Aanbidding op de „Marnix" Revolutie in Siam Generaal Ma dood? Fransch-Duitsche besprekingen Het nieuws van heden De Graal als Altaarwacht GOEBBELS BLUFT Von Papen moet ten val gebrachtJ liisp BEIEREN TEGEN HET RIJK Maandag voortzetting Roode betooging te Weenen FRANKRIJK AFGESTRAFT Nederlandsch betoog tegen bommenwerpers DE DAROMETER te* ZATERDAG 25 JUNI 1932 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL.13866 ABONNEMENTEN:voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling. DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 VIJF EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18109 ADVERTENTIEPRIJZEN: Per lossen regel 30 c.; ingez. med. 50 c. per regel; idem op pag. één 65 c. per regel Bij contract sterk verlaagde prijzen.Voor de kleine annoncesOmroepers zie de rubriek Pontificale H. Mis door vierhon derd luidsprekers op tal van nlaatsen in Dublin te volgen Propagandatocht der K.J.V.-sters Graal en Jeugdvereeniging in de armen-wijken Mgr. Heylen bij de Nederlanders Massa-bijeenkomst der vrouwen Het Weer HET EUCHARISTISCH CONGRES TE DUBLIN Absolute monarchie ten val gebracht Buitenlanders veilig De koning en koningin van Siam die gearresteerd zouden zijn door de revolutionnairen Constitutioneele monarchie ingesteld Koning Prajadhipok M Het interieur van de Kathedraal te Dublin tijdens de H. Mis, ge celebreerd door den Kardinaal-Legaat Met huis in de lucht gevlogen WALTER RATHENAU Tien jaren na den moord Afwijzend antwoord verwacht Zondag geen grapjes Von Papen naar Berlijn Het Belgische plan DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN Amerika wil volhouden NEDERLAND—BELGIË W. Brakel Jr. Botermarkt 17 ZONDER NOTEN PIANO LEEREN SPELEN NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT (Van onzen bijzonderen correspondent). DUBLIN, 23 Juni. Zooals ik in mijn vorigen brief al schreef, is het Congres gisteren officieel tioor den Kardinaal-Legaat geopend, welke Plechtigheid eindigde met het geven van den Zegen met het Allerheiligste door den vertegen woordiger van Z. H. den Paus. Het zal toen zoowat half zes geweest zijn en officieel was er toen niets meer te doen vóór hegen uur, toen in alle kerken van Dublin en Van de omgeving het Allerheiligste werd uitge steld ter aanbidding. In alle kerken, dus ook in die op de „Marnix van Sint Aldegonde". Tot twaalf uur duurde de uitstelling, die toen be ëindigd werd met den zegen met het Allerheilig ste en die volle drie uren hebben de Graalmeis jes, in groepen van veertig elkaar afwisselend, in aanbidding voor Onzen Heer neergeknield gelegen. Een prachtig voorbeeld voor de overige Passagiers. Ik acht het hier de plaats, om eens te wijzen °P de schitterende discipline die er in De Graal heerscht. Al die jonge meisjes, vroolfjk en le venslustig, die naar hier gekomen zijn, willen natuurlijk ook wel eens wat van de stad zien; de leidsters achten het echter en terecht niet verantwoord, haar alleen de stad in te la ten trekken en zoo luidde bijvoorbeeld gisteren het consigne: niemand de boot af, allemaal thuisblijven. Dat moet wel voor velen een te leurstelling geweest zijn, maar geen enkele die mopperde, geen enkele die ook maar een te leurgesteld gezicht zette.-Allen begrepen ze het, Ze waren hier niet voor zich zelf, maar ter meer dere eere Gods, ze waren hier, om een voorbeeld te geven en ze gaven het, blij het te kunnen, blü het te mogen doen. En toen de overige passa giers uitzwermden, de vroolijke stad in, bleven Zij achter, om in haar hut, of in de kapel te bidden. De wereld móet bekeeren en God zal triom- fééren! Terwijl (Je Graalmeisjes in voortdurende aan bidding voor het Allerheiligste neergeknield la gen, trokken de K. J. V.