STADSNIEUWS BEURS VAN AMSTERDAM Haarlem, 14 Juni 1 IJl MOERDIJK- WILLEMSDORP Wisselkoersen DINSDAG 14 JUNI 1 DR. DROOG JUBILEERT Open Brief aan de Prov. Staten van Noord-Holland PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND Geldleening Vocaal concert op Vrijdag 17 Juni Operettevereeniging „Haarlem" Comité tot bestrijding van de gevolgen der werkloosheid te Haarlem HERINGA WUTHRICH, HAARLEM ELECTRICITEIT Pleinconcert Giften voor het Crisiscomtié Gifen voor Pater de Rooij HET GEVECHT IN DE PREVINAIRESTRAAT De dader bekent ACTIE O.S.P. Adres aan de S.D.A.P. en H.B.B. N.V. CUTUUR MAATSCHAPPIJ KALIE DJOMPO Weer geen dividend Personalia Examen Gymnasium Burgerlijke stand SPORT EN SPEL SCHIETEN Schietver. „Generaal v. Merlen" GYMNASTIEK R.K. S.V. „Hercules" DUIVENSPORT Postduivenver. „De Snelvlieger" Gevleugelde Vrienden, Heemstede I CENTRALE TANDHEELKUNDIGE KLINIEK Waarschijnlijk wordt nog dit jaar tot den bouw van een derde veerboot overgegaan VERKEERSONGELUKKEN IN WESTFALEN Motorfiets en vrachtauto AMSTERDAMMER TE BERLIJN GEARRESTEERD Met pensioen FAILLISSEMENTEN Overtreder deviezenverordening IS Juni Stofzuigerhuis MAERTENS BOEK EN BLAD DINSDAG 14 JUNI 1932 V Heemstede maakt zich op, om feest te vieren, Zooals wij immers reeds mededeelden zal het Zaterdag 25 Juni a.s. 25 jaar zijn geleden, dat haar wethouder van Openbare Werken, Plant soenen en Volksgezondheid, de heer Dr. E. A. M. Droog door burgemeester D. E. van Lennep als raadslid werd geïnstalleerd. Heemstede was toen nog een kleine gemoedelijke dorpsgemeen te en telde rond 6500 inwoners Men woonde „op Heemstee" en kwam de stoomtram van daag niet, dan kwam z\j morgen! Thans woont men „in Heemstede," de glorie van Kennemer- land met ongeveer 14.500 zielen. De stoomtram werd In dien tijd bijna over de grens gezet en moderne tramrijtuigen rijden in 10 minuten van den Hout naar de zwemvijvers en het wan delbosch Groenendaal. Doch dit was niet de eenige verbetering, die op instigatie van den jubilaris als lid van de destijds bestaande tramcommissie tot stand kwam en die de gemeente maakte tot wat zij nu is Een zijner eerste daden was de oprichting der K. S. A. voor Haarlem en omstreken. Ook de „Boerenleenbank" richte hij te Heemstede op, waarvan hij nu nog de functie van President van den Raad van Toezicht vervult. Een open oog hebbend voor de nooden der arbeiders en door practische ervaring van de noodzakelijkheid daarvan doordrongen, was hij een der medeoprichters van de vereenigingen „Het Witte Kruis", de „Wijkverpleging" en de „Huisverzorging." Op zijn initiatief, werd ook de woningvereeniging „Berkenrode" in 1909 op gericht. Door het geheele land hield hij lezin gen om de noodzakelijkheid van het stichten van menschwaardige arbeiderswoningen aan te toonen en het bouwen van moderne arbeiders woningen te bevorderen. Later werd de Heem- steedsche woningbouwvereeniging uitgebreid met de stichting „Op eigen Wieken Op het gebied van volksgezondheid schreef hij o.a. artikelen over Drinkwater-ontijzering; bevorderde de stichting van een zwemvijver en een volksbadhuis, welke overal in den lande en daarbuiten tot voorbeeld gesteld werden. Ten einde zich geheel aan de gemeentebelan gen te wijden legde hij in 1920 zijn drukke par ticuliere en fondspractijk neer. In datzelfde jaar (op 9 Sept.) werd hij tot wethouder van Openbare Werken benoemd en nam n.a. het initiatief tot den aanleg van ruime straten en pleinen, een centrale rioleering, stichting van een gebouw voor Openbare Werken en slaagde erin het vraagstuk der verontreiniging en stankverspreiding van de Bleekersvaart' op te lossen. In 1923 werd hij lid der Provinciale Staten van Ncord-Holland: ook besturend lid van het Prov. Krankzinnigen-Gesticht nabij Santpoort. In 1928 werd hü candidaat gesteld voor het lidmaatschap der Tweede Kamer der Staten- Generaal, door de R. K. Artsen Vereeniging, die