Ruim een ton ver duisterd MARKTEN BIJVERDIENSTE AGENT R.K. MEISJE BOVENHUIS ASTERPLANTEN OMROEPER EEN GOED KOSTHUIS WOENSDAG 6 JULI Verdachte kon geen reden opgeven hoe hij tot zijn misdrijven kwam O.M. eischt 2112 jaar Het drama te Putbroek Op 22 Augustus vor het Bossche Hof HET IS NOOIT GOED De vloek der stilte In D-trein bestolen DE STAKING TE BORN Versterking der politiemacht Het lijk van den verdron ken Belg gevonden VOOR MOEDER Een treffend geval van kinderliefde RAMP VOORKOMEN Brand in de Residentie AANRANDING Acht maanden achter slot OPHEUSDENSCHE MOORDZAAK Appèl ingetrokken DOOR AUTO GEGREPEN Jongetje gedood DOODELIJK ONGELUK Tusschen de lift bekneld geraakt MEINEED IN CIVIEL PROCES Een jaar gevangenisstraf geëischt KOLONEL K. E. OUDENDIJK Benoemd tot directeur van het luchtvaartbedrijf Soesterberg DOOD DOOR SCHULD Student W. tot een maand hechtenis veroordeeld SLAPEND IN ZEE GELOOPEN Een onverbeterlijke VAN EEN AUTO GEVALLEN Op slag gedood Oproerige vergadering Paleisbal afgelast Verdronken Inbraak in pastorie TENNIS TE NOORDWIJK Om het nationale kampioenschap NEDERLANDSCHE SCHAAKBOND f kleine advertenties Dienstbetrekkingen Gevraagd en Aangeboden 10 cent per regel I GEVRAAGDE BETREKKINGEN Piano-Onderwijzeres R.K. Bakkersbed. R.K. Huishoudster R.K. Winkeljuffrouw I AANGEBODEN BETREKKINGEN Boerendienstbode R-K. Meisje Net Meisje R.K. Dagmeisje Net Dagmeisje Winkeljuffrouw NET R.K. MEISJE fl. R.K. Dienstbode T ulpenpelsters Huishoudster I MANGELSTER Gevr. bekw. Chauff. ZEER HOOGE BIJVERDIENSTE TE HUUR AANGEBODEN Te huur: 2 Winkelhuizen, Bloemgracht 58-60 lste Bovenhuis TE KOOP AANGEBODEN Jonge Hennen Herdershondjes Vraag en Aanbod van Pensions I PENSION DIVERSEN Priesterstudent 1 Te huur gevraagd VINDT U DOOR EEN z Voor de vacantiekamer van de Haagsche Rechtbank, voorgezeten door mr. Kühn, heeft Dinsdagmorgen terecht gestaan de 46-jarige ge wezen procuratiehouder der N.V. Houthandel vh. K. Dekker Gzn., J. van der L„ thans ge detineerd in het huis van Bewaring. Bij dagvaarding is aan verd. ten laste gelegd, dat hij in de jaren 19271932, als procuratie houder, met uitgebreide procuratie, in dienst van genoemde firma verschillende geldbedra gen tot een -gezamenlijk bedrag van 111.000.- heeft verduisterd. Verd. die zich zelf bij de politie heeft aange meld, legde een volledige bekentenis af. Als getuigen werden gehoord de secretaris der N.V., die verklaarde dat van der L. gedurende 30 jaar in dienst der voormalige firma en later in die van de N.V. is geweest en dat hem sedert Uitgebreide procuratie is verleend. De accountant der N.V. de heer K., verklaarde dat hem uit het onderzoek is gebleken dat het totaal der verduisterde bedragen zooals die ook door de aanwijzingen van verdachte, aan het licht zijn gekomen 111.000 bedraagt en dat verd. daarmede, voor zoover uit de boeken blijkt in 1928 is begonnen. Verd. zeide reeds in 1926 de eerste onregelmatigheden te hebben gepleegd; hij stortte toen evenwel later de bedagen weer in de kas, doch moest daarvoor opnieuw frau de plegen. Op de vragen van den president mr. Kühn, antwoordde verdachte, dat hij een vast salaris van 5000 genoot. Met de tantièmes medegere- kend bedroeg zijn inkomen 6000. Verd. ver klaarde geen reden te kunnen opgeven hoe hij tot zijn misdrijven is gekomen. Mr. Hoekstra, die het O.M. waarnam, zeide dat verd. reeds 30 jaren lang bij de firma in dienst is geweest en het vertrouwen van zijn pa troons had, zoodat men hem ten slotte vol ledige procuratie gaf. Hiervan heeft de verdachte, die een behoor lijk inkömen genoot, op schromelijke wijze mis bruik gemaakt. Gezien de omstandigheden en feiten meende spr. tegen v. d. L. een gevange nisstraf van 2 jaar en 6 maanden te moeten eischen. Mr. v. d. Vegte, als raadsman optredend, be toogde, dat er wei niemand zal kunnen zijn, die zich eenig begrip kan vormen van de drijfveer tot dit misdrijf. Tot op het oogenblik dat verd. zich zelf aan de politie overgaf kon niemand vermoeden dat hij daartoe ooit zou hebben kunnen komen. Spr