Stadsnieuws if al Jl Occasion Nieuwe Meubelen MARIA-STICHTING NETTE JONGEMAN FAMEZO-RIJWIEI H. J. VAN DER MEER Advertentiën 40 KAMERS FRAAIE MEOBELEK Ochtend Buffet VAN 8? TOT 115 UUR ONTBIJT 0.40 DONDERDAG 23 JUNI N°ORD-ZUID-HOLLANDSCHE ïfcAMWEG maatschappij erslag over het dienstjaar 1931 Jubileumtentoonstelling Nieuw hoofdkantoor Tramlijnen te Haarlem Electrificeering lijn HaarlemLeiden A Electrificeering lijnen AmsterdamPurmer end /EdamV olendam tw Autobusdienst Purmerend de Rijp/Graft .C1den. Teruggang in vervoer- opbrengsten JAARVERSLAGEN TRAM MAATSCHAPPIJEN N.Z. H. T. M. E. S. M. E. N. E. T. Mij. tot Expl. v. Tramwegen AALSMEER—BENNEBROEK Pater A. Busé Giften voor Pater van Meegen R. K. VROUWENBOND VU, Bezoek aan de Tentoonstelling „Moeder en Kind" R. K. WERKLIEDENVERBOND De voorjaarsvergadering in Haarlem DE GROENTEN- EN BLOEM BOLLENVEILING Betaling Mei-vorderingen Voor den Missiekoffer van Pater J. de Rooy De onbewaakte overweg NOG ALTIJD STAKERSTERREUR Materieele schade Ruiten ingegooid Een huis beschadigd VERKEERSONGEVALLEN Op het station Kleine oorzaken, groote gevolgen Geen voorrang gegeven BURGERLIJKE STAND DE KAMPIOEN DER WELSPREKENDHEID Henri van Hooff uit Amerika terug INGEZONDEN VRAGENBUS IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK GYMNASTIEK Vaardigheidsproeven K. T. K. ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN DE RESIDENTIEBODE AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA HUIZE TOEWAN BLANDA, Leidschev. 86-88-90 bekw. MANGELSTER en PLAKSTER Reeds 25 jaar Schagchelstraat no. "7 lezen in het jaarverslag van de N.-Z.-H. 13 Juni 1931 werd het feit herdacht, dat ;6 den aanvang der exploitatie van de eer- Ia 'jn der N. Z. H. T. M. de stoom tramlijn ar mLeiden in het jaar 1881 vijftig jaren voorbij gegaan. W^hoon de minder gunstige tijdsomstandig- en noopten tot soberheid, mag niettemin !lnaaSd worden van een in alle opzichten uit- eptj geslaagde herdenking. ude de Maatschappij door de tijdsomstan- ?s,eden aanleiding hebben gehad, van alle ,r Vert°on af te zien, de houding van het soneel heeft zeer zeker medegewerkt, de _la. er>king niet onopgemerkt te doen voorbij- iw Sedert begin 1929 had het personeel toch 'it)» k'eine bedragen gespaard en een zoo be- bedrag bijeengebracht, dat het in staat But 0111 °P den jubileumdag aan de Maat- V betimmering en de meubileering to0 06 vergaderzaal van het nieuwe hoofdkan- Vfbouw aan te bieden. Hieraan kon nog W. 11 toegevoegd een kostbaar, door de vrou- t!-,. der personeelleden geknoopt vloerkleed, ol',ens bestemd voor de vergaderzaal. %1 Van enkele particulieren werden op den leumdag geschenken ontvangen, voorts ij. bten. Een hartelijk woord van dank aan het °aeel en allen, die hunne beings telling in j 6 Maatschappij bij het gehouden feest toon- tk' Moge in dit verslag nogmaals geuit wor. öe Viering van het vijftigjarig bestaan is ge- gegaan met het houden van een jubi- ^tentoonstelling. Dank zij de medewerking w bet personeel en belangstellenden buiten ^drijf kon een belangrijke uitstalling ge- '6ti worden van velérlei wetenswaardighe id Uit het leven der Maatschappij. Onder vSr Werden tentoongesteld enkele tramrijtui- in het klein, alsmede eenige graphische jj.^tellingen omtrent den groei van het be. 