STADSNIEUWS WANORDE VAN DEN DAG T reinontsporing in Turkije Hoe Daitschland reageert AMERIKA BLIJFT TERUGHOUDEND Nog meer Duitsche bladen verboden Duiker bereikt „Prométhée" MAANDAG 11 JULI Toelatïngs- en Overgangsexamens V 'ï'i'ï Orgelconcert Personalia GEMEENTERAAD Gevonden dieren en voorwerpen Jubileum aan bet Slachthuis In Britsch-Indië In Zuid-Amerika In Duitschland Verdere botsingen In Oostenrijk In Spanje DE DOODE EX-KONING 19 Dooden, 17 zwaargewonden Rechtsche oppositie verklaart Von Papen den oorlog Nazi-betooging te Berlijn GOLF Open amateur-kampioenschap van Nederland BILJARTEN Nobelsbeker DUIVENSPORT Snelpost Geen antwoord op zijn klopteekens HONKBAL Blauw-Wit wint van Haarlem H.H.C. I wint van Z.R.C. Haarlem II wint van V.V.G.A. II H.H.C. IHaarlem I Haarlemsche competitie DAMMEN Haarl. R.K. Dambond INGEZONDEN CHRISTELIJK LYCEUM 'Toegelaten tot de eerste klasse: C. Alta, W. Becker, J. D. Boeke, W. Boetje, G. H. van den Bos, F. van den Bosch, M. A. Broekman, Mar- gareta Bult, J. Charitée, Louise C. de Clercq, K Coté, E. J. A. Creveld, Johanna E. Croese, H. Dop, N. Dijkshoorn, Johanna E. Emck, C. A. den Engelse, Berdine C. Eringa, D. Feenstra, D. Franken, P. A. Galle, G. H. Hensbergen, D. E. Hoorens van Hèyningen, Grietje C. Kam- pinga, G. Kuiper, Alida M. Lakeman, J. de Liefde, J. Meilof, Marianne van der Mersch, Hermina Muller, V. C. E. A. de Munck, W. P. van Niel, H. Ouwehand, P. Ouwerkerk, R. E. Padt, Harmina M. A. Poolman, L. J. Portielje, Everdina W. Reinders, H. J, Reuijl, Maria L. de Ridder, J. J. de Ruiter, Maria M. Rijkhoek, F. P. Salverda, Jetske Schaafsma,' F. H. Scha- dee, H. Siertsema, J. Smelik, C. M. van der Stad, H. C. van der Stad, P. J. Sterhouwer, C. M. Verhagen, Anna C. Visser. W. J. de Vries, R. D. H Winkler, Sophia H. van Woudenberg, G. W. IJzerman, Jacoba W. Lindeboom, P. L. van Andel, A. van 't Hooft. Toegelaten tot de tweede klasse: J. W. M. van de Poll, J. van der Waals (voorw.), Hen. dria M. Blom, Toos de Vries. Toegelaten tot de vierde klasse; K. J. Nieu- wenhuis. Toegelaten tot de derde klasse: J. van der Stam, R. Simons (voorw.) Bevorderd naar klasse 2: R. Baas, Caddy Barf, A. H. Bakker, J. H. Bartman, R. de Beau fort, A. Boelhouwer, Lida Bolhuis. G. Bollebak. ker, F. C. Briët, Greet Biileveld, K. Buiten huis, A, J. Dekker, P. A. van Driel, Netty Eg- gink, L. van Ginhoven, C. de Gooijer, J. Groot, W. A. Hage, H. J. P. Hana, Bert Heckman, H. Heule, Rie Heynes, G. C. Hollmann (voorw.) W. A, Hooghwinkel, Lottie Huberts, Gerda Huberts, W. Hulizer, Astri Ketjen, A, Klaasse, J. J. Keune, M. Klaassen, J. Klerk, J. Knibbe, J. W. Kooijmans, Ika Ligtennoed, J. Lok, Hanna Pol derman, Elly Schermer, G. J. Schuyt, J. S. Snellen van Vollenhoven, B. M. Sparrius, M. Spruyt, Bets van Suylekam Vera Teseh, C. Teves, (voorw.) J. E. Veen, K. Veen, J. Verha gen, B. C. de Vries, J. Ph. van der Wart, D. West, Lies van Wieringen Borski, Molly de Wilde, C. C. Zonnevylle. Afgewezen 11. Bevorderd naar klasse 3: M. J. Anema, D. Bauer, W. Bauer, K. Blom, W. Briët, R. Brus- saard, D. Bijker, H. van Duin, F. S. Eringa, H. J. M. H. Franssen, Fietje Gaasenbeek, J. Geu sebroek, W. Glastra, K. de Graaf, A. Heimig, C. J. van den Hoorn, Inaka de Jongh, J. A. M. S. Joppe, F. Kaarsemaker, F. Kilian Harahap, Lies je Koning, P. J. Krouwel. D. Lam, Nelly Lasschuit, J. J. V. van Lissa, P. Meeth, H. W. Meinesz, D. van Mourik, L. Overman, G. W. Plies ter, J. C. van Riessen, G. Roodenburg, L. Th. Schalkwijk, B. Schermer, Hannie Scholten, C. P. Schravendeel, Bep Siertsema, J. Stolp, M. Struik, Truus van der Toorren, Guus Visser, A_ B. Visser, Rie Vixseboxse, Betty Wesselius, J. A. de Wilde, N. van Wouw, Grietje van Wouden berg, A. C. A. van IJzeren. Afgewezen: 9. Bevorderd naar klasse 4 h.b.s. wisk. afd.: A. J. Ql Blinde, Alie Boeyenga, G. Both. S. J. Buré, F. D. Heyting, J. A. F. Hor! uann, A. J. Honig, E. O. Kappner, Cootje Km. ,ag, Guus Leniger, W. Roodenbuig, Annie Schalk wijk, E. Steenhuisen. C. Visser, F. Th. van Wijk, W. A. A. B. Zijnen. Afgewezen: 6. Bevorderd naar klasse 4 b.b.s. litt. econ. afd.: Alie Blom, N. L. Coté, H. M. Couvée, A. B. Dengerink, C. O. A. Driehuizen, D. A. v. Duin, Ans van Dijk, Cor Felderhof. J. Felderhof, J. Groeneveld, H. J. Heule, Bep Heynes, H. A. Hutte, A. KHEHé, Corrië Lagas, E. van Leyen- hórst, Mies de Ridder, K. van Willigenburg. Afgewezen: geen. Bevorderd naar klasse 5 h.b.s. wisk. afd.: