S T A D S N I FLY-TOX E U W S BEURS VAN AMSTERDAM Haarlem, 21 Juli MARIA STICHTING Wisselkoersen ïSSS. J DONDERDAG 21 JULI Bliksembeveiliging AGENDA DONDERDAG 21 JULI 1932 HERINGA WUTHRICH, Ie kl. Haarl. Zwembond Doodt vliegen, muggen met Gegarandeerd afdoende. Let op de blauwe verpakking. ZANDVOORT Voor de Stille Armen DE KERMISWEEK IN IN HAARLEM Bouwmeester-Specialiteiten COMITé VAN KATH. ACTIE De jaarvergadering Voor den Missiekoffer van Pater J. de Rooij Besmettelijke ziekte R. K. Industrie- en Huishoudschool Dienstplicht V DE KERKDIEFSTALLEN IN HAARLEM Tegen den dader 1 jaar geëischt Zwemmen Personalia De Haariemsche Kappers-Patroons-Bond BURGERLIJKE STAND DE AUTOBUSLIJNEN IN HAARLEM B. en W. keuren een loons verlaging goed Geen spreekuur IEDEREN MIDDAG VAM 2-3 UUR POLIKLINIEK j Een geheimzinnige zaak Bruggenbouw over de Zaan Examen Hoofdakte Jassen gestolen KORFBAL Indeeling korfbalclubs PAARDENSPORT Concours-Hippique te Noordwijk WATERPOLO S.V.H. I—H.P.C. I 2—1 Aspiranten V riendschappelijk GYMNASTIEK R. K. Sportver. „Leonidas" DUIVENSPORT 22 Juli Stofzuigerhuis MAERTENS „De Postduif" UIT DEN OMTREK VELSEN IJMUIDEN M 4* 41$ 34$ 15 12 12 25 18$ 1 163$ 128 87 5$ 43 30.50 115 100 15 120 33$ 1} 5 5 HAARLEM H. P. C. komt nu met zes man naar voren en geheel S. V. H. moet verdedigend optreden. De scheidsrechter v. Olst schijnt nu de kluts kwijt te raken. Eldering en Moolenaar worden even na elkaar op ongeoorloofde wijze binnen de 4 Meterlijn genomen, doch er wordt gewoon doorgespeeld en zelfs niet eens een vrije worp toegewezen. Een kleine aanval van S. V. H. bracht even opluchting, doch Moolenaar zwemt nu op. Hij wordt weer binnen de 4 M.-lijn geno men en krijgt nu een strafschop toegewezen, die hij in een doelpunt omzet, 11. Door slecht plaatsen komt de bal in handen van een S. V. H.-er, die alleen komt opgezwom- men en onhoudbaar inschiet, 21. Even later is het einde en heeft S. V. H. on verdiend gewonnen. Op de ranglijst besluit H. P. C. de competitie met de tweede plaats na „Het IJ". HALFWEG I—H. P. C. IV, 0—11 Dit was een spel van kat en muis. Reeds in de eerste helft -scoort H. P. C. vijfmaal, waarin er in de tweede helft nog 6 goals aan het totaal werden toegevoegd. Huisstede nam 7 goals voor zijn rekening, Eldering 3 en Lui ken 1. het oog moet worden gezien, dat te allen tijde hulpverleening noodig is bij het transport van schipbreukelingen, is een dergelijke oefening van zeer veel waarde. De leden van de transportcolonne, helpsters, en adspirant-helpsters worden daarom ver zocht in zoo groot mogelijken getale aanwezig te zijn. Samenkomst op Donderdag (hedenavond) 21 Juli te 7.45 uur aan den kop van de vis- schershaven, van waar per motorboot naar het Pantserfort zal worden gevaren. Ingekomen: N. N. 25.— O. A. 5.— A. 25.— N. N., Heemstede 2.50 V. „10.— F. N. 2.50 N. N. 2.50 Wy zyn dankbaar voor bovenstaande talryke bydragen. Dankbaar ook erkennen wy, dat wy ruim gesteund zijn en nu reeds zooveel jaren ondanks de aanhoudende maatschappelijke moeilijkheden na iedere bijeenkomst circa 300.den armen hebben kunnen geven. Nu echter is het ook voor ons de tijd om vast te stellen, dat de toestand van onze kas zorgwekkend is. Wij moeten schrappen en ver minderen. Wij doen het met bloedend hart, want naar mate wij met groote zorg en voorzichtigheid, met wikken en wegen de ons ter beschikking gestelde gelden een bestemming hebben gege ven. naar die mate voelen wij nu, hoe pijnlijk en beklemmend het voor velen onzer moet zijn, ze voor korter of langer duur weer te moeten terug doen gaan tot dien tijd van...... Mijn Hemel, waar nu weer heen? Wy weten het te goed, ons moedertje, ons oude luitjes, onze huisvader met al zijn kin dertjes, neen, daarvoor is geen hulp bij ande ren, onze armen kunnen alleen door ons gehol pen worden. 