STADSNIEUWS EIGEN HULP De Leidsche Courant GRATIS WOENSDAG 8 JUNI PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND Stofzuigerhuis MAERTENS GEMEENTEZAKEN Vergoedingen L. O. Belasting Automaten Faillissementen SURSEANCE F. TH. EVERARD Rotterdamsche Verzekering-Societeiten Concert in het Bloemendaalsche bosch Examen L. O. De bloembollenprijzen die men in Amerika verwacht Opheffing postbestelling Vervoersopbrengsten N. Z. H. N. Z. H. en 2de N. H. T. Personalia 1 pak Wonderzeep (dubbel stuk) Badhuizen „Witte Kruis" Gevonden dieren en voorwerpen R.K. BANKETBAKKERS PATROONS Jaarvergadering te Haarlem Mannenkoor „Proza en Poëzie" is voor LEIDEN en OMSTREKEN het jan- gewezen DAGBLAD voor ADVERTENTCEN Vraagt proefexemplaar HERINGA WUTHRICH 459e STAATSLOTERIJ Vaardigheidsproeven BURGERLIJKE STAND De rekening over 1930 sluit met een voordeelig saldo. Ged. Staten bieden ter goedkeuring aan de re kening der provincie over het jaar 1930. De ge wone dienst sluit met een batig saldo van 967.455.58. Verpleegkosten krankzinnigen. Ged. Staten stellen voor het gemeentelijk aan deel in de verpleegkosten van behoeftige krank zinnigen te verlagen van 850 op 800. Beroepschrift. Ged. Staten der provincie Noord-Holland, stellen voor te besluiten, gelezen een adres van W. en J. van Zijverden, te Hoofddorp, d.d. 30 April 1932, strekende tot het instellen van be roep tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van 13 April 1932, No. 154, waarbij afwijzend werd beschikt op de door reclamanten ingedien de aanvrage om toekenning van eene schadever goeding, als bedoeld in artikel 5 der verorde ning, houdende beperkende bepalingen betref fende het maken van uitwegen naar en het bou wen langs primaire wegen; het bovenbedoelde beroep ongegrond te verklaren. Overnemen van wegen. Ged. Staten der provincie Noord-Holland stel len voor te besluiten; hen te machtigen, met ingang van door hen nader te bepalen tijdstippen en onder verder door hen vast te stellen voorwaarden voor de provincie Noord-Holland in beheer en onder houd en, met uitzondering van de wegen, ge noemd onder b en f tevens in eigendom over te nemen: a. het met den naam „De Kleis" aangeduide gedeelte van den Assummerweg te Uitgeest, met de daarin gelegen kunstwerken; b. den toegangsweg tot het station te Uitgeest, ter plaatse bekend als de Spoorlaan, met de daarin gelegen kunstwerken, een en ander tegen uitkeering door de gemeente Uitgeest van eene jaarlijksche tegen den penning 22 afkoop- bare bijdrage in de onderhoudskosten van 650.in totaal; c. den Westdijk en den Zuiddijk van de Scher- meer met de daarin gelegen kunstwerken, voor zoover deze dijken samenvallen met den aan te leggen weg voor doorgaand verkeer van Alkmaar naar Purmerend, tegen uitkeering door het wa terschap „De Schermeer" van eene jaarlijksche bijdrage in de onderhoudskosten ten bedrage van 100.per K.M., afkoopbaar tegen den penning 22; d. den Schermerhomerweg, den Middenweg tusschen den Oosthuizerweg en de Ringvaart bij Avenhom, den Oosthuizerweg tusschen den Middenweg en den Purmerenderweg, den Zui- derweg tusschen de Oostertocht en den weste lijken Beemsterringdijk, alsmede den Beemster- ringdijk tusschen den Zuiderweg en de draai brug bij Spijkerboor, met de in deze wegvakken gelegen kunstwerken, tegen uitkeering door het waterschap „De Beemster" van eene jaarlijk sche tegen den penning 22 afkoopbare bij drage in de onderhoudskosten van 600.per K.M.; e. het Guispad met daartoe behoorende kunst werken te Zaandijk, voor zoover betreft de ge deelten, welke zijn gelegen tusschen de ophaal brug over de Parallelvaart en den spoorweg overgang en den Lagedijk, benevens het ver lengde hiervan op genoemden dijk (met uitzon dering van de bestaande of nog aan te leggen trottoirs)tegen uitkeering door de gemeente Zaandijk van eene jaarlijksche bijdrage in de onderhoudskosten ten bedrage van 250.af koopbaar tegen den penning 22; f. den toegangsweg naar het station Koog- Zaandijk (met uitzondering van de bestaande of nog te leggen trottoirs) van het Guispad af tot aan de grens tusschen Zaandijk en Koog aan de Zaan en de tot dit wegvak behoorende kunst werken, tegen uitkeering door de gemeente Zaandijk van eene bijdrage in de onderhouds kosten van 45.per jaar, afkoopbaar tegen den penning 22; g. het westelijke landhoofd en den bovenbouw van de brug aan het oostelijk einde van den Avenhorner jaagweg nabij de Hulk in de ge meente Avenhorn, alsmede de vaart langs de zuidzijde van dien jaagweg in genoemde ge meente, tegen uitkeering door de gemeente Hoorn van een bedrag van 3.400.ineens. h. de kade van den Uithoornschen