de hoop koesterde, dat ook voor de Volks gezondheid en Volkshuisvesting een kwaliteits zetel zou zijn toegewezen door het Centraal College. Hij schreef verschillende artikelen en rappor ten, op medisch en hygiënisch gebied, hield ver schillende voordrachten op de Kath. Weten schappelijke Vereeniging en werkte mede aan het tijdschrift „R. K. Gemeente-Politiek" en het R. K. Artsenblad", waarin o.a. belangrijke verhandelingen van zijn hand voorkomen be treffend den stand der gemeentelijke school- tandverzorging in ons Nederland en de krank, zinnigen.verpleging buiten de gestichten. Door zijn onvermoeid pogen is Heemstede de eerste dorpsgemeente, waar die schooltandver- zorging werd ingevoerd en een Consultatie-Bu reau voor Zuigelingen en Kleuterzorg werd op gericht Als voorzitter der commissie voor de Malaria- Bestrijding in het district Heemstede en om streken, schreef hij een veel verspreide bro chure over „Malaria-Bestrijding", terwijl hij als lid der commissie van voorbereiding voor de behartiging der behangen van zenuw- en ziels zieken en het misdeelde kind, in Heemstede een zelfstandig onderzoek instelde en den toe stand aldaar, op dit gebied, beschreef. Nog onlangs nam hij het initiatief tot de stichting van een autobusdienst, ter verbetering van het verkeer in Heemstede, terwijl hij reeds vroeger een particulier veer van Heemstede naar Schalkwijk deed tot stand komen en een autobusdienst op Haarlem, welke laatste even wel gedurende en ten gevolge van de mobilisatie moest worden opgeheven. Momenteel wordt de hoofdschotel van zijn arbeid gevormd door zijn zorg voor de werk- loozen, die in hem iemand vonden, die mis schien wel dag en nacht peinst en ploetert om het eene object na het andere klaar te maken voor werkverschaffing. Het zal den jubilaris op zijn zilveren feest als raadslid dan ook zeker niet aan belangstel ling ontbreken, belangstelling, die spontaan vooitkomt uit dankbaarheid en waardeering, niet alleen bij de partij, die hü vertegenwoor digt, doch bij de geheele burgerij, omdat hij met strikte rechtvaardigheid en eerlijkheid de belangen van allen behartigde. Wij wenschen dan ook de gemeente en hem zelf een hartelijk ad muitos annos toe. Dr. E. A. M. Droog werd geboren te Schip luiden op 9 Maart 1866. Zijn gymnasiale studies maakte hij te Rolduc, terwijl hü dairna in de medicijnen studeerde aan de Universiteit te Amsterdam. Na voltooiing zijner universitaire studies, werd hij assistent aan „Calvariënberg" te Maastricht om zich later als geneesheer te Heemstede te vestigen. De heer P. J. van Ben ten, eigenaar van William Turkeys en Chickenranch te Zuid- Schalkwük, heeft een open brief aan de Prov. Staten van Noord-Holland gericht, waarin hü zün bevreemding uitspreekt over het voorstel om de z.g.n. doppen aan den Schalkweker weg onder het beheer van „De groote en kleine Polders" te brengen. De voorgeschiedenis van deze kwestie is vol gens dezen brief als volgt: In 1930 werd door de Erven M. Negryn een stuk land gekocht aan den Schalkwükerweg, in den zoogenaamden dop, met het doel er een hoenderpark op Amerikaanschen grondslag op te richten. Gedurende 54 jaren was de water- inlaat achter het genoemd perceel geplaatst, doch in Aug. 1930 verplaatste men deze inlaat naar de voorzüde van het terrein, waarbü al spoedig bleek, dat de eigenaars hiervan veel schade zouden ondervinden. Een verzoek tot herstel van den vroegeren toestand aan het polderbestuur, werd beant woord, aldus de open brief, met een uitnoodi- ging van den secretaris, den heer van Asch, om een contract te teekenen voor bemaling enz. Dit was Pebr. 1931. Door ziekte van de eigenares werden de on derhandelingen uitgesteld, waarna noch van het Polderbestuur, noch van den heer van Asch iets werd vernomen en de waterinlaat ter plaat se gehandhaafd werd, terwül ook een schrüven aan den burgemeester van Haarlemmerliede en