De Leidsche Stadhuiskwestie i ONZE OMROEPER KOMT IN 75.000 GEZINNEN Bossche Omgang COIFFEUSE De voorstellen van B. W. HUWELIJK DINSDAG 12 JULI Langzame werkwijze? Met groote devotie gevierd kleine advertenties 1 GEVRAAGDE BETREKKINGEN I Huishoudster j TE HUUR AANGEBODEN 8 Zoekt U een mooie Woning of Villa GROOTE GARAGE MET WONING TE KOOP GEVRAAGD RIJCOSTUUM TE KOOP AANGEBODEN Vraag en Aanbod van Pensions i INWONING ZITKAMER DIVERSEN HUWELIJK Vrienden van den H. Antonius Burgerwoning Over locale gevoeligheden en plaatselijke sym pathieën Tegen de winkels Een confectie-stadhuis Sneller behandeling onmogelijk ERNSTIGE AUTO-BOTSING Vier gewonden KASTEEL VAN BOUVIGNE Hoognoodige herstellingen worden aangebracht Mgr. Poels op bezoek Notariaat Voor de redding der benarde maatschappij HET VEER TE NIJMEGEN Meer opbrengst KERKBOUW TE NIJMEGEN Wielrijder door auto aangereden Ondeugdelijke paling Congregatie der Fraters van Tilburg Commissie van deskundigen wijnaccijns Machinisten-examen De benzinekoorts aan de Duitsche grens Poging tot doodslag TOERISTEN NAAR FRANKRIJK Vermijdt de Borinage FINANCIEN KERKELIJKE LEENINGEN Achterstallige coupons Leening Parochie H. Martinus Voorburg I AANGEBODEN BETREKKINGEN i Net Buitenmeisje gevraagd R.K. Dienstbode R.K. Dienstbode GENOOTSCHAP „ST. JOSEPH" EENIGE IJVERIGE WERKERS(STERS) Wordt gevraagd NET JONGMENSCH Zit- en Slaapkamer De gemeenteraad van Leiden is Maandag middag begonnen met de behandeling van de voorstellen van B. en W. om: a. de architecten C. J. Blaauw te Haarlem, A. J. Kropholler te Wassenaar en ir. H. M. Mertens uit te noodigen plannen te ontwerpen voor een nieuw raadhuis met behoud van den ouden gevel op het terrein aan de Breestraat, de te verbreeden Koorenbrugsteeg en de Vischmarkt met dien verstande, dat in de plannen worden opgenomen een toren en een winkelgalerij aan de Vischmarkt en de bouwkosten niet meer dan 1.250.000 zullen bedragen, de kosten van res tauratie van den toren niet inbegrepen. Het honorarium der architecten zal 5000 be dragen, waarvoor de gemeente de plannen koopt; b. een commissie van bouwkundigen te be noemen, bestaande uit dr. H. E. van Gelder, directeur van den dienst van Kunsten en Weten schappen te 's Gravenhage; ir. G. C. Bremer, Rijksbouwmeester; H. van der Kloot Meyburg, architect te 's Gravenhage, ir. G. L. Driessen, oud-directeur en A. M. de Blauw, directeur van gemeentewerken te Leiden. Het honorarium der commissie zal 3000 bedragen; c. B. en W. te machtigen de noodige maat regelen te treffen om den ouden gevel te be schermen; d. een onteigeningsprocedure in te steden voor de voor den stadhuisbouw noodige perceelen. De heer HUURMAN (A.R.) stelde voor ook de Leidsche architecten Buurman en ir. J. van der Laan uit te noodigen. De heer HUURMAN (A.R.) betreurt het, dat B. en W. alleen architecten van buiten willen uitnoodigen. Stadhuisbouw komt niet dagelijks voor, zoodat men niet over specialiteiten op het gebied van stadhuisbouw kan spreken. Onder de Leidsche architecten zijn er zeker enkelen, die in staat zijn om goede plannen te ontwerpen. Spr. noemt de heeren Buurman en ir. Van der Laan, wier verdiensten hij uitvoerig schetst. Dr. KNUTTEL (comm.) constateert, dat B. ~n W. veel tijd noodig hebben gehad om met voor stellen te komen. Een open prijsvraag zpu zeker niet veel meer tijd hebben gekost. Spr. heeft allen eerbied voor het werk van de Leidsche ar chitecten, maar zij behooren niet tot de eerste bouwkundigen in den lande. Uit het werk van geen der drie voorgedragen architecten spreekt een krachtige persoonlijkheid. Ir. Mertens acht spr. wel een vooraanstaande figuur. Minder juist acht spr. de keuze van den heer Blaauw, die vrijwel dezelfde richting als ir. Mertens ver tegenwoordigd. Spr. kant zich tegen de keuze van den heer Kropholler, die te ver den kant van de neo-gothiek uitgaat. Wij moeten in Lei den hebben een stadhuis van dezen tijd en daarvoor is de heer Van der Vlugt te Rotterdam de aangewezen persoon. Intusschen wil spreker rekening houden met de mogelijkheid, dat deze de uitnoodiging niet zal aannemen, ook in ver band met de noodzaak van het behoud van den ouden gevel. Wat de commissie van advies be treft, kan men het gewenscht achten, dat