meende dat de Rechtbank hier voor een bui tengewoon eenvoudige zaak, doch tegelijkertijd voor een zeer moeilijke beslissing stond. Hij verzocht de Rechtbank, na den verd. in handel en wandel te hebben geschetst, een von nis te willen wijzen waarbij èn de verdachte èn de gemeenschap waarvan deze thans onttrok ken is, zou zijn gebaat. De Rechtbank zal 19 dezer vonnis wijzen. Het stroopersdrama te Putbroek zal Maandag !2 en Dinsdag 23 Augustus voor het Gerechts- aof te 's-Hertogenbosch in hooger beroep wor- ien behandeld. Dat het moeilijk is iedereen èn zijn papa te bevredigen, werd ons dezer dagen weer eens heel duidelijk voor oogen gesteld. Want deze zegswijze is volkomen van toepassing op het nieuwe geruièchlooze materieel, dat onlangs door de N. in dienst werd gesteld. Men zou verwacht hebben, dat iedereen te vreden was. Mis! Een reiziger slaakte in een klacht aan de Directie de volgende ontboeze ming: „Ik breng vrijwel eiken dag eenige uren in den trein door, welke uren ik benut voor lezen en studie, zooals velen met mij. Het nieuwe, geruischlooze materiaal zal m. i. hiervoor een ernstige belemmering zijn. Reeds thans ondervindt men meermalen overlast van menschen die zeer luidruchtige gesprekken voeren, quasie met hur buurman doch en passant alle omzittenden allerlei ver halen doende, die meestal niemand interessee ren, doch die alle concentratie onmogelijk ma ken. Groepjes jongelui, groepjes kaarters e.d. dragen verder het hunne er toe bij om de uren, noodgedwongen in den trein doorgebracht, to taal verloren te doen gaan. Bij het gebruikelijk materieel wordt geluk kig een groot aantal dezer rustverstoringen in de kiem gesmoord, doordat het overluid spre ken moeilijker wordt gemaakt door het lawaai, en doordat bovendien een kleine afstand, des noods een kleine plaatsverandering, voldoende is om alles in het gedruisch van den trein ver loren te doen gaan. Geruischloos materieel zal dit in de eerste plaast veel moeilijker maken en in de tweede plaats veel meer uitlokken tot gesprekken, die dan veel storender zullen werken op alle aan wezigen. Is het wellicht mogelijk op een of andere wijze het gedruisch weer in te voeren? Niets werkt isoleerend dan een muur van lawaai en u zult er ongetwijfeld velen mee verplichten." („Spoor- en Tramwegen"). Gedurende de reis met den nacht D-trein van Amsterdam naar Berlijn is de hoofdverte genwoordiger van een Nederlandsche firma te Berlijn van ƒ22.000 beroofd. Maandagavond was de bestolene uit Amster dam vertrokken en Dinsdag te half acht te Berlijn aan het station Friederichstrasse aan gekomen. Eerst in het hotel bemerkte hij het verlies van zijn portefeuille, waarin zich het geld be vond. Naar hij aan de politie mededeelde, had hü voorbij Bentheim zijn slaapcoupé opgezocht. Hij had de deur achter zich gesloten. De por tefeuille zat in een jas, welke hij aan den kap stok had gehangen. Vermoed wordt dat een internationale treindief de portefeuille in den loop van den nacht heeft gestolen. Naar wij vernemen, is het aantal maréchaus sees te Bom, in verband met de staking aaji de kanaalwerken, met een tiental vermeerderd. Thans zijn aanwezig achttien Rijks-veldwach ters en 36 maréchaussees. Te Stevensweerd is het lijk gevonden van den Belgischen 18-jarigen arbeider, die, zooals gemeld, de vorige week, nadat een groep sta kers van het Juliana-kanaal hem hadden mis handeld in de Maas gesprongen en verdronken is, vermoedelijk omdat een nageworpen steen hem heeft getroffen. In het holst van den nacht van Zondag op Maandag verraste de politie een tweetal jon gens, die zich ophielden in de portiek van den winkel van de firma U. Broekman aan de Bod- denstraat te Almelo. De politie dacht natuurlijk aan kwade bedoelingen van de jongelui en on derzocht een en ander. Het bleek toen echter, aldus de „Volkskr.", dat van kwade bedoelingen geen sprake was, doch dat de jongens, twee broers van resp. 17 en 13 jaar, hier stonden te wachten in verband met den uitverkoop, die den volgenden morgen zou plaats hebben. In