De eerste F XVIII op Schiphol STADSNIEUWS Belangrijke beslissing BALANCEERENDEN MOTOR 19000 NHC Naar MARKEN Het Limburgsch Dagblad BANDEN CENTRALE ADVERTEERT IN DIT BLAD H.J. FEME, Dir., Tel. 11292 FLY-TOX Hef Nieuwste Citroën Model Vraagt een proefrit! MAISON F. TUPKER DINSDAGS EN DONDERDAGS VERTREK K0UDENH0RN 8.30 UUR DONDERDAG 14 JULI Het nieuwste Indië-vliegtuig DE AUTO- OF MOTORBANDEN NOODIG Dan: DAMES- EN HEERENKAPPER ZIJLSTRAAT 73 - TEL. 12784 f Vanaf a.s. Donderdag zijn de salons weder DEN GEHEELEN DAG GEOPEND t 111 lil» III!!» ill 111 II» ill VAN ALLES EN VAN OVERAL 3S9 Overtreding Tarwewet De kapperszaken Donderdag middag te Haarlem niet gesloten HET VERVOER PER N.Z.H. Gunstiger voorwaarden voor gezelschappen Voordeeliger tarieven Auto rjjdt wielrijder aan SCHITTEREND WERK! Hulde aan de Z.R.B. Voor den Missiekoffer van Pater J. de Rooij EINDEXAMEN H. B. S. Kennemer Lyceum De nieuwste oplichterstruc? Handenarbeid GOUDEN ECHTPAAR VAN ONZE RECHTBANK TENNIS Tournament Groenendaal UIT DEN OMTREK MIJDRECHT UITGEEST WEESP VOLENDAM FAILLISSEMENTEN Surséance van betaling m e F den BURGERLIJKE STAND Met een Balanceerenden Motor een zachte, geruischlooze gang, als hef glijden van een zwaan over het water. N.V. AUTOMOBILES CITROËN STADIONPLEIN - AMSTERDAM Automobielbedrijf Gebr.H. F. Kimman N.V. Wagenweg 8-10 Telefoon 13850 Te Santpoort: Garage H. A. van de Velden, Bloemendaalscheweg 196-1T8 rijke Mijnstreek vwnmmfTmmt MUZIEK - BUFFET Schiphol is de luchthaven van Amsterdam sedert kort is het ook die van Haarlem. Door den nieuwen autobusdienst toch, dien de N. V. „Stormvogels" van Haarlem op Schip hol heeft geopend, is de luchthaven in een half uurtje te bereiken. Ik heb gisteren, toen de K. L. M. een uitnoodiging had gezonden om het nieuwste type Indië-vliegtuig te ko men bezichtigen, de reis naar Schiphol met een van die mooie „Stormvogel"-wagens ge maakt en ik begrijp het nu, dat er, vooral Zondags, een steeds grooter aantal Haarlem mers en bewoners van de omstreken van Haarlem, naar Schiphol trekt. De weg er heen is zeer goed, behalve dan het kleine eindje langs de Zomervaart, maar verder voert een flinke weg, die van een uitstekend fietspad voorzien is, zoodat ook door wielrijders de tocht zeer goed is te maken, door de Meer recht naar het vliegveld. Die honderden Haarlemmers, die Zondags naar Schiphol trekken, gaan daar niet alle maal heen om te vliegen, al bestaat daartoe ook de gelegenheid; neen, Schiphol is zoo langzamerhand een ontspanningsplaats gewor den, waar duizenden Amsterdammers al lang heen trekken en waarheen nu ook tie Haarlem mers den weg beginnen te leeren vinden. Een zitje op een der drie terrassen van het buitencafé, waar men een prachtig gezicht heeft op het vliegveld met zijn drukte van aankomende en vertrekkende vliegtuigen van allerlei landen, is een ontspanning-op zichzelï. En al is het nu niet meer als in 1920, toen de K. L. M. als eerste luchtvaartmaatschappij ter wereld, met gecharterdè vliegtuigen (om gebouwde Engelsche legertoestellen) haar an- derdaagschen dienst op Londen opende, toen het opstijgen van zoo'n door menschenhand bestuurden vogel nog een gebeurtenis was, die je den adem benam en je in vervoering bracht, nog altijd is de aankomst, of het ver trek van een vliegtuig iets moois, waarnaar