De Olympiade te Los Angeles 1. USÉ DE LAAT B.K.-EMAIL OPZEELAND COUPONS DE BIJENKORF Frisch en fraai GEROOKTE PALING VAN BALM RESTANTEN 9.- 19.- /29.- 33 STOFZUIGERS OVERHEMDEN 58 KORTING VAN 05 TOT 112 UUR R. K. ATHLETIEK BEZOEKT KERMIS J. BALM ZOON WOENSDAG 3 AUGUSTUS Een teleurstelling voor Mej. Schuurman Nieuw wereldrecord discuswerpen Schouwburg Jansweg PIANO-AVOND 0.25 0.25 0.25 0.45 ONTBIJT 0.40 't Programma voor de natio nale kampioenschappen K. SLICHT Bloemend.weg 60 - Bloemendaal Onze landgenoot Berger in de 200 Meter hardloopen uitgeschakeld De halve finale 110 meter horden series Demifinales 110 M. horden 200 meter series Beslissing 800 meter; nieuw wereldrecord Finale 100 M. dames Nieuw wereld-record discus werpen dames Verspringen Finale verspringen; Amerika winnaar Barrevoetestraat9-11 ZIJLSTRAAT 24-30 MORGEN LAATSTE DAG WOLLEN STOFFEN Z IJ DEN STOFFEN WASCHSTOFFEN EXTRA KORTING O COUPONPRIJZEN Het worstel-tournooi Congres Federation Inter nationale Halterophile Programma van heden GYMNASTIEK R.K. TURNKRING, HAARLEM Uitstekend geslaagde turndag FINALE BISSCHOPSBEKER Activitas I, RotterdamV.V.Z. I, Zaandam PAARDENSPORT REGELMATIGHEIDSSTERRIT VRAGENBUS hui KENNEMERPLEIN Adverteert in dit blad VERKOOP IN 3 SERIES - tegen daadwerkelijke spotprijzen KRUISSTRAAT 5 LOS ANGELES, 2 Aug. Omtrent de prestaties onzer dames in het nummer 100 M. hardloopen kunnen wij nog het volgende melden: Bep du Mee liep mee in de tweede serie. Zij stond tegenover zeer sterke tegenstandsters o.m de dames Walasiewicz (Polen) en Frizell (Ca nada) De Hollandsche athlete had absoluut geer. kans om zich onder de eerste drie te plaatsen Behalve bovengenoemde dames kwam als derde aan mej. Watanabe (Japan). In de derde serie kwam Tollina Schuurman uit. Men was hier algemeen van meening, dat zij en Walasiewicz de beste kansen hadden op de eerste plaats. Mej. Schuurman, die in deze serie o.m. tegen de dames Vendervleit (Canada) en Hiscock (Engeland) uitkwam won onbedreigd in den tijd van 12.2 sec. Direct na den start nam zij de leiding zonder die meer af te staan. Door deze overwinning had zij zich van een plaats verzekerd in de demi-finale. In de vierde serie startte onze vertegenwoor digster mej. Aalten. Hoewel zij geen kans had op de overwinning, wist zü zich toch als goede tweede te plaatsen achter Miss Wilde (VS), waarmede zy dus ook voor een der demi-fina les in aanmerking kwam. In de eerste demi-finale kwamen uit, de bin nenbaan 't eerst genomen, de dames Schuurman Strik%, Dollinger, Kensch, Wilde en Watanabe. De start was uitstekend. Tot op ongeveer vijftig M lagen de dames nog vrywel gelijk, doch dan ko- nien de dames Strike en Kench naar voren Ook frl. Dollinger komt naar voren, terwijl juist niej. Schuurman iets is afgezakt. Miss Strike is winnares. Dan dicht op elkaar de dames Dol linger, Wilde en Schuurman met haast onmerk baar verschil. De uitslag werd dus: 1. Miss Strike 12.4 sec: 2. Frl. Dollinger; 3. Miss Wilde; 4. Mej. Schuur man. Een foto van de finish zal uitwijzen of deze beslissing de bovengenoemde volgorde juist is, zoodat het dus nog mogelük is, dat