de étalage n.l. had het tweetal een mantelpak opgemerkt, dat maar 3.48 kostte, en nu hadden de jongens besloten dit te koopen voor moeder. Natuurlijk werden zij toen ongemoeid gela ten en hun geduld Maandagmorgen beloond doordat zij de hand konden leggen op het man telpak. Gisternacht omstreeks 2 uur werd de brand weer gealarmeerd voor een uitslaanden brand in een perceel aan de Nieuwe Laantjes 10 te Scheveningen, bewoond door de familie Pronk, en waarin een kruidenierswinkel annex water stokerij gevestigd s. Een naar huis keerend ha ringventer Arie Buys ontdekte den brand en maakte onmiddellijk alarm. Door het inslaan van de ruiten, waarbij hi) den rechterpols verwondde, slaagde Buys er in met behulp van den buurman Sanders de familie bestaande uit man, vrouw en drie kinderen van 7, 5 en VA jaar, langs de achterzijde van het huis te red den. Inmiddels waren de motorspuiten van het bureau Duinstraat en Van dat aan het Gevers Deynootplein gearriveerd en spoedig werd met 2 stralen op de waterleiding het vuur bedwon gen. Men kon evenwel niet verhinderen dat het geheele voorgedeelte van het perceel totaal uitbrandde. Het meubilair dat zich aan de achterzijde van het huis bevond, kon gedeel telijk worden behouden. De oorzaak van den brand is naar men ons mededeelde een defect aan den schoorsteen. Een paar dagen te voren was P. gewaarschuwd dat er vonken uit den schoorsteen op het dak vielen. Daar dit laatste defect was gaf hij hier van kennis aan de huiseigenaresse de wed. v. d. Z. uit de Zeezwaluwstraat. Er werd evenwel niets aan gedaan. Ware het niet dat de brandweer zoo spoedig had ingegrepen, dan zou een ramp niet te voorkomen zijn geweest. Immers onmiddellijk aan het pand grenst de schilderswerkplaats van den heer Schijf, waarin zich veel licht ontvlambaar materiaal bevindt, terwijl aan de andere zijde slechts gescheiden door de z.g. „Koosenpoort" het lompenmagazijn van den heer Sanders bevindt. Bij dezen laatsten vonden de verschrikte bewoners een liefderijk onderdak en kon Buys, die van inspanning overstuur was, eenigszins bekomen. Naar wij vernemen is de heer P. tegen brand verzekerd. De Rechtbank te Almelo deed Dinsdag uit spraak in de zaak tegen G. H. T., koopman te Almelo, die beschuldigd was van aanranding en mishandeling van Ma. L., op 14 April J.I., aan het kanaal Almelo—Nordhorn nabij Reu- tum onder de gemeente Tubbergen. De behandeling geschiedde met gesloten deu gen. De Officier van Justitie, jhr. mr. Twist Quarles van Ufford, had zes maanden gevan genisstraf met aftrek van preventief en ter beschikkingstelling van de Regeering geëischt. De Rechtbank veroordeelde verdachte tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief en ter beschikkingstelling der Re geering. Naar wij vernemen, is in de zaak tegen den vischventer J. D. H. te Opheusden, die bij von nis der rechtbank te Arnhem op 7 Juni -j.l. we gens moord op een alleen-wonende vrouw werd veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf, het appèl, dat aanvankelijk was aangeteekend, weer ingetrokken, zoodat het vonnis der rechtbank in kracht van gewijsde is gegaan en de zaak dus niet aan het Hof komt. Te Volendam is het zevenjarig zoontje van Th. Kwakman door een luxe auto aangereden en aan de gevolgen daarvan overleden. Den chauffeur treft geen schuld (volgens omstan ders). Allerwege gaan er stemmen op dat het ma ken van een hek langs het speelterrein aan den Nieuwen weg meer dan noodzakelijk is gewor den. De gemeenteraad heeft daartoe reeds ëer. der besloten, doch de uitvoering liet op zich wachten. Te Zaandam heeft Dinsdag een der arbei ders van de firma Albert Hein, de 37-jarige C. Hooijschuur, het ongeluk gehad bekneld te raken tusschen de lift, met het gevolg, dat hij op hetzelfde oogenblik werd gedood. Het slachtoffer laat vrouw en kinderen na. M. C. H., controleur, en J. M. H. R„ mijn. werker, beiden te Heerlen, waren verdacht van meineed voor de rechtbank te Maastricht bij de behandeling van een civiel proces afgelegd, doch zij werden door die