Kerklijsten voor de Provincie ZATERDAG 11 JUNI SrTe VEILING-OVERZICHT LITURGISCHE WEEKKALENDER ASSENDELFT AKERSLOOT BREEZAND DE HOEF DE KWAKEL DE RIJP ENKHUIZEN EDAM EGMOND a. d. HOEF EGMOND AAN ZEE HOORN KOOG-ZAANDIJK KUDELSTAART MONNIKENDAM MEDEMBLIK NIEUWVEEN OUDERKERK RINNEGOM SPIERDIJK UITGEEST WEESP f. WIERINGERMEER WERVERSHOOF WORMER ZAANDAM ('t Kalf) ZAANDAM J „Afslagvereeniging Beemster, Formerend en omstreken." Weekoverzicht Het artikel sla kwam de laatste dagen sterk sterk opzetten. Er werden dagaanvoeren van zoo'n 70.000 stuks bereikt. De omstandigheden brengen mee dat wij dit wel als het hoogste "punt van aanvoer kunnen beschouwen. De aan leiding hiertoe is ongetwijfeld het in meerdere .partijen nogal sterke optreden van luis, wat het product vrijwel waardeloos maakt. Nu en dan kwam het dan ook voor, dat partijen den den minimumprijs niet konden halen, en dffn ook onverkocht bleven. Dat zulks op den aan voer van invloed is spreekt vanzelf. Het staat voor ons vast dat onder gunstiger omstandig heden de aanvoeren nog belangrijk hooger zou den zijn geworden. Die luizen historie betee- kend een ware bedreiging voor de slateelt. Was de afwijkende kwaliteit voor een klein prijsje zelfs moeilijk te plaatsen, voor de betere par tijen was wel animo. Kwaliteitsverschil kwam in prijs heel sterk tot uiting. Voor de beste par tijen werd vanaf f 1.50 tot f 2.40 per 100 be taald met een gemiddelde van om de 2 gulden. Wat maar even afwijkend was, kwam evenwel al spoedig in den prijs van om en bij de gulden, en vaak zelfs slechts even boven den minimum prijs van 40 cent. Neen, zoo mooi als het een week tevoren met den prijs ging, zoo'n teleur stelling is dit voor velen de laatste dagen ge worden. Meer voldoening kon in dit opzicht de bloem kool schenken. Dit artikel was bepaald gezocht, en kon dan ook mooie prijzen opbrengen. Voor de allerbeste partijen werd zelfs nog tot 34 gul den per 100 betaald, en voor gewone goede eerste soort had men al spoedig zoo om de 20 gulden. Mooi „klein goed" werd meestal nog met 10 12 gulden betaald, en zelfs voor de sterkst afwijkende kwaliteit was nog best een kooper te vinden. De bloemkoolmarkt had een alleszins bevredigend verloop. De aanvoer be droeg per dag zoo'n 4 6C00 stuks. Naast de bloemkool vonden ook wortelen een goede markt. Meer en meer begint hier de teelt van dit artikel ingang te vinden, en het komt ons voor, van met succes. Voor de mooiste par tijen, zware bossen, werd tot 23 gulden per 100 bos betaald. Dunnere bossen noteerden vanaf 12 gulden. Voor enkele partijtjes peulen werd van 66 tot 76 cent per K.G. betaald. Doppers kwamen in den prijs van 40 56 cent. Vroege aardappelen (Schotsche muizen) gin gen voor 14 a 19 gulden per 100 K.G. Ook hier van kwamen nog slechts enkele kleine par tijtjes. Spinazie van goede kwaliteit was een gezocht artikel, en kwam als hoogste prijs nog tot 15 gulden per 100 K.G. Voor 3 t 4 gulden was voor sterk afwijkende kwaliteit zelfs nog weer plaat sing. Ook postelein kon gemakkelijk koopers vinden, voor prijzen naar kwaliteit van 4 tot 11 gulden per 100 K.G. Ondanks de beperkte aanvoer bestond er voor voor rabarber bitter weinig animo. De meeste partijen konden het niet verder brengen dan 14 3 cent per bos, wat een slechte belooning beteekent. Enkele partijtjes kassnijboonen gingen voor een gulden per K.G., terwijl kasslaboonen het tot f i 4 f 1.10 brachten. Hoewel er den laatsten dag een kleine verbe tering in den prijs kwam, waren de aardbeiprij- zen dooreengenomen onbevredigend, ondanks dat de aanvoeren toch niet meer dan matig waren. Prijzen van 10 tot 18 cent per doosje van 2 ons zijn weinig bemoedigend, voor de teelt onder glas. Tomaten A en B gingen voor prijzen van 40 tot 44 cent per K.G. en C en CC respectievelijk voor 32 4 34 en 24 cent. Andijvie liep in prijs en kwaliteit weer sterk uiteen. Wij zagen prijzen van 30 cent tot 1.15 per kist van 4 K.G. Voor prei zagen wij voor extra nog tot 15 gulden per 100 bos betalen. Langendljk Veilingoverzicht. De voorraad kool van den ouden oogst, nog niet geheel opgeruimd zijnde, is inmiddels het nieuwe seizoen begonnen. Niet alleen in de laatste dagen van Mei, maar ook op 2, 3 en 4 Juni werd nog Deensche witte kool aan de veiling te Noord-Scharwoude aange voerd. Ze waren nog te verkoopen; maar dit is ook het eenige, wat er van gezegd kan worden. Behoudens enkele partijen, die 70 cent op brachten, ging alles van de hand voor den mi nimumprijs van 60 cent per 100 K.G. Te Broek op Langendijk kwamen op 2 en 3 Juni de eerste partijtjes vroege aardappelen (Schotsche muizen) ter veiling, die 1216 cent per K.G. noteerden. Op 6 Juni was de aanvoer 1400 K.G. en konden genoemde