2e Atletiekdag van AHaarlem Jaarvergadering van den D.H.V.B. HET PRINCIPE VOOROP MAANDAG 25 JULI Verslagen goedgekeurd Een goed geslaagde wedstrijd ,Olympia' „Germania" De Kampioen ZWEMMEN 2 K.M. WEDSTRIJD TE AMSTERDAM J. van Hemsbergen voor de twee de maal kampioen van den Amstel. H. Bannink slaat den Schelde- kampioen Stender B.Z.Z.-zwemwedstrijden te Zwolle LAW NT EN NIS OM DE DAVISCUP Amerika wint met 32 Laatste ronde te Parys ZWEMMEN Delftsche Zwemverèeniging CRICKE' Cricketbeschouwingen Gemis aan bezinning bij sommige vereenigingsleiders gelaakt Openingswoord Bezinning en bezieling in den D.H.V.B. Nieuwe records 800 M., 3000 M. en vestiging van een record van 110 M. hordenloop Gunstig seizoen Rector Braakman spreekt Goedgeslaagde vliegdag te Bergen DE TOUR DE FRANCE Veertiende étappe voor di Paco HONKBAL HaarlemAmsterdam 2716 Zondag heeft de A.S.C. Olympia een record- rit laten verrijden op het traject Amsterdam Utrecht, afstand ongeveer 68 K.M., waarvan de uitslagen luiden: Rijbewijshouders: 1. G. Fabriek, 1-48-9 sec.; 2. W. Klein, 1-50-22 sec.; 3. J. H Bakker, 1-54-12 sec. Beginnelingen: 1. Juch, 1-51-48 sec.; 2. G. v. Sutphen, 1-52-26 sec; 3. B. Schutte, 1-55-0 sec. Junioren 30 K.M.: 1. H. Mester, 56-59 sec.; 2. A. Kuyper, 1-6-40 sec.; 3. A. v. Wisser, 1-18-49 sec. Nieuwelingen: 1. Javlo, 1-51-55 sec.; 2. B. v. Eersel, 1-52-20 sec.; 3. J. v. Gaaien, 1-55-55 sec. Veteranen A-klasse: 1. W. de Vries, 1-56-18 sec.; 2. J. Veldhuyzen, 1-58-57 sec.; 3. N. Bakker 2-2-14 sec. Veteranen B-klaspe: 1. H. Krist, 2-3-0 sec.; 2. W. Schrekker, 2-3-59 sec.; 3. F. Huystee, 2-4-19 sec. Zondag hield de A. S. C. „Germania" een Handicap-rit oner 32 K.M. De uitslag luidt: 1. J. Veldman (van meet); 2. H. Banen (idem)3. F. Drayer (4 minuten voorsprong) 4. G. Palmer (idem)5. C. P. v. d. Ven (idem) 6. K. Arnold (idem). Tweede Kikkert Bekerrit Zondag 24 Juli hield „De Kampioen" zijn tweeden wedstrijd voor den Kikkertbeker na melijk 56 K.M. Aan den start verschenen 1 A-klasser en 8 B-klassers met uitslag Schijvenaar als A-klas ser 1 uur 32% min. en de B-kl. 1. Reineveld 1 uur 27 min. 19 sec., Heijne 1 uur 32 min. 39 sec., Kesten en Meijer 1 uur 32 min. 41 sec., N. Huyboom 1 uur 35 min. 30 sec., van de Hoe ven 1 uur 35 m. 36 sec., Fennes 1 uur 36 min.< 27 sec., Kinket 1 uur 36 min 37 sec. A-S. Dinsdagavond 8 uur Jaarvergadering. Zaterdagmiddag werd te Amsterdam de 2 K.M. Amstelwedstrijd verzwommen, welke voor de propaganda van de zwemsport van groote waar de is geweest. Te ongeveer 2 uur heerschte er bij de Berlage- brug, waar de strijd plaats vond, reeds een on gewone drukte. Honderden belangstellenden hadden zich op de brug een gratis plaatsje ver overt, terwijl langs de beide walkanten dichte drommen toeschouwers zich hadden opgesteld. Ongeveer drie uur komen de deelnemers bij den start en stellen zich in rechte lijn in het water. Als het startsein klinkt, binden 70 deel nemers den strijd aan: n.l. 15 dames, 10 heeren senioren en 47 heeren junioren. Na een gewir war van armen en beenen, maken de goede krachten zich al spoedig van de overigen los. Zeegers A.Z. en van Hemsbergen schieten in snel tempo vooruit, direct daarop gevolgd door Wegenaar en Sierenberg van de A.Z. Na 500 M. heeft Sierenberg het hoofdpeleton losgelaten en zakt nu aanmerkelijk af. Plotseling zien wij nu den jeugdigen „Haarlem"-man Ban- nink, die aanvankelijk aan den anderen kant lag, opduiken, terwijl mej. Breukel O.D.Z. hem op korten afstand volgt. Op 700 M. heeft Ban- nink het hoofdpeleton ingehaald en levert nu met Wegenaar een feilen strijd om de 3e plaats. Bij het keerpunt liggen Zeegers en van Hems bergen ongeveer gelijk. Bannink heeft de derde plaats veroverd en tracht zich nu bij de leiders te voegen. Mej. Breukel is de overige dames eenige honderden meters voor. Opmerkelijk is het, dat van de heeren senioren zoo weinige zich bij de leiders wisten te plaatsen en velen zich door de junioren zagen geklopt. Zeegers houdt zich angstvallig aan v. Hems bergen vast, die het dezen middag zeer kalm opneemt. Op een 300 M. voor de finish gooit hij er een schepje op en loopt zienderoogen op Zeegers uit. Bannink, die nu vlak naast Zeegers ligt, tracht dezen voorbij te komen. Bijtijds wordt dit echter door Zeegers opgemerkt. Een tijdlang liggen beiden kop aan kop en slechts op de laatste 100 M. moet Bannink aan Zeegers de tweede plaats afstaan. Van Hemsbergen heeft intusschen reeds met een goede 50 M. voor sprong als eerste aangetikt. Zeegers wordt no. 2, Bannink no. 3, Wegenaar no. 4 en mej. Breukel no. 5. Een flinke stortbui komt dan op het aller laatste oogenblik dezen zeer geslaagden middag nog verstoren en deed het talrijke publiek