PROVINCIAAL NIEUWS IMitetTandpasiae m Gemeenteraad van Bloemendaal Firma PHILIP DE VRIES VRIJDAG 17 JUNI AALSMEER HEEMSKERK KOEDIJK Installatie nieuwe burgemeester VOORKOMT TANDBEDERF M 7ö ctó per Vt tube 25 cbper'A tube. „INSECTOL" GIBBS LIMMEN NOORDWIJK Waarom de heer Kremer het wethouderschap aan vaard heeft. De sluiting van het postkantoor te Overveen. De dure autobusdienst. De functie- verdeeling in het college van B. en W. OUDERKERK a.d. AMSTEL OUDER-AMSTEL ZANDVOORT MARKTNIEUWS GIBBS CREME Op de kaas^m waren aangevoerd 2250 stuks: Prijs Ghu 3- Kaas le soort R.M. 27—29; id. 2e soort j*>l 26; zonder Rijksmerk geen aanvoer. matig. n j.l" Neemt U eens een proefflesch Troebele Sinaas- Q0 appel-limonadeperTee^fieSc" GIERSTRAAT 73-TEL. 1100' Speeltuin Plan-Zuid. De inrichting van den speeltuin in plan-Zuid maakt reeds goede vor deringen, dank zij de vrijwilligers, die lederen avond hun werkkracht voor het goede doel ge ven. De zandbak is voltooid, het gebouwtje met de waranda is in aanbouw, schommels van diverse grootte verrijaen, een solide ijzeren afscheiding omvat het bij uitstek gunstige terrein. Wij vernamen, dat het in de bedoeling ligt, den speeltuin Zaterdagmiddag 2 Juli a.s. te ope nen, welke gebeurtenis des avonds besloten zal worden door een sportdemonstratie, te geven op de terreinen der voetbalvereeniging „Aalsmeer", toegankelijk tegen een gering entreé, ten bate van de speeltuinvereeniging. Reeds staat vast, dat de veteranen-elftallen van Aalsmeer en Aalsmeer-Oost hun krachten zullen meten, ter wijl de Amstelruiters het Aalsmeersche publiek op interessante paardensport zullen vergasten, een en ander op te luisteren door muziek. Ook enkele andere sportvereenigingen zullen worden aangezocht, om deze sportdemonstratie te doen slagen. wy komen hier nader op terug. Steun aan veehouders Op Vrijdag, 17 Juni a.s. des namiddags tusschen 2 en 5 uur, zal ter Gemeentesecretarie voor veehouders ge legenheid bestaan opgaven te verstrekken in verband met de d£j,n te geven uitkeering inge volge de Crisisztuvelwet. Opgave zal moeten geschieden van het aantal melkgevende koeien per 15 Juni 1932, de melkproductie in de week van 12 t.m. 18 Juni 1932 en de jaarproductie van den vee'tapel in 1931. Als vanzelfsprekend wordt ieder veehouder in zijn eigen belang aangeraden van deze ge leeenheid gebruik te maken. Harddraverijvereeniging „Koninginnedag". Op Woensdag 15 Juni IJ. vond eene algemeene ledenvergadering plaats van bovengenoemde vereen, in café L. Schipper, waarvan de leden opkomst slecht was. De voorzitter de heer Bagfeldt opende de bijeenkomst. De voorzitter deelt mede, dat onderzoek heeft plaats gehad, en besprekingen zijn gevoerd, ten aanzien van de in de vorige vergadering voor gestelde hondenrennen. Dit was van dien aard, dat het Bestuur voor stelt hieraan geen voortgang te verleenen, ge zien vooral de ongunstige tijdsomstandigheden Aan de vergadering wordt ter goedkeurine voorgelegd, dit jaar de amusementsgelegenheden niet uit te breiden en van het houden der hon denrennen af te zien; aldus besloten. Na gehouden rondvraag volgt onder dank zegging sluiting. Burgerlijke stand en bevolking. Geboren' Geertrudis Catharina, d. van Gerbr. Welborer. en Com. Meijer; Margaretha Maria. d. van Fl. Beentjes en Cath. M. A. Meijer; Hendrik, z. van Joh. Beentjes en Chr. Castricum; Christina Maria, d. van S. J. Rumping en Joh. Beentjes; Jacobus Johannes, z. van Joh. Groot en Cath. P. Mooy; Anna, d. van Petr. Llmmen en Joh Slenters. Overleden: M. C. Schellekens, 4 maanden: Joh. Kuil, 11 maanden. Ondertrouwd: Laur. Joh. Rijs en Marg. M de Ruijter, beiden alhier; A. van Essen, alhier en G. Klinkenberg van Castricum. Gehuwd: P. Schelvis, 24 Jaar, te Wijk aan Zee en Duin en Joh. M. Bruins, 23 jaar, al hier; Tl). Schoorl, 25 Jaar te Assendelft en G. A. M. van Duivenvoorde, 25 jaar, alhier: Joh Numan, 28 Jaar, alhier, en A. M. Schut, 31 Jaar van Castricum; Wilh. Hendr. Numan, 24 jaar. van Velsen en J. B. M. Boogaard, 22 jaar, al hier; Joh. Smit, 26 jaar, alhier en Anth. Orii 23 Jaar, te Castricum; Jac. P. Putker, 24 Jaar. alhier en Corn. G. Jansen, 22 Jaar, van Castri cum; Joh. Huisman, 28 Jaar en Wilh. van Eyk. 24 jaar, beiden alhier. Ingekomen personen: D. L. Noort en gezin, fabrieksarbeider, Hoogdorperweg 23, van