STADSNIEUWS Na de conferentie van Lausanne Geruchten over geheime overeenkomsten DINSDAG 12 JULI DE ANTHONIESTRAAT Het onteigeningsproces DE TOURINGCAR Onderwijs GEMEENTEZAKEN Onderwijs Uitbreidingsplan Haarlem-Noord Salarisverhooging geweigerd Gevonden dieren en voorwerpen HERINGA WUTHRICH, ELECTRIC1TEIT Toelatings- en overgangsexamens GEMEENTEZAKEN Ambtswoning Concert op het Voorhelmplein Statistiek Drankwet Rijkspostspaarbank Concert in Bloemendaalsche bosch Als zomerwarmte broeit Postduivenver. „De Snelvlieger" Interpellatie-Peper Opheffing postbestelling Nieuws uit het V.S.V.-kamp De ratificatie van het pact afhan kelijk van de houding der V.S.? Tegenspraak te Londen Amerika's houding mm» ÉWiiilPs Winstor Churchill Duitsche kabinet stemt in Churchill acht Duitschland te genadig behandeld De H. Vader over Lausanne Uw huid verbrand Stofzuigerhuis MAERTENS DRIE EN EEN HALF JAAR GEVANGENISSTRAF Het drama aan den Heerensingel AGENDA te Haarlem Het zilveren priesterfeest van Pater Th. N Vlaar O.E.S.A. Personalia Het Orgelconcert in de Groote Kerk Personalia BURGERLIJKE STAND Examen L. O. Gevonden dieren en voorwerpen 12 Juli 13 JULI A.R.K.A. Afd. Bloembollenstreek Prijs behaald CENTRALE TANDHEELKUNDIGE KLINIEK Nationaal Maria-congres Bij Koninklijk besluit van 12 December 1931 is goedgekeurd het besluit van den Raad van 9 September 1931 tot onteigening van de gedeelten van de kadastrale perceelen sectie D. noa. 7412. 8395, 7414 en 7416, gelegen aan de zuidzijde van de Antoniestraat. Naar aanleiding daarvan is door B. en W. aan de betrokken eigenaren medegedeeld, dat zij bereid zijn te bevorderen, dat bedoelde per ceelsgedeelten onderscheidenlijk groot 14. 18, 12 en 19 c.A., door de gemeente worden aange kocht tegen de geschatte waarde onderscheiden lijk van 4000.—, 6000.—, 1400.— en 2600.—. Op het desbetreffend schrijven mochten B. en W. echter binnen den daarvoor gestelden termijn geen bericht ontvangen dat met de ge boden sommen genoegen wordt genomen, zoo dat het zich laat aanzien, dat vorenbedoelde perceelsgedeelten niet bij minnelijke schikking door de gemeente in eigendom zullen kunnen worden verkregen. De eigenaren zullen alsdan moeten worden gedagvaard voor de arrondisse mentsrechtbank, teneinde de onteigening van de perceelsgedeelten te hooren uitspreken en het bedrag van de schadeloosstelling te hooren be palen. In verband daarmede is het gewenscht, dat de Raad bepaalt, dat de gemeente zoo noodig een rechtsvordering zal instellen. Met het oog daarop stellen B. en W. den Raad voor onder verwijzing naar het voor Uwe leden ter inzage gelegd rechtskundig advies daartoe te be sluiten. Onder bovenstaanden naam is een nieuw reis-tijdschrtft verschenen. Het is het reisnum- mer van den Ned. Bond van Touringcar-onder nemers, staat onder redactie van G. SiUevis en wordt uitgegeven door de fa. Ruygrok en Co. te Haarlem. In een voorwoord merkt de redacteur op, dat het blad zijn ontstaan dankt aan de enorme vlucht, welke het touringcarwezen de laatste ja ren genomen heeft. Of het nu echter beslist noodig is, Holland eerst te leeren kennen, om dat daarmede de blik verruimd wordt, kennis te nemen van andere volkeren, wagen wij toch wel te betwijfelen. Dit eerste nummer, dat er technisch keurig verzorgd uitziet, geeft heel wat lezenswaardigs. De schoonheid van streken in Nederland en in het buitenland wordt op prettige wijze beschre ven en de schoonheid dier streken komt n die artikelen goed uit. Duidelijke foto's verluchten het tijdschrift, dat ongetwijfeld een lang leven beschoren is, in dien het het thans ingeslagen pad blijft be wandelen, daar het velen reislusügen een hulp zal blijken te zijn. Anthonisse, Karei van Manderstraat 112, bad pak; Rutgers, de Witstraat 45, idem; Klumper, Leidschevaart 388, bal van signaalhoorn; de Wilde, Thorbeckestraat 30, badpak met hand doek; Bijlsma, Bromostraat 10, postduif; Mol hoek, Frans Halsstraat 47, idem; Meyer, Karei van Manderstraat 20, gereedschap, Willemse, Leidschevaart 408, hond; Bur. v. Politie, Sme- destraat 9, handschoen; Kennel Haerlem, Re- gentesselaan 