W] li ik 4 y DEURS VAN AMSTERDA i 4 I Ambachtsschool afgebrand Emmensche brand weer machteloos A ER. MEIJER MARKTEN Wisselkoersen f3 5! VRIJDAG 17 JUNI STADSNIEUWS Naar Wesseling Naar Dublin HAARLEMSCHE DAMCLUB Persoonlijke kampioenschappen Burgerlijke Stand DE BRANDWEER HAD 'T DRUK Maar behoefde niet te helpen Boer, pas op je... gras! Gevonden dieren en voorwerpen NIEUWS GROOTE HOUTSTR. 16 H.O.V. SPORT EN SPEL OUD-INTERNATIONALS IN ACTIE Interessante wedstrijd in het Stadion GIBBS CREME CRICKET Haarlem-comb.R. C. H.-comb. PAARDENSPORT RENNEN TE ASCOT UIT DEN OMTREK BEVERWIJK HAARLEMMERMEER SPAARNWOUDE Wegens gebrek aan water kon het vuur slechts met één straal worden bestreden Oorzaken onbekend Het drama te Putbroek Ook de verdachten in hoog er beroep Onderzoek naar het lijk van Roubroeks KRUISERBOUW GAAT DOOR Motie-Kramer verworpen INGEZONDEN „INSECTOL" GIBBS „MOEDER EN KIND" Tentoonstelling geopend 9.72J VRIJDAG 17 JUNI 1932 100J 99 J 91 76 50 50 56 94£ 41 24 16 68 J lf 90 10i 11 2 4Ï 8 95 8 124 65 2 3i Vorige Koersen Rubber Prolongatie - $4 2S 1 Jt 1 4? Voor de 19de maal heeft Donderdagavond de heer Wesseling in de Groote Houtstraat zijn alom bekende wafelen- en poffertjessalon her opend. Ook thans is het interieur evenals verleden jaar, op een intiem-gezellige wijze verzorgd, terwijl op de talrijke tafeltjes vazen met prach tige bloemen (o. a. Leliën en Aronskelken) ge plaatst zijn, zoodat het geheel een bijzonder vroolijk aanzien heeft. Voorts is er ook een zaal voor partijen met eenige leuke wandtableaux. De liefhebbers van de bekende sappige of broze oud-Hollandsche producten hebben dus gelegenheid te over, om hun hart op te halen. In den loop der jaren zijn wafelen en pof fertjes zóó ingeburgerd, dat iedere rechtgeaar de Hollander ze meermalen in zijn leven eet, zoodat Staring reeds van zijn studententijd kon schrijven: Veel poffers, wafels en krentenmik, Maakt harten blij en buiken dik! In verband met het gewijzigde vertrekuur van de „Marnix van St. Aldegonde" voor de reis naar Dublin, zal de autobus voor vervoer van Graalleden naar IJmuiden morgenochtend niet om kwart over 5, doch eerst om kwart over 7 van de Groote Markt vertrekken". De stand van den wedstrijd om het hoofd- lemsche Damclub" luidt thans als volgt Nr. Spelers gesp.gew.rem. verl.pnt. X. J. B. Sluiter Jr. 10 5 5 0 15 2. P. G. van Engelen 10 4 6 0 14 3. J. v. d. Giessen 10 5 3 2 13 4. J. W. v. Dartelen 10 3 6 1 12 5. J. P. van Eyk 10 3 6 1 12 6. H. G. Teunisse 10 4 2 4 10 7. A. de Jong 10 2 5 3 9 8. Joh. Fabel 9 2 4 3 8 9. H. Greeuw 9 1 5 3 7 10. J- van Looy 10 2 1 7 5 11. J. Poppen 10 1 1 8 3 Deze wedstrijd is thans op de party Fabel- Greeuw na geheel uitgespeeld. Sluiter, van Engelen, v. d. Giessen en van Dartelen spelen thans nog een party tegen el kander om den titel, waarby het reeds be haalde puntental biyft bestaan. Aan de degradatie-wedstryden zullen nu de finitief deelnemen Poppen en van Looy, als mede Greeuw en Fabel. De stand van de promotie-degradatie-com petitie hoofdklasse/2de klasse 1931-32 der „Haarlemsche Damclub" luidt thans als volgt: Nr. Spelers gesp.gew.rem. verl.pnt. 1. J. Poppen 2 110 3 2. D. Kleen 2 0 2 0 2 3. W. van Pelt 2 0 111 4. J. van Looij 0 0 0 0 0 Deze afdeeling zal nog worden aangevuld met een speler uit de hoofdklasse (Greeuw of Fabel). Ondetrrouwd 16 Juni: B. A. Willemse en S. G. Marehand; K. v. d. Vorst en G. v. oyen; J. A. Schuchard en A. C. Odendahl; G. A de Braai en C. B. Toepoel; H. B. Siep en E. J. M. Bonnet. Getrouwd 16 Juni: J. F. Willems en C. M. A. Schouten; A. v. Doorn en E. P. M. v. Nieuwen- hoven; J. A. Meeuwenoord en M. C. v. Norden; G. J. Janszen en E. v. d. Heide; J. A. Viergever en E. Hasselmeyer; J. H. W. Doornebosch en J W. Groos. Geboren 14 Juni: J. C. Rooze—Hertogh z.; J. C. Tigchelaar—Bogaard d. 15 Juni: J. M. TrakselStrik z.; M. W. RoosenBorger z; J. C. M. Sintenie—v. Schagen z. J. Sieraad—Har der z. Overleden 14 Juni: W. Blok 37 j„ Steenbok, straat; J. Verhagen, 78 j., v. Marumstraat. 