't Is droevig, en mqt Longfellow kunnen wij zeggen Geen wieken hebben wij oni te zweven, Maar voeten, die ons zijn gegeven, Om te beklimmen, heel ons leven, D'omwolkten top van onzen tijd. Vooruit dan. onvermoeid verder, er vast op vertrouwend, dat de trouwe hulpvaardige hand. die ons steeds hielp, ons ook thans niet zonder middelen zal laten gaan. Uw bijdragen worden gaarne in ontvangst genomen aan het Bureau dezer Courant en bij Commissieleden, in iedere Parochie welbekend. Penningmeester is P. J. Busé, Gasthuissingel 64, Postrekening 13543. Naar wij vernemen is de impressario, de heer Bouwmeester, er in geslaagd voor de aanstaan, de kermisweek van 31 Juli een Wereldstad, specialiteiten-programma samen te stellen, waarvan behoudens den daarin optredenden Pa rodist, nog geen enkel nummer in Nederland is vertoond. Tot en met 7 Augustus worden de uitvoe ringen in den Haarlemschen Stadsschouwburg gegeven, terwijl de prijzen der plaatsen zoo zijn gesteld, dat zij voor niemand van overwe gend bezwaar behoeven te zijn. Deze voorstel lingen beloven iets bijzonders te worden. De jaarvergademg van het Comité van Ka tholieke Actie zal plaats hebben Donderdag 28 Juli 1932, des avonds te half negen in „St. Bavo", Smedestraat 23. Jaarverslag van den Alg. len secretaris. Idem van den Penningmeester. Rapport der Kas- contrölecommissie. Begrooting. Opmaken van een voordracht voor het voorzitterschap, over te leggen aan 25. H. Exc. den Bisschop. Ver kiezing van bestuursleden, die, ingev art. 6 allen aftreden, doch terstond herkiesbaar zijn. Voorziening in de bestuursvacature van Prof. Dr. Alph. Steger, die bedankt heeft. Het Be stuur heeft de volgende voordracht: 1. G. F. M. Roozen, notaris; 2. Dr. W. M. A. v. d. Wijn. persse, leeraar. Rede van den nieuwen Gees telijken Adviseur, den Hoogeerw. heer Deken H. C. J. SondaaL N. N. te Haarlem 0.50 N. N. te Haarlem „5. H. de N. te Haarlem „2.50 J. v. SOEST, Brouwerstraat 23. In de afgeloopen week zijn in deze gemeente 1 geval van paratyphus Csypheuze vorm), 9 ge vallen van roodvonk, 2 -gevallen van diphtherie en 1 geval van meningitis cerebrospinalis epi- demica voorgevallen. R.K. Industrie, en Huishoudschool, Ged. Voldersgracht 22, Haarlem. Geslaagd voor het derde gedeelte van het leeraresexamen N.a. art. 38, de dames: ar. Ignatme te Veghel en M. Somers te Tilburg. Overgang naar de aanvullingsreserve en inlevering van rijksgoederen Behoudens onvoorziene omstandigheden, zul len op I October a.s. naar de aanvullingsre serve overgaan: 1. de gewone dienstplichtigen der landmacht, behoorende tot de lichting 1917, met uitzonde ring van hen, die de eerste oefening met een andere lichting hebben beëindigd; 2. de gewone dienstplichtigen der landmacht, behoorende tot andere lichtingen, die met de lichting 1917 de eerste oefening hebben be ëindigd, met uitzondering van hen, die reeds eerder naar de aanvullingsreserve zijn overge gaan. De tot de aanvullingsreserve behoorende dienstplichtigen zijn bestemd om in geval van mobilisatie eerst na de algemeene* oproeping in werkelijken dienst te worden geroepen en om dan op te komen bij de depots. De aan deze dienstplichtigen verstrekte rijks goederen zullen met uitzondering van haar kam, roskam, spons en zakboekje in October van dit jaar moeten worden ingeleverd. Blijkt bij de inlevering, dat er goederen ontbreken of dat deze niet in den vereischten staat ver keren, dan stelt de dienstplichtige, wien het aangaat, zich o. a. aan bestraffing bloot. Nader zal aan belanghebbenden worden be kendgemaakt, wanneer