ONZE OMROEPER KOMT IN 75.000 GEZINNEN District Haarlem van den D.H.V.B. ^ARIA-STICHTING DE JAARVERGADERING Steeds crescendo kleine advertenties 0 WINKELJUFFROUW R.K. Dienstbode R.K. Dienstbode Net Dagmeisje FORD (n. m.) OMROEPER DINSDAG 19 JULI GEVRAAGDE BETREKKINGEN I R.K. Kappersbed. Buitenmeisje huishouding Waschvrouw R.K. HUISHOUDSTER huishouding fl. R.K. Dienstbode STRIJKSTER AANGEBODEN BETREKKINGEN H.H. BAKKERS JUFFROUW Modiste en apprêt. Bekwame Strijksters Winkeljuffrouw Jongste Bediende R.K. Boerenknecht R.K. MEISJE Gevraagd FLINK MEISJE Huishoudster le Verkoopster Nette Fietsjongen FIETSJONGEN net R.K. Dagmeisje TE KOOP GEVRAAGD TE KOOP AANGEBODEN HITTEN Te koop Orgel te koop TE HUUR AANGEBODEN Winkel en Woonhuis Zoekt U een mooie Woning of Villa VRIJE HUIZEN HEEMSTEDE 1 Vraag en Aanbod van Pensions NET PENSION DIVERSEN DEKENS Kennismaking Op een uitstekend seizoen met groei en bloei van senioren en junioren-afdeelingen kan worden terug gezien Een terugblik Twee eerste klas kampioenen Het R.K. Haarlemsch elftal De geestelijke belangen Vol goeden moed Jaarverslag penningmeester Bestuursverkiezing BILJARTEN WATERPOLO H. Z. en P. C.Haarlem 10 PAARDENSPORT Concours-hippique te Roosendaal DAMMEN .HAARLEMSCHE DAMCLUB" J ub ileum wedstr ij d IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK Persoonlijke kampioenschappen HilversumE. D. O. 44 Dienstbetrekkingen s c Cevraagd en aangeboden 10 cent per regel 20 cent per regel (Niet voor den handel) Net Persoon gevraagd HUWËLIJK Een ijverige naaister is altijd te verkriigen door n In een der zalen van Café Restaurant „Cen traal" aan de Groote Houtstraat, hield Maan dagavond het District Haarlem van den D.H. V.B. zijn alg. Jaarvergadering. Aanwezig waren alle aangesloten vereenigin- gen, alsmede de Geest. Adviseur, Kapelaan v. Houten en de heer G. Kruiver, secretaris van den D.H.V.B. De heer F. Mooren, voorzitter van het Dis trict, opende de vergadering op de gebruikelijke wyze, waarin hij in het bijzonder den heer G. Kruiver, den Bondssecretaris, welkom heette en den aanwezigen verzocht een kort gebed te storten voor den heer Letschert, Juniorenleider van het Haarlemsche District, die Zaterdag avond j.l. van de laatste H.H. Sacramenten is voorzien. De heer Mooren stelde tevens voor de ver gadering te beginnen met punt 7 der agenda, Bespreking Beschrijvingsbrief Jaarvergadering D.H.V.B., om de heeren in de gelegenheid dien aangaande den heer Kruiver diverse vragen te stellen. Hiervan werd een druk gebruik gemaakt, ter wijl de verschillende voorstellen ter algemeene vergadering duidelijk door den heer Kruiver toegelicht werden. De bespreking had een geanimeerd verloop. Eerst nu werden de Notulen der vorige ver gadering voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. Bjj de Ingekomen stukken was een schrijven van den Bondspraeses, Pater Esser, waarin hij mededeelde, dezen avond niet aanwezig te kun nen zyn wegens retraite, alsmede een schrijven van de vereeniging H.B.C., waarby zij een can- didaat stelde voor het Districtsbestuur. Volgde hierna het jaarverslag 1931/1932 van den secretaris, den heer H. v. Turnhout. Zooals reeds jaren traditie is in ons district wordt de maand Juli beschouwd als de over gang van een oud naar een nieuw vereeni- gingsjaar. Begrypelijk is het dan ook, dat wy hier dankbaar gebruik van maken en dezen mijl- paal benutten om nog eens een terugblik te werpen op het afgeloopen jaar en de verschil lende gebeurtenissen, welke in dit tydperk plaats vonden, nog eens in de herinnering der vergadering terug te roepen. En aldus doende mogen wij op de allereerste plaats constatee- ren, dat het district Haarlem op de bereikte resultaten met voldoening terug mag zien. De geweldige aanwas van junior- en adspi- rantleden, welke wij in het vorig jaarverslag