STADSNIEUWS ELEGANT OPRUIMING PATER B0RR0MAEUS DE GREEVE O.F.M. Liefdadigheidspredicatie ELCK WAT WILS Trekjes No. 768 GEEN PRAKTIJK M. C. BLIJHAM ZATERDAG 30 JULI LEERLING- CARROSSERIEBOUWER P. DE WILDE CORSETTENMAC AZUN ANEGANC 36, TEL 13289 Tewerkstelling werkloozen ONDERHOUD POLDERWEGEN Kon. Nederlandsche Jaarbeurs Het Nationaal Maria-congres te Nijmegen Rykstuinbouwscholen Examen hoofdakte In Haarlemmermeer Aanbestedingen L. Holzhaus Voor den Missiekoffer van Pater J. de Rooij Examen Handenarbeid BURGERLIJKE STAND DE LITURGISCHE DAG TE HAARLEM Een belangwekkende tentoon stelling WATERPOLO 2e KLASSE NED. ZWEMBOND ZIAN I—H.P.C. I 2—0 (Dames) Mailschepen N.V. Rott. Lloyd Populaire melodie-koorts De pastoor zonder kerk VRAGENBUS BEHANDELING van SPATADEREN PAK DE LEUNING De kantoren van den RAAD VAN ARBEID te Haarlem en van het Bijkantoor te IJmuiden zullen 2 AUG. A.S., DES NAMIDDAGS GESLOTEN zijn ZIET VERDER ONZE ETALAGES In een Donderdag gehouden raadsvergadering te Bloemendaal is behandeld een schrijven van den minister over de werkloozenzorg. De minister had bezwaar tegen de bepaling, dat tot tewerkgestelden zouden worden gerekend zy, wier gezinsinkomens beneden de 32 was en meende dat deze norm op 25 moet worden vastgesteld. Verder wilde hij ongehuwden van de tewerkstelling uitsluiten. Het geven van zakgeld aan jeugdige werkloozen, die zich nog verder voor hun vak bekwamen, achtte hij uit den booze, terwijl hij een loon van 22 per week niet te verdedigen vond. De minister wilde dit op niet hooger dan 40 cent per uur stellen, dus 19.20 per week. Ten slotte achtte hij het geven van een kinderbijslag niet verdedigbaar. Den raad werd verzocht binnen 14 dagen deze ver ordening in bovengenoemden zin te wijzigen. B. en W. stelden voor hieraan toe te geven; alleen ten opzichte der ongehuwden wenschte het college bezwaar te maken, terwijl het er voor was een regeling ten opzichte der woning- huren voor de werkloozen in te voeren. De commissie voor sociale belangen had ge adviseerd met meerderheid van stemmen de bestaande werkloozenregeling te handhaven. Na debat werd besloten den minister te be richten, dat de raad alvorens een beslissing te nemen, nader overleg wil plegen. Van het houden dezer openbare vergadering was geen mededeeling gedaan aan de pers, zoo dat het practisch een geheime vergadering ge worden is, daar noch de pers, noch het publiek gelegenheid hebben gekregen, de debatten bij te wonen. De gemeente Bloemendaal schijnt haar eigen aardige gewoonten nooit af te leeren. Als zoo iets onder burgemeester Bas Backer' was ge beurd, zouden we ons er niet over verwonderd hebben. Maar het blijkt, dat op den ouden voet voortgeleefd wordt. Aan de XXVIIe Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs, welke van 6 tot en met 15 Septem ber te Utrecht zal worden gehouden, zal we derom een Italiaansche sectie verbonden zijn, grooter en belangrijker dan die, welke als eer ste proefneming deelnam aan de vorige na- jaarsbeurs. De Italiaansche sectie zal bestaan uit een collectieve inzending van Italiaansche kunstnijverheid, huishoudelijke artikelen, glas, ceramiek, albast, lederwaren, bijouterieën en speelgoederen, benevens een inzending van ru we en bewerkte tabak. Overwogen wordt ook met rijst en landbouwproducten aan de Jaar beurs deel te nemen. Aan deze sectie zal tevens verbonden zijn een afdeeling voor tourisme. Het Comité van Katholieke Actie te Haarlem zendt ons een nieuwe Opgave van Officieele Vertegenwoordigingen