STADSNIEUWS Moordaanslag op een vrouw Haarlem, 2 Juli ^ARIA-STICHTING Zware brand te Alkmaar RADIO - MOORS I ZATERDAG 2 JULI Honderd man werkloos Daarna zelfmoord AGENDA St. Vincentius-Bibliotheken DE HEROPBOUW VAN „DE ADRIAAN' Programma der Carillonbespeling Mannenkoor „Proza en Poëzie" Ruïne van Brederode Voor het Crisis-comité Haarlemsche Huishoud- en Industrieschool Een jubileum HERINGA WUTHRICH, COMITÉ VAN KATHOLIEKE ACTIE Met pensioen Faillissementen Wed. S. Lakenman Zoon's Bank N.V. Enkhuizen Vereeniging gesubsidieerde M.T.S.-en Luxor-Theater Coos Speenhof f jr. terug! Rembrand t- T heater Een nacht in het Grand Hotel Groote gebouwencomplex van een wasscherij vernield Voor den Missiekoffer van Pater J. de Rooij Examens L.O. Gevonden dieren en voorwerpen Dr. F. A. M. Droog Koninginnedag Artisfeest Palace-bioscoop Wat eu V2 watt Op de Garenkokerskade te Haar- lem heeft een zeeman moord aanslag gepleegd BURGERLIJKE STAND Jaarvergadering H.F.C. Haarlem 3 JULI 4 JULI Apotheekdiensten BILJARTEN Nobelsbeker ZWEMMEN Nat. zwemfeest „Waterratten" Stofzuigerhuis MAERTENS KONINGSTRAAT 27 HAARLEM TEL. 14609 TOURNOOI KENNEMER LYCEUM KAATSEN Zijlstrapartij te Amsterdam IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK De Exhibition op Vrijdagavond Bespeling van het carillon der Groote Kerk door den heer Maurice Lannoy, stadsbeiaardier van St. Amand-les-Eaux (Frankrijk) en van Maf ra Portugal), 5 Juli 1932, des avonds van 9 tot 10 uur: L Cloches de Comeville R. Planquette 2. Les moulins qui chantent A. van Oost 3 Marche turque Mozart 4. Manon: Massenet a. Fragmenten b. Menuet. 5. Allegro non troppo uit Sonatina in C voor beiaard Xr. Althuizen 6. 3 Oud-Hollandsche boerendansen, Jul. Röntgen 7. Sonatine: Clement! a. Allegro con spirito, b. Allegretto spiritoso. 8 Chant hindouRimsky Korsakow 9. Beiaardliedje Tr. Althuizen 10 Chant des haleurs de la Volga (lied van de sleepers van de Wolga). Als gevolg van het succes, behaald op het In ternationaal Concours te A'dam, waar ,JP. en P." op 12 Juni den eersten prijs in de afdee- ling uitmuntendheid behaalde, heeft deze ver- eeniging thans haar intreden in de hoogste eere-afdeeling mannenkoren gedaan. „P. en P." heeft gemeend, dit niet geheel on gemerkt te moeten laten voorbijgaan. In de étalage van den winkel der firma Alphenaar aan den Kruisweg zijn de prijzen en eere-tee- kens die „P. en P." gedurende zijn bestaan heeft verworven ten toon gesteld. m de afgeloopen week werd de Ruïne van Brederode bezocht door 2490 personen. Hieronder waren clubs uit Scharwoude, Hel- levoetsluis, Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Epe. 7 scholen uit Rotterdam, 6 uit Amsterdam, 6 uit Den Haag, 8 uit Gouda, 1 int Waddings veen, 1 uit Nieuwerkerk, 1 uit Twisk, 1 uit Scheveningen, 5 uit Delft. Personeel C. en A. Brenninkmeyer Haarlem 46.30. Voor het vanwege de Vereeniging Tessel- schade te 's-Gravenhage gehouden examen tot verkrijging van het diploma ,,Hulp der Moeder" slaagden van de dagopleiding alle negen leer lingen der Haarlemsche Huishoud- en Indus trieschool (Schneevoogtstraat), n.l.. E. van Aken, S. Bruyns, M. Donkervoort, J. Engelen berg, E. van Es, R. van der Hulst, E. Polder man, A. Siuis, H. Tel; van de avondopleiding eveneens alle candidaten, nX: M. Boelhouwer P. van Dokkum, A. Rotteveel, J. Schiering. Vrijdag vierde de heer J. B. Pennings, ad junct-commies bij de 5e afdeeling van de Pro vinciale griffie, zijn zilveren ambtsjubileum. Bij deze gelegenheid is hij gepromoveerd tot com mies. Provisie- en Interestrekening, terwijl op de In terestrekening ook de lage geldstand van in vloed was. Den algemeenen toestand in aan merking genomen mogen wij echter over de behaalde resultaten niet ontevreden zijn. In den post' Wisselportefeuille is 831.428.02 hér- discontabel credietpapier begrepen. De debi teuren zijn bijna geheel gedekt door effecten en/of andere zakelijke en persoonlijke zeker heid en, voor zoover daarvor in aanmerking komende, omzetbaar in herdiscontrbel papier. De tegen debiteuren getroffen voorzieningen achten wij voldoende: deze zijn intern geboekt. Van de