Arjenna Blankevoort, J. Blok, F. H. Germans, W. Houtman, J. van Keulen, G. W. Klaassen, A. van der Ploeg, E. van Popta. Afgewezen: 6. Bevorderd naar klasse 5. h.b.s. litt. econ. afd.: S. C. Bakker, S. J. Buré, J. v. Eek, Kiek Meeth, Annie Meeuweszen, P. Quarles van Ufford. Af gewezen: geen. Bevorderd naar klasse 4 gymnasium: W. Aangeenbrug, J. Attema, Guusje Barf, An Boeke, Nettie Eeftinck Schattenkerk, H. Hes- seling, C. van Kalkeren, Hanna Lieneman, D. O. Norel, Bep Oliemans, Rie Polderman, B. Rip, D. Verhoeff, C. L. IJzerman. Afgewezen: 1. Bevorderd naar klasse 5 gymn.: Jeantje Daam van Tubergen, Marijtje, van Doorn, G. van Driel, J. Groenenberg (voorw.), H. Hylke- ma, J. van der Mije, J. F. C. Neiszen, Plonie Oliemans, J D. Polanen, J. C. Rip, Phine Smit, Mien Scholten, W. Visser. Afgewezen 2. Bevorderd naar klasse 6 gymnasium: R. Rip- hagen, Saartje Boeke, Riemke van der Toor ren. Afgewezen: 3. H. B. S. A met 5-jarigen cursus Hoogere Handelsschool en H. B. S. 3-jarige cursus met aparte handelseindklasse. Bevorderd naar de 2e klas: Hendrika W. de Dood, Maria A. J. van Eek, Catharina Grisel, Agathe J. Ossendorp, Aafje W. Ott, Petronella Timmer, J. Bakker, A. H. Been hakker, W. Blazer, J. P. Brokaar, J. J. W. van Delft, F. A Fortgens, A. van Hage, J. H. F. Schuurman, D. Smit, A. G. C. Vrijer, E. J. v. d. Waag, Elisabeth Bijlo, Wilhelmina J. E. de Graaf, Elisabeth H. Lobbes, Cornelia H. Onken- hout, Wilhelmina J. E. Scheuerman, Maria W. Wessel, H. H. van Amstel, E. Bellaart, N. L. W. v. d. Berg, J. R. Beukhof, J. J. Derr, J. P. van Gijn, A. Hartog, Th. Kruijt, G. W. Leih, H. v. d. Pol, B. H. Pot, E. Westerwijk Bosdijk, Annie Endenburg, Frederika M. A. Frantsen, Hendrika B. Kluit, Johanna Lit, Henny Veen, P. Berends, W. J. van Bilderbeek, J. C. A. de Brabander, G. J. v. d. Burg, J. J. ten Cate, G. Fortgens, M. Klerks, J. F. Postuma, J. Schelling, Mary Kuy- per; Louise Matzinger, Frieda Mijné, Laetitia Mulder, A. Baas, W. G. Klimbie, P. de Lugt, D. Molenaar, C. S. G. Noordhof, W. H. Poggemeier, N. Schellingen, J. S. F. Tiesselink, L. Voorhorst. Bevorderd naar de 3e klas: Maria G. Boo gaards, Cornelia H. Groenendaal; Gerardina v. d. Linde, Matje Resoort, Geertruida Scharpff, Christina A. M. Tempelman, E. D. v. Ameron- gen, W. v. d. Boom, J. Broekmeyer, B. J. Dui- veman, Chr. Klomp, K. Koopman, J. J. de la Mar, W. Schalken, A. Visser, A Zwertbroek, Lamberta W. de Bruin, Johanna M. Burger, Maria A. v. Gulik, G. Blauw, G. M. van Har ten, J. Klip, P. J. Koppen, J. B. Moolhuyzen, W. Vettewinkel, M. Visser, H. J. v. Vreeden, Frederika Houtkamp, Neeltje Wagemaker, Cor nelia C. F. v. d. Weele, J. A. Barmen 't Loo, H. Chapon, W. F. Dankmeyer, J. W. v. Ek, J. R. Groos, H Kroes, H. J. Leupen, W. J. R. Lomen, J. G. Maatkamp, J. C. A. Scheuer man, W. Swaneveld, M. Visser, Adr. M. Bal, Anna M. W. v. Eist, Elisabeth C. v. Femey, Anna H. C. Kout, Sonja Ulbrich, J. E. la Bree, F. W. Burmeister, J. A. H. Elfers, M. v. Ever- dingen, C. Flooren, A. C. Fortgens, A. Gillissen, H. Hinse, J. Kan, W. M. v. d. Maal, F. Sin- necker, J. M. E. v. Til, Johanna W. Hinse, Johanna G. Koning, Constance A. Scholte, Ilse Velthuysen, P. C. Comelissen, J. H. Helweg, W. Hoogeboom, H. J. C. Kal, J. A. Koolbergen, A. Kruyer, H. J. Leloux, J. R. v. Mansum, A. Moen, A. de Vitat, J. Wesseling. Bevorderd naar de 4e klas: Cornelia J. Groo- tenboer, Margaretha C. Koning, Woubina v. Muyen, Elisabeth Phenning, Marie H. Poorter, Alida Roos, A. Beck, A. Bijlsma, F. Das, L. J. Henskes, H. Hultzer, H. Kolkmeyer, M. W. Langereis, G. v. Museher, W. Pauw, C. Poeder- bach, H. Roose, W. Stammes, A. Tekamp, P. H. W. Velthuys, H. Zwier, Willy J. Kruymel, Anna Lindeman, Henriette van Looy, Anna Terpoor ten, A P. H. J. Bijl de Vroe, P. Th. v. Eek, D. Goud, J. J. van den Horn, H. Hurkman, P. G. Huxlage, J. F. Poen. H. C. Smit, W. C. Smith, P. Veenhuizen, J. v. Winterswijk, J .J. Zweeres. Bevorderd naar de 5e klas: Catharina M. Baay, Catharina M. J. Leeuwrik, Alida v. Wijn gaarden, J. Andringa, H. Q. Betlem, H. Boeree, J. Casteren v. Cattenburch, J. Dasberg, J. G. Emmink, G. v. d. Haak, E. Haverschmidt, R. Hagebout, W. F. Heythekker, A H. P. Hörchner, W. H. de Meyer, J. W. Middelink, J. v. d. Put, A P. Varekamp, Wittenburg; Hendrika L. Meyst, H. H. Baudert, W. Both, P. H. Brussé, A. H. M. Dieperink, W. H. J. G. v. d. Laan, J. v. d. Leer, D. Roemers, J. C. Rijkeboer, C. Schellinger, C. v. d. Stad, J. H. de