men met genoegen kijkt. Het wachten op een spoorwegstation is altijd iets vervelends, het wachten op dit luchtvaart station doet men voor zijn plezier; men gaat er extra heen om te wachten, telkens weer te wachten, tot er weer zoo'n groote blauwe vogel van de K. L. M. vertrekt of aankomt, of zoo'n zilveren Luft-Hansa machine als bij voorbeeld de zoogenaamde „vliegende vleugel", er komt neerstrijken. Die vliegende vleugel, met een vleugelspan ning van 43 M.. is het grootste land-vliegtuig ter wereld en biedt plaats, buiten de uit zeven personen bestaande bemanning, aan 34 per sonen, die er tijdens den vliegtocht geriefe lijk kunnen zitten in den rooden, den blauwen of den groenen „salon." Maar daarnaast, al zijn ze dan ook niet zóó groot, maken de Pokkers van de K. L. M. een uitstekend figuur. Het maken van een reisje van Amsterdam naar Londen, of naar Parijs is heel wat anders, dan een reis van Amsterdam naar Batavia, die langste luchtlijn ter wereld (ruim 14.000 K.M.) waarop onze K. L. M., en terecht, zoo trotsch is. Op de korte route naar de Engelsche of de F*ensche hoofdstad, ja zelfs op de in één mid dag af te leggen réis naar Kopenhagen, kan men gemakkelijk reizen, zittend in een fauteuil; op der tien dagen durenden tocht naar Batavia wil men zich, vooral als men daar gindsch in de warmte komt, wel eens kunnen uitstrekken. Vandaar dat vliegtuigen voor de Indië-route, die, op de Hjn naar Londen gebruikt, plaats bieden aan bijvoorbeeld 18 of 20 passagiers, niet meer dan vijf, of zes reizigers meenemen kun nen, omdat dan de fauteuils vervangen worden door gemakkelijke ligstoelen, waarin men heer lijk rust niet alleen, maar zelfs, wanneer men daar liefhebberij voor voelt, heerlijk een dutje kan doen. Zoo'n vliegtuig is ook de nieuwe P XVIII. Toen ik gisteren, met nog enkele collega's uit Haarlem en omstreken midden in een hevige onweersbui en een plasregen van jewelste op Schiphol aankwam en daar kort achter elkaar een machine uit Parijs en een uit Londen, te midden van helle bliksemflitsen en holle don derslagen zag landen, stond daar de nieuwe PHA.I.O. op den betonvloer en zoodra was niet de bui voorbij of, juist toen wij ons op den verkeerstoren bevonden, om daar de wonderen van den technischen dienst eens wat nader te bekijken en te zien demonstreeren, daar ging de nieuwe machine de lucht in, voor een proef vlucht. En toen ze weer beneden was hebben we haar bezichtigd, dit nieuwste product van de beroemde Fokker-fabriek, van buiten en van binnen. Wel was de betimmering, of liever ge zegd de meubileering, er nog niet in aange bracht, maa- het was toch wel te zien, dat het in zoo'n toestel geriefelijk reizen is. Zelfs een soort buffet is er in, waar etenswaren in gebor gen kunnen worden en een aantal thermos- flesschen, veilig „verankerd", lafenis voor de reizigers meevoeren. Over de technische nieuwigheden zal ik hier maar niet uitweiden, maar die zijn er ook Fokker maakt zijn toestellen steeds beter en het is dan ook geen wonder, dat onze Fokkers een wereldvermaardheid bezitten. Weet u wel, dat er Fokkervliegtuigen in ge bruik zijn bij niet minder dan 45 luchtvaart maatschappijen, verspreid over de geheele we reld, die samen op 1 Maart 1932 301 Fokker verkeersvliegtuigen in gebruik hadden? Geen enkele andere fabriek kan op