Hulp aan melkveehouders Onhoudbaar Europeesche oorlogsschulden Het noodweer Malversaties bij den Pensioenraad ONTSLAG AMBTENAREN Noodkreet van den Tuinbouw A THLETIEKBEWEGING Bergen op Zoom onder water DONDERDAG 14 JULI Voorloopige regeling WAT DOET AMERIKA? Lof voor Mac Donald Wolkbreuk richt groote schade aan Een toeslag van cent per K.G. melk TE DIEP GEDOKEN Jongedame levensgevaarlijk gewond REDDER VERDRONKEN DE „DEMPO' 7 Augustus te Rotterdam verwacht Ook op het Departement van Onderwijs JONGELING VERDRONKEN Door duizeling bevangen De drenkeling redde zichzelf Cyriel Buysse stervend DOOR MOOI NEDERLAND Jffl Kasteel Bouvigne nabij Breda WAAR IS MERIJNTJE GIJZEN? De kinderpolitie zoekt AFVLOEIING AMBTENAREN Sinds Januari 1931 vijfduizend minder DIEFSTAL UIT AUTOMATEN Twee treinpoetsers geknipt R.K. BOUWPATROONS BIJEEN Congres te Venlo geopend Examen Apothekersassistent Sir John Simon stelt voor, elke aanvullende afspraak van Lausanne te publiceeren Gentleman's agreement De geheime afspraken Heden verklaring van Herriot Stimson Vonnissen in hooger beroep bevestigd De R.K. Nationale kampioen schappen dit jaar op de Amsterdamsche sin- telbaan OLYMPISCHE SPELEN Nieuws der ploegen TOUR DE FRANCE Pesenti wint de vijfde etappe Oost-HoMandWest-Duitschland Veertig varkens verbrand Aantal koeien gedood Twee landarbeiders gedood Nog een slachtoffêf VAN KLAVEREN—LOCATELLI Om het Europeesch kampioenschap Verdronken Ernstig auto-ongeval Posterijen ggggg De Regeeringscommissaris voor de hulpver leening aan de melkveehouderij, voorzitter van de Crisis-Zuivel-Centrale, brengt het navol gende ter kennis van de belanghebbende groe pen van zuivelproducenten en melkveehouders: „Met ingang van 10 Juli 1932 zal over alle tot zuivel- en melkproducten verwerkte melk door de Crisis-Zuive-Centrale een toeslag wor den uitgekeerd van een en een vierde cent (IK cent) per K.g. melk met een vetgehalte van 3 pet. Voor de melk, welke tot kaas wordt ver werkt, wordt de toeslag verminderd met het bedrag der heffing op de daaruit bereide kaas. Deze toeslag geldt op voorloopig tot en met 30 Juli 1932". Toelichting: Het is gewenscht, dat de be trokken veehouders weten, dat zij dezen toe slag uitgekeerd krijgen. De consumptiemelkle- veranciers vallen buiten de regeling. De prijs regeling voor de consumptiemelk dient zich aan te sluiten en zal zich ongetwijfeld aan sluiten aan de gewijzigde en voor de veehou ders verbeterde verhoudingen: dit wil dus zeg gen, dat de consumptiemelkprijs in de periode 10 tot 31 Juli minstens IK cent hooger zal zijn dan wanneer op de industrieel verwerkte melk geen toeslag verstrekt zou zijn. De getroffen regeling is op te vatten als een voorloopige. Indien blijkt, dat het thans vast- geselde bedrag te hoog of te laag is geweest, dan zal zulks met behulp van de volgende uit- keeringen gecorrigeerd worden. Het is te verwachten, dat vele fabrieken de uitkeering uit eigen middelen zullen voorschie ten. Een verplichting daartoe bestaat er ech ter uit den aard der zaak niet. Aan de veehouders, die zelf de melk ver werken, kan de toeslag eerst dan uitbetaald worden, wanneer de gegevens van de verwerk te hoeveelheden melk, berekend met behulp van normen uit de geproduceerde hoeveelhe den boter of afgeleverde hoeveelheden kaas, via de controlestations ter kennis van de Cri sis-Zuivel-Centrale zijn gebracht. Op het