KENNEMERLAND H. MARKTEN Wisselkoersen RADIO - MOO&* tv ZATERDAG 25 JUNI BEVERWIJK HEEMSKERK VELSEN VELSEN-NOORD IJMUIDEN WIJK AAN ZEE UIT DEN OMTREK „Onderlinge Hagelverzekering" L. T. B. ANDIJK BEEMSTER BOVENKERK HERINGA WUTHRICH, EDAM HEEMSTEDE LISSE NOORDWIJKERHOUT OVERVEEN SASSENHEIM SANTPOORT VIJFHUIZEN WEESP WEESPERKARSPEL Stofzuigerhuis MAERTENS ZANDVOORT St f1 J*nrl J Werkw i. schanc jjKenoer kl °mstr C111 dii C* ge! KONINGSTRAAT HAARLEM TEL. O. L. VR. VAN GOEDEN RAAD Arendsweg ZONDAG, 6de Zondag na Pinksteren. De H.H. Missen om 7, 7.30, 8.30 en 10 uur de Hoogmis. Onder de H.H. Missen predikatie voor de Hereeniging der Kerken. Vandaag collecte voor de versiering van kerk en altaar. Vandaag plechtige medeviering van het Eucharistisch Congres. Daarom generale H. Communie van alle parochianen. 12 uur Cate chismus. 4 uur uitstelling van het Allerheilig ste. Om 6 uur plechtig Lof met aanbidding, Litanie van het H. Hart en Akte van Eerher stel. Tot sluiting de Lofzang Te Deum, en na het Lof: „Aan U, o Koning der eeuwen", door allen te zingen. Het Kerkbestuur houdt vandaag zitting in de Jozefszaal tot het innen der plaatsengelden. MAANDAG-avond om 8 uur Congregatie v. de mannen. DINSDAG, om 7 uur gezongen Requiem voor de overledenen, die op de maandlijst zijn in geschreven. 's Avonds om 7 uur Congregatie meisjes le afd., om 8 uur 2de afd. WOENSDAG, feestdag van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus. Om 7 uur gezongen H. Mis. 's Avonds 7 uur H. Familieom 8 uur Jonge Mannen. DONDERDAG-avond om 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Biechthooren voor jon gens om 11 uur, voor meisjes om half 4. Biecht hooren voor lsten Vrijdag van 68 uur. VRIJDAG, feestdag van het H. Bloed, tevens lste Vrijdag. Half 7 wordt de H. Communie uitgereikt. Om 7 uur gezongen H. Mis. 's Avonds om 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. ZATERDAG, biechthooren van 58.30. Om 7 uur Maria-Lof met Rozenhoedje. ZONDAG, Eucharistische dag. Collecte voor de schulddelging van de kerk. ST. AGATHA. ZONDAG 6e Zondag na Pinkster. Ter mede viering van het XXXJe Internationaal Eucha ristisch Congres te Dublin op verzoek der Ne- derlandsche Bisschoppen algemeene H. Com munie voor de geheele parochie. Daarom ook des namiddags te 5 uur uitstelling van het H. Sacrament ter openbare aanbidding, welke met een plechtig Lof te 7 uur besloten' wordt. Vandaag schaalcollecte voor de sieraden der kerk. De H. Communie wordt uitgereikt onder de H. Mis van 6 uur en verder een kwartier voor elke H. Mis en onder iedere H. Mis. Te 6, 7 en 8.30 de stille H.H. Missen en te 10 uur de Hoogmis. Te kwart voor 6 openbare luide aanbidding voor de leden van de H. Familie. Te 7 uur plechtig Lof met Litanie van het H. Hart en de acte van eerherstel. DINSDAG te 7 uur gezongen H. Mis van Requiem voor de overledenen, welke op de Maandlijst staan ingeschreven. 'sAvonds te 7 uur Agnes-Congregatie en te 8 uur Maria-Congre- gatie voor de meisjes. WOENSDAG feestdag van de H.H. Apostelen Petrus Paulus, te 7 uur gezongen H. Mis, te 11.30 biechthooren voor de jongens van de school aan den Romerkerkweg. Des avonds te 7.30 Maria-Congregatie voor de jongens; te 8.30 H. Familie voor de jonge mannen. DONDERDAG te 11.30 en te 4 uur biechthoo ren voor de jongens van de school aan de Hobbestraat; van 6 tot 8 uur vor de volwas senen. Te 7 uur Lof ter eere van het H.H. Sa crament. VRIJDAG de le Vrijdag van de maand. Te 6 en 6.30 uitreiking der H. Communie. Te 7 uur Oefening ter eere van het H.H. Hart, waarna de gezongen H. Mis voor de leden. Onder de H. Mis van 8 uur algemeene H. Communie der kinderen. Des avonds te 7 uur Lof ter eere van het H.H. Hart. ZATERDAG onder de H. Mis van 8 uur ge meenschappelijke H. Communie der jongens. Van 4.30 tot 8.30 biechtgelegenheid, Te 7 uur Lof ter eere van O.L. Vrouw ter Nood met de gebeden voor de ingekomen intenties. lederen dag reeds te 6.30 gelegenheid om te communiceeren. A.s. Zondag de le Zondag van de maand en tevens Eucharistische dag. Algemeene H. Com munie voor de leden van den Euch. Bond en van den R.K. Vrouwenbond. Onder de H. Mis van 7 uur algemeene H. Communie voor de jon gens van de Maria-Congregatie. De schaalcollecte is dien dag voor de rente betaling der kerk. Kennemer Oudheidkamer De Oudheidkamer verkreeg twee costuumprenten, een Noord- Hollandsche boer en een Noord-Holandsche boerin uit het begin der vorige eeuw, beide litho's in kleuren. Voorts het Nieuwsblad voor Nederland van 17 September 1894 met de portretten der op Lombok gesneuvelde militairen en een b onzen legpening met de beeltenis van H. M. de Koningin-Moeder Emma geslagen in 1928 ter gelegenheid van H. M.'s 70sten verjaardag. De werkloosheid Hedenmorgen waren aan de Gemeentelijke Arbeidsbeurs, alhier, inge schreven 472 werkloozen, tegen 513 in de voorafgaande week. Ingekomen waren: uit Beverwijk 301, uit Wijk aan Duin 138 en uit Heemskerk 33 werkloozen De vorige week bedroegen deze aantallen respec tievelijk 339, 146 en 28. De electrificatie der Spoorwegen In Mei was het een jaar geleden dat het geëlectrificser- de net UitgeestVelsen in gebruik werd geno men. Gedurende dit jaar bedroegen de ontvang sten aan reizigersvervoer aan het station Bever wijk 248.957.26, dit is ruim 50.0G0.