-sters, haar banieren gedragen door Iersche Padvindsters, voor een Propagandatocht de verlichte stad door, waar öuizenden en duizenden haar hebben toege juicht. Druk dat het in de stad was! Geweldig. Nog Zelden heb ik zooiets gezien. Maar hoe druk ook, he orde was voorbeeldig. De winkels, die anders om zes uur sluiten, waren nu tot middernacht open en de restaurants, waar in gewone tijden te de week na tien uur zelfs geen bier meer mag Worden geschonken, hadden nu tot twaalf uur daarvoor permissie. Maar de kwade gevolgen die Sommigen er van vreesden, zijn uitgebleven; de Uienschen gedroegen zich voorbeeldig vroo- tek, maar netjes. En kwamen ze langs een kerk, dan gingen maar weinigen onmiddellijk voorbij; allen kniel den ze eerst eenige oogenblikken voor het Aller heiligste neer, zoodat het heel den avond in alle kerken stampvol was. Om half een 's nachts werd in alle kerken BERLIJN, 24 Juni (W.B.). De afdeeling Ber. hjn van de N.S Ö.A.P. hield gis teravond een be tooging, waarbij Voor de eerste maal de S.A.- «n S.S.-forma- ties wederom in Uniform en me* hun vaandels optrokken. In het Sport- Palast hield Dr Goebbels een re. de, waarin hi'. °P demagogi Sche manier de tegeering von hapen aanviel, teet name over haar houding ten opzichte van het het uni formverbod handhavende Beieren. De Na zi's zouden een- v°udig den staat van beleg hebben afgekondigd. Ook had von Papen de noodverordening van Bi'uening niet moeten overnemen. De Nazi's hadden een dergelijke verordening niet op de Zwakke schouders der volksmassa gelegd, zij Zouden degenen, die 14 jaar lang de gelden der belastingbetalers hebben verspild, ter verant woording hebben geroepen. De regeering von Papen verdient daarom Zldus oreerde Goebbels ten val te worden Sebracht. (Men krijgt sterk den indruk, dat Goebbels he kiezers wil overbluffen, om de aandacht Zf te leiden van de vrii eeisoleerde Dositie der Nazi's Red.) e~n H. Mis opgedragen. Die wilde ik ook bij wonen, maar ik heb er de kans niet toe ge kregen. Toen ik om twaalf uur, dus nog een half uur tevoren, voor de kerk aankwam, was die niet alleen reeds veel meer dan vol, maar stond zelfs het voorplein ervóór vol met een dicht opeengepakte menigte, zoodat de hekken daarvoor gesloten hadder. moeten worden om ongelukken-veroorzakend gedrang te voorkomen. Maar ook door gesloten hekken lieten de men- schen zich niet weerhouden; honderden bleven ook nog daarbuiten staan, op de openbare straat. Voor een tweede kerk was het precies zoo en voor een derde eveneens toen heb ik het maar opgegeven en ben naar m'n hotel gegaan; ik schijn nu eenmaal de volharding der in woners van Dublin niet te bezitten. Vanmorgen was er voor de pelgrims der ver schillende landen, voor ieder in een andere kerk, een H. Mis. Voor de Nederlanders was die in de dicht bij de boot gelegen kerk van het Onbe vlekte Hart van Maria, waar een pontifikale H. Mis werd gecelebreerd door onzen Aartsbis schop. De kerk was stampvol en de kleurige kos tuums der Graalmeisjes zorgden er voor, dat de kerk een schitterenden aanblik opleverde. Om elf uur werd in de Pro-Kathedraal de Congres-Mis opgedragen, een plechtige Missa Lauda Sion van Palestrina, terwijl het Kathe draal-koor o.a. ook nog zong het Jubilate Deo van Aiblinger en het Tantum Ergo van Vittoria. Deze Pontificale H. Mis werd ook uitgezonden en was door vierhonderd luidsprekers op tal van plaatsen in de stad te volgen. Overal zag men dan ook groepen aandachtig luisterende men- schen om die luidsprekers geschaard staan. Over die luidspreker-installatie vertel ik mor gen nog wel wat meer, nu moet ik eindigen, om met de Nederlandsche pelgrims naar de audiëntie bij den Pauselijken Legaat te gaan. ARTHUR TERVOOREN. DUBLIN, 24 Juni (Reuter). De meisjes van ,,De Graal" en de „Katholieke Jeugdvereeni- ging" hebben zich ook heden niet onbetuigd gelaten en zijn de stad ingetrokken, ditmaal om arbeid te verrichten, die niet direct verband hield met het Eucharistisch Congres. Zij brachten een bezoek aan de arme wijken en vergastten de kinderen op allerlei etenswaren en lekkernijen. In ruil daarvoor ontvingen zij talrijke curieuse souvenirs. De meisjes wekten bij haar verschijnen een geweldige geestdrift. Toen zij naar de „Marnix" teruggingen