rechtbank vrijgespro ken. Het O. M. teekendè hooger beroep aan. Bij de behandeling met gesloten deuren voor het gerechtshof werden een groot aantal ge tuigen gehoord. De eisch luidde tegen ieder der verdachten 1 jaar gevangenisstraf. Het ge rechtshof veroordeelde verdachten conform den eisch met bevel tot onmiddellijke gevangen neming. Naar wij vernemen, zal kolonel K. E. Ouden dijk, hoofd der vierde afdeeling B (Artillerie der Landmacht) van het Departement van De fensie in den loop der maand Augustus den militairen dienst met pensioen verlaten. Hij wordt door den Minister van Defensie belast met de functie van directeur van het luchtvaartbedrijf te Soesterberg en als zoo danig zal hem de leiding van de niet- mili taire werkzaamheden bij de luchtvaartafdeeling worden opgedragen. De rechtbank te Utrecht heeft heden uit spraak gedaan in de zaak tegen den 24-jarigen student W., die zich te verantwoorden had ge had wegens het veroorzaken van dood door schuld. HU had met zijn auto op den Amster- damschestraatweg een man en een vrouw aan gereden; beiden zijn aan de gevolgen van de bekomen verwondingen overleden. De rechtbank veroordeelde W. tot één maand hechtenis met ontzegging van het recht tot het besturen van een motorrijtuig voor den tijd van één jaar. De Officier van Justitie had drie maanden hechtenis geëischt. MEDAN, 4 Juli (Aneta). Omtrent het droe vig ongeval, het 9-jarig zoontje van de familie Van Druten aan boord van de „Johan van Oldenbarnevelt" overkomen, kan nog worden medegedeeld, dat het knaapje leed aan slaap wandelen. Den avond voor het ongeluk liep het ventje nog slapend uit de hut en in verband daarmede is het niet uitgesloten, dat hij al slaapwandelend uit de patrijspoort in zee is gevallen. De 44-jarige los-werkman J. B. van B., heeft reeds zestien vonnissen voor het meerendeel wegens diefstal ondergaan. Op Zaterdag 27 Fe bruari j.l. ging hU de R.K. kerk aan de Sport- laan te Den Haag binnen en nam toen van een dame, die zich in den biechtstoel bevond een taschje weg waarin zich o.a. een bedrag van ƒ200 aan bankpapier bevond. De kapelaan, die het geval zag ging den man na en liet hem arresteeren. Van B. bekende en zeide uit ar moede te hebben gehandeld. Het O.M. bU de Haagsche Rechtbank eischte waar het een onverbetelijke verdachte gold, een jaar en zes maanden gevangenisstraf. Vonnis 19 Juli a.s. Te Nuth nam een zesjarig meisje plaats op het linkerspatbord van een auto. Nadat de auto een dertigtal meter had gereden, viel het meisje eraf en kwam onder de achterwielen terecht. Het kind was op slag dood. De chauffeur had van haar aanwezigheid niets bemerkt. MEDAN, 4 Juli (Aneta). In de Ho Kwa bios coop alhier heeft een vergadering plaats ge had van de afdeeling Medan der Partai Indo nesia. Er was een massale opkomst. Geschrif ten waren aangebracht met opschriften als „In donesia Merdika" en „Non kooperasi". Als spr. trad o.a. op Gatot Mangkoepradja en vervol gens Mohammadjamin en Alinegoro. De poli tie zag zich verplicht in te grijpen, toen de spreker Djoni tot tweemaal toe uitriep „Indo nesia Merdika Sekarang". Deze werd daarna weggeleid. BUITENZORG, 4 Juli (Aneta). Het bal dat de Gouverneur-Generaal telkenjare ten Pa- leize geeft en dat ditmaal gehouden zou wor den op 2 Augustus a.s. zal dit jaar niet door gaan. Z.E. is na een 14daagsch verblijf te Tji- panas te Buitenzorg teruggekeerd. Vermoedehjk tUdens het spelen op een plank over een sloot, is het zevenjarig kind van den heer W. Vellekoop te Honselersdijk, achter de woning te water geraakt. Eerst later werd het ongeval opgemerkt; de kleine bleek toen reeds verdronken. In den nacht van Maandag op Dinsdag is ingebroken in de pastorie te Muns-Elsloo. Er wordt een bedrag van 200 vermist. Van de daders geen spoor. Dinsdag zUn de internationale tenniskam pioenschappen van Nederland te Noordwijk voortgezet. Van het heeren-enkelspel zUn alle voorrondes afgespeeld en de eerste ronde van de uitzonderingsronde is bUna ten einde. Al leen W. J. Heijnen wist met zijn overwinning