L.T.B. laat noodkreet hooren Massale protestvergadering te Haarlem MARKTEN DONDERDAG 14 JULI CRISIS IN LAND- TUINBOUW EN Laatste en dringend beroep op kabinet DE „BEIERENWACHT" ÏOO.OOO man! kleine advertenties I GEVRAAGDE BETREKKINGEN I Bakkersleerling Huishoudster een vasten werkkring I AANGEBODEN BETREKKINGEN NET JONGMENSCH AANKOMENDE WINKELJUFFROUW Strijkster NET R.K. MEISJE R.K. Dienstbode NET MEISJE Dienstbode DAGMEISJE jongste bediende DIENSTBODE net flink R.K. Meisje R.K. Huishoudster net Dienstmeisje MEISJE TE HUUR AANGEBODEN Wilt U zich te Heemstede vestigen TE HUUR lste BOVENHUIS TE KOOP AANGEBODEN TEKOOP HUISTELEFOONINSTALLATIE Chrysler Coupé Chromatische ACCORDEON 2500 Spruitkoolpl. 1 Vraag en Aanbod van Pensions I Lessen Gevraagd en Aangeboden DIVERSEN uOok de regeering staat thans voor een schier onmensche- lijke taak De grove tuinbouw V ollegrondscultuur De Veensche cultuur De glascultuur Conclusies Bespreking Kalmeerende woorden BLOEMENCORSO TE BERGEN Op 10 Augustus De selectie varkensmesterij Berger Kunstenaarsvereeniging NOODWEER IN ITALIË Dienstbetrekkingen 10 cent per regel aangeboden een in prima staat zijnde vol automatische met 32 wand-, resp. tafeltoestellen. Maximum capaciteit 50 aansluitingen - Modernste systeem - Zeer billijke prijs - Bireven onder letter O. 6613, Bureau van dit blad. Permanent Wave 2.50 Permanent Wave f 3.50 Een ijverige naaister is altijd te verkregen door'n Door den R.K. Diocesanen'Land- en Tuin- bouwbond in het Bisdom Haarlem (L. T. B.)was Woensdagmiddag te Haarlem een massale ver gadering van L. T. B.-leden-tuinders belegd in de sociëteit „St. Bavo" aan de Smedestraat. De opkomst was echter zoo buitengewoon groot, ruim 1000 leden hadden aan den oproep gehoor gegeven, dat de St. Bavo-zaal te klein was en de groote zaal van het Gemeentelijk Concert gebouw moest worden afgehuurd. De voorzitter van den L. T. B., de heer Jac. Groen Azn., opende de vergadering met een welkomstwoord, in het bijzonder tot eenige Kamerleden en afgevaardigden van zuster organisaties, om vervolgens eenige berichten van verhindering voor te lezen en een telegrafi sche mededeeling van de R.K. Middenstands- vereeniging te Roelofarendsveen, waarin de wensch wordt uitgesproken, dat de massabijeen komst tot gevolg moge hebben, dat spoedig alge- meene verbetering in den songunstigen- toestand zal intreden. De heer Groen hield dan een\algemeene in leiding, waarin hij een overzicht gaf van het ontstaan en verloop der crisis in het land- en tuinbouwbedrijf en van de maatregelen, die zijn genomen, om haar gevolgen zooveel mogelijk te verzachten, terwijl hij tevens memoreerde, wat reeds gedaan is doom de organisaties om den algemeenen nood bij de regeering aan te too- nen en haar om steun en crediet te verzoeken. Het crediet aan den tuinbouw in West-Fries land heeft veel nood gelenigd bij hen, die reeds het vorig jaar in moeilijkheden verkeerden, doch honderden, die thans op den rand van het graf staan, blijven en bleven er van verstoken. De vraag is, wanneer, ja, of de tweede helft van dit crediet, in totaal groot 700.000, nog zal worden verstrekt. En dan nog wordt het bedrijf daardoor niet gesteund. Wanneer men den tuinbouw in stand wil houden, dan dient er steun te komen voor het geheele bedrijf. Steun onthouden aan het tuin- dersbedrijf beteekent vergrooting der werkloos heid en verval en ineenstorting van dit bedrijf in West-Friesland, Kennemerland, e.a. en het verloren gaan van een tak van volkswelvaart, welken alleen de staat thans kan doen gehand haafd worden. Het bestuur van den L.T.B. is het vorig jaar verweten, dat het niet medewerkt aan demon stratie. Spr. zegt: wij beschouwen demonstratie als het uiterse middel en hadden een vrees, ten eerste voor het welslagen van een demonstratie en tweedens voor eventueele slechte gevolgen daarvan. Thans hebben wij gemeend, tot dit laatste middel te moeten overgaan. Maar wij voelen ook onze verantwoording. De redelijkheid en billijkheid worden bij demonstraties wel eens uit het oog verloren. Laten wij nooit vergeten, dat wij in de regeering moeten zien het aan Gods gezag ontleende staatsgezag; en, dat ook de regeering thans voor een schier