deposito's is- 26.925.04 dagelijks op- eischbaar; het restant ad 1.534.792.08 bestaat bijna uitsluitend uit jaardeposito's. De verlies- en winstrekening wijst na aftrek van alle onkosten een zuivere winst aan van 49.404.65 (v. j. 64.426.93), waarbij komt 1690.50 1654.68) saldo Ao Po, totaal 51.095.15 66.081.61). Wij stellen voor aan dit bedrag de volgende bestemming te geven: af te schrijven op kantoormechanisatie 1000 2000), te voegen bij de statutaire reserve 7880 9080), te voegen bij de bekende spe ciale reserve tot het treffen van voorzieningen tegen debiteuren 20.000 25000), uit te keeren aan aandeelhouders 4% over 500.000 di. 20.000 (v.j. 5% d.i. 25.000) resteert voor belasting en saldo nieuwe rekening 2215.15 3890.50). De reserve zal, na deze toevoeging uti de winst 329.500 312.500) d.i. 65.9% (62lA%) van het geplaatste maatschappelijk kapitaal bedragen. Activa: Onroerende Goederen 14.000 (a. v. j.); Kantooraanb. 2000 (a. v. j.); Ingek. Perc. 2020.18 (a. v. j.); Kantoorgeb. Medem. blik 2958.79 3184.39); Kas en Kassiers 40.289.23 145.745.53)Wisselportefeuille 1.208.566.27 992.427.95); Effecten ter Am- sterd. beurze genot, 11.871.87 21.328.09), idem niet 37.511 37.511) 39.617.20); De biteuren 2.580.168.58 2.773.063.69). Passiva: Geplaatst aand. kap. 400.000 (a. v. j.): Reserve 321.620 303.420); Int. Res. 43.000 40.500); Kassiers f 306.777.13 (f 484.671.20)Herdisconto's 449.000 297.000) Crediteuren 670.105.75 718.739.10); Dep', dagelijks opvraagbaar 26.925.04 if 29.871.83), op vasten termijn 1.534.792.08 (f 1.564.636.03); Saldo Winst 51.095.15 66.081.61); Verlies- en winstrek.: Onkosten f 46.460.22 if 47.464.21); Prov. 31567.03 if 40.651.30); Incasso 6200.99 6906.03): Int. 58.096.85 if 64.333.81). HAARLEM EXIDE BATTERIJEN, OOK REPARATIES. spanning zitten om den uitslag, bang dat het een fiasco zal worden, zóó groot als nog nooit is bijgewoond, dan blijkt het publiek de malle fratsen van de beide nieuwe „sterren" zóó ver makelijk te vinden, dat de heele zaal brult van het lachen en de menschen in Palace" brul len mee. De als drama aangekondigde film blijkt een klucht te zijn, die een ongehoord lachsucces verwierf. Als bijprogram een grappige film: „We gaan kampeeren" en nog een van die aardige Screen- songs „By the light of the silvery moon", die het beide goed doen. Verder het gebruikelijke binnen- en buiten- landsche geluidnieuws en dan op het tooneel vier acrobaten, die sterke toeren te zien geven. Maandag bestemd voor godsdienstige vereeni- gingen. Geen andere vergaderingen uitschrijven. DINSDAG 5 Juli 7 uur: Vergadering van het R. K. Armbestuur van de parochie van O. L. Vrouw. 8 uur: Repetitie van de R. K. Zangvereeniging „St. Caecilia" in het gebouw „St. Bavo". 8.30 uur: Vergadering van de Reddingsbriga de „St. Franciscus" in het Militairengebouw Zoetestraat 14. DONDERDAG 7 Juli 's morgens 9 uur: Ver gadering R. K. Armbestuur St. Bavo Haarlem- Noord aan de pastorie. 8 uur: Bureau vergadering van de R. K. Re- classeeringsvereeniging in het St. Vincentius- gebouw, Groenmarkt 22. VRIJDAG 8 Juli 8 uur: Repetitie van de R.K. Mandolineclub „Santa Lucia" in „Centraal", Groote Houtstraat 176. Ten einde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeilijken wordt allen R. K. vereenigingen dringend verzocht bij het uitschrijven van ver gaderingen vooraf overleg te plegen met het Algemeen Secretariaat, mej. W. van der Sin gel, Kleverparkweg 187, telefoon 12791 en by vaststelling hiervan onmiddellijk mededeeling te doen. Donderdagmiddag te half vijf nam de heer J. L. Hulsenboom, commies en chef van de ad ministratie van „Bouw- en Woningtoezicht", afscheid van den dienst wegens het verkrij gen van pensioen. De heer Hulsenboom kwam in Februari 1901 aan dezen taak* van dienst en heeft dus de geheele uitbreiding van Haarlem en als ge volg daarvan ook die van „Bouw- en Woning toezicht" medegemaakt. Welke afmetingen die uitbreiding heeft aan genomen, moge blijken, dat de heer Hulsen boom. bij zijn indiensttreding, de administra tie alleen voerde en thans zeven personen op zijn afdeeling telde. Bij de afscheidsplechtigheid