ALS GIJ EEN LOT KOOPT T.1X VERLOTING Oost-Groenland BEURS VAN AMSTERDAM kostUmaar EEN GOLDEN, de» Zware brand te New-York Geen speciale volmachten Wisselkoersen NIET ALLEEN DEZE DRIE,NEEN, DONDERDAG 14 JULI Millioenen dollars schade DOUANE-KWESTIE IN MANDSJOERIJE Rusland protesteert Nieuwe aardbeving in Mexico Berlijn's universiteit weer open Naar het Haagsche Hof DONDERDAG 14 JULI 1932 HET VDLIEDIGE AMEUBLEMENT KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND A.s. Zondag T.Y.B.B.Caesar R.K. Sportver. „Leonidas" HON KB Ai H.H.C. 1—HAARLEM 1 SCHIETEN Jubileumwedstrijd Schietver. „Generaal van Merlen" ZWEMMEN Internationale zeewedstrijd te Zandvoort WATERPOLO H.P.C. II—NEREUS II 4—2 H.P.C. VI—Waterrat- ten 11 2—3 HONKBAL Jubileumwedstrijden Steden wedstrijd TENNIS Tournament Groenendaal DUIVENSPORT Gevleugelde Vrienden, Heemstede CRICKE1 Voor koning Albert Japanners bezetten alle Chi- neesche pakhuizen en schepen te Charbin Haarlem VR. en W. V Mandsjoerijsche regee ring weigert Russische stappen in Tokio Noorwegen motiveert de bezetting en noemt het gebied een Niemandsland „Wij moesten Denemarken voor zijn" Surséance van betaling UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE FAILLISSEMENTEN 3f 4* 2J 2f 500 waardevolle prijzen. Prijs per lot ft.Het ameublement is te zien bij de Firma WED. OOSTEN en Zn., Barteljorisstraat 13. Loten worden franco toe gezonden door het Consultatie-Bureau, GED. OUDE GRACHT 41, HAARLEM, na ontvangst van Postwissel of overschrijving op Postrekening 119600. De wedstrijden om het kampioenschap van Nederland worden a.s. Zondag beëindigd met den strijd T. Y. B. B.Caesarindien al thans Caesar wint! Wanneer het den geel zwarten echter gelukt revanche te nemen voor de zware nederlaag in Beek geleden, is alsnog een beslissingswedstrijd noodzakelijk, zoodat de boys hun lot nog in eigen hand hebben. Er bestaat nu reeds veel belangstelling voor dezen belangrijken kamp, zoodat wanneer de tropische hitte der laatste dagen plaats maakt voor een eenigszins mildere temperatuur, er een record aantal toeschouwers verwacht kunnen worden. Het levendige, enthousiaste spel der Lim- burgsche kampioenen eenerzijds en de re vanche-pogingen van T. Y. B. B. anderzijds waarborgen een spannenden strijd. Voorverkoop aen de bekende adressen Secretariaat: Plataanstraat 37 ONZE LOTERIJ Zooals gemeld zal Zaterdagmiddag om 5 uur tn de zaal Burgers (ingang Zocherstraat) de trekking plaats hebben. Mochten er nog dames of heeren zijn, die een prijs beschikbaar wil len stellen, dan worden ze beleefd verzocht die te bezorgen bij mej. Mathot, Julianapark. OEFENAVONDEN HEEREN EN JONGENS Ten einde bij de demonstratie te Benne- broek nog een goed figuur te slaan, heeft het bestuur besloten de oefenavonden tot 27 Juli gewoon door te laten gaan. Wij rekenen er dan echter op, dat allen dit op prijs stellen en trouw op zullen komen. Onder groote belangstelling vond Dinsdag avond de ontmoeting tusschen de eerste negen tallen der beide Haarlemsche eerste-klassers plaats. In vrijwel alle opzichten wogen de par tijen gelijk tegen elkaar op. Door een derde inning van acht runs slaagt H.H.C. er in haar voorsprong op te voeren tot acht runs. In de vijfde beurt, als Pijnakker wat zwakker werpt weet Haarlem door een