Wielerkampioenschappen LEENE EN VAN EGMOND I MAANDAG 20 JUNI 0,1 Egmond, van den Heuvel en Piet Moeskops sprint- kampioen en Van Egmond haar Los Angeles Sprintkampioenschap amateurs Van den Heuvel winnaar der Onafhankelijken Moeskops winnaar der profs Cng- Van Egmond! Het bijprogramma vV*en. Uitslagen D. H. V. B. DISTRICT NOORD-HOLLAND Algemeene vergadering Ie Alkmaar Jaarverslag ZWEMMEN Z WEMKAMPIOENSCHAP PEN De gemaakte tijden bleven beneden de verwachtingen ATHLETIEIC ZUID-HOLLANDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN K.N.V.B.-UITSLAGEN R.K.F.-UITSLAGEN R. K. F. LANDSKAMPIOENSCHAP MuloSantpoort 52 SCHERMEN NATIONALE DEGEN- KAMPIOENSCHAPPEN Voorwedstrijden op het terrein van het clubhuis Te Werve vonden Zondag de voor wedstrijden plaats om het nationaal degenkampioenschap. Bestuursverkiezing Begrooting Voorstellen VOETBAL-COCKTAIL Gemixed door Lakkie OM DEN K.N.V. B-BEKER West-FrisiaP. S. V. 12 Me]L,5en tweeden dag van de Nederlandsche ttib ^mpicensehappen op de baan, waren de 'e hüle® Wa-t dichter bevolkt, doch groot mocht belangstelling voor deze interessante «et /riiöen toch niet heeten. Het weer was min- V,Ud dan Zaterdag, doch ook nu dreigde het den geheelen namiddag met regenen, fejw Vertraging kon het omvangrijke pro- a echter worden afgewerkt. ^a^gevangen werd met de derde demifinale rt sprintkampioenschap amateurs, welke dag wa£ uitgesteld wegens een valpartij van to0 der Linden en de Haan. Van der Linden 'ttjjjj 2ich de sterkste en kon dus in de eind- Sen etl Uitkomen. Achtereenvolgens werden nu iotjg' trois verreden in de verschillende cate- ^an E§mond wonde eerste manche der 'i> t>j6urs» v. d. Heuvel die der onafhankelijken jjtaenburg die der profs. kif, toen annuleerde de wedstrijd-commissie ''tt^dianches wel wat laat en werd van In af aan begonnen met matches deux. liL den eersten rit tusschen Leene en van der nam Leene den kop. Als er nog een V ri te rijden is, slingert Leene vlak te v de Marathontribune danig, zoodat hij komt bj d'len. Van der Linden rijdt over hem heen. !i)ecjaatste komt er, evenals gisteren, het minst (j en wordt weggedragen. W^taen tijd later wordt overnieuw begonnen, !Wr,„ ans gaat eerste manche tusschen van en Leene. De eerste wint gemakkelijk VriTeede rit tusschen Leene en van der Linden V) ^00r Leene gewonnen, terwijl van Egmond Vt tsten rit gemakkelijk van van der Linden te winnen. De laatste had zichtbaar last '15,j blessures, die hij Zaterdag en Zondag °Pgeloopen. Van Egmond werd dus ama- sPrintkampioen van Nederland. den eersten rit der Onafhankelijken slaat der Leur Hoevens op gemakkelijke wijze en t VaU den Heuvel kan Hoevens in den tweeden ^"«winnen. *0jj 0eh beslissenden rit moet van der Leur den geinen en tactisch wacht van den Heuvel -e aus af. Deze komt eerst op 150 Meter voor Vi k' als Lij prachtig naar voren schiet. Een ïrt,tj ri6iicle race ontstaat op het laatste "echte •cw baarbij van den Heuvel met miniem ver- Wint. eerste manche der profs ziet Meyer en 'jUbm-g aar. den start. Pijnenburg schiet in Matste bocht naar voren, doch Meyer bij. o.i. ging Pijnenburg het eerste over i, zij het met een kwart wiel. Doch de iste anders en schonk Meyer de over- tOK tweede manche wordt Meyer door Moes- ij. gedwongen den kop te nemen. Onze W^an-sprinter rijdt een bij uitstek tactische \dt en verraste Jaap Meyer bij het ingaan V de laatste, bocht volkomen. Moeskops W gemakkelijk^ i6 Sens een lekken band wordt de laatste man- q 'Usschen Pijnenburg en Moeskops afgebeld. ei'gereden neemt Pynenburg wederom den V Als bij het ingaan van de laatste bocht bburg er van door gaat haalt Moeskops h 'U en wil bij het laatste rechte eind met >L gelijk naar de finish spurten. Doch dan Pynenburg tot tweemaal toe zijn «k 'be naar rechts en verhindert daardoor bps hem op zij te komen. Wellicht JW ^eze geste reglementair toelaatbaar, het in elk geval geenszins en het V' dan ook, dat de wedstrijdcommissie bedburg, (jie natuurlijk gemakkelijk eerste was ïe,®rden wegens unfair rijden uitgeschakeld to Hiermede won Moeskops den rit en daar- b_e Let kampioenschap sprint der profs. •L Hagenaar bood nog aan den rit over te doch de wedstrijdcommissie bleef bij haar Va Senomen besluit. a Egmond, Van den Heuvel en Moeskops Hjj 1°eten elkaar dus in den strijd om het °dalen kampioenschap. Ij*!0® voor de pauze werden de drie manches verreden om het kampioenschap van Hand alle categorieën. A ste manche: Van Egmond neemt het in V*te manche op tegen den taaien Van den Bij het ingaan van de laatste bocht jW1^ide renners reeds in vol tempo. Met iets Stst bracht