was ook de echt- genoote van den vertrekkenden ambtenaar te genwoordig. Allereerst werd het woord gevoerd door den directeur, den heer ir. D. Kruyf, en daarna door den architect van den dienst, den heer B. Bakker, en den heer J. P.Starreveld. Deze laatste als bestuurslid van den Algemeenen Christelijken Ambtenaarsbond en tevens na mens het personeel van de zevende afdeeling van het stadhuis. Behalve in zakelijk verband werden ook per soonlijke woorden van afscheid gesproken. De directeur memoreerde in zijn toespraak o.a. verschillende voorvallen uit de lange dienst- periode van den scheidenden ambtenaar en legde daarbij vooral den nadruk op diens ijve rige, aangename en steeds plichtgetrouwe ver vulling van zijn taak. Voorts zeide hij, het zich tot een voorrecht te rekenen, alis directeur te hebben mogen samenwerken met den schei denden functionnaris. Ook door de heeren Starreveld en Bakker werd gewezen op de hoogst aangename samen werking met den heer Hulsenboom, welke van dien aard was, dat tusschen hem en de amb tenaren van den dienst en der zevende afdee ling steeds een groote vriendschappelijkheid Als blijk van waardeering en vriendschap werden daarna een fauteuil en een ets van een oud stukje Haarlem door den bekenden etser Dingemans, aangeboden. Door den scheidenden ambtenaar werd op hartelijke wijze bedankt, voor alle bewijzen van waardeering en vriendschap, zoowel vroeger als bij deze gelegenheid ontvangen. Door de arrondissements-rechtbank te Haar lem is in staat van faillissement verklaard op Donderdag 30 Juni: A. van Drunen, winkelier, wonende te Hillegom. Curator mr. H.E. Prinsen Geer lings, Haarlem; rechter-commissaris mr. A. W. J. van Vrijberghe de Coningh. Jaarstukken goedgekeurd en het dividend bepaald op 4% (v. j. 5%). De uitkomsten wer den beïnvloed door den slechten gang van za ken in verreweg het meerendeel der bedrijven en zaken in West-Friesland, hetgeen tot uit drukking komt in de eindbedragen van de Ingesteld is een commissie van beroep voor Middelbare Nijverheidsscholen en Middelbare zeevaartscholen door de Vereeniging van Ge subsidieerde bijzondere middelbare technische scholen in Nederland. De commissie zal zitting houden te 'sGraven- hage. Voorzitter is mr. H. J. Knottenbelt, Den Haag en plaatsverv. voorzitter: mr. A. C. Josephus Jitta te 's Gravenhage. Tot leden zijn benoemd: prof. ir. D. Dresden te Utrecht; M. C. Koning, Aerdenhout; dr. G. Ras, Haarlem; ir. J. H. Vermeu'en te Velsen. En tot plaatsvervangende leden: prof. ir. J. Klopper, Velp; dr. C. L. de Liefde, te Haarlem; •W. Ruys Bzn., Rotterdam; M. van Veen, Hoorn Bij de commissie van beroep is de M.T.S. te Haarlem ook aangesloten. De film „Het gevaarlijke Drietal", die op het oogenblik in Luxor draait, is het recenseeren, maar vooral ook het bekijken, alleszins waard. Lon Chaney speelt op een ongeëvenaarde wijze de prachtige maskeraderol van de „oude dame", waarbij de dwerg, wiens brutaliteit om gekeerd evenredig is aan zijn lengte, en Her cules, de reus, hem op schitterende wijze aan vullen en tenslotte ook het meisje, de oorzaak van het conflict. Natuurlijk is deze film naar behooren een tikje sentimenteel. Voor volwassenen is deze film bijzonder aan te bevelen. Op het tooneel treffen we ditmaal Coos Speenhoff Jr. met zijn vrouw aan. Het voorprogramma bevat als steeds actueel nieuws en interessante films, zooals de Ma- rokkofilm en een „Hondengeschiedenis uit Blafferdam", een prachtig staaltje van honden- dressuur. Echter zouden we liever de film „Een visch- graatje", die de klucht „Als je een verleden hebt" vervangt, op zijn beurt vervangen zien. Alles bij elkaar een programma, dat gezien mag worden. Het is een echte bravour-film, deze „Nacht in het Grand Hotel" en natuurlijk is dat ook het geheim van het succes van het tooheelstuk, waarnaar zij gemaakt werd. Want dat het een successtuk is geweest, daaraan is geen twijfel mogelijk. De geschiedenis gaat over een jonge ling, die zich alleen met het vrouwelijke pro bleem bezig houdt en deze overigens tamelijk kostbare liefhebberij" slechts met een over matige dosis brutaliteit