reeds constateerden, was oorzaak, dat vrijwel alle bij ons district aangesloten vereenigingen met meerdere elftallen uitkwamen. Onder de energieke leiding van den heer Letschert vlotte het verloop der junioren- en adspiranten-com- petitie bijzonder goed en mede, dank zij den zeer drogen winter, kwam er flink schot in de diverse wedstryden. Helaas was een ernstige ziekte van genoemden heer oorzaak, dat hij zijn taak, welke hem zeer ter harte ging, niet kon beëindigen. Uit den aard der zaak stond zyn plaatsver vanger voor een zeer moeilijke taak door on voorbereid midden in het seizoen den competi tiewagen in het rechte spoor te moeten hou den; doch het gelukte den heer Mooren de competities vrywel zonder stagnatie tot een goed. einde te brengen. Kunnen wij dus op een bevredigend verloop der junioren-competities wyzen, niet minder tevreden mogen wy zijn over de sportieve pres taties van de seniorelftallen onzer vereenigin gen. Het district had het bijzonder voorrecht idt jaar twee R.K.F. eerste klaskampioenen te herbergen, welke beide meedongen om het kam pioenschap van Nederland, terwijl de derde eer ste klasser de tweede plaats in haar afdeeling innam. Voegen we daarbij nog, dat onze tweede klas ser na een minder goed begin weer van oude kracht bleek, Geel-Wit na jarenlangen stryd den D.H.V.B. vaarwel zegde en zich volgend seizoen I.V.C.B.-er kan noemen, benevens dat onze eer ste en tweede klas D.H.V.B.-ers onder de sterk- sten hunner afdeeling gerekend konden wor den, dan blijkt hieruit onomstootelijk, dat het Roomsche sportleven in Haarlem bloeit. Helaas zijn er echter geen rozen zonder doornen en die doornen althans in het oog van het dis trictsbestuur zijn de ook dit Jaar weer veel vuldig voorgekomen klachten omtrent onregel matigheden by wedstryden. Het is werkelijk jammer, dat wy ook ditmaal weer op hetzelfde aambeeld moeten hameren. De practijk heeft ons geleerd, dat het met de mentaliteit van sommige spelers in onzen Roomschen bond be droevend gesteld is en zware straffen waren noodzakelijk om het monster der spelverwor- ding het hoofd te kunnen bieden, wy doen ook thans weer een ernstig beroep op onze ver eenigingen om mèt ons deze ernstige kwaal des tijds te bestrijden, en wy hopen van harte, dat ditmaal onze stem niet eens roependen in de woestijn zal blijken. Over de praestaties van ons vertegenwoordi gend elftal valt moeiiyk een oordeel te vellen. Ter gelegenheid van de „Mittovos" werd een schitterend geslaagd sportfestijn gehouden op het H.F.C.-terrein. Al zegevierden onze Amster- damsche vrienden op onverwachte wijze over Haarlem, de propaganda welke deze wedstrijd deed uitgaan voor de Roomsche sport vergoedde veel, zoo niet alles. Dit jaar kwam het districtselftal ook nog in het veld tegen het elftal van het district Noord- Holland. De nietszeggende 00 uitslag was hoofdzakelijk te wijten aan de onvoldoende speelgelegenheid en wij kunnen ons niet aan de gedachte onttrekken, dat onze Noord-Holland- sche broer zich met de organisatie van dezen dag er wel wat al te gemakkeiyk heeft afge maakt. Na afloop van het seizoen werd, evenals vo rige jaren, door de junioren gestreden om het kampioenschap Haarlem, terwijl in de Paasch- vacantie de Roomsche velden weer gedaverd hebben van de strijdkreten der schooljongens. Onze deze laatste wedstrijden hebben reeds burgerrecht in ons district verkregen, al willen wij hier niet verhelen, dat de organisatie dezer wedstryden nog niet zoo is al wy dat graag ge- wenscht hadden. Zijn hiermede de voornaamste feiten op sport-technisch gebied vermeld, thans willen wij nog een enkelen greep uit ons huishoudelijk leven doen. Onze geestelyke belangen waren dit jaar weer toevertrouwd aan kapelaan J. P. v. Houten, over wiens grooten steun voor ons district niet be hoeft te worden