werpt Van Egmond zich in de meters vooruit en passeert als eerste laatste 200 meter 12 2/5 sec., de snelste k'Ltusschen die gemaakt is tot nu toe. r^j, de tweede manche geeft Moeskops den bkelijken kampioen geen kans en wint bjq ^'ein verschil, doch op zeer gemakkelijk, kaatste 200 meter 14 sec. hri0 beslissende derde manche brengt Van v., ad tegen Moeskops. Èk ®Smond, een nog jonge renner, aan het van zijn kunnen, Piet Moeskops, de ^|5ad, die reeds zoo veel lauweren heeft be- S eh nog steeds beschouwd kan worden als .Cwer sterkste sprinters ter wereld. JHaneeerd wordt er niet, Van Egmond ^3 den kop en \wl door een flink tempo V't L Moeskops uit te rijden voor de 200 meter. Op een halve baan voor de S i!: het tempo dan ook al hoog opgevoerd volle rush gaan de renners den laatsten r'tst ter in. Van Egmond ligt voor en hoe !^i>s zich dok inspant, Van Egmond wint op Wijze. Tijd laatste 200 meter 12 2/5 sec. :'.(j krans en het nationale tricot rijdt Vu lmond zijn eererondje, hartelijk toege- door de toeschouwers. Au.. bijprogramma omvatte allereerst een v.V ,1'd met motorgangmaking voor B-stayers K.M., waarin Domhof op gemakkelijke itiW °h o.a. voor Van der Valk en Kruit. Sü Wedstrijd over 6 K.M. voor onafhankelij- iH. Y Profs met drie klassementen was voor (/'-■ij L den tijd van 8 min. 26 4/5 sec. Van (C wist twee premies van 15.Van V*1 premies van 10.— en Looyen een en Krunder een van 10.— weg 'bi R Iroostwedstrijd, eveneens over 6 K.M °nnen door den Olympiaman Brilman iijj^btte de beide stayerswedstrijden over Hieraan werd deelgenomen door Blekemolen, Schlebaum, Snoek, Leddy, Van der Wulp en de Graaf. In dezen wedstrijd speelde pech een groote rol, want na 25 rondên verlaat Kas er met zijn machine de baan en rijdt Schlebaum alleen door tot een reservemachine verschijnt. Dit kost hem twee ronden, welke hij niet meer kan inhalen. Intusschen heeft De Graaf, die goed rijdt, den kop genomen, doch daarna is het Van der Wulp, die snel naar voren komt, eenige tegenstanders passeert en als eerste de laatste 20 ronden begint. Snoek ligt twee en De Graaf is afgezakt tot de derde plaats. Leddy, Bleke molen en Schlebaum spelen geen rol. Deze stand blijft bewaard tot' twee ronden voor het einde. Snoek rijdt geweldig en benadert van der Wulp steeds meer. Meter voor meter loopt Snoek in en 400 Meter voor de finish neemt Snoek de leiding van van der Wulp over. In de laatste ronde doet van der Wulp een wan hopige poging Snoek de leiding te ontnemen, doch met 10 Meter verschil wint Snoek. De Graaf wordt goede derde. In de tweede manche is het de Graaf, die het eerste met motorpech te kampen heeft. Wiersma moet er mee uitscheiden en de Graaf verliest twee ronden. Snoek leidt direct na den start, doch na 23 ronden neemt Schlebaum den kop over. Blekemolen, die op de derde plaats rijdt, krijgt nu met pech te kampen en thans raakt hij in de achterhoede verzeild. Ronde na ronde verloopt zonder dat er iets bijzonders gebeurd. Van der Wulp, die derde ligt, tracht telkens Snoek te passeeren, doch op het be slissende moment is hij los en wordt terug verwezen. Drie, vier maal herhaalt van der Wulp zijn poging, doch onverbiddelijk wijst Snoek hem terug. Deze tracht Schlebaum in te halen, doch hij vergenoegt zich tenslotte met de tweede plaats, zeker van zijn eindoverwin ning. Schlebaum wint den tweeden rit en Snoek den geheelen wedstrijd. De gedetaileerde uitslagen luidden: Sprint Amateurs: lste manche: I. van Egmond; 2. Leene, tijd laatste 200 Meter 13 1/5 sec. 2e manche: 1. Leene; 2. van der Linden, tijd laatste 200 Meter 13 4/5 sec. 3e manche: 1. van Egmond; 2. van der Lin den, tijd 12 4/5 sec. Einduitslag: 1. van Egmond kampioen 2 pun ten; 2. Leene, 3 pnt.; 3. v. d. Linden, 4 punten. Sprint Onafhankelijken: Eerste manche: 1. v. d. Leur; 2. Hoevens, ge makkelijke gewonnen tijd 13 sec. Tweede manche: 1. van den Heuvel; 2. Hoe vens, tijd 13 1/5 sec. Derde manche: 1. van den Heuvel; 2. Van der Leur, tijd laatste 200 M. 14 sec. Einduitslag: 1. van den Heuvel, 2 pnt.; 2. Van der Leur, 3 pnt.; 4. Hoevens, 4 pnt. Sprint Professionals: Eerste manche: 1. Meyer; 2. Pijnenburg, tüd laatste 200 M. 13 1/5 sec. Tweede manche: 1. Moeskops; 2. J. Meyer. Derde manche: 1. Moeskops; Pijnenburg ge- disqualificeerd. Einduitslag: 1. Moeskops, 2 punten; 2. Meyer, 3 pnt.; 3. Pijnenburg, 4 pnt. Nationaal Kampioenschap 1932 Sprint: Eerste manche: 1. van Egmond; 2. Van den Heuvel, tijd laatste 200 M. 12 2/5 sec. Tweede manche: 1. Moeskops; 2. Van den Heuvel, tijd 14 sec. Derde manche: 1. van Egmond; 2. Moeskops, tijd laatste 200 M. 12 