'J1- De tentoonstelling, welke in het juist 'èm gekomen nieuwe hoofdkantoorgebouw tjd georganiseerd, heeft veel belangstelling "oten. tiyb de plaats aan de Leidschevaart," waar het r,j5e kantoor der E. S. M. stond, werd een !i., w hoofdkantoor gebouwd en in Juni in j'Uik genomen. ke lichte, vroolijke lokaliteiten, breede gan- Crv,6n doelmatige inrichting van het geheel tJUen wel een groote tegenstelling met het e hoofdkantoor aan den Jansweg. 4, gaande van het station naar de Re V® Leidschevaart, werd doorgetrokken tot de vdUct Leidschevaart, op welke laatste plaats W Mein emplacement met rangeerspoor werd gebracht. ve onderhandelingen met de gemeente Haar. C,®h andere autoriteiten omtrent de door- king van lijn 1 in noordelijke richting zijn gaande; die omtrent de vervanging van Mijnen 2 t/m 5 door autobussen, leidden tot y^nige overeenstemming, dat de noodige i'^Sssie.aanvragen bij Gedeputeerde Staten V Noord-Holland konden worden ingediend; lijgj gunstige beschikking werd inmiddels in 1932 verkregen. K* voorbereidende werkzaamheden werden Jezet, doch belangrijk belemmerd door de W kerheid omtrent de ligging der sporen op i0 «ijksweg. Wij hopen echter, dat het alsnog ^jpijk zal blijken de eleetrische exploitatie h6 1932 aan te vangen. voor deze lijnen bestemde rijtuigen wer- V aan de firma Beijnes opgedragen, de mo- dezer rijtuigen aan de Electro-technische j>trie v/h Willem Smit Co. ij?h volgt een lijst van de behandelde con- e-aanvragen voor autobusdiensten. k Werkzaamheden hieraan mochten zoover '■«H e.rcn, dat gehoopt wordt de eleetrische lij - V M den loop van '1932 in exploitatie te ne- (hetgeen gisteren geschied is). 0? de bereids in het vorig Jaarverslag ver. aanvrage tot vergunning voor het in 'hg brengen van een autobusdienst Pur- l] Ud—de Rjjp/Graft door onze Maatschap- et tegemoetkoming aan de opheffing van '^lijngedeelte PurmerendAlkmaar der 2e Vjd-Holiandsche Tramweg Maatschappij 'W door Ged. Staten van Noord Holland iv'S beschikt. htengevolge werd de tramdienst Pur- ''dAlkmaar met ingang van 6 Septem- 31 gestaakt en op dien datum aangevan- de exploitatie van den busdienst. de door Ged. Staten aan N. Z. H. ver- vergunning werden enkele beroepen bij ingesteld. De koninklijke beslissing Met bekend, k. totale exploitatie-lengte der lijnen is I S-M. Personeel bestond eind 1931 uit 140 amb- th..6n, 847 beambten, waarvan in vasten V ®20. 6 6hletïloreerd werden de jubileum-gratifica- Sikde Kon. onderscheidingen aan 4 perso- °nderling ondersteuningsfonds sloot met deelig saldo van 3.669.15J4, blijft re- 56.048.96 de bonden, waarin het personeel der dappij in hoofdzaak georganiseerd is, Shu de gebruikelijke 3 maandelijksche con- Xt, s V dier A A® waren, k h- e conferenties werden in totaal 72 pun- VefProken. ,Jn 1929 ingestelde dienstcommissies ble- Het nandhaafd. 3 l. Maandblad van het personeel bevatte A ,adzijden tekst (81). A ®6rcursussen werden te Haarlem gevolgd V 4 personen, te Leiden door 104 perso ns i^Mst- en verliesrekening sluit met een 8 saldo van 115.784.09. De balans sluit - M bedrag van 15.049.512.22. h' ®xPloitatie-rekening vermeldt oen perso De opbrengst van alle vervoer in 1931 be droeg 3.907.000,tegen 4.144.200 in 1930, en ƒ4.276.440 in 1929 en ƒ4.227.700 in 1928. De totale exploitatie-uitgaven zijn in 1931 3.228.000 tegen ƒ3.317.000 in 1930, ƒ3.335.000 in 13929 6n ƒ3.349.000 in 1928. In de op 22 Juni gehouden