uitgeweid. Hier geldt 't spreek woord: „Goede wyn behoeft geen krans" voor 100 Voor de eerste maal werd het jaarlijksch tri duüm niet georganiseerd door ons district, doch op verzoek van de R.K. Commissie voor Lich. Opv., belastte deze laatste zich met deze zaak om zooveel mogelijk algemeenheid aan dit tri duüm te verleenen. Verblijdend was het, dat ook dit jaar den Roomsche voetballers in zeer groote getale aan deze geestelyke oefening deelnamen. Naast vele bestuursvergaderingen woonde het districtsbestuur eenige malen vereenigingsver- gaderingen bij tot het geven van inlichtingen en oplossen van kwesties. Ook by diverse lustra van vereenigingen toon de het districtsbestuur zyn belangstelling. De vergadering van districtsbesturen ter gelegenheid van het 12%-jarig bestaan van den D. H. V. B. werd door het vrijwel volledig districtsbestuur bijgewoond. Ook hadden eeni ge leden van het districtsbestuur eenige mon delinge conferenties met het D.H.V.B.-bestuur omtrent zaken het district en vereenigingen rakende. Wij zijn thans gekomen aan het einde van onze beschouwingen, doch wy achten het on zen plicht alvorens hiertoe over te gaan onzen hartelyken dank te betuigen voor de groote medewerking welke wij in het afgeloopen jaar van alle vereenigingen hebben mogen onder vinden. Met goeden moed kunnen wy het ko mend seizoen tegemoet zien. Organisatorisch en sporttechnisch nemen onze vereenigingen in I. V. C. B. en D. H. V. B. een uitstekende plaats in en gestaag breidt ons district zich uit. Mochten wy in de loop van het jaar het Halfwegsche „N.A.S." het welkom toeroepen in onzen kring, juist deze week ontvingen wy de verheugende mededeeling dat ook in Vijfhui zen en Vogelenzang Roomsche clubs het le venslicht aanschouwden, welke zich reeds als lid van den D.H.V.B. aanmeldden. Hieruit blijkt voldoende, dat de Roomsche sport in het Haarlemsche nog steeds crescendo gaat en dat de stad van Mgr. Aengenent op dit gebied een eerste plaats inneemt. Het is onze innige wensch, dat deze voor uitgang zich in de toekomst moge handhaven en dat, ondanks malaise op velerlei gebied, door de krachtige samenwerking tusschen districtsbestuur en vereenigingen ook in het komend jaar de Roomsche voetbalsport ln Haarlem en omstreken zal groeien en bloeien tot heil onzer mannelijke jeugd. De heer v. Turnhout had een applaus in ontvangst te nemen voor zijn keurig verzorgd verslag. Dit liet eveneens een optimistisch geluid hooren. De rekening sloot op een bedrag van f 498.96batig saldo f 213.82 «/I. Het verslag van de kascommissie toonde aan dat in de uitgaven een telfout was geslo pen. Het batig saldo werd dus f 223.82^ (v. j. f 171.81 y2). De heer P. P. Smit werd onder dank der vergadering gedechargeerd voor zijn uitste kend financieel beleid. De heeren Faase, Boot en v. Turnhout waren dit jaar aftredende bestuursleden, maar zij stelden zich allen wederom herkiesbaar. H. B. C. had den heer Th. v. d. Horst candi- daat gesteld. De stemming had het volgende resultaat. Uitgebracht werden 92 stemmen, de heer v. Turnhout verkreeg alle stemmen 92, de heer Boot 81, de heer Faase 47 en de heer v. d. Horst 45 stemmen. Gekozen werden dus de aftredende heeren v. Turnhout, Boot en Faase. Tot afgevaardigde naar de algemeene jaar vergadering van den D. H. V. B. werd benoemd de heer P. P. Smit. Eenige mededeelingen aangaande de Junio ren-competitie 19321933 werden hierna ge daan, waarna de kampioensdiploma's werden uitgereikt aan Onze Gezellen voor de behaalde kampioenschappen in de afd. A. en B. der Junioren-competitie. Kap. v. Houten hield tijdens de rondvraag een opwekkende rede, terwijl tevens diverse aangelegenheden naar aller wensch werden af gehandeld. Met den Chr. groet werd hierna deze verga dering gesloten. NOBELSBEKER Vrijdagavond behaalde de B. O. „Haarlem" een