werden zij omstuwd door een groote menigte. Hedenavond had in het Phoenix-park een massa-bijeenkomst plaats van vrouwen en meisjes. Zoowel de Kardinaal-Legaat als de Bisschoppen en de priesters van alle afdeelin- gen waren aanwezig. Nadat de Legaat den zegen had gegeven, reed zijn auto door een dichte haag van vrouwen en meisjes, die ieder een kaars in de hand hielden. Duizenden en dui zenden lichtjes flikkerden in de duisternis en leverden een fantastisch schouwspel op. DUBLIN, 24 Juni. (Eigen telegram). Op de tweede sectie-vergadering der Nederlandsche pelgrims, waarop pastoor Willenborg zijn rede hield over de „Heilige Eucharistie en het Zie- ken-apostolaat" is Mgr. Heylen, de bisschop van Namen en voorzitter van het comité der Inter nationale Eucharistische Congressen geduren de eenige oogenblikken verschenen om Neder land te eeren voor zijn schitterende deelneming aan het Congres. Nooit, zeide de populaire kerk vorst, zal hij het Congres van Amsterdam ver geten. dat een zoo grootsche triomf is gewor den voor de Eucharistie, en dat een teeken en voorbeeld was niet alleen voor Nederland, maar ook voor alle andere landen. Spr. verklaarde steeds en overal den lof te zullen verkondigen van Amsterdam, dat weliswaar geen katholieke stad is, doch waar het katholiek gevoel op zoo grootsche wijze tot uiting is gekomen. „Ik heb reeds andere afdeelingen bezocht", aldus Mgr. Heylen, „maar me dunkt, de Nederlandsche is de belangrijkste van alle twintig." Des avonds had in het Phoenix-park onder leiding van den Kardinaal-Legaat de massa-bij eenkomst plaats der vrouwen, gelijk gisteren die der mannen. De Nederlandsche Graalmeisjes vormden met hun uniformen een kleurige noot in de verga dering. die nog door twee kardinalen werd bij gewoond. Het aantal der aanwezige bisschoppen was opvallend minder dan gisteren. In het Iersch werd gesproken door den bis schop van Down en Connor over „Bezoeken aan het H. Sacrament", waarna allen het „Sterre der Zee" aanhieven. Een Engelsche toespraak werd gehouden door den aartsbisschop van St. Louis dr. Glennon over „de Eucharistie, de liefde en de vrede", waarop het gezang „Sweet Sacrament divine" volgde. Onderwijl begon het zachtjes te regenen en allengs harder, hetgeen wel niet in staat was het enthousiasme te dooven, doch de meeting een minder schitterend verloop gaf dan giste ren. Ook was de menigte der vrouwen begrijpe lijkerwijze niet gelijk aan de overweldigende massa der mannen. Alvorens den zegen te ge ven prees de Kardinaal-Legaat in het bijzonder de Iersche vrouwen, die zoo trouw den schat des geloofs hebben bewaard en riep den bijzon deren zegen van de Moeder Gods over hen af. H Verwachting: Meest matige Westelijke tot Noord-westelijken wind, zwaar be- H wolkt tot betrokken, weinig of geen g regen, weinig verandering in tempera- g tuur. H Verdere vooruitzichten: Weinig veran. M ring. Nachtvorstverwachting: Geen nachtvorst, g g Zon op 4.41, onder 9.24. Laatste Kwar- tier Zaterdag 9.56. Licht op 9.54. BERLIJN, 24 Juni. (W. B.) De „Vossische Zeitung" publiceert een telefonisch bericht van de Duitsche vliegster Marga von Etzdorf uit Bangkok, volgens hetwelk in den afgeloopen nacht in Siam een revolutie is uitgebroken. De koninklijke familie zou zijn gevangen ge nomen. In de straten van Bangkok werden de rebel- leerende soldaten en matrozen, die alle belang rijke punten bezet houden, toegejubeld. Overal reden tanks en machinegeweren rond. De leiding der revolutie ligt blijkbaar in de handen der Volkspartij, waarbij zich troepen en marine hebben aangesloten. De officieren van den generalen staf zouden met alle leden van de regeering zijn gearres teerd. De opperbevelhebber van het leger werd, toen hij tegenstand bood, doodgeschoten. De revolutie is geheel onverwacht gekomen. Tot nu toe is de naam van den aanvoerder zelfs nog niet bekend. Omtrent den staatsgreep in Siam wordt na der vernomen: In den afgeloopen nacht heeft een deel der marine en van het