De wedstrijden in het Stadion Opruiming 101® Belangrijke Prijsvermindering INMAAK ARTIKELEN!! Hoesbergen Kockmann F0NGERS-RIJWIEL ZATERDAG MAANDAG COUPONS 20°/< ZOMER MANTELS PROCENT REDUCTIE GERZON H. J. v. d. MEER Radio - Electra J. J. VAN KOOTEN 1 MARKTEN 7 Schagchelstraat 7 HILLEGOM FIJNHOUTHANDEL KOOPERS GEVRAAGD PLEIN 22 HAARLEM EXPEDITIE ROSSENAAR VRIJDAG 15 JULI Schlebaam onoverwinlijk Korf sterkste B-stayer STOFZUIGERS Gegolfde Platen V. d. LANS EN BUITENGEWONE VERKOOP WIELRENNEN Siorm weer op de baan. Kampioen der Onafhankelyken verslagen Aantrekkelijke races Kampioen verslagen De mindere goden Schlebaum aan de kop Dep. van Financiën SUIKERINDUSTRIE OP JAVA Wat doet de regeering? Bouw derde kruiser RIJKSBUREAU JUBILEERT Onderzoek van handelswaren NAAR DE SOVJET-UNIE Studiereis van Nederlandsche landbouwkundigen UIT DEN OMTREK Uitbreiding Postkantoor te Hillegom HILLEGOM WARMOND Retraitenhuis „St. Petrus Canisius" te Bergen (N.-H.) FAILLISSEMENTEN LAMSVLEESCH D. SCHOUTSEN Papetorenvest 8-14-16, Haarlem - A. v. d. Berg Co. Wij leveren thans complete Steriliseer-uitrusting, KRUISSTRAAT 34-36 - TELEFOON 12485 CENTRAAL IJZERMAGAZIJN EINDEXAMEN, OVERGANG, Beide maken velen bang. H. B. S.'ers, Gymnasiasten, Kweekelingen, Lyceumgasten, Zoo gij slaagt, 'k vraag U één ding: Geef Uw fuif bij WESSELING. Groote Houtstraat ISS Telefoon 10737 KOOPT VOOR UW VACANTIE EEK ZE ZIJN GOEDKOOP EN GOED TELEFOON 12000 EXTRA REDUCTIE Q OP DE BESTAANDE COUPONPRIJZEN Onze geheele voorraad DAMES- EN KINDER- brengen wij m den verkoop met tot wmirn Of het nationale tintje dat de Stadiondirectie aan het programma had gegeven, oorzaak was van het wegblijven van de wielren-enthousias- ten weten we niet, maar een feit is het, dat het bezoek aan de Stadionbaan gisterenavond wel heel slecht was. Alle tribunes vertoonden groote gapingen en speciaal de Marathontri bune was leeger dan ooit. Toch had dit pro gramma, waarop weliswaar de namen van bui- tenlandsche beroemdheden ontbraken, maar dat de goede Nederlandsche krachten tezamen bracht, veel meer belangstelling verdient. Juist het ontbreken van de sterke buitenlanders was oorzaak, dat we nu een spannenden strijd kre gen tusschen gelijkwaardige tegenstanders. Vooral het nummer achter motoren was daar door bijzonder boeiend. Het programma werd geopend met een wed strijd voor nieuwelingen over 6 K.M. Na een aardigen strijd won C. Kooy op ver dienstelijke wijze. De uitslag was: 1. C. Kooy, 2. van Gelder, 3. A. van Ingen, 4. J. van Lil. De eerste rit van den sprintwedstrijd bracht den Hagenaar v. d. Leur en den Amsterdam mer v. d. Linden aan de start. Na een einde loos gebalanceer moest v. d. Linden den kop ne men. In slakkengang ging men de laatste ronde in, wat tot gevolg had dat v. d. Leur in de bocht naar beneden gleed. Er werd toen overgereden, Thans nam v. d. Leur den kop en hoewel v. d. Linden uitstekend reed, wist de Hagenaar toch voor te blijven en als eerste de eindstreep te passeeren. I. M. v. d. Leur (laatste 200 M. in 13 2/5 sec.)2. A. v. d. Linden. In den tweeden rit reed de kampioen der onaf- hankelijken v. d. Heuvel tegen v. d. Leur. In een spannenden wedstrijd werd v d Heuvel eerst op de eindstreep geklopt. 