op en bijwoning van het Nationaal Maria-Congres te Nijmegen. De Heilige Familie, Afd. Mannen, der Paro chie Paul Krugerstraat, zal officieel worden afgevaardigd door den heer J. A. Schoen en 8 leden. De Heilige Familie, Afd. Vrouwen, dierzelfde Parochie door mevrouw G. HooySpekman en 27 leden. Officieel leider van beide afdeelingen is de directeur, de'W. Heer Kapelaan A. van der Hoeven. De R. K. Propagandaclub „St. Antonius" (Par, N. Groenmarkt) Officieele Afgevaardigden E. W. Walop en M. A. van Rooyen. Verder enkele leden. Derde Orde, Par. N. Groenmarkt. Officieele Afgevaardigden: dames I. W. A. van Rooyen er A. C. D. van Rooyen. De R. K. Middenstandsvereeniging te Heem stede zal officieel vertegenwoordigd zijn door haren secreatris, den heer N. J. Nijman. Het Comité van Katholieke Actie te Haar lem zal, behoudens toestemming, zijn fraai en artistiek Labarum op Zondag 7 Augustus, in den Maria-Ommeganck doen meedragen. De St. Elisabeth's Vereeniging te Haarlem door hare vice-presidente, Mejuffr. Joh. van Liemt. De Ned. R. K. Volksbond, afd. Overveen en omstreken door haren secretaris, den heer H. Blank water. De waam. directeur-generaal van den land bouw brengt ter kennis van hen. die den cur sus 1932—1933 van één dr Rijkstuinbouw(win ter) scholen wenschen te worden toegelaten, dat de data van aanmelding voor de toelatingsexa mens aan die inrichtingen als volgt zijn vast gesteld: Rijkstuinbouwschool te Aalsmeer vóór of uiterlijk op 1 September 1932; Rijkstuinbouwwinterschool te Hoorn vóór of Uiterlijk op 14 September 1932; Rijkstuinbouwschool te Lisse vóór of uiterlijk op 10 September 1932. HAARLEM, 28 Juli. Hoqfdakte. Geslaagd: K. Bierman, Zuid-Scharwoude; Th. M. Knip pen, Wijk aan Duin; M. Lunenburg, Haarlem, B. v. d. Reepe, Aalsmeer; J. G. M. van Lunen burg, Haarlem; M. v. d. Maat, Beverwijk; J. Deutekom, Den Helder; C. Roest, Haarlem en de dames: C. Diepenhorst, Haarlem; E. Artz, Haarlem en J. Eriks, Hoorn. Eén candidate niet opgenomen. Het wegenvraagstuk begint in den uitgestrek- ten Haarlemmermeerpolder langzamerhand zijn oplossing nabij te komen en dit geschiedt op een wijze, waarover de ingezetenen en ingelan den uiterst tevreden kunnen zijn. Nog niet zoo lang geleden moest het onder houd van alle openbare wegen, voor zoover deze buiten de dorpen waren gelegen, worden be taald uit de kas van het waterschap, hetgeen als een onbillijkheid werd gevoeld omdat ver schillende wegen dienst doen als en worden ge bruikt voor het algemeene groote doorgaande verkeer, waarvan de kosten en onderhoud voor rijksrekening plegen te worden genomen. Het bestuur van de provincie Noord-Holland heeft den Spaamwouderweg en den Kruisweg en den Venneperweg als primaire en secundaire wegen opgenomen in het provinciaal wegen plan en telkens blijkt weer, dat in dezelfde richting wordt voortgewerkt. Bij besluit van 13 Juli 1932 zijn weer eenige wijzigingen aangebracht in het wegenplan en is tijdelijk in het plan opgenomen de nieuwe weg, over een afstand van ruim 3 kilometer, loopende van den Spaamwouderweg tot aan de brug over de westelijke ringvaart nabij de Zo- mervaart, alsmede een gedeelte van de Ooste lijke ringvaart, vanaf het luchtvaartterrein Schiphol tot aan den Venneperweg, over een lengte van meer dan 12 Kilometer. Door deze prachtige medewerking van het Provinciaal Bestuur, wordt het nu mogelijk ge maakt om weer een groot gedeelte van den ringdijk van een klinker-bestrating te voorzien, zonder dat alle kosten daarvan voor rekening