mej. Schuurman in de finale is geplaatst. Het protest van Mej. Schuurman in ver band met den uitslag der eerste demi-finale 100 Meter dames is afgewezen, waardoor onze Hollandsche vertegenwoordigster niet in de fi- hale geplaatst werd. In de tweede demi-finale startte mej. Aalten slecht zoodat zy direct achter kwam, welken ach terstand zij niet meer vermocht in te halen. Onze vertegenwoordigers mochten zich in groote belangstelling van het publiek verheugen. De resultaten der series 110 M. horden waren: lste serie: 1. Beard (VS) tijd 14.7 sec; 2. Harper (Erigeland); 3. Wegner (Duitschlandi. 2de serie: 1. Finlay (Engeland) tijd 14.8 sec; 2. Saling (VS); 3. Fuyita (Japan). 3de serie: 1. Wel'scher (Duitschland) tijd 14.8 sec; 2. Sjoestedt (Finland); 3. Sutton (Indië). 4de serie: 1. Keiler (VS) tüd 14.9 sec; 2. Man- dikas (Griekenland); 3. Lord Burghley (Enge land) De drie best geplaatsten uit elke serie werden in de demi-finales geplaatst. De beide demifinales 110 M. hordenloop het- ren hadden het volgende resultaat: lste demifinale: 1. Keiler 14.5 sec. (V.S.) Deze tijd beteekende een nieuw Olympisch re cord. Het oude stond op naam van Wightman- Smit (Zuid-Afrika), te Amsterdam in 1928 ge vestigd met een tyd van 14.6 sec. 2. Lord Burghley (Engeland). 3. Finlay (Engeland). 2de demifinale: 1. Saling (V.S.) 14.4 sec. Het nieuwe Olympische record van Keiler heeft dus niet lang bestaan en reeds In de tweede demifinale werd het door zijn landgenoot Sa ling met 0.1 sec. verbeterd. 2. Beard (V.S.). 3. Welscher (Duitschland). Direct na den 110 M. hordenloop werd een aanvang gemaakt met de 200 M. hardloopen, series. In de eerste serie verschenen slechts drie deelnemers aan den start, zoodat dezen zon der veel moeite zich in de demi-finale wisten te plaatsen. De uitslag luidde: lste serie: 1. Borchmeyer (Duitschland) 221 sec; 2. Yosioka (Japan); 3. Engelhart (Enge land). 2de serie: 1. Walters (Zuid(Afrika) 20.9 sec; 2. Tolan (VS); 3. Fuller (Engeland). Derde serie: 1. Wright (Canada) tyd 22,8 sec. 2. Metcalfe (V. S.). 3. Black (Engeland). De vierde serie zag slechts twee deelnemers aan den start. De Japanner Nakasima won in 22.2 sec. 2. Hendrix (Duitschland). In de vyfde serie had onze langenoot Berger het niet moeiiyk, immers er kwamen slechts drie deelnemers aan den start. Uit de gemaak te tyden bleek wel, dat geen der loopers zich buitengewoon had ingespannen. Berger komt door dezen uit slag in de demifinale. De uitslag der vyfde serie luidde: 1. Genta (Argenti- Berger (Nederland). 3. Berger. nië) tyd 25.3 sec. Simpson (V. S.). De zesde serie bracht meer spanning. De uit slag luidde: 1. Jonath (Duitschland) 21.9 sec. 2. Luti (Argentinië)3. Elliott (Engeland). De zevende en laatste serie van het nummer 200 M. hardloopen had het volgende resultaat: 1. Paerson (Canada) tyd 22.3 sec; 2. Joubert (Zuid-Afrika); 3. Nishi (Japan). LOS ANGELES, 2 Aug. In de eerste kwart finale kwam onze landgenoot Berger uit er eindigde, als vyfde. Hiermede werd hy uitge schakeld in het nummer 200 M. hardloopen. De uitslag der eerste kwartfinale luidde: 1 Motcalfe (V.S.) tijd 21.5 sec. Nieuw Olympisch record. 