KENNEMERLAND Van zon, lucht en leven WEILL ZOON Eén goedkoope dag slechts 30 cents entree MOEDER EN KIND ONDERLINGE Z0MERPRIJZEH VRIJDAG, OVERDAG EN 'S AVONDS MARKTEN DONDERDAG 14 JULI Bliksembeveiliging VOOR DE SCHITTERENDE TENTOONSTELLING MIST DEZE KANS NIET, WANT DE TENTOONSTELLING WORDT ONHERROEPELIJK ZONDAGAVOND GESLOTEN VAN EDEN VELSEN SANTPOORT UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE HEEMSTEDE HILLEGOM NOORDWIJKERHOUT SASSENHEIM VOORHOUT WIJK AAN ZEE ZANDVOORT PURMEREND HERINGA WUTHRICH, WILNIS WORMERVEER ZEVENHOVEN NV. BONTWERKERS DAMESKLEEDERMAKERS BARTELJORISSTRAAT 26-28 Wij berichten U, dat onze volledige collectie BONTMANTELS voor het a.s. Winterseizoen gereed is. Voor deze collectie gelden tot begin Augustus de VEILING-OVERZICHT Stofzuigerhuis MAERTENS Brandwaarborgvereeniging vopr de gemeente Haarlem Nergens voordeeliger Volledige zekerheid Aandrang tot alg. bezuiniging. De Minister van Financiën heeft aan het gemeentebestuur van Velsen medegedeeld, dat aangezien de regeering van meening is, dat op het door haar aan de gemeente verstrekte kas- vocrschot jaarlijks minstens ƒ75.000 uit de gewone inkomsten meet worden terugbetaald en hier inmiddels is gebleken, dat de gemeente niet over een sluitende begrooting 1932 beschikt, meer dan tot dusver zal moeten worden gestreefd naar een aanzienlijke verlaging van het uitgavenpeil, terwijl voor zoover dit mogelijk is, de inkom sten dienen te worden opgevoerd. De Minister verzoekt het gemeentebestuur, mede uit naam van zijn ambtgenoot van Binnenlandsche Za ken, om op korten termijn die maatregelen te treffen, welke noodig zullen zijn ten einde tot een sluitende begrooting te zullen geraken, waarbij dan tevens met de hier bovengemelde aflossing op het Rijkskasvoorschot rekening zal moeten worden gehouden. Naar aanleiding van deze mededeeling heeft het gemeentebestuur van Velsen een brief aan Ged. Staten gericht, waarin zij er op wijzen, dat de Raad bij een besluit van 29 April j.l. verschillende beslissingen heeft genomen, inzake verlaging der uitgaven en verhooging van de inkomsten. Deze verlagingen en verhoogingen zijn geschied op aanwijzing van de daarvoor aangewezen ambtenaren van het Departement van Financiën. Aangenomen kan worden, dat de gemeente door deze bezuinigingen is gekomen aan vitale belangen. Het gemeentebestuur zal gaarne ver nemen, welke posten de Ministers van Finan ciën en Binnenlandsche Zaken alsnog voor ver mindering vatbaar achten. Het is 't gemeente bestuur nJ. niet duidelijk hoe de ministers, ken nis dragende van de aangebrachte bezuinigin gen, verdere bezuinigingen zouden kunnen aan geven. Wanneer het gemeentebestuur verplicht zou worden tot een sluitende begrooting te ko men, dan zou het gedwongen zijn de steunver- leening van werkloozen stop te zetten. Dit is het eenigste en afdoende middel: Het gemeente bestuur vraagt zich echter af, of de regeering bereid zal zijn daarvan de verantwoordelijkheid op zich te nemen. Wat betreft de aflossing van ƒ75.000 merkt het gemeentebestuur op, dat het bedrag ver uitgaat boven de normale aflossing. Wanneer de regeering dit echter in deze slechte tijdsom standigheden van de gemeente meent te moe ten eischen en niet vatbaar is voor het aan vaarden van een redelijke aflossing zal het ge meentebestuur uit den aard der zaak, omdat de regeering over de noodige machtsmaatregelen beschikt moeten bukken. R. K. SPORTVER. „SANTPOORT" De R. K. Sportvereeniging „Santpoort" was Dinsdag in café „De Uileboom" bijeen voor 't houden der tiende jaarvergadering. Voorzitter P. P. Smit verwelkomt allen en memoreert het verschil tusschen thans en de eerste jaarver gadering. De Voorzitter herinnert aan de groote hulp die verleend is door den Z. E. Pater Overste van het Missiehuis, waardoor de vereeniging thans beschikt over twee voetbalterreinen en een model kleedhuis. Dank brengt spreker aan het lustrumcomité dat zorg droeg voor een waardige viering van het tienjarig bestaan der vereeniging. Dank baarheid ook ten opzichte van de leden en do nateurs. Spr. wijst verder op den gezonden fi- nancieelan toestand der vereeniging, die echter veel zorg gebaard heeft. Met het verzoek om blijvenden steun van leden en donateurs waar door een hechte organisatie wordt verkregen als bolwerk tegen communisme, socialisme en libe ralisme verklaart spr. de vergadering geopend. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. Eveneens het financieel verslag. Het saldo der kas bedraagt f 120.89. Besloten wordt met het eerste en tweede elftal deel te nemen aan de nederlaagwdstrij- den tegen „Vitesse" Castricum op as. Zondag- De aftredende bestuursleden Joh. P. Nijssen, P. P. Smit en N. Handgraaf werden herkozen, als voorzitter P. P. Smit. De benoeming van afgevaardigden naar de jaarvergadering District D.H.V.B. en I.V.C.B. foud R-K.F.) wordt aan het bestuur overge laten. Mededeeling werd gedaan dat binnenkort de elftallen door een bekwaam trainet worden ge traind, dat de clubavonden georganiseerd wor den direct na gereedkoming van het clubge bouw. Uitvoerig werd nog besproken de deelname aan oefenen en wedstrijden van neutrale ver- eenigingen waarvoor de toestemming van het bestuur noodig is. Dan wordt door den geeste lijk adviseur, den Weleerw. pater Arts, een op wekkend woord gesproken tot behoud der een heid, hij wijst op de geestelijke belangen die voor den katholieken sportman alleen in de R. K. vereeniging worden behartigd en in neu traal verband altijd groote teleurstelling geven. Nog enkele vragers worden tot genoegdoening beantwoord waarna op gebruikelijke wijze te elf uur wordt gesloten. Besmettelijke ziekte. In de week van 3 tot 10 Juli zijn in deze gemeente vier gevallen van roodvonk voorgevallen. Vergadering Commissie winkeliers. Woens dagavond hield de commissie van Heemsteed- sche winkeliers een vrij druk bezochte vergade ring ter bespreking van de op 1 Mei 1.1. in wer king getreden wet op de winkelsluiting. In zijn openingswoord herinnerde de voor zitter aan het feit, dat de nieuwe wet nu 2% maand werkt, zeker tot sommiger genoegen maar voor velen tot groote financieele schade. De voorzitter herinnert aan het feit dat waar b v. Nijmegen voorloopig voor de koek- en ban- ketbedrijven op den Zondag 8 uur en voor de sigarenwinkels 4 uur voor verkoop toestaat, het op onzen weg ligt ook hier eenige faciliteiten te verkrijgen. Hierna kregen de aanwezige leden gelegen heid zich uit te spreken over de stappen die het bestuur zou moeten doen om de meest bena deelden tegemoet te komen. Er is nog al verschil van meening, enkelen zijn dankbaar gestemd over de nieuwe wet, maar de meesten zijn wel voor een gedeeltelijke opening op den Zondag, en dit vooral voor de koks, voor den verkoop van koek en suikerwer ken, sigaren en visch. In dien geest zullen dan ook stappen door het bestuur bij B. en W. en den Raad gedaan worden. Een volgend punt der agenda was, een even tueel verzoek aan B. en W. tot ontheffing van Zondagsluiting voor 21 Zondagen. Het is het bestuur niet ontgaan, dat b.v. als R. C. H. hier komt, die Zondagen het meest gunstig zijn. genieten in bosch en duin, op hei en strand zonder gevaar voor zonnebrand is slechts mogelijk, als gij gelaat, handen en armen inwrijft met „Zij"-Crême of „Zij"-01ie. in prijzen van 203045 en 75 cent. Getracht zal worden tijdens het voetbalsei- seizoen ontheffing te krijgen. Afgescheiden daarvan werd besloten op de dagen 21 en 28 Augustus, wanneer het Sport park officieel geopend wordt, mede ontheffing der winkelsluiting te krijgen. Bij de rondvraag kwamen nog verschillende vragen ter tafel, veelal de sluitingswet betref fende. Zoo een verzoek om adhaesie te betuigen met eventueel te ontvangen voorstellen tot al- geheele opheffing der wet. Algemeen was men wel van oordeel, dat er aan de wet vele bezwaren zijn, maar de wet geheel weg zou ons, aldus de voorzitter, weer onze vrijheid ontnemen. Vacature Raadslid Als opvolger van wijlen den heer J. v. d. Loo komt op de lijst der R.K. Raadsfractie voor de heer F. Selhorst. Deze woont niet'meer te Hillegom, zoodat hij niet verkiesbaar is. Op hem volgt de heer L. Th. J. van Dijk, oud-lid van den Raad. Verder staan nog als reserve op de lijst de heeren W. H. Ruigrok en Jilles van Deursen. Verbrand Gisteren vatten de kleeren van vrouw B. aan de Leidschestraat bij het wasch- fornuis vlam. Door het gegil der vrouw kwamen spoedig buren te hulp, zoodat het ongeluk be paald bleef bij eenige brandwonden aan de handen. Gesfaagd Onze plaatsgenoot, de heer Q. Smit, slaagde te Haarlem voor het examen der Ver. van Leeraren in de Fransche Handelscor respondentie. De heer Smit werd opgeleid door den heer