naar alle kanten heen vluchten. Onder stroomenden regen koenen dan gaande weg de overige deelnemers binnen. De totale uitslagen luiden: Dames senioren: 1. L Breukel, OD.Z., 37 min. 11 3/5 sec. Dames junioren1. M. Botte, OD.Z., 43 min. 331/5 sec.; 2. B. Vestmyz, H.Z. en P.C., 44 min. 34 2/5 sec.; 3. M. Bannink, Zignea, 44 min. 48 3/5 sec. Heeren Senioren: 1. J. v. Hemsbergen, Haar lem, 35 min. 4 sec.; 2 F. H. Wegenaar, A.Z., 37 min 7 3/5 sec.; 3. J. H. v. d. Brink, Dolfijn, 38 min. 44 sec. Heeren Junioren: 1. K. Zeegers, A.Z., 35 min. 47 4/5 sec.; 2. H. Bannink,, „Haarlem", 35 min. 59 2/5 sec.; 3. J. Stender, Dolfijn, 37. min. 7 2/5 sec. Zaterdag zijn in de bad- en zweminrichting aan de Wetering te Zwolle de door B Z.Z. uit geschreven internationale zwemwedstrijden aan gevangen. De belangstelling, ook langs de Wetering was zeer groot. Voor de groote n propaganda tocht van en naar de inrichting aan de Wetering door een ge deelte van het Almelosche kanaal tot de Schoen- kuipenbrug (afstand 1500 M.) hadden 9 dames en 29 heeren ingeschreven. Uitslag 1500 M. dames: 1. C. Koning (SZS) 28 min. 5 sec.; 2. W. J. van Bom (BZZ) 28 min. 33 sec-; 3. B. Harms (Neptunus) 32 min. 3 sec.; 4. R. Vos (BZZ) 32 min. 8 sec.; 5. W- Groten huis (de IJsel) 33 min. 55 sec. 1500 M. heeren: 1. W. Kemper (ZCG) 24 min. 29 sec-; 2. A. G. Brandt (Neptunus) 25 min. 18 sec.; 3- J. Wenning (Bocholt) 26 min. 2 sec-; 4. H. Esmeyer (UZC) 26 min. 16 sec-; 5. E. J. Vemhout, 26 min. 21 sec.; 6. J. M. de Witte (de IJsel) 26 min. 50 sec.; 7. B. E. Reit (BZC) 26 min. 53 sec.; 8. H. Diesfeld (Bocholt) 27 min. 5 sec. BZC te Zwolle won den door VW te Zwolle aangeboden zilveren wisselbeker voor de drie best geplaatste zwemmers (sters) van één ver- eeniging. De wisselbeker voor het eerst aankomend BZZ-lid werd wederom gewonnen door den hou der van den beker E. J. Vemhout te Zwolle. Zondag zijn de internationale zwemwedstrij den, georganiseerd door de Bad- en Zwemver eeniging „Zwartewater," voortgezet. De uitslagen van Zondag luiden: 50 Meter vrije slag heeren: (adsp.) 1. A. Bos (B.Z.Z.) 33 4/5 sec. 2. D. van Rooijen (ZBZV) 34 4/5 sec. 3. G. v. d. Bend (W Z C) 37 2/5 sec. 100 Meter vrije slag dames: (seniores). 1. W. J. v. Bom (B Z Z) 1 min. 23 sec. 2., C. Koning (S Z C) 1 min 24 1/5 sec. 3. R. Slende- broek (Z B Z V) 1 min. 29 2/5 sec. 100 Meter vrije slag heeren seniores: 1. A. G. Brandt (Neptunus) 1 min. "11 1/5 sec. 2. Willi (Luer-Bocholt) 1 min. 12 2/5 sec. 3. H. Esmeyer (H Z C) 1 min. 13 4/5 sec. 100 Meter vrije slag heeren juniores en nieu welingen: 1. C. G. van Aelst (H C P C) 1 min. 10 1/5 sec. 2. W. F. H Jager (H Z P C) 1 min 17 sec. 3. J. Knoops (Z B Z V.) 1 min 17 3/5 sec. 4 x 50 Meter estafette dames vrije slag: 1. B Z Z. 2 min. 42 sec. 2. Neptunus, Zutphen 2 min. 45 2/5 sec. 3. Z B Z V-Zwolle 2 min. 58 sec. 200 Meter vrije slag heeren seniores (tevens kampioenschap Het Oosten) 1. W. Kemper ZCG, min 45 4/5 ree. 2. A. G. Brandt. Neptu nus, 2 min. 49 1/5 sec. (Hiermede is A. G. Brandt kampioen van het Oosten) 3. H. Es meijer (U Z C) 2 min. 52 sec. 100 Meter schoolslag dames seniores: 1. A. Bosch (De IJsel) 1 min. 39 1/5 sec. 2. N. v. Bom (B Z Z) 1 min 39 2/5 sec. 3. A. Bar- tels (Neptunus) 1 min. 44 2/5 sec. 4 x 50 Meter estafette heeren vrije slag om den zilveren Miss Blanchebeker (Houdster H Z P C Den Haag). 1. H Z P C Den Haag 2 min. 2 sec. 2. B Z Z Zwol!. z min 13 sec. 3. Neptunus-Zutpnen 2 min. 22 sec. Bocholter Wassersp. Verein, die een tijd maakte van 2 min. 11 sec. werd gedis kwalificeerd. 100 Meter heeren seniores: 1. E. Tijhof 1 (De Aa) 1 min. 31 sec. 2. H. Schutte ('t Weusthag) 1 min. 31 3/5 sec 3. J. Prins (H Z P C) 1 min. 33 3/5 sec. Zweedsche estafette, 50, 100, 150, 200 Meter: 1. B Z Z-Zwolle 6 min. 56 3/5 sec. 2. Neptu- nus-Zutphen 7 min. 8 sec. 3. H Z C-Hengelo, 7 min 48 sec. Waterpolo-wec'sti ij den Dames: B. Z. Z.'t Weusthag 40. Heeren: B. Z. Z. I—Bocholt I 4—3 (Rust stand: 12). De interzönewedstrijd DuitschlandVereenig- de Staten is Zondag beëindigd met een 32 overwinning voor de Amerikanen. De uitslagen zijn: Prenn (Duitschland) slaat Shields (Amerika) 61, 60, 68, 62. Vines (Amerika) wint van Von Cramm (Duitschland) 36, 63, 97, 63. De Amerikanen komen nu in de laatste ronde tegen Frankrijk. De laatste ronde om de Davis Cup zal van 2931 Juli a.s. te Parijs worden gespeeld. Voor Frankrijk zijn als spelers aangewezen: Cochet, Borotra, Brugnon, Boussus. Zaterdagmiddag heeft de Delftsche Zwem- vereeniging in de Prov. Vaart te Delft een zwemwedstrijd georganiseerd, die zich kenmerk te door groote deelname. Vooral het aantal da mes was grooter dan in vorige jaren. Eerst werd gezwommen 1000 M. met keer