Vries, W. F. Zanen, Mathilda C. L. Jagt, dementia P. Mantel, Gerelde A. Nieuwenhuizen, Metta M. v. Santen, W. J. Ak kerman, F. C. L. Erwich, J. Goosens, H. de Kie- wit, G. J. Koper, D. C. Linthout, W. D. Mar- gadante L. Reinalda, Th C. E. Reerink, G. Roos, J. J. Voogd, C. v. Vreeden, A v. d. Werff, F. J. J. Zuidweg GEMEENTELIJK GYMNASIUM. Bevorderd: Van le naar 2e klasse: Hansje Banning, E. van Beusekom, A. Bos, Lettie v. d. Breggen, Truus Frank, Jopie Haak, Marietje Haumersen. R. Kalbfleisch, Jettie Kruyt, A. Luikinga, Tine v. d. Meulen, H. Nolf, A. Pit, Fmml Polak, J. Roggeveen, Emma Rutten, R. Rutten. D. v. Slogteren, lies Sluyter, Her- tha v. d. Vlugt, J. Wildschut, J. S. Bartstra, J. v. d. Bogaard, W. Brocades Zaalberg, L. A Cats, J. E. da Costa, Ermina Engelenberg, G. Fuhri Snethlage, R. Graafstal, W. van Gronin gen, J. Hofland, Greetje de Jong, J. Jonkhart, Ina KI imp, Ali Kooi, Wil v. d. Laan, Tonny Mees (voorwaardelijk), A. Meyer, E. v. Offelen, Bep Rijk, B. van Smeden. Van 2e naar 3e klasse: Elisabeth de Breuk, Emilie de Clerq," Anna Ebbinge, C. F. J. Elias. F. Koenings, A Merens, M. van Nievelt, J. Bit ter, L. Sluyterman, Willy Snethlage, Ges ine Stolp, Ina Swens, H. Tobi, R. van Valkenburg, C. Vrijland, Peggy Allard, F. de Bordes, J. Co- hén, F. Huber, J. Meilink, A. v. d. Mersch, M. Nederlof, Anna Roselaar, Fenna v. Slogteren, D. Spaling, J. Verstegen, J. de Visser, J. Wild schut, Willy de Wit, H. Blaauw, Riti Heemstra, I. de Castro Johai, Betsy Kooy, H. Ligtenstein, H. Luikinga, Greetje Meyst, L. Micheels, J. Schaafsma, Let Schouten, Anneke Sluyter, E. van der Wall, Bep Zeelt. Van 3e naar 4e klasse: Lee Bartstra, W. v. Benthem Jutting (voorwaardelijk), P. Bos (voorwaardelijk), A. Diel, J. van Dullemen, J. van Hall (voorwaardelijk), S. Hiemstra, R. Messchaert, R. Muller, W. Nijenhuis, J. Schutte, A. Spitz, Elize Valken, A. Vester, J. Augustijn, Mies van den Berg, Liesbeth Blaauw, J. P. Bredée, T. de Bruine, Ina Bruyning, Guus Kamphuis Suermondt (voorwaardelijk), Cobi Keizer, H. van Krimpen (voorwaardelijk), A W. Thöne, S. C. van der Wall, D. van 't Zet. Van 4e naar 5e klasse: Catharina van den Berg, J. G. v. <L Berg, H. Beker, Corrie Borg- greve, R. K. Bowles, A. Brandon, J. Dolleman, G. C. Foeken, Adri Haze winkel, F. Kooyman, Maria Leemhuis (voorwaardelijk), Beatrys de Lugt (voorwaardelijk), C. Ritter, M. Slingen- berg, J. Spoelder, Anna Lisa v. d. Vlugt, H. Voorzanger, Liesbeth Wildschut, Johanna van Aalst, M. Bonting, W. Coccoris, Marie van Eek, J. Ebbinge, K. Heimig, Maaike Koning, C. van Konijnenburg, Henriëtte Kruseman, K. Quist, W. Steenstra Toussaint, Kootje van Unnik, M. Kamminga. Van 5e naar 6e klasse: Chris tien Bartstra, C. Briët, Johanna Buisman, Emmie Fonkert, P. Gunning, Tine Koenigs, S. Kooi, Cecile van Munster van Heuven, S. Simons, J. Varekamp, Iti Brandon, Sophia van den Briel, S. Haze, winkel, Hannie Josso, J. W. Keiser, C. Masch- haupt, Jennie Smink, G. v. d. Wall Bake. Gemeentelijk Lyceum (afd. Gymnasium) Van 3e naar 4e klasse: Jet Allard; Elly van Batenburg: Greet Knyt; Johanna Leyh; Adri Lukaart; Gerarda Vv. d. Velde. Van 4e naar be klasse: O. Abendanon; Bep de Jong: Martha Knot; Adri Nugteren; H. Postuma; M. Stam. Van 5e naar 6e klasse: A. Cassee; E. Felder; A Habermehl; T. Meyer; J. Sipkema; F. Te- ding v. Berkhout (voorw.). Bij de orgelbespeling in de groote of St. Bavo- kerk op Dinsdag 12 Juli des avonds van 8.15 9.15 uur, te geven door den heer George Ro bert, zal het volgende programma worden uit gevoerd. 1. Praeludium Es gr. t., J. S. Bach. 2. Tweede Sonate, F. Mendelssohn Barthsldy Grave, Adagio, Allegro maestoso e vivace, Fuga. 3. Prélude et Fugue (sur un chant de prière israëlite), Elsa Barraine. 4. Prière et berceuse, A. Guilmant. 5. Sonata da Chiesa, H. Andriessen Nrs. 1, 2 en 4 op verzoek. Te Delfzijl zijn aan de Noorder-Kweekschool „Abel Tasman" geslaagd voor diploma B: J. P. Teunis te IJmuiden, W. J. A. Comfucius te Haarlem, O. van der Broek te Haarlem. Aan de Rij kstuinbouwschool te Boskoop verwierven het einddiploma met aanteekening voor handelscorrespondentie in de achter hun namen aangegeven talen: F. B. Kammelaar (E.) te Beverwijk, J. W. v. d. Linden te Bloe- mendaal, A. Huender te Wijk aan Zee. De heer Ch. v. d. Bilt, alhier, is gekozen tot lid van het hoofdbestuur van „Onze Vloot", terwijl mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen be noemd is tot lid van den Algemeenen Raad dezer vereeniging. Aan de universiteit te Amsterdam is geslaagd voor het candidaats-examen klassieke letteren de heer W. Kloosterman, alhier. Aan de universiteit te Leiden is geslaagd voor het doctoraal examen klassieke letteren mej. H. C. van Gulik te Aerdenhout. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam is geslaagd voor het candidaats-examen klassieke letteren de heer D. van Dokkum, alhier. Aan de Rijkstuinbouwschool te Boskoop be haalden het einddiploma met aanteekening voor handelscorrespondentie in de achter hun namen aangegeven talen: F. B. Kammelaar (E.) te Beverwijk; J. W. van der Linden te Bloemendaal; C. L. Marchant en A Meijer (Fr., D. en E.) te Haarlem en A Huender te Wijk aan Zee. De vergadering van den Raad der gemeente Haarlem wordt gehouden op Woensdag, 13 Juli 1932, des namiddags te 1.30 uur, zoo noo- dig voort te zetten des avonds te 8 uur, in de Statenzaal (Prinsenhof). Aan de orde zal worden gesteld; 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. Proces-verbaal opneming kas en boeken Ge meente-Ontvanger. Verzoekschrift mej. C. P. M. D. Sampers om eervol ontslag als onderwij zeres svchool 44 (J. P. Coenschool). Alsvoren mevr. J. DickeJansen, onderwijzeres school No. 9. 2. Balans, enz. 1931: a. Coöp. Woningveree- niging „Eigen Haard" G. A.; b. Idem voor gemeente-personeel G. A 3. Terugneming uit het woningbedrijf per- ceelen Damstraat 14 en 18. 4. Aanvaarding geschenk. 5. Wijziging begrootingen dienst 1931 en 1932 Keuringsdienst van Waren. 6. Verkoop grond Graaf Meijndertspoort (L. E. Q. Nolf). 7. Vaststelling detail 17 uitbreidingsplan Noord, met bebouwingsvoorschriften. 8. Instelling rechtsvordering met betrekking tot onteigening perceelen Antoniestraat. 9. Verzoekschrift H. G. Volmuller inzake ver koop van in erfpacht uitgegeven grond aan den Verspronckweg. 10. Verzoekschriften inzake vaststelling af wijkende bepalingen ingevolge de Winkelslui tingswet 1930. 11. Wijziging bestemming bovenwoning Klei ne Houtweg 47. 12. Beschikbaarstelling gelden extra kosten openen werkgelegenheid voor steuntrekken- den. 13. Reorganisatie Burgerlijk Armbestuur. 14. Stichting schóól voor U. L. O. in het Am- sterdamsche kwartier. 15. Verzoekschrift afd. Haarlem v. d. Bond van Ned. Onderwijzers inzake proefneming eind-onderwijs in 3e kl. school UL.O. A. 16. Overdracht van voor straat bestemden grond ten oosten v. d. Rijksstraatweg. Benoeming: twee leden Burgerlijk Armbe stuur. Heijermans, Klaverstraat 16, hond: Wisbrun en Lifmann, Groote Houtstraat 31, hand schoen, sjaal, schouderbandjes; Kennel Haer- lem, Regentesselaan 42, 3 honden, 1 kat; van Koningshoven, Oranjeboomstraat 12, haar kam; Bur. van Politie, Smedestraat 9, hon denhalsband; Priesman, Gasthuislaan 32, jas. Kennel Fauna, Parklaan 119, 2 katten. Schoo- neveld, Plataanstraat 40, ledikant; Bur. van Politie, Smedestraat 9, parasol; v. Beek, Raam gracht 18, portemonnaie; Nieuwenhuis, Vjjf- huizerweg 883 Haarlemmermeer, rijw. belast, plaatje; Boogaart, Fred. Hendriklaan 37, ring sleutels; Hoeinga, Wagenweg 28, tennisschoen. Brugwachtershuisje, Langebrug, triplexplaat; Hensen, Spiegelstr. 15, vaccinatiebewijs. Vrijdag 15 Juli a.s. hoopt de heer N. van Ophem, halknecht aan het Openbaar Slacht huis, alhier, zijn 25-jarig dienstjubileum te herdenken, v DELHI, 10 Juli. (Reuter.) Bij een vechtpartij tusschen politieke gevangenen en bewakers zijn negen gedetineerden en elf bewakers gewond. BOMBAY, 10 Juli. (Reuter.) De verdrukte klassen poogden heden hun afgevaardigden de Pan-Indische Conferentie te doen binnendrin gen. Hierop volgde een vechtpartij, waarbij vijftig personen werden gewond, waarvan 12 ernstig. LONDEN, 11 Juli. (Reuter.) Uit Rio de Ja neiro wordt gemeld, dat te Sao Paulo een op-, stand is uitgebroken. De opstandelingen zijn echter ingesloten en kans op ontzet is uitgesloten. NEW-YORK, 10 Juli. (V.D.) Naar uit Lima wordt gemeld, hebben de regeeringstroepen de stad TrujillQ, welke onlangs door communisti sche opstandelingen was ingenomen, na een vliegtuigbombardement heroverd. De havenste den Salaverri, Huanchaco en Puerto Chicama, welke nog door de opstandelingen worden be zet, zijn door regeeringsstrijdkrachten geblok keerd. LONDEN, 11 Juli. (VD.) Uit Santiago de Chili wordt gemeld, dat de vroegere president van Chili, Ibanez, een poging heeft gedaan met behulp van eenige afdeelingen troepen