Stadsnieuws PLECHTIGE BEDEVAART FINANCIEEL OVERZICHT Von Papen wil aanblijven 55ste HAARLEMSCHE PROCESSIE NAAR BRIELLE OP DINSDAG 23 AUGUSTUS 1932 DE HAARLEMSCHE ZIEKTEVERZEKERING 1 VOOR DEN OURGERSTAND 1 DINSDAG 2 AUGUSTUS Persgesprek met een Amerikaan Wegens huwelijk Woensdag gesloten Foto „Studio" AFWEZIG J. L. TOMBROCK Arts TERVOOREN AFWEZIG Dr. KERSBERGEN hervat Rubberlaarzen Oliekleeding Het Amerikaansche Huis FIJNHOUTHANDEL DIEFSTAL VAN REGENJASSEN EN MANTELS Daders aangehouden Kon. Ned. Toonkunstenaarsver. Examens Hoofdacte Dr. G. Adrian t Burgerlijke Stand POLITIESPORT CRICKET C.V.H.-Comb.Bloemend.-Comb. C. V. H. III—HAARLEM V C.V.H. wint met innings DE WEG ACHTER DE BROUWERSKOLK Bouw viaduct G. A. C. de Bruin STORK NAAR HAARLEM Volledige samenwerking met de „Conrad" EEN ENKELE ZONNEDAG Seizoendrukte in Zandvoort Bekroond ELECTRICITEITSTARIEVEN IN NOORD-HOLLAND Verlaging in het najaar Voor het Crisis-comité X. Y. Z6.— DUIVENSPORT „Gevleugelde Vrienden" Geen ontbinding der communis tische partijeen Hooger huis gewenscht Centrum dankt Examen Handenarbeid Voor Pater van Megen Ruïne van Brederode Heemstede t t WIJNAND. ARTS J. LEUH Afwezig. Heemstede UITBREIDINGSPLAN MELK Te koop nog enkele nieuwe woningen Papetorenvest 8-14-16, Haarlem - A. v. d. Berg Co. NAAR HET MARTELVELD DER H.H. NEGENTIEH MARTELAREN VAN GORCUM De extra-trein vertrekt uit Haarlem 6.05 uur uit Lisse 6.32 uur uit P. Gijzen- brug 6.46 uur Voorhout stopt uit Warmond 6.57 uur uit Leiden 7.05 uur Heemstede— Aerdenhout stopt uit Vogelenzang (B.) 6.19 uur uit Hillegom 6.25 uur Aankomst Vlaardingen 8.00, waarna de processie onmiddellijk met de Salonboot „Schelde" ver trekt naar Brielle, waar in de Kapel op het Martel veld de H. Mis zal worden opgedragen en een predikatie zal worden gehouden. Bij de namid dagoefeningen zal een predikatie gehouden wor den op het Martelveld. niniiiiiiiiiiiiiuiiiiniiiiiinni PARKLAAN 38 1 Tel. 10224 VRAAGT GRATIS PROSPECTUS De recherche te Haarlem heeft, als verdacht van heling, een 28-jarige Duitsche dienstbode, een 27-jarige vrouw en een 27-jarigen winkelbe diende aangehouden. Men zal zich herinneren, dat in de tweede helft van Mei ten nadeele van een inwoner uit Zand- voort uit een auto, die zich bevond achter de sociëteit „Vereeniging" aan den Zijlweg, twee koffers met damesmantels en damesregenjassen zijn ontvreemd door opensnijding van de kap. Toen een der vrouwen over de grens zou wor den gezet, bleek zij in het bezit te zijn van twee regenmantels, waardoor de politie een nader on derzoek instelde. Bij den diefstal van mantels en regenjassen uit den auto is waarschijnlijk ook de in Duitschland aangehouden, en uit de opspo ringsberichten welbekende Duitscher A. L. be trokken. Een gedeelte van het ontvreemde is ten huize van den winkelbediende door de politie in be slaggenomen. Voorts bleek nog een koffertje met stalen uit den auto ontvreemd te zijn. Het politie-onderzoek duurt voort. Geslaagd voor het theoretisch gedeelte 1. o. pianospel Jonkvrouwe R. Gravin van Rand- wijck, leerlinge van den opleidingscursus van den heer Mart. J. Lürsen, alhier. Geslaagd voor het theoretisch gedeelte me juffrouw T. IJzerman, Aerdenhout. leerlinge der Muziekschool van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst, afdeeling Haarlem. HAARLEM, 30 Juli. Geëx. 7 mnl. cand. Gesl. de heeren: A. Florussen, Heemstede; P. Grim bergen, Haarlem en C. Jansen, Haarlem. Zaterdag is hier ter stede plotseling over leden dr. G. Adrian, die jarenlang hier ter stede als arts gevestigd was en sinds 1923 lid van den gemeenteraad. Hij had zitting voor den Vrij heidsbond en was na den dood van den heer Loosjes, leider der fractie geworden. Hij wordt in den raad opgevolgd door mevr. E. W. VenemaVan Doorn. Geboren: 29 Juli. M. R. de KrakerHer- wegh, d. C. W. A. SteffensKoopen, d. M. M. MulderBonkerk, z. 30 Juli. C. M. Hoorn Jansen, d. Overleden; 29 Juli. Th. Fransen, 64 jaar, Duvenvoordestraat. G. Hagen, 55 j., Koningin neweg. A. C. Grosmann, 80 j., Aelbertsberg- straat. 