Het ging om de rechtszaak ®a ONZE OMROEPER KOMT IN 75.000 GEZINNEN Herriot heeft het laatste woord Koning Manuel R.K. MEISJE De aanslag op Dr. Luther Cholera in China PERU STELT SPECIALE COMMISSIE IN Markten WINKELJUFFROUW 500.— WOENSDAG 20 JULI Duitschland krijgt niets te Geneve Tot onderdrukking van revoluties Britsche Rijksconferentie Ontroerende rede kleine advertenties 1 GEVRAAGDE BETREKKINGEN Buitenmeisje H.H. Bakkers ONTWIKKELD Burgermeisje R.K. R.K. MEISJE NET PERSOON NAAIHUIZEN Kinderjuffrouw I AANGEBODEN BETREKKINGEN 1 FLINKE JONGEN Jongste Bediende Bakkersleerling Onderwijzer (es) Tuindersknecht R.K. Jongeman beschaafd Meisje NET LOOPMEISJE Stoomwasscherij Peeperkom, Heemstede VRAAGT MEISJES KAPSTER GEVRAAGD g TE KOOPAANGEBODEN I RADIO-TOESTEL TE KOOP TE KOOP KINDERWAGEN Sleeperswagen TE HUUR AANGEBODEN WINKELHUIS lste BOVENHUIS Vraag en Aanbod van Pensions Voll. Pension DIVERSEN 1000.- als le hyp. Een avontuurlijk advocaat, die de economische machine weer op gang wilde hebben Roosen als crisisoplosser Rijksbank bestal het volk Luther als getuige Dr. Luther Reeds bijna tweehonderd dooden LORD LYTTON ZIEK Voorzitter der Mandsjoerije- commissie Kardinaal Bourne huldigt hem in de Westminster-kathedraal WINKELSLUITINGSPUZZLE Automaat of geen automaat OUDERDOMS- INVALIDITEITS- EN PENSIOENWETTEN Eenheid in toepassing niet wel bereikbaar Verdronken Dienstbetrekkingen Gevraagd en aangeboden 10 cent per regel NET R.K. MEISJE NET DAGMEISJE PRACHT LICHTBAKJE TE HUUR BERLIJN, 19 Juli. Voor het Schepenge recht Berlijn-Centrum is het proces begonnen tegen den vroegeren advocaat Max Roosen en den Staathuishoudkundige Werner Kertscher, die op den avond van den 8sten April op het station Potsdam, een aanslag pleegden op den president van de Rijksbank Dr. Luther, die zich juist in den sneltrein naar Bazel wilde begeven. Allereerst gaf de 59-jarige Dr. Roosen een overzicht van zijn avontuurlijk leven. Roosen, die uit een Hamburgsche patriciërsfamilie stamt, is te Buenos Aires geboren, in Heidelberg ge promoveerd, was daarna een tijdlang assessor bij het Landgerecht en is tenslotte tot 1926 als advocaat te Hamburg werkzaam geweest. Roosen heeft zich grootendeels bezig gehouden met economische kwesties. Hij verklaarde, dat hij altijd het standpunt heeft ingenomen, dat geld verdienen wel heel gemakkelijk, maar ontzet- tjtend vervelend is. Eenige jaren geleden is hij lid geworden van den Bond van Nationaal-Socia- listische juristen en economen, die was gesticht door den Rijksdagafgevaardigde Frank. Hij heeft zich toen bezig gehouden met de oplos sing van het werkloosheidsvraagstuk, en met het vraagstuk van het weer op gang helpen der economische machine. In dien bond heeft hij Kertscher leeren kennen. Roosen meende, dat voor een goede oplossing van het crisisvraagstuk een kapitaal van twaalf milliard mark noodig zou zijn. Zijn voorstellen hebben echter bij de N.S.D.A.P. weinig instem ming gevonden. Alleen Kertscher, die vroeger de rechterhand van Helfferich is geweest, was het met hem eens. Daarom ook zijn hij en Kert scher in October 1931 uit de partij getreden. Dit uittreden heeft hij schriftelijk bevestigd in een brief, waarin hij schrijft, dat de N.S.D.A.P. het historische oogenblik voor het overnemen van de macht had verzuimd, en haar taak niet had begrepen. Roosen constateerde, dat dit schrij ven niet door hem, maar door de N.S.D.A.P. bij de acten van het gerecht was gevoegd. Hij was het ook niet eens geweest met de anti-semieti- sche clausule in de partij, omdat hij op het standpunt stond, dat de levenskracht van het Duitsche Jodendom voor Duitschland van be lang is. Roosen verzocht daarop zijn onmiddel lijke invrijheidstelling, welke echter door het gerecht werd geweigerd. Bij het verdere verhoor van Roosen kwam het herhaalde malen tot disputen tusschen Roosen en den