verdiende overwinning in Hof van Holland aan de Groote Markt. Hieronder de uitslagen- B. C. H.: G. W- Metz J. Okker J. v. d. Loo W. Houtkooper P. L. Derp Ch. Jauvaux pnt.fcrt. h.s. gem. 150 14 30 10.71 100 30 14 3.33 40 34 8 112 28 17 60 27 46 30 9 8 1.17 4.00 1.27 1.53 Totaal 508 car. Vorige stand 681 car. Zondagmiddag werden te Utrecht op het zwemfeest van U. Z. C. de finales gespeeld van den polodag, waar de beide competitie tegenstanders H. Z. en P. C. en Haarlem el kander voor de eerste en tweede plaats be. kampten. Wanneer de scheidsrechter beginnen fluit, stelt H. Z. en P. C. zich met een in valler op, Haarlem met drie voor v. d. Boo- gaardt, Ellinckhuizen en Zeeman. Er ontwikkelt zich een aantrekkelijke snelle open stryd, waarby de Hagenaars trachten hunne grootere snelheid op Haarlem uit te spelen. Haarlem weet echter door goed ver dedigen voorloopig stand te houden, totdat Ingelnyff vrij komt en er snel met den bal van door gaat. Hemsbergen tracht door over nemen te redded. Ingelnyff plaatst echter keurig terug en met een hard en scherp schot nemen de Hagenaars de leiding. Haarlem niet ontmoedigd, blijft goed party geven en ondernemen nu eenige goede aan vallen. Het schieten is echter te zacht en zon der pardon retourneert de Haagsche doelman alles wat in zijn bereik komt. Rust komt met I0. Na de rust gaat den stryd gelijk op. Ingelnyff schiet eenige malen juist over; terwijl aan den anderen kant Liezenberg en Pieters eenige kansen missen. De stryd blijft tot het einde zeer aantrek kelijk, doch geen der partijen weet het net te vinden. Het einde komt met een kleine over winning voor de Hagenaars, 10. De Nieuwe Roosendaalsche Sport- en Ryver- eeniging te Roosendaal heeft dit jaar een flink succes gehad met de organisatie van het groot internationaal concours-hippique, hetwelk (Zon dag) te Roosendaal werd gehouden. Er was enorm veel belangstelling en ook de wedstrijden mochten zich in groote deelname verheugen. De uitslagen zyn als volgt: I. Bestgaand landbouwtrekpaard: le prys J. v. d. Heyden, Steenbergen, met Marsana; 2e pr. L. Vroolijk, Fijnaart, met Marie; 3e pr. P. van Iersel, Dinteloord, met Trees; en 4e pr. C. Ver hulst, Roosendaal, met Cora. II. Bestgaand landbouwtuigpaard: le prys C. Coppens, Roosendaal; 2e pr. B. Houtepen, Oud-Gestel; 3e pr. Adr. Mulders, Standdaar- buiten en 4e pr. J. van Tiggelen, Roosendaal. III. Harddraven 1000 M. (Eerste serie): 1. J. Vermeulen, Leur, met Lies; 2. Th. Brocatus, Oud-Gastel, met Moor; 3. Joh. Akkermans, Oude Molen, met Terra. (Tweede serie): 1. A. Neelen, Roosendaal,met Nelly; 2. C. Verhulst, Roosendaal, met Ivora; 3. C. Poldermans, Steenbergen, met Lies. Beslissing: le prijs J. Vermeulen; 2e pr. Th Brocaus; 3e pr. C. Verhulst; 4e pr. A. Neelen en 5e pr. C. Poldermans. TV. Achtervolgingsrit (voor leden): le prys L. Verbeek, Steenbergen, met Moeslin; 2e pr. Chr. de Wit, Oud-Gastel, met Moor; 3e pr. C. Verhulst, Roosendaal, met Ivora; 4e pr. J. Moe- rings, Oud-Gastel, met Kitty; en 5e prys A. Neelen Roosendaal, met Nelly. V. Internationaal Draven 1600 M.: le prijs G. van Loon, Chaam, met Luc; 2e pr. F. Goris, Antwerpen (B), met Nora; 3e pr. C. Verbeek, Steenbergen, met Moeslui; en 4e pr. J. Ver meulen, Leur, met Lies. VI. Internationale vluchtkoers 2000 M.: le prys Vermeiren, Minderhout (B.), met Sally; 2e pr. de Wit, Leur, met Semur; 3e pr. J. Pee- ters, Antwerpen (B.), met Premier; en 4e pr. A. Verhoeve, Hoogstraten (B.), met Towel. De renbaan was prachtig in orde, terwijl overigens de wedstrijden door een prachtig droog en zonloos weer werden begunstigd. In hotel ,,'t Hof van Holland" te Haarlem speelden Maandagavond j.l. de .Haarlemsche Damclub" II tegen de Damclub „Haarlem" I/II een eere-wedstrijd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der „Haarlemsche Damclub". Het volledig verslag van dezen wedstrijd luidt als volgt: „Haarl. Damcl" II Damcl. „Haarlem" I/n Bordnr. 