financiert. Dit gaat blijkbaar goed, tot het moment, dat hij de doch ter van een staalkoning of zooiets ontmoet en hij deze lieftallige jongedame een niet bijzonder voordeelig souper aanbiedt. Zeer zeker zou hij zich dan ook nooit uit die moeilijke situatie ge red hebben, indien zijn verknochte en opoffe rende vriend, middels de hulp van een voor- treffelijken pandjesbaas, niet alles deed om den brutalen vereerder, uit zijn geldelijk isolement te verlossen. Tot op zekere hoogte gelukt dit ook, doch in ieder geval is de som bij langen na niet toereikend om aan de vorstelijke uitspat tingen van den echt-verliefd geworden durfal te voldoen. Toen werd het blijkbaar zelfs de tilm te bar en zij ging een handje (zij het ook zeer ongewenscht handje) medehelpen, om de dreigende catastrophe nog venijniger te laten uitkomen, dan het op zichzelf al was. In ieder geval heeft men kunnen zien, welk een geweldi ge macht een zoen bezit, want het publiek, dat zich door het zeer ondeugende apparaat van veel verklaringen beroofd zag, wist tenminste aan het slot, dat zij elkander terdege hebben gekregen. Intusschen lijkt het ons wel gewenscht bü der gelijke, gelukkig niet vaak voorkomende gele genheden, het toestel direct even stop te zet ten en het euvel grondig weg te nemen, dan na verschillende kortere onderbrekingen, tot het einde toe geluidloos door te draaien. Van deze film, al was zij ook voor volwas senen, was dit zelfs voor deze uitzondering dub bel jammer, daar de geschiedenis en de ont knooping te aardig is, om er niet naar behooren van te hebben kunnen genieten. Bij het journaals zagen we zeer interessante opnamen van het te Dublin gehouden Eucha ristische congres en kreeg men een zeer voor namen indruk van de grootsche hulde, die daar aan de H. Eucharistie gebracht werd. Het programma bevat voorts nog een Max Fleischer teekenfilm, met haar vele geestige variaties in black and white, terwijl op het tooneel Swenson en Bredow eenige „elegante" dansen uitvoeren, met dee's knappe, deels min der mooie figuren, doch als geheel niet onaar dig en in ieder geval een tamelijk „rustige" afwisseling in de reeks „bewogen" specialiteiten van den laatsten tijd. Vrijdagavond is door onbekende oorzaak brand ontstaan in het groote gebouwencom plex van de wasscherij van S. Krom aan den Schermerweg te Alkmaar. Te kwart over acht werd het vuur ontdekt door omwonenden, die terstond de brandweer waarschuwden. Toen deze spoedig arriveerde, stond het groote gebouw reeds in lichter laaie. Een ware vuurzee werd door den sterken Z.-W. wind nog aangewakkerd. De brandweer, die met al haar materiaal was uitgerukt, vermocht hiertegen niets en con centreerde daarom haar werkzaamheid op het achter-gelegen gebouw, waarin de chemische wasscherij was ondergebracht en waar op de bovenverdieping 750 liter en op de benedenver dieping 1500, en ondergronds nog 3000 liter ben zine voorradig was. Door het doortastend optreden is erger voor komen. Wèl brandde ook het achterste gebouw geheel uit, doch de benzinevoorraden zijn on aangetast gebleven. De machinist van de wasscherij wist nog tij dig met veel moeite de stoomafvoerpijp naar het Noord-Holl. Kanaal open te doen, waar door ook voor een explosie van den stoomketel niet gevreesd behoefde te worden. Het voorste gebouw, waarin de wasscherij, de strijk- en droogafdeeling alsook de kantoren waren onder gebracht, was spoedig geheel uitgebrand. Ware de wind Z Oost geweest, dan zou een benzine- en petroleum-depöt van de A. P. C. groot ge vaar geloopen hebben. Een ontzaglijke menschenmassa sloeg den brand gade. Naar wij vernemen, is de heer Krom zoowel tegen brand- als tegen bedrijfsschade op beurs- polis verzekerd. Ongeveer 100 man personeel komt door de zen- brand werkloos. Fam. O. te Haarlem 2.50 HAARLEM, 1 Juli (Rijkskweekschool). Ge slaagd de dames: C. E. Adriaanse, A. Andreas, C. Appelboom, I. A. J. Doeksen en B. Hogen - kamp, allen te Haarlem. Koelemij, Z. Tuindorplaan 9, actentasch met inhoud; Snijder, Bakenessergracht 45, bril; v. d. Putte, Anthoniestraat 39, benzinetank; v. d. Putten, L. Margarethastraat 