ONZE OMROEPER KOMT IN 75.000 GEZINNEN £>e roofoverval te Bij het zwemmen verdronken EEN FEL PROTEST MARKTEN R.K. JONGEDAME, ZOEKT U EEN MOOIE WONING OF VILLA? kleine advertenties 20 cent per regel DINSDAG 14 JUNI VRIEZENVEEN Bejaard echtpaar door werk lieden mishandeld en beroofd Drie daders geknipt NA DE RELLETJES TE BOSKOOP Begrafenis van het slachtoffer Het lokkende water eischte weder zijn slachtoffers Dr. Posthuma uit Parijs terug BOOTJE GEKANTELD Zes inzittenden in het water van het diepe Zwemmerkanaal te Dantumawoude verdwenen 3 Jongens verdronken DE BLAUWZUURVERGIFTI GING TE AMSTERDAM Dr. Hofman verdronken ONTSLAGEN HEMBRUG Wegens onbetrouwbaarheid voor het Staatsbedrijf DRAMA TE OSS Levensgevaarlijke verwonding ARRESTATIES IN DE RESIDENTIE Belangrijke verduisteringen Amsterdammer opgelicht Aangifte na twee jaren 1500 drogisten tegen het wets ontwerp betreffende uitoefe ning Artsenij bereid kunst Krachtige resolutie Het drama te Putbroek Uitspraak der rechtbank DE ZEPPELINDAG Prins Hendrik en Ministers mee Dienstaanbiedingen 10 cent per regel GEVRAAGDE BETREKKINGEN PASTORIE ONDERWIJZERES Keukenmeid-Huishoudster R.K. bloemist-arbeider Net beschaafd meisje I AANGEBODEN BETREKKINGEN I Kruideniersbediende NET MEISJE R.K. MEISJE Nette R.K. Dienstbode H. H. KAPPERS R.K. MEISJE een flinke zelfst. Dienstbode, R.K. TE KOOP GEVRAAGD TE KOOP AANGEBODEN licht motorrijwiel f 35 SNELNAAIMACHINE Mathis bestelwagen TE HUUR AANGEBODEN Ie Bovenhuis Vraag en Aanbod van Pensions 1 Gem. Suite 1 DIVERSEN KENNISMAKING KENNISMAKING Te pachten gevraagd een HUWELIJK Zaterdagnacht zijn, zooals reeds in het kort 8®tneld, twee bejaarde echtelieden, de land bouwer W. Aman en diens echtgenoote, wo nende op een alleenstaande hoeve in de buurt- „De Pollen" onder Vriezenveen, het slachtoffer geworden van een roofoverval, die de omgeving groote verontwaardiging heeft Sewekt. Te ongeveer halfeen hoorde de man gestom- teel in de kamer en op hetzelfde oogenblik ver sohenen voor de bedstede drie kerels, die zwar te lappen voor het gezicht droegen. Zij waren r.e drie gewapend met een revolver waarmede f'i de beide menschen bedreigden. Een hunner daalde een zwaar ijzeren voorwerp te voor- ®ohijn en gaf daarmede den ouden man zulk oen hevigen slag op het hoofd, dat hij dadelijk bewusteloos werd. Ook de vrouw werd mishan- 7eId, terwijl haar, onder bedreiging met den do°d, gesommeerd werd, stil te wezen. Een der ~-erels posteerde zich bij de bedstede die ge- loten werd, waarop de twee anderen meer dan j h Uur lang het geheele huis doorzochten. Al- es werd overhoop gehaald, zelfs de vloer van eh zijkamertje werd opengebroken. Ten slotte Ohden de dieven in een ouderwetsche haver- ist, verborgen onder allerlei rommel, een be- 7.^8 van circa 500 gulden aan bankpapier en uver. Met dezen buit verdwenen zij weer door 7e achterdeur, welke zij geforceerd hadden. Den •Waakhond op het erf bleken zij met leverworst te hebben kunnen stilhouden. Eenigen tijd nadat de indringers vertrokken "aren, heeft de vrouw zoo goed en zoo kwaad st het ging, de naaste buren, die op een af tand van circa 100 Meter wonen, gewaar- ®®huwd. Dezen stelden de rijkspolitie te Vrie- r®hveen met het gebeurde in kennis. Nog dien- nacht is deze rijkspolitie, vergezeld van 0 gemeentepolitie onder leiding van den bur gmeester, het Tweede-Kamerlid den heer J. JJ- Krijger, naar de plaats van de misdaad ver- ukken, waar, met behulp van den majoor tier f^cherche A. Koot te Almelo en met assistentie den veldwachter te Tubbergen, die met Jh politiehoud verscheen, 'n onderzoek werd in- ^®steid. Men slaagde er in re 3 in den vroegen rphtend de inbrekers op het spoor te komen. °hdagnamiddag zijn ze gearresteerd. Zij ble- j®h te zijn drie jonge werklieden, woonachtig j. het naburige Daarleveen, die ongunstig be- ehd staan. Na een urenlang verhoor hebben gj ten slotte bekend, doch zij verklaarden tehts 80 gulden te hebben ontvreemd. fcEr bestaat volgens de „Tel." een sterk ver- s°eden, dat zij ook schuldig zijn aan een Jjtetegelijken roofoverval die het vorige jaar in «2eif(je buurtschap heeft