42, kat; Pel, Tempeliersstraat 56, dameskousen; Hoogenes, Thorbeckestraat 65, portemonnaie; de Leeuw, Scheeperstraat 51, idem; Huneker, Bisschop Ottostraat 8, rijw.be. lastingplaat; van Rosstein, Oranjeboomstraat 147, schildpad; Broekhuyzen, Ternatestraat 60, gymn. schoen; Bur. v. Politie, Smeedstraat 9, kinderschoentje; Duiker, Wouwermanstraat 62, tasch; v. d. Putten, Kiosk Plein, idem; Hale wijn, Gen. Bothastraat 99, tafelzeil; Klumper, K. Poellaan 31, zak flanel van melkbus. De afdeeling Haarlem van den Bond van Nederlandsche onderwijzers heeft aan den Raad een adres gezonden beoogende het nemen van een proef met het inrichten van eene derde klasse voor eindonderwijs met vereenvoudigd leerplan aan de school voar U. L. O. letter A. Wijl geen bijzonder onderwijs-belang, noch eenig algemeen maatschappelijk belang met de instelling van zoodanige klasse wordt gebaat, adviseeren B. en W., in overeenstemming met het advies der Commissie van Bijstand voor onderwijszaken, afwijzend op het verzoek te be schikken. B. en W. stellen voor, gezien het verzoek- schift bij bijbehoorende toelichting van de afdeeling Haarlem van den Bond van Neder, landsche^ Onderwijzers, in -betrekking-tot de- organisatie van het uitgebreid lager onderwijs in deze gemeente, te besluiten:' I. Op het gedaan verzoek tot oprichting van een derde school voor U. L. O. met 1 Septem ber 1932 afwijzend te beschikken; II. In beginsel over te gaan tot vermeerde ring met één van het aantal scholen voor het U. L. O. met ingang van 1 September 1933; en IH. B. en W. uit te noodigen ter uitvoering van het bepaalde sub II, tijdig nadere voor- stellen te doen. In het bij raadsbesluit d.d. 16 Januari 1929 vastgesteld uitbreidingsplan (geraamte plan) aangevende in hoofdtrekken de bestemming der gronden, is een gedeelte, gelegen ten noorden van de z.g. Vogelenbuurt, ten oosten van den Rijksstraatweg, ten zuiden van de voor „Land bouw" aangewezen gronden en ten westen van de z.g. verboden kringen van de verdedigings werken te voormalig Spaarndam, aangewezen als „voor de verdere toekomst voor bouwter reinen te zijn bestemd". In verband met de voortschrijdende bebou wing in de omgeving komt het B. en W. ge wenscht voor om bedoeld uitbreidingsplan voor zoover betreft het vorenomschreven gedeelte, nader „ln onderdeelea" uit te werken. Die nadere uitwerking is geschied bij detail 17 van het plan Noord". De teekening heeft overeenkomstig het be paalde bij art. 37 der Woningwet gedurende 4 weken vöor een ieder ter gemeentesecretarie ter inzage gelegen. Bezwaarschriften daartegen zijn niet ingekomen. De Gezondheidscommissie kan zich met dat ontwerp vereenigen. Daarom stellen B. en W. den raad voor om tot definitieve vaststelling over te gaan. Bij Gedeputeerde Staten is bezwaar gerezen tegen goedkeuring van de begrootingen voor 1931 en 1932 van den Keuringsdinst van Waren. In deze begrootingen kwam voor het eerst tot uiting de gewijzigde formatie van het per soneel Vin dien dienst, waarmede gepaard ging een bevordering van een drietal ambtenaren tot een höogeren rang. Deze bevordering werd door Gedeputeerde Staten beschouwd als een wijziging in de salarisregeling en in het orga nisatieplan van den dienst, die aan de goed keuring van den Minister zijn onderworpen. B. en W. hebben, nadat ter zake met Gede puteerde Staten een en andermaal was gecor- respondeerd, de goedkeuring van deze wijziging aan den Minister aangevraagd. De Minister heeft deze goedkeuring geweigerd. B. en W. zijn door deze weigering genoodzaakt de be trokken ambtenaren wederom in hun vroege- ren rang terug te stellen en den Raad een voorstel te doen de beSrootingen voor 1931 en 1932 te wijzigen. De verhoogde salarissen zijn uitbetaald tot en met April 1932. Een nader verzoek aan den Minister om het salaris der betrokken ambtenaren althans op 3200.