twee directeuren van gemeentewerken oordeelen over de Indeeling van een raadhuis, maar deze beide heeren zijn niet bijzonder bevoegd om te oordeelen over de aesthetische zijde der plan nen. In de plaats van ir. Driessen wil spreker daarom benoemen ir. J. H. Plantenga te 's-Gra- venhage. De heer GROENEVELD (S.D.) vindt het be neden de waardigheid der gemeente, dat er in het stadhuis winkels worden ondergebracht. Spr. vreest dat die winkels of leeg zullen staan of worden ingenomen door derde rangs zaken. Daarenboven meent spr. dat men in het nieuwe raadhuis de ruimte hoog noodig zal hebben voor de verschillende diensten. Juist de dien sten, waarmede het publiek veel in contact komt, zullen aan de Vischmarkt moeten worden ondergebracht en dan gelijkvloers. Spr. vraagt wat er nu zal gebeuren met het plan-Dudok. Men is overeengekomen, dat de heer Dudok geen mededingers zal hebben. Ir. BOSMAN (Lib.) acht een commissie van advies althans nu niet noodig, terwijl het zeer de vraag is, of zij na het indienen der plannen noodig zal blijken. Naar sprekers meening zullen de architecten zich eenigermate laten be ïnvloeden door die commissie, welke toch min of meer als jury zal optreden. Spr. acht het on- gewenscht thans reeds vast te stellen wie de plannen zal beoordeelen. Ook spr. kant zich tegen een winkelgalerij. Het toch al zoo moei lijke terrein wordt daardoor nog moeilijker ge maakt. Men moet de architecten vrij laten. Mr. BEERENKAMP (A.R.) oefent ernstige critiek op de z.i. zeer langzame werkwijze van B. en W. inzake het stadhuisvraagstuk. Het lijkt me een wedren van schildpadden, zegt spr. on der groote hilariteit. Spr. heeft er geen behoefte aan het aantal uit te noodigen architecten met twee Leidenaars uit te breiden. Locale gevoelig heden en plaatselijke sympathieën mogen hier geen rol spelen. Ook spr. meent dat een winkel galerij veel zal afdoen aan de waardigheid van het stadhuis. De heer SCHüLLER (S.D.) herinnert aan de woorden van den burgemeester in een vorige vergadering, dat een meervoudige opdracht zou leiden tot een confectie-stadhuis. Volkomen in die lijn acht spr. ook de voorstellen van den heer Huurman, die niet de gemeenschapsbelangen naar voren brengen maar een eng groepsbelang. Waarom vraagt spr. zijn de namen van de Leid sche architecten niet in de commissie voor fa bricage genoemd. De keuze van ir. Driessen in de commissie van advies vindt spr. niet geluk kig! Spr. herinnert eraan, dat de Raad onder druk van den Minister heeft besloten den ouden gevel te behouden, onder het motto, dat die gevel spoedig bescherming noodig had. Het Col lege heeft na het besluit zich van den ouden gevel niets meer aangetrokken en cok thans laten B. en W. er zich niet over uit of de gevel al dan niet zal worden afgebroken. De heer WILBRINK (C.H.) vindt het jammer dat de voordracht der architecten niet enkele andere namen vermeldt. Spr. ziet daarin ech ter geen aanleiding om te trachten de voor dracht van B. en W. gewijzigd te krijgen, wel zou spr. de voordracht aangevuld willen zien met de door den heer Huurman genoemde Leid sche architecten. De meerdere kosten van 10.000 acht spr. geen bezwaar. Spr. juicht de verbreeding van de Koornbrugsteeg toe en keurt de winkelgalerij af. Spr. wenscht nog niet over te gaan tot onteigening van de perceelen Visch markt 7 en 8, die alleen noodig zijn als het plan- Dudok zou worden uitgevoerd. De heer BERGERS (R.K.) juicht het toe, dat nu eindelijk maatregelen zullen worden ge nomen, om den rotstuin, waarin de oude gevel dreigt herschapen te worden, zal worden opge ruimd. In tegenstelling met vorige sprekers, acht spr. de winkelgalerij een zeer gelukkig idee. Het zal dat stadsdeel wat opvroolijken. Onjuist zou het zijn een blogienden winkelstand als Vischmarkt en Nieuwe Rij af te breken ter wille van een stadhuis. Spr. zou ook gaarne zien, dat aan Leidsche architecten een kans wordt gegeven. De heer MANDERS (R.K.) merkt op, dat de namen van de architecten Buurman en Van der Laan wel zijn genoemd in de commissie voor fabricage. De voordracht was echter tot drie personen beperkt en men kwam toen tot het compromis van de door B. en W. voorge dragen architecten. Spr. meent, dat de oude gevel te restaureeren zal zijn, zonder af te breken. De heer SIMONIS (R.K.) meent, dat men maar heel lichtvaardig is heengevlogen over het bedrag van ƒ600.000 voor onteigening der per ceelen in de Koornbrugsteeg. De verbreeding van die steeg zal niet ten goede komen aan het aspect van de Koornbeurs. Beter was het ge weest, de Maarmanssteeg te verbreeden. Wethouder SPLINTER (C.