plaats gehad en j^arvan een oude man, de 70-jarige Webbink, slachtoffer is geworden. Toen werd een be- van drieduizend gulden ontvreemd. De auers is men nooit op het spoor gekomen. toestand van de beide oude lieden is ^hs tamelijk goed. Morgen zullen de drie ge- Tjtesteerden ter beschikking van de justitie te ^hielo worden gesteld. .Op de Algemeene Begraafplaats te Gouda is ^'hsdagmorg=n onder enorme belangstelling ter „ftee besteld het stoffelijk overschot van den jf°Udschen arbeider J. de Jong, die bij de vo- 'ge week te Boskoop plaats gehad hebbende on- ®ten om het leven kwam. .Onder de geestverwanten uit Amsterdam, Den a6. Vlaardingen, Schiedam, Haarlem, Leiden, «lft, utrecht en Boskoop waren er per fiets, .te of trein naar Gouda gekomen om hun ka- ®raad de laatste eer te bewijzen. Kaar schatting waren ruim 2000 personen van elders in Gouda aanwezig. Onder hen bevond zich een groote groep roodfront-strijders. Ter handhaving van orde en rust had de commis saris van politie uitgebreide voorzorgsmaatrege len getroffen. Het volledige politiecorps was in dienst, terwijl uit elke gemeente waarvan geest verwanten van het slachtoffer waren gekomen, eenige rechercheurs zich naar Gouda hadden begeven. Bovendien was het corps versterkt met een aclittal marechaussees te paard uit 's Her togenbosch. Nadat tegen 12 uur de rouwstoet voor de ouderlijke woning in de Boomgaard straat was opgesteld, sloten in de eerste Kade de ruim 2000 geestverwanten zich aan. Op verzoek van de familie werden de banie ren en transparanten, die waren medegebracht, niet ontplooid. Een negen-tal kransen van af- deelingen der C. Partij, de O. S. V., afd. Gouda, en11 werkloozen uit Gouda en Alphen a. d. Rijn dekten de baar. Op weg naar de Alg. Begraafplaats trok de stoet langs de woning van de Jong aan de Woe- lekade. In alle straten had zich op de trottoirs een dichte menigte opgesteld. Bij de begraafplaats stonden circa 3000 men schen. Op den doodenakker, waarop slechts 200 menschen werden toegelaten, werd de kist naar het graf gedragen door Rood-frontstrijders in uniform. Aan de groeve werden de kransen op de ver zegelde kist neergelegd, welke daarna werd neergelaten. Na de begrafenis trokken de geestverwan ten naar de Veemarkt, waar zij door een aan voerder zijn toegesproken. Incidenten hebben zich niet voorgedaan. Zondagmiddag is nabij de zweminrichting „Het Witte Huis" in den Boomhoek te Nieuw- Loosdrecht een negentienjarig jongmensch uit Utrecht, wiens naam tot nog toe nog niet be kend is, die hoewel bezweet zijnde was gaan zwemmen, onwel geworden en verdronken. In de badinrichting „Betlem" heeft Zondag een droevig verdrinkingsgeval plaats gehad. De 31-jarige Holshuizen uit Amsterdam is name lijk bij het zwemmen plotseling in de diepte verdwenen en verdronken. Zijn vrouw en zijn beide kinderen waren getuige van het ongeluk. Zondagmiddag is de 25-jarige H. Huisman uit Amsterdam bij het baden in de Zuiderzee nabij het Muiderbergsche strand onwel gewor den en verdronken. H. bevond zich met een tweetal andere jon gelui in een roeibootje op een paar honderd meter afstand van het strand in zee. Terwijl de anderen in het bootje bleven, ontkleedde H. zich en begaf zich te water. Eensklaps zag men hem niet meer boven water komen. Daal de zee ter plaatse nog zoo ondiep is, dat een volwassen persoon er gemakkelijk in kan staan, dachten degenen, die zich in het bootje be vonden, nog niet aan een ongeluk. Een hunner begaf zich echter te water en moest tot zijn ontzetting bemerken, dat H. den geest gege ven had. Vermoed wordt dat H. door kramp overvallen is. Het slachtoffer was ongehuwd. Zondagmiddag vijf uur is de omstreeks 35- jarige J. J. de Zwijger, wonende te IJmuiden, bij het zwemmen in het buitengedeèlte van het spuikanaal verdronken. Zijn lijk werd eenige uren na het ongeval door de politie opge- dregd. Oud-Minister dr. Posthuma, die zooals men weet, op verzoek van den Minister van Econo mische Zaken en Arbeid te Parijs onderhande lingen heeft gevoerd, in zijn kwaliteit van voorzitter van de commissie voor den uitvoer naar Frankrijk van