onmenschelijke taak staat. Deze demonstratie is een noodkreet voor ons bestaan, de eenigste misschien, die nog resul taten kan brengen. Laten wij echter vertrouwen op God en blij ven vertrouwen op de regeering. Als wij in dezen I geest vergaderen, op waardige wijze, dan zullen J wij nog het meest bereiken. Moge God deze laatste poging zegenen; het gaat om het behoud van den tuinbouw; om het instandhouden van de tuinders en hun gezin nen. Spreker dufrde tenslotte vertrouwen uit te spreken, dat hulp zal komen. De heer Th. Roosje, Grootebroek, behandelde vervolgens den groven tuinbouw. Deze ging na den neerslag, dien de tuinbouw sinds lang ondervindt en de maatregelen, die vooral door Duitschland genomen zijn om den tuinbouw steeds zwaarder te belasten. Sinds 1928 ging het met huiveringswekkende snelheid naar beneden. Daarbij kwam de ramp zalige aardappelziekte. Met tergende traagheid kwam de regeering in actie. Doch de regeeringsmaatregelen achtte spr. een bespotting. Hij verweet de regeering, dat zij niet heeft willen helpen. Wij hebben gewerkt, zoolang de zon scheen, opgejaagd door schuldeischers en deurwaarders, hopende op een beter jaar; maar ook die hoop is thans vervlogen. Als er niet afdoende en onmiddellijk gehol pen wordt, hebben wij morgen ereen bedrijf meer. De regeering zal de gevolgen van haar nalatigheid moeten dragen. Alleen een garan tieprijs kan hulp bieden en steun geven. Spreker blijft, niettegenstaande alles, op de regeering vertrouwen en hoopt, dat zij een cen trale regeling zal treffen. De heer R. Poelman uit Beverwijk behandelde de vollegrondscultuur, speciaal wat betreft de aardbeienteelt in de streek van Kennemerland. Hij wees op den sterken achteruitgang in de opbrengst van deze cultuur gedurende de laat ste jaren, zelfs zoo, dat zij thans geen loonend bestaan meer oplevert. De heer P. de Jong, uit Roelofarendsveen, gaf een inzicht in den noodtoestand in een zeer groot tuinbouwcentrum, in het algemeen aangeduid als de Veenstreek. Twee hoofdplaatsen in deze streek zijn Roe lofarendsveen en Langeraar en sedert onheug- lijde tijden waren de hoofdproducten in deze plaatsen: peulen, doperwten, snijboonen en augurken, waarvan de teelt aan de tuinders altijd een behoorlijk bestaan opleverde. Hij sprak o.m. het vertrouwen uit, dat onze Regeering de Engelsche regeering zal weten te overtuigen, dat het niet aangaat, een in voerrecht op een product vast te stellen, alleen omdat dit product voor niet-deskundigen zoo moeilijk van een ander product te onderschei den is. Groote spoed is daarbij noodzakelijk. Onder de ijverige leiding van den burge meester van Alkemade zijn besprekingen ge voerd met alle gemeentebesturen uit de Veen- streek en mede op advies van Den Haag werd een plan ter ondersteuning van noodlijdende tuinders, omvattende de geheele Veenstreek, bij de Regeering ingediend. Tot heden heeft elk beroep op steun zoo goed als geen succes ge had en spr. hoopt, dat deze massale vergade ring er toe zal bijdragen, om het doel te be reiken. Het woord was dan aan den heer J. D. de Kok, vertegenwoordiger van het Westland, die sprak over de glascultuur. Ook hierin is de nood dit jaar hoog geste gen, getuige de sterk terugloopende en terug- geloopen zijnde veiling-omzetten. Spr. heeft eens in de Prov. Staten gezegd: de glascultuur ligt in Den Haag op het Binnenhof in een zeer klein hoekje. Spr. kan wel zeggen, dat dit ook met den tuinbouw het geval was en nog steeds is. Het is onbegrijpelijk, dat men in hoogere kringen nog steeds durft zeggen, dat het nogal meeloopt. Het zijn schreeuwend lage prijzen, die besteed worden; neen, het zijn geen prijzen meer. Het gaat hard de laagte in en de werk loosheid dreigt nog grooter te worden. Maar men schijnt liever millioenen aan werkloozen- steun te willen geven, met alle moreele gevol gen van dien, dan noodlijdende bedrijven te steunen. Zoo wordt de chaos voltrokken. En dan zal men misschien pas gaan inzien. Men moet eerst eenige jaren in den strijd vertoeven eer men zal gaan zien, welk een welvaart de glascultuur aan ons land brengt en hoe onver antwoordelijk het is, deze cultuur zoo diep te laten zinken. Wij katholieken mogen ons heil niet