prijzen zich, zoowel voor de gewone sorteering als woor de drielingen, handhaven. Toen er echter op 7 Juni 4000 K.G. aan de markt was, zakte de prijs reeds tot ƒ8.80—ƒ11 per 100 K.G. Deze zijn bij het zeer geringe beschot onvoldoende en bü dergelijke prijzen mag voorloopig geen beduidend aanbod verwacht worden. De gang van zaken voor het artikel tomaten hield natuurlijk verband met de op 1 Juni in werking getreden Engelsche invoerrechten. De aanvoer bleef de eerste dagen nog beperkt tot ongeveer 7000 K.G., waardoor echter niet kon voorkomen worden, dat de prijzen tot ongeveer 26 cent per K.G. zakten. Met een aanbod van bijna 13.000 K.G. ging op 6 Juni de A voor 3536 cent van de hand, de B en C voor 32 en de CC voor 1314 cent, welke noteeringen zich op de laatste veiling, toen 15.000 K.G. werd aangeboden, konden handhaven. Bevre digend is dit allerminst, maar er kan gelukkig nog gezegd worden, dat het er zoowat voor kan. Als overheerschend product komt momenteel het artikel sla in aanmerking. De aanvoeren nemen geleidelijk iedere veiling toe en zullen zeker nog heel wat hooger worden opgevoerd, wanneer dat product als zaaisla uit de volle grond komt opzetten. De verscheidenheid in soort is thans zeer uiteenloopend, aangezien restanten van glas- producten uitgeplante sla alsmede zaaisla wordt aangeboden. De prijzen loopen dientengevolge sterk uit een, en geven sommige afwijkende soorten meermalen lage noteeringen aan de op brengst van goede kwaliteit kon bevredigend genoemd worden. De prijzen schommelden door deze oorzaken zoo p. m. van 15 ct. per stuk. Ondanks den aanvoer van bospeen zich de laatste veilingen beduidend uitbreidde, bleef dit product op hoog prijspeil. Voor goede bossen en kwaliteit was steeds veel kooplust en werden prijzen besteed van 1520 ct. Asperges verminderden de laatste dagen sterk in aanvoer. Het koele weer, waarvoor dit pro duct altijd zeer gevoelig is, zal zeker wel niet weinig schuld hieraan hebben. De prijzen wa ren over het algemeen niet ongunstig en va rieerden de laatste dagen voor eerste soort van 4048 ct. per bos. Ook de mindere soorten kon den voor behoorlijke prijzen plaatsing vinden. Postelein was iedere veiling nog ruim aan wezig. Voor grove soort was op sommige dagen nog al belangstelling, ofschoon de noteeringen geregeld zeer veel wisselingen vertoonden. De prijzen liepen uiteen van 3055 ct. per kist. De eerste veiling van tomaten werd ook deze week gehouden. De aanvoer bestond uit 38 kisten met prijzen voor A kwaliteit van 34. C 30 en CC 20 ct. per K.G. Aardbeien met toenemenden aanvoer bleven zoo ongeveer op hetzelfde prijspeil. Door de tot dusverre nog weinig uniforme verpakking is nog steeds altijd een ongeregelde noteering die wisselt tusschen 1635 ct. per bakje. Van den kouden grond kwam heden dit pro duct ook weer voor het eerst ter veiling. ZONDAG, 4e Zondag na Pinksteren. Ged. H. Odulf, Belijder. Nabij Oorschot geboren, ont. ving hij van zijn vader, een Frankisch edel man, een echt godsdienstige opvoeding, waar aan hij op buitengewone wijze beantwoordde. Priester gewijd, wilde hij naar het klooster, doch op verlangen van zijne ouders, die gaar ne getuige van zijn priesterlijken arbeid wilden zijn, werd hij pastoor van Oirschot (omstr. 800). Spoedig echter trok hij naar Utrecht om in de religieuse gemeenschap der kanun niken aldaar zich meer op het ascetische le ven te kunnen toeleggen. Bisschop Frederik (de heiige) ontving hem met open armen. Deze verkeerde in moeilijkheden, door de in vallen der Noormannen, door den strijd tus schen keizer Lodewijk en diens zonen, en het ergerlijk levenjsgcedrag van 's keizers tweede gemalin Judith. Bovendien waren de bewo ners van Stavoren en omstreken ten prooi aan ketterijen. De Bisschop en zijn aartsdia kens waren daar reeds krachtig doch tever geefs aan den arbeid geweest. Toen riep Fre derik Odulf daarheen, en met vereende krach ten slaagden zij het volk aldaar te behouden. Odulf werd door zijn bisschop daar eenige jaren achtergelaten ter bestendiging van den goeden toestand. Odulf bouwde daar een ka nunnikenconvent, dat nog in de 14e eeuw het St. Odulfsklooster werd genoemd. Op 18 Juli 838 was hij getuige van den mar teldood van den H. Frederik. Achtereenvolgens zag hij den biss. zetel van Utrecht bekleed worden door Alfric, Eginhard, Lutzer. Na den dood van dezen laatste wees hij de 'besluite- looze kanunniken op den nederigen en heili gen priester Hunger, dien zij dan ook aan stonds tot biss. kozen. Toen in 857 de Noren Utrecht overweldigden, wist hij met St. Hunger te vluchten. Zoo spoedig mogelijk (863—'64) keerde de 90-J. priester te Utrecht terug, om de verslagen be woners bij te