zuivel- en melkproducten, is Zaterdagavond weer in Den Haag terugge keerd. Verlokt door het prachtig zomerweer begaf zich Zondagavond een zestal jongemannen, wo nend te Dantumawoude (Fr.) uit roeien op het Zwemmerkanaal. Bij de hooge brug onde-r Zwaag Westeinde schijnen zij te omstreeks half tien vanuit hun bootje met steentjes naar op den wal zittende hengelaars te hebben gegooid met het gevolg' dat het bootje kantelde en het zestal inzittenden in de diepte verdween. De 19-jarige hulpbesteller Feitse Zuidema werd gered doordat men hem vanaf den wal een hen gel kon toereiken. De 18-jarige Romke Wybenga, die zwemmen kon, werd zóódanig door den 18 jarigen Dirk Bosgraaf omklemd, dat beiden ver dronken. De 18-jarige Freerk van Mekeren en de 18-jarige Fye Kaspersma wisten zich met veel moeite redden. De laatste had veel water bin nen gekregen en was hedenmorgen nog onder doktersbehandeling. Bij den 18-jarigen veehou. der Douwe Wiegersma, bij wien men aanvanke lijk nog teekenen van leven meende te bespeu ren, is tot één uur 's nacht door de doktoren van der Sluis en Olyslager kunstmatige adem haling toegepast, echter zonder resultaat. De drie lijken werden door een passeerende motor boot overgenomen en later door een auto naar de ouderlijke woningen vervoerd. Tot diep in den nacht waren vele dorpelingen nog op de been om het ongeval te bespreken. Nadat Maandag vroeg de „Marnix van St. Al- degonde" was verhaald, is men langen tijd ver geefs in het IJ te Amsterdam aan 't dreggen geweest, totdat in den namiddag eindelijk het soffelijk overschot van dr. Hoffman is opge haald. Hij moet dus over boord zijn geslagen, zonder dat iemand Wit heeft bemerkt, nadat hij Beu kelaar een injectie had toegediend. Het uit stroomend gas uit 'n opengesprongen ventilatie- luikje in een naastgelegen hut heeft hem zoowel als de andere personen, die hun gasmaskers af gezet hadden in de open lucht, bedwelmd. Het dek had bij de poo^t, waardoor de mannen het inwendige van het schip verlieten, geen ver schansing en zoo moet de ongelukkige, door het blauwzuurgas bevangen, in het water gevallen zijn. Over de ontslagen aan de Hembrug verne men wij nog het volgende: Zaterdagmorgen werden tien werklieden van de Artillerie-Inrichting aan de Hembrug op het kantoor bij de directie ontboden. Aan hen werd meegedeeld, dat zij zich van nu af al# ontslagen konden beschouwen wegens onbetrouwbaarheid voor het Staatsbedrijf. Het betrof hier de leden van den zoogenaamde Cel nummer 201, waar- naar'de Minister van Defensie het vorig jaar, blijkens de Memorie van Antwoord aan de leden van de Eerste Kamer, beloofd had diepgaand onderzoek te zullen instellen. De ontslagen werklieden ontvangen drie maan den hun volle loon en zullen daarna op wacht geld worden gesteld. Ruim zeventig procent van het personeel aan de Hembrug is modem of socialistisch georganiseerd. Onder laatst genoemde bevinden zich vele leden der nieuwe onafhankelijke socialistische Partij. Uit bovenstaande blijkt inmiddels hoe onjuist een bericht in „Het Volk" van Maandagmorgen is, alsmede „zes arbeiders op staanden voet, dus zonder opzegging, ontslagen" zijn. Zondagavond tusschen 11 en 12 urn: heQft zich een drama afgespeeld in de Bosschestraat te Oss. De bijzonderheden ontbreken nog, maar P. Weygergangs, Heihoek Oss, oud omtrent 20 jaar, ongehuwd, is dusdanig met een mes ge stoken, dat een long is doorboord. Hij is voor zien van de H.H. Sacramenten der Stervenden en ter verpleging opgenomen in het St. Anna- gasthuis te Oss. Zij toestand is levensgevaar lijk. Het parket uit 's Hertogenbosch is ge arriveerd, maar 't slachtoffer kan niet ver hoord worden. Omtrent den dader verkeert men nog in onzekerheid. Ook weet men niet wat de aanleiding van deze euveldaad is ge weest. De Haagsche Politie heeft Zaterdag gear resteerd mevr. W., directrice van de in staat van faillissement verklaarde N.V. Modehuis Couture Wachtel op grond van het onttrekken van goederen aan bovengenoemd faillissement en diefstal van winkelgoederen ten nadeele van mej. F., aan wie zij- haar zaak verkocht had. Mevr. W. heeft Vrijdagavond