30 Juli. P. de Vriesvan der Steeg, 75 jaar, Pijnboomstraat. Zaterdagmiddag werden te Rotterdam groote nationale politieathletiekwedstrijden gehouden, waaraan de kampioenswedstrijden van den Ned. Politiesportbond verbonden waren. Enkele leden van de Haarlemsche politie- sportvereeniging hebben met groot succes aan het nummer hardloopen medegedaan. Maar even 3 kampioenschappen konden zij in de wacht sleepen! H. v. Guldener won als eerste op de 1500 M. en als tweede op 5000 M. terwijl W. H. Jon ker eerste was op de 4000 M. in den tijd van 57 sec. en J. Hollander derde op de 1500 M. Het hoogtepunt van den middag voor Haar lem was, toen het viertal H. van Guldener, W. H. Jonker P. J. Bros en K. Wieringa erin slaagde dp Olympische estafette te winnen waarbij de sterke ploegen uit Amsterdam en Den Haag geklopt werden. 25—30 Juli 1932 Men kan zeggen dat de vaste stemming welke deze week te Amsterdam zulk een prettigen en vertrouwenwekkenden indruk maakte geen ver schijnsel was waarmede alleen de Amsterdam- sche beursmenschen zich konden verblijden. Het was internationaal. Wat daarvan de oorzaak is, wie zal het zeggen? De prijzen van graan, rub ber, koffie en katoen zijn zeker gestegen, in verhouding echter tot het niveau waarop zij behooren te staan om den handel meer winst gevend te maken nog veel te weinig en boven dien zijn er over het algemeen nog vrijwel geen aanwijzingen te vinden dat de hevigheid van de crisis zou verminderen. Althans geen aan wijzingen van concrete gegevens. Men moet zich daarom maar domweg troosten met de gedachte dat dikwijls de beurs een sterk ontwikkelde en ondefinieerbare feeling heeft voor komende ge beurtenissen. Het is zeker dat tenslotte de te Lausanne gesloten overeenkomst veel goed heeft gedaan waar het betrof het vertrouwen eenigs- zins te doen terugkeeren. In verband met deze stemming van herlevend vertrouwen was deze week dan ook eenige speculatieve kooplust merkbaar, waarvan bij ons enkele locale fond sen, zooals Philips, Unilever en verschillende cultuuraandeelen, maar toch in hoofdzaak de Amerikaansche shares konden profiteeren. On danks de zeer gereserveerde, ja afwijzende hou ding van het officieele Amerika inzake ae kwestie der internationale herstelbetalingen, krijgt men uit de verschillende Amerikaansche berichten toch den indruk dat het publiek der Vereenigde Staten er eigenlijk reeds van over tuigd is, dat deze betalingen tot de historie be hooren, niet het minst in deze overtuiging ge sterkt door de opzienbarende redevoering van Senator Borah. De koersen welke Walstreet deze week te zien gaf bewogen zich dan ook in opgaande lijn ove de geheele linie, niet uit gezonderd zelfs de U.S. Steel en de Bethlehem Steel, hoewel de bedrijvigheid in de staal industrie nog steeds uiterst gering is (nauwe lijks 16 pCt. der capaciteit) en vooralsnog geen teekenen van opleving vertoont. Wel verwacht men weer een reactie op de betrekkelijk snelle stijging van de laatste week, maar dat zou ge heel in overeenstemming met de beurstechniek zijn, zeggen de optimisten. In ieder geval zijn e prijzen op de voornaamste goederenmarkten p oopend, een verschijnsel aan welks optreden reeds bijna 3 jaar was getwijfeld. n het algemeen mag dus worden gezegd dat ook in ons land geleidelijk het vertrouwen m de toekomst schijnt terug te keeren, maar men moet zich nog steeds voor te groot opti misme blijven hoeden. Een vorig maal wezen yij in dit verband op de ongelukkige toestanden in de vaderlandsche zuivelnij verheid en de land- en tuinbouwbedrijven. Ditmaal zij de aan dacht gevestigd op de haast hopelooze situatie in ons nationale industriegebied Twente, waar een nijverheid die steeds met volle reden de trots van onze natie is geweest en in zoo hooge mate tot de welvaart van pns land heeft bijge dragen, geheel ten onder dreigt te gaan. Wat is immers het