J. J. Litjens, alhier. Autobusdienst. Ged. Staten hebben aan A. Gooi alhier vergunning verleend tot het in werking brengen van een autobusdienst van deze gemeente (Dorpsplein) naar Noordwijk (St. Mariagesticht) en omgekeerd, zulks in aansluiting aan den bestaanden autobusdienst van Voorhout naar hier. Autobusdiensten Ged. Staten van Zuid- Holland hebben aan A. Gooi te Noordwijker- hout vergunning verleend tot het in werking brengen van een autobusdienst van Noordwij- kerhout (Dorpsplein) naar Noordwijk (St. Ma riagesticht) en omgekeerd, zulks ln aansluiting aan den bestaanden autobusdienst van Voor hout naar Noord wij kerhout. Burgerlijke Stand Geboren: Marinus Adrianus, z. van T. van Beelen en M. Have naar. Ondertrouwd: W. v. d. Berg en A. P. Goede- mans; B. D. Morits en D. Knetsch; A. G. Mei man en Philipina Josephina Bisschops. Overleden: Cornelia Immerzeel, 88 j., wed. van P. van Leeuwen. Jubileum gemeente-veldwachter Vrijdag 15 Juli a.s. zal de heer A. Eggen, gemeente veldwachter, alhier, den dag herdenken, waarop hij voor 12% jaar in die functie in deze ge meente in dienst trad. De functionaris heeft zich in dien tijd doen kennen als een bekwaam en ijverig politieman. Hij heeft zich in den loop der jaren bij de Voorhoutsche bevolking geacht weten te maken, ondanks dat hij steeds zijn plicht wist te ver vullen en het gezag te handhaven. Het zal den jubilaris op zijn koperen jubileum niet aan be langstelling ontbreken, terwijl hem zij toege- wenscht, dat hij nog vele jaren in het belang van de gemeente Voorhout mag arbeiden in genoemde hoedanigheid. Ergerlijke vernieling Door onbekende per sonen is met een scherp voorwerp de leiding van de radio-distributie alhier doorgestooten of doorgezaagd. Hierdoor ontstond stoornis in de uitzending en schade voor den exploitant dezer distributie. Belastingplaatjes Op de Woensdagen 20 en 27 Juli, alsmede op 3 Augustus a.s. zal vanwege het kantoor van den Rijksontvanger te Noord wijk ter gemeente-secretarie alhier, telkens des avonds van 7.30 tot 8.30 uur zitting worden ge houden ter verkrijging van kostelooze belasting- rijwielmerken voor het jaar 19321933. Een ieder die meent hiervoro in aanmerking te komen, kan zich op genoemde data aldaar vervoegen. Personalia Te 's-Gravenhage slaagde voor het M.U.L.O.-diploma A. onze plaatsgenoot, de heer H. J. A. Eggen Plezierreisje schoolkinderen Dinsdag heb ben de schoolkinderen van de O. L. School, onder leiding van den hoofdonderwijzer dhr. G. ten Brakel, een uitstapje gemaakt naar het landgoed „Groenendaal" bij Heemstede. Trots de drukkende warmte, hebben de kinderen van dit uitstapje zeer genoten. Des avonds half acht, arriveerde men wederom in de ba- plaats, waar bij het station de fanfare muziek- vereeniging Arion haar opwachting gemaakt had en een kleine muzikale rondgang plaats ,vond. Dit laatste trok de algemeene belangstel ling. Aankondiging Concert In het paviljoen van de N. V. Noorderbad zal op Zaterdag 16 Juli, 's avonds 8 uur, een groot concert worden gehouden. Dit concert wordt gegeven door de Zaandam- sche Harmonie, bestaande uit 50 deelnemers, onder leiding van den heer S. C. Kruijf. Volksbaden Van het volksbad, waarvoor de Bad. Mij. E. P. U. lederen Maandag- en Donderdagavond, tusschen half zeven en half negen haar badkoetsjes tegen de geringe ver goeding van 15 cents, disponibel stelt, wordt druk gebruik gemaakt. Dat ook veel badgas ten van deze gelegenheid gebruik maken, is een beeld des tijds. Onderzoek. Gisteren is de verdachte van den kindermoord aan de Zandvoortschelaan uit de gevangenis te Haarlem naar hier over gebracht naar de woning, waarin het treuri ge geval zich heeft afgespeeld. Het parket uit Haarlem was daarbij tegenwoordig. Men vermoedt dat dit onderzoek geschiedde om een reconstructie der feiten ter plaatse. Bestrating. De Dr. Gerkestraat wordt van een nieuwe bestrating voorzien, waardoor het wegdek, dat door den laatsten nieuwbouw veel geleden heeft, weer eens gelijk komt. Waar de verlichting van die straat nog niet volledig is, geeft de scheiding tusschen de oude en de nieuwe bestrating des avonds een scherpe afscheiding voor auto's en fietsen. Burgerlijke Stand. Overleden: A. de Vita, 71 jaren, wonende te Haarlem. Van katten en katjes Dinsdagmiddag was er een volksoploop aan de Vooruitstraat, na bij het tramstation. Daar