botervet in de onderscheidene zuivel producten wordt een zelfde heffing toegepast. Deze heffing is voor de boter voor de week van 10 tot 16 Juli vastgesteld op 42 cent per K.G. Boter bevat 84 pet. melkvet. Per K.G. melkvet bedraagt de heffing dus voor alle zuivelproduc- 100 ten X 42 cent 50 cent. 84 De heffing op de kaas wordt berekend op grond van gemiddelde vetgehalten voor de ver schillende kaassoorten. Deze zijn als volgt vast gesteld: Kaassoort: Vetgehalte in het product: Fabrieken. Boeren. Volvette kaas 27 28 40 kaas 23 24 30 kaas 16 22 20 -I- kaas 10 10 Leidsche of Delftsche kaas 16 Voor volvette boerenkaas bv. wordt nu de heffing als volgt berekend: Deze kaassoort bevat 28 pet. vet. Bij een heffing op botervet van 50 ct. per kg. bedraagt de heffing per kg. kaas bijgevolg 28/100 X 50 ct. 14 ct. Werd deze heffing in de praktijk toegepast dan zou dus de binnenlandsche kaas- prijs in den groothandel met 14 ct. per kg. moe ten stijgen. Het is echter zeer de vraag, of zulks in de tegenwoordige omstandigheden ook in de praktijk het geval zijn zal. Met het oog hier op heeft het bestuur van de Crisis-Zuivel-Cen- trale het wenschelijk geacht de heffing in de praktijk niet in geld in te vorderen, maar, zulks in verband met de uitkeering van den toeslag, de rekening van den kaasproducent bij de Cri- sis-Zuivel-Centrale met een overeenkomstig bedrag te belasten. Aangezien van de kaaspro ductie in het algemeen slechts K in het bin nenland wordt geplaatst voor hetgeen uit gevoerd wordt, zou de heffing moeten worden terugbetaald is de rekening van den kaas producent bij de Crisis-Zuivel-Centrale belast met K van de heffing van 14 ct., dus met 14 8 4.66 ct., zulks echter over de geheele pro ductie. Bij de betaling van den toeslag aan den kaas producent wordt er nu rekening mede gehou den, dat de heffing op het botervet, in de kaas niet in geld is ingevorderd geworden. De kaas producent deelt derhalve eerst dan op gelijken voet met de overige producenten mede in de uitkeering, nadat voor hem de bovenbedoelde 4.66 ct., waarmdee zijn geheele productie is be last, in mindering is gebracht. In den aanhef dezes is medegedeeld, dat de Uitkeering uit het Crisis-Zuivelfonds over 10 tot en met 30 Juli is vastgesteld op IK ct. per k.g. melk met 3 pCt. vetgehalte. Omgere kend op melkvet bedraagt de uitkeering IK ct. per 30 gram melkvet, of 41.06 ct. per K.g. melkvet. Had de kaasproducent de heffing, waarmede zijn rekening is belast in geld voldaan, dan zou hem bijgevolg ook voor elke kg. geproduceerd melkvet in de kaas 41.66 ct. worden uitgekeerd. Daar boerenkaas 28 pet. vet bevat, zou hij per kg. kaas derhalve ontvangen hebben 28/100 x 41.66 ct. 11.66 ct. Zijn rekening is gelijk hierboven vermeld met 4.66 ct. belast; deze gaan dus van de uitkeering af, zoodat hij voor elke kg., overeenkomstig de voorschriften der Crisis-Zuivel-Centrale, afgeleverde kaas, in werkelijkheid ontvangt 11.66 ct. 4.66 ct. 7 cent. Er is nu gezocht naar een formule, waarin wordt vastgelegd, hoe de uitkeering voor kaas en andere zuivelproducten berekend zal worden. Juridisch is daarvoor deze vorm ge vonden, dat per kg. product wordt uitgekeerd „een bedrag, verkregen door de uitkeering per kg. melkvet, vermenigvuldigd met 1/100 van het melkvetpercentage van het product, te vermin deren met een bedrag, gelijk aan den prijs van het merk voor 1 