inning van acht runs den achterstand in te halen. Na deze twee slechte beurten begint bij beide weer het keurige spel uit de eerste en tweede inning. Nu de stand 1110 voor Haarlem is, schijnen de zwarthemden zich wat meer op hun gemak te voelen. H.H.C. daarentegen krijgt juist zeer weinig kans om runs te maken. Pijnakker en J. Baas houden in de laatste beurt keurig Haarlem in bedwang. Dan begint de laatste beurt van H.H.C. Zij staat vier punten achter. Het begint er op te lijken dat die achterstand zal worden ingehaald. Door tweemaal vier wijd en eenige goede slagen komen er drie spelers over de thuisplaat. Dan is het echter afgeloopen. J. Hartog en W. Pijn akker krijgen elk drie slag en J. Baas is, vol gens den scheidsrechter uit op het derde honk. Met een achterstand van één run heeft H.H.C. den wedstrijd verloren. De inningsuitslag is: H.H.C.: 0-2-8-0-0-3-0-0-3 16 Haarlem: 2-0-0-1-8-3-2-1-0 17. De wedstrijden van de Schietvereeniging „Generaal van Merlen" hebben een spannend en vlot verloop gehad. De medaille, geschonken door de provincie, is gewonnen door de S. V. „Majoor Bowler" te Hilversum. Op de geluks- baan is de strijd om de eerste plaats tot het eind spannend geweest. De heer v. d. Laan wist ten slotte met 1000 punten het pleit te winnen, voor de personeele baan staat resp. Joh. Rompa met 49 van de 50 punten voor buks no. 1 en voor K. S. O. de heer A. v. d. Veldt met 98 van de 100 punten. Voor Korps K. S. O. is Graaf Floris met 452 punten no. 1. De volledige lijst der prijswinnaars is als volgt: Korpswedstrijd Buks, afd. 1 A.: Ie prijs Ma joor Bowier, Hilversum, 210 punten; 2e prijs Gen. Cronjé, Haarlem, 201 punten; 3e prijs S. V. Samboo, Amsterdam, 199 punten; 4e prijs Voor Vaderland en Koning, Haarlem, 192 pun ten; 5e prijs Graaf Floris, Vogelenzang, 187 punten. Hoogste korpsschutter J. Vuurman, Amster dam, 49 punten. Afd. 1 B.: Ie prijs afd. Hilversum K. N. B. v. O. O., 196 punten. Hoogste korpsschutter F. Huizinga, Hilversum, 46 punten; hoogste korps schutter afd. Haarlem O. J. Keyser, 44 punten. Korps wedstrijden K. S. O. of Cylinder, afd. 1 C.: Ie prijs Graaf Floris, Vogelenzang, 452 punten; 2e prijs B. V. L„ Bloemendaal, 435 punten; 3e prijs B. V. L„ IJmuiden, 430 punten; 4e prijs S. V., Groot IJmuiden, 421 punten. Hoogste korpsschutter G. Mooyekind, Voge lenzang, 98 punten. Eere-korpswedstrijd Buks: 1. Majoor Bowier, Hilversum, 137 punten; 2. S. V. Samboo, Am sterdam, 131 punten. Eere-korpswedstrijd K. S. O. of Cylinder: 1. B. V. L., IJmuiden, 278 punten; 2. Graaf Flo ris, Vogelenzang, 274 punten. Hoogste korps schutter N. de Ruyter, IJmuiden, 100 punten. Personeel Buks: 1. Joh. Rompa, Haarlem, 49 punten; 2. N. v. Keulen, Aerdenhout, 48 punten. Personeel Buks Veteranen: 1. A. Mos, Haar lem, 42 punten; 2. M. A. Paap, Haarlem, 28 punten. Personeel K. S. O. of Cylinder: 1. A. v. d. Veldt, Overveen, 98 punten; 2. H. P. Spoor, Haarlem, 96 punten, steun 95. Vrije baan Buks: le prijs Joh. Romna, Haar lem, 90 2 x 30, 10 x 29; 2e prijs H. Mol, Hil versum, 90 2 X 30, 9 X 29. Spoor, Haarlem, 179 punten; 2. A. v. d. Veldt, Overveen, 174 punten. Dagprijzen Buks 2 Juli: O. J. Keyser, Haar lem; 3 Juli: H. Mol, Hilversum; 4 Juli: H. v. fl. Laan, Haarlem; 8 Juli: J. W. F. Framsoo, Amsterdam; 9 Juli: A. W. Koelemeij, Haarlem; 10 Juli: Joh. Rompa, Haarlem. Dagprijzen K. S. O. of Cylinder: 2 Juli: D. J. van Rijn, Haarlem; 3 Juli: O. J. Keyser, Haarlem; 4 Juli: G. Mooyekind, .Vogelenzang; 8 Juli: H. P. Spoor, Haarlem; 9 Juli: J. Bakker, Overveen; 10 Juli: A. v. d. Veldt, Overveen. Geluksbaan: 1. H. v. d. Laan, Haarlem, 1000 punten; 2. A. W. Roggeband, Haarlem, 998 pun ten. Dames Geluksbaan: 1. Mevr. Boreman, 497 punten; 2. Mevr. Keyser, 476 punten. Nu de inschrijvingen voor bovengenoemde wedstrijden zijn gesloten, blijkt van zwemmers zijde hiervoor groote belangstelling te bestaan. Niet minder dan 13 verschillende vereenigin- gen hebben met een 74 zwemmers en zwem sters ingeschreven. Voor de vrije slag klasse heeren noemen wij als voornaamste deelnemers buiten de reeds gepubliceerde buitenlanders, de heeren: J. van Hemsbergen, kamp. van Nederland op de 400 en 1500 M. vrije slag, Ned. recordhouder op de 500 M. vrije slag; S. A. Liezenberg, Haar lem; G. v. Voorst, A. Z., onzen bekenden snellen 100 en 200 M. man; Bannenberg, Wegenaar en Zeegers, zelfde vereeniging; G. v. d. Kamp Dolfijn, kamp. en recordhouder van Nederland op de 300 M. wisselslag persoonlijk; G. Hen der, Dolfijn; Jacq Kohier, Koë, v. d. Bosch van de Zwemver. „Het ij". Bij de schoolslag klasse noemen wij de heeren: C. v. Vrugt, De Waterratten, vorig jaar win naar van de zeemijl; C. v. Ellinckhuizen, Haar lem, vorig jaar 2e winnaar DammeBrugge 1931; Kroese, A. Z„ die in dergelijke wedstrij den een taai tegenstander is. Ook bij de dames is de inschrijving bijzonder fraai te noemen en vermelden wij als voor- naamsten J. Breukel, O. D. Z., winnaresse le zeemijl en verleden week nog van de 3 K. M. in de Schie; J. Kastein, H. D. Z., wereldrecordhoudster 400 M. schoolslag; mej. C. Huibers, Het IJ, die in den roemruchten Zuid-Afrika-tour zoo'n goeden naam maakte. Gezien deze bijzonder fraaie inschrijvingen belooft deze wedstrijd veel belangstelling te trekken. 's Avonds om acht uur worden de prijzen door den burgemeester van Zandvoort uitge reikt. Hoewel er voor H. P. C. niets meer te verlie zen was, daar zij het kampioenschap reeds bin nen hadden, heeft zij op zeer goede wijze ge toond de sterkste club in deze afdeeling te zijn. H. P. C. haalt den bal, plaatst zeer slecht naar achteren, waardoor Mooij het leder be machtigt. Met een juist gerichten worp plaatst deze naar De Lange, die snel is vrij gezwommen en scoort onhoudbaar voor Kohier, 01. De Bruin maakt echter spoedig weer gelijk, 11. Thijssen bezorgt H. P. C. n een 21 voorsprong. Dan een schermutseling voor het H. P. C - doel, waarbij 3 paren voor Kohier worstelen om den bal, tot tenslotte Timmer scoort, 22. Rust 2—2. Na rust blijkt H. P. C. over meer uithoudings vermogen te beschikken, en Heerkens Thijssen en Stuifmeel zorgen er voor, dat de eindstand op 4—2 wordt gebracht. Kort na den aanvang moet een H. P. C.-er wegens te vroeg uitzwemmen het water uit. Door dit overwicht scoort D. W. R. spoedig, 0—1. Voor rust weet H. P. C. gelijk te maliën, door dat de D. W. R.-keeper een bal door zijn han den laat gaan. Rust 11. Direct na rust neemt H. P. C. de leiding, doch D. W. R. blijkt toch sterker en weet nog 2 maal te scoren. Einde 23. De wedstrijden ter viering van het twintig jarig bestaan van den Ned. Honkbalbond zul len worden gehouden op Zondag 17 Juli as. De Amsterdamsche vereeniging Blauw Wit heeft daarvoor twee terreinen afgestaan. In afdeeling A nemen deel: Ajax, Blauw Wit, D.E.C., Haarlem, H. H. C.