j.l. getracht met een tweetal verhuisauto's den winkel leeg te halen. De politie die door een buurman gewaar schuwd was, heeft op de beide wagens met goederen beslag gelegd. Maandag is mevr. W. voorloopig op vrije voe ten gesteld. De politie heeft aangehouden zekeren D., oud-directeur van de Archipel-Bank wegens verduistering van gelden en oplichting van een Amsterdammer voor 60.000.die hij in een maatschappij zou inbrengen, maar welk bedrag hij te eigen bate heeft aangewend. Naar aanleiding van berichten in sommige bladen verzoekt de politie mede te deelen dat de gearresteerde D. reeds lang geleden door voormelde bank ontslagen is ën daarmede niets, meer uitstaande heeft. Het spreekt dus vanzelf dat ook de verduistering gepleegd is buiten voormelde bank om. De heer D. is heden overgebracht naar het Huis van Bewaring. Tenslotte is nog gearresteerd een zekere M., destijds chef van het bijkantoor Willem de Zwijgerlaan van de Bezuidenhoutsche Bank, wegens verduistering van omstreeks 14.000.—, welke echter reeds 2 jaar geleden gepleegd is, door valsche boekingen enz. Dat zoo laat van deze zaak aangifte is ge daan, is hieruit te verklaren, dat een schik king was getroffen met hem en zijn familie. Inderdaad moet M. een groot deel van het verduisterde bedrag hebben terugbetaald. Toen bleek dat het geheele bedrag niet zou worden aangezuiverd is aangifte gevolgd. M. is reeds overgebracht naar het Huis van Bewaring. De Algem. Ned., de R.K. en de Ned. Chr. Drogistenbonden hebben Maandag in de groote zaal van den Dierentuin te 's Gravenhage, die geheel bezet was uit alle deelen des lands waren leden voor deze vergadering gekomen onder leiding van den heer J. Zon, een ge combineerde protestvergadering gehouden in verband met het wetsontwerp betreffende de uitoefening van de Artsenijbereidkunst. Nadat verschillende sprekers het woord had den gevoerd werd de volgende resolutie met algemeene stemmen aangenomen: De groote vergadering van ongeveer 1500 drogisten uit alle deelen des lands in de groote zaal van den Dierentuin bijeen ter bespreking van de bezwaren, geuit, en de toelichtingen, gegeven door de sprekers; van oordeel, dat een wet als de onderhavige, geenszins noodzakelijk is in het algemeen be lang, integendeel schade zal berokkenen aan de volkswelvaart, doordat het ontwerp, eenmaal aangenomen, een behoorlijke distributie van goede en goedkoope geneesmiddelen onmogelijk zal maken; dat de belangen van talrijke groepen van burgers door dit ontwerp in ernstige mate wor den bedreigd; dat de geneesmiddelenvoorziening in het al gemeen en in 'het bijzonder op het platteland door de aanneming van het wetsontwerp prac- tisch onmogelijk wordt gemaakt; dat door aanneming van dit wetsontwerp niet alleen aan vele duizenden drogisten en hun gezinnen hun voornaamste middel van be staan zal worden ontnomen, maar dat met ze kerheid mag worden aangenomen, dat het groote aantal werknemers, actueel in hun dienst tot werkloosheid zal worden gedoemd; dat in schrille tegenstelling met het aan den drogist door de bestaande wet volgens art. 1 en art. 30 gewaarborgd recht tot verkoop van geneesmiddelen een toestand van absolute rechteloosheid wordt geschapen; dat tegen al deze nadeelen geen enkel be lang van algemeenen aard kan worden ge noemd; besluit met klem bij de Tweede Kamer er op aan te dringen, het aanhangige wetsontwerp niet aan te nemen. Op deze protestvergadering werd het woord gevoerd door mr. Van Kaastert, secretaris van den R.K. Boeren- en Tuindersbond, die de bezwaren uiteenzette, welke bijzonder voor het platteland tegen het ontwerp gelden. De heer L. de Groot, uit Rotterdam, se cretaris van den Kon. Ned. Middenstandsbond bracht allereerst hulde aan den heer Volkers Swier, den secretaris van deze gecombineerde vergadering, die deze op zoo uitnemende wijze heeft voorbereid, waarna hij uiting gaf aan den wensch, dat dit ontwerp voorgoed zou verdwij nen. De heer A. Rom Colthof, secretaris van het Verbond vaxi Werkgevers, schetste de be zwaren die dit verbond heeft tegen het betref fende' ontwerp. De hèer A. Bos, tweede