leger onder leiding van offi cieren een putsch ondernomen, die tot nog toe zonder bloedvergieten is verloopen. Telegraaf- en telefoonverkeer is gedeeltelijk onderbroken. Daartegenover staat, dat de rust is bewaard en dat de buitenlanders buiten elk gevaar zijn. De opstandelingen willen, naar verluidt, het aftreden van het kabinet afdwingen, de troepen uitschakelen en de absolute regeeringsmacht van den koning beperken. De prinsen Paribatra en Purachatra zijn ge arresteerd. De koning en de koningin verblij ven op het oogenblik in de zomerresidentie Huahin. BANGKOK, 24 Juni. (Reuter). Een deel van het voik onder leiding van leger en vloot heeft Vrijdagmorgen een zeker aantal prinsen, die tevens minister zijn, als gijzelaars gevangen genomen. Des middags werd bericht, dat de constitu tioneele monarchie is ingesteld. Een officier moet gedood zijn. Koning Prajadhipok, die te Huahin ver bleef, wordt te Bangkok verwacht. In de hoofdstad heerschen geen algemeene troebelen en er heerscht thans kalmte. Siam was tot nog toe een absolute erfelijke monarchie onder de dynastie Ramadhibadi, al dus genoemd sedert 1916, doch gesticht door Chakri in 1782. De koning, die den naam droeg van Prajad hipok, oefende de wetgevende en uitvoerende macht uit door middel van een ministerraad van tien leden. Deze raad werd door hemzelf benoemd en voorgezeten. Een parlement was er niet. Koning Prajadhipok is geboren te Bangkok in 1893 als zoon van kening Chulalongkorn H(j kwam aan de regeering 20 October 1913 als opvolger van zijn broer Rama VI, doch werd eerst na diens dood in 1926 gekroond. Niet lang geleden heeft koning Prajadhipok met zijn echtgenoote een reis naar de Ver- eenigde Staten gemaakt om er een oogoperatie te ondergaan. CHARBIN, 24 Juni (V.D.). Volgens Japan- sche persberichten zou de Chineesche generaal Ma Tsjang Ts.i-.ng bü het opblazen van een huis, waarin hij verbleef, zijn gedood. Ongeveer 70 K.M. ten Oosten van Charbin is Vrijdag een expresstrein van den Chinee sehen Oosterspoorweg door ongeregelde troepen overvallen en volkomen geplunderd. Talrijke passagiers, o.w. vrouwen en kinderen, werden gevangen genomen. Japansche troepen achter volgen de ongeregelde troepen. BERLIJN, 24 Juni. (W. B.). Op initiatief der Rijksregeering werd heden in de Walter Rathe- nau-stichting (de villa met kostbare kunstschat ten in het Grunewald, die de moeder van Ra- thenau aan het Rijk schonk ter gedachtenis aan haar zoon) een herdenkingsplechtigheid voor den tien jaren geleden vermoorden staatsman gehouden. Daaraan namen deel als vertegen woordiger van den Rijkspresident staatssecreta- rs Dr. Meissner, de plaatsvervangende leider van het ministerie van buitenlandsche zaken dr. Koepke en als vertegenwoordiger van den Rijks kanselier dr. Planck. Kransen werden neergelegd op het graf van Rathenau en op de plaats in het Grunewald, waar hij werd doodgeschoten. De minister van buitenlandsche zaken v. Neu- rath zond uit Genève een telegram aan de zus ter van Rathenau Hedenavond houden de republikeinsche bon den en de Rijksbanier herdenkingsplechtighe den in het Sportpalast en aan het graf van Rathenau. MÜNCHEN, 24 Juni (W.B.) De Beiersche landdag is tegen Zaterdagmorgen .9 uur bijeen geroepen om een verklaring aan te hooren van de staatsregeering. Een voorstel van commu nistische zijde om deze vergadering, waarin mededeelingen verwacht worden over de Ber- lijnsche conferentie van ministers van binnen- landsche zaken, reeds Vrijdagavond te houden, werd verworpen. De Beiersche Volkspartij-correspondent schrijft, dat het conflict tusschen Beieren en het Rijk daarop neerkomt, dat de Beiersche regeéring met den besten wil van de wereld zich niet kan vereenigen met de politieke op vattingen der rijksregeering. Men is in Beieren, waar totnogtoe rust en orde heerscht, bezorgd, dat de politiek van Ber lijn uitloopt op een toestand die lijkt op bur. geroorlog. Daarbij komt voor de Beiersche re geering het juridische standpunt, dat