woont de familie S., waarvan mevrouw een bijzondere liefhebster is van katten. Zij begon haar liefhebberij met één poesje, het dier bracht jonge katjes ter wereld en zoo kwamen er meerdere. Reeds enkele jaren aaneen moet het aantal poesjes, HAARLEM Damnïeuws. Uitslag competitiewedstrijden van de afgeloopen week: lste klas: H. H. v. NieuwkerkW. F. van Dort afgebr.; A. ReuringsH. v. Nieuwkerk Hzn. 02; M. ReuringsB. v. Nieuwkerk af gebr. 2de klas: G. v. NieuwkerkN. Mayenburg 02, 20, 20; J. de Leeuw—M. van Dijk 20; J. de Leeuw—Th. Cordes 2—0; A Hoge- nesM. van Dijk 20; N. MayenburgN. v. Nieuwkerk 02. dat in en om de woning zweeft, meerdere tien tallen, ja, zooals sommigen beweren, zelfs tegen de honderd loopen. Omwonenden hebben veel verdriet van die kattenhouderij, te meer daar de behandeling in en buitenshuis niet al te zindelijk moet zijn. Er worden daar omtrent heele verhalen gedaan, maar zeker is, dat het aanzien van buiten af wel de gedachte wettigt, dat dè katten ook binnenshuis erg „huishouden". In verband met de vele plachten, welke er binnenkwamen, besloot de loco-burgemeester nu om in te grijpen. Zoo werden Dinsdagmid dag, onder heel veel belangstelling natuurlijk, een aantal poesjes gegrepen, terwijl helaas een nog grooter aantal wist te ontsnappen. De beestjes werden in een zak gedaan „voor onderzoek", maar zeker is, dat zij er niet meer uit zijn gekomen eer zij de gemeentelijke vuil nisbelt hadden bereikt en dan in het land der dooden. Jammer genoeg kon niet de geheele collectie bemachtigd worden, zoodat de dieren- vangers den volgenden dag terug zouden komen. De handel op de Kaasmarkt De handel op de Kaasmarkt was Dinsdag bijzonder slecht, of liever er werd hoegenaamd niet gekocht. Van de op de markt aangevoerde 26 stapels, werden er slechts twee verkocht, terwijl er van de op de Kaasbeurs bemonsterde partijen niets of zoo goed als niets werd verkocht. De enkele prijzen, die werden geboden, waren circa f 10 beneden de tegenwoordig gangbare. Wij verne men, dat de onverkoopbaarheid van de kaas moet worden gevonden in het feit, dat de kaaskoopers daartoe daags te voren op een vergadering hadden besloten, omdat zij geen zekerheid zouden hebben omtrent de maatrege len, wélke de regeering ten aanzien van den te betalen toeslag op de in de pakhuizen opgezette kaas zou nemen. Na afloop van de markt hebben de kaashandelaren een telegram verzonden aan de regeering. Ook de handel in boter was wat eigenaar dig. Verschillende aanvoerders hadden toeslag zegels gekocht en deze bij de aangevoerde boter gebruikt, terwijl anderen, die dat niet hadden gedaan, denzelfden prijs voor hun pro duct maakten. Begrijpelijkerwijs wekte dit nogal ontevredenheid bij degenen, die de ze gels van 20 cent voor elk pond boter hadden gekocht. Met den handel in zuivelproducten ging het gisteren dus wel zonderling en waren nu zoo goed als alle aanvoerders gedupeerd. Ongeval bij het voetballen Maandag avond speelden de Rijksambtenaren tegen de Gemeente-ambtenaren. Bij dezen wedstrijd had de keeper van de Rijksambtenarenclub, de heer Beukers, het ongeluk, dat zij linkerring vinger brak en daarbij een pees gescheurd werd. De heer B. werd opgenomen in de R.K. Ziekenverpleging-,, ^vr Paard op hol Dinsdagmorgen geraakte het paard van den landbouwer B„ aan den Steenweg op hol. Bij de smederij van de Wed. Van Kuyk gelukte het B. om met krachtige hand het paard op het trottoir te trekken en direct daarna weer met de leidsels om te trek ken. Door deze bewegingen kwam het paard te vkllen. Spoedig waren de tuigen los, de wagen achteruit en het paard weer op de been. Slechts een stok van het lemoen is kapot. Geen verdere schade. Harddraverij Door de Vereeniging voor Paardensport te Wormerveer is besloten een harddraverij in onze gemeente te houden op Zondag 31 Juli a.s. des namiddags te half twee, op den geheel vernieuwden en verbreeden wan delweg tusschen de Stationsstraat en de brug bij het Schoolpad. Deze baan, die 300 M. lang is, kan als een der prachtigste en breedste banen van onze provincie beschouwd worden. De hoofdprijs der draverij is 300, benevens an dere prijzen en premiën. Bedrog bij steunverleening Door een in woner van Wormerveer is op onrechtmatige wijze steun ontvangen. Nadat dit geconstateerd was, is dit geval bij den Officier van Justitie aangegeven. Sommige