de re- geering-Davila ten val te brengen. De staatsgreep mislukte en Ibanez heeft toe vlucht gezocht in een hem goedgezind garnizoen in de nabijheid van de hoofdstad. Later ging hjj naar zijn landgoed in de nabijheid van Ranca- guo. De regeering-Davila heeft hem een ulti matum gesteld Santiago te verlaten, HINDENBURG, 10 Juli. (V.D.) Zaterdag avond laat werden te Hindenburg vier jonge mannen van een autobus uit beschoten. Twee hunner zijn levensgevaarlijk gewond. Te Schonberg is de autobus, waarin 48 natio- naal-socialisten waren gezeten, aangehouden. De menschen, die uit Beuthen'kwamen, hebben toegegeven te hebben geschoten. In den wagen zijn drie pistolen gevonden. Deze pistolen waren kort te voren gebruikt. Op een der nazi's werd nog een vierde pistool bevonden, terwijl boven dien talrijke messen en munitie in beslag zijn genomen. BREMEN, 10 Juli. (V.D.) Tijdens een botsing tusschen de politie en onordelijke elementen is een politie-agent gedood en een tweede ern stig gewond. De politie joeg de menigte uiteen. ECKENFOERDE, 10 Juli. (V.D.) Na een op- marsch der S.A. alhier is het tot een botsing gekomen met Reichsbanner-leden. Een lid van den Reichsbanner werd gedood, een S.A.-man zwaar gewond. GRAZ, 10 Juli. (Reuter). Bij een oefening van de Stiermarksche „Heimatschutz" ontstond bij station Goess een zwaar gevecht tusschen 40 geuniformde leden der genoemde organisa tie en 60 sociaal-democraten. De „Heimat- schützler" bezetten het station, om de aan komst van hun „generalen" af te wachten. Toen dezen arriveerden, begon het gevecht met geweren, revolvers, steenen en messen. Alle 40 Heimatschützlez werden gewond, ten deele zwaar. Ook vele sociaal-democraten werden gewond. Twee levsengevaarlijke deeg steken in longen en hals. OHLAU, 11 Juli (W.B.). In den stfgeloopen nacht zijn een aantal nationaal-socialisten, die van een vergadering naar huis keerden, door leden van den Reichsbanner aangevallen. In het gevecht werd ook van vuurwapens ge bruik gemaakt. Twee nationaal-socialisten werden gedood, meerderen gewond. Aangezien de politie niet in staat was de orde te herstellen, werd een afdeeling Reichswehr te hulp geroepen. Deze was" genoodzaakt van haar wapens ge bruik te maken. EIBELSTADT (Unter Franken), 11 Juli. (W. B.). Bij een gevecht tusschen nationaal-socia^ listen en communisten werden 9 personen em stig gewond. Onder de gewonden bevindt zich ook de gen darm van Eibelstadt. DUISBURG—HAMBORN, 10 Juli (W.B.). In de verschillende stadsdeelen hadden alhier zware gevechten plaats tusschen communisten, nazi's en politie. Vier dooden, vele zwaar en levensgevaarlijk gewonden, talrijke gekwetsten. TOLEDO, 10 Juli (Reuter)). Bij een treffen tusschen de bevolking van Villa don Fabriqul en de politie werden 5 personen, waaronder een gendarme, gedood, terwijl talrijke personen werden gewond. LISSABON 10 Juli (V.D.) Het Portugeesche kabinet heeft besloten toe te staan, het stoffe lijk overschot van ex-koning Manuel naar Por tugal over te brengen „als erkenning voor zijn verdiensten jegens den staat". Het stoffelijk overschot zal in het panthéon van' het konink lijk huis in de St. Vitus-kerk worden bijgezet. ANGORA, 9 Juli. (Reuter.) Bij Eski-Schehier op de spoorlijn Constantinopel—Angora is een personentrein ontspoord. Het aantal dooden bedraagt 19 en het aantal zwaar gewonden 17. De locomotief en 13 wagens zijn omgevallen. Terwijl democratische bladen als „Vossische Zeitung" en „Berliner Tageblatt", die de mee ning der Berlijnsche handelskringen weergeven, het resultaat van Lausanne prijzen als een goede stap naar Duitschlands economisch her stel en zelfs de sociaal-democratische „Vor- warts", die dezer dagen nog door de regeering werd verboden, spreekt van een mooi resul taat, dat Von Papen te Lausanne heeft be haald, verklaart Hitiers lijfblad, de „Völkische Beobachter" de regeering onomwonden den oorlog. Onder de titels: „De geest van Versailles heeft gezegevierd. Rijkskanselier Von Papen onderteekent te Lausanne een nieuwe Duitsche schuldbekentenis! Ondanks alle beloften be zweken! Het prestige der regeering-Von Papen is heen!", wordt de slotbetaling, die de Duit sche delegatie aanvaard heeft, als een schan delijke nederlaag tegenover de Franschen ge brandmerkt. De andere groep der rechtsche oppositie, de Duitsch-nationalen is evenmin tevreden. Van Duitsch-nationale zijde wordt geschreven, dat het resultaat van Lausanne niet beantwoordt aan de eischen, die de Duitsch-nationale Volks partij voor de definitieve opheffing van het herstelsysteem heeft gesteld. Vooral het opge ven der politieke eischen wordt als noodlottig beschouwd. In den Lustgarten te Berlijn hebben de natio naal-socialisten zaterdagavond een betoogmg gehouden. De stormafdeelingen marcheerden' ta ocfit colonnes gesloten uit de verschillende dccleo van de stad op en stelden zich op met om floerste vaandels en vlaggen. Volgens natio- naal-socialistische ramingen hebben ongeveer 200.000 personen aan de demonstratie deelge nomen, waaronder 25.000 leden van stormaf deelingen. De Berlijnsche S.A.