1 M. v. d. Leur (laat ste 200 M. in 13 2/5 sec.); 2. J. v. d. Heuvel. Vervolgens reden v. d. Linden en v. d. Heuvel. Ook nu werd er 1% ronde gekropen. Bij het ingaan van de laatste bocht gleed thans v. d. Heuvel uit de baan. De rit werd daarom over gereden. Na spannenden strijd won v. d. Linden met klein verschil (laatste 200 M. in 13 1/5 sec.) 2. v. d. Heuvel. De totaal uitslag was: 1. M. v. d. Leur; 2. A- v. d. Linden;, 3. J. v. Heuvel. Na de pauze werd een inhaalwedstrijd gere den met triplet-gangmaking. Voor het eerst na vele jaren zagen we hierbij den eens zoo beken den Haagschen stayer J. Storm weer in de baan. Zijn tegenstander was K. van Nek Czn. een neef van den populairen Klaas. De Hagenaar, die de tripiets Hoevens-H. Engelmoer-Adam en Ooms-Bakker-Krunder tot zijn beschkking had, bleek nog best mee te kunnen en aanvankelijk liep hij dan ook in, doch Brilman-J. Engel- moer-Visser en Anspach-Ikelaar-W. Bouquet, tJWtken prachtig en het lukte hun tenslotte van Nek het eerst over de streep te brengen. 1. K. v. Nek Czn in 5 min. 53 3/5 sec.; 2. Jac. Storm op 10 M. Zeer sportief schonk van Nek aan Storm zijn bloemen en beiden reden een eereronde. De B stayers v. d. Valk, Korf, Bouquet, Kruyd en Wildschut reden een wedstrijd over 20 K.M. Kruyd nam den kop, doch werd in de vol gende ronde reeds verdrongen door Korf, die, soepel en in goeden stijl rijdend, al dadelijk een kleinen voorsprong nam op zijn concurrenten. Bouquet bleek in dit gezelschap de minste en het was alleen aan de bandenpech van Wild schut te danken, dat hij van de laatste naar de vierde plaats verhuisde, v. d. Valk kwam op de helft van den wedstrijd opzetten en passeer de Kruyd. Een aanval op Korf bracht daarna spanning. Langen tijd bleef v. d. Valk jagen, doch bq een serieuze poging raakte hij los. Korf gooide er toen meteen een schepje op en ver grootte zijn voorsprong. Onbedreigd won hij tenslotte de race: 1 J. Korf, in 16 min. 19 sec.; 2 K. v. d. Valk op 125 M.; 3 W. Kruyd op 1650 M.; 4 S. Bou quet op 1900 M.; 5 J. Wildschut op 3200 M. I De premiewedstrijd voor beroepsrijders en onafhankelijken over 6 K.M. was vooral aar dig door het groote aantal deelnemers. Niet minder dan 35 renners waren gelüktijdig in de baan en waar er heftig werd gestreden om de premies, die na elke 3 ronden verreden werden, kon het publiek genieten van een spannenden kamp. Visser en Louwer, die een uitlooppoging waagden en kranig volhielden, wisten daardoor eenige premies in de wacht te sleepen. Tegen het einde liep de Wolf uiten op uitstekende wijze won hy daardoor de race. De uitslag was: 1. De Wolff; 2 Lorié; 3 Hoe- vens; 4 Anspach; 5 C. Bakker. De premies werden gewonnen door: Lorié (2); Visser (2)Louwer (1) en Hoevens (1). zy die in dezen wedstrijd geen prys of pre mie hadden gewonnen reden nog een troost- wedstrijd over 4 K.M. Winnaar werd hier W. Bouquet; 2 Sliphorst; 3 Brilman; 4 Miiller; 5 P. Leene. Tot slot van den avond werd een wedstrijd met motorgangmaking gehouden over 75 K.M. De volgorde by de start was Leddy, Domhof, Schlebaum, De Graaf, Snoek, Blekemolen en v. d. Wulp en in dezelfde volgorde pakten de renners hun motoren. Schlebaum toonde echter reeds dadeiyk dat het hem ernst was en na enkele ronden zat hy reeds vlak achter Leddy. Een aanval volgde, Leddy gaf even strqd, doch tegen het tempo van Schlebaum was hy niet bestand en na ongeveer 10 ronden had de po pulaire Amsterdammer de leiding. Ook Bleke molen was ondertusschen op dreef gekomen en had kans gezien de derde plaats in te nemen. Opgejaagd door v.d. Wulp moest hij nu op Leddy af. Een felle aanval volgde en al spoedig lag Blekemolen op de