algemeene ver gadering van aandeelhouders in de Noord-Zuid- Hollandsche Tramweg Maatschappij n.v. werd verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar en werden balans en winst- en verliesrekening per 31 December 1931 goedgekeurd. De winst en verliesrekenig sluit met een nadeelig saldo van 115.784.09. Dividend-uitkeering kan niet plaats hebben v. j. 6 pet.) De aan de beurt van aftreden zijnde Com missaris, de heer ir. E. C. W. van Dijk, werd herkozen. In de op 22 Juni 1932 gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders in de Eleetri sche Spoorweg Maatschappij n.v. werden de balans en winst- en verliesrekeningover het afgeloopen jaar goedgekurd. Na de noodig ge oordeelde afschrijvingen kan geen dividend uitkeering plaats hebben (v. j. 25 per aan deel). De aan de beurt van aftreden zijnde com missaris, de heer G. S. de Clercq, werd her kozen. In de op 22 Juni 1932 gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders in de Eerste Nederlandsche Eleetrische Trammaatschappij n.v. werden de balans en winst- en verliesrke- ning over het afgeloopen jaar goedgekeurd en de aan e beurt van aftreden zijnde commis saris, de heer H. M. van Bemmelen, herkozen. In de op 22 Juni 1932 gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders in de Maat schappij tot Exploitatie van Tramwegen n.v. werden de balans en winst- en verliesrekening over het afgeloopen jaar goedgekeurd en be sloten tot een dividend-uitkeering van 6 op de aandeelen Serie A (v. j. 11). De aan de beurt van aftreden zijne com missaris, de heer ir. E. C. W. van Dijk, werd herkozen. Te Aalsmeer speelde de Schaak- en Damclub „Aalsmeer I" een revanchewedstrijd tegen de Damclub „Bennebroek I". De eerste wedstrijd te Bennebroek werd door Bennebroek gewon nen met 119. Thans was de uitslag een gelijk spel. Het volledig verslag dezer ontmoeting Schaak- en Damclub „Aalsmeer I"Damclub „Bennebroek I" volgt hieronder: 1. C. Spaargaren 2—0 T. Boomsma 02 Ch. Gerritsen 20 H. Knopper 20 A. Kool 0—2 C. Vis 0 2 C. Moes 11 W. Telkamp 20 A. Schuurman 11 L. Enthoven 2. F. de Voogd 3. C. Buis 4. W. Piet 5. C. Heeren 6. J. Noordhoek 7. J. Krukenberg 8. J. Jongkind 9. A. Simonse 10. J. Kammeraad 02 H. Hoogestein Totaal 10—10 Doctor in de Theologie Woensdag slaagde aan het Internationale Pauselijk Instituut „Angelicum" te Rome voor het doctoraat in de Theologie de Weleerw. Pater Ant. Busé, uit Haarlem, van de Orde der Kruisheeren, op het proefschrift: „De leer van Sint Thomas over de hoofdzonden." De candidaat verkreeg daarbij voor zijn proefschrift de vermelding met onderscheiding en voor zijn examen met groote onderscheiding. Van een moeder 1.- es gehouden, waarbij zoowel bestuurs- ti^pdier bonden als leden van het personeel 5!°er tot 3.817.542.50)4, goederenvervoer Ak9'9S2.20. Am* der exploitatiekosten 3.228.231.51K, "e saldo ƒ678.813.62. Ter aansluiting met hetgeen het bestuur ons gisteren omtrent 't bezoek aan bovengenoemde tentoonstelling mededeelde, verzocht men ons nog te willen vermelden, dat men de kosten van de deelneming aan de excursie storten kan op Maandag 27 Juni tusschen drie en half vier uur bij mevr. prof. Steger Lanckhorstlaan 36, Heemstede, en bij Kahmann en Steger, Nieuwe- gracht 57. Het R. K. Werkliedenverbond zal Dinsdag 28 en Woensdag 29 Juni in de bloemenstad haar voorjaarsvergadering