— meer dan gedurende het tijdvak van Mei 1930 tot aan Mei 1931 werd ontvangen. Wel een bewijs dat het reizigersvervoer na de electrificatie is toegenomen. WERKLOOS „Werkloos-zijn" dat wil zeggen: „met je leegen tijd geen raad weten". „Werkloos-zijn" dat wil zeggen: „voor het groote vraagstuk staan: hoe breng ik mijn dag door!" Mannen, Gij die niet weet waarheen, wat doen, komt eens op Donderdag 30 Juni 's mor gens om half 11 in de Jozef zaal aan den Arendsweg 57. Daar wordt u een kans geboden een dag heel erg nuttig te besteden. Wij willen met u uittrekken. Op werk uittrekken? Ja! Wij gaan naar Noordwijk per fiets. Gaan wij daar helm planten op de duinen? Of gaan wij daar voor strandvonders fungeeren? Neen! Wij gaan daar de hulp, de voorspraak en bescher ming inroepen van onzen Vaderlandschen Heilige Sint Jeroen. Wij gaan een bedevaart ondernemen, enkel en alleen om uitkomst bid den; daarvoor wilien wij ons inspannen en een Hinken tocht ondernemen. Laat u niet af schrik door den afstand, laat u niet afschrikken door onkosten, laat u niet afschrikken door het niet bezitten van 'n goede fiets. Afstand is voor een flinken kerel geen bezwaar. Onkosten worden er niet gemaakt, voor 'n reisvaardige flets kan gezorgd worden, want edelmoedige menschen staan u voor z óó'n mooi werk graag hun Zondagsche wagentje een dag af! Werk lozen. komt! Helpt om een flinke groep te win nen. Ik verwacht u Donderdagmorgen om half 11 in de Jozefzaal. Daar hoort u dan meteen dag en uur! Komen alle werkloozen van de St. Agatha-parochie en women alle werkloozen van de parochie van O. L. Vrouw van Goeden Raad dan gaat de rit zeker door. Komen er maar een paar, inplaats van allen, dan gaat de rit even zeker door, met evenveel vurigheid, met evenveel vertrouwen. Maar op allen wordt gerekend! Mannen, wij vormen geen demon stratie van ontevredenheid, maar van Gods vertrouwen! Ik reken op u. Tot Donderdag Kapelaan VAN NOBELEN. Zesde Zondag na Pinksteren, 26 Juni tot 3 Juli 1932. Heden de H.H. Missen te 7 uur, half 9 en 10 uur Hoogmis; collect voor oens Seminarie Warmond. Half 2 Catechismus, half 3 Vespers, waarmede wij de aanbidding beginnen om deel te nemen aan het Eucharistisch Congres te Dublin. De aanbidding wordt gesloten met plechtig Lof te half 7. Vergadering zelatricen Genootsch. MAANDAG half 7 H. Mis bij de Eerw. Zus ters; 8 uur gez. Jaargetijde. WOENSDAG, feest der H.H. Apostelvorsten Petrus en Paulus, 7 uur gezongen H. Mis; ge legenheid om bijzonder te bidden voor de be langen onzer Moeder de H. Kerk en de uitbrei ding van het Godsrijk op aarde; 's avonds 8 uur Mariacongregataie voor beide afd. DONDERDAG van 6 tot 7 uur gelegenheid om te biechten; 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. VRIJDAG, eerste Vrijdag der maand, tevens feest van het Allerkostbaarst Bloed van Jezus; 7 uur Litanie van het Godd. Hart, waarna de gezongen H. Mis; 's avonds 7 uur Lof met eer herstel. ZATERDAG,feest van O. L. Vr. Visitatie, ti- telfeest van O. L. Vr. ter Nood, 7 uur gezongen H. Mis voor de leden der Broederschap. Gelegen heid om te biechten van 4 tot half 9; 7 uur Lof ter eere van O. L. Vr. ter Nood met rozenhoedje voor de leden der Broederschap. ZONDAG, eerste ondag der maand, Eucharis tische dag; algemeene H. Communie voor Volks bond en Hanze. Collecte voor den St. Pieters penning. Wie bloemen te missen heeft voor het Allerheiligste, gelieve die Zaterdagvoormiddag te bezorgen. H.H. Missen heden 7 uur Geest, en tijdelijk welzijn der parochie; 8>j uur Josephus Mulder en echtgenoote; 1 Ouur Petrus Fatels en overl. familie. Te Heiloo voor de leden van het Jeugd werk. MAANDAG 6 uur ter eere van het Godd. Hart. 7 uur Adrianus de Wit en overl .familie; 8 uur gez. Jaargetijde voor Wilhelmus Zonneveld. DINSDAG 7 uur Joës Schuyt; Gerardus Leyne, echtgenoote en kinderen; ly% uur Martinus Kuij- per, echtgenoote en kinderen; Maria Zientjes; 8 uur overl. familie Graman. WOENSDAG 7 uur Nicolaas de Wildt; Roelof Baltus en Margaretha Stet. l/2 uur Maria Gra man; 8 uur overl. familie. DONDERDAG 7 uur overl. ouders en overl. kinderen; 7j/2 uur tot zekere intentie; 8 uur Wilhelmus Hoogewerf en Catharina Gaal. VRIJDAG 7 uur Genootschap; 7j/2 uur overl. faam. de Ruyter en Kaandorp. 