van de polderkas behoeven te worden gebracht. Wanneer op deze wijze en naar dit systeem nog een paar jaren wordt doorgewerkt, zal in Haarlemmermeer een groote verbetering zijn verkregen en een schitterend wegennet. Vrijdagmorgen werd vanwege den hoofd ingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Haarlem aanbesteed: het maken van rijwiel paden met een verharding van asphalt-beton op een gedeelte van den Rijksweg no. 10 (Stol pen—de Kooy—Den Helder), met bijkomende werken, in de gemeente Den Helder; raming ƒ26.000; en het bouwen van een havenkantoor en het ommetselen van de mistsirene op de haven te Oudeschild op Texel. Ingekomen waren voor het eerste werk 9 biljetten. Laagste inschrijf ster was de N.V. Ned. Ba- zaltmij. te Zaandam, voor ƒ23480..—. Voor het tweede werk waren 9 biljetten in gekomen. Laagste inschrijf ster was: Jaca. Daalder, te Den Burg, voor 2670.—. Onze oud-stadgenoot, de heer L. Holzhaus, thans te Amsterdam woonachtig, verzoekt ons de geruchten tegen te spreken, da hij zich van het leven zou hebben beroofd. Hij is springle vend en kerngezond en heusch niet van plan zelf een eind aan zijn bestaan te maken. N. N. te Haarlem f 1-" Fam. W. te Haarlem 1" N. N. tot zekere intentie ƒ1- j. v. SOEST, Brouwerstraat 23. HAARLEM, 27 en 28 Juli. Geëxamineerd 14 vrouwelijke candidaten. Geslaagd de dames: J. A. van Alphen, Haarlem; H. Broer, Am sterdam; A. C. Bertelsman, Amsterdam; D. van Duffelen, Amsterdam; G. J. de Groot, Weesp; J. H. J. de Groot, Amsterdam; P. v. a. Heuvel, Haarlem; C. W. de Jong, Bussum; A. L. C. Swart, Bussum en M. Vuijst, Weesp. Geboren 26 Juli: A. van EeerdeKonings, d; 27 Juli M. E. van HartenVan Poeteren, d; 28 Juli M. SteegstraJochemus, z; M. J. Loog- manVan der Kroft, d. Ondertr. 28 Juli: J C van Dyk en R Lijcklama a Nijeholt; J A Geerlings en M Vervoort; L Vran- ken en C G Jol; G Ror en C E Diesbergen; C J van Looij en I L A Lowes; J J de Geus en W J van Maanen; N T van der Velde en A M Stijnman; M J Hart en J M Graftdijk; J Klum- per en M Heesemans; W C Scholten en R M Misset. Getrouwd 28 Juli: T P Martens en W E J van Wamel; W J Merks en A C M van Koute ren; T de Vries en W F Kruijd; A J E M Dory en J P Cornegoor; C Cassee en H van der Hulst; C de Cock en G P Gemer; A J Fiechter en A van Weeghel; K de Waal en J M van der Maal, M van der Heijde en IJ Bregonje; W Barneveld en M C de Wit. Overleden 26 Juli: H M H HoferVan Excel, 26 jaar, Leidschevaart; 27 Juli: H Stremmelaar, 61 jaar, Scheepmakersdijk; M Heeremans— Swart, 9 jaar, Eerste Hoogerwoerddwarsstraat. houdt a.s. ZONDAG (31 JULI) onder alle H.H. Missen in de PAROCHIEKERK VAN HET ALLERH, HART (KLEVERPARK) een ten bate van het INTERPAROCHIEEL ST. FRANCISCUS LIEFDEWERK! (Voor den bouw van een „Franciscusbuis" in Haarlem Noord). - Na élke predicatie: collecte! Het Bestuur van het S. F. L. Het bestuur van de Liturgische Vereeniging heeft de goede gedachte gehad, de deelnemers aan den Liturgischen Dag opmerkzaam te ma ken op het Bisschoppelijk Museum en hen er op te wijzen, dat er tusschen de H. Mis en de vergadering een prachtige gelegenheid be staat om het Museum te bezoeken en de nieuwe inrichting in oogenschouw te nemen. Het bestuur van het Museum heeft van deze gelegenheid gebruik gemaakt, om een tentoon stelling in te richten, die ongetwijfeld de be langstelling van de bezoekers der vergadering verdient. Uit het bezit van het Museum is een groot aantal Liturgische boeken tentoongesteld, waarvan sommigen tot de groote zeldzaam