communistisch gezinde werkloozen schijnen op onverantwoordelijke wijze anderen te willen overtuigen, dat het ver strekken van valsche opgaven op deze kapitalis tische wijze zoo erg niet is. Men moet, zeggen zij, maar halen, wat er te halen is. Naar aan leiding hiervan heeft het Gemeentebestuur van Wormerveer aan de werkloozen medegedeeld, dat bij eventueel onjuiste opgaven kennis gegeven zal worden aan den Officier van Justitie. Personalia Onze plaatsgenoot, de heer D. van der Veen, slaagde voor het Mercurius- diploma in Duitsche handelscorrespondentie, terwijl mej. A. M. Kaper aan de Vormschool te Amsterdam slaagde voor de hoofdakte B. Fröbelonderwijs. Aanrijding Dinsdagavond werd de fietsen de heer A. S., die doof is en op wiens rijwiel een plaat met de letters S. H. (slecht-hoorend) voorkomt, door een luxe auto aangereden. Hij kwam met een ge weldigen smak met het hoofd op de straat- steenen terecht en bleef bewusteloos liggen. Per auto werd hij naar zijn woning gebracht, waar na medisch onderzoek bleek, dat het on geval boven verwachting goed was afgeloopen. Na eenige dagen rust zal de aangeredene ver moedelijk wederom zijn werk kunnen hervat ten. Winkelsluiting kermis Door Burgemeester en Wethouders van Wormerveer wordt medege deeld, dat de gemeenteraad, krachtens art. 9, derde lid der Winkelsluitingswet, heeft bepaald, dat in verband met de kermis, alle winkels op Zondag 17 en Zondag 24 Juli a.s. mogen ge opend zijn van 's morgens 5 tot 's nachts 12 uur. Het venten, verkoopen en te koop aanbieden op of aan voor het verkeer openstaande land en waterwegen is van Zaterdag 16 tot en met Zondag 24 Juli toegestaan van 's morgens 5 tot 's nachts 12 uur. De kermisinrichtingen mogen echter geopend zijn: op Zondagen van 4 tot 12 uur 's namiddags en op werkdagen van 2 tot 12 uur 's namiddags. Wering van schoolverzuim. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim in de vacature-C. Kooiman is benoemd de heer W. J. Blom. Crisissteun voor veehouders. Voor crisis- steun werd aan de veehouders een som van ƒ3404.25 betaald. Beemster, Purmerend en Omstreken WEEKOVERZICHT Het sterkst aankomend en meest belangrijke product der laatste dagen was slaboonen. In enkele dagen tijds nam hiervan de aanvoer met groote sprongen toe. Het warme weer was oor zaak van zeer snellen groei. De verwachting is gerechtvaardigd, dat we met eenige dagen, meteen in den vollen pluk zitten. Ook, en waar het gewas vrij algemeen een goeden stand ver toont, zijn tevens ook stevige aanvoeren te ver wachten. Of deze gunstige omstandigheden van het gewas voor den teler nu juist voordeelig zijn, valt zeer te betwijfelen, eer is het tegen overgestelde het geval. De eersten dag met eenigen aanvoer van beteekenis van de volle- gronds slaboonen, liep de noteering vanaf 31 tot 37 gulden per 100 K.G., wat een matige prijs was. De volgende dagen was bij een aanvoer van 16000 K.G. de middenprijs zoo'n 18 20 gulden. Snijboonen kwamen nog niet in die mate op zetten als de slaboonen, doch ook hiervan zal het aanbod wel spoedig toenemen. Het kwali teitsverschil geeft ook hier steeds een tamelijk groot prijsverschil te zien. De noteering liep van 18 tot 33 gulden per 100 K.G. De tuinboon- aanvoer bereikte stellig voor dit seizoen zijn hoogtepunt. De dagaanvoeren varieerden van 33 tot 55.000 K.G. Behoudens een enkel klein partijtje was er van export geen sprake en was het dus vrij wel uitsluitend voor den Amsterdamschen han del, die alles kreeg te verwerken en dat nog wel met zeer warm weer. Het verwekte dan ook geen verwondering dat de prijzen steeds verder inzonken en zelfs reeds onder 1 gulden per 100 K.G. kwamen. Overbo dig zal het wel bijna zijn te zeggen, dat de prij zen weinig bevredigend waren, of beter gezegd, ze waren onvoldoende. Evenals de tuinboonen verging het ook de peulen en doppers. Ook hier gingen de prijzen sterk naar beneden, wat trouwens met deze ar tikelen eveneens met de kwaliteit het geval was. Zij begonnen sterk te rijpen. Voor peulen werd van 8 tot 18 gulden per 100 K.G. betaald, terwijl de noteering voor doppers van 4 tot 11 gulden liep. Nog steeds zagen wij flinke aanvoeren van bloemkool, doch meerdere dagen was er bitter weinig kooplust. Meerdere malen kwam het ook weer voor, dat, afwijkende kwaliteilt pn- verkocht bleef, hoewel de eene dag bij