President. Roosen vertelde vervolgens hoe hü Dr. Luther had aangesproken en hoe Kertscher op dat oogenblik had geschoten. Hij, Roosen, had den indruk, alsof Dr. Luther van meening was, dat het een bij vergissing gelost schot betrof. Voorts vertelde hij hoe Kertscher en hij zich zelf bij de politie hadden aangebracht. Vervolgens wordt uiteengezet, dat Dr. Roosen over financieele vraagstukken 111 stellingen had opgemaakt waarin hij zich uitliet over de geld- techniek van Duitschland en daarmee van de geheele wereld. Deze stellingen heeft hij aan de Rijksregeering gezonden, n.l. aan Brüning sn Dr. Luther. Daar zijn bemoeiingen zonder resul taat waren, is hij daarna begonnen met de voorbereiding van zijn aanslag. Hij had in een schrijven beweerd, dat de Rijksbank het volk sedert negen maanden bestal, want ze gaf bank papier uit tegen schoorsteenwissels. Het volk was op deze wijze bestolen voor een bedrag van ongeveer twee milliard, het was uitgemergeld door ambtenaren en groote banken. Dat is een misdaad die boven de wet staat en die daarom slechts door een daad kan worden verhinderd. Om die beweegredenen had hij op den Rijks bankpresident geschoten. In de namiddagzitting werd Dr. Luther als getuige gehoord. De Rijksbankpresident doet een verhaal van het gebeurde op het Potzdammer station en verklaart daarbij, dat de aanslag gepleegd is alleen om 'n rechtszaak te veroorzaken, waarbij Roosen zijn economische opinies naar voren kon brengen. Daartoe staan echter andere wegen open. Als deze niet naar het doel voeren, moet men van zijn staatsburgerschap afstand doen. Bij deze uiteenzetting werd onder de toehoor ders gelachen, waarop de president de zaal dreigde te ontruimen. De zitting wordt Woensdag voortgezet. WASHINGTON, 19 Juli (Reuter) Het departement van buitenlandsche zaken ver neemt, dat in China een cholera-epidemie ls uitgebroken, waaraan in de steden Tientsin, Nanking en Sjanghai reeds bijna 200 men- schen zijn gestorven. Er zijn meer dan 2000 gevallen en ook 27 vreemdelingen zijn door de ziekte aangetast. GENèVE, 19 Juli (VD). Volgens mededeelin- gen van Amerikaansche zijde hebben de onder handelingen tusschen Herriot en de Engelsche en Amerikaansche delegaties tot een definitief resultaat geleid. In de beide nog open vragen betreffende het bommen werpen en de vermindering van de aanvalstroepen is een formuleering gevonden, die rekening houdt met de Fransche wenschen. Het bommen werpen zou slechts buiten de slag- veldzöne worden verboden. Hoe die zöne zai worden aangegeven wordt niet gezegd, zoodat het verbod van bommen werpen volledig illu soir is. De situatie heeft zich sinds het persoonlijk ingrijpen van Herriot voor de Duitsche delega tie ongetwijfeld buitengewoon verscherpt. De sedert vijf maanden steeds weer uitgestelde be slissing omtrent de Duitsche gelijkgerechtigdheid en de ondubbelzinnige vaststelling of het toe komstige ontwapeningsaccoord ook de grenzen aangeeft voor de Duitsche bewapening, en of verder de ontwapeningsbetalingen van Versail les alleen voor Duitschland van kracht blijven mag onder geen omstandigheden verder uitge steld worden. Een langer op sleeptouw houden van deze beslissing, aldus wordt van Duitsche zijde beweerd, zou de op het oogenblik zeer moeilijke en gevaarlijke situatie van Duitsch land op de ontwapeningsconferentie zoozeer ver ergeren, dat de bevrijding van Duitschland van de boeien waarin het tot nu toe was geklonken, zeer dubieus zou worden. LONDEN, 19 Juli. (V. D.) Nadat slechts en kele dagen geleden een communistische opstan dige beweging in de Peruaansche stad Trujillo moest worden onderdrukt, werd, naar uit Lima wordt gemeld, in den nacht op Dinsdag te Hua- raz van militaire zijde een opstandige beweging aangemoedigd, welke evenwel direct door de re geering kon worden onderdrukt. Rebellen bezetten de tusschen Lima en Tru jillo