zulk een groote verspreiding harer verkeersvliegtuigen bogen. Die en andere machines ziet de bezoeker van Schiphol, zooals ik in den aanvang zei. terwijl hij op het terras zijn kopje koffie of zijn glaasje port zit te genieten, telkens opstijgen c neerkomen en steeds wordt er van den ver keerstoren per luidspreker meegedeeld, vanwaar het aankomende vliegtuig komt, of waarheen het vertrekkende gaat. En niet maar zoo nu-en-dan strijkt er zoo'n reuzenvogel neer of verheft er zich een van den grond, maar telkens en telkens weer. In het zomerseizoen komen, of gaan er gemiddeld 40 verkeers-vliegtuigen per dag, waarvan om streeks 25 tusschen 12 en 4 uur. En daarbij ko men dan nog de sport-vliegtuigen, de kleine Pandertjes en de leer-toestellen van de Natio nale Luchtvaartschool, dwergjes tusschen de reuzen, maar wier verrichtingen niet minder bewondering afdwingen. Stond niet in een der loodsen het kleine PH—AFN-netje, waarmee de heer van Tijen in zijn eentje naar Indië is gevlogen? En zoo is er meer te zien, wanneer men een rondwandeling maakt over het terrein, wat iedereen onder ge.eide kan doen, die daarvoor, boven den toegangsprijs tot het terrein van 15 ets., nog eens 15 ets. over heeft. Ik zou u aanraden, gaat u in de komende vacantiedagen eens naar Schiphol, hetzij per fiets, per auto of per autobus van de „Storm vogels", waagt u er dan die tweede 15 ets. ook aan; u ziet dan heel veel belangwekkends en zult u zeker niet -k'agen. ARTHUR TERVOOREN. Voor den Haarlemschen Kantonrechter wera gistermorgen behandeld een zaak wegens over treding der tarwewet. 20 Juni constateerden eenige controleurs dat in de meelfabriek van J. Vos te Haarlem aanwezig waren 387 balen uitheemsche tarwe die in strijd met de bepalingen van de tarwe wet niet vermengd was met binnenlandsche tarwe. Volgens verklaringen van den verdachte was de oorzaak hierin te zoeken, dat de direc teur eenigen tijd geleden uitheemsche tarwe gekocht had, die slecht bleek te zijn. Hij stond voor onmiddellijke levering van tarwe en wilde niet de slechte tarwe afleveren. Hij had klachten ovei de slechte kwaliteit ingediend en een monster opgezonden. De slechte tarwe had hij echter oorspronke lijk gemengd met binnenlandsche tarwe en daardoor kon niet geconstateerd worden, welke tarwe slecht was. Bovendien had hij de klacht niet bij den con troleur in Den Haag moeten indienen, maar bij den tarwe-controleur. Bij de controle door de ambtenaren had hij zijn achterstand, zijnde f 5000 bijbetaald. Het O. M. sprak hier van een zeer ernstig feit. Niet alleen, omdat de tarwewet overtreden was, maar omdat z.i. ook van oorlogs-winstma- king sprake was. Het O.M. eischt een voorwaardelijke hechte nis van 1 maand, benevens een boete van 1000 subsidiair 30 dagen hechtenis. Omdat de achter stand van 5000 echter betaald was, volstand het O.M. alleen met een boete; bovendien eischte het de publicatie in eenige dagbladen. De gemachtigde van den verdachte bestreed het O.M. De kantonrechter veroordeelde Vos tot 5000 boete, subsidiair 20 dagen hechtenis, terwijl geen publicatie verplichtend werd gesteld De Haarlemsche Kantonrechter heeft vonnis geveld in een zaak, waarbij de kwestie der ge dwongen sluiting van kapperszaken op een be paalden dag in de week, naar aanleiding van de desbetreffende