15 Juni: H. Rikkerink—Brunnenkreef, 63 J„ Kam perlaan; A. M. J„ 7 mnd., z. v. V. F. L. Hetem, Raamsingel; J. M., 4 j, z. v. P. J. Berkhout, Kamperlaan; M. M., 1 mnd., d. v. J. W. A. Dub- be, Lotterstraat. Brand in de Centrale Werkplaats Gistermiddag werd omstreeks 4 uur brand gemeld aan de Centrale Werkplaats van de Nederlandsche Spoorwegen. Het bleek, dat het houtwerk van het dak van de locomotieven-aansteekloods vlom had gevat, vermoedeiyk door een vonk van een in die loods onder stoomstaande locomotief. Het vuur werd door de eigen brandweer ge- bluscht met één slang op de waterleiding. De brandweer was wel aanwezig, doch be hoefde niet op te treden. Met vuur gespeeld Aan het eind van den Orionweg is het droge gras van het aldaar braak liggend bouwterrein over een oppervlakte van ongeveer 100 M2. af brand, vermoedeiyk aangestoken door spelende jeugd. Brandweer was aanwezig, doch het vuur doofde vanzelf. De landbouwer S. uit Santpoort ging naar het werk op zy'n hooiland, dat gelegen is onder de gemeente Haarlem. Tot zyn groote verbazing en verontwaardiging trof hy daar een twintigtal jongens aan, die heel lustig bezig waren het gras van zyn velden af te snyden. Natuuriyk verbood hy den jon gens zulks te doen, maar Inplaats dat zy hun werk staakten en aftrokken, vielen zy hem aan, waardoor hy snijwonden kreeg aan zijn rechter pols, zyn rechterpink en een wonde aan het voorhoofd. De man werd aan den politiepost te Haarlem- Noord verbonden. De politie •nderzoekt de zaak. Holzapfel, Gasthuismolenlaan 127, badpak met handdoek; Lunderwyk, Schoterboschplein 27, bal. Ligthart, Middenweg 87, boek; Kennel Haarlem, Regentesselaan 42, hond, kat: Kennel Fauna, Parklaan 119, hond 2 katten; Roest, Schouwtjesplein 1, strandhoedje; v. Norden, Gen de Wetstraat 6, hond; Bakker, Romolen- straat 7, regenjas. Schalenkamp, Kleverpark 144, sportkousen; Pieters, DDr. Leydsstraat 129, medaillon met foto; v. d. Reep, Boterstraat 5 zw., portemonnaie. Specht, Siriaustraat 20, pet: v. Dalen, Fuhropstraat 30, portemonnaie; v. d. Pol, Dr. Schaepmanstraat 34, ryw. belast, plaatje; Fortgene, Mamixstraat 78, idem; bur. v. politie, Smedestraat 9, rywiel, Mulder, Oost- Indiëstraat 73, ring met sleutels; de Boer, Eindelijk echt lekker zomerweer! En de tijd voor het baden is dus weer aangebroken. Hebt U onze badetalages al eens be keken? Wat een kleur collectie van kleuren brengt ons dit seizoen. De bekende Ribana badcostuums, de bad mantels, mutsen en schoenen zijn fleuriger dan ooit. Daarbij hebben wij in al deze artikelen een zeer uit gebreide sorteering. Ook in strandpyama's voor dames en kinderen zult U bij ons uw keus kunnen maken. Westergracht 101 rd., jongensschoen; Bennik, Ged. Voldersgracht 47e, gym. schoenen. Wale- wijn, Leidschestraat 22, lipssleutel; Kruger, Barrevoetsstraat 14, taschje: van Vetter, We verstraat 1, idem. Voor het vergelykend proefspel voor le concertmeester der H.O.V., hetwelk heden en Zaterdamorgen is, en zal worden gehouden, hebben de volgende candidaten zich opgegeven: D. v. Baale Rotterdam, G. Beths Santpoort, B. Bleumers Amsterdam, F. EldertBakker Amsterdam, Th. Emery Rotterdam, Y Mossel Utrecht, en J. van der Velden Amsterdam. Behalve de dirigenten en de eersten der ver schillende strijkersgroepen heeft ook de heer Jos de Clerck zich bereid verklaard, het be stuur van advies te dienen. PATISSERIE VAN ZANTEN HEROPENT Na een gronrige