Spaarnwoude, wiens hulp gevraagd was. onbeantwoord bleef. De bemiddeling van het Hoogheemraadschap van Rünland, dat hierna werd ingeroepen, had tot resultaat dat beide partüen op 25 Augustus 1931 weer met elkaar in aanraking kwamen, doch eenige overeenstemming bleef nog steeds uit. Ten einde raad werd daarop door de eige naren van het perceel een dam in de sloot gelegd, waardoor de watertoevoer werd afge sneden en de schade daarmee zoo laag mo gelijk werd gehouden. Begin 1932 vervoegden zich de heer burge meester en het polderbestuur aan de ranch, waar de eerstgenoemde op onheusche ma nier, aldus de heer van Benten, aan den eige naar opruiming van den dam eischte, wat na tuurlijk werd geweigerd. De zaak kwam hierna voor den rechter, doch de Hooge Raad achtte het feit (het zonder toestemming van B. en W. een afdamming in een sloot maken) wel be wezen, doch niet strafbaar en ontsloeg aan geklaagde van alle rechtsvervolging. Opnieuw werden er onderhandelingen aan geknoopt, welke tot een nadere overeenkomst leidden, die op 1 April 1932 zouden worden ge- teekend. Sedertdien werd elk contact echter verbro ken, tot kortgeleden het bekende verzoek door het polderbestuur aan de Provinciale Staten werd gedaan. Inmiddels heeft de Erve M. Negrü'n een eisch tot schadevergoeding van 12.000 tegen ge noemd polderbestuur ingediend. Op grond van deze uiteenzetting verzoekt de heer van Benten aan de Prov. Staten de door Ged. Staten gebezigde woorden „een weiger achtig eigenaar" terug te doen nemen, een grondig onderzoek in te stellen en alvorens het college een beslissing neemt, eerst de aan hangige procedure tegen genoemd bestuur te willen afwachten. Ged. Staten der provincie Noordholland, stellen voor te besluiten Gedeputeerde Staten te machtigen ten bate van de Provincie aan te gaan geldleeningen van zoodanige nominale bedragen als noodig zullen blijken om eene som te verkrijgen ter voldoening van: a. 1.400.000 wegens uitkeering aan het Prov. Electriciteitsbedrü'f ten behoeve van de uitbreidingswerken; b. ƒ485.500.wegens bijdrage aan het Pro vinciaal Ziekenhuis „Duinenbosch" te Bakkum voor buitengewone werken; c. 1.500.wegens bijdrage aan het Provin ciaal Ziekenhuis te Medemblik, voor buitenge wone werken; d. 600.000.wegens het verstrekken van voorschotten aan gemeenten in Noordholland, ten einde d'eze in staat te stellen deel te nemen aan de regeling, van rükswege getroffen inza ke het verleenen van credieten ten behoeve van den groven tuinbouw in dit gewest. en te bepalen, dat deze leeningen zullen wor den aangegaan tegen eene reëele rente van ten hoogste 6 pCt. 'sjaars. Uitvoerenden: een Praagsch dameskoor, „Haarlems Klein a capella Koor" en „Caecilia". De heer S. Boon, bestuurslid van „Caecilia" schrijft ons: De Boheemsche nachtegalen zullen zich voor u laten hooren. Neen, lezer, ik overdrijf niet, wanneer ik me zoo uitdruk. Dit zult u erkennen, als ge ze gehoord hebt. Of ik u dan naar Tsjecho Slowaküe zou willen brengen? Geen haar op mijn hoofd, dat daaraan denkt, 'k Leg het eenvoudiger aan: Ik breng de Praagsche nachtegaaltjes bü u, m het gemeentelijk concertgebouw Zondag hebben de dames onderwijzeressen uit dat verre land ('k zou uw scherpzinnigheid te kort doen, wanneer ik onderstelde, dat ge niet direct begrepen hadt, dat ik die bedoelde» in het Concertgebouw te Amsterdam gezongen en daar op het concours voor dameskoren den eersten prijs behaald. Verder krügt ge op dezen avond te hooren. „Haarlems Klein a cappella Koor" en het mannenkoor „St Caecilia" beide onder leiding van den heer Hoogerwerf. Ook het a cappella koor heeft verleden Zon dag deelgenomen aan den wedstrüd. Ook hier brillante zang en een mooie prüs. Over de „Caecilianen" zal ik zwügen: goede wün behoeft geen krans. A-s. Zondag (laatsten dag van het con cours) moeten zü in 't vuur. Tüdens de Maandagavond gehouden repetitie van bovengenoemde vereeniging is in de plaats van den heer J. Nibbering benoemd tot direc teur de heer Frans A. M. Pielage te Haarlem. In studie is momenteel de opera „Martha" van Fr. von Flotow. R. K. dames en heeren, die iets voor zang en spel voelen, kunnerl zich te allen tüde opge ven bü den directeur, 2de Hasselaerstraat 6 alhier. Het Comité bericht met hartelüken dank de ontvangst van de navolgende inschrijvingen en giften: Voor één keer: P. V. ƒ1.w. K. ƒ1. J. J. D. 1.