-H.) zette uiteen, dat het niet mogelijk was het stadhuisvraag stuk sneller te behandelen. Spr. kon zien wel vereenigen met een opdracht aan vijf archi. tecten, met dan daarbij de Leidsche mchitec- tuur. B. en W. wilden de voordracht echter beperken tot drie personen. Spr. nerinnert aan de bezwaren tegen het moderne plan Dudok herinnert aan het gebouw van Van Nelle aan de Aalmarkt, waarover zeer afkeurend is ge schreven en dat gebouwd is door den heer Van der Vlugt. Het is daarom onjuist om een architect van de ultra-moderne richting te vragen. Spr. persoonlijk wilde de winkelgalerij facultatief stellen. Hij begrijpt niet, dat er nu ernstige bezwaren tegen zijn; bij hei plan- Dudok is er nooit over gesproken. Spr zet uit. een, dat er voldoende ruimte in het staduhis zal zijn ook met een winkelgalerij. De commis sie van advies acht spr. absoluut noodzakelijk bij een meervoudige opdracht. Wethouder GOSLINGA (A.-R.) verdedigde het projecteeren van een winkelgalerij op fi- nancieele gronden. Wil de raad geen winkel galerij dan zal spr. voorstellen de bouwsom te verlagen tot 1.000.000. Indien men ueidsche architecten wil uitnoodigen, dan moet dat ge schieden in de plaats van de heeren Krophol ler en Blaauw. Te De Bilt heeft Zondagavond omstreeks half 8 een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een drietal auto's kwamen, aldus bericht het ,,U.D." nabij de villa „Berkenhoven" gereden in de richting naar de Bilt. De twee achterrijdende auto's haalden de voorste in en juist waar de tram aldaar ter plaatse weer op den rijweg komt. Gelijktijdig naderde vanuit de richting Utrecht een versnelde tramtrein, welke reed in de richting naar Zeist. Vermoedelijk is de be stuurder van den ingehaald wordenden auto bij het zien van de tram geschrokken, haalde daarop plotseling naar links uit en raakte daar door nog juist het rechter achterspatscherm van den laatsten hem inhalenden auto. Hierdoor raakte hij z'n stuur kwijt en reed weer naar rechts tegen de tram op. Nadat hij in aanrijding was geweest met de tram, reed de auto naar de linkerzijde van den rijweg en botste daar tegen een van Utrecht komenden auto op. Beide auto's werden zéér ernstig beschadigd, terwijl een inzittende dame ernstig door glasscherven aan gelaat en armen werd verwond, terwijl ook de bestuurder van den auto komend uit Zeist een ernstige hand- wond bekwam. De bestuurder van den auto komend uit Utrecht en een in dien auto zittende dame werden licht gewond. De tram werd aan de voorzijde beschadigd, terwijl het tramverkeer ongeveer een half uur Vertraging ondervond. De ernstig gewonden, de dame uit den auto die uit Zeist kwam en de bestuurder van dien auto, werden overgebracht naar de Rijks-Kli nieken te Utrecht. Er ontstond ter plaatse een geweldige ver keersstremming. Met hulp van de politie uit Zeist slaagde de politie er ten slotte in het verkeer weer in goede banen te leiden. De gewonden welke in den auto zaten die van Zeist kwam, zijn M. S. (bestuurder) en A. van V. (inzittende), beiden wonende te Zuilen. De bestuurder van den uit Utrecht komen den auto was P. A. K. en de licht gewonde dame in den auto Van Z., beiden uit Utrecht. Ook had een klein kind, dat in de wagen, komende uit Zeist, zat, enkele kneuzingen be komen. Allen zijn echter na in de Klinieken verbonden te zijn weer naar huis gebracht. Voor eenigen tijd voteerde de gemeenteraad van Ginniken een bedrag van f 46.000 voor 't doen van noodzakelijke herstellingen aan het kasteel van Bouvigne en het aanbrengen van eenig comfort in het interieur. De daken dienen vernieuwd, terwijl nagenoeg alle muren grondig nagezien moeten worden. Voor den aanstaanden winter hoopt men ook gereed te zijn met aan leg van een centrale verwaring. 