2/5 sec. Einduitslag: 1. van Egmond; 2. Moeskops; 3. Van den Heuvel. Premie wedstrijd onafhankelijken en profs 6 K.M.: 1. Metz, tijd 8 min. 26 4/5 sec.; 2. van Nek; 3. Anspach; 4. J. Ebgelmoer. Troostwedstrijd 6 K.M.: 1. Brilman; 2. Visser; 3. Krens. B. Stayers Motorgangmaking 20 K.M.: 1. Domhof, tijd 16 min. 313/5 sec.; 2. v. d. Valk, op 490 Meter; 3. Kruit op 900 Meter; 4. Korf op 1100 Meter; 5. Dekker 2200 Meter. Stayers 2 x 40 K.M.: Eerste manche 40 K.M.: 1. Snoek, tijd 31 min. 12 3/5 sec.; 2. van der Wulp op 10 Meter; 3. De Graaf op 400 Meter; 4. Leddy op 1480 M.; 5. Blekemolen op 2350 Meter; 6. Schlebaum op 4200 Meter. Tweede manche 40 K.M.: 1. Schlebaum, tijd 31 min. 6 4/5 sec.; 2. Snoek op 30 Meter; 3. v. d. Wulp op 60 Meter; 4. De Graaf op 1200 Me ter; 5. Blekemolen op 2400 Meter; 6. Leddy op 3500 Meter. Totaal-uitslag: 1. Snoek; 2. van der Wulp; 3. Graaf; 4. Schlebaum. In het „Gulden Vlies" te Alkmaar had gisteren middag de algemeene vergadering plaats van het district Noord-Holland van den Diocesanen Haarlemschen Voetbalbond, onder voorzitter schap van den heer G. Kruyver. De voorzitter opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom. Spr. verheugde zich over den grooten groei der vereeniging en con stateerde niet alleen een vooruitgang in kwanti teit, doch ook in kwaliteit, dit laatste niet alleen wat den geest der vereeniging betreft, maar ook in het spelpeil. Spr. wekte op om hierbij echter niet stil te staan, doch het niveau nog hooger op te voeren en vooral de katholiciteit in de afdee- lingen te bevorderen; spr. brengt in het bijzon der dank aan de verschillende vereenigingen en officials, voor de groote medewerking, welke het bestuur van hen mocht ondervinden. Ook de pers werd bijzonder dank gebracht voor de pro paganda, welke zij voor de katholieke voetbal beweging gemaakt heeft. De notulen die na de inleiding van den voorzitter werden voorgelezen, werden onveranderd goedgekeurd. Aan het door den secretaris, den heer van den Broek, uitgebrachte jaarverslag ontleenen we het volgende In het afgeloopen jaar bestond het district 10 jaar, doch niet in dezelfde samenstelling als te genwoordig. Oorspronkelijk waren er in Noord- Holland drie districten gedacht, n.l. Zaandam, Alkmaar en West-Friesland, die in 1926 echter tot een district werden gecombineerd. Met vreugde werd gewag gemaakt van de uit breiding van het aantal aangesloten vereenigin gen, dat momenteel 47 bedraagt, terwijl dit getal binnen afzienbaren tijd zal zijn geklommen tot 50. In totaal heeft de bond 2634 leden en 844 ju niores. T.a.v. de junioren-competitie werd opgemerkt, dat het vorige jaar 19 elftallen in 4 afdeelingen speelden; dit jaar namen 59 elftallen in 12 af deelingen aan de competitie deel. Voor het districtselftal kon dit jaar geen be hoorlijk aantal wedstrijden worden vastgesteld; voor de toekomst is men er in geslaagd een bptere regeling samen te stellen. Voorts werd dit jaar besloten tot het houden van dekenaatswed strijden. Waar het aantal aangesloten vereeni gingen is gestegen, meent het bestuur, dat het meer dan tijd geworden is om meer aandacht te wijden aan de verdieping van de organisatie, dan aan de verbreeding van de basis, waarop Het bestuur van de Nederlandsche Wielren Unie heeft besloten in verband met de gehouden vooroefenwedstrijden in binnen- en buitenland en de uitslagen van het Zondagmiddag ver reden kampioenschap sprint amateurs de ren ners J. J. van Egmond (De Kampioen, Haarlem) en B. Leene (Sparta, Den Haag) uit te zenden naar Los Angelos voor deelneming aan de sprintwedstrijden van het Olympische wielren- tournooi. De te Assen voortgezette nationale zwem- kampioenschappen zijn door meer publiek bij gewoond dan Zaterdag en ook de weersom standigheden waren beter. Maar de gemaakte tijden bleven evenals Zaterdag beneden de verwachtingen. De cracks handhaafden zich ook nu weer, doch hun tijden schonken slechts op een en kel nummer bevrediging, terwijl ook de span ning te wenschen overliet. Op de 100 Meter vrije slag dames verlengde Willy den Ouden haar kampioenschap, even als Ingenluyff bij de heeren. De 100 Meter rugslag dames was weer voor mevrouw Phi- lipsenBraun, de 100 Meter rugslag heeren voor De Haas, die daarbij revanche nam op Scheffer voor zijn geleden nederlaag. De 400 Meter vrije slag bracht ook nu weer een zege voor mevrouw PhilipsenBraun, bij de hee ren voor Van Hembergen. De dames-estafettes waren voor de R- D. Z., de heerenestafettes voor de H. Z. en P. C. en A. Z. '70. Opmerkelijk was, dat mej. Selbach (A. D. Z.) op de 100 Meter vrije slag mej. Vierdag, deel neemster aan de Olympische Spelen, royaal klopte. De schoonspringer Stotijn had een goeden vorm en won zonder moeite van Lotgering- De in memoriam H. van Essen-beker, zoowel als de Turmacbeker, waarvan de eerste in het bezit komt van de vereeniging, die het meeste aantal punten behaalt over den geheelen wed strijd, de tweede bij de estafettes werden voor dit jaar beide gewonnen door de R.D.Z. De uitslagen waren als volgt: 100 Meter vrije slag dames: 1. W. den Ouden (R.D.Z.) 1 min. 11 sec. 2. C. Laddé (Het Y), 1 min. 13 3/5 sec. 3. J. Selbach (A.D.Z.) 1 min. 14 4/5 sec. 4. Marie Vierdag (Het IJ) 1 rnin. 16 2/5 sec. 5. D. Hiisken (A.D.Z.) 1 min. 18 3/5 seconde. 