punt. Hieraan werd door 5 dames-veteranen, 17 dames en 11 heeren-veteranen deelgenomen. De uitslagen luiden: 1. mevr. W. M. Haket, 20,38 min.; 2. mevr. A. Kempen, 23,37 min.; dames: 1. S. Nooteboom, 20.17 min.; 2. mej. W. ten Dam, 21,24 min.; 3. mej. C. van Kregten, 21,52 min.; heeren-veteranen: 1. A. Dubbeldam, 21,15 min.; 2. W. H. van Velzen, 21,35 min. Voor de 1500 M. heeren, verschenen 50 deel nemers aan den start. De uitslag was: 1. J. Buiskool, 29,59 min.; 2. J. A. Marmelstein, 30,33 min.; 3. H. J. J. Haak, 30,48 min.; 4. A. Wallenburg 32,25 min.; 5. A. Kooy 32,53 min. Wie wordt eerste klasse kampioen? De positie van Rood en Wit en Haar lem. Damescricket. Flamingo, tour naar Engeland. De strijd om het eerste klasse kampioen schap is in vollen gang en zal tegen midden Augustus uitgevochten zijn tusschen V.O.C. en H. C. C. II, waarbij de eerste de beste kansen heeft. De onzekerheid in cricket is echter te groot om V.O.C. nu reeds als kampioen te begroeten, doch dat de Rotterdammers een kampioens-team bezitten, is zeker. Neem b.v. den aanval, in handen van den jongen bowler A. Terwiel, die op zijn tijd in staat is om ieder Nederlandsch team voor een schijntje naar het „Paviljoen" terug te sturen, en van den Engelschen veteraan, P. G. East, die er na eenige ongelukkige seizoenen weer heele- maal in is. In de laatste matches van V.O.C. maakte Terwiel 18 slachtoffers voor 160 runs, en East kon de cijfers 1396 noteeren. Dit duo wordt zoo noodig goed gesecundeerd door van Herwaarden. Ook aan batslieden hebben de Rotterdammers geen gebrek, getuige de vol gende hooge scores in de laatste wedstrijden bereikt: de Bruyn 74, Beyers 82 en 39, Dubru 39 n.o., F. van Herwaarden 52 n.o. en 96, Ter wiel 36 en Ruichaver 33. Tot ons genoegen kunnen we dus constateeren dat cricket thans in Rotterdam, waar het vele jaren een kwij nend bestaan leed, ten volle bloeit, een ver heugend feit voor het spel! Eén ding waar mede V.O.C. zoo juist een onaangename er varing opdeed tegen V.V.V. dient nog ver beterd. en dat is het terrein en de pitch van de V.O.C., welke helaas nog niet in overeen stemming is met de kwaliteiten van het spel der Rotterdammers. Haarlem met nog slechts vijf wedstrijden gespeeld, waaruit twee overwinningen werden gesleept is verder uit de gevaarlijke zone der „laatste- drie", die naar de overgangsklasse zullen degradeeren, dan het oude Rood en Wit. Toch ontloopen beide teams elkaar in sterkte niet veel en zoo al het kunnen der beide jeugdige ploegen eens naar buiten kwam, dan zou de ranglijst er zeker anders uitzien. Met zoo'n grooten jeugdigen aanhang voor cricket in Haarlem, zijn we voor de toekomst niet bang. Zie een Healy, die Haarlem tegen V.O.C. voor een inningsnederlaag behoedde, zijn 66 scoren op Terwiel en East, zie den Haarlemschen wicketkeeper prachtig werk achter de palen verrichten, zie verder de Ring met Maas ge vaarlijk bowlen tegen A.C.C., waarmede een strijd van lange totalen in Haarlem's voordeel eindigde. Rood en Wit mist een kracht in den aan val, om naast Schmeink's verraderlijke ballen, den vijand te bestoken. Kruyt's 756 tegen H.D. V.S.., waarbij hij medewerkte aan een overwin ning der Spanjaardslaan-menschen, geeft hoop, dat R. en W. in hem den juisten man heeft gevonden. Captain van Eehgen haalt uit zijn ploeg, wat er uit te halen is en heeft zijn zelf vertrouwen gelukkig weer geheel hervonden. Achter de palen en met het slaghout gaf hij reeds verschillende keeren het goede voorbeeld. Wij vertrouwen dat dit jaar een degragatie aan het roemruchte Rood en Wit zal voorby gaan! De dames wagen zich tegenwoordig aan al les in de sportwereld en zoo is dus zelfs de eerste dames-cricketwedstrijd reeds een feit geworden. De Rood en Wit-dames verloren na dapperen tegenstand van de Amsterdamsche cricketende ladies, vereenigd in A.C.C. De perspectieven voor cricket zijn ineens oneindig geworden, want waar dames voorgaan, kan geen man achterblijven! Propagandistisch is dit dames-cricket ^an groote waarde. Wie weet onder welke bloeiende omstandig heden de N.C.B. het volgend jaar zijn 50-jarig bestaan viert! Of het cricketspel der dames echter van biyvenden aard zal zijn, valt te be- twyfelen. Daarvoor hebben ze de feiten der historie tegen zich. In Engeland heeft dames cricket namelyk nooit en te nimmer opgang gemaakt, het is daar steeds by onbeduidende pogingen gebleven. Maar wie weet, gaat het in ons land anders. En dan kunnen we met trots zeggen: Van Ha'arlem begon de vic torie! De Flamingo's zijn dit jaar weer met een A- en B- team naar Engeland. Het A-elftal heeft zyn serie matches reeds voltooid en een ongekend succes geboekt, t.w. twee overwin ningen, drie draws en slechts