Is er Crisis in Spanje? ■w r Doodvonnis over Gorgoeloff 1 ■BB H Tegen een Parlements- dictatuur Braun zegt Papen de waarheid VEREEIMIGDE KATHOLIEKE PERS Snelle groei der Kath. partij ZIJN DAAD EISCHT HET wm - i Het nieuws van heden DE BAROMETER Duitsch-nationalen achter Von Papen VRIJDAG 29 JULI 1932 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: Voor Haarlem en Agentschappen p. week 25 cent; per kwartaal f3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGECEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Azana T VERTROUWENSACCOORD Het Weer Over zijn afhankelijkheid van de nat.-socialisten Otto Braun DE GODSDIENSTVERVOLGING IN RUSLAND De vroegere kathedraal te Stalingradmet daarnaast een klein anti-religieus museum Een vraaggesprek Uruguay een bron van communisme Luchtbotsing, die goed afliep Gezant gearresteerd Het vergaan der Niobe Geen verzachtende omstandigheden 1 4 1^ Gorgoeloff s slachtoffer DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN Bliksem in vliegtuig geslagen Ontzettend vliegongeluk in Engeland Nazibladen in Hessen verboden NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VIJF EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18136 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cenl per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine 'annonces „Omroepers" zie de rubriek Nog korten tijd geleden geloofde men, dat de regeering van Manuel Azana, die in December van het vorige jaar is gevormd, vast in het zadel zat. Want de minister-president had het niet alleen klaar gespeeld, in vele gevallen, ook bij het ne men van willekeurige maatregelen, in het parlement zijn wil door te voeren met be hulp van een meerderheid, maar had ook de openbare meening aan zijn zijde gehad, omdat breede burgerlijke kringen gaarne sommige dictatorische maatregelen veront schuldigden, als zij maar het bewaren van orde en rust tot effect hadden. Het was dan ook zonder twijfel een groot succes voor het zittende kabinet, dat een staatsgreep, die voor 28 Mei 1.1. door com munisten, anarchisten en syndicalisten was voorbereid, nog op tijd werd ontdekt en on derdrukt kon worden. Maar toch hebben de détails, die bij deze gelegenheid bekend zijn geworden, veel onrust gebaard, vooral om het feit, dat de syndicalistische pers di rect een appèl stuurde aan alle provinciale organisaties, zich door de mislukking van den greep naar de macht niet te laten ont moedigen en zich er op voorbereid te hou den, dat de herhaling van het experiment op een gunstiger oogenblik zeker en gewis zou geschieden. De reden echter, waarom de stelling van het kabinet-Azana niet meer zoo op timistisch is te beoordeelen als tot dusver, is een andere. Volgens de goed in gelichte „Germania" wordt er gerekend met een spoedige en niet meer te vermijden mi nistercrisis. Er is echter nog twijfel, omdat niettegenstaande de vele tegenstellingen tusschen de elementen, die deel genomen hebben aan het tot stand komen der repu bliek en sinds dien behooren tot een min derheid, die zonder noemenswaard verzet domineert, er een nog stevige eenheid be staat. Wat ook natuurlijk is, omdat deze elementen gemeenschappelijke belangen hebben en alles, wat de revolutie hun schonk, op het spel zouden zetten, wan neer deze eenheid in scherven ging. Zeker is echter, dat Azana een verkeerde rekening heeft opgemaakt, toen hij meende, dat hij voor het zomerreces nog met dezelfde ge makkelijkheid als tot dusver twee wetsont werpen van eminente beteekenis door het parlement had kunnen laten aannemen, en dat hij de openbare meening op dezelfde wijze kon verwaarloozen als tot nu toe. Het gaat om een reeds lang behandeld en be sproken ontwerp voor agrarische hervor ming, dat tot basis heeft een gelijke ver deeling van het grondbezit en om het Ca- talaansche statuut, dat door de Catalanen wordt geëischt, ter verkrijging van grootere