100 Meter vrije slag heeren: 1. E. G. Ingen luyff (H.Z. en P.C.) 1 min. 5 sec. 2. G. van Voorst (A.Z. '70) 1 min. 5 4/5 sec- 3. H. van Essen (Het IJ) 1 min. 9 sec. 4. G. Regter (R. Z.C.) 1 min. 111/5 sec. 5. W. Delvel (R.Z.C.) 1 min. 12 sec. 6. P. L. Pannenberg (A.Z. '70) I min. 14 2/5 sec. 3 maal 50 Meter wisselslag estafette dames: 1. R. D. Z. I 1 min. 52 4/5 sec. 2. H. D. Z. 1 min. 59 2/5 sec. 3. Het IJ 1 min. 59 4/5 sec. 4. S. Z. C. 2 min. 3 4/5 sec. 5. R. D- Z. II 2 min. 4 4/5 sec. 3 maal 50 Meter wisselslag estafette heeren. 1. H. Z. en P. C. 1 min. 42 sec. 2. Haarlem 1 min. 42 2/5 sec. 3. U. Z. C. 1 min. 42 3/5 sec. 4. ZIAN 1 min. 44 sec. 5. H. V. G. B. 1 min. 54 4/5 sec. 6. Dolfijn 1 min. 461/5 sec. 7. Het IJ 1 min. 47 sec. Schoonspringen heeren: 1. J. L. Stotijn (H. Z. en P.C.) 133.32 pnt. 2. H. Lotgering (Het IJ) 117.98 pnt. 100 Meter rugslag dames: 1. M. Philipsen Braun (O.D.Z.) 1 min. 23 4/5 sec. 2. T. Bau- meister (R.D.Z.) 1 min. 26 1/5 sec. 3. M. Over- sloot (O.D.Z.) 1 min. 271/5 sec. 4. D. Kete laar (H.D.Z.) 1 min. 31 sec. 5. A. Hogeweg (R. D. Z.) 1 min. 50 4/5 sec. 100 Meter rugslag heeren: 1. J. H. de Haas (ZIAN) 1 min. 19 3/5 sec. 2. J. c. Scheffer (D. J. K.) 1 min. 20 3/5 sec. 3. D. H. F. Wol- ters (V- Z. C.) 1 min. 211/5 sec. 4. A. J. v. d. Meer (Haarlem) 1 min. 21 4/5 sec. 5. J. w. G. Faure (H. Z. en P. C.) 1 uur 24 sec. 4 maal 100 Meter vrije slag estafette dames: 1. R. D- Z. 5 min. 15 2/5 sec. 2. A. D. z. 5 min. 26 1/5 sec. 3. Het IJ 5 min. 29 sec. 4. R. D. Z. II 5 min. 36 2/5 sec. 4 maal 100 Meter vrije slag estafette hee ren: LA. Z. '70 4 min. 39 4/5 sec. 2. H. Z. en deze rust. Zoo zal strenger toezicht worden uit geoefend op de bespeelbaarheid der velden en het aanwezig zijn van voldoende kleedgelegen heden. Voorts zal strenger worden opgetreden tegen voorkomende onregelmatigheden bij de wedstrijden. Het verslag eindigt met den wensch, dat alle besturen van de aangesloten vereenigingen hun best zullen doen om de Katholieke Sport-orga- nisaties in het district te verstevigen. Aan het financieel verslag van den penning meester over 19311932 hebben wij het volgende ontleend: Moest vorige jaren veel achterwege blijven, omdat de financiën van het district niet toe lie ten een intensiever werkwijze te volgen, dat jaar kunnen we echter constateeren, dat ook op fi nancieel gebied een flinke vooruitgang is vast te stellen. De ontvangsten bedroegen 782.28 en de uit gaven 871.67, zoodat er een nadeelig saldo is van 89.39. Dit bedrag behoeft echter niet te verontrus ten, daar evenals vorige jaren van den D.H.V.B. de afrekening te laat werd ontvangen om deze nog in het boekjaar 1931/1932 te verwerken. Op 31 Mei had het district van den D.H.V.B. nog te goed een bedrag van 115.70, zoodat er in plaats van een nadeelig saldo feitelijk over 1931/1932 nog een voordeelig saldo is van 26.21. Tevens zijn in dit boekjaar nog niet verant woord de ontvangsten en uitgaven, welke be trekking hebben op de gespeelde dekenaatswed strijden, daar hiervan een afrekening zal ge schieden zoodra alle ontvangsten en uitgaven hiervan bekend zijn, terwijl van het batig saldo dan een afzonderlijk fonds zal worden gevormd, hetwelk bestemd zal worden voor nader te be palen doeleinden. Veel last is in het afgeloopen jaar ondervon den door betalingen in postzegels of in contan ten aan huis. Daarom is voor den penningmees ter een postgirorekening geopend onder no. 11433 kantoor Hoorn op naam van den penningmees ter. Den vereenigingen wordt verzocht in den vervolge dus alle gelden voor het district op deze rekening te storten en niet meer per bode of in postzegels te betalen. De kascommissie bracht dank aan den pen ningmeester voor zijn uitstekend beheer, waar op de penningmeester gedéchargeerd werd. Als lid der nieuwe kascommissie werden be noemd de afgevaardigden van S. D. E., W. S. O. en R. E. O. Hierna volgde de uitreiking van de