houden. Deze vergaderin gen worden gehouden in het gebouw „St. Bavo", Smedestraat. Dinsdag 28 Juni des morgens half elf ral de verbondsvoorzitter zijn openingsrede uit spreken. Des namiddags 2 uur officieele ontvangst ten stadhuize van het verbond. Om vier uur zal Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent de vergade ring met zijn bezoek vereeren en toespreken. De afdeellng Haarlem van het R. K. Werk iiedenverbond zal des avonds half acht een autotocht aanbieden aan het congres door Haar 'em en omstreken. Omstreeks half tien zal voor het eerst de Rerum-Novarumfilm worden afgedraaid voor het verbond, waarbij de bestuursraad van de afdeellng Haarlem zal worden uitgenoodigd. Daarmede is de eerste dag van het congres ten einde De tweede dag begint met een H. Mis, waarna de agenda zal worden afgehandeld. De Coöperatieve Haarlemsche Groenten- en Bloembollenveiling W A. in liquidatie zal per 1 Juli a.s. een nadere uitkeering aan bloembollen crediteuren doen van 15 pet., zoodat hiermede 75 pet. zal zijn betaald van de Mei-vorderingen. N.N. Een gebedje voor een afgewaaide 10. C. K. te Haarlem 1. N.N. te Haarlem 1- M. v. d. B. te Overveen 5. N.N. te Haarlem 0.50 X. IJ. Z. 2.50 J. v. SOEST, Brouwerstraat 23. Hooiwagen gegrepen. Maandagmiddag reed de voerman Arendsen met een hooiwagen over den onbewaakten over weg aan den Aalsmeerderweg te Aalsmeer. Blijkbaar heeft hij niet gezien, dat een trein uit de richting Amsterdam naderde. De wagen werd door den trein gegrepen en vernield. De voerman werd van den bok geslingerd, waar door hjj een arm brak. Het paard werd op slag gedood. De trein ^ad geringe vertraging. Dat de stakersterreur va - de moderne orga nisatie van stucadoors nog altijd voortduurt, blijkt wel uit de volgende wandaden, waardoor bij eenige werkwilligen aanzienlijke -ïaterieele schade veroorzaakt is. Na personen moeten thans de huizen het ontgelden. Dinsdagvaond hebben stakende stucadoors bij 'n werkwillige in de Brouwerstraat met een steen twee ruiten ingegooid en een sponnmg vernield. De politie stelt een onderzoek in. In den nacht van Maandag op Dinsdag zijn in een in aanbouw zijnd huis aan de Zonnebloem straat de plafonds, houtwerken en vloeren be goten en bespat met carbolineum, vermoedelijk door stakende stucadoors. Op te merken valt, dat men overdag niet werken wil, maar 's nachts wèl, door den boel te gaan vernielen. Dinsdagmiddag te half 3 kwam de 63-jarige J. H., wonende te Rotterdam, uit den trein ko mende van Beverwijk en wilde snel het perron overloopen om de trein in de richting Rotter dam te bereiken. Hij gleed uit en wel met het hoofd tegen de langs het perron staandestootblok aan. Door een lid van O. D. werd hij per atax naar het St. Elisabethsgasthuis vervoerd, waar bleek, dat hij een lichte hersenschudding had bekomen, terwijl tevens 2 spieren aan de lin kerhand gekwetst waren en hij bovendien nog eenige lichte wonden aan de beenen had ge kregen. Dinsdagmiddag wilde een autobestuurder op de Amsterdamsche Vaart zijn voertuig omlceeren en reed daarbij ook achteruit, blijk baar zonder voldoende te letten op een met een paard bespannen voertuig, dat daar stond te wachten. Het bespannen voertuig werd aangereden, waardoor het paard op hol sloeg en eerst 100 Meter verder gegrepen werd door een 26-jarigen melkventer F. H., wonende Oterlingstraat 