„ Quick, Togo en Z.R.C. In afdeeling B.: Ajax II, Blauw Wit II en H.H.C. II. Indien V.V.G.A. niet door tenniswedstrijden verhinderd is, speelt van haar in elke afdeeling een negental mee. De wedstrijd tusschen het Haarlemsche en het Amsterdamsche negental zal worden ge speeld op het Gem. Sportterrein aan de Kle verlaan op Zaterdag 23 Juli aa. Woensdagavond werd wederom met enthousi asme gestreden. Naarmate eindstrijd in zicht kwam, worden de partijen spannender. Ook over publieke be langstelling valt niet te klagen. De uitslagen der gespeelde partijen luiden: Dames Enkelspel A: mej. T. Smits sl. mevr. Kramer 63, 3—6, 6—2. Mevr. Kühn sl. mevr. de Ruiter 63, 63. Mej. Blikslager, sl. mej. Egas 61, 60. Gemengd Dubbelspel A: Mevr. Kramer en Baart slaan mevr. Houtman en Kühn 62, 60. Mej. Klein en Sonnemans slaan mevr. v. d. Horst en Kramer 75, 63. Dames Dubbelspel A: Mevr. Houtman en mej. Blikslager slaan mevr. en den heer Boerrigter, 6—3, 7—5. Heeem Dubbelspel A: De Groot en De Groot slaan J. Boerrigter en F. Wildeboer, 79, 75, 6—2. Heeren enkelspel A: C. Melse sl. J. Keuze kamp 60, 62. J. de Ruiter sl. Th. Blikslager 62, 60. Heeren enkelspel B: B. Dickman sl. W. Oli vier 7—5, 7—5. Gemengd Dubbelspel B: mej. Kammeyer en Buissink slaan mej. Koudijs en Bettman 62, 62. Mevr. Markus en Schultsz slaan mevr. Onstein en Freekenhorst 6—3, 61. Dames Enkelspel B: Mej. Smit sl. mevr. v. Huisteden 60, 63. Troostronde: Heeren Enkelspel A: H. Tette rode sl. J. Boerrigter 61, 60. Dames Enkelspel B: mevr. v. Waveren sl. mej. W. v. Santen 6—3, 6—1. Wedvlucht van Limoges: 768 K.M. a.s Zater dag 6.30 uur. 1. A. Verdonschot, 12 uur 68 min. 50 sec. 23 A. v. Zadel, 4 uur 25 min. 20 sec. A.s. Zondag beginnen de jonge duivenvluch ten vanaf Nieuw-Vennep. Bowlingcijfers R. en W. Huigenberg 435, De Haan 333, P. Frein 114, Reus 013. R. en W. slaagt er niet in boven de 50 runs te komen. Vooral Wessel was moeilijk te bespe len. Geen enkele batsman komt in de dubbele cijfers. Top-srorer werd v. d. Land met 8*. Het totaal wordt 44. Voor Haarlem bowlden Wessel 614, J. J. de la Mar 222, A. v. d. Bergh 10. NEW YORK, 13 Juli (V. D.) Te Coney Island, het beroemde New Yorksche amusementscen trum, is Woensdagmiddag een brand uitge broken, welke zich binnen zeer korten tijd aan tien huizenblokken had medegedeeld. Op het alarm rukten direct alle beschikbare brand- wachts met veel materiaal uit Brooklyn aan, om te trachten den brand te localiseeren. De zee wind wakkerde de vlammen evenwel krachtig aan. Honderd-duizenden nieuwsgierigen be moeilijkten de blusschingswerkzaamheden. üit vijf politievliegtuigen werden de blusschings werkzaamheden geleid. Ondanks alle pogingen verdere uitbreiding van het vuur te verijdelen, sloegen de vlammen toch over naar de belang rijkste winkelstraten in het stadsdeel. Talrijke kantoorgebouwen en magazijnen werden een prooi der vlammen. In tusschen waren nog 1700 brandweerlieden uit andere wijken van New York gerequireerd. Duizenden auto's met nieuwsgierigen blokkeer den de straten welke toegang