hesnieuwing zoowel van de pui als van het inwendige van de zaak, her opent de heer J. A. van Zanten zyn welbekende banketbakkerij aan de Kleverparkweg, hoek Velserstraat op Zaterdag 18 Juni a. s. De prachtige mahoniehouten betmmering, waarby alles achter gepolijst spiegelglas uitge stald kan worden, maakt met de ultra-moderne verlicnting een alleszins zindelijken indruk, terwyi ook de in teaknout uitgevoerde pui, betegeld met zwarte vierkante tegels, het ge heel een zeer voornaam cachet geeft. Gunsig gelegen is het mooie Kleverpark, met zyn gedistingeerde bewoners, gelooven we wel, dat de heer Van Zanten er in ui slagen met deze geslaagde verbouwing zyn oliëntéle uit deze buurt en ver daar buiten, op uitstekende wyze te voldoen. Wy wenschen hem veel succes toe. DE HUURSTAKING DUURT VOORT Maar ook de uitzettin Hedenmorgen heeft de Kantonrechter weer vonnis gewezen in een aantal zaken betref fende de hurstaking in de Rivierenbuurt in Haarlem-N oord Een tiental woningen zal binnenkort weer ontruimd worden met behulp van den sterken arm. Er stonden echter weer tien nieuwe zaken op het programma, die op de langzamerhand eentonige, traditioneele wijze behandeld wer den en weer zullen eindigen met bevel tot uitzeting. De N. V. Rozenstraten te Amsterdam biyft haar eischen handhaven en zal tot het uiter ste biyven door gaan met gerechtelijke moge- lykheden. Verschillende stakers hebben zich echter teruggetrokken. Dit was mogelijk, om dat zij slechts een deel van de schuld en de kosten behoefden te betalen, terwijl voor het overige een regeling getroffen wordt. Ten bate van het uitzenden van athleten naar de Olympische Spelen te Los Angeles werd Donderdagavond in het Amsterdamsche Sta dion een voetbalwedstryd van oud-internatio nals gespeeld. Er was voor deze ontmoeting groote belangstelling en de wedstryd werd door ongeveer 12.000 toeschouwers bygewoond. De ploegen, die in het veld kwamen, waren zeer gemengd samengesteld. Ze bestonden uit een groot aantal spelers, die vroeger een groote rol hebben vervuld in de Nederlandsche voet balwereld, terwyl voorts eenige nog actieve le klasse spelers waren opgenomen. Op enkele uitzonderingen na waren het allen spelers, die meermalen de oranje-trui hadden gedragen. Het publiek heeft volop genoten van een aan- trekkelyken stryd. De vele komische momenten deden herhaaldelijk lachsalvo's losbarsten. Onder leiding van den heer Groothof! kwa men de volgende elftallen in het veld: A. Doel: De Boer (Ajax). Achter: De Bruyn (H.D.V.S.) en Ruffelse (Sparta). Half-linieKrom (R.C.H.), Gryseels (A.F.C.) en Horburger (V.O.C.). Voor: De Natris (Ajax), Petterson en Pyl (Feyenoord), Thomée (Concordia) en De Waal (V.U.C.). B. Doel: Schindeler (Blauw-Wit). Achter: Pelser (Ajax), v. d. Kluft (Blauw- Wit). No. 6 Half-linie: Mazurel (Blauw-Wit) De Kruyf en Schetters (Ajax). Voor: Delsen en van Dort (Ajax), Bieshaar (Haarlem), Addicks (Ajax) en Homburg (Blauw Wit). Het A-elftal bleek al aanstonds sterker te zijn. Vooral het goede spel van den rechter vleugel viel op en schiep vele gevaarlyke mo menten voor het doel der tegenstanders. Na twintig minuten wist Pyl de score te openen en binnen vijf minuten bracht deze speler den stand op 30. Hierop kwam een verdiend te- genpunt, toen Homburg een voorzet van Delsen inschoot. Petterson en Thomee voegden voor de rust nog twee doelpunten aan de score toe (5—1). Spoedig na de rust maakte Bieshaar een fraai doelpunt (52),. Hierop nam de A-ploeg het spel geheel in handen. Schindeler, die zyn taak kalm opnam, werd nog tweemaal gepas seerd. Jan van Dordt maakte er de laatste minuten een derde tegenpunt (73). De aftrap voor den wedstryd werd verricht door den wereldkampioen