36rood, bontje; Bakker, Delftstraat 31, R. K. Kerkboekje; Bu reau van Politie* Smedestraat 9, twee gewichten, dameshoed; Blom, Dutrystraat 17, hond; Ken nel Haerlem, Regentesselaan 42, hemd, kat; v. Halen, Zomerkade 67, hóoihark; Heuzing, Scho- terweg llOrd., dameshandschoen; Bureau van Politie, Smedestraat 9, toegangskaart Maria- stichting; Kamp, K. Annastraat 9, muts; Bu reau van Politie, Smedestraat 9, nummerplaat, vulpen; Kurven, Smedestraat 13, portemon- naie; v. d. Vecht, Eikenlaan 8, Heemstede, pak je inh. stalen; Lefeber, Tetterodestraat 71, parapluie; Henneker, Westergracht 15, porte- monnaie; Siegerist, Gen. Cronjéstraat 127, id.; Stuy, Javastraat 44, sleutels; Schulte, Saenre- damstraat 82, badschoentje; Prins, Regentesse laan 36, gymn. schoen; v. Eis, Beeksteeg 6rood, taschje; Remise tram, Soendaplein, tennis ballen met racket Benraadt, Koudenhorn 4, zwempak met handdoek. Vandaag heeft de heer dr. E. A. M. Droog zijn zilveren jubileum als lid van den Heem- steedschen Gemeenteraad gevierd. Reeds vroeg in den morgen mocht hij vele bloemstukken en felicitaties ontvangen, o. a. een bloemstuk van de R. K. Raadsfractie, de Werklieden-ver- eeniging D. E. S. en een cadeau van de Spaar- nebank. „Koninginnedag" bereidt weer een kinderfeest voor, dat als altijd geopend wordt met de ge bruikelijke aubade. Daarbij zal onder den heer R. M. van der Hart, als dirigent, gezongen wor den: Wilhelmus, 2 coupletten, Een liedje uit den vreemde, 3 coupletten; Hollandsch liedje, 2 coupletten; Holland ze zeggen; Beter te ge ven dan te ontvangen, 1 couplet; Veel voor an deren; Jongens-duinlied, 3 coupletten; Wij zijn zoo graag daar boven; Neerlands Volkslied, 2 coupletten; Wien Neerlands bloed. Als altijd wordt een beroep gedaan op de gewaardeerde medewerking. De gebruikelijke tocht van een paar honderd kinderen naar Artis zal ditmaal 18 Juli a.s. olaats hebben. Zooals het gewoonlijk gaat als Watt en half Watt zich op het witte doek vertoonen, is het in Palace ook gisteravond weer gegaan, toen ze daar verschenen als filmhelden. Twee jonge mannelijke sterren worden door den directeur eener filmonderneming ontslagen, omdat zij naar zijn zin te veel flirten met zijn dochters. Watt en half Watt, die met tientallen an deren in de wachtkamer al uren zitten wachten in de l oop als figurant een paar dollar te zul len kunnen verdienen, worden uitgepikt om hen te vervangen. Het opnemen voor de nieuwe film, een drama, begint, maar door de bekende linkschheid en onnoozelheid van het tweetal komieken komt er van de film niet veel terecht; telkens en telkens weer moet opnieuw begonnen worden en dat om redenen die het publiek doen scha teren van het lachen. Maar de directeur zit met het geval de film moet binnen acht dagen draaien en dus wordt er, zoo goed en zoo kwaad als het gaat, doorge werkt. En als dan de avond der eerste opvoe ring is gekomen, directeur, regisseur en allen die er meer aan te pas komen, in angst en In den afgeloopen nacht omstreeks half een heeft zich op de Garenkokerskade te Haarlem een vreeselijk drama afgespeeld. De 36-jarige v. S„ geboren te Hamburg, ge raakte in twist met zijn 35-jarige echtgenoote, met wie hü een echtscheidingsprocedure voerde. Uit een revolver van een klein kaliber loste hij een schot, dat de vrouw trof in de lin kerborst. Zij sleepte zich nog voort naar haar nabij gelegen woning in de Previnairestraat, waar zij in elkaar zakte. Na de daad pleegde de man zelfmoord door zich een kogel door de rechterslaap te jagen. Hij was onmiddellijk dood. Van alle kanten snelde hulp toe, waarna de vrouw per zieken auto naar het Elisabeth-gasthuis vervoerd werd. Haar toestand was hedenmorgen naar omstandigheden bevredigend. Ook het lijk van den man is naar het St. Elisabeth-gasthuis overgebracht. Een wel droevige omstandigheid is, dat bij het drama het zoontje van acht jaar tegen woordig was. Als oorzaak van deze poging tot moord en zelfmoord wordt door de politie opgegeven het feit, dat de vrouw van haar man wilde schei den, om een nieuw huwelijk aan te gaan. Omtrent deze tragische nachtelijke gebeur tenis en haar