2. Walters (Zuid-Afrika). 3. Borch meyer (Duitschland). 4. Nakasima (Japan). 5. Berger (Nederland) De tyd van Walters Zuid-Afrika) is zijn serie gemaakt, n.l. 20.9 sec., moet op een ver gissing berusten. Voor de finale 800 M. hardloopen kwamen 9 athleten aan den start, n.l. Genung (VS), Ed wards en Wilson (beiden Canada), Hampson en Polwell (beiden Engeland), Dr. Peltzer (Duitschland), Hornborstel en Turner (beiden VS) en Sera Martin (Frankryk). De eerste start mislukte, daar dr. Peltzer te vroeg weg was. Ook de tweede start was foutief, ditmaal was Sera Martin te vroeg gestart. De derde start was goed en direct gingen de loopers er in fel tempo van door. Het veld bleef vrij dicht opeen met Hampson aan den kop en dr. Peltzer als laatsten man. Na 600 M. wordt de eindspurt ingezet. De stryd ging hoofdzakelijk tusschen Hampson en den Canadees Wilson. De strijd bereikte op de laatste 100 M. zijn hoogte punt. Geen c.M. gaven de beide loopers elkaar toe. Tot op de laatste meters was nog niet te zeggen, wie zou winnen. Tot Hampson als eerste over de streep ging met borstbreedte verschil met Wilson. Het bleek, dat de tyd van den winnaar een nieuw wereld- en Olympisch record was. Deze bedroeg 1 min. 49.8 sec. Het oude Olympisch record bedroeg 1 min. 51.8 sec. en stond op naam van Lowe (Engeland) te Amsterdam in 1928 gemaakt. De einduitslag luidde: 1. Hampson Olympisch winnaar tyd 1 min. 49.8 sec. (Engeland); 2. Wilson (Canada); 3. Edwards (Canada); 4. Genung (V. S.)5. Turner (V. S.)6. Hornbor stel (V.S.); Dr. Peutzer werd laatste. Zyn tyd bedroeg 1 min. 55.2 sec., wel een bewys, hoe in dit nummer gestreden is. Voor de finale 100 Meter dames kwamen in de baan: von Bremen, Wilde, Strike, Dollinger, Walasiewicz en Hiscock. De laatste had de bui tenbaan. Na vyftig meter wist de Poolsche loop ster Walasiewicz zich los te maken en vry ge- makkelyk te winnen in den wereldrecordtyd van 11.9 sec. Dezen tyd had zij trouwens reeds in haar serie en in de demifinale gemaakt. De uitslag luidde: 1. Mej. Walasiewics (Polen) tyd 11.9 sec. 2. Miss Strike (Canada). 3. Miss von Bremen (Ver. St.). 4. Miss Hiscock (Engeland). 5. Miss Wilde (Ver. St.). 6. Frl. Dolling (Duitschland). LOS ANGELES, 2 Aug. Op den derden dag van het Olympisch Athletiek toumooi waren 40.000 toeschouwérs aanwezig om van de ver schillende wedstryden getuige te zyn. Er werd meermalen uitstekende sport gegeven en reeds direct na den aanvang wordt een weredrecord verbeterd. Miss Osborn (Vereenigde Staten) wierp den discus 44.50 M. ver, waarmede zy een nieuw wereldrecord vestigde. Het Olympisch record stond op naam van Konopacka (Polen) met een afstand van 39.67 M., te Amsterdam gemaakt. Na nameting bleek, dat de Amerikaansche athlete Osborn geen 40 M. bij het discus werpen had gegooid, doch een afstand van 40.15 M. Intusschen werd zy in haar prestatie over troffen door haar landgenoote Copeland, die een afstand van 46.58 M. bereikte, voldoende om winnares in dit nummer te worden. De definitieve uitslag van het discuswerpen dames luidde als volgt: 1. en Olympisch winnares Miss Copeland (V.S.) 40.58 Meter. 