Het gebed van den Paus m Hierop letten! Betonwerken H. NIMIS 65 85 VROOM rMEEtMAM HUISDIEREN 125 146 Bij het graf van St. Pleter De toekomst van de Katho lieken in Tsjecho-Slowakije ir~M« IS EEN SOLDAAT EEN MOORDENAAR? MARKTEN KENNEL „HAERLEM" Fundeeringen Kelders Vloeren Gran itowerken Pres. Steynstraat 7 ZIET ONZE ETALAGES ZATERDAG 2 JULI O ROMA FELIX! MGR. ZAVORAL VOOR DEN K. R. O. „Stil bezoek van den Laatste aan den Eerste, die deze hemelsche macht en zending op aarde droeg" Boodschap tot het Katholieke volk BIJ HET GRAF VAN SINT PIETER Op den feestdag van de H.H. Petrus en Paulus vond ook dit jaar wederom in de St. Pieterskerk te Rome een eenvoudige, maar tref fende plechtigheid plaats, n.l. het bezoek van den H. Vader aan het graf van den Prins der Apostelen MANDSJOERIJE-COMMISSIE KRIJGT DEN TIJD Geen rapport voor I November PROVINCIAAL NIEUWS HET PROVINCIAAL ELECTRICITEITSBEDRIJF De derde turbine Verkoop tuinbouwproducten HALFWEG BLOEMENDAAL DUIVENSPORT Burgerwoonhuis pr. rashonden te koop VRIJE BOVENHUIZEN VOILE a VOILE VOILE EOK GEORGETTE dubb. breed, in mooie effen tinten GEORGETTE dubb breed, iets bijzon ders zoowel kwaliteit als dessin GEORGETTE dubb. breed, extra aanbie ding gebloemd georgette GEORGETTE dubb. breed, in prima kwaliteit zeer exclusieve dessins en fijne tinten Fantasie Zijde Fantasie Zijde Crepe de Chine Crepe de Chine Imprimé Shantung Vlisco Mousseline Onze Romeinsche correspondent schrijft ons d.d. 29 Juni: Petrus en Paulus is een bij uitstek Ro- meinsch feest. De stad, die de graven der beide groote apostelen bezit, toont op de zen dag, dat zij die eer op prijs stelt. Er is nauwelijks een Romein, die niet even den St. Pieter komt bezoeken, waar het donkere bronzen standbeeld van den Visscher, met de tiara gekroond en met een gouden man tel omhangen, oostersch-plechtig, maar even vaderlijk als altijd op zijn hoogen ze tel troont. Onder de wijde ingangen door, waar een uit groene ranken gevlochten vischnet aan het symbolisch beroep van den prins der apostelen herinnert, stroo men den heelen dag door duizenden en tienduizenden, zoodat de onmetelijke basi liek voor één feestelijken dag haar wan den welft over een menigte, die even grootsch is als zij. En straks bruist door een zestienstem- mig koor met geweldige geestdrift gezon gen, door die hooge gewelven de feest- hymne der beide apostelen, die een feest- hymne voor de stad Rome is: O Roma fe- lix! „o gelukkig Rome, door het bloed van twee vorsten gepufperd, overtreft gij alle schoonheid der wereld." Maar gisteravond, na de vespers van het feest, is de Paus in de stilte van de duis tere basiliek op het graf van zijn Voor ganger gaan bidden. Een plechtigheid zon der praal en zonder toeschouwers, een stil bezoek van den Laatste aan den Eerste, die deze hemelsche macht en zending op aar de droeg. De wijde ruimte van de basiliek ligt in het donker, hier en daar doorschemerd van een westelijk venster, de kaarsen voor het Sacrament of de dansende waslichten rondom het apostelgraf. Uit de hoogte klinkt muziek: de luidsprekers worden nog eens gecontroleerd voor de plechtigheden van morgen. Een vendel van Sampietrini, met de bezems als geweren op den schou der, schuifelt na gedanen arbeid door het donker na$f, „buiten. Rondom het zwarte gelaat van het apostelstandbeeld glimmen de juweelen van de tiara en van den gou den mantel. Dan wordt het geheel stil en voorafge gaan door zes toortsdragers, begeleid door enkele leden van zijn hof, daalt de Paus langs de oude steenen trappen in den Sint Pieter af. Hij knielt