één nederlaag. Voegt men hierbij dat de Flamingo's in de ge- ïykgespeelde wedstrijden sterk in het voordeel waren, dan biykt het mooie resultaat eens te meer. Zeer zeker moet worden erkend dat de tegenpartyen niet alty'd even sterk waren, maar er waren toch onder de tegenstanders elftallen van geduchte samenstelling, waar tegen een gunstig resultaaat alleszins een pluim verdient, temeer wanneer men in aan merking neemt dat onder zulke geheel andere omstandigheden b.v. op een graswicket moet worden gespeeld. Zoo biykt dus ieder jaar de spelkwaliteit van het Nederlandsch cricket stygend en worden onze spelers mèt het jaar gewaardeerder tegenstanders in de bakermat van de cricketsport, in Engeland. De eerste match tegen Beckenham werd een draw in het voordeel der Hollanders. Optner- keiyk was hier de sportiviteit der gasten, die het verstryken van den speltijd met den laatsten man in nog een over toestonden! H. van Manen 69, Robbie Schill bowlde de eerste vyf gasten voor 24 runs. De tweede wed strijd tegen Sutton was moeilijker werk, doch leverde toch een mooie overwinning op. Een spannende finish is hier vermeldenswaard. Derde tegenstanders waren The Tesphids, ac- teuds. Weer een spannende finish, thans met een draw als resultaat. De Engelschman Dog- gart bowlde in deze match vier Hollanders met achtereenvolgende ballen. W. van den Bosch bracht het in dezen wedstrijd „maar" tot drie achtereenvolgende slachtoffers! Tegen de Free Eoresters een mooie draw na een dag intensief cricket. Toen kwam de groote triomf tegen Anson's 21-tal op Crondall. Glereens scoorde een century. De Flamingo's wonnen tenslotte zelfs met innings: Van den Bosch en Jansen bowlden uitnemend. Tenslotte werd op Lord's tegen de M. C. C. gespeeld. Een waar dig besluit! „Plum" Warner was onder de te genstanders. Hier won Hamburger voor den vierden keer den toss. Wéér was een spannen de finish het slot. De M. C. O. won met slechts drie runs. Den volgenden dag lazen de Hollan ders vele waardeerende woorden aan hun adres in de eerbiedwaardige „Times"! Onder groote belangstelling van afgevaardig den en belangstellenden vond gisteren in de Schouwburgzaal aan den Jansweg te Haarlem de Jaarvergadering plaats van den D.H.V.B. Om pl.m. kwart over één opende de Zeereerw. Heer Pater F. L. Esser O.E.S.A. als voorzit ter, de vergadering op de gebruikelijke wijze en sprak o.m. als volgt tot de aanwezigen: We gaan weer praten, discussieeren, van ge dachten wisselen om in onderlinge liefde samen te werken aan den opbouw van den D.H.V.B. Een jaarvergadering is nuttig om van elkaar te leeren, om de stemming onder de leden waar te nemen en om nuttige besluiten te nemen voor den in- en uitwendigen bloei van den bond. 't Is ook de eenigste gelegenheid om allen by elkaar te zien. Deze gelegenheid wil ik ge bruiken om U iets te zeggen over: Met bezinning bedoelen we, dat onze hande lingen, plannen, ideeën moeten gedragen wor den door verstandelijk overleg en goed over wegen van 't vóór en tegen. Geen plannen worden uitgevoerd, geen voorstellen worden in gediend, of ze moeten eerst aan 'n rijp beraad zij onderworpen. Daardoor voorkomt men veel onnoodig gepraat en onnuttig tijdverspillen. Tot m'n spüt heb ik moeten constateeren, dat de laatste jaren de bezinning by onze leiders 'n gevoeligen klap heeft gekregen. Wel licht een onderverschynsel van den algemeenen wereldgeest, die over de geheele linie juist op dit punt van de wijs is geraakt. Maar met 'n feit te constateeren, keurt men 't niet goed. Welke oorzaken zijn er aan te wijzen voor dit gemis aan bezinning? Ie. Al te ver doorgevoerd club-chauvinisme. Liefde voor een vereeniging is prijzenswaar dig; ondoordachte en onbesuisde liefde is af- keuringswaardig. Soms staat men verbaasd over 't geen men ziet of hoort, wat er zich in ver- eenigingen afspeelt. De tyranniseerende invloed der eigenliefde kan onder 't mom van clubliefde de leden op- zweepen en met blindheid slaan. De bekrompen heid der meesten vult dit aan en de weg voor club-chauvinisme is klaar. De verantwoordelijke personen in onze or ganisatie dienen en zichzelf goed te controlee ren en niet te dulden, dat de voetbalsport ge degradeerd wordt tot rugby-spel. De scheids rechters treden van 't begin af streng op en kunnen rekenen op den volledigen steun van het D.H.V.B.-bestuur. 2e. Een andere oorzaak van gemis aan be zinning is het misbruik maken van clubleden. We kunnen 't toejuichen, dat vele vereenigin- gen in 't bezit zijn van 'n clubblad. Dat geeft een onderlingen band, dat geeft cachet, doch alleen wanneer 't verstandig gedirigeerd wordt. Oip het R. K. Sportpark te Heemstede werd Zondag de tweede athletiekdag van A. C. E. ge houden. Hoewel de deelname verre beneden de ver wachting bleef, is de wedstrijd er een geweest van het goede soort, zoodat het publiek, dat eveneens matig vertegenwoordigd was, heeft kunnen genieten van aantrekkeiyke en span nende nummers, die tot het laatste qogenblik de aandacht bleven behouden. Voor het eerst zagen we tijdens een D. H. A. K.