1. J. PoppenG. P. Heck 11 2. W. van PeltW. van Daalen 02 3. D. KleenJ. van Berkum xx 4. H. v. Lunenburg Jr.D. A. v. Abs 20 5. J. Balk—J. P. Exel Jr1—1 6. J. WielengaP. van Wamel 11 7. Th. WesselmanA. M. Berghuis 02 8. A. Kiel—J. Singeling 1—1 9. J. OtterC. Dikkeboom 11 10. H. BerghuisR. C. Broekmeijer 20 Totaal 99 De winnende vereeniging ontving een door de Racing Club Haarlem hiervoor beschikbaar gestelde verguld zilveren medaille. De met een x gemerkte partij werd afgebro ken en wordt Donderdagavond as. uitgespeeld. In hotel ,,'t Hof van Holland" werden Maandagavond jl. de wedstrijden om de club- kampioenschappen 1931'32 der „Haarlem sche Damclub" voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: HOOFDKLASSE. Finale om den titel J. W. van Dartelen wint van J. v. d. Gies- sen. Promotie-degradatie hoofdklasse 2e klasse J. van LooyH. Greeuw afgebroken. Promotie-degradatie 2d«/3de klasse. Ph. F. Amelung wint van P. G. M. Ottoli- ni Sr. F. W. de Pater wint van P. J. Bijrij. DERDE KLASSE Herkamp voor een plaats in de promotie- competitie C. Kool—H. C. Onkenhout afgebroken. Opening nieuwe terrein Z. R. C. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe terrein van Z. R. C. te Zeist, speelden Hilversum en E.D.O. den openingswedstrijd om een zilveren beker. Hilversum had een invaller en E.D.O. kwam in de volgende opstelling uit: v. Roon, Swart, Boeree, Koppen, Vrenegoor, Oomen, v. Norde, v. Gemert, Goemaat, Calland, Koene. Er is een vrij talrijk publiek als er wordt begonnen en er zit dadelijk gang in,- het weder werkte daar wel toe mee. Bij een aanval op het E.D.O.-doel protesteert Hilversum voor een doelpunt, v. Roon komt zijn doel uit en er kent dat de bal zat. Dit sportieve gebaar bracht ED.O. al dadelijk in de gunst van het publiek en moedigde ED.O. luid aan. Goe maat zorgde voor den gelijkmaker, heel kort echter, want een fout van v. Roon deed Hil versum weer leiden. Goemaat ozrgt er echter voor dat met gelijken stand van doel verwis seld wordt. Na de i*ust weet Hilversum tot twee keer de leiding te hernemen wat tlkens weer door Goemaat wordt te niet gedaan. Met het einde is de stand nog steeds 44. De verlen ging bracht ondanks het zwoegen der partijen geen beslissing en het lot moest beslissen. Hilversum was de gelukkige en werd daardoor eigenaar van den beker. Augustus wordt voor E.D.O. een drukke oefenmaand want er werdt deelgenomen aan de seriewedstrijden van Spartaan en Velox. OMROEPERS Koop - Verkoop - Huur Verhuur etc. iiiiiiiiiiiiiutiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiniiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiE liiiiiuiiiiiiiiiiiiiiuitiiiiiiiiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiuiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii B. z. a. een goed kunn. scheren en knippen. Br. lett. O 6999, aan A. KUIN, Agent van dit blad, Bovenkarspel. O 6999 B. z. a te Haarlem Nette jonge Werk ster voor Dinsdag, Woensdag of Za terdag. Br. lett O 7000. bur v d blad B. z. a. 'n R.K. Holl. MEISJE, liefst Amsterdam. Als meisje alleen. Brie ven onder letter O 7002, bur. van dit blad. Biedt zich aan een flinke R.K. JONGEN, best kunnende melken en ook gene gen voor andere werkzaamheden. Adres: SJ. ALTENBURG, Boekeler- meer 192, Heiloo. O 6863 H.H. BAKKERS B z. a. een 2e Bakkersbedlende, 18 jaar, R.K., van g.g.v. Br lett. O 6870. Schans 21, Beverwijk. B. z. a. een net R.K. Leeftijd 17 jaar. Liefst met hulsel, verkeer. Br. fr. lett. A, C. KUILEN BURG, Agent „Het Centrum", Wil- nls. O 6948 Degelijke besch. R.K. Juffrouw z. z. g. g. in de liefst bij Dame of Heer alleen, waar hulp voor ruw werk aanwezig Is. Reeds als zoodanig werkz. Uitst. ref. Brieven