De werkelijkheid over Amerika De steen rolt De houding der socialisten Na den krachttoer der Rijksregeering Het nieuws van heden VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS HET WERKLOOZENLEGER Poolsch dorp afgebrand Vele ernstige gewonden Hittegolf in V.S. Reeds 20 dooien Gevechten om de Gran Chaco Fort door Paraguay heroverd m Mussolini neemt de zaken over DE BAROMETER VRIJDAG 22 JULI 1932 BUREAUX.- NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling. DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 „De wolkenkrabbers zijn de trotsche getuigen van een schielijk verdwenen verleden NEW YORK IN JULI Het Weerii 99 99 De „Germania" ziet in de Prui sische maatregelen een mili tair-politieke daad „Vorwaerts" zinspeelt op geweld DE UITZONDERINGSTOESTAND TE BERLIJN Het toezicht van de Rijksweer in de straten der stad. Een militaire auto voor de Rijkskanselarij. „31 Juli moet het gericht worden voor de wanregeering der baronnen" Geen algemeene staking Wapenverordening van den militairen bevelhebber Tegen stakingspropaganda Communistische rel te Berlijn Communisten gevonnist DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN Grandi als ambassadeur naar Londen HET VLIEGONGELUK VAN BATA Oorzaak blijft onop gehelderd 17 dooden te Altona Het vertrouwenspact Hongarije en Joegoslavië treden toe NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VIJF EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18130 AdvertentieprijzenPer lossen regel 30 ct.; ingez mededeelingen 50 cent; idem op pag één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de klein., annonces Omroepers zie de rubriek De bestudeering der oorzaken der Amerikaan- sche crisis en de voorspellingen, die men er uit kan afleiden, hebben vooral voor die landen groot belang, die, zooals Holland, tot nu toe op soliede wijze vastgehouden hebben aan den gouden standaard. De dollar was en is nog het type van zulk overvloedig gedekt en gewaar borgd geld, dat geen schok hem scheen te deren. Ofschoon het ere die - van den staat nog machtig is en er verre van af is, uitgeput te raken, begint men zich toch in Wallstreet ang stig te maken en men verklaart, dat er een unie va" de machtigste banken moet komen, om de obligaties op zeker peil te houden. Ove rigens schijnt niets de catastrofale baisse der aandeelen te kunnen tegenhouden. Onder deze omstandigheden is het van het grootste belang voor Frankrijk, Nederland en Zwitserland, de drie eenige rijken in Europa, die nog beschikken over een grooten goudvoorraad, van nabij zich op de hoogte te stellen van de merkwaardige en nog steeds niet goed begrepen verschijnselen, die zich ontrold hebben in de Vereenigde Staten sedert den eersten „Zwarten dag" midden Oc tober 1929. Van week tot week is het verminderen van alle waarden erger geworden. Alle maatregelen, die men heeft geprobeerd, schijnen niets te hebben geholpen. De Amerikaansche kranten melden, dat er van acht tot tien millioen werk- loozen zijn en de financieele telegrammen lee- ren ons, dat geen enkele onderneming van den Staat zelf het publiek nog vertrouwen inboe zemt. Ik ben nu hier vier weken, ik ben in New-York geweest in financieele kringen, .k heb Chicago, Detroit en Pittsburg bezocht, de centra der industrie en ik was te Washington In contact met de regeerders van dit land. Toen ik op 1 Juni in Amerika aankwam, ver beeldde ik mij, dat ik na bestudeering der do cumenten en statistieken, waarover wij in Europa beschikken, volledig op de hoogte was van de crisis, die ook het nieuwe continent zoo hard bezocht. Binnen een paar dagen begreep ik, dat men haar alleen ter plaatse kan begrij pen. Zij bevat elementen, die ook in alle andere landen voorkomen: overproductie, verarming van den kooper en de laagte der prijzen. Maar behalve deze zijn er nog zuiver Amerikaansche elementen. In heel Europa kent men niet dat wat de Amerikanen „pyramiding" noemen, dat