-wedstryd het nummer hordenloop verwerken en de pessimisten hebben kunnen constateeren, dat ook voor dat nummer de belangstelling be gint te komen. Met groote belangstelling werd uitgezien naar het tweede treffen, Mathot—Hoven op de 800 M. Slaagde laatstgenoemde er de vorige week in het diocesane record op dat nummer belangryk te verbeteren, de oud-titelhouder leverde giste ren het bewijs dat de nederlaag blijkbaar op een vergissing moest berusten. Op overtuigende wijze werd tenminste door Mathot de 800 M. in de wacht gesleept, waarby het diocesaan record op 2 min. 7 sec. werd ge bracht. Vessies, wie durfde het anders verwachten, won verdiend de 3000 M., verbeterde daarmee het ten name van Henk Smit staande record tot 9 min. 39.8 sec. en leverde daarmee het be- wüs dat hy nog lang niet zyn hoogtepunt be reikt heeft. Wanneer we nu nog even de verschillende nummers wat nader beschouwen, dan valt het op dat de verrichtingen der nieuwelingen, over het algemeen genomen, niet gunstig zün. By de 100 M. b.v. werd in sommige series ruim 13 seconden geloopen, een tüd die ongetwijfeld belangryk beter kan en moet worden, willen de nieuwe cracks tenminste in de eere-afdeeling een drageiyk figuur slaan. De 200 M. voor cracks, dun bevolkt, werd een zege voor den V. I. C.-man Jan Burgman, welke eerst in de laatste meters werd verkregen. De tüd 24.8 viel wel wat tegen. Bij een volgende ontmoeting, als Blaisse en Ronde weer van de party zün, zal het resultaat wel wat beter wor den. In het nummer 400 M. nieuwelingen gingen de meeste series boven de zestig seconden, en eerst in de finale maakte van Nobelen van Teylingen een goede prestatie door 57.2 te maken. Het nummer van den dag de 800 M. gaf een spannenden strijd te aanschouwen, die ten slotte in het voordeel van den A. C. E.-er Mathot werd beslist. Het lange afstandnummer ging in een behoor- ïyk tempo, waarby de cracks en nieuwelingen geiyk vertrekken. Direct na den start werken Vessies en Bakel zich los om geleidelik hun voorsprong te vergrooten. Dat Vessies het num mer won baart geen verwondering, doch dat de nieuwelingen zich by dit nummer zoo lieten zien, verdient een afzonderiyke vermelding. Met 10 min. 17 sec. passeerde de eerste nieuweling de controle. Dank zy uitstekend overgeven van den stok, zegevierde Holland in de 4 x 100 M., voor V. V. Z. en A. C. E., welke laatste ploegen een ver woeden strüd leverden om de tweede plaats. Het hoogspringen schynt nog altyd geen goe de vertegenwoordigers te kunnen krijgen. De slayke Ebbing verdiende met 1.53 den eere- palm bij de cracks, terwijl het nieuwelingen nummer met 1.51 werd beslist. Wanneer zien we eens een mannetje opdui ken, dat het record hoogspringen een beetje op peil brengt? Me dunkt, met den verheugenden vooruitgang der Roomsche athleten moet dat toch zeker spoedig gebeuren. Een volgende wedstrijd? Ook by het kogelstooten gaat de vooruitgang met een slakkengang. Chr. Duin schijnt nóg steeds niet den weg naar de twaalf meter ge vonden te hebben. Ook dit nummer moet beslist omhoog. De nieuwelingen deden het nog meer beschei den. Fl:'|ïsen van A. C. E. bracht het tot 9.44 M. Werd de vorige week een nieuw record dis cuswerpen geboekt, dit keer bleven de cracks ver onder de 30 M. 't Is jammer dat de nieuwe diocesane record houder niet vertegenwoordigd was, waardoor het nummer wat erg veel onder de verwachting bleef. Tenslotte rest ons nog het nummer 110 M. hordenloopen, dat gewonnen werd door Th. v. d. Wardt uit Zaandam in 20.2 sec. Over het algemeen hapert er nog veel aan een behoorlijken stijl, waarop alleen Burgman een gunstige uitzondering maakt. Enfin, de vuurdoop heeft plaats gehad, we verwachten thans dat we dat aantrekkelijke nummer meer op de programma's mogen zien. Wanneer we dan nog vermelden dat de wed- strüdén op tijd geëindigd waren, dan kunnen we gevoegelijk aanfiemen dat de A. C. E. met ge noegen op dezen wedstrijddag kan terugzien. De uitslagen luiden: Kogelstooten Cracks: 1. Chr. Duin DEM, 11.41 M.; 2. G. Westgeest DHAK 11.30 M.; 3. M. van Hagen ACE 9.07 M. Kogelstooten nieuwelingen: 1. J. Flipsen ACE 9.44 M.; 2. C. Beyersbergen v. H., Jong Leven, 8.75 M.; 3. Jos. Mathot ACE 8.70 K M. 200 M. Cracks: 1. J. Burgman VIC 24.8 sec.; 2. W. v. Hoven DHAK 25 sec.; 3. L. Koek, Holland. 