8 "uur zekere overledenen. ZATERDAG 7 uur Leden der Broederschap van O. L. Vr. ter Nood. 7 x/2 uur tot zekere in tentie. 8 uur Margaretha Deentjes de Jong. ZONDAG 7 uur Catharina Wollage; Diemear; overl. fam. Duivenvoorde en Wiering, 8</2 uur Cornelia de Ruyter en overl. fam. 10 uur tot zekere intentie. Banna II: Petrus Velut van St. Poncratius te Castricum en Tenri Schuyt, vroeger van deze parochie. Patronaat en Gezellen. Zondag aanstaan-* de gaan de Gezellen en Patronaatsjongens in processie naar Heiloo. Het programma luidt: 6uur algemeene H. Communie; 8A uur vertrek van Heemskerk vanaf patronaatsgebouw voor de jongens van 't dorp en omgeving; 8y3 uur vertrek van Noorddorp (Noorderlaan) voor de jongens van Noorddorp en Duin; 9% uur H. Mis te Heiloo; 12 uur H. Kruisweg met predikatie door den weleerw. heer kapelaan Haring uit Rotterdam; 2'A uur Lof met processie; 4% uur vertrek uit Heiloo. De hagelslag van Woensdag. Pas nu komt tot uiting de groote schade, welke op verschil lende tuinen is aangericht 1.1. Woensdag. Van verschillende tuinders is het grootste gedeelte der aardbeienvelden verwoest, hetgeen oorspronkelijk nog niet zoo zichtbaar was, op de vrucht komen meerdere vlekken voor, en zelfs de kleinere zijn beschadigd, hetgeen gaat smetten, waardoor rot ontstaat. Eenige akkers peulen juist plukbaar zijn vrijwel geheel vernietigd. Groote hoeveelheden sla zijn aan flarden gehageld. De grootste schade komt voor langs de duin streek; en strooken langs kleinen Houtweg en Rijksstraatweg. Voor de getroffenen betcekent dit eene ramp. ..Drankwet. Aan den heer P. Beentjes, Oosterstreng, alhier, is ingevolge de Drankwet een verlof B verleend tot verkoop van uit sluitend alcoholvrijen drank. Steun aan veehouders. Woensdagmiddag 29 Juni tusschen 2 en 5 uur bestaat ten Raad- huize gelegenheid de uitkeering ingevolge de Crisiszuivelwet 'in ontvangst te nemen. Voortzetting van den Ophaal- en Stortingsdienst. Door den Raad werd den 29sten April j.l. be sloten den ophaal- en strtingsdienst met ingang van 1 Juli 1932 op te heffen en de betreffende verordening in te trekken. B. en W. hebben daarbij toegezegd na te zullen gaan of deze dienst, zooals bij een bespreking op het Depar tement van Financiën wordt verlangd, zonder verlies zou kunnen voortbestaan. Zij hebben in de eerste plaats nagegaan in hoeverre ver hooging der inkomsten mogelijk is door de deel nemers een kleine vergoeding voor de bewezen diensten te laten betalen. Op hunne aanwij- ging heeft het hoofd van den dienst aan alle deelnemers eene circulaire gezonden met het verzoek te berichten of zij bereid zijn eene jaar lijksche bijdragen van omstreeks 1.— te be talen. Van de 2936 op 31 December 1931 aan geslotenen, hebben thans reeds 1833 deel nemers verklaard, dat zij daartoe bereid zijn. Gezien dit groote aantal en den korten tijd voor de inlevering der bereidverklaringen ge steld, vertrouwen B. en W„ dat straks zal blijken, dat vrijwel alle deelnemers geen be zwaar hebben. Voorts achten zij het gewenscht zoolang de gemeente in rekening.courant bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten een debet-saldo heeft, voor de door den dienst in de gemeentekas gestorte gelden, een rente te vergoeden gelijk aan de debetrente van ge "oemde Bank. Wat betreft de uitgaven merken B. en W. oc iat het personeel van den dienst gedeelteliik werkzaam is voor den Ontvanger der ge meente. Werd de dienst opgeheven, dan zou uit breiding van het personeel van den ontvanger met één schrijver noodig zijn. Zij achten bet -taarom dan ook niet meer dan billijk, dat de b"looning van dezen ambtenaar ten laste van het kantoor van den ontvanger wordt ge bracht. Het hoofd van den dienst heeft voorts mede --'eeld, dat hij er mede accoord gaat. dat bn toelage wordt teruggebracht van 750 m f 300.— per jaar. Door een en ander worden de inkomsten ver-- "ooed met naar schatting 3300 en de uit "aven verlaagd met f 1900.per laar. waard oc' het verlies tot nihil of tot een zeer onbelang rijk bedrag wordt teruggebracht. B. en W. stellen den raad thans voor, in. gaande 1 Juli 1932, onder intrekking van het besluit van 29 April j.l. tot opheffing van den dienst en intrekking der betreffende veror dening: a. te bepalen, dat elke deelnemer aan In- eassoloon verschuldigd is een bedrag van 1. per jaar; b. de toelage van het hoofd van den dienst terug te brengen op 300.per jaar; c. ten laste van het kantoor van den ont vanger te brengen de wedde van den schrijver geldophaler. „Sub Tutcla Matris" Deze club zal Dins dagavond om half negen haar ledenvergadering houden in het RK. Vereenigingsgebouw te Vel- sen-Noord, ter bespreking van de a.s. tochten