gelegen stad Huaraz en de omgeving. Di rect stelden zij een eigen kabinet samen, dat be lastingverordeningen afkondigde. Regeerings- troepen konden de opstandelingen evenwel op de vlucht drijven. Verscheidene rebellen werden gedood en gewond. De leider van den opstand is er in geslaagd te ontkomen. De regeering van Peru heeft thans een spe ciale commissie samengesteld om revoluties te onderdrukken. President Cerro heeft gewezen op de noodzakelijkheid dat gezamenlijk moet worden opgetreden tegen het communistische gevaar. De eerste taak der commissie is een openbare leening uit te schrijven ten einde vliegtuigen aan te koopen, welke bestemd zijn om direct handelend tegen opstandelingen te kunnen optreden. QUEBEC, 19 Juli (Reuter). De „Empress of Brittain", met aan boord de Britsche en Zuid-Afrikaansehe delegatie voor de conferen tie van Ottawa, welk schip in lichte botsing ls geraakt met een vrachtschip op de Saint Law- rence-rivier, is in het dok gegaan. Nader seint Reuter. De delegaties voor de Imperiale Conferentie van Ottawa zijn enthou siast te Quebec ontvangen. Bij de aankomst van de „Empress of Britain" verdrong zich een dichte menigte langs den TSJINGTAO, 19 Juli (Reuter). De gezond heid van Lytton, den voorzitter van de enquête commissie in Mandsjoerije, laat te wenschen over, doch geeft geen reden tot ongerustheid. Lytton is met zijn collega's naar Peking op weg gegaan. Bij zijn aankomst te Tslnanfoe zal Lytton plaats nemen in het vliegtuig van Tsjang Hsu Liang, dat hem naar Peking zal brengen, waar hij in het Rockefeller-hospitaal zal worden op genomen. De overleden ex-Koning Manuel van Portugal is, nadat de Requiemmis in de Kathedraal van Westminster was gezongen en de absoute door Z. E. Kardinaal Bourne was verricht, op zeer eenvoudige wijze voorloopig bijgezet in de kleine katholieke kerk van Weybridge. Zooals bekend is, zal weldra het Hjk van den dooden koning naar Portugal worden overgebracht. De Portu- geesche regeering heeft zich zelf geëerd door het besluit te nemen, den vroegeren monarch een nationale begrafenis te bezorgen. Op 11 Juli had in de Kathedraal van West minster een plechtigheid plaats ter gelegenheid van den honderdsten wederkeer van den ge boortedag van den grooten en onvergetelijken Kardinaal Vaughan. De aartsbisschop van Westminster, Kardinaal Bourne, hield een rede. In deze rede kwam hij ook te spreken over Koning Ma- SsBpiSSiPië® Kardinaal Bourne nuel, wiens nagedachte nis hij in aangrijpende woorden hul digde. De kerkvorst deed dit te liever, omdat er anti-cleri- cale legenden over den ge storven Ko ning rond gaan, die be slist van de hand moeten worden ge wezen. De Kardinaal zeide: „Voordat ik u spreek over het eeuwfeest van Kardinaal Vaughan, naar aanleiding waarvan deze groote vergade ring in de metropolitane kerk wordt gehouden, is het een plicht der dankbaarheid en hooge waardeering, u allen en aan alle eerlijke ka tholieken oprechte gebeden te vragen voor de idelerust van zijne overleden majesteit Koning Manuel van Portugal. Twintig jaren leefde hij onder ons, Engel- schen. Aan iedereen is het bekend, dat hij nooit verzuimd heeft door zijn aanwezigheid en opwekking, mede te werken aan het een of ander groote werk, indien het hem mogelijk was. Minder bekend is, dat de koning steeds en altijd zijn religieuze plichten heeft waarge nomen, dat hij dikwijls de H.H. Sacramenten ontving en zeer gehecht was aan de eenvoudige oefeningen der katholieke devoties. Twintig jaren lang heeft hij mij door zijn vriendschap geëerd. Ik kende hem door en door en ik kan getuigenis afleggen van zijn diep geloof en zijn groote devotie. Hij was met kinderlijken eerbied den H. Stoel onderdanig. Zijn laatste grootste troost was voor hem de tijd, dien hij nog kort geleden in Rome doorbracht. Hij was volmaakt trouw aan zijn land. Uit vele gesprekken weet