en waar de inlevering moet plaats hebben. Aan de hierbij betrokken dienstplichtigen wordt in him eigen belang aanbevolen, er in tijds voor te zorgen, dat hun goederen bij de inlevering geheel in orde zijn. Ongetwijfeld zal men zich nog herinneren, hoe in den maand April jj. bij de politie ver schillende malen mededeelingen binnenkwamen over het ledigen van offerblokken in de kal tholieke kerken hier ter stede, bijzonder in de Spaamekerk en in de kerk aan het Kleverpark. Bij het nauwkeurig onderzoek der politie werd Zondag 8 Mei een bewoner uit Halfweg in de Spaamekerk door een rechercheur op heeterdaad bij het lichten van een offerblok betrapt. Men weet, dat toen een worsteling is ontstaan in de kerk, waarbij het den rechercheur, nadat door 'n dooven kerkganger assistentie van bui ten was geroepen, gelukte den man te over meesteren. Bij deze Worsteling werden verschillende voorwerpen in de kerk vernield. Hedenmorgen stond de man voor de Recht bank alhier terecht, wegens diefstal van geld uit een bus, bestemd voor een reisje van mis dienaars, welke diefstal op 4 Mei in dezelfde kerk gepleegd was. De man bekende den diefstal waarbij hij 3.75 meester werd, te hebben begaan. Ook in andere kerken had hij offerblokken gelicht. De officier achtte het geval nog al ernstig en eischte 1 jaar gevangenisstraf. Verdedigster, mej. mr. Kluitman, gaf aan, dat de man nog nooit met de justitie in aanraking was geweest en tot zijn daad was overgegaan, omdat hij geen eten had. Op deze gronden be pleitte spr. clementie. Uitspraak 2 Augustus. In het tijdvak 1—15 Juli zijn in de gemeen telijke zweminrichtingen 65041 baden genomen, verdeeld als volgt: Houtvaart mannen vrouwen Abonné's 4167 3953 35 ets baden 385 341 10 ets.- baden 3469 3634 Vereenigingsbaden 856 426 Schoolbaden 2711 1851 Kostelooze baden 6236 6868 Tbtaal 17824 17075 Delft mannen vrouwen Abonné's 9719 9579 35 ets. baden 556 540 10 ets. baden 2242 2195 Vereenigingsbaden 191 89 Schoolbaden 3043 1990 Totaal 15751 14393 Van de St. Theresiaschool, Kl. Houtweg 22, slaagden alle candidaten. Er waren er voor de middelbare school, gymnasium, kweekschool en voor het M. U. L. O.-diploma. Dit laatste di ploma werd behaald dcor Jo de Wit, Marie v. d.' Vlugt, Lien Heije, Bets Verheijen, Cecile Weezenbek, Ria Koelen, Rie Hasselman, Ans Hulsebosch, Toos Dingemans en Marie Lucas. By Koninklijk Besluit van 7 Juli 1933 Staats blad No. 75, zijn de statuten van den Haar- .emschen Kappers-Patroonsbond goedgekeurd. Ondertrouwd, 20 Juli: E. Vrielink en M. F. Brennecke, G. P. Lettmann en E. Heffele, H. J. H. Suisman en H. J. Spierings, D. Boontje en A. Faber, D. Peetoom en K. Wagner, J. Kloos ter en A. J. Hofstee, T. v. d. Berg en E. M. Falk, A. v. Schooten en M. A. Ltihrmann, F. C. Verzeilberg en G. de Lang, C. C. Dijt en A. T. Wigchert, P. Zuidweg en M. A. Kruyver, P. Crum en M. J. C. Opstal, C. J. Schot en E. Prins. Getrouwd, 20 Juli: J. G. Korzelius en T. G. Verhorst, A. v. Norden en G. M. Wijkhuizen, T. A. Wigcherink en M. A. v. Straaten, N. J. v. Dijck en M. W. Smit, I. F. Hooning en A. A. v. Doorn, L. J. Oerlemans en M. L. Kucerovó, W. de Rooij en A. Faber, A. J. Langeveld en A. C. Lof, P. Sival en F. Baarda, L. J. A. Mol- mans en P. Langeveld. Geboren, 19 Juli: W. J. J. DraijerBeil- schmidt d; 20 Juli: H. G. de VriesGroot- hedde z. Overleden, 19 Juli: A. v. d. LendeKlos, 73 j., Olmenstraat. De Directie van de Brockway-Bus-Maat- schappij heeft haar personeel een loonsverla ging opgelegd, maar behoefde daarvoor de goedkeuring van B. en W. van Haarlem voor zooveel het de stadslijnen in Haarlem betreft. In afwachting van het verkrijgen van deze goedkeuring werd