Wijk aan Zee en Duin; Wed. W. F. Meijer, geb. Vas- tenhouw, zonder beroep, Rijksstraatweg 16, vai. Velsen; Mej. M. J. van Vlugt, kloosterlinge, A, Verherentstraat 6, van Rotterdam; R. Westra en gezin, fabrieksarbeider, M. v. Heemskerck- straat 70, van Velsen. Vertrokken personen: A. J. Hoogeboom en ge zin, los arbeider, van M. v. Heemskerckstr. naar Beverwijk; Mej. A. G. M. van Nimwegen, on derwijzeres, van A. Verherentstraat naar Ned. O. I.; Petr. de Zeeuw en gezin, grondwerker, van Tolweg naar Alkmaar; P. H. Lubbers en ge zin, vlechter, van Maerelaan naar Wijk aan Zee en Duin; H. J. Duin, melkslijter, van Oudendijk naar Amsterdam; Mej. J. M. Schuijt, zonder be roep, van Luttik Cie naar Amsterdam. Poging tot inbraak. In den afgeloopen nacht hebben eenige personen, vermoedelijk vier, getracht in te breken bij den winkelier P. de Boer. Juist toen de inbrekers bezig waren een raam open te schuiven werden zij gestoord en gingen op de vlucht. Een tweetal fietsen werden ach tergelaten. De politie stelt een onderzoek in. Onder groote belangstelling heeft de nieuwe burgemeester van Koedijk, de heer W C Nl- naber, vroeger volontair te Noordwijkerhout, zijn intrede in de gemeente gedaan. Het dorp was in vlaggentooi gestoken en voor het Raadhuis had zich een groote menigte belangstellenden verzameld, toen des middags om 2 uur de nieuwe burgemeester zijn Intrede deed. In auto's arriveerde burgemeester Nina ber met zijn familieléden, vergezeld van de beide wethouders. Nadat het zoontje van den heer Stuffers mevr. Ninaber bloemen had aangeboden en de schoolkinderen, onder leiding van het school hoofd, den burgemeester het welkom hadden toegezongen en nog eenige liederen ten ge- hoore hadden gebracht, verzamelden de ge- noodigden zich in de mooie raadzaal. Daar waren o.m. aanwezig: de geheele raad van Koedijk, de gemeente-secretaris en de ontvanger, de burgemeesters Wendelaar van Alkmaar, Van Fridagh van Schoorl, Mein- dersma van Schermerhorn en Nolet van War- menhuizen. Ook merkten we op Pastoor van Baaren van Oudorp en dokter Hartog. Het welkom Nadat wethouder IJ. Visser de verganering geopend had, heette hij den nieuwen ourge- meester en zijn gezin van harte welkom. Een zware taak aldus spr. zal straks op uw schouders worden gelegd, temeer daar de gemeente thans in financieel-moeilijke om standigheden verkeert. Spr. hoopte op een prettige samenwerking in het College van B en W. Als burgemeester aldus spr. zult ui wel ondervinden, dat uwe bedoelingen niet altijd gewaardeerd worden, doch tenslotte zult u en poetst 's avonds en 'smorgens met 0 inEDERLAMOSCH FABRIKAA T. f steeds voldoening vinden in het bewustzijn, steeds het goede te heben gedaan. Namens den Raad feliciteert spr. den burgemeester van harte met zijne benoeming. Ook mevr. Ninaber bood spr. zijn gelukwen- schen aan, den wensch uitsprekende, dat zij als burgemeestersvrouwe ernaar zou streven naar haar beste krachten het welzijn der be volking te bevorderen. Vol vertrouwen aldus besloot spr., terwijl hij den burgemeester de ambtsketen omhing draag ik het voorzitterschap van den Raad aan u over, den wensch uitsprekende, dat de welvaart in deze gemeente spoedig moge terug- keeren en dat Gods zegen op uw werk moge rusten. (Applaus.) De eerste woorden van den burgemeester Hierop nam burgemeester Ninaber het wordt om aller eerst een woord van eerbiedigen dank uit te spreken aan H. M. de Koningin voor de benoe ming. waarmede hij zijn streven met succes be kroond zag. Spr. wilde niet de moeilijkheden onderschatten welke vooral thans aan het bestuur eener gemeente ver bonden zijn. Burgemeester W. C. Ninaber. Wanneer ik voor mij neem aldus spr. de rangschikkingsltjst der gemeenten naar den belastingdruk voor het jaar 1930/31. vind ik daarin voor de gemeente Koedijk een ge middeld inkomen van 1994.— vermeld. Als rangnummer bij een inkomen van 2000.