zoeken in vernietiging van anderen; dat is immoreel. Wij moeten een anderen weg op. De handelspolitiek moet gewijzigd, anders zal het met de welvaart van ons volk voorgoed gedaan zijn. Wij mogen ons niet, zonder ons te verdedigen, laten afslachten. Desnoods moeten wij de wapenen in de handen nemen voor red ding van ons en onze gezinnen. En laten wij onze handen opheffen naar God, opdat Hij ons en onze gezinnen zal blijven beschermen. Daarna werden door het bestuur de volgende conclusies voorgesteld: De leden-tuinders van den R. K. Dioc. Land en Tuinbouwbond, omvattende meer dan 4000 tuinders in de provinciën Noord- en Zuid-Hol land, in buitengewone vergadering bijeen op 13 Juli 1932, gehoord de besprekingen, vast stellende, dat het Nederlandsche tuinbouwbedrijf, méér dan andere, is getroffen door de moeilijkheden, welke den export van land- en tuinbouwpro ducten in den weg worden gelegd; als gevolg hiervan vele tuinbouwproducten en zelfs thans de vroege aardappelen, prijzen opbrengen, die verre liggen beneden de pro ductiekosten; hierdoor het bedrijf geen uithoudingsvermo gen meer heeft om in stand te kunnen blijven en daardoor een algeheele ineenstorting dreigt van het economische leven in de zeer belang rijke streken, waar de tuinbouw voor de geheele bevolking de eenige bron van bestaan uitmaakt; reeds in honderden gezinnen de bitterste nood is ontstaan; vele tuinders, die steeds door noesten arbeid bijgedragen hebben tot de wel vaart van hunne gezinnen en van hen, die indirect van hun bedrijf moesten bestaan, tot het pauperisme zullen vervallen, indien zij niet in dezen, niet vol te houden bestaansstrijd, wor den gesteund; Besluiten: Na alle actie, welke reeds is gevoerd, een laatste dringend beroep te doen op de Re geering om hen toch te hulp te komen door I. Al het mogelijke te doen tot bevordering van den uitvoer van tuinbouwproducten, en II. ten spoedigste stëun aan het tuinbouw bedrijf te verleenen, daar, waar het noodzake. lijk is, door middel van het verleenen van een toeslag boven den veilingsprijs, zoodanig, dat althans verkregen wordt een productieprijs, waarin een bedrag voor het noodzakelijk levens onderhoud van den tuinder zelf en zijn gezin, is verdisconteerd. III. De vergadering van tuinders genoemd, is er van overtuigd, dat hiermede niets meer ge vraagd wordt dan een allernoodzakelijkste steun, welke dringend noodig is voor de in. standhouding van het tuinbouwbedrijf en van duizenden gezinnen, welke bij het nog blijven voortbestaan van den noodtoestand aan den volkomen ondergang zijn prijs gegeven. De algemeen voorzitter de heer F. Kamp- schöer, lid van de Tweede Kamer, noemde de opkomst in deze vergadering reeds een be wijs van den grooten nood in de tuinbouwbe drijven. De toestand is slecht. De gedachte, dat Den Haag niet overtuigd zou zijn van dezen toe stand, is niet juist. De organisatie heeft den toestand van West-Friesland, Kennemerland, de Veenstreek en de streek van Boskoop met cijfers beschreven. Maar de hulp aan den tuinbouw is veel en veel moeilijker dan aan den land bouw; en wel hierom, omdat men hier zoo veel en veel meer met export te maken heeft. Wij weten den toestand allemaal en zij die het niet weten, willen het niet weten, zegt spr. Spr. heeft hedenmorgen nog een onderhoud gehad met den minister. Spr. durft zeggen: u kunt vertrouwen op minister Verschuur. Waar het kan, zal hü u helpen. Van hem heeft spr. vernomen, dat hij niet meer behoeft te worden ingelicht over den slechten toestand; hij is daar volkomen van op de hoogte. Met diep leedwezen moest de minister mede- deelen, dat hij, gelet op de Nederl. schatkist, geen mogelijkheid ziet om te komen tot een algemeene Tuinbouw-Steunwet. Verschillende plannen zijn in voorbereiding om wel partieel steun te verleenen. Spr. kan verklaren, dat de minister al het mogelijke zal doen om den uitvoer te vergrooten en alle middelen, die hem ten dienste staan, zal aanwenden om den uitvoer te bevorderen. De minister zal, zoo deelde spr. mede, a.s. Dinsdag gaarne een commissie ontvangen, waarin vertegenwoordigers van den L. T. B„ christelijke en neutrale organisaties en van het Centraal Bureau voor de Veilingen zullen zit