onder letter O 6970, bureau van dit blad. wascht, bleekt, droog van de lijn, zoekt Wasschen te Amsterdam. O 6974 BOERENKNECHT. Plaatsing gezocht voor fl. Jongen, R.K., 19 J.. als Boerenknecht bij R.K. patroon. Br. aan het St. Vincentius- gebouw, Nwe Groenmarkt, Haarlem. O 6986 Net R.K. Meisje biedt zich aan te Haarlem voor de huishouding, zelf standig, v.g.g.v. Brieven onder letter O 7046. bureau van dit blad. Nette juffrouw zoekt plaatsing als liefst bij Heer of klein gezin. Br. fr. onder lett. O 6992, bur. van dit blad. B. z. a. een net Meisje voor de ook met koken bekend, leeftijd 22 J„ liefst omtr. Purmerend of Hoorn. Br. aan den Agent der Nieuwe Haarlemsche Courant C. STAVENUI- TER, te Volendam. O 6994 B. z. a. voor den dag of d. en n. Leeftijd 18 j. Br. lett. O 6991, bur. v. d. blad. R.K. Dultsch meisje zoekt betrek king als HUISHOUDSTER v. d. e. n. of als MEISJE-alleen, v. g. g. v. Brieven onder letter O 7003, bur. van dit Blad. B.z.a. net meisje voor HULP IN DE HUISHOUDING, omtrek Zuid of Oost. Brieven onder letter O 7014, bureau van dit blad. Net meisje biedt zich aan als Liefst 3 dagen per week. Br. onder letter O 7015, bureau van dit blad. Wegens omstandigheden b.z.a. te Haarlem of omg. een net DUITSCH MEISJE. Algeheel ontwikkeld Zag zich gaarne geplaatst bij anderen of als hulp in de huishouding. Hoog salaris geen verelsehte. Brieven ond. letter O 7044, bureau van dit blad. B. z. aan 15 Augustus of 1 Sept. R.K. EENV. HUISHOUDSTER 47 jaar, v.g.g.v., bij 1 of 2 personen. Brieven onder no. O 7026, bureau van dit blad. B.z.a. een R. K. BOERENWERK MAN, oud 27 jaar, goed kunnende melken en rijden. Br. no. 2453 'aan Nauta's Boekh. Velsen. O 7029 B. z a. een nette MODISTE intern. Br. onder lett. O. 7036, bur, v. d. blad. Silipitiniil BAKKERSLEERLING gevraagd voor gemengd bedrijf. Brieven onder lett. S. aan W. v. d. LANS, Agent v. d. blad, Hillegom. O 6998 Gevraagd een bekwame STRIJKSTER bij STOKMAN, Amsterdamschevaart 52 zw„ Haarlem. O 6824 GEVRAAGD: met het Kruideniersvak bekend. W. J. VOEST, Tromstraat 41, Utrecht. O 6934 Gevraagd te Utrecht een voor lichte winkeladministratie, be kend met boekhouden, g.g.v. Brieven leeftijd, godsdienst, verlangd salaris enz., adres L. PAANAKKER. Plan tage Kerklaan 33-35, Amsterdam. O 6935 gevr. te Amsterdam Ruime verdien sten. Br. lett. O 6972, bureau van dit blad. gevr. te Amsterdam. Br. letter O 6973 bureau van dit blad. Gevraagd te Amsterdam bekend met schoenenbranche, liefst de Duitsche taal machtig. Brieven onder letter O 6975, bur. v. d. blad. Gevraagd NET MEISJE van 95 uur. Zondags vry. VAN EMPELEN, Heerenweg 105B, Heemstede. O 6987 Flinke en nette R.K., gevr. op kantoor te A'dam voor lichte kantoorwerkzaamheden. Diploma Mulo. Onmiddellijke In diensttreding. Brieven onder letter O 7010, bureau van dit blad. voor de avonduren en Zondag. Aan melden tusschen 9 en 10: STA DIONTAXI, Van Tuyll van Seroos- kerkenweg 123. Amsterdam. O 7038 Voor direct gevraag een R.K. MEISJE bij D. ZUTT, in Brandstoffen, te Warmenhuizen. O 7019 2 AARDAPPELROOIERS gevraagd bij H. REINE, Heerhugo- waard (Noord). O 7022 Terstond gevraagd een best kunnende melken, bij D. Vlaar, 't Woud Voert 11, Bergen (N.H.). O 7024 Gevraagd te Amsterdam, 1 Aug. of later ln gezin met 4 kinderen, waar van 3 schoolgaand, net goed kunnende koken en werken. Prettig hulsel, verkeer. Brieven met opgaaf referentiën onder letter O 6977, bureau van dit blad. Terstond gevraagd een R.K. Dienst bode. Adres TH. KLAVER, bakker te Westwoud. O 6989 Gevraagd te Alkmaar tegen 1 of 15 Aug. een flink voor dag of dag en nacht (hulsel, verkeer. Zelfstandig kunnende wer ken en goed met kinderen omgaan. Br. onder letter O 6996, bureau van dit blad. (liefst van buiten), R.K., voor de huishouding, niet beneden 20 jaar. voor d. en n. Aanb. Prof. Sjollema- laan 20, Tuindorp, Utrecht. gevraagd v. m. 1. Omtrek A'dam. Brieven lett. O 7004, bur. v. d. blad. Gevraagd tegen 1 Augustus te Am sterdam een NETTE DIENSTBODE boven 20 J. voor d en n. Br. onder letter O 7005 bureau van dit blad. N. SMIT-BALLY'S Schoenmagazijn Leldschestraat 70-72, Amsterdam, vraagt per 1 Augustus een Persoonlijke aanbieding 's morgens vóór 12 uur. O 7011 gevraagd; leeft. 