op Marinkelle zich in de uitzonderingsronde te handhaven en komt zoodoende in de tweede ronde. Knottenbelt moest een wedstrijd tegen mr. Kappor opgegeven wegens een onwillige knie. Van het dames-enkelspel zijn alle voor rondes afgespeeld. Mevr. Moody—Wills speelde vanmiddag om drie uur tegen mevr. Boutmy, die zij in twee sets sloeg (60, 62), ondanks goed spel van haar Hollandsche tegenstandster Mej. Belzer verloor van haar Fransche tegen standster in de uitzonderingsronde met 75, 6—3. De uitslagen luiden als volgt: Dames-enkelspel (le voorronde)mevr.' L. van Herwünen slaat mevr. W. Hartkamp 26, 63, 60; mej. S. de Josselin de Jong slaat mej. A. de Wal 63, 63; jkvr. L. van Riems- dUk slaat mej. A. van Vliet 6—0, 6—0; mej. A. Kerkhoff slaat mej. C. H. Leopold 60, 60; frau Camphausen w.o. mevr. Mi van der Wel; mej. K. Pabst slaat mej. W. Leeksma 97, 63; mej. T. Wawilarang w.o. mej. W. van Hasselt; mej. C. de Vilder slaat mej. M. H. Solm 62, 63. Dames-enkelspel (2e voorronde)mej. Z. Kerkhoff slaat mej. H. Èhthoven 86, 64; mevr. M. Jonquière slaat mej. M. Roos 6—0, 62; mej. S. Josselin de Jong slaat mevr. L. van HerwUnen 6—1, 6—1; mej. A. Kerkhof slaat jkvr. L. van RiemsdUk 9—7, 6—3; frau Camphausen slaat mej. K. Pabst 63, 63; Mej. T. Kawilarang slaat mej. C. de Vilder 68, 61, 60; mej. A. Groenewegen slaat mej. A. Moolenburgh 6—2, 6—2; mej. T. de Jong slaat mevr. R. Roos 62, 64. Dames-enkelspel (3e voorronde)mevr. M. Jonquière slaat mej. Z. Kerkhof 6—4, 6—0; mej. S. Josselin de Jong slaat mej. A. Kerk hof 16, 64, 75; mej. T. de Jong slaat mej. A. Groenewegen 64, 63. Uitzonderingsronde (le ronde)Mrs. H. Moody-Wills slaat mevr. M. Boutmy 60. 62; mile. Belliard slaat mej. E. Belzer 75, 63. Heeren-enkelspel (le voorronde): V. J. van der Hagen w.o. P. Baron van Till. Heeren-enkelspel (2e voorronde)H. Lüttjens w.o. „Hermans"; W.E.R.van Herwijnen slaat H. J. H. Haas 26, 61, 61Kenema w. o. F. A. Drieman; P. C. Tönjes slaat J. Nielsen 62, 62; jhr. H. A. C. van RiemsdUk siaat C. J. van der Hagen 62, 63; D. Teschma- cher slaat Hans Beer 60, 60; H. van Ber- kel w.o. B. van der Wel; S. L. Tjoa w.o. F. Stradmeyer; ,C. Bommel van Vloten w.o. C. Carsten; E. Nelwan slaat D. Tierie 63, 61. Heeren-enkelspel (3e voorronde)A. Knot tenbelt slaat H. Lüttjens 62, 64; Townsend slaat W. E. R. van HerwUnen 63, 46, 61; W. J. Heynen slaat Kemena 61, 60; jhr. H. A. C. van Riemsdijk slaat P. C. Tönjes 61, 62; D. Teschmacher slaat H. M. J. Imhoff 63, 46, 63; S. L. Tjoa slaat H. van Berkel 61, 60; D. Rinkel slaat J. C. van Tienho ven 62, 60; E. Nelwan w.o. C. Bommel van Vloten. Heeren-enkelspel (le ronde uitzonderings ronde) H. Timmer slaat A. Knottenbelt 61, 62, 63; J. van Olst slaat Townsend 63, 60. 63; O. Koopman w.o. P. Goldschmidl; W. F. Weber slaat H. Meffert 6—0, 7—9. 6—4; W. J. Heynen slaat W. Marinkelle 68. 62, 36, 62, 62; Noumey slaat D. Teschma cher 6—1, 6—1, 9—7; Nahal Lal slaat W. J. Karsten 6—1, 6—1, 4—6, 2—6, 64; T. Hughan slaat S. L. Tjoa 6—1, 6—4, 6—8, 6—2; Ras mussen slaat „Tolly" 7—9, 8—6, retired; mr. X (mr. Kappor) slaat J. Knottenbelt 6—2, 6—3, 46, retired; von Kehrling slaat E. Nelwan 6—1, 6—1, 6—4. Heeren-dubbelspel (le ronde)J. Heymans De Ranitz w.o. von KehrlingH. Timmer; T. HughanJ. van Olst w. o. Van TienhovenF. Stradmeijer; M. Wetselaar en jhr. H. A. C. van Riemsdijk slaan Mohal Lal en mr. X 26, 97, 64, 64; Tjoa en Tönjes slaan „Tolly" en Herwijnen 6—3, 3—6, 6—3, 46, 6—3; D. Rin kel en A. Knottenbelt slaan v. d. Wel en Wis- selink 64, 61, 63; Weber en Karsten w.o. mr. J. Pel en Stradmeijer; B. v. Zitzewitz en H. van Berkel slaan C. J. v. d. Hagen en W. H. Verloop 36, 63, 64, 62. Dames-dubbelspel (le ronde)mej. Belzer en mevr. Boutmy slaan mej. Leeksma en mej. van Vliet 61, 6—0; mevr. Dros en mej. Rollin Couquerque slaan mej. Kawilarang en mej. Roos 62, 63. De Schaakclub „Kijk Uit" te Velsen zal de deelnemers aan de Bondswedstrijden (waaron der dit jaar de wedstrijd om het districtskam pioenschap van Nederland) van 22 tm 26 Augustus 1932 ontvangen. De wedstrijden zullen plaats vinden in het Hotel-Restaurant „De Prins", gelegen aan den grooten verkeersweg Haarlem—Alkmaar, aan den Noordelijken oever van het Noordzeekanaal. Het ligt in de bedoeling op de vrUe middagen voor de liefhebbers excursies te organiseeren naar IJmuiden (deel uitmakende van de ge meente Velsen) ter bezichtiging van de sluizen en eenige der meest interessante bedrijven. NOORD-SCHARWOUDE 6 Juli. Grognten- veiling. Aanvoer 195.000 K.G. Aardappelen Schotsche muizen 2.10—4.30. groote Schotsche 2.10—2.50, Drielingen 2.5(H-3.