politieke en economische zelfstandigheid. Indien het Azana niet zou gelukken om voor deze beide kwesties een bevredigende oplos sing te vinden en indien hij gedwongen zou worden ter vermijding van een regeerings- crisis de oplossing dier vraagstukken tot in den herfst te verdagen, dan zou dit een be vestiging zijn van de aldoor zich meer ver breidende meening, dat het werk van de Constitutante feitelijk reeds in December van het vorige jaar met de goedkeuring der grondwet afgeloopen was. De agrarische hervorming heeft, hoe diep insnijdend de economische gevolgen ook voor de volkswelvaart kunnen zijn, maar heel geringe belangstelling. De oorzaak daarvan zal wel zijn, dat er maar heel wei nig grootgrondbezitters, die het loodje moe ten leggen, in het parlement zitten en trouwens weinig om hun meening worden gevraagd. Van de andere zijde komt alleen de socialistische partij sterk voor deze her vorming op. De andere partijen maken geen moeilijkheden. Heel anders is het met het Catalaansche vraagstuk. Men had er absoluut niet op ge rekend, dat de bevolking van heel het land zich zoo hartstochtelijk met deze kwestie bezig houdt, terwijl het tegenover alle an dere gebeurtenissen, ook van het grootste belang, zoo indolent blijft sedert den val der monarchie. Dit is toe te schrijven aan het feit, dat men in heel Spanje de Cata lanen niet „mag" en vooral aan de on rust, die overal ontstaat over het in gevaar brengen der nationale eenheid. Drukkend werkt het op het kabinet, dat Lerroux, de leider der radicale partij, die eerst met Azana in de republikeinsche alliantie ver- eenigd was, maar in de oppositie gedwon gen werd, toen een jaar geleden het regee ringsbloc met de socialisten werd gevormd, klaarblijkelijk iedere gelegenheid wil aan grijpen, om aan het roer te komen. Azana heeft de tegenstellingen nog verscherpt door publiek te verklaren, dat hij geen en kele regeering zal ondersteunen, die hem Verwachting: Matige, meest Zuid westelijke wind, meest zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk nog regenbuien, weinig verandering in tem peratuur. Verdere vooruitzichten: Tijdelijk iets minder buiig. Aardappelziekte. Mededeeling van het K.N.M.I. te De Bilt. In het etmaal van des avonds 26 Juli tot des avonds 27 Juli zijn in het Noorden van het land, de weersomstandigheden gunstig geweest voor het optreden van aardappelziekte. jj Zon op 5.16, onder 8.55 Nieuwe Maan Dinsdag v.m. 11.02. Licht op 9.25. ten val zou hebben gebracht. Een zware complicatie is het ook, dat de socialisten, waarop de regeering tenslotte steunt, niet kunnen instemmen met een geheele nieu we nationaliteit, zooals de Catalanen dit wenschen. En Prieto, de socialistische mi nister maakte den toestand nog erger voor Azana door loslippig te verklaren, dat de Catalaansche kwestie niet mag en kan worden opgelost met een paar stemmen meerderheid. Dat is natuurlijk water op den molen van hen, die dit vraagstuk willen doen beslissen, niet door het parlement, maar door een volksstemming. De toestand op politiek gebied is ook daardoor gewijzigd, dat de katholieke tegenactie in beteekenis vooruit gaat. Deze heeft successen te boeken, waaraan een half jaar geleden nog niet te denken was. Dit is een groote verdienste van de „Accïon Nacional", die onlangs haar naam heeft moeten veranderen in „Accion Popu lar", omdat het woord „nationaal" tot ver warring aanleiding gaf. De nieuwe partij wordt uitstekend geleid. Haar snelle uit breiding en groei zijn echter vooral te dan ken aan de Spaansche vrouw. Er behoort werkelijk moed toe, dat vrouwen en meisjes in aldoor grooter getale het kruis op de borst dragen, omdat er alle aanleiding voor haar is te vreezen, dat zij op straat lastig gevallen zullen worden. Hoe ongelooflijk het klinke, toch is het waar, dat dames uit de beste standen wegens openlijk dragen van het kruis gearresteerd zijn en met al