Polder tus schen de Kleine Brug te Uithoorn en de brug te Vrouwenakker, kadastraal bekend gemeente Uit hoorn, Sectie C. No. 1311, tegen betaling door den Uithoornschen Polder van eene uitkeering in eens ad 15.000. II. Gedeputeerde Staten te machtigen met in gang van 'n door hen te bepalen datum en onder verder door hen vast te stellen voorwaarden aan de gemeente Zaandijk in eigendom, beheer en onderhoud over te dragen den woonweg, welke ten noorden van het Guispad door de provincie wordt aangelegd. Wandelpad Castricum. Ged. Staten stellen voor te besluiten: aan de gemeente Castricum tegen een bedrag van 1— af te staan eene strook gronds, thans in gebruik bij het Provinciaal Ziekenhuis Dui nenbosch te Bakkum, voor den aanleg van een wandelpad ten westen van en langs den van Ol- denbarneveldweg aldaar, onder voorwaarde, dat de grond voor den openbaren dienst bestemd wordt en blijft, dat de kosten van overdracht ten laste van de ge meente Castricum komen en dat de terreinsaf scheidingen ten genoegen van de Commissie van bestuur van voormeld ziekenhuis op de nieuwe grens worden geplaatst en zoo noodig hersteld of vernieuwd. De gronden aan het Zolder Buiten Spaame. Tusschen het Zuider Buiten Spaame en de westelijke waterkeering van de Vereenigde Groote en Kleine polders onder Haarlemmerliede en Spaarnwoude den Schalkwijkerweg lig gen perceelen, de z.g. Doppen, welke sedert 1876 op dat waterschap afwateren, tegen betaling van een bedrag per hectare, gelijk aan den wa terschapsomslag. De rechtsbetrekkingen tusschen het water schap en de toenmalige eigenaren der betref fende landerijen zijn geregeld in een collectief bemalingscontract. In den laatsten tijd nu zijn in dezen moeilijk heden gerezen. Een der tegenwoordige eigenaren bleek n.l. weigerachtig de bepalingen van bedoeld contract na te leven, aangezien hij als rechtsopvolger on der bijzonderen titel van den oorspronkelijken contractant niet aan dat contract was gebondep. Ook in andere opzichten ondervindt het water schapsbestuur bezwaren van de omstandigheid, dat het ten aanzien van de krachtens contract bemalen gronden geen publiekrechtelijke be voegdheden heeft. In verband met het bovenstaande heeft dat bestuur zich tot ons college gewend met verzoek te bevorderen, dat de Doppen en tegelijkertijd ook het overige buitenland bewesten den Schalk wijkerweg, hetwelk grootendeels eveneens krach tens contract door de Vereenigde Groote en Barteljorisstraat 16 Tel. 10756 ALLE MERKEN STOFZUIGERS Kleine polders wordt bemalen binnen de grens van dat waterschap worden gebracht. Ook naar onze meening zal langs dien weg de meest gewenschte oplossing van de door het be stuur geschetste moeilijkheden kunnen worden verkregen, met dien verstande evenwel, dat het betrekken van alle tusschen den Schalkwijker weg en het Zuider Buitenspaarne gelegen per ceelen in het verband van het waterschap naar onze meening geen aanbeveling verdient; alleen de perceelen, welke ter verkrijging van een wa terstaatkundig geheel noodig zijn, zouden o.i. bij het waterschap gevoegd moeten worden. Het verdient o.i. verder aanbeveling, dat de waterkeeringen bewesten den Schalkwijkerweg, welke tot dusver bij de belanghebbenden in on derhoud zijn, voortaan door het waterschapsbe stuur worden onderhouden, met uitzondering van het Rijk toebehoorende jaagpad, hetwelk, uit den aard der zaak van zijne bestemming, boven de hoogste waterstanden van Rijnlands boezem behoort te liggen en derhalve tevens als waterkeering kan dienst doen. De door het be stuur ten behoeve van het onderhoud van even- bedoelde waterkeeringen gemaakte kosten zul len o.i. uitsluitend over de binnen het water- schapsgebied te trekken omslagplichtige percee len omgeslagen dienen te worden, zulks omdat de voorgestelde regeling hoofdzakelijk in het be lang van deze gronden moet worden geacht. Een en ander is in artikel 7bis van het ontwerp-be- sluit vastgelegd. Het ontwerp-besluit strekt tevens tot van kracht verklaring van het nieuwe Algemeen Waterschapsreglement voor Noord-Holland en tot aanpassing aan het thans geldende Bijzon der Reglement aan dat Algemeen Reglement, ten aanzien van welke aanpassing wij de aan uwe vergadering bekende gedragslijn hebben ge volgd. B. en W. stellen voor aan de besturen van de hierna genoemde scholen ingevolge artikel 100 der Lager Onderwijswet 1920 een vergoeding toe te kennen, zooals achter elk dier scholen is vermeld: Duynstraat 1 ƒ2112.91; Bakenessergr. 81 ƒ6802.74; Slachthuisstr. 