eerst een oogenblik neer voor het Allerheiligste in de Sacra mentskapel; dan gaat de kleine, fantasti sche stoet door het breede schip der basi liek naar het graf van St. Pieter. Op den bidstóel, die daar wacht, knielt Pius XI neer. De stilte, die hem- omgeeft, is vol van grootsche en ontroerende ge dachten. De pralende basiliek, die slechts triomfen pleegt te zien, is slechts een don kere ruimte. Hier knielt een mensch op het graf van den mensch, die vóór negentien honderd jaren de onvatbare goddelijke zending ontving, die nu op zijn eigen schou ders drukt. Een broeder op het graf van zijn broeder, die hem is voorgegaan. Een strijder op het graf van den strijder, die denzelfden last op de schouders gedragen heeft en nu in de eeuwigheid rust. Negentienhonderd jaren gaan als een ademtocht voorbij. Het mysterie van de goddelijke zending, die het bovennatuur lijk bestaan der Kerk in een zwak mensch verankerde, is nog even groot en ontroerend als op den dag, toen Christus den Visscher tot Zijn plaatsbekleeder maakte. De kleine gestalte, die diep ineengezonken knielt on der de schemerende gewelven, gehoorzaamt aan datzelfde bevel. Alsof de ruimte zelf een stem aanneemt, om deze gedachten te vertolken, ruischt het nu zacht uit het duistere gewelf: Tu es Petrus „Gij zijt Petrus, en op deze rots zal Ik mijn Kerk bouwen." Pius XI is in de confessie afgedaald en zegent daar, op het graf van den eersten apostel, de bisschopsmantels, die aan de nieuwe primaten zullen worden gegeven. Daarmee is de plechtigheid ten einde, maar de Paus wandelt nu door de stille en verlaten basiliek, die hij anders alleen vol van het gejuich en de menigte der groote plechtigheden kent. Als een eenvoudig ge- loovige gaat hij den bronzen voet van Pe trus kussen, die door de vereering van eeuwen gladgesleten is. Hij bezichtigt zijn eigen kathedraal als een belangstellend be zoeker en luistert naar een paar stukjes virtuoze muziek, die de voortreffelijkheid van de radio-apparaten bewijzen. Dan vormt zich de kleine optocht van de roodgekleede fakkeldragers en de Zwit sers en de kanunniken weer en in hun midden verlaat de Paus den St. Pieter. Het bezoek, dat de tweehonderd zestigste op volger van Petrus aan hem en zijn Kerk ge bracht heeft, is voorbij. Voor de K. R. O.-microfoon zal hedenavond mgr. dr. Method Zavoral, abt van Strahov in Tsjecho-Slowakije, lid van het permanent co mité voor de organisatie der Internationale Eucharistische Congressen, volgende boodschap richten tot het Nederlandsche Katholieke volk: Ik verheug mij, dat het mij mogelijk is door den Radio-Omroep de Nederlandsche Natie en vooral de Nederlandsche Katholieken te begroe ten. Zij zijn geen vreemden voor mij: God heeft gewild, dat ik indertijd tegenwoordig was, als lid van het Permanent Comité der Wereld-Eucha- ristische-Congressen met de groote groep van Tsjechische Congressisten, bij het Eucharistisch Congres, te Amsterdam georganiseerd, en dat het rnjj mogelijk was toen in het Stadion te spreken in naam van de Tsjechische natie, tot duizenden en duizenden luisteraars. Dezer dagen was ik te Dublin, waar het Eucharistisch Congres door den betoonden gods dienstzin, door de ontzaggelijke geldelijke offers en door groote, nobele en ontelbare offers van zelfverloochening, geduld, bescheidenheid, held haftige volharding, de groote meerderheid der Inlandsche Eucharistische Congressen verre overtrof; dit congres was groot, èn door het uiterlijk succes èn door het geestelijk resultaat. Maar toch, met aandoening herinner ik mij ook het Amsterdamsch Congres, georgani