gaven naar het tooneel van den brand. Er zijn tot nu toe nog geen persoonlijke ongelukken gemeld. De ma- terieele schade bedraagt eenige millioenen dol lars. BRUSSEL, 13 Juli (Reuter). Na een bespre king met de leiders van de Kamer-fracties heeft de regeering afgezien van het denkbeeld een wetsontwerp in te dienen, waarbij den Koning speciale bevoegdheden zouden worden toegekend tijdens het reces van het parlement, zooals hedenochtend in een kabinetszitting werd be sproken. Haarlem begint te batten en speel den aanval in den beginne zeer voorzichtig. Langzamerhand verschijnen er meerdere runs op het scorings- bord, voornamelijk door toedoen van J. J de la Mar. Wanneer deze er 34 heeft gaat hij run out. De staart wickets laten zich niet onbetuigd en voegen nog 40 runs aan het totaal toe, dat 100 wordt. Hiervan hadden J. J. de la Mar '84, A. Hartog 11, J. Mulder 14*. v. Gooi 17. MOSKOU, 13 Juli. (V.D.) Volgens een Russi sche officieele mededeeling hebben op 7 Juli vertegenwoordigers van de Mandsjoerijsche re geering, die vergezeld waren door Japansche ad viseurs, aan de directie van het omslagbedrijf van de haven van Charbin, dat aan den Chi- neeschen Oosterspoorweg behoort, medegedeeld, dat zij de overhandiging van de sleutels der pakhuizen verlangen. Zij verklaren het haven bestuur als afgezet. De leider van het omslagbedrijf deelde aan de Japansche vertegenwoordigers mede, dat hij de sleutels zonder toestemming van het bestuur van den Chineeschen Oosterspoorweg te Rudy niet zou afgeven. Na deze mededeeling bezetten de Japanners met behulp der Mandsjoerijsche politie alle pak huizen en alle schepen van den Chineeschen Oosterspoorweg. Naar verder gemeld wordt, werden ook ver scheidene Russische barken vastgehouden. Dit optreden der Japanners heeft te Moskou groote opwinding veroorzaakt. Het Commissa riaat voor Buitenlandsche Zaken heeft den Rus- sischen Consul-Generaal te Charbin opgedragen tegen de in beslagneming van het omslagbedrijf te protesteeren en te verklaren, dat de Mand sjoerijsche regeering verantwoordelijk zal wor den gesteld voor alle schade, die voor Sovjet- Rusland ontstaat. TSJANGTSJOENG, 13 Juli. (V. D.) Officieel wordt medegedeeld dat de Mandsjoerijsche re geering de in beslagneming van de overlading plaatsen te Charbin bevolen heeft daar zij zich genoodzaakt zag het scheepsverkeer op de ri vier de Soengari te controleeren om daardoor de Japansche troepen te helpen bij de onder drukking van de opstandige beweging die voor al in Sachaljan heerscht. De Mandsjoerijsche regeering verklaarde verder dat de inbeslagne ming ondanks alle Russische protesten niet zou worden opgeheven. TOKIO, 13 Juli. (V D.) De Russische am bassadeur te Tokio had een onderhoud met den plaatsvervangenden Japanschen Minister van Buitenlandsche Zaken waarin hij er op wees dat de bezetting van het omslagbedrijf te Charbin door Mandsjoerijsche en Japansche beambten een schending van de verdragen be- teekent, waardoor de toestand in het Verre Oosten nog verscherpt wordt. MEXICO CITY, 13 Juli (V.D.), In den Mexicaanschen staat Jalisco is heden opnieuw een zware aardbeving voorgekomen. De reeds door de aardbeving van 18 Juli geteisterde stad Autlan is thans volkomen met den grond gelijk gemaakt. OSLO, 13 Juli (Reuter.) Reeds