800 M. Cracks: 1. H. Mathot ACE, 2 m. 7 sec.; nieuw record; 2. B. C. Hoven DHAK 2 min. 10.8 sec. 3. J. Burger DEM. 400 M. demi-finale: le serie 1. Slingerland, Meerburg, 60.2 sec.; 2. Jos. Mathot ACE 60.8 sec.; 2e serie: 1. P. v. Nobelen, Teylingen, 59.4 sec.; 2. A. Visser, Meerburg, 60.5. 100 M. demi-finale: le serie: 1. H. de Boer. Jong Leven, 12.6 sec.; 2. B. v. Leeuwen, Rood Wit, 13 sec.; 3. Wijsman, Meerburg, 13.8 sec. 2e serie: 1. Th. v. d. Wardt VVZ 12.4 sec.; 2. P. Maas WZ 12.9 sec.; 3. Beyersbergen, Jong Leven, 13.2 sec. Finale 110 M. Horden: 1. Th. v. d. Ward VVZ 20.2 sec.; 2. J. Burgman VIC, 20.3 sec.; 3. P. Maas VVZ. Hoogspringen met aanloop Cracks: 1. M. Eb bing ACE 1.53 M.; 2. J. Flipsen ACE 1.52 M. Hoogspringen met aanloop nieuwelingen: 1. C. v. Lierop 1.51 M.; 2. B. Hoven. Finale 110 M.: 1. H. de Boer, Jong Leven, 12.3 sec.; 2. Th. v. d. Wardt VVZ 12.3 sec.; 3. B. van Leeuwen, Rood Wit; 4. Beyersbergen v. H., Jong Leven. 3000 M. Cracks: 1. W. Vissies DEM 9 min. 39.8 sec.; 2. J. Bakel, Bataven, 9 min. 56 sec.; 3000 M. nieuwelingen: 1. D. Tuithof, de Ba taven, 10 min. 17 sec.; 2. C. v. Bakelen DHAK; 3. N. v. Bakelen DHAK. Discuswerpen Cracks: 1. M. v. Hagen ACE 29.02 M.; 2. M. Ebbing ACE 28.40 M.; 3. Chr. Duin DEM 27.97 M. Finale 400 M.: 1. P. v. Nobelen, Teylingen, 57.2 sec.; 2. Slingerland, Meerburg, 59.1 sec.; 3. A. Vissers, Meerburg, 60.8 sec. 4 X 100 M. Estafette: 1. Holland, 47.7 sec.; 2. VVZ 49.2 sec.; 3. ACE 52.6 sec. 'k Kan 't met den G.A. van Gr. Willem eens zijn, zoo hij zegt, dat fouten van een vereeni ging in haar clubblad mogen besproken worden, doch ik ben 't niet met hem eens, hoe hy toe laat, dat fouten van andere vereenigingen in dat clubblad aan den schandpaal worden ge spijkerd. Dat wordt de onderlinge verwijdering, dat zweept op voor een volgende ontmoeting; dat doodt in de kiem elke goeie verstandhou ding, die er moet zün. Beter geen clubblad dan 'n blad, wat mis bruikt wordt ten koste van 'n ander. Het be stuur heeft in 't afgeloopen jaar meerdere klachten moeten hooren over de ongepast ge redigeerde clubbladen. Laten de diverse redac teuren er voor zorgen, dat 't reglement van den D.H.V.B. niet behoeft aangevuld te worden met strafbepalingen tegen zulke bladen. De eer en goede naam van den D.H.V.B. is er ook mee gemoeid; en dat kunnen we niet toelaten. Dit zijn slechts de voornaamste oorzaken van gemis aan bezinning doch wel de voornaam ste. Laten we bij 't afloopen van het honds jaar alles van ons afschudden, wat anderen onaangenaam kan zijn en met nieuwen moed en groote zelfbeheersching het komende jaar ingaan. Wat bedoelen we met bezieling? Bezieling is leven geven aan ons werk; er 'n ziel inleggen, die als levensbeginsel ons stre ven moet leiden, en krachtig maken. Bezieling is gepaste geestdrift, dit 't werk licht en drageiyk maakt en de moeilükheden opgewekt weet te dragen. Bezieling is vooruitgang naar 't volmaakte in onze beweging; maar het afleggen van fou ten en 't thans winnen van edele eigenschap pen. Deze bezieling moet geen zuiver natuurlijke zijn, gebaseerd op 't aangename van de sport op zich of op 't eervolle van leiding te mogen geven, neen, 'n bovennatuuriyke bezieling vraagt elk werk van een christen-mensch, die heel z'n leven slechts ziet met "t' oog op zyn einddoel. 'n Zuiver natuurlijke sportbezieling heeft hy, die direct klaar staat tot overloopen naar de neutralen, alsof men beginselen kan aandoen of uittrokken als een Zondagspak. Maar 'n boven natuurlijke bezieling heeft hij, die niettegen staande vele en zware vereenigingsmoeilijk- heden langs den weg van kalmte en overleg z'n beginselen voorop zet en niet z'n vereen. Die beginselen zullen hem macht geven niet voor narigheden te wijken, doch voort te gaan met opofferingen; die bezielt is voor een ideaal, wijkt niet voor de hindernissen ,die dat ideaal moeilijk maakt om te bereiken? Vooral de hedendaagsche jeugd heeft 't hard te verantwoorden. Elke weldaad aan haar be wezen, zal medehelpen tot haar behoud. G.A. is dit geen heerlijke roeping. Gij hebt ze vrijwillig op u genomen. Vooruit dan, stel uw opofferingen; die bezield is voor een ideaal, Maak blijde jongensharten en gelukkige jon genszielen. De notulen werden zonder verandering goed gekeurd. Uit het jaarverslag bleek overduidelyk de vooruitgang van den D.H.V.B. Het aantal opgegeven leden werd verhoogd met 2200 en be droeg thans 10.371. Deze winst werd vooral be haald in Noord-Holland. Het verloop van het seizoen werd als zeer gunstig uitgebracht, al valt het te betreuren, dat niet minder als 105 maal tot een schorsing moest worden overge gaan, wegens verlerlei overtredingen. Het spel peil ging vooral in de lagere afdeelingen ge weldig vooruit. Het financieel verslag