0 Zondagmiddag vertoefde als gast op Bou vigne mgr. dr. Poels. Voor die gelegenheid was den K.J.V.'ers een tuinfeest aangeboden, waar aan door een vierhonderd-tal uit Breda en om geving werd deelgenomen. Mgr. Poels, die door directeur Prencken werd rondgeleid en inge licht, toonde zeer veel belangstelling voor de K.J.V.'ers en haar werk. Benoemd tot notaris te Utrecht A. M. Brou wer, thans id. te Meppel. De groote feestdag van 10 Juli was door Roomsch 's Hertogenbosch met kinderlijke blijdschap en opgetogenheid voorbereid En iederen dag van de vorige week werden de straten mooier en fleuriger en kwam de feest tooi gereed, waarlangs als een schitterend ge heel van indrukwekkend vertoon van kieur en klank en innig vrome Mariavereeniging de „Plechtige Omgang" zou worden gehouden. En zoo bood de stad dan Zondagmorgen den rfjken aanblik van fraaie eerepoorten, groene guirlandes, vlaggen en wimpels. Hoog uit den torentrans der kathedrale ba siliek hingen van de vier hoeken feestelijk de vlaggen uit en jubelde de beiaard de gewijde melodieën van de hartelijkste Marialiederen over de stad, die praalde in zonneglans. De vrouwen gingen op naar de H. Mis van eer herstel en knielden aan de Tafel des Heeren. De vreemdelingen vulden de kerken en de den den „Stillen Omgang". En in den namid dag geleek de stad een kerk, toen voor het eerst weer na driehonderd jaren de Zoete Lie ve Vrouwe van Den Bosch naar buiten kwam uit haar heiligdom, om in dezen moeilijken tijd in plechtigen stoet te worden omgedragen, langs de duizenden en duizenden, die baden om den terugkeer tot Christus en redding uit de algemeene maatschappelijke verwarring. Er heerschte een volmaakte orde en vrome aan dacht, toen de zeer lange stoet met de vele prachtige groepen onder gebed en muziek en zang zich voortbewoog. En met groote ontroe ring zagen de ontelbare toeschouwers het won derbeeld der Zoete Moeder verschijnen, dat millioenen hebben vereerd en waarheen de haren trokken der geslachten van eeuwen. Z. H. Exc. Mgr. Diepen, bisschop van 's Hertogen bosch, begeleidde het wonderbeeld in den stoet op den zegetocht door de biddende stad, die de Zoete Moeder omgaf met al den luister en schoonheid, welke de jaarlijksche Plech- tigen Omgang te aanschouwen geeft. En tot laat in den avond duurden de bedetochten en werd in de katholieke basiliek aan de voeten van Maria Haren lof bezongen. In den loop van deze week zullen de opritten tot het veer te Nijmegen door aanleg van nieu we en breedere oeverbooten aanmerkelijk ver beterd worden, zoodat het op- en afrijden van auto's nog meer bespoedigd kan worden dank zij de nieuwe ponten. De veeropbrengst te Nijmegen stijgt nog steeds. Het eerste half jaar voor 1932 bracht 159.821.08 op tegen 132.781.90 in het eerste half jaar van 1931. Men schat de totaal-opbrengst over 1932 op 300.000. Naar wij vernemen zal binnenkort een aan vang gemaakt worden met den bouw van de nieuwe kerk, gewijd aan Christus' Koningschap en welke zal komen aan het einde van de Van Santstraat te Nijmegen in de z.g. Kazemewijk. Bü onderhandsche aanbesteding was de laagste inschrijfster voor betonnen onderbouw de N.V. Beton Maatschappij Vriens te Breda. alle motorrijtuigen, doch later is er in zooverre verandering ingebracht, dat motorrijtuigen voor personenvervoer, waaronder ook autobussen en touringcars waren te rekenen, niet meer aan deze heffing onderworpen waren. Thans is men daarop, zooals gezegd, weder teruggekomen. Of Duitschland daarvan gewin zal hebben, is zeer de vraag. De autobussen en Touringcars, die naar Duitschland rijden, vervoeren vrijwel uitslui tend lieden, die voor hun genoegen uit zijn en die geen ander doel hebben, dan iets van Duitschland te zien en er geld uit te geven. Het oponthoud, dat aan de grens ontstaat, ontstemt de reizigers echter en zij vragen zich af, of zij niet beter doen, een land te mijden, dat blijk baar zoo weinig prijs stelt op de voordeelen van het vreemdelingenverkeer. Aangezien tegen den maatregel zelf niets te doen is, heeft de B-B.N. het noodige gedaan, de Duitsche administratie te wijzen op de voor Duitschland schadelijke consequenties van straffe handhaving der onderwerpelijke ver ordening. Al is de Duitsche douane-politiek vaak niet te doorgronden, er bestaat desniet temin eenige reden, om te verwachten, dat de autobussen en touringcars