naar Den Bosch en Heiloo en van verdere ver. eeniglngsbelangen. Zaterdag 2 Juli zal de bedevaart gehouden worden naar Den Bosch. Zondag 24 Juli Lustrum Bedevaart naar Heiloo, Radio-uitzending der Hoogmis, Bloemenhulde, opdracht aan Maria, luisterrijke Sacraments processie, enz. Groote opkomst wordt verwacht. Geen Luna-park H. de Vries en L. Irik, alhier, hebben een verzoek aan de raad gericht, om vergunning tot het houden van een Luna park op een afgesloten terrein. De beslissing hieromtrent berust echter bij den burgemeester en deze is niet bereid een der gelijke vergunning te verleenen. Inruilen van vacantiebonnen. Het bestuur van den R. K. Bouwvakarb. Bond „St. Jozef" geeft kennis dat op Zaterdag 25 Juni in het St. Vitüshuis, tugschen 6 en 7 uur, gratis bon boekjes worden verstrekt, waarna het bestuur op Maandag 27 Juni in hetzelfde lokaal tus schen 6.30 en 7 uur zitting zal houden om al leen opgeplakte bonnen te verzilveren Ook niet-leden kunnen van deze gelegenheid ge bruik maken. Voordeelig saldo 24.895.70 In de dezer dagen gehouden vergadering van het College van Commissarissen van boven staande te Leiden gevestigde vereeniging, wer den de balans en verlies- en winstrekening over het boekjaar 1 Juni 19311932 voorloopig vastgesteld op een netto voordeelig saldo van 24.895.70 (vorig jaar 22.467.70). Besloten werd aan de eerstvolgende alge meene ledenvergadering voor te stellen dit be drag, evenals het vorig jaar, geheel aan het reservefonds toe te voegen. Voorts bleek, dat het verzekerd kapitaal aan broeiglas is geste gen tot een totaal bedrag van 5.580.635.60. De stand van het reservefonds is thans van dien aard, dat zij, die tien achtereenvolgende jaren premie hebben betaald, premie-vrijdom krijgen voor het bedrag aan glas, dat gedu rende die tien jaren verzekerd is geweest. Voor de belanghebbende tuinders is dat in dezen tijd van groot belang. De Voorzitter van het College van Commis sarissen, de heer J. D. Kok te Loosduinen, kon niet nalaten een woord van hulde en dank te brengen aan den directeur, den heer Nico van Ommen te Leiden, voor de bereikte resultaten. De jaarvergadering zal op een nog nader te bepalen datum worden gehouden. Raadsvergadering. Donderdagavond 7 uur hield de raad dezer gemeente een openbare zit ting. Alle leden waren aanwezig. Burgemeester P. Groot Jzn. opende de zitting op de gebrui kelijke wijze. Een geldleening voor de Broekerhaven werd aangenomen. Een verordening vergunningsrecht goedgekeurd. Voorstel van B. en W. om het adviesbureau voor verificatie en financieele adviezen der Ver eeniging van Nederlandsche Gemeenten aan te wijzen als boekhoudkundige bedoeld in art. 265 der Gemeentewet. Hiervoor wordt aangesteld de vakvereeniging. Na behandeling van enkele kleine onderwer pen volgde sluiting. De gevolgen van het auto-ongeval. De Bur gemeester van Veenendaal Mr. v. Kuyk en diens echtgenoote maken het in het gemeente ziekenhuis vrij goed. De Volendammer Tol heeft een zware operatie ondergaan en moest voorzien worden van de H.H. Sacramenten, terwijl de beide andere Volendammers Sier en Boels het vrij goed maken. Hunne verwondin gen zijn niet ernstig. De bedevaart van de R. K. Rijwielclub. Op Zondag 3 Juli a.s., zal de jaarlijksche Bede vaart naar Heiloo worden gehouden. Vertrek vanaf het Kerkplein om half 9 (precies). Mogen vele mannen en jongelingen deze bedevaart naar Heiloo medemaken. R. K. Kiesvereeniging. De vergadering van de R.K. Kiesvereeniging Jan Willem Brouwers in het Patronaatsgebouw werd door 24 leden bezocht. Bij voorlooplge afwezigheid van den voorzitter fungeerde de vice-voorzitter, de heer Joh. van der Zwaan als zoodanig. Na het lezen der notulen, onder welke ook pastoor Roozen en kapelaan Drost ter vergadering kwamen, volgden mededeelingen omtrent het herstel der eenheid. De voorzitter zeide dat hiertoe po gingen werden aangewend en waarvoor een vergadering werd gehouden van de besturen der 4 parochieele kiesvereenigingen met ge volg, dat men het over de beginselen eens is geworden; waarop herstel der eenheid kan worden verkregen. Er zal weer een Centraal Bestuur worden gevormd, bestaande uit afgevaardigden der pa rochieele kiesvereenigingen. Daarom staat op de agenda verkiezing van afgevaardigden naar het Centraal Bestuur. Te Amstelveen en te Buurt over Ouderkerk waren reeds in de jaar vergadering afgevaardigden aangewezen. Bij de daarop volgende stemming werden tot afgevaardigden gekozen de heeren E. M. Bou- huis, P. Kragtwijk, M. J. Grimbergen en de heer Joh. van der Zwaan. Daar de heer Bou- huis bedankte, werd in diens plaats gekozen de heer J. Neuteboom. Als plaatsvervangers werden met goedkeuring der vergadering de overige candidaten aangewezen n.l. de heeren