biljarten op drie banden, den heer Robyns. BESCHERMT UW HUID TEGEN DE ZON MET Groote Tube Kleine tube 0.55 0.30 Haarlem begint met fielden. Segerius en Hel lingman openen voor R.C.H. Hellingman wordt reeds spoedig gebowld. De rest der batsmen maken het eveneens niet lang. Segerius was de eenige die dubbele cyfers behaalde (10). Daar afgesproken is, dat beide partyen een bepaalden tijd zouden batten, gaat R.C.H. nog eens in. Hellingman is er nu beter in. Het totaal der eerste inning's (29) brengt hij op 55. In de laatst over wordt hij gebowld voor 22. De jeugdige Weber steunde hem heel aardig en bleef met 3 niet uit. Bowling cijfers Haarlem: v. Dalsum 3—4, Spruyt 220, H. de la Mar 319, Drs. Kleefstra 38. Haarlem scoort in haar toebedeelden tyd 110 runs voor 7 wickets, v. Dalsum en v. d. Bergh brengen het tot 39, waarna v. d. Bergh voor 14 gebowld werd. Het totaal van R.C.H. is spoedig gepasseerd, waarna de order „freehit- ten" gege-ven wordt. Dit ligt de meeste Haar lemmers echter niet. In de dubbele cyfers kwa men, behalve v. d. Bergh, v. .Dalsum (18) v. Vreeden (10), A. Heining (16), H. de la Mar (16 x) extra's 15. Bowlingcyfers R.C.H.: Klein 113, Helling man Sr. 124, Zonneveld 434, Vrede 112, Hellingman Jr. 112. In tegenwoordigheid van de Koninklyke Fa milie werden de rennen te Ascot gehouden. Het resultaat was: 1. Totalig van Mr. Emanuel, 2. Eyes Front, eigenaar Downing, 3. Pricket, eigenaar Mr. Lambton. De noteeringen luidden: resp. 33/1, 25/1 en 9/1. De vragen van het raadslid Visser. Ver schenen is het antwoord op de vragen van het lid van den Raad, J. Visser, betreffende de nieuwe steunregeling. 1. zyn B. en W. bereid mede te deelen hoe veel arbeiders tengevolge van de invoering van de voorgestelde steunregeling geheel van steun zullen worden uitgesloten en hoe groot het bedrag is wat daardoor wordt bespaard? Antwoord. Tengevolge van de invoering der nieuwe steunregeling zal niemand geheel van steun worden uitgesloten. De werkloozen, die buiten de nieuwe steunregeling vallen, zullen op de gewone wyze een aanvrage om steun kunnen indienen by Maatschapplyk Hulpbe toon. Elk geval zal afzonderlijk worden be oordeeld. 2. Zyn B. en W. van meening, dat zy, die niet voor verderen sten in aanmerking zullen komen, aan hun lot moeten worden overge laten? 3. Indien vraag 2 in ontkennenden zin moet worden beantwoord, wat denken B. en W. dan ten opzichte van bedoelde personen te doen, opdat in hun noodzakeiyk levensonderhoud kan worden voorzien? Antwoord. De vragen 2 en 3 zijn reeds be antwoord by vraag 1. 4. zyn B. en W. niet van meening, dat het onverantwoordeiyk is om voor de toch alreeds uitgeputte gezinnen de üitkeèringen nog lager te stellen of stop te zetten. Antwoord. Van stopzetting der uitkeerlngen is geen sprake, zooals hierboven reeds werd opgemerkt. De ongeorganiseerde werkloozen zullen in de meeste gevallen krachtens de nieuwe regeling een hoogeren steun ontvan. gen dan thans wordt genoten. Het lager stel len der uitkeeringen aan uitgetrokken werk- loozen is een gevolg van het feit, dat de ge meente de steunbedragen volgens de thans nog bestaande regeling niet langer kan be talen. 5. zyn B. en W. niet van oordeel, dat, al. vorens tot verlaging der steunbedragen en eventueele stopzetting daarvan wordt overge gaan, eerst andere middelen moeten worden aangewend om de begrooting sluitend te ma ken? Antwoord. Ook na de invoering der nieuwe steunregeling is er nog een tekort op de ge_ meentebegrooting van 1932 van minstens 41.000. Van een sluitende begrooting is dan ook voorshands nog geen sprake. In een vroegere voordracht is er reeds op gewezen, dat de wyziging der steunregeling slechts een onderdeel uitmaakt van de plan nen tot het sluitend maken der begrooting. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN PLAATSELIJK CRISIS-COMITé Het crisis-comité brengt ter algemeene ken nis, dat de wekelijksche zittingen van de sub- comité's tot nadere aankondiging niet meer gehouden zullen worden. CRISIS-ZUIVELWET 1932 Melkveehouders, woonachtig binnen de ger meente Haarlemmermeer, die in aanmerking wenschen te komen voor een uitkeering uit 's Rijks kas, ten bedrage van f 2.25 voor elke melkkoe, welke op 15 Juni 1932 en gedurende drie weken vóór dien datum werd gehouden, hehooren daarvan aangitte te doen te Hoofd dorp, in het kantoorgebouw naast het raad huis, beneden, afdeeling gemeente-ontvanger, op een van de dagen Maandag 20, Dinsdag 21 of Woensdag 22 Juni 1932 van 912 en van 1Yi5 uur. Bij deze aangifte dient elke melkveehouder de volgende opgaven te verstrekken, welke hy met zyn handteekening moet bekrachtigen als te zijn overeenkomstig de waarheid geschied: 1. N^»i, voorletters en nauwkeurig adres; 2. Aantal van de op 15 Juni 1932 melk gevende, in zyn bedryf verzorgde koeien; 3. Melkproductie in de week van Zondag 12 tot en met Zaterdag 18 Juni 1932 (op te ge ven in liters of in kilogrammen); 4. Melkproductie van <jen geheelen veestapel over het jaar 1931 in liters of in kilogrammen. Bovendien moeten zelf-kazende, zelf-karnen- de, zelf-consumptiemelk-ventende of aan melk- slyters leverende veehouders opgeven over de week van 12 tot en met 18 Juni 1932 hun boter- en kaasproductie alsmede hoeveel melk, boter en kaas (in liters of kilogrammen) ge durende die week is verkocht; a. aan particulieren; b. aan siyters; c. aan grossiers of groothandelaren; d. op veilingen of markten; e. aan de industrie (b.v. restanten). Melkveehouders, die niet zelf verwerken moe ten opgeven hoeveel procent van de melkpro ductie zy in den regel afleveren: a. aan coöperatieve zuivelfabrieken; b. aan particuliere zuivelfabrieken; c. aan coöperatieve melkinrichtingen; d. aan particuliere melkinrichtingen. Iedere melkveehouder, die aangifte wenscht te doen, dient het bovenstaande nauwkeurig te lezen, de gevraagde gegevens thuis duidelijk in bovenstaande volgorde met inkt op te schrij ven en to onderteekenen en persoonlyk de aan gifte te doen, over overlegging van deze schrif telijke opgaaf. Op de gedane opgaven zal een deskundige contróle worden uitgeoefend; wie een onjuiste opgaaf van het aantal melkkoeien doet, stelt zich bloot aan strafreehtelyke vervolging. GEVONDEN EN VERLOREN DIEREN EN VOORWERPEN Gevonden: een wandelstok, een achterschut van auto, een nummerplaat, een sleutel, een eend met elf kuikens. Verloren: eenige portemonnaies met inhoud; een zilveren en een zwart vulpotlood, een bad- Hoofddorp, 17 Juni 1932 pak, een wieldop merk „Reo", een bruin ge vlamd vulpotlood. De burgemeester, I Mr. A. SLOB. Personalia Tot ambtenaar aan het ge- gemeentelijk bureau der arbeidsbemiddeling en werkloosheidsverzekering te Vlissingen, is met ingang van 15 Juli a. s. benoemd de heer W. Bosman, thuis tijdelijk werkzaam aan de ar beidsbeurs te Hoofddorp. Het uit een auto gevallen pakje Omtrent het alhier uit een in groote snelheid passeeren- den auto gevallen pakje, hetwelk door een inwoner van Hofddorp werd opgeraapt en étui'r. met waardevolle gouden en zilveren voorwerpen bleek te bevatten, vernemen we nog, dat de automobilist, een handelsreiziger uit Hilver sum, toen hij het waardevolle pakje miste, naar Hoofddorp is teruggekeerd om daarvan aangifte te doen. zyn verheuging laat zich be- grypen, toen hy hoorde, dat het in goede han den was terecht gekomen en weder in het bezit van de étui's kon worden gesteld. Ongeluk Op den Geniedyk, alhier waren eenige kinderen aan 't