J. W. de Graaff. Zondag hield de A. R. T. C. „Le Cham pion" een rit om de Kikkertbeker, waarvan de uitslag luidt: 1. G. Bind 1 uur 29 min. 20 sec. Verder hield „le Champion" nog een rit om den Clubbrassard. Klasse A: 1. C. Stroop 1 uur 27 min. 34 sec. Juniores (een rit van 12 K.M.): 1. D. Nord- man 13 min. 36 sec. Zondag hield de Amsterdamsche Renners- Club „Excelsior" een sprintrit over 1 K.M. met als uitslag: 1. J. Homman, 2. J. Jansma, 3. H. Padberg, 4. J. Hijzelendoom, 5. J. van Hoff, 6. R. van Hoff, 7. Speek. Zondag hield de Amsterdamsche Renners club „Ulysses" een. recordrit om de Schreuder Vroom en Kikkertbeker over 60 K.M. De uitslagen zijn als volgt: Klasse A: 1. G, Groot, 2. J. Roele, 3. A. Roskam. Klasse B: 1. Van Oevel, 2. Vemer, 3. J. Snij ders. Junioren klasse A over een afstand van 15 K.M.: 1. Schulte, 2. Moudriaan, 3. Snijders. Junioren klasse B over een afstand van 15 K.M.: 1. Huisman, 2. Lak, 3. Verharen. Zondag hield de Amsterdamsche Sportclub „Olympia" een peleton-rit over een afstand van 60 K.M. De uitslag luidt: le peleton: 1. A. van Nassau, W. Klein, K. Ringh de Vries, A. Engelen, G. Fabriek. 2e peleton: 1. J. Visser, F. Hanser, J. Hauser, S. Zurel, J. Veldhuysen. 3e peleton: 1. C. Kooy, G. van Sutphen, H. Tamminga, B. Schutte, G. Sabbe. Zondag hield de Eerste Ned. R. K. Wielren- nersvereeniging „Amsterdam" een recordrit over 60 K.M., waarvan de uitslag luidt: Klasse A: 1. A. la Croix, 2. F. Klinkhamer, 3. B. Keizer. Klasse B: 1. van Dletvorst, 2. Valies. Oude zeerob: „Ik was alleen op een verlaten eiland en had niets dan een kist cacao." Matroos: „Wat voor cacao?" Oude zeerob: „Waar je thee van kunt zetten."

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 11