den anderen nog wel verschilde. De prijzen varieer den van 1 tot 10 gulden per 100 stuks. Voor de hoogste noteering had men natuurlijk het „neusje van den zalm". Bij grooten aanvoer werd voor wortelen van 3 tot 7 gulden 20 cent per 100 bos betaald. Het geheel werd gemakkelijk opgenomen. Met sla liep het den .eenen dag bij den an- de. heel sterk uiteen. Den eenen dag werd de doorgaans beperkte aanvoer tegen behoorlijke prijzen gemakkelijk geplaatst, terwijl den anderen dag zelfs voor den minimumprijs nog niet alles was te plaatsen. Andijvie ging bij meestal tragen han del voor 10 a 45 cent per kist. Tomat.komen er iets meer, doch van groote beteekenis is het nog niet. De koude kassen leveren nog steeds weinig of niets op. Vrij ge regeld werd de A+B met 22 a 24 gulden per 100 K.G. beta'ald en de C. met 16 18. Voor de aardappelen, waren de omstandig heden voor zoover het den prijs betreft, al heel ongunstig. De exportprijs bewoog zich om de 2 gulden. Voor de prima consumptie-partijen werd nog wel tot 5 gulden betaald, ofschoon den laatsten dag der week niet meer dan 3 gul den werd uitgekeerd. De komende dagen ge- looven wij grooten aanvoer te kunnen verwach ten. Enkele partijtjes blauwe Eigenheimers werden voor 4.50 a 5.50 per 100 K.G. verhan deld Aardbeien loopen in aanvoer sterk te rug. Wij zagen prijzen van 10 tot 36 cent per K.G. De eerste aalbessen en klapbessen ko men ter markt. Hiervan schijnt e<m schrale oogst in uitzicht te zijn. De eerste prijzen zijn bevredigend. Beverwijk Het is op het oogenblik moeilijk uit te ma ken welke van de groenten wel de meest be langrijke artikelen zijn, daar verreweg de meeste soorten in beduidende massa's worden aangevoerd. Het buitengewone warme weer dat de producten snel deed rijpen, speelden in deze groote aanvoeren een voorname rol, waardoor de gang van zaken en de handel minder gun stig was en meermalen een traag verloop had. De veilingen hadden dan ook de afgeloopen week heel wat te verwerken en door het groote aanbod kwam van een verbetering der prijzen over het algemeen niet veel, integendeel was weer een sterke prijsdaling voor vele producten hiervan het gevolg. Met de bloemkoolprijzen was het al heel treurig gesteld en konden alleen nog goede kwaliteiten voor lage prijzen geplaatst worden, terwijl voor mindere soorten geheel geen koop lust bestond. Doppers en Capucijaers die met een zoo hooge temperatuur moeilijk op goede kwaliteit te houden zijn, zakten doordat veel partijen te „zwaar" waren en tevens door het groote aanbod sterk in prijs terug. Tengevolge van deze oorzaken bleef iedere veiling een groot verschil in prijzen waar te nemen, zoodat een schommeling van 816 ct. nog al eens voor kwam. Peulen die het lang met behoorlijke prijzen hebben uitgehouden schenen eveneens het groote aanbod niet te kunnen verdragen en kwamen de laatste dagen ook met schom melende noteeringen van 820 ct. per K.G. naar voren. Tuinboonen die de laatste week in groote kwantums kwamen afzetten, konden de prij zen der vorige week niet langer handhaven en gaven de laatste veiling een noteering aan van 2%4 ct. per K.G. Sla begint de laatste veilingen een gunstige uitzondering te maken. Reeds in het begin dezer week was een kleine opleving merkbaar en gingen de prijzen geleidelijk naar boven. Waren het toen echter nog maar enkele par tijen, die voor goede prijzen van de hand gin gen, op de laatste veiling van Woensdag bleek een goede stemming voor dit product te be staan en konden de goede soorten weer voor behoorlijke prijzen worden geplaatst. De no teeringen liepen dien dag uiteen van 3575 ct. per kist. Peen bleef geregeld op laag prijspeil al kwam wel eens een partijtje tot 8 ct. per bos, de massa bleef daar toch ver beneden en kwam in doorsnee aan plm. 56 ct. per bos. Postelein had weinig belangstelling en vari eerden van 10—25 ct. per kist. Spinazie die het er geregeld goed af bracht had met het warme weer ook niet die aandacht en ging voor prij zen van 2545 ct. per kist. De aanvoer van aardbeien aan de gezamen lijke veilingen overtrof die der vorige week, maar met een belangrijk cijfer. Het aantal kilogrammen van de laatste zes veilingen be draagt totaal 1.187.86 K.G. Met de prijzen ging het de laatste veilingen in dalende lijn en stonden deze vooral Woens dag 13 Juli op laag peil. De doorsneeprijzen geven