-leider Graaf Helldorf hield een scherp requisitoir tegen de regeering Von Papen. Von Papen, aldus spr„ heeft in onbegrijpelijke zwakheid in Lausanne voor stellen goedgekeurd, die wij nationaal-socialis ten nooit zouden hebben goedgekeurd. Het bui- tenlandsch politieke falen van dit kabinet wordt in de schaduw gesteld door de binnen- landsche politieke regeeringskunststukken van minister Von Gayl. De Berlijnsche gouwleider dr. Goebbels ver klaarde van den aanvang af vol wantrouwen te hebben gestaan tegenover de nieuwe regee- ring. Het kabinet zal niet kunnen gelooven, dat wij nat.-socialisten onze goedkeuring aan deze volksvijandige politiek zullen hechten. Op de klopsignalen is echter geen antwoord gekomen. In de kringen van het ministerie van marine is men pessimistisch wat betreft pogingen om de boot te lichten. Wegens getij der strooming kan men slechts drie uur per dag werken. De stroom bereikt zelfs op de gunstigste oogen- blikken nog een snelheid van 7 knoopen. De werkzaamheden kunnen echter een ver rassing meebrengen en zoolang hoeft men de hoop nog niet geheel op te geven. LEIPZIG, 9 Juli (VD.). De vierde straf- senaat van het Rijksgerechtshof heeft het ver bod, dat door den rijksminister van Binnen- landsche Zaken tegen het in Donau-Eschingen verschijnende dagblad „Donaubote" is uitge vaardigd, geldig verklaard. Het verbod zal echter niet, zooals gevorderd werd, vijf dagen, maar drie dagen duren. De straf senaat heeft eveneens het door den Rijksminister van Binnenlandsche Zaken ge- eischte verbod van de „Schlesisehe Bergwacht" uitgesproken. WASHINGTON, 9 Juli (Reuter). Het staats- departement publiceert de volgende verklaring: De Amerikaansche regeering is erover ver heugd, dat de te Lausanne vergaderde mo gendheden een overeenkomst in de herstel kwestie hebben bereikt en daarmee een groote schrede voorwaarts naar de stabiliseering van den economischen toestand van Europa hebben gezet. Omtrent de kwestie der door de Europee- peesche regeeringen aan den Amerikaanschen staat krachtens de oorlogsschulden verschul digde bedragen Is geen verandering in de hou ding der Amerikaansche regeering Ingetreden. Deze is met alle duidelijkheid neergelegd inde verklaring van President Hoover van 20 Juni. Overigens vindt het nieuws van het accoord van Lausanne in de Amerikaansche pers een tamelijk gemengde ontvangst. 1 „Europa is begonnen mee te werken", schrijft de „Baltimore Sun", „en bij een dergelijk be gin is het nutteloos er het einde van te willen voorspellen". „De ondervinding heeft de Amerikanen ge leerd, dat zij hun enthousiasme moeten terug houden totdat zij weten of den Ver. Staten ver zocht zal worden - de kosten van de regeling te betalen of niet", schrijft de „Washington Post". Zaterdag en Zondag zijn de wedstrijden om het open amateur-kampioenschap van Neder land op de banen van de Kennemer Golfclub te Zandvoort voortgezet. Nadat in de morgenuren de tweede ronde was verspeeld, waarbij enkele zeer spannende partijen waren, b.v. Ross Thomson tegen J. H. C. Salberg en A. Kerkhoven, die met 21 van Del Court van Krimpen won, plaatsten zich 's middags 6 Engelschen en 2 Hollanders (Hubrecht en Kerkhoven) in de 3e ronde. De uitslagen der tweede ronde luidden: A. C. Chritchley wint van sir Guy Campbell 3 en 2; L. O. M. Munn wint van Capt. C. G. B. Stevens 42; Douglas Grant wint van jhr. W. den Beer Poortugael 4—3; C. S. Hubrecht wint van B. Heldring 4—2; Ross Thompson wint van J. H. C. Salberg 1 up; A. Mac Nair wint van jhr. mr. A. R. Snouck Hurgronje 43; R. C. Chittenden wint van G. Putman Cramer 21; A. Kerkhoven wint van G. M. Deicourt van Krimpen 21. In de derde ronde waren ook veel spannende en verrassende momenten. Zoo gelukte het ge neraal Chrischley den bekenden Ierschen speler Munn met 