kam pioensdiploma's der Junioren-competitie. Het vorig jaar speelden 19 elftallen in 4 af deelingen; dit jaar echter was dit aantal uit gebreid tot 59 elftallen in 12 afdeelingen. De kampioensdiploma's werden uitgereikt aan de volgende vereenigingen: K. G. B. (a) af deeling A; V. V. W. (b) afd.. B; S.E.W. (a) afd. C; D.V.O. (a) afd. D; St. George (a) afd. E; Forward (a) afd. F; V.I.Q.S. Ca) afd. G.; Voorwaarts (b) afd. EL; P. C. 4 min. 42 2/5 sec. 3. Het IJ 4 min. 45 1/5 sec. 4. H. P. C. 4 min. 47 sec. 5. Dolfijn 4 min. 52 1/5 sec. 400 Meter vrije slag dames: 1. Philipsen— Braun (O. D. Z.) 5 min. 54 3/5 sec. 2. M. Over- sloot (O.D.Z.) 6 min. 14 4/5 sec. 3. M. Olsen (R. D. Z.) 6 min. 57 3/5 sec. 400 Meter vrije slag heeren: 1. J. van Hem bergen (Haarlem) 5 min. 58 2/5 sec. 2. J. C. Laddé (D. J. K.) 6 min. 24 2/5 sec. Op het terrein aan den Krommen Zandweg te Rotterdam zijn Zondag de wedstrijden ge houden om het kampioenschap van den Zuid- Hollandschen Athletiekbond. Voor den aanvang van de wedstrijden heeft de heer J. v. d. Lee, voorzitter van den Z.H.A.B. een toespraak gehouden, waarin hij op treffen de wijze het overlijden van den bekenden sportman BaarsSteineman heeft herdacht. Bijzondere prestaties zijn er dezen middag niet geleverd. Ten deele was dit het gevolg van het minder gunstige weer, aan den anderen kant kwam het doordat Pro Patria zich in ver band met het overlijden van BaarsSteine man had teruggetrokken. Hierdoor waren ver schillende nummers minder goed bezet. Het nummer 4 x 400 Meter estafette moest zelfs van het programma geschrapt worden. De uitslagen zijn: 100 Meter hardloopen dames: 1. Briejer (Brunhilde) 14 sec.; 2. Kuster (Nieuw Brun- hilde) 14.4 sec.; 3. Kips (Olympia) 14.4 sec. 800 Meter hardloopen dames: 1. Muller (Hol- landia) 2 min. 57.5 sec.; 2. Dieber (Brunhilde) 3 min. 6.5 sec.; 3. Lepelaar (Brunhilde) 3 min 14.1 sec. 4 x 100 Meter estafette dames: 1. Hygiëa 57.2 sec.; 2. Nieuw-Brunhilde 57.5 sec.; 3. Brun hilde 58.6 sec. Kogelstooten dames: 1. Leeksma (Hygiëa) 8.89 Meter; 2. Otto (Nieuw Brunhilde) 7.91 M. Speerwerpen dames: 1. Leeksma (Hygiëa) 24.82 M.; 2. Bremmer (Nieuw Brunhilde) 23.25 M. Hoogspringen met aanloop dames: 1. Mej. Gisolf (Hygiëa) 1.45 M.; 2. Leeksma (Hygiëa) 1.40 M.; 3. Kips (Olympia) 1.30 M. Verspringen met aanloop dames: 1. Briejer (Brunhilde) 4.71 M.; 2. Kips (Olympia) 4.60 M 3. Duym (Olympia) 4.44 M. Discuswerpen dames: 1. Mej. Gisolf (Hygiëa) 26.90 M.; 2. Bakker (Nieuw Brunhilde) 25.38 M.; 3. Duym (Olympia) 22.56 M. 200 Meter hardloopen dames: 1. Groos (Hy giëa) 33 sec.; 2. Leeksma (Olympia) zelfde tijd. 80 Meter hardloopen juniores (16 en 17 jaar) 1. Van Dijk (S.V.V.) 8.7 sec.;' 2. Van Toorn (Het Noorden) 8.8. sec.; 3. Schieferlie (V. en L 80 Meter harloopen juniores (16 en 17 jaar) 1. Deiboel (V. en L.) 10 sec.; 2. Aukes (Zwa luwen) 10.5 sec.; 3. Van Gent (S.V.V). 4 X 80 Meter estafette juniores (16 en 17 j.) 1. S.V.V. (41.2 sec.)2. Het Noorden (41.5 sec.; 3. Zwaluwen (41.8 sec.) 4 x 60 Meter estafette juniores: 1. S.V.V 34.5 sec.; 2. S.V.V. II 34.9 sec.; 3. He* Noordei 100 Meter hardloopen heeren: 1. Jansen (V. en L.) 12 sec.; 1. De Waele (Het Noorden) 12.1 sec.; 3. Van Diggelen (S.V.V.) 12.6 sec. 200 Meter hardloopen heeren: 1. Jansen (V. en L.) 24.1 sec.; 1. De Waele (Het Noorden) 24.3 sec.; 3. Both (V. en L.) 26.9 sec. 400 Meter hardloopen heeren: 1. Kok (Trek vogels) 57.2 sec.; 2. Essenberg (Trekvogels) 57.6 sec.; 3. Hebers (V. en L.); 4. Van Noort- wijk (S.V.V.). Discuswerpen heeren: 1 J. de Bruyn (Olympia) 31.26 Meter; 2. Luder (V. en L.) 28.96 Meter; 3. Spenglers (Olympia) 27.57 Meter. Kogelstooten heeren: 1. Houtzager (V. en L.) 12.53 Meter; 2. Antenne (Olympia) 12.46 Meter; 3. Pronk (S.V.V.) 10.51 Meter. Verspringen met aanloop heeren: 1. Boot (D.F.C.) 6.59 Meter; 2. Meertens (The Rising Hope) 6.29 Meter; 3. Pronk (S.V.V.) 6.09 Meter. Hoogspringen met aanloop heeren: 1. Janz (V. en L.) 1.70 Meter; 2. Krijgsman (V. en L.) 1.65 Meter; 3. J. de Bruyn (Sparta) 1.65 Meter. 