hebben wij geseind, dat Noorwegen opnieuw deelen van Oost-Groenland heeft bezet en hebben wij een korte uiteenzetting gegeven van de Noorsche motieven. Het Noorsche Telegraaf-agentschap heeft thans nog de volgende officieele verklaringen over deze interessante kwestie. De bezetting is een verdedigingsmaatregel, dien Noorwegen verplicht was te nemen, aange zien Denemarken aan zijn dit jaar naar Oost- Groenland ondernomen expedities politieke machtigingen heeft medegegeven. Sinds 1814 heeft de Deensche staat het han delsmonopolie op West-Groenland gehad. In latere jaren hebben de Deensche autoriteiten nog getracht om deze streek voor buitenlanders gesloten te houden en zoodoende de walvisch- vaarders en visschers, die naar de Groenland- sche havens stoomden om water in te nemen voor hun machines of reparaties te verrichten, te weren. In 1921 proclameerde Denemarken, dat geheel Groenland, dus ook het onbewoonde „Niemandsland" en de Oostkust voor buiten landers was gesloten. Volgens berichten in de Deensche pers zul len dezen zomer nieuwe Deensche expedities naar Oost-Groenland worden gezonden; één onder leiding van Knud Rasmussen, naar de kust tusschen Care Farewell en Augmansalik. en een andere, onder leiding van Ejnar Mikkel- sen, naar de kust tusschen Augmansalik en Scoresby Souns. De leiders van deze expedities zullen algemeene politieke volmachten ontvan gen, dus ook over Noorsche burgers, die zich daar hebben gevestigd. Sinds langen tijd zijn er, behalve te Aug mansalik, geen Eskimo's meer op Groenland geweest. In 1925 en 1927 heeft het Deensche gouvernement ongeveer 100 Eskimo's (Groen- landers) overgebracht naar Scoresby Sound, een handeling, waartoe zij gemachtigd was door het Oost-Groenland-verdrag met Noorwegen van 1924. Denemarken is nu van plan Eskimo's over te brengen naar Zuid-Oost-Groenland, waar de Noren sinds 1870 langs de kusten voe ren en waar 2 Noorsche expedities in het laat ste jaar ongeveer 30 huizen hebben gebouwd en zich bezig houden met het vangen of het voortteelen van pelsdieren en het visschen naar zalm. Op die manier tracht Denemarken de sou- vereiniteit over de rest van Oost-Groenland te krijgen, vóór dat het Haagsche Hof een beslis sing heeft genomen. Als deze poging succes oplevert, zal Dene marken vermoedelijk trachten ook Oost-Groen land voor de Noren te sluiten, zoo gauw als het Groenland-verdrag van 1924 vervalt; dat is in 1944. Na deze geforceerde verplaatsing van Eski mo's zal Denemarken in staat zijn om de No ren te beschuldigen, dat zij de bestaansmidde len aan „de kinderen van het land" heeft ont nomen. Tegen deze Deensche handelwijze heeft Noor wegen slechts één afdoenden verdedigings-maat- regel, n.l. het „Niemandsland" te bezetten. Dit is de eenige manier, waarop Noorwegen de be langen van zijn onderdanen kan beschermen. Het ligt natuurlijk niet in de bedoeling van Noorwegen om de gebieden, waarop het nu aanspraak wil maken, te sluiten. In Zuid-Oost- Groenland zijn goede havens, die als basis kun nen dienen voor de walvischvangst en diepzee- visscherij. Met behulp van deze havens zullen de wal- vischvaarders en visschers uit Noorwegen en eventueele andere landen in ieder geval tot op zekere hoogte onafhankelijk zijn van het Deen sche afsluitings-systeem