—350 bo6 Wor telen 1.80, 254 stuks Bloemkool 4.104.30. 120 K.G. Tuipboonen 3.—, 500 K. G. Zilver- nep 7.5010.62 K.G. peulen 14.0015. AMSTERDAM, 6 Juli 1932 Ter veemarkt waren heden aangevoerd; 320 vette koeien, waarvan de prijzen waren- le kw. 40—48 2e kw. 30—39; 3e kw. 20—19 per K.G.; 62 nuchtere kalveTen 3—6 per stuk; 630 yeeschvarkens, wegende van 90—110 K.G. 36—38; Zware varkens 33—35; vette var kens 30—32 per K.G. slachtgewicht. 7 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Marktverloop: Vette kalveren met minder aanvoer. Handel eerst stug, later beter. Prijzen iets hooger. Varkens met groote aanvoer. Han del stug. Prijzen uit lager. LANGENDIJK, 6 Juli 425.000 K.G. Aard appelen: Schotsche Muizen 1.80—5.30; School meesters 4.50; Blauwe eigenheimers 5—5.20; Kleine 1.903.60 2000 bos wortelen 1.804.00; 2600 stuks bloemkool 2.906.30; idem 2e soort 1.00—1.30; 22000 K.G. Roode kool 5.40—6.90; 200 K. G. Zllverdrielingen 8.9010.40. OMROEPERS rs:I.IxV cA Koop Verkoop Huur Verhuur eft 20 cent per regel (Niet voor den handel] iujiiiiiiiiiiiiiiuiiuuiiiiiiiiinii Bescheiden R. K. Juffrouw b. z. a. als HUISHOUDSTER, ook genegen in zaak behulpzaam te zijn. Br. on der lett. O 6168. bur. van dit blad. b. z. a. voor het geven van degelijk onderr. Br. lett. O 6018, bur. v. d. bl. Biedt zich aan voor terstond of later bekw. Keukenmeisje, N) J. oud, R.K. Van g.g.v. Br. lett. O 6122, bureau van dit blad. Alleenst. meisje, 29 j„ b. z. a. als HUISHOUDSTER, liefst bij dame al leen of In kl. gezin. Br. onder letter O 6123, bur van dit blad. B. z. a. flinke v. z. g. g. v.. liefst in gemengd be drijf. Br. onder lett. O. 6150, bur. v. d. blad. b.z.a. in een goed burgergezin bij bejaard Heer of Dame. Bekend met lichte verpleging. Brieven ond. lett. O 6136, bureau van dit blad. B.z.a. R.K. bekwaam Chauffeur. Alle wagens kunnende rijden. Ook ver snellingswagens. Tevens goed met paarden kunnende omgaan. Onver schillig waar. v.g.g.v. Br. ond. lett. C aan Boekhandel VELDHUIS, Raalte O 6166 B. z. a. R.K. HULP IN DE HUISHOUDING 19 J„ v.g.g.v., kunn. koken. Liefst omtrek Velsen of Beverwijk. Br. ond. letter O 6157, Schans 21, Beverwijk. B. z. a. te Amsterdam net R. K. DAGMEISJE 22 jaar v. g g. v., voor heele dagen. Kan zich aanmelden na 8 uur. Br. onder lett O. 6133, bur. v. d. blad. U KUNT WEL HELPEN! Voor een jongmensch wordt werk gevraagd. Laat hem uw glazen was- schen, schoonmaken, enz. Br. ond. letter O 6134, bureau van dit blad. B. z. a. een R. K. Krujdeniersdoch- ter 22 jaar voor WINKEL liefst intern. Adres BUSKERMOLEN, Alb. Cuypstraat 192 hs., Amsterdam. O. 6145 B. z. a. tegen 15 Aug. of 1 Sept. zeer net R.K. Meisje 21 Jaar, als HULP IN DE HUISHOUDING (Intern) zelfst. k. koken en werken. v.g.g.v., liefst Utrecht. Br. onder lett. O. 6152, bur. v. d. blad. B. z. a. tegen 15 Aug. of 1 Sept. 21 jaar, bekend met het Dames- en Heerenmodevak en aanverwante art Ook Twilfit-corsetteu, V. g. g. v. Brieven onder letter O 6151. bur. van dit blad. B z. a. een I B.z.a. te Haarlem nette Werkster v. R.K. HUISHOUDSTER g.v.v. Voor Maandag, Donderdag en Nleuwpoortsteeg 1, Alkmaar. O 6130 I Zaterdag. Br. O 6120, bur. v. d. blad iiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiniiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiing iliiiiuiiiiiuiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiuiiiuiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiis JONGSTE BEDIENDE gevr. (m.) te Heemstede. Aanvang- salaris