(het minimum van den hoogeren rang met twee reeds toegekende periodieke verhoogingen) te handhaven heeft eveneens geen resultaat ge had. Portegis, Thorbeckstraat 45, armband; Nien- huls, Tetterodestraat 90, bril; Bur. v. Politie, Smeedstraat 9, badpak met handoek; boek; HAARLEM Toelatings-examen H.B.S. B. Toegelaten tot de le klasse: J. D. J. W. Bleeker, J. Moolenaar, J. H. L. Wieringa, Je. Po. Hauber, Ca. Ma. Ca. Huyink, Aa. Ca. Bü- leveld, F. J. v. Ommen, Ma. Eth. Reljers, Ae. Krul, Th. A. v. Wijk, J. v. Beek, J. v. Krieken, J. J. Wouterse, H. Smink, H. J. Rem, G. Steg- wee, Ha. Ae. Merkuur, S. Lisser, He. Boeree, A. W. Rijkeboer, J. v. d. Heuvel, C. J. Mol, Aa. Suerink, W. H. v. Denderen, W. F. Bremer, J. H. Jalvingh, F. L. J. Göttgens, Wa. Ja. Wa. v. Delft, Eth. Ha. Schuurman. J. v. Wamel, Ae. Hollander, J. de Peer, J. H. Koelman, H. Fried- hoff, Je. Ja. Schaft, E. G. F. Nilant, Ha. Jonge- pier, C. A. Huysman, J. W. M. Goes, H. W. Stapel, Ge. v. d. Broek, Aa. Pa. Schipper, J. G. Niesten, J. F. Tjassens Keiser, M. Luikinga, W. J. Dambrink, La. Ulderink, D. H. Jansen, Sn. Ga. Neisingh, A. C. Klijn, N. J. v. Beek, Me. v. Driel Krol, M. H. L. Groenevelt, E. E. P. Poelman, Ma. Eth. Ja. Yff, M. Figee, Ja. Ja. Lansdorp, Ja. Ma. Koppen, A. Bels, F. L. Bot man, J. Rozeboom, G. J. P. Schaap, Ca. Wa. Hogendijk, H. C. Landheer, Aa. Ba. Veuger. ,,'t Kopje", M. S. v. M. en Litt. Econ. H.B.S. Bevorderd van de 4e klasse litt. Econ. tot de 5de lit. Econ. L. Büller, L Groenendijk en R. Hoekstra. Bevorderd van de 4e klasse Meisjes H. B. S. naar de 5e J. Adam, M. van Beeck Vollenho ven, H. Bloemendaal, M. ter Haar Romeny, L. van Heek, C. Koopman. L. Kroes, W. Kruys- hoop, A. Philipse, L. Römer, A. Teding van Berkhout en B. van Weel. Niet bevorderd 1.... Bevorderd van de 3de naar de 4de klasse; H. de Beaufort, E. Beker, Dolleman, j. de Flines, L. Goldbohm, E. Gunning, L. Honig, A. Kauffeld, D. Leemhuis, A. Maters, E. van de Poll, N. Stoutenbeek, C. Teding van Berkhout en A. Verweij. Niet bevorderd 2. Bevorderd van de 2e naar de 3de klasse; A. van Beeck Vollenhoven, A. Boerstra, L. Kauf feld, G. van Meurs, E. Quarles van Ufford, M. Scheurleer en L. van der Zee. Niet bevorderd 2. Bevorderd van de Ie naar de 2e klasse: L Bierens de Haan, R. Bührmann, I. Büller, J. Büller, R. Klijzing, J. Koopman, B. Rieder en N. Stobbe. Niet bevorderd 2. De heer H. L. Warnier, inspecteur voor de lichamelijke opvoeding, heeft verzocht hem te ontslaan van de verplichting om de bovenwo ning van het dienstgebouw aan den Kleinen Houtweg te bewonen en hem in de plaats daar. van een bedrag van 500 per jaar uit te kee- ren, op welk bedrag de geldswaarde van die bewoning is gesteld. Met de commissie van bij stand voor arbeids- en pensioenzaken zijn B. en W. van oordeel, dat tegen inwilliging van het verzoek, geen bezwaar bestaat, mits deze regeling geen nadeelig financieel verschil voor de gemeente met zich brengt. Vanwege de Federatie van Haarlemsche Mu ziekverenigingen wordt Woensdag 13 Juli door de Politiefanfare, directeur B. D. Peters op het Voorhelmplein een concert gegeven. Uitgevoerd zullen worden: 1. Doux Nector, marsch, G. Utterweelghe. 2. Les lilas Blancs, fantaisie, A. Filsfils. 3. Hymne Cortège, Grand Marsch, H. Couvreur. 4. Au Printemps, fantaisie Pastorale, F. Andrieu. 5. Largo, Handel. 6. Neptune, Ouvert. Fantastique, G. Gadenne. 7. Martha, sauo, de l'Opera, Flatow. 8. L'or et argent, Celèbre, Valse Viennoise, Fr. Lehar (M. G. Wittman). De nummers 3 en 4 zijn de concoursnummers voor het as. concours te Alkmaar. Burgemeester en Wethouders van Haarlem maken bekend, dat de opgaven bedoeld in de artikelen 35 en 51 der Drankwet (statistiek) openbaar zijn aangeplakt, ter gemeente-secre tarie le afdeeling voor een ieder ter inzage zijn gelegd en tegen betaling der kosten verkrijg baar zijn. Aan het postkantoor Haarlem en zijn bijkan toren werd in den loop der maand Juni 1932 op spaarbankboekjes ingelegd 448.690.06 en te rugbetaald 361,589.61. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 87.100.45. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 287. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter directie op staatsschuldboekjes ingeschreven no minaal 1.100.en afgeschreven 500.Der halve meer in- dan afgeschreven 600.Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuldboekjes be droeg 2. Het programma van het concert in het Bloe mendaalsche Bosch, te geven door de Harmo nie „Euphonia" te Overveen, dir. J. W. Lefe- ber, met medewerking van het Dubbelman- nenkwartet „Inter Nos", dir. Nico Hooger- werf, op Woensdag 13 Juli te 8.15 uur, is als volgt: 1. Etoile du Nord, marsch, Robert Martin. 2. Lustspiel-Ouverture, Kéler Béla. 3a. Sturmbeschwörung, J. Dürner. b. Le Ménestrè, f Boieldieu. c. Moeder en kind, J. P. J. Wierts. d. Waldeinsamkeit, Sendel. 4. Hochzeitsmarsch, F. Mendelssohn. 5. Les Gitanos, Mazurka de Concert, A. de Baeremaeker. 6a. Vole Carissima, S. Breu. b. Soir d'été, Octave Iroré. c. Alt Niederlandisches Lied, Kremser. d. Faust, i Gounod. 7. Verschamhte Liebe, wals, Paul Lincke. 8. Hope Valk, Marche Americaine, Alfr. Delbecq. De avonddrukte, die gisteravond op Zandvoort heerschte, geleek wel een Zondagsche drukte. Een heerlijk vast strand bij laagwater gaf een lokkende avondwandeling langs den rand van de frissche kabbeling, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Dan, op zoo'n avond, bewijst de boulevard zijn waarde, want vreemdeling en inwoner mengt zich daar, om van een gemakkelijke wandeling langs zee te genieten. De terrassen waren even dicht bezet als Zon dag en de verlichte ramen in pension en villa lieten dan toch maar duidelijk zien, dat reeds vele gasten op het baddorp aanwezig zijn. Zelfs nadat het avondduister gevallen was, spoedden zich baders en baadsters nog naar het stille strand, dat vooral 's avonds een druk be zoek had gehad. Tusschen tien en elf was het langs de Zand- voortschelaan en langs den Zeeweg een onaf gebroken rij van terugkeerende lichten. Velen hadden zich echter te lang door de zin kende zonne laten ophouden en daar de con- tróle niet ontbrak, had menigeen een vriende lijke waarschuwing of een bon in ontvangst te nemen. Ja, Zandvoort en de zee, dat bewijst deze zomertijd, heeft een groote aantrekkingskracht in wijden omtrek. En een welverdiende belang stelling. Wedvlucht vanaf Limoges op 9 Juli. Afstand 768 K.M.- Eerste duif 7 uur 36 min. Laatste duif 12 uur 33 min. Niettegenstaande den langen afstand en het warme weer had de vlucht een tamelijk gunstig verloop. De prijzen werden als volgt behaald: P. Bannink 1, 5; P. J. van Daalen 2, 3, 6; J. de Vries 4. Het raadslid Peper heeft het volgende schrij ven aan den raad gericht: In de raadszitting van Woensdag 22 Juni j.l. heeft de voorzitter verzuimd, aan uw College de beslissing voor te leggen over het al of niet toe staan van een door ondergeteekende ingediende interpellatie. Ondergeteekende meent en hij kan niet aannemen, dat de raad in dezen met hem van meening zou verschillen dat de voorzitter van de raadsvergadering den raad niet de ge legenheid onthouden mag, zelf uit te spreken, of hij een interpellatie al of niet wil toestaan. Ondergeteekende zal aan het begin van de raadszitting van Woensdag 13 Juli a.s. den voor zitter verzoeken het houden van de bedoelde interpellatie alsnog aan uw College ter beslis sing voor te leggen. Hij neemt aan dat hij bij dit pogen, indien noodig, uit den raad voldoenden steun zal ont vangen. De Directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Haarlem brengt ter kennis van be langhebbenden, dat de 2e buitenbestelling te Haarlemmerliede, Zuid Schalkwijk, Spaam- dammerpolder, Houtrak- en Inlaagpolder, Oud-Schoten (gedeeltelijk), Amsterdamsche- vaart vanaf nummer 266, Spaarndamscheweg vanaf de Haarlemsche Jachtclub, de Meerweg voorbij P. Lammers en de v. Verschure's Brandstichting te Bennebroek met ingang van 18 Juli a.s. wordt opgeheven. Belanghebbenden worden in de gelegenheid gesteld de voor hen bestemde correspondentie, welke denzelfden dag niet meer wordt besteld, tijdens de openstelling van het kantoor van waar de le bestelling uitgaat, kosteloos af te halen of té doen afhalen. Naar we vernemen zal V.S.V. in de weken, welke haar nog van 't nieuwe seizoen scheiden, onder leiding van den heer Marshall, die ook K.F.C. oefent, gaan trainen. LONDEN, 11 Juli. Zoowel de „Times" als de „Daily Herald" melden dat te Lausanne be halve het eigenlijke pact