ik, hoe innig de belangen van Portugal en vooral de voorspoed van de Katholieke Kerk in Portugal hem ter harte gingen en in zijn geest op de eerste plaats gingen boven persoonlijke, dynastieke overwegingen uit. Hij had den glorierijken titel van „allergeloovigsten koning" geërfd. In zijn eigen leven en in zijn eigen per soon heeft hy dezen titel vol en geheel vervuld. Hij ruste in vrede in God." Voor het Kantongerecht te 's Gravenhage is Dinsdag behandeld een zaak tegen den 46-jari gen sigarenwinkelier C. A. v. R., verdacht van overtreding der wet op de winkelsluiting door 's avonds na sluitingstijd den winkel open te houden en te verkoopen door middel van een z. g. automaat. Dit toestel bestaat uit een kastje, in den winkel opgesteld, waarin men het geld werpt, waarna de winkelier het verlangde doosje op een rollenden band legt, die het in een kastje laat vallen, waarna de klant het eruit haalt. In het geval waarvoor de winkelier vervolgd was stond deze aan den ingang van den winkel, wis selde zoo noodig geld en gaf aan een juffrouw door hetgeen door den klant verlangd werd. Het toestel werkte dus op ieder geldstuk en leverde alles wat in den winkel voorradig was. De kantonrechter mr. Bergsma constateerde, dat hier de functie van iemand in den winkel noodig was om het toestel in werking te bren gen. Verd. zeide, dat dit bij iedere automaat het geval is. Het aanvullen van een automaat is niet verboden. Geldwisselen evenmin. De ambtenaar O.M., mr. Cohen Stuart, achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend be wezen. Men kan hier in ieder geval onderhande len met den winkelier. De wet zegt, dat een win kel buiten bepaalde uren gesloten moet zijn, maar geeft geen omschrijving daarvan. De beste omschrijving leek spr., dat een winkel open is als de deur open staat. Geeft men een derge lijke interpretatie niet, dan is de wet niet te handhaven. Een automaat is een instrument, dat waren ter beschikking stelt zonder ingrijpen var de zijde van den verkooper. Hier geschiedt niet de verkoop, maar de levering automatisch. Er gaat een onderhandelen vooraf. Spr. vroeg een boete van ƒ1.en 2 X ƒ0.50. Verdachte's verdediger, mr. Parfumeur, wees er op, dat deze zaak een groot gedeelte van den handeldrijvenden middenstand aangaat. De wet treft speciaal de kleine winkeliers, die zich ech ter geen dure automaten kunnen aanschaffen. Door een verstandige interpretatie kon men nu voorkomen, dat de kleine winkelier ten onder gaat. PI. bestreed de definitie, die de ambtenaar O.M. van een automaat gaf en ook die van het open zijn van een winkel. Hij betoogde, dat in wezen alle automaten op dezelfde manier wer ken. Hij kent een bakker, die een gewone een- vaks-automaat heeft, er den heelen avond naast staat om de klanten te hooren, wat er in moet. De eenvaks-automaat wordt echter niet ver volgd. Volgens pleiter gaat het alleen om de vraag, of de wet verkoop door middel van toe stellen strafbaar stelt of niet. Hij concludeerde tot ontslag van rechtsvervolging. De kantonrechter zal 26 Juli vonnis wijzen. Op vragen van het Tweede Kamerlid Keestra betreffende het brengen van eenheid in de toe passing van eenige artikelen der Ouderdoms-, Invaliditeits- en Pensioenwetten ter zake van het in bezit stellen van gemeenten of van door het openbaar gezag erkende instellingen van weldadigheid van de rente of het pensioen, toe gekend aan personen, die voor haar rekening in een inrichting of gesticht worden verpleegd of verzorgd, heeft minister de Geer, mede namens minister Verschuur het volgende geantwoord: 1. Hoewel bij de totstandkoming van de wet van 24 April 1929 (Staatsblad no. 204), waarbij art. 165a in de Invaliditeitswet werd gevoegd, en van de wet van 24 Juni 1929 (Staatsblad no. 330), waarbij art. 14a in de Ouderdomswet 1919 werd opgenomen, art. 116. lid 4, der Pensioen wet 1922 (Staatsblad