— voor gehuwden met twee kinderen vind ik nummer 714 vermeld, terwijl in het allerongun stigste geval op deze lijst nummer 1078 is toe gekend. Sedertdien is er weer een Jaar verloopen. waarin de depressie overal in bedenkelijke mate is toegenomen, ook in deze gemeente. Het is de plicht van een gemeentebestuur zooveel moge lijk maatregelen te treffen, om aan deze moei lijkheden het hoofd te bieden. In tijden van hoogconjunctuur wordt het de Overheid ge makkelijk gemaakt de voorstellen te doen aan nemen. Doch welvaart scheppen kan de Overheid nimmer, door geen enkelen maat regel. Deze toch is het gevolg van samenwer ken van verschillende factoren, waarop men voort kan bouwen. In tijden als we thans beleven is het absoluut uitgesloten, dat eenige maatregel of bestuurs daad voor een enkele gemeente de welvaart kan doen terugkeeren. Het eenige wat de over heid kan doen, is, door tijdelijke crisismaat regelen voorkomen, dat eertijds bloeiende tak ken van volkswelvaart geheel ten gronde gaan. Daarvoor is samenwerking van allen, die daar toe geroepen zijn, noodig. Spreker bracht vervolgens dank aan Wet houder Visser voor de tot hem gerichte woor den en alle aanwezigen voor hunne belang stelling. Spreker doet een beroep op de leden van den raad, wier adviezen hij zal behoeven. Te vens wenscht spreker, dat de wethouders bi) vele voorstellen, welke het gemeentebelang raken, hem als dagelijksche medewerkers hun ne voorlichting zullen geven. Van de mede werking van den secretaris, aldus spr.. Den ik verzekerd. Spr. vroeg dezen, zijn ervaring te willen voegen bij al datgene, wat door de ver schillende bestuursorganen verricht kan wor den. Ook richtte spr. zich in dit verband tot den ontvanger. Spr. gaf vervolgens de verzekering, dat hij zijn vrijwillig gekozen taak naar eer en ge weten zal vervullen. Ik stel het op prijs, aldus spr., dat ieder, die meent dat het hem dienstig is, mij zal weten te vinden, omdat persoonlijk contact in vele gevallen de zaken bespoedigt. In het vertrouwen, aldus besloot spr.. op u allen, neem ik thans het bestuur der gemeente op mij, voor dat deel, dat de wet my heeft toebedeeld en aanvaard ik het voorzitterschap van uwen raad. (Applaus.) De nestor spreekt Als oudste raadslid sprak de heer Mulder, die uit de woorden van den burgemeester meende te hebben beluisterd, dat Koedijk ook in de toekomst van een besten burgemeester verzekerd is. Hem wacht daar een zware taak, daar de gemeente door de crisis zwaar getrof fen is en de geemente-financiën zwaar geschokt zijn. Zijn eerste taak is dus hierin verbeiering te brengen. Spr. bood vervolgens namens den Raad een fraaien bloemenmand aan, den wensch uitsprekende, dat de arbeidslust van den burgemeester niet als deze bloemen zou verwelken, doch steeds beter zou worden. (Applaus.) Een vrienden-woord sprak mevrouw Boon. de echtgenoote van het Kamerlid Boon, die verhinderd was aanwezig te zijn. Spr. wenschte den burgemeester geluk met zijn benoeming en de gemeente met haar nieu wen burgemeester, dien spr. had leeren ken nen als een rechtvaardig man. Met de beste wenschen voor de welvaart van Koedijk, ein digde spr. Nadat de officieele vergadering gesloten was. bood de gemeente-secretaris, de heer H. Sloof, een fraaie mand met bloemen aan, den wensch uitsprekende, dat er tusschen den burgemees ter en de gemeente-ambtenaren, namens wel ke hij sprak, steeds een prettige eensgezind heid en samenwerking mocht bestaan. Een woord van collega's Namens de burgemeesters van de omliggende gemeenten sprak burgemeester mr. W. O Wen delaar van Alkmaar, die verklaarde, dat zijn collega's den nieuwen burgemeester gaarne in hun kring opnamen en alle mogelijke samen werking en prettigen omgang toezegden. Speciaal sprak mr. Wendelaar vervolgens als burgemeester van Alkmaar, met welke ge meente Koedijk niet alleen door vriendschaps banden, maar ook door de ijzeren banden der gasbuizen verbonden is. Spr. uitte den wensch voor een prettige sa menwerking als een of ander gemeenschappe lijk belang dat vroeg; spr. wenschte burgemees ter Ninaber voorts een gezegenden tijd in deze mooie gemeente toe. Burgemeester Van Fridagh sprak nog een enkel woord namens den Vleeschkeuringsxring. waartoe ook Koedijk behoort, waarna de heer Stuffers, Hoofd der Openbare Lagere School de belangstelling van den burgemeester vroeg voor het openbaar onderwijs. De heer W. Visser, sprekende namens „De West", uitte den wensch, dat de tuinbouw van den burgemeester den steun mocht ondervin den, dien hij zoozeer noodig heeft. De Z.E. heer Pastoor van Baaren van Oudorp sloot de rij der sprekers; hij wees er op, dat een groot gedeelte van zijn parochie lag in de gemeente Koedijk en uitte den wensch, dat