2. Miss Osborn (V.S.) 40.12 Meter. 3. Mej. Walasiewicz (Polen) 38.74 Meter. 4. Frl. Fleischer (Duitschland) 36.12 Meter. 5. Frl. Heublein (Duitschland) 34.66 Meter. 6. Mej. Weiss (Polen) 34.60 Meter. Voor de finale verspringen wisten zich de volgende athleten te plaatsen: Read (V. S.) met een sprong van 7.65 Meter; Gordon (V. S.) 7.64 Meter; Nambu (Japan) 7.45 Meter; Sven- son (Zweden) 7.41 Meter, Barber (V. S. 7.26 M. en Kajima (Japan) 7.15 Meter. Ook de publicatie van het nummer vèrsprin- gen heeren ia onjuist gebleken. Da Amerikaan Road sprong n.l. niet 7.65 M., doch 7.62 M. Bij zondere prestaties werden overigens in dit nummer niet verricht en wederom domineerde Amerika. De Zweed Svensson hield in dit num mer de eer van Europa op. De Duitscher Koe- chermann was reeds in de voorwedstryden uitgeschakeld. De uitslag luidde: 1. en Olympisch winnaar: Gordon (V.S.) 7.64 M. 2. Read (V.S.) 7.62 M. 3. Nambu (Japan) 7.45 M. 4 Svensson (Zweden) 7.41 M. 5. Barber (V.S.) 7.31 M. 6. Kajimo (Ja pan) 7.15 M. ^^ESTANTEN thans extra voor- deelig. Pryzen 2.28, 1.98 en Komt U maar eens kijken naar onze etalage. Er is stellig iets voor U bij! NAAIMACHINES leveren wij de oeste, bi orde maken wij de slechtste »oor den minsten prijs. I. GEYLV1ET, Doelstraat 37, Haarlem, Telef. L3538. Maandag 8 Augustus 1932, 20.15 uur (niet Donderdag 4 Aug.) te geven door den blinden pianist H. KANDER—VELDEN Nog eenige kaarten vanaf 1 2.50, f 1.25 en f 0.75 incl. rechten verkrijg baar aan de kassa vanaf 19.30 uur. Wö geven geen doch de allerlaagste pryzen; dat komt veel voordeeliger uit. Vergelykt U maar eens onze pry- sen met die van elders. KEUKENUITRUSTINGEN van 20 stuks (flinke maten) Irijs 18.80 Groen 23.50 Rood of blauw 25.50. OP DE BESTAANDE GERZON Kop Koffie met Amandel- of Saucijzenbroodje Kop Thee met 4 diverse Sandwiches Kop Thee of Koffie m. Krenten brood Thee of Koffie met Pasteitje of Croquette Koffie met Nierenbroodje Thee met Cake 2 Spiegeleieren Brood en Thee Koffie of Thee met Garnalen-, Huzaren- of Zalmsalade, Toast Thee of Koffie met warme Toast, Boter Koffie of Thee, 2 Broodjes, 1 Spiegel Ei of 1 Gekookt Ei, Kaas of Vleesch, Beschuitje, Boter LOS ANGELES, 2 Augustus. In het weiter- gewicht van het Olympisch worsteltournooi won Foeldack (Duitschland) van Lindblom (Zwe den) op punten. LOS ANGELES, 2 Augustus. Het Congres der Federation Internationale Halterophile heeft besloten het Internationaal Olympisch Comité voor te stellen het gewichtheffen op de Olym pische Spelen te organiseeren in het raam van een vijfkamp, en niet zooals tot nu toe als een Olympische driekamp. De Europeesche kampioenschappen zullen in 1934 te Rome worden gehouden. De Europee sche kampioenschappen 1935 zullen in België plaats vinden. De heer Rosset (Frankryk) werd tot presi dent herkozen, terwyl als vice-presidenten wer den benoemd de heeren Kampmann (Duitsch land), Mensik (Tsjecho-Slovakye) en Wortman (V. S.). Het volgende congres der F. I. H. zal in 1936 te Berlijn worden gehouden. 8 uur: 11 uur: 13 uur: 14 uur: 14.30 uu: 15.15 uur 16.30 uur 16.45 uur 19.30 uur 20 uur Vijf kamp (schermen), equipeschermen Vry worstelen. Equipe-schermen. 