wil zeggen de enorme opeenstapeling van finan cieele emissies, die in de laatste 10 jaren in Amerika gebruikelijk zijn. De eenige Europeaan, die zich daar ook aan bezondigde, was Yvar Kreuger en hij deed het met Amerikaansch geld. Deze geheel op crediet opgebouwde natio nale economie moest veel dieper ineenstorten dan de Europeesche economieën, zoodra de normale transacties onmogelijk waren geworden. Maar laat ons eerst iets zeggen over het uiterlijk aspect van menschen en dingen al vorens de diepere oorzaken te ontleden. Voor een inwoner van een onzer Europeesche steden, hoe dan ook min of meer onder den indruk der malaise, ziet New-York op den eersten blik er nog uit als een bloeiende, voorspoedige stad. Indien ge Zondags Manhattan verlaat om naar Long Island of New Yersey te gaan, zult ge de wegen bedekt vinden, letterlijk bedekt door een aantal auto's, dat zonder eenige overdrijving dat van Londen of Parijs acht tienmaal te boven gaat. De auto's zijn niet duur. Beziet men ze nader, dan bemerkt men, dat ze over het algemeen niet nieuw zijn. Men kan ze bij gelegenheidjes koopen voor 40 dollar. Al die Zondagsrijders zien er niet uit, of ze last heb ben van de malaise. Indien ge de wedstrijden, vooral de base-ball, bezoekt, maakt u de erva ring, dat de enorme speelplaatsen tot berstens toe zijn gevuld, hoewel de prijs der plaatsen 15 tot 20 dollar bedraagt. De gemiddelde restau rants zien er nog fleurig uit. Maar als ge met de menschen praat en ze uithoort, dan komt u tot de conclusie, dat alles maar schijn is van wat er nog over is uit de goede jaren. De men schen gaan nog naar veel dingen met hun zak- geldje, maar ontzeggen zich vele andere dingen. Anders zijn er des zomers in New-York vijftig theaters open, nu maar negen. Men kan nog fti carte eten, maar negen tienden der be zoekers bestelt bescheiden maaltijden tegen vasten prijs. De vrouwen schijnen er nog coquet uit te zien, maar zij gaan gekleed in sensa tioneel goedkoope confectie, in japonnen van 310 dollar. Heur natuurlijke schoonheid ver- boogt deze bescheiden dracht. Maar gaat gij naar het groote plein van Union Square, dan vindt ge heel een volk van werkloozen, dat naar een volksredenaar luistert, wat vroeger niet bestond. In de wijken van het Oosten en Westen, tus- schen de 10e, 9e, 3e en le Avenue, staat men verbaasd, te zien, hoe op elk uur van den dag de mannen bij duizenden in hemdsmouwen voor hun huizen flaneeren en indien ge van New York uw waarnemingen uitstrekt naar Chicago. Detroit en Pittsburgh, dan krijgt ge den indruk, dat dit groote volk van werkloozen genoeg be gint te krijgen van zijn nietsdoen en dat bet Henry Ford Onze Parijsche diplomatieke corres pondent heeft een reis door de Vereenigde Staten gemaakt, om de sitrr&tie aldaar te bestudeeren. In dit artikel scheidt hij vaardig schijn van werkelijkheid. langzamerhand rijp gaat worden voor de revo- lutionnaire propaganda. De dure winkels doen bijna geen zaken meer. De geweldige warenhuizen, die de New-Yor kers uit hang naar het kolossale en uit den aandrift om elkaar aldoor maar weer te over treffen, in de laatste tien jaren hebben ge bouwd, staan voor drie kwart leeg. 's Avonds wanneer de lichten der stad worden ontstoken, schijnt het, dat de reusachtige wolkenkrab bers, die zich tot 3400 Meter verheffen bo ven deze stad, alleen er maar zijn, om de verbeelding op te wekken en dat deze melan cholieke en trotsche getuigen van een zoo schielijk verdwenen verleden geen praktisch nut meer hebben. En inderdaad, op 'n paar uitzonderingen na zijn alle vensters somber en zwart en de wonderbaar op elkander gestapel de étages vertoonen geen enkele activiteit. Bij degenen, die nog werken, die nog een betrekking hebben, die nog een kleine of groo te onderneming in het leven hebben kunnen houden, ontwaart men een groote wanhoop en een onmetelijke verbittering tegen de regeer ders van het land. De republikeinen, die