tweede plaats, v.d. Wulp wist echter ook niet van opgeven en in een prachtig tempo bleef hij achter Blekemolen jagen. Spannender nog werd het toen Schlebaum achter v.d. Wulp kwam. Deze en Blekemolen waren de eenigsten die nog geen ronde achter stand hadden. Uitstekend gaf v. d. Wulp strijd en het gelukte hem zelfs Schlebaum eenmaal af te slaan, doch tenslotte moest hy toch zijn meer geroutineerden concurrent laten passeeren. Blekemolen, die Schlebaum zag naderen, zette er een vervaarlijk tempo in en in betrekkelijken korten tyd zat de kleine Amsterdammer reeds weer op een tiental meters achter Schlebaum. Op deze plaats bleef hij rustig volgen. De overige renners, van wie alleen Domhof niet kon mee komen en moest opgeven, brachten eveneens spanning door hun goede aanvallen. Op de helft van den strijd was de stand 1. Schlebaum, 2. Blekemolen, 3. Snoek, 4. De Graaf, 5. Leddy, 6. v. d. Wulp. De laatste vier renners hadden allen een ronde achterstand, terwyi alleen Blekemolen nog niet gelapt was. Toen waagde Blekemolen den aanval. Met De Graaf naast zich ging hy op Schlebaum af, doch op het beslissende moment raakte zoowel Blekemolen als De Graaf los. Schlebaum profiteerde onmiddellijk van de situatie en vergrootte weer zqn voorsprong. Snoek op de derde plaats reed regelmatig en volgde het tempo vlot. Hy wist zelfs een feilen aanval van Blekemolen gedecideerd af te slaan. Leddy kwam, toeh er nog 40 ronden waren te ryden, goed opzetten. Hy joeg achter Snoek aan dat het een lust was, doch tegen zijn stadgenoot kon hij het toch niet bolwerken. Blekemolen, die schitterend reed, waagde daarna den aanval op Snoek. Ronden lang lagen de twee renners naast elkaar. Dan was Blekemolen iets voor en dan weer Snoek. Op het moment echter dat men Blekemolen overwinnaar van dezen verwoeden strijd dacht, liet hy los. En de onoplettendheid van zijn gangmaker Besson bezorgde hem meer achterstand dan noodig was. Toch gaf Bleke molen niet op en in een flink tempo liep hy weer op de anderen in. De Graaf was onder tusschen op de derde plaats beland, terwijl Snoek de vyfde plaats innam. Een poging van den Hagenaar om Leddy van de vierde plaats te verdringen, mislukte. En hiermee was eigen- ïyk de strijd gestreden. In ongewüzigde volg orde gingen de renners over de streep. Het eind resultaat was: 1. J. Schlebaum in 1 u. 511/5 sec., 2. C. Blekemolen op 450 M., 3. A. De Graaf op 625 M., 4. Leddy op 675 M., 5. C. Snoek op 725 M., 6. M. v.d. Wulp op 1200 M. By K.B. is benoemd tot commies by het de partement van Financiën in vasten dienst Mr. H. Albarda te 's Gravenhage, met bepaling, dat deze benoeming zal ingaan op den dag waarop hy zal zqn ontheven van zijn functie van secre taris der Staatscommissie tot verlaging van het peil der Rqksuitgaven. Aan het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over de wetsontwerpen lo tot nadere wüziging en aanvulling van de afdeeling I, IV, VI, VII, IX, IXa en IXb der begrooting van Ned. Indië voor 1932, en 2o vaststelling van nieuwe afdee- lingen Vila (haven van Makassar), VTIb (Emmahaven) en VIIc (haven van Belawan) van de Ind. begrooting voor 1932 wordt het volgende ontleend: Eenige leden merkten op, dat de regeering tot dusver nog niets heeft gedaan voor het instandhouden van een der voornaamste bron nen der welvaart in Indië, n.l. de suikerindustrie op Java en zq waren van oordeel, dat de regee ring onverwqld de vraag dient te overwegen, wat