nog vier gentlemen's agreements gesloten zijn waarvan de voor naamste aan de Duitsche delegatie is medege deeld. Deze overeenkomsten houden in een af spraak tusschen Groot-Britannië, Frankrijk en Italië, om het pact niet te ratlficeeren, voordat een bevredigende regeling met hun eigen schuld- eischers (dus met de V.8.) getroffen is en een afspraak tusschen de drie genoemde staten, dat geen van hen met de Ver. Staten een met de belangen der anderen strijdige regeling zal treffen; een afspraak tusschen Frankrijk en Groot-Brittannlë om de Fransche betalingen aan Engeland onder het Churchill-Caillaux pact op te schorten, en een overeenkomst tusschen Groot-Britannië en Italië om, wanneer Duitsch- land's schuldeischers met hun eigen schuid- eischers niet tot een overeenstemming kunnen komen, het plan Young weer wettelijk van kracht te laten worden. In dat geval zal een nieuwe conferentie moeten plaats hebben. De „Daily Herald" merkt op, dat het pact van Lausanne, verre van een definitieve en finale regeling der schadeloosstelling te zijn niets de finitiefs en finaals regelt en dat er, tenzij de Ver. Staten tot iets bereid zijn, wat Frankrijk bevredigt, later een nieuwe crisis zal ontstaan. In officeele kringen te Londen wordt echter verklaard, dat te Lausanne geen enkel geheime overeenkomst gesloten is. WASHINGTON, 11 Juli (VJD.). Staatssecre taris Stimson weigerde zich uit te laten nopens het gentlemen-agreement tusschen Engeland en Frankrijk. Hij verklaarde, dat de Amerikaan- sche regeering geen vertegenwoordiger te Lau sanne heeft gehad en dat niemand gerechtigd is geweest in opdracht der Amerikaansche re geering te spreken over een of ander gentlemen- agreement. Senator Shipstead (Minnesota) verklaarde, dat een toestemming der Amerikaansche regeering inzake schuldenschrapping aan landverraad zou grenzen. Ter gelegenheid van het bezoek van Laval aan Amerika is in de Europeesche hoofd steden beweerd, dat Laval met Hoover een over eenkomst zou hebben getroffen nopens de schrapping der oorlogs- en herstelschulden. Noch het Witte Huis, noch het departement van Staat heeft deze bewering ooit gedementeerd. BERLIJN, 11 Juli. (V. D.) Hedenochtend is het Rijkskabinet bijeengekomen en heeft aller eerst het rapport van den Rijkskanselier over de conferentie te Lausanne in ontvangst ge nomen. Het kabinet heeft met algemeene stem men de houding van de Duitsche delegatie goedgekeurd. Van bevoegde zijde wordt vernomen, dat de verklaring, die Herriot zou hebben afgelegd, dat wanneer de overeenkomst van Lausanne niet zou worden geratificeerd, het Young-plan weer in werking zou treden, niet in overeen stemming is met de overeenkomsten. Totdat de ratificatie zal zijn geschied, duren de over gangsbepalingen voort, gedurende welken tijd Duitschland geen enkele betaling doet. Wanneer een der zes mogendheden, die de overeenkomst hebben geteekend, deze niet rati ficeert, dan moet, zooals MacDonald uitdruk kelijk verklaard heeft, een nieuwe conferentie plaats hebben. Van bevoegde zijde wordt overigens ln ver band met de berichten in de pers, dat Briinlng aan een vastbesloten „neen" zou hebben vast gehouden en minder toegevend zou zijn geweest, verklaard, dat nog geen conferentie internatio naal -zoo. slecht is voorbereid als die te Lau sanne. Er wordt óp gewezen, dat de schuld- eischers-mogendheden oorspronkelijk een vor dering van acht milliard waren overeengeko men, die tenslotte tot drie milliard naar beneden werd gebracht. PARIJS, 11 Juni (Reuter). Het Fransche Ka binet heeft Herriot en de andere leden der Fransche delegatie te Lausanne eenstemmig zijn bevrediging uit over de bereikte resultaten. LONDEN, 11 Juli (Reuter). Bij de Lagerhuis debatten van hedenmiddag over de financieele politiek der Britsche regeering, werden de mi nisters sir John Simson en Neville Chamberlain warm toegejuicht. Namens de Labouroppositie verklaarde sir Stafford Crepps; Iedere Engelschman, wien de toekomst der beschaving ter harte gaat, zal de Fransche en Duitsche staatslieden gelukwen- schen, die het inzicht hebben gehad, tot een definitief compromis