55 (vroeger Antonie- straat 12a) ƒ3951.42; Hertzogstraat 1 ƒ4978.92; Leidschestraat 59 ƒ5609.16; totaal ƒ23455.16. Aan de besturen van bijzondere scholen alsnog toe te kennen de vergoeding ter zake van pensioensbijdragen over 1923 voor de vakonderwijzers (essen), bedoeld in art. 101, 9e lid, der Lager-onderwijswet 1920, en wel tot een bedrag als achter elk dier scholen is ver meld: Antoniestraat 28 106.33; Cruquisst; f at 2 ƒ172.67; Dreef 20 ƒ204.60; Eemstraat 4 (v.h. Kerklaan 49) 186; Ged. Oude Gracht 120 139.73; Gen. de la Reijstraat 6 103.67; Gen. de la Reijstraat 8 103.67; Heerensingel 75 ƒ54.25; Hertzogstraat 1 178.25; Jacobijnestraat 28/32 ƒ186; Jansstraat 83 236.22; Klarenbeek- straat 62 ƒ203.98; Koningstraat 20 ƒ186; Leid schestraat 59 106.95; Linschotenstraat 23 128.96; Nassauplein 2 ƒ183.67; Nieuwe Gracht 16 ƒ128.19; Rozenhagenstraat 15 ƒ236.22; Slachthuisstraat 55 (v.h. Antoniestraat 12a) 187.24; Timorstraat 17 ƒ136.01; Tugelastraat 5 103.07; Velserstraat 55 203, aPen g.l.o.; Dreef 20 ƒ534.75; Ged. Oudegracht 120 ƒ461.84; Gen. de la Reijstraat 6 79.07KI. Houtweg 22 ƒ93; Koningstraat 20 694.87; Nassauplein 2 ƒ382.07; Velserstraat 55 ƒ389.82, allen u.1.0.; totaal 6110.70. B. en W. schrijven aan den Raad: In verband met de inwerkingtreding der Winkelsluitingswet zal de verkoop van waren door middel van automaten, welke wijze van vetkoop gedurende den winkelsluitingstijd niet is verboden, meer en meer toenemen. Het ge bruik of genot van openbaren gemeentegrond door plaatsing van bedoelde automaten op of boven dien grond dient evenals reeds ge schiedt ten aanzien van benzine- en oliepomp- installaties te worden belast. Bij belastbaar stelling der automaten behoort o. i. rekening gehouden te worden met de wijze, waarop zij zijn geplaatst. De tegen den gevel aangebrachte automaten toch leveren een geringeren hinder op voor het verkeer dan de vrijstaande auto maten. Bij het nemen van de oppervlakte der grootste horizontale doorsnede als maatstaf ter berekening der rechten, komt het beginsel van heffing naar gebruik of genot van den open baren gemeentegrond het meest tot zijn recht. Door aanvulling van het bestaande tarief voor benzine- en oliepompinstallaties (art. 2, letter G der verordening) met het tarief voor bovenbedoelde verkoopautomaten is het volle digheidshalve gewenscht letter G van genoemd artikel in haar geheel vast te stellen. Onder mededeeling, dat de Commissie van bijstand in het beheer der gemeentefinanciën zich met ons voorstel heeft vereenigd, verzoe ken wij u het volgende besluit te nemen, waar van het ontwerp hierbij is gevoegd. Voor het hebben van: le. een benzine- of oliepopmpinstallatie of dergelijke inrichting met inbegrip van de daar bij behoorende geleidingen: a. voor een maand 15b. voor een jaar 150. 2e. een automatisch weeg- of verkooptoestel of een dergelijke inrichting, aangebracht aan of geplaatst tegen den gevel en niet vallende onder le bedoelde inrichtingen: I. wanneer de grootste horizontale doorsnede van het voorwerp niet meer dan 5 d.M.2 be draagt: a. voor een maand ƒ1; b. voor een jaar 10. II. wanneer de grootste horizontale doorsnede van het voorwerp meer dan 5 d.M.2, doch niet meer dan 10 d.M.2 bedraagt: a. voor een maand ƒ2; b. voor een jaar ƒ20. III. wanneer de grootste horizontale door snede van het voorwerp meer dan 10 d.M.2 be draagt: a. voor een maand ƒ3; b. voor een jaar 30. 3e. een onder 2e bedoelde inrichting, niet aangebracht om of geplaatst tegen den gevel: I. wanneer de grootste horizontale doorsnede van het voorwerp niet meer dan 5 d.M.2 be draagt: a. voor een maand ƒ2; b. voor een jaar ƒ20. II. wanneer de grootste horizontale doorsnede van het voorwerp meer dan 5 d.M.2, doch niet meer dan 10 d.M.2 bedraagt: a. voor een maand ƒ4; b. voor een jaar 40. III. wanener de grootste horizontale door snede van het voorwerp meer dan 10 d.M.2 be draagt: a. voor een maand ƒ6; b. voor een jaar 60. Art. 2. Deze verordening treedt in werking op den dag harer afkondiging. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haar lem zijn Dinsdag 7 Juni de volgende faillisse menten uitgesproken J. B. Voorpcstel, timmerman en vertegenwoor diger, wonende te Aalsmeer-Oost 51. Curator mr. C. Blankevoort, alhier. S. Rumping, bloembollenkweeker, wonende te Wijk aan Duin, Hoflanderweg 113. Curator mr- C. Blankevoort alhier. A. G. Huët. vroeger winkelier in schrijfbe hoeften te Hillegom, thans kantoorbediende wonende te Haarlem, Hoogerwoerddwarsstraat 26. Curator mr. F. J. Gerritsen, alhier. L. van Kuyk, vroeger rijwielhandelaar, thans kweekersknecht, wonende te Haarlemmermeer, Kruisweg 307. Curator mr. B. E. van Tijn, al hier. J. Vischkooper, groentenhandelaar, wonende te Purmerend, Westerstraaat E. 75. Curator mr. H. J. Riepma. te Edam. P. Lommerse Fzn., bloembollenhandelaar en kweeker, wonende te Hillegom, Haarlemmer straatweg 58. Curator mr. F. J. Gerritsen, al hier. A. A Brand, aannemer, wonende te Rijpwete- ring. Curatrice mevr. mr. Van TaalingenDols, alhier. H. A. Hulsebosch, koopman in bloembollen, wonende te Heemstede, Koediefslaan 28. Cu rator mr. F. M. Hagemeijer, alhier. Rechter-commissaris in deze faillissementen: Mr. A. W. J. van Vrijberche de Coningh. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der uitdeelingslijst van: N.V. Eerste Ned. Stoomouwelfabriek, geves tigd te Zaandam. Curator mr. L. G. van Dam, alhier. L. Adrichem, koopman, wonende te Bever wijk. Curator mr. J. A. B. Sanders, te Beverwijk. A. Gastien, wonende te Beverwijk. Curator mr. J. A. B. Sanders, te Beverwijk. De nalatenschap van J. van Gelder, in leven timmerman, gewoond hebbende te Haarlem. Curator mr. G. A. Feits, alhier. J. Kamp. veehandelaar, wonende te Purmer end. Curator mr. S. Groen, alhier. A. Waage, smid, wonende te Haarlem. Cura tor mr. G. A. Feits, alhier. De Haarlemsche Bouw-Associatie, gevestigd te Haarlem. Curatoren mrs. J. Deenik en J. E- A. Kaub, alhier. Het weekblad „Handelsbelangen" neemt deze week o.m. op een overzicht van de surséance van betaling inzake het Effectenkantoor F. Th. Everard N.V. te Amsterdam. De schulden bedragen in totaal 2.447.468, de baten 2.518.786. Onder de schulden komen voor aan credi- teuren_ Amsterdam 540.282, idem Haarlem 203,018; effectenorders Amsterdam 14.606: banken 1855; prolongatie Amsterdam 1.077.000; idem Haarlem 402.615; deposito Haarlem 208.090. In de heden gehouden gewone algemeene vergadering van aandeelhouders der R. V. S. zijn de belans en de winst- en verliesrekening goedgekeurd; het voorstel van Commissarissen tot verdeeling van het winstsaldo aangenomen. Het dividend is 5 pet., zoowel op de verplicht als op de onverplicht gestorte bedragen en de uitkeering op winstbewijzen 33.40 per stuk. Gisteren berichtten wij, dat door de R. K Muziekvereeniging „Euphonia" van Overveen Donderdagavond een concert zou worden gege ven in het Bloemendaalsche bosch. Men heeft ons nader medegedeeld, dat dit concert door omstandigheden tot nader te be palen datum is uitgesteld. HAARLEM, 7 Juni (Da Costa Kweekschool). Geëx. 6 cand. Toegelaten de dames: A. A. Boon stra en J. van Kampen, Bloemendaal; A. M. Koper te Zandvoort: J. Kuyper, Heemstede. Af gewezen 1 cand. NutskweekschoolGeëx. 5 cand. Geslaagd ae dames: A. R. A. Blad, M. Milatz, A. H. Or. van der Burg, E. Derx en F. A. Betzema. Volgens den correspondent van de „Florists' Exchange" in Philadelphia, worden dit jaar ae prijzen van de Hollandsche bloembollen lager verwacht. Van vroege tulpen aanzienlijk lagei, voor Darwintulpen wordt een prijsdaling van 10% verwacht. De hyacinthenprijzen verwacht men ongewijzigd, dikke bollen zullen misschien ietwat duurder zijn dan 't vorig Jaar. Narcissen van Amerikaanschen oorsprong zullen talrijker beschikbaar zijn en men verwacht een prijsda ling van tenminste 10%. De Directeur van het Postkantoor te Haar lem brengt ter kennis van belanghebbenden, dat met ingang van 13 Juni a.s. de tweede be stelling in de kom van het dorp te Bloemen daal, Overveen, Santpoort, Bennebroek en Vogelenzang, wordt opgeheven. Op de lijnen der Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij N.V. waren de vervoers opbrengsten gedurende Mei '32 als volgt: Scheve- ningenLeiden—Katwijk/Noordwijk (incl. stads- Hjn Leiden) 137.663; Leiden—Heemstede 10.562; AmsterdamZandvoort 123.933; Stadslijnen Haarlem 64.778. Gedurende Mei 1931 was de totaal-opbrengst 379.989. Besproken personeelsbelangen Gisterenmiddag te 3 uur had een conferentie plaats tusschen directie en de drie erkende personeelsorganisatie. Voor deze laatste waren tegenwoordig Petersen (N. V.), Horvers—Geers (St. Raphael), Nauta (P. C.). Deze conferentie had uitsluitend ten doel, de belangen der leden der 2de N. Holl. Tramweg Maatschappij te be spreken. Vermoedelijk 1 September zal deze Mij officieel overgaan. Besproken werd een zevental punten. De per soneelsformatie, het R. D. D. en zijn toepas sing, personeel in los dienstverband, vaststelling der loonen, pensioenregeling, onvermijdelijk ont slag en de getroffen maatregelen, voor reeds ontslagenen. Een en ander zal met de leden worden besproken in daartoe te beleggen ver gaderingen. Wij vernemen, dat over de loonactie bij de N. Z. H. niet is gesproken. Men wacht nog steeds op een antwoord der directie op het ver zoek om een conferentie, door de organisaties gedaan. Dit uitblijven verwekt sterke ontstem