het den burgemeester gegeven moge zijn deze gemeente tot hooge welvaart te brengen: spr. hoopte voorts, dat er een goede verhouding mocht bestaan op het gebied van het school- het beste middel ter voorkoming en genezing van insectenbeten! Ook tegen zonnebrand. Groote tube 75 cents. wezen en dat hij den burgemeester, wanneer deze in het Zuid-Einde mocht vertoeven, in zijn huis mocht ontvangen. Burgemeester Ninaber dankte al de sprekers en richtte zich vervolgens tot de vertegenwoor digers der pers, wie hij voor de toekomst alle mogelijke medewerking toezegde. Vervolgens werden ververschingen rondge diend, waarna voor het raadhuis een officieele foto werd gemaakt. In auto's werd vervolgens een rondrit door de gemeente gemaakt. Over Schoorl en Bergen werd naar Huiswaard gereden, waar de katho lieke schoolkinderen van Oudorp den nieuwen burgemeester een huldelied toezongen. Op het voetbalterrein, nabij café Ottink, werd de burgemeester nog toegesproken door den heer A. Schuur namens de vereeniging „Ons Belang", waarop burgemeester Ninaber met enkele hartelijke woorden antwoordde. Vermelden we nog, dat de schoolkinderen namens den burgemeester getracteerd werden. Koedijk heeft zijn nieuwen burgemeester op hartelijke wijze ontvangen; ook wij sluiten ons gaarne bij de vele wenschen voor een vlotte en prettige samenwerking aan en wenschen burgemeester Ninaber in Koedijk een vrucht bare ambtsperiode en een gelukkig leven toe. Verkooplng. Ten overstaan van notaris Van Riet te Bergen werd gisteren alhier een open bare verkooping gehouden van een woonhuis met schuur, trekkas, erf en tuin, groot ongeveer 80 Aren, gelegen aan den Vischweg en eigen dom van A. Stierp. In bod gebracht op ƒ4670.werd het ge mijnd op ƒ400.alzoo totaal 5070. Gras veiling. Ten overstaan van Notaris Stuijt te Castricum werd gisteravond hier een veiling gehouden van diverse perceelen gras gewas en etgroen. Het blijk echter, dat er zeer weinig kooplust bestond, zoodat de meeste perceelen werden opgehouden door de eigenaars. Slechts een paar perceelen werden verkocht alsmede eenige perceelen etgroen, waarvoor nogal gebruikers waren, echter tegen lage prij zen. Bloembollencultuur. Bij tal van kweekers is een aanvang gemaakt met het opnemen der bloembollen. Alhoewel als regel geldt dat de eerst gerooide soorten niet de beste zijn, komt men thans tot de ontdekking dat het gewas over het algemeen hier sterk tegenvalt. Zelfs bollen op de beste terreinen, waar men een goed gewas zou kunnen veronderstellen, vallen sterk tegen. De raap zal dit jaar dan ook ver beneden het middelmatige blijven. Mogelijk kunnen nu de kleinere maten daardoor beter verhandeld worden. Personalia. De heer J. Vink, te Noordwijk aan Zee, slaagde aan de Chr. Kweekschool te Leiden voor het examen L.O. De Waag. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan den Raad voor te stellen met ingang van 1 Augustus op te heffen de ge meentelijke waag en de daarmede verband houdende weeggeldverordeningen in te trekken. Winkelsluiting. Naar wij vernemen treedt Vrijdag a.s. in werking de nieuwe gemeentelijke Winkelsluitingsverordening. Tot 15 September zullen de winkels dan op de werkdagen open mogen zijn tot 10 uur en op Zaterdagen tot 11 uur. Op de Zondagen mogen alleen bepaalde groe pen winkels geopend zijn. Vergadering Ver. v. Vreemdelingenverkeer. In de vergadering van de vereeniging voor Vreemdelingenverkeer werd door het bestuur medegedeeld, dat zij in samenwerking met de Ver. Zeebad en de Combinatie van Hotel- en Pensionhouders bij het Hoogheemraadschap van Rijnland stappen heeft gedaan om verzachting te verkrijgen van de nieuwe bepaling in de Keur van Rijnland, dat het verboden is zich in onvrije duinen te bevinden elders dan op wegen en sla gen, welke vanwege Rijnland of een ander open baar iichaam als voor het publiek toegankelijk zijn aangegeven. Voorts werd medegedeeld, dat de genoemde corporaties zich tot de bevoegde autoriteiten hebben gewend om te trachten het „onvrije duin" tot „vrij duin" te krijgen. Donderdagmiddag vergaderde de gemeente raad van Bloemendaal onder voorzitterschap van en burgemeester, Jhr. Mr. G. J. A. den Tex. Afwezig de heer De Lestrieux Hendrichs. Er is één vacature. Aan de openbare vergadering ging een lang durige vergadering met gesloten