geval? Japan dat steeds in Neder- landsch-Indië voor onze Twentsche industriee- len een concurrent is geweest waarmede terdege rekening moest worden gehouden, maar tegen wien de strijd onzerzijds ook steeds met succes kon worden gevoerd, dreigt nu onze nationale katoen-exportindustrie geheel en al ten gronde te richten. Japan biedt op het oogenblik in Nederlandsch-Indië sarongs aan tegen een priis tvelke nog aanzienlijk beneden de helft ligt van den kostprijs, tegen welken de Twentsche fabri kanten hetzelfde product vervaardigen; het is tot zulk een exceptioneel goedkoop aanbod in staat ten eerste tengevolge van de enorme de preciatie van den Yen en ten tweede omdat het zich niet ontziet desnoods met verlies te ver knopen waneer het maar een buitenlandschè markt kan veroveren. Eenige maanden geleden wezen wij reeds eens op het streven van Japan om nieuwe afzetgebieden te verkrijgen voor zijn noodzakelijken expansiedrang. Japan bergt op een betrekkelijk klein en niet voor uitbreiding vatbaar grondgebied een zeer dichte bevolking en is verplicht op de een of andere wijze de steeds stijgende werkloosheid te remmen Het wil nu klaarblijkelijk hetzelfde doen wat Duitschland reeds langer dan een jaar doet n.l. op zoo drastisch mogelijke wijze den invoer be perken en den uitvoer vergrooten. Japan wapent zich voor een economischen oorlog en als een van de eerste phasen van den strijd, tot welken het zich heeft toegerust, ontwaren we nu een scherpen aanval op het Twentsche afzetgebied voor katoentjes in Nederlandsch-Indië. Door den nood gedwongen nu. hebben de Twentsche industrieelen zich thans tot onze regeering ge wend teneinde steun te zoeken in dezen onge- lijken kamp. In verband hiermede citeeren wij den aanhef van het artikel dat dezer dagen uit Twente aan „De Maasbode" werd toegezonden: „Met buitengewone belangstelling wacht men thans in Twente af wat besloten zal worden ten aan zien van het verzoek der Twentsche export- fabrikanten om contingenteering van katoenen goederen in Nederlandsch-Indië, een voorstel dat gesteund wordt blijkens adhaesie-adressen door den geheelen middenstand en de arbeiders- Bloemendaal, aangevuld met eenige C.V.H.-ers, gaat batten. Op 10 zijn er 2 wickets gevallen, maar Bosse en D. de Vos brengen veel ver betering. Als Bosse echter op het bowlen van Middelink gevangen is, gaat het weer sneller en alleen Bosse Sr. weet de Vos nog eenigen tijd steun te geven. Op 107 wordt de Vos door zijn haamgenoot op point ingerekend en op het zelfde totaal eindigt de innings. Jos. Bosse 29, D. de Vos 50, Jac. Bosse 13, D. Zeeuwe 1—31, A. J. van Roon 235; J. Mid- delink 6—35. C.V.H. ziet geen kans om dit totaal de pas- seeren. Reeds in de eerste overvalt een wicket en hoewel Vogelzang en van Roon geruimen tijd stand weten te houden, wordt het Bloemendaal- totaal geen moment ernstig bedreigd. Op 75 Valt het laatste wicket. F. Vogelzang 19, A. van Roon 12, G. Kisting 2H, J. Cassee 0—18, H. Eysten 1—7, D. de Vos 09, Jac. Bosse 28, L. Servaas 47. Haarlem gaat batten. Hoewel de eerste wickets goeden weerstand bieden, faalt de rest en zitten allen voor 30 weer aan den kant. A. van den Bergh een goede 12 en A. Hartog, die als 4e man inging, een keurige 12 not out. L. Servaas 59, F. Seveke 517. By C.V.H. gaat het heel wat beter en diverse batsmen weten een behoorlijk aantal runs te scoren. Vooral Zegwaard en Leyendekkers heb ben er goed het oog in. Op 81 voor 7 besluit de C.V.H.