no. 240) tot voorbeeld heeft gediend, bestaat er tusschen eerstbedoelde arti kelen en art. 116, lid 4, der Pensioenwet een essentieel verschil. Laatstgenoemde bepaling luidt imperatief en legt den Pensioenraad een verplichting op tot uitbetaling van het pen sioen van den gepensionneerde aan het bestuur van de verzorgende of verplegende instelling van weldadigheid of burgerlijke gemeente, indien dit bestuur zich in het bezit stelt van het pen- sioenbewijs. Het vijfde lid van dit artikel schrijft voor, dat het betrokken bestuur aan of ten be hoeve van den gepensionneerde zal uitkeeren het verschil tusschen het pensioen en de ver- zorgings- of verplegingskosten, voor zoover deze laatste minder zijn dan het pensioen. Bij dit ar tikel kan zich de vraag van strijd met het recht van verhaal, in de Armenwet neergelegd, voordoen. Bovenbedoelde artikejen van de In validiteitswet en Ouderdomswet 1919 geven daarentegen slechts een bevoegdheid aan het bestuur der Rijksverzekeringsbank, waarvan dat bestuur al dan niet naar goeddunken gebruik kan maken, terwijl bovendien hier ontbreekt een bepaling als het vijfde lid van art. 116 der Pen sioenwet. Het bestuur van de instelling van wel dadigheid of burgerlijke gemeente kan geenerlei recht, met name geen recht op een bepaalde manier van verhaal doen gelden. Van strijd met de Armenwet kan hier dan ook geen sprake zijn. De regeling, in voornoemde artikelen der Invaliditeitswet en Ouderdomswet 1919 neerge legd, staat naast de regeling, welke de Armen wet bevat. Beide regelingen kunnen derhalve onafhankelijk van elkaar worden toegepast. Uit het vorenstaande volgt, dat de opvatting van het bestuur der Rijksverzekeringsbank naar de meening van den minister noch met de wet, noch met de Memorie van Toelichting in strijd is.' 2. Het is den minister bekend, dat de Pen sioenraad sinds de wijziging der Armenwet bij de wet van 22 Juni 1929 (Staatsblad no. 326) van meening is, dat verhaal van kosten door het bestuur van een instelling van weldadigheid of van een burgerlijke gemeente uitsluitend behoort te geschieden krachtens de Armenwet en niet krachtens art. 116, vierde lid, der Pensioenwet. Gezien het voorschrift van het vierde lid van art. 67 der Armenwet, luidende: „De mogelijkheid, het bedrag en de wijze van betaling van de uitkeeringen zijn te beoor- deelen volgens deze wet. Daarmede strijdige be palingen in andere wetten blijven buiten toe passing", komt den minister die meening juist voor. 3 en 4. Uit het antwoord op de eerste vraag volgt, dat, waar tusschen art. 116, vierde lid. der Pensioenwet en de artt. 165a der Invaliditeits wet en 14a der Ouderdomswet 1919 een essen tieel verschil bestaat wat den inhoud betreft, eenheid in de toepassing niet wel bereikbaar is. Dinsdagmiddag omstreeks half 12 is uit de haven te Veghel opgehaald het lijk van den sedert Zondagavond vermisten 25-jarigen L. Zeilemans, woonachtig te Veghel. Zondagavond heeft de jongeman nabij de haven gewandeld waar hij, vermoedelijk tenge volge van de duisternis, oveT een paaltje ge struikeld en te water geraakt is met bovenver meld droevig gevolg. AMSTERDAM, 20 Juli. Veemarkt. Aanvoer 353 vette kalveren, le kw. 4045 2e kw. 3539; 3e kw. 25—34 ct. per kg. lev. gew.; 47 graskal veren 2.505.00 per stuk; 700 varkens, weg., van 90110 kg. 3638 c.; zware varkens 3335; id. vette 3032 ct. per kg. slachtgew. Marktverloop: Vette kalveren, met iets min deren aanvoer, stuggen handel, prijzen iets hoo- ger. Varkens met grooten aanvoer, stugge han del en prijzen iets lager. BROEK OP LANGENDUK. Veiling van 20 Juli 1932. 170.000 K. G. aardappelen. Schotsche Muizen f 1.702.60. Schoolmeesters f 2.70. Blauwe eigenheimers f 2.203.80. Drielingen f 2.30—2.50. 5000 stuks bloemkool, 1ste soort f 4.60—11.10. Id. 2de soort f 1.10—1.70. 8C.000 K. G. Rcode kool f 06O—0.80. 5500 K.G. Gele kool f 0.60—0.70. 