ming bij het personeel. Geertrui Trap verzocht om gezondheidsrede nen eervol ontslag uit haar betrekking van on derwijzeres aan School 22. Het hoofd der Openbare Lagere School no. 13 en onderwijzer aan den Gemeentelijken Ver volgcursus IV Ls. v.d. Have vezroekt hem ont slag te doen verleenen uit belde door hem vervulde betrekkingen met ingang van 1 Sep tember e.k. BIJ 2 GROOTE PAKKEN WONDERZILPPOEl) (le soort) k 10 ct. per pak: ZIJLSTRAAT 56 B. en W. stellen voor te benoemen, welke be noeming wordt geacht te zijn ingegaan op 1 Juni 1932, tot lid van het Burgerlijk Armbe stuur, bedoeld in art. 2, 2e alinea van het Reglement voor dat bestuur, den heer J. P. van Schie, zulks op een honorarium berekend naar een bedrag van ƒ600 per jaar en voor- loopig voor den tijd van ten hoogste zes maan den. Mej. E. van Keyzerswaard alhier is geslaagd voor het examen rijksklerk der belastingen. Het aantal genomen baden in de maand Mei was: Badhuis Koudenhorn 1158 mannen, 485 vr. Totaal 1643. Badhuis Leidscheplein 2119 m., 1006 vrouwen, 843 schoolbaden. Totaal 3968. Badhuis Schotersingel 2184 m., 1030 vr., 562 schoolbaden. Totaal 3776. Badhuis Hofdijk- plein 1807 m., 1015 vr. 1025 schoolbaden Totaal 3847. Badhuis van Egmondstraal 1994 m., 1270 vr., 478 schoolbaden. Totaal 3742. Duijn, Kiosk Kleverlaan (Ter Kleefstr.), autohoes; Straatmans, Velserstraat 79, acte- tasch; Ligthart, Vooruitgangstraat 74, beurs m. inh.; Meyer, Jan Nieuwenhuizenstraat 13, bad pak; v. d. Meer, Karolingenstraat 5, boodschap- pentasch; v. Daalen, K. Lakenstraat 2, bad- schoentje en ceintuur; Donkerlo, L. Heerenvest 104 d, ceintuur; Bur. van Politie, Smedestraat 9, cape, nummerplaat; v. Roode, Tugelastraat 24, handschoenen; Kennel Haerlem, Regentesse- laan 42, hond; ftrieger, Nieuwlandje 3, idem; Jansen, Kleverparkweg 161, halsketting; Mok- kenstorm, Spaarnhovenstraat 87, herdershond; Pieters, Plantaanstraat 72, jongensjas; Nieland, Spaarnrijkstraat 17, R. K. insigne; Westerman, Herculesstraat 21, kinderjasje; Kennel Fauna, Parklaan 119, 5 katten; Kennel Haerlem, Re- gentesselaan 42, 1 kat; Moerkerk, Olieslagers laan 14, kip; Donkelaar, Bilderdijkstraat 4, muts; Groot, Schapenplein 4, maatstok; Bur. van Politie, Smedestraat 9, portemonnaie. Spoel, Wouwermanstraat 79, idem; Kerkhof, Middenweg 9, idem; v. d. Meer, Dennenstraat 8, idem; Hoogakker, Vooruitgangstraat 8, dames- ring; van Driel, Boekenrodestraat 4, rijwiel; Westerik, Van Loostraat 18, rijw.-belastingmerk; Bouwman, Kamperstraat 27, sleutels; Winter, Fuhrhopstraat 17, schoen; Pijper, Wilgenstraat 65, zakje met cement. De Ned. R. K. Bond van Banketbakkers patroons vergaderde gisteren in Restaurant „Hildebrand" te Haarlem. De voorzitter van de afdeeling Haarlem, de heer F. G. J. du Maine, heette de vele aan wezigen op deze vierde algemeene vergadering, thans in de bloemenstad, van harte welkom. Spreker zette de dagorde uiteen en hoopte, dat de dames en heeren een aangenamen dag zou den doorbrengen. De algemeene voorzitter, de heer C. F. B. Sleyffers, opende de bijeenkomst met den Christelijken Groet. Spreker deelde mede, dat de afdeelingen zich geleidelijk uitbreiden en het ledental regelmatig toeneemt. Utrecht is thans voor het eerst met afge vaardigden aanwezig. Er is een goede ver standhouding en indien noodig, samenwerking met de Ned. Ver. van Banketbakkers. Spreker besprak de Winkelsluitingswet en zou ze liever winkel-debiet-verplaatsingswet willen noemen, omdat het aantal automaten, schrikbarend toeneemt. Met feiten en namen zullen de excessen van deze wet gerapporteerd worden. Spreker wees op het schrijven van den bis schop van Haarlem, in 't programma afgedrukt principieel organiseeren wordt daarin met klem vastgesteld. Het gebruikelijke telegram aan Monseigneur zal achterwege blijven maar een ander blijk van hulde zal aan den bisschop verzonden worden. Het wapen van Mgr. kunstzinnig in suiker uitgevoerd! De K. J. M. V. Rector J. B. M. Timp, moderator van de Katholieke Jonge Middenstandsvereenigingen, de K. J. M. V., hield vervolgens een lezing over deze sterk-groeiende beweging. Spreker zette de beteekenis er van uiteen en schetste de noodzakelijkheid van de K. J. M. V. voor de Roomsche middenstands-zonen. Wij zijn met dezi organisatie ten achter, maar nu zal de victorie beginnen. Onze jonge menschen moeten geleid worden in de moeilijkste jaren van hun leven, dat ze op eigen beenen komen te staan. De ouders kunnen in deze geweldige dagen hun jongens niet meer alleen opvoeden, op den leeftijd van 17 tot 25.. Velen, afkomstig uit door-en-door brave gezinnen, dreigen ten onder te gaan in deze