seerd in geheel andere en in zeker onvergelijke lijk moeilijker omstandigheden dan in Ierland. Ik nam kennis van uw strijd voor gelijkheid der Nederlandsche Katholieken met de overige burgers en ik weet wat deze 50 jaren strijd verg de en hoeveel offers deze strijd vroeg. Uw lei ders deelden mij, toen ik uw gast was, mede, dat dikwijls de moedeloosheid over u kwam, maar dat gij tegen U zelf gezegd hebt, met een volharding en dapperheid, zoo karakteristiek voor uw ras: „Ook indien wij verplicht waren het offer van den laatsten cent te brengen, zou den wij het doen voor de rechten van onze kerk, voor een godsdienstige opvoeding van on ze kinderen in katholieke scholen, opdat ons particulier en publiek leven religieuser, warmer en dieper worde." God geve u volharding, God luistere naar uw vurige gebeden! Met het volste recht heb ik in het Stadion bij het Eucharistisch Congres te Amsterdam kunnen zeggen: „Hollandia docet", „Nederland strekt tot leering", Nederland is een voorbeeld voor allen ook voor de Tsjecho-Slowaaksche katholieken, hoezeer die zich ook ontwikkelden op een andere wijze. Tot voor korten tijd hadden de katholieken in de heele voormalige Oostenrijksche Monarchie de groote meerderheid, evenals ook in den Tsjecho- Slowaaksche Staat van heden; maar zulk een majoriteit is soms gevaarlijk. Zij verleidt tot slordigheid en doet de macht van de tegen, standers onderschatten, zij belet vaak ap tijd en scherp genoeg de dreigende gevaren te zien. Wij zijn een Staatskerk geweest met alle voor- deelen en nadeelen, die daaraan verbonden zijn; wij steunden te veel op deze Staatsbescherming en dat ondanks het feit, dat het Oostenrijks parlement in het 60ste jaar van de vorige eeuw stemde voor schoolwetten ,die Pius IX noemde „Leges abominabilis", „afschuwelijke wetten". Toen kwam de Staatsgreep, die weliswaar een onbloedige revolutie was, doch een revolutie die tot op de fundamenten toe, de constructie veranderde van onzen Staat en die in Tsjecho Slowakije de Katholieke Kerk op een absoluut andere basis plaatste. Alle verbittering, gedu rende 300 jaren opgekropt in de ziel van het Tsjecho-Slowaaksche volk tegen het heele Oos tenrijksche regime, brak met hartstocht los tegen alles, wat aan dit regime herinnerde, en raakte ongelukkigerwijze ook onze kerk. En in dezen tijd van zedelijke verwording gebeurden ér, vooral in Slowakije, onder onverantwoorde lijke elementen anti-katholieke dingen, die wel VX'V Poeders en tabletten zijn alléén echt, als de verpakking voorzien is van den naam Mijnhardt. Let bij het koopen daar speciaal op, want dit alleen garandeert u de echtheid in staat waren om in de geheele katholieke wereld veel vijandschap te wekken ten opzichte van Tsjecho-Slowakije en heel handig hebben onze tegenstanders gebruik weten te maken van deze droevige gevallen. Heden is het heel anders geworden: onze katholieken hebben door daden bewezen, dat zij trouw staan achter him Staat en dat zij het eigen volk beminnen met iederen klop van hun hart. Evenals in uw land en evenals in België, Frankrijk en als in de heele wereld, zal ook bij ons voortduren de kamp: „met de Kerk of te gen de Kerk", „met God of tegen God", maar de leiders van onze Natie begrijpen ten volle dat het een levensvraag is voor onzen Staat, de tegenstellingen niet toe te spitsen; de af gronden niet te verdiepen en een toestand te scheppen, zóó, dat volle souvereiniteit voor den Staat in Staatsvraagstukken en volle vrijheid voor de kerk in kerkaangelegenheden verze kerd zijn. Uit dit besef is een zekere „Modus