kg. boter, vermenigvuldigd met een voor elk product speciaal vastgestel- In het Wijlermeer achter Beek-Ubbergen is een jongedame uit Nijmegen bij een sprong van den duiktoren met haar hoofd in de modder van den bodem terecht gekomen, waardoor zij een halswervelfractuur bekwam. Haar toestand is hoogst ernstig. den factor". Die vermenigvuldigingsfactor voor de onderscheidene producten is officieel mede gedeeld in een beschikking van den minister van Economische Zaken en Arbeid, geplaatst in de Staatscourant van 13 Juli jJ., welke we hier laten volgen: Volvette boerenkaas Volvette fabriekskaas 40 boerenkaas 40 fabriekskaas 30 boerenkaas 30 -f fabriekskaas 20 -f kaas Leidsche of Delftsche kaas Vet melkpoeder Gedeeltelijk ontroomd melkpoeder Mager melkpoeder Voor zoover de hoeveelheid melkvet, 0.111 0.107 0.095 0.091 0.087 0.063 0.039 0.063 0.488 0.202 0.007 aan wezig in melkproducten, met zekerheid bepaald kan worden, heeft de Crisis-Zuivel-Centrale de bevoegdheid van bovengenoemde normen af te wijken. Voorbeeld: Volvette Goudsche boerenkaas heeft 28 pet. vet; de uitkeering van IK ct. per liter melk van 3 pet. vet, geeft een uitkeering van 41.66 ct. per kg. melkvet. Per kg. van deze kaas wordt dus, bij een heffing van 42 ct. per kg. boter, uitgekeerd: 41.66 x 28/100 42 x 0.111 11.66 4.66 - 7 ct. Aneta-Holland bericht, dat de „Dempo", waar van het vertrek uit Batavia, tengevolge van brand in een der laadruimen eenige dagen moest worden uitgesteld, 28 Juli te Port-Said zal aan komen, 1 Augustus te Marseille, 6 Augustus te Southampton en 7 Augustus te Rotterdam. In verband hiermee zal de Week-end-cruise van de „Dempo" naar de Sognefjord uitgesteld worden en is deze tocht thans bepaald van 1015 Augustus. Naar wij vernemen, is thans ook op het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen een vermindering van het aantal ambtenaren te wachten. Drie vacatures, welke momenteel op het Departement bestaan, zullen niet vervuld wor den, terwijl aan vijftien ambtenaren ontslag en op wachtgeldstelling is aangezegd. Onder deze ambtenaren zijn enkele personen met een tijdelijke aanstelling en voorts een aantal uit de hoogere rangen, onder wie een referendaris. Woensdagavond heeft te Amersfoort een droevig ongeluk plaats gehad. De 20-jarige C. W., zoon eener weduwe, is in de Zwemschool verdronken, zonder dat» iemand in het drukke zwembad er iets van bemerkte. Hij is vermoedelijk onder water overvallen door een duizeling, waaraan hij leed en waar om de geneesheer hem het zwemmen had ver boden. Toen hij om zeven uur nog niet thuis was, werd men ongerust. Na een uur dreggen en duiken werd hij in het diepe zwembad gevon den, reeds geheel verstijfd. De jongeman had reeds het schriftelijk ge deelte van het eindexamen H.B.S. afgelegd en zou nog mondeling moeten worden geëxami neerd. Bij zijn poging can een 13-jarigen jongen, die te Groszensiel, achter N. Schans, te water raakte, te redden, is de 19-jarige F. L. door den stroom van het water meegevoerd en in de Eems verdronken. De ioneen wist zich zelf te redden. Naar wij vernemen is de Vlaamsche schrij- cer Cyriel Buysse zoo ernstig ziek, dat zijn overlijden elk oogenblik verwacht wordt. De Provinciale Commissie uit de Veilingen in N.H. verzond op 12 dezer een telegram aan den Minister van Economische Zaken en Ar. beid waarbij in aansluiting op haar schrijven van 2 dezer