50 KM wandelen, 200 M. demi-finale polsstok-hoogspringen, beslissing, discuswerpen beslissing. 80 M. horden voor dames voorwed- strijden. 110 M. horden, beslissing. 200 M, beslissing. 1500 M. voorwedstryden. Wielrennen op de baan, beslissingen. Vry worstelen, beslissingen. als een dauwdrop in de zon wordt Uw teint door het dagelijksch gebruik van „Zij"-Crême. In Prijzen van 203045 en 75 cent. Marschwedstrijd: eerste prijs (dames) S.S.S., Beverwijk; eerste prijs (heeren) na loting: Her cules, Overveen; tweede prijs D. K. S. Haar lem. Pyramides: eerste prijs Tumlust, Hillegom. Voor orde en tucht: eerste prys Leonidas, Haarlem-N. De Kringvoorzitter, de heer S. Hooy, sprak nog een woord van afscheid tot de damesleden, die overgaan naar de Graal of reeds overge gaan zijn, en hoopte, dat zy met evenveel am bitie in Graalverband de gymnastiek zouden blijven beoefenen. Tot slot van deze in alle opzichten uitste kend geslaagde demonstratie, werd nog een hartelyk en welverdiend woord van dank ge sproken tot O. B. K., dat op zoo uitstekende wyze voor de organisatie van dezen dag had zorg gedragen. Onverwacht mooi weer hield Zondag al by voorbaat een goed slagen van den turndag, jaarlijks te organiseeren door den R. K. Turn kring Haarlem, in. De organisatie was als voor twee jaar opge dragen aan de R. K. Sportvereeniging O. B. K. te Bennebroek, alwaar de demonstratie op het B. S. M.-terrein aan den Rijksstraatweg ge houden werd Deze tumdemonstratie stond onder leiding van de heeren H. Goris (hoofdleider), A. Sen- den en Th. Vreeswijk. Elf vereenigingen uit de omgeving, te zamen ruim zeshonderd leden, na men deel. „Sparta", Lisse, was onverwacht ver hinderd uit te komen. Het turnerslof werd om 2 uur door rector v. d. Heuvel in de parochiekerk gecelebreerd. Na de opstelling by het R. K. Schoolgebouw werd onder veel belangstelling naar het terrein aan den Rijksstraatweg gemarcheerd. De route ging door de Schoollaan, Kennemerbeekweg, Rijksstraatweg en Duinlaan. Voor uitstekende marschmuziek zorgde het plaatselyk muziek korps „Kunst na Arbeid." Op het gunstig gelegen terrein, waar reeds een duizendtal toeschouwers samengestroomd was, werd al dadelijk begonnen met de opstel ling voor de vrye oefeningen voor heeren en de figuur-oefeningen voor dames. Dan volgden brugtumen, paardspringen, oefeningen aan de toestellen, springnummers en ten slotte pyra mides. De vrije oefeningen van de heeren maakten een uitstekenden indruk. Bij de figuuroefenin gen der dames bleek de te zware oefenstof in verband met onvoldoende gezamenlijke oefenin gen, die men vooraf had kunnen laten gaan. Bij het vereenigingswerk vielen vooral op de stokoefeningen der dames van Leonidas, de vrye oefeningen der meisjes van Hercules en het vereenigingswerk der heeren en der keur- ploeg. „O. B. K." had nog eenige fraaie prijzen uit geloofd die als volgt behaald werden: Activitas is direct in den aanval, en de indruk van het spel werd vanaf de iyn zeer geroemd. Als er ongeveer 10 minuten is gespeeld ver plaatst Activitas den bal van man tot man, tot