sloot met een batig saldo van f 1600. Hoewel men meer dan één uur het jaarverslag becritiseerde, op een wyze die meer op een rondvraag geleek, werd het jaarverslag onge wijzigd goedgekeurd. Verslag Kascommissie was door de vele werk zaamheden aan het Bondsbestuur nog niet ge reed gekomen en zal later worden gepubliceerd in het Off. Orgaan. De heer Lap drukt hierover zijn spijt uit, omdat juist het financieel gedeelte tot verschil lende besprekingen aanleiding kan geven, waar door vele afgevaardigden tot een juister beeld van deze materie zullen komen. Een later publiceeren mist deze mogelijkheid. Vooral het feit dat nog een post van f 1800 aan waarborgsommen als achterstallig staat genoteerd, vereischt speciale maatregelen. Spr. formuleert staande de vergadering een voor stel, hetwelk luidde als volgt: De waarborgsommen moeten voor 1 Jan. 1933 zijn voldaan. De heer Smits belicht in deze bespreking de principieele zaak, wijst er tevens op dat de fi- nantiën niet in het minst door deze achter stallige waarborgsommen zijn achterop geraakt. Aan de gewone verplichtingen wordt door de vereenigingen in alle opzichten voldaan. Spr. verzoekt dan ook de goedkeuring van de ver gadering aan het bestuursbeleid, hetwelk on der den crisistoestand als de juiste wordt aan gevoeld. Aangenomen werd tenslotte na vele bespre kingen een tusschenvoorstel van den bonds- secretaris G. Kruiyver, hetwelk inhield dat op coulante wijze met nadruk tot betaling zal wor den aangedrongen. Hierna werden met eenige hartelijke woorden de kampioensdiploma's aan de verschillende winnende elftallen uitgereikt. Niemand had kunnen vermoeden, dat het in- gelaschte agendapunt over: ,,Het rapport van de commissie tot het onderzoeken van de grieven ingebracht tegen de toelating van school- voetbalvereenigingen" zooveel stof tot gedach tewisseling zou geven. Ruim 2 uur werd eener- zijds het gevaar van school-, patronaats-, Jo- sephsgezellen- en fabriekselftallen aangetoond, waarvan de heer Lap, Leonidas, zich het leeu wenaandeel opeischte terwül anderzyds de voorzitter op even vlotte wijze de voordeelen opsomde. Het rapport werd ten slotte met 184 107 stemmen verworpen. Op voorstel van den heer Lap, werd weder om een commissie benoemd, ditmaal anders georiënteerd, waarin zitting kregen de heeren Leeuwen, voorz. van Graaf Willem, Dr. Haan appel en Hopster. Eenige voorstellen van Leonidas, werden door gebrek aan steun ingetrokken. De navolgende voorstellen van het bondsbe stuur tot wijziging van het H. B. werden aan genomen: Art. 81, sub. 6. „Volgens de spelregels van den N.V.B." te wijzigen in „volgens de spelregels van de R.K.F." Toelichting: Nu de R.K.F. eigen spelregels heeft en reeds volgens deze regeling het spel in onzen bond gespeeld wordt, is deze reglements- wüziging noodzakelijk, daarvan op te nemen: Art. 90 Sub 2. Als regel wordt uiterlijk 10 dagen vóór den wedstryddag het wedstrijdpro gramma gepubliceerd. Wijzigingen en aanvul lingen mogen echter worden aangebracht, mits hiervan ten minste 4 x 24 uur voor den wed strijd mededeeling is gedaan aan de betrokken vereenigingen. Art. 90 sub 3. Betreft de wijziging slechts "n uitstel, dan behoeft de kennisgeving niet eer te geschieden dan 24 uur voor den aanvang van den wedstrijd. Indien een vereeniging wijziging in het voor haar vastgestelde wedstrydprogram- ma verzoekt, kan het bondsbestuur dit alleen toestaan als de aanvraag vergezeld is van een schriftelijk advies der tegenparty. Art. 90 sub toe te voegen, aan al. 1: „en al gemeen erkende feestdagen." Sub 5 all. 2: 1 uur wijzigen in 12 uur. Toelichting: Door deze wüzigingen wordt het regiemeent in overeenstemming gebracht met reeds lang bestaande gewoonten. Art. 96 sub 3a, laten vervallen: „of door den N.V.B." Toelichting: Waar geen overeenkomst be staat, heeft deze bepaling in het H.R. geen waarde meer. Het voorstel van het District Den Haag be treffende ledenopgaven, werd voor één jaar als proef aangenomen, en luidt als volgt: De ledenlijsten, welke telkenjare door de Vereeniging bü den D.H.V.B. worden inge diend, moeten behalve door het Dag. Bestuur, mede onderteekend worden door den Geeestelijk Adviseur van de betrokken vereeniging. Ook de vervolgledenlysten moeten gesanc- tionneerd worden door den Geestelijk Adviseur. Alvorens een aanvang werd gemaakt met de rondvraag, verkreeg de Zeereerw. Rector Braakman, Algemeen Geestelijk Adviseur het woord. Spr. schetste kort en krachtig de prin cipieele gedachte, waaraan immer de voorrang wordt verleend, waar eigenliefde het algemeen belang kan schaden. Juist de principieele ge dachte moet de hoofdmotief vormende ge stalte geven, overal waar gebouwd wordt aan de innerlijke