de verlaging van de loonen op de lijnen buiten Haarlem niet toegepast. Thans hebben B. en W. van Haarlem hun goedkeuring gehecht aan een verlaging der loo nen voor de chauffeurs van 31/3 pCt-, wat neerkomt op een verlaging van ƒ1.per week bij een weekloon van 30.Deze verlaging geldt ook voor degenen, die evenveel of minder verdienen dan de chauffeurs. Voor hen, die meer verdienen zal de verlaging 5 pCt. be dragen. De verlaging gaat in op den eersten betaal dag van de maand Augustus. De burgemeester, de heer C. Maarschalk, is verhinderd morgen zijn spreekuur te houden. Gisteravond, omstreeks 11 uur deed de be waker van de voormalige fabriek van Cohen en Van der Laan bij de politie aangifte dat even te voren op het fabrieksterrein 2 onbe kende personen waren gekomen, waarvan 'één met een zaklantaarn de omgeving afzocht. De bewaker stuurde zijn hond op de onbe kenden, die echter schoten op het dier losten, gelukkig zonder het te raken. Vervolgens zag de bewaker de beide man nen die rijwielen bij zich hadden, in het achter gelegen weiland vluchten, waarbij een der per sonen nogmaals op den hond schoot, waarna de bewaker terug schoot. Door de politie is onmiddellijk een uitgebreid onderzoek ingesteld, waarbij het geheele ter rein en omgeving is afgezocht, doch geen ver dachte personen aangetroffen werden. Het on derzoek wordt, voortgezet. De aanbesteding. Donderdagmorgen werd door het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland in het Gouverne mentsgebouw te Haarlem aanbesteed: het ma ken van den onderbouw voor een rolbascule- brug met 12 aansluitende vaste bruggen in beton, over de Zaan in de gemeente Zaandijk en Zaandam, met bijkomende werken. Ingekomen waren 42 biljetten. Hoogste inschrijfster was de N.V. Ned. Be- tonmij. „Bato", Den Haag, voor ƒ208.000. Laagste inschrijfster was de N.V. Gew. Be- tonmij. „De Condor", te Amsterdam, voor 147.800.—. HAARLEM. 20 Juli. Geëx. 7 vrouwelijke cand. Geslaagd voor de hoofdakte de dames M- A. Smit, Amsterdam; J. J. Jenner, A. Strijbos, Zaandam; L. v d Veen, Grootebroek. Eén can- didaat niet opgekomen. Een 43-jarig varensgezel had uit het toe vluchtsoord van het Leger des Heils 3 jassen gestolen. De officier van justitie eischte 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Mr. L. G. van Dam pleitte clementie. Uit spraak 2 Augustus. In een dezer dagen te Amsterdam gehouden districtsvergadering voor de N.K.B.-clubs uit Noord-Holland, waarbij ook Utrecht behoort, is de volgende indeeling voor de tweede en derde klassers vastgesteld: 2e Klasse. Afdeeling A: O.T.O., Hilversum; Z.K.V., Zaan dam; Koog Zaandijk 2; Luto, Hercules, Volhar ding, Sportief en Ready Tekca, allen Amster dam. Afdeeling B: Excelsior, Hilversum; Baerne, Baarn; Bilthoven; D.T.V. 2, K.V.D., Blauw-Wit 2, Eendracht en Allen Weerbaar, allen te Am sterdam. 3e Klasse Afdeeling A: Sport Vereent, Santpoort; Oos terkwartier, Haarlem; Ammo, Haarlem; D.E.D., D.T.V. 3, Hercules 2, Sportief 2 en Concordia, allen te Amsterdam. Afdeeling B: Haarlem en Advento, Haarlem; Zilvermeeuwen, IJmuiden; B.E.P., Purmerend; District V, Sport, Katten burg en T.O.G.O., allen Amsterdam. Afdeeling C: Koog Zaandijk 3, Koog a/d Zaan; Groen Geel, Wormerveer; Z.K.V. 2, Zaandam; A.D.O.S., Hoorn; Amstelodanum, Swift 2, Oosterpark en Quick, allen Amsterdam. Afdeeling D: O.T.O. 2, Hilversum; de Gooiers, Laren; de Tovers, Zeist; Westerkwartier 2, Victoria, K.V.D. 2, Luto 2 en D.D.V. 2, allen Amsterdam. Afdéeling E: Samos 1 en Vogel, Utrecht; de Zwaluwen, Hilversum; AmsterdamZuid, Nieuwendammerham, D.V.D. 2, Westerkwartier 3 en Blauw-Wit 3, allen te Amsterdam. Afdeeling F: Amersfoort; Samos 2, Utrecht; Excelsior 