staan. Ongeveer 'n jaar. daarna stierf hij aan de koorts. Zijn heilig lichaam werd begraven in de St. Victorkapel van de Salvatorskerk. Zijne vereering was in ons vaderland ver breid. Zijn relieken overal verspreid. Assen delft en Wijk aan Zee vereeren hem als pa troon. De eerste kerk bezit sinds 1840 weer een klein gedeelte van de relikwieën, welke vooral tegen koorts worden vereerd. Ook ged. v. d. H. Joannes van St. Facundas. Te Sahagun in Spanje geboren uit adellijke ouders, die lang kinderloos gebleven hem ein delijk door gebeden en goede werken van God verkregen. Reeds vroeg gaf hij blijken van toe- komstige heiligheid. Hij studeerde aan de St. Facundus-abdy, vandaar zijn bijnaam. Priester gewijd, stond hij alle inkomsten waarmee hij begiftigd was geworden, vrijwillig af om des te rustiger God te dienen. Dit ge schiedde in Burgos, waar hij behoorde tot de naaste omgeving van den bisschop, waar hij als kanunnik vele beneficiën had ontvangen. Eenigen tijd later ging hij voor de studie naar Salamanca in het beroemde college van den H. Bartholomeus. Naast de studie, predikte hi) ook met veel vrucht. In zware ziektegevallen deed hij gelofte van 'n strenger leven te aan vaarden, gaf daarom van zijn twee eenigste kleeren het beste aan 'n arme en trad in bij de Augustijnen, waar hij weldra allen over trof in het religieuse leven. Hij had daar ook de zorg voor den refter. Eens toen hij een wijn vaatje aanraakte, werd het dermate gevuld dat het voor een jaar in de behoefte van de com muniteit voorzag. Toen het jaar van noviciaat voorbij was, werd hij belast met de prediking Salamanca droop in dien tijd van het bloed der burgertwisten. Door zijn openbaar optre den en zijn bijzondere besprekingen wist hi) de gemoederen tot vrede te brengen. Een voornaam man voelde zich beleedigd wijl de heilige hem zijn wreedheid tegenover de on. hoorigen verweten had. Twee ruiters werden hem achterna gezonden om hem onderweg te doorsteken. Reeds waren ze hem genaderd, toen ze or God met ontzetting getroffen ge dwongen werden met hun paarden onbewege lijk te blijven staan, totdat zij den heilige te voet vielen en hem vergeving vroegen. Ook hun meester werd door een plotselingen schrik nergeveld en wanhoopte reeds aan zijn be houd, toen de inmiddels teruggeroepen Joan nes den ree, boetvaardigen zondaar weer aan het leven teruggaf. Partijzuchtige mannen zochten hem te slaan, hunne armen verstijf den, totdat ze vergeving van hun misstap vroe gen. Gewoonlijk mocht hij onder de H. Mis Chris tus' tegenwoordigheid zien en uit die godde lijke bron de hemelsche geheimen putten. Dik wijls onthulde bij de verborgenheden des har ten en van de toekomst. Het overleden zeven jarig dochtertje zijns broeders wekte hij ten leven op. Eindelijk voorspelde hij den dag van zijn dood en na met de grootste godvrucht de H Sacramenten te hebben ontvangen ontsliep hij, voor en na zijn dood door vele wonderen ver heerlijkt. Na Kerkelijk .onderzoek van alles plaatste Paus Alexander hem op de lijst der heiligen plm. 1479. Ged. ook van de H.H. Basilidas, Grinus, Na- bor, Nazarius Mart. Het graf v. d. H. Basilidas werd in den eer sten christentijd vereerd bij den 12en mijlpaal op de Via Aurelia bij Lorium (het tegenwoor dige Castel di Guido)Aan den 5en mijlsteen op den zelfden dag werd op het einde der 4e eeuw een kerk gebouwd ter eere van de Milaansche martelaren Nabor en Nazarius. In het Sacra- mentarium van Paus Gelasianus uit de 8e eeuw werd bij de Mis van den feestdag dezer heiligen en H. Quirinus (Cyrinus) toegevoegd, blijkbaar den naam van een te Rome vereer den martelaar. MAANDAG, Antonius v. Padua, Franciscaner priestermonnik, Bel. Talen wol universiteitspro fessor in de Godgeleerdheid en groot prediker tegen de ketterijen. Hij stierf te Padua, waar nog de prachtige tombe zich boven zijn graf verheft, in 1231. Vóór en na zijn dood door vele wonderen verheerll.-a. Hij wordt vooral als pa troon van verloren zaken angeroepen. DINSDAG. H. Basilius de Groote, aartsbis schop van Cesarea, in KI. Azië, Belijder en Kerkleeraar. Bestreed met alle kracht r"e kei. terij der Aria -s, stierf in 379; WOENS H.H. Vitus, Modestus, Crescen- tia Martelaren. De H. Vitus, uit heidensche ouders geboren, doch buiten weten van zijn vader op zeer '"-'gdigen leeftijd gedoopt, werd opgevoed door de christene echtgenooten Mo destus en Crescentia. Na alle drie te vergeefs in een vat met ziedend metaal en pek te zijn gedompeld, en vervolgens aan een leeuw als prooi te zijn toegeworpen, werden ze eindelijk onder beulshanden gedood in 303 aan de ri vier de Silarus in 't N. W. van Lucanië, 'n oude provincie in Z-Italië. DONDERDAG, off. V. d. dag. VRIJDAG, off. v. d. dag. ZATERDAG, H. Ephraem, bijgenaamd de Syriër, diaken v. Edessa (Kl.