vivendi", een zeker accoord, volgens hetwelk de Praagsche Nuntius Ciriaci en Minister Dr. Benes trouw samenwerken. Ik ben er van over tuigd, dat het religieuse leven in Tsjecho- Slowakije in intensiteit en warmte toeneemt. Het zijn vooral ook de intellectueelen, die onze kerken vullen in grooten getale en het is in de eerste plaats onze jeugd van de middel bare en hoogere scholen, die zich met fierheid plaatst onder de Eucharistische vlag. Wij zijn nog verre van het doel, dat Gij, Nederland sche katholieken, reeds bereikte, doch wij heb ben uw deel steeds voor onze oogen, wij gaan er naar toe en zullen het bereiken, indien wij waardig blijven Gods genade en de vriend schappelijke sympathie van de heele katholieke wereld. BERLIJN, 1 Juli. (V. D.) Voor het landsge- recht stond heden terecht de redacteur Ossietsky van de „Weltbühne" wegens beleediging van de Rijksweer, In een artikel had hij geschreven, dat ook een soldaat, die in dienst een mensch doodt een moordenaar is. Aanvankelijk had de recht bank te Potzdamm geweigerd een vervolging in te stellen, aangezien zij van meening was, dat het artikel niet beleedigend was. Het Open baar Ministerie was daar tegen in beroep ge gaan, zoodat Ossietsky heden toch terecht stond. Krachtens een veroordeeling wegens land verraad ondergaat hij op het oogenblik reeds een gevangenisstraf van anderhalf jaar. Thans eischte het Openbar Ministerie wegens belee. diging van de Rijksweer zes maanden gevan genisstraf tegen hem. Nader wordt gemeld dat het gerecht den re dacteur Ossietsky van de hem ten laste ge. legde beleediging van de Rijksweer heeft vrij gesproken. GENEVE, 1 Juli. CV. D.) In de buitengewone Volkenbondsvergadering ter behandeling van het Chineesch—Japansch conflict heeft de voorzitter Hymans een ontwerp-resolutie inge diend, waarbij het door de enquettecommissie uit te brengen rapport eerst per 1 November behoeft binnen te komen. De Chineesche gezant Yen constateerde dat de Chineesche regeering slechts met leedwezen haar toestemming tot de verlenging van den termijn geeft. China is reeds 10 maanden in afwachting van de hulp van den Volkenbond. Hij is er voor verantwoordelijk dat de Mand- sjoerije-commissie zoo laat haar bestemming heeft bereikt. Ook uit constitutioneele gronden is de verlenging van termijn betreurenswaardig, aangezien de marionettenregeering in Mand- sjoerije alles doet om de overeenkomsten tus- schen Mandsjoerije en China op te heffen. In Mandsjoerije wordt oorlog gevoerd, zij het niet in naam, dan toch wel metterdaad. De vertegenwoordigers van Zweden, Spanje, Mexico en Tsjecho-Slowakije drongen er op aan het uitstel niet een precedent te doen zijn. Ten slotte concludeerde de voorzitter dat de vergadering tot verlenging van den termijn had besloten en verdaagde hij de bijeenkomst tot later order. De volgende week zal de Volkenbondsverga dering mogelijk opnieuw bijeen komen ter be handeling van de kwestie der toelating van Turkije. In de Commissie van Provinciale Staten van Noord-Holland tot onderzoek van de suppletoire begrooting van het P. E. N. is door een aantal leden bezwaar ingebracht tegen den bouw van een derde turbine voor het bedrijf te IJmuiden en wel op grond van het feit, dat in de huidige omstandigheden de turbine thans niet gebouwd zou mogen worden. Na uitvoerige bespreking kwam de meerder heid van de Commissie tot de conclusie dat wel tot den bouw moet worden overgegaan, ter wijl de Commissie zich unaniem uitsprak voor het oprichten van het hoofdgebouw voor admi nistratieve en technische diensten. Voorstel van