verzocht werd spoedig maatre gelen te willen treffen ten bate van onzen tuinbouw. Medegedeeld werd dat de toestand dagelijks verergert "en onhoudbaar wordt. Aan de Alkmaarsche veiling konden 100.000 stuks bloemkool niet tot eenige waarde worden ge. bracht. Ook de prijzen van andere producten zijn tot een noodpeil gedauld. De vroege aard appelen gelden 2 per 100 Kg., de prijs voor de sluitkool bedragt 0.60—1 per 100 Kg. In grijpen van de regeering wordt zeer noodzake lijk geacht. Ook werd een telegram gezonden aan de Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, waarbij wordt medegedeeld dat de prijzen van alle producten welke aan onze tuinbouwvei lingen worden aangevoerd onrustbarend dalen. In vele gevallen wordt zelfs den minimumprijs niet bereikt. In verband met de aanneming van het voor. stel van Ged. Staten om 100.000 beschik baar te stellen voor een In. en Verkoopbureau van Tuinbouwproducten wordt aangedrongen om dit spoedig in werking te stellen daar de nood zeer hoog is gestegen. De Rotterdamsche kinderpolitie verzoekt op sporing en aanhouding van de jeugdige actrice Ciska Kremer. Juffrouw Kremer, die nog geen achttien jaar is, maakt deel uit van het gezelschap Eouber, dat te Rotterdam in „Arena" den laatsten tijd Oranje Hein opvoerde. Zij heeft bekendheid verworven door haar debuut als Merijntje Gij- zen, de tooneelbewerking van het boek „Het Verraad" van A. M. de Jong. BATAVIA, 12 Juli (Aneta) Sinds 1 Ja nuari 1931 is het aantal ambtenaren met circa 5000 ingekrompen, waarvan een 4279 den dienst met pensipen verlieten, terwijl 581 op wacht geld werden gesteld. De N.V. tot Exploitatie van Automaten, geves tigd te Amsterdam, die o.a. automaten heeft geplaatst in de electrische treinen, die van Rot terdam naar Amsterdam v.v. rijden, heeft aan gifte gedaan, dat er herhaaldelijk dubbeltjes uit de automaten bleken te zijn gestolen. Dinsdagavond heeft de Rotterdamsche poli tie de poetsers van het D. P.-station te Rotter dam gefouilleerd en daarbij twee mannen aan gehouden, die in het bezit bleken van een aantal dubbeltjes. Deze dubbeltjes waren gemerkt in de automaten gedaan om zoodoende de daders te kunnen betrappen. Na een H. Mis, speciaal voor de congres sisten werd Dinsdagmorgen de 14e algemeene jaarvergadering van den Ned. R.K. Bond van Bouwpatroons te Venlo geopend door den bondsvoorzitter, den heer Klein Schiphorst, met een rede, waarin hij wees op het toenemend ledental mede dank zij den steun van het Door luchtig Episcopaat en op de groote verantwoor delijkheid, welke de patroons te dragen hebben. Er blijken 43 afdeelingen uit alle deelen van het land vertegenwoordigd, met een totaal van 138 stemmen. De voorzitter doet enkele mededeelingen om trent werkverschaffingsobjecten, bouwcredieten, verkoopsvoorwaarden van leveranciers, waarna aan de afdeelingen een voorstel omtrent kin dertoeslag en ter bestudeering wordt voorgelegd. De jaarverslagen en begrootingen worden goedgekeurd en aan den penningmeester wordt decharge verleend. De aftredende voorzitter en AMSTERDAM. Gesl. de heer R. Hilgen te Ter Apel en de dames M. Sieswerda te de Rijp; J. J. Feenstra, Den Haag en F. H. Spruit, Am sterdam. WASHINGTON, 13 Juli. (Reuter). De voor zitter van de Commissie voor Buitenlandsche Zaken van het Huis van Afgevaardigden, sena tor Borah, heeft gisterenavond verklaard, dat de Amerikaansche regeering