aanleiding vernemen wij nog het volgende. Bij een bewoner van de Previnairestraat huurden half October 1931 een heer en een dame onder den naam de G. een bovenwoning. Zij deelden mede een acht-jarig zoontje te hebben. De vrouw woonde er echter alleen met het zoontje. De verhuurder wist niet, dat de vrouw getrouwd was met zekeren S., van beroep steward, die eens in de zeven weken uit Hamburg naar Haarlem overkwam om zijn echtgenoote te bezoeken, doch van wien de vrouw tegen 'smans wil scheiden wilde. Zooals de verhuurder ons mededeelde ont ving de vrouw Vrijdag een telegram uit Ham burg, waarin haar man haar verzocht in Am sterdam samen te komen. Zij is toen met haar zoontje naar Amsterdam gegaan en 's avonds zijn zij met den laatsten trein in Haarlem teruggekomen. De verhuurder had zich ter ruste begeven doch omstreeks half een kwam schreeuwende het zoontje aan de deur. Hij kleedde zich haastig aan en toen hij de deur geopend had, riep het jongetje: „Mam mie ligt daar en pappie ligt om den hoek." De man ging ijlings met het zoontje mee en vond de moeder op straat liggen bij volle kennis, luid schreeuwend. Om den hoek op de Garenkokerskade tag S. die zich met een schot in het hoofd van kant had gemaakt. Politie en O. D. werden direct gewaarschuwd en zoo spoedig mogelijk waren eenige agenten en een brancard ter plaatse. Nog vernemen wij, dat het zoontje aan den verhuurder mededeelde, dat hij beren en apen gezien heeft, waaruit valt op te maken, dat het echtpaar een bezoek aan Artis gebracht heeft. Blijkens mededeelingen vertoeft de S. momen teel in Indië. Familie van hem woont in Heem stede Geboren, 30 Juni: Zoon van M. v. Luin- Schmidt; Dochter van J. M. v. Odijk-Perry, d.; Zoon van M. J. Broersma-v. Leeuwen; Dochter van A. M. Smit-Jansen; Dochter van C. de Nijs- Tenkink; 1 Juli: Zoon van H. M. Lommers- Scheffer; Zoon van C. M. Schooneveldt-Hoed; 30 Juni: Dochter van D. W. A. v, Beers-Povel; Zoon van H. M. v. d. Wel-v. Tongeren; 29 Ju ni: Dochter van C. v. Mil-v. d. Poel; 30 Juni: Zoon van F. M. Wittebrood-Oostendorp; 29 Juni: Dochter van L. Hoogeboom-Kammeraad; 29 Juni: Zoon van J. J. Geuzebroek-Hageman. Overleden, 29 Juni: J. D. Janz, 69 j., Pega- susstraat; M. Cats, 71 j„ Jansstraat; 1 Juli: J, F. Ruhe, 69 j., Tempeliersstraat; A. C. v. Polen- Wilkes, 72 j., Soendastraat. Vrijdagavond hield de H. F. C. Haarlem in een der zalen van hotel „De Leeuwerik" haar jaarlijksche algemeene vergadering. Alvorens de voorzitter, de heer C. N. Hin, de vergadering opende werd aan den leider van de Olympische ploeg op het s.s. „Statendam" der Holland-Amerika Lijn het volgende tele gram gezonden: „Voetbal, cricket en athletiek Haarlem wenscht de Olympische ploeg, in 't bijzonder clublid Berger en stadgenoot Van Eg- mond een voorspoedige reis en veel succes toe." Vervolgens sprak de voorzitter zijn openings rede uit, waarin natuurlijk in het bijzonder het groote succes in het afgeloopen seizoen, het ver overen van een plaats in de eerste klasse werd gememoreerd. Na de lezing van notulen der vorige algemeene vergadering bracht de secre taris, de heer J. P. van Balen -Blanken, zijn als steeds uitermate verzorgd en uitgebreid jaarverslag uit, waarin alle belangrijke gebeur tenis in het afgeloopen seizoen uitvoerig wer den vermeld. Een hartelijk applaus der aanwe zigen was een welverdiende belooning voor dit keurig verslag. Uit het verslag van den penning meester, de heer N. J. Twisterling, bleek, dat de vereeniging er ondanks groote uitgaven ook financieel gunstig voorstaat. De huishouding van groote vereenigingen is nu eenmaal kost baar en dat ook aan belastingen flinke bedra gen worden betaald bleek wel uit het alleen aan vermakelijkheidsbelasting betaalde bedrag van ruim ƒ3.550. Na voorlezing van het rapport der kascom- missie werd de penningmeester onder dankbe tuiging gedécharcheerd. De contributie werd on gewijzigd vastgesteld. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden A. J. Schra- vendijk, vice-voorzitter, J. P. van Balen Blan ken, secretaris, A. M. Tijsseling en W. Onken- hout, commissarissen, herbenoemd. Na aanne ming van een aantal nieuwe leden werd de kas- commissie, bestaande uit de heeren A. J. Scha- lekamp, H. van Keulen en C. Nagtzaam, her benoemd. Ten slotte werden de herkozen be stuursleden geïnstalleerd, waarna de vergade ring na rondvraag werd gesloten. Sociëteit „St. Bavo" uur „Geel-Wit" Gewone zittingen 4 6 uur. Rembrandt.Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Palace Boscoopvoorstellingen en variété, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Sociëteit „St. Bavo" R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur R. K. Commissie voor Beroepskeuze, 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstelligen en variété, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstelling en variété, 8.15 uur. Luxor-Theater Bioscooopvoorstelling en va riété 8.15 uur. De Zondag- en nachtdienst der apotheken wordt deze week tot en met Vrijdag Waargeno men door: de firma C. G. Loomeijer en Zn., Barteljorisstraat 11, telefoon 10175 en door de Park-Apotheek, Kleverparkweg 13, tel. 11793. Nieuwe Groenmarkt 22: Woensdagavond van 7%—9 uur. Klarenbeekstraat 60: Woensdagavond van 7 9 uur. Ook gedurende de zomermaanden. De B. V. „Ons Genoegen" uit Zaandam zorg de Vrijdagavond in „Hof van Holland" voor een verrassing door met haar eerste zes spelers op de B.V.D.E.S. een flinken voorsprong te nemen. Het buitengewoon sterke spel van den Zaan- schen matador, welke de 200 car. cadre in slechts 9 beurten volmaakte, verdient speciale vermel ding. De uitslagen zijn: Lamm'ésh's! '200 9 43 22.22 J. HÓlwedel 81 44 13 1.86 D. Ratelband 100 44 10 2.27 Hartog (inv,)- 105 76 10 1,38 Baarda 77 65 7 1.18 Jonkhart 71 53 10 1.33 Totaal 634 caramboles D. E. S. D. A. de Foeljaeger 33 8 16 4.12 F. v. Terwisga 125 44 12 2.86 J. de Nijs 59 43 9 1.37 H. Trininga 125 76 7 1.64 B. Bottelier 100 65 12 1.53 H. Wesseling 80 53 6 1.51 Totaal 522 caramboles O. G. staat dus momenteel 112 car. voor! Nu de inschrijvingen zoo goed als alle bin nen zijn, blijkt de deelname voor het aan staande Nationale Zwemfeest op 3 Juli buiten gewoon groot te zijn; op ieder nummer zal het aan spanning niet ontbreken. Aangezien te Haarlem alleen een Zwemfeest georganiseerd wordt, zijn de beste zwemmers (sters) vertegen woordigd Hieronder volgen enkele series: Op de 200 Meter schoolslag Dames mej. Kas- tijn (Wereldrecord-houdster) en haar geduch te concurrenten de dames Huijbers, Hessels, Kollerie e. a. Op de 100 M. vrije slag heeren: Scheffer (kampioen van Nederland), Hemsbergen die hem verleden Zondag sloeg, van Voorst, Ban nenberg, Wegenaar, e.a. Op de 200 M. schoolslag Heeren: Korpershoek (Kampioen van Nederland), van Woerkom, Vrugt e.a. Op de 100 M. vrije slag Dames: de 13-jarige M. Selbach, Hüsken, ter Beek e.a. Op de 100 M. rugslag voor Dames: Mej. Korthoff Ketellaar, van Voorst, Kollerie e.a. Ook de estafettes zullen in series moeten worden verzwommen. Rest ons nog mede te deelen dat van af half één een gramofoon- platenconcert zal worden gegeven (versterkte installatie) en het verloop der wedstrijden per microfoon aan het publiek zal worden be kend gemaakt. De aanvraag om plaatsbewijzen is enorm, zelfs van buiten de stad. De voor-verkoop sluit onherroepelijk Zondag morgen om negen uur. Barteljorisstraat 16 Tel. 10756 PREMIER DUPLEX-STOFZUIGERS I 165 Zondag a.s. zal op het IJsclubterrein te Am sterdam de jaarlijksche Zijlstrapartij gehouden worden, waarbij om den bekenden wisselbal gestreden zal worden. Wij herinneren er aan, dat het Amsterdamsche partuur het vorige jaar te Hilversum op den eerepalm beslag wist te leggen en daardoor thans gehouden is om de komende partij te organiseeren. „Frisia" ver overde destijds na een spannenden eindstrijd den tweeden prijs - en zal thans met hetzelfde partuur uitkomen t. w. met D. Goodijk, S. Broersma en K. Rijpma. De bijna onafgebroken regenbuien op den dag dreigden op dezen zeer bijzonderen dag van dit tennis-tournooi de afwerking van het vastge stelde programma te verstoren maar gelukkig kwam eenige uren voor het belangrijke uur van half acht de zon' door waardoor tot groote voldoening van honderden