Ged. Staten van Noord-Holland Gedeputeerde Staten van Noord-Holland vra gen machtiging over 1932 ƒ100.000 te besteden tot het verstrekken van tegemoetkomingen aan tuinders, wier producten op de veilingen op onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten vastgestelde minimumprijzen niet opbrengen, mits de tuinders van deze producten afstand doen en indien een stelsel gevonden kan wor den, dat de zondige waarborgen biedt voor een nuttige besteding van genoemd bedrag. R.K. Inkoop-Centrale. De aangekondigde jaarvergadering van de R.K. Inkoop-Centrale, afd. brandstoffen, welke in de komende week gehouden zou worden is tot nader order uitge steld. Gevonden voorwerpen Gevonden en terug te bekomen bij: H. van der Pelt, Bloemen- dalscheweg 303, Overveen, een sigarenaansteker; W. Vleghert, Stolberglaan 17, Aerdenhout, een damesportemonnaie met inhoud; H. Lahman, Korte Zijlweg 37, Overveen, een zak tulpenbol len; v. Kooten, Kennemerweg 70, Santpoort, een groote zwarte hond; Mej. Loeve, Rijpstraat 15, Haarlem, een schoen; Bakker, Kennemerweg 3, Bloemendaal, een dop van auto; Postkantoor te Bloemendaal: een brij met hoorn-montuur; Mica, Verbindingsweg 20, Bloemendaal, een jongensjasje (blazer); Herder, Kinheimweg 31, Bloemendaal, een rijwielbelastingmerk; Tide- man, N. Stationsweg 10, Bloemendaal, een lang harige hond; Hekker, Ramplaan 68, Haarlem, een pakje verbandmiddelen; M. v. d. Booren, Harmenjansweg 22, Haarlem, een ring met sleutels; M. Veggel, Rozenstraat 51, Haarlem, een dop van een autowiel; C. Cassee, Kerkplein 12, Bloemendaal, een gouden ring met steen; J. van Duuren, Westerstraat 43, Haarlem, een standaard met vlaggetje A N. W. B.; aan den politiepost Aerdenhout: een sjaal, een parapluie; aan den politiepost Noordzeestrand: een kin derjurkje, een leeren ceintuur, een portemon- naie, een ring met sleutels, een sleutel; aan het horlogeketting, een pet, een huissleutel, een mantelceintuur, een kilogewicht, 2 bussen groen ten, een mandje, een zakmes. Levering brandstoffen Bij de inschrijving voor levering van brandstoffen, zooals anthra- ciet, cokes, turf en vuurmakers, voor het seizoen 19321933 aan gemeenteinstelliingen, was de laagste inschrijfster de fa. Gebrs'. Böttger, alhier, aan wie de levering gegund is. P.V. „Spaarnevogels" Uitslag van de wedvlucht Roosendaal, 95 K.M. G. A. Steyl 1, 2, 7; J. H. Somers 3, 4, 9, 10, 16, 23, 27, 29, 30, 31, 32; Joh. Heezeman 5, 15, 37,; A. Visser, 6, 13, 34; H. v. Oldenmark 8, 14, 35; M. v. d. Kerkhof 11, 17, 21, 24; P. Heymel 12, 20, 22, 26, 33; F. J. Lourenburg 18, 38; J. Staphorst 19, 25, 28. Wedvlucht van Lier, 139 K.M. M. v. d. Kerk hof 1, 14, 32; A. Visser 2, 25, 27, 28; J. H. So mers 3, 6, 8, 10, 13, 15, 21, 24, 26; H. v. Olden mark 4, 5, 29, 30, 31, 33; F. J. Lourenburg 7, 20; G. A. Eteyl, 9, 12, 16, 17, 19, 22, 23; Joh. Hee zeman 18. Wedvlucht van Vilvoorden. G. A. Steyl 1, 12, 17, 22. 24, 27; A. Visser 2; P. Heymel 3, 4, 10, 21; M. v. d. Kerkhof 5, 7, 23; J. H. Somers, 6, 8, 11, 15, 16, 18, 25; H. v. Oldenmark 9, 13, 14, 20; Joh. Heezeman 19; J. Staphorst 26. Wedvlucht van Mons. G. A. Steyl 1, 2, 9, 20, 24; Joh. Heezeman 3; H. v. Oldenmark 4, 5, 17, 18, 22; A. Visser 6, 13; J. Stophorst 7, 8, 15; P. Heymel 10; M. v. d. Kerkhof 11, 12; J. H. Somels 14, 16, 19, 21, 23. Wedvlucht van Compiegne: H. v. Oldenmark I. 3, 4, 5, 13; G. A Steyl 2, 11, 16; M. v. d. Kerk hof 6, 7, 8, 9; J. Staphorst 12; D. Smit 14, 17; P. Heymel 15. Wedvlucht van Noyon: P. Heymel 1, 6; G. A. Steyl 2, 7, 9, 13, 16; H. v. Oldenmark 3, 10, 11, 12, 14, 17; Joh. Heezeman 4; D. Smit 5, 15, 21; M. v. d. Kerkhof 7, 18, 19; A. Visser 20. Wedvlucht van Fontainebleau: M. v. d. Kerk hof 1, 9 P. Heymel 2; H. v. Oldenmark 3, 10, 13; G. A. Steyl 4, 5, 7, 12, 14; D. Smit 6; A. Visser 8; J. Staphorst 11, 15. LEIDEN, 1 Juli Veemarkt Aangevoerd 421 runderen, 231 kalveren, 229 schapen, 54 stieren, prijs 45290. 