dagen van bederf. Het gaat om de vorming van de jonge mannen tot flinke, degelijke principieele ke rels. Deze vorming krijgen ze in de K. J. M. V deze krijgen ze, voor zoover het den midden stand betreft, uitsluitend in de K. J. M. V., zooals Mgr. Aengenent het zelf gedserrteerd heeft. Het Roomsche geloofd moet bij den mid denstand bewaard blijven. Spreker sche.ste welke middelen in de K. J. M. V. worden aan gewend, om de jongelui te bewaren in deugd en in reinheid. In de K. J. M. V. krijgen de leden ontwik keling, die ze voor het grootste deel hat.i noodig hebben, niet het minst op gods dienstig en sociaal gebied. De middenstand moet zich door sterke concentratie staande houden; het wordt hoog tijd, dat onze jonge middenstanders het gevoel van saamhoorigheid beter gaan begrijpen en toepassen. Verbrokkeling in den midenstand is zoo héél erg. Men is eerst middenstander en daarnaast vakman in een bepaalde branche. Spreker wee- er op, dat het orgaan van de K. J. M. V. in Nederland „De Keten" heet. Daarin lig: reeds opgesloten, dat er één hechte band in ons land gevormd moet worden. De standenstrijd is verwerpelijk; naast sterke organisatie in eigen stand, vriendschappelijke samenwerking met de andere standen. Ook dat wordt den jongelui steeds bijgebracht. Spreker wees op de Pauselijke Encyclieken, die in alle afdeelingen van de K.J.M.V. door ervaren menschen verklaard zijn. Dat geeft hoop voor de toekomst! Dan moet de K.J.M.V. er zich ont wikkelen tot een flinken vakman. Hij moet adspirant van zijn vakorganisatie zijn, wij stuwen ze daar heen. De vakorganisatie kan de jeugd niet vormen, maar de vakbelangen worden graag overgedragen aan de besturen van de vakorgani saties. Samenwerking is hier brood en brood noodig. Tenslotte deelde spreker aan de hand van cijfers mede, dat de beweging flink nationaal vooruit gaat, Zestig afdeelingen zijn thans aan gesloten. God zegene ons pogen, besloot de rector, en ik dank u voor uw hulp en belangstelling. De voorzitter dankte spreker voor zijn enthou siaste uiteenzetting en was er van overtuigd, dat de aanwezige ouders hun plicht zullen heb ben begrepen. De vergadering werd dan tot na de lunch ge schorst. De middagvergadering Des middags waren alleen de afgevaardigden tegenwoordig. De overige leden met hun da nies bezochten de Cacao- en Chocoladefabriek „Union". Daarna maakten zij een autotocht door de omgeving van Haarlem en gebruikten in Zandvoort eenige ververschingen, aangebo den door de directie van de „Union". De gebruikelijke verslagen werden goedge keurd, den penningmeester werd decharge ver leend. Over het orgaan werd langdurig gesproken en verschillende op- en aanmerkingen werden be handeld. Vastgesteld werd de contributie over 1932. K. J. M. V. en vakgroep De afdeeling Amsterdam geeft het hoofdbe stuur in overweging in verband met de opge richte K. J. M. V. eventueele juniorenclubs van toekomstige banketbakkerspatroons te bevorde ren. Praeadvies: Het hoofdbestuur staat vrij sym pathiek tegenover het voorstel, mits de Bond 't recht behoudt zelfstandig de vakbelangen te be hartigen met inachtneming van de Bisschoppe lijke bepalingen. De afgevaardigde van Amsterdam lichtte het voorstel toe en achtte de grensgevallen 't moei lijkste. Rector Timp zette nogmaals uiteen, dat de Bisschoppen van Nederland hebben gewild, dat de jongelui via de K. J. M. V. vakcursussen volgen. Het zou een hopelooze geschiedenis wor den, als iedere vakafdeeling een jeugdafdeeling zou oprichten. In sommige steden zijn al groe pen klaar, terwijl de vakorganisatie er nog niet is. Men moet er echter rekening mede nojden, dav de bakkersgezel, die later niet zelfstandig zal worden, in de St. Josephgezellen-vereeniging of de Jonge Werkman thuis hoort. De contribu tie zal plaatselijk geregeld worden. De geestelijke adviseur, rector Brink, las in dit verband het reglement voor, dat voor de slagers- adspiranten in Utrecht is aangenomen, ook met het oog op het K. J. M. V.-principe. Over het algemeen was de vergadering be vreesd voor de komende onverwachte moeilijk heden. Men heeft nu de jongens in cursussen; komt de K. J. M. V.