13, Haarlem. Een driewielige transportfiets van dezen melkventer, was reeds aagereden en ernstig beschadigd, waarbij 10 liter melk en 60 eieren verloren (een fiksche eierstruif dus!) g'ingen. Tegen den onvoorzichtigen automibilist is proces-verbaal opgemaakt. Op den Heerenweg, hoek Laan v. Rozenburg te Heemstede, reed Dinsdagavond een vracht auto in den voortuin van een perceel. Het bleek dat een luxe auto, komende uit de Laan van Rozenburg geen voorrang had ge geven aan den van rechts komenden vracht auto, waardoor een lichte aanrijding ontstond. De vrachtauto schoot daardoor naar links door de afscheiding den tuin in, waardoor een groote verwoesting in dien tuin werd aan gericht. De vrachtwagen moest door een kraanwagen weer op den weg worden getrokken, de luxe auto is doorgereden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Letter en nummer van den auto zijn ver moedelijk genoteerd door een tot nog toe on bekend gebleven persoon, die verzocht wordt zich bij de politie te Heemstede bekend te wil len maken! ..Geboren; 18 Juni: z. van W. M. Jacobs-v Leeuwen, z.; z. van W. B. Poelenjee-Heijman; d van S. A. Vrolijk-v. Nederpelt; 19 Juni: z van J. C. v. Bakel- Moerkerk; 20 Juni: d. van T W. Stijnman-Opbroek; z. van E. v. Die- Hensen; z. van A. M. Pijpers- Franzen; z. van J. Koppelaar-den Uil. Getrouwd: 21 Juni: C. J. Bakker en C. H Peperkamp. F. J. v. d. Kolk en H. A. M. v. Em merik. Overleden: 19 Juni: J. W. Stoutjesdijk, 78 jaar KI Houtweg. 20 Juni: J. C. Loeet, 57 jaar, Zui derstraat Men deelt ons mede, dat Henri van Hooff, die verleden jaar in Amerika het kampioenschap in welsprekendheid verwierf, heden (Donderdag) avond om 6.02 aan het Holl. Spoor-station te den Haag van zijn verblijf in Amerika zal te- rugkeeren en daarna zal doorreizen naar Haar lem, zijn woonplaats. Vrijdagavond zal de jonge kampioen weder naar den Haag terugkeeren en in de algemeene jaarvergadering van de Maatschappij tot Bevor dering der Woordkunst, welke in Hotel De Witte Brug gehouden wordt, mededeelingen doen over zijn ondervindingen in Amerika. Geachte Redactie. Naar aanleiding van eenige artikelen in uw blad, verzoek ik u beleefd het een en ander over de crisis en hare gevolgen naar voren te brengen. In dezen tijd zal het voor velen niettegen staande hun sobere levenswijze en noesten ar beid, niet mogelijk zijn zich staande te hou den, omdat zij aan hun voornaamste verplich tingen, o. a. hypotheekrente, arbeidsloon en andere noodzakelijke uitgaven, niet meer of slechts ten deele kunnen voldoen. Wat betreft de hypotheekbanken, die in vele gevallen de menschen aan hooge bedragen hebben geholpen. Zij gaan onder deze omstan digheden, waarvan al meerdere het slacht offer zijn geworden en spoedig ook meerdere zullen volgen, tot verkoop der bedrijven over. Wat dit voor de betrokken personen betee- kent, is niet weinig! Wanneer men van jongsafaan op zijn be drijf gewerkt heeft, zich met hart en ziel hier aan gegeven heeft, zooals toch zoo dikwijls het geval is, en men moet onder deze slechte om standigheden zijn bedrijf (wat toch een stuk van zijn leven is geworden) gaan verlaten, dan is dit wel diep treurig. Wanneer de toestand zoo nog eenigen tijd zal voortduren, zullen er ongetwijfeld wel meer volgen. Is er voor de veilingorganisaties hier geen taak weggelegd? Kunnen deze geen