1516 jaar. v. DEUR- SEN'S Aardappelhandel, Paul Kru- gerstraat 14 Haarlem N. O 7017 gevraagd bij JAN DE WAAL, Mag- dalenenstr. 3, Alkmaar. O 7035 KAPSTER. Een leerling-kapster ge vraagd te Haarlem. Goed kunnende wasschen en inkrullen, van 1418 jaar. Br. lett. O 7032, bur. v. d. bl. Gevr v. gr. kruidenlersbedr. met vak bekend. Sal. f 89.00 p w. Aanm. J. Luykenstr. 108, Am sterdam. Woensdag 1112 v.m. O. 7037 Terstond gevraagd a. d. Oudegracht 74, Alkmaar. O 7034 Te koop gevr. of CHEVROLET (6-cvl.) vrachtw. 2 2% ton. N. BETJES, Akersloot. O 6995 Te koop gevr VERGROOTINGSTOESTEL of koker d. amateur prijs enz. Eise- lin. Boekh., Ceintuurbaan 416. let ter W, Amsterdam. O 7009 Te koop gevr. Heemstede of Bloemen- daal moderne Middenstandswoning met kap, v. en a. t. Prijs pl.m. 7 mille Br. m. ultv. lnl. lett. O 6984, bur. van dit blad. Te koop gevraagd een MEISJES- FIETS in goeden staat. Br. onder letter O 7030 Bur. van dit Blad. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiniiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiniiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiMiuiuiuiiniiiiis rnlllilllll!llllllillilllllllllllllllllil!lilllllllllllllllllllll!llllllllll!llllllll||||||||||||||||||||||||||||l||l!|||!|lll|||||||l||l|l||l|||||!||l||||!|l||||nilI|l!|l||IIIIIIUIII!ll!lll|||!|||||ininiiminillllS Te Koop twee beste, zware mak. voor alles, bij H. ZONNEVELD, Mient 74, Castrlcum. O 6997 BOVEN- en BENEDENHUIS te koop aangeboden. Belde leeg. Omtrek Zijlweg, Haarlem. Koopsom billijk. Adres: K. van Manderstr. 102 of Ged. O. Gracht 112rood, Haarlem. O 7001 ln onmldd. omg Wllh.p. en R.K. kerk te Utrecht een' VRIJ HUIS, bevatt. 5 krs., k. en t. Koopprijs f 5200. Br. onder letter O 6947, bur. van dit blad. TE KOOP AANGEBODEN VIOOL zoo goed als nieuw, met kist en stu dieboeken. Prijs 20.-. Brieven lett. O 6978, bureau van dit blad. Kleine 6 pers. 6 cyl. AUTO gesloten luxe model, zuinig. 1929. Over Amstelstraat 11a. Tel. 52558. O 6980 Te koop IJSKAST, één deur, ln pri ma staat, hoog 95, breed 75, diep 55, Prijs f 20.— Zandv.laan 373, Bent veld. o 6983 Te koop aangeb. een zoo goed als nieuwe Inzinkb. Trapnaalmachine en een Engelsch Ledikant met gezond heidsmatras en kapok matras. Brlev. letter O 6985, bur. van dit blad. Billijk ter overname 3 Coupons Hee- renstof, elk 4i£ el lang. Kleuren: d. blauw. d. grijs "en beige. Brieven on der lett. O 6990. bureau van dit blad. Te koop een prima 2 pers. ZEIL- KANO m. toebeh. Prys f 45. Te bevr. Marco-Polostr. 286, A'dam, 68 u. O 7006 wegens vertrek naar buitenland van particulier, zoo goed als nieuw, zwaar eiken. 15 Registers, 2 triolen. 2 knie- rollen, doorloopende harp. Br. ond. letter O 7013, bureau van dit blad. Te koop ln Haarlem (Noord) een mooi flink BURGERWOONHUIS met 'n blijvend vrij uitzicht. Brieven onder letter O 7031 Bur. van dit blad. f 35 mooie solide Singer TRAPNAAIMACHINE (ringspoel gegarandeerd goede ma chine, Bosboom Toussaintstraat 5 h. Amsterdam. O. 7042 GROENTENHAL ln het mooiste dorp van Utrecht ter overname. Verdienste f 80 p. week. Koopprys met mooien Inventaris f 1750. Br. letter O 7021 Bur. van dit Blad O 7021 TE KOOP CHROMATISCHE ACCORDION z.g.a.n. 4 ryen, 120 bassen met étui en rlemwerk. Br. onder lett. O 7023 Bur. van dit Blad. Te koop 15.000 REUZE TUSSCHENSOORT- PLANTEN van beproefd zaad bij F. LBINK. Pz„ Waardtlk. O. 7039 Te huur gevr. klein Woon- en Win