lerlei geboefte in één cel den nacht moesten doorbrengen. Demonstraties der partij overtreffen alle verwachtingen en aldoor weer zijn het de vrouwen, die de mannen uit him lauwheid opwekken. Zeker is het, dat het uit is met de overmacht van Azana en van zijn minderheid in het parlement. De openbare meening wordt wakker. Het katholieke leven, het fundament van Span je, is ontwaakt. LONDEN, 28 Juli (Reuter). De Grieksche en de Oostenrijksche gezant hebben den minister van Buitenlandsche Zaken medegedeeld, dat hun landen toetreden tot het Europeesche con sultatieve pact. BERLIJN, 27 Juli. (V.D.) De uit zijn functie ontheven Pruisische minister-president Braun publiceert den uitvoerigen, vol heftige aanklach ten staanden, brief aan den rijkskanselier Von Papen, waarin hij nogmaals uitvoerig het be kende, ook voor het staatsgerechtshof uiteen gezette standpunt der vroegere Pruisische re geering behandelt. Braun motiveert dezen open brief met er op te wijzen, dat hij geen ant woord heeft gekregen op zijn vorige schrijven aan den rijkskanselier, waaruit hij concludeert, dat de kanselier hem niet de gelegenheid heeft willen geven hem door de radio te repliceeren. Schrijver zou wenschen dat de onder de lei ding van den kanselier staande regeering even onafhankelijk van de nationaal-socialistische partij was als de „grondwettige Pruisische re geering" dit was van de communistische partij. Het verlangen principieel en onmiddellijk de aanhangers van de communistische partij an ders te behandelen dan die der nat.-soc. partij is in strijd met de rijksgrondwet. De door rechtsradicalen gepleegde moorden op Erzberger en Rathenau, de veemmoorden en de tallooze andere politieke moorden zijn nog te frisch in het geheugen van het Duitsche volk. De onophoudelijke dreigementen met net vallen van hoofden en andere manieren van ter dood brengen van politieke tegenstanders hebben op zijn minst genomen in dezelfde mate als de afschuwelijke communistische daden van ruwheid en moorden het politieke leven van geheel Duitschland vergiftigd. Ook thans wor den dagelijks overvallen gepleegd door natio- naal-socialisten op leven en eigendom van an dersdenkenden, ten deele zelfs gewapenderhand. Slechts die voorbeeldige discipline en bezon nenheid van de republikeinsche partijen heeft behoed voor bloedvergieten en burgeroorlog bi) de ernstige inbreuken op de staatsburgerlijke vrijheid, begeleid door een optreden, dat in strijd was met de grondwet in Pruisen. De „Vossische Zeitung" meldt, dat in de zit ting van hedenmiddag van den rijksraad de vroegere plaatsvervangende minister-president van de afgezette Pruisische regeering, Hirt- siever, is verschenen om uiteen te zetten, dat de vroegere Pruisische regeering zich in den rijksraad voelt als de legitieme vertegenwoor digster van Pruisen. De rijksminister van bin- nenlandsche zaken von Gayl verklaarde hierop, dat hij in tegenwoordigheid van Hirtsiefer de verhandelingen in de commissie niet zou ope nen. Toen Hirtsiefer desondanks bleef, dreigde von Gayl hem met geweld uit de zaal te doen verwijderen. Hierop heeft Hirtsiefer opnieuw scherp geprotesteerd, waarna hij de zaal verliet. Rijkskanselier Von Papen heeft in een inter view met United Press uitvoerige mededeelingen gedaan over de voornemens zijner regeering. Op de vraag of Duitschlands eisch tot gelijkberechtiging ten aanzien van de be wapening beteekende dat Duitschland zou willen bewapenen indien de andere mogend heden niet zouden ontwapenen, verklaarde Von Papen: „Neen, wij willen een leger uitsluitend voor onze eigen veiligheid en voor de bescher ming van onze grenzen, die geenszins zoo be veiligd zijn als de grenzen van Frankrijk. Dit beteekent niet dat wij een leger verlangen, dat man voor man zoo sterk moet zijn als dat van Frankrijk, doch dat wij vasthouden aan de mo- reele gelijkberechtigdheid en het recht, om een moderne