heden behooren. Vooreerst zijn er handschriften, waaronder een Missaal uit het einde van de 11e eeuw en een, even vroeger, Evangelarium, bijzonder de aandacht verdienen. Verder kan men hier een aantal gedrukte liturgische boeken vinden: een Missaal van de Benedictijnen, een idem van de Dominicanen en een paar exemplaren van het Missaal van Utrecht. Ook latere drukken, meer bestemd voor kamer- dan voor altaargebruik, vallen er te bewonderen. Ook geeft de tentoonstelling een kijk op andere liturgische boeken. Het Rituale, of Pas torale, zooals het vroeger heette: hiervan is een handschrift voor het Doopsel tentoonge steld; twee uitgaven van het Pastorale van Hauchinus, dat hier tot in de 16de eeuw in gebruik was en een klein Romeinsch Rituaal, ten gebruike van priesters in ver verwijderde en gevaarlijke plaatsen. Het is te hopen, dat deze tentoonstelling een groot aantal bezoekers trekt en degenen, die Maandag niet in de gelegenheid zijn, kunnen later komen, daar de tentoonstelling de ge- heele maand Augustus blijven zal. Daar deze Liturgische Dag vooral aan den toonstelling slechts een keuze is uit het Mu- seumbezit. De catalogus van handschriften en boeken, door pater Kruitwagen saamgesteld, biedt gelegenheid voor verdere studie. Deze ca talogus zal a 1.50 op de tentoonstelling ver krijgbaar zijn. Behalve deze eigenlijke liturgische boeken, zijn ook een paar werken over liturgische boe ken ter inzage neergelegd. Daar deze Liturgische Dag vooral aan de Volkszang gewijd is, werd bijzondere zorg ge wijd aan het tentoonstellen van het noten schrift in de zangboeken. In een der vitrines kan men een vrij volledig overzicht bekomen van het Gregonaansch notenschrift in den loop der eeuwen. De HPC-dames, die dit jaar voor het eerst in de 2e klasse Ned. Zwembond zijn uitgeko men, hebben bijna het kampioenschap der af deeling behaald. Slechts een gelijk spel tegen Zian was voldoende geweest. Het heeft echter niet zoo mogen wezen daar Zian met haar over winning het kampioenschap heeft behaald. Nochtans is de prestatie van de HPC-da mes boven verwachting. HPC stelt zich als volgt op: W. Woud, mevr. A Knuyt van Laar, Fr. Kann, M. Marsman, H. de Carpentler, C. Kann, Fr. Wildeboer. Zian is direct in den aanval en de HPC-ach- terhoede heeft druk werk. Na goed samenspel weet Zian spoedig te scoren 1—0. Dadelijk hier na komen de Haagsche dames weer voor het HPC-doel en vergrooten haar voorsprong 2—0. HPC komt nu goed combineerend voor het Zian-doel doch een beslissend schot ontbreekt. De HPC- achterhoede onderschept de enkele Zian-aanvallen en zet de voorhoede aan het werk. Als het einde komt is de stand nog steeds 20 voor Zian. Positie der schepen op 28 Juli 1932 Ms. „Baloeran" 22 Juli pass. Perim, uitreis. Ms. „Dempo" 31 Juli te Marseille verwacht, thuisreis. Vrachtschepen N.V. Rotterd. Lloyd Ms. „Kota Gede", 27 Juli te Singapore, thuisr. Ms. „Kota Inten", 24 Juli te Batavia, uitreis. Ms. „Kota Nopan", 23 Juli van Belawan, thuisreis. De groenten-venter: Tc Heb mooie komkommer en postelein! O, Mona! 'k Heb heerenboontjes, reuze-fijn! O, Mona! Spinazie drie cent maar 'n pond! O, Mona! Me worteltjes smelten in je mond! Ooooo, Monaaaaaü De kwltantie-looper: Mogge mevrouw! Van de firma Spier, O, Mona! 't Is zeven-en-twintig-gulden-vier, O, Mona! Mevrouw, asjeblieft geen smoesjes meer! O, Mona! Ik kom.hier nou voor de twaalfde keer! Ooooo, Monaaaaaü En als U ditmaal niet betaalt, O, Mona! Dan wordt er de deurwaarder bij-gehaald! O, Mona! De Ako-jongen: Handelsblad en Beurskroniek! O, Mona! Herrie in de Duitsche republiek! O, Mona! „De Tijd", ,,'t Volk", ,,'t Nieuws van den dag!" O, Mona! „De Haagsche Post" en de nieuwe „Lach" Ooooo, Monaaaaaü Asjeblieft meneer! 