het Rijk volgens de grondwet niet het recht heeft der mate in te grijpen in het politie gezag, daar dit in het Duitsche rijk nu eenmaal aan de afzonderlijke landen toekomt. Het zal dan ook niet te verwonderen zijn dat de Beiersche ministerraad in zijn antwoord aan de Rijksregeering een geheel afwijzend standpunt zal innemen. Er valt op te rekenen, dat het Rijkskabinet in dat geval tot maatregelen zal overgaan, die men in Beieren als daden van verkrachting en willekeur moet beschouwen. De „Bayerische Staatszeitung" bericht over den Beierschen kabinetsraad, dat de minister van binnenlandsche zaken Stützel een uit voerig rapport had uitgebracht over de landen- conferentie te Berlijn en er op gewezen heeft, dat te Beriyn de duidelijke afwijzing door het meerendeel der Duitsche landen van de wen- schen der rijksregeering tot uiting was geko men. De Rijksregeering heeft intusschen doen we ten, dat zij het antwoord der landen niet voor Maandagavond verwacht. De officieele Beiersche persdienst deelt mede: In München zijn geruchten in omloop, dat aanhangers der N. S. D. A. P. volgenden Zon dag weer in openbaren optocht willen uittrek ken. Naar aanleiding hiervan wordt vastge steld, dat het uniformverbod en het demon stratieverbod nog bestaan en ook Zondag on gewijzigd van kracht zullen zijn. De politie zal alle overtreders dezer voorschriften met kracht tot de orde brengen. Dit geldt niet al leen voor betoogingen in München, doch in alle plaatsen van Beieren. De vredelievende bevol king kan verzekerd zijn, dat de politie plicht getrouw zal zorgen voor de handhaving der bestaande voorschriften. Van de vredelievende bevolking wordt ook verwacht, dat zij niet ais meeloopers of toeschouwers deel nemen aan de pogingen om te betoogen. LAUSANNE, 24 Juni (Reuter). Hedenochtend had de conferentie tusschen Herriot en Von Papen plaats. Na afloop werden de Besprekin gen tusschen de beide heeren voortgezet in tegenwoordigheid der respectievelijke delegaties. Het gebouw, waarin de besprekingen plaats vinden, wemelt van journalisten. Algemeen is men van meening, dat vandaag de meest be wogen dag der herstelconferentie is. LAUSANNE, 24 Juni. (Reuter). Na het on derhoud met den Duitsche rijkskanselier ver klaarde de Fransche premier Herriot aan den berichtgever van Havas te Lausanne, dat de in druk viel vast te stellen, dat er gestreefd werd naar overeenstemming op de basis van een ge meenschappelijk gelijk inzicht in den toestand. Paul Boncour, die van Genève hier is terug gekeerd, houdt besprekingen met den chef van den Franschen generalen staf Gamelin en met den vice-president van den Oppersten Krijgs raad generaal Weygand. Na afloop van het FranschDuitsche onder houd van Vrijdagmiddag werd het volgende communiqué uitgegeven. De Fransch-Duitsche besprekingen zijn he denmiddag voortgezet. Op een uiteenzetting van den Franschen minister van financiën Germain Martin volgde een gedachtenwisseling waarbij van beide zijden gelijkelijk gestreefd werd alle kanten van het opgeworpen probleem grondig te onderzoeken. De eerstvolgende samenkomst zal Maandag 27 Juni te 16 y, uur plaats vinden. Rijkskanselier von Papen, die bü den aanvang der zitting aanwezig was, verliet de bijeenkomst tegen half zeven. Hij begaf zich direct naar het station ten einde met den sneltrein naar Bazel, van 18 uur 40, naar Berlijn te vertrek ken, waar hij Zaterdagmiddag zal aankomen. De rijkskanselier zal Zaterdag nog in den loop van den dag aan Rijkspresident von Hin denburg rapport uitbrengen over de onderhan delingen te Lausanne en nog Zaterdagavond naar Lausanne terugkeeren. De rijkskanselier ontving voor zijn vertrek achtereenvolgens den directeur van de Rijks bank dr. Luther, die Vrijdagmiddag te Lausanne is aangekomen, den Oostenrijkschen bondskan selier dr. Dollfuss, den secretaris-generaal van het Joego Slavische ministerie van buitenland sche zaken, Fetisch en verscheidene buitenland sche journalisten. Tijdens de afwezigheid