1500 Meter snelwandelen: 1. Dieckhaus (Olympia) 6 min. 52.1 sec.; 2. Kragt (R.A.V 1931) 7 min. 0.9 sec.; 3.Veenstra 7 min. 18.4 sec. 800 Meter hardloopen heeren: 1. Kok (Trek vogels) 2 min. 11.1 sec.; 2. Hoewijk (R.A.V. 1931) 2 min. 13 sec.; 3. J. Hebers (V. en L.) 2 min. 13.8 sec. 5000 Meter hardloopen: 1. H. Hebers (V. en L.) 17 min. 4.4 sec.; 2. Dullaert (D.O.S.) 17 min. 11 sec.; 3 Vijverberg (Graaf Willem II) 17 min. 34 sec.)4. Koens (Graaf Willem II)5. Wessel (D.O.S.) 4 x 100 Meter estafette heeren: 1. Trek vogels (49 min. 3 sec.); 2. V. en L. (51 min. 1 sec.). BEKERWEDSTRIJDEN (Demi-finlae) Hermes-DVSDFC 1—2 PSV—West-Frisia 2—1 LANDSKAMPIOENSCHAP MULOSantpoort Promotie lste klasse B. Best Vooruit—WIK Boxmeer—BVC 52 0—1 3—3 Was de wedstrijd in Santpoort een ware propaganda voor de R. K. sport, deze was het niet minder. Het was een getrouwe copie. De gelukkigste heeft ook nu wederom gewonnen. Het krachtverschil was miniem. De schoten van de Mulo-mannen waren beter gericht, zoo dat de wedstrijd volkomen verdiend werd ge wonnen. Met dat al een waardige wedstrijd. Te ruim halfdrie blaast den heer Scheffer beginnen en zien we beide partijen met een invaller opgesteld als volgt: Mulo H. Hendriks A. v. Eekeren v. Laarhoven Sanders J. v. Eekeren v. Dijk Berten Geene F. v. Eekeren J. Roele v. d. Heuvel Kaldenbach de Jong Schoorl Wessel Gerrits Schiebroek P. Nyssen Smit D. Nyssen v. Sambeek Kockx Santpoort Beide ploegen pakken direct flink aan, de spanning is er direct in. Na ongeveer 8 minuten schiet Schoorl in, v. Laarhoven verandert den bal van richting en passeert Hendriks, 0—1. Dit deprimeert de Mulo-menschen eenigszins want geen 5 min. later schiet Schoorl hard tegen den paal. Den terugspringenden bal kogelt Kalden bach in de touwen, 02. Legio zijn de kansen, aan beide zijden, doch het is vlak tegen de rust, voordat v. Eekeren, Kockx geen schijn geeft, 12. Met Santpoort in de meerderheid breekt de rust aan. Het is na de rust een lust om te zien hoe beide partijen zich in den strijd werpen, zoodat het spel uiterst snel en verrassend wordt. Dan komt een fataal moment voor Santpoort. Een der backs speelt terug, juist op het moment, dat Kockx uitloopt, 22. De Santpoorters laten even den moed zak ken, waarvan Geene profiteert om schitterend ineens te doelpunten, 32. De S.-voorhoede pakt dan weder goed aan, Gerrits kogelt tegen de lat, de overigen kunnen de juiste richting niet vinden, het is steeds juist naast of over. Geene doelpunt dan in buitenspelpositie, geheel Santpoort protesteert, doch de scheidsrechter geeft goal. Door dezen tegenslag zijn de laatste 20 minuten geheel voor Mulo; zij weten dan ook door toedoen van Van Eekeren de score schit terend op te voeren tot 52, waarmede het einde kwam. In totaal kwamen 22 schermers op den looper, verdeeld in twee poules van elf. In de finale kwamen 6 schermers. Bij de berekening telden de partijen uit de poules voor de finale mede. Alleen de ontvangen treffers werden geteld. Het eindresultaat was: 1. A. C. Montfoort (Den Haag) 11 pnt.; 2. W. v. d. Berg (Rotterdam) 11 pnt.; 3. N. Nederpelt (Den Haag) 13 pnt.; 4. P. Burgel (Den Haag) 13 pnt.; 5. J. J. Burgel (Den Haag) 15 pnt.; 6. A. de Leeuw (Den Haag) 15 pnt.; 7. P. Waisvisz (Den Haag) 16 pnt.; 8. P. van Wieringen (Rot terdam) 17 pnt. Deze 8 schermers komen dus a.s. Zondag uit in den eindstrijd op het terras van het Kurhaus te Scheveningen. D. E. M. (a) afd. I; V. V. L. (a) afd. J; G. V. O. (a) afd. K; D. E. M. (e) afd. L. Een voorstel va nhet bestuur, om het dis trictsreglement dermate te wijzigen, dat een vereeniging, die geen elftallen aan de Junioren competitie doet deelnemen, één stem minder uitbrengt dan de vereenigingen, die wel aan deze competitie deelnemen, werd aangenomen. Hierna werd tot bestuursverkiezing overge. gaan en gekozen de heeren A. C. Beentjes, Th. v. d. Aakster, J. Haverkamp en D. L. G. v. d. Broek. Bij de begrooting is rekening gehouden met de hoogere eischen, die in het komende jaar aan het bestuur zullen worden gesteld. Daar door zijn dan ook eenige posten aanzienlijk hooger geraamd. De inkomsten en uitgaven zijn geraamd op een bedrag van 760. De begrooting werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Als afgevaardigde naar den D.H.V.B. werd benoemd de heer D. L. G. v. d. Broek. „W. S. V." te Wormer stelt voor, dat het aanstellen van een geleider bij uitwedstrijden van Junioren en Adspiranten verplichtend wordt gesteld en bij nalatigheid boeten worden opgelegd. Het bestuur kan zich met dit voorstel ver eenigen. De verantwoordelijkheid blijft echter voor de vereeniging, niet voor den geleider. Na eenige besprekingen werd het voorstel in tweeën gesplitst. Het eerste gedeelte, waarbij het aanstellen van een geleider bij uitwedstrij den van Junioren verplichtend wordt gesteld, werd zonder stemming aangenomen. Het tweede gedeelte, betreffende het opleg gen van een bepaalde boete werd meer uitvoe rig besproken. Het bestuur stelde als gevolg van deze be spreking voor, om die vereenigingen die geen geleider meegeven van het verdere deelnemen aan de competitie uit te sluiten zoolang zij de onmogelijkheid van het meegeven van een ge leider niet hebben aangetoond. Dit voorstel werd met twee stemmen tegen aangenomen. „V. V. Z." te Zaandam stelt voor, de boete wegens het te laat aanvragen van uitstel we gens kerkelijke redenen te wijzigen van 1 totaal in 1 voor eiken dag verzuim. Het bestuur stelt voor in het reglement een artikel op te nemen luidende: dat voor alle overtredingen de helft der boeten volgens het D. H. V. B.