spelen. Een hunner, een 7-jarig meisje, had het ongeluk uit te giyden en van den hoogen dijk naar beneden te vallen Met een gebroken arm werd het meisje opge nomen en onder geneeskundige behandeling gesteld. Personalia. De heer N. de Voogd, alhier is aan de Universiteit te Amsterdam bevorderd tot arts. Hedennacht is te Emmen het gebouw der Ambachtsschool geheel door brand verwoest. De plaatseiyke dierenarts, die voor zyn prak. tyk uit was, ontdekte tegen half drie in de bovenverdieping van het groote gebouw, ter plaatse van de schilderswerkplaats den brand. Hy waarschuwde den directeur der school, die met de concierge aanstonds trachtte het vuur te lokaliseeren, hegeen evenwel niet gelukte. De brandweer te Emmen verscheen spoedig met één, en later met twee motorspuiten, doch kon wegens gebrek aan behoorlyke waervoor- ziening met slechts één straal de vuurzee be. stryden. Het geheele gebouw is een prooi van het vuur geworden. Verbrand zyn bestuurs- en leeraarskamer, een tweetal timmermanswerkplaatsen, drie theorie lokalen, de bankwerkery, de smidswerkplaats, de teekenzaal en enkele lokalen voor lager on. derwys. De geheele schoolinventaris, waarby verschillende ostbare machines, alsmede het scholarchief, zyn geheel verloren gegaan. Voorts is dé bibliotheek van de afdeeling Em men der Maatschappy tot Nut van 't Algemeen, die in een der lokalen was ondergebracht, een prooi der vlammen geworden. Gebrek aan water. Tegen zeven uur hedenmorgen kon de brand weer een aanvang maken met het omver halen der muren. Dat de brand zich niet verder heeft uitgebreid in het dicht bebouwde dorpsgedeelte is toe te schryven aan het plotseling vermin deren van den wind toen de brand zyn hoog tepunt bereikte. Verschillende gebouwen heb ben ernstig gevaar geloor n. Zoo moest by de woning van den Burgemeester van Emmen een brand in de mestput naast de houten auto garage alsmede in een voor een der d'euren lig. gende cocosmat gebluscht worden, hoewel deze woning op ongeveer 200 Meter afstand van het brandende gebouw ligt. Deze brand heeft zeer sterk dè aandacht ge vestigd op de onvoldoende voorziening van brandweermiddelen te dezer plaatse, hoofdzake- lyk door het ontbreken van voldoende water. Hedenmorgen om tien uur was de brandweer nog bezig d'e resten van het gebouw te sloopen. Het gebouw was verzekerd voor zeventig, duizend gulden. Het bedrag der inventarisver zekering konden wy tot dusverre niet gewaar worden. De schade mag evenwel naar ons verzekerd werd op ongeveer tachtigduizend gulden geschat worden. Omtrent de oorzaak van den brand is niets bekend. Donderdagavond om kwart vóór tien heeft de concierge het gebouw geinspecteerd, zonder iets te ontdekken terwyl hedennacht tegen één uur nog marechaussees passeerden, eveneens zonder iets byzonders te bemerken. De eenige moiykheid acht men kortsluiting, terwyi door het aanwezig zijn van veel brand, baar materiaal in de schilderswerkplaats het vuur zich met groote snelheid heeft kunnen uitbreiden. Stagnatie in het onderwijs Het onderwys ondervindt belangryke stagnatie Een gedeelte der leerlingen kan evenwel de lessen biyven volgen in een het vorig jaar ge reed gekomen uitbreiding der school, staande op een afzonderlyke terrein. Hier zullen thans met den meest mogeiyken spoed noodlokalitei. ten worden opgeslagen, opdat de lessen zoo spoedig mogelijk kunnen worden voortgezet. Het verlies van het archief d'er school wordt temeer betreurd, omdat men juist bezig was voorbereidingen te treffen voor het zilveren bestaansfeest der school, die in het begin van 1908 geopend werd en thans ruim 200 leer lingen telt. Hedenmorgen heeft ook mr. P. Tripels, de verdediger van vader en zoon Van den E., na mens zyn