2, Hilversum; Baerne 2, Baarn; Rohda, Sparta en Ready Tekca 2, allen Amsterdam. Het Concours-Hippique, te houden op Zater dag 23 Juli, belooft een mooi feest te worden. De inschrijvingen komen binnen, aan het terrein wordt hard gewerkt, van alle kanten vraagt men om inlichtingen over het concours. Men voelt aan, dat er veel belangstelling voor bestaat. Des morgens om tien uur beginnen de Indivl- dueele Dressuurproeven. Dan kunnen de echte paardenliefhebbers smullen. Het middagpro gramma begint te twee uur met een Parade der Landelijke Ruiters. Daarna rijden de winnaars van de Dressuurproeven hun paarden voor. Nu volgt het schoonste landbouwrijpaard van het concours. Een voornaam nummer vóór de pauze is het individueel springconcours, een nummer dat zich zelf aanbeveelt. Na de pauze vermeldt het programma: voltigeeren, dit is werkelijk een bravourstuk, uit te voeren door de Hoofddorpers. Niet minder belangwekkend is het nummer dat nu volgt: Patrouillespringen, een springconcours waarbij telkens één ruiter gevolgd wordt door drie ruiters. Hef feest wordt besloten met een Ringrijderij. Indien het a.s. Zaterdag gunstig weer is, zal et aan toeschouwers op het Concours te Noord- ijk niet ontbreken. Voor H. P. C. was die laatste wedstrijd van weinig belang, doch voor S. V. H. in tegendeel juist van zeer groot. Indien S. V. H. gelijk speelde, moest een beslissingswedstrijd worden gespeeld tegen L. Z. C. om de laatste plaats. Verloor S. V. H.. dan moesten zij degradatie wedstrijden spelen. Alhoewel H. P. C. zeer goed heeft gespeeld en bijna steeds in den aanval was kon niet wor den verhinderd, dat S. V. H. toch de overwin ning heeft behaald. Beide zeventallen zijn vol ledig. Voor de rust is H. P. C. steeds aanvallend met afwissselend spannende moenten. Molenaar en Braam lossen schoten, doch de S. V. H.-keeper is buitengewoon goed op dreef en stopt keurig, zelfs de meest moeilijke ballen. De rust breekt aan met blanken stand. S. V. H. komt nu sterk opzetten, doch de H. P. C.-achterhoede en last not least keeper Schutten onderscheppen eiken aanval. Dan moet Braam het water verlaten voor een zeer kleine overtreding, hetgeen algemeen als een te zware straf werd beschouwd. De straf- worp wordt goed genomen en S. V. H. komt op voordeelige wijze aan een doelpunt, 10. H. P. C. asp.H. V. B. b. aspiranten 6—0 h p. c. i—a. z. I, 4—5 H. P. C. moet het zonder Moolenaar stellen, terwijl A. Z. zonder Wegenaar is. H. P. C. onderneemt den eersten aanval, waarbij Kooijman een goeden doorslag geeft dien* de A. Z-keeper fraai opvangt Direct daarna wordt het H. P. C.-doel belegerd en Schutter stopt tweemaal achter elkaar. Als A. Z. den bal bemachtigt door deze onder water dóór van Kooijman afhandig te maken, krijgt Bannenberg den bal en kogelt van verre in, 0—1. Nauwelijks is er uitgegooid, of een vlie gend schot, eveneens van Bannenberg ligt ach ter Schutter, 02. En nauwelijks zijn de H. P. C.'ers van hun verbazing bekomen of een verre bal in den hoek treft weer doel, 03. Dit wordt H. P. C. te erg. Jammer dat het schieten van H. P. C. veel te wenschen over- l^t. Maar als Eldering een vrijen worp te ne men krijgt plaatst hij hoog voor doel en Kooij man opent met een goeden doorslag de score, 1—3. Nog voor rust is het weer Bannenberg die met een ver schot de leiding vergroot. Rust 1—4. De rust schijnt H. P. C. goed gedaan te heb ben Als Uitendaal goed voor doel plaatst is het weer Kooijman die met een keurigen door slag scoort, 2—4. H. P. C. blijft dan iets ster ker, en na mooi samenspel scoort Eldering met een hard schuin schot, 34, terwijl Uitendaal spoedig voor den gelijkmaker zorgt, 44. Krachtverschil is er nu niet meer. Alleen de A. Z.