-captain om te trachten een derde punt fe veroveren. H. Leyendekkers 10, F. Buys 12, D- Goossens 13, H. Zegwaard 15 not out. D. Wes- sel 6_29, A. Heimig Jr. 1-^6. Het gelukt Haarlem niet om aan de innings- bpderlaag te ontkomen. Ondankt een goede in- hings van A. Heimig Jr. De aanval is den bats- men weer de baas en met 44 is het totaal juist 7 runs te weinig. A. Heimig 20 (3 vieren). F. Seveke 1—8, L. Servaas 5—13, F. Buys 1—13, G- Goossons 36, bevolking van Twente. Want dit vraagstuk is tot op zekere hoogte een levensvraag voor Twente. Het is zoo goed als zeker dat de Twent sche katoenexportindustrie tot ondergang ge doemd is, wanneer geen maatregelen genomen kunnen worden om den exorbitanten import van Japansche katoenen fabrikanten in Neder landsch-Indië althans tijdelijk te beperken. Nie mand meer en niemand beter dan de Twent sche groot-industrieelen, die tot op dezen dag principieele vryhandelaren en verklaarde voor standers zijn van den vrijen ruilhandel, zal be seffen, dat hetgeen zij vragen in den vorm van contingenteering tegen den draad van een nor male ontwikkeling van den wereldhandel in gaat, maar niettemin zyn zij volkomen over tuigd, dat in het kader der huidige abnormale omstandigheden hun opvattingen economisch volstrekt verdedigbaar zijn; wat abnormaal is in normale tijden kan normaal worden in ab normale tijden. Welnu zij vragen in abnormale omstandigheden abnormale middelen." Rg. In de Bloemendaalsche Raadsvergadering van Donderdag 21 Juni is besloten, uit een oog punt van werkverschaffing, tot aanleg van een weg achter de Brouwerskolk. Er bestond toen nog geen zekerheid, of de gemeente een via duct mocht bouwen. Thans vernemen wij, dat de Ned. Spoorwegen toestemming tot den bouw van de viaduct ver leend hebben onder de gewone voorwaarden, d.w.z. dat de Spoorwegen den bouw verrich ten, terwijl de gemeente de kosten betaalt. Afscheid als brigadier-majoor bij de Ryksveldwacht Zooals wy Zaterdag reeds in het kort meld den, heeft de heer G. C. A. de Bruin dien dag afscheid genomen als brigadier-majoor by de Ryksveldwacht, wegens het verkrygen van pen sioen, van allen, die met hem in zijn functie in aanraking kwamen. In de wachtkamer van de Arrondissements- Rechtbank waren aanwezig vele leden van de rechterlijke macht, het personeel der griffie van Rechtbank en Kantongerecht, de commandant der Rijksveldwacht in het zevende district (Utrecht), de heer W. F. van Meerendonk, depu taties van jachtopzieners en militaire politie en van de Arbeidsinspectie, alsmede vele collega's en gemeente-politie, o.a. uit Zandvoort, Heem stede en Bennebroek, toen de heer De Bruin met zijn echtgenoote binnenkwam. Allereerst werd hy toegesproken door mr. L. H. Roeters van Lennep, Officier van Justitie. Deze ging den langen diensttijd na van den heer De Bruin, die op 14-jarigen leeftijd bij de Marine kwam; hoe hij daarna het politievak koos, eerst in verschillende gemeenten eïi tenslotte in 1901 bij het Rijk, waar hy bij de rijksveldwacht den hoogen rang van brigadier-majoor verkreeg. Deze hoogte bereikte U op een wyze, zoo zei spr., dat U overtuigd kunt zijn, dat U thans een groote leegte nalaat. Ook wy voelen deze leegte. Gij waart een humaan chef, die uw onderge schikten waardig voorging en van wien groote invloed ten goede uitging. In de breede lagen der bevolking, waarmede U in aanraking kwam, vond men U algemeen een eerlijk en plichtsgetrouw ambtenaar. Ook bij hen zult gy een goeden naam achterlaten. Uw superieuren gevoelen diep leed, omdat gy heengaat. Een lichtstraal hierbij is, dat uw heen gaan geheel vrijwillig geschiedt en noch ouder dom of beweegreden van bovenaf U gedwongen hebben, uw ambt neer te leggen. Allen, die met U in aanraking kwamen, zullen in U een herinnering hebben aan een hoog staand mensch. Spr. hoopte, dat de heer De Bruin na zijn wei- besteden dienst nog lange jaren van zijn rust zou mogen genieten en het hem en zyn gezin in Den Haag, waar hy zich zal vestigen, goed moge gaan. De heer W. F. van Meerendonk, die sprak wegens verhindering van den commandant der Ryksveldwacht in het zesde district (waaronder Haarlem ressorteert), den heer E. Dozy, was er van overtuigd, na hetgeen hy over den heer De Bruin gehoord had, dat hier afscheid genomen werd van een eminenten brigade-commandant, met wiens vertrek het corps een groot verlies zal lijden, en die by allen zeer hoog staat aange schreven. Zulk een hartelyk afscheid had