weder wat schappe- lijker zullen worden behandeld dan de laatste dagen het geval was. Zondag werd in de Van Zuylen van Nijevelt- straat te Wassenaar de wielrijder H. uit Den Haag, door een auto aangereden. Met een dij beenfractuur en een elleboogbreuk moest de man naar het ziekenhuis aan den Zuidwal te Den Haag worden overgebracht. Zijn toestand is ernstig. In het gezin van den heer H. te Assen zijn verschijnselen voorgekomen, die aan vergifti ging deden denken. De heer H. en zijn doch tertje voelden zich erg ziek en moesten naar het ziekenhuis worden vervoerd. Waarschijnlijk werd de vergiftiging veroor zaakt door het gebruik van paling. Op Zondag 24 Juli a.s. zal in het moederhuis van de Congregatie der Fraters van Tilburg het Generaal-Kapittel van die Congregatie worden gehouden. De afgevaardigden van de Fraters in de Missies van Suriname en Oost- Indië zijn reeds iri het Moederhuis aangekomen- Die van de Missie van Curagao worden eerst daags verwacht. De Minister van Financiën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat door de Kamers van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam en 's Gravenhage, in de commissie van deskundigen voor den wijnaccijns, bedoeld bfj artikel 31 der wet van 20 Juli 1870, onderscheidenlijk zijn her benoemd en benoemd: als lid de heer G. A. M. de Bruyn te Rotterdam; als plaatsvervangend lid de heeren R. Milders en H. Hoogewerff Fzn, beiden te Rotterdam en W. Richters te 's Gra venhage. 's GRAVENHAGE. Gesl. voor dipl. C. de heeren H. L. Schwab, Amsterdam; N. Hoogendijk, Krimpen aan den Lek en P. Sterk te Rotterdam; Theor. gedeelte van dipl. C. gesl. de heer M. Wissekerke, Anna Eaulowna. De Bond van Bedrijfsautohouders in Neder land, deelt mede, dat de Duitsche douane weder begonnen is Autobussen en Touringcars, die vanuit ons land naar Duitschland rijden, aan te houden, om den benzinevoorraad in de re servoirs op te nemen en voor hetgeen er meer in is dan 20 L. invoerrecht te heffen. Zooals bekend gold deze maatregel, die in het laatst van 1931 werd ingevoerd, oorspronkelijk voor Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft te recht gestaan de veertig-jarige vrachtrijder C. v. P. uit Oude Tonge, die op 20 Mei te Oude Tonge getracht zou hebben den caféhouder P. A. Terhoeve van het leven te cerooven met een mes. Subsidiair was verdachte poging tot mishandeling ten laste gelegd. Verdachte verklaarde in het geheel niet de bedoeling gehad te hebben Terhoeve te dooden. Hij was dronken geweest. Het O. M. achtte het bewijs van het ten laste gelegde niet geleverd en vroeg daarom De Koninklijk Nederlandsche Automobielclub vestigt er de aandacht van automobilisten, die naar Frankrijk wenschen te gaan, op, dat haar bij informatie ter bevoegder plaatse is gebleken, dat het raadzaam moet worden geacht om voor- loopig zooveel mogelijk de Borinage te vermij den, zulks met het oog op de aldaar heerschen- de onrustige stemming. Zij die per auto hetzij naar Parijs of eenig ander gedeelte van Frankrijk wenschen te gaan, zullen goed doen hun route te nemen hetzij van Luik of Brussel over Namen en Givet, hetzij van Maastricht uit over Venders, Spa naar Luxemburg en verder. Wie niet opziet tegen een omweg, kan natuurlijk ook over Vlissingen en Breskens de kustroute volgen over Ostende. Het Trustkantoor voor Belegging en Admi nistratie N.V. te 's-Gravenhage deelt mede, dat de obligatiehouders in de 8 pCt. leeningen Fundacja Zaklady Komickie te Komik en Gezelschap van O. L. Vrouw van Goeden Raad te Zakopane de per 1 April 1932 reeds verval- len coupons No. 6, door inlevering ten blijke van finale kwijting met 25.inplaats van 40.enz. naar gelang de grootte der cou pons kunnen verzilveren bij Burgers Co's Bank N.V. te 's-Gravenhage. De noodzakelijke reorganisatie van beide ver melde leeningen neemt meer tijd in beslag, dan dat de trustee thans reeds den obligatiehouders omtrent een toekomstige rentereductie defini tieve mededeelingen kan verstrekken. Een en ander zal echter zoo spoedig mogelijk geschie den, in ieder geval voor het eerstkomend rente termijn. Verzilvering van coupon No. 6 tegen finale kwijting beteekent niet, dat de obligatiehouders zich ook voor de toekomst binden met betrek king tot eenig voorstel om renteverlaging. Bij de firma Truffino Co. te 's-Gravenhage is de inschrijving opengesteld op de 5)4 pCt. Obligatieleening groot 150.000, ten laste der R.K. Parochie van den H. Martinus te Voor burg tot den koers van 99 pCt. De storting zal plaats hebben op Maandag 1 Augustus ten kantore van inschrijving. Bij latere storting moet de loopende rente a 5 y, pCt.