van den rijkskanselier zijn talrijke besprekingen vastgesteld. De rijks minister van buitenlandsche zaken zal zoo o.m. een bespreking voeren met MacDonald en Revolutie in Siam. Constitutioneele monar chie ingesteld. Commissie van onderzoek tegen den Berlijn- schen politiepresident. Afwijzend antwoord van Beieren op de wen- schen der Rijksregeering te verwachten. Vage communiqué's over FranschDuitsche be sprekingen te Lausanne. Maandag voortzet ting. Nederlandsch betoog te Genève tegen het luchtbombardement. Generaal Ma zou b\j een ontploffing zijn ge dood. De Tweede Kamer aanvaardde de Crisis- varkenswet en het rentelooze voorschot tot steun van den West-Frieschen tuinbouw. Hoover's ontwapeningsvoorstel door 28 staten aanvaard. Rede van Goebbels tegen de regeering Von Papen. Uitspraken der Amsterdamsche Rechtbank in de zaak tegen K. en de H. en in het Tribune-proces. Grandi. LAUSANNE, 24 Juni (V.D.) Van Belgische officieele zijde wordt het volgende communi que uitgegeven: De Belgische delegatie te Lausanne heeft een voorstel overhandigd, dat zekere richtlij nen bevat voor den economischen en financiee- len wederopbouw van Europa. Het omvat drie gedeelten: 1) Reorganisatie van zekere Duitsche onder nemingen van openbaar nut, welke de stabili satie der valuta van het Duitsche Rijk zou kunnen verzekeren. 2) Stichting van een internationale crediet organisatie, welke den landen van Midden, er Oost-Europa hulp zou kunnen bieden. 3) Reform van het douanestelsel met het doel het handelsverkeer nieuw leven te geven door een geleidelijke verlaging van de invoer rechten. WEENEN. 24 Juni (Reuter) Talrijke com munistische betoogingen werden gisteren door de politie in de kiem verstikt, zoodat het niet tot groote onlusten is gekomen. In totaal werden 392 betoogers gearresteerd, waaronder twee communistische voormannen. GENèVE, 24 Juni. (Reuter). In een korte voortreffelijke rede heeft de Nederlandsche ge delegeerde Vliegen openlijk uitgesproken dat de Fransche voorstellen in de hoofdcommissie der ontwapeningsconferentie in het algemeen en die over de reglementeering der bommenwerpers in het bijzonder de vergadering zeer hadden te leurgesteld. Eer men gaat beraadslagen over zoozeer omstreden plannen als de internationa- liseering der burgerluchtvaart, moest men lie ver eens een duidelijk en onbeperkt verbod tegen luchtbombardementen opstellen. De rede van den Nederlandschen gedelegeer de wekte spontanen bijval, waarbij vooral de Engelsche en Duitsche gedelegeerden zich be tuigden. De Duitscher Brandenburg stemde in een korte verklaring nadrukkelijk in met de Hollandsche uiteenzetting. Op voorstel van den voorzitter werd daarop besloten alle totnogtoe aangesneden vraagstuk ken aan een subcommissie over te laten. Deze zal openbaar vergaderen, in strijd met de Fran sche wenschen. De leider van de Amerikaansche delegatie ter ontwapeningsconferentie, ambassadeur Gibson, heeft de vertegenwoordigers ontvangen van 29 Amerikaansche vredesbonden en bij deze gele genheid verklaard, dat het Amerikaansche volk zeker kan zijn, dat de delegatie met alle kracht voor de aanneming van Hoover's voorstel tot vermindering der wereldbewapeningen met een derde, zal strijden. Het program, dat de president gepubliceerd heeft, vormt een grondslag, waarop de Ameri kaansche delegatie tezamen met de andere een daadkrachtig ontwapeningsverdrag hoopt op te bouwen. BRUSSEL, 23 Juni. (Reuter). De Kamer heeft de Nederlandsch-Belgische conventie inzake de ouderdomspensioenen aangenomen. AMEG Stofzuiger 49.50, o. m. 1.— per week RUBL1 Stofzuiger 78.o. m. f 1.50 per week aan personen met goed gehoor, zoodat men binnen enkele maanden elke melodie zonder harmoniefouten kan spelen. Gratis proefles aan hen, die niet weten of zij reeds eenig gehoor hebben. Cond. 2.per uur. Prima referenties. Tel. 15793 of br. No. 19579 bureau van dit blad. Hoogste stand op Zaterdag l uur v.m.: 761

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 1