direct noc indirect gebonden is door een of ander „gentleman agreement". Senator Borah voegde er aan toe, dat hij door den Minister van Buitenlandsche Zaken, Stimson, was gemachtigd, deze verklaring in naam der regeering af te leggen. Reuter meldt nog d.d. 12 Juli over het be weerde „Gentleman's Agreement" uit Washing ton: De verklaring van Chamberlain in het Britsche parlement, dat Amerika over het Gentleman's Agreement tijdens de conferentie van Lausanne is ingelicht, heeft hier groote verrassing ge baard. Stimson en onderstaatssecretaris Castle heb ben in een breedvoerige bespreking met Hoo ver als hun opvatting te kennen gegeven, dat men het voorloopig moest laten bij de Brit sche tegenspraak, temeer daar ook Stimson -reeds een tegenspraak heeft gegeven. Volgens de officieele opvatting zou men het over de quaestie van het beweerde gentleman's agreement spoedig eens worden. Men wijst op de duidelijke en oprechte ver klaring der Duitsche rijksregeering, die uitvoe rig en op een in het oog loopende plaats werd gepubliceerd en waarvan men hier met belang stelling kennis nam. De Duitsche verklaring is voldoende om te constateeren, dat de rijksregeering te Lausanne geen verband tusschen herstel- en oorlogs schulden heeft erkend of eenigerlei verdrag heeft gesloten. Daarmee is de strijd en het Gentleman's agreement bijgelegd. Blijkbaar heeft Chamber lain in de hitte der discussie zich tot het uiten .van dit vermoeden laten verleiden. LONDEN, 13 Juli (Reuter). De correspondent van de' „Times" te Washington verwacht, vol gens Reuter, dat de door MacDonald gisteren avond in het Lagerhuis afgelegde verklaring nopens het zoogenaamde „gentlemen agree ment", op het Amerikaansche congres, dat door zekere berichten verontrust was, een geruststel lende uitwerking zal hebben. Ten aanzien van de kwestie van het herzien of annuleeren der Europeesche oorlogsschulden, meent de correspondent, dat zoowel president Hoover als Franklin Roosevelt, de candidaat voor het presidentschap, zich omtrent dit vraag stuk eerst na de verkiezingen zullen uitlaten. Dit is mogelijk als de Europeesche landen de schuldenkwestie eerst na de verkiezingen aan hangig maken. Tenslotte verklaart de correspondent van de „Times", dat het uitgesloten is, dat het Congres het volkomen annuleeren der oorlogsschulden zal goedkeuren. Zelfs een revisie der schulden acht de correspondent moeilijk, zoolang het in Europa heerschende onderlinge wantrouwen niet wordt weggenomen. LONDEN, 12 Juli. (Reuter) Aan het einde van het debat over Lau sanne, heeft Sir John Simon, na uitbundigen lof te hebben toege zwaaid aan het per soonlijke werk van Mac Donald, aldaar, gezegd, dat er alles te winnen was bij het wegnemen van elke denkbare ver denking en dat hij daarom, mits de andere regeeringen daarmee in stemden, elke aanvullen de afspraak, wilde pu bliceeren. Hij had dien- Simon aangaande al aan ae betrokken regeeringen la ten seinen, of zij geen bezwaar tegen die publicatie hadden. PARIJS, 13 Juli (V.D.) De Fransche Minis ter-President Herriot zal hedenmiddag in de vereenigde zitting van de commissies voor fi- nancieele en buitenlandsche zaken van de Ka- mer een verklaring afleggen over de resulta ten van de conferentie te Lausanne. LONDEN, 13 Juli (V.D.) Over het onderhoud dat Dinsdagavond te Parijs plaats had tusschen den Engelschen ambassadeur Lord Tyrrell