nu al 12 jaar de macht in handen hebben, worden er van beschuldigd, geen capaciteiten te bezitten en niet vooruit ziende te zijn geweest. Dit wil nog niet zeggen, dat de democraten groote kans hebben op succes, want de Amerikaan heeft genoeg door zicht, om te weten, dat niet alleen een ver wisseling van personen het land van den on dergang kan redden. In al de streken, die ik bezocht, heb ik maar drie industrieën gevon den, die om verschillende redenen ontsnapt zijn aan de crisis. Op de eerste plaats de kauwgummi-industrie, die mannen en vrou wen in Amerika de bekende kauw-satisfactie voor 5 cents bezorgt. Dan de groote zeep- en parfumfabrieken, wat bewijst, dat de vrouwen er de voorkeur aan geven om goedkoope ja ponnetjes te koopen en rudimentair voedsel tot zich te nemen boven afstand te doen van de coquetterie. En dan is er tenslotte de industrie van de goedkoope auto, speciaal die van Hen ri Ford. Dit laatste geval is het interessantste. Er waren in Amerika bijna 25 millioen auto's in omloop, toen de crisis uitbrak. De rijbewij zen zijn nu met 2 millioen verminderd. Niet tegenstaande dit heeft Ford zijn productie kunnen opvoeren tot 4500 wagens per dag. Natuurlijk worden al die wagens niet direct verkocht aan het publiek en een zeker per centage blijft bij de agenten, maar dit per centage is niet groot, daar de activiteit der Ford-werken nog altijd in stijgende lijn gaat. Toen ik te Detroit was, bezocht ik Ford en vroeg hem naar de redenen van zijn succes. „Er zijn twee oorzaken," zeide hij mij. „Ten eerste heb ik mijn financiën gezond gehouden. Ik heb niet meegedaan aan die aldoor herhaal de emissies, die uitgingen van de zucht naar speculatie. En dan heb ik altijd vloeiende middelen in handen gehouden om de zaken op gang te houden. Ik heb geen schulden ge maakt en steeds goedkoop kunnen fabriceeren. De tweede oorzaak is, dat ik een nieuw model op de markt heb gebracht. Ik heb een pro duct aangeboden, aantrekkelijk door goed koopte en heb daardoor weer veel geld in cir culatie gebracht. Ik hoop dat men van deze twee ervaringen zal profiteeren. WARSCHAU, 21 Juli. (V. D.) Het dorp Bodlibozyce bij Radom is in den nacht door een geweldigen brand verwoest. Honderd twin tig huizen werden in de asch gelegd. Veel vee is in de vlammen omgekomen. Verscheidene personen, onder wie drie brandweerlieden, zijn met ernstige brandwonden in bedenkelijken toestand naar het ziekenhuis in Radom over gebracht. Verwachting: Zwakke tot matigen Noordwestelijke tot Zuidwestelijken wind, afwisselende bewolking, waar schijnlijk nog eenige regen, zelfde tem peratuur. Verdere vooruitzichten: Weinig ver andering. Zon op 5.06, onder 9.05. L. K. 25 Juli, nam 302 Licht op 9.35. BERLIJN, 21 Juli (V.D.) Verschillende och tendbladen bespreken heden nogmaals de be noeming van een Rijkscommissaris in Pruisen en het afzetten van alle Pruisische Ministers. De „Germania" schrijft onder den titel: „De steen rolt", o.a.: Dit is 'n weg van experimenten in strijd met de grondwet, van welken men niet weet of hij ook weer terugleidt, óf dat hij ten slotte in nog gevaarlijker experimenten zal ein digen. Wat de regeering thans begonnen is, is geen maatregel van orde, maar een militair- politieke daad, welke het bereiken van binnen- landsche politieke doeleinden als grondslag heeft. Dat bij deze actie evenals bij de uit het duister te voorschijn gekomen en in het duister voor bereide vorming van de huidige regeering, een vroeger lid van het Centrum aan de leiding deelneemt, is een smartelijke verrassing. Tegen 31 Juli is het geheele Duitsche volk opgeroepen om te beslissen over de vraag, of het geregeerd wenscht te worden onder den staat van beleg van militairen, of door breedziende politieke leiders. De „Börsenkurier" betoogt, dat het te betreu ren is dat de hoogste beambten van een staat geen gevolg willen geven aan een verordening die op grond van de grondwet is uitgevaardigd, omdat zij deze in strijd met de grondwet achten. Zij moeten zich, tot het Rijksgerechtshof een beslissing heeft genomen, hierin schikken. De onpartijdigheid van het Rijksgerechtshof staat buiten twijfel. De soc.