1 up te slaan. De jeugdige Hagenaar Hubrecht, een speler met veel aanleg, verloor van Douglas Grant met 32. Een volgende verrassing was de 1 up neder laag van den bekenden wedstrijdspeler Mac Nair tegen Ross Thompson. Tenslotte won de kampioen van verleden jaar Chittenden met 1 up van Kerkhoven, die ove rigens heel goed werk te zien gaf. Zoo plaatsten zich gisteren 4 Engelschen in de demi-finale. Gen. Chritchley verloor met 81 van Douglas Grant en Ross Thompson met 21 van Chittenden. De finale tusschen Chittenden, zooals ge zegd de kampioen van verleden jaar, en Dou glas Grant werd tenslotte door Grant met 21 gewonnen, waarmede laatstgenoemde het kam pioenschap won. „Ons Genoegen", uit Zaandam, liet haar mooie kans om D. E. S. een nederlaag toe te brengen niet voorbijgaan. Alhoewel de gastheeren 70 car. inliepen, wonnen de Zaankanters toch nog met gering verschil. De uitslagen van Vrijdag zijn: „Ons Genoegen" pnt. brt. h.s. gem. C. M. Lammes 124 44 12 2.81 G. Steinvoort 80 60 7 1.33 J. A. Terlingen 43 28 8 1.53 R. Vel 37 13 10 2.34 C. Tromp 40 29 4 1.37 Ratelband 100 45 14 2.22 Totaal 424 car. Vorige stand 634 car. Eind stand 1058 car. D. E. S. pnt. brt hs. gem. N. N. 125 44 17 2.84 H. Wesseling 78 59 7 1.32 J. van Wunnik 60 28 11 2.14 D. A. de Foeljaeger 150 13 59 11.53 Dekker 25 28 7 0.89 J. A. Roozen 56 44 7 127 Totaal 494 car. Vorige stand 522 car. Eind stand 1016 car. CHERBOURG, 7 Juli. (Reuter). Het is den duiker van de „Artiglio" gelukt ondanks de be wogen zee de gezonken duikboot „Prométhée" te bereiken. Bovengenoemde vereeniging van Postduiven- liefhebbers hield op Zondag 26 Juni een wed vlucht van Orleans. Afstand 534 K.M. Duiven los 5,45 uur. De prijzen werden behaald als volgt: J. v. d. Linden 1, 4, 8; v. d. Bosch 2, 9; M. Luij- ken 3, 5; G. Zaagsma 6; H. Keerwolf 7, 11, 14; G. Akooij 10; J. Zomerdijk 12; G. Dollé 13; J. Kuperus 15; D. Schuurman 16; P .Martens 17. Eerst aangekomen duif 1.43.7 uur. Laatst aan gekomen 2.10.13 uur. Wedvlucht Chatereaux. Afstand 653 K.M. op Zaterdag 2 Juli. Uitslag: Akooij 1, 2, 4, 6; P. Martens 3; H. Keerwolf 5; M. Luijken 7; J. Ku perus 8; J. v. d. Linden 9; J, Zomerdijk 10, 12; J. G. Kuperus 11; v. d. Bosch 13. Eerst aangeko men duif 3.4.24 uur. Laatst aangekomen 3.8.49 u. De heer H. Keerwolf behaalde het kampioen schap oude duiven. Ieder jaar geldt de ontmoeting tusschen Haar lem en Blauw Wit als een der belangrijkste van het seizoen. Ook dit jaar was zij met spanning tegemoet gezien. Het veldwerk van de Zebra's was stukken beter. De vele geboden vangkansen werden alle, op één na, benut, terwijl bij Haarlem alleen Roosen er al eenige heeft gemist. En het slaan der beide partijen was eenvoudig niet met elkaar te vergelijken. De door de Haar- lemsche werpers geworpen ballen verdwenen een onnoemelijk aantal keeren in het verre veld, terwijl de Haarlemmers eigenlijk alleen in de laatste beurt iets van slaan terecht brachten. Toen was de achterstand echter al vijf en twintig punten, zoodat die eene beurt van zes ook niet hielp. We kunnen dan ook niet anders zeggen, dan dat Haarlem zeer tegenviel en Blauw Wit door veel beter spel verdiend won. De uitslag in innings is: Haarlem: 001020206 11 Blauw Wit; 50416843* 31 De wedstrijd H.H.C. IZ.R.C. is Zondagmid dag geëindigd met een groot verschil ten gunst© van H.H.C. Ook het veldwerk van ZR.C. was vaak ge brekkig. Vangkansen werden gemist en heel vaak werden ballen slecht aangegooid. Een uitzondering maakte de achtervanger, die een keurige partij speelde, al kleefden er eenige fouten aan. Bij H-H.C. was vrijwel alles goed. J. Baas en D. Baas hadden eenige malen samen succes. Van den Heuvel was goed op het eerste honk en Pijnakker was als werper uitstekend. Eenigen tijd werd hij afgewisseld door Figee en Jb. Hartog, maar dat was geen verbetering. De Z.R.C.