verordening, zooals die o.m. te Haarlem en Velsen bestaat, aan zijn oor deel onderworpen werd. De kantonrechter besliste, dat de gemeente lijke verordening niet bindend is. Aan het vonnis ontleenen wij het volgende: Overwegende, dat wel is waar art. 16 der ver ordening van 15 April 1932, no. 482 op art. 6 der winkelsluitingswet 1930 steunt: overwegende, evenwel, dat deze verordening even zeer dient te voldoen aan den eisch van art. 168 der gemeentewet, inhoudende een der fundamenteele beslissingen van ons gemeente recht, n.l. dat de verordening is gemaakt in het belang der openbare orde, enz.; overwegende, dat deze eisch naar onze mee ning niet aanwezig is ten aanzien van deze verordening; overwegende, dat immers klaarblijkelijk deze verordening is gemaakt met geen andere be doeling dan aan alle kappers en hun bedienden in de gemeente Haarlem op Donderdagmiddag een vacantie te geven, dat deze ten gevolge heeft, dat nergens in die gemeente de in woners zich aldaar kunnen laten bedienen, en wel in geen enkele kapperszaak; overwegende, dat, naar onze meening het belang der openbare orde niet wordt gediend, doch zelfs wordt geschaad; overwegende, dat derhalve deze verordening In strjjd is met art. 168 der gemeentewet en dus bindende kracht mist, verklaart op gr.nd van het bovenstaande de verordening van 15 April 1932 der gemeente Haarlem onverbind baar; verklaart het ten laste gelegde niet straf baar en ontslaat verdachte van alle rechts vervolging. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling deze zaak tot in hoogste instantie te doen uit maken. Hoe dit echter gebeuren moet is nog niet vastgesteld. De bekeurde kapper kan en zal van dit ontslag van rechtsvervolging niet in hooger beroep gaan. Ook de Kappersbond kan dit natuurlijk niet. De eenige, die het wel zou kunnen is de ambtenaar van het Openbaar Ministerie, van het Kantongerecht. Of deze daartoe plannen heeft is ons nog niet bekend. We merken nog op, dat de kantonrechter dit geval blijkbaar principieel heeft gesteld. Hij achtte de desbetreffende bepaling der Winkel sluitingswet in strijd met art. 168 van de Ge meentewet en in strijd met het algemeen be lang. Intusschen is natuurlijk de sluiting van kap perszaken op Donderdag op losse schroeven komen te staan, totdat in hoogere instantie een uitspraak is gekomen tegenovergesteld aan die van den kantonrechter. Een bekeuring zal dus geen gevolg kunnen hebben en zij zal dan ook niet gegeven worden. Door de N. Z. H. T. M. zijn nieuwe bepalm gen ingevoerd voor het vervoer van gezelschap pen. 'Waren voorheen de bepalingen zóó, dat een gezelschap van tenminste 20 tezamen reizende volwassenen voor een enkelen rit vervoerd werd tegen berekening van 75 van den gewonen enkeleritsprijs, terwijl een gezelschap van ten minste 20 te zamen reizende volwassenen voor een reis heen en terug vervoerd werd tegen be rekening van den gewonen enkeleritsprijs, thans zijn deze bepalingen ingevoerd voor gezelschap pen van 10 personen. Vroeger bestond een voorwaarde, dat een ge zelschap van tenminste 20 te zamen reizende kinderen beneden den leeftijd van 10 jaar, on der geleide van een of meer volwassenen, voor een enkelen rit werd vervoerd tegen berekening van 50 pCt. van den gewonen enkeleritsprijs. Thans is die leeftijdsgrens verlengd van 10 tot 18 