maatre gelen nemen, ook in het eigen belang der vei lingen, dat de eigenaars op hun bedrijven kun nen blijven, door b.v. de bedrijven, die bij exe cutie verkocht worden, uit te sluiten van de veiling, zoodat hun opvolgers de producten niet kunnen veilen? In dit geval moet men zich toch met den vorigen bezitter verstaan, daar deze lid der veiling blijft, en dus op diens naam de pro ducten geveild moeten worden. Door dezen maatregel zou men toch zeker in de hand wer- werken, dat de kweekers op hun bedrijven zul len kunnen blijven en daardoor weer een kans krijgen, om er zich boven op te werken, de tijden zullen toch wel weer eens beter worden? De bedrijven zelf blijven toch in stand, waar bij het dus totaal geen zin heeft de eigenaars weg te werken en er weer andere voor in de plaats te stellen. De crisis wordt hiermede toch niet opgelost, veeleer wordt door dergelijke verkoopingen, die men wel als afbraak mag beschouwen, het geheele zakenleven ontwricht. Is er langs organiektorischen weg door trust vormingen door de veilingen geen zekerheid te verkrijgen, dat de hypotheekbanken weer ge dekt zullen zijn tegen het niet-betalen der rente? Zou zóó'n trust niet om regeeringssteun kun nen aankloppen? En zou een algemeene drang op de regeering niet tot gevolg kunnen heb ben, dat ook wij, kweekers en tuinders, die toch al reeds zulke zware verliezen hebben ge leden, ook in zekere mate gesteund zullen worden? In ieder geval is het gewenscht, dat de veilingen ter bescherming van hare leden en tot haar eigen behoud maatregelen treffen tegen de al te aanmatigende houding der ban ken. Zij hebben hier een machtig wapen in handen, om velen voor den ondergang te be hoeden, een wapen, dat geen geld kost en toch het noodige effect zal teweeg brengen. Voor ons tuinders is nog zoo goed als niets gedaan; laten wij daarom zelf datgene tot stand brengen, wat binnen ons bereik is. Een lid van een der Aalsmeersche Veilingvereenigingen. Vr.: Welke is de kortste weg van Heer Hu- gowaard naar Keulen? Hoeveel K.M.? Antw.: Heer-Hugowaard, Alkmaar, Marken- Binnen, Wormerveer, Zaandijk, Koog aan de Zaan, Zaandam, Amsterdam (46.1 K.M.), Die- merbrug, Baarn, Soestdijk, Oud-Leusden, Nieuw Leusden, Woudenberg, Scherpenzeel, Rens. woude, De Klomp, Ede, Arnhem (95 K.M.), Westervoort, Zevenaar, Babberich, Elten, Em merik, Bienen, Rees, Bergerfurth, Wesel (69.3 K.M.), Büderich, Griintal, Rheinberg, Born- heim, Mörs, Herdingen, Haus Meer, Neuss, Dormagen, Worringen, Merheim, Keulen (94.4 K.M.) Totaal 304.8 K.M. Vr. van C. V. te L. Antw.: Schrijft u eens een briefje aan den inspecteur. Vr. van W. v. S. te H. Antw.: Die onkosten komen zeker niet ge heel voor uw rekening. Tracht een overeen komst met den architect te treffen. Vr. van L. te B. Antw.: Die adressen zijn ons niet bekend. Vr.: Waar kan ik mij vervoegen om les te nemen in blokschrift, voor kaartjes te maken? Antw.Dergelijke adressen kunnen wij in deze rubriek niet opgeven. Plaats eens een advertentie. Vr.: Hoe maak ik een linnen tent water dicht? Antw.: Haal het linnen tweemaal door een warme oplossing van 200 gram zeep op 15 liter water. Daarna tweemaal door een oplossing van 200 gram aluin in 15 liter water. Druk de overtollige vloeistof een beetje uit en laat goed drogen. Vr.: Heeft een pension-houdster recht op kostgeld, wanneer haar kostganger