-verplichting er bij, dan gooit men wellicht met het badwater net kindie weg. Men schrikt terug voor de dubbele contri butie. Rector Brink wees er echter op, dat er genoeg geld voor vermaak weggegooid wordt en dat er thans moet worden ingegrepen. In de K. J. M. V. kunnen de jongens alles vinden, dan moeten de ouders er maar wat meer voor over hebben. Daarenboven is men gebonden aan de Bisschoppelijke bepalingen. Rector Timp wees op de schitteren le resul taten in Den Haag, waar een groep van 12 ma- nufacturiers is, waaraan 24 adspiranten-K. J. M. V.'ers verbonden zijn! In den beginne zal men kalm aan moeten doen, maar de toekomst zal alle moeilijkheden oplossen. Het prae-advies van het hoofdbestuur werd gewijzigd. „Vrij sympathiek" veranderde men in „groote medewerking verleenen," aldus be sloten. Gezamenlijke reclame De Limburgsche afdeeling dringt bij 't hoofd bestuur aan de gezamenlijke reclame ter hand te nemen en zoo spoedig mogelijk tot uitvoe ring te doen komen, Het hoofdbestuur kwam in dit verband met eenige voorstellen. Eenige ontwerpen voor re clame-platen werden getoond. O.a. voor St. Nicolaas, Moederdag; reclame op zakjes etc. Tot gezamenlijke reclame werd besloten. Een reclame-commissie uit Noord en Zuid werd ingesteld. De afdeeling Breda stelt voor om het be staande Plaatsings-Bureau te Amsterdam te maken tot een instituut van den Bond. He hoofdbestuur steunt dit voorstel. Aldus besloten, f 50 subsidie zal uit de bondskas ver leend worden. De commissie ingesteld op de vorige alge meene vergadering ter bestudeering van het Collectief Arbeidscontract, bracht rapport uit. Principieel sprak de commissie zich voor het contract uit, echter van de practische totstand koming ziet de commissie momeneei niets ko men, omdat de gezellen-organisatie ai gebreke blijft met de toegezegde gegevens. De volgende vergadering zal te Nijmegen worden gehouden. Oe Winkelsluitingswet Aan het eind van de vergadering kwamen van verschillende kanten de stemmen los over de Winkelsluitingswet en het automaatwezen. Men Wilde onmiddellijk spijkers met koppen siaan om aan de zeer ongewenschte toestanden een einde te maken, doch de voorzitter achtte het met den adviseur betet de zaak spoedig binnenkamers te bekijken, om aan met ande ren te ageeren tegen dergelijke wetten in een ongekenden crisistijd. Men wist te vertellen, da de Zondagssluitingswet sommige winkeliers 80 tot 80 pet. schade had gebracht. Uit 't geheel was te beluisteren, dat er groote ontevredenheid onder de Danketbakkers heerscht. Het bestuur zal spoedig en juist moe ten handelen. Om ruim 6 uur sloot de voorzitter de verga dering. Men vereenigde zich aan een diner, terwijl een soirée den dag en het bezoek aan Haarlem sloot. Zondag 12 Juni a.s. neemt het Mannenkoor Proza en Poëzie" deel aan het Int. Nat. Con cours te Amsterdam, uitgeschreven door de Liedertafel „Onderlinge Oefening" aldaar, ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan. „Proz en Poëzie komt uit in de afd. Uit muntendheid met als verplicht nummer „Durs Orte Bonis" van Isr. J. Olman en „Boeren feest" van Sem Dresden als vrij werk. HAARLEM PHILIPS' KADIO-TOESTELLEN Niet-Officieel Trekking van Wpensöag 8 Juni 1932 5e Klasse, 15e Lijst Hooge Prijzen: No. 6469 10.000 No. 2572 2851 3610 5431 9425 11282 19774 •f 1000 No. 672 13501 15985 18457 18812 400 No.3161 10016 20221 19414 ƒ200 No. 982 2789 4743 7604 8168 8337 8825 10803 16539 19874 100 Prijzen van 70. 35 69 168 188 461 462 642 1076 1129 1143 1196 1230 1312 1357 1391 1432 1528 1948 1949 2105 2191 2249 2312 2648 2648 2669 2713 2804 2810 3099 31-17 3324 3361 3391 3628 3880 4152 4252 4323 4493 4503 4543 4618 4650 4690 4732 4739 4842 4886 4887 4908 5061 5101 5265 5311 5319 5526 5539 5605 5647 5674 5678 5818 5833 5841 5914 5935 6183 6202 6255 6341 6404 6620 6637 6638 6737 6883 6901 6925 7232 7303 7323 7466 7633 7783 7856 8149 8156 8300 8316 8340 8350 8363 1455 2337 3113 4162 4666 4988 5588 5871 6549 6999 8068 8373 8382 9082 9643 8464 8563 8626 8633 8715 8902 9193 9199 9220 9325 9436 9533 9630 9662 9796 9810 9838 9899 9932 10123 10326 10363 10372 10456 10530 10630 10663 10693 10698 10731 10737 10789 10887 10943 11012 11125 11133 11154 11396 11515 11547 11555 11591 11618 11696 11964 12001 12068 12111 12461 12474 12556 12645 12658 12673 12765 12774 12818 12903 13109 13126 13218 13232 13321 13347 13449 13820 13861 13965 14052 14185 14260 14329 14494 14599 14600 14636 14692 14842 14868 14875 14957 15035 15145 15151 15198 15238 15330 15375 15527 15683 15693 15698 15961 16173 16226 16256 16292 16297 16317 16388 16394 16615 16633 16911 16931 17087 17150 17280 17287 17329 17409 17440 17534 17609 17684 17916 19111 19143 19164 19199 19360 19461 19488 19493 19576 19630 19631 19784 19875 19901 20403 20480 20580 20654 20692 20885 20948 20959 -.1ETEN 14 59 60 86 94 112 162 180 333 353 371 376 393 401 473 476 515 521 538 543 558 634 667 691 744 815 874 954 969 971 977 1039 1082 1102 1106 1119 1134 1159 1163 1199 1242 1247 1252 1271 1334 1341 1355 1358 1367 1403 1504 1511 1516 1530 1566 1571 1626 1648 1652 1818 1840 1892 1956 1974 2064 2080 