-Azië). Belijder en Kerkleeraar Hij is de voornaamste Syrische schrijver Behalve vele liederen, hymnen, ho- miliën bezittn we van hem uitleggingen van den Bijbel Hij weigerde uit nederigheid het priesterschap. Hij stierf in 373 Ook ged. van H.H. Marcus en Marcellinia- nus te Rome in 286 gemarteld. ZONDA, 5e na Pinksteren. Ged. H. Juliana di Falconari en HJI. Gervasius en Proksius, Mart. ZONDAG, feest van den H. Odulphus, schaal- collecte voor de schoolschulden, welke met klem wordt aanbevolen. 1.45 Catechismus; 2.30 Ves pers en 7 uur plechtig Lof met feestpredicatie. MAANDAG, H. Mis in de kapel; 7.30 in de kerk; 9 uur gezongen H. Mis met Veni Creator. DINSDAG-avond 7.30 Congregatie afd. dames. WOENSDAG-avond 7.30 St. Jozef-Lof. DONDERDAG, 7.15 Schoolmis. 8 uur gezon gen Requiem; 's avonds 7.30 Congregatie afd. Jongemannen. ZATERDAG, van 4—8 uur biechthooren, 7 u Maria-Lof. ZONDAG a.s. schaalcollecte voor de arme kerken, welke Zijne H. Exc. ten zeerste aan beveelt. Dagelijks is de kerk van 45 uur geopend voor een bezoek aan het Allerh. Sacrament. Biechthooren voor de schoolkinderen van klas 6 en 7: Vrijdag 11.30 meisjes; Zaterdag 12 uur jongens. IJveraars, zijt gij al erop uit geweest? Voor uit dan, geen tijd verloren laten gaan! Denkt dan niemand meer aan het arme filmpotje? Zou ons verzoek van de vorige week nergens weerklank gevonden Jrebben? Tot nu toe is geen resultaat te bemerken. ZONDAG 7.30 voor zekere intentie; 10 uur voor de parochie. MAANDAG 8 uur voor Dirk Keesom. DINSDAG 9.30 uur Veni Creator en Gezon gen H. Mis voor Bruidegom en Bruid. WOENSDAG 8 uur voor Joannes Verduin. DONDERDAG 8 uur voor Joannes Verduin en Cornelia Waardijk. VRIJDAG 8 uur voor Dirk Pepping. ZATERDAG 8 uur voor Nicolaas Velzeboer en Maria Comelissen. Heden op Bisschoppelijk voorschrift collecte voor het Groot Seminarie te Warmond. Ten 1 ure H. Familie voor de jongelingen. Ten 1.30 ure H. Familie voor de mannen. Ten 2 ure Al gemeen Lof ter eere van het H. Hart met de Litanie van he. H. Hart. Ten 2.30 ure Congre gatie voor de meisjes van 1317 jaar. Maandag feest van St. Antonius van Padua. Woensdag verjaardag van de Bisschopskeuze van Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem. Zondag 19 Juni zal in alle parochies van hpt Dekenaat een collecte worden gehouden ten ba te van de noodlijdende kerken van het Bis dom Haarlem. De liefdadigheidspredikatie zal worden gehouden door een eerw. pater van VelsenDriehuis. Parochie Sint Jan de Evangelist. ZATERDAG 11 Juni des avonds om half 8 Congregatie-Lof. Biechthooren van 6 uur tot half 9 uur. ZONDAG 12 Juni, vierde Zondag na Pink steren. Epistel; Broeders! Ik ben van gevoelen, dat het lijden van dezen tijd van geen beteekenis is, vergeleken bij de toekomstige heerlijkheid, die in ons zal geopenbaard Worden. Evangelie: En Jezus sprak tot Simon: Vrees niet! van nu af zult gij menschen vangen. De H. Communie zal worden uitgereikt om 7 uur, tien minuten voor half 8 en onder de H. Mis van half 8, welke zal worden opgedra gen voor Henricus Brouwer. De Hoogmis om half 10 om Gods zegen over ons geestelijk en tijdelijk welzijn af te smeeken. Collecte voor de verzorging van ons kerkhof. Een kwartier na de Hoogmis catechismus. In den loop der week zijn de H.H. Missen om 8 uur en wel voor de volgende intenties- MAANDAG ter eere van den H. Antonius. DINSDAG voor Chr. v. d. Meer en Cornelia Zonneveld. WOENSDAG voor Anna Verhoeff. DONDERDAG voor Joanna Timmer, geb. Hoogeveen. VRIJDAG de H. Mis uit dankbaarheid. Om half 8 gezongen H. Mis ter eere van het H. Hart van Jezus. Des avonds om 8 uur Ma- ria-Congregatie voor de meisjes. ZATERDAG om 8 uur de H. Mis uit dank baarheid. Des avonds om half 8 Lof, gezongen door het Congregatie-koortje. Biechthooren van 6 uur tot half 9. Zondag de H. Mis om half 8 uit dankbaarheid voor een gelukkige echtvereeniging. Een woord van warmen dank. De voorteekenen waren niet rooskleurig. De tijden zijn slecht, en de financieele nood is meer dan zwaar. Toch moest onze jaarlijksche kerkbollen-veiling doorgaan. De dag, hiertoe uitgekozen, was de laatste dag van Mei. Men zou zoo zeggen, ook dat zette niet mooi in, de lucht begon zoo te pruilen, dat wij er niet over konden denken, zooals de vorige jaren, de vei ling op den kerkakker zelf te doen plaatst heb ben. Zoo moesten wij dan wel heenvluchten naar ons oude noodkerkje. Ook in Breezand is een voortvarend enthousiasme al lang verdwe nen, maar Goddank, voor één zaak blijven de anders zoo nuchtere Breezanders enthousiast, hun fonkelnieuwe eenvoudige en vriendelijke Sint Janskerk. Want hoe vermoeid ook van den zwaren arbeid op het