hiervan een duidelijk beeld, die resp. van 7—13 Juli noteerden 16.73, 15.34, 16.20, 16.43, 15.08 en 12.46 per K.G. ALKMAAR, 13 Juli. Exportveiling. Aard appelen 1—2.70 per 100 Kg., aardbeien 0.30 0.65 per slof, andijvie- 0.502.80 per 100 stuks, bloemkool 1.50—3.50 per 100 stuks, doperwten 1—6 per 100 pond, druiven 2837 per 100 pónd, kropsla 1—2.90 per 100 stuks, knolselderie 2 per 100 stuks, komkommers 29 per 100 stuks, meloenen 2165 per 100 stuks, perziken 412 per 100 stuks, peulen 27 per 100 pond, ra barber 46 per 100 bos, selderie 0.502.20 per 100 bos, spinazie 0.120.43 per bak, snijboonen 514 per 100 pond, dubbele spercieboonen 9 12 per 100 pond, tuinboonen 0.400.55 per zak, uien 1.60—4.20 per 100 bos, wortelen 14.50 per 100 bos. BEVERWIJK, 13 Juli. R. K. Coöp. Tuinders- vereeniging „Kennemerland". Aardbeien 1120 ct. per K.G., idem 5070 ct. per slof, frambozen 2335 ct.,doppers 818 ct., peulen 620 ct., capucijnders br. 1017 ct., id. w. 1017 ct., tuinboonen 2/25 ct., raspers 1220 ct., snij boonen 23—31 ct., dikke spercieboonen 2240 ct., per K.G.; sla 2575 ct., postelein 1520 ct., spinazie 3060 ct., andijvie 3045 ct., per kist; bloemkool 24 ct., komkommers 37 ct., roode kool 4 ct., per stuk; wortelen 610 ct., rabarber 35 ct., selderie 5 ct., pieterselie 7 ct., per bos; aardappelen 34>/2 ct., tomaten 1029 ct., per K.G.; asperges le wit 3035 ct. per bos. BEVERWIJK, 13 Juli Coöp. Tuinbouw-, Groenten-, Fruit- en Aankoopvereeniging „De Vrije Veiling" W. A. Blis abbandance 913 cent, Raspers 1118 cent, div. Doppers 914- cent, Bruine Cap. 1017 cent, Peulen 710 cent, Aardappelen 24 cent, Roode Wingbesen 25 cent, Druiven 58 cent, Tuinboonen 23 >4 cent, dikke Heerenboonen 2434 cent, Snijboo nen 2428 cent, Postelein 46 cent, Toma ten 1121 cent per kilo, Sla zuiver 5085 cent, id. gerand 2545 cent, Andijvie 3540 cent per kist, Framboozen 2530 ct. p. doos, Aalbesen 6080 ct., Framboozen 75 pt., Aardbeien 2450 cent per slof, Bloemkool 14 cent, Komkom mers 3%6 ct., Perziken 12 ct. per stuk, Peen 56cent, Hout 45 cent, Asperges 10—32 per bos. Bloemenveiling 't Centrum Potmarkt Per 100 pot werd betaald voor Palmen 40— 125, Begonia's 332, Sedum 314, Cactus 5—38, P. Grampel 1016, Adianthum 719, Trades- cantia 614, Nepthroiepis 45130, Plumosa en Sprengeri 426, Petunia's 411, Fuch sia's 10 cent, Tremula's 618, Crossula's 28 —60, Cloxinia's 1827. BEVERWIJK, 13 Juli Aardbeienexport Betaald werd per 100 kilo f 1718. POELDIJK, 13 Juli 1912. Exportveiling. Black BARTELJORISSTRAAT 16 TeL 10756 PHILIPS' RADIO-TOESTELLEN Alicante 33—38, 28—36 ct. Gros Colman 37 ct. Blauwe druiven 2434, 24—32 ct. Witte druiven 24—49, 22 44 ct. Gros Maroc 4344 ct. Mus- caat 52 ct. Aalbeesen roode dubbele 912 ct. Id. witte 58 ct. Kruisbessen 51% ct. Aard beien 1213 ct.alles per pend. Meloenen 20 34, 2376 ct. Id. 2e soort 1214, 1418 ct. Per ziken le soort 1222 ct. Id. 2e soort 69 ct. Id. 3e soort 34 ct. Roode pruimen 47 ct., alles per stuk. Aardappelen groote f 1.602.20. Poters f 1.601.80 per 100 K.G. Komkommers Gele 6. Pepers f 1.10—1.30. Eieren f 3.20—3.60( Andijvie f 0.65—2.05, alles per 100 st. Snijboo nen 1119, 1518 ct. per K.G. Princesseboo- nen, dubbele f 1.121.52, f 1.201.60 per 8 K.G. Tomaten. A. f 1.60—1.85. Id. B f 1,20— 1.45 Id C f 130—165 ld CC. f 0.30—0.85 per 12K.G. BOVENKARSPEL (Station), 13 Juli „De Tuin bouw" Aardappelen: Ninetyfold 0.901.10; Schotsche 0.75—1.40; kleine 1.00—1.20; eigenh. 1.402.05. Aanvoer 5725 baal. ENKHUIZEN, 13 Juli. Grauwe erwten 15—19 vale erwten (groote) 1418, Wijker vale erwten 9—11, bruine boonen 7—8, mosterdzaad 19, kar- wijzaad 99.50, maanzaad 1516. ENKHUIZEN, 13 Juli. Visch. Aangevoerd wer den door 11 vaartuigen 450 Kg. ansjovis (6% tot 92 Kg.) prijs 0.12 0.13 '/2, 2 vaartuigen met 499 Kg. kameransjovis 0.12. 