-reglement verschuldigd is. Het voorstel van het bestuur wordt met één stem tegen aangenomen. „S. V. W." te H. H. Waard had het volgende voorstel ingediend: Dat de D.H.V.B. zoo moge lijk een regeling treffe, dat geen spelers van hoogere elftallen in lagere uitkomen. Het bestuur stelt voor aan het D.H.V.B.-be- stuur voor te stellen legitimatiebewijzen in te voeren voor alle op de ledenlijst ingeschreven spelers. Het voorstel van het bestuur werd op aan dringen van den voorzitter verworpen. Evenwel zal er bij het bestuur van den D.H. V.B. op aangedrongen worden om met gestreng heid tegen de overtreders op te treden. „De Zouaven" van Lutjebroek stellen voor, om behalve de vergoeding voor reis- en ver blijfkosten, aan de scheidsrechters ook een ho norarium toe te kennen. Het bestuur acht dit voorstel niet aanvaard baar, omdat de scheidsrechter ook in onzen bond amateur moet blijven. Het voorstel werd na eenige bespreking ver worpen. „Stormvogels" te Hoogwoud stelt voor, dat de algemeene vergadering aan het bestuur opdraagt pogingen in het werk te stellen om te komen tot verzekering tegen ongevallen van de leden der aangesloten vereenigingen. Het bestuur zegt in zijn praeadvies, dat waar verschillende spelers door de werking van de ziektewet van loonuitkeering verzekerd zijn, het bestuur het niet wenschelijk acht een algemeene verzekering te sluiten. Het initiatief hiertoe kan beter naar behoefte van iedere vereeniging individueel geschieden. De voorzitter voegde aan dit prae-advies van het bestuur nog de verklaring toe, dat behalve de in het praeadvies genoemde verzekering, ook nog de mogelijkheid bestaat zich door middel der R.K.F. bij „Prudentia" te verzekeren, zoo dat, wanneer men er nu nog 'n mogelijkheid aan toevoegt, dit allicht verwarrend zou werken. Na uitvoerige besprekingen werd besloten, dat „Stormvogels" haar voorstel nader zou uitwer ken, waarna aan de verschillende vereenigingen de gelegenheid werd geboden zich collectief te verzekeren. „A. R. C." te Alkmaar stelt voor, dat het bestuur een voorstel indient bij den D.H.V.B., om tot een eferste klasse competitie-afdeeling voor het Noorden te geraken, ingaande met het a.s. seizoen, waardoor het huidige aantal eer- ste-klasse afdeelingen met één zal worden uit gebreid. Het bestuur kan zich met dit voorstel ver eenigen, mits niet geschiedt door promotie „en massa" bü keuze. Dit voorstel werd aangenomen met de door het bestuur gemaakte restrictie. Tijdens de rondvraag sprak de geestelijk- adviseur, kapelaan Westerbaan, over het Katho licisme in de Katholieke Sportbeweging. Nadat nog eenige andere sprekers het woord gevoerd hadden, sloot de voorzitter met 'n korte .toespraak deze drukbezochte vergadering. Het met 55.000 menschen volgepropte Nürn- bergsche Sportpark zag de F. C. Bayem, uit München, het Duitsche kampioenschap behalen op Eintracht, uit Frankfurt. Volgens Engelsch systeem vertoefden de spelers elders en hielden zich angstvalig schuil, wat echter het ver toonde spel niet is ten goede gekomen. Natuur lijk speelden de zenuwen een groote rol, waan- door de prestaties ver beneden het gemiddelde bleven. Slechts de Münchensche supporters, waarvan er zelfs den verren afstand per fiets, of te voet hadden afgelegd, bleken in puike stemming. Het Weensche W. A. C. heeft te Leipzig tegen het stadselftal een- 46-nederlaag ge leden in een wedstrijd, die een uiterst on prettig verloop had. Hadden de Weeners aan vankelijk 30-voorsprong, vlak voor de rust lag de gelijkmaker in het Oostenrljksche net. Hierover raakte de internationale keeper der gasten, Hiden, zoo geïrriteerd, dat hij zijn tegenstander pardoes een trap gaf. Hiden kon eclipseeren, waaraan de neder laag niet bepaald vreemd zal zijn. De bedaagde voorzitter van de F. A., Sir Charles Clegg, heeft den wensch uitgesproken zich uit het actieve voetballeven terug te trekken. Over de voorgestelde spelregels-wijzigingen kan worden medegedeeld, dat het voorstel van Wales tot verkleining van het straf schopgebied niet werd goedgekeurd, even min het F. I. F. A.