ting hebben, kennende alle soorten van tuin bouwbedrijven, die dan den minister een idee aan de hand zal kunnen doen, höe de tuin bouw gesteund zal kunnen worden. In deze commissie zullen van den L. T. B. zitting hebben de heeren Jac. Groen Azn., Zuid- Scharwoude; Th. Roosje, Grootebroek; P. de Jong, Roelofarendsveen en J. D. de Kok. Loosduinen. Hierna volgde een bespreking van de voorge stelde conclusies, welke soms zeer scherpe vor men aannam. O.m. werd aangedrongen om de redactie der conclusies scherper te stellen; gevraagd werd, er in op te nemen den eisch van onmiddellijke uitbetaling van de tweede helft van het aan den tuinbouw van West-Friesland verstrekte cre diet; onmiddellijke bijeenroeping van de Tweede Kamer ter behandeling van de steunvoorstellen en spoedige uitbetaling van de garantie-voor schotten; tevens wilde .men den steun van terugwerkende kracht doen zijn; de heffing van een crisis-belasting, omdat vooral de hooge in komens profiteeren van de huidige lage prijzen; gedreigd werd door enkele aanwezigen met het stopzetten van den tuinbouwarbeid gedurende veertien dagen, indien niet spoedig hulp en steun zal worden verstrekt; voorts was men niet tevreden met partieelen steun, doch wenschte steun voor het geheele bedrijf; en ook drong men aan op het verzoeken om uitstel van be lastingbetaling. De geestelijke adviseur, de zeereerw. heer rector J. P. J. Kok, sprak kalmeerende woorden tot de vergadering en zei, dat deze ten doel had, het Nederlandsche volk en de Regeeringr te be duiden, hoe allertreurigst de bedrijven er voor staan en de toestand is. Na nog eenige bespreking werden de conclu sies aanvaard met eenige wijzigingen, o.m., dat onmiddellijke uitbetaling van het resteerende crediet voor West-Friesland en de steun met terugwerkende kracht zal worden gevraagd. De voorzitter drong er tenslotte op aan, dat allen hun vertrouwen aan het bestuur zullen blijven geven en op God zullen blijven ver trouwen. Hierna volgde sluiting met den Christelijken groet. De V. V. V. te Bergen (N.H.), die reeds eer der succesvolle bloemencorso's organiseerde, houdt 10 Augustus as. des middags te 3 uur in het Van Reenenpark wederom een bloe mencorso. Dit corso belooft buitengewoon interessant te worden. De Berger Kunstenaarsvereeniging, waarin alle te Bergen wonende artisten ver. eenigd zijn, zegde hare medewerking toe. Voorts komen in de vereenigingsrubriek met nummers uit: Bergens Gemengd Koor, Bergens Mannenkoor, Bergens Gymnastiekvereeniging, Bergens Operetteclub, Bergens Harmonie, de Tooneelver. Kunst na Arbeid, Bergens Esperan. tistenvereeniging en de Bergensche Pension- Gesubsideerd door verschillende vereenigingen op landbouwgebied en door het gemeentebestuur van Hoorn, is thans aan het Veen te Hoorn de selectie varkensmesterij van het Noord-Hol- landsch Varkensstamboek tot stand gekomen. Daartoe uitgenoodigd door den heer Zijp, heb ben we er gisterenmorgen een kijkje genomen. Alhoewel bij den bouw en inrichting van dien stal de uiterste soberheid is betracht, is toch een practisch, stevig en hygiënisch geheel tot stand gekomen, dat plaats biedt aan 12'maal 4 of 48 varkens. Boven alles treft de zindelijkheid van inrichting, terwijl alles zoo eenvoudig mogelijk te regelen en te bedienen is. 's Winters kan de stal worden verwarmd. Onze eindindruk was, dat het veel te mooi was voor varkens. Deze stal, noodzakelijk voor een zoo goed mogelijke varkensselectie, 'is voor de vereeniging een belangrijke aanwinst. houdersvereeniging. Een tiental heerenrijders schreven in voor een Engelsch Ruiternummer. De deelname voor het corso is voor een ieder opengesteld, aan gifte-formulieren worden door het informatie bureau van de V. V. V. gratis toegezonden. Ook is er een rubriek voor versierde auto's. De eere-voorzitter, de heer Jb. van Reenen, stelde een prijs van 100 voor het mooiste nummer beschikbaar; de gemeente een gouden medaille; de V. V. V. een gouden medaille en vier prijzen van 50 en vijf van 25. Van verschillende vereenigingen ontving de V. V. V. voorts toezegging van een vijftiental verguld zilveren medailles, terwijl de fa. Lucas Bols uit Amsterdam en de fa. Boots uit Am sterdam mooie prijzen