dat de rechtsbuiten mooi voorzet en de mid- voor met een onhoudbaar schot de score opent (I0). Langzaam maar zeker wordt V.V.Z. iets sterker. Enkele schoten worden gelost, maar be landen naast of over. Toch geiukt het V.V.Z na hard werken der voorhoede van dichtby ge lijk te maken (11). De aanvallen van V.V.Z. worden nu meer gevaarlyk, waardoor de achter hoede van Activitas het zwaar te verantwoorder krijgt. In de tweede helft wordt met veel élan be gonnen. V.V.Z. heeft nu het voordeel van zon en wind, waardoor zy het spel weten te ver plaatsen naar de R'damsche helft. Aanval op aanval volgt nu op het Activitas-doel, maar in laatste instantie wordt niet goed afgewerkt. V.V.Z. dringt met alle man op zoodat Activitas geheel word ingesloten, maar de voorhoede mist ten eenen male de goede tactiek om doel punten te maken. Sporadisch komt Activitas over de helft, maar als zij komen zyn zij gevaarlijk door hun snel heid. Het is dan ook de rechtsbinnen van Acti vitas welke na een snelle doorbraak Activitas de leiding geeft 21. V.V.Z. zwoegt dat het een lust is om dezen achterstand in te halen, doch aan het goede schot ontbrak het. Door ver op dringen van de V.V.Z.-backs krijgt Activitas zoowaar de gelegenheid den stand tot 41 op te voeren. De Landelijke Ryvereeniging „Beyaert" te Purmerend heeft op Woensdag 3 Augustus a.s. een Regelmatigheidssterrit naar Midden-Beem- ter uitgeschreven. Het doel van den rit is groote afstanden af te leggen met paarden, die goed getraind zyn en in goede conditie verkeeren en daardoor in gpeden gezondheidstoestand aankomen. Zeer streng zal worden gekeurd door de dierenartsen te Spykerboor en door de doktoren en dierenartsen aan het eindpunt te Midden-Beemster. Iedere deelnemer zal minstens 50 K.M. moe ten afleggen. De gemiddelde snelheid mag niet meer bedragen dan 10 K.M. per uur. De aan komst der deelnemers moet geschieden te Mid den-Beemster op Woensdag 3 Augustus tus schen 10 en 13 uur. De pryzen zullen bestaan uit „De Drie Meren Beker" (een zilveren wisselbeker, aangeboden door den heer H. Oosterink), medailles en geld prijzen. Het aantal deelnemers bedraagt 20, w.o. 5 dames.' Bovendien ryden, buiten mede dinging, een vyftal ruiters van de militaire politie mee. Zooals bereids meegedeeld is, zullen op Zon dag 21 Augustus de R.K. Nederlandsche Athle- tiekkampioenschappen op de Sintelbaan aan t Olympiaplein te Amsterdam worden gehouden. Deze baan behoort tot een der beste van ons land, eenige weken geleden heeft de KJ4A.U. ook haar kampioenschappen daar georgani seerd. De baan is momenteel in de allerbeste conditie. Het programma is door de technische com missie der R.K. Nederlandsche Athletiek Unie als volgt vastgesteld: 100 M., 400 M., §00 M, 1500 M., 5000 M. hardloopen, 4 x 100 M. est, 400, 300, 200, 100 M. est., speerwerpen, discus werpen, kogelstooten, verspringen met aanloop, hoogspringen met aanloop, hink-stap-sprong ea polsstokhoogspringen. Naast deze kampioens nummers heeft de organiseerende vereeniging V.I.C. gemeend dit programma met eenige an dere nummers te moeten aanvullen, opdat ook de athleten, die niet door