militaire bewapening te bezitten." De Rijkskanselier verklaarde dat hij nooit een militair bondgenootschap tusschen Duitsch land en Frankrijk had voorgesteld. Wel had hij in een onderhoud met Herriot aangedrongen op periodieke besprekingen tus schen de generale staven van Duitschland en Frankrijk, die het wantrouwen dat tusschen beide staten ten aanzien van de veiligheid be stond uit den weg zouden kunnen ruimen. Op de vraag of naar zijn meening het her stel van Duitschland ook het herstel van de monarchie met zich zou brengen, antwoordde de Rijkskanselier: „Wij hebben andere proble men op te lossen, die veel gewichtiger zijn. Deze heele kwestie is op 't oogenblik eenvoudig niet actueel. Ten aanzien van de binnenland- sche verhoudingen zeide Von Papen, dat de staat over de macht beschikt om met het communistisch gevaar af te rekenen. De strijd van zijn regeering tegen het communisme richt zich tegen het geestelijke en cultureele bolsje wisme. BUENOS AIRES, 28 Juli (Reuter). De mi nister van binnenlandsche zaken heeft verklaard, dat Uruguay de eenige bron van de commu nistische propaganda in Argentinië is. Niet alleen wordt vanuit Montevideo propaganda gemaakt, doch ook propaganda-materiaal van uit Europa wordt via Montevideo in Argentinic verspreid. BERLIJN, 28 Juli (W.B.). Het 3-motorige Junkersvliegtuig, dat bij de wedstrijden in de Zwitsersche Alpen den eersten prijs behaalde, werd vanmiddag op den terugweg naar Berlijn door een Flamingo-sportmachine geramd. Het linker rij-onderstel werd afgerukt; de Junkers moest in een korenveld landen, waarbij de ma chine tamelijk ernstig beschadigd werd. De 6 inzittenden bleven ongedeerd, terwijl de be stuurder van het sportvliegtuig zwaar gewond werd. ALEXANDRIE, 28 Juli (Reuter). De Oosten rijksche gezant in Egypte, baron Versbach, is heden door de strandpolitie gearresteerd en naar het politiebureau gebracht, aangezien hij op een gevaarlijke plaats baadde, hetgeen verboden is. Hij verklaart dit voorschrift niet te kennen en heeft de tusschenkomst van zijn regeering verzocht. BERLIJN, 28 Juli (V.D.) De Hongaarsche Rijksbestuurder, admiraal von Harthy, heeft ter gelegenheid van het ongeluk der „Niobe" een hartelijk condoleantie-telegram gezonden aan Rijkspresident von Hindenburg. Ook Herriot en von Papen hebben omtrent het ongeluk telegrammen gewisseld. (Bijzondere correspondentie) Een merkwaardig maar tevens heel droevig boek zou te schrijven zijn over het leven van den man, die zich niet genoeg bewust is, dat zijn schot niet alleen de borst raakte van pre sident Doumer, maar ook het nationale respect voor het staatshoofd, van wien men zeide dat hij geen vijanden had.... Voorloopig ligt dit boek verspreid geschreven in kranten en door de belangrijkste pagina's ervan loopt meer ver wondering dan verontwaardiging. Maar wat den aandachtigen lezer zoo verbaast, is dat de voorafgaande bladzijden bijna noodzakelijk de laatste tot gevolg schijnen te hebben.... Met een stelselmatige nauwkeurigheid zijn de gangen van dezen man nagegaan en een on stuimig brok leven, met groote apathische stukken daartusschen, is voor den dag gekomen. Het is een van die levens waarin de vergroei ing van het element van de geestelijke afwij king het pleidooi der advocaten zoo gemakke lijk, en het vonnis der rechters zoo moeilijk maakt. De psychiaters Truelle, Roques de Fursac en Genil Perrin verklaarden, dat de be klaagde inderdaad in het bezit was van zijn verantwoordelijkheid en redelijk aansprakelijk gesteld worden kan voor zijn daad. Maar dat hun terrein geenszins het terrein is, waarover de onfeilbaarheid wandelt, blijkt uit de mee ning van niet minder deskundige collega's, die met overtuiging beweren, dat Gorgoeloff een dier ontoerekenbare individuen is, waarvan de volksdond zegt, dat zij een „kronkel" in de hersens hebben. De feiten geven aan de laatsten althans een r sterken