inzake de herstelkwestie te geraken. De Labouroppositie zal, voor wat betreft de overeenkomsten van Lausanne, het succes der nationale Britsche regeering volko men ondersteunen. Wij hopen, dat het Duit sche en Fransche volk deze overeenkomsten zul len ratificeeren. Churchill liet een'ander geluid hooren. Hij kon zich niet aansluiten bij de instemmende verklaring van den woordvoerder der Labour oppositie en ook niet bij den schijnbaren jubel, welken het resultaat van Lausanne heeft ver wekt. Natuurlijk is alles wat de wrijving tus schen Frankrijk en Duitschland verwijdert, toe te juichen. Churchill feliciteerde minister-president Mac Donald met den invloed, welken hij blijkbaar in de Europeesche beraadslagingen heeft uitge oefend; volgens Churchill is Duitschland ech ter het meest te feliciteeren. In minder dan 15 jaar na den wereldoorlog is Duitschland volkomen bevrijd van alle lasten, waardoor het „zijn verschrikkelijke misdaden moest goed maken, welke het tegen zijn na buren had gepleegd". Duitschland moet wel 3 milliard mark be talen, maar Hitier heeft verklaard, dat deze binnen enkele maanden niet meer dan 3 mark waard zouden zijn. Men heeft gezegd, dat Duitschland bijna doodgebloed was, doch Duitschland wacht slechts op een herleving van den handel, om overal in de wereld in invloed te stijgen. Wij hebben zeker het recht te vragen wat er te Lausanne is gebeurd. Morgen zal MacDonald in het Lagerhuis een verklaring afleggen over Lausanne. Daarop gaat hij terstond op vacantie, vooral in verband met zijn oogziekte. Een uur lang heeft MacDonald vandaag met den koning geconfereerd. ROME, 11 Juli. (Reuter.) Z. H. de Paus hield Zondag een toespraak ter gelegenheid van een Zaligverklaring. Hierbij verklaarde hij o. a., klaarblijkelijk doelende op het resultaat van de conferentie van Lausanne, op dezen dag het gevoel te zul len hebben, zijn taak niet te hebben vervuld, wanneer hij Gods goedheid niet zou danken voor het eerste gloren van betere dagen, het welk thans den duisteren horizon schijnt te verlichten. Men moest voortgaan met het ge bed, hetwelk des te betrouwbaardei was, naar mate de goedheid Gods de bede scheen te ver- hooren. dan helpt alleen een uitstekende balsem, zooals Zwitsersche Balsem; die geneest en verzacht direct! 30 ct. per doos. BARTELJORISSTRAAT 16 TELEFOON 107S6 VAMPYR Stofzuigers 98. De Haarlemsche Rechtbank deed heden morgen uitspraak in de zaak tegen den sloo- per H. v. S„ die op 13 Maart j.l. in het huis van zijn gescheiden vrouw, mej. R., aan den Heerensingel, een moordaanslag op haar pleegde. Verdachte werd veroordeeld tot 314 jaar ge vangenisstraf, met aftrek van voorarrest. De eisch was 5 jaar. De verdediger, Mr. Bak- huysen Schuld uit Amsterdam, vroeg vrij spraak. De 2e uitvoering van „Journey's End" Maandagavond werd in den Schouwburg aan den Jansweg een tweede opvoering ge geven van Journey's End van R. G. She riff, in de vertaling van H. Diels. De opvoering had ook ditmaal weer een groot succes, al had de drukkende zomerwarmte wel eenigszins aan het bezoek afbreuk gedaan. Velen hebben weer genoten van het uitste kende spel van de leerlingen van het R.K. Ly ceum, die met dit stuk wel bewezen hebben dat zü niet alleen het lichtere genre aan kunnen, maar ook zwaarder tooneelwerk (dit stuk stelt wel bijzonder zware eischen aan de spelers) tot een groot succes weten te brengen. Het was een aardig slot van een waardig feest. Aan de Chr. H.B.S. te Leiden zijn geslaagd voor het eindexamen afdeeling B: mej. M. de Graaf te Noordwijk en de heer A. Lekkerkerker te Bennebroek. Bij liet examen Paedagogiek M. O. is te Am sterdam geslaagd de heer L. van der Zweep alhier. Bjj het toelatings-examen voor de Rijks- Academie voor Beeldende Kunsten te Amster dam slaagden voor den dagcursus de heeren A. A. Tadema, Aerdenhout, en P. W. Zwart, alhier, en voor den avondcursus de heer H. V. G. Amand, alhier. Aan de R.K. Huishoudschool te Leiden is ge slaagd voor het examen leerares koken en voe dingsleer mej. J. M. Dalebout, alhier. Hedenavond zou de heer George Robert een orgelconcert geven in de Groote