f 20.p. m., leeft. pl.m. 15 jaar. Br. onder lett. O 6129, bureau van dit blad. Wordt gevraagd te Utrecht een R.K. v.g.g.v., goed kunn. werken en met kinderen omgaan. Huiselijk verkeer. Br. lett. O 6131, bur. van dit blad. Gevraagd te Utrecht per 1 Aug. een degelijk dat flink kan werken. Niet onder de 20 jaar. Brieven onder letter O 6071, bureau van dit blad. Gevraagd te Bentveld (bij halte) tegen 1 Aug. v. d. en n., v.g.g.v. Br. met verl, sal, letter O 6172, bureau van dit blad. Gevraagd te Hillegom. Br. lett. O 6171, aan W. v. d. LANS, Agent v. d. bl., Hillegom. Adres te bevr. Boekh. DE ROOIJ, Alk. maar. o' 6091 GROOTE THEEPAKKER wil direct aan Particulieren leveren en zoekt hiervoor ijverige personen als Br. lett. O 5228, bur. van dit blad. Gevraagd een aankomend R.K. SCHILDERSKNECHTJE Intern in een inrichting te Haarlem. Om direct ln dienst te treden. Briev. onder letter O 6065. hur. van dit bl. Gevr. te Alkmaar een p. m. 30 jaar, die tevens de leiding van de hulshouding op zich wil ne men, intern. Brieven onder letter O 6147, bureau van dit blad. Te Haarlem gevraagd een omstreeks 25 jaar, kunnende koken en netjes werken, v.g.g.v. Br. onder letter O 6159, bureau van dit blad. Mevrouw KOENEN vraagt voor baar gezin van 3 pers. een v. d. en n.t zelfstandig k. k. en w., v.g.g.v tegen 1 Aug. Aanm. tusschen 1012 v.m. of na Telef. 29834. Frans v Mierisstr. 58 huls Amsterdam. O 6160 Direct gevraagd voor dag of d. en n„ zelfstandig kun nende werken. Bij Jn. WEEL, Zuid- Scharwoude. O 6148 Gevraagd gevr. door J. R. NEELISSEN, Hout vaart 50, Haarlem. o 6119 TERSTOND GEVRAAGD nette MEIS JES voor den mangel. Brouwersvaart 134, Haarlem. o 6121 Gevraagd een bejaard R.K. bij man alleen, met een klein, vrij huisje op een dorp. Br.- lett. O 6125, bureau van dit blad. Voor direct gevr. in kl. gezin net R.K. MEISJE 14 tot 16 J. van 8 v.m. tot 5 n.m. met middagkost. Aanmelden Hjsterbes- laan 14 Heemstede b. d. IJzerenbrug O 6X26 Een nette aankomende gevraagd. Stoomwasscherlj ..ANNA", Bleekersvaartweg 4, Heemstede. O 6173 FLINK DAGMEISJE gevr. te Haarlem voor heele dagen. Wilhelminastr. 46, Haarlem. O 6164 ongehuwd, voor part. wagen, eenige uren daags, 60 ct. per uur. Br. met opgaaf laatste betrekking en leeftijd ond. lett. O 6170, bur. van dit blad. Om direct ln dienst te treden wordt gevraagd te Haarlem een JUFFROUW eenigszins op de hoogte met verple ging. Genegen huiswerk te doen. Zij, die kunnen naaien en verstellen ge nieten de voorkeur. Aanb. onder lett. O. 6169, bur. v. d. blad. AGENTEN GEZOCHT in heel Nederland voor den verkoop van practisch, goedkoop gebruiksartikel. Na gebleken geschiktheid volgt aanstelling als provincie-vertegenwoordiger. Br. onder letter O. 6165, Bur. v. d. blad. gliiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiniiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimniiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiniigiiiiiiiiHUiliuililli^ iuillliililiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiuiliiiiniiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiniiiiiiiiiiiiiiiiillliiuiili Dagelijks te bezichtigen. Te bevr. bU W. C. VERMEULEN, Makelaar, Westerstraat 91, Amsterdam, Telef. 41704. O. 6144 Te Huur: Nieuwbouw Albatrosstraat, Utrecht, BENEDENHUIS p. w. ƒ6.— BOVENHUIS p. w. f 6.50. BOVEN HUIS, be v.: 7 kamers,, keuken, f 30 per maand. Bevr. GANSSTRAAT 85 Utrecht. O 6070 ACHTERHUIS MET TUIN f3. p. w. geh. nieuw huls te koop of te huur. Koops. 10.000, huurpr. 10 p. w. Te bevr. Egelantiersgr. 59, A'dam. O 6139 le BOVENHUIS PRINSENGRACHT 545. Centrum Amsterdam, f 37 per m„ dir. aanv. Te bez. Dinsdags en Donderd. v. 2-4. O. 6141 FLINK WINKELWOONHUIS f 5 per week. Te bevragen Bin. Wte- ringerstraat 11, tevens mooie WERPKL. f 2.50 per week. Bin. Wie- ringerstraat 16, Amsterdam. O. 6140 Te huur VRIJ BOVENHUIS omtrek Nassaulaan Haarlem, huur 6.