voorzitter van den Chr. Middenstandsbond, constateerde o.m. dat de toestand van de tegenwoordige wet meer dan 50 jaren heeft bestaan. Indien de bedoe ling van het ontwerp juist is, dan zou dit strek ken in het belang van de volksgezondheid; maar dan zouden de drogisten 50 jaar lang schade aan de volksgezondheid hebben berokkend. De werkelijkheid is intussche.i, dat het sterftecijfer in die halve eeuw in ons land van jaar tot jaar is afgenomen. Ten slotte lichtte de heer Volkers Swier nog toe, dat het ontwerp is voorbereid door de commissie voor de pharmaceutische belangen, welke commissie uit zes poothekers en één me- De Rechtbank te Roermond deed hedenmor gen uitspraak in de zaak tegen H. v. d. E„ vader en M v. d. E., zoon, beiden jachtopzie ners te Posterholt, de eerste verdacht van moord, tweemaal gepleegd, de tweede verdacht van pogingen tot moord en veroordeelde den vader wegens voortgezet misdrijf van doodslag tot 15 jaar gevangenisstraf en den zoon, we gens poging tot doodslag tot 8 jaar gevangenis straf. De eis<^p was resp. levenslang en 12 jaar. dicus bestaat. Het is afkomstig van oud-minister Slotemaker de Bruine, van wien de tegenwoor dige minister het heeft overgenomen. De dro gisten zijn bij de voorbereiding niet gehoord en spr. zou er alleen van hebben mogen kennis nemen op voorwaarde, dat hij het volkomen ge heim zou houden, doch voor een dergelijke wijze van kennisneming heeft hij bedankt. Zóó is, aldus spr., dit ontwerp éénzijdig in elkaar geflanst. Naar wij vernemen, heeft Z. K. H: Prins Hen drik besloten aan de uitnoodiging van de Rot- terdamsche Aero Club om een der tochten van het luchtschip „Graf Zeppelin" op 18 Juni a.s. mee te maken, gevolg gegeven. De Prins heeft de z.g. Rondvaart verkozen, dus den tocht van het vliegveld Twente over Hamburg, de Westfriesche eilanden, Wadden eilanden, nieuwen afsluitdijk, Zuiderzee, dwars over Noord-Holland, Noordzee, richting Kjb^ naai, Oostkust van Engeland, Zeeuwsche kust en via Hoek van Holland naar Rotterdam- Waalhaven. De Prins zal vergezeld zijn van den heer H. J. Schmidt, Kolonel-titulair van het Indisch? leger als waarnemend adjudant. De uitnoodi ging van deze Rondvaart is eveneens aangeno men door Mr. P. J. Reijmer, Minister van Wa terstaat; Mr. Dr. (i. N. Deckers, Minister van Defensie (vergezeld van diens adjudant) en door den heer E. Th. de Veel, Directeur van den Luchtvaartdienst. In verband met de „Zeppelin"-landing te Rotterdam op Zaterdag 18 Juni worden door de Nederlandsche Spoorwegen te Amsterdam Haarlem,. Leiden, Den Haag, Delft, Gouda Utrecht, Breda en Dordrecht speciale plaats- kaarten beschikbaar gesteld tegen bestaanc laag gezelschapstarief. Deze kaarten zijn verkrijgbaar bij de firma Lïssone en Lindeman en by verschillende sport adressen. BROEK OP LANGENDIJK, veilingvan i Juni Langendyker Groentenveiling 1820' kilo Tomaten: A f 31.90—32.40, B f 29.30, C f 31.70—31..90, CC f 20.70 69.000 kilo Aard appelen: Schotsche Muizen f 7.508.30; Drie lingen f 4.307.50, Kleineo f 33.70. PURMEREND, 14 Juni. Kleine boerenkaas 23 st. 25.50 per 50 kilo, matig; 29.92 k.g. Boter 0.651.10; melkboter 0.650.95; 500 Runde ren, waanonder 265 vette en 200 melk- en gelde, 0.68—0.78; 120—270, stug; 35 Stieren 48—58 ct. per kilo, stug; 72 Paarden 80160 per stuk, matig; 113 Vette Kalveren 7090 ct. per kilo, stug; 389 Nuchtere Kalveren slachtkalveren 4 16, Fokkalveren 814 per stuk, stug. 533 Vette Varkens, Magere Varkens f 822, vlug; Zouters f 0.30—0.32, Slacht f 0.28—0.2, vlug; 187 Biggen f 610 per stuk, vlug; 376 Schapen f 1418 per stuk, clug; 524 Lamme ren f 69 per stuk, stug; oude kippen en hanen f 0.400.47 y, per kilo. Konynen 0.302.0Ó per stuk; Piepkuiken.5 0.800.92per stuk; Kipeieren 2.753.25 pei 100 stuks; Eendeieren 130 per 100 stuks; dui ven 0.40 p. p.; Bokken 31, 38 per stuk, matig: Eenden 0.250.60 per stuk. PURMEREND 14 Juni. Kaasbeurs. Aanvoei 21 partyen, wegende pl.m. 6700 K.G. Hoogste pros f 25.Handel matig. OMROEPERS bij vooruitbetaling (Niet voor den