1475 K.G. Zilvemep f 10— 11.60. 225 K.G. Slaboonen f 10.10—11 750 Bos peen f 2.202.70. NOORD-SCHARWOUDE, 20 Juli. Noorder- marktbond. Aangev. 299600 K.G. aardappelen, Schotsche muizen fl.303.20; groote f 1.50 1.80; drielingen f2.002.50; eigenheimers fl.70 2.40; bl. eigenheimers f2.403.50; 180 K.G. spercieboonen f8.008.80; 7100 K.G. zilveruien: zilvemep f 8.7012.50; drielingen f 4.606.40; 250 K.G. kroten f2.60; 1400 K.G. roode kool 60 ct.; 3000 K.G. Deensche witte kool 90 ct.; 350 K.G. gele kool 80 ct., alles per 100 K.G. 270 stuks bloemkool f6.00—6.10 per 100 stuks. OBDAM, 19 Juli. Aanvoer 95.000 kg. gr. aard appelen 1.50—1.80; 1200 kg. Dr. aardappelen 1.660—1.90. OMROEPERS B. z. a. R.K. SLAGERSBEDIENDE voor direct of later, in- of extern. Hoog loon geen vereischte. Br. onder letter O 7058, bureau van dit blad. Koop - Verkoop - Huur Verhuur etc. 20 cent per regel (Niet voor den handel) B. z. a. net R.K. Meisje, leeftijd 20 jaar als KINDERMEISJE liefst omtrek Haarlem of Bloemen- daal. Brieven Krommelaan 2, Bloe- jnendaal. 7074 B.z.a. tegen 15 Aug. of later R.K. MEISJE v.g.g.v., 1. omg. Utrecht of Zeist, m. alle voork. werkzaamh. bek. Br. ond. lett. F boekh. wed. J. R. v. Rossum, Utrecht. O 7088 Een waschvrouw van buiten vraagt één of twee WASSCHEN aan huis. Br. aan R ZOMERDIJK, Agent N. H DWannenhuizen, onder letter O 7078. Er biedt zich aan een R.K. HUISHOUDSTER 30 jaar, goed kunnende koken. Alle werkzaamheden kunnende verrichten en v. g. g, v. Brieven onder letter O 7079, Bureau van dit blad. eniiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiniuiiiiiuiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiniiiiiiiiiuiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniis ^UIIIIIIIIIIIIIIUIIlUUIIIlllllllHlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUlllllllllllllllllllllllllllllllllllllUIIUIIIIIIIIIIUIIllllllllUllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllln; B. z. a. een net R.K, leeftijd 17 jaar. Liefst met hulsel, verkeer. Br. fr. lett. A O. KUILEN BURG, Agent „Het Centrum", Wil- nis. O 6948 B.z.a. 2e Bakkersbediende, 18 jaar, R.K., v.g.g.v. Brieven letter O 7094, Schans 21, Beverwijk. B. z. a. R.K. Juffr. als HUISHOUDSTER voor een net gezin, ook wel voor een rustige pastorie. Middelbare leeftijd. Van uitstekende getuigschriften voorzien. Br. ond. lett. 7059, bureau van dit blad. Heer wenscht zijn vrijen tijd pro- duktlef te maken. Korresp., Admin., Vertalingen In of uit Fransch, of onverschillig wat. Brieven onder letter O 7065, bur. van dit blad. Bleds zich aan R.K. MEISJE 21 jaar. als kinderjuffrouw of dergel. Adres: Mej. KOLLENBRANDER, Ho tel „De Zwaan", Wehl (Geld.). 7082 Zonder betr. zijnde Typist, in bezit van schrijfmach., biedt zich aan voor TYPWERK hij hem aan huis. Cond. billijk. Br. lett. O 7083, bur.'van dit blad. Er biedt zich aan net RK. Meisje te Haarlem, ruim veertien jaar. voor de morgenuren om te helpen i. d. huish. Brieven lett. O 7084, bur. v. d. blad. B. z. a. voor direct 27 j., met alle voork. werkzaamh. bekend. Onversch. welke plaats. Br, ond. lett O 7086, bur. V. d. Blad. B.z.a. een net v. d. en n„ zelfst. kunn. werken. Br. lett. O 7098, aan W. v. d. LANS, Agent v. d. Blad, Hillegom. B. z. a. een die nog vrijen tijd beschikbaar heeft, als colporteur in vasten dienst of iets dergelijks. Br. lett. O 7100, aan W. V. d. LANS, Agent V. d. Blad, Hillegom. O 7100 B. z. a. een liefst omtrek Noordwijk. Br. letter D, aan A. H. v. NOORT, Agent V. d. Blad, Noordwljkerhout O 7101 Naaister vraagt nog eenige Br. letter P, Boekh. BOM, Chassé- straat 63, A'dam West. O 7110 Nette R.K. Kinderjuffrouw, v.g.g.v., zoekt een passende betrekking. Br. letter O 7111, bureau van dit blad. Een net flink R.K. Meisje, 16 j., b.z.a. voor H. IN DE HUISH. Br. Boekh. VALK, Ambonplein 18 Am sterdam. O 7112 B.z.a. een R. K. WERKSTER 20 