veld, waren zij op dezen gewichtigen avond, zoo goed als allen zonder uitzondering op den roep van de Sint-Jans- klok bijeen gekomen. De veiling zette in, en weer gebeurde, wat al 5 jaren lang geen enkele niet-Breezander be grijpt, de zwaar geproefde Breezanders open baarden hun beroemden offerzin wederom zoo, dat het luide mag verkondigd worden, hoe voor de Breezanders naast het bestaan van een huis gezin hun eerste ideaal is en blijft, hun eigen, dicrb&rs kerk. „Hoeveel bracht de veiling dit jaar dan wel op?" zal menigeen nieuwsgierig vragen. „Was het zooals vroeger?" Tienduizend, zesduizend of vijfduizend gulden?" Neen, dat was het niet, want dat kon niet en dat mag dus ook niet. Maar toch was de besomming zoo, dat de pas toor het geheele jaar met warme dankbaar heid zijne goede parochianen in de oogen mocht zien, dat hij al zijn werken en zorgen voor hen, die hem zoo dierbaar zijn geworden, wederom ruimschoots vergolden zag, en dat hij iederen nieuwen dag in de H. Mis den goeden God zal smeeken, om door de voorspraak van den grooten Patroon, Sint Jan, het kleine Bree zand te zegenen en te redden, de zorgen van zijne parochianen zichtbaar te zegenen en ein delijk uitkomst te geven in de allergrootste moeilijkheden, waarin zoovelen thans verkee- ren. Houdt moed, dierbare parochianen, uwe zeld zame, onbaatzuchtige Godsliefde moet en zal eens beloond worden. UW DANKBARE PASTOOR. ZONDAG om half r.-ht de Vroegmis. Om 10 uur de Hoogmis. Om 2 uur Lof. Deze week Catechismus "olgens gewoonte. VP'JDG-avond om half acht Lof ter eere van het H. Hart. ZATERDAG-avond om half acht Lof ter e e voor Maria en van 4 uur af gelegenheid om te biechten. ZONDAG, 12 Juni, 8 uur Vroegmis met on derrichting, half 11 Hoogmis met predikatie, kwart over 12 St. Aloysius-Congregatie, 3 uur Vespers. MAANDAG en verdere dagen der week de H. Mis te 7 uur en 8.15. Voor en onder de H. Mis uitreiken der H. Communie. Voor en na de H. Mis gelegenheid om te biechten. DINSDAG te 9 uur gezongen Huwelijksmis voor Henricus v. d. Rctte en Anna Alida Bro- zius. WOENSDAG-avonds 8 uur Congregatie kleine afdeeling. DONDERDAG-avond 8 uur Maria-Congre- gatie groote afdeeling. ZATERDAG-namiddag biechthooren 56 en 79 uur. ZONDAG, half 8 Vroegmis, 9 uur uitrei ken der H. Communie, 10 uur Hoogmis. Col lecte voor Kerk en Pastorie; 7 uur Lof en Rozenhoedje. In de week kwart over 7 uitreiken der H. Communie en kwart voor acht H. Mis. WOENSDAG, kwart voor 8 gezongen Uit vaart voor Andries de Jong als lid der Der de Orde. DONDERDAG, kwart voor 8 gelezen jaar getijde voor Margaretha Commelter! 8 uur Jongens-Congregatie. VRIJDAG, 7 uur Lof met Rozenhoedje ter eere van het H. Hart. ZATERDAG, van 48 uur biechthooren. A.s. ZONDAG Sociale Zondag. Predicatie van Rector J. Bots uit Amsterdam. In den ondertrouw zijn opgenomen: Petrus Blasius Kuipers en Cornelia Nibbe- ring. ZONDAG, 7.30 Petrus v. d. Vliet; 1 uur Pa rochie. MAANDAG, 7.30 ter eere van den H. Anto nius. DINSDAG, 7.30 ter eere van den H. Antonius. WOENSDAG, 7.30 Gerardus Bakker. DONDERDAG, 7.30 Christina Zeegers, hv. H. Fijma. VRIJDAG, 7.30 Corn. Woestenburg. ZATERDAG, 7.30 Jaard. Geertrui Rogge. Heden, 6 uur Lof ter eere van den H. Anto nius. Maandag 7 uur Meisjes-Congregratie. Zaterdag van 78 uur biechtgelegenheid. ZONDAG Geloovige-Zielen-Zondag, algemee- ne H. Communie en. na het aflezen der dood- ceel om 3 uur. Kruisweg en vereering van de Relikwie van het H. Kruis tot lafenis der Zie len in het Vagevuur vooral voor hen, wier na men staan ingeschreven op de doodceel; 7 uur Congregatie der Meisjes met Rozenhoedje; on der de H.H. Missen collecte voor het Seminarie „Warmond", welke ten zeerste in uw mildda digheid wordt aanbevolen. MAANDAG feestdag van den H. Antonius „onzen" Patroon der H. Missie; 7.15 uur H. Mis, welke gezongen wordt door de kinderen onder leiding van den Koorleider; geen Lof om het Fatropnsfeest, dat gevierd wordt te Monni kendam. DONDERDAG 7 uur Lof met gebed ter eere van het Allerheiligste Sacrament en Rozen hoedje. VRIJDAG 7 uur Lof met „Eerherstel" ter eere van het Allerheiligste Hart van Jesus. ZATERDAG begin van de Samenkomst ter eere van het Allerheiligste Sacrament te Du blin, van 4 tot 8 uur biechthooren; 7 uur Lof ter eere van Allerzaligste Moeder-Maagd Ma ria met „gebed voor de veelvuldige H. Comm." Rozenhoedje en gebed tot den H. Jozef voor de bekeering der zondaren en volharding der rechtvaardigen. Zondag 3de Zondag der maand, volle aflaat, 3 uur vergadering van de 3de Orde met ver eering van de Relikwie van den H. Francis- cus van Assisië, wiens zonen de H. Missie heb ben gegeven in onze parochie; 7 uur Congre gatie der Jongens met Rozenhoedje. De