't Amusant je! Ooooo, Monaaaaaü Ja meneerkom bij u met 'n krantje! Ooooo, Monaaaaaü De markt-kooplui: Zoek maar uit! 'n Dubbeltje maar! O, Mona! Van alles leit hier bij-mekaar! O, Mona! Juffrouw, loop hier nou niet voorbijl O, Mona! 'k Heb kant en lint, fluweel en zij! O, Mona! 'k Heb diepe borden voor drie cent! O, Mona! Bezuinig op je traktement! O, Mona! 'n Dubbeltje die gummi zolen! O, Mona! Vooruit, 't is allemaal gestolen! O, Mona! In 'n gemeenteraad: We krijgen thans de interpellatie, O, Mona! Over de werkloozen-demonstratie, O, Mona! Meneer de voorzitter, Tc wil u zeggen, O, Mona! Dat we ons er niet bij neer willen leggen, O, Mona! Want die terreur van de boerzwassie! O, Mona! Dat is je reinste tirannie! O, Mona! Meneer, ik roep u tot de orde! O, Mona! Moet 't hier nu altijd ruzie worden?! O, Mona! Ja laat die knul z'n snuit toch houwen! O, Mona! Hij kan alléén maar onrust brouwen O, Mona! Dat is 'n laag, 'n valsch verwijt! O, Mona! Ik vraag 't woord voor 'n persoonlijk feit! O, Mona! Ach, vent hou nou je bakkes dicht! O, Mona! Ms. „Kota Pinang", 27 Juli van Hamburg, uitreis. Ms. „Kota Radja", 26 Juli te Rotterdam, thuisreis. Ms. „Kota Tjandi", 28 Juli van Port Said, uitreis. Ms. „Bengalen", 22 Juli te Manila, PJBL. S.s. „Blitax", 23 Juli te Soerabaja, JNL Ms. „Kedoe", 23 Juli van Singapore, PJBL. S.s. „Modjokerto", 23 Juli van Port Said thuisreis. S.s. „Siantar", 23 Juli pass. Fernando de No- ronha. S.s. „Tapanoeli", 28 Juli te Rotterdam. Ms. „Tosari", 25 Juli van Port Said JNL. „Waar Roomschen zijn daar is collecte". Deze welbekende spreuk bracht den pastoor zonder kerk in herinnering, dat, nu de bouw van zijn toekomstig heiligdom zoover is gevorderd, dat over enkele maanden het einde in 't verschiet komt, ook moet gedacht worden aan het sa menstellen van een achtbaar collectantencolle ge. U begrijpt van zelf wel, lezer en lezeres, dat zulk een college in een nieuwe parochiekerk, waar nog zoo'n berg schuld op rust en waarvoor nog zoo veel te betalen en aan te schaffen valt, een onmisbaar corps genoemd kan worden. Gaarne had de pastoor zonder kerk, dat eeni ge toekomstige parochianen én uit Santpoort (station) én uit Sanpoort (dorp) zich voor het uitoefenen van dit noodzakelijk liefdewerk be schikbaar stellen. Zij, die daartoe roeping ge voelen en wenschen toe te treden tot het Col lectantencollege der parochie van O.L. Vrouw van Altijddurenden Bijstand kunnen zich op geven bij den heer J. Heeremans, Schuitstraat 4 en by den heer Chr. van Duin, Kerkpad (Santpoort-Dorp) en wel vóór Maandag 8 Aug. Nu ik toch over collecteeren schryf, mag ik nog eens extra, extra aanbevelen de wekeiyk- sche en maandelijksche bydragen aan onze ze- latricen! Als het eenigszins mogeiyk is, geeft haar dan eens iets meer van tyd tot tyd. Onze zorgen zün zoo zwaar, en zonder uw steun kun nen wü er niet komen. Denkt U, geachte lezer of lezeres, ook nog eens aan den Pastoor zonder kerk, A. F. J. GOOSSENS, Pr. Zusterhuis „St. Catharina" Ryksstraatweg 367, Haarlem (Noord). Gironummer 52458. P.S. Donderdag 4 Augustus des avonds te half negen komen de Dames Zelatricen hun bijdragen afrekenen. Dezer dagen wordt ook by de jaarklanten aangeklopt. Vr. I: Welke is de mooiste en kortste weg per fiets van Haarlem naar Valkenburg. Hoeveel