-dem. „Vorwaerts" verklaart, dat Se vering slechts voor het geweld is geweken en betoogt dat de gang van zaken voor de sociaal democratie de verplichting inhoudt, den strijd tegen de nationaal-socialistische terreur in het rijk met vertienvoudigde energie voort te zetten. De strijd kan onder de huidige omstan digheden nog als verkiezingsstrijd gevoerd wor den. Hij zal op 31 Juli zeker niet ten einde zijn en van de verhoudingen, die dan zullen ont staan, zal het afhangen, met welke middelen hij verder zal worden gevoerd. De „Kreuzzeitung", het orgaan van den Stahlhelm noemt het optreden van de rijksre- geering een verlossende daad. De „Deutsche Tageszeitung" roept de rijksregeering toe: Nu doortasten. De „Freiheitskampf". het nat.-soc. blad uit Dresden verklaart, dat het er thans om gaat het Marxisme geheel te verdrijven opdat de weg vrijgemaakt worde voor den bij de Pruisi sche verkiezingen duidelijk gebleken volkswil. Van het succes der actie van het rijk zal het afhangen welke houding de nat.-soc. verder zullen innemen jegens de regeering von Papen. Mocht weer een poging worden gedaan tot het vormen van een front van landen tegen het rijk, dan zal men de nat.-soc. in een front vinden ter verdediging van de rijkseenheid. Wij waarschuwen op het laatste oogenblik alle opruiers tot een burgeroorlog, moordbendes en oproerige landsministers. NEW-YORK, 21 Juli. (Reuter.) Een hevige hittegolf heerscht in de V. S. en zou gisteren den dood van in het geheel 20 personen hebben veroorzaakt. Te Chicago werd 106 Fahrenheit geregistreerd. BUENOS-AIRES, 21 Juli. (V. D.) Naar uit Asuncion gemeld wordt, hebben de troepen van Paraguay het fort Pitiantuta na een strijd van 48 uur op de Boliviaansche troepen heroverd. Het Paraguaysche Ministerie van Oorlog deelt mede, dat van de Paraguaysche troepen drie man gedood en acht gewond werden. De verliezen der Boliviaansche troepen moeten veel grooter zijn. Groote boeveelheden munitie werden buitgemaakt. Volgens nog niet bevestigde radioberichten zouden Paraguaysche troepen aan de Boliviaan sche grens worden geconcentreerd. De regee ring van Paraguay heeft alle op het oogenblik in Europeesche hoofdsteden vertoevende offi cieren teruggeroepen. Volgens berichten uit La Paz heeft de Boli viaansche regeering eveneens voorbereidiende maatregelen getroffen en heeft daarvoor reeds een crediet van de Boliviaansche Staatsbank gekregen. De Boliviaansche generale staf spreekt alle geruchten tegen, volgens welke de algemeene mobilisatie zou zijn afgekondigd Ol reserves zouden zijn opgeroepen. BERLIJN, 21 Juli Het Partijbestuur en de Partijraad van de Duitsche Sociaal Democra tische Partij, die Donderdag hebben vergaderd, hebben met algemeene stemmen de volgende resolutie aangenomen „De Partijraad van de S. D. P. brandmerkt voor het geheele Duitsche volk en voor de ge heele wereld de gewelddadige en in strijd met de grondwet zijnde actie van de Rijksregee ring tegen de Pruisische Staatsregeering. Hij spreekt zijn erkenning en dank uit aan de Partijgenooten in de Pruisische Staatsregee ring en aan den Berlijnschen Politie-president voor hun waardige houding op 20 Juli. Het gewelddadig ingrijpen, dat door de nat.