H.H. Missen worden aan God opgedragen voor'.Zondag: overledene Armen der parochie, parochie; Maandag: de eer van den H. Anto nius; Dinsdag: overleden familie v. d. Riet Sombroek; Woensdag: J. Karhof en overleden kinderen; Donderdag: Th. J. StevensDe Vries; Vrijdag: overleden familie Sombroek— Westerbeek; Zaterdag: overleden familie Hui- sink; Zondag: Z. E. pastoor Karskens, geeste lijk en tijdelijk heil der parochie. ZONDAG 7.30 uur Petrus en Cel. Brouwers, 10 uur voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der parochie. MAANDAG 7.30 overleden familie van Dam Nanne. Feestdag van den H. Antonius van Padua. DINSDAG 7.30 Joannes van der Fluit en overleden familie. Om kwart voor acht Maria- congregatie voor de jongens. WOENSDAG 7.30 Christiaan Duinmeyer en overleden familie. Om 12 uur Catechismus in de kerk. DONDERDAG 7.30 overl. familie Groot Bom- mer. Om 6.30 oefening van het H. Uur. VRIJDAG 7.30 Lucia Roskam wed. van Corn. Ruiter. Om 7 uur oefening van den H. Kruisweg. ZATERDAG 7.30 Wilh. Petrus Georgius Strootman. Van 4 tot 8 biechthooren. Om 4 u. voor de kinderen 2e en 3e klas. ZONDAG 7.30 Hendrik Deyen. 10 uur voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der parochie. Heden onder de H.H. Missen collecte voor de sieraden van kerk en^altaar. Na den middag om half twee Maria-congregatie voor de meisjes. Om 7 uur Lof ter eere van de H. Margaretha Maria. Deze week zal er gelegenheid zijn om de ver schuldigde plaatsengelden te voldoen, of Woens dag en Vrijdagavond aan de pastorie, of ten huize van den heer Straathof. De gebeden worden verzocht voor wed. Cath. Duynmeyer geb. Zentveld en Elis. Hoogeman echtgen. van Corn, de Waard, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien. In ondertrouw zijn opgenomen Corn. Jac. Zoon en Catharina Cornelissen. H. THERESIA-KAPEL VAN DEN KARMEL. ZONDAG, 12 Juni. 4e Zondag na Pinksteren. Lof en Rozenhoedje om kwart na 5. DINSDAG, feest van den H. Profeet Eliseus, vader van de Orde van den Karmel. Gezongen H. Mis om 8 uur. Aanbidding van 5 tot 6. ZATERDAG. Gezongen votiefmis van O. L. Vrouw van den Berg Karmel, om 8 uur. Door de week is de H. Mis om 8 uur, de H. Communie wordt uitgereikt om half 8 en onder de H. Mis. De bestelde Mis-intenties worden vóór de H. Mis telkens aan de Zusters aanbevolen. ZONDAG, 4e Zondag na Pinksteren. Vroegmis om 7 uur voor overl. Joh. Fred. Hintzer en echtgenoote. De H. Communie wordt uitgereikt om half 7 en kwart over 8. Hoogmis om 10 uur voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van pa rochie en parochianen. Catechismus om half 2. H. Familie om half 3. Lof om 7 uur ter eere van de H.H. Martelaren van Gorcum voor de bekeering van Nederland. Om 8 uur H. Mis in de kapel van St. Joseph voor overl. ouders Brou werde Waard. Vandaag collecte voor het pastoraat, toek. Zondag voor het Seminarie Warmond. In de week wordt de H. Communie uitgereikt om 6 uur, half 7, 7 en 8 uur. MAANDAG H. Mis om 7 uur voor overl. ouders v. ElswijkRuygewind. Om half 8 voor een zekere intentie. DINSDAG H. Mis om half 8 voor overl. fa milie Garritsen. Lof om 7 uur ter eere van St. Joseph. DONDERDAG H. Mis voor Cath. Corn. Ruy- ter echtg. van Theod. Ruytenburg. VRIJDAG H. Mis voor Antje Ruigewaard en overl. ouders. ZATERDAG H. Mis voor een overledene. Lof om 7 uur ter eere van O. L. Vrouw. Gelegenheid om te biechten van 38 uur. Het plaatsengeld wordt in deze maand opgehaald. PAR. v. d. H.H. CYRIACUS EN FRANCISCUS. ZONDAG 12 Juni 4e Zondag na Pinksteren. De stille H.H. Missen te 7 uur en 8.30, te 10.30 de Hoogmis, 's Avonds 7 uur Lof. MAANDAG feestdag van den H. Antonius van Padua, 's avonds 8.15 Congregatie voor de vrou wen. Woensdagavond 8.15 Congregatie voor de jongens. Vrijdagavond 7 uur Lof ter eere v. h. H. Hart. 8.15 Congregatie voor de mannen. Zaterdag 11.30 biechthooren voor de kinderen. 4 uur Voor de overigen. 7 uur Lof met' Rozen hoedje voor de bekeering van ons vaderland. Overleden: Pieter Schouten. Gedoopt: Wilhelmus Marie Joseph Luttik Huizen; Maria Jeltje Bult; Franciscus Joannes Ligthart. Parochie van de H.H. Martelaren van Gorcum. Pastorie: Pellekaanstraat 16. Tel. Wormervecr 2114. Giro 65676. ZONDAG 7.30 Vroegmis voor Guurtje Pode- vin. 10 uur Hoogmis voor Parochie. MAANDAG 8 uur tot zekere intentie. DINSDAG 8 uur voor overleden broer en zuster. WOENSDAG 8 uur voor Hermanus Stevens en Cornelia Verheugd. DONDERDAG 8 uur voor overl. familie Smit. VRIJDAG 8 uur voor overledenen. ZATERDAG, Vroegmis voor Anna van Hou ten-Hei;-'. Hoogmis voor parochie. Vandaag on der de H.H. Missen de collecte voor het Groot- Seminarie te Warmond. .Om 7 uur Lof met rozenhoedje: intentie Groei van de devotie tot het H. Hart in