K.M.? II. Kunnen we ook in Jeugdherbergen over nachten zonder lid van eventueele vereeniging te zyn? Waar zyn ze gevestigd? Antw. I: Zie antwoord elders in deze rubriek. II. Ja. Katholieke Jéugdherbergen bestaan op deze route niet. Vr.: Welke is de kortste weg per fiets van Haarlem naar Bussum? Hoeveel K.M.? Antw.: Haarlem, Halfweg, Amsterdam (19.2 K.M.), Diemerbrug, Bussum (20 K.M.). Totaal 39.2 K.M. Vr.: Is 8 December vroeger Zondag geweest in het Bisdom Haarlem? Antw.: Ja. Vr.: Van J. T. te S. Antw.: U bent niet aansprakelijk voor de kosten, tenzy de verwonding door uw schuld ontstaan zou zün. Vr.: A. is B. geld schuldig. B. stuurt een wissel over de bank, welken A. niet kan beta len. Na herhaald aanbieden laat B. den wissel protesteeren. A. is nog steeds niet in staat den wissel te voldoen. Een incassobureau komt met den wissel by A. Door A. wordt de wissel dan by gedeelten heelemaal betaald. Het bedrag van den wissel is 15.85. Nu eischt genoemd bureau ook, dat A. de door het protesteeren van den wissel ontstane kosten ƒ9.80 betaalt. Is A. nu verplicht deze kosten te betalen? Antw.: Neen. Vr.: In welk jaar is de ysfabriek (IJmuiden), Directie Vuerhard te IJmuiden, gebouwd? zy is in 1905 afgebrand. Antw.: Ons niet bekend; ter gemeente secretarie te Velsen zal men u allicht daarom trent kunnen inlichten. Vr.: Op welken datum vangt de Kermis te Sneek aan? Antw.: In Sneek is het van 13 tot 17 Augus tus Kermis. Vr.: Hoe moet men gele wrüfwas uit bruine Peau-de-Pêche schoenen verwüderen? Antw.: Met petroleum-aether. Daarna be werken met schoencrême. Vr. 1: Hoe is de samenstelling van Piccadilly en hoe moet ik het behandelen om het zelf te maken? Antw.: 100 gr. mosterdpoeder, 2 flesschen in- maakazün, 20 gram zout, 10 gr. gemalen kurk- ruma, 10 gr. gemberpoeder, verschillende groen ten, als worteltjes, bloemkool, doperwten, capu- cijners, tuinboonen, slaboonen, snijboonen, au gurken, komkommers, uitjes enz. (samen onge veer 1250 gr. aan schoongemaakte groenten). Mengt zout, kurkuma, mosterd- en gember poeder aan, met een weinig slaolie tot een ge- ïyke vloeibare mosterd. Breng den azyn aan de kook, iget daarby roerende het aangemengde poeder en laat de saus even doorkoken (3 a 4 min., voeg er d egroenten bij, die schoongemaakt zyn, in kleine stukjes verdeeld, gewasschen, in kokend water 5 min. en daarna in een doek goed gedroogd. Laat de groenten 5 min. in de saus meekoken. Giet de massa in goed schoon gemaakte potten of flesschen en sluit die af met vochtig perkament papier of met een schroef deksel. De saus, die misschien direct na de bereiding te dun ïykt, is den volgenden dag aanmerkeiyk nagesteven. Vr. 1: Welke is de mooiste weg per auto van Haarlem naar Drumpt? Hoeveel K.M.? 2: Waar moet men dan onbewaakte over wegen passé eren? Antw. 1: Haarlem, Halfweg, Amsterdam, aam, Amersfoort (68 K.M.), Nieuw-Leusden, Woudenberg, Station Maarsbergen, Leersum, Amerongen, Eek en Wiel (veer), Groote brug, Zoelen, Kerk-Avezaath, Drumpt (of van Groo- tebrug eerst naar Tiel en dan naar Drumpt 24 K.M.). Totaal 102 K.M. Antw. 2: Ons onbekend. Vr.: Welke is de mooiste weg per fiets van Sassenheim naar Vught? Hoeveel K.M.? Antw.: Sassenheim, Oegstgeest, Leiden, Lei derdorp, Hazerswoude, Boskoop, Waddinxveen, Gouda (36.3 K.M.), Stolwyk, Bergambacht, Groot Ammers. Giessen-Oudekerk, Giessendam, Hardinxveld, Gorinchem" (41.1 K.M,). Sleeuwyk, Woudrichem, Ryswijk, Giessen, Neer-Andel, Aalburg. Heusden, Herpt, Haarsteeg, Vlijmen, 's