127 kalf- en melkkoeien, 170250, handel stug. 77 varekoeien 100— 170, handel stroef, 180 vette ossen en koeien 180—275, 3470 ct. per K.G., schoon a.d. haak handel stug. 3 pinken, 47 vette kalveren 25— 70, 36—95 ct. p. K.G., handel matig. 184 nuch tere kalveren 37, 229 vette schapen 13— 16, weideschapen 13—15, handel zeer traag, 1340 lammeren 512, 554 mestvarkens 8— 20, Londensche 2426 ct. per K.G. levend ge wicht. Zouters 25—27 ct., handel zeer traag, 820 biggen 46.50, 10 paarden 100210, 3 veulens, 5 bokken en geiten 36. LEIDEN 1 Juli Kaasmarkt Aangevoerd 119 partijen w.o. 89 part. Goudsohe en 30 part. Leidsche kaas. Ie soort Goudsche kaas p. 50 K.G. 24—27, 2e 20—23. Ie soort Leidsche 25—30, 2e 20—24. Handel matig. POELDIJK, 1 Juli 1932 Vereeniging Groen ten- en Fruitveiling Black Alicante 3438, 3039. Druiven, blauwe 27—38, 30—40. idem witte 2490. Aalbesseen, roode dubbele 3449. Aardbeien 519, alles per pond. Meloenen le soort 371.15, 3966, idem 2e soort 122228. Perziken le soort 1017, idem 2e soort 58. idem 3e soort 2—3. Pruimen, roode 4—14. aieis p. stuk. Aardappelen, groote 801.20, idem poters 70—1.05 per 100 K.G. Bloemkool, le soort 3—5 Komkommers, gele 56. Peper 1.60. Eieren 3.30 Andijvie 1.20, alles per 100 stuks. Snijboonen 3038, 26—32 per K.G. Princesseboonen, dub bele 3.20—3.68 per 8 K.G. Groote boonen 6468, 56—65 per zak van 15 K.G. Tomaten A 2.20— 2.80; idem B 2.60—2.80, idem C 2.20—2.80, idem CC 1.40—2.20 per 12^ K.G. CULEMBORG. 1 Juli. Veiling Culemborg en Omstreken. Aardbeiene 8!410 'A ct; le soort kersen 22—28; idem rood 14—20 ct. p. p.; tuin- boonen 5 ct.; peulen 21—23 ct.; doperwten 16H —19 ct.; spinazie 8'A—9 ct. per kg.; wortelen per bos 45 cent; kroten per 100 stuks 5765 ct. DELFT, 1 Juli. Delftsche groentenveiling Bloemkool le soort 5.80—8.20; 2e soort 2.60 —4.10; komkommers (Engelsche) le soort 5.70 —7.50; id. 2e soort 4.30—5.10 per 100; Prin- cesseboonen 45.0054.00; tomaten 14.60 23.30 per 100 kg. POELDIJK, 1 Juli. Bloemenveiling „Het Westland". Plumosa 6, Sprengeri 3—7, Bruids Anjers 23, Jasmijn 13, Lathyrus 25, Gladio len 913, Duizendschoon 23, Dahlia's 616, per bos; Gerbera 5.per 100 stuks. Coöp. C. W. S. 1 Juli. Hadley 2.30—4.50, But terfly 1—1.30, Columbia 1—1.60, Rosalandia 2.10—3.70, Briarcliff 0.80—1.30, Goldophelia 1.10. Am. Anjers 1.805.60, Lilium Auratum 9.40 10, idem idem n 6.80—8.30, idem Longilorum n 2.10—4.90, idem Regalis 2—2.30, idem Can- dicum 7, per 100; Plumosa 26—38, Sprengeri 614, Lathyrus 315, Violieren 3442, Linnia 1428, Dahlia 1335, Trosrozen 1630, Delfi- nium 3—15, Eng. Irissen 6—8, per bos; Horten sia 2045, Geraniums 915, Hang-idem 1618. Gloxinia 2129, Begonia 311, Bol-idem 912. per pot. VINKEVEEN, 1 Juli. Groenteveiling. Snijboo nen 1217; stamspercieboonen 2428; Wage naars 18; tomaten 914; aardbeien 1418 ct., alles per pond; kropsla per 10 stuks 611 ct.; komk. 5—7; spitskool 3 ct. per stuk; bloemkool 38 ct. per stuk; rabarber 4; peen 46 ct. per bos; spinazie 8—10; postelein 2—3; doppers 10— 17; peulen (dunne) 1930; id. (dikke) 617 c.; tuinboonen 3—7 ct .per kg. ALKMAAR, 1 Juli. Aardappelen per 100 kg. 2.904.90, aardbeien per slof 3390 ct., an dijvie per 100 stuks 1.00—3.10, asperges per 100 bos 