- socialisten geëischt en door de Rijksregeering voltrokken is, heeft den verantwoordelijken arbeid voor den wederopbouw door de sociaal democratische partij in den Pruisischen Vrij staat, voorloopig onderbroken. Evenals in het Rijk is thans ook in Pruisen de alleenheer schappij van enkelen gevestigd en elke invloed van de breede werkende massa ten volle uit geschakeld. Het ligt evenwel in handen van het volk door de verkiezing van sociaal-democraten op 31 Juli de gestoorde rechtsorde van de re publiek te herstellen en zich zelf weer passen den invloed op de openbare zaken te verschaf fen. De 31ste Juli moet een dag van het gericht worden voor de wanregeering der baronnen en hun nationaal-socialistische helpers. Het mag niet gelukken de aandacht af te leiden van het feit, dat Hitier en zijn partij voor den soci- aal-reactionnairen koers, die thans gestuurd wordt, de volle verantwoordelijkheid dragen. Zonder Hitier geen hongernoodverordening. De communistische leiders, die sinds jaren schouder aan schouder met de nationaal-socia- listen den strijd tegen Braun en Severing ge voerd, hun omverwerping, hun afzetting en hun in staat van beschuldiging stelling ge- eischt hebben, roepen thans in verband met de afzetting van Braun en Severing tot de al gemeene staking op. De Duitsche arbeidersklasse zal zich de keuze van haar middelen en het uur van handelen niet door de bondgenooten der nationaal-so- cialisten in strijd tegen Braun en Severing, laten voorschrijven. Het is thans zaak, met volle activiteit en dis cipline en eenheid alle krachten voor den ver kiezingsstrijd en de overwinning der sociaal democratie te concentreeren. Voor den verde ren strijd moeten de organisaties in den staat van hoogste gereedheid worden gebracht. Weg met het Hakenkruis en zijn beschermers! Leve de sociaal-democratie! Leve de vrijheid!" De militaire bevelhebber voor de provincie Brandenburg en Berlijn, luit.-gen. Runstedt. heeft aan de politie een verordening doen toe komen van het gebruik van wapens door de politie en een verordening inzake de arresta tie van personen bij bepaalde delicten, die tot dusver niet kon geschieden. De politie wordt erop gewezen, dat zij zoo noodig energiek en met spoed van de wapens gebruik moet maken. In de tweede verordening wordt bepaald, dat arrestatie moet geschieden wanneer iemand on bevoegd in het bezit van wapens is, resp. wan neer het bezit van wapens geheim gehouden wordt. De verordening luidt als volgt: Wie met reden verdacht wordt een strafbare handeling mei een wapen .gepleegd of een wa pen onbevoegd gedragen te hebben, of wie ge zamenlijk met anderen op openbare plaatsen gewapend verschenen is, wordt, ongeacht de strafrechterlijke vervolging, gearresteerd. Wie bij een onderzoek naar wapens tegen over de gewapende macht of de politie op des betreffende vragen het bezit van wapens of munitie of andere hem bekende voorraden van wapens of munitie geheim houdt, wordt onge acht de strafrechterlijke vervolging gearres teerd. Tegen het bevel tot arrestatie is geen beroep mogelijk. De verordening treedt onmiddellijk in wer king. De militaire bevelhebber voor Groot Berlijn en de provincie Brandenburg heeft in een schrijven aan de commissarissen van politie te Berlijn en in de provincie Brandenburg betref fende het verdere optreden tegen de versprei ders van vlugschriften, waarin tot de algemeene staking wordt opgewekt, het volgende medege deeld: De algemeene staking als politiek strijdmiddel tegen de verordening van den Rijkspresident d.d. 20 Juli 1932 beteekent een wezenlijk in ge vaar brengen van de openbare orde en veilig heid. De opwekking tot een zoodanige alge meene staking, door woord en geschrift (dag bladen, pamfletten) beteekent derhalve hande len in strijd met paragraaf III der verordening van den Rijkspresident. Tegen sprekers, sa menstellers en verspreiders van vlugschriften, waarin tot algemeene staking wordt aange spoord, is derhalve paragraaf III van de ver ordening van den Rijkspresident van toepas sing. BERLIJN, 21 Juli (W. B.) Omstreeks middernacht hadden een 200-tal communisten zich op den Kottbuserdamm in Oost-Berlijn verzameld, waar zij een tram en een autobus aanhielden en de passagiers dwongen uit tr stappen. Daarna sneden zij de electrische leiding van de tram door en trachtten de autobus, na alle ruiten te hebben verbrijzeld, omver te wer pen, hetgeen echter door het Ueberfall-com- mando werd verhinderd. Bij het verschijnen van de politie vluchtten de daders en openden vanuit schuilhoeken het vuur, dat door de politie werd beantwoord. Politiemannen werden niet gewond; een van de demonstranten overleed kort nadat hij in het ziekenhuis was gebracht aan de bekomen verwondingen. 