-keeper is er nu geweldig in. Even voor tijd een A. Z.-aanval waarbij de m.-voor kans ziet vrij voor Schutter te komen, en dan den bal toegespeeld krijgend, de leiding herneemt, 4—5. Wel komt Braam dan nog geheel vrij op- zwemmen, maar de minuten zijn verstreken. A. Z. wint met 54. Secr. Plataanstraat 37. r Hiermede wordt aan de prijswinnaars bericht, dat de prijzen tot en met 30 Juli a.s. afgehaald kunnen worden bij Mej. Mathot, kaashandel, Julianapark, Haarlem-Noord. Prijzen, welke na genoemden datum niet af gehaald zijn, vervallen aan de vereeniging. HET BESTUUR. ZIEKENHUISVERPLEGING. Bij den raad is het rapport ingediend over de reorganisatie van de Ziekenhuisverpleging. Dit rapport heeft lang op zich laten wach ten, omdat de voorbereiding veel tijd in beslag nam. Immers zoowel de belangen van de ge meentekas als die van de bevolking, vooral van hen, die door vereeniging of fonds verzekerd waren, moesten veilig gesteld worden. Bij de reorganisatie is voortgebouwd op de bestaande verordening; de systematische op zet is verbeterd en de geheele regeling past zich aan bij den dienst van Maatschappelijk Hulp betoon. Drie nieuwe vormen zijn er. Voor in komens boven 1200 zal verpleegtijd gelden na eenigen tijd, het nieuwe tarief zal hoogere bij dragen vragen en de nieuwe tarieven bij het vervoer zullen de gemeente verlichten. In de vergadering van Maatsch. Hulpbetoon is dit ontwerp reeds behandeld; als gevolg daar van zijn enkele wijzigingen reeds aangebracht. Verpleging geldt: voor inkomens beneden 1200 geheel, van 12002000 na den zeven den dag, van 20003000 na 14 dagen en boven ƒ3000 geheel niet. De verschuldigde bedragen worden gesplitst in die voor alleen loopende personen, gezinnen niet meer dan vier, gezinnen van 5 en 6 en gezinnen van meer personen. Gelijktijdige verpleging geeft voor de tweede persoon de helft, voor de volgende telkens een derde van het tarief. Bij het vervoer naar het ziekenhuis betaalt men bij 700 inkomen als alleen loopend per soon 1/3 der kosten, van ƒ700—ƒ1200 de helft en boven de 1200 geheel. Voor de andere groepen is het tot ƒ1200 in komen een vierde gedeelte, van 12001600 een derde gedeelte, van 1600—2200 de helft en boven de 2200 geheel. Gezinsinkomen wordt voor de helft mede- gerekend. De kosten zijn verschuldigd door het hoofd van het gezin als aansprakelijk persoon. Zij, die in het bezit zijn van onafhankelijke inkomsten kunnen door Maatschappelijk Hulp betoon tot hoogere bijdragen of tot volle kosten geschat worden. Als inkomen geldt de laatste belasting-aanslag. Andere regeling is door M. H. mogelijk, maar moet dan geschieden met opgaaf van redenen. Zijn de verpleegkosten minder dan de bij dragen, dan verleent M. H. geen bemiddeling. De ambtenaar van Sociale Zaken stelt de voorloopige bijdragen vast, het bestuur beslist. Het vervoer moet direct betaald worden, de verpleegkosten zeven dagen vooruit. Alles ge schiedt tegen afgifte van kwitantie. De zorg van vervoer en opneming is hem opgedragen. Wordt geen vergoeding bijgedragen, dan ge schiedt opname in die inrichting, waarvan de tarieven het laagst zijn. Geen vervoer geschiedt, dan op advies van den geneesheer. VOETPADEN ZANDVOORTSCHELAAN De voetpaden langs de Zandvoortschelaan zijn verhard met fijn grint. Ook langs de fietspaden is deze verharding aangebracht. WERKVERSCHAFFING EN RIJKSSUBSIDIE Sociëteit „St. Bavo" R.K. Smedenpatroons, 8 uur Dames-geleidsters R.K. Ver. voor Groote Gezinnen, 8 uur Haariemsche Melk handel, half 9 uur Esperanto, 8 uur Ledenvergadering „Arbeid Adelt", 8 uur Be stuur Overheidspersoneel, 8 uur „Proza en Poëzie", 8 uur. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling door Piet Halsema van 3 tot 4 uur. Raadhuis O verveen Gemeenteraad Bloe- mendaal, 2 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor.Theater Bioscoopvoorstelling en va riété, 8.15 uur. Kunsthandel Reeker, Wagenweg 102 Ten toonstelling „Humor op het strand", Herman Moerkerk, van 10 tot half 8 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1 Haarlem, Tel. 11671. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. Heemstede Heerenweg (terrein tusschen Heerenweg en Van Merlenlaan). Midden stands. en Nijverheidstentoomstelling, 1 uur tot half 6 en van 7 tot 11 uur. Sociëteit „St. Bavo" Examen Heilgymnas tiek, half 10 uur „Alberdingk Thym", 8 uur R:K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Kunsthandel Reeker, Wagenweg 102 Ten toonstelling „Humor op het stïand", Herman Moerkerk, van 10 tot half 8 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem, Telefoon 11671. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haarlem, Telefoon 11671. Heemstede Heerenweg (terrein tusschen Heerenweg en Van Merlenlaan). Midden stands- en Nijverheidstentoonstelling, 1 uur tot half 6 en van 7 tot 11 uur. BARTELJORISSTRAAT lp - Tel. 10756 PHILIPS' RADIO-TOESTELLEN c. de normen te bepalen volgens de Ryks- steunwet. De uitvoering van de regeling zal opgedragen worden aan de Ned. Heide Maatschappij. Ge tracht zal worden Provinciale subsidie te ver krijgen. Naast deze werkverschaffing zal voor hen, die bij de Rijks-werkverschaffing niet onderge bracht kunnen worden, een gemeentelijke werk verschaffing worden ingesteld op gelijke nor men. De wegen in Plan-Noord geven door verlen ging van Van Lennepstraat en Vondelstraat aansluiting aan den Boulevard bij de Van Ga lenstraat. Een zijtak gaat om de begraafplaats naar den Beltweg. Uurloon gemeentewerk. Alhoewel vermoed wordt, dat de regeling niet zal worden goedgekeurd, maar dat er ver band gebracht zal worden met de loonen bij de werkverschaffing stellen B. en W. den Raad voor het uurloon voor gemeentewerk te verla- genn en te brengen van 65 cent op 45 cent. Gezondheidscommissie. De rekening van de Gezondheidscommissie is ingediend. Zij sluit met een eindbedrag van 4124.37 34. De begrooting voor 1933 opgemaakt, met een post van 746.82 voor onvoorzien sluit met een totaalbedrag van 3711.82 waaronder ƒ600 toelage secretaris en 1400 onkosten deskundi gen. Het saldo van 1931 daarop overgebracht, bedroeg ƒ2025.82. Verdere inkomsten zijn bij dragen rijk 400, bijdragen gemeenten 3 ct. per hoofd, 1286.31. Uitslag wedvlucht Baarle-Nassau 106 K.M. Duiven los 9 uur, wind Noord-West. De prijzen werden als volgt behaald: A. Nierse 1512, J. J. Lasschuit 2—3—4. K. Zwollo 6—11. S. van Gennep 7—9—10—13. Reclame bij J. J. Lasschuit. Burgerlijke Stand Geboren. Z. Schouten Rinkking, z. I. ,M. Nijssen—Bonarius, d. G. C. Lips—Wenink, d. E. Peil—'Weber, d. J. PeeperkoornPolak, z. P. Boon—Wooning, z. J. Menger—Post, z. C. J. Kramers— v. d. Moor, d. S. Schoon—Has, d. D. Schroeversde Vos, d. N. H. PluimVerburg, d. C. M. den Dunnen—van Zantvliet, d. G. Roosen—Smit, z. G. Aland—Zeeuw, z. Ondertrouwd: W. Groen en A. Barelds A. L. van Eerden en E. A. M. Vrijhoef G. van Dijk en P. P. Bonenkamp J. L. Metz en C. J. v. d. Kolk. Getrouwd: W. Schol en W. Weerstand J. Molenaar en P. W. Molenaar K. de Vries en G. Blok. Overleden: Johanna Maria Okkerse, 58 j., wed. van F. F. G. Ranke Eilarda Groen, 66 j., echtgen. van D. Lammers Reinier Gerar- dus Hoogland, 54 j., echtgen. van H. Droog Jannetje Dijkhuizen, 7 j„ d. van A. Dijkhuizen. Opgedragen. Aan den aannemer P. Cupido alhier is opgedragen het bouwen van een jeugdhuis voor de vereeniging Jeugdwerk te Bloemendaal