's-HERTOGENBOSCH, 13 Juli Veemarkt Aangevoerd 1667 stuks: 775 stuks hoornvee, 761 biggen, 34 zeugen, 20 schapen-lammeren, 77 kalveren. De prijzen waren als volgt: kalf koeien f 170 tot f 230, kalfvaarzen 140 tot 220, magere ossen en koeien f 90 tot f 160, vette ossen en koeien le kwal. f 0.26 tot f 0.34, 2e kwal. f 0.23 tot f 0.30 per pond, pinken f 80 tot f 140, zeu gen f 35 tot f 65, biggen f 6 tot f 10 per week, lammeren f 8 tot f 12 per stuk. Aanvoer vet vee als vorige week, handel stug. Kalf koeien en' varzn kleiner aanvoer, trage handel. Pinken prijshoudend. Magere ossen en koeien voor weide handel gedrukt. Vette var kens en biggen handel flauwer, iets lagere prij zen. Schapen flauw. Afloop der markt stug. HEM, 13 Juli. Zuider-Kogge. Bloemkool I 5.20—5.80, id. II 1.50—3.40, wortelen 3.60— 7.80, tuinboonen 1.10—1.60, komkommers 4.40 —7, sla 3.10, tomaten 14—17 ct., aardbeien 18—26 ct., Prolefic 25—30 ct., roode bessen 16— 24 ct., witte id. 17 ct., perziken 4.508.70, kruisbessen 1517 ct., Schotsche gr. 0.601.20, id. kleine 0.85—1.05, witte 0.90—1, aanvoer 1400 baal. HOOGKARSPEL, 13 Juli 1932 Marktver- eeniging „De Eendracht". Aardappelen: Schot sche 0.801.00; Ninetyfold 1.00; Ideaal 0.85. 0.85. f HEILOO, 13 Juli. Exportveiling „St. Willi- brordus". Late aardbeien 13—17 ct., doperwten 618 ct., peulen 39 ct., tuinboonen 24 ct„ dubbele stamslaboonen 2432 ct., snijboonen 20—26 ct., augurken 7—16 ct. per kg.; rabarber 3045 ct., wortelen 35—60 ct. per 10 bos, spi- HONSELERSDIJK, 11 Juli 1932. Coöp. C. W. I. Hadley 3.10, Butterfly 1.10—2.00, Columbia 1.30, Roselandia 1.703.30, Gold Ophelia 1.00, Am. Anjers 3.90 5.40, Lilium Candicum 1.502, per 100 stuks. Lilium Auratum 6.90—7.30, Lilium Longiflorum 5.30—5.70, Lilium Regalis 1.70—1.90, per 100 kelken. Plumosa 15—28, Sprengeri 812, La thyrus 48, Violieren 16, Zinnia 13—25, Del- finium 711, Dahlia 3238, Gladiolen 1113, Trosrozen 20—26, Anjers 7—8 per bos. Begonia 3—5, Bolbegonia 6—7, Gloxinja 20—30, per pot. HONSELERSDIJK, 13 Juli Black Alicante 0,26 tot 0,35, voor export 0,33 tot 0,34, blauwe druiven 0,25 tot 0,29, witte druiven 0,27 tot 0,41, dubbele roode aalbessen 0,10 tot 0,23, Witte aal bessen 0.09 tot 0,13, kruisbessen 0,06^ tot 3' 0,13, aardbeien 0,20, meloenen le soort 0,23 tot' 0,54, voor export 0,23 tot 0,31, id. 2e soort 0,16 tot 0,34, voor export 0,16 tot 0,24, perziken le soort 0,06^ tot 0,13, id. 2e soort 0,03(4 tot 0,09 id. 3e soort 0,01% tot 0,02 3/4, groote aardappelen 0,31 tot 0,75, poters 0,33 tot 0,60 per 25 kg., komkomers groene (voor export) 4,20, id. witte le soort 6,50 tot 8,00, snijboonen 0,11 tot 0,21, sla 2e soort 0,60 tot 1,00, andijvie 0,45 tot 1,40, eieren 3,50, dubbele princesseboonen 0,14 tot 0,18 per kg., groote boonen 0,07 tot 0,14 per kist van 12 kg., peen le soort 2,00 tot 6,00, ra barber 1,25 tot 2,75, tomaten A 1,30 tot 1,90, id. B 1,20 tot 1,40, id. C 1,10 tot 1,60, id. CC 0,04% tot 0,11, voor export 0,40 tot 0,90. nazie 1825 ct. per kistje, kropsla 60—190 ct., bloemkool 1 soort 3.405.70, idem 2e soort 1.602.10 per 100, postelein 1522 ct. per kistje, andijvie 1.803.40 per 100. MEDEMBLIK, „St. Joseph." 13 Juli. Groote muizen 0.451.20, idem kleine 0.500.95 per baal. MEDEMBLIK, 12 Juli. (Marktvereeniging „St. Joseph". Aardappelen: Groote muizen 0.601.25, kleine muizen 11.10 per halve Hectoliter. OBDAM, 12 Juli 1932. Marktbericht „De Tuin bouw". Aanvoer 101500 kg. gr. aardappelen van 1.50—1.80; 1800 Dr. Aard. van 1.50—1.60. POELDIJK, 13 Juli. Bloemenveiling „Het Westland". Gladiolen 1022; Delfinium 5; Gips- kruid 8; Zinnia 2—4; Glardia 5; Plumosa 7; Anjers 2 per bos; Fuchsia 1314 per pot; Ger- bera 6.00 per 100 stuks. POELDIJK, 13 Juli. Coöp. C. W. I. Hadley 1.90—3.60; Butterfly 0.80—1.60; Columbia 0.60 —0.90; Rosalandia 1.00—2.20; Am. Anjers 1,70 4.80'; Lilium Auratum 7.10—7.20; Lilium Lon giflorum 4.005.60; Lilium Regalis 1.90; Gerbera 5.00 per 100; Plumosa 1926 Sprengeri 6—9; Lathyrus 26; Violieren 10; Dahlia 1026; Zin nia 1522; Gladiolen 2542; Hally 812; Free- sia 710; Trosrozen 1217 per bos; Cactus 28 75; Fuchsia 16—17; Begonia 3—5; Geraniums 7—15; Gloxinia 23—30; Adianthum 9—14 p. pot. VOLENDAM, 13 Juli. Heden werden aan de veiling aangevoerd 253713 eendeieren 2.20 2.36; 2295 kipeieren 2.602.85. WARMENHUIZEN, 12 Juli 1932 Zilvernep 6.006.10; Zilver drielingen 0.80; Schotsche mui zen 1.403.00; Idem groote 2.002.30; Idem kleine 1.102.10;, alles per 100 K.G. WOGNUM, 13 Juli. Aardappelen, gr. muizen 0.80 middelprijs; kl. muizen 1.05. WOGNUM, 13 Juli. Aardappelen, gr. mui zen, middelprijs 80 ct. per H.L.; idem kl. muizen 1.05 per H.L. Kantoor: ZUIDERB.SPAARNE 126 Opgericht 1892 Tel. 15492 bij zoo IS ER IETS, WAARVOOR IJ GEEN RAAD WEET LOOP EVEN BIJ AAN, HET MANUSJE VAN ALLES ZAL U HELPEN - SPAARNE 38 GR. HOUTSTR. 161 t CRONJESTR. -3

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2