handel) C^iiiiiiuniminiiiiiiiiiiimiimimimiiiiiiiniiiiiimiiMmiiiHiiHiiiiiiinniiHiiniiiiiiiiiiiuiiiiiiiiuiiimiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiniiiunRiniimiMHiimmiimmimiiimiiig ^iiiiiiiiiuiiniiiiiiiiiiiuiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiBiiiiuiiiiiiiuniiHiiiiiuiiiuiuiiniiiiiiiiiuiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiDiiiiiiiiiiiiiuiiiBuiuiiiiiiiuinuira Jaar, diploma Costumière, tevens uitstekend kunnende werken, zoekt ^teatstng op Atelier of ter assistentie in Winkel of Huishouding. rl«ven onder letter O 4424, bureau van dit Blad. nff; meisje b.z.a. als HULP IN DE v o, Houding van 9—2 of 3 uur, bi?C?'v* Brieven onder letter O 4412, van dit blad li te Ja. R.K. MEISJE voor d. en n., huiselijk verkeer en te Alk- Brieven aan A. EELTING, "matraat 66. Egmond aan Zee. O 4417 45 j bekend met fijne keu- lbp„en wecken, tevens alle voorko- ï>W?e werkzaamheden, v. g. g. v., tn*<zlch aan (ook evt. als 2de hu'sle). Brieven onder letter O 4422. "reau Van dlt blad_ tl Of zich aan bijlessen te geven f jasslsteeren by het huiswerk, per uur. Brieven onder letter "*08, bureau van dit blad. leefHi'2- een flink R. K. MEISJE, 0. GL-ÏC* 16 laar. v. h. in de huish.. v. L/Vfil.n- Br. lett. O 4440 aan W. v. d. Agent v. d. Blad, Hillegom. Jan r' K. K„ 50 jaar oud, biedt zich ï'I\r HULP IN DE HUISHOU- Koop Roede getuigen ten dienste. OfirC. salaris geen vereischte. Br Blad letter O 4447 Bur. van dit B,z.a. voor Pastorie een bekw. v.g.g.v. Reeds als zoodanig werk zaam geweest. Brieven onder letter O 4373, bureau van dit blad. Biedt zich aan voor vast werk bekend met Z. en W. pakkerij. In het bezit van rybewys. Brieven letter G. aan J. TUREN- HOUT, Agent van dit Blad, Glip- perweg 15, Heemstede. O 4439 BESCHAAFDE DAME wed. m.l. P.G. zag zich gaarne ge plaatst voor gezelschap en bestiering der hulsh. bii dame of heer alleen. Br. ond. lett O. 4431 bur v. d. bl. Biedt zich aan als assistente in de huishouding, ook genegen ln een Winkel te helpen of bij kinderen, hoog salaris geen ver eischte. Brieven onder lett. O 4426, bureau van dit blad. R.K. MEISJE te Amsterdam biedt zich aan als meisje-alleen, oud 28 jaar. Br. lett O 4463, bureau van dit blad. ëunmiiMuiiiimiuiiiimmiiiiiMmiiiiiiiimiiiimimiimiiiiiimnmnHmiiiiiiuinimmiiiiiiiiHiiiiiimiimmuiiiiuuiiiiiimimiiiuiiiiiimiiiniiiiimmiiiimuimimiimiimHia ünimiiiiiiiiuiimiiiiiiiiiimiiiiiiiiimniiiiiiuiiimimiiiimiiiiimiiiimiiiiimiiiimiiuuiimiiiiiiiiiumiiiiimHiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiniiiiniiiiiiiiinuiiiiiiiiimiiiiinMmuniMiiiiuins Flink aankomend gevraagd, zonder goede get. onn. zich aan te melden. Haarlemmerweg 107, Amsterdam. O 4421 Mevr. KONfNGS, Brandenburger- weg 99 de Bilt, vraagt voor direct een voor d. en n„ v.g.g.v. O 4375 Burger schoenwinkel te Amster dam vraagt AANK. BEDIENDE bekend met vak. Brieven onder lett. O 4403, bureau van dit blad. Gevraagd ln klein gezin van 93 van c.a. 16 jaar. Brieven onder lett. O 4404, bureau van dit blad. gevraagd te Beverwyk, zelfst. kunn. werken. Brieven lett. O 4437, Schans 21, Beverwijk. 1 Aug. gevraagd te Utrecht nette B. K. DIENSTBODE g k. koken en zelfst werken. Leeftyd boven 25 j. en v.g.g.v. Br. onder lett. O 4430 bur v. d blad. Gevraagd 'n Leerllng-NAAISTER. Aanmelden 's av. na 8 uur, Zomer- kade 149, Haarlem. O 4457 MEISJES en JONGENS gevraagd, om aardbeien te plukken, door H. DOES, Bennebroekerdyk 185 naby Cruqulus, Haarlemmermeer. Aan het zelfde adres KOOLPLANTEN te koop alle soorten. O 4452. NET MEISJE gevraagd van 8.30 tot 12.30 of van 8.303 uur. Gen. Cron- jéstraat 22 Haarlem (N.) O 4460 Gevraagd 1 Juli NET R.K. MEISJE v.d.e.n., zelfst. kunn. werken en koken Aanmelding 's avonds na 8 uur. Valeriusstraat 24 boven, A'dam. O 4406 Terstond gevr. een BOERENKNECHT goed kunnende melken en verdere boerenwerk verstaand. Adres J. Zand vliet, vyfhuizerdijk 213, Haarl.meer. O 4409 gevraagd R.K. BEDIENDE voor hee rensalon, tegen 27 Juni a.s. v. g- g v. Intern. Adres J. STAM, Peper straat 13, Beverwijk. O 4433 Wordt gevraagd te Bloemendaal by heer alleen tegen 1 Juli of eerder R. K. HUISHOUDSTER midd. leeft. (Hollandsche) genegen alle voork. werkzaamh. te verr. v.g. g.v. Br. onder lett. O. 4445 bur. v. d. blad. Gevraagd per 1 Juli net V. d en n. v.g.g.v. Br. ond. lett. O. 4462, bur. v. d. blad PENSION RUSSENHOVE, Bergen, Breelaan 37, vraagt terstond tot 1 Sept.. MEISJE voor servieswasch en diverse werkzaamheden. Loon f 40.