jaar. Als nieuwe bepaling is in de voorwaarden opgenomen, dat de heenreis gezamenlijk moet worden afgelegd, doch dat de terugweg door eiken deelnemer afzonderlijk met een tramtrein naar keuze mag worden afgelegd. Ook de tarieven zijn gunstig gewijzigd. Zoo zijn de retours voor gezelschapsreizen voor vol wassenen geworden: Amsterdam (C.)Halfweg 30 ct., AmsterdamHaarlem (Amsterdamsche Poort) 60 cent., HaarlemLeidschevaartweg 60 cent, Amsterdam (C.)Zondvoort 80 cent. Oor spronkelijk waren deze prijzen resp. 37%, 67'/2, 57 en 94 cent. Van Amsterdam (W.) af zijn die prijzen resp. 25, 55, 55 en 80 cent, terwijl zij waren 30, 60, 67% en 86 cent. De prijzen Haarlem (Amsterdamschepoort) Zandvoort en HeemstedeZandvoort waren 30 en en34 cent en zijn geworden 25 en 35 cent. BLIJFT IN DEN WATERKANT HANGEN. Op den Leidschevaartweg te Heemstede had Dnsdagmiddag een ongeval plaats dat betrekke lijk goed is afgeloopen. De heer S., wonende te Vogelenzang, reed per auto op dien weg tusschen de Maupadsbrug en de Bulbbrug. Uit een zijweg kwam een wielrijder die door den heer S. te laat werd opgemerkt. De heer S. remde nog, doch kon een aanrijding niet meer voorkomen. De wielrijder werd op de motorkap geslingerd en zoo een 20 M. meegevoerd; waar na hij er afviel en op den grasberm terecht kwam. De auto reed nog eind door en kwam in de Leidschevaart terecht. De auto, hoewel in schuinen stand, viel gelukkig niet om. De heer S. was achter het stuur blijven zitten en zat met de beenen in het water. Door omstanders werd hij met behulp van een balk uit zijn be narde positie bevrijd. De fiets hing nog op den bumper en was totaal vernield. De wielrijder, die vermoedelijk een been heeft gebroken, en nog andere kwetsuren opliep, is op advies van dr. v. A. per ziekenauto naar de Maria-stichting vervoerd. De auto is door middel van een kraanwagen uit het water gehaald en naar een garage ge sleept. Met de warmte van de laatste dagen en het ontzettend groot aantal baders, dat in de zee afkoeling zoekt,, heeft de Zandvoortsche Red dingsbrigade een deel van haar leden bereid gevonden, ook in de week den wachtpost van de Z. R. B. aan het stille strand te betrekken. De ploegen wisselen elkaar daarbij af. Een goed werk, te meer, daar de zee de laatste dagen onder invloed van stroom en wind zeer sterk trekt. De zoogenaamde dur- vers zouden daardoor wel eens leelijk in gevaar kunnen komen. Een paar malen moest de post gisteren haar signaal laten hooren, bekend als men daar door eigen waarneming is, met het gevaar van de zee. En gelukkig werd aan de waarschuwing ook de noodige aandacht geschonken. is de beste Mottendooder ^p-Gegarandeerd afdoende. Let op de blauwe verpakking Je MOT, tiaar haar N.N. te Haarlem. Ter navolging Fam. W. te Haarlem STAD alle edities ƒ2.50 „1.- HAARLEM, 12 Juli. Geslaagd aan het Ken- nemer Lyceum voor het eindexamen H.B.S. afd. B: mej. H. Manhoudt en de heeren: R Beukenkamp, J. Dietz, B. Donk, A. ter Haar Romeny, W. Hekkema, E. Heyning, F. Hiem- stra, H. Hoeke, I. Tjassens Keiser, K. Kout, J. v. Mühlen, P. Petrie, L .de Roos, G. J. Schip' per, K. Schönitzer, J. v. Straalen, W. v. Troos tenburgh de*Bruyn en A. Riem Vis. Geslaagd voor afd. A de dames L. Kroon Ch. Soeters, A. Terweij en J. Kroes en de hee ren: N. v. Esveld, A. Hofland, W. de