—, G. F. M. R. 10.—, v. H. 5'—! wed. v. A. 4.—, C. C. S. 2.50, B. 2.—, wed. G. 1.mevr. C. J. B. en mevr. R ƒ1.—, J. C. H. ƒ0.50, W. F. v. d. V. ƒ0.50, C. d. B. ƒ0.50, J. J. D. ƒ10.—, L. D. v. d. H ƒ10—, N. P. K. ƒ5—, wed. G. A. v. d. H ƒ5—, P. J. W. ƒ5—, G. J. P. ƒ5—, H. M. K. ƒ5—, A. K. ƒ2.50, J. P. ƒ2.50 J. W. v. W. ƒ2.50, S. B. ƒ2.50, G. J. K. ƒ2—, W. J. N. ƒ1—, J. A. W. ƒ1—, wed. S. ƒ1—, C. S. N. v. D. ƒ0.50, mej. H. B. ƒ0.25, wed. C. V. ƒ12—, M. J. d. V. ƒ0.50, P. v. d. M. ƒ1—, H. J. B. ƒ1—, D. ƒ5—, H. A. ƒ1—, wed. J. H. M. S. ƒ1—, mej. W. M. ƒ1—, H. S. ƒ1—, C. D. ƒ1—, wed. G. K. ƒ1—, D. J. W. ƒ1.50, J. E. ƒ0.50, mej. W. ƒ0.50 mej. D. G. ƒ0.50, C. B. ƒ0.50, N. N. ƒ0.25. Per maand: G. P. ƒ2—, v. T. ƒ0.50, J. N. M. v. L. 1—, C. W. T. 1.50, H. A. V. 0.50, C. N. ƒ1—, D. B. ƒ2.50, J. A. K. ƒ1—, S v. O. 1—, mevr. M. C. J. B—v. N. 0.50, B. ƒ2.50, N.N. ƒ25.—. Pers. Franken ƒ30.45, Haarl. Dagbl. ƒ411.60, F. C. D. ƒ10—, Leerl. M. T. S. ƒ171.47, G. W. P- 5-D. J. A. W. 10.Eerw. Zrs. O. L. Vr. ƒ3—, Opr. Hrl. Crt, ƒ441.90, Rotary Cl. 38.14, Ambt. P. E. N. 220—, C. V. f 2—, Haarl. Dagbl. ƒ271.93, Pers. Franken 30.27 (23e bijdr.), Ambt. G.E.B. ƒ7—, mr. A. S. Jr. ƒ20—, Dr. G. R. ƒ6—, P. V. ƒ10—, jhr. F. T. v. B. ƒ5—, H. B. ƒ1—, Pers. Heringa <Sz Wütr. ƒ6.25, dr. Huetsch 6.75, J. C. D. ƒ1—, Ther. sch. 4.50, Opbr. „Boetepot" Haarl. Brockw. Mü. ƒ65.50, D. W. R. ƒ5—, School 23 ƒ7—, School 24 ƒ6—, K. B. ƒ4—, Centr. Werkpl. Ned. Sp. 105.10, Dr. De Spaarnestad 100.W. C. J. B. 10—, pers. Lidw sch. ƒ4.50, pers. St. Jozefsch. ƒ7.25, pers. Franken ƒ30.21 (24e bydr.), Ambt. Stadsbibl. ƒ10—, Ambt. P. E. N. ƒ160—, Eerw. Zrs. O. L. Vr. ƒ3—, N. N. ƒ10—, Pers. De NederL ƒ31.54, Pers. Boynes 77.75, v. D. 2.50. Penningmeester van het Comité is de heer W. Korvinus, Santpoorterstraat 11. Giften voor het Comité kunnen overgeschre ven worden op postgirorekening nr. 4000 (nr. van de Twentsche Bank, Haarlem). Vanwege de Federatie van Haarlemsche Mu- ziekvereenigingen wordt een concert gegeven door de Harmonie-muziekvereeniging „Johez", dir. S. Meng, op Woensdag 15 Juni op het Leid- scheplein. Het programma is als volgt: 1. Einzug der Gladiatoren, Triumphmarsch, Geel. Fucik; 2. Ouverture „Tancred", G. Ros sini; 3. La Housarde, Valse Militaire, L. Ganne; 4.-..Fantaisie Cavalleria Rusticana, P. Mascagni; 5. Abschied der Gladiatoren, marsch, Blanken burg; 6. Ouverture „Preciosa", C. M. v. Weber; 7. Les Patineurs, Walzer, Emil Waldteufel; 8. Les Cloches de Corneville, Planquette. f 25.voor het Nat. Crisis Comité van het personeel J. F. Philips Jr.'s Bouwbedrijf, Twünderslaan 9, Telefoon 16902, Haarlem. Mevr. B. te Haarlem f 2.50 N. N. te Haarlem 1 Ter eere van den H. Jeroen 1. M. uit B. ter eere van de H Maagd Maria 0.25 W. B. Haarlem 1. N.N. Een gebedje voor ons allen 3. Fam. J. 1.30 N.N. Amsterdam voor de verlangerslü'st van P. de Rooij 1. De aangehouden chauffeur S. heeft bekend, dat hü in den nacht van Zondag op Maandag (dus niet van Zaterdag op Zondag, zooals m ons blad van gisteren vermeld stond) den agent die hem wilde bekeuren en die een minderjarig meisje naar het bureau wilde brengen, met een stuk bandüzer meermalen heeft geslagen. Toen de agent bewusteloos bleef liggen, meende S., dat hü den agent gedood had. Hü is toen ge vlucht, met achterlating van den auto. De dader is aan de Justitie overgeleverd. Omtrent den agent vernemen wü, dat hü een rustigen nacht heeft doorgebracht en