J„ te Noordwijkerhout of omstreken. Br. lett. L aan A. H. v. Noort, agent v. d. Blad, Noordwljkerhout. O 7102 R.K. HUISHOUDSTER b.z.a. Middel bare leeftijd. Brieven onder letter O 7116, bureau van dit blad. Biedt zich aan bekwaam Uhauffeur- monteur, genegen elk voorkomend werk te verrichten, v.g.g.v., ook bij part. of op Buiten. Loon 15 per week. Brieven letter O 7117, bureau van dit blad. giniimiiiiiiiiniiiüittiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiitiiiiiiiiiniiiiiiiiiniiiiiiiinMiiiiiiiiiiimiiniiiiiMMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiinmiininiiiiniiiiiiiiiiniiiiiniiimiiiniiiiiiniDimmmmn^ siiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiuiiuiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiinHiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii's GEVRAAGD circa 16 jaar, bekend met het Kruidenlersbedrijf strekt tot aanbeveling. Adres: VIJZELSTRAAT 101, Amsterdam. O 7064 GEVRAAGD met het Kruideniersvak bekend. W. J. VOEST, Tromstraat 41, Utrecht. O 6934 Flinke en nette RK., (manl.) gevr. op kantoor te A'dam voor lichte kantoorwerkzaam heden. Dipl. Mulo. Onmiddellijke in treding. Br. onder lett. O 7010, bur. van dit blad. Voor direct gevraagd een R.K. MEISJE bij D. ZUTT, ln BrandstoffenL te Warmenhulzen. O 7019 gevraagd. Adres: J. F. SAELMAN, St. Jansstraat 33, Amsterdam. O 7060 te A'dam gevr. om meisje, 12 j., LES te geven in Fransch en Rek. Br. m. prijsopg. onder letter O 7067, aan het bureau van dit blad. Gevraagd tegen X Augustus een flinke Bij gebleken geschiktheid doorloo pend werk. A. H. RUHE, Sloterpol- der 375, Amsterdam W. O 7069 (intern) op een welvarend dorp ln Gelderland gevraagd, in een courante MANUFAC TURENZAAK ANNEX DAMES- EN HEEREN- CONFECTIE. Vereisch- ten zijn: prima verkooper, behoorlijk kunnende eta- leeren, lakschrijven, in leeftijd niet ouder dan 20 jaar. Brieven onder letter O 7081, Bureau van dit blad. Voor een zeer net die netjes kan werken en smakelijk koken, ls vacant een betrekking in klein gezin te Bloemendaal. Br. lett. O 7093, bureau van dit blad. FLINKE DIENSTBODE gevraagd in groot gezin, voor dag en nacht. Mevr. C. MULLER, Coper- nlcusstraat 51, Watergraafsmeer, bus K. Amsterdam. O 7114 Voor direct gevraagd, te Utrecht liefst v. buiten, boven de 25 Jaar als hulp ln de hulshouding, kl. gezin. Br. onder lett. O 7087, bur. v. d. blad. Gevraagd te Amsterdam door RK. Heer tegen 1 Sept. Zit-Slaapkamer met h. verkeer. Brieven onder letter O 7108, bureau van dit blad. gevraagd van 84 uur, zich aan te melden, 's avonds na 7 uur. Haar lemmerstraat 56 III, A'dam (West). O 7115 Gevraagd een DIENSTMEISJE v.g.g.v. Genegen in den winkel te helpen. Bij A. LEMMERS. Comestl- bels, Voorhout. O 7077 gevraagd bij SCHLIEHE—LINDEMAN, le van Swindenstraat 39. O 7051 voor sorteerafdeeling. Zich aan te melden Bleekersvaartweg 39, O 7106 tegen uitbreiding van 2e zaak. Goed kunnende onduleeren, knippen en watergolven. B. PRIJS, Gen. Cronjéstraat 54. Haarlem N. O 7121 gimiiinniiinimiiiiimiiiiiiimiiiniiiiiiiiiiinriiiiiiiiiiiimniiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiimniiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiHiiniimniiwiiiiiniiiniimiii Nieuw Weco-toestel met electr. dyn. luidspreker, pracht combinatie. Zeer voordeelig, gekost ƒ330, voor 90.Brieven letter O 7105, bur. v. d. blad. In onmidd. omg. Wilh.p. en R.K. kerk te Utrecht, een vrij HUIS, bev. 5 krs.. k. en t. Koopprijs 5200. Brieven onder letter O 6947, aan het Bureau van dit Blad. Iedere zaak heeft reclame noodig. ter overname aangeboden. Zeer billijk. Platanenstr. 