- per maand, extern. O 4454, Gevraagd een flinke DIENSTBODE voor d. en n. Loon f 25 h.v.w. DAMEN Pr. Hendrikkade 136, Amsterdam. O. 4434 Mevr. G. Geraets, Westerdoksdijk 69, huls vraagt een voor den dag. Aanm. Woensdag des avonds na 7 uur. O. 4464 ginnnnniiiUHunuiiHuiiimiiiiHiiiiniiiuiiiimniniiiiimiinuiiiiuininiiiiinniiimuiimiTniiiiiiniinimiiiniiuiiDiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiniiininiii imnnnnnnnrannmiig TURMAC-BONNEN te koop gevraagd a 1 cent per punt. BATCO 2 punten 1 cent. J. MEIJER, Gen. Bothastraat 55, Haarlem. O 4416 Te koop gevraagd een STAMBOEKSTIER opgave van prijs en productie aan P. LAP Kzn., Den Hoorn Texel. O. 4444 FILIAAL of BAKKERIJ te koop of te huur gevraagd of toetreding tot bestaande zaak door jong bakker. Br. met voll. lnl. onder lett. O 4441 Bur. van dit Blad. giiiiiniiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiniiiiiiiniiiiniiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiüiiiiiiiuiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiininiiiiiuiiiniiiiiiiiniiiniiiiinuHiniiiiiiiiiiiiiiiiig snuiiiiiiiiiiiiuniniiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniimiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiuiimiiiiiiiiiiiiiuimiiiiisiiiiiiiHiiiiiiiiuimimniiiHHTü ELEC. PIANO prachtig 1ste klas kunstspelplano te koop voor 200.Brieven ond. letter O 4344, bureau van dit blad. TE KOOP Germaan, licht motorrywlel met Sachi motor 170.1 Transport- r ij wiel met l.L.O.-hulpmotor 170.-. Belde zyn gebruikt voor Demon stratie en van nieuw niet te onder scheiden. J. E. GLAZEMAKER, Ba- rendsestraat 7. hoek Kamperstraat Haarlem. O 4410 2 HITTEN te koop aangeboden. Te bezichtigen Boerderij Bronstee Heemstede, van 2 tot 6 uur. O 4413 Te koop F.N. MOTOR 1928 met Boschllcht en duo in prima staat, slechts f 160.Genegen te rullen. Vosmaerstraat 83, Haarlem (Oost). O 4415 WEEKEND Huisje te koop of te liuur aan de Loosdrechtsehe plassen. Brieven onder lett. O 4428, bur. van dit Blad. lste klas D. en H. RIJWIEL te koop, z.g.a.n., prachtfietsen, spotprijs. Jon gensfietsje pl.m. 9 j. f 12.mooi sterk H. Rijwiel f 12.—. Te zien Schoterweg 160 zw. Haarlem. O 4449 Lewenstein. als nieuw, absoluut zonder gebreken, Bosboom Tous- saintstraat 5, Amsterdam. O 4433 TE KOOP een góed onderhouden BOLLEBRIK en LANDAUER. Te bevragen bij B. MOSSEVELD, Hee- renweg 164. Llssë. Te koop MOOI ZONNIG HUIS ruime suite en serre, tuin op het Zuiden, boven 3 kamers en zolder. Omtrek Kleverpark te Haarlem by R. K. Kerk. Koopprys f 6000. Br. ond. lett. O. 4446 bur. v. d. blad. Aangeboden voor zeer lagen prijs 500 K.G. draagvermogen. 6-PERSOONS TOURING K. BAAS, Kennemerstraatweg 106, Alkmaar, Telef 851. MOTOR MET ZIJSPAN, Eysink. 5 P.K., 2 cyl. geh. Elec. ook afzonder lijk. ARGOSTRAAT 68, Amsterdam- Noord. O. 4432 BANKETBAKKERIJ. Te koop en direct te aanvaarden, ln flinke marktplaats in N.H. Mooi Pand met appart modern Bovenhuis, gr. Bakkery en Pakhuis, waarin lange jaren Banketbakkerij is gevestigd. Uitgebreide Inventaris, Heeteluchtoven en Electr. Machines, een en ander zeer geschikt voor ge mengd of groot bedrijf. Alles te sa men voor f 22.000. Eventueel op ge makkelijke betalingsconditiën. Met eenige zekerheid is bovenst, ook te huur. Brieven onder lett. 4443, bureau v. d. blad. CHEVROLET COACH '27 van part., héél mooi en goed, f325. Tel. 29100, Heemstede. O 4459 Te koop van part. MOTOR MET ZIJSPAN. H.D. in zeer goeden staat, loopt schitterend, besl. zonder gebr. Prijs f 125. WARMOESSTRAAT 6. Haarlem, voor 5 uur Tel. 11880. O. 4448 Dubbele Zaak te koop MELK en KRUIDENIERSWAREN, voor uitbreiding vatbaar, in volk rijke buurt. Brieven onder lett. O 4461, bur. van dit blad. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiinmg siiiiii]iiiuiuiii!nniiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniii:iiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiuiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiU!iiimui>i|"lll|i>K WIJ HEBBEN ZE IN ALLE HUURPRIJZEN. U BELT MAAR OP: HUIZEN ADMINISTRATIES ANK FREDERIKSPLEIN 47 TELEFOON 32415, AMSTERDAM. O 4407 TE HUUR een Bovenhuis le etage, huur f 4.50 per week. voor een klein gezin. Te zien SCHOTERWEG 42, Haarlem. GROOTE DROGE BERGRUIMTE te Heemstede, event, geschikt voor garage, te huur aangeboden. Aam vragen ond. lett. O 4411, bur. v. d. bl. Ter beschikking 2 ONGEM. OF GEM. GROOTE KAMERS, met cabinetjes en balcons. Kleverparkstraat 12. Haarlem. O 4414 Te huur voor twee nette menschen KLEINE WONING (Centrum) geheel vrij. Bevr.: Leldsche Kruis straat 5, Amsterdam.. O 4455 Te huur f 5.90 p. w. omtrek Ka naalstraat, goede stand, bev.: groote kamer en suite, slaapkamers, groote veranda, kasten, closet enz. Te bevr. Hamburgerstraat 18, Utrecht. Geen onkosten. Prinsengracht 545, Centrum, f 37. p. m„ aanv. 1 Juli. Bez. Dinsdag en Donderd. 24. O 4405 Te huur te Bentveld voor Augustus. 2 a 3 GEM. KAMERS m. KEUKEN. by halte tram Bentveld. Brieven onder lett. O 4423 bureau v. d. Blad. Te huur le BOVENHUIS 4 k„ k. en W.C., Chasséstraat 73, over de kerk, te bevr. by v. d. Ha renkamp, Bellamystraat 42, Amster dam. O. 4435 giiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiniDiniiininiinniniii SiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiniiMiitiniiiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiinifg PENSION. Net R.K. Echtpaar, wo nende in een mooie streek in N— Holland, vraagt 8 a 10 dagen pen sion tegen matige vergoeding, even eens ln mooie omgeving en biedt in ruil daarvoor ook aan R.K. echtpaar pension op genoemde con ditiën aan. Brieven met volledige inlichtingen onder letter O 4418, bureau van dit blad. pr. uitz., m. of z. p., prijs bill., event. K. gebr. Leidschekade 83 hs. Am sterdam. O 4420 Frissclie SLAAPKAMER gevraagd m. middagkost door Juffrouw. Omtrek Oosterparkbuurt. Br. lett. B, boekh. DE RIJK, Kas tanjeplein 6, Amsterdam. O 4436 gniiiniiiiiiiniuiniiiiiiiiiiiiiiiiiiimiRiiiiiiiiiiiiuuiiiiuitiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiniiiiiiiHiiiiniiiiiniMiiiuiiiiiiiiiiiiiiJiuiimuiiiiuiiiJiHuiHiniuiuiiiiiniiiui^ Wilt U een goed werk uit uitstek verrichten? Helpt ons dan in onze financleele moeilijkheden, bij de op leiding van onze toekomstige mis sionarissen. Wij hebben er 60. allen in de hoogere studie. Onze talrijke missies van Africa zien snak kend uit naar hun komst. Paters v. d. H. Geest Gemert (Giro 110608). Een R.K. weduwnaar met 2 kinde ren zoekt kennismaking met we duwe of boerendochter tusschen 25 en 35 Jaar. Brieven met portret, het welk zal worden teruggezonden, ond O 4322, bureau van dit blad. LEERT AUTORIJDEN. Hesseling Holzhaus. Hoofdweg 410 Amsterdam. Privé cursus f 15. Tot rijbewijs 30. 4370 Een flinke nette R, K. Jongeman, 27 jaar, wenscht in kennis te ko men met een nette jongejuffrouw, ongeveer dezelfde leeftijd, uit den Burgerstand. Verpl. geh. Brieven met portret onder letter O. 4321 Bureau van dit blad. Autorijschool EWALD HOLZHAUS, Bosb. Toussaintstr. 7 Telef. 82104, Amsterdam. O 4368 CANTINE-BUFFET of LUNCHROOM. Brieven onder lett. O 4429, bureau van dit blad. R. K. Heer, thans kleine drukkerij exploiteerende, eventueel zonder be drijfskapitaal, zoekt R. K. Kapitaal krachtig Heer, die met steller tot deelgenoot een flinke R. K. Boeken- ultgevery wil beginnen. Steller wil uitgaven-acquisitie en verkoop op zich nemen. Br. lett. O 4442 Bur. v. d. Blad. Nette R.K. Weduwnaar, z.k., zoekt langs dezen weg ln kennis te komen met nette R.K. wed. (z. k.) of Juffr., leeftyd 50 a 55 jaar, om na wederz. goedv. een huwelijk aan te gaan. Br. onder lett. O 4458, bureau van dit blad. NAAR BUITEN 9.per week, per gezin. Bosch en Hei, 15 min. van spoor en bus. Inlicht. Dapperstraat 66 I, hoek Com- melinstraat, Amsterdam. O 4456 Net R. K. Meisje vraagt dito VRIENDIN, 21 Jaar, omtr. Benne- broek—Heemstede. Br. letter H„ a. d. Agent v. d. Blad, Glipperweg 15, Heemstede. O 4453

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 7