de bonden uitgezon den worden, hun krachten op deze baan met elkaar kunnen meten. Reeds is de toestemming hiervoor van de technische commissie verkre gen en is besloten de volgende nummers aan dit programma toe te voegen: 100 M. nieuwe lingen; 200 M. cracks; 1500 M. voor R.K. N.A.U. benevens 4 x 100 M. estafette, waarvoor de in schrijving vry is. Verschillende bonden in Nederland hebben reeds hun voorwedetrijden georganiseerd. Zoo hield Zondag 24 Juli het Bisdom Den Bosch haar voorwedstrijden in 's Hertogenbosch, ter wyl afgeloopen Zondag Limburg haar voor- wedstrijden in Heerlen hield en een gemeen schappelijk samentreffen van de D.U.A.C. (aartsbisdom Utrecht) en de D.H.A.K. te Hil versum plaats vond, waaraan ongeveer 150 deelnemers meededen en naar de technische resultaten buitengewoon goed waren. Vr.: Hoe plakt men een stukje leer op leer? Antw.: De op elkandner te plakken zijden eerst wat ruw maken en vervolgens plakken met houtlijm. Daarna goed aanklemmen en laten drogen. Vr.: De beste en kortste weg per vrachtauto van Haarlem naar Bergharen? Hoeveel K.M.? Antw.: Haarlem, Heemstede, Hoofddorp, Aalsmeer, de Kwakel, Uithoorn, Mijdrecht, Wil- nis, Breukelen, Maarssen, Utrecht (55.8 K M.). Houten, Beusichem (veer), Zoelmond, Buren, Kerk-Avezaath, Drumpt, Tiel (36.3 K.M.), Wa- mel, Druten, Afferden, Bergharen (19.2 K.M.). Totaal 111.3 K.M. Vr. I: Welke is de mooiste weg van Haarlem naar Uden (N.-B.)? II. Welke is de kortste weg van Uden naar Haarlem? Antw. I: Haarlem, Halfweg, Amsterdam (19.1 K.M.), Diemerbrug, Weesp, 's-Graveland, Hil versum, Hooge Vuursche, Soextdijk, Soest, Amersfoort (50.5 K.M.), Nieuw-Leusden. Wou denberg, station Maarsbergen, Leersum, Ame- rongen, Eek en Wiel (veer), Tiel (33.8 KM), Wamel, Nieuwe Schans, Oyen, Oss, Heesch, Nistelrode, Uden (30.3 K.M.).-Totaal 133.7 KM. II. Terug tot Tiel langs denzelfden weg (30.3 K.M.), verder: Drumpt, Kerk-Avezaath, Buren, Asch, Zoelmond, Beusichem (veer), Houten, Utrecht (36.3 K.M.), Maarssen, Breu kelen, Wilnis, Mijdrecht, Uithoorn, de Kwakel, Aalsmeer, Hoofddorp, Heemstede, Haarlem (55.8 KM.). Totaal 122.4 K.M. Vr. I: Wanneer en waar worden door den A. N. W. B. vaardigheidsritten gehouden? II: Tot wien kan ik mij wenden om inlich tingen? Antw. I en H; Wendt U tot den A. N. W. B„ afdeeling toerisme, Parkstraat 18, Den Haag. AMSTERDAM HORLOGEMAKER - KL. HOUTSTR. 9', Ruime keuze ln HORLOGES, KLOKKEN, PENDULES en tegen scherp concurreer en de prijzen. Reparatiën spoedig en billijk. CONSUMPTIE KIOSK naast de Antobnssen. Prima consnmptie - Billijke prijzen Vanaf 20.eenigszins gebruikt, doch in staat van nieuw met volle garantie. Demonstratie aan huis zonder verplichting, ook buiten de stad. Betaling desgewenscht in huurkoop vanaf 1.per week. DE STOFZUIGER CENTRALE P. ELZERMAN Zijlstraat 87 - Haarlem - Telefoon 16431 Reeds Uw voorouders kochten ze van onze voorouders, maar niet per telefoon. NU WEL: no. 23280 (2 lijnen). - Overal thuisbezorgd. DIK, per pond 1.75 MIDDEL DIK, per pond 150 MIDDEL, per pond 1.25 Anno 1861 DE THANS NOG OVERGEBLEVEN

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 3