-voorstel, dat behelsde om den doelverdediger bij het nemen van een strafschop vrijheid van beweging te geven. Van een zwak geluid groeien de jammer kreten van de Engelsche clubs thans tot een koor om verlaging te krijgen van de vermake lijkheidsbelasting. Eenerzijds zegt men, dat wanneer in de bestaande bepalingen niet spoedig aanzienlijke wijzigingen komen, tal van vereenigingen den last niet langer kun nen dragen; anderzijds zal de fiscus wel niet bereid gevonden kunnen worden het oor aan deze jammerklachten te leenen, gezien het huidige gebrek aan middelen. De Belgische voetbal-enthousiasten worden den laatsten tijd weer voor puzzles geplaatst. Na de smadelijke 50-nederlaag tegen West- Duitschland, volgde de eervolle zege op de Denen. Op ditzelfde tournèe volgde thans weer een nieuwe nederlaag en wel tegen de Zweden met 31, waarbij de gastheeren lang niet in hun sterkste opstelling startten. Op 25 Juni houdt de Belg. V. B. zijn jaar- üjksche algem. vergadering. Naast andere punten heeft de B. V. B. ook rekening te houden met den Belgischen taalstrijd, waarin een oplossing werd gevonden door alle offi- cieele stukken en aankondigingen, zoowel in de Fransche, als de Vlaamsche taal te doen verschijnen. Wel zeer tegen de verwachtingen in, heeft de bekende Zwitsersche club, de Grasshop- gers, waarin de Hollander Adam speelt, haar kansen op het Zwitsersche kampioenschap verspeeld. Vrijwel het geheele seizoen was zij favoriet, doch een ongelukkige 10-neder- laag tegen de F.C. Zürich, maakt haar vrijwel kansloos, en heeft thans laatstgenoemde haar lot in eigen hand. Het pleit in Oostenrijk is thans ook be slecht. Admira werd kampioen, terwijl First Vienna, dank zij een beter doelgemiddelde, thans de tweede plaats bezet. Van hoeveel waarde een paar luttele goals kunnen zijn, werd hier bewezen, want zij brengen weer idem zooveel in het laadje door deelname aan de vijf landen-competitie. In Italië is het weer eens mis geweest. Nu niet op de toeschouwers-rangen, die, zooals u weet door hooge barricaden van het speelveld zijn gescheiden, doch binnen de lijnen tijdens den strijd tusschen de leidende teams Am brosiana en Juventus. Op een gegeven oogen- blik raakte een aantal spelers aan het bake- leien, waarna er vier van het tapijt verdwe nen, mitsgaders op de bon werden gezet. Na eenige proeven met vriendschappelijke wedstrijden Iaat Italië nu ook zijn competitie bij kunstlicht des avonds doorgang vinden. In die tusschenbedrijven schijnt de avondlucht de gemoederen nog niet te hebben afgekoeld, want zelfs bij zulk een ontmoeting tusschen Bologna en Casale, kwam 't ook al tot bot singen. Wederom heeft de Ital. V. B. een scherpe waarschuwing aan de clubs gestuurd. Of 't zal baten.... In Utrecht is men op het gebied van voet ballen niet verwend, althans niet wat eerste klas K.N.V.B. betreft. En daarom had men kunnen verwachten, dat er een ongekend groo te belangstelling zou bestaan voor de ontmoe ting West-Frisia—P.S.V., die op het Hercules terrein aan den Amsterdamschen Straatweg gespeeld werd. Zeker, er was een flink aantal bezoekers, doch overweldigend was het niet. Zou de malaise? De wedstrijd is door P.S.V. met 21 gewon nen en dit elftal heeft zich daardoor in de finale om den beker geplaatst. De strijd was meer spannend dan fraai. P.S.V. verscheen met een invaller voor doel man en rechts-achter, waarvoor resp. Winkel en v. Zijl als plaatsvervangers optraden. Al spoedig na den aanvang van den strijd kon men constateeren, dat de Eindhovenaren in techniek boven de Enkhuizers stonden, doch toen na een kleine tien minuten Visser aan de Philipsmenschen de leiding had gege ven, begon West-Frisia een enthousiast spel te ontplooien, wat het tekort aan techniek vergoedde en waardoor het een open strijd werd met sterk wisselende kansen. De midden linie van P.S.V. stelde de voorhoede tot het goed afwerken van den aanval volkomen in staat, wat van die van de Enkhuizers niet kon gezegd worden, en vandaar dan ook, dat zij er, ondanks hun geestdrift niet in slaagden althans niet vóór de rust, gelijk te maken. Na de rust speelde West-Frisia een groot, open spel, en had daar spoedig succes mee, want Jelles wist na negen minuten gelijk te maken. Toen kwam de spanning, want P.S.V. zette goede en snelle aanvallen op, waardoor de tegenpartij werd overrompeld, weliswaar voor een paar minuten, doch lang genoeg om v. d. Broek de gelegenheid te geven er 2—1 van te maken. Toen terstond daarop de West- Frisia-doelman een penalty hield, herleefde het Enkhuizer enthousiasme en werd een fanatie ke poging gedaan om, gelijk te maken, wat evenwel niet gelukte. Het bleef 21 yoor U.S.X.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 9