deuren vooraf. Later kwam in deze vergadering ook architect Blaauw. Ruim half 4 werd de openbare vergadering geopend. Verklaring wethouder Kremer. De heer KREMER verklaart, waarom hij gaarne zijn benoeming als wethouder aanvaard heeft. En wel vooreerst, omdat hij de gemeente, waarin hij 45 Jaar woont, lief heeft en de plaat selijke toestanden, ook van vroeger, kent. Voorts heeft spr. tijd genoeg, om naar behoo- ren het wethouderschap te vervullen. Spr. krijgt een moeilijken tijd. Hij heeft den heer Laan, die een wethouder van gewicht is geweest, moeten opvolgen en het zal moeilijk zijn, hem te vervangen. Spr. doet daarom een beroep op de clementie van den raad bij de vervulling van zijn taak. Het is een proefneming en de tijd zal moeten leeren of die slaagt. Als wethouder moet men in spr. geen Vrij- heidsbonder zien. De ellendige tijd komt nog. Er moet verso bering komen. Maar daarom zal spr. niet bij de pakken neerzitten. HU zal nuttig werk voor de werkloozen trachten te vinden. Hem is verweten aan den „rooien" kant te staan. Dat is niet zoo, maar men moet niet vergeten, dat veel nooden van kleine menschen waaronder veel sociaal-democraten zUn, naar voren komen. Als de S.D.A.P. dan nuttige voor stellen deed, heeft spr. die gaarne willen steu nen. De Commissies zal spr. zooveel mogelUk als adviseurs en vraagbaak gébruiken. Spr. belooft, te trachten een goed wethou der te zijn. Aftreden De Waal Malefyt. Aan het afgetreden lid, den heer De Waal MalefUt, zal bericht worden, dat met leedwe zen van zUn aftreden kennis is genomen en dat hem het beste met zijn gezondheidstoestand gewenscht wordt. Verhuur van een garage. De VOORZITTER bespreekt de kwestie van de verhuur van een garage, waarop de heer LAAN antwoordt, dat die kwestie niet zou blijven rusten tot spr. terug was. Er was een afgevoerd besluit na de raadsvergadering en in de eerstvolgende vergadering had de burge meester een formeel besluit moeten laten ne men. De VOORZITTER merkt nog op, dat de be trokken huurder zelf verklaard heeft, dat de zaak zou blijven rusten tot de heer Laan terug was. Sluiting Postkantoor Overveen. Besloten wordt, pogingen in het werk te stel len om gedaan te krUgen, dat het postkantoor te Overveen tot 8 uur openblyft en niet tot 6 uur, zooals het plan is. Benoemingen. Benoemd wordt tot lid der commissie voor onderwUszaken (vac.-Kremer) de heer De Lestrieux Hendrichs; tot lid der commissie voor het gas- en waterbedrUf (vac.-Kremer) de heer Quarles van Ufford; tot leden der commis sie tot wering van schoolverzuim de aftreden den. Nieuw raadslid. De geloofsbrieven van het nieuw inkomend raadslid, den heer P. E. Giessen (A.R.), wor den onderzocht en in orde bevonden en tot diens toelating besloten. Subsidie schoolbioscoop. Ingekomen is een verzoek van de commissie van toezicht op het lager onderwUs om het voor het jaar 1932 yoor den schoolbioscoop toe gestane bedrag van 500 alsnog te brengen op 1000. B. en W. stellen voor op dit adrès afwijzend te beschikken, daar in de vergadering van 22 December 1931 met het oog op de slechte tyds- omstandigheden het bedrag van 1000 op 500 is teruggebracht. Sindsdien is de economische toestand eer verslechterd dan verbeterd. Na eenig debat wordt het voorstel van B. en W. met 85 stemmen aangenomen. 5e suppletoire begrooting. B. en W. bieden ter vaststelling aan een 5e suppletoire begrooting voor het dienstjaar 1931. De heer SCHULZ vraagt B. en W„ zich in verbinding te stellen met Backhuys, den ex ploitant van den autobusdienst Duinlustpark, om te trachten tot een wUziging van de tarie ven te komen, opdat een gunstiger exploitatie verkregen kan worden. De dienst is voor de gemeente te duur. Wethouder KREMER is het hiermede eens. Er moet naar verbetering gestreefd worden. De heer LAAN gelooft, dat het boter aan de galg gesmeerd is, met Backhuys te gaan onderhandelen. De heer SCHULZ gelooft, dat de gemeente dan maar eens haar tanden moet laten zien. De heer DORHOUT MEES bespreekt de hooge kosten van bepaalde werken aan den hertenkamp. Wethouder BORNWATER merkt op, dat ver schillende zaken buiten B. en W. om behandeld zyn. De heer LAAN ontkent dit. De VOORZITTER antwoordt, dat hem van genomen besluiten dienaangaande niets bekend is. Het is de gewone gang van zaken geweest. Er was geen