A. van Weerdenburg, C. Schakenbos N. van den Hoek en E. Bouhuis, die wel bereid bleken plaatsvervangers te willen zijn. De heer Grimbergen hoopte, dat de geko zenen zouden willen medewerken om de ver gaderingen te bekorten door b.v. te bepalen, dat men op een bepaald uur zou eindigen. De voorzitter, de heer C. B. Glansbeek, die in middels ter vergadering was verschenen, be loofde daartoe zijn medewerking. Na een enkele opmerking bij de rondvraag volgde sluiting. HAARRLEM EXIDE BATTERIJEN. OOK REPARATIES. Op reis met de ouden van dagen. Voor de tweede maal organiseerde de commissie een autotocht met de ouden van dagen uit deze ge meente. Het aantal was beduidend grooter dan vorig jaar en bedroeg thans 96, 2\ luxe auto's en bussen waren noodig om het geheele gezel schap te vervoeren. Nadat de deelnemers allen genummerd wa ren, ving te 9 uur in den morgen de tocht aan en bereikte men de eerste stopplaats: Schiphol. Hier namen de oudjes met belangstelling ken nis van de inrichtingen en de vliegtuigen. Allen mochten er ook even in plaats nemen en een 4-tal waagden het met een aantal chauffeurs en geleiders een toertje door de lucht te ma ken. Nadat de koffie in het restaurant genuttigd was, werd de reis vervolgd naar Haarlem. Op de grens der gemeente wachtte hier de ver keerspolitie, welke den langen stoet in 'n mini mum van tijd op de Groote Markt bracht waar in het café-restaurant „De Kroon" gedineerd werd. Te ongeveer half vier werd weer opgebroken en uitgeleide gedaan door de motorbrigade ging het naar Bloemendaal waar eveneens de politie van de komst verwittigd was. Langs den neu- wen zeeweg werd Zandvoort bereikt waar in het dun gepauzeerd werd. Diverse door ingeze tenen aangeboden ververschingen vonden gre tig aftrek en maar al te gauw werd het ver treksein weer geblazen. Door de Zandvoortschelaan en Duinlustweg ging het naar Kraantjelek waar thee werd gedronken. In deze laatste rustplaats kon met het oog op den tijd niet lang vertoefd worden en in een vlot tempo ging het weer via Haar lem en Amsterdam huistoe. De geheele stad scheen uitgeloopen toen de stoet met muziek voorop binnenreed. In het heerenlogement werden de deelnemers nog eens voor het laatst onthaald. De voorzitter der commissie, de heer J. de Graaf, sprak hier de aanwezigen toe en bracht den dank aan de heeren chauffeurs mede-commissieleden, dokter en verpleegsters en al wie verder hun mede werking verleenden. Ook de burgemeester begroette de deelne mers in eenige vriendelijke woorden. Namens de ouden van dagen sprak Jan Aberkrom, die dankte voor al het moois „dat hij niet onder woorden kon brengen". Met een „lang zullen ze leven" gingen de deelnemers aan dit uit stekend geslaagde feest uteen. Burgerlijke Stand. Geboren: 17 Juni. JUles Jan, zoon van Nelis Anthonius Lagrand en An na Maria Hoebe. Wolmoed Maria, d. van Jo hannes Hansen en Adriana Veerman. 18 Juni. Johannes Antonius, z. van Jan Kras en Grietje Gujjt. 19 Juni. Maartje, d. van Jan van Heus- den en Guurtje van Essen. De M. E. N. T. O. De M. E. N. T. O., die gehoud enwordt van 8 tot 17 Juli en in het le ven geroepen is door een comité voor het bou wen van een Volkshuis hier ter plaatse, belooft iets grootsch te worden Het doel dezer tentoonstelling is, den fabri kant en handelaars in de gelegenheid te stellen aan den afnemers te toonen wat hij produceert of te koop aanbiedt. En om succes te hebben pakt het uitvoerend comité de zaak flink aan. Langs den Heerenweg, tusschen de Kerklaan en Van Merlelaan, is zooals wij de vorige week reeds meldden op een vrij terrein het hoofdge bouw verrezen, gebouwd onder artistieke leiding van Ing. A. Vogel. Behalve de meest vooraanstaande firma's op het gebied van Nijverheid uit het heele land, zullen ook Heemsteedsche firma's vertegenwoor dig zijn. Gezien de uitstekende voorbereiding kan het slagen der M. E. N. T. O. wél verwacht worden. Gewapende Dienst. De van gemeentewege gehouden collecte voor den gewapenden dienst heeft, naar wij vernemen, in totaal opgebracht een bedrag van ƒ56.79. Hinderwet. Ter gemeente-secretarie alhier ligt ter inzage een verzoek van den heer S. van Heerd, melkhandelaar, alhier, om vergunning, ingevolge de Hinderwet, tot het plaatsen van twee electro-motoren met een gezamenlijk ver mogen van 3 P.K. voor aandrijving van ma chines op het perceel kadastraal bekend ge meente Lisse in sectie C no. 2168, plaatselijk gemerkt Heereweg no. 200. Op Donderdag 7 Juli a.s., des voormiddags elf uur, kunnen tegen inwilliging van dit ver zoek bezwaren worden ingebracht. Jubileum. Naar wij vernemen heeft de Firma Bert van der Zaal, alhier, gisteren het feit herdacht, waarop voor 225 jaren terug deze aannemerszaak is gesticht. In 1645 was deze zaak