en den Franschen Minister-President Herriot, meldt de correspondent van de „Morningpost" te Parijs, dat de beide staatslieden den toe stand besproken hebben, die ontstaan is door de overeenkomst van Lausanne en voor zoo ver deze betrekking heeft op de Engelsch- Fransche schuldenovereenkomst. Men is het er over eens geworden, dat geen beslissing kan worden genomen zoolang de overeenkomst van Lausanne niet door de al gemeene ratificatie bindend is geworden, het geen niet kan geschieden zonder dat met Ame rika met succes onderhandelingen zijn ge voerd. Herriot zou van Engeland de toezegging hebben gekregen, dat de Engelsche regeering den op 15 December aan Amerika vervallenden termijn niet zal betalen zonder tevoren over leg met Frankrijk te plegen. Dit punt is van groot belang, omdat de betaling van den ter mijn door Engeland Frankrijk zou verplichten tot delging van zijn oorlogsschulden aan En geland. Zoolang nog de mogelijkheid bestaat, dat Frankrijk zijn betalingen aan Engeland en Amerika moet hervatten, bestaat geen uitzicht op ratificatie van de overeenkomst van Lau sanne door de Fransche Kamer» commissarissen worden bij enkele candidaat- stelling gekozen verklaard. Daarna komen enkele bestuursvoorstellen om trent vakopleiding en statutenwijzigingen aan de orde, die aangenomen worden. Na een kleine pauze verschijnt Z. Exc. Mgr. dr. Lemmens, bisschop van Roermond, verge zeld van den secretaris van het bisdom, den hoogeerw. heer Van der Marck, den zeereerw. heer van Oppen, pastoor-deken van Venlo en de weleerw. heer Omloo, adviseur van den R.K. Middenstandsbond afd. Venlo, ter vergadering. Zij worden met applaus begroet. De voor zitter verwelkomt Mgr. en brengt dank uit voor dit bezoek. Mgr. zegt vervolgens dank voor de hulde en voor de betuiging van eerbied voor het ker kelijk gezag. De voorzitter dankt Mgr. voor zijn woorden. HU verzekert, dat de leden ernaar zullen han delen. Hij stelt de toezeggingen van den bis schop op hoogen prijs en zegt gaarne de mede werking van den bond toe bij eventueel over leg. Vervolgens geeft Mgr. den bisschoppelijken zegen en verlaat de vergadering, welke staande „Aan U, o Koning der Eeuwen" zingt. Daarna worden de besprekingen voortgezet en voorstellen aangenomen en verworpen. Eeni ge voorstellen .omtrent plaatselijke heffingen lokken breedvoerige discussies uit. Het gerechtshof te Den Haag deed Woens dag uitspraak in de zaak van de malversaties bij den Pensioenraad. Zooals men zich zal herinneren hadden voor de Haagsche Rechtbank terechtgestaan drie ge wezen ambtenaren bij den Pensioenraad, ver dacht van verduistering en valschheid in ge schrifte. De verdichten Z. en R. werden door de recht bank veroordeeld tot twee jaren en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van drie maanden voorarrest en verdachte P. tot twee jaren ge vangenisstraf, eveneens met aftrek van drie maanden voorarrest. In hooger beroep vroeg de advocaat-generaal bevestiging van de vonnissen der rechtbank. Het" Hof, thans arrest wijzende bevestigde de vonnissen der rechtbank, met dien verstande echter, dat voor alle verdachten een aftrek van zeven maanden voorarrest zal plaats hebben. De nationale R.K. athletiekkampioenschap- pen zullen dit jaar te Amsterdam gehouden worden en wel op Zondag 21 Augustus. De R.K. Nederlandsche Athletiek Unie heeft de katholieke Amsterdamsche Sportvereeniging