de hulsgezinnen. MAANDAG, feestdag van St. Antonius. Don derdag 7.30 Algemeene Communie voor de kin deren. Gelegenheid om te biechten dagelijks voor en na de H. Mis en Zaterdags van 56 en van 78 uur. De H. Communie wordt uitgereikt om half acht; voor en onder de H. Mis. Zondags om 7 uur en voor en na de H. Mis vóór de Hoogmis. Van 15.079 tot 15.874 steenen. Voor het eerst blijven we in hetzelfde duizendtal zweven. Mee tellen goed! maar steenen helpen aandragen is beter. Intusschen danken we hartelijk allen, die een steentje offerden voor den nieuwbouw. Voor de Mariakapel ter eere van O. L. Vr. ter Nood van Heiloo ;amen binnen gaven van ƒ25 en van ƒ10. Nog bestaat de mogelijk heid het beeld in de Kapel te schenken. Nu niet langer uitstellen, want er zijn al bespre kingen gevoerd met den kunstenaar-beeldhou wer, maar ik durfde het nog niet bestellen. Ho pelijk gaat het de volgende week. Wie maakt me blij? Uw dankbare pastoor P. J. SIMONS. ZONDAG. Uitreiken v. d. H. Communie te 7 K uur, Vroegmis te 8 uur, Hoogmis te 10 ys uur; te 2% uur Congregatie voor de meisjes tot 17 jaar; daarna Vesper. MAANDAG en volgende dagen H. Mis om 8% uur voor de schoolkinderen; 's avonds om 8 uur Congr. voor mannen en jongelingen. WOENSDAG-avond 8 uur Lof. ZATERDAG-avond 8 uur Lof. ZONDAG, 7.30 uitreiking der H. Communie. 8 uur Vroegmis. 10.15 Hoogmis, 's Middags 3 uur oefening v. d. H. Kruisweg, met aflezen van doodceel. 's Avonds 7.30 Lof, 2e dag van het Triduum van St. Antonius. MAANDAG, St. Antonius, patroon van onze parochie. 7 uur 's morgens uitreiken der H Communie, ook om 7.30 uur. 8 uur Vroegmis. Plechtige Hoogmis om 10.15 uur. 's Avonds 7.30 uur plechtig Lof, sluiting van het Triduum van den H. Antonius. DINSDAG, 7 uur uitreiking der H. Com munie. 7.30 H. Mis. WOENSDAG, 7.30 H. Mis. 's Avonds 7.30 Meisjescongregatie. DONDERDAG 7.30 H. Mis; 's avonds 7.30. H. Familie voor de vrouwen. VRIJDAG, 7.30 H. Mis. 's Avonds 7.30 Lof ter eere van het H. Hart van Jezus. ZATERDAG, 7.30 uur H. Mis. Biechthooren van 38 uur. 's Avonds 7.30 Lof ter eere van Maria. ZONDAG 7 uur H. Mis voor Parochie; 10 uur voor August Molenaar van wege D.V.O. MAANDAG op St. Radboud voor Adrlanus Schoon en Geertje Wis; 7 uur voor Nicolaas Molenaar en echtg. en kinderen; 8.30 voor Antonius Roemer. DINSDAG 6 uur voor Theod. Slijkerman en Nicolaas Verlaat; 7.15 voor Nicolaas Bakker; half 10 voor Bruidegon en Bruid. WOENSDAG op St. Martinus ter eere v. d. H. Jozef; 7.15 voor Petronella Hinke geb. Doodeman en overl. Ouders; 8.30 voor Corne lis Deen en Joanna Leek. DONDERDAG 7.15 voor overl. fam. Breet en Ravenstijn; 8.30 voor August Molenaar en echtgenoote. Vrijdag 7.15 voor overl. fam. v. d. Wetering en Pot; 8.30 voor Elis. Schouten. ZATERDAG 7.15 voor overl. fam. Vlaming en Poggeman; 8.30 voor Com. Schouten en echtgenoote. ZONDAG 7 uur H. Mis voor Parochie; 10 uur voor Margaretha Hoogland geb. Mans- hande. ZONDAG onder de H.H. Missen voorgeschre ven collecte voor het seminarie Warmond. On der de Hoogmis predicatie over de 3de Orde. Om half 3 H. Familie afd. mannen. Om 5 urn- Patronaat, om 6 uur Lof bij de Eerw. Fraters, om 7 uur Lof met predicatie waarna lied no 19 uit het gezangenboekje van de 3de Orde. MAANDAG feestdag van den H. Antonius; om zeven uur gezongen H. Mis, gelegenheid om te biechten voor de leden v. d. 3de Orde en aspiranten van 6 uur tot 7 uur, om 7 uur Lof met predicatie voor allen toegankelijk, waarna nog gelegenheid om te biechten. DINSDAG 6 uur H. Mis en generale H. Communie voor de leden v. d. 3de Orde; luide voorbereiding en dankzegging, om 7.15 de ge wone Parochie-mis, om half 10 hoogplechtige huwelijksvoltrekking met Veni Creaior van Jacobus Petrus Kroezen en Maria Catharina Schoutsen; des avonds 7 uur sluitings-Lof v. h. Triduum, met inkleeding van een professie van de nieuwe leden. WOENSDAG herinneringsdag van de uit verkiezing van Z. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent tot Bisschop van Haarlem; de geloovigen wor den verzocht dien dag voor Z. Exc. te bidden DONDERDAG wordt v. d. St. Martinusver. eeniging de 3de groep verwacht; des avonds 7 uur H. Sacraments-Lof met Rozenhoedje en Litanie v. Maria. ZATERDA Ggelegenheid om te biechten van half 5 tot 8 uur. 2de huw. afk.: Franciscus Meijer en Cor nelia Catharina Maria Beers, beiden uit Am sterdam. PAROCHIE VAN DEN H. NICOLAAS (Oude tijd) ZONDAG, 12 Juni, 7 uur Vroegmis; half lü Hoogmis; half 2 Maria-Congregatie; half 3 Lof met Rozenhoedje, daarna onderrichting voor de rijpende jeugd. MAANDAG, feest van den H. Antonius, half 8 gezongen H. Mis. ZATERDAG, algem. H. Communie der schoolkinderen. ZONDAG 7 uur uitreiking der H. C0fi' nie; 7.30 gelezen H. Mis, 9 uur uitreiking H. Communie, 10.30 Hoogmis; drie-maand® sche collekte voor het Parochiaal Armbest 3 uur Vespers. Na de vespers worden de tricen der Broederschap van den Lev. verwacht om de Meimaand-offertjes af te gen. MAANDAG feestdag van den H. Am1 van Padua. j. DINSDAG is de le H. Mis te 8 uur, 9 gezongen maandstond. J DONDERDAG 's avonds 7 uur Lof ter van het H. Sacrament. 