beschikbaar stelden. Particulieren schonken voorts een aantal kunstvoorwerpen, terwijl de gemeente, de V. V. V. en particulieren een garantiefonds van 2000 bijeen brachten. In Bergen is men vindingrijk in het samen stellen van nummers voor een bloemencorso en ook dit jaar mag verwacht worden, dat 10 Augustus voor Bergen een gloriedag wordt. De dag wordt des avonds besloten met gratis concerten te Bergen aan Zee en een groot vuur werk, dat wordt afgestoken op een duin vlak aan het strand. Vermelding verdient nog, dat de v. v. v. 20 Juli te Bergen een verlichtingsavond orga niseert. Tienduizend verlichte oranje-lampions sieren dan in Bergen het groene bladerendak en maken dien avond Bergen tot een sprookje. De Berger Kunstenaarsvereeniging, waarin zijn georganiseerd de te Bergen wonende schil- ders, organiseert vanaf 16 Juli tot 8 Augustus een tentoonstelling in den kunsthandel van den heer Hopman bij de Ruïne te Bergen. De op- brengst zal ten goede komen aan een te stichten weerstandsfonds voor de Berger kunstschilders. De schilders stellen voor dit doel hun doeken gratis beschikbaar en gegadigden kunnen op de tentoonstelling een bod doen op een of meer der geëxposeerde werken; hiervoor bevinden zich formulieren in de tentoonstellingszaal, die men slechts ingevuld in een ter plaatse aanwezige bus behoeft te werpen. Aan het einde der tentoonstelling worden de werken aan de hoogstbiedenden toegewezen. Er zal naar gestreefd worden, het te vormen fonds aangevuld te krijgen door de gemeente, het Rtjk en belangstellende particulieren. Het fonds zal onder beheer gesteld worden van een commissie, bestaande uit een gedele geerde van de gemeente, een schilder en een vooraanstaand particulier. MÜNCHEN, 13 Juli. (V. D.) Dinsdagavond had in de „Bürgerbrau" een betooging van de Beiersche Volkspartij plaats, waarbij ook de Mi nister-president dr. Held was verschenen. De partyleider Staatsraad Schaffer verklaarde dat Beieren in zijn vertrouwen en in zijn natuurlijke rechten bedrogen was. Nu kon het slechts op zichzelf vertrouwen. De Minister van Binnen- landsche Zaken, dr. Stiitzel, legde er den na druk op dat „De Beierenwacht" in het open baar moest optreden om de eigen vrienden te beschermen. De Landdagafgevaardigde Hund- hammer kondigde aan, dat het niet lang meer zou duren of honderdduizend jongemannen zou den in de rijen van de „Beierenwacht" staan. De katholieke jongensvereeniging met 50.000 leden en de katholieke „Gesellenverein" met meer dan 20.000 leden zijn bereid, toe te treden, maar ook de oudere Beieren zouden bereid zijn wanneer er gevaar dreigt. Nadat de districtleider van de „Beierenwacht" in München de regeeringsraad Von Lex verklaard had dat de „Beierenwacht" weigerde een partygroep te zijn en slechts ge hoor zou geven aan de oproep van een volgens de grondwet ingestelden Beierschen staat, sprak nog de Rijksdagafgevaardigde Rauch, die de Duitsch Nationalen en de nationaal-socialisten volledig verantwoordelijk stelde voor alle daden en verzuimen van het kabinet-Von Papen. Medegedeeld werd, dat de minister-president, dr. Held, een aanklacht wegens beleediging had ingediend tegen de nationaal-socialistische „Ber liner Börsenzeitung". ROME, 13 Juli. (V.D.) Tengevolge van zwa re onweders in den nacht van Maandag op Dinsdag is de Tanaro bij Asti buiten zijn oevers getreden, waardoor uitgestrekte gebie den tot Alba en Alessandria overstroomd zijn. De geheele koren- en hooioogst is daar ver woest. De schade bedraagt vele millioenen Lire. Bij Cuneo werd de hut van een landbou wer door de golven van een rivier meegesleurd, waarbü de bewoner den dood vond. In Parma werd door een onweer met een orkaanachtigen storm een deel van de stad en de aangren zende velden blank gezet. Ook hier leed de oogst groote schade. In Massa sloeg de blik sem het kruis van den klokketoren weg en be schadigde het koepelgewelf. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Juli 1932 10,500 kg. tomaten A 14,00, id. B 14,70 tot 15,10, id. C 12,80, id. CC 51,30; 300,000 kg. aardappe len: Schotsche muizen 1,30 tot 3,30, schoolmees ters 2,90, blauwe eigenheimers 2,80 tot 3,50, drielingen 1,30 tot 2,30, 50,000 st. bloemkool, le soort 1,00 tat 2,00, 54,000 kg. roode kool 0,60 tot 1,20, 2500 kg. gele kool 1,10 tot 1,40, 450 kg. zilvernep 6,90 tot 7,70, 150 kg. slaboonen 18,30 tot 23,40. SCHAGEN, 14 Juli 1932. Veemarkt. 