- van 1 Augustus af worden bijbetaald. De opbrengst der leening zal worden aange wend tot aflossing van onderhands geplaatste obligatie- en kasegldregeling ten behoeve van de Kerk en van de Stichting „St. Antonius-Hove" te Voorburg gesloten. Behalve het bekende Ziekenhuis en Pension „St. Antonius-Hove", behooren tot de eigen dommen van de Kerk het Mariagesticht, vier scholen, resp. meisjes- en jongensscholen voor lager- en uitgebreid lager onderwijs alsmede een bewaarschool, verder een Vereenigingsge- bouw met vakscholen voor jongens en meisjes. Ten laste van de Parochie staat per 1 Augus- tus 1932 aan obligatieleningen uit een totaal - bedrag van 350.000 ten behoeve van de scho len en het vereenigingsgebouw en ten behoeve van de stichting „St. Antonius-Hove" een be drag van 300.000, behalve haar aandeel in deze 5)4 pCt. leening, terwijl het restant ten laste van de Kerk komt. Behalve hare inkomsten uit de plaatsengel- den, enz. ontvangt de Kerk Rijks- en Gemeente subsidies voor de scholen. Deze inkomsten wor den nog belangrijk verhoogd door de exploitatie van „St. Antonius-Hove", die zeer bevredigend is en waardoor het voor het Kerkbestuur zeer goed mogelijk is, de rente en aflossing dezer leening te bestrijden. De rente der leening bedraagt 5)4 pCt. 's- jaars, betaalbaar op halfjaarlijksche coupons vervallende 1 Februari en 1 Augustus. De eer ste coupon verschijnt 1 Februari 1933. De leening zal a pari worden afgelost door middel van jaarlijksche uitlotingen te begin nen 1 Augustus 1935 van tenminste ƒ5000 zoo dat de leening op 1 Augustus 1964 geheel zal zijn afgelost. OMROEPERS Dienstbetrekkingen Gevraagd en Aangeboden 10 cent per regel Koop Verkoop Huur Verhuur etc 20 cent per regel (Niet voor den handel) Siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiininiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiüiiinoiniiiniiniiiig griiiniiiiiiiiiiiiuiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiliiiiiiiiiiiiiniiiiiKii'iiixiiuiiiiiuiiniiniiiiiiiiiiim B. z. a. R. K. HUISHOUDSTER S3 j., komt v. buiten. Brieven onder letter O 6381, bureau van dit blad. B. z. a. R. K. MEISJE voor Pastorie, bekend met fijne keu ken en wek. Brieven onder letter O 6341, bureau van dit blad. B.z.a. een JONGEN R.K., 19 Jaar, voor melk, vracht of veerijden, goed kunnende autorijden. Brieven onder no. 14 aan P. SMIT, Agent N.H. Dagblad, Beemster. O 6530 Net R.K. meisje, 17 j„ vraagt Dagbe trekking. Adres: Jacob v. Lennepkade 104 belétage, Amsterdam (West). O 6531 Waschvrouw. R.K., die zelf wascht, bleekt, strijkt en droog van de lijn. vraagt Wasch, Amsterdam. Brieven fr. onder letter O 6534, bureau van dit blad. B. z. a. te Amsterdam net R.K. MEISJE voor de huish., met alle bezigh. bekend, goede behandeling vereischt. Brieven onder letter O 6535, bureau van dit blad. Net meisje zoekt 2 a 3 WERK HUIZEN per week te Alkmaar. Br. onder lett. O 6547 Bureau van dit Blad. SCHILDER VRAAGT WERK uiterst concurreerend en solide. Br. onder letter O 6517, bureau van dit blad. B. z. a. net R. K. DAGMEISJE Br lett. O 6523, bur. v. d. blad. B.z.a. nette Jongeman, R.K., alles CHAUFFEUR bij particulier in zaak of buiten plaats, v.g.g.v. Brieven onder letter O 6528 bureau van dit blad. R.K. ongeh. meisje te A'dam vraagt nette Werkh. (geen winkel), pr ref. Br. lett. O 6513, bur. van dit blad. Juff. biedt zich aan voor de HUIS HOUDING bij Dame of klein gezin, vóór 1 Aug., intern, van goede ge tuigen voorzien. Br. lett. O 6533, bur. van dit blad. Eenv. R.K. Juffr., 43 jaar, biedt zich aan als in nét klein burgergezin, liefst in of nabij Amsterdam. Br. onder letter O 6536, bureau van dit blad. H.H. SLAGERS. Er b.z.a. 'n R. K. Boerenzoon als slagersleerl. 