het eigendom van B. H. Noorthoom. Deze aannemerszaak is 21 Juni 1707 over gegaan in handen van Cornells Adriaan van der Zaal en sindsdien is zij gedreven door een Van der Zaal. Sedert 1918 wordt zij geleid door C. van der Zaal Bzn. Dit feit is door de fa. gisteren op passende wijze gevierd. Burgerl. Stand. Geboren: Jacobus, z. van C. van Pijpen en A. Biesheuvel; Theodorus Hendrikus Jacoba, z. van H. W. Smakman en M. H. Hulsbosch; Cornelia Anna, d. van M. Romijn en M. J. van Stijn; Cornelia Maria, d. van C. Lemmers en S. Heemskerk; Joannes Wilhelmus, z. van A. P. Hogervorst en M. M. Hilders. Ondertrouwd: Leendert Duijzers, 25 j„ te Hil- legom, en Trijntje Algera, 22 j.; Johannes de Kuijper, 25 j„ en Maria Anna Hoogkamer, 20 j. Getrouwd: J. de Graaf en J. van Parijs; L. Koelewijn en G. J. Gahrmann. Overleden: Martinus Gerardus Kortekaas 9 j.; Johannes Romijn, 61 j„ echtg. van H. B. van der Lans. Bevolking. Gevestigd: P. J. Cöp uit Haps; A. de Vries en echtg. uit Hillegom; A. van Maanen uit Leiden; G. E. Posthumus uit Sas- senheim. Vertrokken: G. van den Oever naar Leiden; H. Mijnders naar Hillegom; M. Kohlbrecher naar Zoeterwoude; J. Biersteker naar 'sGra- venhage. a Verkooping. Bij de gisteren ten overstaan van Notaris J. Wagemaker in café „Vaart en Spoorzicht" aan de Piet-Gijzenbrug gehouden openbare verkooping, werden diverse perceelen in bod gezet als volgt. Perc. 1 een woonhuis, bollenschuur met 700 M. stelling, kleine houten schuur en erf, gelegen aan de Leidsche Vaart onder Noordwijkerhout, groot 5 Aren 11 cen tiaren, op f 2800.door Van Buchem, Haar lemmermeer. Perceel II: Een huis met werkplaats met stellingen, houten schuur en erf te Noordwij kerhout, a. d. Jansensteeg No. 7, groot ongev 2 Aren 1 centiare, op f 1750.—. Perc. III. Een woonhuis met schuur en erf, naast perc. II groot 1 A. 93 centiaren op f 1350 beide door A. Meeuwenoord te Noordwijker hout. Comité Ziekentransport. Naar wij vernemen bestaan er plannen om binnenkort een voet balwedstrijd te organiseeren ten bate van het Comité Haarlem en Omstreken Ziekentransport voor de Bedevaart naar Lourdes. De voetbal- vereeniging N. V. C. zal een andere club uit de omgeving uitnoodigen, om dezen wedstrijd te spelen. BLOEMENDAG. De jaarlijksche Bloemendagen, die omstreek dezen tijd in Kennemerland worden georgani seerd ten bate van „Herwonnen Levenskracht" naderen weer. Den bloemendag hoopt men in Overveen en Bloemendaal te houden op Zondag 26 Juni. Dames, die als collectrices haar medewerking willen verleenen tot het slagen van dezen dag worden vriendelijk verzocht zich op te geven bij het plaatselijk comité te Overveen, B. Jonkers, Midden Tuindorplaan 12_. Zij mogen de overtui ging hebben, dat haar arbeid bijzonder zal wor den gewaardeerd en dat zij tevens medewerken het lot van zoovele beklagenswaardige zieken te verzachten. Met zekerheid kan worden verwacht, dat de geldmiddelen dit jaar belangrijk minder zullen toevloeien dan voorheen, en wanneer de crisis nog aanhoudt, zal dit het volgend jaar nog weer erger zijn. Het plaatselijk comité doet daarom een krach tig beroep op aller liefdadigheid om te offeren op de schaal der naastenliefde. Het geldt een zaak, waaraan niemand zijn medewerking mag weigeren. STATIONSCHEF. Met ingang van 1 Juli a.s. wordt de stations chef de heer H. J. van Emmerik van Overveen, verplaatst naar station Vogelenzang. In de zes jaren, dat de heer van Emmerik als stationschef alhier fungeerde, heeft hij zich vele vrienden en kennissen verworven. Hij was steeds om zijn humaniteit tegenover reizigers en foren sen een aangenaam persoon. Men ziet hem dan ook noode vertrekken. Personalia. Voor het' theoretisch gedeelte van het examen akte N. VII (Leerares Huis houdkunde en waschbehandeling) slaagde aan de R. K. Huishoudschool te Leiden onze plaats- genoote mej. C. H. M. van Emmerik. Biljartclub „Dommering". Aan de biljart club „Dommering" alhier viel gisterenavond de eer te beurt Dommering in het clublokaal van de K.S.A. te mogen ontvangen. Toen enkele weken geleden de club werd opgericht, werd den heer Dommering gevraagd of de club de naam „Dommering" mocht voeren. Dit idee werd door hem zoo gewaardeerd, dat hij toe zegde binnen korten tijd een bezoek te bren gen, wat gisteren geschiedde. Het is een ware huldigings-avond geworden. Onder groote blangstelling opende om half negen de voorzitter en verwelkomde in het bijzonder weth. Bader, de besturen van de bil jartclubs van Haarlem en den kring Lisse en ten slotte den heer Dommering. Spr. stelde het op hoogen prijs, dat Neerlands beste speler eerelid wilde worden van deze club en hij over handigde namens het bestuur en leden den heer Dommering het diploma als eerelid. De voorzitter der