in het Zie kenhuis ligt? Antw.: Ja, indien van tevoren geen andere overeenkomst is gemaakt. Het is echter niet billijk het geheele bedrag in rekening te bren gen, omdat de pensionhoudster ook geen on kosten heeft te maken. Vr.: Waar kan men de onderdeelen voor het Pan Europa-toestel krijgen? Antw.: Handelsadressen worden in deze ru briek niet opgegeven. Vr.: Hoe moet ik een vuil geworden witte regenjas weer schoon krijgen? Antw.: U deelt ons niet mede van welke stof die regenjas is. Derhalve kunnen wij u geen antwoord op uw vraag geven. Vr. omtrent loten. Antw.: Geen uitgeloot. Vr.: Kunt U mij ook mededeelen wanneei en hoe laat de Haarlemsche Processie naar Hei- loo vertrekt? Antw.: 5 Juli, om 8.27 uur. Vraag van S. J. te W. Antw.: Het beste doet u deze inlichtingen aai den burgemeester te vragen. Bent u met diens uitspraak niet tevreden, dan kunt u het tot een uitspraak van den kantonrechter laten komen. Voor zoover wij de zaak kunnen beoordeelen. moogt u dat wel doen. Vr.Welke is de kortste weg per fiets van Haarlem naar Varel en Oldenburg (Dtld.)? Antw.: Haarlem, Halfweg, Amsterdam (19 K.M.)Diemerbrug, Baarn, Eembrugge, Nijkerk (53 K.M.), Putten, Ermelo, Harderwijk, Nun- speet, Doornspijk, Elburg, Oldebroek, Wezep, Katerveer, Zwolle (64 K.M.), Berkumerbrug, De Lichtmis, Rouveen, Staphorst, Meppel, Havel- terbrug, Uffelterbrug, Dieverbrug, Hooger-Smil- de, Smilde, Kloosterveen, Assen, Rolde, Gieten, De Hilte, Bareveld, Wildervank, Veendam (99.5 K.M.), Meeden, Westerlee, Heiligerlee, Hessen- bril, Bovenburen, Oostereinde, Beerta, Beester- hoogen, Nieuw-Beerta, Oudezijl, Nieuwe Schans (30.5 K.M.)Bunde, Weener, Leer, Loga, Hesel, Remels, Varel (60.5 K.M.). Totaal 326.5 K.M. Vr.: Welke is de kortste weg per fiets van Beverwijk naar 's Hertogenbosch? Hoeveel K.M.? Antw.: Beverwijk, Velsen, Santpoort, Haar lem (12.1 K.M.), Heemstede, Hoofddorp, Aals meer, De Kwakel, Uithoorn, Mijdrecht, Wilnis, Breukelen, Maarssen, Utrecht (55.8 K.M.), Hou ten, Schalkwijk, Culembqrg, Buurmalsen, Gel- dermalsen, Waardenburg, Tiel, Zaltbommel, He- del, Orthen, 's-Hertogenbosch (53.9 K.M.). To taal 123.8 K.M. Vr.: Kunt U mij het adres van de R.K. Bouw- vereeniging, die de huizen aan de Houtvaart zal bouwen, opgeven? Antw.: R.K. Coöp. Bouwvereeniging „St. Jo zef" G.A. te Haarlem; secretariaat Gasthuislaan 118, aldaar. De officieele uitslagen van de voor meisjes van den Kennemer Turnkring gehouden vaar digheidsproeven luiden als volgt: Jongste meisjes. Van de 250 ingeschrevenen 209 opgekomen, waarvan 142 geslaagd en wel van Bato 13, Concordia 32, Gratia-Plato 24, T. V. Santpoort 10, Sparta 3, Tumlust H. 18, Olym- pia 17, O. S. S. 17, T. V. IJmuiden 8. Vereeniging-gymnastiekwedstrijd: 1. Olympia 190 p. 2. Gratia-Plato 185.5 p. 3. T. V. IJmuiden 185 p. Oudste meisjes: Van de 168 ingeschrevenen 115 opgekomen, waarvan 58 geslaagd, en wel van Bato 10, Concordia 17, Gratia-Plato 7, T. V. Santpoort 5, Tumlust H. 8, Olympia 4. O. S. S 4, T. V. IJmuiden 3. Vereenigings-gymnastiekwedstrijd: 1. Bato 195 p. 2. O. S. S. 194 p. 3. Concordia 188.5 p. Persoonlijk werd bij de jongste meisjes de eerste plaats ingenomen door 4 deelneemsters, n.l. E. Mahlberg (Gratia-Plato), A. Zwaai en W. Demmers (Olympia) en T. v. Leeuwen (T. V. IJmuiden) en wel met 39 van de 50 p. No. 1 bij de oudste meisjes was M. Duyff