schijn van gelijk. Het mag dan mis schien voor heldenmoed omwille van de weten schap doorgaan, als men zich aan de directeu ren van sterrewachten gaat aanbieden om per raket naar de maan te gaan, het wijst toch minstens op een zonderling soort misdadigheid, als iemand tevoren in zijn notitie-boekje aan- teekent: „Dood van president Doumer, 6 Mei Misdadigers zijn geen idealisten, loopen steeds een ruime kans een ronde som gelds te ver dienen aan een moord. Maar achter Gorgoeloff staat geen financierende fanaticus, geen orga nisatie van welke nationaliteit ook, geen per soonlijke haat, geen anarchisme. De rechter van instructie Fougery heeft dit uitdrukkelijk te kennen gegeven en als conclusie neerge schreven: ,,Le crime de Gorgoeloff est le fait d'un solitaire"(De misdaad van Gorgoeloff is de daad van een eenling.) Men vraagt zich af, of het niet minstens een inconsequentie is, om een officieel als solitaire" erkende te oor- deelen volgens de wetten, geschreven voor de normale meerderheid. Na de rechtszittingen van 25 en 26 is de pu blieke opinie dan ook sterk veranderd. Het heette eerst overal, dat Gorgoeloff een verkapte Sovjetagent was, een collega van de beruch te Gepeoe; maar de antwoorden, die hü geeft op alle evidente fouten, die hij begaan heeft, culmineeren in zijn patriotisme. ,,Mijn vader land is in gevaar.... Europa trekt zich niets aan van mijn arm land.... ik heb den presi- dient gedood, enkel en alleen om de doorvoering van mijn anti-sovjet-idee te verwezenlijken." Zij die het karakter en gedeeltelijk ook het leven van Gorgoeloff niet kennen, zullen deze combinatie waarschijnlijk niet begrijpen. Terecht vroeg de voorzitter Dreyfus, na een van dergelijke uitlatingen: „Waarom doodde u dan den man, die vier zoons op het slagveld der geallieerden verloren heeft, een slagveld waar toch ook Rusland op verdedigd werd?" En zijn antwoord hierop is karakteristiek: De persoon Doumer was mij onverschillig. Zijn functie was voor mij een reden tot den moord. Eens heb ik Frankrijk liefgehad, maar toen men mij verraden heeft en het mij duidelijk werd, dat de Fransche politiek anti-Russisch was, heb ik besloten den leider van deze poli tiek te dooden. Mijn daad is een propaganda- daad. Voor mijzelf deed ik niets. Als men mijn idee maar eerbiedigt. Voor de rest.... Qu'on me guillotine tout de suite! Je ne demande qu'a mourir! Laat men mij onmiddellijk guillo tineeren. Ik vraag slechts te sterven. Een anti-sovjet-agitator, die geen last heeft van een vertroebelden geest, vindt nog altijd een menigte middelen, die tot zijn doel kunnen voeren, sterk verschillend van die, welke Gorgoeloff te baat genomen heeft. En tegen deze opwerping heeft de beklaagde niets in kunnen brengen. Hij kende daarvoor het excuus niet van zijn eigen geestes-verdraaiing. Want nog een van de merkwaardigheden, die te constateeren vallen bij dit proces, is het pleidoo van twee advocaten, Henri Geraud en Marcel Roger. Dezen beroepen zich natuurlijk op een argument, dat Gorgoeloff steeds zorgvuldig vermeden heeft aan te voeren: zijn klaarblijke lijke ontoerekenbaarheid. Er zijn feiten te over uit het verleden van him cliënt, die dit argu ment ten sterkste kunnen bevestigen. Onge rekend nog de voorvallen, die tot een geestelijke afwijking bij hem hebben kunnen leiden, zoo als de ontploffing van een zware granaat in Gorgoeloffs onmiddellijke nabijheid en ernstige ziekten, waar hij langen tijd aan lijdend is geweest. Intusschen is de figuur van dezen moorde naar niet ontbloot van een grootsehe allure, die lijders aan sensatie-zucht in breede stroo men deed trekken naar de „Assises de la Seine" Ieder Franschman adoreert het tooneel. En als het tooneelgebaar te zien is in de rëeele wereld, smult hij er eens zoo gretig van. Inderdaad ligt er iets ondoorgrondelijks, iets fataals en onverbiddelijks in de woorden en be wegingen van den beklaagde. Als