spr. nog nimmer meegemaakt. Ook hy wenschte den scheidenden majoor nog vele jaren in goede ge zondheid toe. Mr. E. J. W. Top, rechter-commissaris, voerde het woord mede namens den president der Rechtbank, mr. G. Sluis. Hij roemde de mede werking van den heer De Bruin, waarop de rechterlyke macht altyd kon rekenen, en wenschte den scheidende toe, dat hij jarenlang van zijn rust zal mogen genieten, de rust, welke hy ten volle verdiend heeft voor hetgeen hy in het landsbelang heeft gedaan. Een bijzondere toespraak was die van den waarnemend-brigade-commandant, den heer Vroon. Deze voerde^ het woord namens de ge heele brigade, betuigde namens haar zijn spyt met dit heengaan en stelde speciaal in 't licht den aangenamen omgang, dien de de heer De Bruin, ook als chef, met ieder van zyn personeel had. Als blyk van waardeering schonk spr. een radio toestel met een gramofoon-plaat, waarop een lange afscheidstoespraak was opgenomen. Dit aandenken werd den heer De Bruin geschonken, opdat ook zijn kinderen, waarvan er overzee ver toeven, by hun thuiskomst zullen kunnen con- stateeren op welk een hartelyke wyze van hun vader afscheid is genomen by de Ryksveldwacht. Ook mevrouw De Bruin werd op deze plaat har telijk toegesproken. Haar echtgenoot werd o.a. genoemd een stipt eerlyk en oprecht persoon en een sieraad voor de Ryksveldwacht. Deurwaarder J. N. Warnier voerde het woord namens het personeel van rechtbank en kanton gerecht. Hy nam deze gelegenheid te baat om uiting te geven aan de gevoelens van sympathie en hoogachting, welke het personeel den schei dende toedraagt. Bij dit vertrek kunt u met vol doening en volle tevredenheid op uw ambtelyke loopbaan terugzien. Vooral de groote tevreden heid, waarmede gij uw werk verricht hebt, werd steeds zoo geapprecieerd. Spr. wenschte, dat die tevredenheid ook zou overslaan op anderen, voor wie de scheidende steeds een voorbeeld is ge weest. Als geschenk overhandigde spr. een étui met vork, lepel en mes; tevens een couvert namens den president. De neer J. Bakker uit Bloemendaal sprak eenige afscheidswoorden namens de jachtopzie ners en schonk een fraaie schemerlamp. De waarnemend commissaris van politie te Zandvoort, de heer Bollee, was aanwezig namens het politie-personeel en sprak vooral namens den burgemeester van deze gemeente, waarin de heer De Bruin van 1906 tot 1919 als brigadier der rijksvelwacht is werkzaam geweest. Als aan denken aan den plichtgetrouwen arbeid over handigde spr. een zilveren vulpotlood, waarop een kalender is aangebracht. In hartelijke bewoordingen dankte de schei dende majoor daarna voor de welgemeende hulde bij dit afscheid en de kostbare geschenken, mede namens zijn echtgenoote. Hij wenschte den heer Bood, majoor der ryks veldwacht te Schagen, geluk met diens benoe ming als zijn opvolger te Haarlem met ingang van 16 Augustus en verklaarde, de rust, welke hij in Den Haag zal gaan genieten, zooveel in zijn vermogen is, nuttig te zullen maken voor werk op christelijk-sociaal gebied. Vermelden wij nog, dat inspecteur Wout nog sprak namens de Haarlemsche recherche en de heer De Bruin als afscheidsgeschenk van de Vereeniging van Ryks-Politie een gouden hor loge ontving. Door de directie der N.V. Cebr. Stork's Co.'s fabrieken van HyschwerkOTigen is besloten, de geheele onderneming over te brengen naar Haar lem, waar deze dan van heden af gevestigd zal zijn in de gebouwen van de voormalige N.V. Gonnermann, zooals wy reeds gemeld hebben. Tot dezen maatregel is overgegaan, om daar door een volledige samenwerking te verkrijgen met de zusteronderneming, de Werf Conrad te Haarlem. De directie van de Werf zal in haar tegen- woordigen vorm blijven bestaan. Tusschen twee regenperioden door, heeft Zandvoort Zondag een strandfeest gevierd, dat zeldzaam genoemd kan worden. Helaas zeldzaam, althans tot nu toe. En als we dit zoo pessimistisch neerschrijven, dan komt het zeker door de sterke weerswisseling, zooals