samenwerking. Laten wij hopen, dat die er nu wel komt. De suppletoire begrooting wordt vastgesteld. Ontheffing Bouwverordening. Overeenkomstig het advies van de Commis sie van bijstand voor Publieke Werken stellen B. en W. den raad voor ontheffing van artikel 7 der bouwverordening te verleenen aan: P. Wennegers voor bouw eener garage bü perceel Noorderstationsweg no. 7; G. J. J. Both voor vergrooting zUner garage bU perceel Julianalaan no. 117; Aan de directie van het P.E.N. voor den bouw van een transformatorhuisje op het terrein van de kweekery aan de Veldlaan; de vereeniging voor jeugdwerk voor den bouw van een conciërgewoning aan de Donkerelaan. Aldus besloten. Verandering bestemming huis. B. en W. deelen den raad mede, dat de com missie van bUstand voor Publieke Werken advi seert, te verwerpen het beroep van J. Postma tegen het besluit van B. en W„ waarbU hem ge weigerd werd perceel Korte Kleverlaan no. 70 te mogen veranderen van een woon- in een winkelhuis. Het voorstel wordt verworpen met 76 stem men zoodat het woonhuis in een winkelhuis veranderd mag worden. Vernieuwing brug Zilkerweg. Aangezien de houten beschoeiing van de brug in den Zilkerweg totaal vergaan is, moet deze noodzakelijk vernieuwd worden. Daar hout evenwel voor bniggenfronten minder duurzaam is, dient vervanging deer steen te geschieden. BU deze vernieuwing ware het tevens gewenscht een dek over heel de brug aan te brengen, waardoor het maken van een voetpad mogelük wordt. Biykens de begrooting vordert dit werk een uitgave van ƒ3500, voor welk bedrag B. en W een crediet aanvragen. Dit crediet wordt met algemeene stemmen aan B. en W. verleend. Vaststelling uitbreidingsplan. B. en W. stellen voor, over te gaan tot voor bereiding van een uitbreidingsplan voor die deelen der gemeente, waarvoor zulk een plan nog niet bestaat. De VOORZITTER licht toe, dat het de be doeling is den herbouw van de afgebrande fabriek van BUvoet buiten deze nieuwe rege ling te laten vallen. Slechts kan in overleg met de vennootschap getracht worden, denhin der der fabriek voor de omwonenden zoo ge ring moge'Uk te doen zyn. Het uitbreidingsplan wordt vastgesteld. Overplaatsing onderwijzer De onderwUzer J. A. van RUswUk wordt van school B naar school A overgeplaatst, De functies van B. en W. Op een vraag van den heer CASSÉE wordt de functieverdeeling in het college van B. en W. medegedeeld, waaruit biykt, dat de burge meester de afdeeling financiën in beheer heeft genomen. De vergadering wordt gesloten. "f V Het bestuur heeft verder onderhandelingen gevoerd met de N.Z.H. Tramwegmy. om gedu rende het seizoen tusschen Leiden en Noordwijk sneltrams te laten rüden op bepaalde tyden Het jaarverslag over 1931 werd vastgesteld. Vervolgens werd vastgesteld het programma voor het seizoen. Van begin Juli tot eind Augus tus zullen elke week kinder-strandfeesten wor den gegeven. In het laatst van Juli zal een groote optocht worden georganiseerd, waaraan door iedereen kan worden deelgenomen. Postduivensport De uitslag van de J.1 Zon dag gehouden wedvlucht vanaf Fontaineblcau, 448 K.M., waaraan dcor de postduivenvereni ging „De Snelvlieger" te Ouderkerk werd deel genomen. was als volgt: H. v. Lammeren 1; K. v. d. Toorren en Visser 2, 7, 9; H. Roolker 3, 6, 13; J. Wismeijer 4; P. Backer 5, 14, 16; Gebr. de Kuiper 8, 12; J. Bos 10, 11, 15, 17. De duiven, werden- in vrUheid gesteld te 6 uur. Aankomst le duif 12 uur 57 min. 9 sec. A.s. Zondag vlucht vanaf Montagnies, afstand 502 K.M. Voetbal De uitslag van j.l. Zondag luidt: N. E. A. Jun. b—D. W. S. 2—0. N. E. A. II—Duivendrecht 65. Ook zal er a.s. Zondag gespeeld worden, doch door welke clubs was by het afdrukken van dit nr. nog niet bekend. Steun veehouders. Krachtens de versche nen Crisis-Zuivelwet 1932 zal aan de veehouders steun worden verleend. Voor elke melkkoe, die de veehouder op 15 Juni te verzorgen had, wordt van RUkswege gedurende drie weken een bedrag van 0.75, in totaal per koe dus 2.25 aan subsidie verstrekt. Door de veehouders zullen verschillende opgaven moeten worden gedaan, welke gegevens op kaarten zullen worden verza meld. Daarna zal op een nader te bepalen datum (binnenkort) ten Raadhuize de subsidie worden uitbetaald. Veroordeeling. Door de arr.rechtbank te Amsterdam is G C. Dr., knecht by J. V. alhier, veroordeeld