4 Hedenochtend is de „Rote Fahne" niet ver schenen, aangezien de drukkerij wegens het drukken van verboden pamfletten gesloten is. Te Gelsenkirchen zijn gisteravond leden van het IJzeren Front en Nationaal-Socialisten slaags geraakt. Drie Front-mannen werden ern stig gekwetst; de dader is gearresteerd. DORTMUND, 21 Juli (W. B.), Gisteren heeft de gezworenen-rechtbank, alhier, uit spraak gedaan in het proces tegen elf commu nisten. die op 20 Februari j.l. een gevecht heb ben geleverd met Nationaal-Socialisten .waarbij een Nationaal-Socialist door een schot in de borst werd gedood. De aanvoerder van de communisten werd we gens doodslag veroordeeld tot 10 jaar gevange nisstraf met 10 jaar eerverlies. De overige beklaagden kregen straffen, va- rieerende tusschen 1 jaar en drie maanden gevangenisstraf tot 2 jaar gevangenisstraf. Britsche Economische Rijksconferentie te Ot tawa geopend. Pruisische socialisten tegen algemeene staking. Wapen verordening van militairen bevelhebber. Grandi wordt ambassadeur te Londen. Litwinow veroordeelt de Ontwapeningsconfe rentie. Ernstig auto.ongeluk bij Dedemsvaart, zes ge wonden. Staat van beleg in Bolivia. Het clearingwetje en het ontwerp tot steun aan de kippenhouderij door de Eerste Kamer goed gekeurd. Uitspraak van het Haagsche gerechtshof inzake den overval te Schipluiden. Gevechten om de Gran Chaco, Zware dorpsbrand in Polen. Hittegolf in Amerika. Hongarije en Joego-Slavië tot het vertrouwens pact toegetreden. Installatie adviescommissie inzake propaganda Nederl. fabrikaat. OOO ROME, 21 Juli. (Reuter.) Donderdagmorge,. heeft de overdracht plaats gehad van de be voegdheden der ministeries van buitenlandsche zaken en corporaties aan Mussolini. Binnenkort is de benoeming te wachten van den afgetreden minister van buitenlandsche za ken Grandi tot ambassadeur te Londen. Men meent echter niet, dat hij de eerste maanden te Londen zal komen resideeren. De Italiaansche ambassadeur in Turkije is met spoed door Mussolini teruggeroepen om een be langrijken post op zich te nemen. PRAAG, 21 Juli (Reuter). De ministerieele Commissie van onderzoek naar het vliegonge luk van den schoenenkoning Bata heeft haar rapport gepubliceerd. De Commissie legt er den niöruk op, dat zij niet in staat is geweest de oorzaak van hel raadselachtig ongeval op te helderen. Het ver slag spreekt van twee mogelijkheden. De grootste waarschijnlijkheid heeft de ver onderstelling, dat de piloot in den dichten ne vel de oriënteering is kwijt geraakt. Bij het po gen om de aarde te naderen, zou hy de hoogte van zijn toestel foutief geschat hebben en met volgas tegen den grond gevlogen zijn. Als twee de mogelijkheid noemt het rapport een stuur- defect. Bata had bij het vertrek van het vliegtuig naast den piloot plaats genomen. schoolboeken voor alle inrichtingen van middelbaar onderwijs bij boekhandel H. Coebergh - Ged. Oude Gracht 74 - telefoon 11041 ALTONA, 21 Juli (VD). Naar de officieele persdienst van Altona mededeelt, hebben de onlusten van Zondag thans zeventien dooden geëischt. Een 23-jarige vrouw uit Altona is thans aan de bekomen verwondingen overleden BOEDAPEST, 20 Juli (Reuter) De Hon- gaarsche minister van Buitenlandsche Zaken heeft den Franschen gezant te Boedapest doen weten, dat Hongarije zich volgaarne bij het tus schen Frankrijk en Engeland tot stand geko men accoord van vertrouwen aansluit. Naar voorts officieel uit Belgrado wordt ge meld, heeft ook de Joegoslavische regeering besloten tot het accoord toe te treden. Hoogste stand op Vrijdag 9 uur van. 762. Stilstand

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 1