V. I. C. bereid gevonden zich met de organisatie van deze wedstrijden te belasten. Het is derde maal, dat de katholieke nationale kampioenschappen verwerkt worden en gezien de energie waarmede de organiseerende ver- eeniging de zaak voorbereidt, kunnen wij zeker op succes rekenen Hoewel de nationale athle- tiekorganisatie nog jong is, meenen de organi sators, dat onze katholieke athleten voldoende zijn gevorderd om een demonstratie van hun kunnen te geven op de Amsterdamsche sintel- baan, waar dan ook op 21 Augustus de kam pioenschappen zullen worden verwerkt. Wij weten dus nu reeds, dat de 21ste Augus tus een mooie propaganda-dag zal worden voor onze katholieke athletiekbeweging. De bekende athleet voor het nummer honk. stapsprong, de Fin Rajasaari, heeft zich tijdens zijn training op het schip, dat hem naar Ame rika bracht, een ernstige voetblessure bezorgd. De mogelijkheid is groot, dat de Fin niet op de Spelen kan uitkomen. De Engelsche sprinter Reid is tijdens den overtocht naar Amerika ernstig ziek geworden. In de Amerikaansche havens landden dage lijks onderscheidene landenploegen voor Los Angeles. Onlangs kwamen onze Nederlandsche athle ten te New-York aan om de reis per trein over St. Louis voort te zetten. De Finnen en Hongaren zijn te New-York aangekomen, terwijl de Australiërs te San Pedro in Californië aan land gingen. Te San Francisco zijn de Chineezen, Japanneezen en de athleten, die de Philippijnen vertegenwoor digen, aangekomen. Tesamen zijn er van deze drie landen meer dan 100 athleten. Dinsdag werd de vijfde etappe verreden van den Tour de France. De route leidde van Pau naar Luchon, een afstand van 225 K.M. Eerste werd de Italiaan Pesenti in den tijd van 9 uur 33 sec.; 2. Faure toerist zelfde. In het totaal klassement is de stand thans: 1. Leducq, 44 uur 20 min. 21 sec.; 2. Stoepel, 44 uur 22 min. 33 sec.; 3. Aerts, 44 uur 26 min. 55 sec.; 4. Pesenti, 44 uur 27 min. 14 sec. Landenklassement: 1. Frankrijk, 133 uur 36 min. 12 sec.; 2. België, 133 uur 42 min. 27 sec.; 3. Italië, 133 uur 49 min. 59 sec.; 4. Duitsch- land, 133 uur 55 min. 24 sec. De semi-internationale voetbalwedstrijd Oost- Holland—West-Duitschland zal op 16 October worden gespeeld. De ontmoeting vindt plaats in Nederland, in welke plaats is nog niet vast gesteld. In April 1933 zal te Düsseldorf de landen- wedstrijd Duitschland—Nederland worden ge speeld als returnontmoeting van het samen treffen in 1931 in het Stadion te Amsterdam, dat In een gelijk spel eindigde. Woensdagavond heeft te Bergen op Zoom van omstreeks halftien tot ongeveer elf uur een wolkbreuk plaats gehad, die veel schade heeft veroorzaakt. De Vijzelstraat stönd over een lengte van on geveer veertig meter geheel blank. Het water bereikte een hoogte van 40 c.M. Het verkeer was geheel gestremd. In verschillende sigaren- en fruitwinkels zijn de voorraden door het binnen- stroomende water bedorven. Van een heerenhuis in de L. Vrouwestraat zijn op de tweede verdieping twee plafonds naar beneden gestort, waardoor het grootste ge deelte van het zich op die verdieping bevindende meubilair ernstige schade leed. Persoonlijke ongelukken zijn hierbij die voorgekomen. Op het Korenbeursplein gleed iemand van een dorpel in een kelder. De man werd met moeite gered. Bij de nieuw gebouwde brug over het spoor men jammerlijk in de vlammen om. ting over een oppervlak