'J ZATERDAG des middags van 5 tot 8 biechthooren; 7 uur Maria-Lof. ZONDAG. Vierde Zondag na Pinkster Half 8 de H. Mis voor Joannes Lieftin? Maria Lucia Zuurbier; 10 uur voor het Pjjj teljjk en tijdelijk welzijn der parochie; 2 Vespers met Rozenhoedje. MAANDAG half 8 voor Joannes Swar'J overl. kinderen; bedevaart der Derde t naar O. L. Vr. ter Nood te Heiloo 8 u daar de H. Mis voor Joannes de Wit en Vf Zuurbier. Verdere regeling wordt aldaar gegeven. Ook niet-leden mogen zich bij J bedevaart aansluiten; 'savonds 7 uur congregatie. Om 7 uur en kwart over 7 de H. Communie uitgereikt. WOENSDAG half 10 gez. Huwelijksmis Henricus Houtenbos en Jacoba Hocqué. DONDERDAG half 8 voor Corn. Ba%f VRIJDAG half 8 voor Petrus Valk01* 's avonds half 8 Lof. j ZATERDAG van 45 uur biechthooren de kinderen van het 4e en 5e leerjaar, tot 8 uur voor de volwassenen PAR. v. d. H. GEORGIUS ZONDAG 4e na Pinksteren. De H. Mis t® voor Neeltje van Diepen. 10 uur voor de Parr Onder de H. Mis collecte voor het sein'11 Warmond. 2 uur Lof met gebeden ter eer® het H. Hart. Maandag feest van den H. Ant® van Padua. Vrijdagavond Lof ter eere v. IJ'f Hart. Zaterdag biechthooren vanaf 6 uur. H. Missen in de week te 7 en 8 uur. Getrouwd: Joannes Maria Schneiders en n Maria Besseling. ZONDAG. De H.H. Missen t 7.30 en 10 des namiddags te 2.30 uur de Vespers, avonds te 7 uur H. Familie. WOENSDAG-avond te 7 uur coi voor de R. K. Vrouwenbond. DONDERDAG-morgen 8.30 uur gezong®p Mis. ZATERDAG namiddags van 48 uur *f genheid tot biechten. Te 7 uur Lof ter van Maria. Culemborg ZONDAG. De H.H. Missen om half 8. 9 en om half 11 de Hoogmis. De H. Com®1, wordt uitgereikt om 7 uur en onder de Missen. Om 5 uur klein Patronaat voor de gens. Om 7 uur Lof. Om 8 uur gr. Patri? Sint Jozefgezellen. ,t Woensdag om 7 uur Vrouwen-CongregSv DONDERDAG om 7 uur Lof terieere va® Allerh. Sacrament. p VRIJDAG, om 7 uur Lof ter eere vaf H. Hart. ZATERDAG biechthooren van 49 uur Door de vestiging van verschillende lieke gezinnen in den polder, zullen voOr>( des Zondags 2 H.H. Missen noodig zijn- j lang de eigen kerk nog niet gereed zal zullen deze H.H. Missen zijn te half 8 e.f 9 uur. Onder beide H.H. Missen zal t*j gelegenheid gegeven worden om te com1? ceeren. Tevens wordt aan belanghebbenden &Jf deeld, dat óók in de week gelegenheid om de H. Mis bij te wonen en te coin^ ceeren, en wel in de woning: Brink 2. BJjj glazen zijdeur. (Dus nie taanbellen s.v-P, Boorloopig zal deze H. Mis zijn te 6 u PAR. v. d. H. WERENFRIDUS. ZONDAG 4e na Pinksteren. De H. Miss$) '7 uur en 9.30 de Hoogmis. 2 uur Lof met pi den. 5 uur bijeenkomst van de leden va" ,r St. Aloysius Patronaat. Maandag feestda? J den H. Antonius. Dinsdag 7.30 Congregatie f de vrouwen. Vrijdag 7.30 Lof ter eere v. (f Hart. Zaterdag 7 uur Lof en Rozenhoed)®' i legenheid om te biechten volgens gewoon' gebeden worden bijzonder gevraagd v0°m zeer Eerw heer pastoor J. C. Karskens, a den Heer is overleden. ZONDEG, 12 Juni, communie uitreiken.^ uur en kwart voor 9. Vroegmis 7 uur, I mis 10 uur; onder de H.H. Missen pr®\Jfi*i collecte door kapelaan v. Ettinger, Puri®®^ voor de arme nieuwe kerken van het Bi®^ Te 4 uur Patronaat; 7 uur Lof en Roze: daarna St. Josephsgezellen. MAANDAG, feestdag van den H. Ah' van Padua. WOENSDAG 9 uur Veni Creator en gen H. Mis voor bruidegom en bruid; 's half 8 Meisjescongregatie. DONDERDAG 8 uur gezongen R®*1 jaargetij voor Antonius Kramer. VRIJDAG-morgen onder de H. Mis rale H. Communie der kinderen; 'savon1*- 8 Lof en Rozenkrans. yt ZATERDAG van 3 tot 5 en van 6 gelegenheid om te biechten. ZONDAG, half 8 j. d. Gert. Hohen^V Klitsie; 10 uur voor de parochie. Kwari Catechismus; 3 uur Vespers. MAANDAG, 8 uur gez. ter eere v' Antonius uit dankb. d®: DINSDAG, Dirk Sombroek. WOENSDAG, Joa. Cath. Smit—ReÜ°' uur Maria-Congregatie v. d. meisjes. C DONDERDAG, Petrus Spillekom ff j/f Sombroek; 7 uur Lof ter eere v. d. Magd. met Rozenhoedje. 9 VRIJDAG, Jacob de Goede en Clas»' gy per; 7 uur Maria-Congregatie v. dJjj ZATERDAG, Nicolaas Stor; van 3 biechthooren. Viei aif ek - s ZONDAG de H.H. Missen te 6, 7.30. V 10.30 uur. Te 12 uur Catechismus, 4 Pers- t In de week de H. H. Missen 6.30, uur. DONDERDAG 7 uur Lof. 1 ZATERDAG te 4 uur biechthooren' Lof.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 6