die zich Zondagmorgen in zoo'n scherpe tegenstelling met den voorafgaanden dag laat zien. Een zelfde pessimistische stemming, die ons doet schryven: tusschen twee regenperio den in. Laat deze periode van zonlooze water besproeiing althans van heel korten duur zyn. Zeker, er zijn reeds veel gasten in de bad plaats. Lange ryen van vreemdelingen worden vermeld. Maar afgescheiden van de vraag, of de bekende wijze van vermelden niet een in druk geeft, die buiten de waarheid is, weten we, dat er nog voor duizenden en duizenden plaats is. En in de pensions en hotels en in het baddorp zelf. Reclame en goede zorgen, ze zyn heel veel waard. Maar zoolang geen zonnegarantie ge geven kan worden, zal het belangrijkste deel van het setzoensucces een wisselkans geven, ge heel afhankelijk van de grilligheid van ons veranderlyk Nederlandsch klimaat. Hoe alles invloed uitoefent, was Zondag goed merkbaar. Zaterdag kon heel goed met eenig vertrou wen aan plannenmaken gedaoht worden. Velen hebben dat goede vertrouwen gehad en in toe passing gebracht. Maar toch was de Zondag, al was het een heerlyke drukte in het dorp en aan het strand, toch was die drukte niet, wat het had kunnen zyn. Telkens valt het ons op, dat dé ontzettende massa, die vooral aan het strand vertoeft, niet die drukte op het dorp geeft, die ons zoo goed bekend is van andere jaren. Andere jaren, toen we zelfs heerlyk bezocht werden door een staartje van een hittegolf. Twee oorzaken heb ben we daar Zondag voor gevonden. De auto en het vrye strand. De auto, die de gasten in enkele minuten brengt, maar ook wegvoert. Wegvoert even voor koffiedrinken of etenstyd. Dan het stille strand. Denk niet, dat alleen het stille strand by het tentenkamp gevonden wordt. Wie Zondag langs den zeeboulevard wandelde, zag van Grand Hotel tot Bloemendaal strand een on afgebroken ry van tenten en tenten en tenten En de Noord en de Zuid bergen op zoo'n dag tienduizenden en tienduizenden. En ondanks die massa treft ons 'telkens en telkens weer, hoe eenvoudig gemoedelijk de stemming is onder de bevolking van de stad van een dag. Want al wat daar staat verdwynt 's avonds weer. En de duizenden en tienduizenden, die Zon dag het zonnefeest gevierd hebben,ze heb ben of in het dorp of aan het strand hun dub beltje wel verloren. Dubbeltje bij dubbeltje, dat teruggevonden wordt in de rokken van de Zandvoorters, die op zulke dagen zich zelve geheel uitschakelen en alleen vragen, wat des gast is. Alleen ook hier moet de zon de oogst doen rijpen. Zon, zon en nog eens zon. Nog veertien dagen en de Amsterdamsche scholen beginnen weer. Wat korter zeggen wil, het seizoen 1932 zal voorby zyn. Dan moet er nog heel wat binnengehaald worden, zal de komende wintertijd niet ont zettend zwaar gaan drukken alleen reeds by het vooruitzicht van dien komenden tyd. Maar we schreven, dat Zandvoort en zon de goede en eenige combinatie is. Laat dan ook deze veertien dagen nog maar volop en voortdurend zon zyn. Composities van Lieven Duvosel In de Zondag te Utrecht gehouden vergade ring van het Kon. Nederl. Zangersverbond werd o.a. door de Muziekcommissie van dat verbond verslag uitgebracht. In het afgeloopen vereenigingsjaar waren elf composities ter be oordeeling ingezonden, waarvan er zeven niet voor een bekroning in aanmerking kwamen. Eén werk van Smit verkreeg een loffelyke ver melding: één werk van Anderson werd een eer volle vermelding waardig gekeurd, terwyl de twee overige werken werden bekroond. Het ble ken te zijn „Vrede" en „Agnus Dei", beide van Lieven Duvosel. Het werk „Vrede", op het gedicht van Adama van Scheltema, werd door Lieven Duvosel op gedragen aan het Mannenkoor „Die Spaerne- Sanghers" te Haarlem. Op het eerstvolgende concert in November a.s. zal deze nieuwe com positie voor het eerst worden uitgevoerd. Naar wy vernemen, zullen, naar aanleiding van het voorstel-Hooij tot verlaging der elec- triciteitstarieven, Ged. Staten in het a.s. na jaar tot verlaging der tarieven overgaan. BERLUN, 1 Aug. (WB). In een interview met een Amerikaansch journalist verklaar rijkskanselier Von Papen hedenavond duideli in geen geval moeite te zullen doen, om e coalitie in den Ryksdag tot stand te brengt Het Duitsche volk heeft, krachtens den ster mingsdag. goedgekeurd, het land van de part; controle te bevryden. Wij zullen ons aan de Ryksdag voorstellen, hopelyk zal het Centrum niet het odium op zich laden, een nieuwe ka binetscrisis te verwekken. De tyd is gekomen, dat de nat.