technische commissie sprak een kort maar begeesterend woord, dankte den heer Dommering, dat de club diens naam mocht dragen en overhandigde hem een gou den speld met inscriptie. Nadat nog de heer Pigge uit Haarlem ge sproken had, voerde de heer Jos. v. Riel, voorz. van Lisse en Omstreken, waarbij ook Dom mering is aangesloten, het woord. Deze was trotsch op hetgeen deze jonge vereeniging heeft weten te bereiken en beloofde, dat de kring desgevraagd tot den Ned. Biljartbond zal toe treden als hij wat uitgegroeid is. Voordat nu de eerewedstrijd aanving, werd een partij van 150 caramboles gespeeld door de heeren P. Duivenvoorden Jr. en R. Lunen burg uit Haarlem. Het einde van dezen strijd was 116150 in 14 beurten. Hoogste series resp. 30 en 45 caramboles. Onder de grootste spanning volgde men toen den eerewedstrijd, te spélen door J. Öbmme- ring en Kobus uit Haarlem. De heer Kobus was de gelukkige en mocht het eerst stooten voor den strijd van 500 caramboles cadre. Het verloop hiervan was als volgt: Kobus 111 22 16 2 7 1 34 beurten 1 2 3 4 5 6 7 8 Dommering 59 46 8 68 86 15 137 81 Tot. 500 Tot. 193 Dat tijdens deze partij menig applaus mooie stooten en mooie series beloonde, spreekt van zelf. Aan het einde van dezen avond werd nog het woord gevord door weth. Bader, die gaarne zijn bewondering voor het spel van Dommering wilde uitspreken. Na den eerewijn, door de vereeniging Dommering aangeboden, besloot de voorzitter met eenige woorden van dank. Het was een grootsche avond. Personalia. Bij beschikking van den Minis ter van Economische Zaken en Arbeid is be noemd tot lid van de commissie inzake pro paganda voor Nederlandsch fabrikaat de heer Mr. C. H. Guépine voorzitter der Nederland sche Maatschappij voor Nijverheid en Handel, alhier. Postbestelling. Met ingang van Maandag 27 Juni zal de tweede postbestelling (avond bestelling) in de wijk naar „de Lynden" ver vallen. De diensten in de twee andere wijken zullen voorloopig nog onveranderd worden uitgevoerd- Deze maatregel wordt genomen we gens bezuiniging. Burg. stand Van 16 t. en m. 23 Juni 1932 Geboren: Jan, zoon van J. Roos en C. H. Klaassen; Geertje d. van T. den Oude en P. Keizer; Catriena Elisabeth, d. v. H. de Lange en E. M. Venhorst; Oetje d. van C. Batteram en J. de Ronden. Ondertrouwd: J. Luijk en G. v. d. Kieft; C. H. Steigstra en W. Dalmulder; P. A. W. Douwes en M. H. van Hus; L. Sljtsma en G. Verheul. Gevonden voorwerpen Eén riem (lederen) van bagedrager, inlichtingen bij J. G. van Leeuwen, Burg. Bletzstraat B 209. Burgerl. Stand. Geb.: Marretje, d. v. G. Kruljs- wijk en F. van Beek. Maria Gerarda, d. v. W. F. Hagen en C. J. Keetelaar. Jacob, z. v. C. Roest en A Terhorst. Overleden; J. Th. Wouters, oud 61 jaren. Winkelsluitingswet B. en W. stellen den raad voor, naar aanleiding van art. 8 der win kelsluitingswet, gebruik te maken van de aan gemeenteraden gegeven bevoegdheid om een af wijking dier wet toe te staan, de verbodsbepa lingen der genoemde wet niet te doen gelden ten aanzien van geringe drinkwaren, zoodat het dus in deze gemeente geoorloofd is op Zondag I limonade of spuitwater te verkoopen, zulks in gaande 15 Juli 1932. j Agenschap Arbeidsbemiddeling Verder stel- len B. en W. den raad voor thans over te gaan I tot het stichten van een agentschap der ar beidsbemiddeling en den dienst der werkloos heidsverzekering. Het toezicht op het agent- schap wordt opgedragen aan een commissie, be staande uit twee leden werkgevers of vertegen woordigers van werkgevers, twee leden-werk nemers of vertegenwoordigers en een voorzitter, die buiten deze leden aan de commissie wordt I toegevoegd. BARTELJORISSTRAAT 16 - Tel. 10766 PREMIER DUPLEX-STOFZUIGERS t 16S. Collecte. Door het college van B. en W. de' emeente is aan het R. K. Nationaal Tehu»^ Luctor Et Emergo", gevestigd te Nijmegen, to®" stemming verleend tot het houden eener col lecte. De heer L. Geus is als voorzitter van den R. K. Volksbond door genoemd Tehuis ve' zocht de regeling dezer collecte op zich nemen. te AMSTERDAM, 24 Juni. Coöp. Ansjovisverk-' Vereen. Ansjovis: met vastere marktstemmin® en wat oploopende prijzen. Gedaan werden 1932er a f7%-8A-9.—, 1931er ét 9-10.