-innings van negen runs komt vrijwel ge heel op rekening van het wijd gooien van Figee. In het slaan waren de HLLC.'ers buitengewoon goed en Van der Lande overtrof allen. Twee honkslagen werden herhaaldelijk gegeven en eenige keeren konden drie honken worden gelcopen. Vooral daardoor heeft H.H.C. den wedstrijd te haren gunste beslist. De uitslag in innings is: Z.R.C.11190240 18 H.H.C.: 313520 10 13 37 In de eerste beurt kreeg Haarlem wel acht runs bijeen, maar de volgende leverde, door on gelukkig slaan, maar één run. En vooral door gebrekkig veldwerk maakte V.V.G.A. in twee beurten zeven runs, zoodat het verschil nog maar heel gering was. Later ging het echter beter. Majee doet zijn werk als achtervanger meermalen goed. Ook de velders herstellen zich aardig. Er worden goede worpen naar het eerste honk gedaan, waar door meermalen een V.V.G.Aer sneuvelt. Wage- mans bereikt eenige keeren drie slag en Majee en Marsman vangen keurig. Van acht innings eindigen er zoodoende vier met een nul. In de zesde beurt vlot het bij Haarlem even niet, J. en C. Kloos en A. Heus komen wel op de honken maar als Vrijer den bal in de handen van den werper slaat is Heus al gaan loopen, waardoor er twee slachtoffers vallen. Even later loopt C. Kloos onvoorzichtig en sneuvelt hij bij het derde honk. De voorsprong bestaat echter nog en wordt in de volgende beurt zelfs nog ver groot. Het einde wordt dan ook: 2614 voor Haarlem. De uitslag in innings is: V.V.G.A. 43030040 14 Haarlem 11: 81224162 26 Deze belangrijke plaatselijke ontmoeting, oor. spronfcelijk vastgesteld op Zondag 17 Juli, wordt, wegens de jubileumwedstrijden op dien Zondag, gespeeld op Dinsdag 12 Juli, des avonds van 7 tot 9 uur, op het sportterrein aan de Kleverlaan. Van de twee voor de Haarlemsche Competitie vastgestelde wedstrijden ging er maar één door. De ontmoeting Gem. Lyc. AGem. Lyc. B werd wegens vacanties uitgesteld en de ont moeting SuastikaOosterkwartier eindigde met 2418 in het voordeel van Oosterkwartier. De inningsuiusing is: Suastika: 2 0 6 3 5 2,0 18 Oosterkwartier 0 11 3x045 24 Vrijdagavond ji vondt in t RX. Verenigings gebouw te Heemstede de oprichtingsvergadering plaats van den Haarl. RX. Dambond. Zeven verenigingen met ongeveer 90 leden en 40 adspirantleden gaven zich reeds op als lid. In het bestuur werden gekozen: B. H. M. Stevens, W. Hopstaken, D. Vink, P. Veen. Jac. Bosse Jzn., J. Veen en A. v. d. Poel. Tot voor zitter werd vervolgens benoemd: Jac. Bosse Jz.; de verdeeling van de overige functies vindt op de eerstvolgende bestuursvergadering plaats. Tot dien tijd wordt het secrtariaat waarge nomen door den heer P. J. Veen, Olmenstraat 60, Haarlem. STUCADOORS ACTIE 10 Juli 1932 Nog steeds woedt de stucadoorsactie, nog steeds worden menschen gemolesteerd, en uitgemaakt voor onderkruipers, die geen onderkruipers zijn. De aanhandg, dien de heeren stucadoors in het begin hadden, is evenwel tamelijk ver minderd. Vele menschen zijn tot het inzicht gekomen, dat de R. K. stucadoors, die werken, safe staan, en gerust kunnen en mogen werken. Van een eigenlijke staking is geen sprake meer bij de modernen, het is meer een werk- loozen-actie. In verschillende plaatsen van ons land wordt door de moderne stucadoors tegen het nieuw afgesloten tarief gewerkt. Waar deze strijd voor hen landelijk is, is zoo'n standpunt niet juist. In Haarlem, Amsterdam, Utrecht en Rot terdam, wordt frisch, vroolijk gestaakt en met enthousiasme? Dinsdagavond was in Flora een openbare vergadering van den Stucadoorsbond, waar de heer Zuijken, voorzitter van de afdeeling'» Haarlem van den Alg. Ned. Stucadoorsbond, het woord voerde. Het onderwerp was: „De actie in het stucadoors bedrijf". Spreker gaf een overzicht van de huidige actie en legde uit hoe en op welke wijze de besturen der confes- sloneele bonden zijn aangevallen. De hoofdbestuurders der confessioneelen zijn bedriegers; die der moderne bonden zijn ware hoofdbesturen. Welk een omhaal, en welk een drukte ze ook mogen maken, het is en blijft voor hen een strijd om de alleenheerschappij, die trots alles, willen behouden cn machtig wor den. En waar de zaken zoo staan, is er geen sprake van, en kan er geen sprake voor de R. K. mannen zijn om te wijken, volhardende strijd is gebiedende eisch. Het was een kiezen tusschen twee kwaden, omdat volgens Poptie's eigen opmerking, in het geheele land de werkgelegenheid uiterst slecht is. Juist, omdat ons hoofdbestuur dat wist, heeft ze geadviseerd de voorstellen der werk gevers te aanvaarden. De moderne bond verkoos dat niet en het. heeft nu de consequenties te aanvaarden van zijn avontuur. Maar in wezen komt hier het machtsstandpunt om den hoek gluren. Wij, moderne bond, hebben het contract' verworpen, en daar hadden jullie, R. K., je maar naar moeten voegen, door je bij onzo staking aan te sluiten. Het zal niet gaan!! Den naam van onderkruipers en ronselaars werpen wij verre, zeer verre van ons, onze strijd is rechtvaardig! P. P. 1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 3