tot steun dezer industrie zal kunnen worden gedaan. Zij wezen hierby op de verschenen bro chure: „De invloed van de huidige wereld- stroomingen op de Java-suikerindustrie", uit gegeven door de Ned. Ind. Handelsbank en de Ned. Ind. Landbouwmaatschappq en waarin wordt voorgesteld de oprichting eener coöpera tieve vereeniging van Java-suikerproducenten onder toezicht en met medewerking van de regeering. Gevraagd werd hoe de regeering tegenover deze denkbeelden staat, waarbq opge merkt werd, dat de regeering hierbq in het oog dient te houden, dat reeds verscheidene fabrieken op Java zqn gesloten en dat andere den aan plant beperken. Hoe meer men hiertoe overgaat hoe moeilqker het zal zyn de cultuur weder tot ieven te brengen. Sommige leden brachten den bouw van den derden kruiser ter sprake, waartegen zij in het huidige tqdsgewricht bezwaar hadden. Zq zagen zich genoopt uiting te geven aan hun afkeuring van den kruiserbouw door hun steun aan deze wetsvoordrachten te onthouden. Enkele andere leden konden zich hiermede vereenigen en be treurden het ten zeerste, dat tenslotte tot den bouw is besloten in een tqd, waarin de toestand van 's Rijks financiën tot zoo groote zorg aan leiding geeft en aanzienlqke tekorten op de Ned.-Ind. begrooting dienen te worden aange zuiverd. In zulk een tqd uitgaven te doen voor oorlogsdoeleinden, achtten zq onverantwoorde- lqke politiek. Naar aanleiding van deze opmer kingen spraken zij ook hun leedwezen er over uit, dat de Nederlandsche afvaardiging ter Ont wapeningsconferentie zich niet tegen het gebruik van duikbooten had verzet. Ware dit gebruik verboden, dan zou, gezien het doel, waarvoor de Minister van Defensie den bouw noodig oordeelt, deze kruiser overbodig zqn. Uit deze overwegin gen zagen ook deze leden zich verplicht hun steun tegen de onderhavige ontwerpen uit te brengen. Vele andere leden merkten hiertegen op dat de verwerping dezer wetsvoordrachten op de genoemde gronden weinig zin zou hebben, vermits deze in geen enkel opzicht met den bouw van den kruiser verband houden. Wat overigens dezen bouw zelve betreft, stelden deze leden zich geheel achter de regeering. Opschor ting van den bouw achten zq met de regeering, in 's Lands belang, onmogelqk. Den 15en Juli is het 25 jaren geleden, dat het Rqksbureau voor Onderzoek van Handels waren, thans gevestigd Bezuidenhout 191. Hen Haag, werd geopend te Leiden. Naar aanleiding daarvan heeft een klein geïllustreerd boekje het licht gezien, waarin de werkkring en geschiedenis van deze voor handel en industrie zoo nuttige instelling zqn uiteengezet. In 1907, voornamelqk op aandringen van den toenmaligen Middenstandsbond tot stand gekomen om aan middenstanders en klein- industrieelen de gewenschte voorlichting en hulp te verschaffen, heeft het Rqksbureau zich in den loop der jaren tot een instelling ontwikkeld, die niet slechts winkeliers en de klein-nyverheid behulpzaam is geweest, doch aan handel en industrie in het algemeen veel diensten heeft bewezen, door verschillende vormen van voorlichting, hulp bij exportmoei lijkheden en het instellen van onderzoekingen op menig gebied. Daarnaast werden vele werk zaamheden verricht voor de regeering en in stellingen of diensten van het rijk. enquêtes ingesteld van verschillende artikelen, in de oorlogsjaren veel onderzoekingen in verband met de uitvoerverboden en crisistoestanden ge daan, medegewerkt aan regelingen volgens de