16 Jaar oud. liefst waar het slechten is te leeren. Loon geen vereischte. E. A. KOOYMAN, Post Mijdrecht. O 6556 i^iiitiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitnim illl!llll]|!ll!lllllll!ll!UIIIIIIIIIIIIII]linill!!lllllll!!lll!llllll![ll!llllllllll|[|l!lllllllllll!lllllll!llllllllll!llllllll!!lllll!lllllllllllll!IIIIIUIIIIIIIIIllllllllllllllll!III!llllllllllllllli:ilinilllllll REIZIGER voor direct gevraagd in de levensm.branche, goed Ingevoerd in Haarlem, H.'meer, Kennemerland. Niet solliciteeren, wanneer geen prima verkoop kracht. Brieven met opg. van laatste betrekkingen, leeftijd enz. onder Ietter O 6518, bureau van dit blad. te Alkmaar gevraagd voor dag en nacht, niet ouder dan 18 jaar. Adres te vernemen onder letter O 6522, bureau van dit blad. Gevraagd een NETTE HUISNAAISTER volkomen op de hoogste van alle voorkomende bezigheden, voor eens in de 14 dagen. Brieven onder lett. O 6515, bureau van dit blad. Gevraagd BOERENKNECHT R.K., goed kunn. melken en genegen alle werkzaamheden te verrichten bij J. W. DE BOER, Vergierdeweg 9i5, Haarlem-Noord. O 6514 Gevraagd per half Aug. in gezin met 2 k. FLINK R.K. MEISJE v d. en n., bij voorkeur uit omg. A'dam. Leeftijd 18 k 20 J. Br. no. 1610, Uitg. C. WIERING, Hoogeweg 14 Amsterdam. O 6512 Gevraagd NET MEISJE 15 jaar, van 8—5, klein gezin. Zon dags vrij. Aanmeld, le Helmerstraat 244 I Amsterdam, van 79.. O 6479 Terstond gevr. een) bekwame VOUWSTER en een MANGELMEISJE Stoomwasscherij „VOORUIT", Ko ningsweg 54, Utrecht. O 6498 goed kunnende onduleeren. - J. G. KOLENBRANDER, Van Musschen- broekstraat 91, Utrecht. O 6506 SLAGERSJONGEN gevraagd. K. JON KER, Zoutkeetsplein 3, Amsterdam. O 6532 Gevraagd te Utrecht met 1 Aug. of later ln gezin met kinderen, flinke degelijke boven 22 j„ zelfst. helder k. werken en liefst kennis van koken. Groote wasch buitenshuis. Loon f 27.50 a 30 p. m. Br. onder letter O 6486, bur. van dit blad. Gevr. te Utrecht een flinke, heldere v. d. en n. tegen Aug. of later in 'n gezin met 5 kinderen; leeftijd bo ven de 20 j„ van g. g. v. Brieven on der letter O 6554, bur. van dit blad. Gevraagd te Noordwijk tegen 1 Aug. een net R.K. MEISJE als dienstbode. Van g.g.v. Brieven No. 22 Boekhandel FLORA, Noordw. O 6559 Per 1 Aug. zelfst. 2de MEISJE ge vraagd, goed kunnende stoppen, strijken, naaien en tafeldienen, op buitenplaats te Aerdenhout, z.g.g. onn. z. a. t. b. Westerlaan 15. Aer denhout bij Haarlem. O 6565 Gevraagd 'n bekw. STRIJKSTER. Stoomwasscherij De Munt, Kruger- straat 62. Utrecht. Goedgekeurd bij Kon. Besluit d.d. 6 Juli 1918, No. 33 Bisschoppelijk goedgekeurd d.d. 10 April 1931, No. 518 Gevraagd: voor Amsterdam en omliggende plaatsen bij voorkeur Zelatrices van vereenigingen voor bovengenoemd Genoot schap. Goede provisie. Vraagt inlichtingen bij den Hoofdagent voor Amsterdam: TH. SCHRAAG, Van Woustraat 154, Assurantiekantoor. v. h. bezorgen van boodschappen en winkelwerkzaamheden, leeftijd 16—18 jaar. Aanv. sal. 7.— p. w. Aanmelding 's avonds v. 7—8 uur: Levensmiddelenhuis HARRY v. BEEK, Kleverparkweg 11, Haarlem. giiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiniiMiiiiiuiininiiiiiiniiiiiiiininiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiliiiiilig WIJ HEBBEN ZE IN ALLE HUURPRIJZEN. U BELT MAAR OP: HUIZENADMINISTRATIEBANK, FREDERIKS- PLEIN 47 - TELEFOON 32415 - AMSTERDAM. O. 6551 aan de Raamvest 29, Haarlem. Inlichtingen: MESDAGLAAN 28, Heem stede - Telefoon 28730. O. 6552 Aangeboden een mooie groote GESTOFFEERDE VOORSUITE lste Etage, in rustig gezin, tegen zeer billijke conditie. Omtrek Bilder- dijkstraatKrommerdt. Br. qpd. lett. O 6541, bur. van dit blad. t O. 6541 2 LOODSEN TE HUUR aan het Phoenixterreln, Haarlem. Sleutel bil Moesman. O 6566 3e BOVENHUIS te huur v. kl. gezin. Heerenstraat 10, Amsterdam-C., 30 gulden per maand. O. 6539 Te huur VOORKAMER, KEUKEN en ALCOOF, Jacob van Lennepstraat 37 III, huurprijs f 4.70 p. week, bevr. Bloemgracht 143 X. Amsterdam. O 6537 siinnnmnniiiiimiiiiiiimiiiiiniiiiiiiinniiiiiiimiiinirainnnninnTniiiiimniiiininiimniiriiiiiiiimiimiiimHiiiuiniiiumuuiiiuiiiimiiiHiuiuiunjuiui Een in goeden staat zijnd compleet gevraagd voor heer, slank model. Br. lett. P, Drukk. WARNIER, Junior, Haarlem. O 6521 Te koop gevraagd een nette HUTKOFFER Br. lett. O 6525, bur. van dit blad. ORGEL. Eiken orgel te koop ge vraagd, met namen