zijn toe stand naar omstandigheden redelijk wel is. Het drukfoutenduiveltje heeft ons in ons ver slag van Maandagavond leelüke parten ge speeld. Er staat: In den auto zaten een bestuur der en een minderwaardig meisje. Dit laatste moet natuurlük zü'n: een minderjarig meis je. De Onafhankelük Socialistische Partü heeft het volgend adres aan de S.D.A.P. en den Haarl. Bestuurdersbond gezonden; „In verband met de voortdurende aanval len op de uitkeeringen der werkloozen en de loonen der arbeiders in de werkverschaffingen waardoor het loonpeil der geheele arbeiders klasse in Nederland wordt bedreigd, stellen wü U voor een krachtige gezamenlijke actie te beginnen, niet alleen gericht op afweer van deze aanvallen, dus op afwijzing van verdere verslechtering der uitkeeringen, maar vooral op verbetering der huidige steunregelingen en van de loonen en arbeidsvoorwaarden der arbeiders in de werkverschaffingen. Wij zijn gaarne bereid met U te beraad slagen en zien met belangstelling uw antwoord gaarne voor 8 Juni tegemoet." Van de Federatie S.D.A.P. werd bericht ge zonden op 3 Juni j.l. dat in haar laatst gehou den bestuursvergadering net verzoek voor ken nisgeving is aangenomen, terwül bekend werd, dat de H.B.B. zich op hetzelfde standpunt stelt, hoewel officieel nog geen bericht was ingeko men. De O.S.P., afd. Haarlem, zal thans in een ledenvergadering, welke zal Worden gehouden op 20 Juni, des avonds 8 uur, in ,,De Centrale", den stand van zaken nader bespreken. Reeds is toestemming gevraagd voor het houden van een demonstratieve betooging, terwijl op 24 Juni a.s. in het gebouw van den Protestantenbond, des avonds 8 uur, een openbare vergadering zal worden gehouden, waar zal spreken het lid van het Partijbestuur O.S.P., de heer P. J. Schmidt, met als onderwerp: „De dreigende verlaging der werkloosheidsuitkeeringen." 29 Juni zal door de N. V. Cultuur Maat- schappü Kalle Djompo de algemeehe jaarver gadering gehouden worden. Aan de aandeelhouders zal worden voorgesteld evenals het vorige jaar, over het boekjaar 1931 geen dividend uit te keeren. Bij beschikking van den Minister van Fi nanciën Is ingetrokken de verplaatsing van deft inspecteur der directe belastingen, enz. C. D. van Splunter van Haarlem naar Rotterdam en is verplaatst naar Rotterdam en toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der directe be lastingen aldaar de inspecteur der directe be lastingen, enz., mr. H. Vaags, toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der directe belas tingen, enz., alhier. Gisteren behaalde onze stadgenoote mej. Anny Bonarius het eind-diploma voor zang van het Amsterdamsch Conservatorium. Mej. Bonarius was reeds in het bezit van het eind diploma voor piano, hetwelk, evenals dat voor zang, met zeer goede cüfers werd verkregen. Waarlük gen bijzondere praestatie van onze op muzikaal gebied reeds gunstig bekend staande stadgenoote. HAARLEM, 13 Juni Sted. Gymnasium. Ge slaagd voor diploma A. de dames J. H. Bethe en IJ. E. Kalbfleisch en de heeren H. v. Hee- rikhuizen, P. E. E. Briet en P. W. Foeken. Met 5 cand. wordt het examen voortgezet. Geboren. W. BoekKoppen, d.; J. Luiting Rutten, z.; W. J. v. d. BergVink, z.: P. A. Opzeeland—Schürmann, z.; C. C. H. Snijders Schroder, z.; J. SouwerRuijs, z.; E. W. v. d. BelBogaart, d.: J. H WillemsClaus, d. Overleden: A. KooüLuüten, 71 j„ Caecilia- steeg; M. C. F. Boelhouwer—Meüer, 43 j., Kamperlaan. 