warenwet, aan de normalisatie enz. Bovendien vonden, voor zoover mogelqk, nog chemisch- wetenschappelqke onderzoekingen plaats. Al lerlei hierover vindt men in het boekje ver meld, dat door de Algemeene Landsdrukkerq eenvoudig, doch keurig op eenheidsformaat is uitgevoerd. Door illustraties van de verschillende huis vestingen van het Rijksbureau, een lijst van publicaties, grafieken enz., wordt van de in stelling in een kort bestek een goed beeld ge geven. Het is voor handel en industrie te hopen, dat deze nuttige instelling nog lang haar dien sten zal kunnen blqven verleenen. Met het oog op de tijdsomstandigheden vindt eenige herdenking, dan door de uitgave van bedoeld werkje, niet plaats. De Algemeene Bond van oud-leerlingen van inrichtingen voor Middelbaar Landbouwonder- wqs organiseert een studiereis van ongeveer drie weken naar de Sovjet-Unie. De groep, die uit twaalf deelnemers bestaat, wordt geleid door den heer E. Vogelenzang, secretaris van den bond en Rentmeester van de Provincie Noord-Holland. Bezocht zullen worden de centra van den collectieven landbouw in de buurt van Rostov aan den Don, het Mitschurin Station voor Zaadselectie in Koslov, het Staatspluimveebe- drijf in Kiew en verder tractorfabrieken, land bouwproefstations en fabrieken van landbouw werktuigen. De deelnemers zijn Donderdag uit Amsterdam vertrokken. De Rqksgebouwendienst heeft aanbesteed het uitbreiden en verbouwen van het post-, tele graaf- en telefoongebouw te Hillegom. Laagste inschrqfster was de N.V. Aanneming Maatschappq „Lamet" te Den Haag voor 31.800. Statuten De „Stcrat." bevat de statuten van de N.V. Brandstcffenhandel, voorheen Fa. J. Schoonderbeey, alhier. Sociëteit de Kaag. Door het bestuur van de sociëteit „de Kaag" alhier is aan den Minister van Arbeid en Eonomishe Zaken verzoht de aan de Sociëteit verleende vergunning te willen om zetten in een vergunning voor Maatschappelijk verkeer. Verslag warenwet. Uit het verslag van den heer directeur scheikundige van den keurings dienst voor waren ontleenen wq het volgende: Het aantal keuringen ter plaatse bedroeg 1163, terwql het op laboratorium werden gekeurd 71 artikelen. Het aantal geïnspecteerde winkels be droeg 27 terwql tevens 7 bakkerijen werden ge ïnspecteerd. Twee artikelen werden afgekeurd, terwijl wegens overtreding der warenwet 1 pro ces-verbaal werd opgemaakt. Roeiboot omgeslagen. Eenige jongens van circa 15 jaren waren aan het spelevaren in een roeiboot op de Leede, alhier. Zq werden een beetje al te vrijmoedig, zoodat op een gegeven oogenblik het bootje ocsloeg en allen te water geraakten. Een juist passeerende motorboot ver leende de noodige hulp, zoodat met eenige in spanning de knapen wederom op het droge kon den worden gebracht. De schrik zat er dusdanig in, dat zq het roeien er maar aangegeven heb ben. De roeiboot werd door de motorboot op sleeptouw genomen en naar de haven gebracht. 12—15 Juli Meisjes-Congreganisten 17—25 jaar. 16—19 Juli Jongenspatronaten 15—17 jaar. 1922 Juli Meisjes-Congreganisten 1725 jaar. 2326 Juli Mannen St. Ignatiusclub (le Re traite) voltallig. 2730 Juli Meisjes-Congreganisten 15—17 jaar. 30 Juli2 Aug. Jongelingen boven 18 jaar. 25 Aug. Meisjes-Congreganisten 1725 jaar. 69 Aug. Leerlingen St. Jozefsgezellen-Ver- eeniging. 912 Aug. Dames Onderwqzeressen. 1316 Aug. Jongelingen boven 17 jaar. 2326 Aug. Jonge Dames Middenstand. 