Keizer. H. v. Rijswijk, W. Schaper, P. Schmal en E Westra. Geslaagd voor litt. hist. afd. de dames S Gorter, H. Kettner, A. Meijer, N. Slis, T. Stok kink. Men kwam een piano koopen Door een Heemstedenaar is by de politie aangifte gedaan dat in Mei J.I., naar aanlei ding van een door hem geplaatste advertentie waarin een piano te koop werd aangeboden, zich een manspersoon by hem vervoegde, die voor gaf, die piano voor een bevriende familie te willen koopen. Na de piano te hebben bezichtigd werd men het over den koop eens. Die persoon stond er evenwel op, dat de piano stofschoon zou worden afgeleverd. Hy maakte daarom zelf de piano van binnen met een stofzuiger schoon en berekende daarvoor 3.—, welk bedrag hy meteen van den ver kooper ontving. De piano zou dien avond of den volgenden dag worden gehaald. De kooper zou voor het transport zorg dragen. Noch die persoon, noch die bevriende familie kwam echter om de piano af te halen. Thans is aangifte gedaan, omdat oplichting wordt vermoed. HAARLEM, 12 Juli. Geslaagd aan de Rijks kweekschool voor onderwyzers (essen) de da' mes: O. E. Adriaanse, Haarlem; J. W. Andrea, Haarlem; J. A. J. Doeksen, Haarlem; E. J Hogenkamp, Haarlem; L. E. Lantzius, Heem stede; P. C. Riphagen, Heemstede; M. A. Schol, IJmuiden; E. W. v. d. Vliet, Zand voort; W. M. Vreenegoor, Haarlem; A. de Waal IJmuiden; H. Wildeboer, Haarlem. Dinsdag 2 Augustus hoopt het echtpaar H J. HuibertsM. Aarts, wonende Saenredamstraat 1, zyn gouden huweiyksfeest te vieren. Uitspraken van Dinsdag 12 Juli. H. v. S., slooper, wonende te Haarlem, thans gedetineerd. „Poging tot doodslag", drie jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek prev. hecht. o.v. N. B., chauffeur, gedomicilieerd te Haarlem, thans gedetineerd. „Diefstal", vier maanden gevangenisstraf met aftrek prev. hecht. o.v. J. M. G., bloembollenhandelaar, wonende te Antwerpen, thans gedetineerd. „Bedriegeiyke Bankbreuk", een jaar gevangenisstraf o.v. Dinsdag werden ondanks het dreigende weer alle vastgestelde partijen afgespeeld. De uitslagen luiden: Heeren Dubbelspel A.: Ch. Melse en H. Tet terode sl. H. Baas en Elikslager 60, 60. Dames Enkelspel A.: Mevr. Kramer sl. mevr. Freekenhorst 75, 86. Mevr. ae Ruiter sl. mej. v. Houten 6—0, 61. Dames Dubbelspel A.: Mevr. Kühn en mevr. Kramer sl. mej. v. Houten en mevr. v. d. Horst, 6—1, 6—2. Gemengd Dubbelspel: Mevr. C. Kramer en A. Baart sl. mej. T. Smits en F. Moolenaar, 6—3, 6—4. Mevr. Melse en G. Onstein sl. mej. Hoolwerf en Houtman, 97, 46, 75. Heeren Enkelspel A.: N. Driessum sl. H. Baas 6—2, 6—1. F. Moolenaar sl. B. Stevens 60, 61. J. Levy sl. M. de Groot 97, 16, 86. Heeren Dubbelspel B.: Freekenhorst en Free kenhorst sl. v. Hesel en J. Groot 64, 46, 62. Heeren Enkelspel B.: J. Sluiter sl. J. Schultsz 62, 60. Dames Dubbelspel B.: Mevr. Vis en mej. Meeuwenoord sl. mej. Sluiter en mej. Brand 6—3, 4 6, 63. Gemengd Dubbelspel B.: Mevr. Markus en Schultsz sl. mevr, Kruyt en De Winter 60, 6—1. Mej. De Zwart en ten Brink sl. mevr. Vis Bückman en v. d. Laan, 63. 