3 paar den 100.225.2 stieren 80.210.5 ma gere geldekoeien 100.1.40.16 vette gelde- koeien 150.210.6 kalfkoeien 140.200; 49 nuchtere kalveren 3.10.67 vette scha pen 10.15.12 magere varkens 7.12. 20 vette varkens per KG 0.260.31161 biggen ƒ5.8.26 kippen ƒ0.65; 26 lammeren ƒ5. 9.; 121000 kipeieren: bruine 2.703.20; witte ƒ2.102jG0; 2100 eendeieren ƒ2.20. NOORD-SCHARWOUDE, 13 Juli. Groenten- veiling. 221.400 K.G. aardappelen: Schotsche Muizen 1.202.80, groote 1.301.80, blauwe Eigenheimers 2.603, Drielingen 1.402.30, 2600 st. bloemkool le srt. 2—3, 525 K.G. roode kool 1.201.30, 175 K.G. Deensche witte kool 1.80, 1200 K.G. Zilvernep 7.20—8.50, Zilver- drielingen 3.90, 100 K.G. spercieboonen 17 22, 335 K.G. tuinboonen 1.501.80, 240 bos wortelen 0.901.60. PURMEREND. Noteering van de „Afslagver- eeniging Beemster Purmerend en Omstreken" van Woensdag 13 Juli. Aardappelen. Schotsche muizen f 0.310.73 per 25 K.G. BI. eigenhei mers f 0.680.86 per 25 K. G. Kleine aardap pelen. Schotsche muizen f 0.230.56 per 25 K.G. Slaboonen. Dubbele f 2.50—2.75 per 15 K.G. Id. zdr f 2.70—2.85 per 15 K. G. Enkele z.dr f 3.35 per 15 K. G. Snijboonen. Stok f 2.40 3 per 15 K.G. Stam. Smalle f 1.352.10 per 15 K.G. Tuinboonen f 0.230.26 per 15 K.G. Peulen f 26.50 per 50 K.G. Doperwten f 3.50 7.50 per 50 K.G. Roode Aalbessen f 1340 per 100 K.G. Zwarte bessen f 1318 per ioo K.G. Klapbessen f 0.702.20 per 10 K.G. Per ziken f 512 per 100 stuks. Aardbeziën f 0.10 —0.19 per pond. Komkommers f 277 per 100. Tomaten A f 14—18 per 100 K.G. Id. C f 11— 14 per 100 K.G. Bloemkool f 15 per 100. Roode kool f 35 per 100. Spinazie f 0.84 per 6 K.G. Postelein f 0.18—0.48 per 6 K.G. Sla f 0.903.60 per 100 krop. Andijvie f 010050 per kist. Peterselie f 26 per 100 bos. Selderij f 26 per 100 bos. Wortelen f 36.70 per 100 bos. Druiven f 0.640.74 per kilo. OMROEPERS Gevraagd en aangeboden Koop - Verkoop - Huur Verhuur etc 20 cent per regel (Niet voor den handel) StiHiinimniiHiimuuiiriiHinuiiiiiiLiiiiiiitiinniiiiimimniiiintiimiiiiiiiiiiiiiraiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiuuiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiuiiiiiiiiiiiis Eenv., besch. alleenst. Dame, m. 1. zoekt tegen Aug. event, later B.z.a. nette Jongeman als CHAUFFEUR by particulier ln zaak of buiten plaats. v.g.g.v. Brieven onder letter O 6528, bureau van dit blad. RIJWIELEN EN MOTORVAR Aank. bediende, 18 j., zoekt plaat sing. Br. lett. A, WIEGERINK'S Boekh., Groenlo. O 6557 B z.a., oud 15 Jaar, 1 jaar by het vak geweest, v.g.g.v. Br. aan L. v. d. NIEUWENDIJK, Baïendsstr. 14 Bos koop (Z.-H.). O 6629 WIE kan plaatsen? Energiek persoon 25 J.. van beroep Bankwerker; on verschillig wat of waar. Brieven ond. lett. O 6657, bur. van dit blad. Eenv. bescb. alleenst. Dame, R.-K. en van m. 1., vraagt plaatsing als by net R.K. Heer alleen. Br. onder lett. O 6661, b. v. d. bl. B. z. a. JONGMENSCH, R.K., 18 Jaar, 5 jaar kantoorpracttjk, waarvan 2 jaar ln Engeland, bekend met Fransch en Duitsch, voor kantoor of winkel, prima ref. Br. letter O 6663, bureau van dit blad. B z. a. R.K. MEISJE, 18 jaar, voor dag en nacht. Burgerpot kunnende koken. Br. onder letter O 6665, bur. van dit blad. DEG. R.K. HUISHOUDSTER zag zich gaarne geplaatst, Goed op de h^igte met alle voorkomende werkzaamheden. Kinderen geen be zwaar, niet ongenegen ln winkel be hulpzaam te zijn. O 6669 Moeder en dochter te A'dam, vragen de ochtenduren een Kantoor voor oüfle flets dergeiyks. Br. lett. O 6671, bureau van dit blad. voor Depot, Concierge, Huisbewaar ster of Huish. bij Dame of Heer; ook voor huishouden eener groote zaak; van de beste ref. voorzien. Brieven onder letter O 6660, bur. van dit blad. Net R.K. Meisje, oud 22 jaar, bz.a. voor heele dagen, voorzien v. g. get. Br. lett. O 6648, bur. van dit blad. Net Meisje, R.K., b. 25 J., z. z. g. gepl. als WINKELJUFFROUW per 1 Sept of 1 Oct., 6 jaar ln een zaak gew. Br. lett. O 6651, bur. V. d. blad. B.z.a. Machinist, bankw., Monteur. Geschoolde kracht. Ook genegen proef te werken. Prima getuigschrif ten. Bireven onder letter O 6462, bureau van dit blad. B. z. a. een R.K. SMIDSKNECHT, bekend met hoefbeslag en boeren werk, Uitstekend kunn. autogeen lasschen. Eenigszlns bekend met centr. verwarming. Ook genegen om aan R.K. Inr. als smid werk zaam te zijn. Leeft. 