2730 Aug. Jongenspatronaten 1517 jaar. Voor inlichtingen -n aanvragen gelieve men zich te wenden tot de Directie van het Retrai tenhuis te Bergen (N.H.). Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Uitgesproken: 13 Juli: N.V. Hermetio. kan- toorhoudende Amsterdam, St. Geertruiden- steeg 12b. L. van den Adel, koopman, Amsterdam. Orteliusstraat 159 huis. S. P. Bohnen, handelende onder den naam Wolmagazyn Mubo, Amsterdam, de Clercq- straat 122. R. H. D. Daamen, sigarenwinkelier, Am sterdam, le Helmersstraat 239 huis. J. v. d. Kuil, schilder en koopman, A'dam, Barentzstraat 93. J. de Wit, winkelier in huishoudelijke artikelen, Amsterdam, v. Ostadestraat 344 hs. A. van Norden, Amsterdam, Spinoza- straat 19 II. A. Schaafsma, aannemer, Amsterdam, v. Tuyll v. Serooskerkenplein 9. J. G. van Reyendam, Bussum, Voormeulen- weg 69. E. Voulon, schoenmaker, Laren (N.H.), Kloosterweg 6. A. T. C. Benink, meubelmaker, Amsterdam, v. Hallstraat 10. Ch. F. Larmené, Amsterdam, Stolwqk- straat 4. A. Schaudi, vertegenwoordiger, Amsterdam. Tweede Weteringplantsoen 15. 14 Juli: G. J. v. d. Riet, handelaar in zeep, Laren, Oud Blaricummerweg 12. Vernietigd bij arrest van het Hof, Amsterdam: 5 Jul: H. E. Jacobs, Amsterdam, Amstel 352. 13 Juli: H. J. Kaptein, vroeger timmerman en aannemer, thans garagehouder, Rossum 91 Gem. Weerselo. G. J. Wigger, winkelier en caféhouder. Denekamp, Nordhornschestraat. W. A. de Groot, steenhouwer, Enschede, Laaresch. S. H. Balkema, houthandelaar, Dedems- vaart gem. Avereest. G. J. H. Meijer, koopman, winkelier en venter, Magele B 99, gem. den Ham. M. Keymel, koopman, Dordrecht, Nerse- straat. H. Zuiderent, koopman, 's Gravendeel. P. G. van Genderen, schipper, Papen- drecht. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 13 Juli: M. Rudolph, Amsterdam. J. H. Bult, Lonneker, Oldenzaalsche straat 3 A 136. AVENHORN, 13 Juli Coöp. Land- en Tuinbouw- en Marktvereen. Avenhom en Om streken Aanvoer 110,000 kg. groote Schotsche 1,50 tot 2,40, 15000 kg. kleine Schotsche 1,40 tot 2,00, 30 zak slaboonen dubb. z. dr. 2,40 tot 2,70 per zak. AVENHORN, 14 Juli Aangevoerd 105000 kg. groote Schotsche 1,40 tot 2,60 per 100 kg., 15000 kg. kleine Schotsche 1,50 tot 1,70 per 100 kg. 230 zak dubbele slaboonen zonder draad 2,00 tot 2,25. BEVERWIJK, 14 Juli. Aardbeien. Prijs per 100 K.G. 6.50—14. Het gaat met de aardbeien- prijzen steeds in dalende lijn. Sedert 1914 heeft de prqs niet zoo laag gestaan als Donderdag. De stortregens van Dinsdagavond hebben aan de kwaliteit geducht afbreuk gedaan. BOVENKARSPEL (Station) 14 Juli 1932 „De Tuinbouw" Aardappelen gr. M. 0.65 1.40, id. kl. M. 1.05—1.20, Koks Nin. Due. Sutt 0.801.00, Eigenheimers 1.501.90 per baal, aanvoer 209 schuiten; Roode Kool 1.902.20 per 100 K.G. Aardappelen: Ninetyfold 0.851.00, Schot sche 0.851.35, kleine 1051.15, Eigen heimers 1.651.90, per baal, aanvoer 10170 baal; Roode Kool 1.902.20 per 100 K.G., aanvoer 1400 K.G. CULEMBORG, 14 Juli Kersen 18 tot 20 ct. per pond, roode bessen 4 tot 9 ct., kruisbessen 7 y3 tot 8 ct., witte bessen 4 ct., zwarte bessen 13 ct., zilveruien 11 tot 12 ct. per kg., suiker- boonen 19 ct. per kg., doperwten 4 tot 7y ct. ENKHUIZEN, 14 Juli. Groenten: Groote Schotschen 1.001.75; Kleine Schotsen 0.70— 1.00; Grove Schotsen 0.80; Eigenheimers 1.30 2.05; Snijboonen 0.140.18; Slaboonen 0.26 p. kg. ENKHUIZEN, 14 Juli. Visch. Aangevoerd wer den 3 vaartuigen 120 kg. ansjovis (38 15 kg.) prijs 0.14; 1 vaartuig 15 kg. kameransjovis prijs 