der registers, merk en prijs. Brieven onder letter O 6516, bureau van dit blad. Wie heeft een goede 2de hands schrijfmachine te koop. Brieven met opgave prijs en merk onder letter O 6524, bureau van dit blad. iniiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin sïiniiiiiiiimiiiiiniiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiuiiiitmiiiiiiitiiimiiiiiiirain'iiiiiiiiimiiiuiuuuiuuiiiiiiiiuiimiiuimmniiuijimiiuiniHiiiiiquHiiuiiimiiroiiuniiflniiinniiiiiiiük Te koop DOUGLAS MOTOR 2% P. K 1923, A.J.S., 2 cyl. 5/7 F.K Beide motoren in prima staat met duo en goede banden, f35.f 45.Gen. te ruilen voor radio. Vosmaerstraat 83, Haarlem O. O 6519 BIJVERDIENSTE. Te koop: Zaak in Kruideniers- en aanverwante Artikelen. Huur 6.— p. w. Br. lett. O 6548, bur. van d. bl. TE KOOP WEGENS VERTREK Victoria Rlngspoel inzinkb. salon- kast Trapnaalmachine, spotprijs, als nieuw. Kruidbergerweg 41, Sant poort-Dorp. Het huls is te huur. O 6564 Te koop aangeboden DUITSCHE HERDER met stamboom, leeftijd 2 Jaar. Fr. br. letter C. Boekb. Wed. J R. v. ROSSUM, Utrecht. O 6527 gniiimiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiimiini!iiiiiiniiiiiniinniiiniinimiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiii>iniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiii]iiiniiiiininiin!tiiiiiiniintiiinniinniitnniin]!!iiiuiiiiiiiiiiii@ In villa op mooien stand ln Baarn is gelegenheid tot Ruime frlssche kamers, w.o. suite met serre. Zeer geschikt voor echt paar of 2 dames. Volledig pension vanaf f 100.p. m., alles vrij. Br. letter O 6529, bureau van dit blad. Aangeboden een mooie frlssche SLAAPKAMER met stroomend water, ln klein rustig gezin zonder kinderen. Ie etage m. of z pension en huiselijk verkeer Condities billijk, nader overeen te komen. Adres: Reinier Claessenstr. 43 L Amsterdam-West. O. 6543 TE HUUR te Haarlem vrije SLAAPKAMER en KEUKEN v. al- leenw. Dame, f 4.p. w. Brlev. lett. K, Boekhandel COE- BERGH, Haarlem. O 6562 Gevraagd te Alkmaar eenvoudig SLAAPKAMERTJE ln degelijk R.K. gezin voor beschaaf den EZ. jongeman. Brieven onder letter O 6495, bureau van dit blad. Een bejaarde R.K. juffrouw vraagt een frisch Zit-slaapkamertje te huur, ln stil gezin, omtrek Liduina-kerk, Haarlem, N. Brieven onder letter O 6520, bureau van dit blad. PENSION GEVRAAGD voor 2 jongens van 8 en 7 Jaar voor den vacantletijd bij R. K. particulie ren of Relig. instelling, omtrek Am sterdam. J. POSTMA, le V. d. Helst- straat 60. Amsterdam O. 6540 of Zrr-SLAAPKAMER te buur met of zonder pension. Op eersten stand. Centrum. (Bij 4 R.K. Kerken). Riant uitzicht. Prijs billijk. Brieven onder letter O 6545. our. van dit blad. iiiiiiiiiiininniiniiHinmitiiiiiiiiiiiniiiiiiniiiiiiniimiiiiniiiiiiiiiii! LEERT AUTORIJDEN. Hesseling Holzhaus, Hoofdweg 410, Amsterdam. Privé cursus 15. Tot rijbewijs 130. O 6480 Nette R.K. Juffr., 38 J.. wenscht na eenige kennismaking een aan te gaan met Heer alleen of We duwnaar met eenige kinderen. We- derzijdsche referentie of vragen toe gestaan. Brieven onder letter O 6544. bureau van dit blad. HUWELIJK Vrijgezel, 28 Jaar, wenscht kennis making met meisje, ongeveer den- zelfden leeftijd. Br met Dortret ond. lett O. 6546. bur. V. d. blad. Dame 41 Jaar. uit den beter gesitu eerden middenstand, met vermogen en deg. huisvrouw, wenscht kennis making met R.K. Heer, uit beschaaf den kring en van onbesproken le venswandel. Str. discretie verzocht en verz. Brieven onder letter O 6558, Bijk. Maasbode, Linnaeusparkweg 70. A'dam (O.). O 6558 Autorijschool EWALD HOLZHAUS, Bosb. Toussaintstr. 7. Telef. 82104, Amsterdam. O 6477 Wie helpt een R. K. huisvader van 6 Jonge kinderen, de oudste is 8 1.. door crisisomstandigheden uit zijn betrekking, als verkooper magazijn bediende ontslagen, aan een fatsoen- Utke positie, liefst te Amsterdam. Steeds in gemengde manufacturen zaken werkzaam geweest, doch de laatste 8 jaar speciaal ln linoleum. Brieven onder lett. O. 6542. bur. van dit blad TE KOOP: Een zeer goed gelegen aan de Lambrecht v. Dalelaan 14, Overveen (gem. Haarlem), bev.: 5 kamers, gang, keuken, W.C.. balcon, schuur, drulvenka6tje en vrije poort. Te bevr. en bez. aan genoemd adres. O 6563

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 7