Hertogenbosch, Vugtt (43.1 K.M.). Totaal 120.5 K.M. Vr.: Welke is de kortste weg per auto van Eindhoven naar Hoogwoud? Hoeveel K. M.? Antw.: Eindroven, Woensel, Son, St. Oe- denrode, Schyndel, St. Michielsgestel. Vught, 's-Hertogenbosch (38.5 K.M.), Orthen, He- del, Zaltbommel, Tuil, Waardenburg, Gelder- malsén, Buurmalsen, Culemborg, Schalkwyk, Houten, Utrecht (55.9 K.M.), Maarssen, Breu- kelen, Nieuwersluis, Loenen, Loenersloot, Baambrugge, Abcoude, Duivendrecht, Amster dam (40.8 K.M.), Buiksloot, Het Schouw, II- pendam, Purmerend, Oosthuizen, Scharwoude, Hoorn, Wognum, Hoogwoud (48 K.M.) Totaal 183.2 K.M. Vr.: I. a. Zün er in Nederland R. K. jeugd herbergen? b. Zoo ja, waar zün deze gevestigd? c. Op welke condities kan men daar sla pen? d. Indien er kosten aan verbonden zijn, hoe veel bedragen die? II: Idem voor België? Hl: a. Welke is de mooiste weg van Haar lem naar Bergen op Zoom? (via Rotterdam en Willemstad). b. Op welke tyden varen de ponten tusschen Numansdorp en Willemstad? IV. a: Moet iemand, die nog geen 16 jaar is en die naar België gaat, daarvoor een bewys van Nederlanderschap hebben? b. Kan men per fiets de Belgische grens over of zün daar moeiiykheden aan verbonden? Antw. I: a. en b. Aan uw bedoeling zal waar schijnlijk beantwoorden „De Liebaard" te Apeldoorn. c. en d.: f 2.per dag. II: Ons onbekend. III. a: Haarlem, Bennebroek, Hillegom, Lis- se, Sassenheim, Oegstgeest, Haagsche Schouw, Den Deyl, Den Haag, Rüswijk, Delft, Rotter dam (63.3 K.M.), Barendrecht, Münsheeren- land, Westmaas, Klaaswaal, Middelsluis, Nu mansdorp, Willemstad, Dinteloord, Steenber gen, Halsteren, Bergen op Zoom (63.4 K.M.) Totaal 127.7 K.M. b.: Stoombootveer op werkdagen zevenmaal per dag en op Zondag viermaal. IV. a: Boven de 14 jaar is een bewys van Nederlanderschap verplicht. b.: Voor rüwielen zün douanekaarten noo- dig en anders dient aan de grens een waar borgsom te worden gestort, die by vertrek we derom wordt gerestitueerd. Vr.: Welke is de beste weg per fiets van Alkmaar naar Aalsmeer? Hoeveel K. M.? II: Welke is de beste weg van Alkmaar naar Hilversum? Hoeveel KM.? Antw. I: Alkmaar, Heiloo, Limmen, Castri- cum, Beverwijk, Velsen, Santpoort, Haarlem (31.3 K.M.), Heemstede, Hoofddorp, Aalsmeer (17.4 KM.) Totaal 48.7 KM. II: Alkmaar, Marken-binnen, Wormerveer, Zaandük, Koog aan de Zaan, Zaandam, Am sterdam (373 KM.), Diemerbrug, Geinbrug, Weesp, 's-Graveland, Hilversum (30.6 KM.). Totaal 68.5 KM. Vr.: Welke is de kortste weg van Zaandam naar Noordwykerhout (St. Bavogesticht) Hoeveel K.M.? Antw.: Zaandam, Nauerna, Spaarndam, Haarlem, Aerdenhout, Vogelenzang, Ruigen- hoek, Noordwykerhout. Afstand 38.4 KM. Vr.: Welke is de kortste weg per auto van Haarlem naar Nümegen? Hoeveel KM.? Antw.: Haarlem, Hoofddorp, Aalsmeer, Uit hoorn, Mydrecht. Wilnis, Breukelen, Utrecht (55.8 K.M.), de Bilt, Zeist, Driebergen^ Doom, Leersum, Amerongen (29.1 KM.), Eist. Rhe- nen, de Grebbe, Opheusden, Dodewaard, Hien, Loenen, Lent. Nijmegen (39 KM.) Totaal 123.9 Kilometer. Vr.: Welke is de kortste en mooiste weg per fiets van Haarlem naar Valkenburg? Hoeveel K.M.? Antw.: Haarlem, Heemstede, Hoofddorp, Aalsmeer, de Kwakel, Uithoorn, Mydrecht, Wilnis, Breukelen, Maarssen, Utrecht (55.8 K.M.), Houten, Schalkwyk, Culemborg, Buur malsen, Geldermalsen, Waardenburg, Tuil, Zaltbommel, Hedel, Orthen, 's-Hertogenbosch (55.9 KM.), Vught, St. Michielsgestel, Schyn del, St. Oedenrode, Son, Woensel, Eindhoven (38-5 KM.), Geldrop, Heeze, Leende, Maas- heeze, Weert, Baexem, Hom, Roermond, Sus- teren, Sittard (79 K.M.), Geleen. Beek, Geverik, Vliek, Meerssen, Valkenburg (22 KM.). To taal 251.2 K.M.) Vr. I: Welke is de mooiste weg van Haar lem naar het Uddelermeer? Hoeveel KM.? II: Zijn aan kampeeren in de omgeving van dit meer kosten verbonden? Hoeveel? (Be doeld wordt huur van 'terrein, etc.) Antw. I: Haarlem, Halfweg, Amsterdam (19.2 K.M.), Diemerbrug, Baam (37 K. M.), Eembrugge, Nykerk, Driedorp, Voorthuizen (285 KM.), Garderen, Uddelermeer (13 KM). Totaal 97.7 K.M. II: Ons niet bekend. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na langdurig Hjden, onze geliefde Man. Vader, Be huwd- en Grootvader GERARDUS ALEXANDER KILIAN in den ouderdom van 80 Jaar. WED. O. KILIAN— ROTTENBURG Kinderen en Kleinkinderen Leidschestraat 140. GEBOREN MARIA CATHARINA JOHANNA Dochter van J. P. M. STEFFENS C. STEFFENSKOOPEN Haarlem, Marlastichting, 29 Juli '32. Welgelegenstraat 13. kan geplaatst worden NASSAULAAN 29 - HAARLEM. Tandheelkundige BAAN 13 (voorheen Lorentzplein) TOT 18 AUGUSTUS alléén op Woensdag en Zaterdag om 10 uur. Arts FLORAPARK 7 (Hoek Dreef) SCHOUWBURG JANSWEG Heden en vervolgens lederen avond 8.15 uur, Henva's groote Lachrevue: In 1 Proloog - 18 Tafereelen. LACHEN LACHEN LACHEN t Plaatsbespreken ook per Telef. 11430. Buitengewone lage prijzen in" CORSETTEN, KOUSEN en TRICOTAGES. Heden als extra aanbieding ons bekende HEUPCORSET met binnenband, in sterke rose coutil, elast. bovenrand, 2 pr. jarr., in maten tot en met 100, nu f 2-89 Of ik smyt 'n inktpot naar je gezicht! O, Mona! Dat moet je 's durven, vuile schooier 1 Oooo Bode, verzamel hier de stukken! O, Mona! En bel d'Eerste Hulp By Ongelukken! O, Mona! De politie zal voor de rest wel zorgen! O, Mona! Ik schors de vergadering tot morgen! Ooooo, Monaaaaa Vaz-Dias: Goeden avond, dames en heeren! O, Mona! Ik kom u 't nieuws weer presenteeren! O, Mona! De juiste tyd is thans elf uur! O, Mona! De weer-verwachting: „Voorloopig guur!" O, Mona! „De ooievaar" is op tyd vertrokken! O, Mona! Ze zijn In Berlijn weer aan het knokken! O, Mona! Generaal Leng-Ting in Japan, O, Mona! Versloeg het leger van Tsji-Fong-Than! O, Mona! Ook Mussolini is „weer bezig", O, Mona! En hier is verder niets aanwezig! Oooo! Monaaaa! In de rechtszaal: „Beklaagde, 't is toch een schandaal! O, Mona! Je staat hier nu voor de zesde maal! O, Mona!" „Ik kan er niets aan doen, heer rechter! O, Mona! Maar de tyd wordt ook voor ons steeds slechter! O, Mona!" „Dus nog brutaal ook? O, 't is cru! O, Mona! Je gaat voor 'n jaar in de paraplu!" O, Monaaaü" „Dat valt nog mee. edelacht'bre heer! O, Mona! Mün dank! Ajuus! Tot de volgende keer! O, Monaaaü" De crisls-optochters: Wy eischen werk, wy eischen brood! O, Mona! En Ruys de Beerenbrouck mot dood! O, Mona! Aan de galg met Weiter en z'n staf! O, Mona! We stroopen 't vel van z'n boddy -af! O, Monaaaa De aanspreker: Ik bericht uit naam van meneer ter Aar O, Mona! Dat in de leeftyd van zestig jaar, O, Mona! Zün zuster, Mina, Nelly, heden, O, Mona! Heel zacht en kalm is overleden! O, Mona! Ondergeteekende: Je hoort van 's morgens vroeg tot laat: O, Mona! Je hoort in huis, in bosch, op straat: O, Mona! Je hoort van grijsaard, vrouw en kind: O, Mona! Geen plekje waar je rust meer vindt! O, Mona! Voorheen was baby's eerste woord: Ta! Mamma! Maar thans wordt uit de wieg gehoord: O, Mona! Krankzinnig word je van het lied: O, Mona! Alleen in „Meerenberg" zingt men niet: O. Mona! G. N.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 3