Kerk, waarvan wij het programma publiceerden. Door ongesteldheid van den heer Robert kan het concert niet doorgaan. De heer Halsema zal deze week een ander programma samenstellen. Te Amsterdam zijn geslaagd voor het Mulo- diploma: mej. N. Beekhoven. Zaandam, "de heeren M. A. Gombert, Zaandam, A. Blom, Zaandam, P. H. Buis, Vijfhuizen, E. J. Joosse, Hoofddorp, P. Zijp, Hoofddorp, J. D. de Har- togh, Haarlem, J. W. Duyff, Haarlem, H. J. S. Bijl, Haarlem, mej. H. C. Blei, Haarlem, R. van Rees Vellinga, Haarlem, J. Bronkhorst, Bloemendaal, allen diploma B. W. J. A. G. Dopheide, diploma A, de hee ren J. Troost, Haarlem, W. A. Groeneveld, Aalsmeer, allen diploma A, J. Fortgens, Velsen, H. J. Mellema, Bloemendaal, allen diploma B, mej. H. L. F. Geuzebroek, Haarlem, diploma A, de heer N. Stolp, Halfweg, diploma B. Ondertrouwd 11 Juli: J. Wessels en M. Ver- sterre. Geboren 7 Juli: M. J. BakkerBos z. 8 Juli: W. B. PauwSeegers 2 z. 9 Juli: J. M. v. d. Werf f—de Graaf f z.; J. G. Dekker— Wismeijer z. J. v. Heel—v. d. Groenewoud d.; C. M. LangeveldBaltes z.; J. Rösener ManzGroenendaal z.; G. J. VisserKroon z. 10 Juli: H. Schoorl—Arendse d; C. P. M. StalpersPielage z. Overleden 9 Juli: A., 15 mnd., d. v. H. v. Wonderen, Rijksstraatweg; E. EversGlavi- mans, 90 j„ dr. Leydsstraat. 10 Juli: O. Granneman, 28 j., Hazepaterslaan; J. Schaap- de Goede, 64 j„ Stationsplein. HAARLEM, 8 en 9 Juli (Rijkskweekschool). Geëxamineerd 6 candidaten. Gesl. de heeren O. A. Janssen, IJmuiden; M. S. Koops, Haar lem; K. J. Roza, IJmuiden; P. van der Waal, Haarlem en K. van Zalen, Haarlem. v. Wort, Nieuwe Kerksplein 28 zw„ adresboek girohouders; v. Roode, Assendelverstraat 55, autokruk van portier; de Vries, Pres. Steyn- straat 35, notitieboekje; Veldman, Schrevelius- straat 60, ceintuur; Bur. van Politie, Smede- straat 9, duimstok, handschoen; de Nijs, Pijn- boomstraat 103, kinderdriewieler; Wester, Leid schevaart 46, hond; Bulters, Eendjespoortstr. 43, dameshorloge; Kennel Fauna, Parklaan 119,. 2 honden, 4 katten; Jansen, Amsterdamsche- vaart 122rood, handschoen; Weijsenfeld, Scho- terweg 186, hondje; Schotman, Jelgersmastraat 19, partemonnaie; Aarts, Vosmaerstraat 87, portemonnaie; Van Es, Hofdijkplein 11, por temonnaie; Hessen, Schoterweg 42, rijwlelbe- lastingplaatje; Moerland, Teylerhofjesstraat 5, rijwielpomp; Dr. Lindenbergh, Rijksstraatweg 17, heerenrtjwiel; Heintjes, Middenweg 73, rüw. beiasiingplaatje; Van Rossum, Wagemakerslaan 15, dasspeld; Van Dijk, Freangerstraat 15, kin- der-badschoenen; Jansen, Talmastraat 9, tasch; Boelens, Zuidpolderstraat 44, pakje vleesch; De Jong, Barendsestraat 48, vulpen; Hoyer, Westerhoutpark 7, zweep; Zwaan, Floresstraat 83, 2 kinder-zwempakjes. Sociëteit „St. Bavo" Rechtskundig Bureau half 9 uur Bestuur R.K. Graf. Bond 8 uur „St. Caecilia" 8 uur Werk- plaatspersoneel 8 uur Kraamverzorging van 2 tot 3 uur Bond van Verlof houders 3 uur. Groote. of St. Bavokerk Orgelbespeling van 8.15 tot 9.15 uur. Rembrandt.Tb/iater Bioscoopvoorstellin gen en variété, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 8.15 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstelling en va riété, 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10-5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem, Telef. 11671. R.K. Arbeidsbureau voor Vrouwen en Meis jes lederen dag van 1012, 24, 89 uur. Zaterdags van 1012 uur. Adres: Bloemhofstr. 1, Haarlem, Tel. 11671. Heemstede Heerenweg (terrein tusschen Heerenweg en Van Merlenlaan) Midden stands- en Nijverheidstentoonstelling, 1 uur tot half 6 en van 7 tot 11 uur. Sociëteit „St. Bavo" Land- en Tuinbouw- bond, half 3 uur „Kunst na Arbeid", 8 uur Haarlemsche Inkoop-Combinatie, 7 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur R. K. Kleer makers, 8 uur. Voorhelmplein Concert door de Haarlem sche Politiefanfare, 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellin gen en variété, half 3, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, half 3 en 8.15 uur. LuxorT-Theater Bioscoopvoorstelling en variété, half 3 en 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 105 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. R.K. Arbeidsbureau voor Vrouwen en Meis jes lederen dag van 1012, 24, 89 uur. Zaterdags van 10—12 uur. Adres Bloemhofstr. 