voor f 7190. Groot nieuw overzetveer. Reeds eerder hebben wij vermeld, dat door B. en W. van de gemeente Velsen aan den heer J. Dienaar ver gunning was verleend tot het exploiteeren van een groot nieuw overzetveer over het Noord zeekanaal nabij de Noordersluis. Thans kunnen we berichten, dat de motor boot genaamd „Watertoerist" van de firma Kromhout te Amsterdam door den heer Die naar is aangekocht en voor de overvaart gereed wordt gemaakt. De „Watertoerist" is een flink vaartuig en is van een 30 P. K. motor voor zien. Op het oogenblik is men druk bezig met het maken van de aanlegsteigers, daar, zooals den heer Dienaar ons mededeelde, hij het over zetveer op Zaterdag 30 Juli a.s. wilde openen, dit mede in verband, dat alhier op 7 Aug. a.s. nationale zwemfeesten zullen worden ge houden. Het zal voor het personeel van het Hoog- ovenbedrijf aangenaam zijn te kunnen verne men, dat het veer geopend zal zijn van des morgens 5.30 uur tot des avonds 22.30 uur. Ned. Roode Kruis. —'Een belangrijke demon stratie zal hedenavond door de transportco- logne worden gehouden aan de noordzijde van het Noordzeekanaal nabij het fort. Het ligt in de bedoeling een demonstratie te geven van het vervoer van gewonden van het land af met verschillende hulpmiddelen in een vaartuig en omgekeerd. In een havenplaats als IJmuiden, waar steeds de mogelijkheid onder Het reeds volledig door ons vermelde ontwerp kan nog de volgende aanvulling krijgen: Het wegenplan in Plan-Noord zal ongeveer 10.171 kosten. Nog moet worden aangeschaft 1900 M. Banden a 2800 en inwalsen 600. Het werk zal geschieden in accoord-verband tegen een uurloon van 38 cent, door den rijks inspecteur vastgesteld. Premies enz. worden tot 25 pCt. op de werk nemers verhaald. Bij ziekte is het daggeld vol gens bepaling van den Minister 2.75 3. Bij regendagen worden de drie eerste uren niet vergoed, voor de rest 80 pCt. van het loon. Voor feestdagen is een premie gesteld van 2.75. De contróle berust bij den rijksinspecteur of bij de Ned. Heidemaatschappij. Bij niet dage- lijksch toezicht zijn de kosten 4 pCt., by gere geld toezicht 8 pCt. van het totale werkbedrag. B. en W. stellen den Raad voor: a. de vorige besluiten in te trekken; b. de Rijkssubsidie te aanvaarden; DONDERDAG, 21 Juli. Vorige koersen Londen 8.84$ 8.861 Beriyn 59.05 58 85 Parijs 9 72J 9.73 Brussel 34.42$ 34.42$ Zwitserland 48.32$ 48.32$ Weenen Kopenhagen 47.87$ 47.75 Stockholm 45.37$ 45.37$ üslo 44.— 44 12$ Vew York (cable) 2.48$ 2.48§ 12.65 12.65 Praag 7.35 7.32^* Madrid 19.75 19.75 Vorige koersen Staatsleenlngen 5% Nederland 1919 102 102$ tv, Nederland 1916101} 101$ 1% Nederland 1931 97 96* 5 Nederl. 1932 101$ 101$ i '4 N. Ind 1926 AB88$ 88$ janken koloniale Banki'-, -g .ndische Bank i. lert. Handel-My64 64* ndustrieën Jnilever Jalvê DelftV- \tg. Kunstzyde f' fJ? /an Berkei's Pat leuwe Philips 'V, ff iücb Accoustiek Qi8 -led. Ford VA idustr. Buitenland U S. Steel ^5 J S. Leather c3 - ntem Nickel 8 ignbouw Soeton Mynbouw Alg. Exploratie 251 Redjang Lebong '•3 Petroleum jaboes 9 9 ion Olie125$ ■"erlak 71$ 70 'eudawa 4 4 lontinental OU5$ 5$ t Vorige koersen Shell Union Oü 4$ (lubber vdam Rubber 41 Sandar34 Jell Batavia Rubber 15 Serbadjadl 12 Silau 13 V. I. G. 026$ Allied 18$ Intercontin Rubber1 Scheepvaart Java Ch. Japan 30 RoU. Amerika Lyn 2$ iito Gem Eigend1} •Con. Ned. Stoomb12 Scheepvaart-Unie 47 Suiker 3. V A. 161$ Jav. Cultuur 126 N. L S O87 Poerworedjo 5$ Vorstenlanden 45 Actions idem 29.00 Tabak Deli Batavia 116 Dude DeU 103 Oostkust 11 Senembah 119 Spoorwegen Jnlon Pacific 33 vVabasb lft Erie 5 kansas City South South. Railw5

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2