-soc. werkzaam deelnemen aan den wederopbouw van het va derland. De kwestie van den republikeinschen of monarchalen staatsvorm is niet actueel. Inzake de buitenlandsche politiek verklaarde Von Papen, dat Duitschland evenzeer als an dere landen de tolmuren wil neerhalen. De ge nomen autarkische maatregelen waren eenvou dig opgedrongen. Nogmaals verklaarde de rijkskanselier, dat de regeering niet voornemens was, de communis tische party onwettig te verklaren. Verder verklaarde Von Papen van meening te zyn, dat Duitschland een Hoogerhuis noodig heeft. Ook wenschte Von Papen, dat in Duitschland, evenals in Amerika en Engeland, de persoon lijke verantwoordelykheid van het Ryksdagslid tegenover de kiezers zou worden hersteld. On der een dergelijk stelsel zou ik (Von Papen) zelf gisteren zyn gekozen in Westfalen, waar iedereen me kent. KEULEN, 1 Aug. (VD). De dagelijksche voor zitter van de Duitsche Centrumparty, Joos, pu bliceert in de Koelnische Volkszeitung" een op roep, waarin o.a. wordt gezegd: De vermeerdering van onze politiek-parle- mentaire kracht maakt het ons ook in den nieu wen Rijksdag mogelyk, te streven naar een poli tiek, die ons volk uit de verwarring voeren zal, het land weer orde en rust verschaffen en op de basis van de grondwet een gezonde sociale, eco nomische en nationale ontwikkeling zal waar borgen. Het is onze plicht alle stryders, medearbei ders en vrienden te danken. HAARLEM, 30 Juli. Gesl. mej. H. Heybroek, Hilversum en de heeren: D. E. Abbo. Amster dam; G. Buist, Haarlem; E. A. Koot, Utrecht; M. A. M. Schuurs. Utrecht; W. Korte, Haarlem; G. C. Kleimeer, Alkmaar; L. F. Klokkers, Am sterdam; A. J. van Tol, Beverwyk en M. van Zanten, Amsterdam. de J. 2.50 In de afgeloopen week werd de Ruïne van Brederode bezocht door 3440 personen, waar onder clubs uit Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Delft, Leiden, Hoofddorp, Alkmaar, Gouda, Uitgeest, Graalmeisjes, Amsterdamsche St. Zending, scholen uit Amsterdam, Rotter dam, Den Haag, Delft, Pijnakker, Benning- broek, Zoetermeer, Zevenhuizen, Aalsmeer, Westzaan, Zaandijk, Den Helder en Bergschen hoek. Wedvlucht van Roosendaal, afstand 95 K.M. In concours 145 duiven. Los 8 uur vm. Eerst- getoonde duif om 9 mm 29 min. 51 sec. Snel heid 1022.72 M. per minuut. Laatste prijswin naar 9 uur 36 min. 47 sec. Snelheid 947.77 M. per minuut. De prijzen wenden als volgt gewonnen 1, 4, 10, 27, 28 A. v. Zadel; 2, 3, 16, 18, 20, 29, 32. 33 N. Leuven; 5, 21, 25 A. Verdonschot Jr.; 6, 15, 35 E. D. den Bouries; 7. 8, 12, 13, 34 J. C. Hoen; 9, 11, 19 P. de Jong; 14 W. v. Huis; 17, 30 A. Eveleens; 22, 23, 26 L. Kramer; 24, 31 A. Cou pler. Eerepryzen gewonnen door de nummers 1, 2 en 5. A.s. Zondag wedvlucht van Antwerpen afstand 135 KM., ten bate der T.B.C.-bestrij- ding. Inkorven Vrijdagavond half 7. Heden overleed tot mijn diepe droefheid, na een langdurig en smartelijk, doch geduldig ge dragen lijden, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, mijn innig ge liefde echtgenoote en der kin deren liefhebbende moeder CHRISTINA CATHARINA DIJT geb. Verbruggen in den ouderdom van 25 jaar. Uit aller naam: S. DIJT en kinderen. Qr. IJpolder, 30 Juli 1932. De plechtige H. Uitvaartdienst zal plaats hebben Woensdag 3 Aug. a.s. te negen uur in 1e parochiekerk van O. L. Vrouw Geboorte te Halfweg, waarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde dochter en zuster CHRISTINA CATHARINA DIJT geb. Verbruggen in den ouderdom van 25 jaar. Uit aller naam: JOH. VERBRUGGEN Gr. IJpolder, 30 Juli 1932. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde behuwd zuster en tante CHRISTINA CATHARINA DIJT geb. Verbruggen in den ouderdom van 25 jaar. Haarlemmermeer O. LOOGMAN—DIJT P. LOOGMAN en kinderen Gr. IJpolder: J. DIJT A. DIJT—DE VLIEGER Haarlemmermeer W. T. VINK W. L. VINK—TIMMERS en kinderen Gr. IJpolder: C. DIJT J. A. DIJT—STOLWIjK en kinderen Met biydschap geven wy kennis van de geboorte van onzen Zoon W. KLAVER E. J. KLAVER—JONGELING. Heemstede, 30 Juli 1932. Bleekersvaartweg 21. KORTE BEGIJNESTRAAT 26 tot en met 16 Augustus Med. Drs. Arts. Waarnemers: Dr. Laeyendecker, Raad- hulsplein 9; Dr. van Walsem, Bron- steeweg 32; Dr. de Groot Heerenweg 197, tot 8 Aug. Apoth. blijft geopend. Waarnemers: Drs. v. Beers, v. d. Belt, v. d. Breggen (na 15 Aug.), P. Floor en De Vries. Waarnemers: Dr. v. d. Aa, Dr. Floor, Dr. Tj. Franken, Dr. de Vries; na 15 Aug. ook Dr. v. d. Breggen en Dr. Mauritz. morgen (Dinsdag) de praktijk. Het Hoofd van het Gemeentebe stuur van Heemstede maakt be kend, dat ter gemeente-secretarie (4e Afd.) vanaf heden gedurende 4 weken voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van nerziening LIII van het uitbreidingsplan betreffen de de terreinen, begrensd door den Glipperweg, den Achterweg, den Meerweg, de Molenwerfslaan en de Ringvaart. Heemstede, 29 Juli 1932. Het Hoofd van het Gemeente bestuur voornoemd, A. VAN DE POLL, l.-Burg. BARTELJORISSTRAAT 24 - TEL. 13439 voorheen Spaarne 60. aangeboden, 2000 L. melk per dag. Levering 2 x daags, franco huis. Te bevr. P. EIKEL, Dorp straat 55, Tel. 57, Castricum. bevattende: kamer en suite, boven 4 kamers, waaronder badkamer met ingebouwd bad, vaste waschtafel. Zolder met kamertje. Pracht stand Koopsom 7500.Te bevragen by D. J. VAN RIJN, Zaanenlaan 31. ANNEX ZAGERIJ SCHAVERIJ Slav, en Amer. eiken Triplex-fineeren Tafelranden Celotex Import van Oost-Indisch hardhout Telefoon 16232 De prys voor kaartjes Haarlem—Vlaardingen is 3.40. Voor die vanaf Vogelenzang tot en met Leiden 3.— Voor die van de Lijnden, Hoofd dorp en Nieuw-Vennep 3.m 10 pCt. reductie voor eventueel vervoer naar Station Hillegom. Kinderkaarten tot den leeftyd van 10 jaar vanaf Haarlem 2.60 en vanaf Vogelenzang 2.25. Kaartjes zyn voor Haarlem verkrygbaar aan de Pastorie Jansstraat, gebouw St. Bavo, Smedestraat 23 en by de Broedermeesters G. Scholte, Middenweg 18, H. A. Willenborg, Frans Halsstraat 29. Voor de Buiten gemeenten aan de Pastorieën, bovendien voor Bloemendaal H. Poelgeest, Bloemendaalscheweg 64 - Overveen: J. Bechers, Koster. - De Lynden: W. v. Woerkom, IJweg - Heemstede: Jos. Luiten, Lombokstraat 2 - Nieuw-Vennep: H. v. d. Linden, Comestibleshandel, Venneperweg - Vogelenzang: C. P. Roeien, Vogelenzangscheweg - Sassenheim: W. Krom, Boekdrukker, Flor. Schoutenlaan - Noordwykerhout: L. van Hensbergen, Harde Pad. De gelegenheid tot deelneming blyft opengesteld voor de Buitengemeen ten tot en met ZONDAG 21 AUGUSTUS. Voor Haarlem tot MAANDAG 22 AUGUSTUS des morgens II uur, HET BESTUUR. heeft blyk gegeven In een groote behoefte te voorzien. Door m hare overeenkomsten met Ziekenhuizen, apothekers, opticien. J enz. enz. heeft zy het mogelyk gemaakt, dat tegen een betrefc- jj keiyk lage premie groote voordeelen kunnen worden verstrekt Door hare coulante wyze van handelen heeft zy van ieder m lid een propagandist gemaakt. Agentschappen voor omliggende gemeenten: Bloemendaal, Bloemendaalscheweg 97; Beverwyk (Wyk g aan Duin), Zeeweg 32; IJmuiden, Kanaalstraat 7; Hillegom, Stationsweg 46; Lisse, Heerenweg 120, Zandvoort, Gr. Krocht E 29; Santpoort, Kerkweg 11. liUIIIIIIIIHIIUIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIilllilllUlinnillllllUlllllllllllllllllllllUIIIIIIIIIIliUUIIIItnilUlülllilIlllllllllllllilillllllllillllllllllUlllUHUIIIlllllll

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 3