1, Haarlem, Tel. 11671. Heemstede Heerenweg (terrein tusschen Heerenweg en Van Merlenlaan) Midden stands- en Nijverheidstentoonstelling, 1 uur tot half 6 en van 7 tot 11 uur. De Algemeene R. K. Ambtenarenvereeniging, afdeeling „Bloembollenstreek" vergaderde in „Duin en Dal" te Noordwijkerhout. Voor de vergadering werd het gemeentehuis bezichtigd. De leden werden verwelkomd door den heer J. P. de Jong en mede rondgeleid door de hee ren Iinders en Roulin. Hierna trok men naar „Duin en Dal" aan den Heerenweg, waar om ongeveer acht uur de ledenvergadering door den tweeden voorzitter den heer H. J. Lycklama, met den ChristeHjken*r Groet werd geopend. De voorzitter, de heer L. J. Droogh, was ver hinderd. De tweede voorzitter heette den Geestelijken Adviseur, den Weleerw. heer K. J. Wester kamp, en de leden welkom en bracht dank voor de gelegenheid het gemeentehuis te kun nen bezichtigen en voor de vriendelijke ont vangst door de ambtenaren van Noordwijker hout. De voorzitter deelde mede, dat de afdeeling thans 39 leden telt. In Januari 1.1. bij de oprich ting, bedroeg dit 20. Blijkens mededeeling van het hoofdbestuur, is Bennebroek bij de Bloem bollenstreek ingedeeld, doch Nieuw-Vennep bij Haarlem, zoodat door deze wijziging de afdee ling thans bestaat uit de gemeenten Hillegom, Lisse, Sassenheim, Noordwijk, Noordwijkerhout, Voorhout en Bennebroek. Met genoegen wees spr. op de activiteit van het hoofdbestuur der A. R. K. A., inzake de salarisverlaging enz., waardoor succes in diverse gemeenten mocht worden geboekt. Met dit onderwerp hield men zich geruimen tijd bezig. De belangen der leden hebben, zoowel bü de afdeeling als bij het H. B. de volle aandacht. Spr. hoopte, dat spoedig alle R. K. ambtenaren zich bü de afdeeling zullen hebben aangesloten. Door herhaalde propaganda zal men dit hopen te bereiken. Tot voorzitter en secretaris van groep VI (gemeente-ambtenaren) werden gekozen resp. de heeren H. J. Lycklama en C. J. Hubers. De verkiezing van het derde lid werd aan gehouden als gevolg van een ter vergadering gerezen vraag, n.l. of de ambtenaren bij een semi-overheidsbedrüf (de N.V. Electriciteits- bedrijf H. L. S.), aangezien zü geen gemeente ambtenaar zün, kunnen deel uitmaken van het bestuur van groep VI. De excursie naar Noordwijkerhout is een propagandatocht geworden, want drie ambte naren aldaar hebben zich bü de afdeeling aan gesloten. Na sluiting door den voorzitter met den gebruikelijken groet, volgde nog een gezellig samenzün, waarbij weder de goede geest en de collegialiteit, welke onder de ambtenaren in de Bloembollenstreek" heerschen, tot uiting kwamen. Onze oud'-stadgenooten de heer Fred. P. Groot en mevr. Anny M. GrootHagenaar, thans te St. Pancras, behaalden met een drie- bedrüvig West-Friesch tooneelspel „Z'n dag was kommen" met algemeene stemmen den eersten prüs uit vele inzendingen ter gelegenheid van de prijsvraag voor de folkloristische tooneelspe- len, uitgeschreven door het Kon. Historisch Genootschap „Oud West-Friesland." KENAUPARK 26A Telefoon 12644 Spreekuren: van 9—11 en l tot 2, Dinsdag van 6.30 tot 8.30 Zaterdagmiddag GEEN spreekuur. Oprichting Haarlemsch Comité Door het comité van Katholieke Actie hier ter stede is besloten, een Haarlemsch Comité samen te stellen voor het Nationaal Maria- congres, dat 6, 7 en 8 Augustus in Nümegen zal worden gehouden, met het doel, een Haar lemsche representatie naar Nümegen te zen den, der Bisschopsstad waardig. Ter voorbereiding en vorming van dit co mité zal Vrijdag 15 Juli des morgens te half elf ln de Sociëteit „St. Bavo" een vergadering worden gehouden, waartoe zün uitgenoodigd de directeuren der Mariacongregaties in Haar lem en aangrenzende 'parochies, de dagelijksche besturen der katholieke sociale vereenigingen en prof. dr. Alph. Steger," lid van het algemeen bestuur van hét Nationaal Maria-Congres

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2