van veertig vierkante meters ingestort; steeds verzakken nog andere gedeelten van dien straatweg. Voor zoover bekend, beloopt de schade, die in de stad is aangericht, reeds duizenden gul dens. Tijdens het hevig onweer van Dinsdagavond, is de bliksem ingeslagen in de varkensschuur van den heer Jb. Clay, te Sybecarspel. Slechts 4 varkens konden, met brandwonden overdekt, worden gered. Veertig varkens kwa men jamemrlijk in de vlammen om. De dieren waren niet verzekerd. Het woonhuis kon slechts met groote moeite, dank zij den hevigen regen, worden behou den.. Tijdens het onweer, dat Dinsdagavond boven Oosterwolde woedde, is de bliksem ingeslagen in de boerderij van den veehouder J. van R. aldaar. Een schuur met pas geoogst hooi werd een prooi der vlammen. Te Langedijke werden bij den veehouder Groothoff zes koeien, die in de weide liepen, door den bliksem gedood. Tijdens het hevige onweer, dat Dinsdagavond te Steggerda woedde, is de arbeider A. de Groot en zijn zoon, die op het land aan het werk waren, door den bliksem getroffen en gedood. Te Oud-Reimst is de landbouwer J. Rap door den bliksem getroffen en gedood. Locatelli heeft zich na zijn overwinning op Sybille te Milaan direct naar het trainings kamp van Jeff Dickson te Saint Maurice be geven om zijn training te voltooien voor het titelgevecht om het Europeesch kampioenschap Lichtgewicht tegen van Klaveren, welke plaats vindt op de wielerbaan te Rotterdam op Zon dag 17 Juli a.s. De training bestaat uit hardloopen, snel wandelen, schaduwboksen, roeien pn zwem men. Over het algemeen is men te Parijs van meening, dat Locatelli van Klaveren zal ver slaan. Het zeven-jarig dochtertje van den schipper J. W. L., dat op den Kanaaldijk te Tilburg zat te spelen, geraakte te water en werd kort daarop levenloos opgehaald. De heer J. Heus uit Purmerend, Is Dinsdag middag, toen hij nabij Schermerhorn aan het zwemmen was, door onbekende oorzaak ver dronken. Aan het strand-Noord te Scheveningen is Dinsdagavond 7 uur aangespoeld het lijk van een onbekende vrouw, naar schatting 26 jaar. Het signalement luidt: donkerbruin of donker blond haar, vermoedelijk bruine oogen; gave tanden, slank postuur, lengte ongeveer 1.70 M.; kleeding: zwart zijden japon, lichte onderjurk, rose directoire, donkerbruine kousen, zwarte lage, nieuwe schoenen. De commissaris van politie, afd. C. te 's-Gra- venhage, verzoekt te worden bekend gemaakt met de identiteit. Gisterenavond pl.m. 8 uur had op den Rijks straatweg te Wijk aan Duin een ernstig auto ongeval plaats. De heer K. V., wonende ta Heemskerk, reed per rijwiel op den Rijksstraat weg toen hij door een luxe auto, welke hem ach terop reed, werd aangereden. V. bleef bewuste loos op den weg liggen. Toevallig passeerde ter plaatse dokter de Weert uit Velsen, die de eer ste hulp verleende en overbrenging naar het Roode Kruis Ziekenhuis noodzakelijk oordeelde. Per ziekenauto is V. naar het ziekenhuis ver voerd. De auto, waarvan de radiateur was in gedeukt is naar de garage van de W. gesleept. De politie stelt naar de oorzaak een onder zoek in. Naar wij nader vernemen, is de heer V. aan de gevolgen zijner verwondingen hedenmorgen overleden. Bij K.B. is met ingang van 16 Juli a.s. aan den commies bij den P.T.T—dienst H. van En gelen op zijn verzoek als zoodanig eervol ont slag verleend.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 6