2102 2108 2109 2170 2227 2295 2413 2414 2425 2431 2439 2451 2529 2566 2571 2672 2683 2805 2819 2845 2867 2878 2924 2946 3061 3084 3111 3158 3187 3198 3224 3231 3281 3289 3365 3403 3413 3463 3520 J 3532 3599 3604 3692 3724 3746 3757 3779 3808 3811 3827 3837 3848 3855 3868 3869 3874 3912 4007 4017 4061 4141 4253 4275 f 4293 4338 4396 4479 4538 4554 4578 4705 4717 4719 4757 4760 4765 4793 4828 4833 4857 4880 4920 '■997 5014 5058 5059 5084 5091 5167 5184 5208 5225 5232 5243 5254 5287 5357 5370 5376 5420 5463 5470 5594 5658 5666 5687 5749 5768 5816 5826 5856 5862 5894 5910 5921 5937 5956 5984 5986 6024 6053 6069 6250 6310 6323 6327 6330 6337 6345 6353 6357 6368 6436 6462 6495 6520 6537 6568 6589 6643 6670 6686 6695 6718 6738 6776 6795 6857 6895 7037 7065 7070 7081 7082 7128 7179 7203 7219 7226 7238 7262 7284 7288 7312 7313 7421 7429 7432 7492 7513 7533 7546 7547 7564 7581 7582 7590 7686 7698 7725 7735 7736 7739 7764 7776 7806 7834 7848 7894 7904 7987 7993 8025 8075 8082 8085 8087 8154 8201 8229 8280 8281 8299 8321 8325 8344 8372 8392 8413 8435 8458 8471 8520 8544 8546 8604 8693 8739 8754 8802 8803 8942 8947 8950 8973 8974 9003 9006 9033 9054 9092 9096 9152 9208 9247 9281 9287 9335 9392 9451 9463 9482 9542 9544 9552 9558 9603 9609 9644 9726 9771 9777 9812 9817 9835 9872 9904 9907 9921 9955 996i 9963 9997 10026 10043 10050 10088 10112 10159 10168 10178 10180 10233 10239 10243 10264 10267 10274 10297 10309 10367 10391 10396 10554 10588 10604 10609 10656 10720 10740 10741 10768 10787 10802 10825 10911 10931 10956 10958 10959 10980 11031 11036 11050 11060 11104 11129 11130 11164 11221 11250 11353 11456 11482 11633 11638 11737 11788 11793 11804 11813 11823 11928 11987 12033 12114 12143 12165 12199 12203 12232 12243 12288 12296 12318 12363 12417 12428 12439 12445 12453 12458 12493 12503 12508 12551 12553 12572 12589 12678 12690 12700 12730 12759 12764 12794 12803 12812 12838 12846 12866 12874 12876 12879 12896 12944 13022 13052 13068 13080 13122 13132 13160 13188 13219 13261 13268 13280 13308 13400 13410 13466 13485 13517 13539 13566 13570 13574 13619 13643 13646 13651 13690 13772 13884 14038 14058 14060 14086 14093 14094 14095 14105 14154 14194 14205 14222 14224 14226 14295 14322 14343 14419 14449 14495 14559 14575 14582 14583 14614 14715 14722 14729 14782 14788 14814 14817 14822 14833 14854 15869 14370 14887 14937 14988 15010 15036 15052 15119 1M34 15194 15250 15286 15373 15391 15430 15443 15458 15560 15587 15599 15639 15713 15792 15738 15772 15784 15790 15328 15885 15931 15940 15983 13052 16067 16069 16084 16123 16149 16150 16152 16217 16242 16276 16290 16294 16373 1638» 16390 16395 16399 16408 16414 16542 16561 16567 16583 16600 16603 16616 16618 16661 16739 16771 16780 16824 16916 1691^ 16919 16946 16971 17046 17060 17105 17110 17180 17244 17245 17260 17288 17316 17328 17351 17386 17411 17484 17487 17518 17531 17551 17572 17622 1762C 17650 17654 17655 17676 17690 17696 17706 17774 17802 17850 1785» 17890 17913 17918 17943 17964 17982 17991 18052 18115 18134 18137 18159 18184 18203 18220 18242 18272 18336 17337 18338 18396 18414 18420 18477 18517 18523 18535 18536 18606 18629 18636 18647 18652 18659 18661 18699 18726 18766 18771 18780 18787 18844 18897 18946 18987 19005 19010 19034 19076 19159 19174 19176 V, 18986 1 19250 19279 19327 19328 19424 19458 19557 19573 v 19585 19593 19606 19697 19790 19795 19810 19893 19910 19920 19959 19969 20005 20147 20150 20159 20171 20210 20218 20247 20291 20298 20328 20335 20348 20351 20388 20409 20446 20458 20505 20510 20522 20526 20541 20545 20548 20570 20607 20609 20615 20635 20641 20650 20655 20734 20749 2075Ö 20758 20812 20839 20843 20852 20989 Verbeteringen 5e Klasse, 14e Lijst: 1238 70.^ m.z. 1238; 3603 m.z. 3603 ƒ70.—. Aan de op 11 en 18 Juni resp. voor jongen5 en meisjes te houden vaardigheidsproeven vaJ* den Kennemer Turnkring zullen deelnemen 53» adspiraniten en wel 217 jongste meisjes, 1^ oudste meisjes, 122 jongste jongens en 73 ouds^ jongens. Ondertrouwd: 7 Juni, F. J. v. d. Kblk eJ> H. A. M. van Emmerik. Getrouwd: 7 Juni, B. H. M. Vehmeijer eö C. A. J. M. Dankelman. Geboren: 5 Juni: z. van M. Vermeulen-Ha11' driks; d. van J. P. M A. Wijdeveld-Perenbooib' 6 Juni: d van J. H. de Rui)terHuission; van V. Blouw—de Lange; z. van A. Hogenbi1"1; van Berloo: z. van T. DreijerBaitermanD' 7 Juni: d. van C. G. Bergk .mp—Meiland. Overleden: 4 Juni: J. J. Pecker, 55 j., Heemskerkstraat; W. A. van Hemert, 39 Gierstraat; 5 Juni: G. Smit, 82 j., Jansstra5 C. L. Dalebout, 57 j., Kleverparkstraat; 6 Th. Spekking, 39 j., Kamperlaan. v%r

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2