2437, bloemkool I per 100 stuks 48.50, idem n 2.00—3.50, doperwten per 100 kg. 811, druiven per 100 kg. 43, krop sla per 100 stuks 0.502.30, komkommers per 100 stuks 22.75, meloenen per 100 stuks 5257, postelein per bakje 1035 ct., peulen per 100 pond 815, rabarber per 100 bos 47, selderie per 100 bos 2.804.80. spina zie per bak 25—71 ct., snijboonen per 100 pond 21—27, dubbele spercieboonen per pond 2327 cent., ct., tuinboonen per 100 pond 23, wor telen per 100 bos 3.50—7. ALKMAAR, 2 Juli 1932 Vemarkt 6 Paarden per stuk van f100160, 16 Melkkoeien per stuk van f 150260, 25 Nuchtere kalv. per stuk van f 412, 32 Vette Schapen f 14 16.50 per stuk, 26 Lammeren per stuk f 49, 29 Schrammen per stuk f 11—16, 72 Biggen 10 weken f 58. Handel stug. ALKMAAR, 2 Juli 1932 Boter- en Eieren- markt Boter, fabriek 1ste soort f 0.500.60; Boter, fabriek 2e soqrt f 0.450.50; Eieren, groothandel f 2.503.00; Eendeieren f 2.00. Piepkuikenmarkt. Aanvoer 40 kisten 0.62 y,— 0.80. HEILOO, 1 Juli. Exportveiling „St. Willibror- dus". Aardbeien, vroege 21—27 ct., idem, late 25—32 ct., Doperwten 14—18 ct„ Peulen 17—25 ct., Tuinboonen 46 ct., Dubbele stamslaboonen 5058 ct., Snijboonen 3648 ct., per K.G.; Ra barber 2540 ct., Wortelen 3045 ct., per 10 bos; Spinazie 38—50 ct. per kistje; Kropsla 0.401.20, Bloemkool le soort 3.806.10, idem 2e soort 1.30—2.40, per 100; Postelein 10 —27 ct. per kistje. HEM, Zuiderkogge, 1 Juli Bloemkool I 4.50 —9.10; Idem II 3.60—6.40; Sla 1.00—2.20; Aard beien 0.100.25; Wortelen 5.106.90; Tuinboo nen 4.00—5.00; Peulen 16.00—22.00; Snijboonen 0.350.38; Slaboonen 0.420.46; Perziken 0.04— 0.13; Gr. Schotsche 1.45—1.90; KI. Schotsche 0.90—1.06; Kriel 0.50—0.55; Witte 1.70—1.90 Aanvoer 2000 baal. NOORD-SCHARWOUDE, Veiling van 2 Juli. 30 K.G. tuinboonen 5.50; 91.200 K.G. Aardappe len: Schotsche Muizen 2.605.60; Groote 2.70 —3.10; Blauwe Eigenheimers 4.50; Drielingen 2.403.20. BROEK OP LANGENDIJK, 2 Juli 1932 15.700 K.G. Tomaten A 21.20—22.20; B 14.40 —20.10: C 20.40—20.70: CC 16.20; 285.000 K.G. aardappelen: Schotsche Muizen 2.40 6.10; Blauwe Eigenheimers 4.80; Drielingen 1.803.90 450 bos Wortelen 3.00—5.50; 5600 K.G. Roode Kool 4.10—5.50. HOOGKARSPEL. 1 Juli. Aardappelen: Schot sche 1.25—1.60; Ninetyfold 1.70—1.80; kleine aardappelen 65—80 ct. WOGNUM, 1 Juli. Aardappelen, gr. Muizen 1.20, middenprijs; kl. Muizen 0.80. WARMENHUIZEN, 1 Juli. Heden besteedde men voor: Schotsche muizen 1.104.60; id. groote 2.10—2.20; id. drielingen 2.002.40; zilvernep 15.90 per 100 kg. 's HERTOGENBOSCH. 1 Juli. N.V. Botermijn 28 Juni waren de cijfers 27.100 kg; 1.20; prjjs 1.20; laagste prijs 1.04; middelprijs 1.15 28 Juni waren de cijfers 22.500 kg; 1.20; 1.00; 1.15. AVENHORN, 1 Juli. Aardappelen: Schotsche, groote 2.303.40, aanvoer 70.000 k.g.; id. kleine 1502.40, aanvoer 6500 k.g. BEEMSTER, 1 Juli. Afslagvereeniging Beemster, Purmerend en Omstreken. Schotsche muizen ƒ0.43—1.28, idem kleine ƒ0.231.04 per zak van 25 K.G.; tuinboonen 70—72 ct. per zak van 15 K.G.; peulen 5.5014.50, dop erwten 59 per zak van 50 K.G.; kruisbes sen ƒ4.per 100 K.G.; perziken ƒ18.per 100 stuks; aardbeziën 823 ct. per pond; to maten 25—27, id. C ƒ21.— per 100 K.G.; spi nazie 1040 ct., postelein 4266 ct. per mand van 6 K.G.; sla ƒ0.403.00 per 100 krop; an dijvie 1045 ct. per kist; peterselie ƒ48. ra barber ƒ1—4, wortelen ƒ3.90—10.00. sjalotten 1.602.60 per 100 bos. druiven 86 ct.. sla boonen 0.96—1.04, snijboonen 5890 ct. p. K.G. OBDAM, 1 Juli 1932 Marktbericht „De Tuinbouw" 108000 K.G. Gr. aardappelen van f 2.302.40, 1500 K.G. Dr. Aardappelen van 1.90—2.