—' 1930er a 10-10 K. AMSTERDAM, 24 Juni. Aardappelprijzen. prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 22.850 K.G. AMSTERDAM 24 Juni. Eierveiling. Kleintjes Kipeieren 2.402.75. Kipeieren groot 2.803.50. Eendeieren 2.002.20. Kipeieren bruin 2.00-' 4.10. Ganseieren 68. Kalkoeneieren 4.404-50. Aanvoer 500.000. Handel stug. Pluimvee. Piepkuikens 6590. Kippen 65— 1.20. Oude eenden 2550. Jonge hanen 7—®®' Jonge woerden 0.50. Aanvoer 1500 stuks. Han' del vlug. AMSTERDAM, 24 Juni. De Jong Koene. Marnixstraat 282. Aardappelen: nieuwe aard' appelen 6.507.50, drielingen 4.007.00, PeI 100 K.G. Groenten: seldery 46, peterselie 7II e'' per bos, rabarber 1.50—3.50 per 100 bos; kom' kommer geel 4.006.50 per 100; bloemkool 16 srt. 1014, 2e srt. 56'A ct. per stuk; radi)s 1.503.00 per 100; postelijn 48, spinazie 9""" 14 ct. per K.G.; peen 1230 ct. per bos; aspei" ges: dik wit 25—40, dun wit 1015, dik blau^ 1518, dun blauw 58 ct. per bos; spercie" boonen 62—70, snijboonen 3844, peulen le srt. 20—28, 2e srt. 12—14, doppers 14—22, tuin' boonen 18—23 ct., alles per K.G. Fruit: aardbeien 2432, tomaten 2636 ct- per K.G.; perziken le srt. 1422, 2e srt. 6—1" ct. per stuk. Bloemen: Rozen: Hadley 24, Columbia 2— 4, Butterfly 2—3, Golden Ophelia VA—2 R°' selandia 2—3 'A, Calla's 14—16, Anjers 5—7 ct. per stuk; Violieren 4—-6 ct. per tak; Pioenen 34 ct. per stuk; snijgroen 2'A4 ct. p. rank* Potplanten: Hortensia's le srt. 80—1 60, 20 srt. 2540, Geraniums Crampels 1215, Rubid 14—17, Rose Pultatums 12—15, Roode id. 13"" 15, Rose Geraniums 12—15, Petunia's 7—1®' Fucksia's 12—17, Begonia's 10—13, div. Varen® 58 ct„ alles per stuk. ALKMAAR, 25 Juni 1932 Veemarkt Paarden f 90—225, 12 Melkkoeien f 125—225. 23 Nuchtere kalv. slacht per stuk f 4—12, 11 Vette Schapen f 10—16, 6 Lammeren f 4— 11 Schrammen f 8—15, 85 Biggen 10 weke» f 4—8, 2 Bokken en geiten 2—6, alles per stuk- ALKMAAR 25 Juni. Tomatenveiling. A ƒ20—30; B ƒ29.40; c' 28.50; CC ƒ14.40. ALKMAAR, 26 Juni 1932 N.V. Alkmaarsch® Exportveiling Aardappelen per 100 K.G- f 2.606.70. Aardbeien per slof 0.42—0.9®' Andijvie per 100 stuks 1.30—4.10. Bloempot I per 100 stuks 7.—12. Bloemkool II per 10® stuks 3.6. Doperwten per 100 pond f 11" 17. Druiven per 100 pond 51.—. Kropsla P®f 100 0.402.60. Komkommers per 100 4. Meloenen per 100 stuks 55—80. Postelein pef bakje 0.15—0.46. Peulen per 100 pond 15—20. Rabarber per 100 bos 2—6. Selderie per 1®V bos f 0.702.10. Spinazie per kist 0f420.T"\. Snijboonen per 100 pond 23—27. Dubbele sper®0' cieboonen per 100 pond 29—35. Tuinboonen per 100 pond 57 Wortelen per 100 bo® 2—9. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Juni. Aanvoel 69000 Kg. groote Schotsche muizen 4.20—®; Schoolmeesters 4.404.80; Drielingen 2.603.66! Kleine 1.90. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Juni. 1850® tomaten: A 29.90—31.70; B ƒ27.90: C ƒ32.0® —32.20; CC 26.90—28.40; 360.000 K.G. aax'd' appelen Schotsche muizen ƒ4.40—5.10; Drie' lingen ƒ2.00—6.20; kleine 60—80; 2150 bos WOt' tëlen 7.507.70; 25 bloemkool le soort 7.9®' ALKMAAR, 25 Juni. Boter fabriek le soh* 6067.50; boter, fabriek 2e soort ƒ50—®®' eieren, groothandel ƒ2.603.10; eendeiëren f Piepkuikens aanvoer 57 kisten, 5 korven, 82>A. Handel stug. BEVERWIJK, 24 Juni. R. K. Coöp. Tuif' dersvereeniging „Kennemerland" Aardbei®? per K.G. 2228. Aardbeien per slof 55—® Doppers 20—27. Peulen 28—33. Tuinboonen l®"" 18. Snijboonen 4651. Spercieboonen, dikke 50" 60 per K.G. Sla 1550. Postelein 10—30. Spina' zien 6095 per kist. Bloemkool 520. Kom' kommers 5—8 per stuk. Wortelen 10—lb' Rabarber 23. Selderie 56. Pieterselie 5 P®. bos. Tomaten 2636. Asperge le wit 42—5" idem 2e wit 2028; idem le blauw 2835; ide 2e blauw 1220 per bos. PURMEREN, 24 Juni „Afslagvereenig»1* Beemster, Purmerend en omstreken" Aardappelen: Schotsche muizen v Öuvej den „^erkwil >tlin Schotsche muizen, kleine 0.661.40 per 0.99—1.1®,', zak van 25 K.G. Tuinboonen 1.051.15 per "-,g van 15 K.G. Peulen 4.15.50 per zak van K.G. Roode aalbessen 0.84per K.G. Kr" bessen 430 per 100 K.G. Aardbeien 0.18 per doosje van 1 pond. Komkointf g f 1.—8.— per 100. Tomaten A 32—38! idem, 26.—; idem CC 20— per 100 K.G. Bloem»" f 2.—17 per 100. Spinazie 0.10—0.85. Poste1® f 0.42—0.84 per mand van 6 K.G. Sla 0.4" 1.90 per 100 krop. Andijvie f 0.150.60 per kf Radijs 1.70. Selderij f 2.-5.—. Rabat" f 1.6.per 100 bos. Wortelen f 4.Ifj^, 100 bos. Sjalotten 1.30—2.20 per 100 bg3 Slaboonen 0.56—0.63. Snijboonen 0.44— per K.G. ..p. LEIDEN, 24 Juni. Vee- en Kaasmarkt 26 Stieren ƒ30—260, 103 kalf- en melkkoe» ƒ175—275, 97 varekoeien ƒ90—175, 167 V0t. ossen en koeien 190—280 per stuk, 35—72 per kilo; 56 vette kalveren ƒ30—75 pers j 34100 ct. per kilo; 217 nuchtere kalveren .j 7, 151 schapen 1418, weide schapen J s —17, 1951 lammeren ƒ6—11, 495 mestvark® 820 per stuk; zouters 2426, Londens 22—24 ct. per kilo; 762 biggen ƒ3.50—6 P00 Goudsche kaas le srt. ƒ2428, 2e srt J 23, Leidsche kaas le srt. ƒ2529, 2e srt 1 24 per 50 K.G. VRIJDAG, 24 Juni. Vorige koersen Londen d.97 ^'S^i Beritin 58.80 58.7 Parijs 9.734 9t 'i\ Brussel 34.45 34.4 Zwitserland 48.20 Weenen 35.25 3-^, Kopenhagen 49.— 78 Stockholm 46.— 3slo 44.- lew York (cable) 2.47^ '%i lome12.60 12'^f »6h

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2