-. Br. letter O 6163 bureau van dit blad. BOVENHUIS te huur wegens overplaatsing, f 5.90 per week. Omtr. Billltonkade Utrecht goede stand voor nette bewoners. Bev.: groote kamer en suite, slaap kamers, groote veranda, kasten, clo set enz. Te bevr. HAMBURGERSTR 18 bis Utrecht Geen onkosten. O. 6153 Te Huur BEL-ETAGE, 7.75 per week, omtrek Westermarkt Amster dam. Brieven onder letter O 6137, bureau van dit blad. van Woustraat 43, Amsterdam. Be richt Donderdags 14. O 6161 Mooi vrij te huur. VAN OLDENBARNEVELDT- STRAAT 12, f 40 per m. Te bez. Dinsdag en Donderdag van 25 uur. Te bevragen Van Oldenbarneveldt- straat 10, Arnhem. O. 6154 iiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiuiniiiiiiiiuiHiiiiiiiiigiiiiimiiinnniiiiiiiinniiiniiiiiiniiiitiiiiiiminiiiBiniiiiiniiiiiiitM ^iiiiiiiiii!iiiiii!iniiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiii!iiiii!!iiiiiinii!iiniiitiii!iiiiiiiüiiiiinu!iinnaRiDiiiniHinniig (wITTE LEGHORNS), kerngezond. 4 mnd. oud, bij H. C. BLOM te He kendorp bij Oudewater. Te koop een ouderwetsche friesche klok met bewegebare scheepjes. Adres Czaar Peterstraat 196111, Amsterdam O 6142 STUDIE-PIANO Koopje 50.-Hoofdweg 97. Hille gom. O 6155 Gem. Prachtkleuren bij elk. hoev. per honderd fr.: tot Haarlem 1. C. v. BERKEL. Cz., Meerstr. 37, Hillegom. Te koop mooie van bekroonde ouders, 8 weken oud. Adres Schermerweg 1, Alkmaar. O 6149 Te koop (spoed) een DUBBELE NOODWONING z. g. a. n„ dubbel beschoten. 100 M2. oppervlakte. Lage prijs. Te bevragen A. BUIJS, t Kalf 234, Zaandam. O. 6146 Te koop MARKIES prima 35 gld., ln goeden staat. 6.30 M lang. J. M. RIJNBEEK, Haarlemmerweg 17 huis. Amsterdam. O 6162 TE KOOP GROENTEN- EN FRUITWIJK. met paard en wagen. Ben. kap. f 600. Br. letter O 6135, bur. van dit blad. simnmnHiiwutinimiHiHiHiiiiiHnMimimmmBmBHninBnnHinHimuHiimiiimiiümiiiiiiiimiiiiimimiMiiiiiiiiHiiiiüMi.'f'iiiiiiiiiticiHiiniiiri.'üiiimmiüininminjs iiiiiiiiiiinmiiiiniiiiiniiiiiiuiiiiiiiuiiiniiimiiini Voor direct gevraagd ZIT-SLAAPKAMER ongem. met of zonder pension bij R. K. menschen op netten stand te Haarlem. Br. lett O 6167, bur. v. d. blad. aangeboden te Wijk aan Duin, dicht bij bosschen. Per flets 20 min. van Wijk aan Zee. (Berging van fietsen). Prima keuken, 3.per dag. Br. lett. O 6128, Schans 21, Beverwijk. Net R.K. persoon zoekt eenvoudig R.K. net Kosthuis te A'dam. Omg Z °f jfest Br. met prijsopg. onder lett! O 6118, bur van dit blad ^HwnmiimwiiiniraiinmiJinnmminmimraiHHiiiiiiiiimiiiiiimiiiiiiirimniiiimitifnimiiiiuiHiiiriiiuiiminiuiiiuiiiiiiiiiiii Timnrniwi—iiiiini—iiiiiiniiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiwiiiiiniiiiiiM—mi WIE HELPT een aan zjjn hoognoodig kostgeld (plm. 1000.Voor Informaties bureau van dit blad. Alle giften, hoe klein ook, onder lett. O 5710, bur. v. d. blad zijn welkom. Bij voorbaat har telijk dank. Voor groot gezin ruim eenvoudig ZOMERVERBLIJF gevraagd (Augustus) Gooi of omge ving Haarlem-Beverwijk. Br. met prijsopgaaf onder lett. O. 6143, bur. van dit blad. MIK Autorijschool EWALD HOLZHAUS Bosb. Toussaintstraat 7. Tel. 82104 Amsterdam O 6015 LEERT AUTORIJDEN. HesselingHolzliaus, Hoofdw. 410. Amsterdam. Privé-Cursus f 15. Tot rijbew. f 30. NET MEISJE te Amsterdam zoekt dito vriendin, leeftijd 2024 Jaar, liefst ln West.\Br. ond. lett. O 6138. bureau van dit' blad. Net R.K. Meisje te Alkmaar, pl.m. zeventien Jaar, zoekt een haar pas sende VRIENDIN. Brieven onder letter O 6104, bur. van dit blad. Ambtenaar vraagt voor gezin van 2 pers. in Zuid Haarlem (eventueel Singels) BOVEN-, BENEDEN- of HEEL HUIS te huur met badkamer tje tegen Sept. of Oct. as. Brieven onder letter O 6124, bur. van dit blad. Net RK Persoon te Utr., 42 j., za kenman, zoekt een netten Vriend. Niet onder 35 J. Burgerstand, ln be zit v. flets. Br. lett. O 6068 bur. van dit blad. GEEN SUCCES. GEEN KOSTEN Kantongerechtzaken, schuldinvorde ringen. enz. PynackerstraaJ; 12 huis, Amsterdam O 6019 Gevraagd le HYPOTHEEK ƒ3500- b 5 van particulier (geen banklnst.) dubbel woonhuis met winkel, schuren en groot erf gelegen aan hoofdweg. Brieven onder lett. O 6198 bureau van dit blad. op 2 .ent *9b -I V

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 7