—. BEVERWIJK, 1 Juli. Bloemenveiling t Cen trum Betaald werd per bos van 12 stuks voor Holl Iris 312 c, Engelsche 715 c., per bos van 20 stuks vor kasrozen Columbia 1260 c, Rozelandia 1040 c., Briarcliff 1260 c., Had ley 1565 c, Edith Helen 1460 c., Noacj» 12 50, Claude Pernet 1255 c., Butterfly 1025 c. per bos van 25 stuks, Anemonen 311 c„ Ranonkels 312 c., korenbloemen 510 c., dui zendschoon 38 c., Lathyrus in div. kleuren 417 c„ Violieren 830 c, Papavers 830 c„ Ixia 38 c., Pioenrozen 2040 c„ Centaurea's 6- 22 c., Margrieten 47 c.,Campanula 8-16 c., Gem. Coöp. Tuinbouw Vrije Groenten- en Fruitvei ling. N. A. Spinazie 810 c, Postelein 57 c, tomaten 1428 c., dikke boonen 4852 c, Snij boonen 4650, div. doperwten 1627 c., groote boonen 56, Peulen 20—25 c. per K.G., Sla 20 45 c., Andijvie 4550 c. per kist. Peen 57 c.. Asperges 61616 c, Rabarber 35 c. p. bos. Frambozen p. doos 4554 c., Druiven p. pond 39 c., Aardbeien m. s. z. dop 45580 c. per slof, Bloemkool 3, komkommers p. stuk 28 c. Tomaten-exportmarkt A 10, B en C 9.50, CC 6.50 per 100 pond. Aardbeien-export per 100 K.G. 2135 c. R.K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kennemer- land 1 Juli. Aarbeien 2233 per KG; id. 6095 per slof; Doppers 1522; Peulen 20 29; Capucijners Br. 24—30; idem W. 22—26; Tuinboonen 57; Raspus 34; Snijboonen 50; Dikke spercieboonen 50—58, alles per KG; Sla 1045; Postelein 1525; Spinazie 75; Andijvie 40, alles per kist; Bloemkool 410; Komkom mers 57, alles per stuk; Wortelen 58; Ra barber 34 lA; Selderie 5—9; Pieterselie 5. alles per bos; Aardappelen 5; Tomaten 2028, alles per KG; Asperge le wit 4553; idem le wit 20—25; idem le blauw 2535, alles per bos. BOVENKARSPEL, 1 Juli. Marktbericht „De Tuinbouw". (Station). Aardappelen gr. M., baal 1.202; Aardappelen kl. M., baal, 0.75120; Nin, baal, 1.551.90; Sutton, baal, 1.501.70; Sputton Eigenheim, baal. 2.65—3.05; Sütton Kriel, baal, 0.60—0.70. Voor zelfbewoning of geldbelegging te koop aangeboden bev.: 6 kamers, erker, balcon, voor- en achtertuin, en». Verhuurd. Koopsom 5200.Hyp. beschik baar. Inl. Woningbureau P. H. BORGHOUTS, Kruisweg, hoek Ro zenstraat. Voor goede verzorging tijdens uw vacantie alléén bij REGENTESSELAAN 42, Tel 14479 Na reorganisatie de modernste inrichting ter stede Ruime, lichte en hygiënische ingerichte hokken Tevens met stamboom. BEL EVEN 11101 Luxe verhuur van Rijwielen en Auto's en Reparatie aan alle mer ken auto's en rijwielen GARAGE VAN DER PEYL Lange Molenstraat 6 VOOR IJSVERKOOP Bijz. gesch. hoekperceel te huur ad 12.55 p. w„ in volksbuurt. Zaak en invent, 250.—. Ruime woning Aanv. 15 Juli. Br. onder no. 19843, Bureau van dit blad. met poort Stuyvesantplein halte Bus I, per 1 Aug. 37.50. Geheel huis Stuyvesantstr. 37 en 42.50. Labrijn Stuyvesantstr. 61 Bus I. Geldbelegging. Winkelhuisje met woning en poort Amst. Buurt 7.50. Br. onder no. 10832, bur. van dit blad. dubb. breed, voor dames Japonnen 57 diverse dessins. dubb. breed, zeer mooie bloem- dessins, extra voordeelig dubbel breed, moderne patronen »1 in prima kwaliteit in aardige dessins, voor Japonnen en Kinder- 1 Ij jurken w 70 c.m. breed, extra goedkoope aanbieding, 2j nieuwste modesnuljes 1 dubb. breed, zeer mooie kwaliteit zijde in fijne Jj j effen tinten w dubb. breed, (uitge- breide collectie,) inde JIJ» nieuwste patronen 85 c.m. breed, echte japansche shantung yA rood merk, bij ons origineel, kleur en waschecht grooten A 05 kleuren assortiment en fantasie Katoen. leuke kleuren K in vanaf

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 7