hij zegt, dat hij innerlijk gedreven wordt „door een rechter die strenger is dan alle andere rechters", gaat dit vergezeld van een zoo eerlijke geste, dat men er in gelooven gaat. Er is een ontroerend trillen in zijn stem, wat getuigt van de inge houden smart in zijn binnenste, als hij zich bruusk, maar toch sterk en grootsch naar de zaal wendt en uitroept: „Luister, o Frankrijk., mijn land gaat ten onder.... Amerika werkt mee met de Sovjet... Duitschland werkt mee... gaat gij ook meewerken mijn land te vertrap pen?" Het zijn deze plotse oplevingen van een feilen patriottengeest, die de verontwaardigden gesust en de onverschilligen medelijdend ge stemd hebben. In hoeverre schakelt een dweep zieke bevrijdingszucht het verantwoordelijk heidsgevoel uit? Is het aan ons om daarover te oordeelen? Komt het zelfs psychiaters toe? Wij weten alleen: de operatie die dit complex van geestelijke afwijkingen en misdadigheid onder het juridische mes ondergaat is een zeer moei lijke, en ook de knapste chirurg zou zich hier pijnlijk kunnen vergissen.... Intusschen hebben de procureur-generaal en de jury zich voornamelijk laten leiden door de overweging, dat de mbord op een staatshoofd door een vreemdeling, die gastvrijheid geniet in dienst staat, met den dood dient te worden gestraft. Verzachtende omstandigheden hebben zij niet willen laten gelden. De Groenlandkwestie voor het Haagsche Hof. Von Papen geïnterviewd. Bloedige botsingen met de ond-strijders te Washington. De derde dag der Vierdaagsche Afstandsmar- schen. Tramongeluk in den Wintraekerberg; een doode, een zwaar gewonde. Vervalscbing in Nederland van aandeelen L G. Farbenindustrie De drievoudige moord te Putbroek komt 22 Augustus voor het Bossche Gerechtshof in be handeling. Congres van den R. K. Politiebond te Tilburg. De politie te 's-Gravenhage heeft een persooi aangehouden, vermoedelijk medeplichtig aai den juweelendiefstal. Braun tegen von Papen. Tsjang Kai Sjek naar front. Dreigende politieke toestand te Weenen. Zes Poolsche legervliegers gedood. Berging van „Niobe" bemoeil"*H. O O O LONDEN, 28 Juli. (V. D.). Bij het vliegtuig ongeluk nabij Farnham in Surrey zijn behalve de 23-jarige Prins Otto von Erbach-Fiirstenau ook de piloot Bruce Bossom en zijn moeder, me vrouw Bossom, zoon en echtgenoote van het La gerhuislid voor Maidstone A. C. Bossom, om het leven gekomen. Hoe het ongeluk is veroorzaakt, kon niet definitief worden vastgesteld. Men vermoedt, dat het vliegtuig door den bliksem ge troffen werd, toen het tusschen Farnham en Elstead in een zwaar onweer raakte. De blik sem is waarschijnlijk in de benzinetank gesla gen. De lijken van de slachtoffers werden op groote afstanden van elkaar en van de resten van het vernielde vliegtuig gevonden en waren bijna onherkenbaar verminkt. Een mantel, dien mevrouw Bossom had gedragen, is op een af stand van 5 KM. van de plaats van het ongeval teruggevonden. Prins Otto v. Erbach-Fürstenau logeerde ten huize van de familie Bossom. DARMSTADT, 28 Juli (WE). De Hessischt minister van Binnenlandsche Zaken heeft vanaf heden tot 5 Augustus a.s. 8 nat. soc. bladen in Hessen met eventueele kopbladen of vervan gende bladen verboden. Het motief is, dat be doelde bladen bij het weergeven der communis tische documenten hebben beweerd, dat de Hessische regeering bewust ongrondwettigheden van de ernstigste soort duldt. BERLIJN, 28 Juli (W.B.). In een kiesverga- dering der Duitsch-Nationale Volkspartij merkte de leider der Rijksdagfractie, dr. Oberfohren, op: wanneer het kabinet Von Papen noch bij links noch bij de N.S.DA.P. steun krijgt, kan ik openlijk verklaren, dat de Duitsch-Nat. Volks partij achter deze regeering staat. Vooral de radiorede van den Rijksweerminister Von Schleicher verdient de volle instemming. Hoogste stand op Vrijdag 9 uur v.m.: 762 Vooruit

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 1