24 jaar. Br. lett. O 6680. bur. van dit blad. R.K. Meisje, bekend met alle hui selijke werkzaamheden, zoejkt BETREKKING, zoo spoedig mogelijk, ln katholiek gezin, ln of ln de buurt van Bus- sum of Amsterdam. Adres: C. HEIN, Kloosterlaan 21, Schinveld (L.). O 6681 B z. a. te Amsterdam, nette R.K. JONGEN, 16 jaar, ter opleiding electro of ra diomonteur. Brieven letter O 6690, aan het bureau van dit blad. le klas GROOTWERKER zoekt werk. Br. lett. O 6688 Bureau van dit Blad. B. z. a. JONGEDAME voor twee a drie weken in Augustus, voor kinderen of voor seizoendrukte in een winkel, liefst Zandvoort of om geving. Br. onder letter O 6684 Bur. van dit Blad. Juffr. biedt zich aan, voor de huls houding, vóór 1 Aug. by Dame of klein gezin, Intern, van goede ge- tulgen voorzien. Brieven onder lett. O 6691, bureau van dit blad. Juff. biedt zich aan voor de Huis houding; vóór 1 Aug. Intern, van goede getuigen voorzien. Br. lett. O 6689, bureau van dit blad. aimmmiiiiniuiiiiiiiiimRiitiiininnimiiiiiniinmiiiiiiiinmnininuinMiiiiiiniiiimininintiiiiiiiiiiiiiHniiiiiiniiiiiiiiHiiiiiiiiiiininiiiiinnuiiiiinHniiiiiiniiinnniiimning iiiiiiuiwiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiuiilliiiiiiilllliilllllIl Wordt gevraagd v. h. bezorgen v. boodschappen en winkelwerkzaamheden, leeftijd 1618 jaar Aanv. sal. f 7.p. w. Aanmelding 's avonds v. 7—8 uur Levens middelenhuls HARRY v. BEEK, Kleverparkweg 11. Haarlem. O 6560 Voor direct gevraagd GEVRAAGD door LUXE BROOD- en BANKETBAKKERIJ te Haarlem, een niet boven 19 jaar. Brieven enz. onder letter O 6636, bureau van dit blad. Gevr. 'n bekw. Stoomwasscherij DE MUNT, Kruger- straat 62, Utrecht. O 6555 Gevraagd voor direct of later niet beneden de 18 jaar, zelfst. k. werken ln gezin met 4 kinderen. Loon "4.50 per week. Huiselijk ver keer. J STAVENUITER, ln Comesti bles Molenweg 78, Enkhuizen. O 6604 Gevraagd niet beneden 16 jaar, intern. Adres G MEIJERING, Heerenweg a 30, Oudorp. O 6610 Gevraagd by ruim zestigjarige alleenwonende, goede gezonde weduwe. Zy moet niet jonger zijn dan vyf-en-twintig jaar en goede gezondheid genieten. Kal me, klein burgerlijke hulshouding. Huiselijk verkeer (dorp). Br onder letter O 6623, bureau van dit blad. Gevraagd 1 Aug. te Utrecht in gezin zonder kinderen een nette kunnende koken en zelfst. werken. Br. lett. O 6653, bur. van dit blad. GEVRAAGD een net Adres: LANGESTRAAT 7, Alkmaar. O 6656 Gevraagd BOLLENROOIERS Br. onder letter O 6686 Bur. van dit Blad. Gevraagd een flinke Bekendheid met machlneschrijven strekt tot aanbeveling. Br. W 227, VAN HEES ADV .-KANTOOR, Heeren gracht 287. Amsterdam C. O 6633 Gevraagd voor direct een als Noodhulp voor d. en n. of voor d d. Adres: Rynegomlaan 9 B, Aer- denhout bij Haarlem. O 6635 AANK. RIJWIELHERSTELLER gevraagd bij W. J. TEUNISSE, Gier straat 2, Haarlem. O 6650 Gevr. te A'dam een ONGED. VER PLEEGSTER, met prima ref., voor alle hulsh. werkzaamh. en lichte verpl., Inwonend. Br. met opg. v. ver! salaris onder letter O 6655, bur. van dit blad. Gevraagd een voor dag of dag en nacht, bij M. G. v. LIEROP, Leidsche Vaart 8, Vogelen zang. O 6666 Gevraagd m. 1., bij wedn. met 5 kinderen, goed k. naaien, stoppen en koken. Br. lett. O 6668, Bijkant. Schans 21, Beverw. AANKOMENDE STIKSTER en Jongen, Bontwerk, gevraagd. V. d. MEYDEN, Molenpad 9, Amsterdam. O 6676 NET MEISJE gevraagd voor dag en nacht. Van g.g.v. Mevr. KROONENBERG, Valke- nierstr. 19a, 3e étage. O 6675 voor dag en nacht. Mevr. JANUS, Hugo de Grootlaan. hoek Heerenweg, Heemstede. O 6667 Direct gevraagd net, zelfstandig voor d. en n., genegen 1 maand mee naar buiten te gaan. Loon 25.p. m. V.g.g.v. Na 8 uur M. H. TROMPSTRAAT 32III, Am sterdam. O 6679 sgiininmiDiiuKHiinniiiiniiNmRiHiitmiiminiiiimimiiniiimHiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiimiiiitiiiinHiiiiHniiiiiiiiiiuniiuiiHiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiuHUiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiii^ Inlichtingen voor PRACHT VILLA'S vanaf ƒ35.