20 Juli a.s. herdenkt de Schietvereeniging „Ge neraal van Merlen" haar 40-jarig bestaan. Dit jubileum zal worden herdacht door het houden van een schietwedstrüd voor schutters uit da provincie Noord Holland. Voor dezen wedstrijd ontvingen wij een programmaboekje, dat er wel verzorgd uitziet en wordt ingeleid door een voor woord van den heer B. A. Dammers, voorzitter van den Haarlemschen Schietbond. Als büzon- derheid kan worden vermeld, dat de heeren Th. Kerstel, P. A. Alleman en M. A. Paap reeds vanaf de oprichting lid zün, terwijl de heer Paap zelfs nog actief aan de oefeningen deelneemt. Ook de voorzitter jubileert dien dag en herdenkt dan zijn 25jarig voorzitterschap, terwül de penning meester, de heer W. Waalewün, dit jaar reeds 15 jaar zün functie vervult. Veel heeft de vereeniging te danken aan wülen hare beschermvrouwe, mevr. Vissers van Hazers- woude, die de vereeniging een warm hart toe droeg. Voor de te houden wedstrüden zün reeds ver scheidene prijzen geschonken, o.a. door jhr. mr. C. J. A. den Tex, burgemeester van Bloemen- daal, jhr. mr. B. C. van Merlen, eere-voorzitter der vereeniging. De wedstrijden zullen gehouden worden in twee afdeelingen voor Buks en voor K.S.O. of cylindergeweer en hebben plaats op 2, 3, 4, 8, 9 en 10 Juli a.s. in het schietgebouw der vereeni ging. Secr. M. Stals. Zuider Tuindorplaan 12. In een verzengende Junizon speelde Zondag middag „Hercules" een wedstrüd tegen een elf tal van St. Genesius op 't Spdrtpark, die met een 43 overwinning voor de Herculanen ein digde. Zondag a.s. zal de jaarlijksche Bedevaart wor den gehouden naar Heiloo. Om 6.15 vertrekt men vanaf 't Raadhuis te Overveen. Laat ook daar een flinke ploeg „Herculanen" tegenwoor dig zün. De oefenstof voor Bennebroek is aangeko men, de tüd van voorbereiding is niet zoo erg lang meer, dus alle krachten ingespannen, om dit sportfestün mede te helpen slagen. In de maand Juli zal een groote fietstocht georgani seerd worden naar de Indische Tentoonstelling. Wedvlucht vanaf Fontainebleau op 12 Juni. Afstand 461 K.M. Eerste duif 1 u. 5 min., laatste duif 1 u. 48 min. De prijzen werden als volgt behaald: J. de Vries 1, 5, 10, 11 en 17; A. Sweerts 2, 3, 16; P. Bannink 4 en 8; H. V. Roosdorp 6 en 14; P. J. v. Daalen 7, 9, 13 en 15; J. J. Doeglas 12. Wedvlucht van Fontainebleau. Afstand 461 K.M. Los 6.30. In concours 37 duiven. Uitslag: 1. 14, 16 W. Eikhof; 2, 4, 18 W. van Huis; 3, 9 L. Kramer; 5, 8, 10 A. van Zadel; 6 A. Compier; 7, 13 A. Verdonschot Jr., 11 A. Eveleens; 12, 15 E. D. Bouvries; 17, 19 P. de Jong. Eerstgetoonde duif om 1 uur 14 min. 49 sec. Laatste prüswinnaar 1 uur 36 min. 13 sec. KENAUPARR 26A Telefoon 12644 Spreekuren: van 911 en I tot 2, Dinsdag van 6.30 tot 8.30 Zaterdagmiddag G E E N spreekuur Aangezien bü den A.N.W.B. en de K.N.A.C. herhaalde en dringende klachten werden voor gebracht over het oponthoud, dat het verkeer vooral op verkeersdrukke dagen ondervindt bij den veerdienst MoerdükWillemsdorp en alge meen de verwachting werd uitgesproken, dat de voorgenomen bouw van een derde groote veer boot op die dagen verbetering zou kunnen brengen, verzochten genoemde vereenigingen om inlichtingen ter zake aan den betrokken RÜkswaterstaatsdienst. In antwoord hierop ont vingen zü welwillend bericht, dat zeer waar schijnlijk nog dit jaar tot den bouw van een derde veerboot voor het Moerdijkscheveer zal worden overgegaan; deze is noodig, omdat bij den tegenwoordigen zeer intensieven dienst geen goede gelegenheid bestaat voor een be- hoorlük onderhoud der machines, welke zeer zwaar worden belast. - Een vergrooting van de vervoerscapaciteit zal het hebben van een derde veerboot echter zeer waarschijnlijk niet medebrengen. Zou met 3 booten worden gevaren, dan zou dit moeten geschieden om de 10 minuten in plaats van om het kwartier, zooals thans plaats heeft. Intusschen wordt het en vooral juist op drukke dagen zeer onwaarschijnlijk geacht, dat het mogelük zal zün om in 10 minuten een veerhaven binnen te varen, aan te leggen, te lossen, weer te laden en de haven weer uit te varen. Kan dit niet, dan heeft het inleggen van een derde veerboot geen zin, daar de boo ten dan toch op het Hollandsch Diep op elkaar zouden moeten wachten. BIELEFELD, 13 Juni (W.B Een motorfiets geraakt onder den radiator van de gemeente lijke autobus en werd 30 M. meegesleept. De bestuurder