in West-Groenland. De Noorsche politiek op Oost-Groenland zal het algemeene erkende principe handhaven van vrijen doorgang, terwijl Denemarken niet al leen de sluiting van de kolonies aan de West kust handhaaft, maar, naar het schijnt, tracht in de toekomst voor alle andere naties ook den toegang tot Oost-Groenland te verhinderen. Noorwegen is natuurlijk wel bereid om over deze nieuwe bezetting voor het Internationale Hof te disputeeren. N.V. Eerste Haarlemsche Stoomververij en Chemische Wasscherij voorheen C. Hoeing, firma Schenk (Dir. B. M. Boers), gevestigd te Haarlem. Curator Mr. Dr. A. F. H. Schreurs, alhier. H. Dil, brandstoffenhandelaar, wonende te Zaandam, Houthavenkade 6. Curator Mr. Ju lius Hoog, alhier. H. C. G. Gerritsen, reiziger, wonende te Haar lem, Ged. Oude Gracht 110. Curator Mr. F. J. D. Theyse, alhier. Klaas Groot Czn., schilder en caféhouder, wonende te Kwadijk no. 61. Curator Mr. H. H. Riepma, te Edam. A. A. L. Schreurs, bloembollenkweeker, wo nende te Heemstede, Heerenweg 125. Curator Mr. G. E. Mellema, alhier. G. F. Bronkhorst, bloembollenkweeker, wo nende te Heemstede, Dr. Cuyperslaan 127. Cu rator Mr. J. H. J. Simons, alhier. Rechter-Commissaris in deze faillissementen Mr. Th. F. Raedt. Opgeheven werden de faillissementen wegens gebrek aan actief van: H. Otter, wonende te IJmuiden. Curatrice Mevr. Mr. S. M. Kool de Bruyn te IJmuiden. S. Schoen, wonende IJmuiden. Curatrice Mevr. Mr. S. M. Kool de Bruyn te IJmuiden. M. C. Duyndam, wonende te Hillegom. Cura tor Mr. J. C. Y. Nieuwenhuys, alhier. Surséance van betaling werd' gevraagd door W. Meester, ingenieur, wonende te Zand voort, Koninginneweg 15. Bewindvoerster Mej. Mr. M. J. Kluitman, alhier. Afscheid A. IJzerman De heer A. IJzerman, hoofd van de scholen A en B aan den Vijver- weg, zal Vrijdag a.s. zijn laatsten schooldag houden, wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd. 's Morgens nemen de kinderen afscheid in het schoolgebouw. Het officieele afscheid heeft 's avonds plaats in het Jeugdhuis. Oud leerlingen, ouders en belangstellenden hebben dan gelegenheid, den heer IJzerman nog eens de hand te drukken. Personalia De heer B. Elskamp, onderwijzer aan school B aan den Vijverweg, is benoemd tot hoofd der O. L. school te Veenhoop (Fr). Burgerlijke Stand Geboren: z. van J. M. W. L. LammersKrahé; d. van F. M. Weijers— van Marwijk. Vergadering Commissie winkeliers. Woens dagavond hield de commissie van Heemsteed- sche winkeliers een vrij druk bezochte vergade ring ter bespreking van de op 1 Mei 1.1. in wer king getreden wet op de winkelsluiting. In zijn openingswoord herinnerde de voor zitter aan het feit, dat de nieuwe wet nu 2% maand werkt, zeker tot sommiger genoegen maar voor velen tot groote financieele schade. De voorzitter herinnert aan het feit dat waar b.v. Nijmegen voorloopig voor de koek- en ban- ketbedrijven op den Zondag 8 uur en voor de sigarenwinkels 4 uur voor verkoop toestaat, het op onzen weg ligt ook hier eenige faciliteiten te verkrijgen. Hierna kregen de aanwezige leden gelegen heid zich uit te spreken over de stappen die het bestuur zou moeten doen om de meest bena deelden tegemoet te komen. Er is nog al verschil van meening, enkelen zijn dankbaar gestemd over de nieuwe wet, maar de meesten zijn