0.110.12. HEM, 14 Juli 1932 Zuider—Kogge Schot sche groote 0.751.00; kleine 1.10—1.20: Witte 0.90—1.05; Roode Kool 0.60—0.90. HOOGKARSPEL, 14 Juli. Marktvereeni- ging „De Eendracht", Prqsnoteering aardappe len: Schotsche 7585; Ninetyfold 8595; Kleine 80—85. HOOFDDORP, 14 Juli. Granen en zaden. (Boerennoteeringen). Rogge 6.006.50; Ch. Gerst 6.006.50; Haver 6.256.35; Duiveboo- nen 9.0010.00; Groene Erwten 1012; Kana riezaad 6.006.25; Karwijzaad 1718; Blauw- maanzaad 3032 per 100 kg. KOPENHAGEN, 14 Juli. Boterprqs. De officieele Deensche botemoteering bedroeg heden 170 Kronen is 0.81 per K.G. OBDAM, 14 Juli 1932 Marktbericht „De Tuin bouw". Aanvoer 105600 Gr. Aard. van 1.30 —1.60; 1000 Dr. 1.60—170 PURMEREND, 14 Juli. Afslagvereeniging Beemster, Purmerend en omstreken. Aard appelen: Schotsche muizen ƒ0.310.89, BI. Eigenheimers 0.600.88, per zak; Kleine aard appelen: Schotsche muizen 0.230.54, per zak; Slaboonen: Dubbele ƒ2.402.70, id. z. dr. ƒ2.80 —2.85, enkele ƒ3.20, per zak; Snijboonen: Stam, smalle 0.602.10, per zak; Tuinboonen 0.18 —0.21, Peulen 25, Doperwten 37.50, alles per zak; Roode Aalbessen 1034, Zwarte Bes sen 1016, per 100 K.G.; Klapbessen 0.60 2.10, per 10 K.G.; Perziken 511 per 100 st.; Aardbeien 0.08—0.19 per pond; Bloemkool 1 4 per 100 st.; Spinazie 0.40 per 6 K.G.; Sla ƒ12.50 per 100 krop; Andqvie 0.100.60 per kist; Wortelen ƒ46.60 per 100 bos. TER AAR, 14 Juli. Centrale Veiling. Peulen ƒ0.250.70; Doppers ƒ0.701.15; Cape. ƒ0.55 Witte Cap. ƒ1—1.10; Snijboonen ƒ1.40—1.90: Stek 2060 cent, Princesseboonen 1.702.40; Stamboonen ƒ1.501.90; Grof ƒ0.851.30; Basterd ƒ1.35; Bommen 0.50. WINKEL, 14 Juli. Aalbessen 5—17; Kruis bessen 2—3; Frambozen 20—25; Aardbeien 610; Slaboonen 1618; Snqboonen 16 18; Peulen 710; Aardappelen 1.001.50; Tuinen 1.602.60 Spinazie 12 per 50 kg.; Bloemkool 2—3; Kropsla 1—3; Komkommers 7—9 per 100 stuks. WOGNUM, 14 Juli Aardappelen: Groote Muizen 0.70, middenprqs: id. kleine 0.75; Komkommers 5.107.40 per 100 stuks; Sla boonen 0.110.15 per 100 st.; Snijboonen 0.130.17 per 100 stuks; Wortelen 2.10 4.80 per 100 bos; Sla 1.101.90 per 100 krop; Meloenen 0.230.41 per stuk; Aardbeien 0.160.25 per K.G. ZWAAG, 13 Juli. Aardappelen 160230; tomaten: A ƒ16.90; id. B ƒ16; id. C ƒ14.80; id. CC ƒ7.60; slaboonen 1624; snijboonen ƒ143022.00; spinazie 26; postelein ƒ28; peulen 618; doppers 613; tuinboonen ƒ1.704.00; druiven ƒ5468; aardbeien ƒ20 30; roode bessen ƒ1525; tros bessen 2228; Prolofic 2435, alles per 100 K.G. Bloemkool ƒ2.90—6.80; roode kool ƒ2.40—6.80; sla ƒ1.40— 4.00; komkommers ƒ3007.80; perziken ƒ3. 9.80; wortelen 2.606.90, alles per 100 stuks. GULPEN, T4 Juli 1932. Eierveiling. Aange voerd 2300 kipeieren. Kilogramprijs 6.48. Prijzen: 55-56 KG ƒ2.50, ƒ2.90 per 100 st; 59-60 KG ƒ2.70, ƒ3.20 per 100 st; 63-64 KG f320, 3.50 per 100 st; 69-70 KG ƒ3.60; bruine 55-65 KG 2.60, 3.30 per 100 st; kleine eieren 2.40 Eendeieren aanvoer 300; prijzen ƒ3.10 per 100 stuks. AMERSFOORT, 14 Juli. Fruit- en Groen- tenveiling. Druiven 3840, kersen 2526, frambozen 2338, roode bessen 915, kruisbes sen 811, tomaten 711, aardbeien 1324, me loenen 42, perziken 69, spinazie 79, poste lein 68, snijboonen 2325, spercieboonen 22 33, tuinboonen 34, peulen 1321, doppers 10 —21, capucijners 13—22, komkommers 810, bloemkool 35, spitskool 34, rabarber 37, wortelen 35, andqvie 1325, sla 2326 en bieten 2641 ct. HONSELERSDIJK, 14 Juli Meloenen le soort 0,14 tot 