stierf op weg naar het ziekenhuis, de dame op de duo was op slag dood. De auto buschauffeur is voorloopig in hechtenis ge steld. Bü Hagen suisde een vrachtauto bü een bocht van een berm en sloeg over den kop: 27 perso nen werden min of meer ernstig gewond. Maandag verliet de heer J. Assendelft, ma chinist aan de Centrale werkplaats der Neder- landsche Spoorwegen, den met pensioen na een diensttüd van 40 jaar. 10 Juni opgegeven door v. d. Graaf en Coo N. V. JAfdeeling Handelsinformaties). Failliet verlaard 10 Juni. H. Schuurman, schilder, Amster- dam, Insulindeweg 112hs. Surseance van betaling verzocht: door W. J, Goverse, Prinsegracht 17, handelende on. der den naam firma Goverse en Rotteveel te Den Haag. Verhoor; Maandag 20 Juni 1932 v.m. 11.30 uur, Gerechtsgebouw Den Haag. Bewindvoerder: Mr. W. H. v. d. Slooten, Den Haag. Uitgesproken: 9 Juni. W. H. Uppenbrink, reiziger, Wasse naar, Oud Clingendaal 5. B. Klimp, schoenmaker, Den Haag, Carpen. ierstraat 24. N. Kortenoever, koopman, Zwammerdam, Brugstraat 29. J. J. P. Rief, koopman, Den Haag, Wagen straat 100. P. J. Qeijermans. garagehouder. Den Haag, v. d. Boschstraat 12a. N. van der Meer, Boskoop. Emmakade. De nalatenschap van B. C. van der Post, Den Haag, in leven koopvrouw, Rhododen dron straat 85. N.V. Fayence en Tegelfabriek Amphora, Oegstgeest. J. Heemskerk, Voorhout, Loosterweg 25. N.V. Import en Export Martschaopü Hata- my, Scheveningen, Srandweg 17—21. Jac. Hollander, rüwiel. en radiohandelaar, Limmen. F. B. Bruil, antiquiteitenhandelaar, Nüme- gen, Lange Nieuwstraat 5. G. MichielssenVrhagen, Nijmegen, Drie- huizerwerg 29. M. J. Hagen, lood- en zink werker, Rheden. J. W. Lintsen, koopman, Lobith. J. Th. van Steyn, koonman, Nümegen, Ou. Nonnendaalscheweg 56. 10 Juni. j. van Rossum, grossier, Rosmalen D. 120. G. Prüt, koopman, Eindhoven, Grcote Berg 44. J. M. BonschoLte, technisch bureau Bon- scholte, Eindhoven, Akkerstraat 39. W. C. Kersten, koffiehuishouderUden. J. Kneepkens, caféhouder, Den Bosch, West- wal 22. C. J. (eigenlijk) J. G. Schep, koopman, Acht Eindhoven, Boschdijk 329. Fa. Coppens en v. d. Stonden, firmanten F. v. d. Stonden en F. CoDDens. Eindhoven, Hemelrijk 129. BERLIJN, 13 Juni (W.B.) Door de douane recherche te Berlijn is aldaar de Amsterdam- sche koopman S., die te Berlün verscheidene huizen bezit, gearresteerd. Het schünt dat S. de opbrengst dezer huizen in ontvangst heeft genomen, in plaats dat deze overeenkomstig de voorschriften op het „Sperrkonto" werd ge plaatst. De recherche heeft nog dergelijke gevallen van buitenlanders onderhanden. Te Leipzig werd de voormalige kapitein-lui tenant wegens een vergrüp tegen de deviezen- verordening veroordeeld tot 8 maanden gevan genis en 37.000 mark boete- Hü had in Zürich Duitsche papieren ge kocht tegen lagen koers en deze in Duitschland met winst verkocht. Sociëteit ,.St. Bavo". St. Caecilia 8 uur Mannenkoor Caecilia 8 uur Mgr. Mut- saersoord 8 uur Ledenvergadering Transportarbeiders 8 uur Missievereen»- ging „Africa" 8 uur Rechtskundig 6U' reau half 9 uur. Groote of St. Bavokerk. Orgelbespeling van kwart over 8 tot kwart over 9 uur. R.K. Vereenigïngsgebouw. Heerenweg Heemstede Tentoonstelling en feestelijk' heden ten bate van het R.K. Jeugdwerk 2 tot 6 en 8 tot 10 uur. Remrbrandt-Theater. Bioscoopvoorstelling Variété 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstelling en Va riété 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10— uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aaiwrag011 bü mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel. 11671. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisje3, lederen dag 1012, 24, 89 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem. TeL 11671. Sociëteit „St. Bavo". Mannenkoor „Caecilia 8 uur Bestuur Overheidspersoneel 8 uur Kleermakers 8 uur Kunst na Arbeid 8 uur R.K. Bevolkingsbureau 8 uur Haarlemsche Inkoop Combinatie half 9 uur. Leidscheplein. Concert door de Johez-har' monie 8 uur. R.K. Vereenigingsgebouw. Heerenweg Tentoonstelling en feestelükheden ten bate van het R.K. Jeugdwerk 2 tot 6 en 8 tot 10 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstelling611 en Variété 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstelling en Va riété 8.15 uur. Bisschoppelük Museum Geopend van 10 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvrag611 bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel. 11671. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisje3, lederen dag 1012, 24, 89 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel. 11671. Bartel jorisstraat 16 Tel. 10756 VAMPYR Stofzuigers 98.— alleen met behulp van doeltreffende reclam6 't hoofd boven water kan houden Reclame is een apart, veelomvattend vak geworden, waar voor psychologisch inzicht een der eerste ver- eischten is. Het is b.v. in vele gevallen psychologisch juist om zich met de reclame tot de jeugd te richte0 en zeker is dat juist voor den banketbakker, de» schepper van de heerlijkheden waar het jong6 volkje van droomt. De Nederlandsche Banketbakkersvereeniging heeft een goeden gooi gedaan. Ze heeft de beet® krachten op dit gebied bereid gevonden e6° jeugdroman samen te stellen, door deze zelf ®6 daartoe te verzamelen plaatjes te illustreeren- welke stellig in korten tüd de jeugdige lekker' bekjes zal veroveren, terwijl 't bovendien va° een zoodanig gehalte is, dat de ouderen ond«r ons menig prettig uurtje daarin zullen bladere11. Geheel vol geïllustreerd vormt het technisch per' fect uitgevoerde boek een geestig amusante sta tische verfilming met tekst van de geheele ban ketbakkerij tot in de kleinste onderdeelen. Het eenigste onjuistheidje wat we hebben kunnen ontdekken is bü plaatje 65, daar staat' ((Men weet, het bruine ras is uiteraard wraak zuchtig," Dit is een vooral voor de jeugd min der goed gekozen zinnetje. Overigens verdien1 deze prachtuitgave niets dan lof en zal ze ha»r doel niet missen. De lotgevallen van Witje en Gitje Plaatjesverzamelalbum, uitgave van de Ned. Banketbakkersvereeniging. Een van de meest gebruikte woorden in onze dagen is reclame. De goede zakenman begrijpt intuitief dat vooral in dezen moeilijken tijd men DINSDAG, 14 Juni. Vorige koersen Londen 9.071 Berlijn 58.471 Parijs 9.73J Brussel 34.45 Zwitserland 48.221 Weenen 35.25 Kopenhagen 49.50 Stockholm 46.50 Oslo 45.15 New-York (cable) 2.46* Home 12.67* Praag 7.32 f Madrid 20.35 9.07* 58.40 9.121 34.45 48.23 35.25 49.50 46.35 45.25 2.46? 12.65 7.32 20.35 Staatsleeningen 5 Nederland 1919 4'A Nederland 1916 4 Nederland 1931 434 N Ind 1926 AB. Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert Handel-MÜ, Vorige koersen 101* 94* 92* 77 35 45 53* Industrieën Onliever Calve Delft 36* Alg Kunstzüde 22* Van Berkei's Pat. 15 Nieuwe Philips 56i Küch Accoustiek li Ned. Ford 85 Industr Buitenland Anaconda 8| Bethlehem Steel 10* O S Leather li* Intern Nickel 4* Mijnbouw Boeton Münbouw 8 Alg. Exploratie 90 Petroleum Dordtsche Petroleum Gaboes 8 Kon Olie 116 Perlak 55 Peudawa e2 Continental OO 4 Shell Union OU 3* 101* 99* 91 76 39* 47* 54 91* 38* 23 15 60 li 9* 10 1* 4* 8 92 8 118* 60 4; 3* Rubber A dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubber Rott. Tapanoeli Serbadjadi Silau V 1 G. O. Allted Intercontin Rubber Vorige koersen 27* 23 7* 2 6* 5 13 14 Scheepvaart Holl. Amerika LOnji dito Gem Eigend. j2 Kon Ned Stoomb g Scheepvaart-Un.e Marine comm „r. Marine oref2* Suiker H V A 135* Poerworedjo 5* Vorstenlanden 25* Actions idem 12.5C Tabak Deli Batavia 67 Oudp Dell Oostkust 4 Senembah 86 Maxwell Spoorwegen Onion Paciflo 39* Wabasb lj Erie 5 Kansas City South. 5* "rolongatie 30* 24* li 2* 5 5 15 14 1* 1 61 37 2* 2* 1475* 16.00 72 93 40 2 51 5* r:en 3e Ni

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2