kelhuis te Haarlem, voor babyzaak of woning daarvoor geschikt. Br. met opg. v. huur lett. O 6981, bur. v d bl. GROOT, LICHT PAKHUIS of werkplaats met bergzolder te huur 7.50 p. w„ ook afz Lange Heeren straat 38 rood, Haarlem. O 6982 VRIJ BOVENHUIS te huur te Haarlem f 7.25 per week KI Houtstraat No. 103. Br. onder lett. O. 7043. bur. v. d. blad. GEMEUBILEERD HUIS te huur gevraagd voor maand Augus tus; gezin met kinderen. Omtrek Amsterdam. Brieven met huurprys 2e Keucheniusstraat 14, Amsterdam O 6979 Voor le klasse vakman te huur pracht voor dames- en heerenkapper, op besten stand te Hulzen (Gooi) Brie ven aan B. M. VAN DEN BERG, Hulzen. o 7012 WIJ HEBBEN ZE IN ALLE HUURPRIJZEN. U BELT MAAR OP: HUIZEN AD MINISTRATIEBANK, FREDERIKS- PLEIN 47 - TELEFOON 32415 - AMSTERDAM. O. 7040 CELEBESSTRAAT 25 en GLIPPERWEG 59-61 bevattende 5 kamers, keuken, voor- en achtertuin, huurprijs vanaf 8.10 p. w. Dagelijks ook Zondags te bezichtigen. Te bevragen HUIZEN ADM. BANK, Mesdaglaan 28, Halte Pr. Mauritslaan, Telefoon 28730 O. 7041 ^i:iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiii:iiii!i«iuiin!!iimiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iniiiiii!iiiiini!niiii!ii!i:!!!ni:!i!!!i!iiiti!i!iiiiiniiniiiiiiiiiiiumiiË Juffr. b. b. zoekt Aangeboden RUIME ZIT-SL.KAMER m. of z. pension, m. gebr. v. plano, m aparten opgang, le etage Adm. de R.-weg Amsterdam. Brieven ond. letter O 7008, bureau van dit blad. ZIT-SLAAPKAMER OF ZIT- EN SLAAPKAMER met pension, omtrek Citation. Am sterdam. Brieven onder letter O 7007, bureau van dit blad. R.K. Jongedame zoekt omtrek Middenweg-Oost. Br. onder letter O 7016, bureau van dit blad. AANGEBODEN voor Heeren: Zit-Slaapkamers of Zit- en Slaapkamers met pension. LELIEGRACHT 25, Amsterdam. O 7027 Gevraagd te Bergen-Binnen of Bergen aan Zee van 121 Augustus ZITKAMER met gebruik van keu ken, eenv. doch heldere slaapgel. voor 5 pers. (geen kl. kinderen). Br. met prijsopg. letter O 7028 Bur. van dit Blad. O 7028 wniunmiiinimnminnninmninninmmmiiniinmimniHiiiRimiiiiiiiiiiiiiriiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiuiiiiiiiiiiHiiuiiiiiniinrnnnii Gevraagd 25 MILLE als le Hypo theek a 4% pCt. Brieven lett. O 6538 bureau van dit blad. Autorijschool EWALD HOLZHAUS, Bosb. Toussalntstr. 7 Amsterdam, Telef. 82104. LEERT AUTORIJDEN. Hessellng-Holzhaus. Hoofdweg 410, Amsterdam. Privé Cursus f 15-, Tot rjjbew. f 30.- overtrekken 4.65 met prima Sati net diverse kleuren. Gehaald en be zorgd. Dekenfabrlek, Admiralengr. 211 Amsterdam. O 6976 Net R.K. Meisje, 20 jaar, met flets, te Alkmaar zoekt VRIENDIN. Br. lett. O 6988, bur. van dit blad. Nette R. K. Boerenzoon, met eigen bedrijf, wenscht kennis making met een nette R. K. Boe rendochter, leeftijd 22 26 jaar, niet onbemiddeld, om na weder- zijdsch goedvinden "n huwelijk aan te gaan. Brieven, liefst met foto, geh. verz., onder letter O 7025 Bureau van dit blad. Te huur gevraagd. Jongelui die wil len gaan trouwen, zoeken een vrye Woning, omtrek Kathedraal Haarlem. Huurprijs f SO f 32.50 per maand. Br. lett. O 7033, bur. van dit blad Nett- Jonge man, R. K„ 31 Jaar, vaste positie, niet in de gelegenheid met dames in aanraking te komen, wenscht langs dezen weg kennisma king met eenvoudig degelijk R. K. Meisje, ongeveer gelijke leeftijd. Gehelmh. verzekerd. Brieven onder letter O 7018, bureau van dit blad. VERLOREN tusschen Pieter Kies- straat en Kenaupark te Haarlem een bos sleutels aan ring (groote en kl.), waaronder 2 Lipssleutels. Goede be looning voor vinder. Brieven onder letter O 7045, bureau van dit blad. VERLOREN Zondagavond vanaf HE. Waard tot Warmenhuizen een OVERJAS met geruiten voering. Gelieve deze tegen belooning terug te bezorgen bij Jn. DEKKER, Vrachtrijder. War menhuizen. O 7020

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 9