3, IJmulden Oost. O 7097 CHEVROLET COACH '27, goed loop. f 265.13 w. legh. kippen, le leg met hok enz. f 15.Las Palmas Poedeltje 5 mnd erg lief f 15. Ostadeplein 4 hij 'blauwe br„ Heem stede. O 7072 te koop aangeboden. Modern en ln zeer goeden staat. Prijs 25.En- gelszstraat 14 b. Kleverp., Haarlem. O 7073 Te koop Chevrolet 4-deurs, goed loopend, keurig ln lak en bekleeding, 1929, van Part. Brieven onder letter O 7090, bureau van dit blad. Wegens aanschaffing auto. te koop mijn A. J. S. 3% H.P. dubbel Poort motorrijwiel, rubber laarzen, Poncho en motor-horloge. Te zien Boter markt 17, Haarlem. O 7076 Mod. Kinderwagen te koop, diepe bak. dikke bandjes. Adres te vera, bij H. JANSEN, Cloosterweg 12, Heemstede. O 7089 Door omstandigheden slechts kort gebruikt 4-lamps radio-toestel ln pracht luxe eiken kast, ingeb. spoe len, met pendule luidspreker, geheel compleet, uiterst selectief, f 50. Des- gewenscht één week proef. Leidsche- straat 2, Haarlem. O 7119 Te koop een zoo goed als nieuwe Draagv. 2500 K.G. H. J. Berbéé, Brouwerslaan 8, Hillegom. O 7099 Te koop wegens vertrek Ringspoel lnzinkbare salonkast TRAPNAAI- MACHINE, spotprijs, als nieuw. Kruidbergerweg 41, Santpoort Dorp. Het huls ls te huur. O 7104 HOEF- en RIJTUIG SMEDERIJ-IN VENTARIS te koop, geheel of gedeel telijk. Nieuwe Looierstr. 69 b. d. Re- guliersgr. Amsterdam. O 7062 niiniininniiiwiiniiiiiiiiiiiniiiiininiiiiiiiniiiininiiiniiniimiiiiiiniuHiiiiiuniiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiniiniiiiimiiminiiinnmmiiiiniimiiimmninniiiuinË TE HUUR f 8.per week, door sterfgeval, een waar sinds heuglijke Jaren een beklante MELKZAAK gevestigd was Ruime woning. Ook geschikt voor andere doeleinden. Haarl. Houttuinen, Amsterdam. Te bevragen POSTJESWEG 79 I. O 7068 GROOTE VOORKAMER met vrije keuken gesch. v. verpl. of anderszins, v. Ostadestr. 42 n b. d. Amsteldijk, Amsterdam. O 7062 TWEE GERIEFELIJKE WONINGEN tegen billijken prijs. Tevens twee nette Jongens in pension gevraagd bij bosch en duin. Prijs zeer billijk. Adres: Voorweg 30, Heemskerk. O 7091 Te Huur te Amsterdam HUIS 7.75 per week; omgeving Lellegr. Br. lett. O 7063, bur. van dit blad. Te huur mooi vrij BOVENHUIS gel. Dr. LEYDSTR. 92. Huur 7.— p. w. Pracht uitzicht in de Cronjéstraat. Bevr. Rijksstraatweg 65, Haarlem. O 7070 TE HUUR voor 1 of 2 dames étage ongem. Zitkamer, keuken en slaap kamer. Te bevr. 's avonds na 8 uur, Tlmorstraat 70 Haarlem-N. O 7120 van Woustraat 43, keurig ln orde. Bezlcht. Donderdag van 13. O 7109 inmiuuimiuHiuuinuiuiMiiiiiiiiiiumitniiHiiiiuiüiiiiiuinnnmiiuiiiiiiiiriiniiHitiiiimnnim itimnnnmimnruiinnnTiTiiinmininiiinmnniniiinimiinfimiminii^ mHinmiiininiHmiiiiiininiiiniiiinnniiiffiiiniiiiinniiiunanmimiiiiiiiiniiiiiiiiiniiiiimiiiiuiiiniiiiiimiiiiriiiiiiiiiiiiiinminiiiiiiiimiiimiiiiiiiiüiiüirniiitiiiinuiiimaiu Te Huur ln 't Gooi voor Aug. en Sept. GEM. ZITKAMER. 1 gr. en 1 kl. Slaapkamer ln gebr. v. keuken. Billijke cond. Mej. BOUMAN, Kerk- laan 15, Kortenhoef. O 7066 KOSTHUIS te Haarlem ln arbeiders gezin gezocht voor negentienjarige jongen. Br. m. prijsopg. lett. O 7071, bureau van dit blad. aangeb., f 16.p. w., mooie omge ving, bosch en zee. Groote tuin. Br. letter O 7096, Schans 21, Beverwijk. NET R.K. KOSTHUIS gezocht, omgeving Zijlstraat te Haar lem. Br. C. BtlHRS, Keerdelfsweg 36. Beverwijk. O 7095 iiniimMiiuuiMiiiin MimituiiniiiiiiinirmnuiiinninniHiimitiimiiiHiiiiiiiimimiiiiii Wie helpt degelijke R.K. familie, die door dezen crisistijd ln moeilijkheden verkeert, aan f 500.— Brieven letter O 7103 bureau van dit blad Gevraagd 0' op huls en tuin; bij RK. Kerk en School. Sollede geldbelegging. Br. lett. O 7080, bureau van dit blad. LEERT AUTORIJDEN. Hessellng-Holzhaus. Hoofdweg 410, Amsterdam. Privé Cursus f 15.- Tot rijbew. 30.- GEVRAAGD 25 MILLE als le Hypo theek k 4% pCt. Br. No. 6538, bur. van dit blad. Gevonden te Haarlem zilveren Ro zenkrans. Tegen advertentiekosten terug te bekomen. Dameshoeden zaak S SIMONS, Ged. Oudegracht 101, Haarlem. O 709Z Autorijschool EWALD HOLZHAUS, Bosb. Toussaintstr. 7. Amsterdam. TeL 82104.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 7