cliënten hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Roermondsche rechtbank van 14 Juni, waarby beide verdachten werden veroordeeld tot respectievelyk vyftien en acht jaren gevangenisstraf. De laatste dagen werden door de politie, be last met onderzoek van het moord-drama te Putbroek, wederom verschillende personen in verhoor genomen, speciaal zy, die eenige aan- wijzigingen hadden gegeven omtrent het ver- dwynen van Roubroeks. Enke personen, die tot nu nog bleven zwygen, hebben thans verklarin gen afgelegd. In verband hiermede waren Don derdag tal van politie-ambtenaren op de plaats waar Roubroeks werd gevonden, op de been en deden onder leiding van wachtmeester Houterma en ryksveldwachter Paulissen on derzoekingen in de bosschen. In den namiddag verscheen ook het parket uit Roermond ter plaatse. Op enkele plaatsen werden opgravin gen gedaan. Binnen enkele dagen zullen de beide verdach ten naar de gevangenis te Den Bosch worden overgebracht en zal de behandeling van dc zaak voor het gerechtshof nog de twee helft van de maand Augustus tegemoet kunnen wor den gezien. De motië-Kramer, welkezich uitsprak voor uitstel van den bouw van den reserve-kruiser voor Ned.-Indië werd hedenmiddag door de Tweede Kamer verworpen met 59 tegen 30 stem men. Voor stemden alleen de soc.-democraten, de vryzinnig-democraten en de communisten. My'nheer de Redacteur, Gaarne zag ik onderstaande <egelen in Uw veel gelezen blad opgenomen Telkens en telkens weer vindt men in de couranten berichten van veronnkingsongeval- en, waarvan vele veroorzaakt door het kano varen. Zondag j.l. sloeg in de Leidsehevaart te Heemstede een kano om, waarschynlijk door ontactisch met de kano te manouvreeren- door personen, die, of in het geheel niet, of weinig van de kanosport en van de zwemkunst afwe ten. Dank zij een lid van de Heemsteedsche Reddingsbrigade voor drenkelingen bleef het by een nat pak, doch indien dat lid daar niet ter plaatse was geweest, was waarschijnlyk we derom een slachtoffer door den verdrinkings dood te betreuren. Wanneer men een persoon in het water ziet vallen of een in het waterverkeerend persoon in gevaar ziet, kan men het beste hulp verleenen met een boot, vlet of dergelyke. Reddir.gshaken, aan de bruggen en reddingslijnen, geplaatst langs het strand, hebben al menigmaal hun practisch nut bewezen, döch bij vaarten waar deze reddingsmiddelen niet aanwezig blyken te zyn, kunnen dryfvoorwerpen ook goede diensten bewyzen (balk, ledig vat of kist, houten bank etc.). Indien iemand, die het zwemmendredden niet machtig is, zich te water begeeft, kan dit noodlottige gevolgen, en voor de(n) drenkeling èn voor de(n) reder(ster) hebben. Sommige leden van Reddingsbrigaden hebben een reddingsklos met ca. 20 meter iyn by zich. In ieder geval kunnen leden van reddingsbri gaden het beste hulp verleenen, daar zy zwem mend kunnen redden, kunstmatige ademhaling en eerste hulp kunnen verleenen. Kyk dus waar leden van een Reddingsbrigade wonen; zy hebben een wit-groen schild aan hun perceel met de woorden: Lid Reddingsbrigade. Leest ook het nuttige boekje, samengesteld door den ons allen welbekenden Heer Meyerink, getiteld: De gevaren der zee. Leert zwemmen, maar vooral: leert zwem mend redden. Wordt lid van een Redingsbrigade. De besturen der Reddingsbrigaden zullen U alle gewenschte inlichtingen willen verstrekken. U, M. de R. dankend voor de verleende plaats ruimte, dingsbrigade, Pynboomst Hoogachtend, A. HARTENDORP, Secr. Bloemendaalsche Red dingsbrigade, Pynboomstr. 82, Haarlem (N.). het beste middel ter voorkoming en genezing van insectenbeten! Ook tegen zonnebrand. Groote tube 75 cents. i* Dezen Vrydagmiddag te ruim drie vet het feesteiyk versierde R A. I.