versterking van het individu, ver eeniging of bond. Na een rondvraag fnet eenige vereenigings- aangelegenheden, sloot de Zeereerw. Voorzitter om kwart voor zeven, op de voorgeschreven wijze deze jaarvergadering. Begunstigd door ideaal zomerweer hield de Slid West-Deutsche Fliegerverein Zondag te Ber- g:en een demonstratie met sportvliegtuigen. Ongeveer 7 tot 8 duizend menschen woonden deze demonstratuie op de Sluislaan by. Deze be gon met een vlucht en een statige landing met het Kassel-zweefvleigtuig, door piloot Moog. Vervolgens gaf piloot Meyers een kunstvlieg- demonstratie met stilstaanden motor, waarby hy vooral door zijn rugvliegen en loopings aller verbazing opwekte. Een aardige sensatie was de ballonnenjacht, waarby de piloten ballonnetjes in de lucht deden springen door er tegen te vliegen. Herr Moog vroeg daarop weer aller aandacht voor zyn kunstprestaties in de lucht, o.m. voor een Letvliegen van een gesloten „acht", nadat van 1000 meter hoogte een parachute was neer gelaten met een zak zand als pasagier. Personenvluchten konden wegens de wind stilte niet worden uitgevoerd. Zondag werd de veertiende étappe van de Tour de France van Aix-les-Bains naar Evian, 204 K.M., afgelegd. Winnaar werd de Italiaan Di Paco in 7 uur 59 min. 25 sec., 2e was Speicher (Fr.), 3e Leducq (Fr.), 4e Morelli (It.), 5e An tenen (Zwitserland), 6e Altenburger (Did.) Het persoonlijke klassement luidt: 1. Leducq 107 uur 29 min. 48 sec. 2. Stöpel 107 uur 43 min. 51 sec. 3. Camusse 107 uur 44 min. 9 sec. 4. Pesenti 107 uur 54 min. 56 sec. 5. Ronsse 107 uur 59 min. 52 sec. Bonduel 108 uur 0 min. 44 sec. dor Het landenklassement luidt als volgt: 1. Frankrijk 324 uur 10 min. 16 sec. 2. Italië 324 uur 13 min. 07 sec. 3. België 324 uur 30 min. 03 sec. 4. Duitschland 324 uur 40 min. 49 sec. 5. Zwitserland 327 uur 32 min. 22 sec. De jaarlijksche ontmoeting tusschen de ver tegenwoordigende elftallen van Amsterdam en Haarlem, vond Zaterdagmiddag op het Ge- meentelyk Sportterrein aan de Kleverlaan plaats. Het Amsterdamsche negental was, zooals de laatste jaren gebruikelijk is, zoo sterk mogelijk gemaakt. Het heeft echter niet gebaat, Haar lem herinnerde zich de veel te groote neder laag van verleden jaar en koesterde wraak plannen. Hoewel Amsterdam de beschikking had over vijf werpers, waarvan er vier een beurt of meer hebben geworpen, heeft Haarlem geen inning zonder runs doorgemaakt. Er werd namelijk dezen middag bijzonder goed geslagen. Van eiken werper vloog de bal telkens weer over het veld. Jammer was het, dat er heel wat hooge ballen geslagen werden, die vrijwel zonder uit zondering werden ingepikt. Ook het veldwerk der Haarlemmers was bijzonder goed. Veenhof was vooral in het midden van den wedstrijd uitstekend op dreef. Oe door Amsterdam gegeven vangkansen werden bijna alle benut. De tijd, dat Haarlem er uit was en enkele spelers door slechte aangooien wat kansen verknoeiden, duurde maar heel kort. In het begin leek het wel, dat Amsterdam weer een voorsprong zou behalen. Nader be keken bleef deze echter beperkt tot twee runs en toe er vier innings gespeeld waren, hadden de Haarlemmers den achterstand ingehaald en was de stand precies gelijk: 1010. Boerwinkel, de Amsterdamsche eerste-honk- man had daar wel eenige schuld aan. Even schitterend als hij anders vangen kan, even slecht deed hij het nu. Ook Damman, de achtervanger, was, hoewel samenspelende met denzelfden werper, lang niet zoo als wy hem wel eens gezien hadden. De verwisseling van eersten en derden honk- man, en de vervanging van Damman door Van Leersum, hielpen ook al niet. De Haarlemmers hadden zin in slaan, en zij sloegen. En van de Amsterdamsche slagcapaciteiten bleek maar een heel klein beetje. De Haarlemsche voorsprong groeide steeds meer en toen de twee uur bijna om waren en Amsterdam voor de laatste maal aan slag ging, stonden de gasten voor de zware taak vyf tien runs te moeten maken om te winnen. Wulfhorst zorgde al vry spoedig "oor de eerste nul, Veenhof vlak er na voor de tweede. Toen gaf hij echter twee maal vier wüd, waar door weer twee spelers op de honken kwamen. Punten werden het echter niet, want Van Leersum was spoedig het derde slachtoffer. Van de vyftien benoodigde runs waren er slechts drie gehaald. De heer E. Bleesing reikte den door den heer Baggelaar uitgeloofden zilveren beker over aan aanvoerder Vrugt en schonk, namens denzelfden schenker, lederen speler van het winnende negental een zilveren draagmedaille. Een driewerf hoera voor den heer Baggelaar was het einde. De cyfers der innings waren: Haarlem: 3, 3, 4, 4, 2, 4 7 is 27. Amsterdam: 4, 4, 2, 0, 2, 1, 3 is 16.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 10