61. Mevr. v. Waveren en Markus sl. mej. v. Vliet en v d. Weiden 61, 16, 62. Loop der bevolking. Op 31 Mei j.l. bedroeg het zielental dezer gemeente 4603. In de maand Juni zijn geboren 13 kinderen; ingekomen zijn 40 en vertrokken 44 personen. Het zielental bedroeg op 30 Juni j.l. dus 4612. Schaaknieuws. De stand van de zomer competitie van de schaakclub „Mijdrecht" is als volgt: gesp. gew. gel. verl. pnt. gem. 1. M. v. d. Vaart 14 11 o 3 11 0.78 2. L. W. Bax 12 9 0 3 9 0.75 3. W. Broer 4 3 0 1 3 0.75 4. A. Korver 15 11 0 4 11 0.73 5. Ph. Düs 12 7 1 4 7% 0.62 6. J. Kranenburg 15 9 0 6 9 0.60 7. B. v. d. Anker 9 5 0 4 5 0.55 8. M. v. d. Vaart Jr. 13 5 2 6 6 0.46 9. A. v. d. Helm 7 3 0 4 3 0.42 10. H. Limseisen 16 6 1 9 6% 0.40 11. C. Broer 13 4 0 9 4 0.30 12. A. Plooq 10 3 0 7 3 0.30 13. J. v. d. Vaart 12 3 0 9 3 0.25 14. M. Meyer 9 1 1 7 1 0.16 15. L. Mulder 1 0 0 1 0 0.00 De uitslagen van de competitiewedstrijden van deze week zijn als volgt: L. W. BaxC. Broer 01; A. KorverM. Meyer 10, 10; H. Limseisen—J. van der Vaart 1—0, 0—1; J. van der Vaart—L. W. Bax 1—0; M. van der VaartM. van der Vaart Jr. 10. R.K. Voetbaluitslagen. U.S.V. 3—Oranje Wit 3 B.V.V. I—U.S.V. I 4—1 3—1 R.K. Schoolfeestcommissie. Naar aanlei ding van een ingekomen verzoekschrift verga derde Maandagavond de R.K. Schoolfeestcom missie. Na inleiding door den heer Vrouwe, las de secretaris het ingekomen schryven voor. Met algemeene stemmen werd in verband daar mede besloten te onderzoeken de mogeiykheid tot het houden van een schoolfeest. Deze en de volgende week zullen de H.H. commissieleden de parochianen met de inteekenlijsten bezoe ken. Van het resultaat der inteekeningen hangt af of op Koninginnedag een kinderfeest voor de leerlingen der R.K. school zal gehouden kun nen worden. WATERPOLO Triton I kampioen 3e klasse N.Z.B. Dinsdagavond speelde Triton I tegen de Vest I uit Naarden. 't Publiek was in grooten getale opgekomen om hun favorieten aan te moedigen. Onmiddeliyk na den aanvang doel puntte Triton reeds uit een doorslag van Boek- weg. 't Spel ging zeer vlug op en neer met Triton sterk in den aanval, zoodat reeds gauw het tweede doelpunt kwam, wederom door een doorslag van Boekweg. Voor de rust ging nog een mooie kans voor Vest verloren, zoodat ge draaid werd met 2—0 in 't voordeel van Triton. Vlak na de rust doelpuntte Ongen weer met een schitterenden worp. De Vest slapte nu hoe langer hoe meer af en Triton deed er nog een schepje op en doelpuntte nog 3 maal, resp. door Boekweg, Nordeman en Ongen, zoodat Triton won met 60 en daardoor 't kampioenschap behaalde. Na afloop werd 't zevental toegesproken door den heer L. Houtman, die namens t Triton- bestuur een krans aanbood en ze as. Donderdag veel succes toewenschte bij den revanchewed strijd, opdat 't kampioenschap ongeslagen be haald mocht worden. Te voren was de wedstrijd. Trion IIVest n gespeeld, dit eveneens door Triton gewonnen werd en wel met 42. Als bijzonderheid mag wel gemeld worden, dat ook de Triton-adsp., ofschoon ze pas voor het eerste jaar spelen, kampioen van htm afdeeling zyn. Ook hun werd een krans aangeboden. Het vreemdelingenverkeer Gedurende het eerste half jaar van 1932 zyn met de verschil lende booten aan de haven alhier aangevoeld 4100 passagiers, tegen 7600 in hetzelfde tydvak van 1931. De malaise laat zich in dat opzicht dus wel zeer sterk gevoelen. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haar lem zyn Dinsdag 12 Juli de volgende faillisse menten uitgesproken: N.V. Stoomvisscherij Maatschappij „Die Scel- visch", gevestigd en kantoorhoudende te IJmui den. Curator Mr. A. W. Hellema te Umuiden. B. van Frank, koopman in confectiegoederen. wonende te Haarlem, Jansweg 45r. Curator Mr. W. G. J. VeenhOven, alhier. N.V. Eerste Haarlemsche Stoomververy en Chemische Wasscherij voorheen C. Hoeing, firma Schenk (Dir. B. M. Boers), gevestigd te Haarlem. Curator Mr. Dr. A. F. H. Schreurs, alhier. H. Dil, brandstoffenhandelaar, wonende te Zaandam, Houthavenkade 6. Curator Mr. Ju lius Hoog, alhier. H. C. G. Gerritsen, reiziger, wonende te Haar lem, Ged. Oude Gracht 110. Curator Mr. F. J. D. Theyse, alhier. Klaas Groot Czn., schilder en caféhouder, wonende te Kwadyk no. 61. Curator Mr. H. H. Riepma, te Edam. A. A. L. Schreurs, bloembollenkweeker, wo nende te Heemstede, Heerenweg 125. Curator Mr. G. E. Mellema, alhier. G. P. Bronkhorst, bloembollenkweeker, wo nende te Heemstede, Dr. Cuyperslaan 127. Cu rator Mr. J. H. J. Simons, alhier. Rechter-Commissaris in deze faillissementen Mr. Th. F. Raedt. Opgeheven werden de faillissementen wegens gebrfck aan actief van: H. Otter, wonende te IJmuiden. Curatrice Mevr. Mr. S. M. Kool de Bruyn te IJmuiden. S. Schoen, wonende IJmuiden. Curatrice Mevr. Mr. S. M. Kool de Bruyn te IJmuiden. M. C. Duyndam, wonende te Hillegom. Cura tor Mr. J. C. Y. Nieuwenhuys, alhier. Surséance van betaling werd gevraagd door W. Meester, ingenieur, wonende te Zand voort, Koninginneweg 15. Bewindvoerster Mej. Mr. M. J. Kluitman, alhier. geeft den eigenaar de sensatie een 8-cylinder te rijden; hij profiteert echter dag in dag uit van de onvergelijkelijke zuinigheid, die alleen een 4-cyIinder Citroën kan verschaffen. De uiterst geruischlooze Balanceerende Motor wordt ook gebouwd in een serie prachtige, luxueuze, doch billijk ge prijsde 6-cylinder Citroën modellen. 4- 6 CYL. LUXE MODELLEN; DE POPU LAIRE VI ER DE URS f 1995 (het zuinigste en laagst-geprijsde ruime 4 pers. gesloten model); 4- 6,6 CYL. VRACHTWAGENS en AUTOBUSSEN Ondertrouwd: 12 Juli: K. de Waal en J. M. v. d. Maal; C. J. van Dam en C. W. Bastings. Geboren: 10 Juli: G. E. Edel—Kooreman, z.; W. de LoozeHessen, d.; 11 Juli: A. H. M. Ka- les—Vollaerts, d.; B. L. Roder—v. d. Klaauw, d. 12 Juli: M. C. EichhornSchrama, d. Overleden: 11 Juli: G., 2 j., d. v. G. Ramp, Pres. Steynstraat; 11 Juli: E. v. Voorthuysen, 56 j., Gasthuisvest; C. J. Pypers, 68 j., Gen. Jou- bertstraat; W., 15 mnd., d. v. W. Metselaar, Hout vaart; 12 Juli: H. G., 3 j., z. v. D. de Jong, Slachthuisstraat. Officiéél agentschap te Haarlem it voor publiciteit in de het aangeweien blad Vraagt GRATIS Proefnummers aan de Administratie te Heerlen maal Uw naam op net papier en wat gij den mènschen te vertellen hebt. Het ls dus voor U wel zeker van belang wat gü ln Uw adver tentie meedeelt, maar ook hoe het onder de oogen van het publiek komt. Het groote meerendeel der lezers zal gevoel hebben voor netheid, niet alleen wat betreft kleeding en spraak, maar zelfs ln de klein ste dingen, ook ln Uw advertentie. Z(J moeten dus ook daarin het cachet van Uw zaak reeds aanvoelen. Stuurt dus de cople voor Uw advertentie zoo vroeg mogelijk ln. opdat er haar speciale aan dacht aan kan besteden eerst even informeeren TELEFOON 1J039 KINDERHUIS VEST 43 AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA 1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 3