0,25, id. 2e soort 0,12 tot 0,13 ct. per stuk, druiven, Black Alicante 033 per pond, tomaten A 1,10 tot 1,60, id. B 0,65 tot 1,40, id. C 1,00 tot 1,40, id. CC 0,25 tot 0,70 per 12)4 p. WOERDEN, 14 Juli 1932 Aardbeien 14 y, tot 26 ct., kruisbessen 3 tot 10 ct., roode bessen 4 tot 12 ct., zwarte bessen 10 y, tot 13 ct., kersen 25 tot 26 ct., roode kersen 17 ct., uitjes 5 tot 7 ct., frambozen 30 tot 33 ct., alles per pond; komkommers Zy, tot 7)4 ct., bloemkool 1% tot 4)4 ct. per stuk, kroten 2 tot 3 ct., rabarber 1tot 4y, ct., peen 5 tot 6 ct. per bos, stam- suikerboon 17 tot 21 ct., stokprincesseboon 30 ct., pronkers 19 tot 21 ct., peulen 2% tot 25 ct., doppers 5 tot 14)4 ct., idem krombek 9 y, tot 13 y2 ct., koninkjes zy. tot 7 ct., tuinboonen 2 tot 3 ct., spinazie 7)4 tot 3 ct., snqboonen 19 tot 20 ct. per kg., sla 13 tot 14 ct. per 10 st. WIJK BIJ DUURSTEDE, 14 Juli Fruit veiling Roode bessen 4 tot 12 ct. per pond, zwarte bessen 4 tot 9 ct., suikerboonen 10 tot 25 ct., frambozen 22 tot 30 ct. UITHOORN, 14 Juli 1932. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 2173 stuks, Prijs Goudsche kaas le soort R.M. 2224; 2de soort 19 21; zonder Rijksmerk 1922. Handel kalm. ZEVENHOVEN. Eierenveiling enz. Aantal eieren 8397 stuks. Kippeneieren 2.553.40 per 100 stuks. Eendeieren 2.002.25; Kaas 0.180.22 per pond; spek 0.200.22 per pond; paardenvleesch 0.28—0.30 per pond; bananen 0.040.05 per stuk. Wortelen 0.65 —0.07 per bos. houdt in de afdeeling Spotprijzen Zie de etalage Geladen Varta-accu's 3.59 Gebruikte en demonstratiestofzui gers vanaf 20.— Ook in huurkoop ƒ1-per week. De Stofzuiger Centrale P. ELZERMAN - ZIJLSTRAAT 87 Haarlem Tel. 16431 te koop. Te bevragen: F. JOOSTEN, Wouwermanstr. 18. Haarlem, Tel. 12258 Lamslappen, per pond 25 ct. Lamscarbonade 35 ct. Lamslappen z. b55 ct. Lamsbout 70 ct. Lamsvet p- pond 30 ct. 5 pond Gemalen Vet 100 ct. 5 pond gesm. Vet 100 ct. Rund-, Varkens- en Kalfsvleesch tegen concurreerende prijzen SCHAGCHELSTRAAT 4. 8 ROLFILM-OPNAMEN 0.75 en 0.85 De 3de Rolfitm ontwikkelen en afdrukken een ovaal Spiegeltje met foto van uw opname er achter CADEAU 6 foto's vanaf 1.25 Cabinet gratis Pasfoto's ATELIER BROUWERDW.STR. I Zondags geopend 104 uur Werkdagen geopend 10half 3 uur en na 7 uur ANNEX ZAGERIJ - SCHAVERIJ Slav, en Amer. eiken Triplex-fineeren Tafelranden Celotex Import van Oost-Indisch hardhout Telefoon 16232 voor onzen geweldigen voorraad restanten PIJPEN van 29 en 39 cent ALLE MERKEN TEGEN CON CURREERENDE PRIJZEN VOORRADIG! GROOTE HOUTSTRAAT 133 hoek Comelissteeg HST ADRES VOOR UW ROOKARTIKELEN bestaande uit: 1 completen Inmaakketel met Houder en Thermometer, elk 6 stuks Welt-inmaakglazen, y2 Liter, Liter en 1 Liter (18 stuks totaal), Receptenboekje, voor den prijs van 8.75. Prima 2-gaats Snqboonenmolens 1.40. Verstelbare 2-gaats Snyboonen- molens 1.60. Origineele PEE-DEE 2-gaats Snijboonenmolens 1.70. Diverse merken losse gummi-inmaakringen vanaf 30 cent per dozijn. GERZON DAGELIJKSCHE SNEL-VRACHTDIENST Rechtstreeks: HAARLEM - PURMEREND - HOORN Via: Buiksloot - Landsmeer en Dp-Puriand - Kwadijk - Middelie en Kosthuizen - Assendelft - Krommenie - Zaanstreek - Jisp - Wormer VERTREK: HAARLEM—HOORN 1 uur 's middags VERTREK: HAARLEM—via ZAANSTREEK 3 u. 's middL HAARLEM—PURMEREND 2 x daags. BESTELLINGEN: BEGIJNHOF 29 zwart - TELE F. 11570. Beleefd aanbevelend, TH. HOSSEN AAR.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 7