belangstellenden de aangekondigde exhibition heeren dubbelspel tusschen de heeren Leembruggen en Koopman en de heeren Wetselaar en Jlir. H. A. C. van Riemsdijk kon doorgaan. Hét pleit intusschen zeker voor de kwaliteit der banen op dit complex, dat om vijf uur alle banen ondanks den geweldigen regenval uit stekendbespeelbaar bleken. Terwijl rustig werd11 doorgewerkt aan de afwerking van het tourna- ment-programma kwamen reeds ver voor het voor de exhibition aangekondigde uur talrijke bezoekers opzetten en om half acht moest de belangrijk uitgebreide accomodatie geheel in gebruik worden gesteld om alle belangstellenden te bergen en het behoorlijk volgen van de exhi bition te waarborgen. Met Hans Blom op de hem zoo bekende stoel werd vervolgens een aan vang gemaakt met „de gebeurtenis" van dit tournooi. Door het aanbrengen van microfoon met luidspreker kon de score geheel worden gevolgd zoodat ook dit onderdeel uitstekend verzorgd was. Met een wat hinderlijken wind maar overigens onder ideale weersomstandigheden begon Leem bruggen te serveeren. In de eerste set is het spel van beide Amsterdammers aanvankelijk wat mat, terwijl aan de andere zijde van het net vooral Jhr. H. A. C. van Riemsdijk volko men zijn goeden vorm van j.l. Zondag beves tigt. In snel tempo loopen Wetselaar en Van Riemsdijk uit tot 5—0 alvorens Koopman door zijn bekende spel aan het net de service van Leembruggen voldoende ondersteunt waardoor deze game voor de Haarlemmers verloren gaat. Van Riemsdijk, die uitstekend serveert, zorgt dan dat de eerste set met 6—1 aan de Haarlem mers komt. In de tweede set komen Koopman en Leembruggen 2—0 achter, maar dan komen de ralleys waarnaar in de eerste set vergeefsch werd uitgezien. Goede lobs van Leembruggen en fraaie passings van Koopman doen drie ga mes winnen. Wel verliest Leembruggen dan zijn service maar dit overkomt ook Wetselaar, 44. Ook beide volgende games zijn voor de Amster dammers die met 6—2 de 2e set winnen. In de final set gaat de strijd tot 33 gelijk op maar dan komt vooral Koopman wat beter op dreef zonder echter zijn vorm te bereiken die hem in onze Davis-cup ploeg heeft gebracht en met 63 winnen de Amsterdammers de 3e set en den wedstrijd die met groote aandacht en waar deering voor het goede tennis door de aanwezi gen werd gevolgd. Voor Wetselaar en Van Riemsdijk, die samen uitkomen op de Interna tionale kampioenschappen te Noordwijk was het inmiddels een goede oefening. Na afloop speelden Leembruggen en Wetselaar resp. met de jeugdige leerlingen van het Kennemer Ly ceum, De Roos en Scheltema, nog een set met niemand minder dan Koopman en Van Riems dijk als „ballenjongens" waarbij de jeugdige volgelingen van den heer Van 't Lam na een wat aarzelend begin toonden over voldoende aanleg te beschikken om t.z.t. waardige opvol gers van een Van Riemsdijk, Kauffmann, Rho- dius. Hooft, te worden in de Schoolploeg van het Kennemer Lyceum. Ook dit gedeelte van den avond slaagde voortreffelijk. Voor den heer Van 't Lam als organisator van dezen avond een woord van hulde voor de uitstekende pro paganda voor de tennissport gemaakt. Voor de aanwezigen viel er veel te waardeeren en te.... leeren en daarvoor was de exhibition bedoeld. Ook den vier heeren die zoo bereidwillig hun medewerking verleenden mag een woord van dank niet worden onthouden. Van de voor het tournooi nog gespeelde par tijen vermelden wij ten slotte: Dames dubbelspel A.: Mej. M. Uitenhage de Mist en Mej. D. van de Haar sl. Mej. A. Veen- hoven en Mevrouw Van DrielKrol 62, 62. Mej. Renses en Mej. A. Vlieger sl. Mevr. C. Kuhn en mevr. A. Kamerbeek. Heeren enkelspel B.: Westenberg sl. Pütz 6—4, .6—3. Dames dubbelspel B.: Mevr. C. Kramer en Mej. Blikslager sl. Mej. A. Terwey en Mej. M. Terwey 7—5, 9—7. Gemengd dubbelspel B.: Mevr. Van Driel Krol en Mr Bouman sl. Mevr. Houtman en A. Baart 6—2, 46, 62. Mevr. Van der Horst en Sonnemans sl. Mej. T. Beyer en J. Bettink 6 3, 6—4. Dames dubbelspel C.: Mej. Reusing en Mej. Sprengers sl. Mevr. B. Eek er. Mej. Nieuwen, huis, 61, 61. Dames Loots w.o.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2