van Con cordia met 42.5 van de 50 p. Het aantal geslaagden bij de oudste meisjes bleef beneden de verwachting (50 percent). Van de jongste meisjes, jongste jongens en oudste iongens slaagde bijna 70 percent. Hiermede berichten ij het plotseling overlijden van onzen geachten Directeur, den Heer P. VERDEGAAL Namens het Bestuur en Raad van Toezicht der Coöp. Boerenleenbank te Noordwij kerb out. bestemd voor Den Haag en omliggende gemeenten, als ook voor Scheveningen, het Westland, enz., plaatst men het best in Torenstraat 27 's-GRAVENHAGE tfa dag tevoren in ,e zenden, on ri^ vóór 9 Unr mdlen geven W°r<3t 0^: Bras omvattende ca. 150 Interieurs, waarbij o.a.: HUISKAMERS, massief eiken Dressoir, 2 mass. Fauteuils 4 Stoelen (uitn. zitt.), bekleed naar verk., Tafel, keurige moderne uitvoering, compleet 55 SALON-AMEUBLEMENTEN, 2 geheel veerende Club- crapauds, 4 Stoelen, voorradig in 50 modellen, in Ve lours, Rundleder, Trijp, Moquette en Handweef, zeer chique en solide uitvoering, compleet vanaf 45 ZITKAMERS, 4 Clubjes, Tafel, Salonmeubeltje 90 SLAAPKAMER-AMEUBLEMENTEN, mass, eiken, met enkele, dubbele en 3-deurs Spiegelkasten, met of zonder Wasch- of Toilettafels, moderne zware uitvoering, 20 kamers voorradig, geheel volledig vanaf 80 Huiskamer-Ameublementen met uitneembare zittingen, vanal 20.— Engelsche Eetkamers en Riet Salons; Gepolitoerde Eet kamers 160.Heerenkamers - Bureau-Ministre - Boekenkasten - Leder-Clubs - Club-, Salon- en Uitschuiftafels Opklapbedden met matras en ombouw 30.1- en 2-pers. Ledikanten met bedstellen vanaf 20.Damast Bedstellen 25.35.keuze uit 1500 zware Wollen Dekens vanaf 4.tot 12.(halve waarde) Gezondheidsmatrassen 10.—; Divans, Dames- en Rookfau- teuils, Leder-Clubs vanaf .15.—; moderne pluche Tafel- kleeden 5.en 10.Divankleeden vanaf 6.pluche Overgordijnen 8.Bouclé, Axminster, Wilton, Smyrna Kar petten van 10.af; eiken Theemeubels met pluche 6.— voorts ca. 50 Dressoirs vanaf 20.— Spiegels 4.— eiker Linnenkasten 35.— en hetgeen verder aanwezig is in de Deugdelijke garantie Opslag van gekochte goederen gratis Betaling b« aflevering BIJ STADSSCHOUWBURG HAARLEM Voor spoedige indiensttreding gevraagd als halfwas bediende, genegen alle voorkomende werkzaamheden te verrichten. HOBOKA, Boter, Kaas en Fijne Vleeschwaren, Zijlweg 38, Haarlem. WASSCHERIJ KLEVERPARK, Santpoorterstraat 41, vraagt een Kop Koffie met Amandel- of Saucijzenbroodje0.25 Kop Thee met 4 diverse Sandwiches0.25 Kop Thee of Koffie m. Krenten- brood0.25 Thee of Koffie met Pasteitje of Croquette0.25 Koffie met Nierenbroodje 0.25 Thee met Cake0.25 2 Spiegeleieren Brood en Thee 0.45 Koffie of Thee met Garnalen-, Huzaren-of Zalmsalade, Toast 0.35 Thee of Koffie met warme Toast, Boter0.25 Koffie of' Thee, 2 Broodjes, 1 Spiegel Ei of 1 Gekookt Ei, Kaas of Vleesch, Beschuitje, Boter IEDEREEN STAAT VERBLUFT OVER ONS gemonteerd met eerste klas 6 volt electr. Famezo-lamp en achterlicht, buisdrager met standaard, Perry-ketting, Engelsche pedalen, zware moleskin kast, orig. terugtraprem, roestvrije spaken, breede spatborden, Lucas-bel, tasch met gereedschap, pomp, para-banden, prima zadel. Kortom: HET ALLERBESTE VAN HET BESTE Werkelijke waarde 75 gulden; alleen bij ons 37.50 Met 3 jaar garantie. Ook onze rijwielen van 24.75 zijn gegarandeerd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 3