-gebouW sterdam in tegenwoordigheid van vel® riteiten de tentoonstelling „Moeder en feestelyk geopend. Hunne aanwezigheid hadden toegezegd p mr. T. J. Verschuur, de Commissaris a puf' ningin van N. Holl., Jhr. mr. dr. A gemeester W. de Vlugt, de gezanten van - rijk, Engeland, Dultschland en Belgie De voorzitter van het Tentoonstelling®^ professor dr. A. H. M. J. van Rooy, hoog te Amsterdam, hield de feestrede. (Deze pagina is gedeeltelyk gec LEIDEN, 15 Juni Coöp. Groenten-.^ en Bloemenveilingver. „Leiden en O®5' Komkommers 6.—14; Bloemkool 1 p 9.20; idem II f 1—4.40; Pieterselie Prei 1.00—1.90; Radys 1.50—2-00; sialade 0.80—3.50; Selderie 1.00—2.0» telen 8.0016.00, per 100 stuks; Snu -j,# 60.0075.00; Stamboonen 60.0°''^(j*)/ Doperwten 30.0040.00; Peulen f 20.00; Postelein 2.005.00; Spinazie 13.00; Tomaten A 33.20; idem B C 32.60; id CC 23.60 per 100 p# AMSTERDAM, 16 Juni. Eieren. HoogS£ 0jï> 3.80; middelprijs 2.703.10; laagste eendeieren 2.00220 Totaal aanvoer 16 Handel gewoon. Weekaanvoer 300.000 s AMSTERDAM, 16 Juni, Visch. Aah»*^ door 8 motorbotters, benevens consign® dingen. Afgeslagen aan de Gemeente y' if. De Ruyterkade Amsterdam. Besomnu [F botters 61.53241.32; handschol per 18.50; kleine schol 6.508.50; schar 1 tarbot 0.60—0.70; groote tongen l-2 o.3lP middeltongen 0.901.20; kleine tongen {i* 0.70 per 10 stuks. Uit de hand verkocht f buiten terreinaal per pond 0.350-65; pond 0.200.25; garnalen per mand 4 -pe' AMSTERDAM, 16 Juni. Aard&P^#, Zeeuwsche Bonten 3.00—3.60; Zeeuwsch® wen 2.302.80; Niéuwe aardappelen 7-0u drielingen 5.008.50, alles per 100 K-O- t Groenten: Seldery 48; peterselie 5 per bos; rabarber 2.00—3.80 per 100 6os' L kommer geel 6 0011.00 per 100; raapste jg; —3.00 per 100; bloemkool le soort 10-' soort 36 ct. per stuk; radijs 2.004-00 v~ P postelein 812; spinazie 812 ct. peen 1219 ct. per bos; aspergers: dit s -mi1 35; dun wit 8—15; dik blauw 1520; dun 610 ct per bos; spercleboonen 60- .70'. K boonen 55—65; peulen 15—21 ct. per Bloemen: Rozen: Hadley 24; Coluh1 f><r, 3; Butterfly 23: Golden Aphelia Jandia 2—3 ct, per stuk; Calif's;2° 0 fj stuk; Anjers 68 ct. per stuk; .^TiolteL ct. per tak; Iris 2040 ct. per stuk; 2'A5 ct. per rank; Pioenen 2—3; 30-70 ct. per 100. NIEUW-VENNEP, 16 Juni E1® jF E.N.V. Hotel J. de Groot. Aangevoerc^ eieren. Prijzen 26.172 kippeneieren f gCV 3.184 eendeneieren 1.70—2.50 per 1® $5 Oude Kipen 0.60—1, Jonge Hanen 60p „F Konynen 0.25—1.90 per stuk. Hand Cl eieren kleiner aanvoer met, veel vraag loopende pryzen. VRIJDAG, 17 Juni Vorige koersen 9.07i 58.47J 34.45 48.22J 35.25 Kopenhagen 49.50 46.35 Oslo 44.40 2.47i 12.57J 7.32 J 20.30 Vorige koersen Staatsleeningen 5 Nederland 1919 100$ 4% Nederland 1916 100 4 Nederland 1931 91 4% N Ind. 1926 AB.. 76 Banken Koloniale Bank 41 Indische Bank 451 Cert Handel-My53| Industrieën Onliever 91J Calve Delft 40J Alg. Kunstzyde 23 Van Berkei's Pat 15 Nieuwe Philips 611 Küch. Accoustlek IJ Ned. Ford 85 lndustr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel H O 8 Leather If Intern Nickel Mijnbouw Boeton Mynbouw 8 Alg. Exploratie 93 Petroleum Dordtsche Petroleum - Gaboes 8 Kon Olie 119J Perlak 61 Peudawa 2i Continental OU 4£ Shell Union OU 3& 'Adam Rubber31i Bandar 24-J Deli Batavia Rubber 10 Rott. TapanoeU 3j 2-, Silau 6 V 1. G. 016 Allted 14 Intercontin Rubber Scheepvaart HoU. Amerika Lyn IJ dito Gem Eigend. 1 Kon. Ned Stoomb 7J Scheepvaart-Ome 38 Marine comm. 2i Marine orel2J Suiker H. V A142 Poerworedjo 5 Vorstenlanden 33i_ Actions idem 20.00 Tabak Dell Batavia 79 Oude DeU 91 Oostkust 9 Senembah 94 Maxwell Spoorwegen Onion Pacifio 43£ Wabash 2 Erie Kansas City South. 5

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 6