— per maand. N.V. HUIZEN ADM. BANK, Mesdaglaan 28, Heemstede, Telef. 28730. O 6645 Te huur op netten stand te Utrecht v kl gezin een frissche mooie BOVENWONING mooi ruim uitzicht, ruime voorka mer, achterkamer, alcoofje, zolder enz., voorz. v. gas en waterleiding, electra enz., 3.50 p. w. Br. onder letter O 6654. bureau van dit blad. Een BOVENHUIS, 4 k.. k„ Veranda, Chasséstraat 73 over Kerk. Te bevr. bij v. d. HAZENKAMP, Bellamystr. 42, Amsterdam. O 6674 Wie heeft 1ste week in Aug. een betrouwbare AUTO TE HUUR met triptiek voor buitenland? Br. met prijsopg. onder No. 6685 Bur. V. d. Blad. Te huur: mooi voordeelig vr\) BO VENHUIS. Centrum stad. Bevr. Santpoorterstraat 29, Haarlem. O 6683 Direct te huur WINKELHUIS met ruime bewoning, 10.p. w„ Schagchelstraat 36, Haarlem. Te be vragen Gr. Houtstr. 18 rd,. aldaar. O 6658 Te Huur: een Winkel met werk ruimte, Schoterweg 57. billijk te huur, ook in te richten als garage enz. Bevr. Rustenb.laan 3, Haarlem. O 6664 TH HUUR een KAMER MET KEUKEN Gas en Electra, f 2.45. Gr. Katten- burgerstr. 110II. A'dam. Bez. Vrij dag tusschen 23 uur. O 6694 Te HUUR: vrije opgang. 4 kamers, keuken-enz. f 36.— p. m. RUNSTRAAT 17. Tel. 20074, Amsterdam. O 6693 uiiiinniiiiimniiiimiiimiiiiiiiHiiiiiiiiiininiiiiiiiiiiiiiiniiiiHiiiiimiiiiiiiimiinmiiinimiiiiininiuiwtiiiiiUHUfflniiii^ Te koop dubbelwands eiken-mah. MOTORBOOT lang pl.m. 5 M., sloep model. met vier cylinder bootmotor. Alles in pr. st., pr. f 750.adr. Vlj/huizendijk 198 en 201, nabij de Nieuwbrug, einde Zomervaart bij Haarlem. O 6687 TE KOOP: met dicky Seat. wegens aanschaffing nieuwe. Te bevragen Spaarne Garage, D. Spaarne 48, Haarlem. O 6662 TE KOOP BROODBAKKERIJ met Woning, lage huur. Koopsom f 2750.—. Br. lett. A, Boekh. DE RIJK, Kasta'njeplein 6, A'dam. O 6646 Te koop aangeboden een goed be klante Fruit- en Groentenwijk, welke een burgerbestaan oplevert, tegen elk aannemelijk bod. Brieven onder letter O 6461, bureau van dit blad. vier rij, tachtig bas 35.Makassar- straat 621. Amsterdam. O 6670 TE KOOP PRIMA ZANDAARDAPPELEN ƒ3.50 per H.L. Bij J. WITTEMAN, vyfhuizerdijk 184, Haarl.meer. O 6652 GOEDE PIANO billij te koop, 3e HELMERSSTRAAT 36huis, Amsterdam. O 6677 TE KOOP bij G. JONKER, Zydewind. O 6682 Een goed onderhouden KINDERWAGEN te koop gevraagd. Adres H. Albers, Jac. v. Lennepstr. h 55, A'dam. O 6692 giiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiKiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiniininiiiiiiiiiiinnnni siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiingiiiiiniifl R.K. Onderwijzer zoekt ZIT-SLAAP- KAMER of Zit- en Slaapkamer met volledig pension, in Haarlem of om geving. Geen beroepspension. Br. lett. O 6673, bur. van dit blad. PRETTIG TEHUIS aangeb. voor 1 of 2 kinderen, on verschillig welke leeftijd. Br. letter O 6672, bureau van dit blad. LEERT AUTORIJDEN. Hessellng Holzhaus, Hoofdweg 410, Amsterdam. Privé Cursus 15. Tot rybewys 30. Autorijschool EWALD HOLZHAUS, Bosb. Toussalntstr. 7, Telef. 82104, Amsterdam. O 6477 gunmuiiiiiiiiuuiiiiiiniiiiiiuiiiiiimiiiimuiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiHiiiiuiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiuuiiuiuiJuuiJuuiiiiuiiuiuiimiiiiiuiiiuiiiiini!^ miiiiiiiiniiiiinimiinmiiiiniimimuniiiiiiiniiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiuiiiiiiniinmnnmiimninninniinnnnmmimniniininuii^ GELD DISPONIBEL lste en 2de hypth., gr. en kl. cre- dieten. Brieven onder letter O 6649, bureau van dit blad. 1000 Gld. gevraagd, voor 3 maanden, door zakenman. Hooge rente. Om zijn najaarsorders uit te voeren. Ac- count.-onderzoek toegestaan. Briev onder lett. O 6659, bur. van dit blad. compleet. TH. J. BOS, Fr. Halsstr. 34. Telef. 90243, Amsterdam. O 3191 Gevraagd 25 MILLE als le Hypotheek h 4(4 pCt. Brieven onder letter O 6538, bureau van dit blad. WEGGELOOPEN gladde FOX TERRIER; terug te be zorgen Kinkerstraat 182 I. Amsterdam Belooning 10.O 6678 (compleet) MAISON WILLY ALB. CUYPSTRAAT 203b, Am sterdam. Op vertoon van dezen bon gratis friction. O 3801

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 12