tot 14 dagen hechtenis, wegens het veroorzaken van dood door schuld. (Betreft de aanrijding op den RUksstraatweg te Duiven drecht, in den vroegen morgen, van een motor met zU'span, tengevolge waarvan de inzittende van het züspan kort na het ongeluk overleed). Verloren. Damestaschje met Inhoud, kerk boek, eenig geld, enz. Inl. verzocht ter gem. secretarie. i Burgerlijke stand. Geboren (te Amster dam) Jacob, z. van J. Verhoef en G. H. van Groningen. Getrouwd: Jacob Meijer en Tjaltje Meyer. Overleden: Martinus Verberkt, 79 jaar, wedr van C. Roefs. Personalia Bij het examen voor onder- wU'zeres slaagde mej. A. M. Koper, Van Os- tadestraat, alhier. JEUGDIG SLACHTOFFER ..Het vijfjarig-zoontje van den heer B., dat met de Pinksterdagen op den Boulevard door een met groote snelheid rijdenden auto werd overreden en ter verpleging in de Maria- Stichtng te Haarlem moest worden opgenomen, is dezer dagen overleden. Burgerl. Stand Geboren; Theodoras z. van M. Zwemmer en A. van der Mey. Gerardus Jo hannes, z. van G. J. Kroes en J. M. Withoff. Anna Wilhelmina d. van K. Zwemmer en A. W. Koper. Overleden: E. van Driesum, oud 73 jaar. J. W. de Rooy, oud 65 jaar. Geslaagd De heer F. Zwemmer, Pakveld- straat alhiere slaagde voor het gasfittersdiplo- ma by het te Utrecht gehouden examen van de Vereeniging van Gasfabrikanten. ALKMAAR, 16 Juni Alkm. Exportveiling Tomaten A 34. Tomaten C 33. Tomaten CC f 18.80. Alles per 100 K.G. LEIDEN, 15 Juni Coöp. Groenten-, Fruit en Bloemenveilingver. „Leiden en Omstreken" Komkommers 6.14; Bloemkool I 4.80 9.20; idem II 1—4.40; Pieterselie 1.10—2.00; Prei 1.00—1.90; Radijs 1.50—2.00; Krop- sialade 0.80—3.50; Selderie 1.00—2.00; Wor telen 8.0016.00, per 100 stuks; Snijboonen 60.00—75.00; Stamboonen 60.0068.00; Doperwten 30.00—40.00; Peulen 10.00— 20.00; Postelein 2.005.00; Spinazie 5.00 13.00; Tomaten A 33.20; idem B 29.40; id. C 32.60; id. CC 23.60 per 100 K.G. Melkveiling, 15 Juni. Aanvoer 165.600 Liter, Hoogste prijs 4.50. Laagste prys 4.00 per 100 Liter. AMSTERDAM, 16 Juni. Aardappelen. West- landsche muizen 89 ct. per K.G.; Andyker muizen 7—7 A c; Langedyker muizen 8 c; Mal ta 1212 A c; Italiaansche Eigenheimers 69 c. per K.G. Aanvoer 12100 K.G. De overige pry- zen waren heden onveranderd. AMSTERDAM, 16 Juni. Eieren. Hoogste prys ƒ3.80; middelprys 2.703.10; laagste prys 225; eendeieren 2.00220 Totaal aanvoer 160.000 st. Handel gewoon. Weekaanvoer 300.000 stuks. AMSTERDAM, 16 Juni. Visch. Aangevoerd door 8 motorbotters, benevens consignatiezen dingen. Afgeslagen aan de Gemeente Vischhal, De Ruyterkade Amsterdam. Besomming der botters 61.53241.32; handschol per kist 17.00 —1850; kleine schol 6.508.50; schar 1.60—300; tarbot 0.600-70; groote tongen 1.20—1.35; middeltongen 0.90—1.20; kleine tongen 0.30— 0 70 per 10 stuks. Uit de hand verkocht op het bulten terrein: aal per pond 0.35—0.65; bot per pond 0.200.25; garnalen per mand 4.00. AMSTERDAM, 16 Juni. Aardappelen. Zeeuwsche Bonten 3-00—3.60; Zeeuwsche Blau wen 2.302.80; Nieuwe aardappelen 7.008.60; drielingen 5.008.50, alles per 100 K-G. Fruit: Aardbeien 55—70, tomaten 28—34 ct. per K.G.; perziken le srt. 1419, 2e soort 7— 10 ct. per stuk. Groenten: Seldery 48; peterselie 56 ct. per bos; rabarber 2.00—3.80 per 100 bos; kom kommer geel 6.00—11.00 per 100; raapstelen 2.00 —300 per 100; bloemkool le soort 1015; 2e soort 38 ct. per stuk; radys 2.004.00 per 100; postelein 8—12; spinazie 812 <ct. per K-G.; peen 12—19 ct. per bos; aspergers: dit wit 20— 35; dun wit 8—15; dik blauw 1520; dun blauw 6—10 ct .per bos; spercieboonen 60—70; snU- boonen 5565; peulen 15—21 ct. per K.G. Bloemen: Rozen: Hadley 24; Columbia 2— 3; Butterfly 2—3; Golden Aphelia 2—3;- Rose- BESCHERMT UW HUID TEGEN DE ZON MET Groote Tube Kleine tube 0.55 0.30 landia 23 ct. per stuk; Calla's 1420 ct. Pj stuk; Anjers 68 ct. per stuk; Violieren 5, ct. per tak; Iris 2040 ct. per stuk; Snii(P~L 2'A5 ct. per rank; Pioenen 23; Pyreture 3070 ct. per 100. „e Potplanten: Hortensia's le soort 70"01 soort 2035 ct. per stuk; Geraniums CramPA 1416; Rubin 1418; Rose Geraniums 1^' Rose Pultatums 1418; Roode id. 13—18; T. tunia's 914; Fucsia's 1319; Begonia's 12 Div. Varens 58 ct., alles per ssuk. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Juni 1932 Langendijker Groentenveiling - 6000 Schotsche muizen 4.605.90. Drielingen 0 A —4.90. Kleine 1.50—1.90. 300 st. BloenlK% lste soort 3.—4.10; idem 2e soort 7 °t.,j HEM. Zuider-Kogge. Schotsche %r0° j,£ ƒ2.55—3.00, id. kleinen ƒ1.65—2.55; id. kp 0.50-1.30. WOGNUM, 16 Juni Komkommers 6-»^ 11.10. Bloemkool le soort 5.2010.70. Slab «en 0.61—0.64. Peulen 0.22—0.25. len 3.80—10.90. Sla 1.—1.80. Aardbei 0.54—0.84. BOVENKARSPEL (Station) 16 Juni 1932 „De Tuinbouw" Aardappelen: Schotse 2.50—2.90, kleine 1,95—2,40; kriel OflT, 1.55, aanvoer 3590 balen; gr. Maat 2,5 - 2,90, kriel 0,60—1,55, aangevoerd 157 schui.e ENKHUIZEN, 16 Juni. Aangevoerd wer%g 23 vaartuigen met 5235 K.G. ansjovis (26-^ K.G.), prys 1011 ct„ 1 vaartuig met 97 P® zydennettenbot f 1.10—9.90 en 93 pond idn(j schol 15.9017.45, 1 vaartuig met 49 P°,„ hoekbot 15.40 per 100 pond, 15 pond ^°e^j schol 15.65 per 100 pond, 32 pond lynaai ct. per pond. y WOGNUM 16 Juni - Komkommers 6-8° 11.10; Bloemkool, le soort 5.2010.70; 61»" boonen 0.610.64, alles per 100 stuks; B® len 0.220.25 per pond; Wortelen '-"wjo 10.90 per 100 bos: Sla 1.00—1.80 per 1 krop; Aardbeien 0.54—0,84 per pond. ZWAAG, 15 Juni. Groenten en Kruisbessen 4.40; Tomaten A 3320. B 3100' j 3150, CC 1670; slaboonen 48—70; snyboonen —59 per 100 K-G.; spinazie 700—1900; Postel«!r: 3601200; aardbeien 3880; druiven 101i,; peulen 2129; doppers 1823 per 100 bl.kool 370—1080; sla 050—230; rabarber 600; komkommers 6001420; perziken 20w 1900; wortelen 6301380 per 100 stuks. MEDEMBLIK, 16 Juni. Marktvereen. Joseph". Aardappelen: Groote Muizen 2-6 2.80, Kleine Muizen 1.702.35 per baal. BEVERWIJK Bloemenveiling Centrum. Pottenrna1^ Aangevoerd en betaald werd per 100 pot v°. Hortensia's 1865; Prttmula's 12-"» Palmen 35155; Cocospalmen 18—65; - - ls cia's 2255; Begonia's 38; Sedums 7 13; Cactus 7—60; Paul Grampel 12' Peltatum 13—21; Rubin 11—17 c.; Decor teur 1318 c.; Adianthum 621 c.; Lobelia 6 ct. Calla's 18—54 c.; Coleus 6—21 c.; SftJ» 823 c.; Spirea's 1641 c.; Tradescantia's 21 c.; Neptrolepus 38110 c.; Plumosa Sprengen's 428 c.; Petunia's 413 c.; sia's 1324 c.; Begonia's per 100 knol 3 «p (Hauwert) en de heer P. Rijkels (Ransdorp) Te worden, op welker behoud men prys stelt, m Ged. Staten, den Prov. Bond van Waterscb» pen en het Hoogheemraadschap. p- Coöp. Tuinbouw Groenten en Fruit aankjA, vereeniging „De Vrye Veiling". Druiven *s, per kilo; Sla 2055 c.; Spinazie 5065 c.J telein 1535 c. per gr.-kl. kist; Komkom1® 10 c.; Bloemkool 2'A11 c. per stuk; Peen "/til 20 c.; Asperges dik blank 3043 c.; dik bi» 2126 c.; dun wit 916 c.; dun blauw c.; Rhabarber en Uien 140 per Aardbeien 24 c.; Rhabarber en Uien 140 per ieien m.d. 1.10—1.35, idem z.d. 1.55 per slof. (fl- DELFT. Delftsche groentenveiling. Blom kool, le soort ƒ7.80—11.30, id. 2e soort Ty-jO 5.20; komkommers (Engelsche), le soort 7 's; —6.60; ld. 2e soort ƒ4.10—5.30 per 100 peen ƒ9.3014.20 per 100 bos; tomaten 33 per 100 K.G. GULPEN. Coöp. Vereen. Zuid-Limburg^,, Eierveiling U. A. Aanvoer 27.000 kipeieren. gramprys ƒ0.47. PrUzen per 100 stuks: jj A K.G. ƒ2.60—2.70; 59/60 K.G. ƒ2.70—2.90; "Ai- K.G. ƒ3.00—3.20; 69/70 K.G. ƒ3.30—3.50; ne 55/56 K.G. ƒ2.80—3.20; kleine eieren 7^. 2.50. Aanvoer 500 eendeieren, ƒ3.30 Per JC BUNNIK. Aardbeienveiling. Aardbel«b' fli soort 2327 ct., idem extra 2833 ct., 2e soort 1520 ct., alles per pond. Eierveiling. Eeieren ƒ2.60—3.00; 10 <j' bruin ƒ3.104.40; heneieren ƒ2.202.50; e }00 eieren ƒ2.302.80; ganseieren ƒ11.00 PeI ^o' stuks. Versche kaas 2025 ct.; versch® tef nynen 2325 ct.; belegen kaas 30 ct.: 50—60 ct.; honing 3540 ct. per pond. ,d\ HOOFDDORP, 16 Juni. Rogge Gerst Chevalier 6'/t6%; Haver 0/18% veboonen 910; Groene Erwten 1012; 18—19; Gele Mosterd 12—14; Blauwmaan^ 30—32 Kanariezaad 6'A63/,. NIEUW-VENNEP, 16 Juni EierV®1^ E.N.V. Hotel J. de Groot. Aangevoerd eieren. Pryzen 26.172 kippeneieren 3.184 eendeneieren 1.702.50 per 100 c.U Oude Kipen 0.601, Jonge Hanen 60—® Konynen 'Ó.25—1.90 per stuk. Handel^ 0p- eieren kleiner aanvoer met veel vraag e° loopende pryzen. UITHOORN, 16 Juni TER AAR, Centrale Veiling Peulen 7 —2.15; Doppers 1.90—2.60; 1.80—2.30; Tuinboonen 2.10—2.90: SrbJ nen 5.10—5.70; Stek 3.00; Staro^A, f 5.90; Aardbeien 211 cent per doosje; B kool 17 cent. •K'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 10