wel voor een gedeeltelijke opening op den Zondag, en dit vooral voor de koks, voor den verkoop van koek en suikerwer ken, sigaren en visch. In dien geest zullen dan ook stappen door het bestuur bij B. en W. en den Raad gedaan worden. Een volgend punt der agenda was, een even tueel verzoek aan B. en W. tot ontheffing van Zondagsluiting voor 21 Zondagen. Het is het bestuur niet ontgaan, dat b.v. als R. C. H. hier komt, die Zondagen het meest gunstig zijn. Getracht zal worden tijdens het voetbalsei- seizoen ontheffing te krijgen. Afgescheiden daarvan werd besloten op de dagen 21 en 28 Augustus, wanneer het Sport park officieel geopend wordt, mede ontheffing der winkelsluiting te krijgen. Bij de rondvraag kwamen nog verschillende vragen ter tafel, veelal de sluitingswet betref-_ fende. Zoo een verzoek om adhaesie te betuigen' met eventueel te ontvangen voorstellen tot al- geheele opheffing der wet. Algemeen was men wel van oordeel, dat er aan de wet vele bezwaren zijn, maar de wet geheel weg zou ons, aldus de voorzitter, weer onze vrijheid ontnemen. Besmettelijke ziekte. In de week van 3 tot 10 Juli zijn in deze gemeente vier gevallen van roodvonk voorgevallen. DONDERDAG, 14 Juli. Vorige koersen Londen 8.82* 8.81 Berlijn 58.87* 58.87* Parijs 9.74 9.73* Brussel 34.47* 34.45 Zwitserland 48.32* 48.32* Weenen Kopenhagen 47 62* 47.75 Stockholm 45.37* 45.25 nslo 43.67* 43.75 Mew York (cable) 2.48-fe 2.48* lome12.65 12.65 Praag 7.35 7.35 Madrid 20.00 20.00 Door de Arrondissements-Rechtbank te Haar lem zijn Dinsdag 12 Juli de volgende faillisse menten uitgesproken: N.V. Stoomvisscherü Maatschappij „Die Scel- visch", gevestigd en kantoorhoudende te IJmui den. Curator Mr. A. W. Hellema te IJmuiden. B. van Frank, koopman in confectiegoederen wonende te Haarlem, Jansweg 45r. Curator Mr. W. G. J. Veenhoven, alhier. Staatsleeningen 5% Nederland 1919 4 y, Nederland 1916 i% Nederland 1931 5 Nederl 1932 kV, N. Ind 1926 AB danken Koloniale Bank ndische Bank )ert- Handel-Mi) ndustrieën Jnilever lalvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkei's Pat lieu we Philips Küch Accoustiek led. Ford industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O. 8. Stee) 'J. S. Leather Cntern Nickel Vlijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Redjang Lebong Petroleum Baboes Con Olie Jerlak 2eudawa Continental OU Vorige koersen 101,* 101* 100g 101 Subber Shell Union OU Vorige koersen 94* 95| 38* 41* 100* 1002; 33* 87 861 Jeli Batavia Rubber 14 14 11* 10* 11 10 54 58 V. I. G. O 23 24 56 56 Allied 15* 15* 62* 64 tntercontin Rubber *1 Boll. Amerika Lijn 96 iito Gem. Eigend. 30 30 99* Kon. Ned. Stoomb. 45 47 Scheepvaart-Unie 27 26* 1* 1* 16 16 Scheepvaart 13* 12* 68* 712 47* 49 1* 87 87 Suiker 161* 164* 125 8& 9 85 9* 23* 10 8| 24* 46* 1* 2\ 27.00 28.50 5* 5* Tabak 114 112 8* 8* 112 97 95 10 10 74 73 senembah 122 122 Spoorwegen 8* 9 32* 124* 126* 2 71 70 5 4 4 Kansas City South 5 4* 4*1 5 BERLIJN, 13 Juli (W.B.) Volgens mededeeling van den rector, wordt de Berlijnsche univer siteit morgenmiddag om 2 uur heropend. Door plakkaten op de zwarte planken der universiteit deelt de rector mede, dat de veroor zakers van de onlusten zeer streng gestraft zul- j len worden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 10